• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

SJ Reds TFC Twilight Meet #3

Saint John, NB
July 18th, 2022

Licensed to Athletics New Brunswick Timing Services - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 7/18/2022 09:57 PM
                     SJRedsTC Twlight Meet #3 - 7/19/2022                      
                             Saint John Track Club                             
                         Canada Games Stadium - UNBSJ                          
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Somers, Anna              06 Saint John Reds        13.05      13.17   3.0 
  2 Vautour, Karrin           06 Saint John Reds                   14.14   3.0 
  3 MacKinley, Regab          06 Saint John Reds                   14.73   3.0 
  4 Gray, Megan               09 Saint John Reds        15.00      14.82   3.0 
  5 Dasse, Nila               09 Saint John Reds                   15.88   3.0 
  6 Wolfe, Lisa               06 Saint John Reds                   15.90   3.0 
 
Women 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mortimer, Felicia         07 Saint John Reds      2:27.00    2:33.32  
  2 Healey, Ella              08 Saint John Reds                 2:37.50  
  3 Marr, Caitlyn             07 Saint John Reds                 2:41.38  
  4 Dysart, Lauren            04 Saint John Reds                 2:43.85  
  5 Carda, Annie              07 WOTC                 2:40.00    2:48.01  
 
Women 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barker, Andrea            96 UofT TC                         4:56.75  
  2 Carda, Annie              07 WOTC                 5:15.00    5:47.27  
 
Girls 12-13 Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gray, Megan               09 Saint John Reds        3.60m      3.97m   NWI 
     3.97m(NWI) 3.67m(NWI) 3.91m(NWI)            
 
Women 16-17 Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Vautour, Karrin           06 Saint John Reds                   4.18m   NWI 
     3.98m(NWI) 3.92m(NWI) 4.18m(NWI)            
 
Girls 12-13 Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gray, Megan               09 Saint John Reds        6.25m      6.34m  
      6.08m  6.34m  6.20m            
 
Women 16-17 Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Macpherson, Marin         05 Saint John Reds                   9.23m  
      8.57m  8.40m  9.23m           
 
Women 30+ Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LagacÚ, Rebecca           77 Saint John Reds                   7.55m  
      7.32m  7.14m  7.55m            
  2 Knee, Jill                76 Saint John Reds                   6.80m  
      FOUL  6.54m  6.80m            
  3 Dunn, Tracy               70 Saint John Reds                   5.58m  
      5.58m  5.38m  FOUL            
 
Women Hammer Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LagacÚ, Rebecca           77 Saint John Reds                  27.69m  
      27.69m  FOUL  27.46m            
  2 Knee, Jill                76 Saint John Reds                  21.76m  
      19.75m  20.03m  21.76m            
  3 Dunn, Tracy               70 Saint John Reds                  19.26m  
      19.26m  16.73m  18.62m           
  4 Macpherson, Marin         05 Saint John Reds                  15.37m  
      15.37m  14.79m  FOUL           
 
Men 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gaudet, Luc               04 Saint John Reds        11.60      11.42   3.0 
  2 Gray, Benjamin            07 Saint John Reds        12.04      12.04   3.0 
  3 Fajinmi, Toni             11 Saint John Reds                   14.94   3.0 
  4 Vincent, Jack             09 Saint John Reds                   20.01   3.0 
 
Men 12+ 300 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gray, Benjamin            07 Saint John Reds        39.24      41.61  
 
Men 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blanchard, James          78 Fredericton Reds     2:02.83    2:05.31  
  2 Campbell, Dylan           05 Saint John Reds                 2:18.78  
  3 Knee, Emmett              04 Saint John Reds                 2:28.76  
  4 Cormier, Noah             09 Saint John Reds                 2:55.10  
  5 Broderick, Kyle           07 Saint John Reds                 3:02.73  
 
Men 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bass, Blair               84 Saint John Reds      4:59.00    4:57.88  
 -- Costello, Brendan         98 UofT TC                             DNF  
 
Men 12-13 Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Bell, Lincoln             10 Saint John Reds                   2.90m   NWI 
     2.76m(NWI) 2.57m(NWI) 2.90m(NWI)            
  2 Walker, Charlie           10 Saint John Reds                   2.23m   NWI 
     2.23m(NWI) FOUL      FOUL                 
 
Men 16-17 Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Boleyn, Aidan             05 Asea                  11.54m     12.04m   NWI 
     12.00m(NWI) 10.41m(NWI) 11.80m(NWI) 11.75m(NWI) 12.04m(NWI) 10.01m(NWI)
 
Men 30+ Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gautier, Paul             64 Saint John Reds       13.00m     11.65m  
      11.65m  11.48m  11.44m            
  2 Jefferson, David          44 Saint John Reds        7.50m      7.76m  
      7.45m  7.76m  FOUL            
 
Men Hammer Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gautier, Paul             64 Saint John Reds       40.00m     38.66m  
      37.72m  38.66m  38.63m            
  2 Jefferson, David          44 Saint John Reds       20.40m     26.02m  
      FOUL  26.02m  FOUL           
 
Mixed 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Saint John Reds Track & Field  'A'                5:00.00    4:38.76  
  2 Saint John Reds Track & Field  'B'                           4:42.65  
     1) Gray, Megan 09                  2) Healey, Ella 08                
     3) Mortimer, Felicia 07            4) Marr, Caitlyn 07               
 
Mixed 4x800 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Saint John Reds Track & Field  'A'               12:00.00   10:42.13  

User Comments

  • Currently, there are no comments.