• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

TrackieReg - Free Online Registration for pretty much anything!

Mississauga Olympians Indoor Meet

Toronto, ON
March 16th, 2019

Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 1
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
Girls 60 Meter Sprint Peewee
================================================================
     Peewee6:   11.23  2016        Arthana Sandarathas (10), Sha
     Peewee5:   12.8h  1996        Brittany Chase (91), Bramalea
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Malcolm-Sewell, Kailey     6 Mississauga Olym         11.91
  2 Lindo, Trinity             5 Mississauga Olym         13.96
  3 Lindo, London              4 Mississauga Olym         15.87
Girls Long Jump Peewee
================================================================
     Peewee6:   2.98m  2017        Jabisha Paranitharan (11), Un
     Peewee5:   2.30m  2007        Sydney Cowell, Bramalea Bulle
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Malcolm-Sewell, Kailey     6 Mississauga Olym         1.82m
      1.82m  0.67m  1.77m
  2 Lindo, Trinity             5 Mississauga Olym         1.60m
      1.60m  0.69m  1.42m
  3 Lindo, London              4 Mississauga Olym         0.71m
      0.57m  0.60m  0.71m
Girls 60 Meter Sprint Mite
Top 8 Advance by Time
================================================================
       Mite8:    8.99  2016        Jordynn Scott, Flying Angels
       Mite7:    9.80  2015        Jordynn Scott, Flying Angels
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Seits, Aubrey              8 York Region RC           11.07q
  2 Makwana, Jeeya             7 Shahph Puma SC           11.16q
Girls 60 Meter Sprint Mite
================================================================
       Mite8:    8.99  2016        Jordynn Scott, Flying Angels
       Mite7:    9.80  2015        Jordynn Scott, Flying Angels
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Makwana, Jeeya             7 Shahph Puma SC           10.82
  2 Seits, Aubrey              8 York Region RC           10.84
Girls 200 Meter Sprint Mite
================================================================
       Mite8:   31.21  2016        Jordynn Scott, Flying Angels
       Mite7:   33.06  2015        Jordynn Scott, Flying Angels
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Seits, Aubrey              8 York Region RC           38.56
  2 Makwana, Jeeya             7 Shahph Puma SC           40.21
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 2
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
Girls Long Jump Mite
================================================================
       Mite8:   3.70m  2003        Nichelle Prince, Bramalea Bul
       Mite7:   3.33m  2011        Naomi Layne, Bramalea Bullets
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Makwana, Jeeya             7 Shahph Puma SC           2.67m
      2.50m  2.67m  2.63m  2.47m  FOUL  2.62m
Girls 60 Meter Sprint Tyke
Top 8 Advance by Time
================================================================
      Tyke10:    8.56  2005        Nichelle Prince (95), Bramale
       Tyke9:    8.98  2016        Jennielle Allen-Joseph (07),
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Holder, Aneta              9 Variety Vill              9.70q
  2 Ollivierre, Anecia        10 Flying AngelsAca          9.71q
  3 Warwick-Boothe, Taelyn     9 Mississauga Olym         10.16q
  4 Kulker, Khloe             10 Kitchener Waterl         10.63q
  5 Brown, Phyllicia           9 Milton Spikes            11.00q
  6 Love, Aoki                10 Flying AngelsAca         11.26q
Girls 60 Meter Sprint Tyke
================================================================
      Tyke10:    8.56  2005        Nichelle Prince (95), Bramale
       Tyke9:    8.98  2016        Jennielle Allen-Joseph (07),
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Ollivierre, Anecia        10 Flying AngelsAca          9.21
  2 Holder, Aneta              9 Variety Vill              9.48
  3 Warwick-Boothe, Taelyn     9 Mississauga Olym         10.21
  4 Kulker, Khloe             10 Kitchener Waterl         10.34
  5 Love, Aoki                10 Flying AngelsAca         10.47
  6 Brown, Phyllicia           9 Milton Spikes            10.58
Girls 200 Meter Sprint Tyke
===================================================================
      Tyke10:   27.93  2005        Nichelle Prince, Bramalea Bullet
       Tyke9:   30.19  2009        Alyssa Marsh, Durham Legion
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Holder, Aneta              9 Variety Vill             32.40   2
  2 Ollivierre, Anecia        10 Flying AngelsAca         33.75   2
  3 Love, Aoki                10 Flying AngelsAca         36.79   2
  4 Kulker, Khloe             10 Kitchener Waterl         37.21   2
  5 Warwick-Boothe, Taelyn     9 Mississauga Olym         38.67   1
  6 Jegatheesvaran, Havishaa   9 Shahph Puma SC           41.11   1
