• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

MacPass Road Mile

Halifax, NS
August 4th, 2013

==========================Age Group Results===================================================
       Bib                                             Div                        Gun    Pace/  
Place  No.       Name           City / Town     Prov   Total   Div                Time   Mile  
===== ===== =================== =============== ====  ======== =====              ====== =====
    1 1175 John Kuto           Halifax         NS     1/55   M-OPEN               4:09  4:09 
    2 1500 Daniel Gorman       Halifax         NS     2/55   M-OPEN               4:12  4:12 
    3 1326 Jonathan Peverill   Lower Sackville NS     1/23   M-YOUTH              4:22  4:22 
    4 1508 Daniel Lewis        Halifax         NS     3/55   M-OPEN               4:24  4:24 
    5 1196 Drew Lefrank        Timberlea       NS     4/55   M-OPEN               4:26  4:26 
    6 1650 Jacob Steele                               2/23   M-YOUTH              4:27  4:27 
    7  897 Jono Aske           Bedford         NS     3/23   M-YOUTH              4:27  4:27 
    8 1327 Andrew Peverill     Lower Sackville NS     1/28   M-MIDGET             4:34  4:34 
    9 1442 Jonathan Wadden     Hammonds Plains NS     4/23   M-YOUTH              4:38  4:38 
   10  918 Shawn Beaton        Dartmouth       NS     5/55   M-OPEN               4:40  4:40 
   11 1331 Morgan Phillips     Saint John      NB     5/23   M-YOUTH              4:48  4:48 
   12 1456 Matthew White       Halifax         NS     6/55   M-OPEN               4:49  4:49 
   13 1077 Jordan Gibson       Fall River      NS     7/55   M-OPEN               4:51  4:51 
   14 1343 Connor Psiuk        Dartmouth       NS     6/23   M-YOUTH              4:52  4:52 
   15 1526 Greg D'Eon          Dartmouth       NS     8/55   M-OPEN               4:54  4:54 
   16 1416 Ellen Taggart       Dartmouth       NS     1/3    F-YOUTH              4:55  4:55 
   17 1121 Josh Henderson      Victoria        BC     9/55   M-OPEN               4:55  4:55 
   18 1048 Hayden Estabrook    Halifax         NS    10/55   M-OPEN               4:56  4:56 
   19 1324 Celia Peters        Halifax         NS     1/60   F-OPEN               5:02  5:02 
   20 1215 Lauren Liem         Bedford         NS     1/25   F-MIDGET             5:04  5:04 
   21 1346 Raquel Raiche-Marsd Lake Loon       NS     2/25   F-MIDGET             5:06  5:06 
   22 1125 Dante Hiscock       Lewisporte      NL     7/23   M-YOUTH              5:08  5:08 
   23 1457 Patrick White       Halifax         NS    11/55   M-OPEN               5:10  5:10 
   24 1541 Neil Menzies        Dartmouth       NS     1/27   M-MASTER             5:11  5:11 
   25 1066 Andrew Fraser       Bedford         NS     8/23   M-YOUTH              5:11  5:11 
   26 1240 Rachyl MacPhail     Sydney River    NS     2/60   F-OPEN               5:11  5:11 
   27 1168 Raland Kinley       Halifax         NS     2/27   M-MASTER             5:14  5:14 
   28 1468 Natasha Williams    Fall River      NS     3/25   F-MIDGET             5:15  5:15 
   29  947 Clay Bryden         Hammonds Plains NS     9/23   M-YOUTH              5:15  5:15 
   30 1336 John Plumer         Halifax         NS    12/55   M-OPEN               5:15  5:15 
   31 1435 Michael Vautour     Upper Coverdale NB     2/28   M-MIDGET             5:15  5:15 
   32 1144 Taylor Ingram       Dartmouth       NS     3/28   M-MIDGET             5:15  5:15 
   33 1153 Josh Jewer          Dartmouth       NS    13/55   M-OPEN               5:16  5:16 
   34 1379 Steve Schumph       Halifax         NS     3/27   M-MASTER             5:17  5:17 
   35 1408 Camden Springer     Dartmouth       NS     1/25   M-BANTAM             5:17  5:17 
   36 1527 Meaghan Vaughan     Kentville              4/25   F-MIDGET             5:17  5:17 
   37  969 Paige Chisholm      Portwilliams    NS     5/25   F-MIDGET             5:18  5:18 
   38  935 Mikayla Boucher     Dartmouth       NS     1/24   F-BANTAM             5:18  5:18 
   39 1276 Robin Meister       New Ross        NS     1/7    M-GOLDEN             5:18  5:18 
   40  963 Samuel Chan-Taw     Saint Laurent   QC     4/28   M-MIDGET             5:19  5:19 
   41 1006 Sarah Currie        Halifax         NS     3/60   F-OPEN               5:20  5:20 
   42  979 Nicolas Cole        Toronto         ON    14/55   M-OPEN               5:21  5:21 
   43 1640 Kaigan Davis        Calgary         AB     5/28   M-MIDGET             5:22  5:22 
   44 1444 Hannah Walker       Dartmouth       NS     4/60   F-OPEN               5:22  5:22 
   45 1105 Brandon Hanna       Sydney          NS     6/28   M-MIDGET             5:22  5:22 
   46 1166 Gregory Kerr        Dartmouth       NS    15/55   M-OPEN               5:23  5:23 
   47 1263 Cory McGuigan       Halifax         NS    16/55   M-OPEN               5:23  5:23 
   48 1296 Dave Nevitt         Dartmouth       NS     1/18   M-SENIOR             5:25  5:25 
   49 1352 Cory Richards       Bedford         NS    17/55   M-OPEN               5:25  5:25 
   50 1415 Matt Swinkels       Halifax         NS    18/55   M-OPEN               5:26  5:26 
   51 1103 Brogan Hanarahan    Halifax         NS     2/25   M-BANTAM             5:26  5:26 
   52 1441 Darren Wadden       Hammonds Plains NS     4/27   M-MASTER             5:26  5:26 
   53  956 Madison Campbell    Dartmouth       NS     2/3    F-YOUTH              5:27  5:27 
   54 1290 Matthew Murphy      Kanata          ON     7/28   M-MIDGET             5:28  5:28 
   55 1302 Brennan Oake        Dartmouth       NS     8/28   M-MIDGET             5:28  5:28 
   56 1366 Shawn Ryan          Ottawa          ON    19/55   M-OPEN               5:28  5:28 
   57  966 Dakota Chiasson     Cow Bay         NS     1/48   M-PEEWEE             5:29  5:29 
   58  899 Rachel Aske         Bedford         NS     2/24   F-BANTAM             5:29  5:29 
   59 1124 Mark Hines          Dartmouth       NS    20/55   M-OPEN               5:30  5:30 
   60 1460 Dirk Wierstra       Dartmouth       NS     2/48   M-PEEWEE             5:31  5:31 
   61 1257 Preston Matthews    Halifax         NS    21/55   M-OPEN               5:32  5:32 
   62 1528 Riley Workman       Halifax         NS     3/48   M-PEEWEE             5:32  5:32 
   63 1579 Ceilidh Curtis      Halifax         NS    22/55   M-OPEN               5:33  5:33 
   64 1208 Jeremy Lethbridge   Dartmouth       NS     5/27   M-MASTER             5:33  5:33 
