• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

TrackieReg - Free Online Registration for pretty much anything!

Jack Simpson Open

Calgary, AB
January 27th, 2013

Licensed to Foothills Track Facility - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/27/2013 06:38 PM
                       2013 Calgary Indoor Track Series                        
                               Jack Simpson Open                               
                    Jack Simpson, U of Calgary  - 1/27/2013                    
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Szucs, Jasmine            03 Airdrie Aces              9.77   1  10   
  2 McKnight, Krista          03 Medicine Hat              9.99   1   8   
  3 Mendez-Jimenez, Ivana     03 Dino Youth               10.86   3   6   
  4 Keenan, Megan             04 Dino Youth               10.91   3   5   
  5 Driedger, Anika           03 Passtrak                 11.16   2   4   
  6 Doan, Greta               04 Dino Youth               11.17   2   3   
  7 Bole, Kenna               04 Leduc Track              11.23   1   2   
  8 Lancaster, Mina           03 Unattached A             11.29   3   1   
  9 Baron, Caroline           03 Airdrie Aces             11.42   1 
 10 Pichurski, Coral          05 Passtrak                 11.82   3 
 11 Szucs, Lilie              04 Airdrie Aces             12.06   1 
 12 Cumming, Mackenzie        05 Dino Youth               12.69   2 
 
Girls 11 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCubbing, Cady           02 Leduc Track               9.84   10   
  2 Berg, Jayden              02 Dino Youth                9.95    8   
  3 McLeod, Sarah             02 Dino Youth               10.97    6   
  4 Reed, Kya                 02 Dino Youth               11.85    5   
 
Girls 12 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fowler, Mercedes          01 Leduc Track               8.95   10   
  2 Cozma, Lisa               01 Caltaf                    8.96    8   
  3 Rajah, Sam                01 Airdrie Aces              9.60    6   
  4 Uzan, Olivia              01 Calgary Olympic           9.93    5   
  5 Tritscher, Danielle       01 Airdrie Aces             10.07    4   
  6 Sleik, Ava                01 Airdrie Aces             10.20    3   
 
Girls 13 Year Olds 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hastie, Mya               00 Calgary Olympic           8.94   1  10   
  2 Berry, Annette            00 Caltaf                    9.13   1   8   
  3 Brabant, Brooklyn         00 Airdrie Aces              9.18   1   6   
  4 McKnight, Tatum           00 Medicine Hat              9.70   1   5   
  5 Tita, Sophia              00 Dino Youth                9.71   1   4   
  6 Varghese, Olivia          00 Spartans                  9.76   2   3   
  7 Kerr, Marissa             00 Warriors                 10.18   2   2   
  8 Johnson, Courtney         00 Airdrie Aces             10.20   2   1   
  9 Miller, Amanda            00 Dino Youth               10.23   2 
 
Girls 14 Year Olds 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                  8.66   1  10   
  2 Svensson, Hanna           99 Caltaf                    8.69   1   8   
  3 Bouchard, Catherine       99 Airdrie Aces              8.89   1   6   
  4 Fowlow, Corrina           99 Caltaf                    8.97   1   5   
  5 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic           9.01   1   4   
  6 Graham, Vienna            99 Caltaf                    9.04   2   3   
  7 Adie, Lexi                99 Calgary Olympic           9.17   1   2   
  8 Fletcher, McKenzie        99 Dino Youth                9.17   2   1   
  9 Hermann, Kyra             99 Leduc Track               9.32   2 
 10 Gwozd, Grace              99 Airdrie Aces              9.33   2 
 11 Meidinger, Shea           99 Calgary Olympic           9.64   2 
 12 Anquist, Naomi            99 Dino Youth                9.69   3 
 13 Knowles, Cameron          99 Caltaf                   10.00   3 
 14 Hida, Deia                99 Caltaf                   10.05   3 
 15 Nielsen, Ellen            99 Calgary Olympic          10.06   2 
 16 Power, Taylor             99 Dino Youth               10.16   3 
 
Girls 15 Year Olds 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pedersen, Shae            98 U of C Athletics          8.32   1  10   
  2 Chong, Emma               98 Caltaf                    8.40   1   8   
  3 Roberts, Alexandra        98 Spartans                  8.47   2   6   
  4 Slessor, Katelyn          98 Warriors                  8.48   1   5   
  5 Hull, Mia                 98 Caltaf                    8.51   1   4   
  6 MacKinnon, Kalena         98 Warriors                  8.61   1   3   
  7 McNeill, Teagan           98 Caltaf                    8.65   2   2   
  8 Williams, Cleo            98 Calgary Olympic           8.69   1   1   
  9 Choate, Sarah             98 Caltaf                    8.70   2 
 10 Tataryn, Laura            98 U of C Athletics          8.70   2 
 11 Hastie, Emma              98 Calgary Olympic           8.80   3 
 12 Kravtsov, Morgan          98 Warriors                  8.87   2 
 13 McManus, Sarah            98 Spartans                  8.89   5 
 14 Tiede, Genevieve          98 U of C Athletics          8.99   3 
 15 Goertzen, Brooke          98 Airdrie Aces              9.00   3 
 16 Chmilar, Sarah            98 Calgary Olympic           9.04   3 
 17 Nelson, Briar             98 Warriors                  9.13   3 
 18 Wlasitz, Nicole           98 Spartans                  9.15   5 
 19 Tiede, Giselle            98 U of C Athletics          9.16   4 
 20 Blackett, Jasmine         98 U of C Athletics          9.20   5 
 21 Sorge, Alana              98 Warriors                  9.28   3 
 22 Mills, Kyra               98 Warriors                  9.39   4 
 23 Watts, Janae              98 Spartans                  9.56   5 
 24 Nelson, Chloe             98 Warriors                  9.61   4 
 25 Wright, Kiannah           98 Caltaf                    9.64   4 
 26 Rosquist, Ella            98 Caltaf                    9.70   4 
 27 Griffith, Maxine          98 Caltaf                   10.07   5 
 