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 3
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
Girls 400 Meter Sprint Tyke
================================================================
      Tyke10:   1:06.02  2005        Alison Fraser, Guelph Minor
       Tyke9:   1:10.04  2006        Miriam Abdul-Rashid, Durham
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bretzler, Ella            10 Boardwalk RC           1:13.54
  2 Jegatheesvaran, Thabitha  10 Shahph Puma SC         1:15.40
Girls 800 Meter Run Tyke
================================================================
      Tyke10:   2:37.2h  1992        Andrea Hill, Markham Athlet
       Tyke9:   2:40.32  26/03/2017  Sarah Jaquith (08), London
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bretzler, Ella            10 Boardwalk RC           2:56.05
  2 Hollins, Lila             10 Durham Dragons A       2:56.17
Girls 1200 Meter Run Tyke
================================================================
      Tyke10:   4:09.48  09/12/2018  Sarah Jaquith (08), London
       Tyke9:   4:38.38  05/02/2017  Athena Andrecyk (08), Kings
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bretzler, Ella            10 Boardwalk RC           4:42.3h
  2 Hollins, Lila             10 Durham Dragons A       4:44.4h
Girls High Jump Tyke
================================================================
      Tyke10:   1.30m  2013        Abilene Jull, York Region
       Tyke9:   1.20m  1994        Stephanie Riewald, Burlington
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jegatheesvaran, Thabitha  10 Shahph Puma SC           1.05m
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10
        P    P    O   XO  XXX
  2 Jones, Gabby               9 Bullets TC               1.00m
     0.90 0.95 1.00 1.05
       XO    O    O  XXX
Girls Long Jump Tyke
================================================================
      Tyke10:   4.42m  1998        Aylisa Mcleish, Bramalea Bull
       Tyke9:   3.91m  2003        Athena Wilson, Bramalea Bulle
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jones, Alexia             10 Bullets TC               4.17m
      3.89m  4.17m  2.80m  3.87m  4.05m  3.74m
  2 Jegatheesvaran, Thabitha  10 Shahph Puma SC           3.73m
      3.49m  3.45m  3.42m  3.50m  3.73m  3.64m
  3 Jones, Gabby               9 Bullets TC               3.31m
      3.00m  2.85m  3.16m  3.08m  3.31m  3.15m
  4 Brown, Phyllicia           9 Milton Spikes            2.95m
      2.95m  2.93m  2.89m  2.93m  2.91m  2.90m
  5 Jegatheesvaran, Havishaa   9 Shahph Puma SC           2.61m
      2.28m  2.54m  2.60m  2.40m  2.57m  2.61m
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 4
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
Girls Shot Put 2.00kg Tyke
================================================================
      Tyke10:   10.60m  2002        Eulleasha Thompson, Bramalea
       Tyke9:    7.52m  1993        Kim Taylor, Bramalea Bullets
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brown, Phyllicia           9 Milton Spikes            5.35m
      4.78m  FOUL  5.04m  4.74m  4.60m  5.35m
  2 Jones, Gabby               9 Bullets TC               4.13m
      4.10m  3.63m  4.05m  4.13m  FOUL  FOUL
Girls 60 Meter Sprint Atom
Top 8 Advance by Time
================================================================
      Atom12:    7.85  2007        Nichelle Prince (95), Bramale
      Atom11:    8.16  2013        Brianna Gayle (02), Flying An
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Kongara, Ankitha          12 Shahph Puma SC            8.21q
  2 Powell-Burgess, Dorian    12 Mississauga Olym          8.87q
  3 Cross, Shiloh             12 Flying AngelsAca          9.09q
  4 Njie, Haddy               12 Flying AngelsAca         10.11q
  5 Murray, Jayleene          11 Mississauga Olym         10.16q
Girls 60 Meter Sprint Atom
================================================================
      Atom12:    7.85  2007        Nichelle Prince (95), Bramale
      Atom11:    8.16  2013        Brianna Gayle (02), Flying An
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Kongara, Ankitha          12 Shahph Puma SC            8.33
  2 Powell-Burgess, Dorian    12 Mississauga Olym          8.81
  3 Cross, Shiloh             12 Flying AngelsAca          8.84
  4 Njie, Haddy               12 Flying AngelsAca          9.12
  5 Whyte, Aliyah             11 Mississauga Olym          9.40
  6 Murray, Jayleene          11 Mississauga Olym          9.91
Girls 200 Meter Sprint Atom
===================================================================
      Atom12:   25.63  2007        Nichelle Prince, Bramalea Bullet
      Atom11:   26.28  2006        Nichelle Prince, Bramalea Bullet
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Munro, Kora-Lee           11 Flying AngelsAca         29.11   1
  2 Van Nooten, Philly        12 Brantford TFC            29.61   2
  3 Powell-Burgess, Dorian    12 Mississauga Olym         29.81   2
