• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Edmonton Twilight Meet #3

Edmonton, AB
August 6th, 2011

Licensed to Ellis Track - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 8/6/2011 04:36 PM
                      2011 Twilight Series #3 - 8/6/2011                       
                                  Foote Field                                  
                                    Results                                    
 
Women Pole Vault Open
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Bergevin, Lindsey         22 Edmonton Int,Leduc,               3.35m  
     3.35 3.45 3.55 
        O    P  XXX 
  2 Mintz, Rachel             32 Edmonton Int,Edmont               3.25m  
     3.25 3.35 3.45 
        O    P  XXX 
 -- Schneider, Lindy          28 U OF C Athle,Calgar                  NH  
     3.35 
      XXX 
 
Women Long Jump Open
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Bayley, Krysha            27 Legacy Athle,Edmont               6.62m   0.3 
     FOUL      FOUL      FOUL      6.62m(0.3) FOUL      6.31m(4.0)
 -- Bergevin, Lindsey         22 Edmonton Int,Leduc,                FOUL       
     FOUL         x             
 -- Irwin, Paige              23 Edmonton Int,Edmont                FOUL       
     FOUL                    
 
Men 100 Metre Dash . Open
==============================================================================
16 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Tim             41 Edmonton Mas,Edmont               12.42Q -2.2 
  2 Mintz, Bruce              65 Edmonton Mas,Edmont               14.80Q -2.2 
 
Men 800 Metre Run Open
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Gaertner, Christopher     20 Edmonton Har,Edmont             2:07.78  
 
Men 110 Metre Hurdles 1.07m/42" Open
==============================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Hinton, Jackson           30 Edmonton Int,Edmont               15.78q -3.6 
 
Men 110 Metre Hurdles 1.07m/42" Open
==============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Hinton, Jackson           30 Edmonton Int,Edmont    15.78      15.57  -3.5 
 
Men Pole Vault Open
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Choi, Andrew              19 Edmonton Int,Edmont               4.00m  
     4.00 4.20 
       XO  XXX 
  2 Quigley, Matthew          17 Edmonton Int,Sherwo               2.65m  
     2.65 2.85 
       XO  XXX 

User Comments

  • Currently, there are no comments.