• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Elementary School XC Super Meet

NB Challenge & 55+ Games Trials

Saint John, NB
June 16th, 2018

RJTW / 55+ / NB Challenge Meet - 2018-06-16                  
                            ALL TIMES ARE TENTATIVE                            
                          Canada Games Stadium UNBSJ                           
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                      10.41   2.3 
  2 Miller, Molly                Grand Manan                       10.62   2.3 
  3 Dickie, Katherine            Saint John T                      10.91   2.3 
  4 Gray, Megan                  Saint John T                      11.21   2.3 
  5 Potter, Hannah               Saint John T                      12.59   2.3 
  6 Ross, Marziah                Grand Manan                       12.65   2.3 
 
Girls 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Sparkes, Lily-Jane           Fast Tracks                       13.70   1.6 
  2 Russell, Maisie              Grand Manan                       15.35   1.6 
 
Girls 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mitchell, Kasey              Grand Manan                       12.57   1.6 
  2 Smith, Taylor                Saint John T                      13.07   1.6 
 
Girls 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Miller, Molly                Grand Manan                       27.07   1.5 
  2 Jones, Jenah                 Saint John T                      27.08   1.5 
  3 Dickie, Katherine            Saint John T                      27.85   1.5 
 
Girls 10-11 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Sparkes, Lily-Jane           Fast Tracks                       25.75   2.3 
  2 Manson, Abby                 Unattached                        26.33   2.3 
  3 Potter, Emily                Saint John T                      26.43   2.3 
  4 Russell, Maisie              Grand Manan                       31.38   2.3 
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                      23.59   1.5 
  2 Mitchell, Kasey              Grand Manan                       23.69   1.5 
  3 Smith, Taylor                Saint John T                      25.64   1.5 
 
Girls 9 & Under 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Potter, Hannah               Saint John T                    1:16.71  
 
Girls 10-11 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sparkes, Lily-Jane           Fast Tracks                     2:10.51  
  2 Manson, Abby                 Unattached                      2:10.66  
 
Girls 16-17 High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reid, Amelia                 Fredericton                       1.45m  
 
Girls 9&U Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                      3.19m   NWI 
  2 Gray, Megan                  Saint John T                      2.81m   NWI 
  3 Dickie, Katherine            Saint John T                      2.79m   NWI 
  4 Miller, Molly                Grand Manan                       2.68m   NWI 
  5 Ross, Marziah                Grand Manan                       2.54m   NWI 
  6 Potter, Hannah               Saint John T                      2.05m   NWI 
 
Girls 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Sparkes, Lily-Jane           Fast Tracks                       3.31m   NWI 
  2 Manson, Abby                 Unattached                        3.12m   NWI 
  3 Potter, Emily                Saint John T                      3.04m   NWI 
 
Girls 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mitchell, Kasey              Grand Manan                       3.02m   NWI 
 
Girls 16-17 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mah, Jadyn                   A.S.E.A.                         10.71m   3.6 
 
Girls 20-29 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Stockdale, Lauren            Fredericton           10.05m      9.81m   2.5 
 
Girls 9&U Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Megan                  Saint John T                      4.39m  
  2 Ross, Marziah                Grand Manan                       4.09m  
 
Girls 12-13 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                      6.39m  
 
Girls 16-17 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beck, Jillian                Saint John T                     38.08m  
 
Girls 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ellis, Sue                   New Brunswic                     15.40m  
  2 Peabody, Sharon              Saint John T                     15.14m  
  3 Leblanc, Heather             Unattached-N          16.17m     14.72m  
 
Girls 9&U Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ross, Marziah                Grand Manan                      11.43m  
 
Girls 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Potter, Emily                Saint John T                     25.03m  
  2 Russell, Maisie              Grand Manan                      14.47m  
 
Women 29-99 50 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Peabody, Sharon              Saint John T                       9.83   2.1 
  2 Quigg, Wendy                 Unattached                        10.08   2.1 
  3 Brosnan, Mary                Unattached-N                      11.08   2.1 
 
Women 13-15 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Comeau, Shanna               Saint John T                      13.73   1.4 
 