  4 Joseph, Makenzie          12 Mississauga Olym         30.10   2
  5 Lawrence, Hannah          12 Brantford TFC            30.13   2
  6 Whyte, Aliyah             11 Mississauga Olym         31.07   1
  7 Cross, Shiloh             12 Flying AngelsAca         31.16   2
  8 Njie, Haddy               12 Flying AngelsAca         33.42   1
  9 Murray, Jayleene          11 Mississauga Olym         36.66   1
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 5
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
Girls 400 Meter Sprint Atom
===================================================================
      Atom12:   1:01.3h  2010        Amanda Spence, York Region Run
      Atom11:   1:03.54  2006        Christian Brennan, Burlington
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Van Nooten, Philly        12 Brantford TFC          1:07.53   2
  2 Joseph, Makenzie          12 Mississauga Olym       1:08.89   2
  3 Reed, Elise               12 Kitchener Waterl       1:09.88   1
  4 Lawrence, Hannah          12 Brantford TFC          1:12.00   2
  5 Watson, Imogen            12 Boardwalk RC           1:15.81   2
  6 Vorobey, Karina           12 York Region RC         1:16.51   1
  7 Bronte-Tinkew, Mikaela    12 Flying AngelsAca       1:19.74   1
Girls 800 Meter Run Atom
================================================================
      Atom12:   2:25.37  1999        Kate Van Buskirk, Bramalea
      Atom11:   2:27.43  2008        Michaela DiCianna, Centro S
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Reed, Elise               12 Kitchener Waterl       2:49.47
  2 Mills, Alexandra          11 Boardwalk RC           2:59.41
  3 Vorobey, Karina           12 York Region RC         3:03.17
Girls 1500 Meter Run Atom
================================================================
      Atom12:   4:52.5h  1993        Carla Briante, Etobicoke
      Atom11:   4:56.2h  1996        Robyn Kowalski, Niagara Reg
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Watson, Imogen            12 Boardwalk RC           5:30.83
Girls 4x200 Meter Relay Atom
================================================================
      Atom12:   1:53.4h  2002        I Be Fast
      Atom11:   1:55.70  2006        I Be Fast
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mississauga Olympians TF AA  'A'                    2:23.30
     1) Nelson, Sabra 11                2) Whyte, Aliyah 11
     3) Warwick-Boothe, Taelyn 9        4) Joseph, Makenzie 12
Girls High Jump Atom
================================================================
      Atom12:   1.58m  1995        Katie Rawson, LZ
      Atom11:   1.51m  1994        Candice Chapman, XL's
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Wilson, Reigne            11 I Be Fast TC             1.33m
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.33 1.36
        O    O    O   XO    O    O  XXX
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 6
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
Girls Long Jump Atom
================================================================
      Atom12:   5.09m  1995        Katie Rawson, LZ
      Atom11:   4.75m  1996        Tabia Charles, Oshawa Legion
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kongara, Ankitha          12 Shahph Puma SC           4.51m
      4.04m  4.41m  4.51m  4.46m  4.39m  4.23m
  2 Powell-Burgess, Dorian    12 Mississauga Olym         4.47m
      4.47m  4.23m  4.23m  4.00m  3.95m  4.30m
  3 Bronte-Tinkew, Mikaela    12 Flying AngelsAca         3.58m
      3.35m  3.45m  3.57m  3.55m  3.17m  3.58m
Girls Shot Put 2.73kg Atom
================================================================
      Atom12:   10.49m  2004        Eulleasha Thompson, Bramalea
      Atom11:   10.07m  2003        Eulleasha Thompson, Bramalea
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Wilson, Reigne            11 I Be Fast TC             5.68m
      5.63m  5.37m  5.65m  5.68m  5.39m  5.37m
  2 Arulananthan, Kavenaya    12 United Tamil SC          5.38m
      4.94m  4.89m  5.38m  5.00m  5.14m  4.91m
Girls 60 Meter Sprint Senior
Top 8 Advance by Time
================================================================
    Senior14:    7.71  2009        Christian Brennan (95), Burli
    Senior13:    7.85  2008        Nichelle Prince (95), Bramale
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Emily           14 Mississauga Olym          8.21q
  2 Ross, Amanda              14 Mississauga Olym          8.34q
  3 Anderson, Jianna          13 Mississauga Olym          8.49q
  4 Kulker, Kaylee            13 Kitchener Waterl          8.56q
  5 Burke, Kiana              14 Mississauga TFC           9.61q
  6 Leslie, Serena            13 Mississauga Olym          9.74q
  7 Gjergji, Anais            13 Boardwalk RC              9.76q
Girls 60 Meter Sprint Senior
================================================================
    Senior14:    7.71  2009        Christian Brennan (95), Burli
    Senior13:    7.85  2008        Nichelle Prince (95), Bramale
