• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Elementary School XC Super Meet

Atlantic Indoor Championships

Moncton, NB
March 10th, 2018

Licensed to Athletisme Sud-est South East Athl. Club      HY-TEK's Meet Manager
                   Atlantic Indoor Championsips - 10/03/2018                   
                       Championnat intérieur atlantique                        
                             CEPS Univ de Moncton                              
                                    Results                                    
 
Women 15&U 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jacobson, Carys           04 Fast Tracks               8.36q  5 
  2 Evans, Willa              05 Truro Lions               8.52q  3 
  3 Evans, Karly              05 Saint John TC             9.00q  4 
  4 Tomlinson, Taylor         05 Pictou County             9.14q  1 
  5 Laraque, Gabrielle        04 Chebucto                  9.31q  2 
  6 Apa, Caity                03 Chebucto                  9.52   3 
  7 Davidson, Heidi           04 F L T C                   9.65   2 
  8 Aucoin, Léarose           04 Ecole Nda                 9.99   1 
 
Women 15&U 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jacobson, Carys           04 Fast Tracks               8.39   10   
  2 Evans, Willa              05 Truro Lions               8.56    8   
  3 Evans, Karly              05 Saint John TC             8.94    6   
  4 Tomlinson, Taylor         05 Pictou County             9.19    5   
  5 Laraque, Gabrielle        04 Chebucto                  9.35    4   
 
Women 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 MacLeod, Lauren           01 Pictou County             8.28q  2 
  2 MacNeil, Allison          02 Y H Z                     8.43q  4 
  3 Fergusson, Lauren         02 Chebucto                  8.54q  5 
  4 Robinson-Grozik, Ashley   01 Saint John TC             8.65q  4 
  5 Yiridoe, Martha           02 Truro Lions               8.66q  4 
  6 Smith, Gabreille          02 Unattached                8.85   3 
  7 Moores, Jessica           02 Pictou County            10.12   1 
 
Women 16-17 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 MacLeod, Lauren           01 Pictou County             8.30   1  10   
  2 MacNeil, Allison          02 Y H Z                     8.39   1   8   
  3 Robinson-Grozik, Ashley   01 Saint John TC             8.54   1   6   
 
Women 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Davidson, Abigail         00 F L T C                   8.14q  5 
  2 Layes, Grace              00 Chebucto                  8.27q  5 
  3 Hill, Olivia              99 Chebucto                  8.52q  5 
  4 McCavour, Erin            00 Truro Lions               8.73q  4 
  5 Alexander, Mira           00 Truro Lions               9.13q  3 
 
Women 18-19 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Davidson, Abigail         00 F L T C                   8.13   1  10   
  2 Layes, Grace              00 Chebucto                  8.46   1   8   
  3 Hill, Olivia              99 Chebucto                  8.59   1   6   
  4 McCavour, Erin            00 Truro Lions               8.72   1   5   
  5 Alexander, Mira           00 Truro Lions               9.19   1   4   
 
Women 20-34 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Udeh, Stephanie           98 Unattached                9.30q  2 
  2 McNeil, Kate              85 Unattached                9.46q  2 
 
Women 20-34 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Udeh, Stephanie           98 Unattached                9.26   1  10   
  2 McNeil, Kate              85 Unattached                9.42   1   8   
 
Women 35+ 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Beaulieu, Desree          79 Unattached                9.18q  3 
 
Women 35+ 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Beaulieu, Desree          79 Unattached                9.27   1  10   
 
Women 15&U 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Allanach, Janelle         03 A.S.E.A.                 28.34   5  10   
  2 Despres, Erika            04 A.S.E.A.                 28.55   5   8   
  3 Evans, Willa              05 Truro Lions              28.96   7   6   
  4 Jacobson, Carys           04 Fast Tracks              29.02   6   5   
  5 Evans, Karly              05 Saint John TC            31.55   4   4   
  6 Hunt, Rebecca             04 Unattached               33.89   1   3   
  7 Ferguson, Jordyn          04 Pictou County            33.90   2   2   
  8 McKay, Keely              04 Pictou County            35.46   4   1   
  9 Aucoin, Léarose           04 Ecole Nda                36.85   1 
 10 Timmons, Donya            04 Ecole Nda                38.15   2 
 
Women 16-17 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 MacLeod, Lauren           01 Pictou County            28.50   7  10   
  2 Fergusson, Lauren         02 Chebucto                 28.76   7   8   
  3 MacNeil, Allison          02 Y H Z                    28.95   6   6   
  4 Robinson-Grozik, Ashley   01 Saint John TC            30.15   5   5   
  5 Leger, Annick             02 A.S.E.A.                 31.48   1   4   
  6 Moores, Jessica           02 Pictou County            35.67   2   3   
 
Women 18-19 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Davidson, Abigail         00 F L T C                  27.19   8  10   
  2 MacNeil, Sarah            99 Y H Z                    28.69   6   8   
  3 Hill, Olivia              99 Chebucto                 29.10   8   6   
 
