• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Atlantic Indoor Championships

Saint John, NB
March 12th, 2022

Atlantic Indoor Track and Field Chamionships - 2022-03-12           
                 Championnats d'athletisme interieure Atlantic                 
                            Irving Oil Field House                             
                                    Results                                    
 
Girls U14 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  277 Jones, Jenah       09 SAINT JOHN REDS                    9.23q  1 
  2 #  304 Wilson, Myka       09 TRURO LIONS             9.22       9.24q  3 
  3 #  274 Gray, Megan        09 SAINT JOHN REDS                    9.53q  1 
  4 #  298 Angus, Courtney    09 TRURO LIONS                        9.98q  2 
 
Girls U14 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 #  304 Wilson, Myka       09 TRURO LIONS             9.24       9.15   10   
  2 #  277 Jones, Jenah       09 SAINT JOHN REDS         9.23       9.18    8   
  3 #  274 Gray, Megan        09 SAINT JOHN REDS         9.53       9.58    6   
  4 #  298 Angus, Courtney    09 TRURO LIONS             9.98       9.93    5   
 
Women 14-15 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  205 Hebert, Josee      07 A.S.E.A.                8.78       8.80q  3 
  2 #  204 Degreeff, Jasmine  08 A.S.E.A.                           9.08q  1 
  3 #  270 Brown, Olivia      08 SAINT JOHN REDS                    9.11q  2 
  4 #  312 Daigle, Kym        07 UNATTACHED-NB                      9.36q  2 
 
Women 14-15 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 #  205 Hebert, Josee      07 A.S.E.A.                8.80       8.66   1  10   
  2 #  204 Degreeff, Jasmine  08 A.S.E.A.                9.08       9.04   1   8   
  3 #  270 Brown, Olivia      08 SAINT JOHN REDS         9.11       9.06   1   6   
  4 #  312 Daigle, Kym        07 UNATTACHED-NB           9.36       9.25   1   5   
 
Women 16-17 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  282 Somers, Anna       06 SAINT JOHN REDS                    8.35q  2 
  2 #  302 Gouthro, Isabella  06 TRURO LIONS             8.25       8.57q  4 
  3 #  313 Platis, Adrianna   06 UNATTACHED-NB                      8.84q  2 
  4 #  202 Brudkowski, Monik  06 A.S.E.A.                8.89       8.85q  3 
  5 #  208 Roussy, Chloe      06 A.S.E.A.                9.10       9.20q  3 
  6 #  273 Graceffa, Lauren   06 SAINT JOHN REDS                    9.37q  1 
 
Women 16-17 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 #  282 Somers, Anna       06 SAINT JOHN REDS         8.35       8.25   1  10   
  2 #  302 Gouthro, Isabella  06 TRURO LIONS             8.57       8.50   1   8   
  3 #  202 Brudkowski, Monik  06 A.S.E.A.                8.85       8.75   1   6   
  4 #  313 Platis, Adrianna   06 UNATTACHED-NB           8.84       8.81   1   5   
  5 #  208 Roussy, Chloe      06 A.S.E.A.                9.20       9.16   1   4   
  6 #  273 Graceffa, Lauren   06 SAINT JOHN REDS         9.37       9.41   1   3   
 
Women 18-19 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  276 Jacobson, Carys    04 SAINT JOHN REDS         7.90       7.95q  4 
  2 #  320 MacIsaac, Shelby   03 UNB REDS                8.11       8.09q  4 
  3 #  225 Cook, Madeline     04 CHEBUCTO                8.19       8.32q  4 
  4 #  269 Anderson, Lindsay  04 SAINT JOHN REDS         8.33       8.43q  4 
  5 #  242 Albert, Roxanne    03 MONCTON AIGLES                     8.50q  1 
  6 #  319 Blackmore, Erika   03 UNB REDS                8.35       8.53q  3 
  7 #  219 Hachey, Eloïse     03 CHALEUR                 8.26       8.78q  4 
  8 #  294 Leighton, Malia    03 ST. THOMAS              9.36       9.51q  3 
 
Women 18-19 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 #  276 Jacobson, Carys    04 SAINT JOHN REDS         7.95       7.91   1  10   
  2 #  320 MacIsaac, Shelby   03 UNB REDS                8.09       7.98   1   8   
  3 #  225 Cook, Madeline     04 CHEBUCTO                8.32       8.33   1   6   
  4 #  269 Anderson, Lindsay  04 SAINT JOHN REDS         8.43       8.41   1   5   
  5 #  242 Albert, Roxanne    03 MONCTON AIGLES          8.50       8.48   1   4   
  6 #  319 Blackmore, Erika   03 UNB REDS                8.53       8.55   1   3   
  7 #  219 Hachey, Eloïse     03 CHALEUR                 8.78       8.68   1   2   
  8 #  294 Leighton, Malia    03 ST. THOMAS              9.51       9.47   1   1   
 
Women 20-34 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  255 Omalosanga, Véron  99 MONCTON AIGLES          8.04       7.95q  4 
  2 #  253 MacLean, Hillary   01 MONCTON AIGLES                     8.22q  1 
  3 #  206 Kling, Anne        02 A.S.E.A.                7.94       8.54q  4 
  4 #  327 Simmie, Alicia     01 UNB REDS                8.61       8.84q  3 
  5 #  254 Neander, Charlott  00 MONCTON AIGLES          9.63       9.68q  2 
  6 #  244 Crabbe, Destiny    01 MONCTON AIGLES          9.59       9.85q  3 
 
