• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

ASEA Spring Opener

Moncton, NB
May 14th, 2022

Licensed to Athletisme Sud-est South East Athl. Club      HY-TEK's Meet Manager
                        ASEA Spring Opener - 14/05/2022                        
                                  14/05/2022                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 14+ 100 Meter Sprint
========================================================================
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brudkowski, Monika        16 A.S.E.A.                 13.54q  0.4  1 
  2 Smikle, Shaniece          15 Harrison Tri             13.72q  0.3  2 
  3 Macintosh, Abby           18 Bernice MacN             14.38q  0.4  1 
  4 Lynch, Kenzie             16 Harrison Tri             14.65q  0.4  1 
  5 Roussy, Chloe             16 A.S.E.A.                 14.75q  0.3  2 
  6 Lewis, Emily              16 Harrison Tri             14.89q  0.3  2 
  7 Lirette, Abigail          18 Bernice MacN             15.63q  0.4  1 
  8 Redmond, Brianna          16 Harrison Tri             15.82q  0.3  2 
  9 LeBlanc, Sarah            15 Bernice MacN             16.00q  0.3  2 
 10 Thomson, Lily             18 1A Riverview             16.25q  0.4  1 
 11 Erhardt, Sophie           17 Bernice MacN             16.70q  0.4  1 
 12 Christensen, Oakher       13 J.M.A. Armst             16.80q  0.4  1 
 13 Garden, Kaylee            15 Riverview Hi             16.81q  0.4  1 
 
Event 1  Women 14+ 100 Meter Sprint
========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Smikle, Shaniece          15 Harrison Tri             13.60   1.5  1 
  2 Brudkowski, Monika        16 A.S.E.A.                 13.64   1.5  1 
  3 Macintosh, Abby           18 Bernice MacN             14.55   1.5  1 
  4 Roussy, Chloe             16 A.S.E.A.                 14.80   1.5  1 
  5 Lynch, Kenzie             16 Harrison Tri             14.89   1.5  1 
  6 Lewis, Emily              16 Harrison Tri             15.00   1.5  1 
  7 Lirette, Abigail          18 Bernice MacN             15.46   1.5  1 
  8 Redmond, Brianna          16 Harrison Tri             15.92   1.5  1 
  9 LeBlanc, Sarah            15 Bernice MacN             16.39   0.3  2 
 10 Thomson, Lily             18 1A Riverview             17.07   0.3  2 
 11 Erhardt, Sophie           17 Bernice MacN             17.08   0.3  2 
 12 Garden, Kaylee            15 Riverview Hi             17.20   0.3  2 
 13 Christensen, Oakher       13 J.M.A. Armst             17.23   0.3  2 
 
Event 2  Men 14+ 100 Meter Sprint
========================================================================
    Name                     Age School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Roussel, Francis Charles  17 A.S.E.A.                 11.55q  1.7  1 
  2 Gaudet, Luc               18 Saint John R             11.70q  0.6  3 
  3 Mazerolle, Max            20 Aetos Athlet             11.77q  0.7  2 
  4 Thériault, Jérémie        21 Aetos Athlet             11.90q  0.6  3 
  5 Gordon, Damon             16 Bernice MacN             12.30q  1.7  1 
  6 Zavadskis, Nikita         17 Harrison Tri             12.31q  0.6  3 
  7 Shin, Yun Soo             16 Bernice MacN             12.50q  1.7  1 
  8 Steeves, Clint            24 A.S.E.A.                 12.55q  0.6  3 
  9 Lennox, Cooper            18 Bernice MacN             12.79q  1.7  1 
 10 Shogonya, Fillipo         17 Harrison Tri             13.14q  0.6  3 
 11 Powers, Ryan              16 Bernice MacN             13.29q  1.7  1 
 12 Murphy, Caelen            18 Harrison Tri             13.35q  0.7  2 
 13 Soe, Michael              17 Harrison Tri             13.80q  0.7  2 
 14 Adams, Taylen             18 Riverview Hi             13.88q  0.7  2 
 15 Pitre, Nathan             17 Harrison Tri             14.03q  0.7  2 
 16 Moran, Liam               15 Harrison Tri             14.08q  1.7  1 
 17 Brudkowski, Patryk        12 A.S.E.A.                 14.55   0.6  3 
 18 Capello, Keegan           18 Riverview Hi             14.95   1.7  1 
 
