• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Zoltan Tenke Classic

Guelph, ON
November 17th, 2017

Results courtesy Speed River Timing

Speed River TFC                              11/17/2017 - 10:46 PM
              Zoltan Tenke Classic 2017 - 11/17/2017               
                      U of Guelph Fieldhouse                       
 
Event 11  Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Wojtis, Anna                 Brock University          9.37q  1
  2 Steeneveld, Abbey            Speed River               9.38q  1
  3 Logan, Alli                  Brock University          9.95q  2
  4 Blayney-Hoffer, Ashley       University o             10.02q  1
  5 Dalcourt, Alessa             University o             10.06q  2
  6 Beukeboom, Adriana           Brock University         11.46q  2

Speed River TFC                              11/17/2017 - 10:46 PM
              Zoltan Tenke Classic 2017 - 11/17/2017               
                      U of Guelph Fieldhouse                       
 
Event 20  Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Richard, Grant               Guelph                    8.47q  1
  2 Muharrem, James              Guelph                    8.57q  1
  3 Edward, Davis                Guelph                    8.84q  1
  4 Vermolen, Tristan            Brock University          8.98q  2
  5 Brathwaite, Mikkail          University o              9.09q  2

Event 11  Women 60 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Steeneveld, Abbey            Speed River               9.34   1       
  2 Logan, Alli                  Brock University          9.95   1       
  2 Blayney-Hoffer, Ashley       University o              9.95   2       
  4 Wojtis, Anna                 Brock University         10.08   1       
  5 Dalcourt, Alessa             University o             10.22   2       
 -- Beukeboom, Adriana           Brock University           DNF   2       

Event 20  Men 60 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Muharrem, James              Guelph                    8.41   1       
  2 Richard, Grant               Guelph                    8.41   1       
  3 Edward, Davis                Guelph                    8.75   1       
  4 Vermolen, Tristan            Brock University          8.96   2       
  5 Brathwaite, Mikkail          University o              9.22   2       

Event 12  Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Roxborough, Shyvonne         Guelph                    7.66q  3
  2 Hammond, Sarah               Guelph                    7.71q  1
  3 Leger, Kendra                Guelph                    7.73q  2
  4 Smart, Sian                  Speed River               7.76q  1
  5 Hitchings, Hailey            Guelph                    7.82q  3
  6 Armstrong, Zaria             Guelph                    7.83q  2
  7 Nero, Emma                   Guelph                    7.83q  2
  8 Smith, Nicole                Guelph                    7.91q  3
  9 Dubois, Marissa              Guelph                    7.93q  8
  9 Hamilton, Tessa              Guelph                    7.93q  1
 11 Smith, Jenna                 Guelph                    7.94q  2
 12 Gray, Vanessa                Guelph                    8.01q  1
 13 Wojtis, Anna                 Brock University          8.15q  4
 14 Hui, Joanna                  Guelph Track              8.24q  4
 15 Vanzanten, Viktoria          Brock University          8.25q  5
 15 Maddocks, Isabel             Guelph                    8.25q 10
 17 Habash, Milenne              Speed River               8.26  10
 18 Steeneveld, Abbey            Speed River               8.32   4
 19 Dalcourt, Alessa             University o              8.48   6
 20 Downes, Jenae                Brock University          8.50   5
 21 Blayney-Hoffer, Ashley       University o              8.50   5
 22 Suchoplas, Mariya            Unattached                8.57   5
 22 Mills, Darby                 University o              8.57   9
 24 Jim, Grace                   Brock University          8.58   8
 25 Marton, Gabby                Guelph                    8.60   7
 26 Stachowich, Cassidy          University o              8.65   9
 27 McLean, Olivia               Brock University          8.84   7
 28 Koo, Meghan                  University o              8.85   7
 29 Logan, Alli                  Brock University          8.88   6
 30 Billings, Julia              Speed River               9.32   6
 31 Lechance, Marissa            Brock University          9.44   8
 32 Collinson, Taylor            Brock University          9.47   8
 33 Archer, Alexandra            Speed River              10.07  10
 34 Bent, Arianna                Brock University         10.24   7
 -- Byng, Morgan                 Guelph                   X7.76   3

