• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544
    *For quicker support use email when possible.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Ontario U20 Outdoor T&F Championships & 5000m Open Championship

Toronto, ON
July 22-25th, 2021

Licensed to Athletics Ontario - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 2021-07-26 11:15 AM
                        2021 Ontario U20 Championships                         
                         and Open 5000m Championships                          
          Toronto Track and Field Centre  - 2021-07-22 to 2021-07-25           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 100 Meter Dash U20
=================================================================================
16 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 10 Best Times
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Shadd-Ceres, Trinity      06 Maximus Perf.          12.38      12.02Q  0.1  2 
  2 Wolfe, Collette           02 Invictus AC            11.88      12.13Q  0.6  1 
  3 Bollers, Ashantai         02 Project Athletic       12.17      12.23Q  0.3  3 
  4 Miller, Trinity           03 Golden Eagles          11.95      12.04Q  0.1  2 
  5 Kidd, Jasmine             03 Golden Eagles          12.22      12.31Q  0.3  3  12.302
  6 Chapman, Janay            02 Golden Eagles          12.32      12.31Q  0.6  1  12.305
  7 McDermott, Brynley        03 Speed Academy          12.24      12.17q  0.1  2 
  8 Manor, Kathryn            03 Ottawa Lions           12.54      12.53q  0.6  1 
  9 Dacosta, Charliana        05 Project Athletic       12.32      12.59q  0.6  1 
 10 St. Louis, Madison        03 Durham Legion          12.43      12.62q  0.6  1 
 11 Grose, Nia                04 Speed Academy                     12.75q  0.6  1 
 12 Procyk, Paulina           02 Ottawa Lions           12.38      12.82q  0.3  3  12.815
 13 Borgella, Bianca T13;F13  03 Ottawa Lions           12.79      12.82q  0.3  3  12.820
 14 Sujitno, Siena            03 Unattached ON          13.01      12.90q  0.1  2 
 15 Apparicio, Nia            03 Extreme Velocity       12.37      12.95q  0.3  3 
 16 Guerin, Tatiana           03 Unattached ON          12.92      13.01q  0.3  3 
 17 Konstantinou, Alexandria  03 Border City AC         12.62      13.37   0.1  2 
 18 Stanley, Soleille         03 Eclipse T&F Inc        13.74      13.52   0.3  3 
 19 Manderson, Grace          03 Laurel Creek           13.17      13.65   0.6  1 
 20 Palmer, Naomi             03 Airblastoff Lion       13.40      13.83   0.6  1 
 21 Ostertag, Coralie         02 Ottawa Lions           14.37      13.95   0.3  3 
 22 Luke, Kyra                03 Mississauga Oly.       13.51      14.47   0.1  2 
 
Event 1  Women 100 Meter Dash U20
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Shadd-Ceres, Trinity      06 Maximus Perf.          12.02      11.96   0.5  2  10    11.953
  2 Miller, Trinity           03 Golden Eagles          12.04      11.96   0.5  2   8    11.960
  3 Bollers, Ashantai         02 Project Athletic       12.23      12.12   0.5  2   6   
  4 McDermott, Brynley        03 Speed Academy          12.17      12.14   0.5  2   5   
  5 Wolfe, Collette           02 Invictus AC            12.13      12.15   0.5  2   4   
  6 Kidd, Jasmine             03 Golden Eagles          12.31      12.25   0.5  2   3   
  7 Chapman, Janay            02 Golden Eagles          12.31      12.33   0.5  2   2   
  8 Dacosta, Charliana        05 Project Athletic       12.59      12.42   0.2  1   1   
  9 Grose, Nia                04 Speed Academy          12.75      12.60   0.2  1 
 10 St. Louis, Madison        03 Durham Legion          12.62      12.61   0.2  1 
 11 Manor, Kathryn            03 Ottawa Lions           12.53      12.65   0.5  2 
 12 Borgella, Bianca T13;F13  03 Ottawa Lions           12.82      12.74   0.2  1 
 13 Sujitno, Siena            03 Unattached ON          12.90      12.84   0.2  1 
 14 Procyk, Paulina           02 Ottawa Lions           12.82      12.88   0.2  1 
 15 Guerin, Tatiana           03 Unattached ON          13.01      13.01   0.2  1 
 16 Apparicio, Nia            03 Extreme Velocity       12.95      13.07   0.2  1 
 
Event 2  Men 100 Meter Dash U20
=================================================================================
16 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Small, Almond             03 Flying Angels          10.40      10.70Q -0.6  1 
  2 Spicer, Logan             03 Track North AC         11.10      10.85Q  1.7  4 
  3 Rose, Jadon               03 Golden Eagles          10.85      11.01Q  1.3  2  11.004
  4 Ingram, Austin T13;F13    02 Les Coureurs           10.99      11.10Q  0.4  3  11.091
  5 Grainger, Jacob           03 Border City AC         11.03      11.01Q -0.6  1  11.007
  6 Luke, Isaiah              05 Mississauga Oly.       11.15      11.10Q  1.7  4  11.099
  7 Angerilli, Adam           04 Royal City AC          11.08      11.11Q  1.3  2  11.110
  8 Gilham, Ryan              02 Border City AC         11.28      11.38Q  0.4  3  11.373
  9 Hurst Jr, David           03 Mississauga Oly.       10.97      11.11Q  1.7  4  11.108
 10 Gebara, Seiyf Udeen       03 Ottawa Lions           11.37      11.25Q -0.6  1 
 11 Joseph-Odwin, Josiah      03 Speed Academy          11.28      11.36Q  1.3  2 
 12 Bryant, Zach              02 Ottawa Lions           11.63      11.38Q  0.4  3  11.377
 13 Rose, Jalon               03 Golden Eagles          10.94      11.17q  1.7  4 
 14 Hassan, Dani              03 C.A.N.I.               11.00      11.31q -0.6  1 
 15 Landon, Dillon            02 Ottawa Lions           10.99      11.37q  1.3  2 
 16 Isaac, Anthony            02 Windsor Legion                    11.45q  1.7  4 
 17 Samuel, Sammy             03 Border City AC                    11.49   1.3  2 
 18 Jonah, Benjamin           03 Golden Eagles          11.43      11.55  -0.6  1 
 19 Cowan, Michael            03 Ath. Niagara           11.55      11.63   1.7  4 
 20 Friesen, Jason            03 Niagara Olympic        11.72      11.66  -0.6  1 
 21 Lee, Jonah                02 Unattached ON          11.49      11.67   1.3  2 
 22 Denny, Nathan             04 Flying Angels          11.50      11.69   0.4  3 
 23 Powell-Burgess, Diarra J  03 Mississauga Oly.                  11.76   0.4  3 
 24 Renford, Marcus           02 Speed Academy          10.87      11.77   0.4  3 
 25 Jevremovic, Damien        03 Kitch. Waterloo        11.52      11.83   1.7  4 
 26 Robinson, Samuel          03 Ottawa Lions           11.68      11.86   1.3  2 
 27 Henry, William            03 Maximus Perf.                     12.17   0.4  3 
 28 Chen, Nelson              03 Kitch. Waterloo        11.85      12.35  -0.6  1 
 
Event 2  Men 100 Meter Dash U20
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Small, Almond             03 Flying Angels          10.70      10.65  -0.1  2  10   
  2 Spicer, Logan             03 Track North AC         10.85      10.87  -0.1  2   8   
  3 Rose, Jadon               03 Golden Eagles          11.01      10.97  -0.1  2   6   
  4 Grainger, Jacob           03 Border City AC         11.01      10.98  -0.1  2   5   
  5 Hassan, Dani              03 C.A.N.I.               11.31      11.07   0.3  1   4   
  6 Angerilli, Adam           04 Royal City AC          11.11      11.13  -0.1  2   3   
  7 Ingram, Austin T13;F13    02 Les Coureurs           11.10      11.18  -0.1  2   2   
  8 Gebara, Seiyf Udeen       03 Ottawa Lions           11.25      11.19   0.3  1   1    11.181
  9 Joseph-Odwin, Josiah      03 Speed Academy          11.36      11.19   0.3  1  11.190
 10 Rose, Jalon               03 Golden Eagles          11.17      11.28   0.3  1 
 11 Hurst Jr, David           03 Mississauga Oly.       11.11      11.32  -0.1  2 
 12 Isaac, Anthony            02 Windsor Legion         11.45      11.40   0.3  1 
 13 Gilham, Ryan              02 Border City AC         11.38      11.56   0.3  1 
 14 Bryant, Zach              02 Ottawa Lions           11.38      11.63   0.3  1 
 15 Luke, Isaiah              05 Mississauga Oly.       11.10      11.68  -0.1  2 
 -- Landon, Dillon            02 Ottawa Lions           11.37         DQ   0.3  1 
 
Event 3  Women 200 Meter Dash U20
=================================================================================
16 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Bollers, Ashantai         02 Project Athletic       24.78      24.33Q  2.2  4 
  2 McDermott, Brynley        03 Speed Academy          24.75      24.38Q  1.3  3 
  3 Chapman, Janay            02 Golden Eagles          25.13      25.07Q  1.8  5 
  4 Martin, Emily             04 South Simcoe           24.71      25.08Q  0.9  2 
  5 Ogunremi, Doyin           02 Ottawa Lions           25.83      25.39Q  1.8  1 
  6 Shadd-Ceres, Trinity      06 Maximus Perf.          25.46      24.63Q  2.2  4 
  7 Kidd, Jasmine             03 Golden Eagles          25.51      25.38Q  1.3  3 
  8 Manor, Kathryn            03 Ottawa Lions           26.57      26.19Q  1.8  1 
  9 Gilmour, Audrey           03 Ottawa Lions           25.80      26.30Q  0.9  2 
 10 Rivard, Lexy              04 Unattached ON          26.11      26.32Q  1.8  5 
 11 Dacosta, Charliana        05 Project Athletic       26.04      25.65q  1.3  3 
 12 Olesinski, Emily          03 Durham Legion          27.01      25.66q  2.2  4 
 13 Nyarkoh, Priscilla        03 Extreme Velocity       26.06      26.31q  2.2  4 
 14 Borgella, Bianca T13;F13  03 Ottawa Lions           26.06      26.33q  1.8  5 
 15 Lu Langley, Vanessa       02 Ottawa Lions           26.55      26.41q  0.9  2 
 16 Procyk, Paulina           02 Ottawa Lions           25.95      26.54q  0.9  2  26.533
 17 Grose, Nia                04 Speed Academy                     26.54   0.9  2  26.539
 18 Dundas, Stephanie         05 Speed Academy          27.01      26.72   1.8  5 
 19 Desousa, Tayah            03 St Thomas Legion       26.69      26.78   0.9  2 
 20 Fritzley, Emily           02 Royal City AC          26.66      26.86   1.8  1 
 21 Ferguson, Phoebe          04 Unattached ON          27.18      26.96   1.8  1 
 22 Brown, Esme               04 Speed Academy          27.13      27.06   1.8  5 
 23 Somerville, Khalis        03 Speed Academy          26.81      27.08   1.3  3 
 24 Brown, Ashleigh           03 Unattached ON          27.34      27.16   1.3  3 
 25 Metivier, Maya            04 Monte Cristo TC        27.61      27.17   0.9  2 
 26 Konstantinou, Alexandria  03 Border City AC         26.26      27.31   1.3  3 
 27 Guerin, Tatiana           03 Unattached ON          27.47      27.33   1.8  1 
 28 Sujitno, Siena            03 Unattached ON          27.18      27.48   2.2  4 
 29 Manderson, Grace          03 Laurel Creek           27.38      27.49   0.9  2 
 30 Archer, Emily             04 Speed Academy          27.40      27.79   1.8  1 
 31 Fox, Shayla               02 Blue Devils AC         28.91      27.82   1.8  5 
 32 Stanley, Soleille         03 Eclipse T&F Inc        28.66      28.43   1.8  5 
 33 Ostertag, Coralie         02 Ottawa Lions           29.57      28.89   2.2  4 
 34 Kabongo, Kaylyne          04 Speed Academy          27.71      30.45   1.3  3 
 
Event 3  Women 200 Meter Dash U20
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Shadd-Ceres, Trinity      06 Maximus Perf.          24.63      24.29   2.0  2  10   
  2 Bollers, Ashantai         02 Project Athletic       24.33      24.30   2.0  2   8   
  3 McDermott, Brynley        03 Speed Academy          24.38      24.35   2.0  2   6   
  4 Martin, Emily             04 South Simcoe           25.08      24.36   2.0  2   5   
  5 Chapman, Janay            02 Golden Eagles          25.07      24.93   2.0  2   4   
  6 Ogunremi, Doyin           02 Ottawa Lions           25.39      25.41   2.0  2   3   
  7 Dacosta, Charliana        05 Project Athletic       25.65      25.57   2.0  2   2   
  8 Borgella, Bianca T13;F13  03 Ottawa Lions           26.33      25.86   2.0  1   1   
  9 Nyarkoh, Priscilla        03 Extreme Velocity       26.31      26.03   2.0  1 
 10 Manor, Kathryn            03 Ottawa Lions           26.19      26.05   2.0  1 
 11 Rivard, Lexy              04 Unattached ON          26.32      26.11   2.0  1 
 12 Gilmour, Audrey           03 Ottawa Lions           26.30      26.28   2.0  1 
 13 Lu Langley, Vanessa       02 Ottawa Lions           26.41      27.43   2.0  1 
 