   65 1050 Samantha Fader      Lower Sackville NS     5/60   F-OPEN               5:33  5:33 
   66 1171 Todd Kramers        Dartmouth       NS    23/55   M-OPEN               5:33  5:33 
   67 1645 Connor MacMillan    Dartmouth       NS     4/48   M-PEEWEE             5:34  5:34 
   68 1369 Vivek Sabbarwal     Saint John      NB     9/28   M-MIDGET             5:34  5:34 
   69  901 Frank Atherton      Halifax         NS     2/18   M-SENIOR             5:34  5:34 
   70 1597 Marrel Ritter                             24/55   M-OPEN               5:35  5:35 
   71  934 Andrew Bonnell      Halifax         NS    25/55   M-OPEN               5:37  5:37 
   72 1532 Eric Beliveau       Dartmouth       NS    26/55   M-OPEN               5:38  5:38 
   73  923 Nathaniel Berhane   Ottawa          ON    10/28   M-MIDGET             5:40  5:40 
   74 1157 Mike Keenan         Stittsville     ON     6/27   M-MASTER             5:40  5:40 
   75 1519 Leah Jabbour        Halifax         NS     6/60   F-OPEN               5:40  5:40 
   76 1049 Jonah Evans         Quispamsis      NB    10/23   M-YOUTH              5:40  5:40 
   77 1530 Jake Barkhouse      Fall River      NS     3/25   M-BANTAM             5:40  5:40 
   78 1071 Paul Gallant        Halifax         NS     3/18   M-SENIOR             5:41  5:41 
   79 1104 Andrew Hanlon       Bedford         NS     7/27   M-MASTER             5:41  5:41 
   80 1512 Michael Boutilier   Halifax         NS    27/55   M-OPEN               5:41  5:41 
   81 1419 Dan Talbot          Doha            ZZ     8/27   M-MASTER             5:42  5:42 
   82 1136 Kyle Langlois       Dartmouth       NS    11/28   M-MIDGET             5:42  5:42 
   83 1301 Jacote Oake         Dartmouth       NS    11/23   M-YOUTH              5:42  5:42 
   84 1570 Hayley Touchburn    Bourdrea-Ouest  NB     6/25   F-MIDGET             5:43  5:43 
   85 1342 Matthew Prosser     Upper Tantallon NS    12/28   M-MIDGET             5:43  5:43 
   86 1539 Adlai Cunningham    Newellton       NS     2/7    M-GOLDEN             5:44  5:44 
   87 1514 Morgan Levangre     Dartmouth       NS     7/25   F-MIDGET             5:44  5:44 
   88 1524 James Bentley       Halifax         NS     4/18   M-SENIOR             5:46  5:46 
   89 1193 Jack Law            St John's       NL    13/28   M-MIDGET             5:46  5:46 
   90 1177 Joseph Lafreniere   Amherst         NS    12/23   M-YOUTH              5:46  5:46 
   91 1218 David Losey         Dartmouth       NS     9/27   M-MASTER             5:47  5:47 
   92  954 Susan Campbell      Waverley        NS     1/19   F-MASTER             5:47  5:47 
   93 1230 Ian MacInnis        Dartmouth       NS    28/55   M-OPEN               5:48  5:48 
   94 1350 Wyatt Reinhardt     Ketch Harbour   NS     4/25   M-BANTAM             5:48  5:48 
   95 1142 Ryan Hutchinson     Enfield         NS    29/55   M-OPEN               5:49  5:49 
   96 1045 Doug English        Dartmouth       NS     5/18   M-SENIOR             5:49  5:49 
   97  907 Chloe Austin        Dartmouth       NS     7/60   F-OPEN               5:50  5:50 
   98 1020 Lauren Dessureault  Dartmouth       NS     8/25   F-MIDGET             5:51  5:51 
   99 1515 Daniel Bennett      Dartmouth       NS    30/55   M-OPEN               5:51  5:51 
  100 1358 Mikaël Romulus      Pierrefonds     QC    13/23   M-YOUTH              5:53  5:53 
  101 1376 Zach Saunders       Halifax         NS    31/55   M-OPEN               5:53  5:53 
  102 1384 Myles Seeley        Montague        PE    14/23   M-YOUTH              5:54  5:54 
  103 1122 Joanne Henneberry   Wellington      NS     8/60   F-OPEN               5:54  5:54 
  104 1207 Tony Lepage         Halifax         NS     6/18   M-SENIOR             5:54  5:54 
  105 1344 Paul Quinlan        Ottawa          ON    14/28   M-MIDGET             5:55  5:55 
  106 1197 Jean-Francois Legar Halifax         NS    10/27   M-MASTER             5:55  5:55 
  107 1351 Dylan Reinhardt     Ketch Harbour   NS     5/48   M-PEEWEE             5:55  5:55 
  108 1195 Mark Lee            Charlottetown   PE    15/23   M-YOUTH              5:56  5:56 
  109 1535 Phillip Creyson                            7/18   M-SENIOR             5:56  5:56 
  110 1452 Quintin Wells       Sydney          NS    16/23   M-YOUTH              5:57  5:57 
  111 1228 Andrew MacDougall   Halifax         NS    32/55   M-OPEN               5:58  5:58 
  112 1270 Ed McNally          Moncton         NB    33/55   M-OPEN               5:58  5:58 
  113 1522 Tanna Burke         Dartmouth       NS     3/24   F-BANTAM             5:58  5:58 
  114 1534 Hannah Estabrook    Halifax         NS     9/25   F-MIDGET             5:58  5:58 
  115  999 Andrea Creer        Dartmouth       NS    10/25   F-MIDGET             5:59  5:59 
  116 1543 John Benke          Halifax         NS    11/27   M-MASTER             5:59  5:59 
  117  920 Sara Bennett        Dartmouth       NS     1/32   F-PEEWEE             6:01  6:01 
  118 1595 Mel Gilbert         Hammonds Plains NS     8/18   M-SENIOR             6:02  6:02 
  119 1294 Ruth Myers          Halifax         NS    11/25   F-MIDGET             6:03  6:03 
  120 1060 Jacqueline Fitzgera Lucasville      NS     2/19   F-MASTER             6:03  6:03 
  121 1339 Christine Pound     Halifax         NS     9/60   F-OPEN               6:04  6:04 
  122  882 Devin Anstey        Kings Point     NL    17/23   M-YOUTH              6:04  6:04 
  123 1179 Norman Lai          Halifax         NS    12/27   M-MASTER             6:05  6:05 
  124 1428 Roderick Trahon     Halifax         NS    13/27   M-MASTER             6:05  6:05 
  125 1225 Khaled Maayteh      Ottawa          ON    15/28   M-MIDGET             6:06  6:06 
  126  948 Tyson Burdick       Dartmouth       NS    16/28   M-MIDGET             6:08  6:08 
  127 1552 Jessica Cogswell    Middle Sackvill NS    12/25   F-MIDGET             6:08  6:08 
  128  910 Nolan Babin         Mineville       NS     5/25   M-BANTAM             6:09  6:09 
  129 1089 Kylee Graven        Blockhouse      NS     4/24   F-BANTAM             6:09  6:09 
  130  917 Martha Barrett      Dartmouth       NS    10/60   F-OPEN               6:09  6:09 
  131 1098 Nicholas Hamilton   Kentville       NS     6/48   M-PEEWEE             6:09  6:09 
  132 1520 Craig Beckett       Laurencetown    NS    14/27   M-MASTER             6:10  6:10 
  133 1349 Phil Reid           Halifax         NS     3/7    M-GOLDEN             6:10  6:10 
  134 1085 Jeffrey Goodine     Dartmouth       NS    34/55   M-OPEN               6:11  6:11 
