• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

TrackieReg - Free Online Registration for pretty much anything!

UdeM Invitational

Moncton, NB
October 13th, 2018

Athletisme Sud-est South East Athl. Club                   HY-TEK's Meet Manager
            Univ de 	Moncton Classique de Cross-country - 13/10/2018             
                      Univ de Moncton Cross Country Classic                      
                              Universite de Moncton                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 1  Women 99 & Under 6k Run CC
=======================================================================          
    Name                     Age School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 MacDonald, Carol-Ann      22 Moncton               24:04.70    1             
  2 Robinson, Katie           23 Acadia                24:10.00    2             
  3 Higgins, Madalyn          21 Acadia                24:49.60    3             
  4 Johnston, Zoe             21 St. F X               25:06.50    4             
  5 Marmura, Hana             21 St. F X               25:06.80    5             
  6 Ross, Olivia              20 Dalhousie Tigers      25:26.00    6             
  7 Chisholm, Paige           20 St. F X               25:30.10    7             
  8 Smith, Chrissy            22 Acadia                25:35.00    8             
  9 Hergett, Jane             20 St. F X               25:38.60    9             
 10 Skinner, Nicole           18 Acadia                25:40.40   10             
 11 Robson, Ashley            20 St. F X               25:45.50   11             
 12 Sandluck, Breanna         18 St. F X               26:06.60   12             
 13 Fitzpatrick, Tori         19 Dalhousie Tigers      26:10.80   13             
 14 Lavallee, Sarah           19 Acadia                26:13.70   14             
 15 Rawlyk, Brooklyn          20 Dalhousie Tigers      26:27.10   15             
 16 Armstrong, Jessie         21 Acadia                26:30.00   16             
 17 Black, Sophie             18 Moncton               26:32.90   17             
 18 Cooke, Hannah             19 Memorial Sea-Hawks    26:46.40   18             
 19 Liem, Lauren              18 St. F X               26:50.20   19             
 20 McLean, Robyn             19 Acadia                27:03.80   20             
 21 Seviour, Danielle         20 Memorial Sea-Hawks    27:24.20   21             
 22 Crouse, Kelsey            21 Acadia                27:51.90   22             
 23 Picco, Katrina Lynn       18 Memorial Sea-Hawks    28:19.00   23             
 24 Watts, Rachel             22 Acadia                28:48.60                  
 25 Myles, Lindsay            18 Acadia                29:07.00                  
 26 Cyr, Myriam               21 Moncton               29:12.10   24             
 27 Sampson, December         20 Moncton               29:35.30   25             
 28 Cormier, Myriam           20 Moncton               29:55.90   26             
 29 Guthrie, Emilie           19 Moncton               30:19.80   27             
 30 Lay, Jennah               23 Acadia                30:47.00                  
 31 Polak, Sarah              20 St. Mary's Huskies    31:19.60   28             
 32 Lorimer, Beth             20 St. Mary's Huskies    31:26.00   29             
 33 Doucet, Lauren            20 St. Mary's Huskies    32:14.20   30             
 34 Elliott, Jensen           22 St. Thomas Tommies    34:31.10   31             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St. Francis Xavier X-Men/    36    4    5    7    9   11   12   19          
      Total Time:  2:07:07.50                                                    
         Average:    25:25.50                                                    
   2 Acadia Axemen/Axewomen       37    2    3    8   10   14   16   20   22     
      Total Time:  2:06:28.70                                                    
         Average:    25:17.74                                                    
   3 Moncton Aigles Bleus/Bleu    93    1   17   24   25   26   27               
      Total Time:  2:19:20.90                                                    
         Average:    27:52.18                                                    
Athletisme Sud-est South East Athl. Club                   HY-TEK's Meet Manager
            Univ de 	Moncton Classique de Cross-country - 13/10/2018             