Event 4  Men 200 Meter Dash U20
=================================================================================
16 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Roth, Michael             02 St Thomas Legion       21.92      21.52Q  2.7  4 
  2 Small, Almond             03 Flying Angels          22.40      21.66Q  1.4  2 
  3 Morales, Christopher      04 Speed Academy          21.73      21.82Q  0.8  3 
  4 Davis, Richard            02 Royal City AC          22.08      21.97Q  1.9  5 
  5 Hurst Jr, David           03 Mississauga Oly.       22.68      22.12Q  2.2  1 
  6 Collins, Alexander        02 C.A.N.I.               21.68      21.79Q  1.4  2 
  7 Rose, Jadon               03 Golden Eagles          22.28      21.99Q  0.8  3 
  8 Reader, Daniel            03 Hamilton Olympic       22.13      22.08Q  1.9  5 
  9 Nicoletti, Luca           04 Ottawa Lions           22.17      22.09Q  2.7  4 
 10 Smith, Ben                02 Unattached ON          23.33      22.49Q  2.2  1 
 11 Tilson, Ben               03 Border City AC         25.23      22.59q  1.9  5 
 12 Rose, Jalon               03 Golden Eagles          22.43      22.62q  2.2  1 
 13 Hassan, Dani              03 C.A.N.I.               23.35      22.82q  1.4  2 
 14 Moulongou, David          03 Ottawa Lions           22.95      22.85q  2.7  4 
 15 Landon, Dillon            02 Ottawa Lions           22.85      22.95q  2.7  4 
 16 Campanaro, Roman          04 Hamilton Olympic       22.79      23.01q  0.8  3 
 17 Isaac, Anthony            02 Windsor Legion         23.17      23.11   1.4  2 
 18 Joseph-Odwin, Josiah      03 Speed Academy          22.89      23.12   1.9  5 
 19 Richards, Matthew         02 Phoenix Athletic       23.56      23.16   0.8  3 
 20 Gebara, Seiyf Udeen       03 Ottawa Lions           23.57      23.19   1.4  2 
 21 Friesen, Jason            03 Niagara Olympic        23.46      23.21   2.7  4  23.210
 21 Bennett, Ethan            03 Speed Academy          23.47      23.21   1.9  5  23.210
 23 Babalola, Dami            03 Speed Academy          23.47      23.28   1.9  5 
 24 Brown, Jaylan             03 Mississauga            23.59      23.29   2.2  1 
 25 Gilham, Ryan              02 Border City AC         23.03      23.52   0.8  3  23.515
 26 Adeleye, David            02 Ottawa Lions           22.93      23.52   1.9  5  23.520
 27 Robinson, Samuel          03 Ottawa Lions           23.19      23.54   2.2  1 
 28 Arps, Mason               03 Saugeen T.F.A.                    23.57   0.8  3 
 29 Chang, Spencer            04 Unattached ON          23.91      23.69   2.7  4 
 30 Powell-Burgess, Diarra J  03 Mississauga Oly.       22.75      23.83   1.4  2 
 31 Bryant, Zach              02 Ottawa Lions           23.85      23.93   1.4  2 
 32 Jevremovic, Damien        03 Kitch. Waterloo        23.55      23.95   2.7  4 
 33 Fortier, Jeremy           02 Ottawa Lions           23.71      24.08   2.2  1 
 34 Jonah, Benjamin           03 Golden Eagles          23.86      24.50   0.8  3 
 35 Chen, Nelson              03 Kitch. Waterloo        24.83      25.08   1.9  5 
 36 Jyrkama, Isaac            03 Kitch. Waterloo        25.33      25.63   2.7  4 
 
Event 4  Men 200 Meter Dash U20
========================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Roth, Michael             02 St Thomas Legion       21.52      21.18  -0.1  2  10   
  2 Small, Almond             03 Flying Angels          21.66      21.26  -0.1  2   8   
  3 Morales, Christopher      04 Speed Academy          21.82      21.56  -0.1  2   6   
  4 Collins, Alexander        02 C.A.N.I.               21.79      21.72  -0.1  2   5   
  5 Davis, Richard            02 Royal City AC          21.97      21.80  -0.1  2   4   
  6 Reader, Daniel            03 Hamilton Olympic       22.08      21.82  -0.1  2   3   
  7 Hurst Jr, David           03 Mississauga Oly.       22.12      22.05   0.9  1   2   
  8 Nicoletti, Luca           04 Ottawa Lions           22.09      22.16  -0.1  2   1   
  9 Rose, Jalon               03 Golden Eagles          22.62      22.31   0.9  1 
 10 Smith, Ben                02 Unattached ON          22.49      22.51   0.9  1 
 11 Campanaro, Roman          04 Hamilton Olympic       23.01      22.97   0.9  1 
 12 Hassan, Dani              03 C.A.N.I.               22.82      23.04   0.9  1 
 13 Moulongou, David          03 Ottawa Lions           22.85      23.23   0.9  1 
 -- Tilson, Ben               03 Border City AC         22.59        DNF   0.9  1 
 -- Rose, Jadon               03 Golden Eagles          21.99         DQ  -0.1  2  Rule: 173.1
 
Event 5  Women 400 Meter Dash U20
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Martin, Emily             04 South Simcoe           55.67      55.54   3  10   
  2 James, Jenna              03 Golden Eagles          55.92      56.09   3   8   
  3 Green, Riana              05 Unattached ON          57.21      56.44   3   6   
  4 St. Louis, Madison        03 Durham Legion          56.50      57.59   3   5   
  5 Sawyer, Elise             05 Monte Cristo TC      1:00.01      58.11   2   4   
  6 McQuinn, Cora             04 Ottawa Lions           59.69      58.66   2   3   
  7 Jackson, Ella             04 Durham Dragons         57.42      58.82   3   2   
  8 Ogunremi, Doyin           02 Ottawa Lions           57.76      59.08   3   1   
  9 Rivard, Lexy              04 Unattached ON          58.77      59.87   2 
 10 Gilmour, Audrey           03 Ottawa Lions           57.78      59.91   3 
 11 Brennan, Emily            04 Ottawa Lions         1:01.72    1:00.82   2 
 12 Nyarkoh, Priscilla        03 Extreme Velocity     1:01.32    1:01.06   2 
 13 Metivier, Maya            04 Monte Cristo TC      1:02.43    1:01.09   1 
 14 Murchison, Charlotte      04 Ottawa Lions         1:01.71    1:01.29   2 
 15 Munro, Grace              04 Ottawa Lions         1:01.86    1:01.31   2 
 16 Douglas, Emily            03 London Western       1:04.48    1:03.10   1 
 17 Parkins, Kara             03 Laurel Creek                    1:04.10   1 
 18 Fox, Shayla               02 Blue Devils AC       1:05.88    1:05.36   1 
 -- Somerville, Khalis        03 Speed Academy        1:01.25         DQ   2  Rule: 173.1
 -- Borgella, Bianca T13;F13  03 Ottawa Lions         1:07.66         DQ   1  Rule: 173.1
 
Event 6  Men 400 Meter Dash U20
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Roth, Michael             02 St Thomas Legion       47.46      47.35   5  10   
  2 Morales, Christopher      04 Speed Academy          47.75      47.59   5   8   
  3 Reader, Daniel            03 Hamilton Olympic       48.70      48.74   5   6   
  4 Tilson, Ben               03 Border City AC         49.80      48.93   5   5   
  5 Ellis, Micaiah            04 Unattached ON          49.02      49.42   5   4   
  6 Smith, Ben                02 Unattached ON          50.32      49.52   4   3   
  7 Moulongou, David          03 Ottawa Lions           50.51      49.82   4   2   
  8 Davis, Richard            02 Royal City AC          49.00      49.84   5   1   
  9 Trieu, Nick               03 Blue Devils AC         50.45      49.95   4 
 10 Nicoletti, Luca           04 Ottawa Lions           50.38      50.04   4 
 11 Reinders, Cole            03 Sarnia Athletics       53.19      50.78   2 
 12 Mulkewich, Noah           02 Harbour Track          52.81      51.17   3 
 13 Kukla-Colby, Thomas       04 Ottawa Lions           51.02      51.18   4 
 14 Newman, Keito             03 Ottawa Lions           51.40      51.29   4 
 15 Popejoy, Dylan            03 Brockville Legi.       51.45      51.36   3 
 16 Bennett, Ethan            03 Speed Academy          52.93      51.52   3  51.515
 17 Belanger, Dylen           04 St Thomas Legion       50.95      51.52   4  51.520
 18 Emuze, Destiny            04 Speed Academy          50.16      51.54   5 
 19 Babalola, Dami            03 Speed Academy          51.88      51.77   3 
 20 Blackwood, Aiden          04 Durham Legion          53.03      52.16   2 
 21 Arps, Mason               03 Saugeen T.F.A.         52.98      52.32   3 
 22 Johnson, Levi             03 Border City AC         55.19      52.52   1 
 23 Brown, Jaylan             03 Mississauga            57.65      53.99   1 
 24 Fortier, Jeremy           02 Ottawa Lions           52.26      54.49   3 
 25 Gordon, Thomas            04 Blue Devils AC         54.72      54.52   1 
 26 Chang, Spencer            04 Unattached ON          54.42      55.00   2 
 27 Voss, Tom                 04 Monte Cristo TC        54.45      55.10   2 
 28 Jyrkama, Isaac            03 Kitch. Waterloo        57.91      58.39   1 
 -- Stewart, Justice          04 Speed Academy          50.30         DQ   5  Rule: 173.1
 
Event 7  Women 800 Meter Run U20
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Knelsen, Hallee           03 St Thomas Legion     2:08.10    2:09.16   2  10   
     1:02.6997 (1:02.6997)
  2 Williamson, Cassandra     02 Phoenix Athletic     2:08.67    2:11.64   2   8   
     1:03.6622 (1:03.6622)
  3 Pegg, Emma                03 Windsor Legion       2:08.11    2:11.85   2   6   
     1:05.1827 (1:05.1827)
  4 Dodds, Olivia             04 Monte Cristo TC      2:11.44    2:12.04   2   5   
     1:05.3097 (1:05.3097)
  5 Berube Boutin, Julia      02 Unattached ON        2:14.72    2:16.38   2   4   
     1:06.2947 (1:06.2947)
  6 Sanderson Kirby, Kayla    04 Toronto West         2:17.89    2:18.95   2   3   
     1:07.3852 (1:07.3852)
  7 Goveia, Isabella          04 Runners Edge         2:18.41    2:19.23   2   2   
     1:07.8847 (1:07.8847)
  8 Joynes, Fiona             03 Unattached ON        2:20.06    2:20.42   2   1   
     1:05.7352 (1:05.7352)
  9 Koyanagi, Kaitlyn         06 London Western       2:23.26    2:22.23   1 
     1:12.4619 (1:12.4619)
 10 McIntosh, Abigail         03 Uni Toronto TC       2:20.90    2:24.51   1 
     1:12.4934 (1:12.4934)
 11 Elrick, Kellie            03 Royal City AC        2:43.29    2:26.05   1 
     1:12.5429 (1:12.5429)
 12 Murchison, Charlotte      04 Ottawa Lions         2:21.67    2:27.49   1 
     1:13.4779 (1:13.4779)
 13 Bérubé Boutin, Marie      03 Uni Toronto TC       2:33.21    2:30.07   1 
     1:12.9624 (1:12.9624)
 14 Smith, Hannah             03 Uni Toronto TC       2:35.52    2:31.04   1 
     1:14.1974 (1:14.1974)
 15 Bauman, Isabella          03 Hamilton Olympic     2:24.85    2:31.25   1 
     1:14.8394 (1:14.8394)
 16 Bogdani, Grace            03 Toronto West         2:50.31    2:46.30   1 
     1:14.1314 (1:14.1314)
 
Event 8  Men 800 Meter Run U20
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ellis, Micaiah            04 Unattached ON        1:53.52    1:50.47   3  10   
      54.1410 (54.1410)
  2 Reinders, Cole            03 Sarnia Athletics     1:55.16    1:52.65   3   8   
      54.9070 (54.9070)
  3 Popescu, Paul             02 Windsor Legion       1:56.86    1:53.09   3   6   
      54.5720 (54.5720)
  4 Trieu, Nick               03 Blue Devils AC       1:54.69    1:53.68   3   5   
      54.5340 (54.5340)
  5 Campbell, Eric            03 Niagara Olympic      1:53.41    1:53.80   3   4   
      54.1515 (54.1515)
  6 Basson, Mason             04 St Thomas Legion     1:55.71    1:55.89   3   3   
      56.1785 (56.1785)
  7 Mulkewich, Noah           02 Harbour Track        1:57.76    1:56.34   3   2   
      56.5775 (56.5775)
  8 Popejoy, Dylan            03 Brockville Legi.     1:57.65    1:56.68   3   1   
      55.1970 (55.1970)
  9 Emuze, Destiny            04 Speed Academy        1:57.09    1:57.09   3 
      55.3140 (55.3140)
 10 Pocchi, Gaetano           04 Blue Devils AC       2:00.21    1:57.34   2 
      58.4367 (58.4367)
 11 Mlynczyk, Anton           02 Newmarket Huskie     1:58.55    1:57.55   3 
      56.8680 (56.8680)
 12 Moore, Vincent            04 St Thomas Legion     1:59.88    1:57.74   2 
      58.7772 (58.7772)
 13 Webster, Aiden            03 Unattached ON        1:57.32    1:57.97   3 
      56.2795 (56.2795)
 14 Moulongou, David          03 Ottawa Lions         2:00.12    1:58.30   2 
     1:00.1032 (1:00.1032)
 15 Rashid-Cocker, Ethan      05 Uni Toronto TC       1:59.86    1:58.75   2 
      59.4012 (59.4012)
 16 Unger, Erik               05 Unattached ON        1:59.62    1:58.90   2 
      58.3812 (58.3812)
 17 Stubberfield, Adrian      02 Windsor Legion       2:05.26    2:00.28   1 
     1:00.2244 (1:00.2244)
 18 Bouma, Phoenix            03 Ottawa Lions         2:00.53    2:00.53   2 
      59.6107 (59.6107)
 19 Coles, Riley              03 Unattached ON        2:01.92    2:00.77   2 
      59.5647 (59.5647)
 20 Hammell, Phillip          03 Laurel Creek         2:02.12    2:01.11   1 
      59.3999 (59.3999)
 21 Jensen, Ryan              02 Newmarket Huskie     1:59.23    2:02.03   2 
      59.7597 (59.7597)
 22 Berardine, Noel           02 Royal City AC        2:04.09    2:02.15   1 
     1:00.0394 (1:00.0394)
 23 Porter, Cameron           03 Ottawa Lions         2:03.88    2:02.19   1 
     1:00.0454 (1:00.0454)
 24 Jiang, David              06 Unattached ON        2:04.62    2:02.54   1 
     1:00.9634 (1:00.9634)
 25 Matos, Matthew            02 Windsor Legion       1:58.83    2:02.78   2 
      58.4797 (58.4797)
 26 Voss, Tom                 04 Monte Cristo TC      2:04.27    2:03.83   1 
     1:00.6389 (1:00.6389)
 27 Stafford, Nicholas        05 Uni Toronto TC       2:06.31    2:04.20   1 
     1:01.3089 (1:01.3089)
 28 Waddick, Ethan            03 Laurel Creek         2:06.04    2:04.43   1 
     1:00.2959 (1:00.2959)
 29 Belanger, Harrison        04 St Thomas Legion     1:58.90    2:04.65   2 
      59.0947 (59.0947)
 30 Taylor, Andrew            03 Ottawa Lions         2:01.78    2:05.85   2 
     1:00.1992 (1:00.1992)
 31 Sahai, Rishab             03 Eclipse T&F Inc      2:15.98    2:07.22   1 
     1:01.5239 (1:01.5239)
 32 Mauro, Matteo             03 Laurel Creek                    2:15.12   1 
     1:03.7149 (1:03.7149)
 -- Ferri, Ryan               02 Burlington T.F.C     1:59.08        DNF   2 
      59.1882 (59.1882)
 
