• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

NB Hershey Provincial

Saint John, NB
June 21st, 2005

Girls 9-10 50 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Kashetsky, Nadia 10 8.4 2
2 Phillip, Lydia 10 8.5 1
3 MacAulay, Leah 9 8.7 1
4 Dodsworth, Dana 10 8.9 2
5 Phinney, Laura 9 9.6 1
6 Boyd, Allison 9 9.6 1
7 Smith, Chelsey 9 9.7 1
8 Farrell, Jena 10 9.8 1
9 Guest, Karlie 9 10.0 2
10 Drummond, Selena 9 11.8 2

Girls 9-10 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Smith, Kalie 10 15.6 1
2 Kaye, Laura 10 15.6 3
3 Kashetsky, Nadia 10 16.0 3
4 Ojuawo, Olamide 10 16.1 2
5 Phillip, Lydia 10 16.1 1
6 Dodsworth, Dana 10 16.9 1
7 MacAulay, Leah 9 17.1 1
8 Regular, Morgan 10 17.3 2
9 Tremblay, Sophie 10 17.5 3
10 Smith, Chelsey 9 18.4 3
11 Phinney, Laura 9 18.5 3
12 Boyd, Allison 9 18.8 1
13 Loparco, Julia 9 19.0 2
14 Farrell, Jena 10 19.8 2
15 Guest, Karlie 9 19.9 1

Girls 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Arsenault, Emily 12 14.0 2
2 Vass, Kelly 12 14.6 2
3 Cormier, Veronique 11 14.7 1
4 Donahoe, Katelynn 12 15.0 2
5 Kelly, Erin 11 15.0 1
6 Gillis, Elaine 12 15.2 3
7 Pelletier, Rachelle 12 15.3 1
8 Gaunce, Emily 12 15.4 3
9 Walker, Deirdre 11 15.5 2
9 Martin, Josee 12 15.5 1
11 Leavitt, Lauren 11 15.7 3
12 Guest, Hailey 12 15.9 2
13 Davis, Jessica 11 15.9 3
14 McTague, Carissa 11 16.2 3
15 Bourque Jacobs, Annie 12 16.2 3
16 Eaton, Sasha 11 16.3 2
17 Nisbet, Haylea 11 16.9 1
18 Melanson, Caroline 12 17.0 1

Girls 13-14 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Forest, Nicole 13 13.8
2 Gould, Lauren 13 13.9
3 MacDonald, Rachelle 14 14.1
4 Burton, Katelyn 14 16.2

Girls 9-10 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Kaye, Laura 10 34.0
2 Ojuawo, Olamide 10 34.2
3 Daley, Katie 9 34.7
4 Elms, Stephanie 10 36.8
5 Regular, Morgan 10 37.1
6 Loparco, Julia 9 41.3

Girls 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Arsenault, Emily 12 29.0 2
2 Clarke, Livia 12 31.3 2
3 Goodine, Hilary 12 31.4 2
4 Pelletier, Rachelle 12 32.2 2
5 Donahoe, Katelynn 12 32.3 1
6 Kelly, Erin 11 32.3 2
7 Dale, Taylor 11 32.4 2
8 Tremblay, Catherine 12 32.8 2
9 Davidson, Chelsea 11 33.0 1
10 Gaunce, Emily 12 33.3 1
11 Jackson, Molly 11 33.7 1
12 McTague, Carissa 11 34.0 2
13 Guest, Hailey 12 34.2 1
14 Bielecka, Emily 11 34.5 1
15 Davis, Jessica 11 35.1 1
16 Leavitt, Lauren 11 36.0 1

Girls 13-14 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Gould, Lauren 13 29.3
2 Baker, Lesley 14 29.9
3 Barton, Rebecca 13 29.9
4 Forest, Nicole 13 29.9

Girls 9-10 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Daley, Katie 9 1:23.4
2 Smith, Kalie 10 1:23.8
3 Clarke, Laura 10 1:24.5
4 Boudreau, Isabelle 10 1:26.0
5 Elms, Stephanie 10 1:26.7
6 Regular, Morgan 10 1:27.0
7 Tremblay, Sophie 10 1:28.5