Event 13  Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Yassin, Mohamed              Speed River               6.99q  1
  2 Griffiths, Jovan             Brock University          7.08q  2
  3 Smith, Sebastien             Guelph                    7.09q  2
  4 James, Michael               Brampton Eli              7.10q  1
  5 Sinden, Kyle                 Guelph                    7.12q  2
  6 Egert, Nathan                Guelph                    7.27q  1
  7 Gadsby, Ben                  Brock University          7.28q  3
  8 Lee, Adam                    Speed River               7.28q  3
  9 Westbrook, Calum             Unattached                7.29q  1
  9 Bonsu, Kwaku                 Brock University          7.29q  4
 11 To, Justin                   University o              7.31q 10
 11 Hebb, Owen                   Guelph                    7.31q  3
 13 Harawa, Emmanuel             Brock University          7.43q  3
 14 Powell, Carter               Guelph                    7.51q 10
 15 Rogers, Jordan               Speed River               7.53q  8
 16 Lee, Raymond                 Brock University          7.54q  7
 17 Johnson, Brad                Unattached                7.57   9
 17 Bisnauth, Paul               Brock University          7.57   6
 17 Lee, Noah                    Speed River               7.57   5
 20 Aggett, Ben                  Unattached Ontario        7.62   4
 21 Orr, Dean                    York Univers              7.68   4
 21 Vermolen, Tristan            Brock University          7.68   5
 23 Wang, Timothy                Speed River               7.70   7
 23 Piva, Matthew                Brock University          7.70   5
 23 Brathwaite, Mikkail          University o              7.70   9
 26 Wagner, Chris                Unattached                7.72   6
 26 Angerilli, Adam              Speed River               7.72  11
 28 Macdon, Ismael               Unattached                7.73   4
 29 Muttukuru, Manish            University o              7.81  11
 29 Shackell, Jacob              Speed River               7.81   7
 31 Velez, David                 Brock University          7.84   6
 32 Chang, Michael               Unattached                7.86  10
 33 Tsang, Wing Sun Victor       University o              7.87   9
 34 Chan, Nathaniel              Unattached Ontario        7.88   6
 35 Hui, Tit (jonathan)          Guelph Track              7.89   8
 36 Odoom, John                  Unattached                7.97  11
 37 Sawan, Mohammad              Unattached                8.04  10
 38 Macdon, Edrick               Brock University          8.07   9
 39 Billings, Michael            Speed River               9.13   8
 -- Beaudoin, Shawn              Windsor Legi             X7.31   2

Event 14  Women 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Romaniw, Olivia              Guelph                 3:02.59        
  2 Gerardi, Isabelle            Guelph                 3:06.43        
  3 Gibson, Kiana                Guelph                 3:10.00        
  4 Mak, Claudia                 University o           3:34.66        

Event 15  Men 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Land, Thomas                 Guelph                 2:29.16        
  2 Leblanc, Andrew              Guelph                 2:30.43        
  3 Goldberg, Akiva              University o           2:34.88        
  4 Quann, Simon                 Guelph                 2:35.11        
  5 Fretz, Levi                  Guelph                 2:35.26        
  6 Lyman, Taylor                Guelph                 2:40.96        
  7 Mallany-Stanley, Aiden       Guelph                 2:41.99        
  8 Cooper, Alexander            University o           2:46.31        
  9 Khan, Daniel                 Saugeen Trac           2:47.80        
 10 Wang, Liyang                 University o           2:51.86        
 -- Chalupiak, Scott             Guelph                     DNF        

Event 12  Women 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Roxborough, Shyvonne         Guelph                    7.59   1       
  2 Smart, Sian                  Speed River               7.68   1       
  3 Hammond, Sarah               Guelph                    7.70   1       
  4 Armstrong, Zaria             Guelph                    7.76   2       
  4 Leger, Kendra                Guelph                    7.76   1       
  6 Hitchings, Hailey            Guelph                    7.84   2       
  7 Smith, Nicole                Guelph                    7.86   2       
  8 Dubois, Marissa              Guelph                    7.88   3       
  9 Gray, Vanessa                Guelph                    7.88   3       
 10 Hamilton, Tessa              Guelph                    7.91   3       
 11 Nero, Emma                   Guelph                    7.92   2       
 12 Smith, Jenna                 Guelph                    7.97   3       
 13 Wojtis, Anna                 Brock University          8.19   4       
 14 Hui, Joanna                  Guelph Track              8.22   4       
 15 Vanzanten, Viktoria          Brock University          8.23   4       

Event 13  Men 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Yassin, Mohamed              Speed River               6.97   1       
  2 Smith, Sebastien             Guelph                    7.09   1       
  3 James, Michael               Brampton Eli              7.11   1       
  4 Griffiths, Jovan             Brock University          7.11   1       
  5 Egert, Nathan                Guelph                    7.16   2       
  6 Bonsu, Kwaku                 Brock University          7.22   3       
  7 Lee, Adam                    Speed River               7.23   2       
  8 Gadsby, Ben                  Brock University          7.29   2       
  9 To, Justin                   University o              7.30   3       
 10 Westbrook, Calum             Unattached                7.31   3       
 11 Harawa, Emmanuel             Brock University          7.36   4       
 12 Powell, Carter               Guelph                    7.41   4       
 13 Rogers, Jordan               Speed River               7.42   4       

Event 16  Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Bryce, Emily                 Saugeen Trac          10:47.24        
  2 Herman, Naomi                Unattached            10:52.12        
  3 Quanz, Samara                Saugeen Trac          11:15.60        
  4 Capon, Aliyah                Unattached            12:45.50        

Event 17  Men 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Kellier, Joshua              Guelph                 8:33.80        
  2 Patton, Mark                 Guelph                 8:37.00        
  3 Martineau, Logan             Guelph                 8:47.47        
  4 Tinevez, Noah                Guelph                 8:52.32        
  5 Goodridge, Jonathan          Guelph                 8:55.22        
  6 Hughes, Gavin                Guelph                 9:03.70        
  7 Cooper, Jack                 Guelph                 9:29.45        
  8 Beardsall, Andrew            Unattached Ontario     9:43.20        
  9 Hopton, David                Unattached            10:03.10        
 10 Chant, Jacob                 Unattached            10:03.16        

