• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

NB Indoor Champs

Saint John, NB
February 20th, 2022

NB Indoor Track and Field Chamionships - 2022-02-20              
                    Championnats d'athletisme interieure NB                    
                            Irving Oil Field House                             
                                    Results                                    
 
Girls U14 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Parker, Isabella          10 Saint John R              9.07q 
  2 Dickie, Katherine         09 Saint John R             10.15q 
  3 Christensen, Oakher       09 Aetos Athlet             10.42q 
 
Girls U14 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Parker, Isabella          10 Saint John R              8.98  
  2 Dickie, Katherine         09 Saint John R             10.19  
  3 Christensen, Oakher       09 Aetos Athlet             10.54  
 
Women 14-15 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  2 Olivia, Brown             08 Saint John R              8.98q  2 
  3 Redmond, Kaylee           08 Aetos Athlet             10.11q  2 
 
Women 14-15 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Olivia, Brown             08 Saint John R              9.07  
  2 Redmond, Kaylee           08 Aetos Athlet              9.99  
 
Women 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Somers, Anna              06 Saint John R              8.35q  2 
  1 Gouthro, Isabella         06 Truro Lions               8.50q  3 
  2 Dubé, Sophie              05 Fredericton               8.76q  3 
  3 Vautour, Karrin           06 Saint John R              8.83q  3 
  4 Roussy, Chloé             06 A.S.E.A.                  9.14q  2 
  5 Mackinley, Regan          06 Saint John R              9.15q  3 
  6 Jenkins, Alandra          06 Saint John R              9.89q  2 
 
Women 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Somers, Anna              06 Saint John R              8.32   1 
  2 Gouthro, Isabella         06 Truro Lions               8.59   1 
  3 Vautour, Karrin           06 Saint John R              8.80   1 
  4 Dubé, Sophie              05 Fredericton               8.87   1 
  5 Mackinley, Regan          06 Saint John R              9.09   1 
  6 Roussy, Chloé             06 A.S.E.A.                  9.12   1 
  7 Jenkins, Alandra          06 Saint John R             10.01   1 
 
Women 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jacobson, Carys           04 Saint John R              8.06q  3 
  2 Anderson, Lindsay         04 Saint John R              8.51q  3 
  3 Chase, Myah               03 A.S.E.A.                  9.45q  3 
 
Women 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Jacobson, Carys           04 Saint John R              8.01   1 
  2 Anderson, Lindsay         04 Saint John R              8.53   1 
  3 Chase, Myah               03 A.S.E.A.                  9.53   1 
 
Women 35+ 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Peabody, Sharon           58                          11.79q 
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Parker, Isabella          10 Saint John R             22.70  
  1 Christensen, Oakher       09 Aetos Athlet             27.33  
 
Women 14-15 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Olivia, Brown             08 Saint John R             31.09  
  2 Redmond, Kaylee           08 Aetos Athlet             35.63  
 
Women 16-17 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Somers, Anna              06 Saint John R             27.41   1 
  2 Dubé, Sophie              05 Fredericton              30.16   2 
  3 Roussy, Chloé             06 A.S.E.A.                 31.01   1 
 
Women 18-19 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jacobson, Carys           04 Saint John R             27.09   2 
  2 Chase, Myah               03 A.S.E.A.                 31.83   2 
 
Girls 12-13 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Christensen, Oakher       09 Aetos Athlet             60.00  
 
Women 14-15 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Walker, Madeline          07 Fredericton            2:44.45  
  2 Girouard, Lexie           08 A.S.E.A.               2:52.95  
  3 Doucet, Chloe             08 A.S.E.A.               2:55.61  
 
Women 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Trites, Nicole            05 Fredericton            2:41.85  
 
Women 18-19 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carreau, Eve              04 Truro Lions            2:44.46  
  2 Kingston, Olivia          04 Saint John R           2:53.15  
 
Women 20-34 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennedy, Catherine        97 Halifast Ath           2:16.17  
 
Girls 12-13 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dickie, Katherine         09 Saint John R           5:30.01  
 
Women 14-15 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Healey, Ella              08 Saint John R           4:13.45  
  1 Girouard, Lexie           08 A.S.E.A.               4:37.89  
  1 Doucet, Chloe             08 A.S.E.A.               4:39.07  
 