Girls 16-17 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Evans, Madison            96 Warriors                  8.18   1  10   
  2 Lim, Meghan               97 Caltaf                    8.19   1   8   
  3 Dunlop, Elizabeth         96 Calgary Olympic           8.38   1   6   
  4 McDougall, Natalie        97 U of C Athletics          8.43   1   5   
  5 Dietrich-Henderson, Anth  96 U of C Athletics          8.51   1   4   
  6 Huck, Laura               96 U of C Athletics          8.53   1   3   
  7 Wilson-Bodnar, Emily      96 Caltaf                    8.56   2   2   
  8 Snell, Rebecca            97 U of C Athletics          8.62   2   1   
  9 Thomas, Gift              96 Spartans                  8.67   3 
 10 Buckley, Carly            97 U of C Athletics          8.70   2 
 11 Oteng, Abena              97 Dino Youth                8.76   2 
 12 Ernert, Isabella          97 U of C Athletics          8.81   2 
 13 Poscente, Sophia          97 U of C Athletics          9.49   3 
 14 Bannatyne, Julia          96 Calgary Olympic           9.75   3 
 15 Goemans, Olivia           97 U of C Athletics         10.21   3 
 
Girls 10 & Under 150 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Szucs, Jasmine            03 Airdrie Aces             24.41   1  10   
  2 McKnight, Krista          03 Medicine Hat             25.18   1   8   
  3 Bole, Kenna               04 Leduc Track              27.78   1   6   
  4 Driedger, Anika           03 Passtrak                 27.98   1   5   
  5 Mendez-Jimenez, Ivana     03 Dino Youth               27.99   2   4   
  6 Keenan, Megan             04 Dino Youth               28.42   2   3   
  7 Baron, Caroline           03 Airdrie Aces             28.91   1   2   
  8 Doan, Greta               04 Dino Youth               28.96   2   1   
  9 Pichurski, Coral          05 Passtrak                 30.55   2 
 10 Lancaster, Mina           03 Unattached A             30.72   2 
 
Girls 11 Year Olds 150 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCubbing, Cady           02 Leduc Track              24.74   10   
  2 Berg, Jayden              02 Dino Youth               24.94    8   
  3 McLeod, Sarah             02 Dino Youth               29.67    6   
 
Girls 12 Year Olds 150 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fowler, Mercedes          01 Leduc Track              21.85   10   
  2 Cozma, Lisa               01 Caltaf                   22.60    8   
  3 Rajah, Sam                01 Airdrie Aces             23.46    6   
  4 Sleik, Ava                01 Airdrie Aces             24.49    5   
  5 Uzan, Olivia              01 Calgary Olympic          25.14    4   
  6 Tritscher, Danielle       01 Airdrie Aces             25.31    3   
 
Girls 13 Year Olds 150 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Berry, Annette            00 Caltaf                   22.05   1  10   
  2 Brabant, Brooklyn         00 Airdrie Aces             22.23   1   8   
  3 Hastie, Mya               00 Calgary Olympic          22.26   1   6   
  4 Tita, Sophia              00 Dino Youth               23.89   1   5   
  5 McKnight, Tatum           00 Medicine Hat             24.05   1   4   
  6 Varghese, Olivia          00 Spartans                 24.24   2   3   
  7 Kerr, Marissa             00 Warriors                 25.39   2   2   
  8 Miller, Amanda            00 Dino Youth               25.73   2   1   
 
Girls 14 Year Olds 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                 45.77   1  10   
  2 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic          46.99   1   8   
  3 Svensson, Hanna           99 Caltaf                   47.51   1   6   
  4 Meidinger, Shea           99 Calgary Olympic          49.11   1   5   
  5 Hermann, Kyra             99 Leduc Track              49.13   2   4   
  6 Yardley, Lauren           99 Caltaf                   49.95   2   3   
  7 Gwozd, Grace              99 Airdrie Aces             50.38   2   2   
  8 Fletcher, McKenzie        99 Dino Youth               51.12   3   1   
  9 Adie, Lexi                99 Calgary Olympic          51.42   1 
 10 Nielsen, Ellen            99 Calgary Olympic          52.29   2 
 11 Bouchard, Catherine       99 Airdrie Aces             54.63   3 
 12 Stadnyk, Jordyn           99 Airdrie Aces             55.05   2 
 
