• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Greyhounds Masters Multi-Events Meet

Surrey, BC
August 7-8th, 2021

Greyhounds Masters Track & Field Club                    DirectAthletics MeetPro
                          07AUG21 Combined Events Meet                          
                Bear Creek, Surrey, BC - 2021-08-07 - 2021-08-08                

Men's Decathlon (Division 1)
Finals
===============================================================================================================================================
  Pl Name                 Age Points Division        100m     LJ       SP       HJ       400m     110m H   DT       PV       JT       1500m    
===============================================================================================================================================
   1 UKONMAANAHO, Tuomas   76   5297                 17.63    2.98m    8.92m    1.12m    1:18.72  19.39    22.06m   2.05m    26.96m   8:10.39  
     Prince George Track                             (456)    (455)    (636)    (610)    (600)    (425)    (496)    (573)    (604)    (442)    
                                     
   2 SILVESTER, Gary       53   5016                 13.26    4.91m    10.58m   1.48m    1:04.03  20.61    29.19m   2.95m    31.14m   6:53.15  
     Greyhounds Masters T                            (665)    (593)    (631)    (552)    (557)    (365)    (461)    (514)    (417)    (261)    
                                     
   3 HILL, Joseph          62   5014                 14.18    4.07m    8.84m    1.27m    1:08.09  21.25    32.77m   2.15m    32.46m   7:18.21  
     Greyhounds Masters T                            (663)    (527)    (548)    (504)    (578)    (419)    (560)    (371)    (528)    (316)    
                                     
   4 LIU, Edwin            64   4296                 14.33    4.29m    7.33m    1.33m    1:15.01  21.19    23.72m   2.15m    20.81m   7:44.42  
     Greyhounds Masters T                            (639)    (593)    (434)    (569)    (374)    (424)    (371)    (371)    (291)    (230)    
                                    
   5 DONALDSON, Sven       72   3933                 17.82    3.14m    6.77m    1.24m    1:34.20  20.67    22.92m   2.35m    19.94m   8:09.90  
     Nanaimo & District T                            (331)    (415)    (406)    (653)    (132)    (265)    (450)    (612)    (349)    (320)    
                                      
   6 KARIYA, Martin        39   3818                 12.80    4.30m    9.66m    1.45m    1:00.32  20.92    22.79m   2.65m    31.83m   5:26.17  
     Greyhounds Masters T                            (531)    (278)    (486)    (374)    (475)    (295)    (331)    (284)    (331)    (433)    
                                     
   7 GEE, Arthur           77   2962                 17.25    2.84m    5.91m    0.97m    1:37.36  DQ       20.82m   1.35m    16.67m   11:03.18 
     Greyhounds Masters T                            (504)    (404)    (382)    (419)    (182)             (461)    (246)    (321)    (43)     
                                      
   8 STEELE, Sean          59   2978                 14.86    3.51m    9.58m    1.21m    1:17.07  21.50    32.46m   DNS      DNS      DNS      
     Athletics Victoria T                            (478)    (308)    (617)    (374)    (255)    (361)    (585)                          
                                                                               

Women's Outdoor Heptathlon (Division 1)
Finals
====================================================================================================================
  Pl Name                 Age Points Division        100m H   HJ       SP       200m     LJ       JT       800m     
====================================================================================================================
   1 O'BRIEN HUGH, Cindy   62   4561                 15.35    1.18m    6.61m    33.43    3.73m    17.97m   3:22.27  
     Greyhounds Masters T                            (810)    (759)    (524)    (761)    (663)    (457)    (587)            
                                     
   2 LESSING, Sunette      53   4314                 14.34    1.36m    9.53m    31.28    4.23m    17.74m   3:23.61  
     Kamloops Track & Fie                            (748)    (806)    (662)    (714)    (643)    (351)    (390)      
                                     
   3 KHRISANOVA, Marina    42   2171                 18.63    1.18m    5.81m    34.58    3.31m    14.58m   2:53.37  
     Greyhounds Masters T                            (154)    (409)    (299)    (333)    (235)    (228)    (513)    
      
                                   
Men's Weight Pentathlon (Division 1)
Finals
==================================================================================================
  Pl Name                 Age Points Division        HT       SP       DT       JT       WT       
==================================================================================================
   1 TOOR, Harnek          75   3953                 35.91m   10.26m   25.43m   35.05m   15.20m   
     Ultra Throw                                     (830)    (750)    (593)    (834)    (946)    
                                     