  135 1573 Hunter Bernard-Gosl Dartmouth       NS     6/25   M-BANTAM             6:11  6:11 
  136  912 Alexandra Baillie   Halifax         NS    13/25   F-MIDGET             6:12  6:12 
  137 1264 Sophie McIntyre     Halifax         NS     3/3    F-YOUTH              6:13  6:13 
  138 1135 Paul Howlett        Dartmouth       NS     7/48   M-PEEWEE             6:13  6:13 
  139 1211 Kevin Li            Kanata          ON    17/28   M-MIDGET             6:13  6:13 
  140  906 Ilia Auerbach-Zioga Toronto         ON    35/55   M-OPEN               6:16  6:16 
  141 1378 Nathan Schofield    Appleton        NL    18/28   M-MIDGET             6:16  6:16 
  142 1357 Ashley Robson       Dartmouth       NS    14/25   F-MIDGET             6:16  6:16 
  143 1069 Deschanel Fynn      Bedford         NS    18/23   M-YOUTH              6:17  6:17 
  144 1155 David Jones         Dartmouth       NS    36/55   M-OPEN               6:17  6:17 
  145 1234 Bridget MacLean     Glen Haven      NS     2/32   F-PEEWEE             6:17  6:17 
  146  983 Reanne Comeau-Shant Dartmouth       NS    11/60   F-OPEN               6:17  6:17 
  147  990 Harry Corkum        Glen Haven      NS     8/48   M-PEEWEE             6:18  6:18 
  148 1560 Britt Drysdale      Halifax         NS     3/32   F-PEEWEE             6:18  6:18 
  149 1279 Liam Miller         Halifax         NS     9/48   M-PEEWEE             6:19  6:19 
  150 1647 Bryn Joy            Cowbay          NS     4/32   F-PEEWEE             6:19  6:19 
  151 1448 James Washington    Charlottetown   PE    19/28   M-MIDGET             6:20  6:20 
  152 1295 Adam Myers          Halifax         NS    10/48   M-PEEWEE             6:21  6:21 
  153 1567 Jordan Awalt        Dartmouth       NS     5/24   F-BANTAM             6:22  6:22 
  154 1477 Jaime-Lee York      Eastern Passage NS     5/32   F-PEEWEE             6:22  6:22 
  155 1139 Jennifer Hoyt       Halifax         NS     3/19   F-MASTER             6:22  6:22 
  156 1469 Zoe Williams        Cow Bay         NS     6/32   F-PEEWEE             6:23  6:23 
  157  898 Robert Aske         Bedford         NS    15/27   M-MASTER             6:24  6:24 
  158 1015 Nicholas Delorey    Monastery       NS     1/58   M-MOSQUITO           6:24  6:24 
  159 1037 Craig Durling       Beechville      NS    37/55   M-OPEN               6:25  6:25 
  160 1451 Josh Wells          Eastern Passage NS    11/48   M-PEEWEE             6:25  6:25 
  161 1291 Nicholas Murray     Dartmouth       NS     2/58   M-MOSQUITO           6:26  6:26 
  162 1409 Amelie Springer     Dartmouth       NS     7/32   F-PEEWEE             6:26  6:26 
  163 1241 Ena Macpherson      Halifax         NS     1/14   F-SENIOR             6:26  6:26 
  164 1174 Lauren Kruszewski   Wolfville       NS     6/24   F-BANTAM             6:26  6:26 
  165 1308 Declan Oss          Cow Bay         NS     3/58   M-MOSQUITO           6:26  6:26 
  166 1238 Blake MacMaster     Timberlea       NS    20/28   M-MIDGET             6:27  6:27 
  167 1364 MacKenzie Rudderham North Sydney    NS    19/23   M-YOUTH              6:27  6:27 
  168 1637 Carter Seidel       Dartmouth       NS    12/48   M-PEEWEE             6:29  6:29 
  169  971 Lauren Clarke       Dartmouth       NS     8/32   F-PEEWEE             6:30  6:30 
  170 1001 Olivia Crook-Simian Dartmouth       NS    15/25   F-MIDGET             6:30  6:30 
  171 1464 Wendy Wierstra      Dartmouth       NS    12/60   F-OPEN               6:31  6:31 
  172 1320 Isaac Peters        Eastern Passage NS     4/58   M-MOSQUITO           6:32  6:32 
  173 1513 Jacob Gamble        Dartmouth       NS     7/25   M-BANTAM             6:32  6:32 
  174 1575 Karen Marlin        Dartmouth       NS     4/19   F-MASTER             6:32  6:32 
  175 1367 Dylan Ryan          Beaver Bank     NS    38/55   M-OPEN               6:32  6:32 
  176 1610 Ian Boychuk         Dartmouth       NS     5/58   M-MOSQUITO           6:33  6:33 
  177 1229 Alex MacEachern     Dartmouth       NS     4/7    M-GOLDEN             6:33  6:33 
  178 1101 Haipeng Han         Dartmouth       NS    39/55   M-OPEN               6:34  6:34 
  179 1173 Nelson Kruszewski   Wolfville       NS    21/28   M-MIDGET             6:34  6:34 
  180 1217 Tuskar Lordly       Halifax         NS    13/48   M-PEEWEE             6:35  6:35 
  181 1044 Harley Empey        Curran          ON    22/28   M-MIDGET             6:35  6:35 
  182 1021 Julie Dessureault   Dartmouth       NS    16/25   F-MIDGET             6:36  6:36 
  183 1111 Derek Harvey        Beechville      NS    40/55   M-OPEN               6:36  6:36 
  184 1471 Zachary Wilson      Kingston        ON    14/48   M-PEEWEE             6:36  6:36 
  185  955 Robert Campbell     Dartmouth       NS    41/55   M-OPEN               6:37  6:37 
  186 1450 Wade Webber         Eastern Passage NS    42/55   M-OPEN               6:37  6:37 
  187 1385 Devin Segal         Dartmouth       NS    43/55   M-OPEN               6:38  6:38 
  188 1061 Haley Fitzgerald    Lucasville      NS     7/24   F-BANTAM             6:38  6:38 
  189 1325 Jayne Peters        Toronto         ON    13/60   F-OPEN               6:40  6:40 
  190  924 Brooke Betyna       Dartmouth       NS     8/24   F-BANTAM             6:40  6:40 
  191 1407 Kyle Snow           St John's       NL    20/23   M-YOUTH              6:41  6:41 
  192 1359 Sophie Rooney       Halifax         NS     9/32   F-PEEWEE             6:41  6:41 
  193  928 Luke Bezanson       Eastern Passage NS    15/48   M-PEEWEE             6:43  6:43 
  194 1151 Anna Jericho        Herring Cove    NS     9/24   F-BANTAM             6:44  6:44 
  195 1065 Benjamin Foote      Conquerall Mill NS    23/28   M-MIDGET             6:44  6:44 
  196 1054 Rowan Kernagham     Halifax         NS     8/25   M-BANTAM             6:44  6:44 
  197 1353 Katelyn Richards    Bedford         NS    10/24   F-BANTAM             6:45  6:45 
  198 1030 Corinne Dewar       Kentville       NS    14/60   F-OPEN               6:45  6:45 
  199  945 Vanessa Brunt       Halifax         NS    15/60   F-OPEN               6:45  6:45 
  200 1461 Davin Wierstra      Dartmouth       NS     6/58   M-MOSQUITO           6:48  6:48 
  201 1189 Jeremy Lavigne      Dartmouth       NS    24/28   M-MIDGET             6:48  6:48 
  202 1571 Blaise Cleveland    Dartmouth       NS     9/25   M-BANTAM             6:49  6:49 
  203 1509 Jon Clarke          Dartmouth       NS    16/27   M-MASTER             6:50  6:50 