Women 20-34 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 #  255 Omalosanga, Véron  99 MONCTON AIGLES          7.95       8.04   1  10   
  2 #  253 MacLean, Hillary   01 MONCTON AIGLES          8.22       8.28   1   8   
  3 #  206 Kling, Anne        02 A.S.E.A.                8.54       8.43   1   6   
  4 #  327 Simmie, Alicia     01 UNB REDS                8.84       8.86   1   5   
  5 #  254 Neander, Charlott  00 MONCTON AIGLES          9.68       9.73   1   4   
 
Women 35+ 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  272 Dunn, Tracy        70 SAINT JOHN REDS        11.94      11.74q  2 
  2 #  311 Armes, Dianna      43 UNATTACHED-NB                     15.77q  1 
 
Women 35+ 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 #  272 Dunn, Tracy        70 SAINT JOHN REDS        11.74      11.86   10   
  2 #  311 Armes, Dianna      43 UNATTACHED-NB          15.77      15.44    8   
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  280 Parker, Isabella   10 SAINT JOHN REDS                   22.20   10   
 
Women 14-15 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  205 Hebert, Josee      07 A.S.E.A.               28.98      28.94   3  10   
  2 #  207 Nowlan, Claire     07 A.S.E.A.                          30.22   1   8   
  3 #  204 Degreeff, Jasmine  08 A.S.E.A.               32.00      30.85   2   6   
  4 #  201 Baxter, Courtney   08 A.S.E.A.               35.00      31.15   2   5   
  5 #  270 Brown, Olivia      08 SAINT JOHN REDS                   31.33   1   4   
 
Women 16-17 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  282 Somers, Anna       06 SAINT JOHN REDS                   27.09   2  10   
  2 #  302 Gouthro, Isabella  06 TRURO LIONS            28.20      28.83   3   8   
  3 #  202 Brudkowski, Monik  06 A.S.E.A.               30.00      29.43   3   6   
  4 #  229 Dubé, Sophie       05 FREDERICTON REDS       29.05      29.50   3   5   
  5 #  208 Roussy, Chloe      06 A.S.E.A.               30.55      30.64   3   4   
 
Women 18-19 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  320 MacIsaac, Shelby   03 UNB REDS               25.20      26.28   4  10   
  2 #  276 Jacobson, Carys    04 SAINT JOHN REDS        26.01      26.82   4   8   
  3 #  225 Cook, Madeline     04 CHEBUCTO               27.90      28.18   4   6   
  4 #  269 Anderson, Lindsay  04 SAINT JOHN REDS                   29.29   1   5   
  5 #  294 Leighton, Malia    03 ST. THOMAS                        32.98   1   4   
 
Women 20-34 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  318 Alexander, Mira    00 UNB REDS               25.50      27.56   4  10   
  2 #  321 Maguire, Oula      02 UNB REDS               27.75      28.09   4   8   
  3 #  327 Simmie, Alicia     01 UNB REDS               28.66      30.04   3   6   
 
Women 35+ 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  357 Smith, Cheryl      74 YHZ TFC                32.30      32.79   2  10   
  2 #  311 Armes, Dianna      43 UNATTACHED-NB                     63.96   2   8   
 
Girls 12-13 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  271 Dickie, Katherine  09 SAINT JOHN REDS                   60.02   10   
 
Women 14-15 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  203 Carter, Abbie      08 A.S.E.A.                          49.23   10   
  2 #  201 Baxter, Courtney   08 A.S.E.A.               55.00      49.45    8   
  3 #  204 Degreeff, Jasmine  08 A.S.E.A.               48.00      53.25    6   
 
Women 16-17 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  229 Dubé, Sophie       05 FREDERICTON REDS                  69.56   10   
        31.171 (31.171)  1:09.554 (38.383)
 
Women 35+ 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  357 Smith, Cheryl      74 YHZ TFC                70.00      70.95   10   
        33.838 (33.838)  1:10.944 (37.106)
 
Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  298 Angus, Courtney    09 TRURO LIONS          3:26.85    3:28.83   10   
        48.032 (48.032)  1:44.599 (56.567)  2:41.578 (56.979)  3:28.826 (47.248)
 
Women 14-15 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  224 Mosher, Zoe        07 BLUENOSE ATF         2:25.00    2:30.80   2  10   
        36.589 (36.589)  1:14.448 (37.859)  1:53.435 (38.987)  2:30.794 (37.359)
  2 #  275 Healey, Ella       08 SAINT JOHN REDS                 2:45.41   1   8   
        41.189 (41.189)  1:23.566 (42.377)  2:06.184 (42.618)  2:45.408 (39.224)
  3 #  207 Nowlan, Claire     07 A.S.E.A.             2:52.63    2:47.32   1   6   
        40.908 (40.908)  1:25.234 (44.326)  2:10.020 (44.786)  2:47.312 (37.292)
  4 #  203 Carter, Abbie      08 A.S.E.A.                        2:50.74   1   5   
        42.008 (42.008)  1:26.014 (44.006)  2:10.761 (44.747)  2:50.740 (39.979)
 
Women 18-19 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  230 Kozak, Gabby       04 FREDERICTON REDS     2:32.00    2:37.20   2  10   
        38.433 (38.433)  1:18.218 (39.785)  1:57.630 (39.412)  2:37.193 (39.563)
  2 #  252 Levyssohn, Hannah  03 MONCTON AIGLES                  2:37.55   1   8   
        36.286 (36.286)  1:14.634 (38.348)  1:56.382 (41.748)  2:37.547 (41.165)
  3 #  278 Kingston, Olivia   04 SAINT JOHN REDS      2:53.15    2:56.94   1   6   
        43.201 (43.201)  1:27.775 (44.574)  2:15.197 (47.422)  2:56.933 (41.736)
 
