• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Elementary School XC Super Meet

Garriock Track Meet

Duncan, BC
June 9-10th, 2018

                              2018 Garriock Meet                               
                    Duncan, BC  - 2018-06-08 to 2018-06-10                     
                                    Results                                    
 
Girls 9 Year Olds 60 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brand, Danaea             09 Nanaimo & DI              9.95   NWI 
  2 Buttle, Mila              09 Cowichan Val             10.52   NWI 
  3 Coffin, Elyse             09 Comox Valley             10.54   NWI 
  4 Moonsamy, Anishka         09 Nanaimo & DI             11.29   NWI 
  5 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             11.39   NWI 
  6 Groome, Audrey            09 Oceanside TR             11.48   NWI 
 
Girls 10 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hoffman, Victoria         08 Campbell Riv              9.55   NWI  2 
  2 Phelan, Leila             08 Peninsula TR              9.68   NWI  2 
  3 Wesner, Maile             08 Comox Valley              9.76   NWI  2 
  4 Viers, Keely              08 Nanaimo & DI              9.80   NWI  2 
  5 Nadiger, Cassidy          08 Peninsula TR             10.03   NWI  1 
  6 Hughes, Norah             08 Oceanside TR             10.19   NWI  2 
  7 Faulkner, Claire          08 Comox Valley             10.19   NWI  2 
  8 Gauthier, Karis           08 Campbell Riv             10.63   NWI  2 
  9 Groome, Amelia            08 Oceanside TR             10.96   NWI  1 
 10 Menzies, Estelle          08 Cowichan Val             11.57   NWI  1 
 
Girls 11 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Vizina, Maya              07 1A Avonlea                8.86   NWI  2 
  2 Davern, Johanna           07 Nanaimo & DI              9.28   NWI  2 
  3 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val              9.57   NWI  2 
  4 Parker, Thea              07 Comox Valley              9.64   NWI  2 
  5 Douglas, Jaeda            07 Cowichan Val              9.68   NWI  2 
  6 Burry, Erika              07 Comox Valley              9.87   NWI  1 
  7 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             10.16   NWI  1 
  8 Sonnenburg, Nadia         07 Campbell Riv             10.30   NWI  2 
  9 Szasz, Kipling            07 Unattached B             10.38   NWI  1 
 10 Harper, Stella            07 Cowichan Val             10.52   NWI  2 
 11 Jones, Norah              07 Campbell Riv             10.65   NWI  1 
 12 Underhill, Novalee        07 Campbell Riv             11.16   NWI  2 
 
Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brand, Danaea             09 Nanaimo & DI             16.89   NWI 
  2 Chell, Kajsa              09 Athletics Vi             17.81   NWI 
  3 Buttle, Mila              09 Cowichan Val             17.94   NWI 
  4 Zeeman, Ella              09 Nanaimo & DI             18.57   NWI 
  5 Moonsamy, Anishka         09 Nanaimo & DI             18.99   NWI 
  6 Groome, Audrey            09 Oceanside TR             20.18   NWI 
 
Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hoffman, Victoria         08 Campbell Riv             15.61   NWI  2 
  2 Phelan, Leila             08 Peninsula TR             15.95   NWI  1 
  3 Wesner, Maile             08 Comox Valley             16.42   NWI  2 
  4 Nadiger, Cassidy          08 Peninsula TR             16.66   NWI  2 
  5 Faulkner, Claire          08 Comox Valley             16.95   NWI  1 
  6 Gauthier, Karis           08 Campbell Riv             17.37   NWI  2 
  7 Hughes, Norah             08 Oceanside TR             17.70   NWI  1 
  8 Groome, Amelia            08 Oceanside TR             18.26   NWI  2 
  9 Cole, Heidi               08 Oceanside TR             18.88   NWI  1 
 10 Menzies, Estelle          08 Cowichan Val             20.34   NWI  2 
 11 Miranda, Mila             08 Cowichan Val             26.08   NWI  1 
 
Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Vizina, Maya              07 1A Avonlea               14.49   NWI  3 
  2 Russell, Lucy             07 Nanaimo & DI             14.72   NWI  3 
  3 Davern, Johanna           07 Nanaimo & DI             15.58   NWI  3 
  4 Douglas, Jaeda            07 Cowichan Val             15.72   NWI  2 
  5 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val             15.82   NWI  3 
  6 Parker, Thea              07 Comox Valley             16.03   NWI  2 
  7 Carlin, Cathleen          07 Cowichan Val             16.57   NWI  2 
  8 Burry, Erika              07 Comox Valley             16.77   NWI  2 
  9 Valdez, Georgia           07 Nanaimo & DI             16.90   NWI  2 
 10 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             17.40   NWI  3 
 11 Allatt-Miles, Laila       07 Alberni Vall             17.48   NWI  1 
 12 Jones, Norah              07 Campbell Riv             17.76   NWI  3 
 13 Sonnenburg, Nadia         07 Campbell Riv             17.84   NWI  2 
 14 Underhill, Novalee        07 Campbell Riv             17.98   NWI  2 
 15 Croswell, Trinity         07 Unattached B             18.14   NWI  1 
 16 Blumel, Annette           07 Cowichan Val             18.22   NWI  1 
 17 Johnston, Tori            07 Cowichan Val             19.71   NWI  3 
 
Girls 12 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Varga, Amelia             06 Cowichan Val             14.84   NWI  1 
  2 Hoffman, Elisabeth        06 Campbell Riv             14.90   NWI  1 
  3 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             15.36   NWI  1 
  4 Henderson, Avery          06 Nanaimo & DI             15.54   NWI  1 
  5 Smits, Quinn              06 Comox Valley             15.64   NWI  1 
  6 Menzies, Nehayla          06 Cowichan Val             15.67   NWI  1 
  7 Paris, Lydia              06 Nanaimo & DI             15.77   NWI  2 
  8 Gauthier, Maren           06 Campbell Riv             16.01   NWI  2 
  9 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley             16.07   NWI  2 
 10 Waddell, Brooklyn         06 Oceanside TR             16.81   NWI  2 
 11 Louie, Ella               06 Nanaimo & DI             16.87   NWI  2 
 12 Savard, Clare             06 Alberni Vall             16.90   NWI  2 
 13 Bishop, Aj                06 Oceanside TR             17.14   NWI  2 
 14 Henderson, Alicia         06 Cowichan Val             17.86   NWI  1 
 
Girls 13 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Arychuk, Hannah           05 Peninsula TR             13.88   NWI  2 
  2 Dickinson, Sadie          05 Athletics Vi             14.08   NWI  2 
  3 Simmons, Lacie            05 Campbell Riv             14.95   NWI  2 
  4 Martineau, Mallory        05 Nanaimo & DI             14.96   NWI  2 
  5 Waite, Annika             05 Oceanside TR             15.07   NWI  2 
  6 Danielson, Kiana          05 Campbell Riv             15.29   NWI  1 
  7 Wesner, Avery             05 Comox Valley             16.02   NWI  1 
  8 Vannini, Autumn           05 Nanaimo & DI             16.26   NWI  2 
  9 Bishop, Spire             05 Oceanside TR             16.79   NWI  1 
 
Girls 14-15 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Porcher, Victoria         04 Comox Valley             13.66  -2.9  1 
  2 Urbanowicz, Sonya         04 Nanaimo & DI             13.88   NWI  2 
  3 Paugh, Madison            03 Nanaimo & DI             14.26   NWI  2 
  4 Skuse, Tyza               04 Campbell Riv             14.27   NWI  2 
  5 Bollinger, Jamie          03 Nanaimo & DI             14.33   NWI  2 
  6 Milne, Emily              03 Campbell Riv             14.42  -2.9  1 
  7 Carlin, Maeve             03 Cowichan Val             14.57   NWI  2 
  8 Woike, Emma-Gail          04 Cowichan Val             14.64  -2.9  1 
  9 McCulloch, Ella           03 Campbell Riv             15.15   NWI  2 
 10 Hall, Isabella            04 Alberni Vall             15.26  -2.9  1 
 11 Barton, Faith             03 Campbell Riv             15.36  -2.9  1 
 12 Buttle, Taylor            04 Cowichan Val             15.41  -2.9  1 
 
Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Vizina, Maya              07 1A Avonlea               29.23   NWI  2 
  2 Russell, Lucy             07 Nanaimo & DI             29.62   NWI  2 
  3 Davern, Johanna           07 Nanaimo & DI             32.11   NWI  1 
  4 Douglas, Jaeda            07 Cowichan Val             32.21   NWI  2 
  5 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val             32.23   NWI  2 
  6 Olsen, Elle               07 Nanaimo & DI             32.75   NWI  1 
  7 O'Hare, Irelee            07 Oceanside TR             33.17   NWI  1 
  8 Parker, Thea              07 Comox Valley             33.28   NWI  2 
  9 Burry, Erika              07 Comox Valley             33.74   NWI  2 
 10 Harper, Stella            07 Cowichan Val             35.61   NWI  2 
 11 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             35.79   NWI  1 
 12 Blumel, Annette           07 Cowichan Val             36.63   NWI  1 
 13 Underhill, Novalee        07 Campbell Riv             37.56   NWI  1 
 
Girls 12 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Varga, Amelia             06 Cowichan Val             29.45   NWI  2 
  2 Hoffman, Elisabeth        06 Campbell Riv             29.88   NWI  2 
  3 Cleaver, Emma             06 Nanaimo & DI             29.97   NWI  2 
  4 Paris, Lydia              06 Nanaimo & DI             31.54   NWI  2 
  5 Menzies, Nehayla          06 Cowichan Val             31.88   NWI  1 
  6 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley             32.73   NWI  1 
  7 Bishop, Aj                06 Oceanside TR             33.88   NWI  2 
  8 Waddell, Brooklyn         06 Oceanside TR             33.89   NWI  1 
  9 Hall, Victoria            06 Alberni Vall             35.11   NWI  1 
 
Girls 13 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Arychuk, Hannah           05 Peninsula TR             27.88   NWI 
  2 Dickinson, Sadie          05 Athletics Vi             28.20   NWI 
  3 Lagan, Camellia           05 Athletics Vi             29.75   NWI 
  4 Waite, Annika             05 Oceanside TR             30.54   NWI 
  5 Stewart, Montanna         05 Nanaimo & DI             31.76   NWI 
  6 Bishop, Spire             05 Oceanside TR             33.14   NWI 
 
Girls 14-15 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Sheehan, Meghan           03 Comox Valley             27.12   0.8  2 
  2 Porcher, Victoria         04 Comox Valley             27.57   1.9  1 
  3 Lauzon, Jayda             03 Cowichan Val             28.20   0.8  2 
  4 Werner, Aisha             03 Cowichan Val             28.51   1.9  1 
  5 Skuse, Tyza               04 Campbell Riv             29.04   1.9  1 
  6 Milne, Emily              03 Campbell Riv             29.77   1.9  1 
  7 Underhill, Abigayle       03 Campbell Riv             29.85   0.8  2 
  8 Woike, Emma-Gail          04 Cowichan Val             29.99   1.9  1 
  9 McCulloch, Ella           03 Campbell Riv             31.00   1.9  1 
 10 Buttle, Taylor            04 Cowichan Val             31.50   1.9  1 
 
Girls 12 Year Olds 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Myint, Katelyn            06 Nanaimo & DI             48.11   2 
  2 Smits, Quinn              06 Comox Valley             48.16   1 
  3 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             48.60   1 
  4 Varga, Amelia             06 Cowichan Val             50.28   2 
  5 Henderson, Avery          06 Nanaimo & DI             51.46   2 
  6 Phelan, Malia             06 Peninsula TR             52.16   1 
  7 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI             53.10   2 
  8 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley             53.39   2 
  9 Park, Jasmine             06 Nanaimo & DI           1:11.23   2 
 
Girls 13 Year Olds 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Arychuk, Hannah           05 Peninsula TR             44.98  
  2 Dickinson, Sadie          05 Athletics Vi             45.65  
  3 Danielson, Kiana          05 Campbell Riv             51.08  
  4 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi             52.89  
  5 Hughes, Macy              05 Oceanside TR             54.32  
  6 Bishop, Spire             05 Oceanside TR             55.48  
 
Girls 14-15 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Porcher, Victoria         04 Comox Valley             45.45  
  2 Lazenby, Alexandra        04 Cowichan Val             46.86  
  3 Skuse, Tyza               04 Campbell Riv             47.46  
  4 Underhill, Abigayle       03 Campbell Riv             48.32  
  5 Chatterton, Anna          04 Campbell Riv             49.14  
 
Girls 9 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ballard, Kate             09 Unattached B           2:08.99  
  2 Brand, Danaea             09 Nanaimo & DI           2:19.65  
  3 Coffin, Elyse             09 Comox Valley           2:23.10  
  4 Buttle, Mila              09 Cowichan Val           2:27.87  
 
Girls 10 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Phelan, Leila             08 Peninsula TR           2:02.74  
  2 Wesner, Maile             08 Comox Valley           2:14.12  
  3 Faulkner, Claire          08 Comox Valley           2:25.18  
  4 Viers, Keely              08 Nanaimo & DI           2:27.27  
  5 Groome, Amelia            08 Oceanside TR           2:42.46  
 
Girls 11 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dow, Alexa                07 Cowichan Val           1:46.91  
  2 Gillette, Brea            07 Nanaimo & DI           2:02.32  
  3 O'Hare, Irelee            07 Oceanside TR           2:04.12  
  4 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley           2:24.45  
  5 Szasz, Kipling            07 Unattached B           2:29.33  
  6 Jones, Norah              07 Campbell Riv           2:36.41  
  7 Titone, MaŽlle            07 Cowichan Val           2:38.05  
 
Girls 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smits, Quinn              06 Comox Valley           2:36.87  
  2 Myint, Katelyn            06 Nanaimo & DI           2:38.39  
  3 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI           2:46.83  
  4 Phelan, Malia             06 Peninsula TR           2:49.89  
  5 Bishop, Aj                06 Oceanside TR           2:56.96  
  6 Morse, Zoe                06 Oceanside TR           3:00.20  
  7 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley           3:01.36  
  8 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI           3:02.16  
  9 Menzies, Nehayla          06 Cowichan Val           3:08.04  
 10 Croome, Natalie           06 Nanaimo & DI           3:08.35  
 11 Hall, Victoria            06 Alberni Vall           3:11.92  
 12 Waddell, Brooklyn         06 Oceanside TR           3:16.77  
 
Girls 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ballard, Ella             05 Unattached B           2:34.54  
  2 Lagan, Camellia           05 Athletics Vi           2:36.02  
  3 Hilton, Adrianna          05 Peninsula TR           2:38.10  
  4 Waite, Annika             05 Oceanside TR           2:42.10  
  5 Bishop, Spire             05 Oceanside TR           3:01.32  
 
Girls 14-15 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chatterton, Anna          04 Campbell Riv           2:41.87  
  2 Woodruff, Brielle         03 Nanaimo & DI           2:46.26  
  3 Blumel, Margo             04 Cowichan Val           2:52.02  
  4 Underhill, Abigayle       03 Campbell Riv           2:52.26  
  5 Barton, Faith             03 Campbell Riv           2:54.28  
  6 McCulloch, Ella           03 Campbell Riv           3:02.60  
 
Girls 9 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zeeman, Ella              09 Nanaimo & DI           4:24.69  
  2 Buttle, Mila              09 Cowichan Val           4:42.91  
  3 Matte, Ariella            09 Nanaimo & DI           5:16.33  
 
Girls 10 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wesner, Maile             08 Comox Valley           4:02.96  
  2 Faulkner, Claire          08 Comox Valley           4:16.16  
 
Girls 11 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dow, Alexa                07 Cowichan Val           3:10.20  
  2 Vizina, Maya              07 1A Avonlea             3:33.94  
  3 Allatt-Miles, Laila       07 Alberni Vall           3:52.37  
  4 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley           4:11.08  
  5 Blumel, Annette           07 Cowichan Val           4:33.06  
  6 Titone, MaŽlle            07 Cowichan Val           4:56.03  
 
Girls 12 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Myint, Katelyn            06 Nanaimo & DI           4:17.66  
  2 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI           4:23.79  
  3 Bishop, Aj                06 Oceanside TR           4:36.39  
  4 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley           4:48.78  
  5 Croome, Natalie           06 Nanaimo & DI           4:49.97  
  6 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI           4:53.85  
 
Girls 13 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ballard, Ella             05 Unattached B           4:06.65  
  2 Hilton, Adrianna          05 Peninsula TR           4:08.34  
  3 Waite, Annika             05 Oceanside TR           4:12.15  
  4 Bishop, Spire             05 Oceanside TR           4:49.07  
 
Girls 14-15 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vizina, Emma              04 1A Avonlea             4:09.01  
  2 Chatterton, Anna          04 Campbell Riv           4:10.86  
  3 Lundman, Olivia           03 Nanaimo & DI           4:12.70  
  4 Berg, Alexa               04 Nanaimo & DI           4:19.64  
 
Girls 13 2000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hilton, Adrianna          05 Peninsula TR           7:35.07  
 
Girls 14-15 2000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vizina, Emma              04 1A Avonlea             7:39.14  
  2 Chatterton, Anna          04 Campbell Riv           7:41.13  
  3 Bell, Shelby              03 Mid Island D           7:49.58  
  4 Parcher, Bianca           03 Nanaimo & DI           8:09.34  
  5 Dailey, Victoria          03 Cowichan Val           8:57.43  
 
Girls 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 21"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Chell, Kajsa              09 Athletics Vi             12.94   NWI 
  2 Brand, Danaea             09 Nanaimo & DI             13.01   NWI 
  3 Buttle, Mila              09 Cowichan Val             14.14   NWI 
  4 Zeeman, Ella              09 Nanaimo & DI             14.17   NWI 
  5 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             14.31   NWI 
  6 Groome, Audrey            09 Oceanside TR             14.89   NWI 
  7 Matte, Ariella            09 Nanaimo & DI             16.50   NWI 
 
Girls 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hoffman, Victoria         08 Campbell Riv             11.84   NWI  2 
  2 Phelan, Leila             08 Peninsula TR             11.86   NWI  2 
  3 Wesner, Maile             08 Comox Valley             12.23   NWI  1 
  4 Groome, Amelia            08 Oceanside TR             12.29   NWI  1 
  5 Faulkner, Claire          08 Comox Valley             12.86   NWI  1 
  6 Gauthier, Karis           08 Campbell Riv             13.11   NWI  2 
  7 Hughes, Norah             08 Oceanside TR             13.96   NWI  2 
  8 Nadiger, Cassidy          08 Peninsula TR             14.29   NWI  2 
  9 Cole, Heidi               08 Oceanside TR             15.13   NWI  2 
 
