• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Elementary School Track & Field Super Meet

Lipsett Cartage Classic

Regina, SK
February 9-10th, 2018

Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 1
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 1  Girls 14-15 60 Meter Dash Midget
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
===================================================================
      Native: *  7.45  09/02/2003  Jenni Hucul, STFC
        Open: &  7.45  09/02/2002  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sutherland, Savannah      03 STFC                      8.03Q  3
  2 Cross-Worobec, Shayne     04 STFC                      8.42Q  2
  3 Slobodzian, Sage          03 RIVA                      8.43Q  1
  4 Bigelow, MacKenzie        04 EXCL                      8.43Q  2
  5 Oyenuga, Daniella         04 STFC                      8.43Q  1
  6 Keyowski, Selena          04 STFC                      8.52Q  3
  7 Clarke, Ainsley           04 RIVA                      8.48q  2
  8 Bilton, Bree              03 STFC                      8.51q  1
  9 Ells, Chelsea             03 STFC                      8.53   2
 10 Poirier, Maia             04 EXCL                      8.64   3
 11 Sutherland, Alexandra     04 EXCL                      8.65   1
 12 Ebrottie, Anouma          04 EXCL                      8.68   3
 13 Keith, Kaidyn             04 EXCL                      8.69   3
 14 Durant, Jacey             04 EXCL                      8.76   1
 15 Vanderkooi, Abbey         04 STFC                      8.77   3
 16 Minovitch, Ki-Lynn        04 STFC                      8.81   1
 17 Reyda Molnar, Alexandra   03 STFC                      8.89   2
 18 Paradowski, Jessalyn      04 EXCL                      8.97   3
Event 1  Girls 14-15 60 Meter Dash Midget
================================================================
      Native: *  7.45  09/02/2003  Jenni Hucul, STFC
        Open: &  7.45  09/02/2002  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Sutherland, Savannah      03 STFC                      8.02
  2 Slobodzian, Sage          03 RIVA                      8.38
  3 Cross-Worobec, Shayne     04 STFC                      8.42
  3 Bigelow, MacKenzie        04 EXCL                      8.42
  5 Clarke, Ainsley           04 RIVA                      8.45
  6 Oyenuga, Daniella         04 STFC                      8.46
  7 Keyowski, Selena          04 STFC                      8.69
  8 Bilton, Bree              03 STFC                      8.76
Event 2  Boys 14-15 60 Meter Dash Midget
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
===================================================================
      Native: *  7.27  29/12/1983  Darryl Isbister, RIV
        Open: &  7.18  29/12/1985  Brad McCuaig, AB
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dimande, Tiago            04 STFC                      7.84Q  2
  2 Uchacz, Dayton            04 STFC                      7.88Q  1
  3 Lacroix, Joshua           04 WOAC                      7.91Q  2
  4 Nuque, Zeint              03 STFC                      8.26Q  1
  5 Valezona, Dexus           04 WOAC                      8.27q  1
  6 Laroque, Gabriel          03 STFC                      8.29q  2
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 2
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 2  Boys 14-15 60 Meter Dash Midget
  7 Leppa, Brandt             03 MCHS                      8.44q  2
Event 2  Boys 14-15 60 Meter Dash Midget
================================================================
      Native: *  7.27  29/12/1983  Darryl Isbister, RIV
        Open: &  7.18  29/12/1985  Brad McCuaig, AB
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Dimande, Tiago            04 STFC                      7.80
  2 Uchacz, Dayton            04 STFC                      7.83
  3 Lacroix, Joshua           04 WOAC                      7.94
  4 Valezona, Dexus           04 WOAC                      8.27
  5 Nuque, Zeint              03 STFC                      8.28
  6 Laroque, Gabriel          03 STFC                      8.36
  7 Leppa, Brandt             03 MCHS                      8.57
  8 Brown, Brayden            03 RIVA                      8.62
Event 3  Girls 16-17 60 Meter Dash Youth
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
===================================================================
      Native: *  7.45  09/02/2003  Jenni Hucul, STFC
        Open: &  7.45  09/02/2003  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Woitas, Kailee            02 EXCL                      8.26Q  2
  2 Breker, Aime              02 RIVA                      8.50Q  1
  3 Hagerty, Hannah           01 EXCL                      8.44Q  2
  4 Furber, Makenna           01 Tisdale Track             8.53Q  1
  5 Cole-Johnson, Emily       02 PAAC                      8.47q  2
  6 Hoare, Nicole             01 RIVA                      8.56q  1
  7 Strinholm, Kayleigh       01 EXCL                      8.78q  2
  8 Zerr, Kaitlyn             02 EXCL                      8.97q  2
Event 3  Girls 16-17 60 Meter Dash Youth
================================================================
      Native: *  7.45  09/02/2003  Jenni Hucul, STFC
        Open: &  7.45  09/02/2003  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Woitas, Kailee            02 EXCL                      8.14
  2 Cole-Johnson, Emily       02 PAAC                      8.43
  3 Hagerty, Hannah           01 EXCL                      8.44
  4 Hoare, Nicole             01 RIVA                      8.44
  5 Breker, Aime              02 RIVA                      8.54
  6 Furber, Makenna           01 Tisdale Track             8.60
  7 Strinholm, Kayleigh       01 EXCL                      8.69
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 3
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 4  Boys 16-17 60 Meter Dash Youth
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
===================================================================
      Native: *  7.03  28/12/1984  Allan Fong, RIV/UOFS
        Open: &  6.83  29/12/1982  Courtney Brown, MB
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Soufi, Jordan             01 WOAC                      7.20Q  2
  2 Hart, Gavin               01 EXCL                      7.46Q  1
  3 Mills, Ryan               01 EXCL                      7.61Q  2
  4 Kleisinger, Kienan        02 MJRT                      7.61Q  1
  5 Kull, Preston             01 WOAC                      7.61q  1
  6 Sebastian, Dylan          01 EXCL                      7.63q  1
  7 Toma, Brandon             01 STFC                      7.71q  2
  8 Callaghan, Brighton       02 EXCL                      7.94q  1
  9 Burant, Anthony           02 PAAC                      7.94   2
 10 Schwartz, Damon           01 ECTS                      7.97   2
 11 Leppa, Braiden            01 MCHS                      8.22   1
 12 Wellster, Hunter          02 ELTC                      8.72   2
 13 Sapach, Alexander         02 EXCL                      8.81   1
Event 4  Boys 16-17 60 Meter Dash Youth
================================================================
      Native: *  7.03  28/12/1984  Allan Fong, RIV/UOFS
        Open: &  6.83  29/12/1982  Courtney Brown, MB
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Soufi, Jordan             01 WOAC                      7.19
  2 Hart, Gavin               01 EXCL                      7.37
  3 Kleisinger, Kienan        02 MJRT                      7.52
  4 Sebastian, Dylan          01 EXCL                      7.55
  5 Mills, Ryan               01 EXCL                      7.58
  6 Kull, Preston             01 WOAC                      7.62
  7 Toma, Brandon             01 STFC                      7.66
  8 Callaghan, Brighton       02 EXCL                      8.00
Event 5  Women 18-19 60 Meter Dash Junior
================================================================
      Native: *  7.45  09/02/2013  Jenni Hucul, STFC
        Open: &  7.45  09/02/2003  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Andrews, Brianna          00 STFC                      8.18
  2 Mwarabu, Galilee          00 EXCL                      8.31
  3 Chartier, Madigan         00 RIVA                      8.38
  4 Murray, Holly             00 STFC                      8.41
  5 Ramlal, Zara              00 WOAC                      8.47
  6 Marpole, Meissa           99 EXCL                      8.65
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 4
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 6  Men 18-19 60 Meter Dash Junior
================================================================
      Native: *  6.93  02/12/2006  Eric Clark, UOFR/EXCL
        Open: &  6.77  05/02/2010  Akeem Hayes, CIT
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Shrigley, Jeremiah        00 RIVA                      7.36
  2 Croteau, Lukas            00 EXCL                      7.40
  3 Blondeau, Joshua          99 EXCL                      7.53
  4 Lugsdin, Zachary          00 WOAC                      7.60
  5 Cole-Johnson, Thomas      00 PAAC                      7.65
  6 Boehr, Sheldon            00 RIVA                      7.68
  7 Seilman, Shane            00 EXCL                      7.95
Event 8  Men 20-34 60 Meter Dash Senior
================================================================
      Native: *  6.78  11/03/2010  Graeme Rinholm, U of S
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor, Mike              81 PAAC                      7.37
  2 Gray, Dimitri             97 WOAC                      7.43
  3 Buhs, Curtis              85 ECTS                      7.62
  4 Gabriel-Cannon, Jordan    94 PAAC                      7.96
Event 9  Women 35-99 60 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Silcox, Kelly             66 EXCL                      8.77
  2 Baerwald, Belinda         70 DATC                      9.25
  3 Gieni, Muriel             58 RIVA                      9.26
  4 Arnason, Sandra           73 RIVA                      9.32
  5 LaFayette-Boyd, Carol     42 EXCL                      9.40
Event 10  Men 35-99 60 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Peters, Darren            77 EXCL                      7.79
  2 Ellis, Colin              67 EXCL                      8.13
  3 Stewart, George           59 WOAC                      8.76
  4 Lawrence, Dale            58 Unattached                8.95
  5 Delhomeau, Roland         45 SCTM                     10.89
Event 11  Girls 10-11 150 Meter Dash Pee Wee
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Rieger, Emilee            07 EXCL                     23.83   2
  2 Gelowitz, Lila            07 EXCL                     24.65   2
  3 Thomas, Tyia              08 EXCL                     25.20   2
  4 Pacholka, Elan            11 EXCL                     25.50   2
  5 Metz, Alyssa              07 EXCL                     25.55   2
  6 Ambrose, Julia            07 RIVA                     25.72   1
  7 Engdahl, Emma             07 STFC                     26.19   2
  8 Coates, Petra             07 EXCL                     26.88   1
  9 Rutten-James, Ella        07 EXCL                     27.44   1
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 5
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 11  Girls 10-11 150 Meter Dash Pee Wee
 10 Jordan, Maren             08 EXCL                     32.86   1
Event 12  Boys 10-11 150 Meter Dash Pee Wee
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mwarabu, Darryl           07 EXCL                     22.78   1
  2 Sulewski, Lucas           07 EXCL                     23.34   2
  3 Burchill, Terick          07 WOAC                     23.86   3
  4 Granger, Simon            07 RIVA                     24.11   2
  5 Bazan, Dylan              07 WOAC                     24.30   3
  6 Poirier, Makeo            08 EXCL                     25.03   1
  7 Tresek, Owen              08 EXCL                     25.24   3
  8 Murdoch, Dryden           08 Unattached               25.65   3
  9 Dodge, Preston            07 RIVA                     26.45   3
 10 Medloski, Tanner          08 Unattached               26.80   2
 11 Korsberg, Carter          07 EXCL                     27.01   1
 12 Matsyk, Tyler             09 EXCL                     28.36   2
 13 Muhammad, Musa            08 EXCL                     29.76   2
Event 13  Girls 12-13 150 Meter Dash Bantam
===================================================================
      Native: * 19.71  07/03/2015  Juleah Duesing, QCST
        Open: & 19.71  07/03/2015  Juleah Duesing, QCST
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Medernach, Josi           05 STFC                     22.44   2
  2 Bilton, Shea              05 STFC                     22.64   2
  3 Schultz, Alexandra        05 EXCL                     22.68   1
  4 Culbert, Victoria         06 EXCL                     22.87   2
  5 Roberts, Jordan           06 EXCL                     23.88   2
  6 Coates, Athena            06 EXCL                     23.95   1
  7 Warford, Shelby           05 ECTS                     23.95   1
  8 MacGillivray, Mikaela     05 EXCL                     24.49   1
  9 Smith, Ryleigh            05 EXCL                     24.60   2
 10 Malbeuf, Camille          06 Unattached               25.51   2
 11 Metz, Emily               06 EXCL                     27.43   1
Event 14  Boys 12-13 150 Meter Dash Bantam
===================================================================
      Native: * 19.04  17/03/2017  Ryder Hardy, RIVA
        Open: & 19.27  05/03/2009  Atlee Simon, QCST
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Matsyk, Josh              05 EXCL                     20.18   1
  2 Granger, Nathan           05 RIVA                     20.56   2
  3 Dakis, Grayson            05 EXCL                     21.72   1
  4 Topos, Dominic            06 EXCL                     21.91   2
  5 Thileepan, Niththiyan     05 EXCL                     22.31   2
  6 Holzman, Jack             05 RIVA                     22.67   1
  7 Fitch, Dawson             05 ECTS                     23.22   1
  8 Joslin, Joshua            06 RIVA                     23.94   2
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 6
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 15  Girls 14-15 200 Meter Dash Midget
===================================================================
      Native: * 24.69  07/03/2003  Jenni Hucul, STFC
        Open: & 24.69  07/03/2003  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sutherland, Savannah      03 STFC                     26.13   3
  2 Bigelow, MacKenzie        04 EXCL                     28.29   2
  3 Slobodzian, Sage          03 RIVA                     28.40   3
  4 Jasieniuk, Teagan         03 STFC                     28.46   3
  5 Clarke, Ainsley           04 RIVA                     28.51   3
  6 Sutherland, Alexandra     04 EXCL                     28.53   2
  7 Keith, Kaidyn             04 EXCL                     28.79   1
  8 Ebrottie, Anouma          04 EXCL                     29.31   2
  9 Poirier, Maia             04 EXCL                     29.57   3
 10 Paradowski, Jessalyn      04 EXCL                     29.75   1
 11 Graff, Heather            03 RIVA                     30.30   3
 12 Smith, Willow             03 YLTC                     30.42   1
 13 Hrycuik, Katya            04 STFC                     31.39   2
 14 Cook, Shakira             04 STFC                     35.49   2
Event 16  Boys 14-15 200 Meter Dash Midget
===================================================================
      Native: * 23.46  08/03/2015  Vaughn Taylor, QCST
        Open: & 23.46  03/08/2015  Vaughn Taylor, QCST
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hardy, Ryder              04 RIVA                     25.45   2