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Ross, Amanda              14 Mississauga Olym          8.22
  2 Williams, Emily           14 Mississauga Olym          8.25
  3 Anderson, Jianna          13 Mississauga Olym          8.45
  4 Burke, Kiana              14 Mississauga TFC           8.71
  5 Leslie, Serena            13 Mississauga Olym          8.75
  6 Gjergji, Anais            13 Boardwalk RC              9.21
  7 Kulker, Kaylee            13 Kitchener Waterl          9.91
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 7
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
Girls 200 Meter Sprint Senior
===================================================================
    Senior14:   25.20  2011        Miriam Abdul-Rashid, Durham Legi
    Senior13:   25.32  2008        Nichelle Prince, Bramalea Bullet
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Green, Riana              14 Flying AngelsAca         26.48   3
  2 George, Nailah            14 Flying AngelsAca         28.01   2
  3 Ross, Amanda              14 Mississauga Olym         28.61   3
  4 Anderson, Jianna          13 Mississauga Olym         28.80   3
  5 Leslie, Serena            13 Mississauga Olym         29.43   2
  6 Burrows, Natalie          13 Boardwalk RC             29.66   2
  7 Uthayakumar, Kethusha     14 Shahph Puma SC           29.77   1
  8 Williams, Emily           14 Mississauga Olym         30.11   2
  9 MacDonald, Julia          13 Brantford TFC            32.54   1
 10 Makwana, Maya             13 Shahph Puma SC           35.26   1
Girls 400 Meter Sprint Senior
================================================================
    Senior14:   57.43  2011        Miriam Abdul-Rashid, Durham L
    Senior13:   58.34  2010        Sura Yekka, Athlétiques Inter
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Burrows, Natalie          13 Boardwalk RC           1:09.72
  2 Selvakumar, Sabira        14 Mississauga Olym       1:14.13
  3 MacDonald, Julia          13 Brantford TFC          1:17.81
  4 Kulker, Kaylee            13 Kitchener Waterl       1:17.90
Girls 800 Meter Run Senior
================================================================
    Senior14:   2:15.04  2011        Kailee Sawyer, Laurel Creek
    Senior13:   2:19.6h  1998        Robyn Kowalski, Niagara Reg
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ienciu, Tara-Maria        13 Flying AngelsAca       2:47.58
  2 Selvakumar, Sabira        14 Mississauga Olym       2:51.61
  3 Ellis, Presley            13 Brantford TFC          3:01.41
Girls 1500 Meter Run Senior
================================================================
    Senior14:   4:44.01  2015        Alexandra Weir, Central Tor
    Senior13:   4:47.32  2003        Stephanie Smith, York Regio
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Molloy, Emma              14 Boardwalk RC           5:09.39
  2 Ienciu, Tara-Maria        13 Flying AngelsAca       5:28.13
Girls 4x200 Meter Relay Senior
================================================================
    Senior14:   1:45.52  1998        Oshawa Legion
    Senior13:   1:45.52  1998        Oshawa Legion
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mississauga Olympians TF AA  'A'                    1:59.41
     1) Anderson, Jianna 13             2) Ross, Amanda 14
     3) Powell-Burgess, Dorian 12       4) Leslie, Serena 13
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 8
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
....Girls 4x200 Meter Relay Senior
  2 Brantford TFC  'A'                                  2:06.11
Girls High Jump Senior
================================================================
    Senior14:   1.68m  2011        Shyla Cardy, Niagara Regional
    Senior13:   1.67m  2004        Brittany Hopley, Bramalea Bul
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Uthayakumar, Kethusha     14 Shahph Puma SC           1.30m
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.33
        P    O    O    O    O    O    O  XXO  XXX
  2 Makwana, Maya             13 Shahph Puma SC           1.05m
     0.95 1.00 1.05 1.10
        O    O   XO  XXX
Girls Long Jump Senior
================================================================
    Senior14:   5.19m  2006        Chanice Taylor Chase, Durham
    Senior13:   5.19m  2006        Chanice Taylor Chase, Durham
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Green, Riana              14 Flying AngelsAca         4.88m
      4.77m  4.88m  4.84m  4.69m  4.44m  4.70m
  2 Burke, Kiana              14 Mississauga TFC          4.75m
      4.00m  FOUL  4.44m  4.73m  4.75m  4.63m
  3 George, Nailah            14 Flying AngelsAca         4.62m
      4.14m  4.62m  4.55m  4.20m  3.84m  4.38m
  4 Makwana, Maya             13 Shahph Puma SC           3.31m
      2.98m  3.29m  FOUL  3.20m  3.31m  3.16m
Girls Shot Put 3.00kg Senior
================================================================
    Senior14:   12.20m  2012        Grace Tennant, Team G.R.U.N.
