• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Hershey Atlantic Final

Shédiac, NB
July 10th, 2005

Girls 9-10 50 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Pothier, Jessi 9 NS 8.2 1
2 Phillip, Lydia 10 Moncton, NB 8.4 1
3 Joyce, Kayla 9 NS 8.6 2
4 Dodsworth, Dana 10 Quispamsis, NB 8.6 1
5 Haworth, Victoria 9 NS 9.1 2
6 Holland, Emily 9 NS 9.1 1
7 Boyd, Allison 9 Riverview, NB 9.4 2

Girls 9-10 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Wynn, Regan 9 NS 15.2 1
2 Smith, Kalie 10 Fredericton, NB 15.7 1
3 Pothier, Jessi 9 NS 15.9 1
4 Kaye, Laura 10 Hanwell, NB 16.1 1
5 Phillip, Lydia 10 Moncton, NB 16.7 1
6 Joyce, Kayla 9 NS 17.0 2
7 Dodsworth, Dana 10 Quispamsis, NB 17.1 2

Girls 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Arsenault, Emily 12 Moncton, NB 13.9 1
2 Maxwell, Shanice 11 NS 14.2 1
2 Paris, Shakara 11 NS 14.2 1
4 Jennex, Madison 11 NS 14.4 1
5 Hurry, Lauren 12 PEI 14.7 2
6 Cormier, Veronique 11 Shediac, NB 15.1 1
7 Donahoe, Katelynn 12 Riverview, NB 15.3 2

Girls 13-14 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Forest, Nicole 13 Shediac 13.5 1
2 Wagar, Melanie 13 NS 13.5 1
3 MacDonald, Rachelle 14 Saint John, NB 13.9 2
4 Stickney, Jessica 13 NS 14.0 1
5 Gould, Lauren 13 Fredericton, NB 14.4 1
6 Charlton, Cynthia 13 NS 15.9 2

Girls 9-10 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Wynn, Regan 9 NS 32.0
2 Kaye, Laura 10 Hanwell, NB 34.2
3 Elms, Stephanie 10 NB 34.8
4 Deveau, Bridget 9 NS 36.5

Girls 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Arsenault, Emily 12 Moncton, NB 28.5 1
2 Clarke, Livia 12 Fredericton, NB 30.7 1
3 Jennex, Madison 11 NS 31.1 1
4 Donahoe, Katelynn 12 Riverview, NB 31.9 2
5 Hurry, Lauren 12 PEI 32.6 2
6 Goodine, Hilary 12 Anfield, NB 33.3 1

Girls 13-14 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Wagar, Melanie 13 NS 29.6 1
2 Forest, Nicole 13 Shediac 30.0 2
3 Gould, Lauren 13 Fredericton, NB 30.0 1
4 Stickney, Jessica 13 NS 30.1 1
5 Charlton, Cynthia 13 NS 34.2 2

Girls 9-10 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Elms, Stephanie 10 NB 1:17.3
2 Smith, Kalie 10 Fredericton, NB 1:20.3
3 Clarke, Laura 10 Fredericton, NB 1:22.9
4 Deveau, Bridget 9 NS 1:24.1

Girls 11-12 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Hawkes, Morgan 12 Fredericton, NB 1:07.5
2 Clarke, Livia 12 Fredericton, NB 1:10.8
3 Langley, Tristan 11 NS 1:11.4
4 Deveau, Nicole 11 NS 1:20.4

Girls 11-12 800 Meter Dash
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Hawkes, Morgan 12 Fredericton, NB 2:34.6
2 Langley, Tristan 11 NS 2:35.9
3 Cormier, Veronique 11 Shediac, NB 2:46.7
4 Deveau, Nicole 11 NS 2:54.2
5 Bielecka, Emily 11 Fredericton, NB 3:00.2

Girls 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Deveau, Sarah 13 NS 2:30.5
2 Barton, Rebecca 13 NB 2:36.1
3 Sheridan, Katie 13 Riverview, NB 2:49.3
4 Devinney, Mariah 13 Riverview 2:56.7
5 Topalli, Hafije 14 NS 2:58.3

Girls 13-14 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Germain, Kaylea 14 Fredericton, NB 5:14.9
2 Haworth, Rebecca 13 NS 5:58.6
3 Deveau, Sarah 13 NS 6:00.7
4 Sheridan, Katie 13 Riverview, NB 6:02.7
5 Devinney, Mariah 13 Riverview 6:16.4

Girls 9-10 Long Jump
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Pothier, Jessi 9 NS 2.02m
2 Smith, Kalie 10 Fredericton, NB 1.91m
3 Phillip, Lydia 10 Moncton, NB 1.90m
4 Holland, Emily 9 NS 1.88m
5 Kaye, Laura 10 Hanwell, NB 1.85m
6 Joyce, Kayla 9 NS 1.75m
7 Clarke, Laura 10 Fredericton, NB 1.69m
8 Haworth, Victoria 9 NS 1.60m

