• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

NACAC Coaching

Harry Jerome Indoor Games

Richmond, BC
February 3rd, 2018

MEN’S OPEN

 

Finals

Pl

Name

Age

Team

Time

H(Pl)

Pts

1

ABOSI, Stephen

25 CALGARY INTERN

6.77

2(1)

10

2

SANDHU, Amarveer

20 UNIVERSAL ATHLE

6.96

2(2)

8

3

BLACKMAN, Kenny

18 UNIVERSAL ATHLE

7.04

2(3)

10

4

HANNAH, Jake

21 UBC Thunderbirds

7.16

1(1)

6

5

CHENG, Ryan

28 VANCOUVER THU

7.22

2(4)

5

6

DAVIS FLORES, Jose

18 VANCOUVER THU

7.25

1(2)

8

7

CARNATE, Brian

41 GREYHOUNDS MA

7.27

1(3)

10

8

PAVEL, Bogdan

22 UBC Thunderbirds

7.28

1(4)

4

9

CHE, Eric

18 KAJAKS TRACK & F

7.29

2(5)

6

SECTION RESULTS

 

 

Finals

Pl Name

 

Age Team

 

Time

Section 1 of 2

 

 

1 HANNAH, Jake

21 UBC Thunderbirds

7.16

2 DAVIS FLORES, Jose

18 VANCOUVER THU

7.25

3 CARNATE, Brian

41 GREYHOUNDS MA

7.27

4 PAVEL, Bogdan

22 UBC Thunderbirds

7.28

Section 2 of 2

1 ABOSI, Stephen

25

CALGARY INTERN

6.77

 

2 SANDHU, Amarveer

20

UNIVERSAL ATHLE

6.96

 

3 BLACKMAN, Kenny

18

UNIVERSAL ATHLE

7.04

 

4 CHENG, Ryan

28

VANCOUVER THU

7.22

 

5 CHE, Eric

18

KAJAKS TRACK & F

7.29

 

Prelims

Pl Name

 

Age

 

Team

 

Time

 

H (Pl)

1 ABOSI, Stephen

25

CALGARY INTERN

6.88q

1(1)

2 SANDHU, Amarveer

20

UNIVERSAL ATHLE

7.05q

6(1)

3 BLACKMAN, Kenny

18

UNIVERSAL ATHLE

7.08q

4(1)

4 CHE, Eric

18

KAJAKS TRACK & F

7.20q

7(1)

5 CHENG, Ryan

28

VANCOUVER THU

7.26q

8(1)

6 PAVEL, Bogdan

22

UBC Thunderbirds

7.26

4(2)

7 HANNAH, Jake

21

UBC Thunderbirds

7.28

6(2)

8 DAVIS FLORES, Jose

18

VANCOUVER THU

7.29

3(1)

9 CARNATE, Brian

41

GREYHOUNDS MA

7.34

5(1)

10 IRERI, Philip

22

UBC Thunderbirds

7.34

1(2)

11 JOHNSON, Marvin

44

GREYHOUNDS MA

7.38

8(2)

12 CANTARELLA, Egidio

18

VANCOUVER THU

7.43

6(3)

13 CARNEGIE, Tanner

20

UBC Thunderbirds

7.44

2(1)

14 CHOU, Bryce

21

VANCOUVER THU

7.45

7(2)

15 BAINS, Gurkeet

18

UNATTACHED BRI

7.53

7(3)

16 MCCANN, Sancho

34

VANCOUVER THU

7.59

5(2)

17 WANG, Luke Xinxiao

46

GREYHOUNDS MA

7.60

3(2)

18 COLBERT, Steven

53

GREYHOUNDS MA

7.68

2(2)

19 LEE, Sean

18

Burnaby Striders Tra

7.68

8(3)

 

 

 

 

Finals

Pl  NameAgeTeamTimePts

1

CHENG, Ryan

28 VANCOUVER THU

8.23

10

2

PAVEL, Bogdan

22 UBC Thunderbirds

8.33

8

3

SCHULTZ, Kenneth

21 UBC Thunderbirds

8.35

6

 

FOSTER, Ethan

18 BC Flyers Athletic Cl

DQ

 

 

BREWER, Jess

72 NANAIMO & DISTRI

DNS

 

 

Prelims

Pl  NameAgeTeamTimeH(Pl)

1

PAVEL, Bogdan

22 UBC Thunderbirds

8.25q

1(1)

2

CHENG, Ryan

28 VANCOUVER THU

8.33q

2(1)

3

SCHULTZ, Kenneth

21 UBC Thunderbirds

8.38q

1(2)

4

FOSTER, Ethan

18 BC Flyers Athletic Cl

9.75q

2(2)

5

BREWER, Jess

72 NANAIMO & DISTRI

11.94q

2(3)

 

DICKEY, David

64 GREYHOUNDS MA

DNS

2

HEAT RESULTS

 

 

Prelims

Pl Name

 

Age Team

 

Time

Heat 1 of 2

 

 

1 PAVEL, Bogdan

22 UBC Thunderbirds

8.25q

2 SCHULTZ, Kenneth

21 UBC Thunderbirds

8.38q

Heat 2 of 2

 

 

1 CHENG, Ryan

28 VANCOUVER THU

8.33q

2 FOSTER, Ethan

18 BC Flyers Athletic Cl

9.75q

3 BREWER, Jess

72 NANAIMO & DISTRI

11.94q

DICKEY, David

64 GREYHOUNDS MA

DNS

 

 

 

Pl Name

Age

Team

Time

H (Pl)

Pts

1 FISHER, Paul

18

VANCOUVER THU

36.53

1(1)

10

2 CANTARELLA, Egidio

18

VANCOUVER THU

36.71

2(1)

8

3 IRERI, Philip

22

UBC Thunderbirds

37.42

4(1)

10

4 DAVIS FLORES, Jose

18

VANCOUVER THU

37.75

1(2)

