• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Van Ryswyk/BC Indoor Champs

Kamloops, BC
February 25-26th, 2022

Licensed to Kamloops Track & Field Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 2022-03-01 03:49 PM
                     2022  Van Ryswyk Indoor Invitational                      
                      2022 BC Masters Indoor Championship                      
      Tournament Capital Centre, Kamloops, BC  - 2022-02-25 to 2022-02-27      
                                    Results                                    
 
Girls 9 60 Meter Dash
=========================================================================
9 Van Ryswyk: R 10.61  2020-02-29  Haylee Robinson, Kamloops Tra               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 #  302 Harrower, Spencer   9 Unattached B           11.18      11.44  
 --       Reed, Anna           9 Kamloops Tra           10.87        SCR  
 
Girls 11 60 Meter Dash
=========================================================================
11 Van Ryswy: R  9.13  2014-02-14  Indigo Learie, Kamloops Tra                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  216 Cochrane, Claire   11 Kamloops Tra            9.95      10.01  
  2 #  217 Covaceuszach, Kat  11 Kamloops Tra           10.61      10.48  
  3 #  225 Heide, Jolene      11 Kamloops Tra           10.87      10.85  
  4 #  211 Beck, Vittoria     11 Kamloops Tra                      11.14  
 --       Reed, Sophie        11 Kamloops Tra           10.04        SCR  
 
Girls 12 60 Meter Dash
=========================================================================
12 Van Ryswy: R  9.20  2019-03-30  Karissa Chung, KAMLOOPS TRA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  222 Grimm, Naya        12 Kamloops Tra            9.02       9.01R 
 
Girls 13 60 Meter Dash
=========================================================================
13 Van Ryswy: R  8.56  2011-02-19  Avery Marshall, KAMLOOPS TRA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  234 Liburd, Rya        13 Kamloops Tra            9.37       9.22  
  2 #  223 Hawkins-Chambers,  13 Kamloops Tra                       9.28  
  3 #  268 McKenzie, Moss     13 Trail Track                        9.52  
  4 #  263 %Bobbitt, Rosemar  13 Trail Track                        9.70  
  5 #  221 Fennell, Olivia    13 Kamloops Tra                       9.85  
  6 #  272 Weeks, Olivia      13 Trail Track                       10.21  
  7 #  269 Parrilla, Lilah    13 Trail Track                       10.22  
 
Women 14-15 60 Meter Dash U16
=========================================================================
  Van Ryswyk: R  8.18  2013                                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  257 Mostowy, Siena     14 Okanagan Ath            8.53       8.39  
  2 #  258 Peever, Caitlin    15 Okanagan Ath            8.49       8.65  
  3 #   76 Wedmann-Kent, Nov  15 Athletics Vi                       8.76  
  4 #  210 Armstrong, Gabrie  14 Kamloops Tra            9.60       8.89  
  5 #  256 Mallinson, Kezia   15 Okanagan Ath                       8.90  
  6 #  224 Heer, Payton       14 Kamloops Tra                       9.18  
  7 #   93 Williams, Ella     15 Athletics Vi                       9.44  
 
Women 16-17 60 Meter Dash
=========================================================================
  Van Ryswyk: R  7.83  2020-02-29  Emma Cannan, Okanagan Ath                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  318 Reed, Jordyn       17 Vancouver Th            7.95       7.93  
  2 #  316 Djida, Marylou     16 Vancouver Th                       8.09  
  3 #  243 Stevenson, Emily   17 Kamloops Tra            8.49       8.47  
  4 #  260 Pentecost, Katya   16 Okanagan Ath            8.66       8.61  
  5 #  246 Thomas, Annecia    17 Kamloops Tra                       9.03  
  6 #   82 Corwin, Naomi      16 Athletics Vi                       9.04  
  7 #   71 Neilson, Isobel    16 Athletics Vi                       9.76  
 
Women 18-19 60 Meter Dash U20
=========================================================================
  Van Ryswyk: R  8.94  2020-02-29  Olivia Van Ryswyk, Ocean Athlet             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  251 Cannan, Emma       19 Okanagan Ath            7.83       8.04R 
  2 #  238 Urbanowicz, Sonya  18 Nanaimo & Di            8.29       8.20R 
  3 #  315 Aitken, Sophia     18 Vancouver Th                       8.52R 
  4 #  146 Horel (biggs), Ka  18 Comox Valley                       8.63R 
  5 #  271 Shields, Jendaya   18 Trail Track                        9.01  
 
Women 20-34 60 Meter Dash
=========================================================================
  Van Ryswyk: R  7.99  2010-02-19  Jane Channel, Simon Fraser                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  289 McCallum, Jesula   21 Trinity West            8.17       8.33  
  2 #  274 Berdusco, Jada     20 Trinity West            8.70       8.70  
  3 #  275 Bishop, Larissa    20 Trinity West            8.56       8.73  
 
Women 50-54 60 Meter Dash Master
============================================================================
50-54 BC Mas: #  9.28  2019-02-09  Sunette Lessing                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  259 Pentecost, Galina  50 Okanagan Ath                      10.08   2 
 
Women 55-59 60 Meter Dash Master
=========================================================================
55-59 BC Mas: #  9.16  2016-02-13  Cindy O'Brien Hugh                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  198 Valente, Julie     55 Greyhounds M           12.00      11.90  
 