Event 2  Men 14+ 100 Meter Sprint
========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Gaudet, Luc               18 Saint John R             11.77  -0.9  1 
  2 Roussel, Francis Charles  17 A.S.E.A.                 11.78  -0.9  1 
  3 Mazerolle, Max            20 Aetos Athlet             11.88  -0.9  1 
  4 Thériault, Jérémie        21 Aetos Athlet             12.13  -0.9  1 
  5 Steeves, Clint            24 A.S.E.A.                 12.28  -0.9  1 
  6 Zavadskis, Nikita         17 Harrison Tri             12.29  -0.9  1 
  7 Gordon, Damon             16 Bernice MacN             12.36  -0.9  1 
  8 Shin, Yun Soo             16 Bernice MacN             12.85  -0.9  1 
  9 Lennox, Cooper            18 Bernice MacN             13.12  -1.3  2 
 10 Shogonya, Fillipo         17 Harrison Tri             13.33  -1.3  2 
 11 Powers, Ryan              16 Bernice MacN             13.63  -1.3  2 
 12 Murphy, Caelen            18 Harrison Tri             13.67  -1.3  2 
 13 Pitre, Nathan             17 Harrison Tri             14.27  -1.3  2 
 14 Soe, Michael              17 Harrison Tri             14.37  -1.3  2 
 15 Adams, Taylen             18 Riverview Hi             14.53  -1.3  2 
 16 Moran, Liam               15 Harrison Tri             14.69  -1.3  2 
 
Event 5  Women 16+ 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Oneil, Ava                17 Unattached            13:12.35  
  2 Smith West, Lauren        15 1A Riverview          13:25.64  
  3 Hansen, Marlee            18 Riverview Hi          13:57.49  
  4 Wilson, Alex              15 Riverview Hi          15:15.18  
 
Event 6  Men 16+ 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Brandon          27 A.S.E.A.               9:17.01  
  2 Bennett, Chad             18 Harrison Tri          11:57.12  
  3 Ashe, Calum               17 Riverview Hi          12:18.64  
 
Event 7  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Girouard, Lexie           14 A.S.E.A.               2:37.57  
  2 Nowlan, Claire            15 A.S.E.A.               2:41.42  
  3 Bourdon, Emma             17 Harrison Tri           2:41.74  
  4 Dolan, Avery              18 Bernice MacN           2:48.41  
  5 Doucet, Chloé Line        14 A.S.E.A.               2:55.47  
  6 Miller, Emma              15 Bernice MacN           2:59.63  
  7 Hanham, Olivia            17 Harrison Tri           3:13.57  
  8 Scott, Savannah           15 Bernice MacN           3:14.29  
  9 Ungur, Ana-Alexandra      16 Bernice MacN           3:17.17  
 10 Mowatt, Olivia            16 Bernice MacN           3:24.61  
 
Event 8  Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Brandon          27 A.S.E.A.               2:05.83  
  2 Parent, Frédéric          19 A.S.E.A.               2:06.86  
  3 MacLean, Isaac            17 Bernice MacN           2:08.01  
  4 Hopper, Avery             18 Harrison Tri           2:17.71  
  5 Agbato, Ehizojie          16 Harrison Tri           2:26.77  
  6 Andrews, Declan           16 Bernice MacN           2:37.50  
  7 Duff, Brennan             15 Harrison Tri           3:05.40  
 
Event 9  Girls Under 16 80 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Redmond, Brianna          16 Harrison Tri             19.80  +0.0 
 
