• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

PR Winter Twilight Series #4

Saskatoon, SK
March 11th, 2022

Licensed to Saskatoon Field House - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/12/2022 02:18 AM
                   PR Winter Twilight Series #4 - 3/11/2022                    
                             Saskatoon Fieldhouse                              
                                    Results                                    
 
Girls 60 Meter Dash U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Griffiths, Jasmine        11 Saskatoon TF              9.58  
  2 Poettcker, Ava            11 Saskatoon TF             10.00  
  3 Kardynal, Maryska         11 N Battleford             10.37  
  4 Smith, Natalie            12 Saskatoon TF             10.68  
  5 Hough, Macie              13 Saskatoon TF             10.71  
  6 Smith, Aubrey             12 Riversdale A             10.83  
  7 Bowes, Aubrey             11 Saskatoon TF             11.38  
  8 Wanner, Alina             12 Saskatoon TF             12.56  
 
Girls 200 Meter Dash U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Natalie            12 Saskatoon TF             37.54  
  2 Wanner, Alina             12 Saskatoon TF             44.77  
 
Girls 600 Meter Run U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Aubrey             12 Riversdale A           2:13.44  
 
Girls 60 Meter Hurdles 24" U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kardynal, Maryska         11 N Battleford             11.66  
  2 Smith, Aubrey             12 Riversdale A             13.05  
  3 Bowes, Aubrey             11 Saskatoon TF             13.46  
  4 Hough, Macie              13 Saskatoon TF             13.83  
  5 Wanner, Alina             12 Saskatoon TF             14.52  
 
Girls Long Jump U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Griffiths, Jasmine        11 Saskatoon TF             3.29m  
  2 Kardynal, Maryska         11 N Battleford             3.19m  
  3 Poettcker, Ava            11 Saskatoon TF             2.96m  
  4 Smith, Natalie            12 Saskatoon TF             2.75m  
  5 Wanner, Alina             12 Saskatoon TF             1.87m  
 
Girls 60 Meter Dash U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Semkiw, Kacie             09 Riversdale A              9.48  
  2 Pura, Lauren              10 Saskatoon TF             10.04  
  3 Paddy, Jurnee             10 N Battleford             11.68  
  4 Knowles, Eloise           10 Riversdale A             11.76  
 
Girls 200 Meter Dash U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tarasoff, Emma            09 Riversdale A             32.51  
  2 Pura, Lauren              10 Saskatoon TF             34.66  
 
Girls 600 Meter Run U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harder, Emma              09 N Battleford           1:55.12  
  2 Bantle, Lexie             10 Riversdale A           2:11.88  
  3 Warick, Judy              49 Top Notch Ma           2:46.22  
 
Girls 60 Meter Hurdles 30" U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Semkiw, Kacie             09 Riversdale A             12.18  
  2 Tarasoff, Emma            09 Riversdale A             14.28  
  3 Bantle, Lexie             10 Riversdale A             17.08  
 
Women 60 Meter Hurdles 30" U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennedy, Abigayle (abby)  07 Saskatoon TF             10.26  
  2 Wildeman, Charlotte       08 Saskatoon TF             10.32  
 
Women 60 Meter Hurdles 30" U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dziadyk, Kendyl           05 Riversdale A              9.02  
  2 Culbert, Victoria         06 Flight Club               9.40  
  3 Dellezay, Lauren          05 Leduc Track              10.59  
 
Women 60 Meter Hurdles 33" U20
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pritchard, Shelaine       04 PA Athletics              9.04  
 -- Clark, Ainsley            04 Riversdale A               DNF  
 