Women 20-34 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  351 Wittig, Samantha   97 UPEI PANTHER         2:32.00    2:45.84   2  10   
        36.880 (36.880)  1:15.563 (38.683)  1:59.554 (43.991)  2:45.836 (46.282)
  2 #  348 Pitre, Mary There  98 UPEI PANTHER         2:42.00    2:55.67   2   8   
        39.744 (39.744)  1:21.678 (41.934)  2:07.895 (46.217)  2:55.669 (47.774)
 
Women 35+ 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  357 Smith, Cheryl      74 YHZ TFC              2:40.00    2:47.22   2  10   
        39.105 (39.105)  1:20.084 (40.979)  2:04.103 (44.019)  2:47.216 (43.113)
 
Girls 12-13 1200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  271 Dickie, Katherine  09 SAINT JOHN REDS                 5:18.75   10   
        44.176 (44.176)  1:38.139 (53.963)  2:34.538 (56.399)  3:30.656 (56.118)
      4:29.202 (58.546)  5:18.741 (49.539)
 
Women 14-15 1200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  275 Healey, Ella       08 SAINT JOHN REDS                 4:13.50   10   
        38.289 (38.289)  1:20.466 (42.177)  2:04.423 (43.957)  2:48.604 (44.181)
      3:31.604 (43.000)  4:13.499 (41.895)
 
Women 14-15 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  224 Mosher, Zoe        07 BLUENOSE ATF         4:50.00    5:02.64   10   
           19.016 (19.016)            57.746 (38.730)          1:38.210 (40.464)
         2:18.243 (40.033)          3:00.056 (41.813)          3:41.872 (41.816)
       5:02.635 (1:20.763)
 
Women 16-17 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  279 Macpherson, Marin  05 SAINT JOHN REDS                 6:22.72   10   
           22.476 (22.476)          1:08.793 (46.317)          1:57.086 (48.293)
         2:50.454 (53.368)          3:46.381 (55.927)          4:41.358 (54.977)
       6:22.720 (1:41.362)
 
Women 18-19 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  349 Richard, Grace     03 UPEI PANTHER         4:55.00    5:13.30   10   
           19.392 (19.392)          1:00.231 (40.839)          1:42.882 (42.651)
         2:26.443 (43.561)          3:09.128 (42.685)          3:52.223 (43.095)
       5:13.291 (1:21.068)
  2 #  301 Carreau, Eve       04 TRURO LIONS          5:30.02    5:13.78    8   
           19.956 (19.956)          1:00.878 (40.922)          1:43.549 (42.671)
         2:26.907 (43.358)          3:09.539 (42.632)          3:53.027 (43.488)
       5:13.773 (1:20.746)
  3 #  350 Richard, Katie     03 UPEI PANTHER         4:55.00    5:16.28    6   
           19.408 (19.408)          1:00.255 (40.847)          1:42.851 (42.596)
         2:26.512 (43.661)          3:09.257 (42.745)          3:52.911 (43.654)
       5:16.276 (1:23.365)
  4 #  252 Levyssohn, Hannah  03 MONCTON AIGLES       5:17.78    5:20.62    5   
           19.688 (19.688)          1:00.550 (40.862)          1:43.217 (42.667)
         2:26.018 (42.801)          3:08.755 (42.737)          3:52.696 (43.941)
       5:20.617 (1:27.921)
 
Women 20-34 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  325 O'Brien, Marlise   94 UNB REDS             5:55.00    5:44.84   10   
           22.110 (22.110)          1:08.122 (46.012)          1:55.839 (47.717)
         2:44.367 (48.528)          3:33.079 (48.712)          4:20.702 (47.623)
       5:44.835 (1:24.133)
  2 #  347 Jenkins, Ella      02 UPEI PANTHER         5:30.00    5:46.26    8   
           22.406 (22.406)          1:08.429 (46.023)          1:56.194 (47.765)
         2:44.725 (48.531)          3:33.442 (48.717)          4:20.651 (47.209)
       5:46.252 (1:25.601)
  3 #  243 Cormier, Amélie    01 MONCTON AIGLES                  5:47.79    6   
           21.906 (21.906)          1:04.231 (42.325)          1:48.254 (44.023)
         2:34.513 (46.259)          3:21.893 (47.380)          4:10.921 (49.028)
       5:47.785 (1:36.864)
 
Women 16-17 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  231 Scott, Emerson     05 FREDERICTON REDS               15:24.32   10   
 
Women 20-34 60 Meter Hurdles Yellow 33"
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  247 Gagnon, Caroline   01 MONCTON AIGLES          9.37       9.42   10   
 
Women 12-105 4x200 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MONCTON AIGLES BLEU                                          1:49.43   10   
           26.214 (26.214)        1:49.422 (1:23.208)
  2 A.S.E.A.                                                     1:56.96    8   
     1) #207 Nowlan, Claire 07          2) #205 Hebert, Josee 07          
     3) #208 Roussy, Chloe 06           4) #202 Brudkowski, Monika 06     
           28.681 (28.681)        1:56.955 (1:28.274)
  3 MONCTON AIGLES BLEU  'B'                                     2:07.52    6   
           27.184 (27.184)        2:07.513 (1:40.329)
 
Women 20-34 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UPEI PANTHERS                                     5:00.00    4:54.19   10   
 
Women 16-17 High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  305 Wolfe, Jennessa    05 TRURO LIONS            1.71m      1.60m   10   
     1.55 1.60 1.65 
        O   XO  XXX 
 
Women 18-19 High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  220 Hicks, Kiersten    04 CHALEUR                          J1.50m   10   
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O  XXO    O  XXX 
  2 #  323 Mattinson, Emma    03 UNB REDS               1.55m     J1.50m    8   
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O  XXO  XXX 
 
Women 20-34 High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  245 Déry, Valérie      02 MONCTON AIGLES         1.50m      1.50m   10   
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O   XO  XXO  XXX 
 
