• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

TrackieReg - Free Online Registration for pretty much anything!

NLAA Indoor Developmental Track Series - Meet #1

St. John's, NL
February 10th, 2018

Event 1  Women U16 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1197 Summers, Charlie    03 Pearlgate TR              8.61   2 
  2   410 Coady, Sarah        05 Pearlgate TR              8.99   2 
  3  1000 Power, Ellie        06 Portugal Cov              9.18   2 
  4  1427 Winsor, Claire      05 Unattached N              9.63   2 
  5   448 Down, Niamh         06 Portugal Cov             10.06   2 
  6  1190 Power, Gina         08 Beachy Cove              10.11   1 
  7   398 Beattie, Hannah     07 Pearlgate TR             10.31   1 
  8  1198 Tucker, Ava         07 Portugal Cov             10.68   1 
  9   406 Caines, Ally        08 Octagon Pond             11.34   1 
 10   598 Hopkins, Kristen    09 Beachy Cove              12.29   1 
 11   896 Linstead, Rory      09 Beachy Cove              14.70   1 
 --   393 Au, Lauren          08 Portugal Cov               DNS   1 
 
Event 1  Women 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   599 Jeon, Allison       01 Unattached N              9.16   3 
 
Event 1  Women 20-34 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   403 Boland, Jennifer    98 Unattached N              8.05   3 
  2   592 Hayward, Erica      95 Pearlgate TR              8.42   3 
  3   397 Bautista, Kathryn   92 Pearlgate TR              8.44   3 
  4   798 Leawood, Stacey     97 Unattached N              8.98   3 
 
Event 2  Women U16 60 Meter Dash WC
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   897 McCarthy, Claire    05 Unattached N             19.93  
 
Event 3  Men U16 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   317 Arnold, Mitchel     05 Portugal Cov              8.65   2 
  2   795 Kosanam, Ashok      03 Pearlgate TR              8.96   2 
  3   407 Caines, Drew        07 Octagon Pond              9.14   2 
  4   589 Egli, William       04 Unattached N              9.78   2 
  5   994 Orbasli, Kerim      07 Pearlgate TR              9.94   1 
  6   591 Harding, Terrence   08 Beachy Cove              10.41   1 
  7   590 Fudge, Gavin        07 Portugal Cov             10.92   2 
  8  1194 Rideout, Brennan    08 Beachy Cove              10.96   1 
  9  1425 Walsh, Landen       07 Unattached N             11.10   1 
 10   594 Hepditch, Noah      07 Portugal Cov             11.84   2 
 11   412 Cornick, Jack       07 Portugal Cov             12.81   1 
 12   596 Hillier, Henry      09 Beachy Cove              13.27   1 
 --  1429 Young, Alex         09 Beachy Cove                DNF   1 
 --   408 Carpenter, Ben      06 Juniper Ridg               DNS   2 
 
Event 3  Men 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   796 Krilow, Ben         99 Unattached N              7.28   3 
 --   898 Morgan, Reese       99 Unattached N               SCR     
 
Event 3  Men 20-34 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   999 Pomroy, Tony        95 Unattached N              7.42   3 
  2   794 Koleade, Adetola    92 Unattached N              7.60   3 
  3   447 Deshpande, Harshal  98 Unattached N              7.62   3 
  4   997 Pittman, Joseph     96 Mariners Ath              7.64   3 
  5   595 Hickman, Robert     93 Unattached N              8.46   3 
 
Event 5  Women U16 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   410 Coady, Sarah        05 Pearlgate TR             30.02   2 
  2   448 Down, Niamh         06 Portugal Cov             34.35   1 
  3  1427 Winsor, Claire      05 Unattached N             34.36   2 
  4  1195 Rideout, Sofie      06 Portugal Cov             34.50   1 
  5   398 Beattie, Hannah     07 Pearlgate TR             35.47   1 
  6  1190 Power, Gina         08 Beachy Cove              36.47   1 
  7   896 Linstead, Rory      09 Beachy Cove              55.85   1 
 
Event 5  Women 20-34 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   397 Bautista, Kathryn   92 Pearlgate TR             29.34   2 
 