  204 1417 Casey Tai           Halifax         NS    25/28   M-MIDGET             6:50  6:50 
  205 1016 Will Denny          Beaver Bank     NS     7/58   M-MOSQUITO           6:51  6:51 
  206  961 Riley Chamberlain   Timberlea       NS    10/25   M-BANTAM             6:51  6:51 
  207 1606 Brady Stuart        Dartmouth       NS     8/58   M-MOSQUITO           6:51  6:51 
  208 1062 Ryan Fitzgerald     Lucasville      NS    16/48   M-PEEWEE             6:52  6:52 
  209 1501 Matthew Pace        Halifax         NS    11/25   M-BANTAM             6:52  6:52 
  210 1578 Stephanie Buote     Halifax         NS    16/60   F-OPEN               6:52  6:52 
  211 1404 Laura Slauenwhite   Halifax         NS    17/60   F-OPEN               6:52  6:52 
  212 1548 Cameron Archibald   Halifax         NS    17/48   M-PEEWEE             6:53  6:53 
  213 1547 Miles Archibald     Halifax         NS     9/58   M-MOSQUITO           6:53  6:53 
  214 1337 Emma Poirier        Halifax         NS    18/60   F-OPEN               6:54  6:54 
  215 1034 John Dube           Lr. Sackville   NS     9/18   M-SENIOR             6:54  6:54 
  216 1540 Malcolm Pain        Bedford         NS     1/2    M-PLATINUM           6:54  6:54 
  217 1281 Alexander Miller    Halifax         NS    12/25   M-BANTAM             6:54  6:54 
  218 1038 Elena Egamino       Montague Gold M NS    10/32   F-PEEWEE             6:54  6:54 
  219 1549 Luke MacDonald      Dartmouth       NS    17/27   M-MASTER             6:54  6:54 
  220 1074 David Gérard        Eastern Passage NS    44/55   M-OPEN               6:55  6:55 
  221 1523 Megan Fitzgerald    Lucasville      NS    17/25   F-MIDGET             6:57  6:57 
  222 1278 Samantha Miller     Halifax         NS    11/24   F-BANTAM             6:57  6:57 
  223 1531 Ross Barkhouse      Fall River      NS    26/28   M-MIDGET             6:57  6:57 
  224 1561 Ellen Drysdale      Halifax         NS     5/19   F-MASTER             6:58  6:58 
  225 1565 Sean Awalt          Dartmouth       NS    18/27   M-MASTER             6:58  6:58 
  226  978 Bernadette Cole     Halifax         NS    19/60   F-OPEN               6:59  6:59 
  227 1328 Mark Peverill       Lower Sackville NS    10/18   M-SENIOR             6:59  6:59 
  228 1641 Cutter Devine       Halifax         NS    18/48   M-PEEWEE             7:00  7:00 
  229 1028 Xander Devine       Dartmouth       NS    10/58   M-MOSQUITO           7:00  7:00 
  230 1345 Juan Sebastian Quin Montreal        QC    27/28   M-MIDGET             7:01  7:01 
  231 1259 Andrea McConnell    Truro           NS    18/25   F-MIDGET             7:02  7:02 
  232 1223 Yan Lu              Halifax         NS    20/60   F-OPEN               7:02  7:02 
  233 1584 Jackson Power       Halifax         NS    19/48   M-PEEWEE             7:04  7:04 
  234 1076 Daniel Gibson       Fall River      NS    11/18   M-SENIOR             7:04  7:04 
  235 1286 Danielle Moore      Toronto         ON    21/60   F-OPEN               7:04  7:04 
  236 1198 Mathieu Legare      Halifax         NS    20/48   M-PEEWEE             7:05  7:05 
  237 1307 Kate Oss            Cow Bay         NS    11/32   F-PEEWEE             7:05  7:05 
  238 1158 Jan Keenan          Stittsville     ON     6/19   F-MASTER             7:06  7:06 
  239 1462 Lia Wierstra        Dartmouth       NS     1/41   F-MOSQUITO           7:06  7:06 
  240  964 Patrick Charbonneau Ottawa          ON    21/48   M-PEEWEE             7:06  7:06 
  241  968 Richard Chipman     Truro           NS    12/18   M-SENIOR             7:07  7:07 
  242 1022 Sarah Dessureault   Dartmouth       NS    12/24   F-BANTAM             7:08  7:08 
  243 1507 Gary Cross          Sackville       NS    13/18   M-SENIOR             7:08  7:08 
  244 1116 William Hawkins     Antigonish      NS    21/23   M-YOUTH              7:08  7:08 
  245 1235 Gillian MacLean     Glen Haven      NS    19/25   F-MIDGET             7:10  7:10 
  246 1258 Carolyn McConnell   Dartmouth       NS    22/60   F-OPEN               7:11  7:11 
  247 1268 John McNally        Moncton         NB    14/18   M-SENIOR             7:11  7:11 
  248 1370 Keith Langlois      Dartmouth       NS    22/48   M-PEEWEE             7:12  7:12 
  249 1087 Owen Gottschalk     Dartmouth       NS    45/55   M-OPEN               7:13  7:13 
  250 1201 Holly Legere        Waverley        NS    12/32   F-PEEWEE             7:14  7:14 
  251  972 Jacob Clarke        Dartmouth       NS    13/25   M-BANTAM             7:14  7:14 
  252 1275 Connie Meister      New Ross        NS     2/14   F-SENIOR             7:15  7:15 
  253 1192 Robert Lavoie       Halifax         NS    19/27   M-MASTER             7:15  7:15 
  254 1272 Tess McNally        Moncton         NB    23/60   F-OPEN               7:16  7:16 
  255 1538 Daniel Salmon       Hammonds Plains NS    46/55   M-OPEN               7:16  7:16 
  256 1260 Myles McCormick     Halifax         NS    15/18   M-SENIOR             7:16  7:16 
  257 1577 Christine Gaillard  Halifax         NS     3/14   F-SENIOR             7:16  7:16 
  258 1446 Susan Warner        Eastern Passage NS     4/14   F-SENIOR             7:17  7:17 
  259  981 Jonathan Comeau-Sha Dartmouth       NS    23/48   M-PEEWEE             7:17  7:17 
  260  940 Breagh Bridge       Cow Bay         NS     2/41   F-MOSQUITO           7:18  7:18 
  261 1574 Emily Rowe          Beaverbank      NS    24/60   F-OPEN               7:19  7:19 
  262 1557 Brad Thomas         Dartmouth       NS    16/18   M-SENIOR             7:19  7:19 
  263 1410 Jacinda Sullivan    Lantz           NS     7/19   F-MASTER             7:19  7:19 
  264 1569 Sonya Bridge        Cou Bay         NS    25/60   F-OPEN               7:19  7:19 
  265 1363 Cory Ross           Dartmouth       NS    14/25   M-BANTAM             7:20  7:20 
  266 1137 Rowan Howlett       Hubley          NS    24/48   M-PEEWEE             7:20  7:20 
  267 1332 Jason Phonchareon   Halifax         NS    15/25   M-BANTAM             7:21  7:21 
  268  887 Daphne Arsenault    W. Porter's Lak NS     5/14   F-SENIOR             7:21  7:21 
  269 1389 Maren Shea          Halifax         NS    13/24   F-BANTAM             7:22  7:22 
  270 1643 Merrick Seidel      Dartmouth       NS    16/25   M-BANTAM             7:22  7:22 
  271 1169 Nicholas Kinley     Halifax         NS    11/58   M-MOSQUITO           7:22  7:22 
  272  884 Julian Arsenault    Halifax         NS    12/58   M-MOSQUITO           7:23  7:23 
  273 1273 Jacob McPhee        Eastern Passage NS    13/58   M-MOSQUITO           7:23  7:23 