Women 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Julia            Saint John T           13.79      14.43   1.4 
 
Women 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 leblanc, Julia               Saint John T                      13.60   1.4 
 
Women 20-29 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Deweyert, Anne               Fredericton                       13.63   1.4 
  2 Brennan, Erin                Unattached             13.90      14.58   1.4 
 
Women 30-99 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  2 Peabody, Sharon              Saint John T                      19.06   1.4 
 
Women 18-19 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 leblanc, Julia               Saint John T                      28.45   2.9 
 
Women 20-29 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 MacDonald, Sydney            A.S.E.A.               26.68      27.76   2.9 
  2 Leblanc, Monika              A.S.E.A.               28.00      28.33   2.9 
 
Women 30-99 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  2 Comeau, Shanna               Saint John T                      29.64   2.9 
  3 Brosnan, Mary                Unattached-N                      46.90   2.9 
 
Women 18-19 400 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mekonnen, Magkda             A.S.E.A.                        1:03.19  
 
Women 30-99 400 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brosnan, Mary                Unattached-N                    1:49.42  
 
Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                    3:03.38  
  2 Smith, Taylor                Saint John T                    3:12.23  
 
Women 14-15 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vringer, Erin                Saint John T         2:19.53    2:17.56  
  2 Kelly, Patricia              Fredericton          2:29.00    2:54.86  
 
Women 16-17 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Trites, Hannah               Saint John T         2:24.00    2:29.21  
  2 Moffett, Alexis              Un-Nb - Unat                    2:31.47  
  3 Cormier, Amélie              Unattached-N                    2:41.05  
 
Women 18-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Black, Sophie                A.S.E.A.                        2:23.43  
 
Women 20-29 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Leblanc, Victoria            Saint John T                        DNF  
 
Women 22-99 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brosnan, Mary                Unattached-N                    8:10.46  
 
Women 18-19 100 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Cloutier, Marie-Pier         Saint John T           15.00      15.84q  1.6 
 
Women 18-19 100 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Cloutier, Marie-Pier         Saint John T           15.84      17.52   2.6 
 
Women 20-29 100 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 MacDonald, Sydney            A.S.E.A.               15.11      16.85q  1.6 
 
Women 16-17 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Mah, Jadyn                   A.S.E.A.                          4.73m   1.6 
  2 Macpherson, Julia            Saint John T           4.50m      4.20m   3.7 
 
Women 20-29 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 MacDonald, Sydney            A.S.E.A.                          5.01m   2.6 
  2 Stockdale, Lauren            Fredericton            4.76m      4.46m   2.9 
  3 Deweyert, Anne               Fredericton            4.75m      4.45m   3.3 
  4 Brennan, Erin                Unattached             4.53m      4.12m   3.1 
 
Women 16-17 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cassell, Sarah               Unattached-N           8.44m      8.50m  
 
Women 20-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bell, Jennifer               Unattached-N                     14.66m  
  2 Leblanc, Heather             Unattached-N           7.94m      7.79m  
  3 Quigg, Wendy                 Unattached                        7.23m  
  4 Ellis, Sue                   New Brunswic                      6.84m  
 
Women 16-17 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cassell, Sarah               Unattached-N          25.93m     22.29m  
 
Women 20-99 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leblanc, Heather             Unattached-N          21.06m     18.31m  
  2 Quigg, Wendy                 Unattached                       18.05m  
  3 Ellis, Sue                   New Brunswic                     17.26m  
  4 Peabody, Sharon              Saint John T                     16.37m  
 
Boys 9 & Under 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Urquhart, Rhyse              Grand Manan                       10.63   1.2 
  2 Green, Haylen                Grand Manan                       11.15   1.2 
  3 Russell, Braeden             Grand Manan                       11.22   1.2 
  4 Mackinley, Caden             Saint John T                      12.52   1.2 
 
Boys 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      12.76   2.1 
  2 Broderick, Kyle              Saint John T                      13.04   2.1 
  3 Wilcox, Duncan               Grand Manan                       13.58   2.1 
  4 Green, Mckinley              Grand Manan                       14.54   2.1 
  5 Miller, Rowan                Grand Manan                       14.74   2.1 
 