Event 9  Women 1500 Meter Run U20
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Knelsen, Hallee           03 St Thomas Legion     4:28.80    4:34.03   2  10   
         55.9828 (55.9828)      2:10.5528 (1:14.5700)      3:23.6378 (1:13.0850)
  2 Maguire, Ashley           02 Windsor Legion       4:35.38    4:35.61   2   8   
         55.5483 (55.5483)      2:10.2668 (1:14.7185)      3:23.7853 (1:13.5185)
  3 Ylipahkala, Abby          03 Newmarket Huskie     4:39.26    4:39.05   2   6   
         56.1518 (56.1518)      2:11.5438 (1:15.3920)      3:26.7008 (1:15.1570)
  4 Dodds, Olivia             04 Monte Cristo TC      4:39.66    4:41.13   2   5   
         56.2383 (56.2383)      2:11.4128 (1:15.1745)      3:27.0383 (1:15.6255)
  5 Pegg, Emma                03 Windsor Legion       4:33.43    4:42.37   2   4   
         56.3188 (56.3188)      2:12.1368 (1:15.8180)      3:28.7848 (1:16.6480)
  6 Van Brabant, Amelia       05 Ottawa Lions         4:46.64    4:42.46   2   3   
         56.5773 (56.5773)      2:12.7318 (1:16.1545)      3:29.0093 (1:16.2775)
  7 Kuszaj, Laura             03 Toronto West         4:42.04    4:43.58   2   2   
         56.5193 (56.5193)      2:11.7743 (1:15.2550)      3:25.9378 (1:14.1635)
  8 Williamson, Cassandra     02 Phoenix Athletic     4:37.07    4:44.00   2   1   
         55.7733 (55.7733)      2:11.2433 (1:15.4700)      3:28.0833 (1:16.8400)
  9 Pfohl, Amelia             03 Toronto Olympic      4:44.17    4:45.41   2 
         56.8978 (56.8978)      2:13.4058 (1:16.5080)      3:30.0393 (1:16.6335)
 10 Rashid-Cocker, Ana        03 Toronto Olympic      4:43.37    4:48.19   2 
         56.7453 (56.7453)      2:13.0573 (1:16.3120)      3:29.6188 (1:16.5615)
 11 Koyanagi, Kaitlyn         06 London Western       4:58.55    4:50.28   1 
         58.5139 (58.5139)      2:18.0869 (1:19.5730)      3:38.1299 (1:20.0430)
 12 McIntosh, Abigail         03 Uni Toronto TC       4:58.42    4:52.46   1 
         58.3699 (58.3699)      2:18.2339 (1:19.8640)      3:37.8599 (1:19.6260)
 13 Joynes, Fiona             03 Unattached ON        4:51.68    4:53.29   2 
         56.9403 (56.9403)      2:13.6623 (1:16.7220)      3:32.9563 (1:19.2940)
 14 Parkin, Maya              02 Greater Uxbridge     5:09.18    4:53.96   1 
         58.8664 (58.8664)      2:17.7364 (1:18.8700)      3:37.4629 (1:19.7265)
 15 Stonham, Louise           05 Ottawa Lions         4:56.69    4:54.84   2 
         57.1108 (57.1108)      2:14.3178 (1:17.2070)      3:34.1518 (1:19.8340)
 16 Marcil, Jalen             03 London Western       5:09.32    4:55.91   1 
         58.6434 (58.6434)      2:17.9454 (1:19.3020)      3:37.9164 (1:19.9710)
 17 Boston, Eliza Jane        02 Newmarket Huskie     4:50.43    4:56.23   2 
         58.5088 (58.5088)      2:17.9308 (1:19.4220)      3:38.7003 (1:20.7695)
 18 Morariu, Ana              03 Saugeen T.F.A.       4:57.51    4:58.62   1 
         58.1659 (58.1659)      2:17.7749 (1:19.6090)      3:37.7144 (1:19.9395)
 19 Winney, Vanessa           03 Royal City AC        5:05.00    4:59.91   1 
         58.9099 (58.9099)      2:18.1849 (1:19.2750)      3:40.8664 (1:22.6815)
 20 McBride, Lily             04 Burlington T.F.C     4:59.68    5:10.74   1 
         59.2319 (59.2319)      2:20.0899 (1:20.8580)      3:46.1459 (1:26.0560)
 21 Rieckenberg, Audrey       03 Unattached ON        4:54.14    5:18.57   2 
         58.9583 (58.9583)      2:21.1593 (1:22.2010)      3:50.1258 (1:28.9665)
 22 Rivera-Marcotte, Joselyn  02 Toronto West         5:22.83    5:32.61   1 
         58.5839 (58.5839)      2:21.9679 (1:23.3840)      3:57.5939 (1:35.6260)
 
Event 10  Men 1500 Meter Run U20
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Flemington, Riley         04 Unattached ON        3:55.12    3:51.32   3  10   
         44.4625 (44.4625)      1:50.3915 (1:05.9290)      2:54.9895 (1:04.5980)
  2 Coles, Aiden              04 London Western       3:55.35    3:53.71   3   8   
         44.6710 (44.6710)      1:50.5305 (1:05.8595)      2:55.3820 (1:04.8515)
  3 Popescu, Paul             02 Windsor Legion       3:59.79    3:55.60   3   6   
         45.0465 (45.0465)      1:50.7445 (1:05.6980)      2:55.6720 (1:04.9275)
  4 Coles, Tristan            04 London Western       3:59.75    3:56.62   3   5   
         45.3065 (45.3065)      1:50.8790 (1:05.5725)      2:56.6585 (1:05.7795)
  5 McAllister, Heath         04 London Western       4:00.81    3:57.54   3   4   
         44.2880 (44.2880)      1:50.1340 (1:05.8460)      2:55.3460 (1:05.2120)
  6 Unger, Erik               05 Unattached ON        4:03.40    3:57.61   3   3   
         44.8235 (44.8235)      1:50.6465 (1:05.8230)      2:55.5290 (1:04.8825)
  7 Cowling, Will             04 Greater Uxbridge     3:59.33    3:57.77   3   2   
         45.5595 (45.5595)      1:51.0880 (1:05.5285)      2:55.6720 (1:04.5840)
  8 Hueglin, Tanner           04 Newmarket Huskie     4:00.00    3:57.98   3   1   
         45.8865 (45.8865)      1:51.4260 (1:05.5395)      2:54.8520 (1:03.4260)
  9 Roy, Jackson              02 Ottawa Lions         3:59.18    4:01.95   3 
         45.4935 (45.4935)      1:50.2500 (1:04.7565)      2:56.0485 (1:05.7985)
 10 Ferri, Dylan              04 Burlington T.F.C     4:07.38    4:02.54   3 
         47.0060 (47.0060)      1:52.9045 (1:05.8985)      2:59.5590 (1:06.6545)
 11 Rashid-Cocker, Ethan      05 Uni Toronto TC       4:03.71    4:02.60   3 
         46.1930 (46.1930)      1:52.3120 (1:06.1190)      3:00.0145 (1:07.7025)
 12 Markson, Matthew          02 Unattached ON        4:10.54    4:02.95   2 
         48.1950 (48.1950)      1:56.1330 (1:07.9380)      3:03.8275 (1:07.6945)
 13 Pocchi, Gaetano           04 Blue Devils AC       4:13.47    4:03.95   2 
         48.9365 (48.9365)      1:56.0065 (1:07.0700)      3:03.6045 (1:07.5980)
 14 Ferri, Ryan               02 Burlington T.F.C     4:17.10    4:04.75   2 
         48.6655 (48.6655)      1:56.6740 (1:08.0085)      3:03.9520 (1:07.2780)
 15 Mercier, Mathis           03 Newmarket Huskie     4:08.22    4:04.77   3 
         47.3060 (47.3060)      1:53.0550 (1:05.7490)      3:00.0650 (1:07.0100)
 16 Bouius, Tristan           04 Saugeen T.F.A.       4:12.68    4:07.53   2 
         48.7485 (48.7485)      1:56.5085 (1:07.7600)      3:04.2480 (1:07.7395)
 17 Campbell, Eric            03 Niagara Olympic      4:00.11    4:08.08   3 
         45.1785 (45.1785)      1:50.4325 (1:05.2540)      2:55.1580 (1:04.7255)
 18 Stubberfield, Adrian      02 Windsor Legion       4:10.19    4:09.62   2 
         48.9345 (48.9345)      1:57.2040 (1:08.2695)      3:04.9990 (1:07.7950)
 19 Basson, Mason             04 St Thomas Legion     4:10.19    4:09.68   3 
         47.8770 (47.8770)      1:55.8185 (1:07.9415)      3:06.0800 (1:10.2615)
 20 Hammell, Phillip          03 Laurel Creek         4:15.00    4:10.63   2 
         48.8790 (48.8790)      1:57.0275 (1:08.1485)      3:05.1610 (1:08.1335)
 21 Belanger, Harrison        04 St Thomas Legion     4:17.97    4:10.70   2 
         48.3575 (48.3575)      1:56.6680 (1:08.3105)      3:04.3070 (1:07.6390)
 22 Bouma, Phoenix            03 Ottawa Lions         4:14.30    4:11.11   2 
         48.7035 (48.7035)      1:56.1965 (1:07.4930)      3:04.0380 (1:07.8415)
 23 Neyshtadt, Nikita         03 Newmarket Huskie     4:12.32    4:11.57   2 
         49.1475 (49.1475)      1:56.8510 (1:07.7035)      3:04.6070 (1:07.7560)
 24 Neyshtadt, Yonatan        03 Newmarket Huskie     4:15.54    4:11.65   2 
         49.2440 (49.2440)      1:57.2740 (1:08.0300)      3:05.4525 (1:08.1785)
 25 Hollinger, Isaac          03 Quinte Frontenac     4:12.70    4:11.76   2 
         48.0735 (48.0735)      1:56.6925 (1:08.6190)      3:04.8560 (1:08.1635)
 26 Parkes, Owen              05 Burlington T.F.C     4:18.12    4:13.61   2 
         49.1165 (49.1165)      1:57.1520 (1:08.0355)      3:05.8935 (1:08.7415)
 27 Moore, Vincent            04 St Thomas Legion     4:18.15    4:14.51   1 
         48.0862 (48.0862)      1:56.8872 (1:08.8010)      3:08.4112 (1:11.5240)
 28 Matos, Matthew            02 Windsor Legion       4:17.55    4:16.34   2 
         48.1650 (48.1650)      1:56.4805 (1:08.3155)      3:07.3020 (1:10.8215)
 29 Chung, Jeanue             04 Newmarket Huskie     4:17.72    4:17.21   2 
         49.4950 (49.4950)      1:57.4770 (1:07.9820)      3:07.7665 (1:10.2895)
 30 Trowbridge, Braydon       02 Durham Dragons       4:23.90    4:18.30   1 
         49.1042 (49.1042)      1:57.5277 (1:08.4235)      3:10.0597 (1:12.5320)
 31 Taylor, Andrew            03 Ottawa Lions         4:23.78    4:18.87   1 
         48.8697 (48.8697)      1:57.1787 (1:08.3090)      3:08.6267 (1:11.4480)
 32 Porter, Cameron           03 Ottawa Lions         4:18.08    4:20.24   2 
         49.8405 (49.8405)      1:58.8500 (1:09.0095)      3:10.7555 (1:11.9055)
 33 Hopkins, Alex             03 Laurel Creek         4:25.08    4:20.45   1 
         49.5252 (49.5252)      1:59.5292 (1:10.0040)      3:12.4002 (1:12.8710)
 34 Sikka, Zachary            04 Ottawa Lions         4:21.72    4:20.85   1 
         50.6182 (50.6182)      1:59.9182 (1:09.3000)      3:12.2707 (1:12.3525)
 35 Vadeika, Lukas            03 Greater Uxbridge     4:15.00    4:22.22   2 
         49.6625 (49.6625)      1:56.9790 (1:07.3165)      3:08.6025 (1:11.6235)
 36 Beach, Evan               04 Niagara Olympic      4:25.12    4:24.04   1 
         50.2642 (50.2642)      2:00.7627 (1:10.4985)      3:14.7447 (1:13.9820)
 37 Sahai, Rishab             03 Eclipse T&F Inc      4:29.24    4:24.97   1 
         49.7962 (49.7962)      1:59.2252 (1:09.4290)      3:13.5737 (1:14.3485)
 38 Beer, Thomas              03 Mississauga          4:20.75    4:25.74   1 
         50.2457 (50.2457)      2:00.3492 (1:10.1035)      3:14.4807 (1:14.1315)
 39 Boston, Joshua Thomas     02 Newmarket Huskie     4:10.06    4:33.28   3 
         48.8320 (48.8320)      1:59.4045 (1:10.5725)      3:15.6530 (1:16.2485)
 40 Parke, Aidan              03 Newmarket Huskie     4:34.96    4:33.57   1 
         50.9347 (50.9347)      2:01.1162 (1:10.1815)      3:15.0687 (1:13.9525)
 41 Mauro, Matteo             03 Laurel Creek         4:39.64    4:35.45   1 
         50.0317 (50.0317)      2:01.8457 (1:11.8140)      3:20.7347 (1:18.8890)
 -- Chapple, Brendan          04 Laurel Creek         4:07.06        DNF   3 
         46.0450 (46.0450)      1:51.7505 (1:05.7055)
 