                      Univ de Moncton Cross Country Classic                      
                              Universite de Moncton                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 2  Men 99 & Under 8k Run CC
=======================================================================          
    Name                     Age School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Rawling, Angus            23 St. F X               27:26.30    1             
  2 Neuffer, Alex             23 St. F X               27:43.30    2             
  3 MacLellan, Paul           20 St. F X               28:46.90    3             
  4 Moulton, Levi             18 Memorial Sea-Hawks    28:48.10    4             
  5 Rogers, Mike              21 Dalhousie Tigers      29:00.20    5             
  6 Macintosh, Angus          22 Dalhousie Tigers      29:15.30    6             
  7 Doherty, Aidan            20 St. F X               29:25.70    7             
  8 Derhak, Addison           20 St. F X               29:30.50    8             
  9 Cole, Tyler               33 Memorial Sea-Hawks    29:54.50    9             
 10 Halloran, Jacob           20 Dalhousie Tigers      29:57.50   10             
 11 Gallant, Luc              18 St. F X               29:58.40   11             
 12 Miller, Blair             20 Dalhousie Tigers      30:14.10   12             
 13 Marlow, Patrick           20 St. F X               30:17.90   13             
 14 Snow, Nick                27 Memorial Sea-Hawks    30:24.10   14             
 15 Pellerin, Jeremie            Unattached            30:27.00   15             
 16 Freeman, Alec             20 Dalhousie Tigers      30:34.40   16             
 17 MacDonald, Edward         20 St. F X               30:42.50   17             
 18 Thompson, Jeremy          21 U.P.E.I. Panthers     30:44.40   18             
 19 Maguire, Dan              21 Dalhousie Tigers      31:00.90   19             
 20 Staples, Graydon          20 St. F X               31:12.70                  
 21 Grimshaw-Surette, Harmon  18 Dalhousie Tigers      31:24.50   20             
 22 Brown, Alec               21 U.P.E.I. Panthers     31:40.00   21             
 23 Shankel, Jonah            20 St. F X               31:49.20                  
 24 Pittman, Alexander        18 Memorial Sea-Hawks    31:56.90   22             
 25 Alexander, Quinton        20 St. F X               32:28.90                  
 26 Basque, David             18 Moncton               32:40.90   23             
 27 Wilcox, Aaron             18 Memorial Sea-Hawks    32:41.40   24             
 28 Vinay, Jean-Raphael       20 Moncton               32:55.50   25             
 29 Hache, Christian          19 Moncton               33:02.90   26             
 30 Fuller, Ryan              22 Unattached            33:29.30   27             
 31 Rolle, Jeremy             22 Moncton               35:12.40   28             
 32 Saucier, Daniel           24 Unattached            35:27.90   29             
 33 Delorme, Simon            24 Moncton               36:32.70   30             
 34 Thibodeau, Paul           55 Unattached            36:47.00   31             
 35 Comeau, Marcel            47 Unattached            38:27.20   32             
 36 Larade, Nicholas          33 Unattached            40:02.50   33             
 37 Coelho, Connor            20 St. Thomas Tommies    40:03.60   34             
 38 Comeau, JC                23 Unattached            43:18.10   35             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St. Francis Xavier X-Men/    21    1    2    3    7    8   11   13   17     
      Total Time:  2:22:52.70                                                    
         Average:    28:34.54                                                    
   2 Dalhousie Tigers             49    5    6   10   12   16   19   20          
      Total Time:  2:29:01.50                                                    
         Average:    29:48.30                                                    
   3 Memorial Sea-Hawks           73    4    9   14   22   24                    
      Total Time:  2:33:45.00                                                    
         Average:    30:45.00                                                    
   4 Moncton Aigles Bleus/Bleu   132   23   25   26   28   30                    
      Total Time:  2:50:24.40                                                    
         Average:    34:04.88            