Women 18-19 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carreau, Eve              04 Truro Lions            5:30.20  
 
Women 16-17 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wolfe, Jennessa           05 Truro Lions              1.60m  
     1.00 1.03 1.06 1.30 1.36 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
 
Women 18-19 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hicks, Kiersten           04 Athlétisme C             1.42m  
     1.00 1.03 1.06 1.30 1.36 1.42 1.45 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
 
Women 35+ High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunn, Tracy               70 Saint John R             1.03m  
     1.00 1.03 1.06 
        O    O  XXX 
 
Girls 12-13 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Parker, Isabella          10 Saint John R             3.72m  
      3.72m  3.64m  3.49m  3.66m  3.68m  3.44m
  2 Dickie, Katherine         09 Saint John R             3.21m  
      2.99m  2.98m  3.21m  3.06m  3.16m  3.08m
  3 Christensen, Oakher       09 Aetos Athlet             3.08m  
      2.80m  2.90m  3.08m  3.01m  FOUL  2.88m
 
Women 16-17 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wolfe, Jennessa           05 Truro Lions              4.90m  
      4.90m  4.87m  4.70m  4.83m  4.68m  4.66m
  2 Vautour, Karrin           06 Saint John R             4.45m  
      4.20m  4.16m  4.14m  4.37m  FOUL  4.45m
 
Women 16-17 Triple Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wolfe, Jennessa           05 Truro Lions             10.19m  
      FOUL  10.19m  FOUL  10.00m  10.09m  10.09m
 
Women 35-49 Shot Put 4.0 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Knee, Jill                76 Saint John R             7.79m  
      6.82m  7.08m  7.04m  7.53m  7.46m  7.79m
 
Women 50-54 Shot Put 3.0 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunn, Tracy               70 Saint John R             6.80m  
      6.58m  6.71m  PASS  6.27m  6.77m  6.80m
 
Women 60-74 Shot Put 3.0 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Heather          61 Aetos Athlet             7.86m  
      7.28m  7.49m  7.86m  7.30m  7.46m  7.45m
 
Women 35-49 Weight Throw 9.08kg/20#
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Knee, Jill                76 Saint John R             7.62m  
      6.99m  6.71m  FOUL  FOUL  7.37m  7.62m
 
Women 50-59 Weight Throw 7.26kg/16#
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunn, Tracy               70 Saint John R             7.89m  
      7.89m  7.21m  FOUL  6.22m  5.67m  7.39m
 
Women 60-74 Weight Throw 5.45kg/12#
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Heather          61 Aetos Athlet             8.70m  
      8.11m  8.34m  FOUL  8.18m  7.93m  8.70m
 
Women 16-17 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Covert, Claire            05 Halifast Ath           2:45.61     510
 
Women 16-17 60 Meter Hurdles Yellow 33" Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Covert, Claire            05 Halifast Ath              9.94     723
 
Women 16-17 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Covert, Claire            05 Halifast Ath             1.51m     632
     1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 
        O   XO    O  XXO  XXX 
 
Women 16-17 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Covert, Claire            05 Halifast Ath             4.66m     469
      4.25m  4.66m  FOUL            
 
Women 16-17 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Covert, Claire            05 Halifast Ath             8.35m     422
      8.35m  FOUL  6.65m            
 
Women 16-17 Indoor Pentathlon
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Covert, Claire            05 Halifast Ath              2756     
 
Men U14 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Comeau, Brendon           09 Athlétisme C              9.46q 
 
Men U14 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Comeau, Brendon           09 Athlétisme C              9.46  
 
Men 14-15 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  2 Richards, Anthony         08 Saint John R              7.82q 
 
Men 14-15 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Richards, Anthony         08 Saint John R              7.78  
 
Men 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Roussel, Francis Charles  05 Asea                      7.60q  2 
  1 Rioux, Nathan             06 Aetos Athlet              7.61q  1 
  2 Roussel, Francis          05 Fredericton               7.61q  2 
  3 Roy, Felix                05 Athlétisme C              7.70q  1 
  4 Fongemie, Olivier         05 Athlétisme C              7.86q  2 
  5 Heans, Matthew            05 Saint John R              8.44q  2 
 