Women 60 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Woitas, Kailee            02 Regina Couga              7.66   1 
  2 Hagerty, Hannah           01 Regina Couga              7.74   1 
  3 Nyame, Astrid             94 Unattached-S              7.80   2 
  4 Andrews, Brianna          00 Saskatchewan              7.92   2 
  5 Pritchard, Shelaine       04 PA Athletics              7.94   2 
  6 Zablocki, Stryker         07 PA Athletics              7.99   3 
  7 Gilbert, Katiana          05 Saskatoon TF              8.01   1 
  8 Rumpel, Marley            03 Regina Couga              8.03   2 
  9 Duesing, Juleah           02 Regina Couga              8.05   1 
 10 Toth, Emilee              05 Flight Club               8.07   1 
 11 Seabrook, Josie           04 Saskatoon TF              8.17   2 
 12 Marpole, Meissa           99 Regina Couga              8.18   2 
 13 Werner, Tayen             06 Saskatoon TF              8.35   1 
 14 Kozak, Karys              04 Saskatoon TF              8.43   2 
 15 Enweani, Mackenzie        02 Saskatchewan              8.48   2 
 16 Blackburn, Lucie          03 Saskatchewan              8.60   3 
 17 Nachtegaele, Ella         04 Saskatoon TF              8.65   4 
 18 Hardy, Valerie            69 Riversdale A              8.70   3 
 19 Jaeb, Tenley              05 Channel Perf              8.72   3 
 20 Kennedy, Abigayle (abby)  07 Saskatoon TF              8.93   4 
 21 Skelton, Kiersten         07 Channel Perf              8.97   4 
 22 Kucherhan, Makenna        07 Saskatoon TF              9.01   4 
 23 Miller, Sage              08 Saskatoon TF              9.61   4 
 -- Willems, Paige            02 Saskatchewan                DQ   1  Rule 15.7
 
Women 200 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Anderson, Gracie          02 Saskatchewan             25.23   1 
  2 Gilbert, Katiana          05 Saskatoon TF             26.57   1 
  3 Drake, Reese              04 Riversdale A             27.45   2 
  4 Toth, Emilee              05 Flight Club              27.55   2 
  5 Kozak, Karys              04 Saskatoon TF             28.65   2 
  6 Kozak, Kaprice            06 Saskatoon TF             28.81   4 
  7 King, Elaine              08 Riversdale A             29.15   4 
  8 Kennedy, Abigayle (abby)  07 Saskatoon TF             29.24   3 
  9 Blyth, Ella               07 Saskatoon TF             29.44   3 
 10 Hardy, Valerie            69 Riversdale A             29.59   2 
 11 Smith, Lauren             06 Saskatoon TF             30.20   3 
 12 Kucherhan, Makenna        07 Saskatoon TF             30.41   4 
 13 Renneberg, Ashlyn         05 Saskatoon TF             33.61   3 
 
Women 300 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Chartier, Madigan         00 Saskatchewan             43.63   1 
  2 Werner, Tayen             06 Saskatoon TF             44.28   1 
  3 Blackburn, Lucie          03 Saskatchewan             44.88   2 
  4 Morog, Zuzana             06 Saskatoon TF             45.67   2 
 
Women 600 Meter Run OPEN
================================================================
 7&8 with 1
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Propp, Adrea              92 Unattached-S           1:30.77  
  2 Farmer, Kendra            99 Saskatchewan           1:31.55  
  3 Handley, Ryann            01 Saskatchewan           1:42.96  
  4 Cyr, Rayne                05 PA Athletics           1:43.35  
  5 Roney, Alyssa             02 Saskatchewan           1:43.46  
  6 Meade, Ora                02 Saskatchewan           1:54.35  
  7 Dellezay, Lauren          05 Leduc Track            1:55.36  
 
Women 800 Meter Run OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Steen, Callie             05 Riversdale A           2:22.89   1 
  2 Maloney, Attleigh         05 Riversdale A           2:23.39   1 
  3 Dobrohoczki, Cara         04 Riversdale A           2:24.43   1 
  4 Dyck, Skylar              07 Saskatoon TF           2:24.90   1 
  5 Kaban, Madelyn            02 Regina Couga           2:27.76   1 
  6 Kraft, Callum             01 Regina Couga           2:28.22   1 
  7 Golden, Mayah             04 Riversdale A           2:28.43   1 
  8 Wignes, Kira              05 Saskatoon TF           2:29.36   2 
  9 Yuzdepski, Annika         05 Riversdale A           2:29.49   2 
 10 Ouellet, Eve              06 Excel Athlet           2:30.55   1 
 11 Wright, Elizabeth         04 Riversdale A           2:31.39   1 
 12 Beveridge Warick, Angeli  06 Unattached-S           2:31.95   2 
 13 Hilderman, Caley          06 Riversdale A           2:32.08   2 
 14 Lebell, Harper            05 Excel Athlet           2:35.41   2 
 15 Totton, Bryanna           05 Excel Athlet           2:36.65   2 
 16 Hassanpour, Fatimah       04 Saskatoon TF           2:57.01   2 
 17 Rahimi, Atefa             02 Saskatoon TF           2:57.48   2 
 