Girls 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Russell, Lucy             07 Nanaimo & DI             11.52   NWI  2 
  2 Parker, Thea              07 Comox Valley             11.94   NWI  2 
  3 O'Hare, Irelee            07 Oceanside TR             11.96   NWI  2 
  4 Burry, Erika              07 Comox Valley             12.07   NWI  1 
  5 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             12.19   NWI  2 
  6 Douglas, Jaeda            07 Cowichan Val             12.55   NWI  2 
  7 Sonnenburg, Nadia         07 Campbell Riv             12.77   NWI  2 
  8 Allatt-Miles, Laila       07 Alberni Vall             13.35   NWI  1 
  9 Blumel, Annette           07 Cowichan Val             13.66   NWI  1 
 10 Harper, Stella            07 Cowichan Val             14.08   NWI  2 
 11 Jones, Norah              07 Campbell Riv             14.58   NWI  2 
 12 Titone, MaŽlle            07 Cowichan Val             15.66   NWI  1 
 
Girls 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 27"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             13.76   NWI  2 
  2 Smits, Quinn              06 Comox Valley             14.65   NWI  1 
  3 Paris, Lydia              06 Nanaimo & DI             14.84   NWI  1 
  4 Henderson, Avery          06 Nanaimo & DI             14.97   NWI  2 
  5 Phelan, Malia             06 Peninsula TR             15.64   NWI  1 
  6 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley             16.04   NWI  1 
  7 Menzies, Nehayla          06 Cowichan Val             16.19   NWI  1 
  8 Gauthier, Maren           06 Campbell Riv             16.74   NWI  2 
  9 Savard, Clare             06 Alberni Vall             17.17   NWI  2 
 10 Hall, Victoria            06 Alberni Vall             17.91   NWI  2 
 11 Lenarcic, Katelyn         06 Cowichan Val             18.01   NWI  2 
 12 Waddell, Brooklyn         06 Oceanside TR             18.61   NWI  2 
 
Girls 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Simmons, Lacie            05 Campbell Riv             14.88   NWI 
  2 Waite, Annika             05 Oceanside TR             14.90   NWI 
  3 Wesner, Avery             05 Comox Valley             18.01   NWI 
 
Girls 14-15 80 Meter Hurdles 8 x 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Blumel, Margo             04 Cowichan Val             14.64   0.6 
  2 Hall, Isabella            04 Alberni Vall             14.90   0.6 
  3 Skuse, Tyza               04 Campbell Riv             15.78   0.6 
  4 Buttle, Taylor            04 Cowichan Val             16.34   0.6 
  5 Woodruff, Brielle         03 Nanaimo & DI             16.34   0.6 
 
Girls 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 x 24"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cleaver, Emma             06 Nanaimo & DI             32.63   NWI 
  2 Paris, Lydia              06 Nanaimo & DI             33.35   NWI 
  3 Phelan, Malia             06 Peninsula TR             33.95   NWI 
  4 Smits, Quinn              06 Comox Valley             33.98   NWI 
  5 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley             35.73   NWI 
  6 Morse, Zoe                06 Oceanside TR             38.14   NWI 
 
Girls 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 x 27"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dickinson, Sadie          05 Athletics Vi             30.04   NWI  1 
  2 Waite, Annika             05 Oceanside TR             31.50   NWI  2 
  3 Lagan, Camellia           05 Athletics Vi             31.62   NWI  1 
  4 Simmons, Lacie            05 Campbell Riv             32.51   NWI  2 
  5 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi             34.65   NWI  2 
  6 Stewart, Montanna         05 Nanaimo & DI             35.31   NWI  2 
  7 Hyman, Sophie             05 Nanaimo & DI             35.72   NWI  2 
  8 Wesner, Avery             05 Comox Valley             35.73   NWI  1 
  9 Vannini, Autumn           05 Nanaimo & DI             35.79   NWI  2 
 
Girls 14-15 300 Meter Hurdles 7 x 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Skuse, Tyza               04 Campbell Riv             53.94  
  2 Lazenby, Alexandra        04 Cowichan Val             57.90  
  3 Hall, Isabella            04 Alberni Vall           1:00.29  
 
Girls 9 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             0.90m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 
        O   XO   XO  XXX 
  2 Buttle, Mila              09 Cowichan Val             0.85m  
     0.85 0.90 
        O  XXX 
 -- Groome, Audrey            09 Oceanside TR                NH  
     0.85 
       XX 
 -- Mnguni, Emily             09 Nanaimo & DI                NH  
     0.85 
      XXX 
 
Girls 10 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wesner, Maile             08 Comox Valley             1.15m  
     0.80 0.85 0.90 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  2 Phelan, Leila             08 Peninsula TR             1.15m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    P    P    P    O    O  XXO    O  XXX 
  3 Faulkner, Claire          08 Comox Valley             1.00m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        P    P    O    O   XO  XXX 
  4 Nadiger, Cassidy          08 Peninsula TR             0.95m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 
        P    O    O  XXO  XXX 
  5 Hughes, Norah             08 Oceanside TR             0.90m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 
        P    O    O  XXX 
  6 Groome, Amelia            08 Oceanside TR             0.90m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 
        P  XXO  XXO  XXX 
 -- Menzies, Estelle          08 Cowichan Val                NH  
     0.80 
      XXX 
 
Girls 11 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Hare, Irelee            07 Oceanside TR             1.20m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Martiniuk, Ava            07 Nanaimo & DI             1.20m  
     1.15 1.20 1.25 
        O  XXO  XXX 
  3 Beaton, Sophia            07 Cowichan Val             1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO    O  XXX 
  4 Burry, Erika              07 Comox Valley             1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O  XXX 
  5 Parker, Thea              07 Comox Valley             1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O   XO    O  XXX 
  6 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val             1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
        O    O  XXX 
  6 Harper, Stella            07 Cowichan Val             1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
        O    O  XXX 
  8 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O   XO  XXX 
  9 Titone, MaŽlle            07 Cowichan Val             1.00m  
     0.95 1.00 1.05 
       XO   XO  XXX 
 -- Blumel, Annette           07 Cowichan Val                NH  
     0.95 
      XXX 
 -- Jones, Norah              07 Campbell Riv                NH  
     1.00 
      XXX 
 
Girls 12 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Paris, Lydia              06 Nanaimo & DI             1.40m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.44 
        O    O   XO    O   XO    O   XO  XXX 
  2 Gauthier, Maren           06 Campbell Riv             1.30m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  3 Morse, Zoe                06 Oceanside TR             1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
       XO   XO    O    O    O  XXX 
  4 Cleaver, Emma             06 Nanaimo & DI             1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  5 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley             1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O   XO   XO    O  XXX 
  5 Varga, Amelia             06 Cowichan Val             1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
       XO   XO    O  XXX 
  7 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI             1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O   XO  XXX 
  8 Phelan, Malia             06 Peninsula TR             1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO   XO  XXX 
  9 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI             1.05m  
     1.05 1.10 
      XXO  XXX 
 
Girls 13 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI             1.40m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
       XO    O   XO  XXO  XXX 
  2 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi             1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
       XO    O    O    O  XXX 
  3 Simmons, Lacie            05 Campbell Riv             1.30m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O   XO  XXX 
  3 Martineau, Mallory        05 Nanaimo & DI             1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  5 Stewart, Montanna         05 Nanaimo & DI             1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O   XO   XO  XXO  XXX 
  6 Waite, Annika             05 Oceanside TR             1.20m  
     1.15 1.20 1.25 
        O  XXO  XXX 
 
Girls 14-15 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blumel, Margo             04 Cowichan Val             1.35m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O  XXX 
  2 Carson, Sarah             03 Cowichan Val             1.35m  
     1.30 1.35 1.40 
        O   XO  XXX 
  3 Lundman, Olivia           03 Nanaimo & DI             1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O   XO    O  XXO  XXX 
  4 Aveyard, Laurel           04 Athletics Vi             1.30m  
     1.25 1.30 1.35 
        O   XO  XXX 
  5 Skuse, Tyza               04 Campbell Riv             1.20m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O   XX  PPP    X 
  5 Banman, Maria             04 Alberni Vall             1.20m  
     1.20 1.25 
        O  XXX 
  7 Woodruff, Brielle         03 Nanaimo & DI             1.20m  
     1.20 1.25 
      XXO  XXX 
 -- Lauzon, Jayda             03 Cowichan Val                NH  
     1.35 1.40 
      XPP   XX 
 
Girls 9 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Moonsamy, Anishka         09 Nanaimo & DI             2.82m   NWI 
     FOUL      2.77m(NWI) 2.82m(NWI)            
  2 Buttle, Mila              09 Cowichan Val             2.80m   NWI 
     2.80m(NWI) 2.47m(NWI) 2.76m(NWI)           
  3 Chell, Kajsa              09 Athletics Vi             2.70m   NWI 
     2.57m(NWI) 2.70m(NWI) 2.53m(NWI)           
  4 Brand, Danaea             09 Nanaimo & DI             2.63m   NWI 
     FOUL      FOUL      2.63m(NWI)           
  5 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             2.49m   NWI 
     2.49m(NWI) 2.17m(NWI) 2.28m(NWI)           
  6 Matte, Ariella            09 Nanaimo & DI             2.31m   NWI 
     2.01m(NWI) 2.27m(NWI) 2.31m(NWI)            
  7 Groome, Audrey            09 Oceanside TR             2.16m   NWI 
     2.16m(NWI) 2.06m(NWI) 1.90m(NWI)           
 
Girls 10 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hoffman, Victoria         08 Campbell Riv             3.46m   NWI 
     3.43m(NWI) 3.46m(NWI) 3.31m(NWI)           
  2 Wesner, Maile             08 Comox Valley             3.33m   NWI 
     3.20m(NWI) 3.14m(NWI) 3.33m(NWI)           
  3 Phelan, Leila             08 Peninsula TR             3.27m   NWI 
     3.27m(NWI) 3.11m(NWI) 3.17m(NWI)            
  4 Faulkner, Claire          08 Comox Valley             3.20m   NWI 
     3.07m(NWI) 3.20m(NWI) 2.97m(NWI)            
  5 Gauthier, Karis           08 Campbell Riv             2.84m   NWI 
     2.79m(NWI) 2.84m(NWI) 2.67m(NWI)            
  6 Nadiger, Cassidy          08 Peninsula TR             2.82m   NWI 
     2.71m(NWI) 2.82m(NWI) 2.79m(NWI)            
  7 Hughes, Norah             08 Oceanside TR             2.76m   NWI 
     2.76m(NWI) 2.56m(NWI) 2.62m(NWI)            
  8 Groome, Amelia            08 Oceanside TR             2.31m   NWI 
     1.91m(NWI) 2.17m(NWI) 2.31m(NWI)           
  9 Menzies, Estelle          08 Cowichan Val             2.12m   NWI 
     2.12m(NWI) 1.83m(NWI) 1.57m(NWI)            
 10 Miranda, Mila             08 Cowichan Val             1.11m   NWI 
     FOUL      1.11m(NWI) 1.11m(NWI)           
 
Girls 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Russell, Lucy             07 Nanaimo & DI             3.62m   NWI 
     3.39m(NWI) 3.48m(NWI) 3.62m(NWI)            
  2 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val             3.52m   NWI 
     3.46m(NWI) 3.46m(NWI) 3.52m(NWI)            
  3 Douglas, Jaeda            07 Cowichan Val             3.33m   NWI 
     FOUL      3.33m(NWI) 3.20m(NWI)           
  4 Parker, Thea              07 Comox Valley             3.29m   NWI 
     3.29m(NWI) 3.01m(NWI) FOUL                 
  5 Carlin, Cathleen          07 Cowichan Val             3.25m   NWI 
     3.25m(NWI) 2.95m(NWI) 3.15m(NWI)            
  6 Dow, Alexa                07 Cowichan Val             3.18m   NWI 
     3.18m(NWI) 3.16m(NWI) FOUL                 
  7 Burry, Erika              07 Comox Valley             3.15m   NWI 
     3.15m(NWI) 3.01m(NWI) 3.08m(NWI)          
  7 O'Hare, Irelee            07 Oceanside TR             3.15m   NWI 
     3.15m(NWI) 3.12m(NWI) 3.09m(NWI)            
  9 Allatt-Miles, Laila       07 Alberni Vall             2.81m   NWI 
     2.81m(NWI) 2.41m(NWI) 2.80m(NWI)           
 10 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             2.74m   NWI 
     2.37m(NWI) 2.71m(NWI) 2.74m(NWI)          
 11 Valdez, Georgia           07 Nanaimo & DI             2.65m   NWI 
     FOUL      2.65m(NWI) 2.58m(NWI)           
 12 Jones, Norah              07 Campbell Riv             2.59m   NWI 
     FOUL      2.59m(NWI) FOUL                 
 13 Harper, Stella            07 Cowichan Val             2.48m   NWI 
     2.34m(NWI) 2.44m(NWI) 2.48m(NWI)            
 14 Titone, MaŽlle            07 Cowichan Val             2.23m   NWI 
     2.23m(NWI) 2.22m(NWI) 1.85m(NWI)           
 15 Johnston, Tori            07 Cowichan Val             2.01m   NWI 
     2.01m(NWI) FOUL      FOUL                
 
Girls 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             4.18m   NWI 
     4.08m(NWI) 4.18m(NWI) 4.02m(NWI)            
  2 Myint, Katelyn            06 Nanaimo & DI             3.89m   NWI 
     3.89m(NWI) 3.81m(NWI) 3.83m(NWI)           
  3 Varga, Amelia             06 Cowichan Val             3.85m   NWI 
     3.66m(NWI) 3.71m(NWI) 3.85m(NWI)           
  4 Paris, Lydia              06 Nanaimo & DI             3.61m   NWI 
     3.53m(NWI) 3.61m(NWI) 3.47m(NWI)           
  5 Phelan, Malia             06 Peninsula TR             3.49m   NWI 
     3.09m(NWI) 3.34m(NWI) 3.49m(NWI)            
  6 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI             3.48m   NWI 
     2.97m(NWI) 3.35m(NWI) 3.48m(NWI)            
  7 Henderson, Avery          06 Nanaimo & DI             3.41m   NWI 
     3.30m(NWI) 3.24m(NWI) 3.41m(NWI)           
  8 Davies, Sophie            06 Athletics Vi             3.27m   NWI 
     3.19m(NWI) 3.27m(NWI) 3.10m(NWI)           
  9 Waddell, Brooklyn         06 Oceanside TR             3.17m   NWI 
     2.98m(NWI) 3.17m(NWI) FOUL                 
 10 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley             3.15m   NWI 
     3.08m(NWI) 3.15m(NWI) 3.13m(NWI)            
 11 Hall, Victoria            06 Alberni Vall             3.13m   NWI 
     3.04m(NWI) 3.09m(NWI) 3.13m(NWI)           
 12 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI             3.07m   NWI 
     2.94m(NWI) 2.72m(NWI) 3.07m(NWI)           
 13 Hoffman, Elisabeth        06 Campbell Riv             2.99m   NWI 
     2.99m(NWI) 2.98m(NWI) 2.89m(NWI)            
 13 Strongman, Isabelle       06 Cowichan Val             2.99m   NWI 
     2.99m(NWI) 2.47m(NWI) 2.67m(NWI)           
 15 Menzies, Nehayla          06 Cowichan Val             2.98m   NWI 
     2.98m(NWI) 2.94m(NWI) 2.79m(NWI)            
 16 Gauthier, Maren           06 Campbell Riv             2.97m   NWI 
     2.97m(NWI) 2.86m(NWI) 2.84m(NWI)           
 17 Chell, Cťzanne            06 Athletics Vi             2.83m   NWI 
     FOUL      2.83m(NWI) 2.75m(NWI)           
 17 Louie, Ella               06 Nanaimo & DI             2.83m   NWI 
     FOUL      2.53m(NWI) 2.83m(NWI)           
 19 Henderson, Alicia         06 Cowichan Val             2.78m   NWI 
     2.78m(NWI) FOUL      FOUL                
 
Girls 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI             4.23m   NWI 
     FOUL      4.15m(NWI) 4.23m(NWI)           
  2 Martineau, Mallory        05 Nanaimo & DI             4.17m   NWI 
     3.62m(NWI) 1.39m(NWI) 4.17m(NWI)           
  3 Dickinson, Sadie          05 Athletics Vi             4.16m   NWI 
     3.92m(NWI) 4.16m(NWI) 3.74m(NWI)           
  4 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi             3.96m   NWI 
     3.95m(NWI) 3.82m(NWI) 3.96m(NWI)           
  5 Simmons, Lacie            05 Campbell Riv             3.86m   NWI 
     3.68m(NWI) FOUL      3.86m(NWI)            
  6 Brennan, Ushwya           05 Campbell Riv             3.85m   NWI 
     2.74m(NWI) 3.85m(NWI) FOUL                 
  7 Arychuk, Hannah           05 Peninsula TR             3.78m   NWI 
     3.78m(NWI) 0.03m(NWI) FOUL                 
  8 Vannini, Autumn           05 Nanaimo & DI             3.62m   NWI 
     3.62m(NWI) 3.42m(NWI) 3.45m(NWI)            
  9 Waite, Annika             05 Oceanside TR             3.59m   NWI 
     3.49m(NWI) 3.59m(NWI) 3.45m(NWI)            
 10 Wesner, Avery             05 Comox Valley             3.50m   NWI 
     3.50m(NWI) FOUL      3.44m(NWI)           
 11 Hughes, Macy              05 Oceanside TR             3.46m   NWI 
     3.46m(NWI) FOUL      2.19m(NWI)           
 -- Hilton, Adrianna          05 Peninsula TR              FOUL       
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Girls 14-15 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lauzon, Jayda             03 Cowichan Val             4.92m   0.1 
     FOUL(2.8) FOUL(2.2) 4.43m(+0.0) 4.92m(0.1) FOUL(0.7) 4.68m(0.4)
  2 Paugh, Madison            03 Nanaimo & DI             4.79m   0.4 
     4.79m(0.4) 0.08m(0.7) FOUL(+0.0)           
  3 Carson, Sarah             03 Cowichan Val             4.43m   1.0 
     4.01m(-0.3) 4.22m(0.4) 4.27m(0.3) 3.93m(0.4) 4.12m(0.3) 4.43m(1.0)
  4 Bollinger, Jamie          03 Nanaimo & DI             4.36m   1.3 
     4.07m(2.1) 4.28m(2.6) 4.18m(1.4) 3.84m(0.6) 4.36m(1.3) 3.94m(0.4)
  5 Skuse, Tyza               04 Campbell Riv             4.28m   0.3 
     4.17m(1.5) 4.03m(2.0) 3.49m(-0.1) 4.10m(0.3) 3.92m(0.7) 4.28m(0.3)
  6 Milne, Emily              03 Campbell Riv             4.21m   0.3 
     4.09m(2.9) 3.93m(1.7) 3.96m(0.8) 4.07m(1.2) 4.17m(0.8) 4.21m(0.3)
  6 Aveyard, Laurel           04 Athletics Vi             4.21m   2.3 
     4.21m(2.3) 4.01m(1.6) 4.03m(-1.5) 4.01m(0.4) 4.01m(0.6) 4.19m(1.0)
  8 Blumel, Margo             04 Cowichan Val             4.15m   0.6 
     3.99m(1.4) 4.15m(0.6) 3.91m(-0.1) 4.15m(0.3) 3.90m(0.7) 3.91m(0.6)
  9 Woike, Emma-Gail          04 Cowichan Val             4.05m   0.2 
     3.70m(1.8) FOUL(0.9) 4.05m(0.2)            
 10 Woodruff, Brielle         03 Nanaimo & DI             4.00m   1.1 
     3.63m(0.7) 4.00m(1.1) 3.84m(0.4)          
 11 Carlin, Maeve             03 Cowichan Val             3.96m   0.3 
     3.91m(-1.1) 3.96m(0.3) 3.60m(-0.5)           
 12 Berg, Alexa               04 Nanaimo & DI             3.66m   1.5 
     3.66m(1.5) 3.45m(0.7) 3.63m(0.3)           
 