Women 35+ High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  300 Armstrong, Tammy   65 TRURO LIONS            1.15m      1.14m   10   
     1.14 1.17 
       XO  XXX 
  2 #  272 Dunn, Tracy        70 SAINT JOHN REDS        1.03m      1.02m    8   
     0.96 0.99 1.02 1.05 
        O    O    O  XXX 
  3 #  281 Peabody, Sharon    58 SAINT JOHN REDS                   0.99m    6   
     0.96 0.99 1.02 
       XO  XXO  XXX 
 
Women 18-19 Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- #  326 Passy, Abigail     03 UNB REDS               3.20m         NH  
     3.00 
      XXX 
 
Girls 12-13 Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  304 Wilson, Myka       09 TRURO LIONS            4.23m      4.61m   10   
      FOUL  4.40m  4.21m  4.61m  4.50m  4.43m
  2 #  277 Jones, Jenah       09 SAINT JOHN REDS                   4.22m    8   
      FOUL  4.02m  3.96m  4.22m  FOUL  3.53m
  3 #  274 Gray, Megan        09 SAINT JOHN REDS                   3.72m    6   
      3.60m  3.72m  FOUL  3.60m  3.59m  FOUL
  4 #  271 Dickie, Katherine  09 SAINT JOHN REDS                   3.30m    5   
      3.11m  3.08m  3.30m  3.10m  2.91m  FOUL
 
Women 16-17 Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  305 Wolfe, Jennessa    05 TRURO LIONS            4.90m      4.96m   10   
      4.86m  4.77m  PASS  4.67m  4.85m  4.96m
  2 #  299 Angus, Haley       05 TRURO LIONS            4.83m      4.78m    8   
      FOUL  FOUL  3.97m  4.78m  4.74m  4.65m
 
Women 18-19 Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  219 Hachey, Eloïse     03 CHALEUR                5.20m      4.77m   10   
      FOUL  4.55m  4.25m  4.77m  4.55m  4.45m
  2 #  242 Albert, Roxanne    03 MONCTON AIGLES                    4.64m    8   
      4.34m  FOUL  4.64m  PASS  PASS  FOUL
  3 #  322 Maltais, Veroniqu  03 UNB REDS               4.61m      4.35m    6   
      FOUL  3.86m  FOUL  4.35m  PASS  PASS
 
Women 20-29 Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  324 McCavour, Erin     00 UNB REDS               5.57m      5.46m   10   
      5.46m  5.02m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2 #  251 Léger, Joelle      00 MONCTON AIGLES                    4.38m    8   
      4.38m  FOUL  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Women 30+ Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  311 Armes, Dianna      43 UNATTACHED-NB                     1.43m   10   
      1.28m  1.38m  1.43m  PASS  PASS  PASS
 
Girls 12-13 Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  304 Wilson, Myka       09 TRURO LIONS            9.00m      9.78m   10   
      9.16m  FOUL  9.78m  FOUL  FOUL  9.68m
 -- #  277 Jones, Jenah       09 SAINT JOHN REDS                    FOUL  
      FOUL  FOUL  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Women 16-17 Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  305 Wolfe, Jennessa    05 TRURO LIONS           10.19m     10.60m   10   
      10.60m  10.40m  10.49m  10.22m  PASS  10.18m
  2 #  299 Angus, Haley       05 TRURO LIONS           10.47m     10.44m    8   
      10.16m  10.44m  FOUL  10.41m  10.13m  10.41m
 
Women 18-19 Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  322 Maltais, Veroniqu  03 UNB REDS               9.40m      9.18m   10   
      8.98m  9.18m  9.05m  8.80m  PASS  PASS
 
Women 20-34 Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  324 McCavour, Erin     00 UNB REDS              11.38m     11.05m   10   
      10.90m  10.90m  10.92m  10.60m  11.05m  10.89m
 
Women 16-17 Shot Put 3 kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  279 Macpherson, Marin  05 SAINT JOHN REDS                   8.35m   10   
      8.16m  8.11m  8.35m  7.77m  7.86m  7.98m
 
Women 20-34 Shot Put 4kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  250 Hughes, Kyla       00 MONCTON AIGLES        12.16m     11.84m   10   
      11.49m  11.84m  11.71m  11.46m  11.57m  11.20m
  2 #  248 Hache, Rachelle    99 MONCTON AIGLES        10.38m     10.74m    8   
      10.74m  10.31m  FOUL  10.16m  9.81m  10.31m
  3 #  249 Haché, Martine     01 MONCTON AIGLES         9.60m      9.99m    6   
      7.90m  9.99m  9.11m  9.05m  9.35m  8.75m
  4 #  327 Simmie, Alicia     01 UNB REDS               9.89m      8.86m    5   
      8.13m  8.86m  8.45m  8.76m  PASS  PASS
  5 #  246 Fleming, Natalie   98 MONCTON AIGLES         8.09m      8.42m    4   
      7.77m  8.01m  8.22m  8.29m  8.14m  8.42m
  6 #  233 Varty, Anna        01 FREDERICTON REDS       6.62m      6.59m    3   
      6.59m  5.77m  6.10m  5.56m  6.24m  6.07m
 
Women 50-54 Shot Put 3.0 kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  303 Jeffrey Mcewing,   71 TRURO LIONS                       7.99m   10   
      7.10m  7.40m  7.40m  7.69m  7.76m  7.99m
 
Women 55-59 Shot Put 3.0 kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  300 Armstrong, Tammy   65 TRURO LIONS            8.00m      7.84m   10   
      7.12m  7.39m  6.65m  7.84m  FOUL  7.65m
 