Women 1500 Meter Run OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hufsmith, Courtney        98 Saskatchewan           4:29.88  
  2 Novecosky, Allison        03 Saskatchewan           4:53.17  
  3 Cross Child, Jaira        01 Saskatchewan           4:54.19  
  4 Engele-Lueke, Julianna    02 Saskatchewan           4:56.15  
  5 McLeod, Stella            04 Excel Athlet           4:59.12  
  6 Kozan, Ellison            02 Regina Couga           5:07.12  
  7 Elkew, Morgan             02 Regina Couga           5:35.10  
 -- Propp, Adrea              92 Unattached-S               DNF  
 
Women 60 Meter Hurdles 33" OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nyame, Astrid             94 Unattached-S              8.47  
  2 Adelugba, Timi            02 Saskatchewan              8.54  
  3 Welburn, Joely            99 Regina Couga              8.58  
  4 Edwards, Alyson           00 Regina Couga              9.15  
  5 Comfort, Kira             02 Saskatchewan              9.65  
 
Women High Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schultz, Taylor           01 Saskatchewan             1.67m  
  2 Ells, Chelsea             03 Saskatchewan             1.62m  
  3 Spurr, Victoria           02 Saskatchewan             1.62m  
  4 Murwanashyaka, Raissa     02 Regina Couga             1.57m  
  5 Cadman, Kianna            02 Saskatchewan             1.52m  
 
Women Pole Vault OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 De Jong, Taylor           99 Saskatchewan             2.76m  
  1 Guenter, Kathryn          01 Saskatchewan             2.76m  
  3 Williams, Emily           03 Saskatchewan             2.76m  
  4 Kehrig, Marina            98 Saskatchewan             2.31m  
 
Women Long Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Welburn, Joely            99 Regina Couga             5.70m  
  2 Stockhorst, Erika         98 Regina Couga             5.64m  
  3 Hagerty, Hannah           01 Regina Couga             5.57m  
  4 Oyenuga, Daniella         04 Saskatoon TF             5.30m  
  5 Ilnisky, Kaylee           00 Saskatchewan             5.21m  
  6 Rumpel, Marley            03 Regina Couga             5.19m  
  7 Barkway, Rebecca          99 Saskatchewan             5.00m  
  8 Comfort, Kira             02 Saskatchewan             4.65m  
  9 Olaloku, Olamide          03 Saskatchewan             2.27m  
 -- Smith, Cassidy            00 Saskatchewan                ND  
 
Women Long Jump WITH U14 OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Seabrook, Josie           04 Saskatoon TF             4.85m  
  2 Nachtegaele, Ella         04 Saskatoon TF             4.22m  
  3 Baerwald, Ella            04 Saskatoon TF             4.07m  
  4 Gerwing, Jenna            03 Saskatoon TF             3.93m  
 -- Dziadyk, Kendyl           05 Riversdale A                ND  
 
Women Triple Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stockhorst, Erika         98 Regina Couga            11.84m  
  2 Edwards, Alyson           00 Regina Couga            10.82m  
  3 Williams, Emily           03 Saskatchewan            10.36m  
  4 Yowin, Adlgessa           02 Saskatchewan             9.71m  
  5 Gerwing, Jenna            03 Saskatoon TF             8.59m  
  6 Baerwald, Ella            04 Saskatoon TF             8.16m  
 -- Renneberg, Ashlyn         05 Saskatoon TF                ND  
 
Women Shot Put OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ostertag, Nicole          00 Saskatchewan            12.07m  
  2 Sundby, Jessamy           02 Saskatchewan             9.37m  
  3 Gieni, Muriel             58 Riversdale A             9.27m  
  4 Nachtegaele, Ella         04 Saskatoon TF             8.36m  
  5 Baerwald, Ella            04 Saskatoon TF             7.63m  
  6 Gerwing, Jenna            03 Saskatoon TF             7.17m  
 
