• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

PR Twilight #3

Saskatoon, SK
February 18th, 2022

Licensed to Saskatoon Field House - Site License
                                      HY-TEK's Meet Manager 2022-03-03 01:55 AM
                   PR Winter Twilight Series #3 - 2022-02-18                   
                             Saskatoon Fieldhouse                              
                                    Results                                    
 
Girls 60 Meter Dash U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Boschman, Aveya           13 Saskatoon TF             10.11  
  2 Smith, Aubrey             12 Riversdale A             10.57  
  3 Hough, Macie              13 Saskatoon TF             10.96  
  4 Black, Ruby               13 Saskatoon TF             11.28  
 
Girls 200 Meter Dash U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Aubrey             12 Riversdale A             36.80  
 
Girls 60 Meter Hurdles 24" U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Boschman, Aveya           13 Saskatoon TF             12.03  
  2 Smith, Aubrey             12 Riversdale A             12.77  
  3 Hough, Macie              13 Saskatoon TF             13.33  
 
Girls Long Jump U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Boschman, Aveya           13 Saskatoon TF             3.17m  
  2 Wilson, Sidney            12 Excel Athlet             2.90m  
  3 Smith, Aubrey             12 Riversdale A             2.59m  
 
Girls Shot Put U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Sidney            12 Excel Athlet             4.20m  
 
Girls 60 Meter Dash U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Reddekopp, Raedyn         09 PA Athletics              8.57  
  2 Wilson, Sasha             09 Level 10 Lig              8.91  
  3 Gregory, Hannah           10 Unattached A              9.22  
  4 Tarasoff, Emma            09 Riversdale A              9.66  
  5 Dean, Kezia               09 Saskatoon TF              9.82  
  6 Bantle, Lexie             10 Riversdale A              9.89  
  7 Pura, Lauren              10 Saskatoon TF             10.04  
  8 Knowles, Eloise           10 Riversdale A             10.95  
 
Girls 200 Meter Dash U14
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Reddekopp, Raedyn         09 PA Athletics             28.73   1 
  2 Wilson, Sasha             09 Level 10 Lig             29.75   1 
  3 Gregory, Hannah           10 Unattached A             31.22   2 
  4 Anderson, Brynn           10 Saskatoon TF             32.35   2 
  5 Tarasoff, Emma            09 Riversdale A             33.34   1 
  6 Pura, Lauren              10 Saskatoon TF             34.08   2 
 
Girls 800 Meter Run U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harder, Emma              09 N Battleford           2:47.93  
  2 Bantle, Lexie             10 Riversdale A           3:11.29  
  3 Verreault, Mia            10 Saskatoon TF           3:14.66  
 
Girls 60 Meter Hurdles 30" U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Brynn           10 Saskatoon TF             11.67  
  2 Gregory, Hannah           10 Unattached A             12.25  
 
Girls Long Jump U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Reddekopp, Raedyn         09 PA Athletics             3.96m  
  2 Wilson, Sasha             09 Level 10 Lig             3.93m  
  3 Verreault, Mia            10 Saskatoon TF             3.13m  
  4 Gregory, Hannah           10 Unattached A             3.01m  
  5 Knowles, Eloise           10 Riversdale A             2.09m  
 
Girls Shot Put U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Reddekopp, Raedyn         09 PA Athletics             7.37m  
  2 Dean, Kezia               09 Saskatoon TF             5.30m  
  3 Anderson, Brynn           10 Saskatoon TF             4.70m  
  4 Bantle, Lexie             10 Riversdale A             4.38m  
 
Women 60 Meter Hurdles 30" U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Krueger, Anya             07 Excel Athlet             10.02  
  2 Wildeman, Charlotte       08 Saskatoon TF             10.56  
  3 Kennedy, Abigayle (abby)  07 Saskatoon TF             11.76  
  4 Fox, Clarice              07 N Battleford             13.34  
 
Women 60 Meter Hurdles 30" U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Culbert, Victoria         06 Flight Club               9.37  
  2 Dovichak, Kamryn          06 Calgary Inte              9.79  
 