Women 20-34 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McNeil, Kate              85 Unattached               33.28   3  10   
 -- Udeh, Stephanie           98 Unattached                 DNF   3 
 
Women 35+ 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Beaulieu, Desree          79 Unattached               32.39   3  10   
 
Women 15 & Under 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Evans, Karly              05 Saint John TC            49.44   2  10   
  2 Ferguson, Jordyn          04 Pictou County            52.00   1   8   
  3 Hiltz, Ellie              04 Southwest Nova           55.12   1   6   
  4 McKay, Keely              04 Pictou County            55.54   2   5   
  5 Hiltz, Janaya             05 Southwest Nova           56.16   1   4   
 
Women 17&U 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Doucet, Emily             03 A.S.E.A.               1:10.52   10   
 
Women 18-19 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacNeil, Sarah            99 Y H Z                  1:07.74   10   
 
Women 35+ 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beaulieu, Desree          79 Unattached             1:16.19   10   
 
Women 15&U 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 MacDonald, Cara           05 Pictou County          2:28.41   1  10   
  2 Ross, Kristen             03 Pictou County          2:28.49   1   8   
  3 Doucet, Emily             03 A.S.E.A.               2:33.33   1   6   
  4 Carr-McEachern, Georgia   04 Y H Z                  2:44.39   1   5   
  5 Kelly, Patricia           03 Fast Tracks            2:49.16   1   4   
  6 Hiltz, Ellie              04 Southwest Nova         2:56.31   2   3   
  7 McKay, Keely              04 Pictou County         x3:02.03   2 
  8 Hunt, Rebecca             04 Unattached             3:02.67   2   2   
  9 Hiltz, Janaya             05 Southwest Nova         3:03.51   2   1   
 10 Timmons, Donya            04 Ecole Nda              3:18.26   2 
 -- Fullarton, Zoe            03 Fast Tracks                SCR     
 
Women 16-17 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Boucher, Mikayla          02 Y H Z                  2:22.24   1  10   
  2 McKay, Danielle           01 Pictou County          2:45.82   2   8   
  3 Poirier, Amy              02 Chaleur                3:04.09   2   6   
  4 Pitre, Haley              02 Unattached             3:22.97   2   5   
 
Women 18-19 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marchand, Lauryn          99 unattached NS          2:45.12   10   
  2 Sandluck, Breanna         99 Pictou County          2:46.96    8   
 
Women 20-34 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rawlyk, Brooklyn          98 Unattached             2:25.75   1  10   
  2 Cowie, Emily              96 HaliFast               2:46.29   2   8   
 
Women 15 & Under 1200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chisholm, Siona           03 Antigonish TC          3:54.42   10   
  2 Vringer, Erin             04 Saint John TC          3:54.47    8   
  3 Hunt, Rebecca             04 Unattached             4:16.79    6   
  4 Carr-McEachern, Georgia   04 Y H Z                  4:21.69    5   
  5 Beausoleil, Audrey        04 A.S.E.A.               4:26.74    4   
  6 Cameron, Nell             03 Pictou County          5:03.61    3   
  7 Timmons, Donya            04 Ecole Nda              5:18.69    2   
  8 Aucoin, Léarose           04 Ecole Nda              5:34.07    1   
 
Women 17&U 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boucher, Mikayla          02 Y H Z                  5:01.48   10   
  2 McKay, Danielle           01 Pictou County          6:12.50    8   
 
Women 15 & Under 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vringer, Erin             04 Saint John TC          6:47.94   10   
  2 Chisholm, Siona           03 Antigonish TC          6:52.42    8   
  3 Kelly, Patricia           03 Fast Tracks            7:33.80    6   
  4 Cameron, Eilidh           03 Pictou County          7:46.36    5   
  5 Beausoleil, Audrey        04 A.S.E.A.               7:46.92    4   
  6 Cameron, Nell             03 Pictou County          8:48.79    3   
 
Women 17&U 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sandluck, Allie           02 Pictou County         12:28.06   10   
  2 Hudder, Morgan            04 Truro Lions           15:36.77    8   
 
Women 18-19 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sandluck, Breanna         99 Pictou County         11:46.49   10   
 
Women 20-34 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Hourihan, Sacha           85 Unattached                 DNF  
 
Women 15 & Under 60 Meter Hurdles 76cm /30"
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaudry, Abbi              03 Chebucto                 10.34   10   
  2 Ross, Kristen             03 Pictou County            10.92    8   
  3 MacDonald, Cara           05 Pictou County            11.73    6   
  4 Ferguson, Jordyn          04 Pictou County           x12.25  
  5 Aucoin, Léarose           04 Ecole Nda                13.21    5   
 
Women 18-19 60 Meter Hurdles 84cm /33"
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hill, Olivia              99 Chebucto                 12.92   10   
 