  2 Uchacz, Dayton            04 STFC                     25.62   2
  3 Lacroix, Joshua           04 WOAC                     25.73   2
  4 Laroque, Gabriel          03 STFC                     26.56   2
  5 Matsyk, Josh              05 EXCL                     27.15   1
  6 Nuque, Zeint              03 STFC                     27.79   2
  7 Leppa, Brandt             03 MCHS                     28.28   1
  8 Valezona, Dexus           04 WOAC                     28.31   2
  9 Morhart, Ethan            04 EXCL                     31.23   1
Event 17  Girls 16-17 200 Meter Dash Youth
===================================================================
      Native: * 24.69  07/03/2003  Jenni Hucul, STFC
        Open: & 24.69  07/03/2003  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Toth, Irelyn              01 EXCL                     26.79   2
  2 Adelugba, Timi            02 STFC                     27.89   1
  3 Cole-Johnson, Emily       02 PAAC                     28.09   2
  4 Slobodzian, Aspen         01 RIVA                     28.47   2
  5 Furber, Makenna           01 Tisdale Track            29.49   2
  6 Strinholm, Kayleigh       01 EXCL                     29.54   1
  7 Kaban, Madelyn            02 EXCL                     32.58   1
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 7
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 18  Boys 16-17 200 Meter Dash Youth
===================================================================
      Native: * 35.17  02/12/2006  Joel Senick, RIV
        Open: & 22.63  01/03/1985  Darryl Isbister - Preston Wilkin
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Telus, Quincy             01 EXCL                     23.83*  2
  2 Soufi, Jordan             01 WOAC                     23.88*  2
  3 Hart, Gavin               01 EXCL                     24.62*  2
  4 Mills, Ryan               01 EXCL                     24.86*  1
  5 Hussain, Asad             01 EXCL                     24.95*  1
  6 Hardy, Jackson            02 RIVA                     25.05*  2
  7 Schwartz, Damon           01 ECTS                     26.24*  1
  8 Burant, Anthony           02 PAAC                     26.46*  2
Event 19  Women 18-19 200 Meter Dash Junior
===================================================================
      Native: * 24.67  21/02/2015  Rachel Rosin, RIVA
        Open: & 24.40  28/01/1983  Jillian Richardson, AB-CS
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Chartier, Madigan         00 RIVA                     27.48   2
  2 Murray, Holly             00 STFC                     27.85   2
  3 Andrews, Brianna          00 STFC                     27.94   1
  4 Mwarabu, Galilee          00 EXCL                     28.02   2
  5 Ramlal, Zara              00 WOAC                     28.77   2
  6 Bazin, Danica             00 WOAC                     28.79   1
  7 Tremblay, Sarrah          00 EXCL                     29.84   1
  8 Stewart, Hanna            00 DATC                     30.50   2
  9 Tymo, Kaylee              00 EXCL                     31.87   1
Event 20  Men 18-19 200 Meter Dash Junior
===================================================================
      Native: * 21.61  28/01/1983  Cyprian Enweani, STFC
        Open: & 21.61  28/01/1983  Cyprian Enweani, STFC
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wylie, Payne              00 RIVA                     22.88   2
  2 Croteau, Lukas            00 EXCL                     23.99   1
  3 Boehr, Sheldon            00 RIVA                     24.00   2
  4 Blondeau, Joshua          99 EXCL                     24.22   2
  5 Shrigley, Jeremiah        00 RIVA                     24.34   1
  6 Cox, Adrian               00 EXCL                     24.84   1
  7 Lugsdin, Zachary          00 WOAC                     25.15   2
  8 Summach, Max              00 RIVA                     25.19   1
  9 Pingue, Josam             00 WOAC                     25.35   2
Event 21  Women 20-34 200 Meter Dash Senior
================================================================
      Native: * 38.54  30/01/1998  Ladonna Antoine, RAT
        Open: & 36.91  30/12/1980  Angella Taylor, ON-SO
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Stewart, Sofia            97 DATC                     26.96&
  2 Strinholm, Hannah         99 Regina                   28.28&
  3 Malloy, Bronwen           97 Regina                   28.37&
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 8
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 22  Men 20-34 200 Meter Dash Senior
================================================================
      Native: * 33.50  09/02/1985  Cyprian Enweani, U of S
        Open: & 33.33  30/12/1980  Cliff Wiley, USA-DCI
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gray, Dimitri             97 WOAC                     23.98&
  2 Buhs, Curtis              85 ECTS                     24.57&
Event 23  Women 35-99 200 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Silcox, Kelly             66 EXCL                     29.51
  2 LaFayette-Boyd, Carol     42 EXCL                     34.90
Event 24  Men 35-99 200 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kichula, Chad             76 EXCL                     50.10
  2 Ellis, Colin              67 EXCL                     50.20
  3 Stewart, George           59 WOAC                     50.30
Event 25  Girls 16-17 400 Meter Dash Youth
================================================================
      Native: * 56.99  13/03/1982  Lisa Kroll, STFC
        Open: & 55.69  28/02/1982  Jillian Richardson, AB-CS
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sutherland, Savannah      03 STFC                     58.17
  2 Toth, Irelyn              01 EXCL                   1:00.03
  3 Regie, Alyssa             02 ECTS                   1:08.52
Event 26  Boys 16-17 400 Meter Dash Youth
================================================================
      Native: * 50.32  31/03/2006  Joel Senick, RIV
        Open: & 50.32  31/03/2006  Joel Senick, RIV
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Friesen, Trey             01 WOAC                     54.76
  2 Stachowich, Logan         01 YLTC                     56.37
  3 Smith, Joseph             01 EXCL                     57.22
  4 Hussain, Asad             01 EXCL                     58.22
Event 27  Women 18-19 400 Meter Dash Junior
================================================================
      Native: * 55.50  25/02/1984  Gail Harris, Yorkton
        Open: & 55.50  25/02/1984  Gail Harris, YLTC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tremblay, Sarrah          00 EXCL                   1:07.21
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 9
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 28  Men 18-19 400 Meter Dash Junior
================================================================
      Native: * 48.32  16/02/2007  Joel Senick, RIV
        Open: & 48.32  16/02/2007  Joel Senick, RIV
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Boehr, Sheldon            00 RIVA                     52.96
  2 Girgis, Samuel            00 EXCL                     53.39
  3 Blondeau, Joshua          99 EXCL                     55.72
  4 Summach, Max              00 RIVA                     55.76
  5 Pingue, Josam             00 WOAC                     58.78
Event 29  Women 20-34 400 Meter Dash Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Galey, Jasmine            95 Regina                 1:02.64
  2 Strinholm, Hannah         99 Regina                 1:03.22
  3 Major, Danielle           97 Regina                 1:04.36
Event 30  Men 20-34 400 Meter Dash Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Trakalo, Bryden           98 Regina                   52.03
  2 Wicharuk, Nikolas         96 Regina                   53.19
Event 32  Men 35-99 400 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ellis, Colin              67 EXCL                   1:01.75
  2 Stewart, George           59 WOAC                   1:05.95
Event 33  Girls 10-11 600 Meter Run Pee Wee
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rieger, Emilee            07 EXCL                   2:04.57
  2 Rottiers, Claire          07 EXCL                   2:10.69
  3 Pacholka, Elan            11 EXCL                   2:12.83
  4 Engdahl, Emma             07 STFC                   2:22.81
  5 Rutten-James, Ella        07 EXCL                   2:23.35
  6 Hischebett, Natalie       08 EXCL                   2:43.40
Event 34  Boys 10-11 600 Meter Run Pee Wee
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tresek, Owen              08 EXCL                   2:01.66
  2 Murdoch, Dryden           08 Unattached             2:01.77
  3 Mollison, Isaac           07 EXCL                   2:07.22
  4 Korsberg, Carter          07 EXCL                   2:17.02
  5 Konkel, Rowan             08 EXCL                   2:21.41
  6 Regie, Maurice            07 ECTS                   2:23.16
  7 Muhammad, Musa            08 EXCL                   2:32.14
  8 Sax, Nolan                08 EXCL                   2:34.57
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 10
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 35  Girls 12-13 800 Meter Run Bantam
================================================================
      Native: * 2:24.82  06/12/1914  Natalia McCullough, QCST
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Palaschuk, Jadyn          05 MJRT                   2:31.55
  2 Warick, Angelina          06 Unattached             2:40.22
  3 Coates, Athena            06 EXCL                   2:41.80
  4 Dorais, Alexis            05 EXCL                   2:42.16
  5 Culbert, Victoria         06 EXCL                   2:55.40
  6 Kolb, Mackenzie           05 Unattached             2:58.40
  7 Malbeuf, Camille          06 Unattached             3:15.09
Event 36  Boys 12-13 800 Meter Run Bantam
================================================================
      Native: * 2:10.98  01/03/2014  Ron MacLean, QCST
        Open: & 2:10.98  01/03/2014  Ron MacLean, QCST
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bristol, Henry            06 Unattached             2:38.50
  2 Topos, Dominic            06 EXCL                   2:39.00
  3 Downes, Adonias           06 EXCL                   2:39.61
  4 Hischebett, Jack          05 EXCL                   2:48.48
Event 37  Girls 14-15 800 Meter Run Midget
================================================================
      Native: * 2:15.65  01/03/2001  Kailey Smith, MJR
        Open: & 2:15.65  01/03/2001  Kailey Smith, MJR
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Riak, Akuol               04 MJRT                   2:35.12
  2 Gettle, Sophie            03 EXCL                   2:35.52
  3 Dobrohoczki, Cara         04 RIVA                   2:37.32
  4 Demyen, Berlin            03 EXCL                   2:38.07
  5 Neiszner, Autumn          03 EXCL                   2:38.10
  6 Swanson, Aria             04 MJRT                   2:43.70
  7 Whitehorse, Yanabah       03 EXCL                   3:20.28
Event 38  Boys 14-15 800 Meter Run Midget
================================================================
      Native: * 2:00.09  06/12/2014  Vaughn Taylor, QCST
        Open: & 2:00.09  12/06/2014  Vaughn Taylor, QCST
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Abel-Douglas, Teijon      03 RIVA                   2:11.80
  2 Lacroix, Joshua           04 WOAC                   2:17.82
  3 Naughton, Killian         06 EXCL                   2:30.96
  4 Stich, Ian                03 EXCL                   2:32.45
  5 Kaban, Logan              04 EXCL                   2:34.56
Event 39  Girls 16-17 800 Meter Run Youth
================================================================
      Native: * 2:15.14  19/02/2016  Chloe McEachern, QCST
        Open: & 2:08.0h  29/12/1972  Glenda Reiser, ON-OKH
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cross Child, Jaira        01 STFC                   2:31.81
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 11
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 39  Girls 16-17 800 Meter Run Youth
  2 Owens, Erin               02 WOAC                   2:32.36
  3 Crevier, Simone           01 WOAC                   2:32.43
  4 Kaban, Madelyn            02 EXCL                   2:40.14
  5 Diemert, Monique          01 EXCL                   2:42.73
  6 Wiens, Alexa              01 STFC                   2:44.00
  7 Yang, Bonnie              01 RIVA                   2:51.96
Event 40  Boys 16-17 800 Meter Run Youth
================================================================
      Native: * 1:56.56  03/12/2005  Darren Mazzei, QCS
        Open: & 1:56.65  12/03/2005  Darren Mazzei, QCS
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Telus, Quincy             01 EXCL                   2:04.03
  2 Reimer, Calvin            01 WOAC                   2:10.31
  3 Friesen, Trey             01 WOAC                   2:11.96
  4 Easton, Sean              02 YLTC                   2:12.99
  5 Labrie-Baulay, Omer       01 Unattached             2:14.36
  6 Hrycuik, Matthew          01 RIVA                   2:14.66
  7 Labrie-Bauley, Baptiste   01 Unattached             2:18.10
  8 Smith, Joseph             01 EXCL                   2:20.55
  9 Kilgour, Morgan           01 MJRT                   2:21.92
 10 Mudjar, Brayden           01 PAAC                   2:26.74
 11 Leppa, Braiden            01 MCHS                   2:32.04
Event 41  Women 18-19 800 Meter Run Junior
================================================================
      Native: * 2:13.90  05/03/2010  Ashlynn Simon, QCST
        Open: & 2:08.0h  29/12/1972  Glenda Reiser, ON-OKH
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tymo, Kaylee              00 EXCL                   2:38.86
  2 Tremblay, Sarrah          00 EXCL                   2:41.39
Event 42  Men 18-19 800 Meter Run Junior
================================================================
      Native: * 1:52.3h  26/02/1977  Bob Reindl, RIV
        Open: & 1:50.59  28/02/1982  Simon Hoogewerf, BC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Girgis, Samuel            00 EXCL                   2:10.25
  2 McGillis, Kal             00 MJRT                   2:11.92
Event 43  Women 20-34 800 Meter Run Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Zarowny, Justine          98 Regina                 2:31.94
  2 Galey, Jasmine            95 Regina                 2:35.11
Event 44  Men 20-34 800 Meter Run Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Neff, Russell             85 EXCL                   2:02.26
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 12
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 46  Men 35-99 800 Meter Run Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ellis, Colin              67 EXCL                   2:35.35
Event 47  Girls 10-11 1000 Meter Run Pee Wee
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rieger, Emilee            07 EXCL                   3:46.87
  2 Rottiers, Claire          07 EXCL                   3:54.99
  3 Metz, Alyssa              07 EXCL                   4:16.44
  4 Hischebett, Natalie       08 EXCL                   4:38.71
Event 48  Boys 10-11 1000 Meter Run Pee Wee
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fitch, Landon             08 ECTS                   4:17.74
  2 Regie, Maurice            07 ECTS                   4:20.58
Event 49  Girls 12-13 1200 Meter Run Bantam
================================================================
      Native: * 3:53.34  18/03/1917  Alexis Lewans, RIVA
        Open: & 4:00.25  08/02/2014  Natalia McCullough, QCST