NB Youth XC Championships - 2018-10-13                 
                  Championats jeunesses de XC du N-B                   
                         Université de Moncton                         
                         Last Completed Event                          
 
Event 1  Girls 5 & Under 5k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Landry, Eve                5 École Amirault         2:34.70    1   
  2 LeBlanc, Ella              5 Unattached             2:42.50    2   
  3 Boone, Eva                 5 Unattached             2:57.10    3   
  4 Richard, Brielle           5 École St-Thérèse       3:02.20    4   
  5 Mazerolle, Zoe             5 École Mont Carmel      3:04.70    5   
  6 Benoit, Jasmine            4 St-Alexandre           3:05.00    6   
  7 Richard, Zoé               4 Camille-Vautour        3:35.40    7   
  8 Guptill, Macey             4 una NB                 3:50.20    8   

Event 2  Boys 5 & Under 5k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Landry, Xavier             5 Anna-Malenfant         2:31.30    1   
  2 Jaillet-MacDonald, Lucas   5 École Mont Carmel      2:34.80    2   
  3 Mason, Jackson             5 Westfield              2:37.80    3   
  4 Leblanc, Isaac             5 Camille-Vautour        2:38.10    4   
  5 Thibault, William          5 Anna-Malenfant         2:44.20    5   
  6 Larocque, Olivier          5 École St-Thérèse       2:46.50    6   
  7 Cormier, Kory              5 Unattached             2:47.20    7   
  8 Leblanc, Jaxon             5 Unattached             2:48.30    8   
  9 Guitard, Skyler            5 Restigouche            2:48.70    9   
 10 Wilson Duguay, William     5 Ecole Le Sommet        2:49.20   10   
 11 Lebreton, Cedric           5 Ecole Le Sommet        2:50.65   11   
 12 Levesque Pelletier, Skyl   5 Ecole Le Sommet        2:57.40   12   
 13 Hill, Jackson              5 Vincent Massey         3:32.00   13   
 14 Green, Eric                4 Ecole des Pionniers    3:32.60   14   
 15 McIntyre, Spencer          4 Restigouche            3:35.10   15   
 16 Jaellet-Mcdonald, Noha     3 Unattached             4:23.10   16   

Event 3  Girls 6-7 800 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maccurdy, Addyson          7 Restigouche            3:41.60    1   
  2 Filion-Landry, Jeanne      7 Unattached             3:44.50    2   
  3 Lavallee, Lily             7 Unattached             3:56.60    3   
  4 Mackinnon, Sady            7 Beausoleil             3:57.80    4   
  5 Clinch, Emily              7 Unattached             3:58.30    5   
  6 Landry, Annabelle          7 Anna-Malenfant         3:59.00    6   
  7 Parent, Rafaelle           7 École Amirault         4:01.60    7   
  8 Savoie, Jaëlle             7 Restigouche            4:23.70    8   
  9 Kane, Isla                 7 Lakefield              4:26.20    9   
 10 Dinner, Chloe              6 Unattached             4:29.10   10   
 11 Green, Lyndsie             6 Ecole des Pionniers    4:31.50   11   
 12 Dufour, Maïka              7 St-Alexandre           4:39.60   12   
 13 Walsh, Brianna             6 Gretna Green           4:45.50   13   
 14 Friel, Leah                6 Shediac Cape School    4:46.60   14   
 15 Perreault, Rosiane         7 Unattached             4:49.70   15   
 16 Boudreau, Ella             6 Académie Notre-Dame    5:04.00   16   

Event 4  Boys 6-7 800 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Babin, Simon.              7 École St-Thérèse       3:45.80    1   
  2 Mazerolle, Noah            6 Mgr M-F-Richard        3:55.20    2   
  3 Boucher, Yannick           7 École Mont Carmel      4:00.10    3   
  4 Cormier, Meka              7 Unattached             4:03.60    4   
  5 Boucher, Damien            7 Unattached             4:05.10    5   
  6 Watson, Charles            7 Lakefield              4:05.80    6   
  7 Richard, Marc-Olivier      6 Camille-Vautour        4:10.60    7   
  8 Morneault, Easton          7 Shediac Cape School    4:11.60    8   
  9 Johnson, Alec              6 École Amirault         4:12.40    9   
 10 Leblanc, Noah              7 Shediac Cape School    4:13.50   10   
 11 Cowan, Graeme              6 Rothesay               4:18.10   11   
 12 Guitard, Jasper            7 Restigouche            4:21.90   12   
 13 Vallee, Vincent            6 Unattached             4:23.50   13   
 14 Richard, Cédric            7 École St-Thérèse       4:28.40   14   
 15 Matchett, Henry            6 Unattached             4:37.50   15   
 16 Sewell, Simon              6 Unattached             4:41.00   16   
 17 Benoit, Olivier            7 Unattached             4:44.50   17   
 18 Marr, Braeden              7 Salisbury              4:54.00   18   
 19 Macnaughton, Roman         6 Forest Glen School     5:00.80   19   
 20 Williston, Levi            6 Ste Bernadette         5:01.90   20   
 21 Hill, Hudson               7 Vincent Massey         5:06.00   21   