Girls 15 Year Olds 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Cleo            98 Calgary Olympic          44.08   1  10   
  2 Yackel, Katelyn           98 Warriors                 44.21   1   8   
  3 MacKinnon, Kalena         98 Warriors                 44.34   1   6   
  4 McNeill, Teagan           98 Caltaf                   45.18   5   5   
  5 Pedersen, Shae            98 U of C Athletics         46.99   1   4   
  6 Chmilar, Sarah            98 Calgary Olympic          47.18   2   3   
  7 Wlasitz, Nicole           98 Spartans                 47.52   4   2   
  8 Kravtsov, Morgan          98 Warriors                 47.70   1   1   
  9 Swanson, Alyica           98 Leduc Track              47.74   3 
 10 Hastie, Emma              98 Calgary Olympic          48.30   2 
 11 Goertzen, Brooke          98 Airdrie Aces             48.72   4 
 12 Slessor, Katelyn          98 Warriors                 49.05   3 
 13 McManus, Sarah            98 Spartans                 49.49   5 
 14 Blackett, Jasmine         98 U of C Athletics         50.01   2 
 15 Tataryn, Laura            98 U of C Athletics         50.59   5 
 16 Nelson, Briar             98 Warriors                 50.65   3 
 17 Kern, Emma                98 Leduc Track              51.31   2 
 18 Sorge, Alana              98 Warriors                 51.50   3 
 19 Mills, Kyra               98 Warriors                 51.74   5 
 20 Tiede, Genevieve          98 U of C Athletics         52.48   4 
 21 Tiede, Giselle            98 U of C Athletics         52.53   5 
 22 Wright, Kiannah           98 Caltaf                   52.61   4 
 23 Rosquist, Ella            98 Caltaf                   52.84   4 
 24 Nelson, Chloe             98 Warriors                 53.42   3 
 
Girls 10 & Under 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bole, Kenna               04 Leduc Track            4:03.87   10   
  2 Driedger, Anika           03 Passtrak               4:18.20    8   
  3 Keenan, Megan             04 Dino Youth             4:24.05    6   
  4 Pichurski, Coral          05 Passtrak               5:06.36    5   
 
Girls 11 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berg, Jayden              02 Dino Youth             3:54.78   10   
  2 McCubbing, Cady           02 Leduc Track            4:05.35    8   
 
Girls 12 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fowler, Mercedes          01 Leduc Track            3:38.26   10   
  2 Sleik, Ava                01 Airdrie Aces           3:40.40    8   
  3 Tritscher, Danielle       01 Airdrie Aces           3:54.07    6   
  4 Cozma, Lisa               01 Caltaf                 4:00.77    5   
  5 Uzan, Olivia              01 Calgary Olympic        4:09.57    4   
  6 Rajah, Sam                01 Airdrie Aces           4:26.43    3   
 
Girls 13 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berry, Annette            00 Caltaf                 3:36.25   10   
  2 Hastie, Mya               00 Calgary Olympic        3:38.84    8   
 
Girls 14 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fowlow, Corrina           99 Caltaf                 3:25.12   10   
  2 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic        3:25.57    8   
  3 Keirstead, Haley          99 Leduc Track            3:26.41    6   
  4 Yardley, Lauren           99 Caltaf                 3:35.96    5   
  5 Knowles, Cameron          99 Caltaf                 3:41.56    4   
  6 Hida, Deia                99 Caltaf                 3:50.20    3   
  7 Meidinger, Shea           99 Calgary Olympic        3:50.26    2   
  8 Stadnyk, Jordyn           99 Airdrie Aces           4:01.02    1   
  9 Gwozd, Grace              99 Airdrie Aces           4:04.04  
 10 Nielsen, Ellen            99 Calgary Olympic        4:13.67  
 
Girls 15 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Swanson, Alyica           98 Leduc Track            3:16.90   10   
  2 Thomas, Eleanor           98 U of C Athletics       3:37.43    8   
  3 Brown, Kaylea             98 Warriors               3:48.45    6   
  4 Smith, Lauren             98 Warriors               3:51.40    5   
 
Girls 14-15 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Yackel, Katelyn           98 Warriors                  9.84   1 
  2 Kravtsov, Morgan          98 Warriors                  9.87   1 
  3 Silverberg, Jenna         98 Spartans                 10.07   3 
  4 Hull, Mia                 98 Caltaf                   10.10   3 
  5 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                 10.84   1 
  6 Nelson, Chloe             98 Warriors                 11.19   2 
  7 Sorge, Alana              98 Warriors                 11.20   2 
  8 Nelson, Briar             98 Warriors                 11.36   2 
  9 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic          12.06   3 
 
Girls 16-17 60 Meter Hurdles 30"/13m/8.5m
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Evans, Madison            96 Warriors                  9.44  
  2 Ojo, Temi                 96 Calgary Inte             10.04  
  3 Lim, Meghan               97 Caltaf                   10.32  
 -- Wilson-Bodnar, Emily      96 Caltaf                      DQ   did not jump last hu
 
Girls 11 & Under 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Dino Youth  'B'                                     2:35.28  
     1) Berg, Jayden 02                 2) McNeely, Amber 02              
     3) McLeod, Sarah 02                4) Reed, Kya 02                   
  2 Leduc Track Club  'A'                               2:35.52  
     1) Bole, Kenna 04                  2) McCubbing, Cady 02             
     3) Sheptak, Gabrielle 03           4) Sheptak, Isabella 02           
  3 Dino Youth  'A'                                     3:04.83  
     1) Doan, Greta 04                  2) Keenan, Megan 04               
 