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Warick, Angelina          06 Unattached             4:15.76
  2 Dorais, Alexis            05 EXCL                   4:34.22
  3 Kolb, Mackenzie           05 Unattached             5:03.67
Event 50  Boys 12-13 1200 Meter Run Bantam
================================================================
      Native: * 3:30.66  28/02/2014  Ron MacLean, QCST
        Open: & 3:30.66  28/02/2014  Ron MacLean, QCST
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bristol, Henry            06 Unattached             4:11.19
  2 Downes, Adonias           06 EXCL                   4:14.27
  3 Fitch, Dawson             05 ECTS                   4:14.74
  4 Hischebett, Jack          05 EXCL                   4:14.78
Event 51  Girls 14-15 1200 Meter Run Midget
================================================================
      Native: * 3:50.29  21/03/2015  Chloe McEachern, QCST
        Open: & 3:50.29  21/03/2015  Chloe McEachern, QCST
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kielo, Eryn               03 STFC                   4:08.45
  2 Novecosky, Allison        03 STFC                   4:14.00
  3 Gettle, Sophie            03 EXCL                   4:16.64
  4 Neiszner, Autumn          03 EXCL                   4:29.20
  5 Gauvin, Vera              03 MJRT                   4:39.92
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 13
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 52  Boys 14-15 1200 Meter Run Midget
================================================================
      Native: * 3:22.91  06/12/2014  Kaden Nilson, QCST
        Open: & 3:21.59  11/02/2012  Jay Ort, MB
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lacroix, Joshua           04 WOAC                   3:48.11
  2 Naughton, Killian         06 EXCL                   4:04.43
  3 Shannon, Kesar            04 EXCL                   4:06.92
  4 Stich, Ian                03 EXCL                   4:06.94
  5 Kolesova, Alex            04 Unattached             4:07.89
  6 Kaban, Logan              04 EXCL                   4:08.13
  7 Doig, Aiden               03 Unattached             4:17.60
  8 Ouellet, Emil             04 EXCL                   4:24.49
  9 Acoose, Sebastian         03 EXCL                   4:24.92
Event 53  Girls 16-17 1500 Meter Run Youth
================================================================
      Native: * 4:38.9h  08/02/1980  Jane Bolstad, RWCK
        Open: & 4:31.3h  29/12/1971  Glenda Reiser, ON-OKH
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Owens, Erin               02 WOAC                   5:08.34
  2 Crevier, Simone           01 WOAC                   5:13.38
  3 Cross Child, Jaira        01 STFC                   5:18.23
  4 Kolesova, Natalia         01 Unattached             5:31.46
  5 Novakowski, Sarah         01 University of Sask     5:33.26
  6 Regie, Alyssa             02 ECTS                   5:37.27
  7 Kaban, Madelyn            02 EXCL                   5:46.08
  8 Elkew, Morgan             02 EXCL                   5:49.26
  9 Yang, Bonnie              01 RIVA                   5:51.24
Event 54  Boys 16-17 1500 Meter Run Youth
================================================================
      Native: * 4:00.09  02/03/2000  Simon Bairu, HAR
        Open: & 3:57.39  28/12/1984  Mark Lynch, AB
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kolb, Kaelen              01 Unattached             4:23.12
  2 Telus, Quincy             01 EXCL                   4:28.73
  3 Reimer, Calvin            01 WOAC                   4:28.95
  4 Hrycuik, Matthew          01 RIVA                   4:40.99
  5 Easton, Sean              02 YLTC                   4:45.93
  6 Mudjar, Brayden           01 PAAC                   4:49.40
  7 Kilgour, Morgan           01 MJRT                   4:54.50
  8 Fitch, Gavin              02 ECTS                   5:16.20
Event 55  Women 18-19 1500 Meter Run Junior
================================================================
      Native: * 4:31.56  05/03/2004  Danette Doetzel, QCST
        Open: & 4:16.3h  29/12/1973  Glenda Reiser, ON-OKH
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Neufeld, Sydney           00 STFC                   5:17.98
  2 Tymo, Kaylee              00 EXCL                   5:25.32
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 14
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 56  Men 18-19 1500 Meter Run Junior
================================================================
      Native: * 3:53.9h  26/02/1977  Bob Reindl, RIV
        Open: & 3:53.9h  26/02/1977  Bob Reindl, RIV
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McGillis, Kal             00 MJRT                   4:32.31
Event 57  Women 20-34 1500 Meter Run Senior
================================================================
      Native: * 4:25.30  15/02/1992  Janice Beland, UOFS
        Open: & 4:16.3h  29/12/1973  Glenda Reiser, ON-OKH
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mehlhorn, Hillary         95 Regina                 5:10.48
  2 Edwards, Darbi            98 Regina                 5:11.96
  3 Zarowny, Justine          98 Regina                 5:24.94
Event 58  Men 20-34 1500 Meter Run Senior
================================================================
      Native: * 3:49.74  27/12/1986  Myke Byers, U of S
        Open: & 3:47.03  28/02/1982  Paul Steeds, ON-ES
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Legare, Quinn             97 Regina                 4:11.43
  2 Neff, Russell             85 EXCL                   4:19.47
Event 61  Girls 14-15 2000 Meter Run Midget
================================================================
      Native: * 6:51.29  11/03/2012  Amy Manske, RIVA
        Open: & 6:51.29  11/03/2012  Amy Manske, RIVA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lewans, Alexis            04 RIVA                   6:58.90
  2 Kielo, Eryn               03 STFC                   7:20.20
  3 Novecosky, Allison        03 STFC                   7:28.70
  4 Gauvin, Vera              03 MJRT                   8:30.00
  5 Wagner, Grace             03 EXCL                   9:08.70
Event 62  Boys 14-15 2000 Meter Run Midget
================================================================
      Native: * 6:07.3h  07/02/2014  Kaden Nilson, QCST
        Open: & 6:07.3h  02/03/2012  Kaden Nilson, QCST
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Shannon, Kesar            04 EXCL                   7:31.98
  2 Kolesova, Alex            04 Unattached             7:34.30
  3 Stich, Ian                03 EXCL                   7:34.35
  4 Acoose, Sebastian         03 EXCL                   7:51.91
  5 Doig, Aiden               03 Unattached             7:51.94
  6 Cross Child, Kinley       04 STFC                   8:09.04
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 15
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 63  Girls 16-17 3000 Meter Run Youth
================================================================
      Native: * 9:57.24  05/04/2006  Karissa LePage, QCST
        Open: & 9:57.24  04/02/2006  Karissa LePage, QCS
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Regie, Alyssa             02 ECTS                  11:49.86
  2 Kolesova, Natalia         01 Unattached            11:50.91
  3 Novakowski, Sarah         01 University of Sask    12:12.09
  4 Elkew, Morgan             02 EXCL                  12:13.74
Event 64  Boys 16-17 3000 Meter Run Youth
================================================================
      Native: * 8:40.15  02/03/2000  Simon Bairu, HAR
        Open: & 8:38.6h  30/12/1980  Chris Judge, AB
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kolb, Kaelen              01 Unattached             9:17.39
  2 Wiebe, Samuel             02 RIVA                  10:04.55
  3 Downes, Liam              01 EXCL                  10:37.73
  4 Willness, Ty              02 Tisdale Track         11:01.12
  5 Fitch, Gavin              02 ECTS                  11:04.92
Event 65  Women 18-19 3000 Meter Run Junior
================================================================
      Native: * 9:39.30  12/02/2005  Kendra Schaaf, QCST
        Open: & 9:38.08  14/03/1981  Margaret McDonald, NB-UNB
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Neufeld, Sydney           00 STFC                  11:48.51
Event 66  Men 18-19 3000 Meter Run Junior
================================================================
      Native: * 8:14.53  10/02/2007  Sean Fleming, QCS/OK
        Open: & 8:14.53  10/02/2007  Sean Fleming, QCST
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Caie, Kyle                99 RIVA                   9:51.69
Event 70  Men 35-99 3000 Meter Run Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Olsen, Dave               55 Unattached            12:08.43
Event 71  Girls 12-13 60 Meter Hurdles .76m Bantam
Top 8 Advance by Time
===================================================================
      Native: *  9.46  20/02/1998  Janine Polischuk, RAT
        Open: &  9.46  20/02/1998  Janine Polischuk, RAT
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Culbert, Victoria         06 EXCL                     11.03q  1
  2 Medernach, Josi           05 STFC                     11.44q  2
  3 Roberts, Jordan           06 EXCL                     12.34q  1
  4 Seibel, Joclyn            06 EXCL                     12.40q  2
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 16
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 71  Girls 12-13 60 Meter Hurdles .76m Bantam
  5 Haus, Raina               06 EXCL                     12.51q  1
  6 Schultz, Alexandra        05 EXCL                     13.12q  1
  7 MacGillivray, Mikaela     05 EXCL                     13.17q  2
  8 Kriston, Gabi             06 STFC                     13.34q  1
  9 Metz, Emily               06 EXCL                     13.81   1
 10 Hrycuik, Sophia           06 STFC                     14.82   2
Event 71  Girls 12-13 60 Meter Hurdles .76m Bantam
================================================================
      Native: *  9.46  20/02/1998  Janine Polischuk, RAT
        Open: &  9.46  20/02/1998  Janine Polischuk, RAT
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Culbert, Victoria         06 EXCL                     10.65
  2 Medernach, Josi           05 STFC                     11.05
  3 Seibel, Joclyn            06 EXCL                     11.83
  4 Haus, Raina               06 EXCL                     12.28
  5 MacGillivray, Mikaela     05 EXCL                     12.77
  6 Kriston, Gabi             06 STFC                     13.16
  7 Roberts, Jordan           06 EXCL                     13.26
  8 Schultz, Alexandra        05 EXCL                     13.27
Event 72  Boys 12-13 60 Meter Hurdles .76m Bantam
================================================================
      Native: *  9.86  10/12/1995  Shaun Greenwald, BIG
        Open: &  9.80  20/03/2010  Nicholas Keenan, RIVA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Topos, Dominic            06 EXCL                     11.29
  2 Dakis, Grayson            05 EXCL                     11.41
  3 Zimmermann, Parker        06 EXCL                     12.85
Event 73  Girls 14-15 60 Meter Hurdles .76m Midget
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
===================================================================
      Native: *  8.88  25/01/2003  Jenni Hucul, STFC
        Open: &  8.88  25/01/2003  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sutherland, Savannah      03 STFC                      9.20Q  1
  2 Albertson, Rachel         03 STFC                      9.61Q  2
  3 Ells, Chelsea             03 STFC                     10.06Q  1
  4 Minovitch, Ki-Lynn        04 STFC                     10.35Q  2
  5 Cross-Worobec, Shayne     04 STFC                     10.17q  1
  6 Graff, Heather            03 RIVA                     10.67q  2
  7 Keyowski, Selena          04 STFC                     10.89q  1
 -- Assiniboine, Haile        04 STFC                       DNF   2
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 17
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 73  Girls 14-15 60 Meter Hurdles .76m Midget
================================================================
      Native: *  8.88  25/01/2003  Jenni Hucul, STFC
        Open: &  8.88  25/01/2003  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Sutherland, Savannah      03 STFC                      9.05
  2 Albertson, Rachel         03 STFC                      9.43
  3 Ells, Chelsea             03 STFC                      9.91
  4 Minovitch, Ki-Lynn        04 STFC                     10.25
  5 Cross-Worobec, Shayne     04 STFC                     10.41
  6 Graff, Heather            03 RIVA                     10.58
  7 Keyowski, Selena          04 STFC                     11.66
Event 74  Boys 14-15 60 Meter Hurdles .84m Midget
================================================================
      Native: *  9.02  13/02/2015  Payne Wylie, RIVA
        Open: &  9.12  28/01/2012  Dalton Wells, STFC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dimande, Tiago            04 STFC                      9.15
  2 Uchacz, Dayton            04 STFC                      9.91
  3 Brown, Brayden            03 RIVA                     10.61
  4 Cross Child, Kinley       04 STFC                     12.91
Event 75  Girls 16-17 60 Meter Hurdles .76m Youth
Top 8 Advance by Time
================================================================
      Native: *  8.94  05/12/2009  Michelle Young, STFC
        Open: &  8.56  04/03/2005  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Kirzinger-Kosolofski, Ki  01 WOAC                     10.17q
  2 Slobodzian, Aspen         01 RIVA                     10.67q
  3 Hoare, Nicole             01 RIVA                     10.81q
  4 Strinholm, Kayleigh       01 EXCL                     11.31q
Event 75  Girls 16-17 60 Meter Hurdles .76m Youth
================================================================
      Native: *  8.94  05/12/2009  Michelle Young, STFC
        Open: &  8.56  04/03/2005  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Kirzinger-Kosolofski, Ki  01 WOAC                      9.79
  2 Slobodzian, Aspen         01 RIVA                     10.23
  3 Hoare, Nicole             01 RIVA                     10.34
  4 Strinholm, Kayleigh       01 EXCL                     11.33
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 18
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 77  Women 18-19 60 Meter Hurdles .84m Junior
Top 8 Advance by Time
================================================================
      Native: *  8.63  10/03/2007  Jenni Hucul/Lisa Soron(98), U
        Open: &  8.50  27/02/2016  Cassandra Grenke, AB
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Murray, Holly             00 STFC                      9.35q
  2 Andrews, Brianna          00 STFC                      9.59q
  3 Yungmann, Lily            00 RIVA                     10.14q
  4 Friesen, Anyka            00 STFC                     10.66q
  5 Marpole, Meissa           99 EXCL                     11.10q
Event 77  Women 18-19 60 Meter Hurdles .84m Junior
================================================================
      Native: *  8.63  10/03/2007  Jenni Hucul/Lisa Soron(98), U
        Open: &  8.50  27/02/2016  Cassandra Grenke, AB
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Murray, Holly             00 STFC                      9.24
  2 Andrews, Brianna          00 STFC                      9.48
  3 Yungmann, Lily            00 RIVA                     10.40
  4 Friesen, Anyka            00 STFC                     10.84
  5 Marpole, Meissa           99 EXCL                     10.84
Event 78  Men 18-19 60 Meter Hurdles .99m Junior