Boys 60 Meter Dash U12
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jalbert, Sawyer           11 Saskatoon TF              9.52   1 
  2 Wells, Bishop             12 Saskatoon TF             10.08   1 
  3 Wing, Anthony             11 Saskatoon TF             10.11   2 
  4 Lartey, Tytan             11 Saskatoon TF             10.21   1 
  5 Fossenier, Dax            11 Unattached-S             10.36   1 
  6 Atkinson, Dash            11 Saskatoon TF             10.49   2 
  7 Kardynal, Tye             13 N Battleford             10.54   2 
  8 McLane, Clay              11 Saskatoon TF             10.57   1 
  9 Park, Brayden             11 Saskatoon TF             10.93   2 
 
Boys 200 Meter Dash U12
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jalbert, Sawyer           11 Saskatoon TF             31.30   1 
  2 Lartey, Tytan             11 Saskatoon TF             35.71   1 
  3 Atkinson, Dash            11 Saskatoon TF             35.75   1 
  4 Fossenier, Dax            11 Unattached-S             36.04   2 
  5 McLane, Clay              11 Saskatoon TF             36.89   2 
  6 Benoit, Marek             13 Saskatoon TF             37.57   1 
  7 Park, Brayden             11 Saskatoon TF             39.02   2 
 
Boys 600 Meter Run U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kardynal, Tye             13 N Battleford           2:11.74  
 
Boys 60 Meter Hurdles 24" U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lartey, Tytan             11 Saskatoon TF             11.82  
  2 Atkinson, Dash            11 Saskatoon TF             11.94  
  2 Benoit, Marek             13 Saskatoon TF             11.94  
  4 Hansen, John              11 Riversdale A             14.78  
 
Boys Long Jump U12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lartey, Tytan             11 Saskatoon TF             3.11m  
  2 Atkinson, Dash            11 Saskatoon TF             2.96m  
  3 Park, Brayden             11 Saskatoon TF             2.79m  
  4 Wing, Anthony             11 Saskatoon TF             2.77m  
  5 Kardynal, Tye             13 N Battleford             2.70m  
  6 Benoit, Marek             13 Saskatoon TF             2.65m  
  7 Hansen, John              11 Riversdale A             2.02m  
 
Boys 60 Meter Dash U14
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jalbert, Hayden           10 Saskatoon TF              8.46   1 
  2 Mela, Fonon               09 Saskatoon TF              9.68   2 
  3 Kardynal, Kaden           09 N Battleford              9.70   1 
  3 Ball, Matthew             09 Saskatoon TF              9.70   1 
  5 Keeler, Grant             09 Saskatoon TF             10.74   1 
  6 Fox, Jacob                10 N Battleford             10.80   2 
  7 Reid, Jonathan            10 Saskatoon TF             10.92   2 
  8 Jimmy, Patrick            09 N Battleford             11.13   1 
 
Boys 200 Meter Dash U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jalbert, Hayden           10 Saskatoon TF             27.84  
  2 Beauchamp, Jarrett        08 Saskatoon TF             32.08  
  3 Boyer, Nick               10 Riversdale A             40.96  
 -- Battushig, Alex           10 Riversdale A                DQ   Rule 17.3
 
Boys 600 Meter Run U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Battushig, Alex           10 Riversdale A           2:07.57  
  2 Corrigan, Biruk           10 Saskatoon TF           2:33.80  
 
Boys 60 Meter Hurdles 30" U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kardynal, Kaden           09 N Battleford             11.30  
  2 Ball, Matthew             09 Saskatoon TF             12.41  
  3 Reid, Jonathan            10 Saskatoon TF             13.98  
  4 Keeler, Grant             09 Saskatoon TF             14.10  
  5 Boyer, Nick               10 Riversdale A             15.49  
 
Boys Long Jump U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kardynal, Kaden           09 N Battleford             3.41m  
  2 Keeler, Grant             09 Saskatoon TF             3.30m  
  3 Reid, Jonathan            10 Saskatoon TF             3.11m  
  4 Boyer, Nick               10 Riversdale A             2.27m  
 
Men 60 Meter Hurdles 33" U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dueck, Jeremy             07 Saskatoon TF             11.06  
 