Event 5  Girls 8-9 1000 Meter Run CC
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Doran, Kate                9 New Maryland           4:19.40    1             
  2 Colpitts, Madeleine        9 F L Bowser             4:22.00    2             
  3 Hill, Sophie               9 Vincent Massey         4:25.10    3             
  4 Johnstone, Mallory         9 Gibson Neill           4:25.70    4             
  5 Buchanan, Madison          9 Lakewood               4:27.40    5             
  6 Buchanan, Taylor           9 Lakewood               4:29.50    6             
  7 London, Claire             9 Lakewood Heights       4:29.70    7             
  8 Macnutt, Abigail           9 Millidgeville No       4:33.40    8             
  9 Metzler, Aletta            9 Hillsborough           4:34.00    9             
 10 Mason, Taylor              9 Westfield              4:34.70   10             
 11 Bernard, Emma              9 Anna-Malenfant         4:35.40   11             
 12 McCully, Heather           9 Montgomery St          4:35.90   12             
 13 Kilfoil, Anna              8 Unattached             4:40.70   13             
 14 Green, Sylvie              8 Ecole des Pionniers    4:41.10   14             
 15 Potvin, Alexia             9 Unattached             4:41.50   15             
 16 Bear, Terryn               9 Harold Sappier         4:42.30   16             
 17 Goguen, Ava                9 Rothesay               4:42.70   17             
 18 Morneault, Madison         9 Shediac Cape School    4:43.40   18             
 19 Matchett, Grace            9 F L Bowser             4:44.30   19             
 20 Wang, Angelina             8 Park Street            4:44.80   20             
 21 Wong, Anna                 8 Vincent Massey         4:45.60   21             
 22 Desroches, Julianne        9 Unattached             4:46.00   22             
 23 Brun, Taylor-Lynn          8 Anna-Malenfant         4:52.90   23             
 24 Marshall, Abigail          8 Quispamsis             4:56.30   24             
 25 Kyle, Emma                 8 Unattached             4:56.70   25             
 26 Friel, Emily               9 Shediac Cape School    4:57.70   26             
 27 Cowan, Robyn               9 Rothesay               4:58.10   27             
 28 Breault, Gillian           9 St. Stephen            5:00.30   28             
 29 Bourgoin, Abby             9 Keswick Valley         5:00.80   29             
 30 Daye, Verity               9 St. Stephen            5:01.20   30             
 31 Anderson, Jenna            9 Lakefield              5:03.20   31             
 32 McAllister, Rylee          9 Rothesay               5:04.80   32             
 33 Ste Marie-McIntyre, Nya    9 St. Stephen            5:09.00   33             
 34 Theriault, Gabrielle       9 Ecole Le Sommet        5:09.50   34             
 35 Borthwick, Reese           9 Unattached             5:10.00   35             
 36 Michaud, Marie-Eve         9 B-Bourgeois            5:11.40   36             
 37 Lekach, Mataya             9 Nashwaaksis            5:15.10   37             
 38 Bagley, Kya                8 Fairvale               5:16.30   38             
 39 Webb, Seren                9 Rothesay               5:17.00   39             
 40 Price, Lauren              8 F L Bowser             5:18.20   40             
 41 Maillet, Siena             8 B-Bourgeois            5:18.50   41             
 42 Guptill, Ayda              9 Hampton                5:21.40   42             
 43 Church, Elsa               8 Les Batisseurs         5:22.30   43             
 44 White, Ella                8 St. Stephen            5:23.90   44             
 45 Lapierre, Nayeli           8 Restigouche            5:24.70   45             
 46 McLaughlin, Charlee        8 St. Stephen            5:25.10   46             
 47 Piercy, Leah               8 Lakefield              5:36.30   47             
 48 Sherief, Mariam            8 Evergreen Park         5:37.90   48             
 49 Baxter, Emma               8 Les Eclaireurs         5:41.30   49             
 50 Caissie, Charlee           8 Fairvale               5:41.80   50             
 51 Sullivan, Grace            8 Kennebecasis Pk        5:42.30   51             
 52 Richardson, Avary          8 St. Stephen            5:46.70   52             
 53 Lavallee, Alexie           9 Unattached             5:49.20   53             
 54 Perreault, Isabelle        9 Unattached             6:11.40   54             
 55 Larocque, Ariane           8 École St-Thérèse       6:18.00   55             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St. Stephen Elementary Sc   181   28   30   33   44   46   52               
      Total Time:    25:59.50                                                    
         Average:     5:11.90                                                    