Top 8 Advance by Time
================================================================
      Native: *  8.13  15/03/1998  Lindsay Tallon, STFC
        Open: &  8.13  15/03/1998  Lindsay Tallon, STFC
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Wylie, Payne              00 RIVA                      8.18q
Event 78  Men 18-19 60 Meter Hurdles .99m Junior
================================================================
      Native: *  8.13  15/03/1998  Lindsay Tallon, STFC
        Open: &  8.13  15/03/1998  Lindsay Tallon, STFC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Wylie, Payne              00 RIVA                      8.24
Event 79  Women 20-34 60 Meter Hurdles .84m Senior
Top 8 Advance by Time
================================================================
      Native: *  8.10  14/02/2015  Brianne Theisen, UNSK
        Open: &  8.06  03/02/2012  Phylicia George, CDA
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Major, Danielle           97 Regina                    9.89q
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 19
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 79  Women 20-34 60 Meter Hurdles .84m Senior
================================================================
      Native: *  8.10  14/02/2015  Brianne Theisen, UNSK
        Open: &  8.06  03/02/2012  Phylicia George, CDA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Major, Danielle           97 Regina                   10.02
Event 80  Men 20-34 60 Meter Hurdles 1.07m Senior
Top 8 Advance by Time
================================================================
      Native: *  8.04  28/02/1999  Omar Forrest-Lindsay Tallon-0
        Open: &  7.55  06/02/1995  Allen Johnson, USA
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Trakalo, Bryden           98 Regina                    9.12q
Event 80  Men 20-34 60 Meter Hurdles 1.07m Senior
================================================================
      Native: *  8.04  28/02/1999  Omar Forrest-Lindsay Tallon-0
        Open: &  7.55  06/02/1995  Allen Johnson, USA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Trakalo, Bryden           98 Regina                    8.89
Event 81  Women 35-99 60 Meter Hurdles Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 -- Gieni, Muriel             58 RIVA                        DQ
Event 82  Men 35-99 60 Meter Hurdles Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lawrence, Dale            58 Unattached               11.52
Event 83  Girls 10-11 High Jump Pee Wee
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rieger, Emilee            07 EXCL                     1.20m
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
        P    P    O    O    O    O    O   XO  XXO  XXX
  2 Krueger, Anya             07 EXCL                     1.15m
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
        P    P   XO    O    O    O    O  XXO  XXX
  3 Engdahl, Emma             07 STFC                     1.10m
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
        P    O    O    O    O    O    O  XXX
  4 Hager, Geena              07 EXCL                    J1.10m
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
        P    P    O    O    O    O   XO  XXX
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 20
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 83  Girls 10-11 High Jump Pee Wee
  5 Metz, Alyssa              07 EXCL                     1.05m
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10
        P    P    O    O  XXO    O   XX
  6 Gelowitz, Lila            07 EXCL                    J1.05m
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10
        P    P    O   XO  XXO    O  XXX
  7 Coates, Petra             07 EXCL                    J1.05m
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10
        P    P   XO    O  XXO  XXO  XXX
  8 Rutten-James, Ella        07 EXCL                     1.00m
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05
        P    O    O    O    O  XXX
  9 Kucher, Alyse             07 EXCL                     0.90m
     0.80 0.85 0.90 0.95
        O    O    O  XXX
 10 Jordan, Maren             08 EXCL                     0.85m
     0.80 0.85 0.90
        O  XXO    X
Event 84  Boys 10-11 High Jump Pee Wee
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Poirier, Makeo            08 EXCL                     1.05m
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10
        O    O    O    O    O  XXX
  2 Poirier, Kobi             08 EXCL                    J1.05m
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
        O    O    O    O    O    P    X   XX
Event 85  Girls 12-13 High Jump Bantam
================================================================
      Native: * 1.66m  29/12/1975  Michelle Dunlop, Yorkton
        Open: & 1.66m  29/12/1975  Michelle Dunlop, YLTC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Culbert, Victoria         06 EXCL                     1.24m
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.18 1.21 1.24 1.27
        P    P    O    O   XO    O  XXO  XXX
  2 MacGillivray, Mikaela     05 EXCL                     1.21m
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.18 1.21 1.24
        O    O   XO   XO   XO  XXO  XXX
  3 Baerwald, Breeze          06 PR Athletics             1.18m
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.18 1.21
        O   XO    O    O    O  XXX
  4 Roberts, Jordan           06 EXCL                     1.10m
     1.00 1.05 1.10 1.15
       XO   XO   XO  XXX
  5 Metz, Emily               06 EXCL                    J1.10m
     1.00 1.05 1.10 1.15
        O    O  XXO  XXX
  6 Gall, Mya                 05 EXCL                    J1.10m
     1.00 1.05 1.10 1.15
        P   XO  XXO  XXX
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 21
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 85  Girls 12-13 High Jump Bantam
  7 Nagel, Paraskevi          06 EXCL                     1.05m
     1.00 1.05 1.10
        O   XO  XXX
  7 Smith, Ryleigh            05 EXCL                     1.05m
     1.00 1.05 1.10
        O   XO  XXX
Event 86  Boys 12-13 High Jump Bantam
================================================================
      Native: * 1.66m  07/12/2013  Calvin Napope, CCTC
        Open: & 1.66m  07/12/2013  Calvin Napope, CCTC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matsyk, Josh              05 EXCL                     1.53m
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.53 1.56
        P    P    P    P    O    O    O    O    O    O  XXO    O  XXX
  2 Topos, Dominic            06 EXCL                     1.35m
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
        P    P    O    O    O    O    O    O  XXX
  3 Kitz, Jackson             05 EXCL                     1.30m
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
        P    P    O    O    O    O    O  XXX
  4 Ambrose, Nicholas         05 RIVA                    J1.30m
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
        O    O    O   XO    O    O   XO  XXX
  5 Zimmermann, Parker        06 EXCL                    J1.30m
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
        P    P    O    O    O  XXO   XO  XXX
  6 Joslin, Joshua            06 RIVA                     1.20m
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
        O   XO   XO    O   XO  XXX
 -- Morhart, Noah             06 EXCL                        NH
     1.00
      XXX
Event 87  Girls 14-15 High Jump Midget
================================================================
      Native: * 1.68m  28/11/1998  Angie Collinge-Janine Polisch
        Open: & 1.75m  15/03/1987  Coralea Brown, AB-SPC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ells, Chelsea             03 STFC                     1.47m
     1.26 1.31 1.36 1.41 1.44 1.47 1.50
        P    O    O    O    O  XXO  XXX
  2 Cross-Worobec, Shayne     04 STFC                     1.44m
     1.26 1.31 1.36 1.41 1.44 1.47
        P    P    O    O    O  XXX
  3 Slobodzian, Sage          03 RIVA                     1.41m
     1.26 1.31 1.36 1.41 1.44
        P    P   XO   XO  XXX
  4 Sutherland, Alexandra     04 EXCL                     1.36m
     1.26 1.31 1.36 1.41
        P    O    O  XXX
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 22
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 87  Girls 14-15 High Jump Midget
  4 Albertson, Rachel         03 STFC                     1.36m
     1.26 1.31 1.36 1.41
        P   XO  XXO  XXX
  6 Keyowski, Selena          04 STFC                     1.31m
     1.26 1.31 1.36
      XXO  XXO  XXX
  7 Ebrottie, Anouma          04 EXCL                     1.26m
     1.26 1.31
        O  XXX
Event 88  Boys 14-15 High Jump Midget
================================================================
      Native: * 1.91m  11/04/1987  Gordon Flood, STFC
        Open: & 1.91m  11/04/1987  Gordon Flood, STFC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Morhart, Ethan            04 EXCL                     1.26m
     1.16 1.21 1.26 1.31
        O    O    O  XXX
  2 Hendry, Caiden            04 NKTC                     1.16m
     1.16 1.21
        O  XXX
Event 89  Girls 16-17 High Jump Youth
================================================================
      Native: * 1.71m  30/12/1980  S Ruecker B Wehrhahn/92 A Col
        Open: & 1.80m  11/01/1997  Whitney Evans, AB-WAR
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Evans, Alyssa             01 STFC                     1.51m
     1.31 1.36 1.41 1.46 1.51 1.56
        P    O    O    O  XXO  XXX
  1 Rutherford, Gabriella     01 STFC                     1.51m
     1.31 1.36 1.41 1.46 1.51 1.56
        P    O    O   XO   XO  XXX
  1 Adelugba, Timi            02 STFC                     1.51m
     1.31 1.36 1.41 1.46 1.51 1.56
        P    O    O  XXO    O  XXX
  4 Murwanashyaka, Raissa     02 EXCL                     1.46m
     1.31 1.36 1.41 1.46 1.51
        P    O    O    O  XXX
  5 Piche, Dominique          02 STFC                     1.31m
     1.31 1.36
        O  XXX
Event 90  Boys 16-17 High Jump Youth
================================================================
      Native: * 2.03m  10/12/1995  Blake Cumming, YLTC
        Open: & 2.18m  28/02/1982  Alain Metellus, QC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tetzlaff, Connor          01 DATC                     1.81m
     1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 1.81 1.86
        P    P    P    P    P    O    O   XO    O   XX
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 23
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 90  Boys 16-17 High Jump Youth
  2 Kull, Preston             01 WOAC                     1.71m
     1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 1.76
        P    P    P    X    P    P    O  XXX
  3 Brown, Riley              01 RIVA                    J1.71m
     1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71
        P    P    P    O    O    O   XO
  4 Popowich, Payton          02 EXCL                    J1.71m
     1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 1.76
        O    O    O    O    O    O  XXO  XXX
  5 Hussain, Asad             01 EXCL                    J1.71m
     1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 1.76
        P    P    P    O   XO    O  XXO  XXX
  6 Schwartz, Damon           01 ECTS                     1.61m
     1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66
        P    P    O    O   XO  XXX
  7 Callaghan, Brighton       02 EXCL                    J1.61m
     1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66
        P    P    P    O  XXO  XXX
Event 92  Men 18-19 High Jump Junior
================================================================
      Native: * 2.11m  30/12/1980  Kelly Alcorn, RIV
        Open: & 2.18m  28/02/1982  Alain Metellus, QU-QUI
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wiome, Lynden             00 EXCL                     1.72m
     1.42 1.48 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77
        P    P    P    P    P    P    O  XXX
  2 Pingue, Josam             00 WOAC                     1.67m
     1.42 1.48 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72
        O    O    O    O    O  XXO  XXX
  3 Blondeau, Joshua          99 EXCL                     1.62m
     1.42 1.48 1.52 1.57 1.62 1.67
        P    P    P    O    O  XXX
  4 Ambros, Ethan             00 STFC                     1.52m
     1.42 1.48 1.52
        O    O    O
Event 95  Women 35-99 High Jump Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Arnason, Sandra           73 RIVA                     1.28m
     1.08 1.13 1.18 1.23 1.28 1.31
        P    O    O    O  XXO  XXX
  2 LaFayette-Boyd, Carol     42 EXCL                     1.18m
     1.08 1.13 1.18 1.23
        O    O    O  XXX
Event 96  Men 35-99 High Jump Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 24
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 96  Men 35-99 High Jump Masters
  1 Peters, Darren            77 EXCL                     1.62m
     1.08 1.13 1.18 1.23 1.62 1.67
        P    P    P    P  XXO  XXX
  2 Delhomeau, Roland         45 SCTM                     1.18m
     1.08 1.13 1.18 1.23
        O    O  XXO  XXX
Event 97  Girls 14-15 Pole Vault Midget
================================================================
      Native: * 3.40m  07/12/2003  Theresa Wiebe, RIV
        Open: & 3.40m  07/12/2002  Theresa Wiebe, RIV
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jasieniuk, Teagan         03 STFC                     2.15m
     1.45 1.60 1.75 1.85 1.95 2.05 2.15 2.25
        O    O    O    O    O   XO    O  XXX
  2 Moller, Laken             04 EXCL                     2.05m
     1.45 1.60 1.75 1.85 1.95 2.05 2.15
        O    O    O    O    O    O  XXX
  3 Wintermute, Emma          04 STFC                     1.60m
     1.45 1.60 1.75
       XO    O  XXX
Event 100  Boys 16-17 Pole Vault Youth
================================================================
      Native: * 4.76m  10/12/1995  Ian Bashnick, RWCK
        Open: & 4.76m  10/12/1995  Ian Bashnick, RWCK
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hussain, Asad             01 EXCL                     3.35m
     1.80 1.95 2.10 2.55 2.70 2.85 3.00 3.15 3.25 3.35 3.40
        P    P    P    O    O    P    O    O    O   XO  XXX
  2 Brown, Riley              01 RIVA                     3.00m
     1.80 1.95 2.10 2.55 2.70 2.85 3.00 3.15
        P    P    P    O    O    O    O  XXX
  3 Wellster, Hunter          02 ELTC                     1.95m
     1.80 1.95 2.10
        O    O  XXX
Event 101  Women 18-19 Pole Vault Junior
================================================================
      Native: * 4.00m  03/12/2003  Adrianne Vangool, RIVA
        Open: & 4.00m  03/12/2003  Adrianne Vangool, RIV/UofS
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Milligan, Jane            00 EXCL                     2.55m
     2.00 2.15 2.30 2.45 2.55 2.65
        P    O    O    O    O  XXX
 -- Morash, Nikala            00 PAAC                        NH
     2.00
      XXX
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 25
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 107  Girls 14-15 Long Jump Midget
================================================================
      Native: * 5.57m  29/01/2000  Janine Polischuk, RAT
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Albertson, Rachel         03 STFC                     4.73m
      FOUL  3.64m  4.64m  4.53m  3.92m  4.73m
  2 Thompson, Jaylynn         04 EXCL                     4.62m
      FOUL  4.51m  3.87m  4.37m  4.55m  4.62m
  3 Ells, Chelsea             03 STFC                     4.57m
      4.33m  4.38m  4.57m  4.37m  4.54m  4.32m
  4 Bigelow, MacKenzie        04 EXCL                    J4.57m