Girls 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI             9.01m   NWI 
     8.71m(NWI) 9.01m(NWI) 8.87m(NWI)         
  2 Simmons, Lacie            05 Campbell Riv             8.98m   NWI 
     8.98m(NWI) 8.92m(NWI) 8.50m(NWI)           
  3 Martineau, Mallory        05 Nanaimo & DI             8.94m   NWI 
     8.32m(NWI) 8.94m(NWI) 8.70m(NWI)           
  4 Dickinson, Sadie          05 Athletics Vi             8.57m   NWI 
     8.38m(NWI) 8.37m(NWI) 8.57m(NWI)         
  5 Stewart, Montanna         05 Nanaimo & DI             8.46m   NWI 
     8.30m(NWI) 8.11m(NWI) 8.46m(NWI)           
  6 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi             8.26m   NWI 
     7.75m(NWI) 7.94m(NWI) 8.26m(NWI)         
  7 Lagan, Camellia           05 Athletics Vi             8.07m   NWI 
     7.70m(NWI) 7.97m(NWI) 8.07m(NWI)         
 
Girls 14-15 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Paugh, Madison            03 Nanaimo & DI            10.15m  -0.3 
     10.15m(-0.3) FOUL      10.14m(-1.0) FOUL      9.96m(-0.9) FOUL     
  2 Carson, Sarah             03 Cowichan Val             9.61m  -0.6 
     9.61m(-0.6) 9.05m(-0.5) 9.56m(-0.4) 9.56m(-1.1) 9.39m(-0.9) 9.52m(-1.4)
  3 Skuse, Tyza               04 Campbell Riv             9.04m  -0.8 
     8.57m(-0.6) 8.97m(-2.1) 8.90m(-1.7) 8.73m(-1.0) 9.04m(-0.8) 8.90m(-0.2)
  4 Milne, Emily              03 Campbell Riv             8.75m  -1.3 
     8.46m(-1.3) 8.30m(-1.2) 8.75m(-1.3) 8.61m(-0.9) FOUL      8.72m(-1.0)
  5 Barton, Faith             03 Campbell Riv             8.43m  -0.9 
     8.43m(-0.9) FOUL(-1.2) 8.04m(-0.5) 7.97m(-0.3) 7.86m(-0.1) FOUL     
  6 Blumel, Margo             04 Cowichan Val             8.40m  -0.5 
     FOUL(-0.7) 8.13m(-0.5) FOUL      8.40m(-0.5) 8.12m(-1.0) 8.15m(-0.5)
  7 Dailey, Victoria          03 Cowichan Val             7.84m  -0.9 
     7.84m(-0.9) 7.64m(+0.0)            
 
Girls 9 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moonsamy, Anishka         09 Nanaimo & DI             5.67m  
      FOUL  5.08m  5.67m           
  2 Groome, Audrey            09 Oceanside TR             3.61m  
      FOUL  3.61m  3.12m           
  3 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             3.36m  
      3.36m  3.32m  3.29m           
 
Girls 10 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoffman, Victoria         08 Campbell Riv             6.29m  
      6.29m  FOUL  FOUL         
  2 Gauthier, Karis           08 Campbell Riv             5.00m  
      FOUL  5.00m  4.37m         
  3 Nadiger, Cassidy          08 Peninsula TR             4.79m  
      4.54m  4.79m  4.52m         
  4 Hughes, Norah             08 Oceanside TR             4.58m  
      3.92m  3.56m  4.58m            
  4 Groome, Amelia            08 Oceanside TR             4.58m  
      4.24m  4.27m  4.58m         
  6 Drummond, Kenzie          08 Comox Valley             3.80m  
      3.77m  3.80m  3.26m         
  7 Faulkner, Claire          08 Comox Valley             3.73m  
      3.07m  3.37m  3.73m         
  8 Wesner, Maile             08 Comox Valley             3.70m  
      3.56m  3.67m  3.70m         
  9 Menzies, Estelle          08 Cowichan Val             3.11m  
      2.66m  3.11m  2.59m           
 
Girls 11 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Russell, Lucy             07 Nanaimo & DI             7.46m  
      7.15m  7.23m  7.46m            
  2 Douglas, Jaeda            07 Cowichan Val             7.14m  
      6.59m  7.14m  6.93m            
  3 Davern, Johanna           07 Nanaimo & DI             6.68m  
      FOUL  6.66m  6.68m            
  4 Burry, Erika              07 Comox Valley             5.66m  
      5.64m  5.38m  5.66m            
  4 Martiniuk, Ava            07 Nanaimo & DI             5.66m  
      5.13m  5.66m  5.27m            
  6 Beaton, Sophia            07 Cowichan Val             5.61m  
      FOUL  4.95m  5.61m            
  7 Jones, Norah              07 Campbell Riv             5.28m  
      5.28m  5.10m  5.28m            
  8 Underhill, Novalee        07 Campbell Riv             5.21m  
      4.92m  4.40m  5.21m           
  9 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             5.18m  
      4.41m  4.01m  5.18m            
 10 Johnston, Tori            07 Cowichan Val             4.33m  
      3.30m  3.19m  4.33m           
 11 Parker, Thea              07 Comox Valley             4.04m  
      FOUL  3.94m  4.04m            
 
Girls 12 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI             6.76m  
      6.20m  6.24m  6.76m            
  2 Smits, Quinn              06 Comox Valley             6.04m  
      FOUL  6.04m  FOUL            
  3 Menzies, Nehayla          06 Cowichan Val             4.82m  
      4.29m  4.82m  4.66m            
  4 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI             4.80m  
      4.11m  4.31m  4.80m            
  5 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley             4.34m  
      4.34m  3.80m  4.15m            
  6 Bishop, Aj                06 Oceanside TR             4.29m  
      4.10m  4.29m  3.45m            
  7 Hall, Victoria            06 Alberni Vall             4.09m  
      3.57m  4.09m  3.26m            
  8 Croome, Natalie           06 Nanaimo & DI             3.91m  
      3.78m  3.60m  3.91m            
 
Girls 13 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI             8.42m  
      7.43m  8.42m  8.07m           
  2 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi             6.80m  
      6.58m  6.42m  6.80m           
  3 Stewart, Montanna         05 Nanaimo & DI             6.41m  
      6.41m  5.96m  5.89m           
  4 Waite, Annika             05 Oceanside TR             6.23m  
      5.80m  5.75m  6.23m            
  5 Vannini, Autumn           05 Nanaimo & DI             5.79m  
      5.79m  5.56m  5.55m           
 
Girls 14-15 Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barton, Faith             03 Campbell Riv             9.23m  
      9.23m  9.14m  8.65m  8.37m  8.57m  8.97m
  2 Dailey, Victoria          03 Cowichan Val             8.12m  
      7.14m  6.83m  7.11m  7.34m  8.12m  7.79m
  3 Hall, Isabella            04 Alberni Vall             8.08m  
      7.97m  7.69m  7.74m  7.73m  8.08m  7.12m
  4 Woodruff, Brielle         03 Nanaimo & DI             7.87m  
      7.52m  6.33m  6.21m  6.91m  7.87m  7.35m
  5 Woike, Emma-Gail          04 Cowichan Val             7.72m  
      7.12m  7.28m  6.76m  7.72m  7.49m  FOUL
  6 Morfitt, Chantal          03 Comox Valley             7.61m  
      7.09m  6.35m  7.24m  6.75m  7.47m  7.61m
  7 Buttle, Taylor            04 Cowichan Val             5.64m  
      4.91m  5.40m  5.26m  5.51m  5.64m  5.44m
 
Girls 10 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoffman, Victoria         08 Campbell Riv            14.47m  
      14.47m  FOUL  FOUL           
  2 Gauthier, Karis           08 Campbell Riv            12.22m  
      12.22m  9.98m  11.59m            
  3 Wesner, Maile             08 Comox Valley            10.16m  
      9.21m  10.16m  FOUL            
  4 Faulkner, Claire          08 Comox Valley             8.73m  
      6.53m  5.62m  8.73m            
  5 Nadiger, Cassidy          08 Peninsula TR             8.08m  
      FOUL  6.02m  8.08m            
  6 Cole, Heidi               08 Oceanside TR             8.01m  
      6.08m  6.13m  8.01m           
  7 Groome, Amelia            08 Oceanside TR             7.97m  
      7.60m  5.69m  7.97m           
  8 Hughes, Norah             08 Oceanside TR             7.27m  
      FOUL  7.27m  FOUL            
  9 Menzies, Estelle          08 Cowichan Val             6.46m  
      6.46m  5.82m  5.46m           
 
Girls 11 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Douglas, Jaeda            07 Cowichan Val            16.71m  
      15.50m  16.71m  16.29m            
  2 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley            15.55m  
      15.55m  13.36m  11.73m           
  3 Underhill, Novalee        07 Campbell Riv            14.25m  
      11.98m  12.42m  14.25m           
  4 Dow, Alexa                07 Cowichan Val            11.17m  
      11.17m  FOUL  10.55m            
  5 Johnston, Tori            07 Cowichan Val             8.17m  
      7.87m  7.97m  8.17m            
 -- Martiniuk, Ava            07 Nanaimo & DI              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Girls 12 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoffman, Elisabeth        06 Campbell Riv            24.11m  
      24.11m  FOUL  FOUL           
  2 Myint, Katelyn            06 Nanaimo & DI            17.78m  
      14.47m  17.67m  17.78m            
  3 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI            17.77m  
      17.60m  17.77m  17.39m           
  4 Gauthier, Maren           06 Campbell Riv            17.49m  
      17.49m  16.40m  14.68m           
  5 Henderson, Avery          06 Nanaimo & DI            15.99m  
      15.99m  FOUL  FOUL           
  6 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI            14.80m  
      FOUL  14.80m  12.67m            
  7 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI            12.78m  
      11.51m  12.47m  12.78m            
  8 Savard, Clare             06 Alberni Vall            12.63m  
      FOUL  12.63m  FOUL           
  9 Strongman, Isabelle       06 Cowichan Val            12.12m  
      FOUL  12.12m  9.84m           
 10 Davies, Sophie            06 Athletics Vi            12.11m  
      FOUL  12.09m  12.11m           
 11 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley            10.63m  
      10.50m  10.63m  9.59m           
 12 Louie, Ella               06 Nanaimo & DI             9.78m  
      FOUL  9.78m  FOUL           
 13 Menzies, Nehayla          06 Cowichan Val             8.89m  
      8.89m  8.82m  7.93m           
 14 Park, Jasmine             06 Nanaimo & DI             8.85m  
      FOUL  FOUL  8.85m           
 15 Croome, Natalie           06 Nanaimo & DI             8.72m  
      8.44m  8.72m  8.21m            
 
Girls 13 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI            21.37m  
      21.37m  20.55m  19.82m            
  2 Vannini, Autumn           05 Nanaimo & DI            20.46m  
      17.86m  20.46m  FOUL            
  3 Simmons, Lacie            05 Campbell Riv            19.47m  
      14.72m  18.14m  19.47m            
  4 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi            18.63m  
      18.27m  16.49m  18.63m           
  5 Danielson, Kiana          05 Campbell Riv            16.70m  
      FOUL  16.06m  16.70m           
  6 Waite, Annika             05 Oceanside TR            16.42m  
      16.09m  16.42m  15.51m            
  7 Waddell, Mckenna          05 Oceanside TR            12.57m  
      FOUL  12.57m  10.25m            
  8 Wesner, Avery             05 Comox Valley            12.45m  
      12.45m  10.27m  11.21m           
 
Girls 14-15 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Isabella            04 Alberni Vall            24.52m  
      21.91m  FOUL  19.96m  24.52m  21.48m  FOUL
  2 Barton, Faith             03 Campbell Riv            21.77m  
      19.28m  21.77m  FOUL  20.97m  17.40m  19.73m
  3 McCulloch, Ella           03 Campbell Riv            21.49m  
      15.07m  FOUL  18.89m  21.49m  17.24m  19.27m
  4 Blumel, Margo             04 Cowichan Val            19.81m  
      19.81m  18.13m  FOUL  15.34m  FOUL  11.14m
  5 Woodruff, Brielle         03 Nanaimo & DI            19.54m  
      FOUL  FOUL  19.54m  FOUL  18.37m  17.55m
  6 Underhill, Abigayle       03 Campbell Riv            17.42m  
      FOUL  FOUL  16.43m  16.39m  17.42m  15.54m
  7 Woike, Emma-Gail          04 Cowichan Val            17.33m  
      FOUL  14.63m  16.79m  15.00m  17.33m  16.73m
  8 Skuse, Tyza               04 Campbell Riv            17.26m  
      FOUL  14.10m  17.26m  15.40m  FOUL  14.60m
  9 Aveyard, Laurel           04 Athletics Vi            16.38m  
      15.63m  16.38m  12.77m           
 10 Chatterton, Anna          04 Campbell Riv            15.71m  
      12.44m  15.71m  FOUL           
 11 Trepke, Evelyn            04 Nanaimo & DI             9.79m  
      9.79m  7.23m  FOUL           
 
Girls 12 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smits, Quinn              06 Comox Valley            20.06m  
         20.06m  FOUL         
  2 Hoffman, Elisabeth        06 Campbell Riv            19.57m  
      18.65m  19.57m  FOUL         
  3 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI            15.83m  
      15.56m  15.15m  15.83m           
  4 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI            15.69m  
      12.99m  15.69m  13.64m         
  5 Park, Jasmine             06 Nanaimo & DI            13.86m  
      11.79m  11.08m  13.86m           
  6 Hall, Victoria            06 Alberni Vall            12.48m  
      12.48m  FOUL  11.14m           
  7 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley            10.03m  
      9.00m  9.70m  10.03m           
  8 Croome, Natalie           06 Nanaimo & DI             9.17m  
      6.37m  8.68m  9.17m         
 
Girls 13 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI            24.65m  
      22.95m  24.65m  23.28m           
 
Girls 14-15 Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Isabella            04 Alberni Vall            38.36m  
      35.93m  34.62m  38.36m  FOUL  FOUL  33.90m
  2 Morfitt, Chantal          03 Comox Valley            36.09m  
      FOUL  36.09m  32.99m  FOUL  FOUL  33.84m
  3 Lundman, Olivia           03 Nanaimo & DI            35.44m  
      31.56m  FOUL  34.60m  34.13m  33.66m  35.44m
  4 Lazenby, Alexandra        04 Cowichan Val            22.85m  
      22.85m  21.85m  20.80m  19.25m  22.22m  22.75m
  5 Martin, Gina              03 Cowichan Val            22.09m  
      PASS  PASS  PASS  22.09m  FOUL  19.70m
  6 Barton, Faith             03 Campbell Riv            21.33m  
      FOUL  21.33m  FOUL  20.17m  20.45m  21.19m
  7 Dailey, Victoria          03 Cowichan Val            17.73m  
      16.29m  17.25m  17.65m  FOUL  17.73m  17.22m
 
Girls 10 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hughes, Norah             08 Oceanside TR            11.76m  
      6.58m  9.23m  11.76m           
  2 Cole, Heidi               08 Oceanside TR             9.00m  
      9.00m  FOUL  FOUL           
  3 Groome, Amelia            08 Oceanside TR             8.88m  
      7.12m  7.41m  8.88m            
  4 Nadiger, Cassidy          08 Peninsula TR             8.40m  
      7.32m  8.40m  7.91m            
  5 Wesner, Maile             08 Comox Valley             7.52m  
      FOUL  7.01m  7.52m           
  6 Faulkner, Claire          08 Comox Valley             5.94m  
      FOUL  FOUL  5.94m           
  7 Menzies, Estelle          08 Cowichan Val             5.84m  
      5.32m  5.84m  4.87m           
  8 Miranda, Mila             08 Cowichan Val             4.67m  
      3.93m  4.07m  4.67m           
 