Girls 12-13 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Dino Youth  'A'                                     2:26.95  
     1) Miller, Amanda 00               2) Tita, Sophia 00                
 
Women 35+ 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Saira           74 Unattached A              9.44   10   
  2 Jolicoeur, Jovette        59 Spartans                  9.53    8   
  3 Evans, Sharon             70 Spartans                  9.58    6   
  4 Stilman, Shani            69 Calgary Olympic           9.66    5   
  5 Turner, Lynda             64 Spartans                  9.94    4   
  6 Lauridsen, Susanne        58 Spartans                 10.98    3   
 
Women 16+ 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Zimmer, Jenn              89 Dinos                     7.79q  2 
  2 Wilson, Tegan             97 Calgary Inte              7.85q  3 
  3 Ruller, Amanda            88 Rams                      7.90q  1 
  4 Morrison, Deshaunda       95 Calgary Inte              7.91q  4 
  5 Stephenson, Kimberly      91 Dinos                     8.00q  2 
  6 Webster, Robyn            88 Dinos                     8.04q  4 
  7 Lotwin, Kelsey            89 Dinos                     8.07q  3 
  8 Ojo, Temi                 96 Calgary Inte              8.17q  1 
  9 Mebude, Deborah           95 Dinos                     8.18q  1 
 10 Collins, Cassandre        94 Dinos                     8.20q  2 
 11 Owens, Katie              95 U of C Athletics          8.22q  2 
 12 Ridout, Paige             92 Dinos                     8.44q  3 
 13 Heinrichs, Katherine      92 Dinos                     8.55   4 
 14 Foggo, Richina            90 U of C Athletics          8.62   3 
 15 Maylan, Ashley            95 U of C Athletics          8.65   4 
 16 Schiefelbein, Tami        95 Warriors                  8.70   3 
 17 Sanni, Sarah              95 Spartans                  8.78   2 
 18 Bellman, Melissa          95 Spartans                  9.26   1 
 
Women 16+ 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Zimmer, Jenn              89 Dinos                     7.72   1  10   
  2 Ruller, Amanda            88 Rams                      7.75   1   8   
  3 Wilson, Tegan             97 Calgary Inte              7.80   1   6   
  4 Morrison, Deshaunda       95 Calgary Inte              7.87   1   5   
  5 Stephenson, Kimberly      91 Dinos                     8.03   1   4   
  6 Lotwin, Kelsey            89 Dinos                     8.09   2   3   
  7 Collins, Cassandre        94 Dinos                     8.14   2   2   
  8 Webster, Robyn            88 Dinos                     8.16   1   1   
  9 Ojo, Temi                 96 Calgary Inte              8.20   2 
 10 Owens, Katie              95 U of C Athletics          8.21   2 
 11 Mebude, Deborah           95 Dinos                     8.21   2 
 12 Ridout, Paige             92 Dinos                     8.47   2 
 
Women 35+ 300 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jolicoeur, Jovette        59 Spartans                 51.41   10   
 
Women 16+ 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kendall, Danielle         90 Dinos                    40.21   1  10   
  2 Zimmer, Jenn              89 Dinos                    41.14   1   8   
  3 Hirst, Ellie              95 Calgary Inte             41.62   1   6   
  4 Gray-Burnett, Tessa       83 Calgary Inte             41.88   2   5   
  5 Evans, Madison            96 Warriors                 43.02   2   4   
  6 Sherman, Sierra           95 Calgary Inte             43.19   2   3   
  7 McDougall, Natalie        97 U of C Athletics         43.24   1   2   
  8 Huck, Laura               96 U of C Athletics         44.03   3   1   
  9 Lim, Meghan               97 Caltaf                   44.17   3 
 10 Wilson, Joanna            94 Dinos                    44.61   2 
 11 Campbell, Katelyn         95 Caltaf                   44.79   3 
 12 Galey, Jasmine            95 Caltaf                   45.08   3 
 13 Heinrichs, Katherine      92 Dinos                    45.32   4 
 14 Meeuwisse, Kelly-Ann      94 Dinos                    45.37   3 
 15 Dunlop, Elizabeth         96 Calgary Olympic          45.63   4 
 16 Ernert, Isabella          97 U of C Athletics         46.12   4 
 17 Wilson-Bodnar, Emily      96 Caltaf                   46.26   5 
 18 Thomas, Gift              96 Spartans                 46.30   6 
 19 Schiefelbein, Tami        95 Warriors                 46.38   4 
 20 Van Rensburg, Emily       96 Spartans                 47.25   6 
 21 Quibell, Shayna           96 Spartans                 48.00   6 
 22 Snell, Rebecca            97 U of C Athletics         48.06   5 
 23 Yee, Rachel               92 Dinos                    48.23   4 
 24 Conibear, Delainy         97 Caltaf                   50.61   5 
 25 Goemans, Olivia           97 U of C Athletics         57.35   6 
 26 Bannatyne, Julia          96 Calgary Olympic          57.51   5 
 -- Poscente, Sophia          97 U of C Athletics           DNF   5 
 
Women 35+ 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waite Lang, Bobbijo       70 Calgary Phoe           3:16.25   10   
  2 Visser, Helly             34 Calgary Road           5:05.59    8   
 