Men 60 Meter Hurdles 36" U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rude, Keon                05 Calgary Inte              8.01  
  2 Tam, Josh                 05 Saskatoon TF              8.81  
 
Men 60 Meter Hurdles 39" U20
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Dimande, Tiago            04 Riversdale A                DQ   Rule 168.6
 -- Ohryn, Aidan              03 Saskatchewan                DQ   Rule 168.6
 
Men 60 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Itsekiri, Usheoritse      98 Regina Couga              6.73   1 
  2 Zablocki, Storm           04 PA Athletics              6.91   1 
  3 Hardy, Ryder              04 Riversdale A              7.02   1 
  4 Joseph, Scott             01 University o              7.03   1 
  5 Rude, Keon                05 Calgary Inte              7.04   1 
  6 Frank, Cole               98 Saskatchewan              7.15   1 
  7 Vavra, Rhett              03 Saskatchewan              7.23   3 
  8 Fettes, Logan             00 Regina Couga              7.25   2 
  9 Powell, Geovanne          04 Riversdale A              7.28   2 
 10 Oyebamiji, Samuel         01 Saskatchewan              7.29   2 
 11 Vongphit, Jayden          02 Saskatchewan              7.30   2 
 11 Franklin, Brett           04 Excel Athlet              7.30   2 
 13 Taylor, Mike              81 PA Athletics              7.32   2 
 14 Tetrault, Michael         06 Saskatoon TF              7.38   2 
 15 Smith-Windsor, Tazmin     05 PA Athletics              7.43   4 
 16 Wilkinson, Codie          02 Saskatchewan              7.46   3 
 17 Contreras, John           00 Saskatchewan              7.49   3 
 18 Kichula, Chad             76 Flight Club               7.85   3 
 19 Smith-Windsor, Sullivan   07 PA Athletics              7.96   4 
 20 Johnson-Harder, Hayden    06 PA Athletics              8.33   3 
 21 Boechler, Lucas           07 PA Athletics              8.46   3 
 22 Schmitz, Greyson          07 PA Athletics              8.53   3 
 23 Childress, Miller         08 PA Athletics              8.54   4 
 23 Ohryn, Aidan              03 Saskatchewan              8.54   2 
 25 Dueck, Jeremy             07 Saskatoon TF              8.58   4 
 26 Fitch, Landon             08 Running Wild              9.28   4 
 -- Reid, Khymani             00 Calgary Inte                DQ   1  FS
 -- Bentz, Dawson             99 Regina Couga                DQ   1  FS
 
Men 200 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Rude, Keon                05 Calgary Inte             22.78   1 
  2 Edwards, Austin           96 Saskatchewan             23.12   1 
  3 Joseph, Scott             01 University o             23.30   1 
  4 Franklin, Brett           04 Excel Athlet             23.32   1 
  5 Tetrault, Michael         06 Saskatoon TF             23.81   2 
  6 Smith-Windsor, Tazmin     05 PA Athletics             23.96   3 
  7 Powell, Geovanne          04 Riversdale A             24.07   2 
  8 Wilkinson, Codie          02 Saskatchewan             24.19   3 
  9 Wagner, Seth              05 Riversdale A             24.74   2 
 10 Contreras, John           00 Saskatchewan             24.89   2 
 11 Smith-Windsor, Sullivan   07 PA Athletics             26.71   4 
 12 Boechler, Lucas           07 PA Athletics             28.29   3 
 13 Vaz, Bentley              08 Saskatoon TF             29.11   3 
 14 Childress, Miller         08 PA Athletics             29.73   4 
 15 Salewich, Isaiah          08 Saskatoon TF             33.25   4 
 
Men 300 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cote-Williamson, Brendan  04 Running Wild             38.43   1 
  2 Fountaine, Malachi        02 Saskatchewan             38.68   1 
  3 Severin, Nicholas         03 Saskatchewan             39.08   2 
  4 Kichula, Chad             76 Flight Club              40.80   2 
  5 Cantrill, Garth           49 Top Notch Ma             50.72   2 
 