Girls 11-12 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hawkes, Morgan 12 1:08.2 3
2 Vass, Kelly 12 1:11.0 2
3 Clarke, Livia 12 1:12.6 2
4 Kelly, Erin 11 1:14.1 1
5 Dale, Taylor 11 1:15.6 2
6 Jackson, Molly 11 1:16.3 3
7 Davidson, Chelsea 11 1:16.8 3
8 McTague, Carissa 11 1:17.7 2
9 Goodine, Hilary 12 1:18.2 1
10 Bielecka, Emily 11 1:18.3 3
11 Guest, Hailey 12 1:19.4 1
12 Tremblay, Catherine 12 1:19.5 2
13 Martin, Josee 12 1:19.9 1
14 Nisbet, Haylea 11 1:23.4 2
15 Waugh, Tessa 11 1:23.7 1
16 Manning, Courtney 12 1:24.8 1

Girls 11-12 800 Meter Dash
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Hawkes, Morgan 12 2:41.4
2 Cormier, Veronique 11 2:44.0
3 Bielecka, Emily 11 3:06.1
4 Tremblay, Catherine 12 3:08.5
5 Manning, Courtney 12 3:23.4
6 Waugh, Tessa 11 3:58.1

Girls 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Barton, Rebecca 13 2:49.5
2 Sheridan, Katie 13 2:57.1
3 Baker, Lesley 14 3:03.7
4 Devinney, Mariah 13 3:05.2

Girls 13-14 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Germain, Kaylea 14 5:20.5
2 Sheridan, Katie 13 6:23.7
3 Devinney, Mariah 13 6:32.1
4 Burton, Katelyn 14 6:41.4

Girls 9-10 Long Jump
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Phillip, Lydia 10 1.92m
2 Smith, Kalie 10 1.83m
3 Clarke, Laura 10 1.80m
3 Kaye, Laura 10 1.80m
5 Ojuawo, Olamide 10 1.75m
6 Tremblay, Sophie 10 1.69m
7 Boudreau, Isabelle 10 1.50m
8 Loparco, Julia 9 1.48m
9 Boyd, Allison 9 1.42m
10 Johnson, Theresa 10 1.35m
11 Kashetsky, Tovah 9 1.25m
12 Guest, Karlie 9 1.13m
13 Drummond, Selena 9 1.09m

Girls 11-12 Long Jump
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Cormier, Veronique 11 2.17m
2 Goodine, Hilary 12 2.15m
3 Walker, Deirdre 11 2.05m
3 Martin, Josee 12 2.05m
5 Davidson, Chelsea 11 1.95m
6 Eaton, Sasha 11 1.89m
7 Dale, Taylor 11 1.82m
8 Nisbet, Haylea 11 1.79m
9 Pelletier, Rachelle 12 1.75m
10 Gillis, Elaine 12 1.73m
11 Bourque Jacobs, Annie 12 1.72m
12 Melanson, Caroline 12 1.69m
13 Farrell, Sarah 12 1.58m
14 Manning, Courtney 12 1.54m

Girls 13-14 Long Jump
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Gould, Lauren 13 2.24m
2 MacDonald, Rachelle 14 2.09m
3 Comeau, Karoleen 13 1.67m

Girls 9-10 Softball Throw
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Kashetsky, Nadia 10 21.75m
2 Johnson, Theresa 10 21.00m
3 Clarke, Laura 10 18.50m
3 Drummond, Selena 9 18.50m
5 Boudreau, Isabelle 10 15.50m
6 Farrell, Jena 10 13.75m
7 Kashetsky, Tovah 9 13.50m
8 Phinney, Laura 9 13.25m

Girls 11-12 Softball Throw
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Eaton, Sasha 11 30.00m
2 Gillis, Elaine 12 25.80m
3 Melanson, Caroline 12 25.50m
4 Bourque Jacobs, Annie 12 24.10m
5 Farrell, Sarah 12 22.50m

Girls 13-14 Softball Throw
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Forest, Nicole 13 39.10m
2 Burton, Katelyn 14 34.00m
3 Sheridan, Katie 13 24.70m

Boys 9-10 50 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 McGraw, Kevin 9 8.0 1
2 Sloot, Brandon 10 8.2 1
3 Doak, Charles 10 8.3 2
4 Gallagher, Patrick 9 8.6 1
5 Brown, Marc 10 8.8 2
6 Tremblay, Paul 9 9.5 2
7 Muckart, Tyler 10 9.5 2

Boys 9-10 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Sloot, Brandon 10 15.5 3
2 MacMackin, Nick 10 15.7 2
3 Doak, Charles 10 15.9 3
3 Banks, Peter 10 15.9 2
5 Gallagher, Patrick 9 16.1 2
6 Howatt, William 9 16.4 1
7 Savoie-Vienneau, Philipp 10 16.4 3
8 Cormier, Nicholas 10 16.9 1
9 Gaunce, Benjamin 10 16.9 2
10 Brown, Marc 10 17.0 1
11 Gilbret, Brett 9 17.2 2
12 Drummond, Malik 10 17.6 1
13 Billings, Isaac 9 18.0 3
14 Patterson, Dennis 10 18.2 2
15 Muckart, Tyler 10 18.9 1
16 Tremblay, Paul 9 19.4 3
17 Horgan, Daniel 9 19.7 1