Women 60 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harrison, Michelle        92 Saskatoon TF              7.52q  4 
  2 Anderson, Gracie          02 Saskatchewan              7.64q  4 
  3 Woitas, Kailee            02 Regina Couga              7.66q  4 
  4 Gilbert, Katiana          05 Saskatoon TF              7.85q  4 
  5 Keyowski, Selena          04 Saskatoon TF              7.88q  4 
  6 Dyck, Daniele             01 Saskatchewan              7.95q  3 
  7 Toth, Emilee              05 Flight Club               8.04q  3 
  8 Derenoski, Lexi           04 Saskatoon TF              8.12q  4 
  9 Metz, Emma                04 Level 10 Lig              8.14   3 
 10 Dziadyk, Kendyl           05 Riversdale A              8.16   4 
 11 Dovichak, Jayel           04 Calgary Inte              8.22   3 
 12 Keith, Kaidyn             04 Level 10 Lig              8.25   2 
 13 Drake, Reese              04 Riversdale A              8.36   2 
 14 Kozak, Karys              04 Saskatoon TF              8.43   3 
 15 Enweani, Mackenzie        02 Saskatchewan              8.48   2 
 16 Bestman, Marsayn          07 Saskatoon TF              8.50   1 
 17 Wilson, Olivia            06 Saskatoon TF              8.54   3 
 18 Krueger, Anya             07 Excel Athlet              8.56   3 
 19 Blyth, Ella               07 Saskatoon TF              8.59   1 
 20 Dovichak, Kamryn          06 Calgary Inte              8.65   3 
 21 Jaeb, Tenley              05 Channel Perf              8.74   2 
 22 Derenoski, Reid           07 Saskatoon TF              8.75   1 
 23 Derenoski, Payton         07 Saskatoon TF              8.76   1 
 24 Kennedy, Abigayle (abby)  07 Saskatoon TF              9.01   2 
 25 Skelton, Kiersten         07 Channel Perf              9.03   2 
 26 Kucherhan, Makenna        07 Saskatoon TF              9.08   1 
 27 Semesock, Drew            07 Saskatoon TF              9.25   1 
 28 Miller, Sage              08 Saskatoon TF              9.43   2 
 29 Regier, Lucille           08 Saskatoon TF              9.73   1 
 30 Tremblay, Rhonda          60 Riversdale A             10.11   1 
 
Women 60 Meter Dash OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Harrison, Michelle        92 Saskatoon TF              7.50  
  2 Anderson, Gracie          02 Saskatchewan              7.58  
  3 Woitas, Kailee            02 Regina Couga              7.66  
  4 Keyowski, Selena          04 Saskatoon TF              7.86  
  5 Toth, Emilee              05 Flight Club               8.01  
  6 Dyck, Daniele             01 Saskatchewan              8.04  
  7 Derenoski, Lexi           04 Saskatoon TF              8.09  
 
Women 300 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Maloney, Attleigh         05 Riversdale A             42.45   1 
  2 Strueby, Micah            99 Saskatchewan             43.77   1 
  3 Blackburn, Lucie          03 Saskatchewan             45.12   1 
  4 Morog, Zuzana             06 Saskatoon TF             45.55   1 
  5 Dyck, Skylar              07 Saskatoon TF             45.80   2 
  6 Attah, Alliyah            04 Riversdale A             46.66   2 
  7 Hardy, Valerie            69 Riversdale A             48.02   1 
 
Women 1000 Meter Run OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Propp, Adrea              92 Unattached-S           2:49.55  
  2 Lewans, Alexis            04 Riversdale A           3:02.49  
  3 Dyck, Skylar              07 Saskatoon TF           3:09.74  
  4 Beveridge Warick, Angeli  06 Unattached-S           3:13.11  
  5 Wright, Elizabeth         04 Riversdale A           3:14.15  
  5 Wignes, Kira              05 Saskatoon TF           3:14.15  
  7 Handley, Ryann            01 Saskatchewan           3:14.39  
  8 Yuzdepski, Annika         05 Riversdale A           3:14.42  
  9 Roney, Alyssa             02 Saskatchewan           3:15.42  
 
Women 3000 Meter Run OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Grajczyk-Jelinski, Allis  01 Saskatchewan          10:11.66  
  2 Novecosky, Allison        03 Saskatchewan          10:45.55  
  3 Engele-Lueke, Julianna    02 Saskatchewan          10:47.49  
  4 Steen, Callie             05 Riversdale A          10:48.19  
 