Women 60-74 Shot Put 3.0 kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  217 LeBlanc, Heather   61 AETOS ATHLETICA        7.86m      7.60m   10   
      7.39m  7.60m  7.39m  7.49m  7.17m  7.51m
 
Women 20-34 Weight Throw 9.08kg/20#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  248 Hache, Rachelle    99 MONCTON AIGLES        13.08m     12.36m   10   
      FOUL  12.36m  12.18m  11.17m  FOUL  PASS
  2 #  250 Hughes, Kyla       00 MONCTON AIGLES        10.91m     11.60m    8   
      FOUL  FOUL  11.60m  11.02m  8.80m  FOUL
  3 #  249 Haché, Martine     01 MONCTON AIGLES        10.95m     10.21m    6   
      7.87m  8.38m  9.72m  FOUL  9.69m  10.21m
  4 #  233 Varty, Anna        01 FREDERICTON REDS       6.36m      7.35m    5   
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  6.98m  7.35m
 
Women 50-59 Weight Throw 7.26kg/16#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  303 Jeffrey Mcewing,   71 TRURO LIONS                       9.59m   10   
      9.03m  8.39m  FOUL  8.93m  9.52m  9.59m
  2 #  272 Dunn, Tracy        70 SAINT JOHN REDS        7.89m      8.44m    8   
      8.29m  7.94m  8.02m  6.59m  7.08m  8.44m
  3 #  300 Armstrong, Tammy   65 TRURO LIONS            7.00m      7.32m    6   
      7.32m  FOUL  FOUL  FOUL  7.02m  FOUL
 
Women 60-74 Weight Throw 5.45kg/12#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  281 Peabody, Sharon    58 SAINT JOHN REDS                   9.79m   10   
      FOUL  9.44m  PASS  9.37m  9.45m  9.79m
  2 #  217 LeBlanc, Heather   61 AETOS ATHLETICA        8.70m      9.15m    8   
      8.49m  8.85m  9.15m  9.06m  FOUL  8.21m
 
Women 14-15 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  312 Daigle, Kym        07 UNATTACHED-NB          2:50.57     458
        41.363 (41.363)  1:25.693 (44.330)  2:10.459 (44.766)  2:50.570 (40.111)
 
Women 14-15 60 Meter Hurdles Yellow 33" Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  312 Daigle, Kym        07 UNATTACHED-NB             9.32     844
 
Women 14-15 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  312 Daigle, Kym        07 UNATTACHED-NB            1.11m     231
     0.99 1.02 1.05 1.08 1.11 1.14 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 
Women 14-15 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  312 Daigle, Kym        07 UNATTACHED-NB            3.94m     294
      FOUL  3.67m  3.94m            
 
Women 14-15 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  312 Daigle, Kym        07 UNATTACHED-NB            7.48m     366
      7.48m  7.25m  6.93m            
 
Women 14-15 Indoor Pentathlon
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  312 Daigle, Kym        07 UNATTACHED-NB                      2193      10   
 
Men U14 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  211 Brudkowski, Patry  10 A.S.E.A.                9.50       9.07q  3 
  2 #  221 Comeau, Brendon    09 CHALEUR                 9.46       9.61q  3 
 
Men U14 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 #  211 Brudkowski, Patry  10 A.S.E.A.                9.07       9.09   10   
  2 #  221 Comeau, Brendon    09 CHALEUR                 9.61       9.61    8   
 
Men 14-15 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  286 Gray, Benjamin     07 SAINT JOHN REDS                    7.80q  1 
  2 #  289 Richards, Anthony  08 SAINT JOHN REDS                    7.92q  2 
 
Men 14-15 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 #  286 Gray, Benjamin     07 SAINT JOHN REDS         7.80       7.72   10   
  2 #  289 Richards, Anthony  08 SAINT JOHN REDS         7.92       7.77    8   
 
Men 16-17 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  223 Roy, Félix         05 CHALEUR                 7.70       7.75q  4 
  2 #  291 Sullivan, Quinn    05 SAINT JOHN REDS                    7.76q  2 
  3 #  236 Roussel, Francis   05 FREDERICTON REDS        7.54       7.76q  4 
  4 #  379 Ojetunde, Emmanue  06 SAINT JOHN REDS                    8.04q  2 
 
Men 16-17 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 #  291 Sullivan, Quinn    05 SAINT JOHN REDS         7.76       7.66   1  10   
  2 #  236 Roussel, Francis   05 FREDERICTON REDS        7.76       7.67   1   8   
  3 #  223 Roy, Félix         05 CHALEUR                 7.75       7.73   1   6   
  4 #  379 Ojetunde, Emmanue  06 SAINT JOHN REDS         8.04       8.07   1   5   
 
Men 18-19 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  285 Gaudet, Luc        04 SAINT JOHN REDS         7.35       7.55q  4 
  2 #  238 Blanchard, Colin   03 ISLANDERS TF            7.64       7.59q  4 
  3 #  356 Williamson, Andre  03 UPEI PANTHER            7.50       7.65q  4 
  4 #  306 Burnham, Colby     03 TRURO LIONS             7.80       7.81q  4 
  5 #  295 Manish, Dhruv      03 ST. THOMAS                         9.11q  1 
 
Men 18-19 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 #  356 Williamson, Andre  03 UPEI PANTHER            7.65       7.56   1  10   
  2 #  238 Blanchard, Colin   03 ISLANDERS TF            7.59       7.65   1   8   
  3 #  306 Burnham, Colby     03 TRURO LIONS             7.81       7.84   1   6   
  4 #  295 Manish, Dhruv      03 ST. THOMAS              9.11       9.12   1   5   
 