Event 10  Women 16+ 100 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Arsenault, Elea           16 Bernice MacN             22.13   1.3 
 
Event 11  Men 16+ 110 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Munro, Colin              16 Bernice MacN             19.52   0.8 
 
Event 13  Boys Under 16 150 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brudkowski, Patryk        12 A.S.E.A.                 21.40   0.9 
 
Event 14  Women 16+ 200 Meter Sprint
========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Brudkowski, Monika        16 A.S.E.A.                 27.83   0.2  1 
  2 Sherwood, Rachel          16 Harrison Tri             30.28  -2.0  3 
  2 Roussy, Chloe             16 A.S.E.A.                 30.28   0.2  1 
  4 Lewis, Emily              16 Harrison Tri             30.85   0.2  1 
  5 Lynch, Kenzie             16 Harrison Tri             30.86   0.9  2 
  6 Macintosh, Abby           18 Bernice MacN             31.60  -2.0  3 
  7 Arsenault, Reaghan        17 Bernice MacN             31.72   0.9  2 
  8 Lirette, Abigail          18 Bernice MacN             32.74  -2.0  3  32.736
  8 Matheson, Ella            16 1A Riverview             32.74  -2.0  3  32.737
 10 Seoll, Suyeon             17 Bernice MacN             34.49   0.9  2 
 11 Levesque, Lacy            15 Bernice MacN             34.60  -2.0  3 
 12 Erhardt, Sophie           17 Bernice MacN             34.92   0.9  2 
 13 LeBlanc, Sarah            15 Bernice MacN             35.30  -2.0  3 
 
Event 15  Men 16+ 200 Meter Sprint
========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Roussel, Francis Charles  17 A.S.E.A.                 23.19   1.3  1 
  2 Thériault, Jérémie        21 Aetos Athlet             23.94   1.2  2 
  3 Gordon, Damon             16 Bernice MacN             24.11   1.3  1 
  4 LeBlanc, Marc-Étienne     18 A.S.E.A.                 24.12   1.3  1 
  5 Tremble, Greysen          15 Bernice MacN             25.52   1.2  2 
  6 Murphy, Caelen            18 Harrison Tri             26.10   1.2  2 
  7 Lee, Peter                18 Harrison Tri             28.44   1.4  3 
  8 Adams, Taylen             18 Riverview Hi             29.73   1.4  3 
  9 Sarson, Morgan            18 Bernice MacN             30.86   1.4  3 
 10 Bayerle, Peter            16 Riverview Hi             31.91   1.2  2 
 
Event 18  Women 16+ 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Girouard, Lexie           14 A.S.E.A.               5:28.61  
  2 Bourdon, Emma             17 Harrison Tri           5:37.33  
  3 Macpherson, Marin         17 Saint John R           6:19.46  
  4 Ungur, Ana-Alexandra      16 Bernice MacN           6:40.24  
 
Event 19  Men 16+ 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Hopper, Avery             18 Harrison Tri           4:56.09  
  2 Tremble, Greysen          15 Bernice MacN           5:28.63  
  3 Agbato, Ehizojie          16 Harrison Tri           5:34.09  
  4 Bennett, Chad             18 Harrison Tri           5:34.19  
  5 Goodwin, Preston          15 Harrison Tri           6:02.39  
  6 Leblanc Fournier, Austin  17 Harrison Tri           6:19.29  
  7 Duff, Brennan             15 Harrison Tri           7:12.23  
 
Event 20  Girls Under 16 300 Meter Sprint
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Enstrom, Sadie            14 Aetos Athlet             46.49  
 
Event 21  Women 16+ 400 Meter Sprint
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Sherwood, Rachel          16 Harrison Tri           1:08.70  
  2 Dolan, Avery              18 Bernice MacN           1:12.31  
  3 Arsenault, Reaghan        17 Bernice MacN           1:15.36  
  4 Levesque, Lacy            15 Bernice MacN           1:20.07  
  5 Miller, Emma              15 Bernice MacN           1:20.60  
  6 Hanham, Olivia            17 Harrison Tri           1:21.35  
  7 Seoll, Suyeon             17 Bernice MacN           1:24.25  
  8 Scott, Savannah           15 Bernice MacN           1:25.72  
 