Event 11  Women 3000 Meter Run U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Van Brabant, Amelia       05 Ottawa Lions        10:24.05    9:57.73   10   
         36.1489 (36.1489)      1:56.6879 (1:20.5390)      3:18.0459 (1:21.3580)
     4:39.3779 (1:21.3320)      5:59.5009 (1:20.1230)      7:21.6089 (1:22.1080)
     8:43.0019 (1:21.3930)
  2 Campbell, Mackenzie       02 Unattached ON       10:00.00    9:57.96    8   
         35.2159 (35.2159)      1:55.5204 (1:20.3045)      3:17.3474 (1:21.8270)
     4:37.0559 (1:19.7085)      5:57.5714 (1:20.5155)      7:18.9739 (1:21.4025)
     8:41.2439 (1:22.2700)
  3 Kuszaj, Laura             03 Toronto West        10:12.83   10:18.99    6   
         35.3869 (35.3869)      1:55.7574 (1:20.3705)      3:17.6919 (1:21.9345)
     4:39.2529 (1:21.5610)      6:01.2834 (1:22.0305)      7:29.0444 (1:27.7610)
     8:57.7429 (1:28.6985)
  4 Quanz, Samara             02 Saugeen T.F.A.      10:30.47   10:26.59    5   
         35.6209 (35.6209)      1:55.9519 (1:20.3310)      3:18.3679 (1:22.4160)
     4:42.5989 (1:24.2310)      6:10.4034 (1:27.8045)      7:37.6874 (1:27.2840)
     9:05.0284 (1:27.3410)
  5 Courville, Sophie         03 Ville-Marie         10:28.26  X10:26.85  
         35.7584 (35.7584)      1:56.4184 (1:20.6600)      3:18.6444 (1:22.2260)
     4:42.8599 (1:24.2155)      6:10.0219 (1:27.1620)      7:36.1119 (1:26.0900)
     9:04.5379 (1:28.4260)
  6 Stonham, Louise           05 Ottawa Lions        10:54.79   10:45.23    4   
         36.3854 (36.3854)      1:59.4259 (1:23.0405)      3:25.7299 (1:26.3040)
     4:53.6564 (1:27.9265)      6:22.5514 (1:28.8950)      7:51.8779 (1:29.3265)
     9:21.2804 (1:29.4025)
  7 Bowe, Sofia               04 Toronto West        10:24.48   10:46.07    3   
         36.6344 (36.6344)      1:59.8849 (1:23.2505)      3:26.5074 (1:26.6225)
     4:54.9914 (1:28.4840)      6:23.8874 (1:28.8960)      7:53.9909 (1:30.1035)
     9:23.3874 (1:29.3965)
  8 Marcil, Jalen             03 London Western      10:18.54   10:47.72    2   
         35.8914 (35.8914)      1:57.2269 (1:21.3355)      3:21.6624 (1:24.4355)
     4:50.3429 (1:28.6805)      6:20.7229 (1:30.3800)      7:51.3234 (1:30.6005)
     9:21.6149 (1:30.2915)
  9 Beach, Nicole             02 Niagara Olympic     11:00.00   10:55.14    1   
         39.5654 (39.5654)      2:07.0294 (1:27.4640)      3:36.3969 (1:29.3675)
     5:05.3579 (1:28.9610)      6:35.4159 (1:30.0580)      8:07.0579 (1:31.6420)
     9:37.0574 (1:29.9995)
 10 Arena, Sabrina            04 Newmarket Huskie    10:58.18   10:55.40  
         39.1539 (39.1539)      2:07.6679 (1:28.5140)      3:36.0699 (1:28.4020)
     5:04.0299 (1:27.9600)      6:33.2499 (1:29.2200)      8:01.2919 (1:28.0420)
     9:30.2484 (1:28.9565)
 11 Rodriguez, Catherine      03 310 Running         10:44.15   11:06.20  
         37.0414 (37.0414)      1:58.8219 (1:21.7805)      3:26.2234 (1:27.4015)
     4:54.7169 (1:28.4935)      6:24.9684 (1:30.2515)      7:55.0754 (1:30.1070)
     9:29.3279 (1:34.2525)
 12 Carpenter, Tegan          06 Blue Devils AC                 11:08.10  
         35.9554 (35.9554)      2:00.3679 (1:24.4125)      3:32.1929 (1:31.8250)
     5:05.0749 (1:32.8820)      6:36.5134 (1:31.4385)      8:08.9774 (1:32.4640)
     9:43.5169 (1:34.5395)
 13 Rocheleau, Ainsley        04 Windsor Legion                 11:14.12  
         37.7179 (37.7179)      2:02.5454 (1:24.8275)      3:32.6509 (1:30.1055)
     5:04.3354 (1:31.6845)      6:34.4709 (1:30.1355)      8:06.2639 (1:31.7930)
     9:39.7439 (1:33.4800)
 14 Rivera-Marcotte, Joselyn  02 Toronto West        11:00.00   11:35.93  
         37.7544 (37.7544)      2:03.0149 (1:25.2605)      3:34.1204 (1:31.1055)
     5:07.9009 (1:33.7805)      6:43.7734 (1:35.8725)      8:20.5424 (1:36.7690)
     9:59.3584 (1:38.8160)
 15 Boudreault, Makinley      03 Unattached ON       10:45.00   11:36.01  
     2:01.3949 (2:01.3949)      3:33.6219 (1:32.2270)      5:08.8514 (1:35.2295)
     6:47.6489 (1:38.7975)      8:28.9974 (1:41.3485)     10:09.5684 (1:40.5710)
 16 Rieckenberg, Audrey       03 Unattached ON       10:50.83   11:46.67  
         37.1579 (37.1579)      2:01.9769 (1:24.8190)      3:31.8679 (1:29.8910)
     5:05.0709 (1:33.2030)      6:45.2779 (1:40.2070)      8:30.8149 (1:45.5370)
    10:14.2004 (1:43.3855)
 17 Joyce, Abigail            04 Blue Devils AC      11:00.00   12:05.50  
         36.4399 (36.4399)      2:00.4274 (1:23.9875)      3:32.4809 (1:32.0535)
     5:07.7064 (1:35.2255)      6:49.7434 (1:42.0370)      8:36.4334 (1:46.6900)
    10:24.6154 (1:48.1820)
 -- Maguire, Ashley           02 Windsor Legion      10:05.67         DQ   Rule: 17.6
         34.5174 (34.5174)      1:53.6849 (1:19.1675)      3:12.8629 (1:19.1780)
     4:31.1269 (1:18.2640)      5:50.9234 (1:19.7965)      7:12.4589 (1:21.5355)
     8:35.2879 (1:22.8290)
 
Event 13  Women 5000 Meter Run U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yuhasz, Abbey             02 Laurel Creek        17:06.23   16:36.85   10   
  2 Sigfstead, Sadie          03 Edmonton Harrier    16:35.00  X16:46.42  
  3 Thomas, Chloe             03 Hamilton Olympic    17:25.00   17:13.72    8   
  4 Courville, Sophie         03 Ville-Marie         18:07.04  X18:30.20  
  5 Lovshin, Muriel           06 Toronto Olympic     19:40.00   19:12.29    6   
  6 Beach, Nicole             02 Niagara Olympic     19:46.45   19:16.82    5   
  7 Peters, Laura             02 Toronto West        18:45.00   19:34.10    4   
 
Event 14  Men 5000 Meter Run U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Booth, Noah               05 Physi-Kult          15:17.00   15:29.26   10   
  2 Farruggia, Giancarlo      03 Hamilton Olympic    15:46.45   15:36.35    8   
  3 Taylor, Evan              04 Unattached ON       15:25.00   15:39.31    6   
  4 Cino, Sebastian           03 Ottawa Lions        15:56.62   15:42.04    5   
  5 Lupenette, Andrew         05 Quinte Frontenac    16:45.00   15:58.86    4   
  6 Stajic, Stevan            03 Windsor Legion                 16:06.85    3   
  7 Rule, David               03 Hamilton Olympic    16:15.00   16:08.76    2   
  8 Wiktorski, Liam           03 Newmarket Huskie               16:29.31    1   
  9 Legare, Nolan             05 Ottawa Lions                   16:50.70  
 10 Schroeder Kipfer, Markus  03 Laurel Creek                   18:12.60  
 
Event 15  Women 5000 Meter Run Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Boyd, Cleo                93 Physi-Kult          16:40.88   15:57.37   10   
  2 MacDougall, Branna        98 Physi-Kult          15:49.95   16:07.40    8   
  3 Brennan, Becca            96 Unattached ON       17:00.23   17:06.55    6   
  4 Gendron, Pascale          00 Toronto West        17:30.00   17:40.83    5   
 
Event 16  Men 5000 Meter Run Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McDonald, Kieran          94 Halifast Ath.       14:18.20  X14:10.20  
         34.6411 (34.6411)      1:43.4311 (1:08.7900)      2:53.6481 (1:10.2170)
     4:03.8731 (1:10.2250)      5:12.4631 (1:08.5900)      6:21.5731 (1:09.1100)
     7:30.3151 (1:08.7420)      8:39.6866 (1:09.3715)      9:49.1606 (1:09.4740)
    10:58.9746 (1:09.8140)     12:08.0751 (1:09.1005)     13:12.3036 (1:04.2285)
      14:10.1926 (57.8890)
  2 Davies, Andrew            00 Harbour Track       14:31.30   14:14.84   10   
         33.6331 (33.6331)      1:42.2106 (1:08.5775)      2:50.7741 (1:08.5635)
     3:58.8791 (1:08.1050)      5:07.1321 (1:08.2530)      6:15.6961 (1:08.5640)
     7:25.4046 (1:09.7085)      8:35.5816 (1:10.1770)      9:46.1116 (1:10.5300)
    10:56.2036 (1:10.0920)     12:05.4151 (1:09.2115)     13:11.7776 (1:06.3625)
    14:14.8326 (1:03.0550)
  3 Drover, Alex              99 Harbour Track       14:28.75   14:17.20    8   
         34.7396 (34.7396)      1:43.6916 (1:08.9520)      2:53.5081 (1:09.8165)
     4:03.0611 (1:09.5530)      5:11.5046 (1:08.4435)      6:20.3846 (1:08.8800)
     7:29.5741 (1:09.1895)      8:38.9826 (1:09.4085)      9:48.3806 (1:09.3980)
    10:58.5491 (1:10.1685)     12:08.8921 (1:10.3430)     13:15.2616 (1:06.3695)
    14:17.1921 (1:01.9305)
  4 Alick, Dylan              98 Harbour Track       14:40.61   14:19.39    6   
         34.9721 (34.9721)      1:44.1641 (1:09.1920)      2:54.0601 (1:09.8960)
     4:03.7391 (1:09.6790)      5:12.2806 (1:08.5415)      6:21.1446 (1:08.8640)
     7:31.2036 (1:10.0590)      8:40.4331 (1:09.2295)      9:49.9131 (1:09.4800)
    10:59.4681 (1:09.5550)     12:09.3326 (1:09.8645)     13:17.7781 (1:08.4455)
    14:19.3901 (1:01.6120)
  5 Turek, Max                99 Harbour Track       14:35.77   14:20.06    5   
         34.4231 (34.4231)      1:43.2136 (1:08.7905)      2:53.0336 (1:09.8200)
     4:02.8006 (1:09.7670)      5:11.2436 (1:08.4430)      6:20.6501 (1:09.4065)
     7:29.8236 (1:09.1735)      8:39.2231 (1:09.3995)      9:48.6331 (1:09.4100)
    10:58.5476 (1:09.9145)     12:08.3091 (1:09.7615)     13:15.8986 (1:07.5895)
    14:20.0511 (1:04.1525)
  6 El-Sandali, Ehab          97 Toronto West        13:44.74   14:23.89    4   
         34.0901 (34.0901)      1:42.9396 (1:08.8495)      2:52.8031 (1:09.8635)
     4:03.5986 (1:10.7955)      5:12.0246 (1:08.4260)      6:21.3381 (1:09.3135)
     7:30.0671 (1:08.7290)      8:39.4281 (1:09.3610)      9:48.8846 (1:09.4565)
    10:58.8051 (1:09.9205)     12:08.6166 (1:09.8115)     13:16.3906 (1:07.7740)
    14:23.8836 (1:07.4930)
  7 Scheele, Marcel           99 London Western      14:29.40   14:36.30    3   
         34.9451 (34.9451)      1:43.9396 (1:08.9945)      2:53.8116 (1:09.8720)
     4:04.0751 (1:10.2635)      5:12.6856 (1:08.6105)      6:21.7906 (1:09.1050)
     7:31.0016 (1:09.2110)      8:39.9776 (1:08.9760)      9:49.5716 (1:09.5940)
    11:00.1961 (1:10.6245)     12:12.6771 (1:12.4810)     13:26.0326 (1:13.3555)
    14:36.2991 (1:10.2665)
  8 Griffith, Saed            94 Monarch AC          14:20.00   14:46.40    2   
         35.3456 (35.3456)      1:44.3916 (1:09.0460)      2:54.3721 (1:09.9805)
     4:04.2861 (1:09.9140)      5:12.9426 (1:08.6565)      6:22.1401 (1:09.1975)
     7:31.6021 (1:09.4620)      8:41.0931 (1:09.4910)      9:51.2186 (1:10.1255)
    11:03.4886 (1:12.2700)     12:17.6241 (1:14.1355)     13:32.6251 (1:15.0010)
    14:46.3936 (1:13.7685)
  9 Davenport, Ethan          90 Unattached ON       14:44.10   15:00.75    1   
         35.3536 (35.3536)      1:44.6546 (1:09.3010)      2:54.5856 (1:09.9310)
     4:04.4976 (1:09.9120)      5:13.2036 (1:08.7060)      6:22.4321 (1:09.2285)
     7:31.8741 (1:09.4420)      8:41.3751 (1:09.5010)      9:51.7621 (1:10.3870)
    11:06.4081 (1:14.6460)     12:24.6771 (1:18.2690)     13:46.6546 (1:21.9775)
    15:00.7446 (1:14.0900)
 10 Brackenbury, Miles        01 Physi-Kult          14:52.00   15:01.79  
         35.8441 (35.8441)      1:45.2566 (1:09.4125)      2:55.3411 (1:10.0845)
     4:05.2861 (1:09.9450)      5:16.7061 (1:11.4200)      6:30.9876 (1:14.2815)
     7:45.7816 (1:14.7940)      8:59.6986 (1:13.9170)     10:15.3911 (1:15.6925)
    11:30.6656 (1:15.2745)     12:45.6621 (1:14.9965)     13:59.9421 (1:14.2800)
    15:01.7816 (1:01.8395)
 11 Costa, Noah               01 Windsor Legion                 15:10.84  
         35.6041 (35.6041)      1:44.8861 (1:09.2820)      2:54.8136 (1:09.9275)
     4:04.7486 (1:09.9350)      5:13.5571 (1:08.8085)      6:25.6326 (1:12.0755)
     7:44.4836 (1:18.8510)      9:00.2981 (1:15.8145)     10:15.0596 (1:14.7615)
    11:30.3491 (1:15.2895)     12:45.3241 (1:14.9750)     14:00.4086 (1:15.0845)
    15:10.8371 (1:10.4285)
 12 Stel, Joey                96 Newmarket Huskie    14:53.70   15:13.12  
     1:47.7501 (1:47.7501)      2:58.8411 (1:11.0910)      4:10.2141 (1:11.3730)
     5:22.8486 (1:12.6345)      6:36.7881 (1:13.9395)      7:52.1466 (1:15.3585)
     9:06.2591 (1:14.1125)     10:19.2551 (1:12.9960)     11:33.9086 (1:14.6535)
    12:49.4976 (1:15.5890)     14:03.6931 (1:14.1955)     15:13.1171 (1:09.4240)
 13 Tyrrell, Justyn           97 Harbour Track       14:50.00   15:15.01  
     1:49.0911 (1:49.0911)      3:00.2421 (1:11.1510)      4:10.8981 (1:10.6560)
     5:23.4911 (1:12.5930)      6:37.3271 (1:13.8360)      7:51.3351 (1:14.0080)
     9:03.3776 (1:12.0425)     10:18.3286 (1:14.9510)     11:34.4016 (1:16.0730)
    12:50.4046 (1:16.0030)     14:05.5661 (1:15.1615)     15:15.0031 (1:09.4370)
 14 Pedersen, Nicholas        00 Ottawa Lions        15:13.43   15:17.31  
         35.8501 (35.8501)      1:48.3351 (1:12.4850)      3:01.4441 (1:13.1090)
     4:14.7856 (1:13.3415)      5:29.0026 (1:14.2170)      6:42.5816 (1:13.5790)
     7:56.6431 (1:14.0615)      9:10.9791 (1:14.3360)     10:25.8201 (1:14.8410)
    11:41.5286 (1:15.7085)     12:55.5141 (1:13.9855)     15:17.3041 (2:21.7900)
 15 Bannon, Nicholas          00 Royal City AC       14:20.85   15:19.87  
         34.3321 (34.3321)      1:43.1736 (1:08.8415)      2:53.2856 (1:10.1120)
     4:03.3106 (1:10.0250)      5:11.7501 (1:08.4395)      6:20.9046 (1:09.1545)
     7:30.7891 (1:09.8845)      8:45.4626 (1:14.6735)     10:04.6971 (1:19.2345)
    11:24.8736 (1:20.1765)     12:45.5756 (1:20.7020)     14:04.2501 (1:18.6745)
    15:19.8616 (1:15.6115)
 16 Macintosh, Connor         97 Newmarket Huskie    15:14.79   15:28.60  
         37.7871 (37.7871)      1:48.7491 (1:10.9620)      3:01.1461 (1:12.3970)
     4:14.4941 (1:13.3480)      5:28.8611 (1:14.3670)      6:42.9191 (1:14.0580)
     7:56.9486 (1:14.0295)      9:10.7291 (1:13.7805)     10:25.6241 (1:14.8950)
    11:42.2011 (1:16.5770)     12:59.8311 (1:17.6300)     14:16.7746 (1:16.9435)
    15:28.5986 (1:11.8240)
 17 Childs, Everett           94 Physi-Kult          15:58.00   15:39.51  
         38.5366 (38.5366)      1:53.4251 (1:14.8885)      3:09.1196 (1:15.6945)
     4:23.7286 (1:14.6090)      5:39.1126 (1:15.3840)      6:55.7591 (1:16.6465)
     8:12.0456 (1:16.2865)      9:27.7821 (1:15.7365)     10:44.1526 (1:16.3705)
    12:00.4411 (1:16.2885)     13:15.3706 (1:14.9295)     14:28.9526 (1:13.5820)
    15:39.5091 (1:10.5565)
 18 Scace, Matthew            98 Unattached ON       15:29.00   16:00.49  
         38.0781 (38.0781)      1:53.2706 (1:15.1925)      3:09.4266 (1:16.1560)
     4:24.0046 (1:14.5780)      5:38.7161 (1:14.7115)      6:55.6306 (1:16.9145)
     8:12.3486 (1:16.7180)      9:28.3911 (1:16.0425)     10:45.7756 (1:17.3845)
    12:04.5451 (1:18.7695)     13:24.3056 (1:19.7605)     14:44.4101 (1:20.1045)
    16:00.4886 (1:16.0785)
 19 Clavijo, Esteban          91 Newmarket Huskie               16:00.67  
         38.4416 (38.4416)      1:54.1416 (1:15.7000)      3:10.0251 (1:15.8835)
     4:24.5081 (1:14.4830)      5:40.2551 (1:15.7470)      6:56.2291 (1:15.9740)
     8:13.6821 (1:17.4530)      9:31.3736 (1:17.6915)     10:50.0791 (1:18.7055)
    12:08.3496 (1:18.2705)     13:28.7416 (1:20.3920)     14:48.2221 (1:19.4805)
    16:00.6701 (1:12.4480)
 20 Galloway, Stuart          61 Unattached ON       17:30.00   17:30.72  
         39.5301 (39.5301)      2:01.4811 (1:21.9510)      3:25.0426 (1:23.5615)
     4:48.1131 (1:23.0705)      6:11.2186 (1:23.1055)      7:35.0106 (1:23.7920)
     9:00.2526 (1:25.2420)     10:24.8376 (1:24.5850)     11:50.8901 (1:26.0525)
    13:16.6856 (1:25.7955)     14:43.0936 (1:26.4080)     16:09.3436 (1:26.2500)
    17:30.7171 (1:21.3735)
 