Men 20-34 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  328 Abel, Promise      02 UNB REDS                7.77       7.53q  4 
  2 #  216 Steeves, Clint     98 A.S.E.A.                7.98       7.70q  3 
  3 #  267 Tardif, Jasmin     02 MONCTON AIGLES                     7.83q  2 
  4 #  258 Gagné, Gabriel     02 MONCTON AIGLES          7.81       7.84q  4 
  5 #  284 Dunn, Benjamin     99 SAINT JOHN REDS         8.12       8.26q  3 
  6 #  260 Langille, Noah     01 MONCTON AIGLES          8.65       8.39q  3 
  7 #  293 King, Ben          02 ST. THOMAS              8.40       8.47q  3 
  8 #  292 Cammarano, Patric  00 ST. THOMAS                         8.88q  1 
 
Men 20-34 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 #  328 Abel, Promise      02 UNB REDS                7.53       7.60   1  10   
  2 #  216 Steeves, Clint     98 A.S.E.A.                7.70       7.75   1   8   
  3 #  267 Tardif, Jasmin     02 MONCTON AIGLES          7.83       7.79   1   6   
  4 #  258 Gagné, Gabriel     02 MONCTON AIGLES          7.84       7.83   1   5   
  5 #  284 Dunn, Benjamin     99 SAINT JOHN REDS         8.26       8.13   1   4   
  6 #  293 King, Ben          02 ST. THOMAS              8.47       8.46   1   3   
  7 #  260 Langille, Noah     01 MONCTON AIGLES          8.39       8.53   1   2   
  8 #  292 Cammarano, Patric  00 ST. THOMAS              8.88       8.90   1   1   
 
Men 35+ 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 #  310 Melchiore, Ron     56 UNATTACHED NS           8.74       8.97q  3 
  2 #  358 Smith, Troy        76 YHZ TFC                 8.48       9.48q  3 
 
Men 35+ 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 #  310 Melchiore, Ron     56 UNATTACHED NS           8.97       9.02   10   
  2 #  358 Smith, Troy        76 YHZ TFC                 9.48       9.43    8   
 
Men U14 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  211 Brudkowski, Patry  10 A.S.E.A.               31.00      31.04   2  10   
 
Men 14-15 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  286 Gray, Benjamin     07 SAINT JOHN REDS                   25.91   2  10   
  2 #  289 Richards, Anthony  08 SAINT JOHN REDS                   26.10   2   8   
 
Men 16-17 200 Meter Dash WC
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  218 Cormier, Dante     06 AETOS ATHLETICA                   40.06   10   
 
Men 16-17 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  215 Mellish, Jack      06 A.S.E.A.               24.69      23.99   3  10   
  2 #  291 Sullivan, Quinn    05 SAINT JOHN REDS                   25.10   2   8   
  3 #  236 Roussel, Francis   05 FREDERICTON REDS       25.31      25.51   3   6   
 
Men 18-19 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  341 MacDonald, Julian  03 UNB REDS               23.90      24.46   4  10   
  2 #  306 Burnham, Colby     03 TRURO LIONS            26.04      25.54   3   8   
  3 #  295 Manish, Dhruv      03 ST. THOMAS                        29.85   1   6   
 
Men 20-34 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  335 Ferguson, Bailey   98 UNB REDS               23.87      23.52   4  10   
  2 #  315 Patterson, Shevau  01 UNATTACHED-NB                     24.56   1   8   
  3 #  328 Abel, Promise      02 UNB REDS               24.50      24.85   4   6   
  4 #  258 Gagné, Gabriel     02 MONCTON AIGLES                    25.58   1   5   
  5 #  352 Cheverie, Ryan     93 UPEI PANTHER           25.32      26.19   3   4   
  6 #  284 Dunn, Benjamin     99 SAINT JOHN REDS        27.29      27.36   3   3   
  7 #  293 King, Ben          02 ST. THOMAS                        28.89   1   2   
 
Men 35+ 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  310 Melchiore, Ron     56 UNATTACHED NS          28.30      28.43   3  10   
  2 #  358 Smith, Troy        76 YHZ TFC                31.06      32.46   2   8   
 
Men 12-13 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  221 Comeau, Brendon    09 CHALEUR                           54.17   10   
 
Men 16-17 400 Meter Dash WC
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  218 Cormier, Dante     06 AETOS ATHLETICA                 1:25.67   10   
        41.643 (41.643)  1:25.665 (44.022)
 
Men 16-17 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  215 Mellish, Jack      06 A.S.E.A.               55.16      53.72   10   
        26.019 (26.019)    53.720 (27.701)
 
Men 20-34 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  315 Patterson, Shevau  01 UNATTACHED-NB                     64.74   10   
        24.885 (24.885)  1:04.732 (39.847)
 
Men 600 Meter Run University
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  339 Kean, Mitchell     01 UNB REDS             1:24.00    1:26.73  
        28.335 (28.335)    56.984 (28.649)  1:26.726 (29.742)
  2 #  337 Green, Tim         00 UNB REDS             1:30.00    1:32.60  
        29.117 (29.117)    59.663 (30.546)  1:32.599 (32.936)
 
Men 16-17 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  226 Gamble, Griffin    05 CHEBUCTO             2:09.00    2:10.10   2  10   
  2 #  297 MacKenzie, Conlan  06 STFX TFC             2:10.00    2:11.21   2   8   
  3 #  214 MacLean, Isaac     05 A.S.E.A.             2:15.00    2:12.57   2   6   
  4 #  227 Good, Brendan      06 CHEBUCTO             2:12.00    2:13.17   2   5   
  5 #  209 Blanchette, Alain  06 A.S.E.A.                        2:39.81   1   4   
        36.984 (36.984)  1:18.148 (41.164)  2:01.469 (43.321)  2:39.803 (38.334)
 