Women 16+ 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyle, Shari              73 Running Room           3:09.73   10   
  2 Ceyhan, Gillian           96 Caltaf                 3:10.44    8   
  3 Banister, Sydney          95 Warriors               3:13.46    6   
  4 Martin, Emma              97 Calgary Inte           3:13.77    5   
  5 Zarnke, Sasha             95 U of C Athletics       3:15.04    4   
  6 Fischer, Sinclaire        96 Warriors               3:23.52    3   
  7 Snow, Tara                95 U of C Athletics       3:24.20    2   
  8 Zhu, Scarlett             94 Dinos                  3:37.12    1   
  9 Thomas, Sian              97 U of C Athletics       4:09.82  
 10 Larke, Samantha           96 Warriors               4:12.36  
 11 Dolter, Samantha          97 Medicine Hat           4:24.03  
 
Women 18-34 60 Meter Hurdles 33"/13m/8.5m
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mebude, Deborah           95 Dinos                     9.29  
  2 Kretzer, Megan            94 Dinos                     9.39  
  3 Schiefelbein, Tami        95 Warriors                 10.21  
  4 Maylan, Ashley            95 U of C Athletics         10.96  
 
Women 14+ 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Caltaf Athletic Association  'A'                    4:47.79  
     1) Choate, Sarah 98                2) Fowlow, Corrina 99             
     3) Yardley, Lauren 99              4) Graham, Vienna 99              
  2 Caltaf Athletic Association  'B'                    5:11.48  
     1) Knowles, Cameron 99             2) Rosquist, Ella 98              
     3) Hida, Deia 99                   4) Wright, Kiannah 98             
 
Boys 10 & Under 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lowther, Kai              03 Dino Youth               10.65   3  10   
  2 Ratudradra, Mosese        03 Passtrak                 10.95   1   8   
  3 Read, Joshua              05 Dino Youth               11.26   1   6   
  4 Jiwan, Kayaan             03 Leduc Track              11.34   1   5   
  5 Pichurski, Caden          03 Passtrak                 11.46   1   4   
  6 Browne, Samuel            04 Dino Youth               11.69   2   3   
  7 Ma, Jaden                 05 Dino Youth               11.86   2   2   
  8 Eliuk, Joel               03 Dino Youth               11.95   1   1   
  9 Usipiuk, Michael          04 Leduc Track              12.53   2 
 10 Read, Aarom               04 Dino Youth               12.93   3 
 11 Luzuriaga, Carlos         05 Dino Youth               13.17   2 
 
Boys 11 Year Olds 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hastie, Aiden             02 Calgary Olympic           9.60   1  10   
  2 Johnson, Tyrese           02 Dino Youth                9.78   2   8   
  3 Frankow, Thomas           02 Unattached A              9.85   1   6   
  4 Goh, Mikael               02 Leduc Track               9.96   1   5   
  5 Ly, Henry                 02 Dino Youth               10.05   1   4   
  6 Walker, Rylan             02 Airdrie Aces             10.32   2   3   
  7 Norman, Reese             02 Leduc Track              10.75   1   2   
  8 Read, Ethan               02 Dino Youth               12.95   2   1   
 
Boys 12 Year Olds 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Spencer         01 Calgary Olympic           9.26   10   
  2 Planinsic, David          01 Airdrie Aces              9.64    8   
  3 Milner, Patrick           01 Caltaf                   10.24    6   
  4 Netzband, Ryan            01 Caltaf                   10.27    5   
  5 Tyssen, Alexander         01 Airdrie Aces             10.85    4   
  6 Cole, Caleb               01 Dino Youth               11.76    3   
 
Boys 13 Year Olds 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wilkes, Tyler             00 Unattached A              7.94   1  10   
  2 Krupity, Denver           00 Spartans                  8.52   2   8   
  3 Calkins, Nathan           00 Spartans                  9.01   1   6   
  4 Zaran, Quinn              00 Spartans                  9.04   2   5   
  5 Vasanji, Adeem            00 Caltaf                    9.53   1   4   
  6 Ratudradra, Zion          00 Passtrak                  9.60   1   3   
  7 Baron, Alistair           00 Airdrie Aces             10.24   1   2   
  8 Hrycoy, Joseph            00 Spartans                 11.57   2   1   
 -- Smith, Benjamin           00 Dino Youth                  DQ   2  2 steps into lane 4
 
Boys 14 Year Olds 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Izquierdo, Jacob          99 Calgary Inte              7.94   1  10   
  2 Huard, Thomas             99 Caltaf                    8.00   1   8   
  3 Campbell, Thomas          99 U of C Athletics          8.03   1   6   
  4 Zeng, John                99 Caltaf                    8.08   1   5   
  5 Shokoohi, Mehrdad         99 Caltaf                    8.15   2   4   
  6 Spierenburg, Kai          99 Warriors                  8.15   1   3   
  7 Lee, James                99 Medicine Hat              8.16   1   2   
  8 Milner, Phillip           99 Caltaf                    8.22   2   1   
  9 Sieben, Carter            99 Dino Youth                8.42   3 
 10 Oglinzanu, Traian         99 Caltaf                    8.54   2 
 11 Van Roessel, Quinn        99 Warriors                  8.56   2 
 12 Dorn, Austin              99 Medicine Hat              8.60   3 
 13 Shomachuk, Terryl         99 Airdrie Aces              9.18   3 
 