Girls 11 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dow, Alexa                07 Cowichan Val            16.03m  
      13.82m  14.95m  16.03m            
  2 Davern, Johanna           07 Nanaimo & DI            15.80m  
      15.80m  14.26m  10.27m            
  3 Croswell, Trinity         07 Unattached B            15.79m  
      FOUL  FOUL  15.79m            
  4 Douglas, Jaeda            07 Cowichan Val            15.54m  
      15.54m  15.23m  13.90m            
  5 Martiniuk, Ava            07 Nanaimo & DI            14.52m  
      FOUL  14.52m  10.17m            
  6 Russell, Lucy             07 Nanaimo & DI            13.31m  
      11.87m  13.31m  10.30m            
  7 Johnston, Tori            07 Cowichan Val            10.31m  
      9.97m  10.31m  9.99m           
  8 Underhill, Novalee        07 Campbell Riv             9.81m  
      PASS  9.81m  FOUL            
  9 Parker, Thea              07 Comox Valley             8.67m  
      6.01m  FOUL  8.67m            
 10 Titone, MaŽlle            07 Cowichan Val             8.64m  
      8.01m  7.47m  8.64m            
 11 Harper, Stella            07 Cowichan Val             8.49m  
      8.49m  8.01m  7.90m            
 12 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val             7.40m  
      7.10m  7.35m  7.40m            
 -- Burry, Erika              07 Comox Valley              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Girls 12 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoffman, Elisabeth        06 Campbell Riv            26.64m  
      26.62m  26.64m  20.60m           
  2 Henderson, Avery          06 Nanaimo & DI            18.93m  
      16.20m  15.85m  18.93m            
  3 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI            17.83m  
      17.83m  FOUL  17.65m            
  4 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI            17.11m  
      16.17m  17.11m  14.95m            
  5 Davies, Sophie            06 Athletics Vi            15.27m  
      FOUL  15.27m  13.47m            
  6 Savard, Clare             06 Alberni Vall            15.22m  
      13.36m  15.22m  14.86m            
  7 Myint, Katelyn            06 Nanaimo & DI            15.14m  
      10.64m  13.44m  15.14m            
  8 Hall, Victoria            06 Alberni Vall            13.48m  
      13.48m  FOUL  13.04m            
  9 Croome, Natalie           06 Nanaimo & DI            13.04m  
      11.02m  13.04m  12.84m            
 10 Bishop, Aj                06 Oceanside TR            12.66m  
      10.57m  11.45m  12.66m            
 11 Park, Jasmine             06 Nanaimo & DI            10.78m  
      9.26m  10.53m  10.78m            
 12 Henderson, Alicia         06 Cowichan Val            10.77m  
      8.54m  8.74m  10.77m            
 13 Waddell, Brooklyn         06 Oceanside TR             8.85m  
      6.94m  8.85m  6.80m            
 14 Vinnedge, Monique         06 Comox Valley             7.92m  
      6.78m  6.43m  7.92m            
 -- Strongman, Isabelle       06 Cowichan Val              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Girls 13 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Danielson, Kiana          05 Campbell Riv            20.91m  
      19.19m  20.91m  17.89m           
  2 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi            18.16m  
      16.35m  18.16m  FOUL            
  3 Vannini, Autumn           05 Nanaimo & DI            16.83m  
      FOUL  16.71m  16.83m            
  4 Waite, Annika             05 Oceanside TR            16.26m  
      FOUL  16.26m  13.28m           
  4 Waddell, Mckenna          05 Oceanside TR            16.26m  
      13.65m  16.26m  15.58m            
  6 Dickinson, Sadie          05 Athletics Vi            16.10m  
      16.10m  FOUL  16.00m            
  7 Bishop, Spire             05 Oceanside TR            12.59m  
      12.59m  11.77m  FOUL            
 
Girls 14-15 Javelin Throw 500 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Urbanowicz, Sonya         04 Nanaimo & DI            34.60m  
      34.60m  31.62m  23.06m  25.84m  27.23m  25.90m
  2 Paugh, Madison            03 Nanaimo & DI            31.10m  
      27.74m  25.32m  28.75m  31.10m  FOUL  25.00m
  3 Barton, Faith             03 Campbell Riv            27.80m  
      25.95m  FOUL  18.96m  27.80m  FOUL  FOUL
  4 Chatterton, Anna          04 Campbell Riv            22.30m  
      22.30m  FOUL  17.72m  12.37m  14.32m  15.28m
  5 Dailey, Victoria          03 Cowichan Val            17.91m  
      FOUL  FOUL  16.05m  17.52m  15.49m  17.91m
  6 Woike, Emma-Gail          04 Cowichan Val            16.25m  
      15.96m  16.25m  FOUL  14.83m  FOUL  FOUL
  7 Buttle, Taylor            04 Cowichan Val            14.30m  
      6.50m  12.77m  14.30m  FOUL  FOUL  12.86m
  7 Trepke, Evelyn            04 Nanaimo & DI            14.30m  
      14.30m  13.05m  13.78m  13.05m  FOUL  13.25m
  9 Woodruff, Brielle         03 Nanaimo & DI            13.46m  
      11.98m  12.51m  13.46m           
 
Women 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dickinson, Makayla        02 Athletics Vi             13.10  -0.4 
  2 Desvaux, Juliette         02 Ballenas Sec             13.15  -0.4 
  3 Pieroelie, Kalea          01 Comox Valley             14.26  -0.4 
  4 Mitchell, Makayla         02 Nanaimo & DI             14.48  -0.4 
 
Women 20-34 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Irwin, Lara               98 Athletics Vi             13.73  -0.4 
 
Women 55-59 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Rogers, Patti             60 Nanaimo & DI             15.48  +0.0  2 
  2 Davison, Che              63 Unattached B             19.43  +0.0  2 
 
Women 60-64 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hendrie, Nola             55 Nanaimo & DI             19.48  +0.0  2 
 
Women 65-69 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Shook, Karen              50 Greyhounds M             17.37  +0.0  2 
 
Women 16-17 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dickinson, Makayla        02 Athletics Vi             26.61   1.3 
  2 Dutchak, Rebecca          01 Athletics Vi             26.90   1.3 
  3 Suits, Rebecca            01 Alberni Dist             31.25   1.3 
 
Women 18-19 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dewit, Emma               00 Cowichan Val             26.53   1.3 
 
Women 55-59 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rogers, Patti             60 Nanaimo & DI             30.84   1.3 
 
Women 65-69 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Shook, Karen              50 Greyhounds M             38.27   1.3 
 
Women 16-17 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Desvaux, Juliette         02 Ballenas Sec           1:02.32  
  2 Cole, Elise               02 Ballenas Sec           1:03.87  
  3 Tanner, Maiah             01 Comox Valley           1:05.94  
 
Women 40-44 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Van Den Bulk, Jeannette   77 Athletics Vi           1:02.23  
 
Women 55-59 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rogers, Patti             60 Nanaimo & DI           1:11.50  
 
Women 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Suits, Rebecca            01 Alberni Dist           3:01.71  
 
Women 40-44 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Van Den Bulk, Jeannette   77 Athletics Vi               DNF  
 
Women 45-49 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thibodeau, Melina         71 Pacific Athl           2:37.45  
 
Women 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dickenson, Karly          02 Nanaimo & DI           4:58.42  
  2 Terpstra, Rhiannon        01 Mid Island D           5:37.28  
 
Women 18-19 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morin-Duncan, Madelene    00 Mid Island D           5:56.68  
 
Women 50-54 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bollinger, Kelly          67 Nanaimo & DI           6:03.49  
 
Women 16-17 400 Meter Hurdles 10 x 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Therrien, Elise           02 Unattached B           1:12.86  
 
Women 20-34 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Irwin, Lara               98 Athletics Vi             1.45m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.52 
        O    O    O  XXP    X 
 
Girls 13 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI             1.95m  
     1.35 1.50 1.65 1.80 1.95 2.10 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 
Women 14-15 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lundman, Olivia           03 Nanaimo & DI             2.50m  
     2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 
        O    O    O    O  XXX 
  2 Skuse, Tyza               04 Campbell Riv             1.95m  
     1.50 1.65 1.80 1.95 2.10 
        O    O   XO    O  XXX 
  3 Pekter, Marilla           03 Athletics Vi             1.80m  
     1.50 1.65 1.80 1.95 
        O  XXO    O  XXX 
  4 Trepke, Evelyn            04 Nanaimo & DI             1.50m  
     1.35 1.50 1.65 
        O    O  XXX 
  5 Parcher, Bianca           03 Nanaimo & DI             1.35m  
     1.35 1.50 
        O  XXX 
 
Women 16-17 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Forrest, Jade             02 Athletics Vi             2.85m  
     2.40 2.50 2.60 2.75 2.85 3.05 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Women 18-19 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kedves, Sarah             00 Athletics Vi             2.30m  
     1.80 1.95 2.10 2.20 2.30 2.40 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Women 20-34 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rahn, Maya                96 Athletics Vi             3.50m  
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.60 
        O    O    O  XXO  XXX 
 
Women 60-64 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hendrie, Nola             55 Nanaimo & DI             1.35m  
     1.35 1.50 
        O  XXX 
 
Women 16-17 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dutchak, Rebecca          01 Athletics Vi             5.46m   1.9 
     5.26m(1.3) FOUL(1.3) 5.03m(0.3) 5.46m(1.9) 5.43m(1.5) 5.13m(+0.0)
  2 Dickinson, Makayla        02 Athletics Vi             4.99m   0.6 
     4.98m(2.5) 4.87m(0.4) 4.87m(1.5) 4.86m(1.5) 4.82m(0.7) 4.99m(0.6)
  3 Mitchell, Makayla         02 Nanaimo & DI             4.71m   1.4 
     4.09m(1.6) FOUL(1.3) FOUL(-0.4) FOUL(2.1) 4.71m(1.4) 4.42m(+0.0)
  4 Feeney, Tatum             02 Comox Valley             4.41m   2.3 
     4.31m(2.4) 4.41m(2.3) 4.11m(1.3) 4.22m(+0.0) 4.27m(+0.0) 4.25m(0.7)
  5 McKean, Kamryn            02 Alberni Vall             4.11m   0.3 
     3.70m(1.8) 3.63m(0.4) 3.81m(0.7) 4.09m(3.3) 4.04m(1.0) 4.11m(0.3)
 
Women 20-34 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Irwin, Lara               98 Athletics Vi             4.65m   2.2 
     4.43m(2.4) 4.59m(0.4) 4.33m(+0.0) 4.53m(1.1) 4.65m(2.2) 4.60m(0.9)
 
Women 55-59 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rogers, Patti             60 Nanaimo & DI             3.60m   1.5 
     3.60m(1.5) 3.37m(1.2) 3.57m(+0.0)           
  2 Davison, Che              63 Unattached B             2.79m   0.4 
     2.60m(1.5) 2.65m(1.0) 2.56m(1.8) FOUL(1.0) 2.79m(0.4) FOUL(+0.0)
 
Women 60-64 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hendrie, Nola             55 Nanaimo & DI             2.59m   1.5 
     2.42m(1.8) FOUL(0.7) 2.35m(+0.0) 2.50m(+0.0) 2.59m(1.5) 2.44m(0.7)
 
Women 16-17 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dutchak, Rebecca          01 Athletics Vi            10.80m  -0.3 
     10.56m(-0.8) 0.62m(-0.8) 10.36m(-2.5) 10.80m(-0.3) 10.32m(-1.1) 10.60m(-1.2)
  2 Dickinson, Makayla        02 Athletics Vi            10.16m  -0.9 
     10.04m(-1.2) 9.99m(-0.7) 10.16m(-0.9) 9.90m(-2.1) FOUL      PASS     
  3 Therrien, Elise           02 Unattached B             9.86m   3.3 
     9.85m(0.4) 9.45m(-1.2) 9.86m(3.3) 9.64m(-1.7) 9.61m(0.2) FOUL     
  4 Mitchell, Makayla         02 Nanaimo & DI             9.67m  -1.2 
     9.67m(-1.2) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      PASS     
  5 Austin, Gabrielle         01 Cowichan Val             9.46m  -0.3 
     FOUL      9.02m(-0.2) 9.24m(1.1) 9.30m(-1.7) 9.23m(-1.6) 9.46m(-0.3)
  6 Suits, Rebecca            01 Alberni Dist             8.10m  -1.2 
     7.60m(-0.7) 7.76m(-1.8) 8.10m(-1.2) 8.01m(-1.9) PASS      PASS     
 
Women 20-34 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Irwin, Lara               98 Athletics Vi             9.64m   0.7 
     FOUL      9.52m(1.3) 9.64m(0.7) PASS      PASS      PASS     
 
Women 16-17 Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McKean, Kamryn            02 Alberni Vall            10.07m  
      9.62m  9.72m  9.98m  9.91m  10.07m  FOUL
 
Women 18-19 Shot Put 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dewit, Emma               00 Cowichan Val             9.05m  
      8.99m  9.05m  8.33m  8.58m  8.49m  8.73m
 
Women 50-54 Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hengstler, Julia          67 Cowichan Val            10.85m  
      9.77m  10.22m  10.43m  9.94m  10.85m  FOUL
 
Women 60-64 Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hendrie, Nola             55 Nanaimo & DI             5.77m  
      5.30m  5.00m  5.77m  FOUL  FOUL  5.39m
 
Women 16-17 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Makayla         02 Nanaimo & DI            24.46m  
      22.90m  23.61m  22.21m  24.46m  FOUL  FOUL
 
Women 50-54 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hengstler, Julia          67 Cowichan Val            26.76m  
      25.75m  FOUL  26.76m  25.25m  25.22m  FOUL
 
Women 60-64 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hendrie, Nola             55 Nanaimo & DI            15.31m  
      FOUL  13.89m  FOUL  14.06m  15.31m  13.81m
 
Women 80-84 Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morfitt, Peggy            37 Peninsula TR             6.32m  
      5.50m  5.89m  6.32m  6.18m  5.59m  5.87m
 
Women 16-17 Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Woolnough, Alena          02 Unattached B            35.51m  
      34.29m  35.51m  34.15m  FOUL  FOUL  34.49m
  2 Kroemer, Jillian          02 Unattached B            33.31m  
      FOUL  FOUL  FOUL  29.67m  29.67m  33.31m
  3 McKean, Kamryn            02 Alberni Vall            30.65m  
      26.44m  29.82m  29.21m  27.34m  30.65m  29.58m
  4 Mitchell, Makayla         02 Nanaimo & DI            30.40m  
      30.15m  FOUL  24.42m  29.68m  25.47m  30.40m
 
Women 50-54 Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hengstler, Julia          67 Cowichan Val            24.84m  
      FOUL  21.71m  FOUL  24.84m  FOUL  FOUL
 
Women 16-17 Javelin Throw 500 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McKean, Kamryn            02 Alberni Vall            39.90m  
      37.95m  36.41m  39.00m  39.90m  36.86m  36.70m
  2 Feeney, Tatum             02 Comox Valley            22.54m  
      19.12m  18.57m  16.34m  21.75m  20.07m  22.54m
 
Women 55-59 Javelin Throw 500 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davison, Che              63 Unattached B            15.54m  
      13.75m  15.54m               
 
Boys 9 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Spencer, Joshua           09 Oceanside TR              9.80   NWI  1 
  2 Bishop, Bowen             09 Oceanside TR             10.16   NWI  2 
  3 Sam, Hunter               09 Nanaimo & DI             10.33   NWI  1 
  4 Miller, Silas             09 Cowichan Val             10.69   NWI  2 
  5 Dickinson, Aidan          09 Athletics Vi             10.88   NWI  2 
  6 Martin, Mason             09 Cowichan Val             10.88   NWI  2 
  7 Grange, Liam              09 Athletics Vi             11.21   NWI  2 
  8 Irvine, Nathan            09 Cowichan Val             11.27   NWI  1 
  9 Morse, Griffin            09 Oceanside TR             11.43   NWI  2 
 
Boys 10 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Breton, Cash              08 Athletics Vi              9.38   NWI  1 
  2 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val              9.40   NWI  2 
  3 Lee, Jason                08 Campbell Riv              9.58   NWI  2 
  4 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val              9.78   NWI  1 
  5 Laperriere, Zachary       08 Peninsula TR              9.94   NWI  2 
  6 Ferron, Malakai           08 Campbell Riv             10.19   NWI  2 
  7 Work, Grady               08 Nanaimo & DI             10.22   NWI  2 
  8 Bartram-Amos, Rhys        08 Cowichan Val             10.24   NWI  1 
  9 McMillen, Wyatt           08 Oceanside TR             10.72   NWI  2 
 10 Faulkner, Carson          08 Comox Valley             10.83   NWI  1 
 11 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI             10.84   NWI  2 
 
Boys 11 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv              8.67   NWI  1 
  2 Harvey, Emerson           07 Oceanside TR              9.18   NWI  1 
  3 Konkle-Skuse, Ryley       07 Campbell Riv              9.45   NWI  2 
  4 Miller, Seth              07 Cowichan Val              9.66   NWI  1 
  5 Buttle, Tahlon            07 Cowichan Val              9.70   NWI  2 
  6 Harbo, Owen               07 Unattached B              9.88   NWI  1 
  7 Berkey, Shea              07 Campbell Riv              9.89   NWI  1 
  8 Horvath, Barnabas         07 Nanaimo & DI              9.95   NWI  2 
  9 Willis, Riley             07 Campbell Riv             10.03   NWI  1 
 10 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI             10.11   NWI  2 
 11 Butterworth, Cody         07 Oceanside TR             10.47   NWI  2 
 12 Hogan, Marcus             07 Cowichan Val             10.62   NWI  1 
 13 Coffin, Trevor            07 Comox Valley             10.75   NWI  1 
 14 Schandl, Ethan            07 Peninsula TR             11.17   NWI  2 
 15 Ternan, Kyle              07 Campbell Riv             12.64   NWI  2 
 
Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Spencer, Joshua           09 Oceanside TR             16.22   NWI  1 
  2 Bishop, Bowen             09 Oceanside TR             16.97   NWI  1 
  3 Sam, Hunter               09 Nanaimo & DI             17.16   NWI  1 
  4 Miller, Silas             09 Cowichan Val             17.41   NWI  2 
  5 Dupuis, Lucas             09 Nanaimo & DI             17.84   NWI  1 
  6 Martin, Mason             09 Cowichan Val             18.18   NWI  2 
  7 Dickinson, Aidan          09 Athletics Vi             18.39   NWI  1 
  8 Tuck, Fraser              09 Peninsula TR             18.74   NWI  1 
  9 Prest, Sage               09 Cowichan Val             18.77   NWI  1 
 
Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val             15.06   NWI  2 
  2 Lee, Jason                08 Campbell Riv             15.65   NWI  2 
  3 Breton, Cash              08 Athletics Vi             15.66   NWI  2 
  4 Work, Grady               08 Nanaimo & DI             16.70   NWI  2 
  4 Laperriere, Zachary       08 Peninsula TR             16.70   NWI  1 
  6 McMillen, Wyatt           08 Oceanside TR             17.01   NWI  2 
  7 Ferron, Malakai           08 Campbell Riv             17.06   NWI  2 
  8 Munro, Chad               08 Cowichan Val             17.16   NWI  2 
  9 Franey, Egan              08 Peninsula TR             17.21   NWI  1 
 10 Crawford, Atticus         08 Cowichan Val             17.24   NWI  2 
 11 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI             17.43   NWI  1 
 12 Faulkner, Carson          08 Comox Valley             18.37   NWI  1 
 13 Park, Brody               08 Nanaimo & DI             18.81   NWI  1 
 14 Fuerstenberg, Griffin     08 Comox Valley             21.49   NWI  1 
 
Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv             14.01   NWI  2 
  2 Harvey, Emerson           07 Oceanside TR             15.00   NWI  1 
  3 Miller, Seth              07 Cowichan Val             15.90   NWI  1 
  4 Konkle-Skuse, Ryley       07 Campbell Riv             15.97   NWI  2 
  4 Trousil, Rowan            07 Athletics Vi             15.97   NWI  1 
  6 Buttle, Tahlon            07 Cowichan Val             16.06   NWI  2 
  7 Horvath, Barnabas         07 Nanaimo & DI             16.12   NWI  1 
  8 Berkey, Shea              07 Campbell Riv             16.36   NWI  2 
  9 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI             16.80   NWI  1 
 10 Butterworth, Cody         07 Oceanside TR             17.21   NWI  2 
 11 Murray, Paton             07 Athletics Vi             17.26   NWI  2 
 12 Schandl, Ethan            07 Peninsula TR             19.25   NWI  1 
 