Men 18-19 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  237 Flemming, Owen     04 HALIFAX ROAD         2:05.00    2:07.98   2  10   
  2 #  212 Helal, Mohamed     04 A.S.E.A.             2:12.00    2:14.51   2   8   
  3 #  210 Blanchette, Luc    04 A.S.E.A.                        2:24.89   1   6   
        33.689 (33.689)  1:10.550 (36.861)  1:48.585 (38.035)  2:24.887 (36.302)
 
Men 20-34 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  261 Lavoie, Alain      00 MONCTON AIGLES                  2:11.93   1  10   
        30.320 (30.320)  1:03.173 (32.853)  1:37.817 (34.644)  2:11.925 (34.108)
  2 #  265 Roy, Jonathan      01 MONCTON AIGLES       2:10.02    2:13.90   2   8   
  3 #  266 Savoie, Maxime     00 MONCTON AIGLES       2:06.30    2:14.42   2   6   
 
Men 35+ 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  234 Blanchard, James   78 FREDERICTON REDS     2:04.00    2:04.27   2  10   
  2 #  316 Thibodeau, Paul    63 UNATTACHED-NB        2:59.00    2:48.13   1   8   
        41.627 (41.627)  1:23.854 (42.227)  2:06.987 (43.133)  2:48.122 (41.135)
 
Men 1000 Meter Run University
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  338 Karhi, Kalevi      03 UNB REDS             2:39.00    2:34.83  
  2 #  344 Watts, William     01 UNB REDS             2:39.00    2:36.17  
  3 #  343 Spragg, Mitchell   99 UNB REDS             2:39.00    2:48.75  
  4 #  355 Rodgers, Cody      99 UPEI PANTHER         3:05.00    3:14.56  
 
Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  214 MacLean, Isaac     05 A.S.E.A.             4:35.00    4:33.30   10   
  2 #  209 Blanchette, Alain  06 A.S.E.A.             5:36.00    5:27.18    8   
 
Men 18-19 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  212 Helal, Mohamed     04 A.S.E.A.             4:35.00    4:33.31   10   
  2 #  210 Blanchette, Luc    04 A.S.E.A.             5:04.00    5:03.86    8   
 
Men 20-34 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  228 Grimshaw-Surette,  98 DAL TIGERS           3:50.00    4:05.10   10   
  2 #  265 Roy, Jonathan      01 MONCTON AIGLES       4:23.56    4:30.84    8   
  3 #  266 Savoie, Maxime     00 MONCTON AIGLES       4:47.51    4:49.42    6   
  4 #  330 Borden, Devin      01 UNB REDS             5:00.00    5:13.76    5   
 
Men 35+ 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  283 Coffin, Alex       68 SAINT JOHN REDS      5:00.00    5:07.87   10   
 
Men 18-19 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  237 Flemming, Owen     04 HALIFAX ROAD         9:10.00    9:24.22   10   
 
Men 20-34 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  213 LeBlanc, Brandon   95 A.S.E.A.             9:07.55    9:15.71   10   
  2 #  332 Cadrain, Samuel    02 UNB REDS             9:15.00    9:32.78    8   
  3 #  340 Larter, Ryan       00 UNB REDS             9:20.00    9:41.25    6   
  4 #  342 Malhotra, Vardaan  01 UNB REDS             9:20.00    9:45.92    5   
  5 #  353 Fitzpatrick, Rile  02 UPEI PANTHER         9:45.00    9:54.13    4   
  6 #  296 Schwarz, Lars      99 ST. THOMAS                      9:55.75    3   
 
Men 35+ 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  290 Strowbridge, Dean  71 SAINT JOHN REDS     17:59.00   17:28.77   10   
  2 #  317 Trites, Glenn      66 UNATTACHED-NB       19:00.00   20:49.85    8   
 
Men 12-105 4x200 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 UNB REDS                                          1:39.00    1:35.51   10   
  2 MONCTON AIGLES BLEU                                          1:38.54    8   
  3 A.S.E.A.                                                     1:49.72    6   
 
Men 20-34 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MONCTON AIGLES BLEU                                          3:56.93  
 
Men 18-19 High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  329 Arnfast, Oliver    03 UNB REDS               1.65m      1.65m   10   
     1.60 1.65 1.70 
        O    O  XXX 
 
Men 20-34 High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  307 MacDonald, Joey    01 TRURO LIONS            2.05m      2.08m   10   
     1.90 1.95 2.00 2.05 2.08 2.11 
        O    O   XO    O    O  XXX 
  2 #  334 Davis, Cameron     01 UNB REDS               1.65m      1.65m    8   
     1.65 1.70 
        O  XXX 
  3 #  256 Boudreau, Yannick  01 MONCTON AIGLES                    1.45m    6   
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O  XXX 
 
Men 18-19 Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  329 Arnfast, Oliver    03 UNB REDS               3.40m      3.10m   10   
     3.00 3.10 3.20 
        O   XO  XXX 
 
Men 20-34 Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  334 Davis, Cameron     01 UNB REDS               2.90m      3.10m   10   
     2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  2 #  259 Kpan, Monty Chris  99 MONCTON AIGLES                    2.80m    8   
     2.60 2.70 2.80 2.90 
        O    P  XXO  XXX 
  3 #  256 Boudreau, Yannick  01 MONCTON AIGLES                    2.40m    6   
     2.40 2.60 
        O  XXX 
 
Men 16-17 Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  223 Roy, Félix         05 CHALEUR                5.75m      5.52m   10   
      PASS  PASS  5.24m  5.51m  5.52m  PASS
 
Men 18-19 Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  345 Wilkie, Cole       03 UNB REDS               5.44m      5.50m   10   
      5.33m  5.50m  5.49m  5.21m  5.28m  4.92m
 