    Senior13:   12.20m  2012        Grace Tennant, Team G.R.U.N.
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Burke, Kiana              14 Mississauga TFC          8.26m
      8.25m  8.26m  7.88m  FOUL  FOUL  FOUL
Boys 60 Meter Sprint Peewee
================================================================
     Peewee6:   10.9h  2000        Saeed Ali (94), Bramalea Bull
     Peewee5:   12.84  25/03/2017  Nathan Francis (12), Brampton
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Magboo, Isaiah             5 Mississauga Olym         16.30
Boys Long Jump Peewee
================================================================
     Peewee6:   3.35m  2003        Tristan Pompey, Bramalea Bull
     Peewee5:   2.79m  2004        Giordano Finoro, Guelph Minor
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 9
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
....Boys Long Jump Peewee
  1 Magboo, Isaiah             5 Mississauga Olym         1.30m
      1.30m  0.92m  1.00m
Boys 60 Meter Sprint Mite
Top 8 Advance by Time
================================================================
       Mite8:    9.12  2015        Jelani Ellison (07), Brampton
       Mite7:    9.60  2004        Tristan Pompey (99), Bramalea
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Watson, Jelani             8 Mississauga Olym          9.06q
  2 Anderson, Xavier           8 Unattached                9.84q
  3 Tomlin, Dietrich           7 Maximus Performance      10.37q
  4 Ramesh, Devesh             7 Shahph Puma SC           10.88q
  5 Puvichchelvan, Prabakara   8 Shahph Puma SC           10.96q
Boys 60 Meter Sprint Mite
================================================================
       Mite8:    9.12  2015        Jelani Ellison (07), Brampton
       Mite7:    9.60  2004        Tristan Pompey (99), Bramalea
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Watson, Jelani             8 Mississauga Olym          9.14
  2 Anderson, Xavier           8 Unattached                9.60
  3 Tomlin, Dietrich           7 Maximus Performance      10.51
  4 Puvichchelvan, Prabakara   8 Shahph Puma SC           11.06
  5 Ramesh, Devesh             7 Shahph Puma SC           11.14
Boys 200 Meter Sprint Mite
================================================================
       Mite8:   31.21  2005        Leacroft Thompson, Bramalea B
       Mite7:   32.09  2009        Pakalavan Logan, Speed River
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Watson, Jelani             8 Mississauga Olym         31.21
  2 Anderson, Xavier           8 Unattached               35.56
  3 Chehal, Kabir              8 Shahph Puma SC           36.08
  4 Ramesh, Devesh             7 Shahph Puma SC           41.07
Boys 400 Meter Sprint Mite
================================================================
       Mite8:   1:12.06  2008        Ethan Smith, Variety Villag
       Mite7:   1:17.89  2008        Brock Timmerman, Brantford
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chehal, Kabir              8 Shahph Puma SC         1:26.71
  2 Puvichchelvan, Prabakara   8 Shahph Puma SC         1:29.60
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 10
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
Boys Long Jump Mite
================================================================
       Mite8:   4.04m  2009        Brock Timmerman, Brampton Rac
       Mite7:   3.76m  2008        Brock Timmerman, Brampton Rac
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chehal, Kabir              8 Shahph Puma SC           3.35m
      3.09m  3.26m  2.90m  3.26m  3.35m  3.32m
  2 Tomlin, Dietrich           7 Maximus Performance      3.31m
      3.15m  3.07m  3.08m  3.05m  2.92m  3.31m
  3 Puvichchelvan, Prabakara   8 Shahph Puma SC           3.13m
      3.13m  3.10m  2.86m  3.00m  3.05m  3.08m
  4 Ramesh, Devesh             7 Shahph Puma SC           2.89m
      2.87m  2.89m  2.74m  2.62m  2.49m  2.66m
Boys 60 Meter Sprint Tyke
Top 8 Advance by Time
================================================================
      Tyke10:    8.22  2012        Nasir Willabus-Stephen (02),
       Tyke9:    8.64  2016        Jelani Ellison (07), Brampton
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Tomlin, David             10 Maximus Performance       9.62q
