• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Runners' Choice London Distance Series #3

London, ON
June 23rd, 2006

Event 2  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Dillon, Marcus 18 Toronto Olympic 9:08.79
2 Weston, Dave Windsor Legion Tfc 9:35.68
3 Henshaw, Mark 18 London Western T 9:43.54
4 Tome, Mitchell Windsor Legion Tfc 9:56.27
5 Mackie, Kyle Windsor Legion Tfc 11:06.99
-- Paplyk, Matt 19 Toronto Olympic DNF
Event 3 Women 800 Meter
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Henserson, Kate Speed River 2:17.85
2 Schneeberg, Amy Independent 2:20.84
3 Vanos, Jenni Sarnia Athletics 2:23.72
4 Gill, Laura Sarnia Athletics 2:23.78
5 Donaldson, Shauna 16 Saugeen Tfc 2:28.13
6 Gill, Carly Sarnia Athletics 2:30.03
7 Neferu, Ramona 15 Saugeen Tfc 2:34.73
8 Black, Felicia 18 London Western T 2:55.99
9 White, Jaclyn 11 London Runner Di 2:58.96
10 Wonnacott, Jaimee 11 London Runner Di 3:04.89
Event 4 Men 800 Meter
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Arnold, Scott 24 Toronto Olympic 1:53.26 4
2 Dunbar, Kevin Unattached 1:54.24 4
3 Brooks, Brendan Speed River 1:54.36 4
4 Sullivan, Peter Switch Athletics 1:54.47 4
5 Boorsma, Kyle Speed River 1:54.55 4
6 Reiter, Nathan Speed River 1:55.65 4
7 Dhaqane, Moe 16 Phoenix Athletic 1:56.43 3
8 Thorson, Cleve Speed River 1:56.61 3
9 Tremain, Rich GC Athletic Club 1:56.84 3
10 Watson, Rob 19 London Western T 1:57.03 3
11 Berkedele, Walid 18 Phoenix Athletic 1:57.46 3
12 Moore, David Sarnia Athletics 1:58.68 3
13 West, Ricky 16 Phoenix Athletic 1:58.73 2
14 Macauley, Angus Speed River 1:59.66 4
15 Vink, Ben 17 London Western T 1:59.76 3
16 Anders, Klaus Hamilton Olympic 1:59.81 2
17 Knieriem, Scott 18 London Western T 1:59.87 2
18 Fleming, Noah Hamilton Olympic 2:00.97 2
19 Koziarski, Rob Speed River 2:01.07 2
20 Whitfield, Jamie GC Athletic Club 2:01.45 2
21 Cybulski, Dave 22 Lakehead Athletics 2:01.95 3
22 Christie, Russell Unattached 2:02.39 2
23 Brown, Rob Speed River 2:02.75 2
24 Osborne, Gavin GC Athletic Club 2:09.21 1
25 Nolan, Rob GC Athletic Club 2:11.58 1
26 Barry, Eric London Runner Di 2:18.63 1
....Event 4 Men 800 Meter
27 Morden, Matt Sarnia Athletics 2:18.68 1
28 Barry, Daniel London Runner Di 2:48.73 1
29 van Veen, Sailor London Runner Di 3:02.57 1
30 Arndt, Tristan London Runner Di 3:16.92 1
Event 5 Women 3000 Meter
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malette, Rachelle Windsor Legion Tfc 10:12.05
2 Fox, Erin Tri-City Track Club 10:15.53
3 Gibbons, Shannon 18 Saugeen Tfc 10:34.65
4 Nicholson, Michelle 18 London Western T 10:58.87
5 Moran, Brittany Durham Dragons 10:59.46
6 Zonruiter, Gerda London Pacers 11:47.41
Event 6 Men 3000 Meter
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Dekker, Kyle Tri-City Track Club 8:32.98
2 Walton, Adrian 22 London Western T 8:37.84
3 Drew, Stephen Ottawa Lions 8:40.48
4 Lawrence, Alastair Unattached 8:49.59
5 Hughes, Matt 17 Toronto Olympic 8:54.97
6 Suda, Matt 20 London Western T 8:59.61
7 Slaydon, Danel Unattached 9:01.22
8 Piene, Svein Unattached 9:06.20
9 Hammond, Connor London Runner Di 9:08.18
10 George, Wesley Unattached 9:08.94
11 Ross, William 18 London Western T 9:10.56
12 Smith, Brent 19 London Western T 9:12.53
13 Benham, Mike Speed River 9:20.48
14 Thompson, Ford 17 Saugeen Tfc 9:52.19
15 Collinson, Jordan 15 Saugeen Tfc 9:57.05
16 Feeney, Trevor Tri-City Track Club 9:59.10
-- Laan, Brandon 23 London Western T DNF
Event 7 Women 4x1500 Meter Relay
================================================================
Team Finals
================================================================
1 London Runner Distance Club 'A' 21:33.45
1) Robbins, Samantha 15 2) Wilson, Lexi 14
3) Barbon, Stephanie 14 4) Austin, Keri-Lyn 17
Event 8 Men 4x1500 Meter Relay
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Speed River 'A' 15:25.38
1) Hutchinson, Greg 2) Gillis, Eric
3) Coolsaet, Reid 4) Milne, Taylor
2 Phoenix Athletic Association 'A' 16:08.68
1) Heaney, Andrew 18 2) Stephen, Vernon 21
....Event 8 Men 4x1500 Meter Relay
3) Davidson, Mark 18 4) Finn, Ryan 19
3 Speed River 'B' 16:40.51
1) Boorsma, Kyle 2) Baker, Sean
3) Koziarski, Rob 4) Brown, Rob
4 Speed River 'C' 17:08.52
1) Brooks, Brendan 2) Thorson, Cleve
3) Macauley, Angus 4) Reiter, Nathan
5 London Western Track Club 'A' 18:36.43
1) McConell, Patrick 18 2) Knieriem, Scott 18
3) Laan, Brandon 23 4) Suda, Matt 20

User Comments

  • Currently, there are no comments.