Boys 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Brideau, Evan 12 14.4 2
2 Phillip, Joshua 12 14.6 2
3 Cosman, Branden 12 14.9 2
4 McGraw, Patrick 11 15.0 2
5 Allison, Joel 12 15.3 3
6 Smith, Cody 11 15.5 3
7 Clarke, Daniel 11 15.7 1
8 Richards, Xavier 12 15.7 2
9 Wolfe, Connor 11 15.7 1
10 Dennis, Evan 11 15.8 1
11 Nisbet, Trevor 12 15.9 1
12 Gallagher, Jonathen 11 16.5 1
13 Parks, James 11 16.5 3
14 Guest, Riley 11 16.8 3
15 Camp, David 11 17.1 1
16 Stewart, Tyler 12 17.5 3

Boys 13-14 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 MacLeod, Matthew 14 13.5
2 Stuart, Alex 13 13.7
3 Wolfe, Tanner 13 15.6
4 Brown, Matthew 13 15.6

Boys 9-10 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 MacMackin, Nick 10 32.7 1
2 Sloot, Brandon 10 33.4 1
3 Howatt, William 9 33.7 1
4 Doak, Charles 10 34.4 2
5 Banks, Peter 10 35.3 2
6 Gallagher, Patrick 9 36.0 2
7 Richard, Louis 10 36.4 2
8 Gaunce, Benjamin 10 36.9 1
9 McHatten, Logan 9 39.9 1

Boys 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Cosman, Branden 12 32.1 1
2 Simmons, Jason 11 32.5 1
3 Smith, Cody 11 32.8 1
4 Connors, Brandon 11 33.1 1
5 Boyd, Patrick 11 33.6 2
6 Horsman, Samuel 11 33.6 2
7 Regular, Tyler 12 33.7 1
8 Richards, Xavier 12 33.8 2
9 Gallagher, Jonathen 11 35.4 1
10 Nisbet, Thomas 12 35.4 2
11 Dennis, Evan 11 36.1 2
12 Nisbet, Trevor 12 36.9 1
13 Parks, James 11 37.2 1
14 LeBlanc, Jordan 11 37.8 2

Boys 13-14 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 MacLeod, Matthew 14 28.7
2 Tree, Andy 14 31.3
3 Brown, Matthew 13 34.0

Boys 9-10 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 McGraw, Kevin 9 1:20.0 1
2 MacMackin, Nick 10 1:20.6 2
3 Billings, Jacob 10 1:21.5 1
4 Banks, Peter 10 1:22.5 2
5 Savoie-Vienneau, Philipp 10 1:22.6 2
6 Richard, Louis 10 1:24.3 1
7 Gilbret, Brett 9 1:25.1 1
8 Melanson, Jeremie 10 1:25.4 1
9 Billings, Isaac 9 1:26.3 1
10 Patterson, Dennis 10 1:26.5 2
11 Gaunce, Benjamin 10 1:29.3 2

Boys 11-12 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Age School Finals H# Points
==========================================================================
1 Brideau, Evan 12 1:15.0 2
2 Clarke, Daniel 11 1:17.9 2
3 Simmons, Jason 11 1:18.4 1
4 Boyd, Patrick 11 1:19.8 2
5 McGraw, Patrick 11 1:20.7 1
6 Johnston, Bradley 11 1:21.1 2
7 Gallagher, Jonathen 11 1:21.2 2
8 Nisbet, Thomas 12 1:21.5 1
9 Allison, Joel 12 1:23.0 1
10 Regular, Tyler 12 1:26.9 1
11 LeBlanc, Jordan 11 1:29.2 1
12 Horsman, Samuel 11 1:29.7 1
13 Parks, James 11 1:30.9 1
14 Guest, Riley 11 1:32.5 2

Boys 11-12 800 Meter Dash
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Goff, Paul 12 2:55.4
2 Wolfe, Connor 11 2:56.1
3 Nisbet, Trevor 12 2:56.9
4 Johnston, Bradley 11 3:03.9
5 Connors, Brandon 11 3:05.3
6 Nisbet, Thomas 12 3:07.9
7 Regular, Tyler 12 3:22.8