6

5 WINKLER, Matthew

30

Unattached

37.81

2(2)

 

6 ZAMAN, Saif

20

VANCOUVER THU

38.13

1(3)

8

7 PREVOST, Sam

18

VANCOUVER THU

38.76

3(1)

5

8 CHOU, Bryce

21

VANCOUVER THU

39.49

4(2)

6

9 SALDYGA, Oleg

19

Unattached

39.59

2(3)

 

10 BAINS, Gurkeet

18

UNATTACHED BRI

39.94

4(3)

4

11 ERASO, Juan

18

CHILLIWACK TRAC

40.49

2(4)

3

12 POLJAK, Luka

18

VANCOUVER THU

40.97

4(4)

2

13 KAPS, Linden

18

Mid Island Distance

41.01

7(1)

1

14 WALKER, Samuel

47

GREYHOUNDS MA

41.29

3(2)

10

15 DAVIDESCU, Paul

29

VANCOUVER THU

42.06

3(3)

5

16 SARFATI, Michael

30

UNATTACHED BRI

42.63

4(5)

4

17 MARKEY, Scott

52

CHILLIWACK TRAC

43.68

6(1)

8

18 NERTOMB, Johann

39

UNATTACHED BRI

44.27

6(2)

6

19 PINCKARD, Mark

58

OCEAN ATHLETICS

46.62

3(4)

5

20 CARNATE, Michael

32

UNATTACHED BRI

47.03

7(2)

3

21 PHILLIPS, Mark

53

GREYHOUNDS MA

47.51

5(1)

4

22 CODVILLE, Bill

57

GREYHOUNDS MA

47.57

5(2)

3

23 SMITH, Bradley

58

OCEAN ATHLETICS

52.92

5(3)

2

24 DICKEY, David

64

GREYHOUNDS MA

53.05

5(4)

1

25 KANG, Harjinder

64

GREYHOUNDS MA

55.22

5(5)

 

26 GEE, Arthur

74

GREYHOUNDS MA

1:02.24

6(3)

 

27 KREWENCHUK, Spencer

73

GREYHOUNDS MA

1:02.57

6(4)

 

LOWEN, Nathan

19

UBC Thunderbirds

DNS

1

 

MCCANN, Sancho

34

VANCOUVER THU

DNS

3

 

LOWEN, Samuel

19

UBC Thunderbirds

DNS

7

 

PRATT, Spencer

20

UBC Thunderbirds

DNS

7

 

SECTION RESULTS

Pl Name

 

 

Age

 

 

Team

 

 

Time

 

 

Section 1 of 7

 

 

 

 

 

1 FISHER, Paul

18

VANCOUVER THU

36.53

 

 

2 DAVIS FLORES, Jose

18

VANCOUVER THU

37.75

 

 

3 ZAMAN, Saif

20

VANCOUVER THU

38.13

 

 

LOWEN, Nathan

19

UBC Thunderbirds

DNS

 

 

Section 2 of 7

 

 

 

 

 

1

CANTARELLA, Egidio

18 VANCOUVER THU

36.71

2

WINKLER, Matthew

30 Unattached

37.81

3

SALDYGA, Oleg

19 Unattached

39.59

4

ERASO, Juan

18 CHILLIWACK TRAC

40.49

Section 3 of 7

1  PREVOST, Sam18  VANCOUVERTHU38.76

 

 

Pl

Name

Age

Team

Time

2

WALKER, Samuel

47

GREYHOUNDS MA

41.29

3

DAVIDESCU, Paul

29

VANCOUVER THU

42.06

4

PINCKARD, Mark

58

OCEAN ATHLETICS

46.62

 

MCCANN, Sancho

34

VANCOUVER THU

DNS

Section 4 of 7

1

IRERI, Philip

22

UBC Thunderbirds

37.42

2

CHOU, Bryce

21

VANCOUVER THU

39.49

3

BAINS, Gurkeet

18

UNATTACHED BRI

39.94

4

POLJAK, Luka

18

VANCOUVER THU

40.97

5

SARFATI, Michael

30

UNATTACHED BRI

42.63

Section 5 of 7

1

PHILLIPS, Mark

53

GREYHOUNDS MA

47.51

2

CODVILLE, Bill

57

GREYHOUNDS MA

47.57

3

SMITH, Bradley

58

OCEAN ATHLETICS

52.92

4

DICKEY, David

64

GREYHOUNDS MA

53.05

5

KANG, Harjinder

64

GREYHOUNDS MA

55.22

Section 6 of 7

1 MARKEY, Scott

52

CHILLIWACK TRAC

43.68

2 NERTOMB, Johann

39

UNATTACHED BRI

44.27

3 GEE, Arthur

74

GREYHOUNDS MA

1:02.24

4 KREWENCHUK, Spencer

73

GREYHOUNDS MA

1:02.57

Section 7 of 7

 

 

 

1 KAPS, Linden

18

Mid Island Distance

41.01

2 CARNATE, Michael

32

UNATTACHED BRI

47.03

LOWEN, Samuel

19

UBC Thunderbirds

DNS

PRATT, Spencer

20

UBC Thunderbirds

DNS

 

 

Pl

Name

Age Team

Time

H (Pl)

Pts

1

FISHER, Paul

18 VANCOUVER THU

1:26.94

2(1)

10

2

PREVOST, Sam

18 VANCOUVER THU

1:28.77

2(2)

8

3

KAPS, Linden

18 Mid Island Distance

1:28.89

2(3)

6

4

DAVIS, Shemar

18 UNIVERSAL ATHLE

1:32.09

2(4)

5

5

ISNOR, Jackson

18 Mid Island Distance

1:33.32

1(1)

4

6

PINCKARD, Mark

58 OCEAN ATHLETICS

1:39.02

2(5)

10

7

SHARP, Kelly

64 GREYHOUNDS MA

2:07.01

1(2)

8

8

GEE, Arthur

74 GREYHOUNDS MA

3:02.70

1(3)