Men 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Roussel, Francis Charles  05 Asea                      7.52   1 
  2 Roussel, Francis          05 Fredericton               7.54   1 
  3 Roy, Felix                05 Athlétisme C              7.72   1 
  4 Fongemie, Olivier         05 Athlétisme C              7.82   1 
  5 Heans, Matthew            05 Saint John R              8.52   1 
 
Men 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gaudet, Luc               04 Saint John R              7.35q  2 
  2 Basque, Guillaume         04 Aetos Athlet              7.58q  2 
  3 Burnham, Colby            03 Truro Lions               7.91q  1 
 
Men 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Gaudet, Luc               04 Saint John R              7.40   1 
  2 Basque, Guillaume         04 Aetos Athlet              7.61   1 
  3 Burnham, Colby            03 Truro Lions               7.97   1 
 
Men 20-34 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Steeves, Clint            98 A.S.E.A.                  7.96q  2 
  2 Dunn, Benjamin            99 Saint John R              8.21q  2 
 
Men 20-34 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Steeves, Clint            98 A.S.E.A.                  7.98   1 
  2 Dunn, Benjamin            99 Saint John R              8.12   1 
 
Men 35+ 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Melchiore, Ron            56                           8.85q 
  2 Gray, Glen                70 Saint John R             11.59q 
  3 Jefferson, David          44 Saint John R             11.71q 
 
Men 35+ 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Melchiore, Ron            56                           8.89  
 
Men 14-15 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Richards, Anthony         08 Saint John R             26.33  
 
Men 16-17 200 Meter Dash WC
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cormier, Dante            06 Aetos Athlet             38.83  
  2 Ouellette, Rémi           05 Aetos Athlet             43.75  
 
Men 16-17 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Roussel, Francis Charles  05 Asea                     24.54   2 
  2 Mellish, Jack             06 A.S.E.A.                 24.69   2 
  3 Roy, Felix                05 Athlétisme C             25.45   1 
  4 Fongemie, Olivier         05 Athlétisme C             25.87   1 
  5 Heans, Matthew            05 Saint John R             28.45   1 
 
Men 18-19 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gaudet, Luc               04 Saint John R             24.38   2 
  2 Burnham, Colby            03 Truro Lions              26.04   2 
 
Men 20-34 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunn, Benjamin            99 Saint John R             27.29  
 
Men 35+ 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Melchiore, Ron            56                          28.59  
 
Men 16-17 400 Meter Dash WC
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cormier, Dante            06 Aetos Athlet           1:26.17  
  2 Ouellette, Rémi           05 Aetos Athlet           1:30.07  
 
Men 16-17 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mellish, Jack             06 A.S.E.A.                 55.16  
  2 MacKenzie, Conlan         06 StFX Track A             58.33  
 
Men 35+ 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blanchard, James          78 Fredericton              54.76  
 
Men 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 MacLean, Isaac            05 A.S.E.A.               2:15.44  
  2 Mattinson, Rylan          06 Unb Reds               2:35.53  
 
Men 18-19 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Parent, Fred              03 A.S.E.A.               2:07.50  
 
Men 20-34 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brennan, Timothy          96 Halifast Ath           1:57.97  
 
Men 14-15 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lepage, Tristan           07 Athlétisme C           3:50.15  
  1 Lepage, Samuel            08 Athlétisme C           4:12.38  
 
Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 MacKenzie, Conlan         06 StFX Track A           4:29.82  
  2 MacLean, Isaac            05 A.S.E.A.               4:39.07  
 
Men 18-19 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Parent, Fred              03 A.S.E.A.               4:33.84  
  2 Helal, Mohamed            04 A.S.E.A.               4:45.69  
  3 Knee, Emmett              04 Saint John R           5:28.99  
 
Men 20-34 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Brandon          95 A.S.E.A.               4:26.63  
 
Men 35+ 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson, Robert           55 Unattached-N           5:13.56  
  2 Bass, Blair               84 Saint John R           4:59.05  
 
Men 14-15 2000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lepage, Tristan           07 Athlétisme C           6:58.30  
  2 Lepage, Samuel            08 Athlétisme C           7:14.22  
  3 Ring, Cayden              07 Aetos Athlet           7:14.32  
 