      4.24m  3.90m  4.38m  4.15m  4.42m  4.57m
  5 Clarke, Ainsley           04 RIVA                    J4.57m
      FOUL  4.06m  4.30m  4.33m  4.39m  4.57m
  6 Jasieniuk, Teagan         03 STFC                     4.56m
      4.44m  4.56m  4.45m  4.56m  4.55m  FOUL
  7 Blondeau, Lauryl          03 EXCL                     4.53m
      3.95m  4.29m  FOUL  4.39m  4.53m  4.43m
  8 Sutherland, Alexandra     04 EXCL                     4.29m
      4.21m  4.23m  4.29m  4.10m  2.05m  4.27m
  9 Keyowski, Selena          04 STFC                     4.28m
      4.28m  4.06m  3.94m
 10 Minovitch, Ki-Lynn        04 STFC                     4.27m
      3.56m  3.93m  4.27m
 11 Keith, Kaidyn             04 EXCL                     4.22m
      4.03m  4.09m  4.22m
 12 Reyda Molnar, Alexandra   03 STFC                     4.20m
      3.63m  4.00m  4.20m
 13 Dobrohoczki, Cara         04 RIVA                     4.16m
      4.16m  4.11m  3.95m
 14 Vanderkooi, Abbey         04 STFC                     3.98m
      3.73m  3.98m  3.80m
 15 Assiniboine, Haile        04 STFC                     3.71m
      FOUL  3.62m  3.71m
 16 Ebrottie, Anouma          04 EXCL                     3.67m
      3.67m  FOUL  3.33m
 17 Moller, Laken             04 EXCL                     3.59m
      3.46m  3.59m  3.50m
 18 McNair, Lauryn            04 STFC                     3.56m
      3.42m  3.56m  3.49m
 19 Cook, Shakira             04 STFC                     2.87m
      2.87m  2.84m  2.85m
 20 Paradowski, Jessalyn      04 EXCL                     2.70m
      2.70m  1.83m  FOUL
Event 108  Boys 14-15 Long Jump Midget
================================================================
      Native: * 6.34m  27/12/1986  Errol Brown, YLTC
        Open: & 6.34m  27/12/1986  Errol Brown, YLTC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Uchacz, Dayton            04 STFC                     5.49m
      5.29m  5.24m  5.37m  5.44m  5.49m  5.44m
  2 Dimande, Tiago            04 STFC                     5.34m
      5.10m  5.08m  5.30m  5.15m  5.27m  5.34m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 26
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 108  Boys 14-15 Long Jump Midget
  3 Valezona, Dexus           04 WOAC                     4.60m
      4.60m  4.40m  4.27m  4.41m  4.37m  4.22m
  4 Leppa, Brandt             03 MCHS                     4.47m
      4.08m  4.39m  4.40m  4.41m  4.47m  4.03m
Event 109  Girls 16-17 Long Jump Youth
================================================================
      Native: * 5.68m  12/01/2002  Janine Polischuck, RAT
        Open: & 5.68m  12/01/2002  Janine Polischuk, RAT
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kirzinger-Kosolofski, Ki  01 WOAC                     5.37m
      5.21m  5.13m  5.07m  4.91m  5.11m  5.37m
  2 Adelugba, Timi            02 STFC                     4.99m
      4.99m  FOUL  FOUL  4.79m  1.61m  4.63m
  3 Woitas, Kailee            02 EXCL                     4.93m
      FOUL  FOUL  4.71m  4.93m  FOUL  FOUL
  4 Hagerty, Hannah           01 EXCL                     4.70m
      4.70m  4.51m  4.27m  4.67m  4.66m  4.58m
  5 Breker, Aime              02 RIVA                     4.62m
      FOUL  4.59m  4.45m  4.52m  4.62m  FOUL
  6 Rutherford, Gabriella     01 STFC                     4.26m
      4.18m  4.26m  4.01m  4.22m  2.74m  FOUL
  7 Furber, Makenna           01 Tisdale Track            4.22m
      3.95m  4.22m  4.08m  3.82m  4.00m  FOUL
  8 Piche, Dominique          02 STFC                     3.97m
      3.79m  3.97m  FOUL  3.51m  3.50m  3.97m
  9 Evans, Alyssa             01 STFC                     3.95m
      FOUL  FOUL  3.95m
Event 110  Boys 16-17 Long Jump Youth
================================================================
      Native: * 6.90m  16/02/1996  Shawn Peters, RAT
        Open: & 6.90m  16/02/1996  Shawn Peters, RAT
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Callaghan, Brighton       02 EXCL                     5.82m
      5.31m  5.82m  5.46m  5.37m  5.49m  FOUL
  2 Mills, Ryan               01 EXCL                     5.65m
      5.35m  5.56m  5.53m  5.64m  5.65m  5.61m
  3 Sebastian, Dylan          01 EXCL                     5.63m
      FOUL  5.27m  5.63m  5.10m  5.07m  2.31m
  4 Popowich, Payton          02 EXCL                     5.48m
      5.39m  FOUL  FOUL  FOUL  5.48m  FOUL
  5 Leppa, Braiden            01 MCHS                     5.16m
      FOUL  5.16m  5.01m  5.05m  5.06m  5.08m
Event 111  Women 18-19 Long Jump Junior
================================================================
      Native: * 5.83m  21/02/2014  Katelyn Lehner, UNSK
        Open: & 5.83m  21/02/2014  Katelyn Lehner, UNSK
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bazin, Danica             00 WOAC                     4.85m
      4.73m  4.77m  4.67m  4.47m  4.85m  4.81m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 27
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 111  Women 18-19 Long Jump Junior
  2 Yungmann, Lily            00 RIVA                     4.67m
      4.45m  4.67m  4.51m  4.37m  4.45m  4.67m
  3 Friesen, Anyka            00 STFC                     4.29m
      4.20m  4.29m  FOUL  FOUL  FOUL  4.20m
Event 112  Men 18-19 Long Jump Junior
================================================================
      Native: * 7.26m  14/02/1997  Shawn Peters, RAT
        Open: & 7.26m  14/02/1997  Shawn Peters, RAT
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cox, Adrian               00 EXCL                     6.05m
      FOUL  5.83m  5.87m  3.72m  6.05m  5.82m
  2 Croteau, Lukas            00 EXCL                     5.68m
      5.67m  5.68m  5.56m  FOUL  5.34m  5.44m
  3 Blondeau, Joshua          99 EXCL                     5.48m
      5.48m  5.21m  5.29m  5.22m  4.40m  4.72m
  4 Summach, Max              00 RIVA                     5.19m
      5.19m  4.73m  FOUL  2.84m  3.24m  5.00m
Event 115  Women 35-99 Long Jump Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Baerwald, Belinda         70 DATC                     3.92m
      3.67m  3.74m  3.83m  3.82m  3.92m  3.89m
  2 Arnason, Sandra           73 RIVA                     3.88m
      3.88m  3.82m  3.65m  FOUL  3.68m  3.64m
  3 LaFayette-Boyd, Carol     42 EXCL                     3.79m
      3.79m  3.71m  3.78m  3.55m  PASS  PASS
Event 116  Men 35-99 Long Jump Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lawrence, Dale            58 Unattached               4.44m
      FOUL  4.38m  4.29m  4.16m  4.44m  4.18m
Event 117  Girls 14-15 Triple Jump Midget
================================================================
      Native: * 11.72m  16/03/2007  Chloe Hetherton, SMA
        Open: & 11.72m  16/03/2007  Chloe Hetherton, SMA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Albertson, Rachel         03 STFC                    10.48m
      8.53m  9.71m  9.55m  10.34m  10.22m  10.48m
  2 Blondeau, Lauryl          03 EXCL                     9.71m
      9.53m  9.69m  9.63m  9.49m  FOUL  9.71m
  3 Thompson, Jaylynn         04 EXCL                     9.60m
      9.04m  8.60m  9.37m  9.09m  9.60m  9.18m
  4 Sutherland, Alexandra     04 EXCL                     9.39m
      9.19m  9.33m  8.92m  8.89m  9.09m  9.39m
  5 Keith, Kaidyn             04 EXCL                    J9.39m
      9.39m  FOUL  8.93m  8.75m  8.71m  8.95m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 28
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 117  Girls 14-15 Triple Jump Midget
  6 Durant, Jacey             04 EXCL                     9.07m
      8.62m  FOUL  9.07m  8.90m  8.92m  8.91m
  7 Cross-Worobec, Shayne     04 STFC                     9.03m
      FOUL  8.93m  9.03m  PASS  PASS  PASS
  8 Paradowski, Jessalyn      04 EXCL                     8.94m
      8.68m  8.94m  7.34m  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Graff, Heather            03 RIVA                     8.72m
      8.58m  8.67m  8.72m
 10 Moller, Laken             04 EXCL                     8.23m
      8.23m  7.71m  FOUL
Event 119  Girls 16-17 Triple Jump Youth
================================================================
      Native: * 12.28m  09/03/2002  Chloe Hetherton, SMA
        Open: & 12.28m  09/03/2002  Chloe Hetherton, SMA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Woitas, Kailee            02 EXCL                    10.19m
      FOUL  10.19m  FOUL  9.36m  PASS  PASS
  2 Breker, Aime              02 RIVA                     9.61m
      9.51m  9.61m  9.18m  9.52m  9.39m  9.10m
  3 Li, Aivery                02 LMTFC                    9.26m
      9.03m  9.26m  9.06m  FOUL  9.06m  8.93m
Event 120  Boys 16-17 Triple Jump Youth
================================================================
      Native: * 13.89m  29/02/1996  Shawn Peters, RAT
        Open: & 13.89m  29/02/1996  Shawn Peters, RAT
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Stachowich, Logan         01 YLTC                    11.74m
      FOUL  FOUL  11.74m  FOUL  11.50m  11.03m
  2 Sebastian, Dylan          01 EXCL                    11.49m
      FOUL  FOUL  FOUL  11.49m  11.26m  11.19m
  3 Mills, Ryan               01 EXCL                    11.44m
      11.27m  11.30m  10.79m  11.44m  11.02m  10.91m
  4 Curtis, Calder            02 EXCL                    11.34m
      11.07m  11.34m  11.29m  11.05m  11.04m  11.16m
Event 125  Women 35-99 Triple Jump Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Arnason, Sandra           73 RIVA                     8.22m
      8.22m  7.93m  7.94m  FOUL  FOUL  7.85m
  2 LaFayette-Boyd, Carol     42 EXCL                     7.43m
      7.43m  7.36m
Event 126  Men 35-99 Triple Jump Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gelowitz, Cory            73 EXCL                     9.92m
      9.52m  9.80m  9.92m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 29
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 126  Men 35-99 Triple Jump Masters
  2 Lawrence, Dale            58 Unattached               9.78m
      9.31m  9.78m  9.34m
  3 Delhomeau, Roland         45 SCTM                     6.68m
      6.36m  6.38m  6.68m  6.64m  6.67m  6.52m
Event 127  Girls 14-15 Shot Put 3kg Midget
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Crowdis, Melissa          03 YLTC                    11.85m
      10.87m  11.39m  11.85m  11.11m  11.46m  11.22m
  2 Rudderham, Emily          03 Ace Athletics            9.18m
      8.70m  8.64m  9.18m  8.29m  8.87m  8.42m
  3 Vanderkooi, Abbey         04 STFC                     9.07m
      8.51m  7.69m  8.15m  8.19m  9.07m  FOUL
  4 Ebrottie, Anouma          04 EXCL                     7.98m
      7.98m  6.74m  7.03m  7.50m  7.15m  7.14m
Event 128  Boys 14-15 Shot Put 4kg Midget
================================================================
      Native: * 16.46m  20/01/2001  Tyler Sivertson, STFC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Duffield, Trenton         03 LMTFC                    9.41m
      9.16m  9.41m  9.11m  8.68m  9.25m  9.41m
  2 Esslinger, Jake           04 YLTC                     7.57m
      7.52m  7.51m  FOUL  7.44m  7.13m  7.57m
Event 129  Girls 16-17 Shot Put 3kg Youth
================================================================
      Native: * 12.10m  11/02/2012  Jessica Buettner, SMAT
        Open: & 12.10m  17/03/2012  Jessica Buettner, SMAT
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rudichuk, Jaedyn          01 STFC                    11.08m
      10.00m  9.90m  10.99m  10.54m  11.08m  10.87m
  2 Decker, Courtney          01 LMTFC                    8.50m
      8.34m  8.26m  8.05m  8.36m  7.96m  8.50m
Event 130  Boys 16-17 Shot Put 5kg Youth
================================================================
      Native: * 16.90m  02/12/2006  Chris Pickering, MJR
        Open: & 16.90m  02/12/2006  Chris Pickering, MJR
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wellster, Hunter          02 ELTC                    12.17m
      10.43m  FOUL  12.17m  12.14m  11.53m  12.07m
  2 Duffield, Lee             01 LMTFC                   10.91m
      10.36m  10.67m  10.70m  10.91m  10.38m  FOUL
  3 Leppa, Braiden            01 MCHS                     8.95m
      8.86m  8.81m  8.87m  8.72m  FOUL  8.95m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 30
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 131  Women 18-19 Shot Put 4kg Junior
================================================================
      Native: * 14.68m  19/12/2009  Taryn Suttie, STFC/UOFS
        Open: & 14.68m  19/12/2009  Taryn Suttie, STFC/UofS
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Friesen, Anyka            00 STFC                     7.18m
      7.18m  FOUL  6.12m  6.66m  5.68m  6.51m
Event 133  Women 20-34 Shot Put 4kg Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Shatkowski, Brooke        97 Regina                  11.36m
      11.28m  11.36m  FOUL  FOUL  10.71m  FOUL
  2 Fedak, Danielle           99 Regina                  11.29m
      10.67m  10.57m  FOUL  10.88m  11.29m  10.65m
  3 Schneider, Kayla          96 Regina                  10.40m
      FOUL  9.68m  10.02m  9.78m  10.40m  FOUL
  4 Sunderland, Jenelle       99 Regina                  10.12m
      9.94m  10.12m  9.82m  9.15m  9.62m  FOUL
  5 Giroux, Kalyn             94 YLTC                     9.91m
      FOUL  9.20m  9.91m  9.68m  FOUL  9.19m
Event 134  Men 20-34 Shot Put 7.26kg Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lund, Austin              98 U of R Track            13.48m
      13.13m  13.05m  13.48m  12.39m  FOUL  FOUL
  2 Todd, Dustin              99 Regina                  11.87m
      10.81m  FOUL  11.38m  FOUL  11.87m  FOUL
  3 Ehr, Mike                 79 EXCL                    10.59m
      10.59m  10.01m  10.32m  10.06m  10.12m  10.14m
Event 135  Women 35-99 Shot Put Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tosh, Marg                37 SCTM                     9.50m
      8.06m  8.91m  9.50m  FOUL  9.08m  FOUL
  2 Baerwald, Belinda         70 DATC                     7.75m
      7.42m  FOUL  7.75m  7.23m  FOUL  7.14m
Event 136  Men 35-99 Shot Put Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Peters, Darren            77 EXCL                    12.43m
      11.77m  12.20m  12.31m  11.68m  12.43m  12.19m
  2 Battiste, Art             42 SCTM                    10.04m
      9.87m  9.99m  9.48m  10.04m  9.79m  9.35m
  3 Edwards, Bob              40 YLTC                     7.32m
      6.64m  7.32m  6.95m  FOUL  6.77m  6.98m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 31
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 138  Boys 16-17 Weight Throw 20lb Youth
================================================================
      Native: * 21.68m  01/12/1912  Tory Shewfelt, EXCL
        Open: & 21.68m  01/12/1912  Tory Shewfelt, EXCL
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wellster, Hunter          02 ELTC                    16.21m
      FOUL  16.02m  16.21m  FOUL  FOUL  15.21m
  2 Duffield, Lee             01 LMTFC                   15.50m
      12.37m  FOUL  FOUL  12.26m  FOUL  15.50m
Event 141  Women 20-34 Weight Throw 20lb Senior
================================================================
      Native: * 19.55m  10/03/1911  Taryn Suttie, UOFS/STFC
        Open: & 19.55m  10/03/1911  Taryn Suttie, U of S/ STFC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fedak, Reagan             97 Regina                  17.19m
      14.90m  15.99m  17.19m  16.89m  FOUL  FOUL
  2 Shatkowski, Brooke        97 Regina                  14.25m
      13.09m  14.25m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Fedak, Danielle           99 Regina                  12.72m
      12.62m  12.72m  FOUL  FOUL  12.40m  11.73m
  4 Giroux, Kalyn             94 YLTC                    11.94m
      FOUL  11.94m  10.87m  10.38m  FOUL  FOUL
  5 Sunderland, Jenelle       99 Regina                  11.67m