Event 22  Men 16+ 400 Meter Sprint
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cabalaro, Colton          20 A.S.E.A.                 55.23   1 
  2 Parent, Frédéric          19 A.S.E.A.                 55.51   1 
  3 Shin, Peter               18 Bernice MacN             57.41   1 
  4 Hopper, Avery             18 Harrison Tri             57.84   1 
  5 Tremble, Greysen          15 Bernice MacN           1:00.59   2 
  6 Lee, Peter                18 Harrison Tri           1:04.47   2 
  7 Kong, Dehao (erik)        18 Bernice MacN           1:05.23   2 
  8 Leblanc Fournier, Austin  17 Harrison Tri           1:14.30   2 
  9 Bayerle, Peter            16 Riverview Hi           1:19.43   1 
 
Event 23  Women Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smikle, Shaniece          15 Harrison Tri             4.26m  -1.3 
     3.61m(-0.3) 3.93m(-0.4) 3.93m(+0.0) 4.16m(-0.5) 4.22m(-0.1) 4.26m(-1.3)
  2 Macintosh, Abby           18 Bernice MacN             4.03m   0.5 
     3.95m(-0.1) PASS      3.86m(0.5) 4.03m(0.5) 4.00m(-0.1) 3.72m(-1.3)
  3 Lewis, Sophie             18 Bernice MacN             3.95m  -1.4 
     3.69m(0.5) 3.87m(-1.0) 3.75m(-0.9) 3.84m(-0.1) 3.85m(-0.9) 3.95m(-1.4)
  4 Agbamuche, Kristine       17 Harrison Tri             3.50m  -1.1 
     2.03m(-1.0) FOUL      2.82m(0.8) 3.50m(-1.1) 3.47m(-0.7) 3.47m(-1.6)
  5 Sherwood, Rachel          16 Harrison Tri             3.37m  -0.9 
     FOUL      3.09m(-0.9) 3.37m(-0.9) 3.24m(-1.3) 3.17m(-0.2) 3.18m(1.5)
  6 Arsenault, Elea           16 Bernice MacN             3.21m   0.4 
     3.15m(-0.7) 2.93m(-0.2) 3.12m(-0.5) 2.79m(0.3) 3.21m(0.4) 2.93m(-0.9)
  7 Hanham, Olivia            17 Harrison Tri             3.14m   0.5 
     PASS      PASS      3.14m(0.5) PASS      3.09m(0.9) 2.86m(-1.5)
  8 Christensen, Oakher       13 J.M.A. Armst             2.90m  -0.4 
     2.78m(-1.8) 2.83m(0.6) 2.80m(0.7) FOUL      2.87m(-0.1) 2.90m(-0.4)
 
Event 24  Men Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Zavadskis, Nikita         17 Harrison Tri             5.48m  -1.4 
     FOUL      5.22m(-2.3) 5.48m(-1.4) FOUL      5.21m(0.9) FOUL     
  2 Boleyn, Aiden             17 Harrison Tri             5.18m  +0.0 
     4.69m(-2.4) 4.86m(0.1) 4.92m(-0.3) 4.65m(-2.0) 5.18m(+0.0) PASS     
  3 Soe, Michael              17 Harrison Tri             4.36m  -1.7 
     4.16m(-0.7) 4.29m(0.1) FOUL      4.36m(-1.7) 4.09m(-0.2) 4.35m(-1.4)
  4 Agbato, Ehizojie          16 Harrison Tri             4.25m  -1.2 
     3.93m(0.4) 3.88m(-0.8) FOUL      4.25m(-1.2) 3.94m(-0.2) 4.07m(-0.6)
  5 Vautour, Matai            17 Harrison Tri             3.61m  -1.5 
     3.61m(-1.5) 3.43m(-0.4) 3.23m(-0.3) 3.42m(+0.0) PASS      PASS     
 