6

 

KANG, Harjinder

64 GREYHOUNDS MA

DNS

1

 

 

SECTION RESULTS

Pl  NameAgeTeamTime Section 1 of2

1

ISNOR, Jackson

18 Mid Island Distance

1:33.32

2

SHARP, Kelly

64 GREYHOUNDS MA

2:07.01

3

GEE, Arthur

74 GREYHOUNDS MA

3:02.70

 

KANG, Harjinder

64 GREYHOUNDS MA

DNS

Section 2 of 2

1

FISHER, Paul

18 VANCOUVER THU

1:26.94

2

PREVOST, Sam

18 VANCOUVER THU

1:28.77

3

KAPS, Linden

18 Mid Island Distance

1:28.89

4

DAVIS, Shemar

18 UNIVERSAL ATHLE

1:32.09

5

PINCKARD, Mark

58 OCEAN ATHLETICS

1:39.02

 

 

Pl

Name

Age Team

Time

Pts

1

WINKLER, Matthew

30 Unattached

2:39.81

 

2

MEKONNEN, Ephrem

18 NEW WEST SPART

2:46.65

10

3

PAETZEL, Benjamin

19 VANCOUVER OLY

2:51.54

10

4

CHEUNG, Jordan

20 PRAIRIE INN HARR

3:18.69

8

5

SHARP, Kelly

64 GREYHOUNDS MA

4:01.90

10

 

MACDONALD, Graham

60 UNATTACHED BRI

DNS

 

 

 

Pl

Name

Age

Team

Time

Pts

1

BROATCH, Thomas

20

UBC Thunderbirds

4:13.35

10

2

BIRO, Stefan

20

UBC Thunderbirds

4:16.17

8

3

LOEWEN, Ronald

27

UNATTACHED BRI

4:17.60

6

4

TRALLI, Nicolas

19

UBC Thunderbirds

4:18.39

5

5

WINKLER, Matthew

30

Unattached

4:21.23

 

6

DINSDALE, Cole

20

UBC Thunderbirds

4:21.39

4

7

LAVIGNE, Etienne

24

Thompson Rivers W

4:26.35

3

8

MORGAN, Troy

19

Thompson Rivers W

4:26.84

2

9

SPRICKERHOFF, Conlan

23

Thompson Rivers W

4:27.55

1

10

CORMIER, Matthew

22

UBC Thunderbirds

4:29.68

 

11

ISNOR, Jackson

18

Mid Island Distance

4:30.36

10

12

BROWN, Jeremy

42

UNATTACHED BRI

4:35.28

10

13

CHEUNG, Jordan

20

PRAIRIE INN HARR

4:59.20

 

 

 

Pl

Team

Time

H (Pl)

Pts

1

UBC Thunderbirds (A)

1:33.71

1(1)

10

2

VANCOUVER THUNDERBIRDS (C)

1:35.68

1(2)

8

3

VANCOUVER THUNDERBIRDS (B)

1:42.92

1(3)

6

4

KAJAKS TRACK & FIELD CLUB (A)

1:42.92

1(3)

5

5

KAJAKS TRACK & FIELD CLUB (B)

1:43.09

2(1)

4

6

VANCOUVER THUNDERBIRDS (A)

1:46.62

1(5)

3

7

GREYHOUNDS MASTERS TRACK & FIELD CLUB (B)

1:52.84

2(2)

2

8

GREYHOUNDS MASTERS TRACK & FIELD CLUB (D)

2:11.70

2(3)

1

 

GREYHOUNDS MASTERS TRACK & FIELD CLUB (C)

DQ

2

 

 

GREYHOUNDS MASTERS TRACK & FIELD CLUB (A)

DQ

2

 

 

SECTION RESULTS

Pl  TeamTime

 

Section 1 of 2

 

1

UBC Thunderbirds (A)

1:33.71

2

VANCOUVER THUNDERBIRDS (C)

1:35.68

3

VANCOUVER THUNDERBIRDS (B)

1:42.92

3

KAJAKS TRACK & FIELD CLUB (A)

1:42.92

5

VANCOUVER THUNDERBIRDS (A)

1:46.62

Section 2 of 2

1

KAJAKS TRACK & FIELD CLUB (B)

1:43.09

2

GREYHOUNDS MASTERS TRACK & FIELD CLUB (B)

1:52.84

3

GREYHOUNDS MASTERS TRACK & FIELD CLUB (D)

2:11.70

 

GREYHOUNDS MASTERS TRACK & FIELD CLUB (C)

DQ

 

GREYHOUNDS MASTERS TRACK & FIELD CLUB (A)

DQ

 

 

Pl

Name

Age Team

Mark

Pts

1

POLJAK, Luka

18 VANCOUVER THU

1.85m

10

2

ABAD, Jero

20 UBC Thunderbirds

1.80m

10

3

FOSTER, Ethan

18 BC Flyers Athletic Cl

1.75m

8

4

MILLOT, Benjamin

22 AVIC - Athletics Vict

1.70m

8

5

SCHULTZ, Kenneth

21 UBC Thunderbirds

1.60m

6

6

NIWINSKI, Chris

61 OCEAN ATHLETICS

1.45m

10

7

CODVILLE, Bill

57 GREYHOUNDS MA

1.35m

8

8

DICKEY, David

64 GREYHOUNDS MA

1.30m

6

 

 

Pl

Name

Age Team

Mark

Pts

1

STEWART, Greg

32 KAMLOOPS TRACK

13.20m

10

2

VANNINI, Phillip

44 NANAIMO & DISTRI

11.60m

10

3

STEELE, Sean

57 AVIC - Athletics Vict

11.43m

8

4

PARAHOO, Vikram

22 VANCOUVER THU

11.41m

8

5

DURGO, Zoltan

58 KAJAKS TRACK & F

9.19m

6

6

NATALE, Andrew

63 Ultra Throw

9.15m

5

7

SCHULTZ, Kenneth

21 UBC Thunderbirds

7.96m

6

8

DICKEY, David

64 GREYHOUNDS MA

6.71m

4

 