  2 Love, Akio                 9 Flying AngelsAca          9.64q
  3 Samuel, Amari             10 Flying AngelsAca          9.71q
  4 Vengadaramanan, Athavan   10 Mississauga TFC           9.76q
  5 Nair, Aditya              10 Shahph Puma SC           10.11q
  6 Warwick, Cahjay            9 Mississauga Olym         10.36q
  7 Magboo, Jordan             9 Mississauga Olym         10.41q
  8 Winkler, Sullivan         10 Boardwalk RC             10.51q
Boys 60 Meter Sprint Tyke
================================================================
      Tyke10:    8.22  2012        Nasir Willabus-Stephen (02),
       Tyke9:    8.64  2016        Jelani Ellison (07), Brampton
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Tomlin, David             10 Maximus Performance       9.21
  2 Samuel, Amari             10 Flying AngelsAca          9.33
  3 Love, Akio                 9 Flying AngelsAca          9.65
  4 Warwick, Cahjay            9 Mississauga Olym          9.93
  5 Vengadaramanan, Athavan   10 Mississauga TFC          10.11
  6 Nair, Aditya              10 Shahph Puma SC           10.19
  7 Winkler, Sullivan         10 Boardwalk RC             10.24
  8 Magboo, Jordan             9 Mississauga Olym         10.25
Boys 200 Meter Sprint Tyke
===================================================================
      Tyke10:   27.83  2012        Nasir Willabus-Stephen, Durham L
       Tyke9:   29.07  1994        Kevin Woodley, XL's
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Arulananthan, Arisuthan   10 United Tamil SC          31.66   2
  2 Samuel, Amari             10 Flying AngelsAca         33.40   2
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 11
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
....Boys 200 Meter Sprint Tyke
  3 Makwana, Arjun            10 Shahph Puma SC           33.71   1
  4 Love, Akio                 9 Flying AngelsAca         34.36   2
  5 Magboo, Jordan             9 Mississauga Olym         35.21   2
  6 Nair, Aditya              10 Shahph Puma SC           36.82   1
  7 Winkler, Sullivan         10 Boardwalk RC             37.23   1
Boys 400 Meter Sprint Tyke
================================================================
      Tyke10:   1:06.5h  1989        Nick Stewart, XL's
       Tyke9:   1:07.67  2009        Ethan Smith, Variety Villag
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Arulananthan, Arisuthan   10 United Tamil SC        1:13.06
  2 Makwana, Arjun            10 Shahph Puma SC         1:15.61
  3 Suresh, Avinesh            9 Shahph Puma SC         1:20.43
  4 Rajakulathilakan?, Rakes   9 Shahph Puma SC         1:23.51
  5 Paul, Elias                9 Mississauga Olym       1:24.80
Boys 800 Meter Run Tyke
================================================================
      Tyke10:   2:29.03  2013        Sean O'Keefe, St John Schoo
       Tyke9:   2:36.23  2009        Ethan Smith, Variety Villag
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Suresh, Avinesh            9 Shahph Puma SC         3:10.14
  2 Paul, Elias                9 Mississauga Olym       3:19.44
  3 Winkler, Sullivan         10 Boardwalk RC           3:20.16
Boys 4x200 Meter Relay Tyke
================================================================
      Tyke10:   1:59.71  2013        Flying Angels
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mississauga Olympians TF AA  'A'                    2:24.56
     1) Warwick, Cahjay 9               2) Watson, Jelani 8
     3) Magboo, Jordan 9                4) McNeilly, Pharoah 10
Boys High Jump Tyke
================================================================
      Tyke10:   1.43m  1994        Mike McLeod, Bramalea Bullets
       Tyke9:   1.26m  1993        Andrew MacDonald, Burlington
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Nair, Aditya              10 Shahph Puma SC           1.15m
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.18
        O    O   XO    O    O  XXO  XXX
  2 Suresh, Avinesh            9 Shahph Puma SC           1.05m
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10
        O    O   XO  XXO  XXX
  3 Rajakulathilakan?, Rakes   9 Shahph Puma SC           1.00m
     0.90 0.95 1.00 1.05
        O    O   XO  XXX
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 12
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