  274 1148 William Jagger      New Minas       NS    47/55   M-OPEN               7:25  7:25 
  275 1555 Keegan MacVicar     Dartmouth       NS    25/48   M-PEEWEE             7:25  7:25 
  276 1321 Karen Peters        Eastern Passage NS     8/19   F-MASTER             7:26  7:26 
  277  965 Lauren Chatwin      Cow Bay         NS    26/60   F-OPEN               7:26  7:26 
  278 1285 Jacqueline Moore    Dartmouth       NS    13/32   F-PEEWEE             7:27  7:27 
  279 1323 Chris Peters        Eastern Passage NS    20/27   M-MASTER             7:27  7:27 
  280 1288 Rory Morrison       Sydney          NS    17/25   M-BANTAM             7:28  7:28 
  281 1079 Mark Gillis         Mt Uniacke      NS    48/55   M-OPEN               7:28  7:28 
  282 1070 Dominique Gallant   Bedford         NS     9/19   F-MASTER             7:28  7:28 
  283 1319 Ben Perry           Dartmouth       NS    21/27   M-MASTER             7:29  7:29 
  284 1300 Janis Noseworthy    Wolfville       NS    10/19   F-MASTER             7:29  7:29 
  285 1551 Meadow MacNeil      Dartmouth       NS    14/24   F-BANTAM             7:30  7:30 
  286 1013 Elliot Dawood       Cow Bay         NS    14/58   M-MOSQUITO           7:30  7:30 
  287 1368 Jerome Ryan         Beaver Bank     NS    17/18   M-SENIOR             7:30  7:30 
  288 1011 David Dawood        Cow Bay         NS    49/55   M-OPEN               7:31  7:31 
  289 1090 Aimee Graven        Blockhouse      NS    14/32   F-PEEWEE             7:31  7:31 
  290 1289 Thomas Morrison     Sydney          NS    15/58   M-MOSQUITO           7:31  7:31 
  291 1401 Luke Cameron        Dartmouth       NS    26/48   M-PEEWEE             7:32  7:32 
  292 1162 Jillian Kelloway    Dartmouth       NS    27/60   F-OPEN               7:33  7:33 
  293 1333 Joshua Phonchareon  Halifax         NS    16/58   M-MOSQUITO           7:33  7:33 
  294 1018 Nicole Deschamps    Eastern Passage NS    28/60   F-OPEN               7:35  7:35 
  295 1559 Michelle Brushett   Dartmouth       NS    29/60   F-OPEN               7:35  7:35 
  296 1086 Jessica Goreham-Pen Dartmouth       NS    30/60   F-OPEN               7:35  7:35 
  297  953 Blair Cabot         Halifax         NS    50/55   M-OPEN               7:36  7:36 
  298 1232 Erin MacKinnon      Halifax         NS    31/60   F-OPEN               7:37  7:37 
  299 1099 Alex Hamilton       Kentville       NS    27/48   M-PEEWEE             7:37  7:37 
  300 1224 Yuyao Luo           Halifax         NS    28/48   M-PEEWEE             7:40  7:40 
  301 1581 Mairi Graham        Dartmouth       NS    15/24   F-BANTAM             7:41  7:41 
  302 1470 Logan Williams      Cow Bay         NS    17/58   M-MOSQUITO           7:41  7:41 
  303 1282 Nicole Miller       Fall River      NS     3/41   F-MOSQUITO           7:42  7:42 
  304 1097 Emilie Hamilton     Kentville       NS    20/25   F-MIDGET             7:43  7:43 
  305 1039 Ava Jean Egamino    Montague Gold M NS     4/41   F-MOSQUITO           7:43  7:43 
  306 1249 Courtney Marsman    Dartmouth       NS    32/60   F-OPEN               7:43  7:43 
  307 1180 Chris Landry        Truro           NS    51/55   M-OPEN               7:43  7:43 
  308 1504 Aidan Cox           Halifax               29/48   M-PEEWEE             7:44  7:44 
  309 1172 Vance Kruszewski    Wolfville       NS    22/27   M-MASTER             7:44  7:44 
  310 1521 Cynthia Caborn      Lawrencetown    NS    33/60   F-OPEN               7:45  7:45 
  311 1199 Gabriel Legare      Halifax         NS    18/58   M-MOSQUITO           7:45  7:45 
  312  926 Nicholas Beuree-Edw Dartmouth       NS    18/25   M-BANTAM             7:46  7:46 
  313 1518 Mya Jabbour         Halifax               15/32   F-PEEWEE             7:46  7:46 
  314  925 Allyson Betyna      Dartmouth       NS    16/32   F-PEEWEE             7:48  7:48 
  315 1231 Keith MacKay        Halifax         NS    52/55   M-OPEN               7:48  7:48 
  316 1140 Linda Hunt          Dartmouth       NS     6/14   F-SENIOR             7:49  7:49 
  317 1639 Cameron Davis       Calgary         AB    22/23   M-YOUTH              7:49  7:49 
  318 1091 Natalee Graven      Blockhouse      NS     5/41   F-MOSQUITO           7:50  7:50 
  319 1059 Claire Fisher       Halifax         NS     6/41   F-MOSQUITO           7:50  7:50 
  320 1244 Rebecca MacQuarrie  Halifax         NS    34/60   F-OPEN               7:52  7:52 
  321 1176 Lisa Ladouceur      Dartmouth       NS    35/60   F-OPEN               7:52  7:52 
  322 1596 Nicole Fraser       Halifax         NS    36/60   F-OPEN               7:52  7:52 
  323 1590 Jim Myers           Cowbay          NS     2/2    M-PLATINUM           7:52  7:52 
  324  936 Lia Boucher         Dartmouth       NS    17/32   F-PEEWEE             7:53  7:53 
  325 1026 Melissa Deveau      Dartmouth       NS    37/60   F-OPEN               7:53  7:53 
  326 1053 Sarah Fedoration    Edmonton        AB    38/60   F-OPEN               7:54  7:54 
  327  974 Lyn Cleveland       Dartmouth       NS    11/19   F-MASTER             7:55  7:55 
  328 1638 Chloe Harnish       Dartmouth       NS    18/32   F-PEEWEE             7:55  7:55 
  329 1081 Jordan Gilmer       Halifax         NS    30/48   M-PEEWEE             7:56  7:56 
  330  921 Luke Bennett        Dartmouth       NS    19/25   M-BANTAM             7:56  7:56 
  331 1449 Stephanie Watson    Dartmouth       NS    12/19   F-MASTER             7:56  7:56 
  332 1305 Monica Oliver       Eastern Passage NS    19/32   F-PEEWEE             7:56  7:56 
  333 1372 Meg Sarty           Halifax         NS    20/32   F-PEEWEE             7:58  7:58 
  334 1204 Nichole Lemoine     Halifax         NS    39/60   F-OPEN               7:58  7:58 
  335 1397 Mason Short         Halifax         NS    31/48   M-PEEWEE             7:59  7:59 
  336 1525 Myles Bisson        Halifax         NS     5/7    M-GOLDEN             8:00  8:00 
  337 1642 Jackson Davis       Calgary         AB    20/25   M-BANTAM             8:01  8:01 
  338  998 Sam Crawford        Hammonds Plains NS     7/41   F-MOSQUITO           8:01  8:01 
  339 1027 Jett Devine         Williamswood    NS     8/41   F-MOSQUITO           8:01  8:01 
  340 1033 Gillian Druhan      Dartmouth       NS    16/24   F-BANTAM             8:02  8:02 
  341 1190 Noelle Lavoie       Halifax         NS    17/24   F-BANTAM             8:03  8:03 
  342 1019 Kim Deschenes       Dartmouth       NS    40/60   F-OPEN               8:03  8:03 