Event 17  Women 100 Meter Hurdles 0.840m U20
=================================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Desousa, Tayah            03 St Thomas Legion       14.88      14.52Q  0.1  2 
  2 Reid, Hailey              04 Monte Cristo TC        14.76      14.74Q  0.6  1 
  3 Lu Langley, Vanessa       02 Ottawa Lions           15.49      15.50Q  0.6  1 
  4 Wolfe, Collette           02 Invictus AC            15.00      15.82Q  0.1  2 
  5 Zaraska, Chloe            03 Monte Cristo TC        17.57      16.46Q  0.6  1 
  6 Lightbody, Lauren         03 London Western                    18.50Q  0.1  2 
  7 Douglas, Emily            03 London Western                    18.25q  0.6  1 
  8 Strachan, Ashley          03 London Western                    19.17q  0.1  2 
 -- Procyk, Paulina           02 Ottawa Lions                        DNF   0.1  2 
 
Event 17  Women 100 Meter Hurdles 0.840m U20
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Desousa, Tayah            03 St Thomas Legion       14.52      14.32   0.3  10   
  2 Wolfe, Collette           02 Invictus AC            15.82      15.17   0.3   8   
  3 Lu Langley, Vanessa       02 Ottawa Lions           15.50      15.49   0.3   6   
  4 Zaraska, Chloe            03 Monte Cristo TC        16.46      16.56   0.3   5   
  5 Douglas, Emily            03 London Western         18.25      17.45   0.3   4   
  6 Lightbody, Lauren         03 London Western         18.50      17.62   0.3   3   
  7 Strachan, Ashley          03 London Western         19.17      18.26   0.3   2   
 -- Reid, Hailey              04 Monte Cristo TC        14.74        DNF   0.3 
 
Event 18  Men 110 Meter Hurdles 0.990m U20
==============================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Alexander        02 C.A.N.I.               14.06      13.95Q -0.2 
  2 King, Ryder               04 Monte Cristo TC        14.29      14.03Q -0.2 
  3 Adeleye, David            02 Ottawa Lions           14.24      14.14Q -0.2 
  4 Bailey, Josh              03 Border City AC         14.11      14.49q -0.2 
  5 Al Awamleh, Zaid          02 Golden Eagles          14.73      14.85q -0.2 
  6 Beaulieu, Benjamin        02 Border City AC                    15.57q -0.2 
  7 Taffese, Nathanael        02 Blue Devils AC         15.05      15.94q -0.2 
  8 Carty, Xavier             03 Ottawa Lions           15.92      15.97q -0.2 
 
Event 18  Men 110 Meter Hurdles 0.990m U20
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Collins, Alexander        02 C.A.N.I.               13.95      14.16   0.7  10   
  2 King, Ryder               04 Monte Cristo TC        14.03      14.16   0.7   8   
  3 Adeleye, David            02 Ottawa Lions           14.14      14.34   0.7   6   
  4 Bailey, Josh              03 Border City AC         14.49      14.36   0.7   5   
  5 Al Awamleh, Zaid          02 Golden Eagles          14.85      14.82   0.7   4   
  6 Beaulieu, Benjamin        02 Border City AC         15.57      15.09   0.7   3   
  7 Taffese, Nathanael        02 Blue Devils AC         15.94      15.67   0.7   2   
  8 Carty, Xavier             03 Ottawa Lions           15.97      15.98   0.7   1   
 
Event 19  Women 400 Meter Hurdles 0.762m U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 James, Jenna              03 Golden Eagles        1:01.88    1:00.17   10   
  2 Sawyer, Elise             05 Monte Cristo TC      1:07.53    1:04.20    8   
  3 Brennan, Emily            04 Ottawa Lions         1:09.01    1:07.13    6   
  4 Jelaca, Katie             05 Monte Cristo TC      1:09.35    1:10.40    5   
  5 Karlo, Olivia             04 Speed Academy        1:12.16    1:13.01    4   
  6 Strachan, Ashley          03 London Western                  1:20.20    3   
 
Event 20  Men 400 Meter Hurdles 0.914m U20
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 King, Ryder               04 Monte Cristo TC        53.74      53.65   2  10   
  2 Stan, Robert              04 Durham Legion          56.27      55.78   2   8   
  3 Newman, Keito             03 Ottawa Lions           59.06      56.98   1   6   
  4 Nicoletti, Luca           04 Ottawa Lions           57.83      57.09   2   5   
  5 Bailey, Josh              03 Border City AC         57.85      57.70   2   4   
  6 Belanger, Dylen           04 St Thomas Legion       57.29      58.25   2   3   
  7 Smith, Ben                02 Unattached ON          58.52      58.91   1   2   
  8 Carty, Xavier             03 Ottawa Lions                      58.96   1   1   
  9 Kukla-Colby, Thomas       04 Ottawa Lions         1:00.57      59.19   1 
 10 Nonez, Fabrice            02 Ottawa Lions         1:00.73      59.86   1 
 11 Beaulieu, Benjamin        02 Border City AC                  1:06.98   1 
 
Event 21  Women 2000 Meter Steeplechase 0.762m U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tremain, Acadia           05 Laurel Creek         8:30.47    8:49.90   10   
     1:15.2909 (1:15.2909)      2:59.0689 (1:43.7780)      4:51.4509 (1:52.3820)
     6:52.8319 (2:01.3810)
 
Event 24  Men 3000 Meter Steeplechase 0.914m U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McPhee, Zachary           02 London Western       9:45.87    9:44.85   10   
         12.4250 (12.4250)      1:31.5675 (1:19.1425)      2:51.8565 (1:20.2890)
     4:13.3140 (1:21.4575)      5:36.4825 (1:23.1685)      7:01.0860 (1:24.6035)
     8:25.6910 (1:24.6050)
  2 Hayes, Jackson            03 Laurel Creek        10:26.79   10:26.51    8   
         12.8010 (12.8010)      1:35.5530 (1:22.7520)      3:01.1215 (1:25.5685)
     4:28.1855 (1:27.0640)      5:56.7280 (1:28.5425)      7:29.0805 (1:32.3525)
     8:59.6355 (1:30.5550)
  3 Cole, Justin              03 St Thomas Legion               11:19.41    6   
         13.3250 (13.3250)      1:40.5625 (1:27.2375)      3:12.0445 (1:31.4820)
     4:47.3040 (1:35.2595)      6:24.1880 (1:36.8840)      8:02.6200 (1:38.4320)
     9:43.7570 (1:41.1370)
 
Event 25  Women High Jump U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dale, Emma                02 Unattached ON          1.70m      1.70m   10   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.73 
        O   XO    O    O  XXX 
  2 Cudmore, Gwendolyn        03 Thorold Elite          1.65m      1.65m    7   
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        O    O   XO    O  XXX 
  2 Hamilton, Asia            02 Flying Angels          1.65m      1.65m    7   
     1.55 1.60 1.65 1.70 
       XO    O    O  XXX 
  4 Birch, Arienne            05 Unattached ON          1.68m     J1.65m    5   
     1.50 1.55 1.65 1.70 
      XXO    O   XO  XXX 
  5 Caldwell, Ashtynn         03 Niagara Olympic        1.63m      1.55m    4   
     1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O  XXX 
  6 Arulrajan, Hasveena       06 United Tamil SC        1.60m     J1.55m    3   
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O   XO    O  XXX 
  7 Zaraska, Chloe            03 Monte Cristo TC        1.65m      1.50m    1.50
     1.50 1.55 
       XO  XXX 
  7 Blair, Callista           04 Monte Cristo TC        1.70m      1.50m    1.50
     1.50 1.55 
       XO  XXX 
  9 Desousa, Tayah            03 St Thomas Legion       1.55m     J1.50m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXO  XXX 
 
Event 26  Men High Jump U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Grout, Aiden              02 Langley Mustangs       2.17m     X2.10m  
     2.05 2.10 2.15 
        O   XO  XXX 
  2 Becker, Thomas            03 C.A.N.I.               1.95m      1.90m   10   
     1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 
        O    O    O    O  XXX 
  3 Van Rooyen, Robert        03 Sarnia Athletics       1.90m     J1.90m    8   
     1.80 1.85 1.90 1.95 
        O   XO    O  XXX 
  4 McGregor, Mason           02 Brockville Legi.       1.90m     J1.90m    6   
     1.80 1.85 1.90 1.95 
       XO   XO    O  XXX 
  5 Spicer, Logan             03 Track North AC         1.95m     J1.90m    5   
     1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 
        O    O  XXO  XXO  XXO  XXX 
  6 Kanthavel, Sanjeevan      06 United Tamil SC        1.55m      1.70m    4   
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        O   XO   XO    O  XXO 
  7 Balaramana, Ashvin        06 United Tamil SC        1.65m      1.65m    3   
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        O    O   XO   XO  XXX 
 
Event 27  Women Pole Vault U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hill, Isabelle            03 Bolton PV              3.50m      3.50m   10   
     3.20 3.35 3.50 3.65 
        O    O    O  XXX 
  2 Bilenko, Alina            04 Project Athletic       3.40m      3.35m    8   
     3.05 3.20 3.35 3.50 
        O    O    O  XXX 
  3 Elizarov, Jennifer        03 Elite Jumps            3.67m     J3.35m    6   
     3.35 3.50 
       XO  XXX 
  4 King, Julia               04 Bolton PV              2.75m      3.20m    4.50
     2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 
        O    O    O    O    O  XXX 
  4 Grigore, Monica           02 Elite Jumps            3.50m      3.20m    4.50
     3.05 3.20 3.35 
        O    O  XXX 
  6 Passy, Abigail            03 Elite Jumps            3.35m     J3.20m    3   
     3.05 3.20 3.35 
       XO   XO  XXX 
  7 Miller, Brynn             04 Burlington T.F.C       3.05m      2.90m    2   
     2.60 2.75 2.90 3.05 
        O    O   XO  XXX 
  8 Hayhoe, Kelsey            03 Unattached ON          2.90m      2.60m    1   
     2.60 2.75 
       XO  XXX 
 
Event 28  Men Pole Vault U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Woods, Bennett            03 Unattached ON          4.60m      4.30m   10   
     4.30 4.50 
        O  XXX 
  2 Lemon, Benjamin           03 Elite Jumps            4.10m      4.00m    8   
     3.70 3.85 4.00 4.15 
       XO   XO   XO  XXX 
  3 McDonald, Owen            02 London Western         4.09m      3.85m    6   
     3.70 3.85 
       XO    O 
  4 Miller, Liam              06 Burlington T.F.C       3.96m      3.70m    5   
     3.55 3.70 3.85 
        O    O    X 
 