BLACK, James

18 VANCOUVER THU

NM

 

 

 

Pl

Name

Age

Team

Time

Pts

1

WILSON, Tyler

16

OCEAN ATHLETICS

6:48.52

10

2

SOLIVEN, Daniel

17

RACEWALK WEST

6:48.95

8

3

TSE, Johnny

17

RACEWALK WEST

7:00.51

6

4

DANIELSON, Kyra

18

RACEWALK WEST

7:29.63

10

5

CARDLE, Cassidy

16

RACEWALK WEST

7:31.12

10

6

LU, Joean

18

RACEWALK WEST

7:31.65

8

7

YU, Joanna

17

RACEWALK WEST

7:38.83

6

8

HIRANI, Nikhil

16

RACEWALK WEST

7:40.35

5

9

FANG, Erica

16

RACEWALK WEST

9:08.63

8

10

VU, Charlene

17

RACEWALK WEST

9:11.08

5

11

FOOTE, Abresia

19

VALLEY ROYALS T

10:02.76

10

12

SHARP, Suzanne

65

GREYHOUNDS MA

10:03.06

10

 

BYINGTON, Jeffrey

55

GREYHOUNDS MA

DQ

 

 

GEE, Arthur

74

GREYHOUNDS MA

DQ

 

 

MCNAIR, Crawford

82

GREYHOUNDS MA

DNS

 

WOMEN’S OPEN

 

 

 

Finals

Pl Name

 

Age

 

Team

 

Time

 

H (Pl)

 

Pts

1 VLAHOVIC, Katarina

18

UNIVERSAL ATHLE

7.75

2(1)

10

2 LEW, Jasmine

18

UNATTACHED BRI

7.85

2(2)

8

3 BOVELL, Logan

18

UNATTACHED BRI

8.01

2(3)

6

4 PEDERSON, Kira

20

UBC Thunderbirds

8.03

2(4)

10

5 FRIEDMANN, Natasha

22

UNIVERSAL ATHLE

8.23

2(5)

8

6 OANCIA, Sarah

20

UBC Thunderbirds

8.24

1(1)

6

7 RUSSEL, Emily

23

UBC Thunderbirds

8.27

1(2)

5

8 MOORE, Amanda

18

UNIVERSAL ATHLE

8.28

1(3)

5

9 URBAN, Jessica

18

VANCOUVER OLY

8.29

1(4)

4

10 CATHCART, Sarah

20

VANCOUVER THU

8.52

1(5)

4

SECTION RESULTS

 

 

 

 

 

Finals

Pl Name

 

Age

 

Team

 

Time

 

 

Section 1 of 2

 

 

 

 

 

1 OANCIA, Sarah

20

UBC Thunderbirds

8.24

 

 

2 RUSSEL, Emily

23

UBC Thunderbirds

8.27

 

 

3 MOORE, Amanda

18

UNIVERSAL ATHLE

8.28

 

 

4 URBAN, Jessica

18

VANCOUVER OLY

8.29

 

 

5 CATHCART, Sarah

20

VANCOUVER THU

8.52

 

 

Section 2 of 2

 

 

 

 

 

1

VLAHOVIC, Katarina

18

UNIVERSAL ATHLE

7.75

2

LEW, Jasmine

18

UNATTACHED BRI

7.85

3

BOVELL, Logan

18

UNATTACHED BRI

8.01

4

PEDERSON, Kira

20

UBC Thunderbirds

8.03

5

FRIEDMANN, Natasha

22

UNIVERSAL ATHLE

8.23

Prelims

Pl Name                                                                                Age Team                                                         Time      H (Pl)

1

VLAHOVIC, Katarina

18

UNIVERSAL ATHLE

7.77q

4(1)

2

BOVELL, Logan

18

UNATTACHED BRI

7.96q

4(2)

3

LEW, Jasmine

18

UNATTACHED BRI

7.98q

3(1)

4

PEDERSON, Kira

20

UBC Thunderbirds

8.06q

2(1)

5

FRIEDMANN, Natasha

22

UNIVERSAL ATHLE

8.21q

3(2)

6

OANCIA, Sarah

20

UBC Thunderbirds

8.29

3(3)

7

MOORE, Amanda

18

UNIVERSAL ATHLE

8.30

2(2)

8

RUSSEL, Emily

23

UBC Thunderbirds

8.32

1(1)

9

URBAN, Jessica

18

VANCOUVER OLY

8.39

4(3)

10

CATHCART, Sarah

20

VANCOUVER THU

8.50

3(4)

11

CASTILLO, Jonah

22

CHILLIWACK TRAC

8.64

1(2)

12

LOPEZ-MCLEAN, Isabel

20

Thompson Rivers W

8.82

1(3)

13

LEBLANC, Aly

18

CHILLIWACK TRAC

9.39

2(3)

 

LUCAS, Katherine

20

UBC Thunderbirds

DNS

1

 

ANGELL, Kaitlin

21

UBC Thunderbirds

DNS

1

 

WILSON, Tegan Wilson

21

UBC Thunderbirds

DNS

2

 

DUNCANSON, Jade

22

UBC Thunderbirds

DNS

4

 

 

 

Finals

Pl  NameAgeTeamTimePts

1

VLAHOVIC, Katarina

18 UNIVERSAL ATHLE

8.89

10

2

ELLIOT, Kristie

18 NEW WEST SPART

9.87

8

3

BETZ, Heather

20 UBC Thunderbirds

9.94

10

 

Prelims

Pl  NameAgeTeamTime

1

VLAHOVIC, Katarina

18 UNIVERSAL ATHLE

8.89q

2

ELLIOT, Kristie

18 NEW WEST SPART

9.68q

3

BETZ, Heather

20 UBC Thunderbirds

9.97q

 