Women 60 Meter Hurdles Masters  27" OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gieni, Muriel             58 Riversdale A             10.55  
 
Women 60 Meter Hurdles 33" OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nyame, Astrid             94 Unattached-S              8.53   1 
  2 Dovichak, Jayel           04 Calgary Inte              8.93   1 
  3 Mooney, Ashlyn            99 Saskatchewan              8.95   1 
  4 Keyowski, Selena          04 Saskatoon TF              9.23   1 
  5 Pritchard, Shelaine       04 PA Athletics              9.25   1 
  6 Spurr, Victoria           02 Saskatchewan              9.35   2 
  7 Ilnisky, Kaylee           00 Saskatchewan              9.40   1 
  8 Comfort, Kira             02 Saskatchewan              9.79   2 
  9 Schultz, Taylor           01 Saskatchewan             10.81   2 
 
Women High Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cadman, Kianna            02 Saskatchewan             1.55m  
  2 Yowin, Adlgessa           02 Saskatchewan             1.50m  
  2 Hanson, Jocelyn           06 Dunamis Athl             1.50m  
  4 Murwanashyaka, Raissa     02 Regina Couga             1.50m  
  5 Krueger, Anya             07 Excel Athlet             1.35m  
  6 Moller, Laken             04 Level 10 Lig             1.30m  
 
Women Pole Vault OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 De Jong, Taylor           99 Saskatchewan             2.90m  
  2 Guenter, Kathryn          01 Saskatchewan             2.70m  
  3 Williams, Emily           03 Saskatchewan             2.70m  
 -- Kehrig, Marina            98 Saskatchewan                NH  
 
Women Long Jump OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kozan, Sara               02 Regina Couga             5.38m   1 
  2 Ilnisky, Kaylee           00 Saskatchewan             5.26m   2 
  3 Keith, Kaidyn             04 Level 10 Lig             4.96m   2 
  4 Culbert, Victoria         06 Flight Club              4.92m   2 
  5 Smith, Cassidy            00 Saskatchewan             4.88m   1 
  6 Rumpel, Marley            03 Regina Couga             4.87m   1 
  6 Pritchard, Shelaine       04 PA Athletics             4.87m   2 
  8 Dziadyk, Kendyl           05 Riversdale A             4.71m   2 
  9 Krueger, Anya             07 Excel Athlet             4.67m   2 
  9 Toth, Emilee              05 Flight Club              4.67m   2 
 11 Martin, McKenna           03 Regina Couga             4.65m   1 
 12 Blyth, Ella               07 Saskatoon TF             4.40m   2 
 13 Baerwald, Ella            04 Saskatoon TF             4.10m   1 
 14 Wildeman, Charlotte       08 Saskatoon TF             4.06m   2 
 15 Semesock, Drew            07 Saskatoon TF             3.77m   2 
 16 Arnason, Sandi            73 Riversdale A             3.76m   1 
 17 Regier, Lucille           08 Saskatoon TF             3.56m   2 
 -- Farmer, Kendra            99 Saskatchewan                ND   1 
 
Women Shot Put OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mooney, Ashlyn            99 Saskatchewan            11.21m  
  2 Comfort, Kira             02 Saskatchewan            11.02m  
  3 Sundby, Jessamy           02 Saskatchewan            10.26m  
  4 Rudichuk, Jaedyn          01 Saskatchewan            10.16m  
  5 Gieni, Muriel             58 Riversdale A             9.73m  
  6 Baerwald, Ella            04 Saskatoon TF             7.61m  
 
Boys 60 Meter Dash U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jalbert, Sawyer           11 Saskatoon TF              9.18  
  2 Trevarthen, Kingston      11 Saskatoon TF              9.80  
  3 Stewart, James            11 Unattached-S             10.04  
  4 McLane, Clay              11 Saskatoon TF             10.19  
  5 Lartey, Tytan             11 Saskatoon TF             10.33  
  5 Park, Brayden             11 Saskatoon TF             10.33  
  7 Atkinson, Dash            11 Saskatoon TF             10.35  
  8 Trann, Luke               11 PA Athletics             10.66  
 