      10.97m  10.00m  11.36m  11.67m  11.08m  11.01m
  6 Schneider, Kayla          96 Regina                  10.90m
      FOUL  10.90m  FOUL  10.56m  FOUL  10.85m
Event 142  Men 20-34 Weight Throw 35lb Senior
================================================================
      Native: * 18.70m  27/01/1995  Mark Lowe, RIV
        Open: & 23.42m  27/02/2009  Jim Steacy, U of L
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lund, Austin              98 U of R Track            12.16m
      11.87m  10.98m  10.77m  12.16m  11.52m  12.08m
  2 Baker-Smith, Isaac        98 Regina                  12.07m
      12.07m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Todd, Dustin              99 Regina                  10.03m
      9.79m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  10.03m
  4 Ehr, Mike                 79 EXCL                     8.82m
      FOUL  8.82m  8.37m  FOUL  FOUL  7.72m
Event 143  Women 35-99 Weight Throw Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tosh, Marg                37 SCTM                    11.00m
      10.94m  FOUL  11.00m  FOUL  FOUL  10.19m
Event 144  Men 35-99 Weight Throw Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 32
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 144  Men 35-99 Weight Throw Masters
  1 Battiste, Art             42 SCTM                    12.11m
      11.18m  11.78m  12.09m  11.78m  11.94m  12.11m
  2 Edwards, Bob              40 YLTC                     8.44m
      7.14m  FOUL  8.22m  FOUL  8.36m  8.44m
Event 145  Girls 10-11 Triathlon Speed Pee Wee
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hager, Geena              07 EXCL                       919
  2 Rieger, Emilee            07 EXCL                       753
  3 Gelowitz, Lila            07 EXCL                       706
  4 Krueger, Anya             07 EXCL                       705
  5 Ymas, Leanne              07 WOAC                       694
  6 Thomas, Tyia              08 EXCL                       574
  7 Pacholka, Elan            11 EXCL                       567
  8 Engdahl, Emma             07 STFC                       536
  9 Fox, Clarice              07 NBLT                       527
 10 Macebo, Bianca            07 WOAC                       493
 11 Ambrose, Julia            07 RIVA                       460
 12 Katuski, Kristen          07 EXCL                       426
 13 Kucher, Alyse             07 EXCL                       407
 14 Knouse, Gabrielle         07 NKTC                       242
 15 Honeysett, Ashling        08 EXCL                       213
 16 Medernach, Brianna        09 STFC                        93
 17 Jordan, Maren             08 EXCL                        86
Event 145  Triathlon: #1 Girls 10-11 60 Meter Dash Pee Wee Triathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hager, Geena              07 EXCL                      9.36   3    477
  2 Rieger, Emilee            07 EXCL                      9.53   2    438
  3 Thomas, Tyia              08 EXCL                      9.71   1    397
  4 Gelowitz, Lila            07 EXCL                      9.74   2    391
  5 Krueger, Anya             07 EXCL                      9.76   1    386
  6 Ymas, Leanne              07 WOAC                     10.02   2    332
  7 Macebo, Bianca            07 WOAC                     10.20   3    297
  8 Engdahl, Emma             07 STFC                     10.23   2    291
  9 Pacholka, Elan            11 EXCL                     10.24   3    289
 10 Ambrose, Julia            07 RIVA                     10.28   3    281
 11 Katuski, Kristen          07 EXCL                     10.37   1    265
 12 Kucher, Alyse             07 EXCL                     10.48   3    245
 13 Fox, Clarice              07 NBLT                     10.65   2    216
 14 Knouse, Gabrielle         07 NKTC                     11.30   2    120
 15 Honeysett, Ashling        08 EXCL                     11.83   2     61
 16 Medernach, Brianna        09 STFC                     11.99   3     46
 17 Jordan, Maren             08 EXCL                     12.21   1     30
Event 145  Triathlon: #2 Girls 10-11 Long Jump Pee Wee Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hager, Geena              07 EXCL                     3.65m     231
      3.52m  3.43m  3.65m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 33
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 145  Triathlon: #2 Girls 10-11 Long Jump Pee Wee Triathlon
  2 Krueger, Anya             07 EXCL                     3.40m     180
      3.30m  3.25m  3.40m
  3 Ymas, Leanne              07 WOAC                     3.38m     176
      3.38m  3.22m  3.34m
  4 Rieger, Emilee            07 EXCL                     3.30m     161
      3.12m  2.27m  3.30m
  5 Engdahl, Emma             07 STFC                     3.07m     119
      2.98m  2.97m  3.07m
  6 Gelowitz, Lila            07 EXCL                     3.05m     116
      2.50m  2.92m  3.05m
  7 Pacholka, Elan            11 EXCL                     2.95m      99
      2.30m  2.40m  2.95m
  8 Thomas, Tyia              08 EXCL                     2.87m      86
      2.75m  2.62m  2.87m
  9 Katuski, Kristen          07 EXCL                     2.80m      75
      2.77m  2.80m  2.44m
 10 Fox, Clarice              07 NBLT                     2.78m      72
      2.78m  2.61m  2.63m
 11 Honeysett, Ashling        08 EXCL                     2.68m      57
      2.68m  2.60m  2.53m
 12 Kucher, Alyse             07 EXCL                     2.66m      55
      2.66m  2.60m  2.57m
 13 Macebo, Bianca            07 WOAC                     2.45m      28
      2.29m  2.34m  2.45m
 14 Ambrose, Julia            07 RIVA                     2.34m      16
      2.30m  2.12m  2.34m
 15 Jordan, Maren             08 EXCL                     2.33m      15
      2.33m  2.07m  2.06m
 16 Knouse, Gabrielle         07 NKTC                     2.30m      12
      2.27m  2.24m  2.30m
 17 Medernach, Brianna        09 STFC                     2.05m
      2.01m  1.98m  2.05m
Event 145  Triathlon: #3 Girls 10-11 Shot Put Pee Wee Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fox, Clarice              07 NBLT                     5.49m     239
      FOUL  5.49m  4.82m
  2 Hager, Geena              07 EXCL                     5.05m     211
      4.40m  5.05m  4.54m
  3 Gelowitz, Lila            07 EXCL                     4.85m     199
      4.51m  4.43m  4.85m
  4 Ymas, Leanne              07 WOAC                     4.65m     186
      4.65m  4.43m  4.41m
  5 Pacholka, Elan            11 EXCL                     4.53m     179
      4.25m  4.53m  3.75m
  6 Macebo, Bianca            07 WOAC                     4.36m     168
      4.15m  4.33m  4.36m
  7 Ambrose, Julia            07 RIVA                     4.28m     163
      3.60m  4.28m  3.87m
  8 Rieger, Emilee            07 EXCL                     4.13m     154
      3.69m  4.13m  4.10m
  9 Krueger, Anya             07 EXCL                     3.88m     139
      3.67m  2.65m  3.88m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 34
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 145  Triathlon: #3 Girls 10-11 Shot Put Pee Wee Triathlon
 10 Engdahl, Emma             07 STFC                     3.67m     126
      3.50m  3.67m  3.50m
 11 Knouse, Gabrielle         07 NKTC                     3.41m     110
      3.34m  3.41m  3.35m
 12 Kucher, Alyse             07 EXCL                     3.36m     107
      2.93m  3.36m  3.33m
 13 Honeysett, Ashling        08 EXCL                     3.17m      95
      FOUL  2.28m  3.17m
 14 Thomas, Tyia              08 EXCL                     3.10m      91
      2.63m  3.10m  2.72m
 15 Katuski, Kristen          07 EXCL                     3.02m      86
      3.02m  2.52m  FOUL
 16 Medernach, Brianna        09 STFC                     2.36m      47
      1.74m  2.36m  2.20m
 17 Jordan, Maren             08 EXCL                     2.25m      41
      1.89m  1.68m  2.25m
Event 146  Boys 10-11 Triathlon Speed Pee Wee
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  2 Sulewski, Lucas           07 EXCL                       617
  3 Poirier, Makeo            08 EXCL                       497
  4 Burchill, Terick          07 WOAC                       471
  5 Bazan, Dylan              07 WOAC                       467
  6 Granger, Simon            07 RIVA                       432
  7 Greif, Ethan              07 EXCL                       422
  8 Hatlangh, Joesph          08 WOAC                       417
  9 Tresek, Owen              08 EXCL                       389
 10 Korsberg, Carter          07 EXCL                       359
 11 Prychak, Joshua           09 YLTC                       251
 12 Prychak, Noah             07 YLTC                       235
 13 Gelowitz, Izak            09 EXCL                       217
 14 Matsyk, Tyler             09 EXCL                       116
 15 Joslin, Cole              08 Unattached                 115
  1 Filomeno, Jean Paul       07 WOAC                      X640
Event 146  Triathlon: #1 Boys 10-11 60 Meter Dash Pee Wee Triathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sulewski, Lucas           07 EXCL                      9.19   1    264
  2 Filomeno, Jean Paul       07 WOAC                      9.25   1    251
  3 Granger, Simon            07 RIVA                      9.41   1    220
  4 Burchill, Terick          07 WOAC                      9.54   2    196
  4 Bazan, Dylan              07 WOAC                      9.54   2    196
  6 Poirier, Makeo            08 EXCL                      9.60   2    185
  7 Tresek, Owen              08 EXCL                      9.97   1    125
  8 Poirier, Kobi             08 EXCL                      9.99   2    122
  9 Hatlangh, Joesph          08 WOAC                     10.07   2    110
 10 Greif, Ethan              07 EXCL                     10.16   1     98
 11 Prychak, Joshua           09 YLTC                     10.21   1     91
 12 Korsberg, Carter          07 EXCL                     10.35   2     74
 13 Gelowitz, Izak            09 EXCL                     10.52   1     55
 14 Matsyk, Tyler             09 EXCL                     11.26   2      4
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 35
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 146  Triathlon: #1 Boys 10-11 60 Meter Dash Pee Wee Triathlon
 15 Prychak, Noah             07 YLTC                     11.55   2
 16 Joslin, Cole              08 Unattached               12.40   1
Event 146  Triathlon: #2 Boys 10-11 Long Jump Pee Wee Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sulewski, Lucas           07 EXCL                     3.93m     195
      3.93m  3.59m  3.73m
  2 Filomeno, Jean Paul       07 WOAC                     3.70m     159
      3.70m  3.45m  3.54m
  3 Poirier, Makeo            08 EXCL                     3.65m     152
      3.55m  3.65m  3.14m
  4 Burchill, Terick          07 WOAC                     3.50m     130
      3.31m  3.50m  3.26m
  5 Bazan, Dylan              07 WOAC                     3.42m     119
      3.42m  3.32m  3.11m
  6 Greif, Ethan              07 EXCL                     3.39m     115
      3.39m  3.36m  3.26m
  7 Korsberg, Carter          07 EXCL                     3.34m     108
      3.27m  3.30m  3.34m
  8 Hatlangh, Joesph          08 WOAC                     3.30m     103
      3.30m  3.29m  3.09m
  9 Granger, Simon            07 RIVA                     3.18m      88
      3.18m  2.73m  2.53m
 10 Tresek, Owen              08 EXCL                     2.98m      63
      2.98m  2.96m  2.87m
 11 Gelowitz, Izak            09 EXCL                     2.83m      47
      2.74m  2.83m  2.63m
 12 Prychak, Joshua           09 YLTC                     2.64m      28
      2.16m  2.03m  2.64m
 13 Prychak, Noah             07 YLTC                     2.51m      17
      1.74m  2.39m  2.51m
 14 Matsyk, Tyler             09 EXCL                     2.44m      12
      2.44m  2.08m  2.28m
 15 Joslin, Cole              08 Unattached               2.12m
      2.12m  2.10m  1.97m
Event 146  Triathlon: #3 Boys 10-11 Shot Put Pee Wee Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Filomeno, Jean Paul       07 WOAC                     5.68m     230
      5.45m  5.10m  5.68m
  2 Prychak, Noah             07 YLTC                     5.46m     218
      5.46m  5.18m  5.35m
  3 Greif, Ethan              07 EXCL                     5.31m     209
      5.04m  5.31m  4.85m
  4 Hatlangh, Joesph          08 WOAC                     5.22m     204
      5.22m  5.22m  5.15m
  5 Tresek, Owen              08 EXCL                     5.18m     201
      3.10m  4.75m  5.18m
  6 Korsberg, Carter          07 EXCL                     4.76m     177
      4.76m  4.29m  4.72m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 36
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 146  Triathlon: #3 Boys 10-11 Shot Put Pee Wee Triathlon
  7 Poirier, Makeo            08 EXCL                     4.46m     160
      3.39m  3.08m  4.46m
  8 Sulewski, Lucas           07 EXCL                     4.43m     158
      3.90m  4.43m  3.35m
  9 Bazan, Dylan              07 WOAC                     4.31m     152
      3.92m  3.53m  4.31m
 10 Burchill, Terick          07 WOAC                     4.20m     145
      FOUL  4.20m  FOUL
 11 Prychak, Joshua           09 YLTC                     3.96m     132
      3.79m  3.96m  FOUL
 12 Granger, Simon            07 RIVA                     3.83m     124
      3.83m  3.72m  3.46m
 13 Gelowitz, Izak            09 EXCL                     3.66m     115
      3.66m  3.14m  3.48m
 13 Joslin, Cole              08 Unattached               3.66m     115
      3.66m  3.46m  3.36m
 15 Matsyk, Tyler             09 EXCL                     3.39m     100
      2.89m  3.39m  3.34m
Event 147  Girls 12-13 Triathlon Speed Bantam
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Medernach, Josi           05 STFC                      1221
  2 Seibel, Joclyn            06 EXCL                      1140
  3 Culbert, Victoria         06 EXCL                      1103
  4 Baerwald, Breeze          06 PR Athletics              1043
  5 Schultz, Alexandra        05 EXCL                       992
  6 Gall, Mya                 05 EXCL                       978
  7 Bilton, Shea              05 STFC                       832
  8 Johnson, Janasia          06 NBLT                       762
  9 MacGillivray, Mikaela     05 EXCL                       758
 10 Jans, Paige               05 STFC                       732
 11 Warford, Shelby           05 ECTS                       657
 12 Kriston, Gabi             06 STFC                       633
Event 147  Triathlon: #1 Girls 12-13 60 Meter Dash Bantam Triathlon
==========================================================================
      Native: *  7.77  08/12/2001  Jenni Hucul, STFC
        Open: &  7.77  08/12/2001  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Medernach, Josi           05 STFC                      8.81   1    616
  2 Baerwald, Breeze          06 PR Athletics              8.89   1    595
  3 Seibel, Joclyn            06 EXCL                      8.96   2    576
  4 Bilton, Shea              05 STFC                      8.97   1    574
  5 Gall, Mya                 05 EXCL                      9.02   1    561
  6 Johnson, Janasia          06 NBLT                      9.09   1    543
  7 Culbert, Victoria         06 EXCL                      9.31   2    489
  8 Schultz, Alexandra        05 EXCL                      9.32   2    487
  9 Warford, Shelby           05 ECTS                      9.34   2    482
 10 MacGillivray, Mikaela     05 EXCL                      9.64   2    413
 11 Jans, Paige               05 STFC                      9.68   1    404
 12 Kriston, Gabi             06 STFC                      9.89   2    359
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 37