Girls 11-12 Long Jump
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Jennex, Madison 11 NS 2.18m
2 Paris, Shakara 11 NS 2.15m
3 Hurry, Lauren 12 PEI 2.11m
3 Wright, Rachel 11 NS 2.11m
5 Goodine, Hilary 12 Anfield, NB 2.02m
6 Cormier, Veronique 11 Shediac, NB 1.97m
7 Eaton, Sasha 11 Riverview, NB 1.96m
8 Martin, Josee 12 Rogersville, NB 1.90m

Girls 13-14 Long Jump
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Gould, Lauren 13 Fredericton, NB 2.29m
2 Deveau, Sarah 13 NS 2.26m
3 MacDonald, Rachelle 14 Saint John, NB 2.10m
3 Wagar, Melanie 13 NS 2.10m
5 Topalli, Hafije 14 NS 2.01m
6 Stickney, Jessica 13 NS 2.00m

Girls 9-10 Softball Throw
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Deveau, Bridget 9 NS 76-06.00
2 Johnson, Theresa 10 Burton, NB 64-06.00
3 Clarke, Laura 10 Fredericton, NB 61-01.00
4 Drummond, Selena 9 Beaver Dam, NB 59-07.00
5 Haworth, Victoria 9 NS 51-04.00

Girls 11-12 Softball Throw
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Eaton, Sasha 11 Riverview, NB 93-03.00
2 MacKay, Brittany 11 NS 84-09.00
3 Melanson, Caroline 12 Scoudouc 83-08.00

Girls 13-14 Softball Throw
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Forest, Nicole 13 Shediac 123-10.00
2 McNeil, Jenny 13 Unattached 120-11.00
3 Cassidy, Lindsay 13 NS 103-06.00
4 Topalli, Hafije 14 NS 103-05.00

Boys 9-10 50 Meter Dash
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Doak, Charles 10 Fredericton, NB 8.1
2 Sloot, Brandon 10 Burton, NB 8.3
3 McGraw, Kevin 9 Shediac, NB 8.4
4 Gallagher, Patrick 9 NB 8.8
5 Davis, Zachary 9 NS 8.9
6 Brown, Marc 10 Riverview, NB 9.0

Boys 9-10 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 MacMackin, Nick 10 Quispamsis, NB 15.4 1
2 Doak, Charles 10 Fredericton, NB 15.4 1
3 Sloot, Brandon 10 Burton, NB 15.4 1
4 Gallagher, Patrick 9 NB 17.0 2
5 Banks, Peter 10 Saint John, NB 17.1 1
6 Cormier, Nicholas 10 Cap-Pele, NB 17.4 2
7 Davis, Zachary 9 NS 17.9 2

Boys 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Getson, Mitchell 11 NS 14.3 1
2 Nickerson, Cody 11 NS 14.9 1
3 Cosman, Branden 12 Unattached 15.0 1
4 Wright, Shawn 11 NS 15.1 1
5 Phillip, Joshua 12 Moncton, NB 15.1 1
6 Smith, Cody 11 Saint John, NB 15.2 2
7 McGraw, Patrick 11 Shediac, NB 15.5 1
8 Lannan, Robert 11 NS 15.6 2
9 Myette, Daniel 11 NB 18.8 2

Boys 13-14 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 MacLeod, Matthew 14 Moncton, NB 13.4 1
2 Thomas, Richard 13 NS 13.5 1
3 Smith, Spencer 13 PEI 13.8 2
4 Stuart, Alex 13 Riverview, NB 14.0 1
5 Blunt, Josh 13 NS 14.6 2
6 Brown, Matthew 13 Riverview, NB 16.3 2

Boys 9-10 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 MacMackin, Nick 10 Quispamsis, NB 33.4 1
2 Doak, Charles 10 Fredericton, NB 33.9 1
3 Gallagher, Patrick 9 NB 34.3 2
4 Sloot, Brandon 10 Burton, NB 34.4 1
5 D'Eon, Jason 9 NS 36.3 2
6 Doucette, Aaron 9 NS 43.7 2

Boys 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Getson, Mitchell 11 NS 30.0 1
2 Cosman, Branden 12 Unattached 31.4 1
3 Nickerson, Cody 11 NS 31.7 1
4 Lannan, Robert 11 NS 32.8 2
5 Smith, Cody 11 Saint John, NB 33.0 1
6 Boyd, Patrick 11 Riverview, NB 33.3 2
7 Doucette, Jeremiah 11 NS 34.0 1
8 Gallagher, Jonathan 11 NB 35.8 2