Boys 15 Year Olds 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McCuaig, Avery            97 Calgary Inte              7.63   1  10   
  2 Wihak, Stephen            98 Spartans                  7.83   1   8   
  3 Albers, James             98 Warriors                  8.23   1   6   
  4 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf                    8.36   1   5   
  5 Samson, Jordan            98 Warriors                  8.44   2   4   
  6 Germsheid, Robert         98 Caltaf                    8.50   2   3   
  7 Zivak, Marko              98 Calgary Olympic           8.57   1   2   
  8 Evans, Eric               98 Warriors                  8.59   1   1   
  9 Gray, Isaac               98 Caltaf                    8.71   2 
 10 Fischer, Lyndon           98 Warriors                  8.86   2 
 11 Kiyonaga, Tyler           98 Warriors                  9.14   3 
 12 Bannatyne, William        98 Calgary Olympic           9.54   3 
 
Boys 16-17 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sherman, Michael          97 Calgary Inte              7.43   1  10   
  2 Hattersley, Justin        96 Medicine Hat              7.44   1   8   
  3 Boomer, Nick              97 Red Deer Tit              7.49   1   6   
  4 Hudson, Jeff              96 U of C Athletics          7.57   1   5   
  5 Posyluzny, Brayden        97 Red Deer Tit              7.62   1   4   
  6 Gall, Alexander           96 Spartans                  7.67   2   3   
  7 Stilman, Gefen            96 Calgary Olympic           7.72   1   2   
  8 Hill, Bryan               96 U of C Athletics          7.76   2   1   
  9 Shomachuk, Corwyn         97 Airdrie Aces              7.83   2 
 10 Watt, Phillip             96 U of C Athletics          7.84   2 
 11 Talisveiber, Sergey       97 Spartans                  8.16   2 
 12 Ozyk, Alexander           96 Spartans                  8.63   2 
 
Boys 10 & Under 150 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lowther, Kai              03 Dino Youth               26.95   3  10   
  2 Ratudradra, Mosese        03 Passtrak                 28.15   1   8   
  3 Read, Joshua              05 Dino Youth               28.63   1   6   
  4 Pichurski, Caden          03 Passtrak                 29.31   1   5   
  5 Jiwan, Kayaan             03 Leduc Track              29.40   1   4   
  6 Usipiuk, Michael          04 Leduc Track              31.24   2   3   
  7 Ma, Jaden                 05 Dino Youth               31.33   2   2   
  8 Arrowsmith, Korey         05 Dino Youth               35.43   3   1   
  9 Luzuriaga, Carlos         05 Dino Youth               37.90   3 
 
Boys 11 Year Olds 150 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frankow, Thomas           02 Unattached A             23.83   10   
  2 Hastie, Aiden             02 Calgary Olympic          23.83    8   
  3 Goh, Mikael               02 Leduc Track              24.91    6   
  4 Johnson, Tyrese           02 Dino Youth               25.44    5   
  5 Norman, Reese             02 Leduc Track              25.59    4   
  6 Walker, Rylan             02 Airdrie Aces             25.69    3   
 
Boys 12 Year Olds 150 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Planinsic, David          01 Airdrie Aces             24.18   10   
  2 Milner, Patrick           01 Caltaf                   25.85    8   
  3 Netzband, Ryan            01 Caltaf                   27.15    6   
  4 Tyssen, Alexander         01 Airdrie Aces             28.49    5   
  5 Cole, Caleb               01 Dino Youth               30.41    4   
 
Boys 13 Year Olds 150 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wilkes, Tyler             00 Unattached A             20.98   1  10   
  2 Krupity, Denver           00 Spartans                 21.06   2   8   
  3 Calkins, Nathan           00 Spartans                 22.25   1   6   
  4 Zaran, Quinn              00 Spartans                 22.35   2   5   
  5 Ratudradra, Zion          00 Passtrak                 23.18   1   4   
  6 Vasanji, Adeem            00 Caltaf                   23.47   1   3   
  7 Baron, Alistair           00 Airdrie Aces             25.22   1   2   
  8 Smith, Benjamin           00 Dino Youth               25.41   2   1   
 
Boys 14 Year Olds 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Izquierdo, Jacob          99 Calgary Inte             40.45   1  10   
  2 Spierenburg, Kai          99 Warriors                 42.38   1   8   
  3 Milner, Phillip           99 Caltaf                   42.69   3   6   
  4 Shokoohi, Mehrdad         99 Caltaf                   42.85   1   5   
  5 Campbell, Thomas          99 U of C Athletics         43.04   3   4   
  6 Oglinzanu, Traian         99 Caltaf                   44.11   1   3   
  7 Van Roessel, Quinn        99 Warriors                 44.22   1   2   
  8 Zeng, John                99 Caltaf                   45.19   3   1   
  9 MacKay, Ben               99 Caltaf                   46.23   2 
 10 Dorn, Austin              99 Medicine Hat             46.27   2 
 11 Shomachuk, Terryl         99 Airdrie Aces             48.37   2 
 12 Sieben, Carter            99 Dino Youth               48.74   2 
 