Women 15&U High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blanch, Mehkya            03 unattached NS            1.45m   10   
  2 Cameron, Eilidh           03 Pictou County            1.40m    8   
  3 Apa, Caity                03 Chebucto                 1.30m    6   
 
Women 16-17 High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reid, Amelia              02 F L T C                  1.45m   10   
  2 Fergusson, Lauren         02 Chebucto                 1.35m    8   
 
Women 12-19 High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ross, Kristen             03 Pictou County            1.40m   10   
  1 MacDonald, Cara           05 Pictou County            1.35m   10   
  2 Mekonnen, Magkda          00 A.S.E.A.                 1.30m    8   
 
Women 15&U Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaudry, Abbi              03 Chebucto                 4.71m   10   
  2 Laraque, Gabrielle        04 Chebucto                 3.78m    8   
  3 Davidson, Heidi           04 F L T C                  3.72m    6   
  4 Tomlinson, Taylor         05 Pictou County            3.38m    5   
 -- Apa, Caity                03 Chebucto                  FOUL  
 
Women 16-17 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Gabreille          02 Unattached               4.35m   10   
  2 McKay, Danielle           01 Pictou County            3.11m    8   
  3 Moores, Jessica           02 Pictou County            2.52m    6   
 
Women 18-19 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davidson, Abigail         00 F L T C                  5.06m   10   
  2 Shannon, Lexie            00 F L T C                  4.95m    8   
  3 Mekonnen, Magkda          00 A.S.E.A.                 4.84m    6   
  4 McCavour, Erin            00 Truro Lions              4.81m    5   
 
Women 15&U Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Despres, Erika            04 A.S.E.A.                 9.11m   10   
 
Women 16-17 Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leger, Annick             02 A.S.E.A.                 8.48m   10   
 
Women 18-19 Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shannon, Lexie            00 F L T C                 11.29m   10   
  2 McCavour, Erin            00 Truro Lions             10.52m    8   
  3 Mekonnen, Magkda          00 A.S.E.A.                10.00m    6   
 
Women 15&U Shot Put 3kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Decoff, Keighan           03 Pictou County           11.06m   10   
  2 Allanach, Janelle         03 A.S.E.A.                 8.07m    8   
  3 MacDonald, Cara           05 Pictou County            7.56m    6   
  4 Gaudry, Abbi              03 Chebucto                 7.51m    5   
  5 Aucoin, Léarose           04 Ecole Nda                7.33m    4   
  6 Ross, Kristen             03 Pictou County           x6.85m  
  7 Doucet, Emily             03 A.S.E.A.                 6.71m    3   
  8 Allanach, Jocelyne        05 A.S.E.A.                x6.48m  
  9 Hudder, Morgan            04 Truro Lions              5.71m    2   
 
Women 16-17 Shot Put 3kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacIsaac, Chelsea         01 Truro Lions             12.38m   10   
  2 Leger, Annick             02 A.S.E.A.                 9.69m    8   
  3 Smith, Gabreille          02 Unattached               7.86m    6   
 
Women 18-19 Shot Put 4kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Sophie             00 A.S.E.A.                 8.83m   10   
  2 Alexander, Mira           00 Truro Lions              7.14m    8   
  3 Vincent, Sara             99 Unattached               6.73m    6   
 
Women 35-49 Shot Put 4kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ferguson, Tracey          74 Pictou County            6.61m   10   
  2 Simpson, Joyce            73 Pictou County            5.16m    8   
 
Women 50-74 Shot Put 3kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Heather          61 unattached NB            7.45m   10   
  2 Carty, Anita              58 Pictou County            5.33m    8   
 
Women 15&U Weight Throw 7.26kg /16#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Decoff, Keighan           03 Pictou County           11.70m   10   
 
Women 16-17 Weight Throw 7.26kg /16#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacIsaac, Chelsea         01 Truro Lions             11.74m   10   
 
Women 20-34 Weight Throw 9.08kg /20#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maltais, Naomie           92 A.S.E.A.                15.24m   10   
 
Women 35-49 Weight Throw 9.08kg /20#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ferguson, Tracey          74 Pictou County            6.45m   10   
  2 Simpson, Joyce            73 Pictou County            5.53m    8   
 
Women 50-59 Weight Throw 7.26kg /16#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Heather          61 unattached NB            5.93m   10   
 
Women 60-74 Weight Throw 5.45kg /12#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carty, Anita              58 Pictou County            8.27m   10   
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 15&U 60 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          03 A.S.E.A.                  8.27     767
 
Throws Pentathlon: #1 Women 60 Meter Dash Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagacé, Rebecca           77 Saint John TC            10.24     289
  2 Peabody, Sharon           58 Saint John TC            11.40     107
  3 Dunn, Tracy               70 Saint John TC            12.48      14
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 15&U 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          03 A.S.E.A.               2:26.08     743
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 16-17 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ledevehat, Shae           01 Pearlgate              2:39.47     579
 -- Parker, Ashley            01 A.S.E.A.                   DNF  
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 20+ 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Monika           95 unattached NB          2:38.05     595
  2 Sampson, December         98 Unattached             2:45.69     509
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 16-17 60 Meter Hurdles 76cm /30" Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ledevehat, Shae           01 Pearlgate                10.30     657
  2 Parker, Ashley            01 A.S.E.A.                 11.59     444
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 20+ 60 Meter Hurdles 84cm /33" Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Monika           95 unattached NB            10.78     573
  2 Sampson, December         98 Unattached               11.49     459
 