   2 WIEBE, Shane          51   3126                 31.15m   12.60m   36.55m   40.15m   13.71m   
     Trinity Western Univ                            (463)    (775)    (611)    (578)    (699)    
                                 
   3 ULIS, David           73   3101                 31.33m   10.13m   28.27m   32.29m   11.01m   
     Ultra Throw                                     (602)    (665)    (586)    (652)    (596)    
                                    
   4 DHILLON, Bakhshish    83   3068                 31.21m   8.52m    18.56m   17.52m   11.44m   
     Greyhounds Masters T                            (813)    (656)    (474)    (395)    (730)    
                                    
   5 BAINS, Mohan          71   2920                 33.71m   9.74m    25.66m   21.02m   13.09m   
     Ultra Throw                                     (659)    (635)    (520)    (375)    (731)    
                          
   6 TATLA, Saroop         71   2644                 30.46m   7.64m    25.37m   21.48m   12.49m   
     Ultra Throw                                     (582)    (472)    (512)    (386)    (692)    
                                   
   7 PRETORIUS, Pete       55   2549                 24.83m   9.15m    28.07m   37.73m   9.51m    
     Greyhounds Masters T                            (393)    (583)    (487)    (596)    (490)    
                                    
   8 CHALMERS, Gordon      92   2336                 17.42m   4.79m    11.82m   10.70m   6.35m    
     Unattached British C                            (645)    (447)    (442)    (316)    (486)    
                                    
   9 KOSIERB, Marcel       64   2176                 21.55m   7.78m    39.03m   22.61m   8.07m    
     Greyhounds Masters T                            (322)    (468)    (695)    (327)    (364)    
     

Women's Weight Pentathlon (Division 1)
Finals
==================================================================================================
  Pl Name                 Age Points Division        HT       SP       DT       JT       WT       
==================================================================================================
   1 CARLOS, Nicole        47   3562                 35.42m   9.70m    32.91m   29.90m   12.10m   
     Okanagan Athletics C                            (822)    (633)    (648)    (616)    (843)  
                                       
   2 HARE, Rose            72   3774                 26.10m   7.76m    19.85m   15.79m   10.39m   
     Greyhounds Masters T                            (932)    (821)    (669)    (536)    (816)    
                                    
   3 ROLLINS, Elisabeth    71   3574                 22.98m   7.57m    19.71m   16.26m   9.75m    
     Ultra Throw                                     (800)    (797)    (664)    (555)    (758)   
                                       
   4 BRAND, Kathy          79   3273                 26.99m   6.67m    16.38m   16.06m   6.97m    
     Kamloops Track & Fie                            (956)    (676)    (563)    (602)    (476)
                                       
   5 BEGG, Denise          70   3303                 23.47m   6.18m    16.88m   15.56m   10.00m   
     Greyhounds Masters T                            (820)    (625)    (551)    (527)    (780)  
                                        
   6 WONG, Celina          59   2553                 28.90m   7.19m    18.14m   14.99m   9.13m    
     Royal City Track & F                            (720)    (520)    (390)    (321)    (602)    
                                     
   7 DALGLEISH, Christine  57   2403                 23.82m   7.29m    19.58m   13.77m   9.00m    
     Prince George Track                             (565)    (529)    (429)    (288)    (592)  
                                     
   8 HENDRIE, Nola         65   2173                 15.53m   5.43m    14.44m   13.02m   8.24m    
     Nanaimo & District T                            (417)    (465)    (385)    (356)    (549)  
                                       
   9 MACDONALD, Pat        69   1991                 17.71m   3.96m    13.71m   12.85m   7.32m    
     Greyhounds Masters T                            (497)    (308)    (361)    (351)    (474)    
                                  
  10 ESSEX, Joyce          64   1588                 17.32m   5.01m    11.43m   9.06m    6.30m    
     Greyhounds Masters T                            (420)    (368)    (246)    (189)    (349)   
                                    