  343 1138 Lance Howlett       Hubley          NS    19/58   M-MOSQUITO           8:04  8:04 
  344  985 Tracy Coolen        Hd St Margarets NS    13/19   F-MASTER             8:06  8:06 
  345 1064 Heather Foote       Conquerall Mill NS     7/14   F-SENIOR             8:06  8:06 
  346 1165 Sofia Kent          Wolfville       NS    18/24   F-BANTAM             8:08  8:08 
  347 1051 Jack Fall           Halifax         NS    32/48   M-PEEWEE             8:08  8:08 
  348 1616 Jasmine Wlosey      Dartmouth       NS     9/41   F-MOSQUITO           8:09  8:09 
  349 1447 Brennick Cluff                            20/58   M-MOSQUITO           8:09  8:09 
  350 1058 Eden Fisher         Halifax         NS    19/24   F-BANTAM             8:09  8:09 
  351 1187 Ken Larimore        Effingham       IL     6/7    M-GOLDEN             8:10  8:10 
  352 1233 Pj MacLean          Glen Haven      NS    21/58   M-MOSQUITO           8:11  8:11 
  353  980 Sandra Comeau       Toronto         ON     8/14   F-SENIOR             8:11  8:11 
  354 1127 Patrick Tate        Cowbay                33/48   M-PEEWEE             8:11  8:11 
  355 1083 Stephanie Glover    Halifax         NS    41/60   F-OPEN               8:11  8:11 
  356 1594 Mary Gile           Dartmouth       NS    20/24   F-BANTAM             8:12  8:12 
  357 1418 Junji Tai           Halifax         NS    34/48   M-PEEWEE             8:12  8:12 
  358 1505 Finn Cox            Halifax         NS    22/58   M-MOSQUITO           8:12  8:12 
  359 1156 Angela Keddy        Dartmouth       NS    42/60   F-OPEN               8:12  8:12 
  360  896 Julia Arsenault     Dartmouth       NS    21/32   F-PEEWEE             8:13  8:13 
  361 1511 Alexandra Tutty     Dartmouth       NS    21/25   F-MIDGET             8:13  8:13 
  362 1510 Kate Boyd           Dartmouth       NS    22/25   F-MIDGET             8:13  8:13 
  363 1599 Jody Pace           Halifax         NS    23/27   M-MASTER             8:14  8:14 
  364 1284 Liam Mills          Halifax         NS    23/58   M-MOSQUITO           8:14  8:14 
  365  942 Chris Brill         Halifax         NS    24/58   M-MOSQUITO           8:15  8:15 
  366 1426 Georgia Tousignant  Dartmouth       NS    22/32   F-PEEWEE             8:16  8:16 
  367 1280 Cole Miller         Halifax         NS    25/58   M-MOSQUITO           8:16  8:16 
  368 1546 Connor Mingo        Truro           NS    28/28   M-MIDGET             8:17  8:17 
  369  930 Charlie Bisson      Harrietsfield   NS    26/58   M-MOSQUITO           8:18  8:18 
  370 1373 Hannah Sarty        Halifax         NS    10/41   F-MOSQUITO           8:18  8:18 
  371 1387 Julia Shantz        Montréal        QC    14/19   F-MASTER             8:18  8:18 
  372 1436 Sandy Veinot        Halifax         NS    43/60   F-OPEN               8:19  8:19 
  373  927 Natasha Beuree-Edwa Dartmouth       NS    23/32   F-PEEWEE             8:19  8:19 
  374 1568 Rachel Awalt        Dartmouth       NS    24/32   F-PEEWEE             8:20  8:20 
  375 1023 Thomas Dessureault  Dartmouth       NS    27/58   M-MOSQUITO           8:21  8:21 
  376 1182 Bonny Langille      Eastern Passage NS    11/41   F-MOSQUITO           8:22  8:22 
  377 1607 Benjamin Barreiro   Dartmouth       NS    28/58   M-MOSQUITO           8:23  8:23 
  378 1202 Jill Legere         Waverley        NS    12/41   F-MOSQUITO           8:25  8:25 
  379 1009 Thomas Daly         Eastern Passage NS    21/25   M-BANTAM             8:25  8:25 
  380  931 Nicole Blanchard    Dartmouth       NS    44/60   F-OPEN               8:27  8:27 
  381 1413 Mayannda Swain      Eastern Passage NS    45/60   F-OPEN               8:28  8:28 
  382 1274 Sarah McPhee        Eastern Passage NS    13/41   F-MOSQUITO           8:29  8:29 
  383 1550 Eden Thomas         Dartmouth       NS    23/25   F-MIDGET             8:31  8:31 
  384  905 Melanie Aucoin      Dartmouth       NS    46/60   F-OPEN               8:31  8:31 
  385 1146 Liam Jagger         New Minas       NS    35/48   M-PEEWEE             8:32  8:32 
  386 1106 Cameron Harding     Dartmouth       NS    36/48   M-PEEWEE             8:32  8:32 
  387 1438 Daniel Vincent      Ottawa          ON    29/58   M-MOSQUITO           8:33  8:33 
  388  967 Ethan Chiasson      Cow Bay         NS    22/25   M-BANTAM             8:34  8:34 
  389 1375 Aiden Littlefair    Upper Tantallon NS    37/48   M-PEEWEE             8:35  8:35 
  390 1303 Ethan Oake          Dartmouth       NS    23/25   M-BANTAM             8:36  8:36 
  391 1587 Abigail Koziel      Dartmouth       NS    14/41   F-MOSQUITO           8:36  8:36 
  392 1315 Glen Penney         Halifax         NS    24/27   M-MASTER             8:36  8:36 
  393 1247 Katherine Manders   Lucasville      NS    25/32   F-PEEWEE             8:37  8:37 
  394  987 Anne-Sophie Coresse Porters Lake    NS    15/19   F-MASTER             8:43  8:43 
  395  938 Courtney Bowers     Porters Lake    NS    47/60   F-OPEN               8:43  8:43 
  396  891 Bailey Arsenault    Halifax         NS    38/48   M-PEEWEE             8:43  8:43 
  397 1618 Kecia An-Jager      Halifax         NS    26/32   F-PEEWEE             8:44  8:44 
  398 1536 Garrison Woodford   Dartmouth       NS    30/58   M-MOSQUITO           8:44  8:44 
  399 1390 Galen Shea          Halifax         NS    31/58   M-MOSQUITO           8:47  8:47 
  400 1558 Maelle O'Handley    Halifax         NS    15/41   F-MOSQUITO           8:48  8:48 
  401 1154 Patricia Jones      Dartmouth       NS    48/60   F-OPEN               8:49  8:49 
  402 1248 Ortega-Manrique Mar Dartmouth       NS     9/14   F-SENIOR             8:49  8:49 
  403 1338 Zoe Leck                                  16/41   F-MOSQUITO           8:50  8:50 
  404 1529 Sophie Wells        Waverly         NS    17/41   F-MOSQUITO           8:50  8:50 
  405  993 Robert Corkum       Glen Haven      NS    25/27   M-MASTER             8:50  8:50 
  406 1554 Kaleb MacVicar      Dartmouth       NS    32/58   M-MOSQUITO           8:52  8:52 
  407 1246 Olivia Manders      Lucasville      NS    24/25   F-MIDGET             8:55  8:55 
  408  950 Shane Burdon        Dartmouth       NS     1/19   M-TYKES              8:56  8:56 
  409 1063 Paige Fitzgerald    Lucasville      NS    27/32   F-PEEWEE             8:56  8:56 
  410 1213 Brody Libadia       Halifax         NS    33/58   M-MOSQUITO           8:57  8:57 
  411 1032 Liam Doyle          Eastern Passage NS    34/58   M-MOSQUITO           8:58  8:58 
  412 1392 Brady Cameron       Dartmouth       NS     2/19   M-TYKES              8:59  8:59 