Indoor Pentathlon: #2 Women 15&U High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          03 A.S.E.A.                 1.51m     632
 
Indoor Pentathlon: #2 Women 16-17 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ledevehat, Shae           01 Pearlgate                1.48m     599
  2 Parker, Ashley            01 A.S.E.A.                 1.21m     321
 
Indoor Pentathlon: #2 Women 20+ High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Monika           95 unattached NB            1.39m     502
  2 Sampson, December         98 Unattached               1.30m     409
 
Throws Pentathlon: #4 Women High Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunn, Tracy               70 Saint John TC            1.02m     156
  1 Lagacé, Rebecca           77 Saint John TC            1.02m     156
  1 Peabody, Sharon           58 Saint John TC            1.02m     156
 
Indoor Pentathlon: #4 Women 15&U Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          03 A.S.E.A.                 4.69m     477
 
Indoor Pentathlon: #4 Women 16-17 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ledevehat, Shae           01 Pearlgate                4.53m     436
  2 Parker, Ashley            01 A.S.E.A.                 3.32m     165
 
Indoor Pentathlon: #4 Women 20+ Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Monika           95 unattached NB            4.40m     403
  2 Sampson, December         98 Unattached               3.74m     250
 
Throws Pentathlon: #2 Women Long Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagacé, Rebecca           77 Saint John TC            3.01m     109
  2 Peabody, Sharon           58 Saint John TC            2.57m      43
  3 Dunn, Tracy               70 Saint John TC            2.36m      18
 
Indoor Pentathlon: #3 Women 15&U Shot Put 3kg Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          03 A.S.E.A.                 8.21m     413
 
Indoor Pentathlon: #3 Women 16-17 Shot Put 3kg Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ledevehat, Shae           01 Pearlgate               11.43m     623
  2 Parker, Ashley            01 A.S.E.A.                 7.10m     341
 
Indoor Pentathlon: #3 Women 20+ Shot Put 4kg Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Monika           95 unattached NB            7.40m     361
  2 Sampson, December         98 Unattached               5.85m     262
 
Throws Pentathlon: #3 Women Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagacé, Rebecca           77 Saint John TC            8.21m     413
  2 Dunn, Tracy               70 Saint John TC            5.81m     259
  3 Peabody, Sharon           58 Saint John TC            5.20m     221
 
Throws Pentathlon: #5 Women Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagacé, Rebecca           77 Saint John TC            9.10m     438
  2 Peabody, Sharon           58 Saint John TC            7.35m     333
  3 Dunn, Tracy               70 Saint John TC            5.96m     250
 
Women 15 & Under Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          03 A.S.E.A.                  3032   10   
 
Women 16-17 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ledevehat, Shae           01 Pearlgate                 2894   10   
  2 Parker, Ashley            01 A.S.E.A.                  1271    8   
 
Women 20+ Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Monika           95 unattached NB             2434   10   
  2 Sampson, December         98 Unattached                1889    8   
 
Women Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagacé, Rebecca           77 Saint John TC             1405   10   
  2 Peabody, Sharon           58 Saint John TC              860    8   
  3 Dunn, Tracy               70 Saint John TC              697  
 
Men 15&U 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wamboldt, Austin          03 A.S.E.A.                  7.97q  1 
  2 LeBlanc, Marc-Étienne     04 A.S.E.A.                  8.94q  3 
  3 Dedekhani, Youssef        05 Pictou County             9.67q  3 
 
Men 15&U 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wamboldt, Austin          03 A.S.E.A.                  7.99   10   
  2 LeBlanc, Marc-Étienne     04 A.S.E.A.                  8.96    8   
  3 Dedekhani, Youssef        05 Pictou County             9.49    6   
 
Men 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Beaulieu, Nick            01 Chebucto                  7.17q  5 
  2 King, Ben                 02 Saint John TC             7.54q  2 
  3 Dowell, James             02 Chebucto                  7.57q  5 
  4 Landry, Nick              01 Bluenose                  7.60q  5 
  5 Taylor, John Luke         02 Pictou County             7.69q  4 
  6 Rathgeber, Jonah          02 Truro Lions               7.71   4 
  7 Jean, Samuel              01 Chaleur                   7.76   1 
  8 Myers, Luke               01 Saint John TC             8.81   1 
  9 Poirier, Benoit           02 Ecole Nda                 9.94   2 
 10 Elliott-Gallant, Xavier   02 Chaleur                  10.22   1 
 