Event 6  Boys 8-9 1000 Meter Run CC
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Sisk, Hudson               9 Unattached                        1             
  2 Leblanc, Matteo            8 Anna-Malenfant                    2             
  3 Caissie, Alexandre         9 B-Bourgeois                       3             
  4 Macfadyen, Cole            9 Northrop Frye                     4             
  5 London, Will               9 Lakewood Heights                  5             
  6 Landry, Mathis             8 École Amirault                    6             
  7 Roy, Félix                 9 Unattached                        7             
  8 Elliott, Evan              9 Rothesay                          8             
  9 Drapeau, Jérôme            8 Unattached                        9             
 10 Lutes, Jett                7 Rothesay                         10             
 11 Richard, Owen              8 Les Batisseurs                   11             
 12 Watson, Samuel             9 Lakefield                        12             
 13 Piercy, Owen               9 Lakefield                        13             
 14 Lebouthilier Arellan, Ma   8 una NB                           14             
 15 Raymond, Merrick           9 Gretna Green                     15             
 16 Dufour, Nathan             9 St-Alexandre                     16             
 17 Godin, Tenneson            8 Unattached                       17             
 18 Thériault, Louka           9 Anna-Malenfant                   18             
 19 Forbes, Aiden              9 Gretna Green                     19             
 20 Grenier, Eli               9 Magnetic Hill                    20             
 21 Lijeskic, Logan            8 Rothesay                         21             
 22 Manson, Cameron            8 Millidgeville No                 22             
 23 Deering, Anthony           8 Lakewood Heights                 23             
 24 Richard, Haydn             9 Salisbury                        24             
 25 Macleod, Aaron             9 Salisbury                        25             
 26 Eglo Amable, Noé           9 Ecole Saint-Henri                26             
 27 Robinson, William          8 St. Georges                      27             
 28 Grenier, Gavin             8 Magnetic Hill                    28             
 29 Vanbeek, Luke              9 Unattached                       29             
 30 Long, Isaac                8 Lakefield                        30             
 31 Noël, Dominik              8 Unattached                       31             
 32 Boone, Oliver              9 Northrop Frye                    32             
 33 Lirette, Matty             9 Gretna Green                     33             
 34 Nelligan, Eric             8 Rothesay                         34             
 35 MacKenzie, Calder          8 Chris Saunders                   35             
 36 Garner, Aiden              9 F L Bowser                       36             
 37 Boudreau, Xavier           9 Académie Notre-Dame              37             
 38 Zwicker, Liam              8 St. Stephen                      38             
 39 Walsh, Liam                8 Gretna Green                     39             
 40 Worden, Samuel             9 Park Street                      40             
 41 Feltus, Nathan             8 Island View School               41             
 42 Earl, Julian               8 Unattached                       42             
 43 Landry, Ethan              9 Keswick Valley                   43             
 44 Perry, Austin              8 Loch Lomond                      44             
 45 Keough, Zac                8 École St-Thérèse                 45             
 46 Essiembre, Ben             9 Rothesay                         46             
 47 Somers, James              9 St. Stephen                      47             
 48 Russell, Thomas            9 Birchmount                       48             
 49 Beverly, Wynn              9 Northrop Frye                    49             
 50 Lyons, Jordan              9 Birchmount                       50             
 51 Leblanc, Nicholas          9 Shediac Cape School              51             
 52 Dutra, Jack                9 St. Georges                      52             
 53 Boone, Xavier              9 Northrop Frye                    53             
 54 Macnaughton, Malachi       9 Forest Glen School               54             
 55 Kaneko, Kai                8 Vincent Massey                   55             
 56 Blakney, Ross              9 Salisbury                        56             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Rothesay Elementary Schoo   119    8   10   21   34   46                    