 

Pl

Name

Age Team

Time

H (Pl)

Pts

1

OANCIA, Sarah

20 UBC Thunderbirds

43.85

2(1)

10

2

SCOBIE, Sophia

18 Mid Island Distance

47.03

2(2)

8

3

MATTHEWS, Quinn

18 AVIC - Athletics Vict

48.48

1(1)

10

4

LEBLANC, Aly

18 CHILLIWACK TRAC

53.74

1(2)

6

5

SIGURDSON, Ellen

18 UNATTACHED BRI

54.55

2(3)

5

6

ORDOWSKI, Linda

58 GREYHOUNDS MA

58.44

1(3)

10

7

VALENTE, Julie

51 GREYHOUNDS MA

1:04.29

1(4)

8

 

DUNCANSON, Jade

22 UBC Thunderbirds

DNS

2

 

 

SECTION RESULTS

Pl  NameAgeTeamTime Section 1 of2

1

MATTHEWS, Quinn

18 AVIC - Athletics Vict

48.48

2

LEBLANC, Aly

18 CHILLIWACK TRAC

53.74

3

ORDOWSKI, Linda

58 GREYHOUNDS MA

58.44

4

VALENTE, Julie

51 GREYHOUNDS MA

1:04.29

Section 2 of 2

1

OANCIA, Sarah

20 UBC Thunderbirds

43.85

2

SCOBIE, Sophia

18 Mid Island Distance

47.03

3

SIGURDSON, Ellen

18 UNATTACHED BRI

54.55

 

DUNCANSON, Jade

22 UBC Thunderbirds

DNS

 

 

Pl

Name

Age Team

Time

H (Pl)

Pts

1

ROBINSON, Sofia

18 Mid Island Distance

1:47.17

1(1)

10

2

SCOBIE, Sophia

18 Mid Island Distance

1:51.38

1(2)

10

3

BRIGGS, Nicole

18 Mid Island Distance

1:59.92

1(3)

8

4

ORDOWSKI, Linda

58 GREYHOUNDS MA

2:15.08

2(1)

10

5

LEBLANC, Aly

18 CHILLIWACK TRAC

2:27.23

1(4)

8

6

SHARP, Suzanne

65 GREYHOUNDS MA

2:53.09

2(2)

8

 

SECTION RESULTS

Pl  NameAgeTeamTime Section 1 of2

1

ROBINSON, Sofia

18 Mid Island Distance

1:47.17

2

SCOBIE, Sophia

18 Mid Island Distance

1:51.38

3

BRIGGS, Nicole

18 Mid Island Distance

1:59.92

4

LEBLANC, Aly

18 CHILLIWACK TRAC

2:27.23

Section 2 of 2

 

 

1 ORDOWSKI, Linda

58 GREYHOUNDS MA

2:15.08

2 SHARP, Suzanne

65 GREYHOUNDS MA

2:53.09

 

 

 

Pl

Name

Age Team

Time

Pts

1

TINKHAM, Mikayla

20 UBC Thunderbirds

4:49.72

10

2

HENNESSEY, Jamie

19 UBC Thunderbirds

4:55.62

8

3

HUSTON, Madelyn

19 UBC Thunderbirds

4:57.22

6

4

MURRAY, Kendra

25 Thompson Rivers W

5:15.34

5

5

PLOUVIER, Manon

18 VANCOUVER THU

5:18.57

10

6

ROBINSON, Sofia

18 Mid Island Distance

5:25.65

8

7

DESBRISAY, Sydney

18 VANCOUVER THU

5:30.13

6

8

CLEMENT, Melanie

42 UNATTACHED BRI

5:30.15

10

9

MORIN-DUNCAN, Madelene

18 Mid Island Distance

6:12.69

5

 

 

Pl

Team

Time

Pts

1

UBC Thunderbirds (A)

1:52.53

10

2

KAJAKS TRACK & FIELD CLUB (A)

2:00.93

8

3

GREYHOUNDS MASTERS TRACK & FIELD CLUB (A)

VANCOUVER THUNDERBIRDS (B)

2:21.38

DNS

6

 

 

Pl

Name

Age

Team

Mark

Pts

1

OGILVIE, Colleen

29

VANCOUVER THU

1.65m

 

2

PETZ, Amy

22

Unattached

1.60m

 

3

KAWAI, Julie

18

UNATTACHED BRI

1.55m

10

3

CATHCART, Sarah

20

VANCOUVER THU

1.55m

 

3

BETZ, Heather

20

UBC Thunderbirds

1.55m

 

6

KEDVES, Sarah

18

AVIC - Athletics Vict

1.50m

8

6

COCKCROFT, Jeannie

53

OCEAN ATHLETICS

1.50m

5.5

6

IRWIN, Lara

20

AVIC - Athletics Vict

1.50m

 

10

HUI, Andrea

18

VANCOUVER THU

1.45m

5.5

10

MATTHEWS, Quinn

18

AVIC - Athletics Vict

1.45m

5.5

10

SIGURDSON, Ellen

18

UNATTACHED BRI

1.45m

 

 

 

Pl

Name

Age Team

Mark

Pts

1

CORRALES NELSON, Shiloh

18 Burnaby Striders Tra

11.35m

10

2

KAWAI, Julie

18 UNATTACHED BRI

9.71m

10

3

CATHCART, Sarah

20 VANCOUVER THU

7.71m

8

4

HUI, Andrea

18 VANCOUVER THU

5.94m

8

 

MEN’S U18

 

 

Finals

Pl

Name

Age

Team

Time

Pts

1

SATO, Hiroki

17 KAJAKS TRACK & F

7.30

10

2

PEDERSON, Ryan

17 OCEAN ATHLETICS

7.30

7

2

IYUMVA, Cedric

17 UNIVERSAL ATHLE

7.30

7

4

VALERIO, Julian

17 Burnaby Striders Tra

7.50

5

5

LEGG, Connor

17 WEST VANCOUVE

7.50

4

Prelims

Pl Name

 