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 147  Triathlon: #2 Girls 12-13 Long Jump Bantam Triathlon
=======================================================================
      Native: * 5.06m  05/12/1998  Janine Polischuk, RAT
        Open: & 5.06m  05/12/1998  Janine Polischuk, RAT
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Medernach, Josi           05 STFC                     4.20m     355
      4.20m  4.06m  3.99m
  2 Culbert, Victoria         06 EXCL                     3.95m     296
      3.71m  3.67m  3.95m
  3 Seibel, Joclyn            06 EXCL                     3.79m     261
      3.75m  3.61m  3.79m
  4 Schultz, Alexandra        05 EXCL                     3.64m     229
      3.34m  3.56m  3.64m
  5 Gall, Mya                 05 EXCL                     3.49m     198
      3.17m  3.49m  3.31m
  6 MacGillivray, Mikaela     05 EXCL                     3.27m     155
      3.27m  3.11m  2.73m
  7 Baerwald, Breeze          06 PR Athletics             3.12m     128
      2.06m  2.57m  3.12m
  8 Jans, Paige               05 STFC                     2.90m      91
      2.90m  2.72m  2.90m
  9 Kriston, Gabi             06 STFC                     2.83m      80
      2.49m  2.17m  2.83m
 10 Bilton, Shea              05 STFC                     2.78m      72
      2.78m  2.65m  2.23m
 11 Nagel, Paraskevi          06 EXCL                     2.63m      50
      2.63m  1.79m  2.13m
 12 Warford, Shelby           05 ECTS                     2.51m      35
      1.92m  2.02m  2.51m
 13 Johnson, Janasia          06 NBLT                     2.37m      19
      2.22m  2.20m  2.37m
Event 147  Triathlon: #3 Girls 12-13 Shot Put Bantam Triathlon
=======================================================================
      Native: * 13.16m  28/11/1998  Megan Jordison, CVT
        Open: & 10.82m  27/02/2015  Kyana Bear, UNSK
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baerwald, Breeze          06 PR Athletics             6.76m     320
      6.76m  5.80m  5.31m
  2 Culbert, Victoria         06 EXCL                     6.73m     318
      6.42m  6.48m  6.73m
  3 Seibel, Joclyn            06 EXCL                     6.50m     303
      5.91m  6.15m  6.50m
  4 Schultz, Alexandra        05 EXCL                     6.07m     276
      5.37m  5.14m  6.07m
  5 Medernach, Josi           05 STFC                     5.66m     250
      5.58m  5.47m  5.66m
  6 Jans, Paige               05 STFC                     5.46m     237
      5.46m  5.31m  5.26m
  7 Gall, Mya                 05 EXCL                     5.17m     219
      5.17m  FOUL  4.51m
  8 Johnson, Janasia          06 NBLT                     4.87m     200
      4.30m  4.87m  4.70m
  9 Kriston, Gabi             06 STFC                     4.78m     194
      4.78m  4.40m  4.51m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 38
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 147  Triathlon: #3 Girls 12-13 Shot Put Bantam Triathlon
 10 Nagel, Paraskevi          06 EXCL                     4.74m     192
      4.70m  4.74m  4.65m
 11 MacGillivray, Mikaela     05 EXCL                     4.70m     190
      4.14m  4.70m  4.30m
 12 Bilton, Shea              05 STFC                     4.65m     186
      4.65m  4.48m  4.51m
 13 Warford, Shelby           05 ECTS                     3.90m     140
      3.90m  3.51m  FOUL
Event 148  Boys 12-13 Triathlon Speed Bantam
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matsyk, Josh              05 EXCL                      1089
  2 Barnych, Dylan            05 Stonewall Centen          1085
  3 Granger, Nathan           05 RIVA                      1058
  4 Topos, Dominic            06 EXCL                       841
  5 Dakis, Grayson            05 EXCL                       807
  6 Kitz, Jackson             05 EXCL                       781
  7 Thileepan, Niththiyan     05 EXCL                       657
  8 Fedorchuk, Tyas           05 STFC                       624
  9 Ambrose, Nicholas         05 RIVA                       532
 10 Asghar, Huzaifah          05 EXCL                       517
 11 Zimmermann, Parker        06 EXCL                       480
 12 Joslin, Joshua            06 RIVA                       415
 13 Herman, Elih              06 NKTC                       195
Event 148  Triathlon: #1 Boys 12-13 60 Meter Dash Bantam Triathlon
==========================================================================
      Native: *  7.59  01/05/1999  Tyler Sivertson, STFC
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Granger, Nathan           05 RIVA                      8.51   2    421
  2 Matsyk, Josh              05 EXCL                      8.51   1    421
  3 Topos, Dominic            06 EXCL                      8.83   2    343
  4 Dakis, Grayson            05 EXCL                      8.86   1    336
  5 Barnych, Dylan            05 Stonewall Centen          8.93   2    320
  6 Fedorchuk, Tyas           05 STFC                      8.94   1    318
  7 Thileepan, Niththiyan     05 EXCL                      9.15   2    272
  8 Kitz, Jackson             05 EXCL                      9.18   2    266
  9 Joslin, Joshua            06 RIVA                      9.69   2    169
 10 Asghar, Huzaifah          05 EXCL                      9.76   1    158
 11 Zimmermann, Parker        06 EXCL                      9.84   1    145
 12 Ambrose, Nicholas         05 RIVA                      9.89   2    137
 13 Herman, Elih              06 NKTC                     11.12   2     10
Event 148  Triathlon: #2 Boys 12-13 Long Jump Bantam Triathlon
=======================================================================
      Native: * 5.69m  07/12/2013  Calvin Napope, CCTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Granger, Nathan           05 RIVA                     4.74m     333
      FOUL  FOUL  4.74m
  2 Matsyk, Josh              05 EXCL                     4.52m     294
      4.16m  4.52m  4.21m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 39
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 148  Triathlon: #2 Boys 12-13 Long Jump Bantam Triathlon
  3 Topos, Dominic            06 EXCL                     4.26m     249
      4.26m  4.20m  3.87m
  4 Dakis, Grayson            05 EXCL                     3.90m     190
      3.90m  3.44m  3.83m
  5 Kitz, Jackson             05 EXCL                     3.84m     181
      3.32m  3.76m  3.84m
  6 Barnych, Dylan            05 Stonewall Centen         3.78m     171
      2.31m  3.61m  3.78m
  7 Zimmermann, Parker        06 EXCL                     3.52m     133
      2.28m  3.52m  3.41m
  8 Asghar, Huzaifah          05 EXCL                     3.44m     122
      3.44m  3.09m  3.26m
  9 Ambrose, Nicholas         05 RIVA                     3.40m     116
      3.40m  3.31m  3.26m
 10 Thileepan, Niththiyan     05 EXCL                     3.35m     110
      1.55m  3.29m  3.35m
 11 Fedorchuk, Tyas           05 STFC                     3.26m      98
      2.82m  3.26m  2.77m
 12 Joslin, Joshua            06 RIVA                     2.97m      62
      2.97m  2.81m  2.55m
 13 Herman, Elih              06 NKTC                     2.30m       3
      2.15m  2.29m  2.30m
Event 148  Triathlon: #3 Boys 12-13 Shot Put Bantam Triathlon
=======================================================================
      Native: * 13.29m  07/12/2013  Calvin Napope, CCTC
        Open: & 13.29m  07/12/2013  Calvin Napope, CCTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnych, Dylan            05 Stonewall Centen        11.79m     594
      11.78m  11.79m  11.77m
  2 Matsyk, Josh              05 EXCL                     8.13m     374
      7.69m  8.13m  7.83m
  3 Kitz, Jackson             05 EXCL                     7.45m     334
      6.65m  7.45m  6.24m
  4 Granger, Nathan           05 RIVA                     6.94m     304
      6.86m  6.63m  6.94m
  5 Dakis, Grayson            05 EXCL                     6.56m     281
      6.56m  5.73m  5.14m
  6 Ambrose, Nicholas         05 RIVA                     6.51m     279
      6.51m  5.75m  5.77m
  7 Thileepan, Niththiyan     05 EXCL                     6.45m     275
      6.20m  6.45m  6.24m
  8 Topos, Dominic            06 EXCL                     6.00m     249
      5.06m  5.87m  6.00m
  9 Asghar, Huzaifah          05 EXCL                     5.80m     237
      FOUL  5.80m  5.66m
 10 Fedorchuk, Tyas           05 STFC                     5.30m     208
      5.30m  5.21m  4.87m
 11 Zimmermann, Parker        06 EXCL                     5.20m     202
      5.20m  5.16m  4.96m
 12 Joslin, Joshua            06 RIVA                     4.88m     184
      4.75m  4.42m  4.88m
 13 Herman, Elih              06 NKTC                     4.84m     182
      FOUL  4.84m  4.68m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 40
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 149  Girls 14-15 Triathlon Speed Midget
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Miller, Amira             04 EXCL                      1266
  2 Metz, Emma                04 EXCL                      1210
  3 Knouse, Jocelyn           04 NKTC                       769
Event 149  Triathlon: #1 Girls 14-15 60 Meter Dash Midget Triathlon
=======================================================================
      Native: *  7.45  09/02/2003  Jenni Hucul, STFC
        Open: &  7.45  09/02/2002  Jenni Hucul, STFC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Metz, Emma                04 EXCL                      8.61     670
  2 Miller, Amira             04 EXCL                      8.68     651
  3 Knouse, Jocelyn           04 NKTC                     10.13     310
Event 149  Triathlon: #2 Girls 14-15 Long Jump Midget Triathlon
=======================================================================
      Native: * 5.57m  29/01/2000  Janine Polischuk, RAT
        Open: & 5.57m  29/01/2000  Janine Polischuk, RAT
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Metz, Emma                04 EXCL                     3.87m     279
      3.87m  3.40m  3.80m
  2 Miller, Amira             04 EXCL                     3.76m     254
      3.76m  3.57m  3.72m
  3 Knouse, Jocelyn           04 NKTC                     3.24m     150
      2.53m  2.66m  3.24m
Event 149  Triathlon: #3 Girls 14-15 Shot Put Midget Triathlon
=======================================================================
      Native: * 11.76m  15/12/1912  Brooke Shatkowski, EXCL
        Open: & 11.76m  15/12/1912  Brooke Shatkowski, EXCL
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Amira             04 EXCL                     7.41m     361
      6.41m  7.14m  7.41m
  2 Knouse, Jocelyn           04 NKTC                     6.59m     309
      6.21m  6.59m  6.52m
  3 Metz, Emma                04 EXCL                     5.84m     261
      5.84m  5.25m  4.30m
Event 150  Boys 14-15 Triathlon Speed Midget
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Morhart, Ethan            04 EXCL                       546
Event 150  Triathlon: #1 Boys 14-15 60 Meter Dash Midget Triathlon
=======================================================================
      Native: *  7.27  29/12/1983  Darryl Isbister, RIV
        Open: &  7.18  29/12/1985  Brad McCuaig, AB
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morhart, Ethan            04 EXCL                      9.58     188
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 41
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 150  Triathlon: #2 Boys 14-15 Long Jump Midget Triathlon
=======================================================================
      Native: * 6.34m  27/12/1986  Errol Brown, YLTC
        Open: & 6.34m  27/12/1986  Errol Brown, YLTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morhart, Ethan            04 EXCL                     3.28m     100
      FOUL  3.28m  3.18m
Event 150  Triathlon: #3 Boys 14-15 Shot Put Midget Triathlon
=======================================================================
      Native: * 16.46m  20/01/2001  Tyler Sivertson, STFC
        Open: & 16.46m  20/01/2001  Tyler Sivertson, STFC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morhart, Ethan            04 EXCL                     6.16m     258
      6.16m  6.06m  5.38m
Event 151  Girls 10-11 Triathlon Endurance Pee Wee
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Metz, Alyssa              07 EXCL                       371
  2 Knouse, Catrina           07 NKTC                       357
Event 151  Triathlon: #1 Girls 10-11 600 Meter Run Pee Wee Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Metz, Alyssa              07 EXCL                   2:20.36     210
  2 Knouse, Catrina           07 NKTC                   2:25.06     166
Event 151  Triathlon: #2 Girls 10-11 Long Jump Pee Wee Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Knouse, Catrina           07 NKTC                     2.90m      91
      2.79m  2.77m  2.90m
  2 Metz, Alyssa              07 EXCL                     2.86m      84
      2.75m  2.86m  2.66m
Event 151  Triathlon: #3 Girls 10-11 Shot Put Pee Wee Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Knouse, Catrina           07 NKTC                     3.24m     100
      3.24m  2.88m  3.20m
  2 Metz, Alyssa              07 EXCL                     2.86m      77
      2.42m  2.86m  2.50m
Event 152  Boys 10-11 Triathlon Endurance Pee Wee
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hendry, Maddox            07 NKTC                       231
  2 Dodge, Preston            07 RIVA                       160
  3 Fitch, Landon             08 ECTS                        89
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 42
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 152  Triathlon: #1 Boys 10-11 600 Meter Run Pee Wee Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dodge, Preston            07 RIVA                   2:13.36
  2 Hendry, Maddox            07 NKTC                   2:18.23
  3 Fitch, Landon             08 ECTS                   2:21.04
Event 152  Triathlon: #2 Boys 10-11 Long Jump Pee Wee Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dodge, Preston            07 RIVA                     2.91m      56
      2.90m  2.90m  2.91m
  2 Hendry, Maddox            07 NKTC                     2.67m      31
      2.17m  2.52m  2.67m
  3 Fitch, Landon             08 ECTS                     2.47m      14
      1.84m  2.47m  2.27m
Event 152  Triathlon: #3 Boys 10-11 Shot Put Pee Wee Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hendry, Maddox            07 NKTC                     5.15m     200
      5.15m  4.94m  5.06m
  2 Dodge, Preston            07 RIVA                     3.47m     104
      3.45m  3.42m  3.47m
  3 Fitch, Landon             08 ECTS                     2.94m      75
      2.94m  FOUL  FOUL
Event 153  Girls 12-13 Triathlon Endurance Bantam
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Ryleigh            05 EXCL                       297
  2 Metz, Emily               06 EXCL                       137
Event 153  Triathlon: #1 Girls 12-13 800 Meter Run Bantam Triathlon
=======================================================================
      Native: * 2:24.82  06/12/2014  Natalia McCullough, QCST
        Open: & 2:23.94  24/03/2007  Jennifer Paul, CINT
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Smith, Ryleigh            05 EXCL                       DNF
Event 153  Triathlon: #2 Girls 12-13 Long Jump Bantam Triathlon
=======================================================================
      Native: * 5.06m  05/12/1998  Janine Polischuk, RAT
        Open: & 5.06m  05/12/1998  Janine Polischuk, RAT
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Ryleigh            05 EXCL                     3.27m     155
      3.14m  3.05m  3.27m
  2 Metz, Emily               06 EXCL                     2.45m      28
      2.32m  2.33m  2.45m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 43