Event 7  Girls 10-11 1500 Meter Run CC
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Mortimer, Felicia         11 Barnhill               6:05.50    1             
  2 Manson, Abby              10 Millidgeville No       6:31.50    2             
  3 Titus, Anna               11 Rothesay Park          6:32.10    3             
  4 Wadden, Hazel             10 New Maryland           6:34.80    4             
  5 Newman, Ashley            10 A.S.E.A.               6:39.10    5             
  6 Thomas, Emily             10 Royal Road             6:39.40    6             
  7 Simpson, Selena           11 Bayside                6:39.70    7             
  8 Harker, Denelle           10 New Maryland           6:41.20    8             
  9 Yuzda, Paige              11 Saint John TC          6:41.60    9             
 10 MacDougall, Addison       10 F L Bowser             6:45.90   10             
 11 Nowlan, Claire            11 A.S.E.A.               6:50.10   11             
 12 Enstrom, Sadie            10 A.S.E.A.               6:51.10   12             
 13 Eustace, Maddie           10 F L Bowser             6:53.70   13             
 14 Marr, Caitlyn             11 Harry Miller           6:57.10   14             
 15 Doucette, Émilie          11 Unattached             6:58.90   15             
 16 Holt, Emilie              11 Unattached             7:12.70   16             
 17 Hebert, Josee             11 Unattached             7:13.00   17             
 18 Larsen, Brooke            10 St. Stephen            7:13.30   18             
 19 Flanagan, Mira            10 École St-Thérèse       7:15.90   19             
 20 Clinch, Rebecca           10 Unattached             7:18.00   20             
 21 Tutschka, Morgan          10 Ecole des Pionniers    7:21.40   21             
 22 Kelly Wright, Ruby        11 Sussex Mid             7:21.70   22             
 23 Hamilton, Peyton          10 F L Bowser             7:22.20   23             
 24 Davidson, Lauren          10 F L Bowser             7:22.50   24             
 25 Duffus, Olivia            10 Lakewood Heights       7:32.60   25             
 26 Beaupre-Macaulay, Mariev  10 Divine Mercy           7:36.80   26             
 27 Walsh, Catherine          11 Gretna Green           7:42.90   27             
 28 Bransfield, Madison       10 Gretna Green           7:45.40   28             
 29 Leblanc, Janelle          10 Anna-Malenfant         7:45.90   29             
 30 Boone, Gracelyn           10 Blacks Harbour         7:51.90   30             
 31 Butler, Clara             10 Millidgeville No       7:55.20   31             
 32 Kaneko, Aya               10 Vincent Massey         8:01.80   32             
 33 Legacy, Cailyn            10 F L Bowser             8:10.40   33             
 34 Parlee, Serena            10 Rothesay               8:20.80   34             
 35 McDougall, Sammy          10 West Riverview         8:22.40   35             
 36 McGrath, Willow           10 Island View School     8:36.20   36             
 37 Desmond, Clare            10 Divine Mercy           9:01.40   37             
 38 Charrois, Myriam          10 Divine Mercy           9:04.00   38             
 39 Holt-Butcher, Katelyn     10 Lou MacNarin School    9:20.00   39             
 40 Halstead, Kora            10 St. Stephen            9:36.10   40             
 41 Drost, Kelsie             11 Sussex Mid            10:38.70   41             
 42 Goguen, Ella              10 Chris Saunders        10:42.90   42             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Frank L. Bowser Elementar   103   10   13   23   24   33                    
      Total Time:    36:34.70                                                    
         Average:     7:18.94                                                    