Men 16-17 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Beaulieu, Nick            01 Chebucto                  7.14   1  10   
  2 Dowell, James             02 Chebucto                  7.45   1   8   
  3 King, Ben                 02 Saint John TC             7.47   1   6   
  4 Landry, Nick              01 Bluenose                  7.58   1   5   
  5 Taylor, John Luke         02 Pictou County             7.71   1   4   
 
Men 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McGovern, Kenneth         00 Saint John TC             7.68q  4 
  2 Welsh, Mickyle            00 A.S.E.A.                  7.72q  4 
  3 Dunn, Benjamin            99 Saint John TC             7.75q  5 
 
Men 18-19 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 McGovern, Kenneth         00 Saint John TC             7.63   1  10   
  2 Dunn, Benjamin            99 Saint John TC             7.67   1   8   
  3 Welsh, Mickyle            00 A.S.E.A.                  7.68   1   6   
 
Men 35+ 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rinzler, Andrew           83 Unattached                7.88q  2 
  2 Rosvall, Bruce            63 Saint John TC             8.18q  3 
  3 Stewart, Jason            80 HaliFast                  8.61q  3 
  4 Allanach, John            73 A.S.E.A.                  8.67q  2 
  5 Krawczyk, John            57 Pictou County             9.85q  2 
 
Men 35+ 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Rinzler, Andrew           83 Unattached                7.93   1  10   
  2 Rosvall, Bruce            63 Saint John TC             8.25   1   8   
  3 Stewart, Jason            80 HaliFast                  8.60   1   6   
  4 Allanach, John            73 A.S.E.A.                  8.76   1   5   
  5 Krawczyk, John            57 Pictou County             9.90   1   4   
 
Men 60 Meter Dash Sp Olympic
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Poirier, Benoit           02 Ecole Nda                 9.94  
 
Men 15&U 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Donaldson, Connor         03 Unattached               29.50   1  10   
  2 LeBlanc, Marc-Étienne     04 A.S.E.A.                 30.05   3   8   
 
Men 16-17 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thorne, Craig             01 Saint John TC            24.56   6  10   
  2 King, Ben                 02 Saint John TC            25.12   1   8   
  3 Taylor, John Luke         02 Pictou County            25.63   5   6   
  4 Rathgeber, Jonah          02 Truro Lions              26.57   4   5   
  5 Jean, Samuel              01 Chaleur                  26.77   1   4   
  6 Myers, Luke               01 Saint John TC           x30.06   1 
  7 Poirier, Benoit           02 Ecole Nda                35.34   2   3   
 -- Williams, Jaiden          01 HaliFast                   SCR     
 -- Landry, Nick              01 Bluenose                   SCR     
 
Men 18-19 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Welsh, Mickyle            00 A.S.E.A.                 24.30   5  10   
  2 McGovern, Kenneth         00 Saint John TC            24.66   6   8   
  3 Edwards, Benjamin         00 Chebucto                 25.80   2   6   
  4 Dunn, Benjamin            99 Saint John TC            26.28   4   5   
 
Men 35+ 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rinzler, Andrew           83 Unattached               26.70   2  10   
  2 Rosvall, Bruce            63 Saint John TC            27.00   3   8   
  3 Allanach, John            73 A.S.E.A.                 30.95   2   6   
 
Men 200 Meter Dash Sp Olympic
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- Poirier, Benoit           02 Ecole Nda                  SCR     
 
Men 15 & Under 300 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bonvie, Cale              03 Pictou County            44.27   10   
  2 LeBlanc, Marc-Étienne     04 A.S.E.A.                 50.22    8   
 
Men 17&U 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Landry, Nick              01 Bluenose                 57.94   3  10   
  2 Enstrom, Owen             03 A.S.E.A.                 57.99   3   8   
  3 Godbout, Jordan           02 Chaleur                1:01.20   2   6   
  4 Cameron, Duncan           05 Pictou County          1:02.03   3   5   
  5 Jean, Samuel              01 Chaleur                1:02.67   1   4   
  6 Myers, Luke               01 Saint John TC          1:13.06   2   3   
 
Men 18-19 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edwards, Benjamin         00 Chebucto                 58.96   2  10   
 
Men 35+ 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arsenault, Paul           83 Unattached             1:01.46   10   
  2 Allanach, John            73 A.S.E.A.               1:16.94    8   
 
Men 15&U 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richard, François         03 A.S.E.A.               2:11.43   10   
  2 Cameron, Duncan           05 Pictou County          2:30.25    8   
  3 Landry, Micah             04 Saint John TC          2:32.54    6   
  4 Eastwood, Ezra            04 Y H Z                  2:38.81    5   
 
Men 16-17 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Godbout, Jordan           02 Chaleur                2:17.62   10   
  2 Roy, Jonathan             01 Chaleur                2:18.63    8   
  3 Boudreau, Yannick         01 A.S.E.A.               2:25.72    6   
 -- Thibodeau, Julien         02 Chaleur                    SCR  
 
