• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544
    *For quicker support use email when possible.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

2020 U Sports Champs

LIIT Performance Series - Jump Meet

Lr. Sackville, NS
August 12th, 2018

Licensed to Chebucto Athletics           HY-TEK's Meet Manager 8/12/18 09:53 PM
                      LIIT Performance Series I - 8/12/18                      
                                 Lr Sackville                                  
                                    Results                                    
 
Women 15-16 High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Sanford, Grace            03 Chebucto Ath           1.45m      1.40m  
  1 Fergusson, Lauren         02 Chebucto Ath           1.45m      1.40m  
  3 Apa, Caity                03 Chebucto Ath           1.49m      1.35m  
 
Women 19-49 High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Deakin, Alanna            97 St. Francis            1.55m      1.50m  
  2 Brennan, Erin             98 Unattached N           1.45m      1.30m  
 
Women 15-16 Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Smith, Zoe                03 Pugwash Trac           4.56m      4.61m   0.8 
  2 Fergusson, Lauren         02 Chebucto Ath           1.71m      4.43m   0.1 
  3 Sanford, Grace            03 Chebucto Ath           3.76m      3.76m   0.1 
  4 Apa, Caity                03 Chebucto Ath           3.80m      3.58m   1.4 
 
Women 17-18 Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Fraser, Denver            00 Unattached                        5.10m   0.4 
  2 Fraser, Gabrielle         00 Unattached                        5.09m  -0.3 
  3 Duynisveld, Maria         01 Pugwash Trac           4.99m      4.52m   0.2 
 
Women 19-49 Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Blois, Juliana            92 Unattached             5.29m      5.43m   0.9 
  2 Brennan, Erin             98 Unattached N           4.74m      4.55m   0.6 
 
Men 12 High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Apa, Derek                06 Chebucto Ath                      1.20m  
 
Men 15-16 High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Horne, Joey               03 Chebucto Ath                      1.20m  
 
Men 15-16 High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Matthew            02 Truro Lions            1.75m      1.70m  
  2 Fenez, Matthias           03 Chebucto Ath           1.57m      1.45m  
 
Men 19-49 High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Farmer, Adam              99 Chebucto Ath           1.70m      1.70m  
 
Men 12 Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Apa, Derek                06 Chebucto Ath                      3.43m   2.4 
 
Men 15-16 Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Horne, Joey               03 Chebucto Ath                      4.64m   0.8 
 
Men 19-49 Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Davison, Luke             99 Halifast Ath           6.38m      5.95m   1.4 
  2 Farmer, Adam              99 Chebucto Ath           6.06m      5.82m   3.2 
 
Men 14-15 Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Horne, Joey               03 Chebucto Ath                      9.40m   0.3 
 
Women 14-15 Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Smith, Zoe                03 Pugwash Trac           9.97m     10.01m  -0.1 
  2 Sanford, Grace            03 Chebucto Ath                      7.29m  -0.6 
 
Women 16-17 Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Duynisveld, Maria         01 Pugwash Trac          10.73m      9.60m  -0.1 
 
Women 18-34 Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Fraser, Gabrielle         00 Unattached                       11.89m   1.8 
  2 Fraser, Denver            00 Unattached                       10.74m   1.1 
 
Women 35-75 Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 MacDonald, Rachelle       74 Unattached N           9.63m      9.33m   0.5 
 
Men 35-75 Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Maceachern, Alex          46 Unattached             7.06m      7.35m  -0.3 

User Comments

  • Currently, there are no comments.