Boys 12 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wright, Logan             06 Campbell Riv             14.28   NWI  2 
  2 Sterk, Sam                06 Comox Valley             14.95   NWI  2 
  3 McKenzie-Kissinger, Oliv  06 Cowichan Val             15.21   NWI  1 
  4 Williamson, Grey          06 Cowichan Val             15.40   NWI  1 
  5 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI             15.48   NWI  1 
  6 Powell, Maximilian        06 Cowichan Val             15.75   NWI  1 
  7 Logan, Noah               06 Cowichan Val             16.13   NWI  1 
  8 Goble, Richard            06 Cowichan Val             16.40   NWI  2 
  9 McMaster, Wyatt           06 Cowichan Val             16.48   NWI  1 
 10 Irvine, Aj                06 Cowichan Val             16.51   NWI  1 
 11 Martin, Nolan             06 Cowichan Val             17.48   NWI  1 
 12 Ternan, Connor            06 Campbell Riv             17.72   NWI  2 
 
Boys 13 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Moonsamy, Krescyn         05 Nanaimo & DI             12.84   NWI  1 
  2 Valdez, Finn              05 Nanaimo & DI             13.46   NWI  1 
  3 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI             14.14   NWI  1 
  4 Powell, Miles             05 Cowichan Val             14.60   NWI  2 
  5 Stetar, Bailey            05 Nanaimo & DI             14.86   NWI  2 
  6 Horvath, Benedek          05 Nanaimo & DI             14.92   NWI  2 
  7 Mayer, Evan               05 Cowichan Val             15.30   NWI  1 
  8 Parker, Haden             05 Comox Valley             15.40   NWI  1 
  9 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI             15.61   NWI  1 
 10 Strauss, Bryn             05 Nanaimo & DI             16.49   NWI  2 
 
Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv             28.40   NWI  1 
  2 Harvey, Emerson           07 Oceanside TR             31.22   NWI  2 
  3 O'Hara, Niall             07 Nanaimo & DI             32.26   NWI  1 
  4 Berkey, Shea              07 Campbell Riv             32.53   NWI  2 
  5 Buttle, Tahlon            07 Cowichan Val             33.04   NWI  2 
  6 Bigotte-Bruhn, Lief       07 Cowichan Val             33.08   NWI  2 
  7 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI             33.89   NWI  2 
  8 Chatterton, Gavin         07 Campbell Riv             34.26   NWI  2 
  9 Horvath, Barnabas         07 Nanaimo & DI             34.44   NWI  2 
 10 Willis, Riley             07 Campbell Riv             35.12   NWI  1 
 
Boys 12 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wright, Logan             06 Campbell Riv             29.35   NWI 
  2 Sterk, Sam                06 Comox Valley             30.15   NWI 
  3 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI             30.20   NWI 
  4 McKenzie-Kissinger, Oliv  06 Cowichan Val             30.50   NWI 
  5 Williamson, Grey          06 Cowichan Val             31.18   NWI 
  6 McMaster, Wyatt           06 Cowichan Val             32.66   NWI 
  7 Goble, Richard            06 Cowichan Val             33.58   NWI 
 
Boys 13 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Moonsamy, Krescyn         05 Nanaimo & DI             25.89   NWI 
  2 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI             29.20   NWI 
  3 Horvath, Benedek          05 Nanaimo & DI             30.14   NWI 
  4 Whitney, Jack             05 Cowichan Val             30.59   NWI 
  5 Mayer, Evan               05 Cowichan Val             31.55   NWI 
  6 Parker, Haden             05 Comox Valley             31.71   NWI 
  7 Watson, Cody              05 Nanaimo & DI             31.83   NWI 
  8 Strauss, Bryn             05 Nanaimo & DI             33.99   NWI 
 
Boys 14-15 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Rossouw, Ben              03 Cowichan Val             24.24   1.3  1 
  2 Schandl, Aiden            04 Peninsula TR             24.64   1.5  2 
  3 Ballinger, Simon          03 Athletics Vi             25.41   1.5  2 
  4 Greir, Joshua             03 Cowichan Val             25.48   1.5  2 
  5 Chin, Daniel              03 Alberni Dist             25.99   1.5  2 
  6 Henry, Stirling           04 Nanaimo & DI             26.56   1.5  2 
  7 Foo, Syon                 03 Cowichan Val             28.12   1.3  1 
  8 Weir, Korbin              04 Cowichan Val             29.12   1.3  1 
 
Boys 12 Year Olds 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McKenzie-Kissinger, Oliv  06 Cowichan Val             48.74  
  2 Sterk, Sam                06 Comox Valley             49.21  
  3 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI             49.31  
  4 Logan, Noah               06 Cowichan Val             57.40  
 
Boys 13 Year Olds 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI             45.63  
  2 Horvath, Benedek          05 Nanaimo & DI             46.51  
  3 Stetar, Bailey            05 Nanaimo & DI             47.99  
  4 Doehler, Jack             05 Cowichan Val             48.30  
  5 Whitney, Jack             05 Cowichan Val             49.45  
  6 Spencer-Dahl, Matthew     05 Oceanside TR             50.88  
  7 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI             51.83  
  8 Mayer, Evan               05 Cowichan Val             52.55  
 
Boys 14-15 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Greir, Joshua             03 Cowichan Val             43.38  
  2 Foo, Syon                 03 Cowichan Val             45.16  
  3 Dailey, Graeme            04 Cowichan Val             48.93  
 
Boys 9 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Spencer, Joshua           09 Oceanside TR           2:02.26  
  2 Bishop, Bowen             09 Oceanside TR           2:12.39  
  3 Sam, Hunter               09 Nanaimo & DI           2:17.52  
  4 Morse, Griffin            09 Oceanside TR           2:29.73  
  5 Grange, Liam              09 Athletics Vi           2:39.99  
 
Boys 10 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val           1:53.10  
  2 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val           2:00.98  
  3 Laperriere, Zachary       08 Peninsula TR           2:06.40  
  4 Franey, Egan              08 Peninsula TR           2:07.54  
  5 Beaudoin, Rhys            08 Nanaimo & DI           2:07.67  
  6 Lee, Jason                08 Campbell Riv           2:11.29  
  7 Park, Brody               08 Nanaimo & DI           2:12.27  
  8 Ferron, Malakai           08 Campbell Riv           2:13.64  
  9 Pryce, Owen               08 Nanaimo & DI           2:20.70  
 10 Hlannon, Finlay           08 Cowichan Val           2:24.08  
 11 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI           2:26.40  
 12 Rademaker, Jake           08 Cowichan Val           2:33.46  
 13 Cochlan, Finnegan         08 Comox Valley           3:04.21  
 
Boys 11 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Hara, Niall             07 Nanaimo & DI           2:00.70  
  2 Chatterton, Gavin         07 Campbell Riv           2:02.94  
  3 Harvey, Emerson           07 Oceanside TR           2:07.24  
  4 Buttle, Tahlon            07 Cowichan Val           2:08.66  
  5 Miller, Seth              07 Cowichan Val           2:10.39  
  6 Bigotte-Bruhn, Lief       07 Cowichan Val           2:10.88  
  7 Horvath, Barnabas         07 Nanaimo & DI           2:12.40  
  8 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI           2:12.67  
  9 Hogan, Marcus             07 Cowichan Val           2:13.21  
 10 Butterworth, Cody         07 Oceanside TR           2:28.81  
 11 Coffin, Trevor            07 Comox Valley           2:40.05  
 
Boys 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI           2:35.99  
  2 Sterk, Sam                06 Comox Valley           2:48.45  
  3 Powell, Maximilian        06 Cowichan Val           2:49.63  
  4 Rademaker, Logan          06 Cowichan Val           2:56.05  
 
Boys 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Powell, Miles             05 Cowichan Val           2:34.65  
  2 Stetar, Bailey            05 Nanaimo & DI           2:36.99  
  3 Whitney, Jack             05 Cowichan Val           2:41.28  
  4 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI           2:44.83  
  5 Spencer-Dahl, Matthew     05 Oceanside TR           2:45.79  
  6 Dominelli, Miko           05 Nanaimo & DI           2:46.84  
  7 Doehler, Jack             05 Cowichan Val           2:48.84  
  8 Mayer, Evan               05 Cowichan Val           2:49.73  
  9 Wedmann-Kent, Quinn       05 Cowichan Val           2:50.09  
 
Boys 14-15 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Putz, Jake                04 Nanaimo & DI           2:22.59  
  2 Foo, Syon                 03 Cowichan Val           2:29.05  
  3 Johnson, Michael          03 Victoria Spe           2:30.57  
  4 Dailey, Graeme            04 Cowichan Val           2:51.29  
 
Boys 9 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Spencer, Joshua           09 Oceanside TR           3:46.85   2 
  2 Bishop, Bowen             09 Oceanside TR           3:51.34   2 
 
Boys 10 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val           3:30.55   2 
  2 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val           3:49.83   2 
  3 Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi           3:56.69   2 
  4 Park, Brody               08 Nanaimo & DI           3:57.18   2 
  5 Ferron, Malakai           08 Campbell Riv           3:59.38   2 
  6 Munro, Chad               08 Cowichan Val           4:11.31   2 
  7 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI           4:13.18   2 
  8 Hlannon, Finlay           08 Cowichan Val           4:17.86   2 
 
Boys 11 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Chatterton, Gavin         07 Campbell Riv           3:45.05   2 
  2 Buttle, Tahlon            07 Cowichan Val           3:56.59   2 
  3 Willis, Riley             07 Campbell Riv           3:57.19   2 
  4 Butterworth, Cody         07 Oceanside TR           4:13.61   2 
 
Boys 12 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI           3:57.78  
  2 McMaster, Wyatt           06 Cowichan Val           4:19.81  
 
Boys 13 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Russell, Toby             05 Unattached B           3:57.59  
  2 Stetar, Bailey            05 Nanaimo & DI           4:09.91  
  3 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI           4:16.77  
  4 Dominelli, Miko           05 Nanaimo & DI           4:17.84  
  5 Doehler, Jack             05 Cowichan Val           4:21.98  
  6 Spencer-Dahl, Matthew     05 Oceanside TR           4:29.76  
 
Boys 14-15 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zanette, Gage             03 Nanaimo & DI           3:34.62  
  2 Putz, Jake                04 Nanaimo & DI           3:48.25  
  3 Flint, William            04 Mid Island D           4:16.97  
 
Boys 13 2000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Russell, Toby             05 Unattached B           7:02.91  
  2 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI           7:12.29  
  3 Stetar, Bailey            05 Nanaimo & DI           7:23.27  
  4 Spencer-Dahl, Matthew     05 Oceanside TR           8:02.22  
  5 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI           8:24.90  
  6 Parcher, Gill             05 Nanaimo & DI           9:08.26  
 
Boys 14-15 2000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Putz, Jake                04 Nanaimo & DI           6:49.09  
  2 Flint, William            04 Mid Island D           7:38.73  
 
Boys 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 21"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Spencer, Joshua           09 Oceanside TR             11.75   NWI  2 
  2 Martin, Mason             09 Cowichan Val             12.35   NWI  2 
  3 Sam, Hunter               09 Nanaimo & DI             12.80   NWI  2 
  4 Miller, Silas             09 Cowichan Val             13.02   NWI  2 
  5 Dupuis, Lucas             09 Nanaimo & DI             13.42   NWI  2 
  6 Grange, Liam              09 Athletics Vi             13.68   NWI  2 
  7 Tuck, Fraser              09 Peninsula TR             13.84   NWI  2 
  8 Prest, Sage               09 Cowichan Val             14.16   NWI  2 
 
Boys 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val             11.23   NWI  1 
  2 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val             11.33   NWI  1 
  3 Lee, Jason                08 Campbell Riv             11.96   NWI  2 
  4 Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi             12.79   NWI  2 
  5 Work, Grady               08 Nanaimo & DI             12.85   NWI  2 
  6 Munro, Chad               08 Cowichan Val             13.03   NWI  2 
  7 Hyman, Max                08 Nanaimo & DI             13.29   NWI  2 
  8 McMillen, Wyatt           08 Oceanside TR             14.28   NWI  1 
  9 Park, Brody               08 Nanaimo & DI             14.43   NWI  2 
 10 Hlannon, Finlay           08 Cowichan Val             14.49   NWI  2 
 11 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI             15.43   NWI  2 
 
Boys 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Harvey, Emerson           07 Oceanside TR             10.99   NWI  2 
  2 Konkle-Skuse, Ryley       07 Campbell Riv             11.40   NWI  2 
  3 Prest, Luke               07 Cowichan Val             11.54   NWI  2 
  4 Chatterton, Gavin         07 Campbell Riv             12.02   NWI  1 
  5 Berkey, Shea              07 Campbell Riv             12.22   NWI  2 
  6 Hogan, Marcus             07 Cowichan Val             12.31   NWI  2 
  7 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI             12.95   NWI  2 
  8 Murray, Paton             07 Athletics Vi             13.69   NWI  1 
  9 Butterworth, Cody         07 Oceanside TR             14.23   NWI  2 
 10 Ternan, Kyle              07 Campbell Riv             14.56   NWI  1 
 
Boys 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 27"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Williamson, Grey          06 Cowichan Val             14.74   NWI  2 
  2 Therrien, Sacha           06 Nanaimo & DI             14.79   NWI  1 
  3 Sterk, Sam                06 Comox Valley             15.05   NWI  2 
  4 Goble, Richard            06 Cowichan Val             15.90   NWI  2 
  5 McMaster, Wyatt           06 Cowichan Val             16.17   NWI  2 
  6 Rademaker, Logan          06 Cowichan Val             16.75   NWI  1 
  7 Logan, Noah               06 Cowichan Val             16.99   NWI  2 
  8 Martin, Nolan             06 Cowichan Val             17.08   NWI  2 
  9 Ternan, Connor            06 Campbell Riv             18.97   NWI  1 
 
Boys 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Horvath, Benedek          05 Nanaimo & DI             14.46   NWI 
  2 Mayer, Evan               05 Cowichan Val             14.73   NWI 
  3 Erickson, Cole            05 Cowichan Val             14.90   NWI 
  4 Parker, Haden             05 Comox Valley             14.94   NWI 
  5 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI             15.23   NWI 
  6 Lewis, Kaiden             05 Cowichan Val             16.86   NWI 
  7 Titone, Samuel            05 Cowichan Val             17.11   NWI 
  8 Rietzel, Dylan            05 Cowichan Val             17.35   NWI 
 
Boys 14-15 100 Meter Hurdles 10 x 33"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Foo, Syon                 03 Cowichan Val             16.92   2.7 
  2 Martin, Ben               04 Nanaimo & DI             18.75   2.7 
  3 Beaton, Joshua            04 Cowichan Val             21.08   2.7 
 
Boys 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 x 24"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sterk, Sam                06 Comox Valley             32.27   NWI 
  2 Therrien, Sacha           06 Nanaimo & DI             33.36   NWI 
  3 McMaster, Wyatt           06 Cowichan Val             34.58   NWI 
  4 Goble, Richard            06 Cowichan Val             36.31   NWI 
 
Boys 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 x 27"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Horvath, Benedek          05 Nanaimo & DI             31.42   NWI 
  2 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI             33.32   NWI 
  3 Mayer, Evan               05 Cowichan Val             33.65   NWI 
  4 Parker, Haden             05 Comox Valley             35.07   NWI 
  5 Strauss, Bryn             05 Nanaimo & DI             36.59   NWI 
  6 Dominelli, Miko           05 Nanaimo & DI             37.68   NWI 
  7 Parcher, Gill             05 Nanaimo & DI             43.27   NWI 
 
Boys 14-15 300 Meter Hurdles 7 x 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tansky, Ethan             04 Comox Valley             47.93  
 
Boys 9 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Spencer, Joshua           09 Oceanside TR             1.00m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O  XXO  XXX 
  2 Bishop, Bowen             09 Oceanside TR             1.00m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O   XO  XXO  XXX 
  2 Martin, Mason             09 Cowichan Val             1.00m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O   XO  XXO  XXX 
  4 Grange, Liam              09 Athletics Vi             0.95m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O   XO    O  XXX 
  5 Prest, Sage               09 Cowichan Val             0.90m  
     0.90 0.95 
        O  XXX 
  6 Irvine, Nathan            09 Cowichan Val             0.90m  
     0.90 0.95 
      XXO  XXX 
 
Boys 10 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val             1.26m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.23 1.26 1.31 
        O   OX    O    O   XO   XO   XX 
  2 Crawford, Atticus         08 Cowichan Val             1.15m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O  XXO  XXO    O  XXX 
  3 Lee, Jason                08 Campbell Riv             1.15m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  4 Bartram-Amos, Rhys        08 Cowichan Val             1.05m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O    O  XXX 
  5 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI             1.00m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O   XO   XO  XXX 
  6 Hyman, Max                08 Nanaimo & DI             1.00m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O  XXO   XO  XXX 
  7 Hlannon, Finlay           08 Cowichan Val             0.95m  
     0.90 0.95 1.00 
        O    O  XXX 
  8 Popkin, Myles             08 Nanaimo & DI             0.90m  
     0.85 0.90 0.95 
        O    O  XXX 
 -- Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi                NH  
     0.90 
        X 
 
Boys 11 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harvey, Emerson           07 Oceanside TR             1.25m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O  XXO  XXX 
  2 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv             1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O   XO    O  XXX 
  3 Konkle-Skuse, Ryley       07 Campbell Riv             1.15m  
     1.10 1.15 1.20 
       XO    O  XXX 
  4 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI             1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O   XO    O   XO  XXX 
  5 Prest, Luke               07 Cowichan Val             1.15m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O  XXO   XO  XXX 
  6 Buttle, Tahlon            07 Cowichan Val             1.10m  
     1.05 1.10 1.15 
        O    O  XXX 
  7 Miller, Seth              07 Cowichan Val             1.05m  
     1.05 1.10 
        O  XXX 
  7 Willis, Riley             07 Campbell Riv             1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
        O    O  XXX 
  7 Bigotte-Bruhn, Lief       07 Cowichan Val             1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
        O    O  XXX 
 10 Trousil, Rowan            07 Athletics Vi             1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
       XO    O  XXX 
 11 Berkey, Shea              07 Campbell Riv             1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
        O   XO  XXX 
 12 Chatterton, Gavin         07 Campbell Riv             1.00m  
     1.00 1.05 
       XO  XXX 
 -- Ternan, Kyle              07 Campbell Riv                NH  
     1.00 
      XXX 
 -- Schandl, Ethan            07 Peninsula TR                NH  
     1.00 
      XXX 
 