Event 25  Women Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Macintosh, Abby           18 Bernice MacN             9.28m   1.4 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      8.97m(-2.7) 9.28m(1.4)
  2 Lynch, Kenzie             16 Harrison Tri             8.85m   0.5 
     8.18m(-5.1) 8.24m(1.2) 8.02m(1.7) FOUL      8.24m(-3.7) 8.85m(0.5)
  3 Hanham, Olivia            17 Harrison Tri             7.77m  -1.7 
     FOUL      7.04m(0.2) 7.41m(-0.9) 7.33m(-2.1) 7.70m(-0.9) 7.77m(-1.7)
 
Event 26  Men Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Murphy, Caelen            18 Harrison Tri            10.45m   2.2 
     10.14m(-0.9) FOUL      9.73m(1.3) 10.45m(2.2) 10.25m(0.6) 9.61m(0.3)
  2 Soe, Michael              17 Harrison Tri             9.16m   0.4 
     FOUL      FOUL      FOUL      8.89m(1.5) 9.10m(-0.4) 9.16m(0.4)
 
Event 27  Women High Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Arsenault, Elea           16 Bernice MacN             1.20m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Scott, Savannah           15 Bernice MacN             1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
       XO    O  XXX 
 
Event 28  Men High Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Lennox, Cooper            18 Bernice MacN             1.70m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    P    P    P    O    O   XO    O    O  XXX 
  2 Powers, Ryan              16 Bernice MacN             1.55m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  3 Campbell, Connor          18 Bernice MacN             1.50m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
 
Event 29  Women Shot put
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Macpherson, Marin         17 Saint John R             7.85m  
      7.30m  7.00m  7.37m  7.34m  7.85m  7.66m
  2 Bischoff, Martina         17 Bernice MacN             6.94m  
      5.86m  FOUL  6.53m  6.63m  6.63m  6.94m
  3 Thebeau, Libby            16 Harrison Tri             6.70m  
      6.70m  5.84m  5.49m  6.49m  6.22m  6.20m
 
Event 30  Men Shot put
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Boleyn, Aiden             17 Harrison Tri            10.21m  
      10.21m  10.12m  9.51m  10.15m  10.05m  8.86m
  2 Bell, Connor              18 Bernice MacN             9.39m  
      9.39m  8.56m  8.83m  8.77m  8.89m  8.45m
  3 Van Wart, John            18 Harrison Tri             9.03m  
      7.76m  7.93m  8.60m  8.43m  9.03m  9.00m
  4 Hall, Tanner              16 Bernice MacN             8.62m  
      8.37m  7.97m  8.62m  8.46m  8.15m  8.40m
  5 Vautour, Matai            17 Harrison Tri             8.49m  
      7.36m  7.53m  8.25m  8.49m  8.44m  8.15m
  6 Pitre, Nathan             17 Harrison Tri             8.41m  
      7.37m  7.57m  8.41m  7.78m  PASS  PASS
  7 Smith, Ben                17 Bernice MacN             8.36m  
      8.36m  7.75m  8.05m  8.07m  8.00m  7.17m
 
Event 31  Women Discus
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Bischoff, Martina         17 Bernice MacN            24.64m  
      22.76m  FOUL  24.49m  24.64m  22.82m  22.19m
  2 Macpherson, Marin         17 Saint John R            18.79m  
      17.12m  FOUL  FOUL  17.18m  18.79m  14.26m
  3 Thebeau, Libby            16 Harrison Tri            15.35m  
      14.66m  12.89m  10.08m  14.15m  14.72m  15.35m
  4 Than, Theresa             15 Bernice MacN            12.21m  
      11.96m  10.77m  10.16m  12.21m  10.79m  10.29m
 