 

Age

 

 

Team

 

 

Time

 

 

H (Pl)

1 PEDERSON, Ryan

17

OCEAN ATHLETICS

7.33q

4(1)

2 IYUMVA, Cedric

17

UNIVERSAL ATHLE

7.34q

1(1)

3 SATO, Hiroki

17

KAJAKS TRACK & F

7.35q

2(1)

4 LEGG, Connor

17

WEST VANCOUVE

7.51q

1(2)

5 TRUSTHAM, Harrison

16

VALLEY ROYALS T

7.62q

2(2)

5 DENMAN, Ryan

17

OCEAN ATHLETICS

7.62q

3(1)

7 BOECHLER, Braiden

16

VANCOUVER THU

7.66

1(3)

8 CROCKER, Casey

17

Ready-Set-Go Sprint

7.66

3(2)

9 TRUONG, Alexander

17

VANCOUVER THU

7.67

2(3)

10 NICOL, Bob

16

LANGLEY MUSTAN

7.71

3(3)

11 VERRET, William

17

VANCOUVER THU

7.78

4(2)

12 GILLAN, Aneel

16

OCEAN ATHLETICS

7.78

5(1)

13 KETTLEWELL, Ryan

16

AVIC - Athletics Vict

7.84

4(3)

14 CHO, Paul

16

VANCOUVER THU

7.91

5(2)

15 LI, Jedd

16

VANCOUVER THU

7.92

3(4)

16 HARRISON, Oliver

16

LANGLEY MUSTAN

8.01

2(4)

17 ZHOU, Victor

17

KAJAKS TRACK & F

8.01

4(4)

18 TANG, Ethan

17

WEST VANCOUVE

8.08

2(5)

19 WOODS, Jared

17

UNATTACHED BRI

8.39

5(3)

VALERIO, Julian

17

Burnaby Striders Tra

DNS

1

MCLEOD, Liam

17

KAJAKS TRACK & F

DNS

1

PARSONS, Tyler

17

CHILLIWACK TRAC

DNS

5

HEAT RESULTS

 

 

Prelims

Pl Name

 

Age Team

 

Time

Heat 1 of 5

 

 

1

IYUMVA, Cedric

17 UNIVERSAL ATHLE

7.34q

2

LEGG, Connor

17 WEST VANCOUVE

7.51q

3

BOECHLER, Braiden

16 VANCOUVER THU

7.66

 

VALERIO, Julian

17 Burnaby Striders Tra

DNS

 

MCLEOD, Liam

17 KAJAKS TRACK & F

DNS

Heat 2 of 5

1

SATO, Hiroki

17 KAJAKS TRACK & F

7.35q

2

TRUSTHAM, Harrison

16 VALLEY ROYALS T

7.62q

3

TRUONG, Alexander

17 VANCOUVER THU

7.67

4

HARRISON, Oliver

16 LANGLEY MUSTAN

8.01

 

 

 

Pl

Name

Age

Team

Time

H (Pl)

Pts

1

PEDERSON, Ryan

17

OCEAN ATHLETICS

38.62

3(1)

10

2

ALLEN, Felix

16

LANGLEY MUSTAN

38.89

3(2)

10

3

CALBICK, Cameron

16

LANGLEY MUSTAN

39.86

3(3)

8

4

VERRET, William

17

VANCOUVER THU

39.87

1(1)

6

5

GILLAN, Aneel

16

OCEAN ATHLETICS

40.03

2(1)

8

6

BOECHLER, Braiden

16

VANCOUVER THU

40.12

1(2)

5

7

STEVENSON, Sebastian

16

Ready-Set-Go Sprint

40.68

4(1)

4

8

LI, Jedd

16

VANCOUVER THU

41.07

2(2)

6

9

KETTLEWELL, Ryan

16

AVIC - Athletics Vict

41.16

2(3)

5

10

HARRISON, Oliver

16

LANGLEY MUSTAN

41.40

2(4)

4

11

ZHOU, Victor

17

KAJAKS TRACK & F

42.66

2(5)

3

12

MANTLE, Luke

17

VANCOUVER THU

42.90

1(3)

2

13

TANG, Ethan

17

WEST VANCOUVE

43.24

1(4)

1

14

CHO, Paul

16

VANCOUVER THU

43.30

4(2)

3

 

TRUONG, Alexander

17

VANCOUVER THU

DQ

1

 

 

GILL, Manmeet

17

OCEAN ATHLETICS

DQ

4

 

 

VILIO, Adam

17

OCEAN ATHLETICS

DNS

3

 

 

PARSONS, Tyler

17

CHILLIWACK TRAC

DNS

3

 

 

SECTION RESULTS

Pl  NameAgeTeamTime Section 1 of4

1

VERRET, William

17

VANCOUVER THU

39.87

2

BOECHLER, Braiden

16

VANCOUVER THU

40.12

3

MANTLE, Luke

17

VANCOUVER THU

42.90

4

TANG, Ethan

17

WEST VANCOUVE

43.24

 

TRUONG, Alexander

17

VANCOUVER THU

DQ

Section 2 of 4

1

GILLAN, Aneel

16

OCEAN ATHLETICS

40.03

2

LI, Jedd

16

VANCOUVER THU

41.07

3

KETTLEWELL, Ryan

16

AVIC - Athletics Vict

41.16

4

HARRISON, Oliver

16

LANGLEY MUSTAN

41.40

5

ZHOU, Victor

17

KAJAKS TRACK & F

42.66

Section 3 of 4

1

PEDERSON, Ryan

17

OCEAN ATHLETICS

38.62

2

ALLEN, Felix

16

LANGLEY MUSTAN

38.89

3

CALBICK, Cameron

16

LANGLEY MUSTAN

39.86

 

VILIO, Adam

17

OCEAN ATHLETICS

DNS

 