  413 1427 Maya Tousignant     Dartmouth       NS    18/41   F-MOSQUITO           9:00  9:00 
  414 1576 Fred Horne          Dartmouth       NS     7/7    M-GOLDEN             9:00  9:00 
  415 1221 Bo Lowery           Lake Echo       NS    35/58   M-MOSQUITO           9:00  9:00 
  416 1107 Matthew Harding     Dartmouth       NS    36/58   M-MOSQUITO           9:02  9:02 
  417 1269 Karen McNally       Moncton         NB    10/14   F-SENIOR             9:02  9:02 
  418 1544 James Blake         Halifax         NS    39/48   M-PEEWEE             9:03  9:03 
  419 1396 Hayley Short        Halifax         NS    21/24   F-BANTAM             9:03  9:03 
  420 1188 Gabriel Lavigne     Dartmouth       NS    37/58   M-MOSQUITO           9:05  9:05 
  421 1644 Michael Doyle       Sackville       NS    38/58   M-MOSQUITO           9:05  9:05 
  422 1443 Bethany Wadden      Hammonds Plains NS    49/60   F-OPEN               9:08  9:08 
  423  932 Crystal Bona        Dartmouth       NS    50/60   F-OPEN               9:08  9:08 
  424 1152 Julia Jericho       Herring Cove    NS    19/41   F-MOSQUITO           9:09  9:09 
  425  996 Lauren Cox          Halifax         NS    51/60   F-OPEN               9:11  9:11 
  426 1472 Nate Wilson         Kingston        ON    39/58   M-MOSQUITO           9:17  9:17 
  427 1411 Joshua Sullivan     Dartmouth       NS     3/19   M-TYKES              9:19  9:19 
  428 1239 Alexander MacNeil   Timberlea       NS    40/58   M-MOSQUITO           9:19  9:19 
  429  984 Heather Constantine Lawrencetown    NS    52/60   F-OPEN               9:20  9:20 
  430  973 Sheldon Clarke      Halifax         NS    53/55   M-OPEN               9:22  9:22 
  431 1147 Nolan Jagger        New Minas       NS    41/58   M-MOSQUITO           9:23  9:23 
  432 1120 Lessa Hernaghan     Halifax         NS    20/41   F-MOSQUITO           9:23  9:23 
  433 1537 Athena Woodford     Dartmouth       NS    21/41   F-MOSQUITO           9:24  9:24 
  434 1463 Trey Wierstra       Dartmouth       NS     4/19   M-TYKES              9:25  9:25 
  435 1412 Natalie Sutherland  Halifax         NS    53/60   F-OPEN               9:25  9:25 
  436 1585 Stephanie Lee       Halifax         NS    22/24   F-BANTAM             9:30  9:30 
  437 1583 Bridget Power       Halifax         NS    22/41   F-MOSQUITO           9:30  9:30 
  438 1398 Logan Short         Halifax         NS    42/58   M-MOSQUITO           9:31  9:31 
  439 1161 Lucas Tate          Cowbay          NS    40/48   M-PEEWEE             9:32  9:32 
  440  895 Lily Arsenault      Dartmouth       NS    23/41   F-MOSQUITO           9:34  9:34 
  441 1516 Alexandra Ouiedraog Halifax         NS    54/60   F-OPEN               9:35  9:35 
  442 1110 John Hartling       Whites Lake     NS     5/19   M-TYKES              9:36  9:36 
  443 1205 Taylor Lemoine      Halifax         NS    24/41   F-MOSQUITO           9:37  9:37 
  444 1017 Bree Denny          Beaver Bank     NS    25/41   F-MOSQUITO           9:37  9:37 
  445  886 Anthony Arsenault   Halifax         NS    54/55   M-OPEN               9:38  9:38 
  446 1167 Francene Kidson     Eastern Passage NS    16/19   F-MASTER             9:43  9:43 
  447 1002 Kerri Cross         Dartmouth       NS    17/19   F-MASTER             9:43  9:43 
  448 1533 Shannon Nearing     Halifax         NS    11/14   F-SENIOR             9:43  9:43 
  449 1096 Marina Hamilton     Dartmouth       NS    12/14   F-SENIOR             9:44  9:44 
  450 1612 Jules Stuart-Wamnne Bedford         NS    26/41   F-MOSQUITO           9:46  9:46 
  451 1212 Zhang-Lin Li        Halifax         NS    41/48   M-PEEWEE             9:46  9:46 
  452 1563 Isaac Leck          Dartmouth       NS    43/58   M-MOSQUITO           9:48  9:48 
  453 1261 Bonnie McCormick    Halifax         NS    13/14   F-SENIOR             9:49  9:49 
  454  911 Michelle Babineau   Dartmouth       NS    55/60   F-OPEN               9:50  9:50 
  455 1043 Kaitlin Ellis-Moore Dartmouth       NS    25/25   F-MIDGET             9:52  9:52 
  456 1183 Claude Langlois     Hammonds Plains NS    26/27   M-MASTER             9:53  9:53 
  457 1648 Glianne Cao         Halifax         NS    27/41   F-MOSQUITO           9:55  9:55 
  458  888 Terry Arsenault     W. Porter's Lak NS    18/18   M-SENIOR             9:59  9:59 
  459 1473 Kayla Wood          Eastern Passage NS    28/32   F-PEEWEE            10:00 10:00 
  460 1636 Evan Longley        Upper Tantallon NS    42/48   M-PEEWEE            10:02 10:02 
  461 1126 Meredith Hodder     Eastern Passage NS    28/41   F-MOSQUITO          10:02 10:02 
  462 1164 Jacob Kent          Wolfville       NS    43/48   M-PEEWEE            10:05 10:05 
  463 1517 Amy MacManus        Halifax         NS    56/60   F-OPEN              10:06 10:06 
  464 1360 Katie Rooney        Halifax         NS    23/24   F-BANTAM            10:07 10:07 
  465 1580 Jack Theunissen     Dartmouth       NS    44/58   M-MOSQUITO          10:07 10:07 
  466 1056 Barbara Fickes      Halifax         NS    14/14   F-SENIOR            10:07 10:07 
  467 1609 Cody Swanson        Dartmouth       NS    24/25   M-BANTAM            10:10 10:10 
  468 1475 Kate Wood           Halifax         NS    29/41   F-MOSQUITO          10:11 10:11 
  469  992 Ella Corkum         Glen Haven      NS    30/41   F-MOSQUITO          10:12 10:12 
  470 1365 Liam Ruether        Dartmouth       NS    45/58   M-MOSQUITO          10:12 10:12 
  471 1542 Sam Mingo           Truro           NS    29/32   F-PEEWEE            10:13 10:13 
  472 1361 Lily Rooney         Halifax         NS    31/41   F-MOSQUITO          10:13 10:13 
  473 1374 Luke Sarty          Halifax         NS     6/19   M-TYKES             10:15 10:15 
  474 1010 Ashton Daly         Eastern Passage NS    46/58   M-MOSQUITO          10:18 10:18 
  475 1012 Oliver Dawood       Cow Bay         NS    47/58   M-MOSQUITO          10:22 10:22 
  476  941 Allie Bridge        Cow Bay         NS     1/19   F-TYKES             10:30 10:30 
  477 1181 Meaghan Landry      Truro           NS    57/60   F-OPEN              10:33 10:33 
  478 1003 Ryan Cullen         Halifax         NS    44/48   M-PEEWEE            10:33 10:33 
  479 1052 Teddy Fall          Halifax         NS     7/19   M-TYKES             10:35 10:35 
  480 1283 Emily Miller        Fall River      NS    32/41   F-MOSQUITO          10:37 10:37 
  481 1502 Ava Cox             Halifax         NS     2/19   F-TYKES             10:38 10:38 