Boys 12 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Therrien, Sacha           06 Nanaimo & DI             1.25m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.35 
        P    P    O    O  XXX 
  2 Goble, Christopher        06 Cowichan Val             1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O  XXX 
  3 Dutchak, Callum           06 Athletics Vi             1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
       XO    O   XO  XXX 
  4 McMaster, Wyatt           06 Cowichan Val             1.15m  
     1.10 1.15 1.20 
        O   XO  XXX 
  5 Sterk, Sam                06 Comox Valley             1.10m  
     1.10 1.15 
        O  XXX 
  6 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI             1.10m  
     1.10 1.15 
       XO  XXX 
 -- Irvine, Aj                06 Cowichan Val                NH  
     1.10 
      XXX 
 
Boys 13 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moonsamy, Krescyn         05 Nanaimo & DI             1.45m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.47 
        O    O   XO    O   XO  XXO  XXX 
  2 Spencer-Dahl, Matthew     05 Oceanside TR             1.40m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O   XO    O    O  XXX 
  3 Powell, Miles             05 Cowichan Val             1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O   XO   XO   XO  XXX 
  4 Horvath, Benedek          05 Nanaimo & DI             1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O   XO  XXO  XXX 
  5 Mayer, Evan               05 Cowichan Val             1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
       XO    O  XXO  XXO  XXX 
  6 Parker, Haden             05 Comox Valley             1.25m  
     1.20 1.25 1.30 
        O  XXO  XXX 
  7 Whitney, Jack             05 Cowichan Val             1.20m  
     1.15 1.20 1.25 
        O    O  XXX 
  7 Erickson, Cole            05 Cowichan Val             1.20m  
     1.15 1.20 1.25 
        O    O  XXX 
  9 Sonnenburg, Andre         05 Campbell Riv             1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O   XO   XO  XXX 
 10 Rietzel, Dylan            05 Cowichan Val             1.20m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O   XO  XXO  XXX 
 11 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI             1.15m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 
      XXO    O   XX    X 
 12 Watson, Cody              05 Nanaimo & DI             1.15m  
     1.10 1.15 1.20 
        O  XXO  XXX 
 
Boys 14-15 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rossouw, Ben              03 Cowichan Val             1.80m  
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.83 
        O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Foo, Syon                 03 Cowichan Val             1.35m  
     1.30 1.35 1.40 
       XO   XO  XXX 
  3 Beaton, Joshua            04 Cowichan Val             1.30m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O  XXO  XXX 
 
Boys 9 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Spencer, Joshua           09 Oceanside TR             3.13m   NWI 
     2.76m(NWI) 3.06m(NWI) 3.13m(NWI)            
  2 Bishop, Bowen             09 Oceanside TR             3.10m   NWI 
     FOUL      3.07m(NWI) 3.10m(NWI)            
  3 Martin, Mason             09 Cowichan Val             2.91m   NWI 
     2.91m(NWI) 2.85m(NWI) 2.51m(NWI)           
  4 Miller, Silas             09 Cowichan Val             2.69m   NWI 
     2.69m(NWI) 2.46m(NWI) 1.30m(NWI)           
  5 Grange, Liam              09 Athletics Vi             2.60m   NWI 
     2.56m(NWI) 2.60m(NWI) 2.53m(NWI)           
  6 Irvine, Nathan            09 Cowichan Val             2.50m   NWI 
     FOUL      FOUL      2.50m(NWI)            
  7 Dickinson, Aidan          09 Athletics Vi             2.41m   NWI 
     2.35m(NWI) 2.41m(NWI) 2.28m(NWI)            
  8 Morse, Griffin            09 Oceanside TR             2.27m   NWI 
     1.95m(NWI) 1.37m(NWI) 2.27m(NWI)            
 
Boys 10 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lee, Jason                08 Campbell Riv             3.79m   NWI 
     3.79m(NWI) 3.77m(NWI) 3.77m(NWI)            
  2 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val             3.68m   NWI 
     FOUL      3.57m(NWI) 3.68m(NWI)            
  3 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val             3.38m   NWI 
     3.12m(NWI) 3.06m(NWI) 3.38m(NWI)            
  4 Bartram-Amos, Rhys        08 Cowichan Val             3.04m   NWI 
     2.84m(NWI) 3.00m(NWI) 3.04m(NWI)            
  5 Work, Grady               08 Nanaimo & DI             2.97m   NWI 
     2.94m(NWI) FOUL      2.97m(NWI)            
  6 Pryce, Owen               08 Nanaimo & DI             2.92m   NWI 
     2.92m(NWI) 2.65m(NWI) FOUL                 
  7 Beaudoin, Rhys            08 Nanaimo & DI             2.89m   NWI 
     2.73m(NWI) 2.89m(NWI) FOUL                 
  8 Franey, Egan              08 Peninsula TR             2.84m   NWI 
     2.84m(NWI) 2.72m(NWI) FOUL                 
  9 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI             2.69m   NWI 
     2.58m(NWI) 2.69m(NWI) FOUL                 
 10 Park, Brody               08 Nanaimo & DI             2.64m   NWI 
     2.64m(NWI) 2.47m(NWI) 2.64m(NWI)            
 11 Hyman, Max                08 Nanaimo & DI             2.46m   NWI 
     FOUL      2.46m(NWI) 2.44m(NWI)            
 12 McMillen, Wyatt           08 Oceanside TR             2.45m   NWI 
     2.45m(NWI) FOUL      2.16m(NWI)            
 13 Cochlan, Finnegan         08 Comox Valley             2.03m   NWI 
     1.71m(NWI) 2.03m(NWI) 1.99m(NWI)            
 
Boys 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Konkle-Skuse, Ryley       07 Campbell Riv             3.80m   NWI 
     3.59m(NWI) 3.80m(NWI) 3.28m(NWI)           
  2 Harvey, Emerson           07 Oceanside TR             3.78m   NWI 
     3.74m(NWI) 3.78m(NWI) 3.68m(NWI)           
  3 Harbo, Owen               07 Unattached B             3.74m   NWI 
     3.72m(NWI) 3.63m(NWI) 3.74m(NWI)           
  4 O'Hara, Niall             07 Nanaimo & DI             3.64m   NWI 
     3.64m(NWI) 3.63m(NWI) 3.47m(NWI)           
  5 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI             3.52m   NWI 
     3.10m(NWI) 3.21m(NWI) 3.52m(NWI)         
  6 Buttle, Tahlon            07 Cowichan Val             3.47m   NWI 
     FOUL      3.32m(NWI) 3.47m(NWI)           
  7 Miller, Seth              07 Cowichan Val             3.38m   NWI 
     FOUL      3.25m(NWI) 3.38m(NWI)            
  8 Horvath, Barnabas         07 Nanaimo & DI             3.19m   NWI 
     3.10m(NWI) 3.18m(NWI) 3.19m(NWI)           
  9 Bigotte-Bruhn, Lief       07 Cowichan Val             3.11m   NWI 
     3.04m(NWI) 3.04m(NWI) 3.11m(NWI)            
 10 Chatterton, Gavin         07 Campbell Riv             3.10m   NWI 
     3.10m(NWI) 2.93m(NWI) 2.98m(NWI)           
 11 Hogan, Marcus             07 Cowichan Val             3.06m   NWI 
     3.05m(NWI) FOUL      3.06m(NWI)            
 12 Berkey, Shea              07 Campbell Riv             2.92m   NWI 
     2.92m(NWI) FOUL      FOUL              
 13 Butterworth, Cody         07 Oceanside TR             2.78m   NWI 
     FOUL      FOUL      2.78m(NWI)            
 14 Barton, Carsen            07 Unattached B             2.75m   NWI 
     2.75m(NWI) 2.55m(NWI) FOUL                
 15 Schandl, Ethan            07 Peninsula TR             2.48m   NWI 
     2.19m(NWI) 2.34m(NWI) 2.48m(NWI)           
 16 Ternan, Kyle              07 Campbell Riv             2.41m   NWI 
     2.34m(NWI) 2.36m(NWI) 2.41m(NWI)           
 
Boys 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dutchak, Callum           06 Athletics Vi             3.82m   NWI 
     3.19m(NWI) 3.82m(NWI) FOUL                 
  2 Wright, Logan             06 Campbell Riv             3.79m   NWI 
     3.72m(NWI) 3.54m(NWI) 3.79m(NWI)           
  3 Dueck, Taylor             06 Nanaimo & DI             3.77m   NWI 
     3.29m(NWI) FOUL      3.77m(NWI)           
  3 McKenzie-Kissinger, Oliv  06 Cowichan Val             3.77m   NWI 
     3.29m(NWI) FOUL      3.77m(NWI)          
  5 Williamson, Grey          06 Cowichan Val             3.67m   NWI 
     3.67m(NWI) FOUL      3.67m(NWI)           
  6 Logan, Noah               06 Cowichan Val             3.60m   NWI 
     3.60m(NWI) 3.49m(NWI) FOUL                
  7 Therrien, Sacha           06 Nanaimo & DI             3.51m   NWI 
     3.30m(NWI) 3.24m(NWI) 3.51m(NWI)          
  8 Powell, Maximilian        06 Cowichan Val             3.42m   NWI 
     3.34m(NWI) 3.36m(NWI) 3.42m(NWI)           
  9 Cizeron, Gray             06 Cowichan Val             3.40m   NWI 
     3.40m(NWI) 3.40m(NWI) 3.40m(NWI)           
 10 Martin, Nolan             06 Cowichan Val             3.11m   NWI 
     2.95m(NWI) 2.59m(NWI) 3.11m(NWI)           
 11 Ternan, Connor            06 Campbell Riv             3.08m   NWI 
     3.08m(NWI) 3.05m(NWI) 2.75m(NWI)            
 12 Irvine, Aj                06 Cowichan Val             3.01m   NWI 
     FOUL      FOUL      3.01m(NWI)         
 
Boys 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Horvath, Benedek          05 Nanaimo & DI             4.38m   NWI 
     4.07m(NWI) 4.38m(NWI) 4.19m(NWI)           
  2 Moonsamy, Krescyn         05 Nanaimo & DI             4.30m   NWI 
     4.12m(NWI) 1.30m(NWI) 4.30m(NWI)            
  3 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI             4.19m   NWI 
     3.52m(NWI) 4.19m(NWI) FOUL                
  4 Whitney, Jack             05 Cowichan Val             4.10m   NWI 
     3.88m(NWI) 4.10m(NWI) 3.70m(NWI)            
  5 Spencer-Dahl, Matthew     05 Oceanside TR             4.09m   NWI 
     4.09m(NWI) 4.03m(NWI) 3.83m(NWI)            
  6 Stetar, Bailey            05 Nanaimo & DI             3.90m   NWI 
     3.25m(NWI) 3.31m(NWI) 3.90m(NWI)            
  7 Mayer, Evan               05 Cowichan Val             3.83m   NWI 
     3.60m(NWI) 3.83m(NWI) 3.50m(NWI)            
  8 Parker, Haden             05 Comox Valley             3.76m   NWI 
     3.76m(NWI) FOUL      3.59m(NWI)         
  9 Ivany, Tully              05 Nanaimo & DI             3.74m   NWI 
     3.74m(NWI)                  
  9 Doehler, Jack             05 Cowichan Val             3.74m   NWI 
     3.63m(NWI) 3.67m(NWI) 3.74m(NWI)           
 11 Harvey, Logan             05 Cowichan Val             3.69m   NWI 
     3.60m(NWI) 3.69m(NWI) FOUL                 
 12 Bartram-Amos, Isaiah      05 Cowichan Val             3.60m   NWI 
     FOUL      3.47m(NWI) 3.60m(NWI)           
 13 Erickson, Cole            05 Cowichan Val             3.59m   NWI 
     3.52m(NWI) 3.59m(NWI) 3.54m(NWI)            
 14 Van Niekerk, Liam         05 Cowichan Val             3.57m   NWI 
     3.57m(NWI) 3.41m(NWI) 3.56m(NWI)            
 15 Titone, Samuel            05 Cowichan Val             3.56m   NWI 
     3.56m(NWI) 3.37m(NWI) 3.22m(NWI)            
 16 Lewis, Kaiden             05 Cowichan Val             3.44m   NWI 
     3.26m(NWI) 3.34m(NWI) 3.44m(NWI)            
 17 Rietzel, Dylan            05 Cowichan Val             3.32m   NWI 
     3.32m(NWI) 3.31m(NWI) FOUL                 
 18 Strauss, Bryn             05 Nanaimo & DI             3.28m   NWI 
     3.24m(NWI) 3.13m(NWI) 3.28m(NWI)           
 19 Dominelli, Miko           05 Nanaimo & DI             3.20m   NWI 
     3.01m(NWI) 3.20m(NWI) 2.96m(NWI)            
 20 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI             3.18m   NWI 
     2.75m(NWI) 2.62m(NWI) 3.18m(NWI)            
 
Boys 14-15 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Potts, Liam               03 Comox Valley             5.82m  -1.1 
     5.82m(-1.1) FOUL(-1.0) 5.67m(-1.2) 5.47m(+0.0) 5.18m(-1.5) 5.64m(-0.2)
  2 Ballinger, Simon          03 Athletics Vi             5.19m  -1.4 
     5.11m(-2.2) 5.15m(-2.1) 5.19m(-1.4) 5.09m(-0.4) 5.08m(-0.3)   
  3 Dirom, Luke               03 Campbell Riv             4.87m  -0.9 
     4.49m(-0.9) 4.87m(-0.9) 4.62m(-1.3) 4.44m(-0.5) 4.42m(-2.0) 4.83m(-0.5)
  4 Schandl, Aiden            04 Peninsula TR             4.72m  -0.6 
     4.67m(-0.8) 4.49m(-2.2) 4.72m(-0.6) 4.69m(-0.3) 4.69m(-0.3) 4.40m(-0.2)
  5 Harper, Isaac             03 Cowichan Val             4.66m  -0.6 
     4.66m(-0.6) 4.46m(-1.7) 4.28m(-0.4) 4.46m(-1.2) 4.36m(-1.6) 4.06m(-2.0)
  6 Weir, Korbin              04 Cowichan Val             4.36m  -1.9 
     FOUL(-1.6) FOUL(-1.4) 4.15m(-0.8) 3.93m(-1.3) 4.36m(-1.9) 4.12m(-0.9)
  7 Clayton, Devon            04 Cowichan Val             4.33m  -1.2 
     4.08m(-1.4) 4.22m(-0.8) 4.30m(-1.7) 3.72m(-1.8) 4.33m(-1.2) 4.08m(-1.1)
  8 Foo, Syon                 03 Cowichan Val             4.02m  -1.9 
     FOUL(-0.2) 3.83m(-1.0) 3.89m(-0.8) 4.02m(-1.9) 3.95m(-1.3)   
  9 Beaton, Joshua            04 Cowichan Val             3.68m  -0.9 
     3.68m(-0.9) 3.50m(+0.0) 3.60m(-1.9)           
 10 Berkey, Rowen             04 Campbell Riv             3.23m  -1.4 
     2.77m(-0.9) 3.23m(-1.4) 3.15m(-1.7)            
 
Boys 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Horvath, Benedek          05 Nanaimo & DI             9.92m   NWI 
     9.92m(NWI) 9.76m(NWI) 9.49m(NWI)            
  2 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI             9.24m   NWI 
     8.14m(NWI) 8.34m(NWI) 9.24m(NWI)            
  3 Mayer, Evan               05 Cowichan Val             8.14m   NWI 
     8.14m(NWI) 8.08m(NWI) 7.44m(NWI)            
  4 Stetar, Bailey            05 Nanaimo & DI             8.10m   NWI 
     7.84m(NWI) 7.65m(NWI) 8.10m(NWI)            
  5 Watson, Cody              05 Nanaimo & DI             7.98m   NWI 
     7.55m(NWI) 7.88m(NWI) 7.98m(NWI)            
  6 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI             7.60m   NWI 
     7.58m(NWI) 7.60m(NWI) 7.60m(NWI)            
 
Boys 14-15 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Ben               04 Nanaimo & DI             9.75m   0.7 
     FOUL(2.3) 9.31m(+0.0) 9.58m(1.0) 9.42m(0.3) 9.75m(0.7) FOUL(0.9)
  1 Gatensby, Sean            04 Athletics Vi             9.75m   0.7 
     9.75m(0.7) 9.24m(2.5) 9.22m(+0.0) 9.20m(0.3) 9.23m(-0.2) 9.75m(1.1)
  3 Schandl, Aiden            04 Peninsula TR             9.49m   NWI 
     9.44m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      9.09m(NWI) 9.49m(NWI)
  4 Dutchak, Cameron          03 Athletics Vi             9.11m   0.4 
     9.04m(2.6) 8.96m(1.6) 8.93m(+0.0) 8.77m(1.1) 9.11m(0.4) 8.50m(0.9)
  5 Perras, Trent             03 Campbell Riv             9.10m   3.2 
     9.10m(3.2) 8.45m(-0.2)               
  6 Berkey, Rowen             04 Campbell Riv             8.30m   1.0 
     8.22m(2.1) FOUL(1.0) FOUL(+0.0) 7.81m(+0.0) 8.30m(1.0) 7.85m(0.3)
 
Boys 9 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Miller, Silas             09 Cowichan Val             5.21m  
      5.21m  5.15m  4.87m            
  2 Tuck, Fraser              09 Peninsula TR             5.09m  
      5.09m  FOUL  4.88m            
  3 Bishop, Bowen             09 Oceanside TR             4.88m  
      4.88m  4.38m  FOUL            
  4 Prest, Sage               09 Cowichan Val             4.64m  
      4.62m  4.64m  3.83m           
  5 Dickinson, Aidan          09 Athletics Vi             4.40m  
      3.51m  2.68m  4.40m            
  6 Grange, Liam              09 Athletics Vi             3.31m  
      FOUL  3.31m  3.01m            
 
Boys 10 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val             7.76m  
      7.76m  FOUL  FOUL           
  2 Park, Brody               08 Nanaimo & DI             6.18m  
      6.18m  6.09m  FOUL            
  3 Popkin, Myles             08 Nanaimo & DI             6.11m  
      5.56m  5.69m  6.11m           
  4 Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi             5.94m  
      5.27m  5.07m  5.94m            
  5 Franey, Egan              08 Peninsula TR             5.61m  
      4.55m  5.61m  4.85m            
  6 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val             5.50m  
      5.50m  FOUL  FOUL           
  7 Bartram-Amos, Rhys        08 Cowichan Val             5.32m  
      5.24m  5.22m  5.32m           
  8 Faulkner, Carson          08 Comox Valley             5.16m  
      4.90m  4.47m  5.16m            
  8 Laperriere, Zachary       08 Peninsula TR             5.16m  
      4.75m  4.94m  5.16m            
 10 Fuerstenberg, Griffin     08 Comox Valley             3.84m  
      3.53m  3.84m  3.68m           
 