Men 20-29 Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  240 Norman, Jeremy     00 ISLANDERS TF           5.65m      5.99m   10   
      5.87m  5.79m  5.99m  5.81m  5.85m  5.87m
  2 #  331 Boudreau, Andrew   01 UNB REDS               6.04m      5.77m    8   
      5.77m  5.60m  5.59m  5.27m  5.25m  5.58m
  3 #  216 Steeves, Clint     98 A.S.E.A.               6.10m      5.62m    6   
      PASS  5.33m  5.14m  5.30m  5.62m  5.27m
  4 #  259 Kpan, Monty Chris  99 MONCTON AIGLES         4.93m      5.48m    5   
      FOUL  4.40m  5.48m  5.31m  5.13m  PASS
  5 #  268 Thériault, Jérémi  01 MONCTON AIGLES         5.38m      5.31m    4   
      5.31m  FOUL  5.08m  PASS  PASS  PASS
  6 #  260 Langille, Noah     01 MONCTON AIGLES                    4.78m    3   
      PASS  4.78m  FOUL  4.41m  4.28m  4.36m
 
Men 18-19 Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  345 Wilkie, Cole       03 UNB REDS              11.38m     11.20m   10   
      11.20m  10.86m  11.06m  PASS  PASS  PASS
 
Men 20-34 Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  240 Norman, Jeremy     00 ISLANDERS TF          11.65m     11.94m   10   
      10.98m  11.91m  11.94m  11.46m  PASS  PASS
  2 #  331 Boudreau, Andrew   01 UNB REDS              11.33m     10.67m    8   
      FOUL  FOUL  FOUL  10.42m  10.67m  10.13m
 
Men 14-15 Shot Put 4 kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  308 McEwing, Will      07 TRURO LIONS                      10.93m   10   
      9.65m  10.42m  10.54m  10.93m  9.06m  9.90m
 
Men 16-17 Shot Put 5 kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  222 Hachey, Isaac      06 CHALEUR                          10.22m   10   
      9.70m  10.16m  10.22m  9.43m  9.90m  10.06m
 
Men 20-34 Shot Put 7.26kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  257 Bourque, Samuel    01 MONCTON AIGLES        15.38m     15.08m   10   
      14.45m  15.08m  14.07m  14.47m  13.59m  15.03m
  2 #  263 Poirier, Lucas     01 MONCTON AIGLES                   11.45m    8   
      11.15m  11.45m  11.12m  11.16m  11.25m  10.84m
  3 #  256 Boudreau, Yannick  01 MONCTON AIGLES                    7.83m    6   
      6.30m  7.60m  7.83m  7.04m  7.44m  7.37m
  4 #  284 Dunn, Benjamin     99 SAINT JOHN REDS        8.25m      7.60m    5   
      7.48m  7.60m  FOUL  6.98m  6.32m  FOUL
 
Men 70-79 Shot Put 4.0 kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  288 Jefferson, David   44 SAINT JOHN REDS        7.77m      7.29m   10   
      FOUL  7.29m  7.21m  7.17m  7.11m  7.10m
 
Men 16-17 Weight Throw 9.08 kg / 20
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  308 McEwing, Will      07 TRURO LIONS                      10.55m   10   
      10.52m  10.55m  10.13m  FOUL  9.10m  9.95m
 
Men 18-34 Weight Throw 15.8kg/35#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  336 Grant, Christophe  01 UNB REDS              15.71m     15.63m   10   
      FOUL  14.20m  14.40m  14.28m  15.63m  FOUL
  2 #  257 Bourque, Samuel    01 MONCTON AIGLES        16.07m     14.83m    8   
      FOUL  12.64m  FOUL  14.18m  FOUL  14.83m
 
Men 70-79 Weight Throw 7.26kg/16#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  288 Jefferson, David   44 SAINT JOHN REDS       10.20m     10.55m   10   
      10.51m  10.17m  FOUL  10.55m  10.46m  10.43m
 
Men 18-19 1000 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  359 Basque, Guillaume  04 AETOS ATHLETICA        3:24.47     445
 
Men 18-19 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  359 Basque, Guillaume  04 AETOS ATHLETICA           9.09     726
 
Men 18-19 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  359 Basque, Guillaume  04 AETOS ATHLETICA          1.66m     512
     1.60 1.63 1.66 1.69 
      XXO  XXO   XO  XXX 
 
Men 18-19 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  359 Basque, Guillaume  04 AETOS ATHLETICA          5.74m     531
      5.56m  5.62m  5.74m            
 
Men 18-19 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  359 Basque, Guillaume  04 AETOS ATHLETICA         11.36m     568
      11.36m  11.08m  FOUL            
 
Men 18-19 Indoor Pentathlon
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  359 Basque, Guillaume  04 AETOS ATHLETICA                    2782      10   
 
                    Combined Team Scores - 49 Events Scored
===============================================================================
    1) Saint John Reds Track & Fi 321        2) Moncton Aigles Bleu       277   
    3) UNB Reds                   263        4) A.S.E.A.                  246   
    5) Truro Lions Track & Field  205        6) UNATTACHED-NEW BRUNSWICK   80   
    7) UPEI Panthers               70        8) Fredericton Reds Track &   67   
    9) ATHLÉTISME CHALEUR ATHLETI  66       10) Aetos Athletica            48   
   11) YHZ Track & Field Club      46       12) Islanders Track and Field  28   
   13) CHEBUCTO ATHLETICS          27       14) St. Thomas Tommies         25   
   15) BLUENOSE ATHLETICS TRACK A  20       15) Halifax Road Hammers       20   
   15) UNATTACHED NOVA SCOTIA      20       18) Dalhousie Tigers           10   
   19) StFX TRACK AND FIELD CLUB    8                                           

User Comments

  • Currently, there are no comments.