Boys 200 Meter Dash U12
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Trevarthen, Kingston      11 Saskatoon TF             34.08   2 
  2 McLane, Clay              11 Saskatoon TF             35.17   1 
  3 Stewart, James            11 Unattached-S             35.22   2 
  4 Atkinson, Dash            11 Saskatoon TF             35.52   1 
  5 Lartey, Tytan             11 Saskatoon TF             35.72   1 
  6 Park, Brayden             11 Saskatoon TF             38.30   2 
  7 Stone, Rolen              12 N Battleford             51.60   2 
 
Boys 800 Meter Run U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stone, Rolen              12 N Battleford           4:36.44  
 
Boys 60 Meter Hurdles 24" U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Atkinson, Dash            11 Saskatoon TF             12.06  
  2 Lartey, Tytan             11 Saskatoon TF             12.23  
 
Boys Long Jump U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jalbert, Sawyer           11 Saskatoon TF             3.94m  
  2 Trann, Luke               11 PA Athletics             2.91m  
  3 Park, Brayden             11 Saskatoon TF             2.85m  
 
Boys Shot Put U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stone, Rolen              12 N Battleford             3.52m  
 
Boys 60 Meter Dash U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jalbert, Hayden           10 Saskatoon TF              8.61  
  2 Ball, Matthew             09 Saskatoon TF              9.95  
  3 Keeler, Grant             09 Saskatoon TF              9.96  
  4 Stone, Teagen             09 N Battleford             10.57  
 
Boys 800 Meter Run U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Battushig, Alex           10 Riversdale A           2:59.74  
  2 Stone, Teagen             09 N Battleford           3:41.47  
 
Boys 60 Meter Hurdles 30" U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jalbert, Hayden           10 Saskatoon TF             10.97  
  2 Battushig, Alex           10 Riversdale A             11.70  
  3 Ball, Matthew             09 Saskatoon TF             12.74  
  4 Keeler, Grant             09 Saskatoon TF             12.98  
 
Boys Long Jump U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jalbert, Hayden           10 Saskatoon TF             4.03m  
  2 Keeler, Grant             09 Saskatoon TF             3.51m  
  3 Stone, Teagen             09 N Battleford             3.14m  
 
Men 60 Meter Hurdles 33" U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dueck, Jeremy             07 Saskatoon TF             11.79  
 
Men 60 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Itsekiri, Usheoritse      98 Regina Couga              6.72q  3 
  2 Joseph, Scott             01 Regina Couga              7.08q  3 
  3 Frank, Cole               98 Saskatchewan              7.14q  3 
  4 McKerracher, Scott        98 Saskatchewan              7.21q  3 
  5 Vongphit, Jayden          02 Saskatchewan              7.33q  2 
  6 Powell, Geovanne          04 Riversdale A              7.37q  3 
  6 Oyebamiji, Samuel         01 Saskatchewan              7.37q  2 
  8 Tetrault, Michael         06 Saskatoon TF              7.45q  3 
  9 Wilkinson, Codie          02 Saskatchewan              7.55   2 
 10 Ritchie, Brendan          98 Saskatchewan              7.56   2 
 11 Laroya, Joshua            03 Moose Jaw Ro              7.69   1 
 12 Ambrose, Nicholas         05 Riversdale A              8.04   2 
 13 Doig, Aiden               03 Level 10 Lig              8.06   1 
 14 Schmitz, Greyson          07 PA Athletics              8.47   1 
 15 Weiland, Evan             08 Saskatoon TF              8.89   1 
 16 Cantrill, Garth           49 Top Notch Ma              9.64   1 
 17 Salewich, Isaiah          08 Saskatoon TF              9.68   1 
 
Men 60 Meter Dash OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Itsekiri, Usheoritse      98 Regina Couga              6.69  
  2 Joseph, Scott             01 Regina Couga              7.01  
  3 McKerracher, Scott        98 Saskatchewan              7.20  
  4 Oyebamiji, Samuel         01 Saskatchewan              7.36  
  5 Powell, Geovanne          04 Riversdale A              7.39  
  6 Tetrault, Michael         06 Saskatoon TF              7.50  
 