PARSONS, Tyler

17

CHILLIWACK TRAC

DNS

Section 4 of 4

 

 

 

1 STEVENSON, Sebastian

16

Ready-Set-Go Sprint

40.68

2 CHO, Paul

16

VANCOUVER THU

43.30

GILL, Manmeet

17

OCEAN ATHLETICS

DQ

 

 

Pl

Name

Age Team

Time

H (Pl)

Pts

1

CALBICK, Cameron

16 LANGLEY MUSTAN

1:27.65

1(1)

10

2

VILIO, Adam

17 OCEAN ATHLETICS

1:28.62

1(2)

8

3

HOUSE, Kaelan

17 OCEAN ATHLETICS

1:29.41

1(3)

6

4

VAN ALLEN, Fraser

16 Mid Island Distance

1:30.24

1(4)

10

5

ALLEN, Felix

16 LANGLEY MUSTAN

1:31.77

2(1)

8

6

ROSS, Benjamin

17 VANCOUVER THU

1:32.77

2(2)

5

7

WILSON, Tyler

16 OCEAN ATHLETICS

1:35.00

1(5)

4

8

PONSFORD, Tyler

17 Mid Island Distance

1:53.18

2(3)

3

 

MANTLE, Luke

17 VANCOUVER THU

NT

2

 

 

SECTION RESULTS

Pl  NameAgeTeamTime Section 1 of2

1

CALBICK, Cameron

16 LANGLEY MUSTAN

1:27.65

2

VILIO, Adam

17 OCEAN ATHLETICS

1:28.62

3

HOUSE, Kaelan

17 OCEAN ATHLETICS

1:29.41

4

VAN ALLEN, Fraser

16 Mid Island Distance

1:30.24

5

WILSON, Tyler

16 OCEAN ATHLETICS

1:35.00

Section 2 of 2

1

ALLEN, Felix

16 LANGLEY MUSTAN

1:31.77

2

ROSS, Benjamin

17 VANCOUVER THU

1:32.77

3

PONSFORD, Tyler

17 Mid Island Distance

1:53.18

 

MANTLE, Luke

17 VANCOUVER THU

NT

 

 

Pl Name

Age Team

Time

Pts

1 ROSS, Benjamin

17 VANCOUVER THU

2:59.44

10

2 SMITH, Lucas

17 UNATTACHED BRI

2:59.90

8

 

 

 

Pl

Name

Age Team

Time

Pts

1

VAN ALLEN, Fraser

16 Mid Island Distance

4:29.14

10

2

HOUSE, Kaelan

17 OCEAN ATHLETICS

4:34.73

10

3

PETERSEN, Christian

16 VANCOUVER OLY

4:44.13

8

4

MIYA, Riordan

16 VANCOUVER OLY

4:44.55

6

5

PONSFORD, Tyler

17 Mid Island Distance

5:00.43

8

 

 

 

 

Pl

Team

Time

Pts

1

VANCOUVER THUNDERBIRDS (A)

1:41.60

10

2

OCEAN ATHLETICS (A)

1:44.65

8

3

Ready-Set-Go Sprinters (A)

1:46.88

6

 

 

 

 

 

Pl

Name

Age Team

Mark

Pts

1

CHONG, Jarrett

17 South Surrey Athleti

15.85m

10

2

SOBTI, Druv

17 South Surrey Athleti

14.67m

8

3

BHANDAL, Iqam

17 KAJAKS TRACK & F

12.96m

6

4

HOCHFELDER, Noah

17 KAJAKS TRACK & F

10.19m

5

5

PAULS, Zachary

17 KAJAKS TRACK & F

8.56m

4

 

 

 

 

Pl

Name

Age Team

Mark

Pts

1

DENMAN, Ryan

17 OCEAN ATHLETICS

1.80m

10

2

BACHAND, Oren

16 CALTAF ATHLETIC

1.75m

10

3

WESOLOWSKI, Jack

16 CALTAF ATHLETIC

1.75m

8

 

WOMEN’S U18

 

 

Finals

Pl  NameAgeTeamTimePts

1

NIJJAR, Jasneet

17 UNIVERSAL ATHLE

7.84

10

2

FUNG, Logan

16 VANCOUVER THU

8.14

10

3

TAYLOR, Jesse

16 KAJAKS TRACK & F

8.15

8

4

DICKINSON, Makayla

16 AVIC - Athletics Vict

8.43

6

5

LAFACE, Katie

16 LANGLEY MUSTAN

8.61

5

 

Prelims

Pl  NameAgeTeamTimeH(Pl)

1

NIJJAR, Jasneet

17

UNIVERSAL ATHLE

7.91q

1(1)

2

FUNG, Logan

16

VANCOUVER THU

8.09q

3(1)

3

TAYLOR, Jesse

16

KAJAKS TRACK & F

8.24q

3(2)

4

DICKINSON, Makayla

16

AVIC - Athletics Vict

8.41q

1(2)

5

LAFACE, Katie

16

LANGLEY MUSTAN

8.56q

2(1)

6

PETERS, Angela

16

OCEAN ATHLETICS

8.56

2(2)

7

PILLER, Ashton

16

VANCOUVER THU

8.78

2(3)

8

STATES-JONES, Trinaya

17

UNATTACHED BRI

8.85

3(3)

9

HUNT, Arden

16

Ready-Set-Go Sprint

9.03

1(3)

10

CUNHA, Alanna

16

OCEAN ATHLETICS

9.18

3(4)

11

FARROKH, Shouka

16

VANCOUVER THU

9.30

1(4)

OBIOHA, Chisom

16 GOLDEN EARS AT

DNS

2

HEAT RESULTS

 

 

 

Prelims

Pl Name

 

Age Team

 

Time

 

Heat 1 of 3

 

 

 

1 NIJJAR, Jasneet

17 UNIVERSAL ATHLE

7.91q

 

2 DICKINSON, Makayla

16 AVIC - Athletics Vict

8.41q

 