Event 29  Women Long Jump U20
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Shadd-Ceres, Trinity      06 Maximus Perf.          6.04m      6.05m  +0.0  10   
     6.05m(+0.0) FOUL(3.1) 5.53m(0.1) PASS      PASS      PASS     
  2 Omonzane, Peace           04 Flying Angels          5.89m      5.91m   1.1   8   
     5.77m(0.5) 5.91m(1.1) 5.72m(+0.0) FOUL(-1.2) 5.65m(0.1) 5.50m(+0.0)
  3 Hamilton, Asia            02 Flying Angels          5.77m      5.57m   2.2   6   
     FOUL      FOUL      5.21m(-2.1) FOUL(0.9) 5.57m(2.2) 4.89m(+0.0)
  4 Habash, Milenne           02 Royal City AC          5.74m      5.51m  -2.3   5   
     FOUL(0.2) FOUL(+0.0) 5.51m(-2.3) 4.94m(-2.0) FOUL(+0.0) FOUL(0.2)
  5 Arulrajan, Hasveena       06 United Tamil SC        5.59m      5.49m  +0.0   4   
     FOUL(+0.0) 5.49m(+0.0) 5.10m(0.5) 5.20m(+0.0) 5.18m(+0.0) 5.05m(0.5)
  6 Akinduro, Tolu            04 Flying Angels          5.81m      5.39m   0.7   3   
     5.39m(0.7) FOUL(-2.3) FOUL(2.7) 5.13m(1.5) 5.35m(1.0) 5.10m(+0.0)
  7 Desousa, Tayah            03 St Thomas Legion       5.50m      5.19m  +0.0   2   
     FOUL(0.9) 5.19m(+0.0) 4.94m(-1.9) 5.11m(2.2) 5.12m(+0.0) 5.08m(+0.0)
  8 Van Elderen, Shana        04 Brampton Track         5.47m      5.09m   1.3   1   
     5.07m(1.7) 4.81m(2.3) 4.85m(-2.5) 5.08m(+0.0) 5.09m(1.3) FOUL(2.1)
  9 Adderley Julien, Hannah   03 Golden Eagles          5.47m      4.80m   0.8 
     4.50m(0.6) 4.80m(0.8) 4.76m(0.6)           
 10 Koller, Ella              02 Laurel Creek           5.16m      4.79m  +0.0 
     4.67m(0.3) FOUL(1.6) 4.79m(+0.0)           
 11 Sureshwaran, Shagika      03 United Tamil SC        4.97m      4.73m   0.2 
     FOUL(0.9) 4.73m(0.2) FOUL(-1.5)         
 12 Sivachandran, Shankari    03 Phoenix Athletic       4.88m      4.61m   1.4 
     4.61m(1.4) 4.54m(0.7) FOUL(0.2)           
 
Event 30  Men Long Jump U20
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 West, Kenneth             02 Flying Angels          6.80m      6.77m   2.3  10   
     6.77m(2.3) FOUL(+0.0) 6.37m(-1.8) 6.48m(1.4) 6.53m(1.0) FOUL(1.7)
  2 Spicer, Logan             03 Track North AC         6.45m      6.58m   0.5   8   
     6.03m(1.7) 5.73m(0.7) 6.05m(-0.5) 6.52m(0.8) 6.58m(0.5) 6.56m(+0.0)
  3 Masena, Bebelo-Noah       02 C.A.N.I.               5.73m     J6.58m   1.1   6   
     5.51m(-1.0) 6.58m(1.1) FOUL(0.9) 5.79m(+0.0) 4.37m(+0.0) PASS     
  4 Shahzadeh, Arman          04 Flying Angels          6.82m      6.37m   0.9   5   
     FOUL(+0.0) 6.08m(0.3) 6.28m(0.9) 6.37m(0.9) 6.34m(-0.3) 6.28m(9.1)
  5 Van Rooyen, Robert        03 Sarnia Athletics       6.50m      6.31m   1.9   4   
     6.16m(1.3) 6.25m(1.0) 6.31m(1.9) 6.05m(0.2) 6.29m(0.6) 6.19m(1.7)
  6 Becker, Thomas            03 C.A.N.I.               6.55m      6.24m   0.8   3   
     FOUL(0.7) 6.24m(0.8) 5.86m(0.4) FOUL(-1.0) 6.14m(1.2) FOUL(-2.1)
  7 Ranne, Eman               02 Phoenix Athletic       6.35m      6.21m   0.5   2   
     6.10m(0.6) 5.85m(1.4) 4.90m(+0.0) 6.21m(0.5) 5.56m(0.3) 6.06m(+0.0)
  8 Hampel, Tye               04 Sarnia Athletics       5.85m      6.10m  +0.0   1   
     6.10m(+0.0) FOUL(1.4) 6.08m(1.5) FOUL(0.7) FOUL(0.2) FOUL(-0.2)
  9 Service, Shayne           03 Flying Angels          6.22m      6.05m   0.1 
     5.80m(+0.0) 6.05m(0.1) 5.97m(+0.0)           
 10 Mathi, Arwin              05 United Tamil SC        6.62m     J6.05m   1.3 
     6.05m(1.3) 5.80m(0.6) 5.91m(1.0)           
 11 N'Daw, Amari              05 Speed Academy          5.99m      5.60m   0.9 
     5.46m(0.1) FOUL(1.9) 5.60m(0.9)           
 12 Arulrajan, Sayanthan      07 United Tamil SC        6.06m      5.42m   0.5 
     5.23m(0.2) 5.42m(0.5) 5.27m(0.9)           
 
Event 31  Women Triple Jump U20
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Omonzane, Peace           04 Flying Angels         11.82m     12.24m   0.1  10   
     12.09m(+0.0) 12.24m(0.1) 12.19m(+0.0) 11.87m(+0.0) 12.03m(+0.0) 11.77m(+0.0)
  2 Akinduro, Tolu            04 Flying Angels         12.09m     12.10m  +0.0   8   
     11.42m(+0.0) 11.03m(-0.5) 11.92m(+0.0) 12.10m(+0.0) 11.40m(+0.0) 11.63m(+0.0)
  3 Elliott, Kalista          05 Unattached ON         12.06m     11.52m  +0.0   6   
     11.06m(+0.0) 10.62m(+0.0) 1.02m(+0.0) 11.15m(+0.0) 11.22m(+0.0) 11.52m(+0.0)
  4 Lodi, Csenge              04 Flying Angels         11.29m     11.32m   0.2   5   
     FOUL(+0.0) 10.95m(+0.0) 11.16m(1.2) 11.31m(+0.0) 11.32m(0.2) 11.20m(0.9)
  5 Van Elderen, Shana        04 Brampton Track        11.91m     10.98m   0.2   4   
     10.98m(0.2) 10.56m(+0.0) FOUL(+0.0) 10.56m(+0.0) 10.90m(+0.0) 10.37m(+0.0)
  6 Sivachandran, Shankari    03 Phoenix Athletic      11.00m     10.81m  +0.0   3   
     10.81m(+0.0) 10.45m(+0.0) 10.69m(+0.0) FOUL(+0.0) 10.50m(+0.0) 10.46m(0.1)
  7 Sureshwaran, Shagika      03 United Tamil SC       10.85m     10.61m  +0.0   2   
     10.07m(0.1) 10.61m(+0.0) 10.44m(+0.0) 10.28m(1.2) 10.23m(+0.0) 10.02m(+0.0)
  8 Ganeshamurthi, Sajini     05 United Tamil SC       10.25m     10.52m  +0.0   1   
     FOUL(+0.0) FOUL(1.2) 10.52m(+0.0) 10.51m(+0.0) FOUL(+0.0) 9.88m(+0.0)
  9 O'Donnell, Meah           03 Royal City AC         10.68m      9.94m  +0.0 
     FOUL(1.2) 9.94m(+0.0) 9.77m(+0.0)           
 
Event 32  Men Triple Jump U20
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mathi, Arwin              05 United Tamil SC       13.62m     14.12m   0.7  10   
     13.63m(0.3) 13.67m(0.3) 13.84m(+0.0) 14.12m(0.7) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0)
  2 West, Kenneth             02 Flying Angels         15.04m     13.97m   0.5   8   
     FOUL(+0.0) FOUL(1.2) 13.97m(0.5) FOUL(+0.0) FOUL(1.2) FOUL(+0.0)
  3 Shahzadeh, Arman          04 Flying Angels         14.30m     13.69m  +0.0   6   
     11.55m(1.5) 13.08m(0.2) 13.39m(1.7) 13.49m(0.1) 13.69m(+0.0) 13.46m(0.3)
  4 N'Daw, Amari              05 Speed Academy         11.16m     12.88m   0.6   5   
     12.54m(0.7) FOUL(1.0) 12.88m(0.6) FOUL(2.2) 12.62m(0.9) 12.82m(0.7)
  5 Balendra, Jeevesh         06 United Tamil SC       12.74m     12.68m  +0.0   4   
     12.68m(+0.0) 12.43m(0.6) 12.65m(0.3) 12.37m(0.2) 12.14m(2.0) FOUL(1.8)
  6 Service, Shayne           03 Flying Angels         12.67m     12.63m   1.6   3   
     12.63m(1.6) 12.40m(1.1) 12.36m(0.2) FOUL(1.0) FOUL(+0.0) 12.58m(0.7)
  7 Ranne, Eman               02 Phoenix Athletic      13.60m     12.36m   0.6   2   
     FOUL(0.5) 12.36m(0.6) 12.20m(+0.0) 12.09m(1.4) PASS      PASS     
  8 Arulrajan, Sayanthan      07 United Tamil SC       11.89m     12.21m   1.4   1   
     11.93m(0.9) 12.21m(1.4) 11.93m(1.2) 11.83m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(1.4)
  9 Balaramana, Ashvin        06 United Tamil SC       11.71m     11.86m   1.4 
     FOUL(1.4) 11.86m(1.4) FOUL(1.1)         
 10 Masena, Bebelo-Noah       02 C.A.N.I.                         11.76m   0.2 
     FOUL(+0.0) 11.46m(+0.0) 11.76m(0.2)         
 11 Kulainthiran, Banujan     06 United Tamil SC       12.46m     11.63m  +0.0 
     11.20m(1.4) 11.33m(0.3) 11.63m(+0.0)         
 
Event 33  Women Shot Put 4.00kg U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ezukuse, Biniosa          02 Project Athletic      14.18m     13.99m   10   
      13.37m  13.10m  13.50m  13.16m  13.73m  13.99m
  2 Sands, Liv                03 London Western        12.97m     12.92m    8   
      12.30m  12.59m  12.64m  12.79m  12.85m  12.92m
  3 Clifford, Lauralyn        03 Project Athletic      11.75m     12.15m    6   
      11.43m  FOUL  11.77m  FOUL  12.10m  12.15m
  4 Forshaw, Rose             04 Uni. Windsor AC       13.07m     12.02m    5   
      11.80m  11.59m  11.92m  11.68m  12.02m  11.90m
  5 De Buglio, Martina        04 Project Athletic      11.85m     10.88m    4   
      9.93m  10.88m  FOUL  FOUL  10.51m  10.42m
  6 Turner, Jacqueline        02 Uni. Windsor AC       11.23m     10.76m    3   
      FOUL  9.19m  9.21m  10.76m  FOUL  10.02m
  7 Cochrane, Breanna         04 South Simcoe          12.78m     10.19m    2   
      10.19m  10.05m  FOUL  9.35m  9.67m  9.87m
  8 Martin, Harley            04 Saugeen T.F.A.        12.06m      9.99m    1   
      9.80m  FOUL  FOUL  9.87m  9.92m  9.99m
  9 Koller, Ella              02 Laurel Creek                      7.93m  
      7.93m  7.75m  7.57m         
 -- Kistulinec, Kristyn       02 Unattached ON         11.35m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 34  Men Shot Put 6.00kg U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lewis, Spencer            03 Beckwith AC           16.54m     16.05m   10   
      15.55m  15.82m  FOUL  FOUL  14.95m  16.05m
  2 Foster, Blake             03 Sarnia Athletics      15.00m     14.70m    8   
      14.70m  14.44m  FOUL  FOUL  FOUL  14.60m
  3 Kizell, William           03 Brockville Legi.      14.88m     14.31m    6   
      12.35m  12.89m  13.76m  13.52m  12.85m  14.31m
  4 Vandenboorn, Jeremy       04 Unattached ON         13.75m     13.66m    5   
      12.97m  12.66m  13.11m  12.92m  13.66m  13.50m
  5 Osborne, Zac              03 Unattached ON         13.18m     13.58m    4   
      FOUL  13.58m  FOUL  13.37m  12.66m  12.42m
  6 Stanat, Arthur            03 St Thomas Legion      14.21m     13.50m    3   
      13.42m  FOUL  13.28m  13.50m  FOUL  12.80m
 
Event 35  Women Discus Throw 1.00kg U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tunks, Julia              06 London Western        53.94m     48.33m   10   
      48.33m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
  2 Van Stuyvenberg, Hanna    02 Saugeen T.F.A.        42.48m     42.53m    8   
      40.29m  37.06m  FOUL  41.56m  41.61m  42.53m
  3 Alty, Emily               02 Unattached ON         44.33m     41.43m    6   
      FOUL  39.65m  40.84m  39.72m  FOUL  41.43m
  4 Sands, Liv                03 London Western        42.25m     40.55m    5   
      FOUL  FOUL  38.14m  39.96m  40.55m  39.72m
  5 De Buglio, Martina        04 Project Athletic      40.44m     40.29m    4   
      FOUL  36.97m  FOUL  38.77m  40.29m  39.57m
  6 Forshaw, Rose             04 Uni. Windsor AC       44.76m     40.21m    3   
      36.44m  39.77m  FOUL  38.31m  FOUL  40.21m
  7 Ezukuse, Biniosa          02 Project Athletic      40.84m     37.74m    2   
      FOUL  30.21m  33.71m  32.60m  37.44m  37.74m
  8 Cochrane, Breanna         04 South Simcoe          36.09m     35.09m    1   
      34.72m  35.09m  34.40m  33.70m  FOUL  FOUL
  9 Turner, Jacqueline        02 Uni. Windsor AC       36.65m     33.38m  
      32.57m  FOUL  33.38m         
 10 Tunks, Jenna              09 London Western        36.78m     33.10m  
      33.10m  32.58m  FOUL          
 11 Hastings, Avery           04 Laurel Creek          35.69m     31.07m  
      FOUL  31.07m  FOUL           
 12 Larson, Tyler             03 London Western        31.75m     29.45m  
      29.45m  26.63m  FOUL         
 13 Van Stuyvenberg, Michell  05 Saugeen T.F.A.        32.25m     29.27m  
      28.76m  29.27m  25.64m         
 14 Kizell, Kathryn           05 Brockville Legi.      25.71m     21.81m  
      FOUL  FOUL  21.81m         
 