Men 18-19 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Raymond          00 Pictou County          2:09.40   10   
  2 Francis, Hunter           00 Pictou County          2:29.26    8   
 
Men 35+ 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacLennan, David          63 Pictou County          2:15.83   10   
 
Men 15 & Under 1200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eastwood, Ezra            04 Y H Z                  4:03.93   10   
  2 Burnham, Colby            03 Truro Lions            4:30.03    8   
  3 Enstrom, Owen             03 A.S.E.A.               5:15.03    6   
 
Men 17&U 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morneault, Tristan        02 A.S.E.A.               4:34.16   1  10   
  2 Cadrain, Sam              02 Valley Athletics       4:34.54   1   8   
  3 Watts, William            01 Valley Athletics       4:39.77   1   6   
  4 MacDonald, Ethan          02 Pictou County          4:45.05   1   5   
  5 Baker, Tyler              02 Valley Athletics      x4:45.25   1 
  6 Roy, Jonathan             01 Chaleur                4:51.41   2   4   
 -- Thibodeau, Julien         02 Chaleur                    SCR     
 
Men 18-19 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Francis, Hunter           00 Pictou County          5:15.71   2  10   
 
Men 35+ 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jackson, Kip              71 Gr Moncton RC          4:36.97   2  10   
  2 MacLennan, David          63 Pictou County          4:38.59   2   8   
  3 Steinman, Zach            73 Y H Z                  4:45.52   2   6   
  4 Boutilier, Tim            68 Truro Lions            5:22.35   2   5   
  5 Elliott, Steve            68 Y H Z                  5:53.33   2   4   
 
Men 15 & Under 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burnham, Colby            03 Truro Lions            7:34.36   10   
 
Men 17&U 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morneault, Tristan        02 A.S.E.A.               9:45.56   10   
  2 Cadrain, Sam              02 Valley Athletics       9:46.95    8   
  3 Baker, Tyler              02 Valley Athletics      10:07.17    6   
  4 MacDonald, Ethan          02 Pictou County         10:15.34    5   
 
Men 35+ 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Handrigan, Grant          82 Unattached             9:10.14   10   
  2 Boutilier, Tim            68 Truro Lions           11:07.96    8   
 
Men 35+ 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Strowbridge, Dean         71 Saint John TC         17:06.70   10   
 
Men 16-17 60 Meter Hurdles 91cm /36"
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thorne, Craig             01 Saint John TC             8.26   10   
  2 Landry, Nick              01 Bluenose                  8.43    8   
 
Men 20-34 60 Meter Hurdles 107cm /42"
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steeves, Clint            98 A.S.E.A.                  8.74   10   
 
Men 15&U High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bonvie, Cale              03 Pictou County            1.60m   10   
  2 Enstrom, Owen             03 A.S.E.A.                 1.45m    8   
 -- Fenez, Matthias           03 Chebucto                   SCR  
 
Men 16-17 High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacDonald, Ethan          02 Pictou County            1.45m   10   
  2 Myers, Luke               01 Saint John TC            1.35m    8   
 
Men 35+ High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gautier, Paul             64 Saint John TC            1.40m   10   
 
Men 15&U Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cameron, Duncan           05 Pictou County            5.02m   10   
  2 Wamboldt, Austin          03 A.S.E.A.                 4.92m    8   
  3 Richard, François         03 A.S.E.A.                 4.32m    6   
  4 Dedekhani, Youssef        05 Pictou County            3.21m    5   
 -- Fenez, Matthias           03 Chebucto                   SCR  
 
Men 16-17 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beaulieu, Nick            01 Chebucto                 5.85m   10   
  2 Myers, Luke               01 Saint John TC            4.38m    8   
 
Men 20-34 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steeves, Clint            98 A.S.E.A.                 5.84m   10   
  2 Stuart, Alex              92 A.S.E.A.                 4.83m    8   
 
Men Long Jump Sp Olympic
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Poirier, Benoit           02 Ecole Nda                2.32m  
 
Men 15&U Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wamboldt, Austin          03 A.S.E.A.                10.89m   10   
  2 Bonvie, Cale              03 Pictou County           10.62m    8   
 
Men 20-34 Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stuart, Alex              92 A.S.E.A.                 9.93m   10   
 
Men 15 & Under Shot Put 4kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacLeod, Matthew          04 Pictou County            9.35m   10   
 
Men 16-17 Shot Put 5kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Swain, Parker             02 Pictou County           14.17m   10   
  2 Bourque, Samuel           01 A.S.E.A.                13.98m    8   
  3 Grant, Cj                 01 Truro Lions             12.62m    6   
  4 Myers, Luke               01 Saint John TC            7.05m    5   
 
Men 18-19 Shot Put 6kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grant, Robert             99 Truro Lions             12.57m   10   
  2 Gilman, Malcolm           00 Islanders               11.45m    8   
  3 Amero, Alex               00 Truro Lions             10.72m    6   
 