Boys 15 Year Olds 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McCuaig, Avery            97 Calgary Inte             41.02   1  10   
  2 Pop, Luca                 98 Calgary Olympic          41.50   1   8   
  3 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf                   42.75   2   6   
  4 Albers, James             98 Warriors                 43.77   2   5   
  5 Samson, Jordan            98 Warriors                 44.20   2   4   
  6 Germsheid, Robert         98 Caltaf                   44.43   3   3   
  7 Zivak, Marko              98 Calgary Olympic          45.13   1   2   
  8 Fischer, Lyndon           98 Warriors                 46.35   2   1   
  9 Kiyonaga, Tyler           98 Warriors                 47.51   3 
 10 Evans, Eric               98 Warriors                 48.60   2 
 -- Langin, Braeden           98 Dino Youth                  DQ   3  stepped on line 2X
 
Boys 10 & Under 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jiwan, Kayaan             03 Leduc Track            4:28.21   10   
  2 Pichurski, Caden          03 Passtrak               4:35.83    8   
  3 Usipiuk, Michael          04 Leduc Track            4:41.89    6   
  4 Arrowsmith, Korey         05 Dino Youth             4:44.55    5   
  5 Ratudradra, Mosese        03 Passtrak               5:02.18    4   
 
Boys 11 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Norman, Reese             02 Leduc Track            3:44.33   10   
  2 Walker, Rylan             02 Airdrie Aces           3:45.10    8   
  3 Hastie, Aiden             02 Calgary Olympic        4:01.09    6   
  4 Frankow, Thomas           02 Unattached A           4:04.73    5   
  5 Goh, Mikael               02 Leduc Track            4:25.49    4   
 
Boys 12 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milner, Patrick           01 Caltaf                 4:13.13   10   
 
Boys 13 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ratudradra, Zion          00 Passtrak               3:31.76   10   
  2 Baron, Alistair           00 Airdrie Aces           3:52.16    8   
 
Boys 14 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Oglinzanu, Traian         99 Caltaf                 3:21.99   10   
  2 Dunlop, Cole              99 Caltaf                 3:28.42    8   
  3 Falkenberg, Kevin         99 Caltaf                 3:36.52    6   
  4 Sieben, Carter            99 Dino Youth             3:50.12    5   
 
Boys 15 Year Olds 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smeeton, Ryan             98 U of C Athletics       2:53.51   10   
  2 Pop, Luca                 98 Calgary Olympic        2:56.84    8   
  3 Peterson, Jordin          98 Spartans               3:05.74    6   
  4 Strang, Graham            98 U of C Athletics       3:14.72    5   
  5 Huck, Murray              98 U of C Athletics       3:22.96    4   
 
Boys 14-15 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wihak, Stephen            98 Spartans                  9.53   3 
  2 Albers, James             98 Warriors                 10.15   1 
  3 Spierenburg, Kai          99 Warriors                 10.37   1 
  4 Van Roessel, Quinn        99 Warriors                 10.82   3 
  5 Evans, Eric               98 Warriors                 11.07   2 
  6 Dorn, Austin              99 Medicine Hat             11.14   3 
  7 Fischer, Lyndon           98 Warriors                 11.46   2 
  8 Samson, Jordan            98 Warriors                 11.73   2 
  9 Kiyonaga, Tyler           98 Warriors                 12.15   3 
 
Boys 11 & Under 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Leduc Track Club  'A'                               2:42.11  
  2 Dino Youth  'B'                                     2:51.43  
  3 Dino Youth  'C'                                     3:16.04  
  4 Dino Youth  'A'                                     3:35.29  
 
Men 35+ 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Dave               58 Unattached A              7.85   1  10   
  2 Posyluzny, Darren         68 Red Deer Tit              7.90   1   8   
  3 Harris, Brian             70 Unattached A              7.91   1   6   
  4 Zaran, Jason              62 Spartans                  8.08   2   5   
  5 Connor, Earle             76 Unattached A              8.15   1   4   
  6 Meyers, Darcy             62 Spartans                  8.62   2   3   
  7 Johnson, Cory             74 Caltaf                    9.74   2   2   
 
Men 16+ 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Roett, Landon             95 Calgary Inte              7.09q  1 
  2 Rosenke, Daniel           84 U of Alberta              7.19q  3 
  3 Ezetah, Chinedu           91 Dinos                     7.20q  5 
  4 Little, Matt              91 Dinos                     7.21q  4 
  5 Rynn, Isaac               89 Dinos                     7.23q  4 
  6 Bymoen, Alex              94 Calgary Inte              7.24q  2 
  7 Breski, Josh              91 Dinos                     7.24q  1 
  8 Minton, Corey             91 U of C Athletics          7.33q  5 
  9 Ezeta, Mariano            93 Dinos                     7.35q  2 
 10 Willis, Reshaun           95 U of C Athletics          7.50q  4 
 11 LaRiviere, Taylor         94 U of C Athletics          7.51q  5 
 12 Schaeffer, Matthew        93 U of C Athletics          7.52q  2 
 13 Buettner, Nicholas        95 Caltaf                    7.53   4 
 14 Cook, David               90 Dinos                     7.54   5 
 15 Goodwin, Lyndon           92 U of C Athletics          7.67   3 
 16 Vito, Samuel              95 Caltaf                    7.67   4 
 17 Dragicvic, Nikola         94 Dinos                     7.69   1 
 18 Violato, Efrem            88 Unattached A              7.71   3 
 19 Ost, Austin               95 Caltaf                    7.73   1 
 20 Agbaetuo, Emmanuel        94 Dinos                     7.74   2 
 21 Townley-Smith, Matthew    82 Airdrie Aces              7.78   2 
 22 Wagner, Karl              95 Caltaf                    7.82   3 
 23 Addo-Osafo, Kwaku         95 U of C Athletics          7.99   5 
 24 Cocks, Mark               84 Edmonton Int              8.10   1 
 