Boys Long Jump Tyke
================================================================
      Tyke10:   4.59m  2011        Brock Timmerman, Brampton Rac
       Tyke9:   4.26m  2010        Brock Timmerman, Brampton Rac
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Arulananthan, Arisuthan   10 United Tamil SC          3.99m
      3.20m  3.99m  3.90m  3.69m  3.84m  3.85m
  2 Vengadaramanan, Athavan   10 Mississauga TFC          3.91m
      3.72m  3.91m  3.87m  3.66m  3.79m  3.69m
  3 Makwana, Arjun            10 Shahph Puma SC           3.84m
      3.71m  3.73m  3.66m  3.73m  3.36m  3.84m
  4 Warwick, Cahjay            9 Mississauga Olym         3.55m
      3.53m  3.30m  3.55m  3.43m  3.22m  3.15m
  5 Tomlin, David             10 Maximus Performance      3.44m
      3.28m  3.44m  3.10m  3.19m  2.80m  2.90m
Boys Shot Put 2.00kg Tyke
================================================================
      Tyke10:   10.81m  08/12/2018  Aakaash Prabu (08), United T
       Tyke9:    8.85m  1991        Andrew Hathway, Bramalea Bul
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Rajakulathilakan?, Rakes   9 Shahph Puma SC           5.70m
      4.55m  4.92m  5.70m  5.63m  5.02m  5.70m
Boys 60 Meter Sprint Atom
Top 8 Advance by Time
================================================================
      Atom12:    7.48  09/12/2017  Isaiah Luke (05), Mississauga
      Atom11:    7.7h  1988        Randy Brooks (77), Agincourt
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Springett, Christian      11 Flying AngelsAca          8.71q
  2 Vengadaramanan, Arun      11 Mississauga TFC           9.01q
  3 Kehinde, Chris            12 Flying AngelsAca         10.91q
Boys 60 Meter Sprint Atom
================================================================
      Atom12:    7.48  09/12/2017  Isaiah Luke (05), Mississauga
      Atom11:    7.7h  1988        Randy Brooks (77), Agincourt
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Springett, Christian      11 Flying AngelsAca          8.83
  2 Vengadaramanan, Arun      11 Mississauga TFC           9.11
  3 Kehinde, Chris            12 Flying AngelsAca         11.27
Boys 200 Meter Sprint Atom
================================================================
      Atom12:   25.47  2006        Matthew LoParco, Centro Scuol
      Atom11:   26.29  2013        Nasir Willabus-Stephen, Durha
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Amoo, Deon                12 Time Bandits             31.31
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 13
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
....Boys 200 Meter Sprint Atom
  2 Jegatheesvaran, Jasakan   12 Shahph Puma SC           31.87
  3 Kehinde, Chris            12 Flying AngelsAca         42.50
Boys 400 Meter Sprint Atom
================================================================
      Atom12:     58.25  2012        Christian Hill, 310 Running
      Atom11:   1:00.77  2011        Christian Hill, 310 Running
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Maga, Pascal              11 Time Bandits           1:07.62
  2 Amoo, Deon                12 Time Bandits           1:11.27
  3 Gandhiram, Aswin          12 Shahph Puma SC         1:15.73
  4 Uthayakumar, Danushan     11 Shahph Puma SC         1:17.78
Boys 800 Meter Run Atom
================================================================
      Atom12:   2:18.72  2007        Philip Messina, Centro Scuo
      Atom11:   2:24.15  1997        Gareth Miller, Bramalea Bul
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Maga, Pascal              11 Time Bandits           2:44.11
  2 Anderson, Cameron         11 Durham Dragons A       2:45.78
  3 Yates, James              11 Boardwalk RC           2:49.30
  4 Scharf, William           11 Boardwalk RC           2:49.44
  5 Gandhiram, Aswin          12 Shahph Puma SC         2:51.00
Boys 1500 Meter Run Atom
================================================================
      Atom12:   4:41.7h  1998        Gareth Miller, Bramalea Bul
      Atom11:   4:49.64  2014        Sean O'Keefe, St John Schoo
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Anderson, Cameron         11 Durham Dragons A       5:21.29
  2 Scharf, William           11 Boardwalk RC           5:21.80
  3 Yates, James              11 Boardwalk RC           5:42.20