Men 20-34 Shot Put 7.26kg /16#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burris, Nathan            93 Truro Lions             14.03m   10   
  2 LeBlanc, Aaron            94 A.S.E.A.                12.02m    8   
 
Men 35-49 Shot Put 7.26kg /16#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Alan             70 Pictou County            7.53m   10   
  2 Allanach, John            73 A.S.E.A.                 7.24m    8   
 
Men 50-59 Shot Put 6kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gautier, Paul             64 Saint John TC           13.72m   10   
 
Men 60-69 Shot Put 5kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hebb, Brian               57 Truro Lions             11.30m   10   
  2 Elliott, Alan             53 Pictou County            7.07m    8   
  3 Carty, Patrick            55 Pictou County            6.71m    6   
 
Men 70-79 Shot Put 4kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, David          44 Saint John TC            8.57m   10   
 
Men 15 & Under Weight Throw 7.26kg /16#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacLeod, Matthew          04 Pictou County            9.49m   10   
 
Men 16-17 Weight Throw 9.08kg /20#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grant, Cj                 01 Truro Lions             16.02m   10   
  2 Swain, Parker             02 Pictou County           15.04m    8   
 
Men 18-19 Weight Throw 11.34kg /25#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grant, Robert             99 Truro Lions             12.71m   10   
  2 Gilman, Malcolm           00 Islanders               10.62m    8   
  3 Amero, Alex               00 Truro Lions              9.51m    6   
 
Men 20-34 Weight Throw 15.88kg /35#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burris, Nathan            93 Truro Lions             15.45m   10   
  2 LeBlanc, Aaron            94 A.S.E.A.                13.32m    8   
 
Men 35-49 Weight Throw 15.88kg /35#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Alan             70 Pictou County            6.51m   10   
 
Men 50-59 Weight Throw 11.34kg /25#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gautier, Paul             64 Saint John TC           16.51m   10   
 
Men 60-69 Weight Throw 9.08kg /20#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hebb, Brian               57 Truro Lions             12.25m   10   
  2 Elliott, Alan             53 Pictou County            7.63m    8   
  3 Carty, Patrick            55 Pictou County            6.98m    6   
 
Men 70+ Weight Throw 7.26kg /16#
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, David          44 Saint John TC           11.31m   10   
 
Indoor Pentathlon: #1 Men 15&U 60 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Conrad, Austin            04 Chebucto                  8.47     431
 
Throws Pentathlon: #1 Men 60 Meter Dash Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hebb, Thayne              97 U N B                     8.43     441
 
Indoor Pentathlon: #5 Men 15&U 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Conrad, Austin            04 Chebucto                   DNF  
 
Indoor Pentathlon: #5 Men 20+ 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brennan, Timothy          96 St F X                 2:49.77     768
  2 Derhak, Addison           98 St F X                 2:53.84     726
  3 Leger, Taylor             96 St F X                 2:58.44     680
  4 Doucet, Alain             96 A.S.E.A.               2:59.00     674
  5 Sutton, Eric              98 St F X                 3:05.06     616
  6 LeBlanc, Sébastien        98 Unattached             3:07.98     588
  7 Heidebrecht, Jonathan     93 St F X                 3:11.64     555
  8 Grant, Evan               93 A.S.E.A.               3:19.64     485
  9 Landry, Pierre            88 unattached NB          3:21.32     471
 10 Léger, Julien             95 unattached NB          3:32.19     384
 11 Aboud, Youssef            91 Unattached             3:43.23     304
 
Indoor Pentathlon: #1 Men 16-17 60 Meter Hurdles 91cm /36" Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thorne, Craig             01 Saint John TC             8.31     905
 
Indoor Pentathlon: #1 Men 20+ 60 Meter Hurdles 107cm /42" Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brennan, Timothy          96 St F X                    8.96   1    755
  2 Heidebrecht, Jonathan     93 St F X                    9.43   2    654
  3 Doucet, Alain             96 A.S.E.A.                  9.48   1    644
  4 Grant, Evan               93 A.S.E.A.                  9.50   1    639
  5 LeBlanc, Sébastien        98 Unattached                9.66   1    607
  6 Landry, Pierre            88 unattached NB             9.77   1    585
  7 Sutton, Eric              98 St F X                   10.05   2    532
  8 Léger, Julien             95 unattached NB            10.23   2    498
  9 Aboud, Youssef            91 Unattached               11.30   3    322
 10 Leger, Taylor             96 St F X                   11.96   3    232
 -- Derhak, Addison           98 St F X                      DQ   2 
 
Indoor Pentathlon: #4 Men 15&U High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Conrad, Austin            04 Chebucto                 1.52m     404
 