Event 32  Men Discus
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Bell, Connor              18 Bernice MacN            25.75m  
      25.75m  FOUL  19.04m  21.62m  FOUL  22.87m
  2 Hall, Tanner              16 Bernice MacN            24.40m  
      24.40m  22.41m  22.46m  20.54m  22.07m  22.32m
  3 Boleyn, Aiden             17 Harrison Tri            24.17m  
      24.17m  24.05m  22.86m  20.91m  21.56m  22.44m
  4 Pitre, Nathan             17 Harrison Tri            22.75m  
      20.01m  21.29m  21.94m  22.75m  20.59m  21.45m
  5 Van Wart, John            18 Harrison Tri            21.86m  
      21.60m  18.50m  19.25m  19.48m  FOUL  21.86m
  6 Smith, Ben                17 Bernice MacN            20.45m  
      FOUL  15.66m  18.82m  20.14m  20.45m  FOUL
  7 Sarson, Morgan            18 Bernice MacN            16.92m  
      16.43m  14.95m  15.34m  15.85m  16.92m  16.86m
 
Event 33  Women Javelin
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Bischoff, Martina         17 Bernice MacN            22.10m  
      15.86m  15.14m  19.22m  21.28m  18.47m  22.10m
  2 Akorede, Teniola          17 Harrison Tri            12.63m  
      12.63m  11.33m  9.56m  8.55m  10.22m  9.46m
  3 Than, Theresa             15 Bernice MacN             8.96m  
      6.70m  7.32m  8.96m  7.31m  6.84m  6.94m
 
Event 34  Men Javelin
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athlet            45.11m  
      44.34m  45.11m  43.73m  43.64m       
  2 Van Wart, John            18 Harrison Tri            29.41m  
      25.68m  25.80m  25.48m  25.48m  28.28m  29.41m
  3 Pitre, Nathan             17 Harrison Tri            27.51m  
      25.54m  27.51m  23.49m  18.85m  23.20m  25.64m
  4 Bell, Connor              18 Bernice MacN            24.63m  
      14.45m  21.76m  24.63m  18.82m  23.38m  22.91m
  5 Boleyn, Aiden             17 Harrison Tri            24.49m  
      24.49m  16.21m  21.29m  19.70m  23.44m  23.11m
  6 Smith, Ben                17 Bernice MacN            22.16m  
      15.10m  FOUL  16.48m  18.38m  FOUL  22.16m
  7 Munro, Colin              16 Bernice MacN            20.91m  
      16.95m  20.11m  20.91m  17.16m  20.63m  FOUL
 
Event 37  Men 20-34 110 Meter Hurdles 1.047m
=====================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Steeves, Clint            24 A.S.E.A.                 16.26   0.8 
 
Event 39  Men 20-34 Hammer Throw 7.26kg
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Aaron            28 Aetos Athlet            32.89m  
      FOUL  30.97m  FOUL  FOUL  32.89m  29.91m
 
Event 40  Men 20-34 Discus 2kg
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Aaron            28 Aetos Athlet            30.98m  
      30.98m  30.93m  30.84m  29.20m  30.70m  30.93m
 
Event 41  Women 60-64 Shot put 3kg
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Heather          61 Aetos Athlet             8.42m  
      7.93m  7.81m  8.42m  7.85m  7.95m  8.05m
 
Event 42  Women 60-64 Hammer Throw 3kg
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Heather          61 Aetos Athlet            22.45m  
      21.65m  21.81m  22.45m  21.18m  20.01m  22.17m
 
Event 43  Women 60-64 Discus 1kg
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Heather          61 Aetos Athlet            19.62m  
      17.75m  18.53m  19.62m  19.12m  17.79m  16.72m
 
Event 44  Women 60-64 Javelin 500g
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Heather          61 Aetos Athlet            20.24m  
      18.19m  20.24m  FOUL  FOUL  19.03m  FOUL

User Comments

  • Currently, there are no comments.