Event 36  Men Discus Throw 1.75kg U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Foster, Blake             03 Sarnia Athletics      43.01m     46.14m   10   
      FOUL  40.23m  FOUL  46.14m  FOUL  FOUL
  2 Kizell, William           03 Brockville Legi.      49.30m     46.08m    8   
      43.42m  46.08m  43.12m  40.16m  45.63m  44.77m
  3 Lewis, Spencer            03 Beckwith AC           47.53m     44.90m    6   
      43.50m  43.86m  44.90m  44.26m  43.96m  FOUL
  4 Stanat, Arthur            03 St Thomas Legion      42.18m     43.82m    5   
      36.35m  40.80m  43.36m  42.34m  43.82m  39.42m
  5 Challis, Tyler            02 York Uni T.F.C.       48.09m     43.22m    4   
      FOUL  39.48m  42.19m  FOUL  43.22m  42.01m
  6 Garrett, Ryan             02 Unattached ON         40.78m     41.65m    3   
      40.92m  FOUL  40.41m  41.65m  41.41m  FOUL
  7 Vandenboorn, Jeremy       04 Unattached ON         40.77m     41.59m    2   
      38.22m  40.65m  FOUL  41.59m  FOUL  41.17m
  8 Hollo, Ravi               03 Niagara Olympic       37.26m     39.44m    1   
      33.11m  38.31m  39.44m  35.77m  37.02m  36.89m
 
Event 37  Women Hammer Throw 4.00kg U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Billie            02 Saugeen T.F.A.        56.40m     54.90m   10   
      53.97m  FOUL  54.90m  48.95m  54.69m  54.06m
  2 Campbell, Mackenzie       02 Brantford T.F.C.      54.10m     52.96m    8   
      FOUL  FOUL  48.88m  52.96m  51.39m  FOUL
  3 Fray-Samuel, Zayna        03 Project Athletic      51.22m     49.25m    6   
      42.81m  47.78m  49.25m  FOUL  47.46m  FOUL
  4 Osezua, Omonye            02 Project Athletic      49.87m     49.09m    5   
      FOUL  44.45m  46.85m  49.09m  45.54m  FOUL
  5 Manousaridis, Ana Maria   05 York Uni T.F.C.       47.60m     44.08m    4   
      42.41m  44.08m  40.07m  42.55m  FOUL  42.87m
  6 Shepherd, Naiylah         03 Project Athletic      46.74m     43.18m    3   
      FOUL  43.12m  FOUL  41.80m  43.18m  41.75m
  7 Saldutto, Sophia          05 York Uni T.F.C.       42.88m     42.83m    2   
      FOUL  40.99m  42.83m  FOUL  FOUL  42.82m
  8 Van Stuyvenberg, Hanna    02 Saugeen T.F.A.        46.70m     42.32m    1   
      FOUL  42.32m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Van Stuyvenberg, Michell  05 Saugeen T.F.A.        53.52m     41.71m  
      40.18m  41.71m  40.88m         
 10 Ezukuse, Biniosa          02 Project Athletic      47.11m     40.91m  
      40.91m  FOUL  40.88m         
 11 Cochrane, Breanna         04 South Simcoe          46.21m     40.84m  
      40.84m  37.76m  FOUL         
 12 Kistulinec, Kristyn       02 Unattached ON         37.72m     38.71m  
      FOUL  FOUL  38.71m         
 13 De Buglio, Martina        04 Project Athletic      41.84m     38.60m  
      FOUL  38.60m  FOUL         
 14 Sands, Liv                03 London Western        40.63m     38.47m  
      FOUL  38.47m  FOUL         
 15 Cuffy, Shai               03 Boost Athletics       33.74m     33.91m  
      FOUL  FOUL  33.91m         
 16 Larson, Tyler             03 London Western        32.89m     29.43m  
      29.43m  FOUL  FOUL         
 -- Clifford, Lauralyn        03 Project Athletic      44.02m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Martin, Harley            04 Saugeen T.F.A.        39.74m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 38  Men Hammer Throw 6.00kg U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Linington, Josh           03 Brantford T.F.C.      57.80m     55.84m   10   
      FOUL  54.30m  55.84m  55.19m  53.93m  55.41m
  2 Challis, Tyler            02 York Uni T.F.C.       58.61m     55.83m    8   
      FOUL  54.02m  55.56m  55.51m  53.74m  55.83m
  3 Foster, Blake             03 Sarnia Athletics      47.00m     50.67m    6   
      48.28m  FOUL  50.67m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Garrett, Ryan             02 Unattached ON         47.63m     48.46m    5   
      43.33m  FOUL  43.56m  42.77m  43.84m  48.46m
  5 Stanat, Arthur            03 St Thomas Legion      42.30m     45.21m    4   
      FOUL  41.65m  41.65m  45.21m  FOUL  43.81m
  6 Kizell, William           03 Brockville Legi.                 43.57m    3   
      36.39m  FOUL  39.74m  42.46m  40.62m  43.57m
 
Event 39  Women Javelin Throw 600g U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roy, Makayla              02 Brantford T.F.C.      43.72m     40.70m   10   
      40.70m  35.20m  36.25m  FOUL  36.72m  39.54m
  2 Powers-Luketic, Taylor    02 Unattached ON         40.75m     38.11m    8   
      35.16m  36.82m  35.15m  38.11m  35.59m  38.11m
  3 Briscoe, Kate             05 Border City AC        42.82m     37.72m    6   
      30.51m  33.23m  33.50m  36.10m  37.72m  37.63m
  4 Forshaw, Rose             04 Uni. Windsor AC       35.95m     37.17m    5   
      31.88m  35.12m  34.42m  34.69m  34.18m  37.17m
  5 Seagris, Alex             04 Border City AC        45.10m     35.90m    4   
      35.90m  35.18m  32.62m  FOUL  34.75m  35.68m
  6 Meloche, Alexis           03 Border City AC        38.84m     35.85m    3   
      33.00m  35.85m  33.20m  32.21m  FOUL  FOUL
  7 Cochrane, Breanna         04 South Simcoe          38.38m     35.16m    2   
      29.77m  30.16m  31.22m  35.16m  33.98m  33.59m
  8 Saldutto, Sophia          05 York Uni T.F.C.       32.44m     32.08m    1   
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  25.30m  32.08m
 
Event 40  Men Javelin Throw 800g U20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Saldutto, Callan          02 York Uni T.F.C.       69.88m     64.27m   10   
      58.26m  64.27m  PASS  PASS  PASS  PASS
  2 Burr, Toren               02 Brantford T.F.C.      58.94m     58.00m    8   
      56.25m  51.87m  FOUL  54.08m  FOUL  58.00m
  3 Torrance, William         03 Unattached ON         61.23m     54.00m    6   
      51.38m  FOUL  54.00m  50.60m  FOUL  50.31m
  4 Smart-Reed, Daniel        02 Sisu Throws           55.39m     53.75m    5   
      46.88m  FOUL  49.49m  51.95m  48.05m  53.75m
  5 Bartlett, Benjamin        03 Border City AC        52.69m     53.02m    4   
      FOUL  46.65m  48.76m  49.32m  47.98m  53.02m
  6 MacDougall, Bronis        03 Brockville Legi.      56.99m     51.05m    3   
      47.03m  47.94m  51.05m  49.14m  FOUL  FOUL
  7 Clarke, Sean              04 Border City AC        50.14m     46.86m    2   
      45.00m  FOUL  39.50m  40.54m  46.86m  45.24m
  8 Combres, Tatem            04 Border City AC        48.89m     44.92m    1   
      42.91m  44.03m  44.92m  41.32m  42.05m  39.19m
  9 Jhajj, Harkaran Singh     02 Woodstock Legion                 42.97m  
      42.97m  FOUL  37.99m           
 10 Jyrkama, Isaac            03 Kitch. Waterloo                  26.94m  
      22.72m  21.67m  26.94m           
 
Event 41  Women 4x100 Meter Relay U20
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Golden Eagles Track Club  'A'                       47.23      48.88   10   
     1) Kidd, Jasmine 03                2) Miller, Trinity 03             
     3) Chapman, Janay 02               4) James, Jenna 03                
  2 Ottawa Lions T.F.C.  'B'                                      X50.03  
     1) McQuinn, Cora 04                2) Ogunremi, Doyin 02             
     3) Brennan, Emily 04               4) Borgella, Bianca 03            
  3 Ottawa Lions T.F.C.  'A'                            51.22      50.13    8   
     1) Lu Langley, Vanessa 02          2) Manor, Kathryn 03              
     3) Gilmour, Audrey 03              4) Procyk, Paulina 02             
 
Event 42  Men 4x100 Meter Relay U20
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Flying Angels Academy  'A'                          42.11      42.51   10   
     1) Denny, Nathan 04                2) Daley, Norico 02               
     3) Moseley, Melique 03             4) Small, Almond 03               
  2 Ottawa Lions T.F.C.  'A'                            44.09      42.70    8   
     1) Gebara, Seiyf Udeen 03          2) Nicoletti, Luca 04             
     3) Moulongou, David 03             4) Adeleye, David 02              
  3 Border City AC  'A'                                 42.50      42.76    6   
     1) Gilham, Ryan 02                 2) Beaulieu, Benjamin 02          
     3) Tilson, Ben 03                  4) Grainger, Jacob 03             
  4 Golden Eagles Track Club  'A'                       41.55      43.10    5   
     1) Rose, Jalon 03                  2) Brookes, Zion 02               
     3) Al Awamleh, Zaid 02             4) Rose, Jadon 03                 
  5 Border City AC  'B'                                 44.50     X44.43  
     1) Samuel, Sammy 03                2) Bailey, Josh 03                
     3) Johnson, Levi 03                4) Combres, Tatem 04              
  6 Ottawa Lions T.F.C.  'B'                                      X44.78  
     1) Bryant, Zach 02                 2) Kukla-Colby, Thomas 04         
     3) Newman, Keito 03                4) Landon, Dillon 02              
 
Event 43  Women 4x400 Meter Relay U20
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Durham Legion Athletics  'A'                                 3:51.97   10   
     1) Olesinski, Emily 03             2) Erotocritou, Andriana 03       
     3) Rodrigues, Reyne 04             4) St. Louis, Madison 03          
         56.5108 (56.5108)      1:59.8433 (1:03.3325)        2:55.0773 (55.2340)
  2 Ottawa Lions T.F.C.  'A'                          3:48.24    4:03.26    8   
     1) Ogunremi, Doyin 02              2) Brennan, Emily 04              
     3) Gilmour, Audrey 03              4) McQuinn, Cora 04               
     1:00.1753 (1:00.1753)      2:03.5228 (1:03.3475)      3:04.0168 (1:00.4940)
  3 Ottawa Lions T.F.C.  'B'                                    X4:27.62  
     1) Munro, Grace 04                 2) Lu Langley, Vanessa 02         
     3) Stonham, Louise 05              4) Van Brabant, Amelia 05         
     1:00.5133 (1:00.5133)      2:14.8808 (1:14.3675)      3:21.5793 (1:06.6985)
 
Event 44  Men 4x400 Meter Relay U20
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 St Thomas Legion Track & Field  'A'               3:36.28    3:24.65   10   
     1) Belanger, Dylen 04              2) Gray, Fox 05                   
     3) Basson, Mason 04                4) Roth, Michael 02               
         50.8319 (50.8319)        1:45.2174 (54.3855)        2:36.7429 (51.5255)
  2 Ottawa Lions T.F.C.  'A'                          3:25.28    3:24.71    8    YC CR 18.5
     1) Kukla-Colby, Thomas 04          2) Nicoletti, Luca 04             
     3) Newman, Keito 03                4) Moulongou, David 03            
         48.9054 (48.9054)        1:41.9184 (53.0130)        2:33.1569 (51.2385)
  3 Blue Devils Athletics Club  'A'                   3:29.00    3:31.72    6   
     1) Gordon, Thomas 04               2) Taffese, Nathanael 02          
     3) Pocchi, Gaetano 04              4) Trieu, Nick 03                 
         54.8919 (54.8919)        1:41.9184 (47.0265)      2:42.5969 (1:00.6785)
  4 Border City AC  'A'                               3:22.00    3:31.79    5   
     1) Gilham, Ryan 02                 2) Bailey, Josh 03                
     3) Beaulieu, Benjamin 02           4) Tilson, Ben 03                 
         54.0394 (54.0394)        1:51.5179 (57.4785)        2:43.9729 (52.4550)
  5 Ottawa Lions T.F.C.  'B'                                    X3:32.68  
     1) Carty, Xavier 03                2) Taylor, Andrew 03              
     3) Fortier, Jeremy 02              4) Nonez, Fabrice 02              
         53.1044 (53.1044)        1:47.9949 (54.8905)        2:41.3694 (53.3745)
  6 Ottawa Lions T.F.C.  'C'                                    X3:36.38  
     1) Adeleye, David 02               2) Bouma, Phoenix 03              
     3) Gebara, Seiyf Udeen 03          4) Robinson, Samuel 03            
         51.3579 (51.3579)        1:49.0159 (57.6580)        2:43.4049 (54.3890)
  7 Unattached Ontario  'A'                           3:40.00    3:42.11    4   
     1) Arulananthan, Ajandan 03        2) Stafford, Nicholas 05          
     3) Jiang, David 06                 4) Rashid-Cocker, Ethan 05        
         49.8854 (49.8854)      1:50.0944 (1:00.2090)        2:47.6959 (57.6015)
 
Event 45  Women 4x800 Meter Relay U20
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newmarket Huskies Track Club  'A'                 9:23.00   10:02.08   10   
     1) Ylipahkala, Abby 03             2) Ash, Caroline 04               
     3) Lee, Caden 04                   4) Spina, Brooke 05               
     1:12.4506 (1:12.4506)      2:27.7606 (1:15.3100)      3:43.2891 (1:15.5285)
     4:57.1966 (1:13.9075)      6:11.0486 (1:13.8520)      7:32.1336 (1:21.0850)
     8:45.9896 (1:13.8560)
 
Event 46  Men 4x800 Meter Relay U20
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 London Western T.F.C.  'A'                        7:55.00    8:11.40   10   
     1) Coles, Tristan 04               2) McPhee, Zachary 02             
     3) McAllister, Heath 04            4) Coles, Aiden 04                
         58.5212 (58.5212)      1:58.5867 (1:00.0655)        2:58.3057 (59.7190)
     4:03.9592 (1:05.6535)      5:06.4407 (1:02.4815)      6:14.3957 (1:07.9550)
       7:11.4302 (57.0345)
  2 Ottawa Lions T.F.C.  'A'                                     8:24.37    8   
     1) Taylor, Andrew 03               2) Bouma, Phoenix 03              
     3) Porter, Cameron 03              4) Roy, Jackson 02                
     1:00.6877 (1:00.6877)      2:08.6682 (1:07.9805)        3:07.2832 (58.6150)
     4:10.8367 (1:03.5535)      5:12.6562 (1:01.8195)      6:21.8007 (1:09.1445)
       7:19.6432 (57.8425)
  3 Laurel Creek T.F.C.  'A'                          8:02.99    8:37.29    6   
     1) Chapple, Brendan 04             2) Hopkins, Alex 03               
     3) Hammell, Phillip 03             4) Hayes, Jackson 03              
         58.7272 (58.7272)      2:01.9187 (1:03.1915)      3:05.8162 (1:03.8975)
     4:10.4512 (1:04.6350)      5:11.4727 (1:01.0215)      6:18.5097 (1:07.0370)
     7:21.7472 (1:03.2375)
 