Boys 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dickie, Ryan                 Saint John T                      12.35   2.1 
  2 Urquhart, Chase              Grand Manan                       13.08   2.1 
 
Boys 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Urquhart, Rhyse              Grand Manan                       27.74   1.1 
  2 Green, Haylen                Grand Manan                       27.87   1.1 
  3 Russell, Tripp               Grand Manan                       29.61   1.1 
  4 Russell, Braeden             Grand Manan                       29.68   1.1 
 
Boys 10-11 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      24.54   1.2 
  2 Broderick, Kyle              Saint John T                      24.69   1.2 
  3 Wilcox, Duncan               Grand Manan                       28.17   1.2 
  4 Green, Mckinley              Grand Manan                       28.39   1.2 
 
Boys 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dickie, Ryan                 Saint John T                      23.76   1.2 
 
Boys 15-16 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Cameron              Saint John T                      42.33  
 
Boys 14-15 High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Richard, Justis              Nashwaaksis            1.60m      1.35m  
 
Boys 18-19 High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mitton, Michael              A.S.E.A.               1.60m      1.63m  
 
Boys 9&U Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  2 Russell, Tripp               Grand Manan                       2.62m   NWI 
 
Boys 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      3.62m   NWI 
  2 Lagacé, Marc-André           Saint John T                      3.35m   NWI 
  3 Wilcox, Duncan               Grand Manan                       3.05m   NWI 
  4 Green, Mckinley              Grand Manan                       2.71m   NWI 
 
Boys 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dickie, Ryan                 Saint John T                      3.61m   NWI 
  1 Urquhart, Chase              Grand Manan                       2.91m   NWI 
 
Boys 16-17 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Campbell, Parker             A.S.E.A.              11.26m     11.21m   2.1 
 
Boys 20-29 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Le, Kevin                    Unb Varsity                      11.76m   2.8 
 
Boys 9&U Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  2 Lagacé, Joseph               Saint John T                      5.17m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                      4.64m  
 
Boys 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miller, Rowan                Grand Manan                       7.62m  
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      7.23m  
  2 Lagacé, Marc-André           Saint John T                      6.19m  
 
Boys 12-13 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Urquhart, Chase              Grand Manan                      10.66m  
 
Boys 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cassell, William             Unattached-N          35.88m     43.74m  
  2 Sock, Tyler                  A.S.E.A.              27.00m     35.75m  
 
Boys 18-19 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robichaud, Brandon           École Sainte          43.00m     50.29m  
 
Boys 20-29 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Le, Kevin                    Unb Varsity                      45.84m  
 
Boys 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lagacé, Marc-André           Saint John T                     41.04m  
  2 Robinson, Mike               Saint John T                     29.50m  
  3 McDonald, Calvin             Saint John T                     29.04m  
  4 Jefferson, David             Saint John T          21.00m     22.72m  
 
Boys 9&U Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Urquhart, Rhyse              Grand Manan                      27.64m  
  2 Russell, Braeden             Grand Manan                      26.87m  
  3 Green, Haylen                Grand Manan                      26.00m  
  4 Russell, Tripp               Grand Manan                      22.42m  
  5 Lagacé, Joseph               Saint John T                     21.93m  
  6 Mackinley, Caden             Saint John T                     20.73m  
 
Boys 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miller, Rowan                Grand Manan                      34.48m  
 
Men 29-99 50 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T                       7.11   2.2 
  2 Pelletier, Yvan              Fredericton                        7.69   2.2 
  3 Belyea, Ross                 Unattached-N            8.50       8.24   2.2 
  4 Jefferson, David             Saint John T                       9.83   2.2 
 
Men 13-15 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Nickerson, Taylor            Saint John T                      12.70   2.0 
  2 Richard, Justis              Nashwaaksis            13.46      13.40   2.0 
 
Men 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McGovern, Kenneth            Saint John T           11.72      11.92   2.0 
 