Boys 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Jacobs, Mike 14 2:20.8
2 Stuart, Alex 13 2:36.9
3 Wolfe, Tanner 13 3:06.1

Boys 13-14 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Tree, Andy 14 5:58.1
2 Doucet, Caleb 13 5:58.9
3 Goff, Paul 12 6:19.9
4 Phillip, Nathan 14 6:45.2

Boys 9-10 Long Jump
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Savoie-Vienneau, Philipp 10 1.94m
2 Drummond, Malik 10 1.85m
3 Brown, Marc 10 1.65m
3 Richard, Louis 10 1.65m
5 Melanson, Jeremie 10 1.57m
6 Horgan, Daniel 9 1.41m

Boys 11-12 Long Jump
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Allison, Joel 12 2.00m
2 Phillip, Joshua 12 1.99m
3 Horgan, Timothy 12 1.93m
4 Boyd, Patrick 11 1.88m
5 Horsman, Samuel 11 1.80m
6 Simmons, Jason 11 1.78m
7 Clarke, Daniel 11 1.76m
8 Laflamme, Cedric 12 1.71m
8 Stewart, Tyler 12 1.71m
10 LeBlanc, Jordan 11 1.64m

Boys 13-14 Long Jump
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Stuart, Alex 13 2.00m
2 Phillip, Nathan 14 1.98m
3 Brown, Matthew 13 1.93m
4 Tree, Andy 14 1.90m

Boys 9-10 Softball Throw
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Drummond, Malik 10 35.70m
2 McGraw, Kevin 9 31.10m
3 Tremblay, Paul 9 26.80m
4 Melanson, Jeremie 10 25.75m
5 Cormier, Nicholas 10 24.40m
6 Muckart, Tyler 10 23.90m
7 Gilbret, Brett 9 22.40m

Boys 11-12 Softball Throw
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Stewart, Tyler 12 43.60m
2 Richards, Xavier 12 43.50m
3 Wolfe, Connor 11 38.10m
4 Johnston, Bradley 11 36.70m
5 McGraw, Patrick 11 34.10m
6 Guest, Riley 11 30.90m
7 Laflamme, Cedric 12 28.70m
8 Phillip, Joshua 12 28.30m
9 Camp, David 11 27.40m

Boys 13-14 Softball Throw
=======================================================================
Name Age School Finals Points
=======================================================================
1 Phillip, Nathan 14 42.00m
2 Wolfe, Tanner 13 41.80m
3 MacLeod, Matthew 14 38.20m

Mixed 9-10 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Unattached 'D' 1:11.2
1) Savoie-Vienneau, Philippe 10 2) Melanson, Jeremie 10
3) Cormier, Nicholas 10 4) McGraw, Kevin 9
2 Unattached 'C' 1:11.7
1) Banks, Peter 10 2) Patterson, Dennis 10
3) Gaunce, Benjamin 10 4) MacMackin, Nick 10
3 Unattached 'A' 1:12.7
1) Boyd, Allison 9 2) MacAulay, Leah 9
3) Kaye, Laura 10 4) Daley, Katie 9
4 Unattached 'B' 1:19.3
1) Smith, Chelsey 9 2) Kashetsky, Tovah 9
3) Loparco, Julia 9 4) Kashetsky, Nadia 10
5 Unattached 'E' 1:21.9
1) Brown, Marc 10 2) Billings, Isaac 9
3) Howatt, William 9 4) Gilbret, Brett 9

Mixed 11-12 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Unattached 'A' 1:01.0
1) Vass, Kelly 12 2) Cormier, Veronique 11
3) Gillis, Elaine 12 4) Arsenault, Emily 12
2 Unattached 'D' 1:06.3
1) Dale, Taylor 11 2) Simmons, Jason 11
3) Camp, David 11 4) Connors, Brandon 11
3 Unattached 'C' 1:07.1
1) Dennis, Evan 11 2) Davidson, Chelsea 11
3) Boyd, Patrick 11 4) Clarke, Daniel 11
4 Unattached 'B' 1:08.4
1) Tremblay, Catherine 12 2) Nisbet, Haylea 11
3) Melanson, Caroline 12 4) Bourque Jacobs, Annie 12

Mixed 13-14 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Unattached 'B' 1:02.1
1) Manning, Courtney 12 2) MacLeod, Matthew 14
3) Brown, Matthew 13 4) Stuart, Alex 13
2 Unattached 'A' 1:03.2
1) Devinney, Mariah 13 2) Burton, Katelyn 14
3) Sheridan, Katie 13 4) Baker, Lesley 14

User Comments

  • Currently, there are no comments.