Event 47  Women Heptathlon U20
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Weening, Abby             03 Peak Velocity           4169       4627      10   
  2 Selkirk, Robin            03 Unattached ON           3977       4344       8   
  3 Adderley Julien, Hannah   03 Golden Eagles                      3970       6   
  4 Parker, Rebecca           03 Unattached ON                      3957       5   
 
Event 47  Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles 0.840m U20 Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Weening, Abby             03 Peak Velocity            14.33   1.6    932
  2 Selkirk, Robin            03 Unattached ON            16.18   1.6    692
  3 Parker, Rebecca           03 Unattached ON            17.62   1.6    528
  4 Adderley Julien, Hannah   03 Golden Eagles            18.62   1.6    426
 
Event 47  Heptathlon: #2 Women High Jump U20 Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Rebecca           03 Unattached ON            1.68m     830
     1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 
        O    P    O    O    O    O   XO   XO    O   XO  XXX 
  2 Weening, Abby             03 Peak Velocity            1.62m     759
     1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Selkirk, Robin            03 Unattached ON            1.62m     759
     1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  4 Adderley Julien, Hannah   03 Golden Eagles            1.56m     689
     1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 
        O    O   XO    O    O    O   XO   XO  XXX 
 
Event 47  Heptathlon: #3 Women Shot Put 4.00kg U20 Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Selkirk, Robin            03 Unattached ON           10.88m     587
      10.55m  10.88m  10.83m            
  2 Weening, Abby             03 Peak Velocity            9.33m     486
      9.33m  8.95m  8.89m            
  3 Parker, Rebecca           03 Unattached ON            8.14m     408
      7.92m  7.63m  8.14m            
  4 Adderley Julien, Hannah   03 Golden Eagles            7.69m     379
      7.14m  7.00m  7.69m            
 
Event 47  Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash U20 Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Weening, Abby             03 Peak Velocity            25.82   1.7    813
  2 Adderley Julien, Hannah   03 Golden Eagles            26.17   1.7    782
  3 Parker, Rebecca           03 Unattached ON            26.56   1.7    749
  4 Selkirk, Robin            03 Unattached ON            27.69   1.7    655
 
Event 47  Heptathlon: #5 Women Long Jump U20 Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Adderley Julien, Hannah   03 Golden Eagles            5.35m   2.1    657
     5.25m(+0.0) 5.35m(2.1) FOUL(+0.0)            
  2 Weening, Abby             03 Peak Velocity            5.25m  -0.5    628
     5.25m(-0.5) 5.17m(-0.6) 5.20m(+0.0)            
  3 Selkirk, Robin            03 Unattached ON            4.91m  +0.0    535
     FOUL(+0.0) FOUL(1.0) 4.91m(+0.0)            
  4 Parker, Rebecca           03 Unattached ON            4.69m  +0.0    477
     4.69m(+0.0) 4.67m(+0.0) PASS(+0.0)            
 
Event 47  Heptathlon: #6 Women Javelin Throw 600g U20 Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Selkirk, Robin            03 Unattached ON           30.92m     494
      30.71m  FOUL  30.92m            
  2 Adderley Julien, Hannah   03 Golden Eagles           27.37m     427
      27.37m  12.06m  FOUL            
  3 Weening, Abby             03 Peak Velocity           26.14m     404
      25.56m  26.14m  23.37m            
  4 Parker, Rebecca           03 Unattached ON           20.58m     300
      16.12m  18.94m  20.58m            
 
Event 47  Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run U20 Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Rebecca           03 Unattached ON          2:32.28     665
     1:12.3178 (1:12.3178)
  2 Selkirk, Robin            03 Unattached ON          2:35.79     622
     1:13.3288 (1:13.3288)
  3 Adderley Julien, Hannah   03 Golden Eagles          2:36.81     610
     1:12.4298 (1:12.4298)
  4 Weening, Abby             03 Peak Velocity          2:37.24     605
     1:14.0253 (1:14.0253)
 
Event 48  Men Decathlon U20
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McDonald, Owen            02 London Western          5687       6151      10   
  2 Wilson, Cole              03 Woodstock Legion                   6142       8   
  3 Tzvetkov, Denis           03 Thorold Elite                      5879       6   
  4 Collins, Isaiah           02 London Western          6400       5708       5   
  5 Skerl, Mark               03 Monte Cristo TC                    5582       4   
  6 Wallner, Leo              03 Ottawa Lions                       4938       3   
 
Event 48  Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash U20 Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Skerl, Mark               03 Monte Cristo TC          11.24  -0.5    808
  2 Tzvetkov, Denis           03 Thorold Elite            11.38  -0.5    778
  3 Wallner, Leo              03 Ottawa Lions             11.76  -0.5    699
  4 Wilson, Cole              03 Woodstock Legion         11.78  -0.5    695
  5 McDonald, Owen            02 London Western           11.96  -0.5    659
  6 Collins, Isaiah           02 London Western           12.08  -0.5    635
  7 Dommasch, Noah            02 Royal City AC            12.16  -0.5    620
 
Event 48  Decathlon: #2 Men Long Jump U20 Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Skerl, Mark               03 Monte Cristo TC          6.88m  +0.0    785
     6.88m(+0.0) FOUL      PASS                 
  2 Tzvetkov, Denis           03 Thorold Elite            6.87m  +0.0    783
     FOUL      6.87m(+0.0) 5.65m(+0.0)            
  3 Wilson, Cole              03 Woodstock Legion         6.32m  +0.0    657
     6.14m(+0.0) 6.17m(+0.0) 6.32m(+0.0)            
  4 Dommasch, Noah            02 Royal City AC            6.28m  +0.0    648
     6.10m(+0.0) 6.28m(+0.0) 6.22m(+0.0)            
  5 Wallner, Leo              03 Ottawa Lions             6.11m  +0.0    610
     6.11m(+0.0) 5.97m(+0.0) 5.90m(+0.0)            
  6 McDonald, Owen            02 London Western           5.95m  +0.0    576
     FOUL      FOUL      5.95m(+0.0)            
  7 Collins, Isaiah           02 London Western           5.93m  +0.0    571
     5.88m(+0.0) FOUL      5.93m(+0.0)            
 
Event 48  Decathlon: #3 Men Shot Put 6.00kg U20 Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Cole              03 Woodstock Legion        12.61m     643
      11.80m  11.97m  12.61m            
  2 Collins, Isaiah           02 London Western          12.59m     642
      11.37m  12.59m  FOUL            
  3 Tzvetkov, Denis           03 Thorold Elite           11.53m     578
      10.40m  FOUL  11.53m            
  4 McDonald, Owen            02 London Western          11.42m     571
      10.74m  FOUL  11.42m            
  5 Dommasch, Noah            02 Royal City AC           10.49m     515
      10.49m  FOUL  10.31m            
  6 Skerl, Mark               03 Monte Cristo TC         10.24m     500
      10.02m  10.24m  9.77m            
  7 Wallner, Leo              03 Ottawa Lions             8.95m     423
      8.45m  8.30m  8.95m            
 
Event 48  Decathlon: #4 Men High Jump U20 Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Cole              03 Woodstock Legion         2.00m     803
     1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 1.97 2.00 
        O    O    O    O    O  XXO    O 
  2 Dommasch, Noah            02 Royal City AC            1.88m     696
     1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 
        O    O    P    O    O    P  XXX 
  3 Wallner, Leo              03 Ottawa Lions             1.76m     593
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  4 Skerl, Mark               03 Monte Cristo TC          1.73m     569
     1.70 1.73 1.76 
        O    O  XXX 
  5 Tzvetkov, Denis           03 Thorold Elite            1.70m     544
     1.64 1.67 1.70 1.73 
       XO    O    O  XXX 
  5 McDonald, Owen            02 London Western           1.70m     544
     1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 
        O    P    O    O    O   XO  XXX 
  7 Collins, Isaiah           02 London Western           1.64m     496
     1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
       XO    P   XO    O  XXX 
 
Event 48  Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash U20 Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Skerl, Mark               03 Monte Cristo TC          51.17     761
  2 McDonald, Owen            02 London Western           52.28     713
  3 Dommasch, Noah            02 Royal City AC            53.42     664
  4 Wallner, Leo              03 Ottawa Lions             53.67     653
  5 Tzvetkov, Denis           03 Thorold Elite            54.87     604
  6 Wilson, Cole              03 Woodstock Legion         54.89     603
  7 Collins, Isaiah           02 London Western           56.29     548
 
Event 48  Decathlon: #6 Men 110 Meter Hurdles 0.990m U20 Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Skerl, Mark               03 Monte Cristo TC          14.76  -1.6    879
  2 Wilson, Cole              03 Woodstock Legion         15.87  -1.6    747
  3 McDonald, Owen            02 London Western           16.55  -1.6    672
  4 Collins, Isaiah           02 London Western           16.69  -1.6    657
  5 Wallner, Leo              03 Ottawa Lions             16.83  -1.6    642
  6 Tzvetkov, Denis           03 Thorold Elite            16.90  -1.6    635
 
Event 48  Decathlon: #7 Men Discus Throw 1.75kg U20 Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Collins, Isaiah           02 London Western          35.51m     574
      35.42m  FOUL  35.51m            
  2 Tzvetkov, Denis           03 Thorold Elite           34.89m     561
      34.89m  34.18m  FOUL            
  3 McDonald, Owen            02 London Western          33.47m     533
      33.47m  FOUL  FOUL            
  4 Wilson, Cole              03 Woodstock Legion        30.13m     467
      FOUL  FOUL  30.13m            
  5 Wallner, Leo              03 Ottawa Lions            24.59m     359
      20.12m  FOUL  24.59m            
 -- Skerl, Mark               03 Monte Cristo TC           FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 48  Decathlon: #8 Men Pole Vault U20 Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDonald, Owen            02 London Western           3.90m     590
     3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 
        O    O   XO    O  XXX 
  2 Tzvetkov, Denis           03 Thorold Elite            3.80m     562
     3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 
        O    P    O    O    O   XO  XXX 
  3 Collins, Isaiah           02 London Western           3.70m     535
     2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 
       XO    O    P    O   XO  XXO    O  XXO    O    O  XXX 
  4 Wilson, Cole              03 Woodstock Legion         3.20m     406
     2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 
        O    P    O    P    O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  5 Wallner, Leo              03 Ottawa Lions             2.90m     333
     2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 
        O    O    O    O  XXO    O    O    O  XXX 
  6 Skerl, Mark               03 Monte Cristo TC          2.80m     309
     2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 
        O   XO    P    O   XO   XO   XO  XXX 
 
Event 48  Decathlon: #9 Men Javelin Throw 800g U20 Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tzvetkov, Denis           03 Thorold Elite           50.06m     589
      43.68m  48.22m  50.06m            
  2 McDonald, Owen            02 London Western          49.53m     582
      FOUL  45.89m  49.53m            
  3 Wilson, Cole              03 Woodstock Legion        44.81m     512
      41.86m  44.81m  44.09m            
  4 Collins, Isaiah           02 London Western          41.93m     470
      FOUL  41.93m  FOUL            
  5 Skerl, Mark               03 Monte Cristo TC         39.77m     439
      34.77m  38.80m  39.77m            
 -- Wallner, Leo              03 Ottawa Lions              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 48  Decathlon: #10 Men 1500 Meter Run U20 Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDonald, Owen            02 London Western         4:35.21     711
         50.6964 (50.6964)      2:02.9139 (1:12.2175)      3:19.2264 (1:16.3125)
  2 Wallner, Leo              03 Ottawa Lions           4:48.73     626
         51.6189 (51.6189)      2:13.6699 (1:22.0510)      3:38.4284 (1:24.7585)
  3 Wilson, Cole              03 Woodstock Legion       4:51.56     609
         51.4229 (51.4229)      2:09.7349 (1:18.3120)      3:34.5499 (1:24.8150)
  4 Collins, Isaiah           02 London Western         4:56.57     580
         54.8549 (54.8549)      2:13.7279 (1:18.8730)      3:35.1899 (1:21.4620)
  5 Skerl, Mark               03 Monte Cristo TC        5:04.81     532
         53.8334 (53.8334)      2:12.5974 (1:18.7640)      3:40.3714 (1:27.7740)
  6 Tzvetkov, Denis           03 Thorold Elite          6:04.86     245
         56.1919 (56.1919)      2:29.6199 (1:33.4280)      4:17.5029 (1:47.8830)
 
                 Combined Team Scores - U20 - 43 Events Scored
===============================================================================
    1) Ottawa Lions T.F.C.        108        2) Flying Angels Academy     107   
    3) London Western T.F.C.       95        4) St Thomas Legion Track &   86   
    5) Golden Eagles Track Club    66        6) Project Athletics Track a  65   
    7) Monte Cristo Track Club     57        8) Border City AC             53   
    9) Sarnia Athletics Southwest  45       10) C.A.N.I. Athletics         38   
   11) Brantford T.F.C.            36       12) Laurel Creek T.F.C.        34   
   12) Speed Academy Athletics Cl  34       14) Windsor Legion T.F.C.      33   
   15) United Tamil Sports Club    32       16) Maximus Performance        30   
   17) York University Track & Fi  29       18) Hamilton Olympic Club      27   
   18) Brockville Legion Track Cl  27       20) Saugeen T&F Association    25   
   21) Durham Legion Athletics     23       22) Elite Jumps                21.50
   23) Track North Athletic Club   21       24) South Simcoe Dufferin T.F  20   
   25) Newmarket Huskies Track Cl  18       25) Toronto West Athletics     18   
   27) Phoenix Athletics Assoc. o  16       27) Beckwith Athletics Club    16   
   27) U Windsor Athletic Club     16       30) Niagara Olympic Club       15   
   31) Bolton Pole Vault           14.50    32) Thorold Elite Track Club   13   
   32) Royal City Athletics Club   13       32) Blue Devils Athletics Clu  13   
   35) Invictus Athletics Club     12       36) Peak Velocity Athletics    10   
   36) Physi-Kult                  10       38) Woodstock Legion Athletic   8   
   39) Burlington Track & Field C   7       40) Toronto Olympic Track & F   6   
   41) Brampton Track Club INC.     5       41) SISU Throws Club            5   
   43) Quinte Frontenac Track Clu   4       44) Mississauga Olympians T&F   2   
   44) Durham Dragons Athletics     2       44) Les Coureurs De Bois        2   
   44) Harbour Track - Hamilton     2       44) Greater Uxbridge Road Run   2   
   44) Runners Edge Track Club      2                                           
 
                 Combined Team Scores - Open - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) Harbour Track - Hamilton    29        2) Physi-Kult                 18   
    3) Toronto West Athletics       9        4) London Western T.F.C.       3   
    5) Monarch Athletics Club       2                                          

User Comments

  • Currently, there are no comments.