Event 7  Men U16 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   317 Arnold, Mitchel     05 Portugal Cov             29.69   3 
  2   589 Egli, William       04 Unattached N             32.57   3 
  3   994 Orbasli, Kerim      07 Pearlgate TR             36.35   2 
  4   591 Harding, Terrence   08 Beachy Cove              40.32   1 
  5  1194 Rideout, Brennan    08 Beachy Cove              41.06   1 
  6   590 Fudge, Gavin        07 Portugal Cov             43.28   2 
  7   594 Hepditch, Noah      07 Portugal Cov             46.52   2 
  8   412 Cornick, Jack       07 Portugal Cov             50.27   2 
  9   596 Hillier, Henry      09 Beachy Cove              53.10   1 
 --  1429 Young, Alex         09 Beachy Cove                SCR   1 
 --   408 Carpenter, Ben      06 Juniper Ridg               DNS   2 
 --   593 Hedd, Cameron       04 Portugal Cov               DNS   3 
 --   407 Caines, Drew        07 Octagon Pond               DNS   2 
 
Event 7  Men 18-19 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   404 Browne, Ian         00 Paradise Run             27.94   3 
 
Event 7  Men 20-34 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   794 Koleade, Adetola    92 Unattached N             25.08   3 
  2   447 Deshpande, Harshal  98 Unattached N             26.05   3 
 
Event 8  Men 20-34 200 Meter Dash WC
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   600 Jones, Jeremy       97 Pearlgate TR             53.58  
 
Event 9  Women U16 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1197 Summers, Charlie    03 Pearlgate TR             45.33  
  2  1190 Power, Gina         08 Beachy Cove              59.14  
  3   399 Beresford, Julie    08 Beachy Cove            1:02.21  
 
Event 10  Men U16 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   795 Kosanam, Ashok      03 Pearlgate TR             46.89  
  2  1435 Young, Zach         05 Pearlgate TR             55.29  
  3   394 Avery, Ben          07 Portugal Cov             59.43  
  4   996 Petten, Owen        07 St. Bernard'           1:00.76  
 
Event 10  Men 18-19 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   898 Morgan, Reese       99 Unattached N             38.73   2 
  2   995 Peacock, Chris      00 Unattached N             39.69   2 
  3   404 Browne, Ian         00 Paradise Run             45.82   2 
 
Event 10  Men 20-34 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   411 Connolly, Stephen   94 Unattached N             41.77   2 
  2   595 Hickman, Robert     93 Unattached N             42.41   2 
 
Event 11  Women 16-17 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   799 Ledevehat, Shae     01 Pearlgate TR           1:04.88  
 
Event 12  Men U16 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   395 Avery, Thomas       05 Portugal Cov           1:15.90  
  2   996 Petten, Owen        07 St. Bernard'           1:33.20  
 
Event 12  Men 18-19 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 --   995 Peacock, Chris      00 Unattached N               SCR  
 
Event 13  Women U16 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1195 Rideout, Sofie      06 Portugal Cov           2:19.39  
  2   399 Beresford, Julie    08 Beachy Cove            2:25.74  
 
Event 13  Women 16-17 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   998 Pomeroy, Molly      02 Pearlgate TR           1:53.45  
 
Event 14  Men U16 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1435 Young, Zach         05 Pearlgate TR           2:03.93  
 
Event 14  Men 20-34 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1189 Power, Gerard       95 Unattached N           1:26.45  
  2   597 Holley, Paul        98 Pearlgate TR           1:29.16  
 
Event 15  Women 16-17 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   800 Lewis, Sarah        01 St. Bonavent           3:57.33  
 
Event 16  Men U16 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1191 Power, James        03 Pearlgate TR           3:50.69  
  2  1193 Reid, Aaron         05 Pearlgate TR           4:19.22  
  3  1121 Walsh, Declan       08 Unattached N           4:50.18  
  4   797 Lambert, Agape (gi  05 Pearlgate TR           5:08.26  
  5  1192 Power, Kelton       07 St. Bernard'           5:54.89  
 
Event 17  Women 18-19 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   446 Cox, Keeley         00 Unattached N           5:43.06  
 
Event 18  Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   449 Edinger, Jasper     02 École interm           5:04.49  
 
Event 18  Men 20-34 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1196 Snow, Nick          91 Unattached N           4:33.60  

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account