Men 18-19 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Helal, Mohamed            04 A.S.E.A.              10:54.79  
 
Men 20-34 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Brandon          95 A.S.E.A.               9:38.02  
 
Men 35+ 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson, Robert           55 Unattached-N          11:03.91  
  2 Bass, Blair               84 Saint John R          11:03.02  
 
Men 50-59 60 Meter Hurdles Yellow 36"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Justason, Andrew          71 Fredericton               9.76  
 
Men 12-105 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached-New Brunswick  'A'                       1:46.46  
  2 Saint John Reds Track & Field  'A'                  2:05.50  
     1) Trites, Glen 66                 2) Coffin, Alex 69                
     3) Strowbridge, Dean 71            4) Rosvall, Bruce 63              
 
Men 18-19 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 A.S.E.A.  'A'                                       4:00.31  
     1) Parent, Fred 03                 2) Blanchette, Luc 04             
     3) Helal, Mohamed 04               4) MacLean, Isaac 05              
 
Men 35+ 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Saint John Reds Track & Field  'A'                  4:37.04  
     1) Trites, Glen 66                 2) Coffin, Alex 69                
     3) Strowbridge, Dean 71            4) Rosvall, Bruce 63              
 
Men 20-34 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 MacDonald, Joey           01 Truro Lions              2.00m  
     1.90 2.00 2.05 
      XXO   XO  XXX 
 
Men 35+ High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gray, Glen                70 Saint John R             1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O   XX 
 
Men 35+ Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Justason, Andrew          71 Fredericton              3.05m  
     2.90 3.05 3.20 
       XO   XO  XXX 
  2 Gray, Glen                70 Saint John R             2.00m  
     1.80 2.00 2.10 
        O    O  XXX 
 
Men 12-13 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Comeau, Brendon           09 Athlétisme C             3.65m  
      3.65m  FOUL  2.48m  2.72m  FOUL  3.32m
 
Men 16-17 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Roy, Felix                05 Athlétisme C             5.75m  
      3.15m  5.28m  5.58m  5.55m  5.46m  5.75m
 
Men 18-19 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Basque, Guillaume         04 Aetos Athlet             5.77m  
      5.63m  5.61m  FOUL  FOUL  5.77m  5.65m
  2 Gaudet, Luc               04 Saint John R             5.30m  
      5.05m  5.30m  5.16m  5.28m  PASS  PASS
 
Men 20-29 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Steeves, Clint            98 A.S.E.A.                 5.40m  
      5.40m  FOUL  4.23m  5.18m  5.22m  5.34m
 
Men 35+ Triple Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jefferson, David          44 Saint John R             5.22m  
      5.15m  FOUL  5.22m  PASS  PASS  PASS
 
Men 18-19 Shot Put 6kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Basque, Guillaume         04 Aetos Athlet            12.08m  
      11.31m  11.52m  12.08m           
 
Men 20-34 Shot Put 7.26kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunn, Benjamin            99 Saint John R             8.25m  
      6.86m  7.20m  7.20m  7.38m  8.25m  7.62m
 
Men 50-59 Shot Put 6 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gautier, Paul             64 Saint John R            13.38m  
      13.09m  12.45m  12.28m  12.57m  13.37m  13.38m
  2 Justason, Andrew          71 Fredericton             10.38m  
      10.37m  9.88m  9.55m  10.24m  10.38m  10.34m
  3 Gray, Glen                70 Saint John R             9.64m  
      9.20m  9.55m  PASS  PASS  PASS  9.64m
 
Men 70-79 Shot Put 4.0 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jefferson, David          44 Saint John R             8.23m  
      8.11m  7.58m  7.99m  8.23m  PASS  8.01m
 
Men 50-59 Weight Throw 11.34kg/25#
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gautier, Paul             64 Saint John R            15.46m  
      15.05m  15.02m  FOUL  14.29m  15.46m  14.68m
 
Men 70-79 Weight Throw 7.26kg/16#
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jefferson, David          44 Saint John R            10.83m  
      FOUL  10.15m  9.67m  9.66m  10.83m  10.73m

User Comments

  • Currently, there are no comments.