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 153  Triathlon: #3 Girls 12-13 Shot Put Bantam Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Ryleigh            05 EXCL                     3.94m     142
      3.94m  3.45m  3.69m
  2 Metz, Emily               06 EXCL                     3.39m     109
      3.39m  3.01m  3.19m
Event 154  Boys 12-13 Triathlon Endurance Bantam
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Holzman, Jack             05 RIVA                       715
  2 Morhart, Noah             06 EXCL                       308
Event 154  Triathlon: #1 Boys 12-13 800 Meter Run Bantam Triathlon
=======================================================================
      Native: * 2:10.98  01/03/2014  Ron MacLean, QCST
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holzman, Jack             05 RIVA                   2:42.50     367
  2 Morhart, Noah             06 EXCL                   3:24.44      74
Event 154  Triathlon: #2 Boys 12-13 Long Jump Bantam Triathlon
=======================================================================
      Native: * 5.69m  07/12/2013  Calvin Napope, CCTC
        Open: & 5.69m  07/12/2013  Calvin Napope, CCTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holzman, Jack             05 RIVA                     3.62m     147
      3.52m  3.62m  3.55m
  2 Morhart, Noah             06 EXCL                     2.70m      34
      2.13m  2.70m  2.42m
Event 154  Triathlon: #3 Boys 12-13 Shot Put Bantam Triathlon
=======================================================================
      Native: * 14.82m  18/12/1999  Tyler Sivertson, STFC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holzman, Jack             05 RIVA                     5.18m     201
      4.13m  FOUL  5.18m
  2 Morhart, Noah             06 EXCL                     5.15m     200
      5.06m  4.35m  5.15m
Event 157  Girls 10-11 4x100 Meter Relay Pee Wee
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Excel Athletika Track  'A'                          1:09.36
  2 Excel Athletika Track  'B'                          1:12.14
  3 Excel Athletika Track  'C'                          1:12.81
  4 Excel Athletika Track  'D'                          1:16.70
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 44
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 158  Boys 10-11 4x100 Meter Relay Pee Wee
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Winnipeg Optimist Athletics Cl  'A'                 1:01.72
  2 Excel Athletika Track  'A'                          1:04.71
  3 Excel Athletika Track  'B'                          1:17.45
Event 159  Girls 12-13 4x100 Meter Relay Bantam
================================================================
      Native: * 53.02  06/12/2003  Riversdale Athletic Club Inc
                       M Headman/E Croteau/J Bellamy/L Weckworth
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Excel Athletika Track  'A'                            59.84
  2 Excel Athletika Track  'B'                          1:04.96
Event 160  Boys 12-13 4x100 Meter Relay Bantam
================================================================
      Native: * 54.77  15/02/1997  Saskatoon Track and Field
                       P.Brentnell,F.Wadandi,N.Gedir,T.Brightley
        Open: & 54.77  21/03/2015  Saskatoon Track and Field
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Excel Athletika Track  'A'                            58.75
  2 Riversdale Athletics  'A'                           1:01.42
  3 Excel Athletika Track  'B'                          1:05.96
Event 161  Girls 14-15 4x100 Meter Relay Midget
===================================================================
      Native: * 51.02  05/02/2005  Riversdale Athletics
                       L Weckworth/E Croteau/J Bellamy/M Hedman
        Open: & 51.02  05/02/2005  Riversdale Athletics, RIV
                       L Weckworth/E Croteau/J Bellamy/M Hedman
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Saskatoon Track & Field Club  'A'                     53.76   1
  2 Excel Athletika Track  'A'                            56.42   2
  3 Saskatoon Track & Field Club  'B'                     56.73   2
  4 Excel Athletika Track  'B'                            56.83   2
  5 Saskatoon Track & Field Club  'D'                     56.98   1
  6 Excel Athletika Track  'C'                            57.26   1
  7 Saskatoon Track & Field Club  'C'                     59.49   2
  8 Moose Jaw Rotary Track  'A'                           59.83   1
Event 162  Boys 14-15 4x100 Meter Relay Midget
================================================================
      Native: * 46.82  27/03/2004  Riversdale Athletic Club Inc
                       T Unruh/C Headley/L Hretsina/M Klause
        Open: & 46.82  27/03/2004  Riversdale Athletic Club, RIV
                       T Unruh/C H/L Hretsina/M Klause
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Saskatoon Track & Field Club  'A'                     50.47
  2 Excel Athletika Track  'A'                          1:01.25
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 45
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 163  Girls 16-17 4x100 Meter Relay Youth
================================================================
      Native: * 48.71  08/03/2003  Saskatoon Track & Field
                       J Cruickshank/J Hucul/J Regier/A Olubobokun
        Open: & 48.71  08/03/2003  Saskatoon Track & Field Club
                       JamieCruickshank/JenniHucul/JayneRegier/AyanfeOlub
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Saskatoon Track & Field Club  'A'                     55.07
  2 Excel Athletika Track  'A'                          1:00.18
Event 169  Women 20-34 60 Meter Dash Special O Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gebert, Vanessa           97 Special Olympics         11.55
  2 Ast, Lindsay              97 Special Olympics         13.28
  3 Reitmeier, Stephanie      97 Special Olympics         14.18
  4 Baran, Nicole             97 Special Olympics         14.29
  5 Beaulieu, Leslie          99 Special Olympics         20.05
  6 Deegan, Dawn              97 Special Olympics         32.00
Event 170  Men 20-34 60 Meter Dash Special O Senior
===================================================================
      Native: *  6.78  11/03/2010  Graeme Rinholm, U of S
        Open: &  6.51  14/01/1996  Bruny Surin, QU-VID
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Girauder, Brayden         97 Special Olympics          7.94   2
  2 Girauder, Kyle            97 Special Olympics          8.73   2
  3 Sanguais, David           97 Special Olympics          9.79   1
  4 Kakakaway, Dean           97 Special Olympics         10.36   2
  5 McDonald, Matthew         97 Special Olympics         10.48   2
  6 Oremba, Tristan           97 Special Olympics         10.84   1
  7 Archer, Connor            97 Special Olympics         12.11   1
  8 Starchief, Cortez         97 Special Olympics         12.41   1
  9 Seiferling, Shaun         97 Special Olympics         12.58   2
 10 MacDonald, Jarred         97 Special Olympics         12.72   1
 11 Rorbeck, Taylor           97 Special Olympics         12.85   1
Event 171  Women 20-34 200 Meter Dash Special O Senior
================================================================
      Native: * 23.90  31/01/1997  LaDonna Antoine, RAT
        Open: & 23.68  04/02/2010  Kaltouma Nadjina, CHAD
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gebert, Vanessa           97 Special Olympics         46.55
  2 Ast, Lindsay              97 Special Olympics         49.10
  3 Baran, Nicole             97 Special Olympics         51.15
  4 Reitmeier, Stephanie      97 Special Olympics         55.88
  5 Beaulieu, Leslie          99 Special Olympics         59.15
  6 Deegan, Dawn              97 Special Olympics       2:01.27
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 46
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 172  Men 20-34 200 Meter Dash Special O Senior
===================================================================
      Native: * 21.27  15/02/1987  Cyprian Enweani, Team Sask
        Open: & 21.22  07/02/2004  Tyler Christopher, CDA
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Girauder, Brayden         97 Special Olympics         26.23   1
  2 Sanguais, David           97 Special Olympics         33.14   2
  3 Kakakaway, Dean           97 Special Olympics         35.81   2
  4 McDonald, Matthew         97 Special Olympics         36.14   1
  5 Oremba, Tristan           97 Special Olympics         41.96   3
  6 Starchief, Cortez         97 Special Olympics         43.56   3
  7 Seiferling, Shaun         97 Special Olympics         44.97   2
  8 MacDonald, Jarred         97 Special Olympics         45.89   3
  9 Archer, Connor            97 Special Olympics         47.25   1
 10 Rorbeck, Taylor           97 Special Olympics         49.72   1
Event 173  Women 20-34 400 Meter Dash Special O Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Beaulieu, Leslie          99 Special Olympics       2:07.66
  2 Gebert, Vanessa           97 Special Olympics       2:14.82
  3 Baran, Nicole             97 Special Olympics       2:23.18
Event 174  Men 20-34 400 Meter Dash Special O Senior
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Girauder, Brayden         97 Special Olympics       1:03.10   2
  2 Girauder, Kyle            97 Special Olympics       1:12.38   2
  3 Oremba, Tristan           97 Special Olympics       1:32.61   1
  4 McDonald, Matthew         97 Special Olympics       1:33.83   1
  5 Kakakaway, Dean           97 Special Olympics       1:35.88   2
  6 Sanguais, David           97 Special Olympics       1:36.44   2
  7 Starchief, Cortez         97 Special Olympics       1:53.16   1
  8 Archer, Connor            97 Special Olympics       2:12.87   2
  9 Rorbeck, Taylor           97 Special Olympics       2:19.15   1
Event 175  Women 20-34 Long Jump Special O Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gebert, Vanessa           97 Special Olympics         2.37m
      1.59m  2.37m  2.23m
  2 Reitmeier, Stephanie      97 Special Olympics         1.76m
      1.76m  1.73m  1.39m
  3 Ast, Lindsay              97 Special Olympics         1.73m
      1.73m  1.68m  1.66m
  4 Deegan, Dawn              97 Special Olympics         0.65m
      0.25m  0.45m  0.65m
  5 Baran, Nicole             97 Special Olympics         0.60m
      FOUL  0.44m  0.60m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 47
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
Event 176  Men 20-34 Long Jump Special O Senior
================================================================
      Native: * 7.53m  10/03/2006  Wade Huber, UofR/RAT
        Open: & 7.94m  01/03/1993  Ian James, ON-YUT
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Girauder, Brayden         97 Special Olympics         5.09m
      FOUL  4.82m  5.09m
  2 Girauder, Kyle            97 Special Olympics         3.58m
      3.29m  3.43m  3.58m
  3 Kakakaway, Dean           97 Special Olympics         2.87m
      2.87m  FOUL  2.80m
  4 Sanguais, David           97 Special Olympics         2.76m
      2.46m  2.70m  2.76m
  5 McDonald, Matthew         97 Special Olympics         2.73m
      2.73m  FOUL  2.65m
  6 Oremba, Tristan           97 Special Olympics         2.67m
      2.67m  2.22m  2.37m
  7 Seiferling, Shaun         97 Special Olympics         1.98m
      1.02m  1.98m  1.50m
  8 Rorbeck, Taylor           97 Special Olympics         1.73m
      1.66m  1.73m  1.54m
  9 Starchief, Cortez         97 Special Olympics         1.49m
      0.94m  1.49m  1.26m
  9 Archer, Connor            97 Special Olympics         1.49m
      1.44m  1.49m  1.47m
 11 MacDonald, Jarred         97 Special Olympics         1.14m
      0.90m  1.14m  1.09m
Event 177  Women 20-34 Shot Put Special O Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ast, Lindsay              97 Special Olympics         5.63m
      5.63m  5.55m  5.02m
  2 Gebert, Vanessa           97 Special Olympics         4.92m
      4.48m  4.84m  4.92m
  3 Deegan, Dawn              97 Special Olympics         3.87m
      3.18m  3.50m  3.87m
  4 Reitmeier, Stephanie      97 Special Olympics         3.75m
      3.44m  3.16m  3.75m
  5 Baran, Nicole             97 Special Olympics         3.70m
      3.07m  3.42m  3.70m
  6 Beaulieu, Leslie          99 Special Olympics         2.05m
      1.95m  1.90m  2.05m
Event 178  Men 20-34 Shot Put Special O Senior
================================================================
      Native: * 19.25m  24/03/1972  Bruce Pirnie, U of S
        Open: & 20.64m  29/12/1972  Al Feuerbach, USA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Girauder, Brayden         97 Special Olympics        10.24m
      9.36m  8.91m  10.24m
  2 Kakakaway, Dean           97 Special Olympics         8.35m
      8.24m  8.09m  8.35m
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 48
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 178  Men 20-34 Shot Put Special O Senior
  3 Girauder, Kyle            97 Special Olympics         7.94m
      7.68m  7.52m  7.94m
  4 Sanguais, David           97 Special Olympics         7.54m
      6.66m  7.54m  7.18m
  5 Seiferling, Shaun         97 Special Olympics         7.15m
      6.70m  6.74m  7.15m
  6 McDonald, Matthew         97 Special Olympics         6.59m
      5.38m  5.87m  6.59m
  7 Archer, Connor            97 Special Olympics         6.45m
      6.45m  6.29m  5.88m
  8 Oremba, Tristan           97 Special Olympics         5.26m
      4.89m  4.75m  5.26m
  9 Rorbeck, Taylor           97 Special Olympics         4.35m
      3.52m  4.35m  4.10m
 10 Starchief, Cortez         97 Special Olympics         3.92m
      3.39m  3.92m  3.45m
 11 MacDonald, Jarred         97 Special Olympics         3.41m
      3.37m  3.41m  2.90m
Event 179  Girls 14-15 300 Meter Dash Midget
===================================================================
      Native: * 39.72  15/02/2003  Jenni Hucul, STFC
        Open: & 39.01  30/12/1980  Jillian Richardson, AB-CS
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Riak, Akuol               04 MJRT                     45.36   1
  2 Swanson, Aria             04 MJRT                     46.05   2
  3 Keith, Kaidyn             04 EXCL                     46.19   1
  4 Dobrohoczki, Cara         04 RIVA                     47.03   2
  5 Neiszner, Autumn          03 EXCL                     47.39   2
  6 Demyen, Berlin            03 EXCL                     48.76   2
  7 Whitehorse, Yanabah       03 EXCL                     55.47   2
Event 180  Boys 14-15 300 Meter Dash Midget
================================================================
      Native: * 36.34  14/02/2015  Vaughn Taylor, QCST
        Open: & 36.14  13/02/2015  Vaughn Taylor, QCST
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Abel-Douglas, Teijon      03 RIVA                     40.08
  2 Matsyk, Josh              05 EXCL                     42.71
  3 Stich, Ian                03 EXCL                     47.85
  4 Naughton, Killian         06 EXCL                     50.03
Event 181  Women 18-19 4x100 Meter Relay Junior
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Excel Athletika Track  'A'                            56.27
Event 182  Men 18-19 4x100 Meter Relay Junior
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Excel Athletika Track  'A'                            49.10
Excel Athletika Track Club
Hy-Tek's MEET MANAGER  9:08 AM  11/02/2018  Page 49
2018 Lipsett Cartage Classic - 09/02/2018 to 10/02/2018
Regina Fieldhouse
Results
....Event 182  Men 18-19 4x100 Meter Relay Junior
  2 Prince Albert Athletics Club  'A'                     49.31

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account