Men 20-29 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Harrison, Braden             Fredericton            11.09      11.29   2.0 
  2 Wilson, Troy                 Fredericton                       11.84   2.0 
 
Men 30-99 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Justason, Andrew             Fredericton                       12.96   2.1  2 
  2 Rosvall, Bruce               Saint John T           13.50      13.12   2.1  2 
  3 Pelletier, Yvan              Fredericton            14.02      14.26   2.1  2 
  4 Belyea, Ross                 Unattached-N           16.50      15.86   2.1  2 
 
Men 13-15 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Harris, Cameron              Saint John T           26.55      26.43   1.7 
  2 Nickerson, Taylor            Saint John T                      26.64   1.7 
 
Men 18-19 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McGovern, Kenneth            Saint John T           23.27      24.02   1.7 
 
Men 20-29 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Richard, Christian           A.S.E.A.               23.00      23.92   1.7 
  2 Wilson, Troy                 Fredericton                       24.24   1.7 
 
Men 30-99 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T           27.17      26.91   1.7 
  2 Pelletier, Yvan              Fredericton            29.86      30.53   1.7 
 
Men 16-17 400 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mazerolle, Max               A.S.E.A.                          56.08  
 
Men 30-99 400 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T           59.50      59.85  
 
Men 10-11 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Broderick, Kyle              Saint John T                    2:51.65  
 
Men 16-17 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kean, Mitchell               Fast Tracks                     2:04.01  
 
Men 22-99 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Forner, Lino                 Unattached                      5:38.62  
 
Men 14-15 100 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Richard, Justis              Nashwaaksis                       20.69q  NWI 
 
Men 20-29 110 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
  1 Steeves, Clint               A.S.E.A.               15.24      16.08q  1.4 
  2 Wilson, Troy                 Fredericton                       16.25q  1.4 
 
Men 20-29 110 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Steeves, Clint               A.S.E.A.               16.08      15.87   2.3 
 
Men 18-19 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mitton, Michael              A.S.E.A.               5.24m      4.67m   1.6 
 
Men 20-29 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Le, Kevin                    Unb Varsity                       6.00m   2.3 
 
Men 30-99 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Pelletier, Yvan              Fredericton            4.24m      4.10m   2.2 
  2 Belyea, Ross                 Unattached-N           3.60m      3.91m   0.8 
 
Men 14-15 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cassell, William             A.S.E.A.                         11.89m  
  2 Sock, Tyler                  A.S.E.A.              11.00m      9.86m  
  3 Richard, Justis              Nashwaaksis            9.50m      8.08m  
 
Men 18-19 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robichaud, Brandon           École Sainte          11.76m     10.59m  
 
Men 20-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gionet, Jonathan             Fredericton           16.76m     14.66m  
  2 Manuel, Jarod                A.S.E.A.              13.57m     13.52m  
  3 McDonald, Calvin             Saint John T                      9.37m  
  4 Jefferson, David             Saint John T           8.00m      8.38m  
  5 Robinson, Mike               Saint John T                      7.86m  
 
Men 13-15 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cassell, William             Unattached-N          29.59m     35.91m  
  2 Sock, Tyler                  A.S.E.A.              33.00m     29.56m  
 
Men 20-99 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gionet, Jonathan             Fredericton           47.29m     42.54m  
  2 Tanton, Matthew              Islanders Tr                     40.11m  
  3 Manuel, Jarod                A.S.E.A.              36.16m     37.36m  
  4 Leblanc, Aaron               A.S.E.A.              40.00m     35.44m  
  5 McDonald, Calvin             Saint John T          30.92m     28.65m  
  6 Jefferson, David             Saint John T          24.00m     23.06m  
 
Women 13-17 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kelly, Patricia              Fredericton         11:22.92   12:16.28  
 
Men 13-17 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Donnelly, Aidan              Saint John T                   10:09.08  
 
Men 22-99 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thibodeau, Paul              Jackyl's Ave        11:30.00   11:30.49  
  2 Kelly, Frank                 Unattached          18:00.00   16:42.25  

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account