3 HUNT, Arden

16 Ready-Set-Go Sprint

9.03

 

4 FARROKH, Shouka

16 VANCOUVER THU

9.30

 

Heat 2 of 3

1

LAFACE, Katie

16

LANGLEY MUSTAN

8.56q

2

PETERS, Angela

16

OCEAN ATHLETICS

8.56

3

PILLER, Ashton

16

VANCOUVER THU

8.78

 

OBIOHA, Chisom

16

GOLDEN EARS AT

DNS

Heat 3 of 3

1

FUNG, Logan

16

VANCOUVER THU

8.09q

2

TAYLOR, Jesse

16

KAJAKS TRACK & F

8.24q

3

STATES-JONES, Trinaya

17

UNATTACHED BRI

8.85

4

CUNHA, Alanna

16

OCEAN ATHLETICS

9.18

 

 

 

 

Finals

Pl Name

 

Age Team

 

Time

 

Pts

1 NIJJAR, Jasneet

17 UNIVERSAL ATHLE

8.97

10

2 SANGHA, Manreet

17 UNIVERSAL ATHLE

9.71

8

Prelims

Pl Name

 

 

Age Team

 

 

Time

 

1 NIJJAR, Jasneet

17 UNIVERSAL ATHLE

8.97q

 

2 SANGHA, Manreet

17 UNIVERSAL ATHLE

9.79q

 

 

 

 

Pl

Name

Age

Team

Time

H (Pl)

Pts

1

WESOLOWSKI, Gabrielle

17

CALTAF ATHLETIC

42.72

1(1)

10

2

FUNG, Logan

16

VANCOUVER THU

43.67

1(2)

10

3

SMITH, Cayla

17

OCEAN ATHLETICS

44.05

1(3)

8

4

DICKINSON, Makayla

16

AVIC - Athletics Vict

44.72

1(4)

8

5

MALMQUIST, Katelyn

16

Burnaby Striders Tra

45.47

1(5)

6

6

PILLER, Ashton

16

VANCOUVER THU

47.08

2(1)

5

7

STATES-JONES, Trinaya

17

UNATTACHED BRI

49.87

2(2)

6

8

FARROKH, Shouka

16

VANCOUVER THU

50.16

2(3)

4

9

HANNAFORD, Emma

16

LANGLEY MUSTAN

53.41

2(4)

3

 

COSCO, Danielle

17

KAJAKS TRACK & F

DNS

2

 

 

SECTION RESULTS

Pl  NameAgeTeamTime Section 1 of2

1

WESOLOWSKI, Gabrielle

17

CALTAF ATHLETIC

42.72

2

FUNG, Logan

16

VANCOUVER THU

43.67

3

SMITH, Cayla

17

OCEAN ATHLETICS

44.05

4

DICKINSON, Makayla

16

AVIC - Athletics Vict

44.72

5

MALMQUIST, Katelyn

16

Burnaby Striders Tra

45.47

Section 2 of 2

1

PILLER, Ashton

16

VANCOUVER THU

47.08

2

STATES-JONES, Trinaya

17

UNATTACHED BRI

49.87

3

FARROKH, Shouka

16

VANCOUVER THU

50.16

4

HANNAFORD, Emma

16

LANGLEY MUSTAN

53.41

 

COSCO, Danielle

17

KAJAKS TRACK & F

DNS

 

 

 

Pl

Name

Age Team

Time

Pts

1

SMITH, Cayla

17 OCEAN ATHLETICS

1:44.05

10

2

WESOLOWSKI, Gabrielle

17 CALTAF ATHLETIC

1:44.25

8

3

BAZIW, Bridgett

17 VANCOUVER OLY

1:49.28

6

4

FRIESEN, Emily

16 Mid Island Distance

1:52.15

10

 

 

Pl

Name

Age Team

Time

Pts

1

MORTIMER, Rachel

17 UNATTACHED BRI

3:16.58

10

2

MILIC, Hannah

17 OCEAN ATHLETICS

3:16.95

8

3

HANNAFORD, Emma

16 LANGLEY MUSTAN

4:00.70

10

 

 

 

Pl

Name

Age Team

Time

Pts

1

KOBYLANSKI, Maya

16 OCEAN ATHLETICS

5:08.88

10

2

MACGOWAN, Emily

17 VANCOUVER THU

5:30.29

10

3

FRIESEN, Emily

16 Mid Island Distance

5:33.22

8

 

 

Pl  TeamTime

 

1      OCEAN ATHLETICS (A)1:56.00

2       VANCOUVER THUNDERBIRDS (A)2:05.00

 

 

 

 

MEN’S U16

 

 

Finals

Pl Name

 

Age

 

Team

 

Time

 

 

Pts

1 GIBBS, Mitchell

15

UNIVERSAL ATHLE

7.49

 

10

2 JIANG, Roy

15

OCEAN ATHLETICS

7.52

 

8

3 MA, Quan Ting Thomas

15

VANCOUVER OLY

7.52

 

6

4 PANESAR, Harvir

15

KAJAKS TRACK & F

7.56

 

5

5 HSU, Brandon

14

Burnaby Striders Tra

7.78

 

10

Prelims

Pl Name

 

 

Age

 

 

Team

 

 

Time

 

 

H (Pl)

 

1 MA, Quan Ting Thomas

15

VANCOUVER OLY

7.50q

3(1)

 

2 GIBBS, Mitchell

15

UNIVERSAL ATHLE

7.52q

3(2)

 

3 JIANG, Roy

15

OCEAN ATHLETICS

7.55q

4(1)

 

4 PANESAR, Harvir

15

KAJAKS TRACK & F

7.62q

2(1)

 

5 HSU, Brandon

14

Burnaby Striders Tra

7.80q

3(3)

 

6 ANIAMAKA, Praise

15

UNIVERSAL ATHLE

7.89

4(2)

 

7 SHEN, Ajax

14

OCEAN ATHLETICS