Event 3  Women High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Naruszewicz, Maja            Guelph                   1.68m        
  2 Alton, Arabella              Guelph                   1.60m        
  2 Peters, Jade                 Guelph                   1.60m        
  2 Marton, Gabby                Guelph                   1.60m        
  5 Maddocks, Isabel             Guelph                   1.40m        
  5 Suchoplas, Mariya            Unattached               1.40m        
  7 Dong, Jenny                  University o             1.35m        

Event 4  Men High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Smith, Sebastien             Guelph                   2.06m        
  2 Torres, Mitchell             Guelph                   1.95m        
  3 Archer, Justice              Guelph                   1.90m        
  4 Nightingale, David           University o             1.85m        
  5 Hiemstra, Quinn              Guelph                  J1.85m        
  6 Harawa, Emmanuel             Brock University         1.80m        
  7 Bonsu, Kwaku                 Brock University        J1.80m        
  8 Sukhdeo, Bryce               Speed River              1.75m        
  9 Lee, Adam                    Speed River             J1.75m        
 10 Sri, Varshan                 University o             1.60m        
 -- Rowe, Connor                 Unattached                  NH        
 -- Macdon, Ismael               Unattached                  NH        
 -- Virk, Dilveer                University o                NH        

Event 5  Women Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Fiedler, Erika               Speed River              3.90m        
  2 Hamilton, Tessa              Guelph                   3.60m        
  3 Newton, Emily                Guelph                   3.00m        

Event 6  Men Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Weigl, Thomas                Guelph                   4.70m        
  2 Pitfield, Graham             Guelph                   4.35m        
  3 Young, Connor                Unattached               4.20m        
  4 Lewis, Kyle                  Unattached               3.90m        
  5 Emode, Mark                  Guelph                   3.45m        

Event 9  Women Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Bates, Jordan                Guelph                   5.56m        
  2 Dubois, Marissa              Guelph                   5.52m        
  3 Naruszewicz, Maja            Guelph                   5.17m        
  4 Habash, Milenne              Speed River              5.00m        
  5 Kim, Sequoia                 Speed River              4.99m        
  6 Stachowich, Cassidy          University o             4.95m        
  7 Maddocks, Isabel             Guelph                   4.91m        
  8 Peters, Jade                 Guelph                   4.85m        
  9 Suchoplas, Mariya            Unattached               4.73m        

Event 10  Men Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Ahne, Joerg                  Speed River              7.40m        
  2 Hebb, Owen                   Guelph                   7.01m        
  3 Ampratwum, Elijah            Guelph                   6.95m        
  4 Emode, Mark                  Guelph                   6.75m        
  4 Lee, Adam                    Speed River              6.75m        
  6 Pierre, Patrick              Unattached               6.51m        
  7 Bonsu, Kwaku                 Brock University         6.47m        
  8 Pitfield, Graham             Guelph                   6.38m        
  9 Archer, Justice              Guelph                   6.28m        
 10 Lee, Noah                    Speed River              6.07m        
 11 Wang, Timothy                Speed River              5.81m        
 12 Lippai, Christian            University o             5.77m        
 13 Vermolen, Tristan            Brock University         5.70m        
 14 Rowe, Connor                 Unattached               5.56m        
 15 Rogers, Jordan               Speed River              5.06m        
 -- Byrnes, Myron                Unattached Ontario        FOUL        

Event 1  Women Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Crew, Brittany               Sisu Throws Club        17.31m        
  2 Herman, Rebecca              Unattached              13.34m        
  3 Sarellas, Stephanie          Guelph                   7.89m        
  4 Maddocks, Isabel             Guelph                   6.27m        

Event 2  Men Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Pawliw, Eli                  Sisu Throws Club        16.93m        
  2 Bujnowski, Mark              Guelph                  15.65m        
  3 Nedow, Thomas                Guelph                  14.93m        
  4 Josie, Mackenzie             Unattached              14.55m        
  5 Webb, Zion                   Unattached              14.09m        
  6 Beaudoin, Shawn              Windsor Legi            12.77m        
  7 Balsas, Andrius              Guelph                  12.33m        
  8 Bartoletta, Matthew          Guelph                  11.34m        

Event 7  Women Weight Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Crew, Brittany               Sisu Throws Club        17.06m        
  2 Sarellas, Stephanie          Guelph                  12.34m        

Event 8  Men Weight Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Josie, Mackenzie             Unattached              15.06m        
  2 Balsas, Andrius              Guelph                  14.29m        
  3 Raspanti, Jonathan           York University         14.19m        
  4 Bujnowski, Mark              Guelph                  13.95m        
  5 Nedow, Thomas                Guelph                  13.19m        
  6 Bartoletta, Matthew          Guelph                  11.96m        

User Comments