• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Hershey Harrier All-Comers #4

Burnaby, BC
July 8th, 2003

100m Heat 1 Wind +0.0
1. Steve Larson ’75 Metro AC 10.93
2. Levi Sampson ’81 South Fraser 11.70
3. Kevin Lim ’88 Norwesters 11.86
4. Bryant Ward ’88 Norwesters 12.52
5. Alex Liang ’88 Langley Mustangs 12.98
100m Heat 2 Wind +0.0
1. Liza Whitehead ’87 Langley Mustangs 12.71
2. Brooke MacDonald ’79 UA 12.75
3. Bob Cheng ’59 Kajaks 12.92
4. Dena Gabbassova ’87 Burnaby Striders 12.97
5. Miranda Quinn ’90 Burnaby Striders 13.57
6. Samuel Vela ’90 City Track 13.59
100m Heat 3 Wind +0.0
1. Omar Atlani ’90 Norwesters 13.22
2. Megan Delmonico ’60 Tri City Greyhounds 13.74
3. Jerry Sova ’61 UA 13.80
4. Tania Carreras ’89 City Track 14.38
5. Sarita Burrowes ’52 Tri City Greyhounds 16.37
200m Heat 1 Wind +0.0
1. Dwight Samuels ’77 UA 22.76
2. Ryan Quinn ’87 UA 23.33
3. Levi Sampson ’81 South Fraser 23.34
4. Bryant Ward ‘88 Norwesters 25.47
5. Dena Gabbasova ’87 Burnaby Striders 26.19
6. Bob Cheng ’59 Kajaks 26.47
200m Heat 2 Wind +0.0
1. Brent Davy ’55 UA 26.22
2. Liza Whitehead ’87 Langley Mustangs 26.56
3. Alex Liang ’88 Langley Mustangs 26.73
4. Michelle Rodrigues ’88 West Coast Pacers 27.20
5. Katy Burkholder ’87 Burnaby Striders 27.57
Mary Hein ’86 Kajaks DNS
200m Heat 3 Wind +0.0
1. Samuel Vela ’90 City Track 27.56
2. Miranda Quinn ’90 Burnaby Striders 28.08
3. Tania Carreras ’89 City Track 29.45
4. Kelly Bullivant ’89 Langley Mustangs 29.90
5. Hanuschka Santamaria ’62 UA 30.72
6. Andrew Hall ’90 Langley Mustangs 31.40
400m Heat 1
1. Kevin Lim ’88 Norwesters 50.73
2. Ryan Quinn ’87 UA 51.66
3. James Weston ’87 Norwesters 52.53
4. Dustin Walsh ’83 West Coast Pacers 55.82
5. Brent Davy ’55 UA 57.79
400m Heat 2
1. Gary Cassidy ’53 Deerfoot 58.39
2. Jim Van Meer ’53 Valley Royals 59.66
3. Dena Gabbasova ’87 Burnaby Striders 1:00.96
4. Mary Hein ’86 Kajaks 1:02.20
400m Heat 3
1. Bob Cheng ’59 Kajaks 1:03.08
2. Andrew Hall ’90 Langley Mustangs 1:08.51
800m Heat 1
1. Mark Sherman ’68 VFAC 2:03.80
2. Paul Reimer ’55 Deerfoot 2:05.79
3. Jerin Mece ’86 City Track 2:13.80
4. Shannon Elmer ’85 City Track 2:16.73
5. Hayley Jensen ’87 UA 2:29.34
6. Amanda Hall ’88 Langley Mustangs 2:30.88
7. Kelly Bullivant ’89 Langley Mustangs 2:51 35
8. Austin Miles ’93 WV Track Club 2:52.19
800m Heat 2
1. Tom Cardle ’61 Hershey Harriers 2:16.38
2. Art Boileau ’57 Hershey Harriers 2:22.74
3. Keith Robinson ’56 UA 2:25.42
4. Stephen Odwin ’36 Hershey Harriers 2:32.49
5. Lindsay Delayen UA 2:33.43
6. Hanuschka Santamaria ’62 UA 2:34.64
7. Terry Loftus ’51 UA 2:46.26
8. Joyce Deacon ’46 UA 3:30.13
800m Heat 3
1. Marty Cluff ’77 Valley Royals 1:51.88
2. Scott Kennedy ’81 Pacific 1:52.20
3. Craig Babiuk ’81 Pacific 1:52.55
4. Glen Sagui ’80 Pacific 1:53.48
5. Jack Armour ’62 UA 1:55.38
6. Medi Ahrari ’83 SFU 1:58.70
7. Kerry Kuzuta ’88 UA 1:59.58
8. Jon Kawamoto ’86 City Track 2:00.78
9. Ben Kotanen ’80 Langley Mustangs 2:01.91
Josh Henderson ’90 Pacific DNF
Edward Hoey ’85 City Track DNF
1500m Women
1. Leah Pells ’64 City Track 4:10.62
2. Nathalie Cote ’73 Mountain West 4:34.67
3. Marcie Klassen ’71 Kajaks 4:37.37
4. Celia Ambery ’83 UBC 4:43.48
5. Michelle Mark ’83 UBC 4:49.73
6. Kristin Carpenter ’82 UBC 5:01.54
7. Samantha Lotnick ’89 Langley Mustangs 5:05.44
8. Nicola Everton ’65 VFAC 5:21.93
9. Rachel Hardwick ’88 City Track 5:29.09
Vicky Pounds ’70 Mountain West DNF
1500m Men
1. Bruno Mazzota ’80 Kamloops T&F 3:50.12
2. David Roulston ’82 Kajaks 3:50.38
3. Aaron Heidt ’76 Valley Royals 3:51.10
4. Sam Pawluk ’85 Kajaks 3:56.46
5. Kris Swanson ’81 Pacific 3:59.04
6. Ryan Weber ’82 UA 4:02.29
7. Dylan Gant ’86 UA 4:09.72
8. Kevin O’Connor ’67 Hershey Harriers 4:15.09
9. Mark Lister ’83 Kajaks 4:16.22
10. Jeremy Acker ’81 UA 4:17.46
11. Eric White ’87 UA 4:21.94
12. Steven Stanage ’55 UA 4:28.06
13. Chris Ovens ’81 Chilliwack 4:47.42
14. Steve Vachon ’63 Norwesters 5:18.57
Ryan Hayden Villanova DNF
3000m
1. Mark Sherman ’68 VFAC 9:22.13
2. Tina Connelly ’70 Nike Canada 9:25.08
3. Art Boileau ’57 Hershey Harriers 9:38.33
4. Gord Carscadden ’56 Hershey Harriers 9:53.10
5. Justin Boulin ’83 UA 10:28.69
6. Jonas Tucker ’77 UA 10:33.69
1500m Racewalk
1. Faune Johnson ’48 Racewalk West 9:23.67
2. Margaret Benson ’59 Racewalk West 9:49.47
3. Dianne Ruzgaitis ’52 UA 10:15.61
4. Marc Samhon ’65 UA 10:15.72
5. Maria MacKenzie ’48 Racewalk West 10:42.16
4x100m Relay
1. Burnaby Striders 51.32
2. Royal City 53.48

User Comments

  • Currently, there are no comments.