Men 16+ 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Roett, Landon             95 Calgary Inte              7.01   1  10   
  2 Ezetah, Chinedu           91 Dinos                     7.05   1   8   
  3 Rosenke, Daniel           84 U of Alberta              7.09   1   6   
  4 Little, Matt              91 Dinos                     7.14   1   5   
  5 Minton, Corey             91 U of C Athletics          7.19   2   4   
  6 Bymoen, Alex              94 Calgary Inte              7.20   1   3   
  7 Breski, Josh              91 Dinos                     7.22   2   2   
  8 Rynn, Isaac               89 Dinos                     7.24   1   1   
  9 Ezeta, Mariano            93 Dinos                     7.35   2 
 10 LaRiviere, Taylor         94 U of C Athletics          7.38   2 
 11 Schaeffer, Matthew        93 U of C Athletics          7.45   2 
 12 Willis, Reshaun           95 U of C Athletics          7.47   2 
 
Men 35+ 300 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Dave               58 Unattached A             43.46   10   
  2 Meyers, Darcy             62 Spartans                 46.97    8   
 
Men 16+ 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hudson, Jeff              96 U of C Athletics         37.18   1  10   
  2 Dragicvic, Nikola         94 Dinos                    37.58   2   8   
  3 Nordmark, Daelin          95 U of C Athletics         38.14   2   6   
  4 Sherman, Michael          97 Calgary Inte             38.19   2   5   
  5 LaRiviere, Taylor         94 U of C Athletics         38.34   3   4   
  6 Dragicivic, Daniel        94 Dinos                    38.50   2   3   
  7 Buettner, Nicholas        95 Caltaf                   38.81   3   2   
  8 Stephen, Brent            96 Caltaf                   38.98   3   1   
  9 Dib, Abdelkader           89 Dinos                    39.02   1 
 10 Schaeffer, Matthew        93 U of C Athletics         39.09   2 
 11 Stilman, Gefen            96 Calgary Olympic          39.28   4 
 12 Hill, Bryan               96 U of C Athletics         40.30   4 
 13 Berg, Karl-Erik           94 Dinos                    40.37   4 
 14 Watt, Phillip             96 U of C Athletics         41.31   4 
 15 Shomachuk, Corwyn         97 Airdrie Aces             41.31   4 
 16 Shaw, Matthew             94 Caltaf                   42.45   3 
 17 Hirai, Toshi              96 Caltaf                   42.72   5 
 18 Zayat, Nicholas           90 Caltaf                   43.30   5 
 
Men 35+ 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Guss, David               60 Adrenaline R           2:52.64   10   
  2 Bradford, Keith           75 Unattached A           2:53.19    8   
  3 Evans, Doug               62 Adrenaline R           3:18.35    6   
  4 Abildgaard, Erik          61 Unattached             3:45.68    5   
  5 Davies, Roger             35 Calgary Road           4:19.61    4   
 
Men 16+ 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Undseth, Brennan          96 Caltaf                 2:38.54   10   
  2 Andres, Alex              95 Leduc Track            2:41.15    8   
  3 James, Alexander          96 Caltaf                 2:41.16    6   
  4 Pexman, John              94 Dinos                  2:43.43    5   
  5 Foster, Sean              94 Caltaf                 2:44.52    4   
  6 Drever, Callum            97 U of C Athletics       2:50.91    3   
  7 Bridges, Makarthy         97 Leduc Track            2:50.99    2   
  8 Westaway, Callum          97 Calgary Inte           2:54.70    1   
  9 Fowler, Nick              93 Dinos                  2:57.06  
 10 Ross, Graham              96 U of C Athletics       3:00.37  
 11 Lauweryssen, Brant        96 Warriors               3:00.72  
 12 Brand, Berin              96 Leduc Track            3:01.45  
 13 vandenHadelKamp, Jelmer   96 Caltaf                 3:12.77  
 14 Pierzchajlo, Mark         88 Dinos                  3:17.17  
 15 Vasanji, Sahad            97 Caltaf                 3:17.85  
 -- MACKAY, Scott             96 Calgary Inte               DNF  
 
Men 18-19 60 Meter Hurdles 39"/13.72m
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wagner, Karl              95 Caltaf                    9.42  
  2 Addo-Osafo, Kwaku         95 U of C Athletics          9.50  
  3 Willis, Reshaun           95 U of C Athletics         10.70  
 
Men 18-34 60 Meter Hurdles 42"/13.72m
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Goodwin, Lyndon           92 U of C Athletics          8.72  
  2 Cook, David               90 Dinos                     8.84  
 
Men 14+ 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 U OF C Athletics Club  'A'                          4:04.58  
  2 Caltaf Athletic Association  'A'                    4:31.31  
     1) Huard, Thomas 99                2) Matsuoka, Harrison 98          
     3) Dunlop, Cole 99                 4) Zeng, John 99                  
  3 Adrenaline Rush Athletics  'A'                      4:33.40  
     1) Guss, David 60                  2) Evans, Doug 62                 
     3) Wheeler, Barry 60               4) Gaulin, Myles 61   

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account