Boys High Jump Atom
================================================================
      Atom12:   1.63m  2011        Brandon Slisarenko, Bramalea
      Atom11:   1.51m  1995        Alex Dobronowski, Hamilton Ol
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Uthayakumar, Danushan     11 Shahph Puma SC           1.15m
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.18
        O    O    O    O    O    O  XXX
Boys Long Jump Atom
================================================================
      Atom12:   5.56m  2001        Oseme Adada, Centro Scuola
      Atom11:   5.05m  1989        Barnard Francis, Tillsonburg
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Vengadaramanan, Arun      11 Mississauga TFC          4.18m
      3.93m  4.00m  4.07m  4.00m  3.95m  4.18m
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 14
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
....Boys Long Jump Atom
  2 Jegatheesvaran, Jasakan   12 Shahph Puma SC           3.93m
      3.75m  3.93m  3.88m  3.65m  3.89m  3.91m
  3 Yates, James              11 Boardwalk RC             3.64m
      3.58m  3.64m  3.40m  3.59m  3.35m  3.55m
Boys 60 Meter Sprint Senior
Top 8 Advance by Time
================================================================
    Senior14:    7.10  2009        Andre Ford-Azowanna (95), Fly
    Senior13:    6.45  2013        Christian Hill, 310 Running
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Malcolm-Gay, Kevaun       14 Mississauga Olym          7.92q
  2 Galloway-Barker, Stephen  14 Flying AngelsAca          7.96q
Boys 60 Meter Sprint Senior
================================================================
    Senior14:    7.10  2009        Andre Ford-Azowanna (95), Fly
    Senior13:    6.45  2013        Christian Hill, 310 Running
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Malcolm-Gay, Kevaun       14 Mississauga Olym          7.71
  2 Galloway-Barker, Stephen  14 Flying AngelsAca          7.93
Boys 200 Meter Sprint Senior
================================================================
    Senior14:   22.82  2007        Marlon Laidlaw Allen, Variety
    Senior13:   23.80  2006        Marlon Laidlaw Allen, Variety
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Galloway-Barker, Stephen  14 Flying AngelsAca         26.31
  2 Malcolm-Gay, Kevaun       14 Mississauga Olym         26.34
  3 Watson, Darin             13 Mississauga Olym         27.29
  4 Murray, Jalen             13 Mississauga Olym         27.60
  5 Laville-Hill, Jvan        14 Flying AngelsAca         27.79
Boys 400 Meter Sprint Senior
===================================================================
    Senior14:   52.71  2006        Andrew Cackette, Durham Legion
    Senior13:   54.54  2005        Andrew Cackette, Durham Legion
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jacobs, Alex              13 Brantford TFC            58.47   1
  2 Watson, Darin             13 Mississauga Olym       1:01.36   1
  3 Whitehead, Duncan         13 York Region RC         1:02.51   2
  4 Laville-Hill, Jvan        14 Flying AngelsAca       1:03.47   1
  5 Murray, Jalen             13 Mississauga Olym       1:05.73   2
  6 Samuels, Kynu             13 Mississauga Olym       1:08.61   2
Toronto Track and Field Centre - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  Page 15
Mississauga Olympians Indoor Meet
March 16, 2019
Toronto Track & Field Centre
Results
Boys 800 Meter Run Senior
================================================================
    Senior14:   2:00.14  1988        Kevin Sullivan, Brantford
    Senior13:   2:06.15  2005        Julian Patchett, Durham Dra
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jacobs, Alex              13 Brantford TFC          2:24.07
  2 Whitehead, Duncan         13 York Region RC         2:33.11
Boys 4x200 Meter Relay Senior
================================================================
    Senior14:   1:36.90  2009        Flying Angels
    Senior13:   1:44.86  2013        Flying Angels
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mississauga Olympians TF AA  'A'                    1:56.31
     1) Samuels, Kynu 13                2) Murray, Jalen 13
     3) Malcolm-Gay, Kevaun 14          4) Watson, Darin 13

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account