Boys 11 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv             8.88m  
      8.40m  8.55m  8.88m           
  2 Barton, Carsen            07 Unattached B             8.83m  
      8.53m  8.61m  8.83m            
  3 Harvey, Emerson           07 Oceanside TR             8.19m  
      FOUL  FOUL  8.19m           
  4 Symington, Gavin          07 Alberni Vall             7.50m  
      7.50m  7.37m  7.23m            
  5 Prest, Luke               07 Cowichan Val             7.06m  
      7.01m  6.86m  7.06m           
  6 Konkle-Skuse, Ryley       07 Campbell Riv             7.02m  
      6.42m  6.09m  7.02m           
  7 Chatterton, Gavin         07 Campbell Riv             6.74m  
      FOUL  6.42m  6.74m           
  8 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI             6.64m  
      6.07m  6.12m  6.64m            
  9 Murray, Paton             07 Athletics Vi             6.38m  
      FOUL  6.38m  5.86m           
 10 Horvath, Barnabas         07 Nanaimo & DI             5.83m  
      5.19m  4.47m  5.83m            
 11 Butterworth, Cody         07 Oceanside TR             4.73m  
      FOUL  4.44m  4.73m            
 12 Ternan, Kyle              07 Campbell Riv             3.61m  
      FOUL  3.61m  FOUL            
 
Boys 12 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Logan             06 Campbell Riv             7.23m  
      7.06m  7.17m  7.23m           
  2 Logan, Noah               06 Cowichan Val             7.11m  
      6.68m  7.11m  6.95m           
  3 Rademaker, Logan          06 Cowichan Val             7.04m  
      6.31m  6.39m  7.04m           
  4 Irvine, Aj                06 Cowichan Val             6.83m  
      6.20m  6.24m  6.83m           
  5 Therrien, Sacha           06 Nanaimo & DI             6.15m  
      5.58m  5.83m  6.15m           
  6 Popkin, Reid              06 Nanaimo & DI             6.12m  
      5.47m  6.12m  FOUL           
  7 Ternan, Connor            06 Campbell Riv             5.91m  
      5.18m  FOUL  5.91m           
  8 McKenzie-Kissinger, Oliv  06 Cowichan Val             5.54m  
      5.52m  5.54m  5.54m            
  9 Goble, Richard            06 Cowichan Val             5.53m  
      5.53m  4.75m  5.27m            
 10 Goble, Christopher        06 Cowichan Val             5.52m  
      3.98m  5.52m  5.32m            
 11 Cizeron, Gray             06 Cowichan Val             5.26m  
      4.82m  5.09m  5.26m           
 12 Dueck, Taylor             06 Nanaimo & DI             5.12m  
      5.12m  5.11m  5.06m            
 13 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI             4.93m  
      4.93m  4.28m  4.42m           
 14 Martin, Nolan             06 Cowichan Val             4.49m  
      FOUL  4.49m  FOUL            
 
Boys 13 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Marshall         05 Unattached B            10.12m  
      10.12m  9.08m  9.69m            
  2 Dominelli, Miko           05 Nanaimo & DI             8.29m  
      8.05m  8.29m  7.57m            
  3 Horvath, Benedek          05 Nanaimo & DI             8.12m  
      FOUL  FOUL  8.12m            
  4 Milne, Lucas              05 Campbell Riv             7.93m  
      7.57m  7.93m  7.82m            
  5 Harvey, Logan             05 Cowichan Val             7.73m  
      7.61m  FOUL  7.73m            
  6 Van Niekerk, Liam         05 Cowichan Val             7.67m  
      6.25m  6.84m  7.67m            
  7 Russell, Toby             05 Unattached B             7.47m  
      7.34m  7.47m  6.57m            
  8 Strauss, Bryn             05 Nanaimo & DI             6.85m  
      6.49m  6.85m  FOUL            
  9 Lewis, Kaiden             05 Cowichan Val             6.53m  
      6.53m  FOUL  6.44m            
 10 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI             6.17m  
      5.58m  5.69m  6.17m            
 -- Mayer, Evan               05 Cowichan Val              FOUL  
      FOUL                  
 -- Whitney, Jack             05 Cowichan Val              FOUL  
      FOUL                  
 
Boys 14-15 Shot Put 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dirom, Luke               03 Campbell Riv            11.47m  
      10.88m  10.82m  11.17m  10.87m  11.47m  11.16m
  2 Hengstler, Jameson        03 Cowichan Val            10.92m  
      10.92m  10.74m  9.99m  10.92m  FOUL  10.30m
  3 Clayton, Devon            04 Cowichan Val            10.40m  
      9.60m  10.40m  9.69m  FOUL  9.23m  10.36m
  4 Gatensby, Sean            04 Athletics Vi             9.90m  
      7.79m  8.21m  9.90m  9.34m  9.17m  9.90m
  5 Andulajevic, Mason        04 Unattached B             9.65m  
      9.25m  9.57m  9.63m  8.79m  9.65m  9.27m
  6 Foo, Syon                 03 Cowichan Val             8.03m  
      7.99m  FOUL  7.73m  8.00m  8.03m  7.49m
 
Boys 10 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val            17.72m  
      14.98m  14.96m  17.72m          
  2 Work, Grady               08 Nanaimo & DI            13.29m  
      11.72m  11.45m  13.29m          
  3 Park, Brody               08 Nanaimo & DI            13.02m  
      12.19m  13.02m  FOUL         
  4 Hyman, Max                08 Nanaimo & DI            12.27m  
      10.02m  10.79m  12.27m         
  5 Lee, Jason                08 Campbell Riv            11.96m  
      FOUL  FOUL  11.96m          
  6 Rademaker, Jake           08 Cowichan Val            11.60m  
      FOUL  9.27m  11.60m         
  7 Bartram-Amos, Rhys        08 Cowichan Val            11.07m  
      11.05m  FOUL  11.07m         
  8 Faulkner, Carson          08 Comox Valley            10.23m  
      10.23m  9.54m  10.18m         
  9 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI             9.78m  
      FOUL  9.78m  FOUL           
 10 Hlannon, Finlay           08 Cowichan Val             8.94m  
      FOUL  8.94m  FOUL         
 11 McMillen, Wyatt           08 Oceanside TR             8.21m  
      FOUL  8.21m  7.42m         
 12 Cochlan, Finnegan         08 Comox Valley             6.01m  
      5.57m  FOUL  6.01m         
 
Boys 11 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Symington, Gavin          07 Alberni Vall            18.63m  
      FOUL  18.05m  18.63m           
  2 Harbo, Owen               07 Unattached B            18.58m  
      17.41m  17.83m  18.58m           
  3 Harvey, Emerson           07 Oceanside TR            16.58m  
      FOUL  12.98m  16.58m          
  4 Miller, Seth              07 Cowichan Val            15.89m  
      14.03m  15.89m  FOUL           
  5 Konkle-Skuse, Ryley       07 Campbell Riv            15.76m  
      15.08m  15.76m  15.64m           
  6 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI            15.58m  
      11.68m  14.26m  15.58m           
  7 Barton, Carsen            07 Unattached B            14.84m  
      14.84m  FOUL  14.65m           
  8 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv            13.90m  
      13.46m  13.90m  13.42m           
  9 Chatterton, Gavin         07 Campbell Riv            12.10m  
      11.71m  11.84m  12.10m           
 10 Schandl, Ethan            07 Peninsula TR            12.05m  
      11.45m  12.05m  10.49m           
 11 Coffin, Trevor            07 Comox Valley            11.09m  
      9.93m  11.09m  FOUL           
 12 Butterworth, Cody         07 Oceanside TR            10.58m  
      FOUL  7.68m  10.58m           
 13 Ternan, Kyle              07 Campbell Riv             8.63m  
      FOUL  8.63m  FOUL           
 
Boys 12 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Irvine, Aj                06 Cowichan Val            19.98m  
      15.69m  18.84m  19.98m            
  2 Rademaker, Logan          06 Cowichan Val            15.91m  
      15.91m  14.56m  FOUL            
  3 Goble, Richard            06 Cowichan Val            15.71m  
      15.71m  13.65m  13.99m            
  4 Popkin, Reid              06 Nanaimo & DI            15.01m  
      15.01m  14.65m  FOUL            
  5 Wright, Logan             06 Campbell Riv            14.64m  
      FOUL  14.64m  FOUL            
  6 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI            14.28m  
      12.37m  14.28m  FOUL            
  7 Goble, Christopher        06 Cowichan Val            13.89m  
      FOUL  13.89m  13.60m            
  8 Cizeron, Gray             06 Cowichan Val            13.60m  
      11.65m  11.46m  13.60m            
  9 Dueck, Taylor             06 Nanaimo & DI            13.26m  
      11.95m  13.26m  11.80m            
 10 Ternan, Connor            06 Campbell Riv            13.10m  
      13.10m  12.66m  FOUL            
 11 McKenzie-Kissinger, Oliv  06 Cowichan Val            13.04m  
      13.04m  12.60m  FOUL            
 12 Martin, Nolan             06 Cowichan Val            12.75m  
      12.75m  11.60m  10.57m            
 
Boys 13 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Marshall         05 Unattached B            22.55m  
      FOUL  17.60m  22.55m            
  2 Milne, Lucas              05 Campbell Riv            22.00m  
      22.00m  FOUL  FOUL           
  3 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI            20.89m  
      18.46m  20.89m  FOUL            
  4 Mayer, Evan               05 Cowichan Val            20.75m  
      19.05m  20.44m  20.75m            
  5 Harvey, Logan             05 Cowichan Val            20.51m  
      16.65m  17.66m  20.51m           
  6 Titone, Samuel            05 Cowichan Val            19.97m  
      18.22m  16.00m  19.97m            
  7 Dominelli, Miko           05 Nanaimo & DI            19.85m  
      17.64m  18.08m  19.85m            
  8 Moonsamy, Krescyn         05 Nanaimo & DI            19.77m  
      19.77m  PASS  FOUL           
  9 Strauss, Bryn             05 Nanaimo & DI            19.60m  
      19.60m  18.51m  17.92m            
 10 Spencer-Dahl, Matthew     05 Oceanside TR            19.54m  
      FOUL  18.56m  19.54m            
 11 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI            19.05m  
      15.91m  18.22m  19.05m            
 12 Doehler, Jack             05 Cowichan Val            18.70m  
      17.02m  FOUL  18.70m            
 13 Watson, Cody              05 Nanaimo & DI            17.96m  
      14.63m  FOUL  17.96m            
 14 Lewis, Kaiden             05 Cowichan Val            17.29m  
      16.61m  14.44m  17.29m            
 15 Parcher, Gill             05 Nanaimo & DI            17.15m  
      FOUL  17.15m  FOUL            
 16 Ivany, Tully              05 Nanaimo & DI            16.40m  
      FOUL  13.73m  16.40m            
 17 Van Niekerk, Liam         05 Cowichan Val            15.46m  
      FOUL  15.46m  15.41m            
 18 Erickson, Cole            05 Cowichan Val            14.27m  
      FOUL  12.14m  14.27m            
 19 Stetar, Bailey            05 Nanaimo & DI            13.18m  
      12.94m  FOUL  13.18m            
 20 Sonnenburg, Andre         05 Campbell Riv            10.57m  
      FOUL  10.57m  FOUL            
 -- Rietzel, Dylan            05 Cowichan Val              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Boys 14-15 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Perras, Trent             03 Campbell Riv            39.08m  
      38.74m  39.08m  35.93m  FOUL  35.83m  35.21m
  2 Dirom, Luke               03 Campbell Riv            37.54m  
      37.08m  37.54m  FOUL  FOUL  35.06m  FOUL
  3 Rossouw, Ben              03 Cowichan Val            35.19m  
      29.97m  35.19m  27.35m  34.56m  34.11m  33.33m
  4 Gatensby, Sean            04 Athletics Vi            30.41m  
      23.64m  29.14m  27.19m  30.36m  30.41m  28.14m
  5 Andulajevic, Mason        04 Unattached B            29.60m  
      29.38m  27.29m  FOUL  29.53m  FOUL  29.60m
  6 Dailey, Graeme            04 Cowichan Val            22.62m  
      FOUL  20.28m  22.62m  PASS  PASS  FOUL
  7 Foo, Syon                 03 Cowichan Val            21.00m  
      21.00m  18.00m  16.79m  FOUL  PASS  16.49m
  8 Morrison, Samuel          04 Nanaimo & DI            19.04m  
      18.89m  17.95m  17.49m  18.48m  FOUL  19.04m
  9 Berkey, Rowen             04 Campbell Riv            17.63m  
      FOUL  17.63m  13.77m  PASS  PASS  PASS
 
Boys 12 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dueck, Taylor             06 Nanaimo & DI            17.37m  
      15.84m  17.37m  16.75m           
  2 Logan, Noah               06 Cowichan Val            15.65m  
      11.01m  14.70m  15.65m            
  3 Irvine, Aj                06 Cowichan Val            15.34m  
      15.34m  FOUL  13.37m            
  4 Goble, Richard            06 Cowichan Val            12.66m  
      12.66m  11.10m  11.35m            
  5 Goble, Christopher        06 Cowichan Val            12.25m  
      12.25m  12.23m  FOUL            
  6 Popkin, Reid              06 Nanaimo & DI            11.91m  
      11.40m  FOUL  11.91m            
 
Boys 13 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Marshall         05 Unattached B            22.60m  
      FOUL  22.60m  FOUL            
  2 Milne, Lucas              05 Campbell Riv            22.10m  
      17.36m  21.46m  22.10m           
  3 Whitney, Jack             05 Cowichan Val            21.25m  
      20.76m  FOUL  21.25m            
  4 Watson, Cody              05 Nanaimo & DI            19.01m  
      17.76m  19.01m  18.12m            
  5 Mayer, Evan               05 Cowichan Val            18.56m  
      17.53m  18.56m  FOUL            
  6 Lewis, Kaiden             05 Cowichan Val            17.37m  
      16.63m  17.37m  16.92m           
  7 Strauss, Bryn             05 Nanaimo & DI            17.35m  
      15.72m  13.79m  17.35m           
  8 Wedmann-Kent, Quinn       05 Cowichan Val            17.01m  
      15.46m  15.72m  17.01m            
  9 Doehler, Jack             05 Cowichan Val            16.82m  
      16.82m  15.04m  15.27m           
 10 Dominelli, Miko           05 Nanaimo & DI            16.60m  
      14.81m  16.60m  16.23m           
 11 Titone, Samuel            05 Cowichan Val            16.26m  
      16.26m  13.74m  15.06m            
 12 Stetar, Bailey            05 Nanaimo & DI            14.43m  
      10.96m  12.72m  14.43m            
 -- Rietzel, Dylan            05 Cowichan Val              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Boys 14-15 Hammer Throw 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Perras, Trent             03 Campbell Riv            39.01m  
      FOUL  38.47m  39.01m  FOUL  36.46m  FOUL
  2 Andulajevic, Mason        04 Unattached B            34.46m  
      FOUL  31.53m  33.31m  31.24m  34.11m  34.46m
  3 Dirom, Luke               03 Campbell Riv            31.94m  
      31.94m  FOUL  FOUL  FOUL  31.16m  FOUL
  4 Hengstler, Jameson        03 Cowichan Val            26.71m  
      FOUL  FOUL  FOUL  23.54m  26.71m  26.68m
  5 Gatensby, Sean            04 Athletics Vi            26.08m  
      23.82m  25.02m  23.90m  24.61m  26.08m  FOUL
  6 Putz, Jake                04 Nanaimo & DI            17.02m  
      15.00m  15.59m  16.03m  16.44m  16.70m  17.02m
  7 Morrison, Samuel          04 Nanaimo & DI            16.07m  
      FOUL  16.07m  FOUL  FOUL  FOUL  14.04m
  8 Dailey, Graeme            04 Cowichan Val            14.86m  
      14.84m  FOUL  14.86m  13.49m  14.02m  FOUL
 
Boys 10 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val            19.15m  
      19.15m  19.15m  17.79m           
  2 Franey, Egan              08 Peninsula TR            15.05m  
      9.87m  15.05m  14.55m            
  3 Laperriere, Zachary       08 Peninsula TR            13.56m  
      13.56m  12.20m  13.28m            
  4 Faulkner, Carson          08 Comox Valley            12.78m  
      9.80m  12.78m  10.60m          
  5 Ferron, Malakai           08 Campbell Riv            12.26m  
      12.26m  11.98m  11.84m            
  6 Work, Grady               08 Nanaimo & DI            11.88m  
      10.56m  10.13m  11.88m            
  7 Lee, Jason                08 Campbell Riv            10.16m  
      FOUL  10.16m  FOUL            
  8 Beaudoin, Rhys            08 Nanaimo & DI            10.12m  
      10.12m  8.01m  FOUL            
  9 Cochlan, Finnegan         08 Comox Valley             4.72m  
      FOUL  4.72m  FOUL            
 -- Hlannon, Finlay           08 Cowichan Val              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Park, Brody               08 Nanaimo & DI              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Boys 11 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barton, Carsen            07 Unattached B            23.83m  
      23.83m  19.10m  20.59m           
  2 Berkey, Shea              07 Campbell Riv            23.49m  
      23.49m  21.53m  FOUL           
  3 Harbo, Owen               07 Unattached B            19.70m  
      19.15m  19.70m  19.47m           
  4 O'Hara, Niall             07 Nanaimo & DI            19.68m  
      FOUL  18.01m  19.68m           
  5 Konkle-Skuse, Ryley       07 Campbell Riv            19.03m  
      18.38m  19.03m  17.57m            
  6 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI            18.25m  
      FOUL  16.97m  18.25m           
  7 Symington, Gavin          07 Alberni Vall            16.42m  
      16.42m  13.05m  11.64m           
  8 Willis, Riley             07 Campbell Riv            14.63m  
      12.30m  14.63m  FOUL           
  9 Chatterton, Gavin         07 Campbell Riv            12.93m  
      FOUL  12.93m  12.32m           
 10 Ternan, Kyle              07 Campbell Riv            11.76m  
      11.76m  9.29m  10.19m           
 11 Hogan, Marcus             07 Cowichan Val            11.07m  
      FOUL  11.03m  11.07m           
 12 Coffin, Trevor            07 Comox Valley            10.15m  
      FOUL  10.15m  9.89m            
 13 Horvath, Barnabas         07 Nanaimo & DI             9.79m  
      FOUL  9.79m  8.92m           
 14 Schandl, Ethan            07 Peninsula TR             9.03m  
      FOUL  9.03m  8.05m           
 -- Prest, Luke               07 Cowichan Val              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Murray, Paton             07 Athletics Vi              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Boys 12 Year Olds Javelin Throw 500 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rademaker, Logan          06 Cowichan Val            20.74m  
      18.93m  16.24m  20.74m         
  2 Therrien, Sacha           06 Nanaimo & DI            20.41m  
      20.41m  19.25m  18.46m         
  3 Goble, Richard            06 Cowichan Val            19.77m  
      19.77m  19.18m  18.20m         
  4 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI            19.66m  
      19.66m  14.10m  13.63m          
  5 Logan, Noah               06 Cowichan Val            19.22m  
      19.22m  FOUL  FOUL         
  6 Goble, Christopher        06 Cowichan Val            18.67m  
      16.63m  17.74m  18.67m         
  7 Sterk, Sam                06 Comox Valley            15.99m  
      15.99m  14.36m  FOUL         
  8 Irvine, Aj                06 Cowichan Val            15.87m  
      10.86m  FOUL  15.87m         
  9 Dueck, Taylor             06 Nanaimo & DI            15.11m  
      13.09m  15.11m  14.35m         
 10 Popkin, Reid              06 Nanaimo & DI            14.50m  
      FOUL  13.68m  14.50m         
 11 Ternan, Connor            06 Campbell Riv            14.41m  
      14.41m  FOUL  FOUL         
 12 Cizeron, Gray             06 Cowichan Val            12.75m  
      12.75m  12.11m  FOUL         
 13 Martin, Nolan             06 Cowichan Val            11.78m  
      FOUL  FOUL  11.78m         
 