  482 1055 Maximilien Feltham  Bedford         NS    48/58   M-MOSQUITO          10:38 10:38 
  483 1024 Lucas Deveau        Halifax         NS    45/48   M-PEEWEE            10:39 10:39 
  484 1591 Betty Nevitt        Dartmouth       NS     1/2    F-PLATINUM          10:40 10:40 
  485  949 William Burdon      Dartmouth       NS    49/58   M-MOSQUITO          10:40 10:40 
  486 1553 Alex Inglis         Halifax         NS     8/19   M-TYKES             10:41 10:41 
  487  894 Alexis Arsenault    Dartmouth       NS     3/19   F-TYKES             10:44 10:44 
  488 1102 Xingyan Han         Dartmouth       NS     4/19   F-TYKES             10:44 10:44 
  489 1311 Karen Parks         Lawrenctown     NS    18/19   F-MASTER            10:45 10:45 
  490 1429 Jacob Trahon        Halifax         NS    50/58   M-MOSQUITO          10:46 10:46 
  491  957 Brady Campbell      Dartmouth       NS    51/58   M-MOSQUITO          10:58 10:58 
  492 1143 Nathan Inglis       Halifax         NS    52/58   M-MOSQUITO          11:03 11:03 
  493 1453 Trenton Cluff                              9/19   M-TYKES             11:04 11:04 
  494 1170 Lilli Knorr         Eastern Passage NS    33/41   F-MOSQUITO          11:05 11:05 
  495 1159 Katherine Taylor    Halifax               58/60   F-OPEN              11:05 11:05 
  496  937 Olivia Boutilier    Eastern Passage NS    34/41   F-MOSQUITO          11:06 11:06 
  497 1402 John Siteman        Cole Harbour    NS    23/23   M-YOUTH             11:23 11:23 
  498 1582 Rachel Powe         Halifax         NS     5/19   F-TYKES             11:24 11:24 
  499 1191 Mason Lavoie        Halifax         NS    10/19   M-TYKES             11:25 11:25 
  500 1615 Samantha Wolsey     Dartmouth       NS     6/19   F-TYKES             11:26 11:26 
  501  892 Wyatt Arsenault     Halifax         NS    11/19   M-TYKES             11:27 11:27 
  502 1236 Lily MacLean        Mineville       NS     7/19   F-TYKES             11:29 11:29 
  503  986 Hawksley Cooper     Halifax         NS    46/48   M-PEEWEE            11:29 11:29 
  504 1614 Brooklyn Gray       Halifax         NS    35/41   F-MOSQUITO          11:29 11:29 
  505 1025 Trenton Deveau      Halifax         NS    47/48   M-PEEWEE            11:36 11:36 
  506 1474 Jordan Wood         Eastern Passage NS    53/58   M-MOSQUITO          11:37 11:37 
  507 1322 Elijah Peters       Eastern Passage NS    12/19   M-TYKES             11:38 11:38 
  508 1194 Erika Ledrew        Halifax         NS    36/41   F-MOSQUITO          11:39 11:39 
  509  885 Adora Arsenault     Halifax         NS     8/19   F-TYKES             11:40 11:40 
  510 1200 Olivier Legare      Halifax         NS    54/58   M-MOSQUITO          11:42 11:42 
  511 1029 Janique Devine      Dartmouth       NS    37/41   F-MOSQUITO          11:43 11:43 
  512  991 Matty Corkum        Glen Haven      NS    55/58   M-MOSQUITO          11:46 11:46 
  513 1214 Brigid Libadia      Halifax         NS    38/41   F-MOSQUITO          11:47 11:47 
  514 1503 June Marsden        Dartmouth       NS     2/2    F-PLATINUM          11:50 11:50 
  515  997 Ben Crawford        Hammonds Plains NS    56/58   M-MOSQUITO          11:51 11:51 
  516 1007 Liam Currie         Dartmouth       NS    13/19   M-TYKES             11:58 11:58 
  517 1041 Luke Ellis          Dartmouth       NS    14/19   M-TYKES             11:59 11:59 
  518 1564 Jacob Van Buskirk   Waverley        NS                                12:22 12:22 
  519 1506 Ella Bowman         Dartmouth       NS    39/41   F-MOSQUITO          12:28 12:28 
  520 1562 Benjamin Van Buskir Waverley        NS    15/19   M-TYKES             12:29 12:29 
  521  962 Meredith Chamberlai Timberlea       NS    19/19   F-MASTER            12:42 12:42 
  522 1347 Peyton Randall      Waverley        NS    48/48   M-PEEWEE            12:49 12:49 
  523 1348 Sam Randall         Waverley        NS    57/58   M-MOSQUITO          12:49 12:49 
  524 1588 Keegan Koziel       Dartmouth       NS    16/19   M-TYKES             12:51 12:51 
  525 1299 Josie Nickerson     Clark's Harbour NS     9/19   F-TYKES             12:52 12:52 
  526 1439 Micah Vincent       Ottawa          ON    17/19   M-TYKES             12:55 12:55 
  527 1109 Allan Harrison      Timberlea       NS    55/55   M-OPEN              12:57 12:57 
  528 1586 Tony Koziel         Dartmouth       NS    27/27   M-MASTER            12:58 12:58 
  529 1128 Thomas Holder       Bedford         NS    58/58   M-MOSQUITO          13:04 13:04 
  530 1040 Ainsley Egamino     Montague Gold M NS    10/19   F-TYKES             13:08 13:08 
  531  943 Arianna Brill       Halifax         NS    11/19   F-TYKES             13:23 13:23 
  532  890 Peyton Arsenault    Halifax         NS    25/25   M-BANTAM            13:33 13:33 
  533 1004 Brynn Cullen        Halifax         NS    40/41   F-MOSQUITO          13:56 13:56 
  534 1399 Brenda Short        Halifax         NS    59/60   F-OPEN              13:59 13:59 
  535 1545 Laura Mingo         Truro           NS    24/24   F-BANTAM            14:03 14:03 
  536 1095 Mason Grey          Halifax         NS    18/19   M-TYKES             14:12 14:12 
  537 1206 Sawyer Lemoine      Halifax         NS    19/19   M-TYKES             14:21 14:21 
  538  889 Melanie Arsenault   Halifax         NS    60/60   F-OPEN              14:34 14:34 
  539 1119 Jessie Heintzman    Chelsea         QC    41/41   F-MOSQUITO          14:37 14:37 
  540 1649 Charity Stuart      Dartmouth       NS    30/32   F-PEEWEE            14:39 14:39 
  541 1572 Sheena Cleveland    Dartmouth       NS    31/32   F-PEEWEE            14:40 14:40 
  542 1589 Grace Thegrissen    Dartmouth       NS    12/19   F-TYKES             15:19 15:19 
  543 1036 E During            Dartmouth       NS    13/19   F-TYKES             15:23 15:23 
  544 1362 Taya Ross           Dartmouth       NS    32/32   F-PEEWEE            15:24 15:24 
  545 1108 Emily Harding       Dartmouth       NS    14/19   F-TYKES             15:44 15:44 
  546 1556 Isabella MacVicar   Dartmouth       NS    15/19   F-TYKES             16:18 16:18 
  547 1430 Hannah Traves       Eastern Passage NS    16/19   F-TYKES             16:19 16:19 
  548 1129 Emma Holder         Bedford         NS    17/19   F-TYKES             16:27 16:27 
  549 1014 Gwendolyn Dawood    Cow Bay         NS    18/19   F-TYKES             17:03 17:03 
  550 1141 Chloe Hutchinson    Enfield         NS    19/19   F-TYKES             17:07 17:07 

User Comments

  • Currently, there are no comments.