Indoor Pentathlon: #4 Men 20+ High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Doucet, Alain             96 A.S.E.A.                 1.79m     619
  1 Grant, Evan               93 A.S.E.A.                 1.79m     619
  3 Landry, Pierre            88 unattached NB            1.73m     569
  3 Brennan, Timothy          96 St F X                   1.73m     569
  5 Leger, Taylor             96 St F X                   1.64m     496
  6 Sutton, Eric              98 St F X                   1.58m     449
  7 Léger, Julien             95 unattached NB            1.49m     381
  8 Derhak, Addison           98 St F X                   1.46m     360
  8 Heidebrecht, Jonathan     93 St F X                   1.46m     360
 10 LeBlanc, Sébastien        98 Unattached               1.40m     317
 11 Aboud, Youssef            91 Unattached               1.37m     297
 
Throws Pentathlon: #4 Men High Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hebb, Thayne              97 U N B                    1.38m     303
 
Indoor Pentathlon: #2 Men 15&U Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Conrad, Austin            04 Chebucto                 4.60m     308
 
Indoor Pentathlon: #2 Men 20+ Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Landry, Pierre            88 unattached NB            6.46m     688
  2 Brennan, Timothy          96 St F X                   5.80m     544
  3 Doucet, Alain             96 A.S.E.A.                 5.78m     540
  4 Sutton, Eric              98 St F X                   5.59m     500
  5 Léger, Julien             95 unattached NB            5.56m     494
  6 Heidebrecht, Jonathan     93 St F X                   5.32m     445
  7 LeBlanc, Sébastien        98 Unattached               5.19m     419
  8 Leger, Taylor             96 St F X                   4.99m     380
  9 Grant, Evan               93 A.S.E.A.                 4.80m     345
 10 Derhak, Addison           98 St F X                   4.55m     299
 11 Aboud, Youssef            91 Unattached               3.71m     161
 
Throws Pentathlon: #2 Men Long Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hebb, Thayne              97 U N B                    3.65m     152
 
Indoor Pentathlon: #3 Men 15&U Shot Put 4kg Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Conrad, Austin            04 Chebucto                 7.06m     311
 
Indoor Pentathlon: #3 Men 20+ Shot Put 7.26kg /16# Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Landry, Pierre            88 unattached NB           11.23m     560
  2 Doucet, Alain             96 A.S.E.A.                10.82m     535
  3 Leger, Taylor             96 St F X                   9.85m     477
  4 Brennan, Timothy          96 St F X                   9.77m     472
  5 Grant, Evan               93 A.S.E.A.                 9.35m     447
  6 Heidebrecht, Jonathan     93 St F X                   7.89m     360
  7 Sutton, Eric              98 St F X                   7.60m     343
  8 Aboud, Youssef            91 Unattached               7.29m     324
  9 Léger, Julien             95 unattached NB            6.68m     289
 10 LeBlanc, Sébastien        98 Unattached               6.64m     286
 11 Derhak, Addison           98 St F X                   6.52m     279
 
Throws Pentathlon: #3 Men Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hebb, Thayne              97 U N B                   10.90m     540
 
Throws Pentathlon: #5 Men Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hebb, Thayne              97 U N B                   11.76m     551
 
Men 15 & Under Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Conrad, Austin            04 Chebucto                  1454  
 
Men 20+ Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brennan, Timothy          96 St F X                    3108   10   
  2 Doucet, Alain             96 A.S.E.A.                  3012    8   
  3 Landry, Pierre            88 unattached NB             2873    6   
  4 Grant, Evan               93 A.S.E.A.                  2535    5   
  5 Sutton, Eric              98 St F X                    2440    4   
  6 Heidebrecht, Jonathan     93 St F X                    2374  
  7 Leger, Taylor             96 St F X                    2265  
  8 LeBlanc, Sébastien        98 Unattached                2217    3   
  9 Léger, Julien             95 unattached NB             2046    2   
 10 Derhak, Addison           98 St F X                    1664  
 11 Aboud, Youssef            91 Unattached                1408    1   
 
Men Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hebb, Thayne              97 U N B                     1987   10   
 -- Gionet, Jonathan          94 F L T C                    SCR  
 
                    Women - Team Rankings - 27 Events Scored
===============================================================================
    1) Pictou County Athletics Cl 258        2) A.S.E.A.                  143   
    3) Chebucto Athletics          89        4) Truro Lions                74   
    5) Saint John Track Club       67        6) Fredericton Legion Track   64   
    7) YHZ Track & Field Club      62        8) Fredericton Fast Tracks    25   
    9) Antigonish Track & Field C  18       10) Southwest Nova Athletics   14   
   11) Pearlgate Track & Field Cl  10       12) HaliFast Athletics          8   
   13) Athlé Chaleur Athletics      6                                           
 
                    Men - Team Rankings - 32 Events Scored
===============================================================================
    1) A.S.E.A.                   234        2) Pictou County Athletics C 228   
    3) Saint John Track Club      171        4) Truro Lions               124   
    5) Chebucto Athletics          44        6) Athlé Chaleur Athletics    36   
    7) Valley Athletics            28        8) YHZ Track & Field Club     25   
    9) Bluenose Athletics T&F Clu  23       10) Islanders Track & Field    16   
   11) HaliFast Athletics           6                                           

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account