Men 600 Meter Run OPEN
===================================================================
 7&8 with 1
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nilson, Kaden             99 Saskatchewan           1:21.98   1 
  2 Podbielski, Jonathan      04 Excel Athlet           1:22.22   1 
  3 Hussey, Michael           06 Saskatoon TF           1:25.62   1 
  4 Hardy, Jackson            02 Saskatchewan           1:26.05   1 
  5 Finley, Matthew           03 Saskatchewan           1:27.06   1 
  6 Kaban, Logan              04 Excel Athlet           1:28.93   1 
  7 Jacek, Trevor             81 Running Wild           1:30.62   1 
  8 Tenorio, Angel            01 Saskatchewan           1:30.91   1 
  9 Sukut, Jesse              05 Saskatoon TF           1:40.79   2 
 10 Weber, Harvey             65 Running Wild           1:45.90   2 
 11 Nightingale, Luke         06 Running Wild           1:49.92   2 
 12 Regie, Maurice            07 Running Wild           1:53.02   2 
 13 Fitch, Landon             08 Running Wild           1:53.94   2 
 14 Nightingale, Greg         73 Running Wild           1:56.37   2 
 
Men 800 Meter Run OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Klassen, Jacob            06 PA Athletics           2:04.80  
  2 Randall, Ethan            05 Riversdale A           2:08.41  
  3 Cross Child, Jayvin       05 Running Wild           2:09.36  
  4 Kilgour, Morgan           01 Regina Couga           2:09.40  
  5 James, Evan               02 Running Wild           2:10.65  
  6 Cross Child, Kinley       04 Saskatoon TF           2:11.09  
  7 Chan, Gilbert             05 Saskatoon TF           2:12.61  
  8 Yuzdepski, Nicklas        04 Riversdale A           2:15.25  
  9 Dodge, Preston            07 Riversdale A           2:30.11  
 10 Gillies, Logan            08 Riversdale A           2:37.45  
 
Men 1500 Meter Run OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Antaya, Anthony           00 Saskatchewan           4:02.50  
  2 Dosman, Nathanial         05 Riversdale A           4:12.98  
  3 Han, Kaitao               02 Riversdale A           4:33.18  
  4 Friesen, Bennett          07 Saskatoon TF           5:02.78  
 
Men 60 Meter Hurdles 42" OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Reid, Khymani             00 Calgary Inte              8.45  
  2 Fettes, Logan             00 Regina Couga              8.59  
  3 Sitter, Jackson           01 Saskatchewan             17.66  
 -- Klassen, Elliott          98 Saskatchewan                DQ   Rule 168.6
 
Men High Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tetzlaff, Connor          01 Saskatchewan             1.85m  
  2 Sawatzky, Brandon         06 PA Athletics             1.65m  
  3 Boechler, Lucas           07 PA Athletics             1.45m  
 
Men Pole Vault OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McKerracher, Scott        98 Saskatchewan             4.34m  
  2 Lockerbie, Sean           99 Saskatchewan             4.14m  
  3 Murray, Jonah             99 Saskatchewan             4.14m  
  4 Tam, Josh                 05 Saskatoon TF             3.84m  
  5 Hussain, Asad             01 Saskatchewan             3.69m  
  6 Johnston, Kieran          95 Saskatchewan             3.49m  
  7 Kohle, Landon             00 Saskatchewan             3.29m  
 -- Sitter, Jackson           01 Saskatchewan                NH  
 
Men Long Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gursky, Dominic           99 Saskatchewan             6.34m  
  2 Schneider, Chris          90 Riversdale A             6.08m  
  3 Neufeld, Jake             00 Saskatchewan             5.93m  
  4 Tetrault, Michael         06 Saskatoon TF             5.78m  
  5 Vongphit, Jayden          02 Saskatchewan             4.47m  
 
Men Triple Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wiebe, Jayden             91 Saskatchewan            12.22m  
 
Men Shot Put OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Petinrin, Adeyinka Solom  03 Saskatchewan            14.50m  
  2 Quick, Myles              00 Saskatchewan            13.60m  
  3 Bissky, Carson            06 PA Athletics            11.67m  
  4 Bissky, Bode              04 PA Athletics            11.41m  
  5 Schmitz, Greyson          07 PA Athletics             9.68m  
  6 Sitter, Reed              03 Saskatchewan             9.28m  
  7 Wells, Bishop             12 Saskatoon TF             5.36m  

User Comments

  • Currently, there are no comments.