Men 300 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hardy, Ryder              04 Riversdale A             36.40   2 
  2 Hardy, Jackson            02 Saskatchewan             36.88   2 
  3 Cote-Williamson, Brendan  04 Running Wild             38.57   2 
  4 Fountaine, Malachi        02 Saskatchewan             38.88   1 
  5 Severin, Nicholas         03 Saskatchewan             38.90   1 
  6 Doig, Aiden               03 Level 10 Lig             43.32   2 
  7 Weiland, Evan             08 Saskatoon TF             49.38   1 
  8 Cantrill, Garth           49 Top Notch Ma             52.95   1 
 
Men 1000 Meter Run OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hussey, Michael           06 Saskatoon TF           2:40.59  
  2 Dosman, Nathanial         05 Riversdale A           2:41.02  
  3 Finley, Matthew           03 Saskatchewan           2:43.70  
  4 Tenorio, Angel            01 Saskatchewan           2:43.94  
  5 Jacek, Trevor             81 Running Wild           2:49.47  
  6 Swedlo, Eric              01 Saskatchewan           2:50.45  
  7 Cross Child, Kinley       04 Saskatoon TF           2:51.72  
  8 James, Evan               02 Running Wild           2:55.19  
  9 Yuzdepski, Nicklas        04 Riversdale A           3:00.38  
 10 Gillies, Logan            08 Riversdale A           3:28.80  
 11 Fitch, Landon             08 Running Wild           3:31.26  
 12 Nightingale, Greg         73 Running Wild           3:33.90  
 13 Nightingale, Luke         06 Running Wild           3:34.36  
 14 Regie, Maurice            07 Running Wild           3:34.81  
 
Men 3000 Meter Run OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Randall, Ethan            05 Riversdale A           9:44.90  
  2 Han, Kaitao               02 Riversdale A           9:49.55  
  3 Cross Child, Jayvin       05 Running Wild           9:51.28  
  4 Mason, Joshua             03 Riversdale A          10:49.61  
 
Men 60 Meter Hurdles 42" OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnston, Kieran          95 Saskatchewan              8.60  
  2 Klassen, Elliott          98 Saskatchewan              8.62  
  3 Olson, Jared              93 Unattached-S              8.63  
 
Men High Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kok, Logan                06 Dunamis Athl             1.70m  
  2 Ritchie, Brendan          98 Saskatchewan             1.70m  
  3 Amundson, Jett            02 Saskatchewan             1.70m  
  4 Tuckanow, Mason           03 N Battleford             1.70m  
  5 Sawatzky, Brandon         06 PA Athletics             1.65m  
  6 Ambrose, Nicholas         05 Riversdale A             1.55m  
  7 Weiland, Evan             08 Saskatoon TF             1.30m  
 
Men Pole Vault OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McKerracher, Scott        98 Saskatchewan             4.40m  
  2 Neufeld, Jake             00 Saskatchewan             4.00m  
  3 Murray, Jonah             99 Saskatchewan             4.00m  
  4 Lockerbie, Sean           99 Saskatchewan             3.90m  
  5 Tam, Josh                 05 Saskatoon TF             3.30m  
 -- Johnston, Kieran          95 Saskatchewan                NH  
 
Men Long Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tetrault, Michael         06 Saskatoon TF             6.29m  
  2 Gursky, Dominic           99 Saskatchewan             6.22m  
  3 Wiebe, Jayden             91 Saskatchewan             6.14m  
  4 House, Spencer            00 Saskatchewan             5.56m  
  5 Gurski, Lukas             05 Saskatoon TF             5.54m  
  6 Dueck, Jeremy             07 Saskatoon TF             4.36m  
  7 Salewich, Isaiah          08 Saskatoon TF             3.82m  
 
Men Shot Put OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Degenhardt, Brennan       93 Saskatchewan            15.99m  
  2 Quick, Myles              00 Saskatchewan            12.86m  
  3 Ritchie, Brendan          98 Saskatchewan            11.10m  
  4 Sitter, Reed              03 Saskatchewan             9.76m  
  5 Schmitz, Greyson          07 PA Athletics             9.58m  
  6 Gregory, Jonathan         72 Unattached A             8.19m  

User Comments

  • Currently, there are no comments.