Event 8  Boys 10-11 1500 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolverton, Caden          11 George St              5:58.90    1   
  2 Gleixner, Nicolas         12 Unattached             6:10.70    2   
  3 Lambert, Dawson           10 St. Stephen            6:11.50    3   
  4 Lebouthilier Arellan, Ma  11 Unattached             6:16.70    4   
  5 Trepanier, Seth           10 Max Aitken Academy     6:21.90    5   
  6 Maccurdy, Cameron         10 Restigouche            6:22.80    6   
  7 Foreman, Alex             11 George St              6:23.30    7   
  8 Power, Zane               10 Marshview              6:23.80    8   
  9 Beverly, Elliott          10 Northrop Frye          6:24.30    9   
 10 Mazerolle, Jeremi         10 Mgr M-F-Richard        6:26.00   10   
 11 Boudreau, Caleb           10 Les Batisseurs         6:28.20   11   
 12 Adams, Hudson             10 Les Batisseurs         6:28.80   12   
 13 Downey, Brody             10 St. Stephen            6:30.70   13   
 14 Tower, Aidan              10 F L T C                6:32.40   14   
 15 McManaman, Evan           10 F L Bowser             6:38.40   15   
 16 Cormier, Pascal           10 Unattached             6:40.00   16   
 17 Kennedy, Cooper           11 Sir James Dunn         6:41.00   17   
 18 Murphy, Luke              10 Chris Saunders         6:41.30   18   
 19 Richardson, Thomas        10 St. Stephen            6:42.50   19   
 20 Englehart, Colby          11 Bessborough            6:44.00   20   
 21 Mackinnon, Noah           11 Beausoleil             6:50.30   21   
 22 Arsenault, Xavier         10 Les Eclaireurs         6:53.40   22   
 23 Michaud, Maxime           11 B-Bourgeois            7:00.60   23   
 24 Arseneault, Diego         10 una NB                 7:05.10   24   
 25 Green, Jeremy             10 una NB                 7:05.50   25   
 26 Long, Noah                10 Lakefield              7:06.90   26   
 27 Barnett, Cohen            10 Hampton                7:24.50   27   
 28 Losier, Manuel            11 Ecole Le Sommet        7:34.20   28   
 29 Estabrooks, Carson        10 Rothesay               7:39.00   29   
 30 Nadeau, Dominic           10 Anna-Malenfant         7:39.90   30   
 31 Gionet, Orri              10 Unattached             7:43.50   31   
 32 Tower, Brandon            10 F L T C                7:44.20   32   
 33 Macarthur, Isaac          10 F L Bowser             7:45.00   33   
 34 Grenon, Adam              10 Hampton                7:53.20   34   
 35 Ellingwood, Luke          10 Rothesay               7:53.60   35   
 36 MacKenzie, Merrick        10 Chris Saunders         8:05.00   36   
 37 Gallant, Aiden            11 Rothesay               8:11.80   37   
 38 Hill, Hayden              10 Vincent Massey         8:42.80   38   
 39 Rafferty, Skyler          10 Bessborough            9:00.00   39   
 40 Arsenault, Jude           11 Ecole Le Mascaret      9:04.70   40   

Event 9  Girls 12-13 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Macpherson, Marin         13 Harry Miller           8:19.70    1   
  2 Fullerton, Zoe            13 Harry Miller           8:25.10    2   
  3 Hamilton, Avery           12 Riverview Mid          8:33.20    3   
  4 Mackinnon, Madalyn        13 Beausoleil             8:41.20    4   
  5 Hector, Kyra              13 Harry Miller           8:53.90    5   
  6 Richard, Jaimie           12 Barnhill               9:00.30    6   
  7 Young, Madison            13 Barnhill               9:02.70    7   
  8 Mintsa, Ellahna           13 Beausoleil             9:04.70    8   
  9 McLeod, Savannah          12 Fredericton C A        9:05.20    9   
 10 Hamilton, Peyton          10 F L Bowser             9:08.60   10   
 11 Somers, Anna              12 St. Stephen Mid        9:11.60   11   
 12 Power, Kenzie             13 Unattached             9:35.80   12   
 13 Masson, Brooke            12 Barnhill               9:48.70   13   
 14 Tinholt, Holly            13 Fredericton C A        9:54.70   14   
 15 Gallant, Magalie          13 Unattached             9:59.70   15   
 16 Gaudet, Katherine         13 École Sainte-Anne     10:12.20   16   
 17 Lee, Maeve                13 Unattached            10:12.80   17   

Event 10  Boys 12-13 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenny, Brandon            13 L'Acadie               7:59.90    1   
  2 Leslie, Connor            13 Sunny Brae             8:01.10    2   
  3 Baird, Brayden            13 River Valley           8:32.70    3   
  4 Gallant, Hayden           12 Evergreen Park         8:38.20    4   
  5 McIntyre, Keagan          12 Restigouche            9:05.70    5   
  6 McGrath, Rylie            13 Barnhill               9:11.20    6   
  7 Roy, Mikael               12 Restigouche            9:35.50    7   
  8 Annis, Brighton           13 Keswick Valley         9:36.30    8   
  9 Blanchette, Alain         12 Unattached            10:09.60    9   

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account