Men's 100 Meters (Division 1)
===================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       
===================================================================================
Section 1 of 3
   1 PERCIVAL, Al          69 Greyhounds Masters T      14.42 +1.2 M65-69          
   2 SWETNAM, Roger        68 Greyhounds Masters T      14.86 +1.2 M65-69          
   3 TSUI, Sam             67 Greyhounds Masters T      14.95 +1.2 M65-69          
   4 KOCOUREK, Vince       69 Unattached British C      16.13 +1.2 M65-69          
     SHAH, Surinder        78 Greyhounds Masters T        DNS      M75-79          
Section 2 of 3
   1 RANE, Anurav          38 Unattached British C      13.36 +0.4 M35-39          
   2 GOCAL, Darren         51 Unattached British C      13.66 +0.4 M50-54          
   3 ALLEY, Raymond        64 Greyhounds Masters T      13.86 +0.4 M60-64          
   4 SMITH, Robert         53 Greyhounds Masters T      13.91 +0.4 M50-54          
   5 WOODS, Jorge          62 Unattached British C      13.92 +0.4 M60-64          
   6 PHILLIPS, Mark        56 Greyhounds Masters T      14.25 +0.4 M55-59          
     SINGH, Navreet        36 Greyhounds Masters T        DNS      M35-39          
Section 3 of 3
   1 NOURAEI, Shahryar     50 Greyhounds Masters T      12.57 +0.1 M50-54          
   2 MCKENZIE, Christophe  42 NorWesters Track & F      12.71 +0.1 M40-44          
   3 AUJLA, Jess           56 Unattached British C      13.16 +0.1 M55-59          
   4 DICKSON, Thomas       68 Greyhounds Masters T      13.20 +0.1 M65-69          
   5 GUZMAN, Jay           47 Greyhounds Masters T      13.25 +0.1 M45-49          
   6 KIRECHUK, Kevin       41 Kamloops Track & Fie      13.75 +0.1 M40-44          

Women's 100 Meters (Division 1)
===================================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Wind Age Group       
===================================================================================
Section 1 of 1
   1 ADANDE, Karin         35 NorWesters Track & F      13.88 +0.0 M35-39          
   2 SZYBUNKA, Patty       63 NorWesters Track & F      14.59 +0.0 M60-64          
   3 KHONINA, Marina       40 Greyhounds Masters T      15.06 +0.0 M40-44          
   4 JOHNSON, Marie        68 Greyhounds Masters T      17.41 +0.0 M65-69          
   5 BORTIGNON, Christa    84 Greyhounds Masters T      18.45 +0.0 M80-84          
   6 CHEETHAM, Renate      83 Greyhounds Masters T      26.06 +0.0 M80-84          

Men's & Women's 400 Meters (Division 1)
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Age Group       
==============================================================================
Section 1 of 1
   1 GALO, Alex            55 Greyhounds Masters T    1:01.03 M55-59          
   2 KIRECHUK, Kevin       41 Kamloops Track & Fie    1:02.46 M40-44          
   3 TSUI, Sam             67 Greyhounds Masters T    1:14.43 M65-69          
   4 CHOW, Susan           66 Greyhounds Masters T    1:40.17 M65-69          
     CHEETHAM, Renate      83 Greyhounds Masters T        DNS M80-84          
     BORTIGNON, Christa    84 Greyhounds Masters T        DNS M80-84          
     SHAH, Surinder        78 Greyhounds Masters T        DNS M75-79          

Men's & Women's 1500 Meters (Division 1)
==============================================================================
  Pl Name                 Age Team                       Time Age Group       
==============================================================================
Section 1 of 1
   1 GUSS, David           60 Kelowna Running Club    4:34.59 M60-64          
   2 PINCKARD, Mark        61 Unattached              4:35.28 M60-64          
   3 MONTGOMERY, Carol     55 Greyhounds Masters T    5:26.58 M55-59          
   4 DOMMANN, Alita        53 West Vancouver Track    5:28.47 M50-54          
   5 STEVENS, Leslie       55 Greyhounds Masters T    6:05.54 M55-59          
   6 VALENTE, Julie        54 Greyhounds Masters T    7:20.09 M50-54          
     WALKER, David         71 Greyhounds Masters T        DNS M70-74          

Men's Pole Vault (Division 1)
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
Flight 1 of 1
   1 DUMAS, Gerard         86 Unattached British C    1.45m M85-89          


Women's Pole Vault (Division 1)
============================================================================
  Pl Name                 Age Team                     Mark Age Group       
============================================================================
Flight 1 of 1
   1 HENDRIE, Nola         65 Nanaimo & District T    1.55m M65-69          


4x800 (Division 1)
============================================================
  Pl Team                 Sq       Time Age Group       Pts 
============================================================
Section 1 of 1
   1 Greyhounds Masters T  B   12:27.30 M75-79           10 
     Unattached British C  A        DNS M60-64              

Men's 4 x 100m Relay (Division 1)
============================================================
  Pl Team                 Sq       Time Age Group       Pts 
============================================================
Section 1 of 1
   1 Greyhounds Masters T  C      50.69 M50-54           10 
     Greyhounds Masters T  B         DQ M35-39              
     Unattached British C  A        DNS M50-54              

User Comments

  • Currently, there are no comments.