Boys 13 Year Olds Javelin Throw 500 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mayer, Evan               05 Cowichan Val            26.79m  
      FOUL  FOUL  26.79m            
  2 Horvath, Benedek          05 Nanaimo & DI            25.63m  
      FOUL  25.63m  FOUL           
  3 Dominelli, Miko           05 Nanaimo & DI            25.61m  
      FOUL  25.61m  25.41m           
  4 Whitney, Jack             05 Cowichan Val            24.70m  
      20.43m  21.90m  24.70m           
  5 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI            23.56m  
      21.13m  23.56m  21.68m           
  6 Van Niekerk, Liam         05 Cowichan Val            23.50m  
      18.82m  21.81m  23.50m           
  7 Watson, Cody              05 Nanaimo & DI            23.47m  
      19.04m  20.78m  23.47m           
  8 Lewis, Kaiden             05 Cowichan Val            23.09m  
      20.23m  21.88m  23.09m           
  9 Harvey, Logan             05 Cowichan Val            22.96m  
      18.66m  22.96m  22.67m            
 10 Milne, Lucas              05 Campbell Riv            21.42m  
      21.42m  18.96m  18.85m           
 11 Titone, Samuel            05 Cowichan Val            20.90m  
      20.31m  20.90m  FOUL           
 12 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI            19.81m  
      17.03m  19.81m  18.20m           
 13 Parker, Haden             05 Comox Valley            19.19m  
      FOUL  19.19m  15.07m           
 14 Parcher, Gill             05 Nanaimo & DI            19.01m  
      17.86m  19.01m  17.29m           
 15 Doehler, Jack             05 Cowichan Val            18.27m  
      16.91m  16.90m  18.27m           
 16 Wedmann-Kent, Quinn       05 Cowichan Val            18.03m  
      14.67m  16.36m  18.03m           
 17 Strauss, Bryn             05 Nanaimo & DI            17.51m  
      16.83m  17.51m  17.08m           
 18 Sonnenburg, Andre         05 Campbell Riv            12.66m  
      10.84m  12.66m  12.48m           
 -- Rietzel, Dylan            05 Cowichan Val              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL          
 
Boys 14-15 Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dirom, Luke               03 Campbell Riv            45.30m  
      45.13m  45.30m  FOUL  39.70m  40.53m  44.67m
  2 Rossouw, Ben              03 Cowichan Val            33.94m  
      FOUL  FOUL  32.85m  28.42m  31.09m  33.94m
  3 Allan, Emmett             04 Comox Valley            33.35m  
      28.47m  FOUL  32.83m  31.04m  31.94m  33.35m
  4 Schandl, Aiden            04 Peninsula TR            33.24m  
      33.24m  29.63m  32.56m  29.37m  0.28m  28.26m
  5 Andulajevic, Mason        04 Unattached B            30.37m  
      28.95m  30.11m  27.50m  30.37m  27.36m  26.38m
  6 Ballinger, Simon          03 Athletics Vi            29.23m  
      24.97m  22.41m  26.03m  25.01m  26.81m  29.23m
  7 Beaton, Joshua            04 Cowichan Val            24.37m  
      22.43m  21.56m  20.11m  18.85m  20.50m  24.37m
  8 Dutchak, Cameron          03 Athletics Vi            24.05m  
      22.54m  23.47m  24.05m  23.34m  FOUL  22.10m
  9 Dailey, Graeme            04 Cowichan Val            23.77m  
      22.69m  23.62m  23.77m         
 10 Gatensby, Sean            04 Athletics Vi            22.02m  
      22.02m  21.60m  20.75m            
 11 Berkey, Rowen             04 Campbell Riv            19.85m  
      19.23m  FOUL  19.85m           
 -- Weir, Korbin              04 Cowichan Val              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men 14-15 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Igbinosa, Stephen         03 Nanaimo & DI             12.52  -2.0  1 
  2 Ballinger, Simon          03 Athletics Vi             12.63  -2.0  1 
  3 Schandl, Aiden            04 Peninsula TR             12.66  -2.0  1 
  4 Greir, Joshua             03 Cowichan Val             12.67  -2.0  1 
  5 Potts, Liam               03 Comox Valley             12.74  -1.4  2 
  6 Hallsor, Robert           04 Athletics Vi             12.85  -2.0  1 
  7 Chin, Daniel              03 Alberni Dist             12.85  -2.0  1 
  8 Martin, Ben               04 Nanaimo & DI             13.47  -2.0  1 
  8 Henry, Stirling           04 Nanaimo & DI             13.47  -1.4  2 
 10 Harper, Isaac             03 Cowichan Val             13.62  -2.0  1 
 11 Foo, Syon                 03 Cowichan Val             13.93  -1.4  2 
 12 Weir, Korbin              04 Cowichan Val             14.32  -1.4  2 
 
Men 16-17 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Prokopchuk, Sam           01 Cowichan Val             11.83  -2.4  1 
  2 Day, Matthew              02 Cowichan Val             12.57  -3.0  3 
  3 Flynn, Owen               02 Comox Valley             12.64  -3.0  3 
  4 Else, Anthony             02 Cowichan Val             12.93  -3.0  3 
  5 Brooks, Gus               02 Alberni Dist             13.04  -3.0  3 
  6 Hunt, Alex                02 Alberni Dist             13.14  -3.0  3 
 
Men 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gatensby, Liam            99 Victoria Spe             11.67  -2.4 
  2 Johnson, David            99 Victoria Spe             12.34  -2.4 
 
Men 20-34 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kearney Mcmanus, Sean     97 Unattached B             12.93  -2.4 
 
Men 50-54 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Symington, John           66 Alberni Vall             12.98  -2.1  2 
  2 Cowie, Stephen            67 Unattached B             13.52  -2.1  2 
 
Men 55-59 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Johnson, Dean             63 Peninsula TR             14.24  -2.1  2 
 
Men 65-69 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 McGinn, Greg              52 Unattached B             16.05  -2.1  2 
 
Men 75-79 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Thompson, Lynn            39 Unattached B             18.02  -2.1  2 
  2 Shook, Vern               42 Greyhounds M             18.55  -2.1  2 
 
Men 16-17 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Prokopchuk, Sam           01 Cowichan Val             23.30   1.2  2 
  2 Flynn, Owen               02 Comox Valley             24.94   2.1  1 
  3 Hill, Jacob               02 Victoria Spe             25.58   1.2  2 
  4 Hunt, Alex                02 Alberni Dist             26.04   1.2  2 
 
Men 18-19 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Gatensby, Liam            99 Victoria Spe             22.87   1.2  2 
  1 Johnson, David            99 Victoria Spe             23.77   1.2  2 
 
Men 20-34 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Winkler, Matthew          88 Unattached B             23.45   1.2  2 
 
Men 50-54 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Symington, John           66 Alberni Vall             25.88   2.1  1 
  2 Cowie, Stephen            67 Unattached B             27.25   1.2  2 
 
Men 55-59 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Johnson, Dean             63 Peninsula TR             28.47   2.1 
 
Men 75-79 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Thompson, Lynn            39 Unattached B             36.67   1.2  2 
  2 Shook, Vern               42 Greyhounds M             38.72   2.1  1 
 
Men 85-89 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Giegerich, Joe            32 Nanaimo & DI             45.97   2.1 
 
Men 16-17 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Day, Matthew              02 Cowichan Val             56.40  
  2 Brooks, Gus               02 Alberni Dist             57.93  
  3 Flynn, Owen               02 Comox Valley           1:01.56  
  4 Jones, Ewan               02 Comox Valley           1:02.60  
 
Men 18-19 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, David            99 Victoria Spe             53.17  
 
Men 20-34 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Winkler, Matthew          88 Unattached B             51.53  
  2 Kearney Mcmanus, Sean     97 Unattached B             55.05  
 
Men 50-54 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Symington, John           66 Alberni Vall             58.61  
 
Men 55-59 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Dean             63 Peninsula TR           1:05.36  
 
Men 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Urbanowicz, Cyrus         02 Nanaimo & DI           2:11.42  
  2 Hilton, Matteo            02 Peninsula TR           2:23.66  
  3 Rutten, Matthew           02 Comox Valley           2:30.62  
 
Men 18-19 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Saldyga, Oleg             99 Victoria Spe           2:10.71  
 
Men 50-54 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cook, Jack                67 Fast Trax Ru           2:26.42  
 
Men 55-59 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Dean             63 Peninsula TR           2:42.90  
 
Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Irving, Rylan             02 Mid Island D           4:52.98  
 
Men 16-17 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rutten, Matthew           02 Comox Valley          11:25.81  
 
Men 70-79 80 Meter Hurdles 8 x 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thompson, Lynn            39 Unattached B             19.38   1.3 
 
Men 16-17 400 Meter Hurdles 10 x 33"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Heisterman, Keaton        02 Nanaimo & DI             59.07  
 
Men 16-17 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Else, Anthony             02 Cowichan Val             1.65m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        O    O    O   XO  XXX 
  1 Day, Matthew              02 Cowichan Val             1.65m  
     1.65 1.70 
       XO  XXX 
 
Men 20-34 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Kaelan             97 Peninsula TR             1.75m  
     1.70 1.75 1.81 
        O    O  XXX 
 
Men 13 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Watson, Cody              05 Nanaimo & DI             1.80m  
     1.35 1.50 1.65 1.80 1.95 
        O    O    O    O  XXX 
  1 Parcher, Gill             05 Nanaimo & DI             1.80m  
     1.35 1.50 1.65 1.80 1.95 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Men 16-17 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clements, Isaac           01 Athletics Vi             4.10m  
     3.50 3.70 3.90 4.00 4.10 4.20 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
 
Men 18-19 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Snashall, Kael            99 Athletics Vi             3.70m  
     3.35 3.50 3.60 3.70 3.80 
       XO    O    O   XO  XXX 
  2 Rasmussen, Steen          00 Nanaimo & DI             3.20m  
     3.05 3.20 3.35 
        O   XO  XXX 
 
Men 20-34 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Abrill, Francis           98 Athletics Vi             3.90m  
     3.35 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 
       XO   XO  PPP   XO  PPP    O  XXX 
 
Men 40-44 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jeffery, Bryan            74 Nanaimo & DI             3.90m  
     3.90 4.20 
      XXO  XXX 
 
Men 80-84 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dumas, Gerard             35 Athletics Vi             1.35m  
     1.35 1.50 
        O  XXX 
 
Men 16-17 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Prokopchuk, Sam           01 Cowichan Val             6.12m  -1.7 
     6.12m(-1.7) FOUL(1.4) 5.61m(-0.5) FOUL(-0.6) FOUL(+0.0) 5.48m(-0.3)
  2 Hilton, Matteo            02 Peninsula TR             5.36m  -1.8 
     5.36m(-1.8) FOUL(1.4) 5.11m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 5.12m(-0.7)
  3 Else, Anthony             02 Cowichan Val             5.30m  -0.7 
     5.17m(-0.6) 5.09m(-1.3) 5.30m(-0.7) 5.10m(+0.0) 5.14m(+0.0) 5.04m(-0.5)
  4 Ciarniello, Dean          02 Athletics Vi             4.81m  +0.0 
     4.75m(-0.4) FOUL(-2.1) FOUL(+0.0) 4.81m(+0.0) PASS      PASS     
 
Men 65-69 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McGinn, Greg              52 Unattached B             3.97m  -0.3 
     3.53m(-1.4) 3.69m(-1.6) 3.97m(-0.3) 3.93m(1.0) 3.92m(0.3) 3.90m(-0.3)
 
Men 75-79 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thompson, Lynn            39 Unattached B             3.52m  -1.0 
     3.36m(-1.1) 3.52m(-1.0) 0.09m(-0.9) 3.37m(-0.8) 3.39m(0.6) PASS     
 
Men 85-89 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Giegerich, Joe            32 Nanaimo & DI             2.46m  -1.3 
     2.46m(-1.3) 2.28m(-0.9) 2.31m(-0.3) 2.33m(+0.0) 2.32m(0.6) 2.14m(-0.6)
 
Men 75-79 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thompson, Lynn            39 Unattached B             7.74m  -1.6 
     7.20m(-1.1) 7.65m(-2.0) 7.59m(-1.9) 7.41m(-1.6) 7.74m(-1.6) FOUL     
 
Men 16-17 Shot Put 5 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Else, Anthony             02 Cowichan Val            12.13m  
      FOUL  FOUL  12.13m  FOUL  FOUL  12.10m
 
Men 35-39 Shot Put 7.26 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Drummond, Adam            79 Comox Valley            11.32m  
      10.27m  10.08m  11.19m  10.44m  10.76m  11.32m
 
Men 40-44 Shot Put 7.26 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vannini, Phillip          74 Nanaimo & DI            11.90m  
      11.71m  11.80m  11.90m  FOUL  11.65m  FOUL
 
Men 70-74 Shot Put 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Auvinen, Peter            47 Peninsula TR             9.69m  
      8.98m  9.52m  9.26m  9.69m  9.51m  9.05m
 
Men 16-17 Discus Throw 1.5 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Julien, Alex              02 Comox Valley            36.44m  
      31.90m  33.43m  FOUL  36.44m  34.72m  35.30m
  2 Else, Anthony             02 Cowichan Val            27.09m  
      24.88m  27.09m  24.20m  24.21m  24.99m  23.59m
 
Men 35-39 Discus Throw 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Drummond, Adam            79 Comox Valley            31.08m  
      FOUL  27.07m  30.03m  31.08m  FOUL  FOUL
 
Men 40-44 Discus Throw 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vannini, Phillip          74 Nanaimo & DI            37.80m  
      FOUL  37.68m  36.66m  36.51m  37.80m  37.02m
 
Men 70-74 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Foster, Bruce             45 Unattached A            35.20m  
      31.75m  31.55m  34.14m  34.94m  35.20m  33.56m
  2 Auvinen, Peter            47 Peninsula TR            22.97m  
      22.03m  19.04m  21.32m  22.97m  19.44m  21.48m
 
Men 85-89 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Giegerich, Joe            32 Nanaimo & DI            13.08m  
      11.33m  11.89m  12.15m  12.74m  FOUL  13.08m
 
Men 70-74 Hammer Throw 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Auvinen, Peter            47 Peninsula TR            27.10m  
      24.84m  25.13m  27.10m  FOUL  27.01m  25.75m
 
Men 16-17 Javelin Throw 700 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Klettke, Casey            01 Comox Valley            48.04m  
      FOUL  FOUL  6.90m  47.48m  FOUL  48.04m
  2 Julien, Alex              02 Comox Valley            46.03m  
      44.69m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  46.03m
  3 Ciarniello, Dean          02 Athletics Vi            40.88m  
      40.88m  FOUL  PASS  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Else, Anthony             02 Cowichan Val            38.09m  
      38.09m  FOUL  35.90m  2.44m  34.91m  36.80m
  5 Hilton, Matteo            02 Peninsula TR            24.46m  
      FOUL  FOUL  FOUL  21.70m  FOUL  24.46m
 
Men 18-19 Javelin Throw 800 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Griffiths, Sion           00 Unattached B            45.22m  
      44.74m  43.91m  45.22m  43.35m  FOUL  42.23m
 
Men 20-34 Javelin Throw 800 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Rylee           98 Unattached B            53.75m  
      51.18m  48.39m  46.93m  53.75m  51.14m  50.53m
 
Men 50-59 Javelin Throw 700 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morfitt, Graham           67 Comox Valley            55.22m  
      55.22m  54.65m  FOUL  FOUL  FOUL  54.72m
 
Men 70-79 Javelin Throw 500 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Auvinen, Peter            47 Peninsula TR            30.43m  
      FOUL  28.45m  30.29m  30.42m  FOUL  30.43m
 
Men 85-89 Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Giegerich, Joe            32 Nanaimo & DI            16.39m  
      FOUL  FOUL  12.74m  16.39m  16.03m  14.71m
 
Girls 9 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Moonsamy, Anishka         09 Nanaimo & DI               DNF  
 -- Groome, Audrey            09 Oceanside TR                DQ   Bent Knee - Riunning
 
Girls 10 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Groome, Amelia            08 Oceanside TR           5:27.40  
 
Boys 11 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Butterworth, Cody         07 Oceanside TR           5:43.57  
 
Girls 11 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blumel, Annette           07 Cowichan Val           5:09.80  
  2 Johnston, Tori            07 Cowichan Val           5:30.77  
  3 Titone, MaŽlle            07 Cowichan Val           5:36.00  
  4 Underhill, Novalee        07 Campbell Riv           6:15.52  
 -- Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley                DQ   Bent Knee
 
Girls 12 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI           4:39.51  
  2 Menzies, Nehayla          06 Cowichan Val           5:44.14  
 
Boys 12 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dueck, Taylor             06 Nanaimo & DI           5:36.31  
 
Girls 13 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Arychuk, Hannah           05 Peninsula TR          10:39.22  
 
Women 14-15 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lundman, Olivia           03 Nanaimo & DI           7:37.91  
  2 Trepke, Evelyn            04 Nanaimo & DI          10:36.50  
 
Men 14-15 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morrison, Samuel          04 Nanaimo & DI          10:13.36  
 
Women 35-94 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gordon, Susan             60 Vancouver FA           9:14.55  

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account