Boys 13-14 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Smith, Spencer 13 PEI 28.3 2
2 MacLeod, Matthew 14 Moncton, NB 28.7 1
3 Blunt, Josh 13 NS 30.3 2
4 Brown, Matthew 13 Riverview, NB 33.8 1
5 Myette, Ryan 13 NS 35.2 2

Boys 9-10 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 MacMackin, Nick 10 Quispamsis, NB 1:15.1 1
2 Billings, Jacob 10 Noonan 1:17.0 1
3 D'Eon, Jason 9 NS 1:22.5 2
4 Savoie-Vienneau, Philipp 10 Shediac, NB 1:23.3 2
5 McGraw, Kevin 9 Shediac, NB 1:24.1 1
6 Doucette, Aaron 9 NS 1:34.3 2

Boys 11-12 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 D'Eon, Gregory 11 NS 1:09.5 1
2 Seto, Adam 11 NS 1:12.5 2
3 Boyd, Patrick 11 Riverview, NB 1:15.2 1
4 Ferguson, John 11 NS 1:16.9 1
5 McGraw, Patrick 11 Shediac, NB 1:17.0 1
6 Doucette, Jeremiah 11 NS 1:18.7 2
7 Clarke, Daniel 11 Riverview 1:18.9 1
8 Gallagher, Jonathan 11 NB 1:23.0 2

Boys 11-12 800 Meter Dash
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Chambers, Dustin 11 NS 2:33.6
2 D'Eon, Gregory 11 NS 2:39.7
3 Seto, Adam 11 NS 2:46.7
4 Kinch, Perry 12 PEI 2:47.8
5 Goff, Paul 12 St. Andrews, NB 2:48.0
6 Ferguson, John 11 NS 3:01.1
7 Ferguson, Arthur 11 NS 3:06.6
8 Topalli, Fatlum 11 NS 3:09.6

Boys 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Jacobs, Mike 13 Fredericton, NB 2:13.3
2 Bergman, Joel 13 NS 2:14.8
3 Doucette, Jonah 13 NS 2:26.8
4 Myette, Andrew 13 NS 2:32.3

Boys 13-14 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Doucette, Jonah 13 NS 5:09.6
2 Myette, Andrew 13 NS 5:42.1
3 Doucet, Caleb 13 Unattached 6:05.8

Boys 9-10 Long Jump
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Savoie-Vienneau, Philipp 10 Shediac, NB 1.89m
2 Drummond, Malik 10 Beaver Dam, NB 1.82m
3 Brown, Marc 10 Riverview, NB 1.73m
4 Melanson, Jeremie 10 Scoudouc, NB 1.56m
5 Horgan, Daniel 9 NB 1.49m

Boys 11-12 Long Jump
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Wright, Shawn 11 NS 2.19m
2 Horgan, Timothy 12 NB 2.07m
3 Nickerson, Cody 11 NS 2.03m
4 Boyd, Patrick 11 Riverview, NB 1.96m
5 Phillip, Joshua 12 Moncton, NB 1.95m
6 Kinch, Perry 12 PEI 1.83m
7 Lannan, Robert 11 NS 1.76m
8 Ferguson, John 11 NS 1.65m

Boys 13-14 Long Jump
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Stuart, Alex 13 Riverview, NB 1.96m
2 Brown, Matthew 13 Riverview, NB 1.90m
3 Wright, Edward 13 NS 1.72m

Boys 9-10 Softball Throw
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Drummond, Malik 10 Beaver Dam, NB 114-04.00
2 McGraw, Kevin 9 Shediac, NB 97-05.00
3 Savoie-Vienneau, Philipp 10 Shediac, NB 83-06.00
4 Melanson, Jeremie 10 Scoudouc, NB 80-01.00
5 Muckart, Tyler 10 Saint John, NB 71-05.00
6 Cormier, Nicholas 10 Cap-Pele, NB 70-06.00
7 Davis, Zachary 9 NS 62-02.00

Boys 11-12 Softball Throw
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Getson, Mitchell 11 NS 146-01.00
2 Richards, Xavier 12 Oromocto, NB 143-05.00
3 Wright, Shawn 11 NS 139-00.00
4 Stewart, Tyler 12 Geary, NB 124-00.00
5 McGraw, Patrick 11 Shediac, NB 106-11.00
6 Seto, Adam 11 NS 100-04.00

Boys 13-14 Softball Throw
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Smith, Spencer 13 PEI 168-03.00
2 Myette, Andrew 13 NS 149-00.00
3 Thomas, Richard 13 NS 144-04.00
4 Doucette, Jonah 13 NS 122-05.00
5 Wright, Edward 13 NS 119-05.00
6 Myette, Ryan 13 NS 114-03.00
7 MacLeod, Matthew 14 Moncton, NB 112-08.00

User Comments

  • Currently, there are no comments.