Women 60-64 60 Meter Dash Master
============================================================================
60-64 BC Mas: #  9.06  2019-03-09  Patty Szybunka                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  187 O'Brien Hugh, Cin  63 Greyhounds M            9.23       9.31   2 
  2 #  239 Szybunka, Patty    64 NorWesters T            9.06       9.32   2 
  3 #  180 Hann, Sharon       61 Greyhounds M            9.64       9.80   2 
  4 #  188 Ritchie, Laurie    60 Greyhounds M           10.00      10.79   2 
 
Women 65-69 60 Meter Dash Master
============================================================================
65-69 BC Mas: # 10.03  2021-12-11  Margaret Rhebergen                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
 -- #  193 Smeaton, Jeannine  66 Greyhounds M                        SCR     
 
Women 70-74 60 Meter Dash Master
=========================================================================
70-74 BC Mas: # 10.41  2011-03-20  Christa Bortignon                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  184 Lee, Deborah       71 Greyhounds M           11.20      11.31  
  2 #  174 Clark, Deanna      74 Greyhounds M           12.00      12.09  
 
Women 75-79 60 Meter Dash Master
=========================================================================
75-79 BC Mas: # 10.04  2012-04-04  Christa Bortignon                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  202 Douglas, Avril     75 Kajaks Track                      10.87  
 
Women 85-89 60 Meter Dash Master
=========================================================================
85-89 BC Mas: # 13.70  2005-03-12  Olga Kotelko                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  172 Bortignon, Christ  85 Greyhounds M           12.10      11.18# 
 
Girls 11 200 Meter Dash
=========================================================================
11 Van Ryswy: R 34.28  2020-03-01  Amber Brinkworth, Kamloops Tra              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  216 Cochrane, Claire   11 Kamloops Tra           34.12      34.19R 
  2 #  211 Beck, Vittoria     11 Kamloops Tra                      40.00  
 -- #  225 Heide, Jolene      11 Kamloops Tra                        SCR  
 
Girls 12 200 Meter Dash
============================================================================
12 Van Ryswy: R 30.85  2019-03-31  Karissa Chung, KAMLOOPS TRA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  222 Grimm, Naya        12 Kamloops Tra           30.84      30.61R  2 
 
Girls 13 200 Meter Dash
============================================================================
13 Van Ryswy: R 28.54  2011-02-20  Avery Marshall, KAMLOOPS TRA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  221 Fennell, Olivia    13 Kamloops Tra                      32.76   2 
  2 #  268 McKenzie, Moss     13 Trail Track                       33.14   2 
  3 #  263 %Bobbitt, Rosemar  13 Trail Track                       34.30   2 
  4 #  272 Weeks, Olivia      13 Trail Track                       35.23   2 
 
Women 14-15 200 Meter Dash U16
=========================================================================
  Van Ryswyk: R 26.79  2013                                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  257 Mostowy, Siena     14 Okanagan Ath           28.42      27.83  
  2 #  210 Armstrong, Gabrie  14 Kamloops Tra           28.43      29.41  
  3 #  256 Mallinson, Kezia   15 Okanagan Ath                      29.85  
  4 #  266 Gelber, Lucia      14 Trail Track                       31.21  
 
Women 16-17 200 Meter Dash
=========================================================================
  Van Ryswyk: R 25.78  2020-03-01  Emma Cannan, Okanagan Ath                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  243 Stevenson, Emily   17 Kamloops Tra           28.69      28.05  
  2 #  260 Pentecost, Katya   16 Okanagan Ath           29.62      29.25  
  3 #  316 Djida, Marylou     16 Vancouver Th                      32.15  
 
Women 18-19 200 Meter Dash Snr
=========================================================================
18-19 Van Ry: R 26.27  2013-02-17  Elisa Joyce, Unattached B                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  251 Cannan, Emma       19 Okanagan Ath           25.78      26.56  
  2 #  293 Van Garderen, Kae  19 Trinity West           28.30      27.70  
  3 #  315 Aitken, Sophia     18 Vancouver Th           26.40      27.71  
  4 #  146 Horel (biggs), Ka  18 Comox Valley                      29.13  
 
Women 20-34 200 Meter Dash Snr
=========================================================================
20-34 Van Ry: R 26.26  2010-02-20  Jane Channel, Simon Fraser                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  289 McCallum, Jesula   21 Trinity West           28.01      29.57  
  2 #  274 Berdusco, Jada     20 Trinity West                      29.90  
 
Women 40-44 200 Meter Dash Masters
============================================================================
40-44 BC Mas: # 28.28  1994-03-27  Marne McMillan                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
 -- #   31 Van Den Bulk, Jea  44 Athletics Vi           28.00        SCR   2 
 
Women 50-54 200 Meter Dash Masters
=========================================================================
50-54 BC Mas: # 32.30  2010-03-03  Margaret Rhebergen                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  189 Robertson, Tamara  51 Greyhounds M           39.00      32.35  
  2 #  259 Pentecost, Galina  50 Okanagan Ath                      35.31  
 
Women 60-64 200 Meter Dash Masters
============================================================================
60-64 BC Mas: # 30.69  2019-03-10  Patty Szybunka                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  239 Szybunka, Patty    64 NorWesters T           30.69      31.20   2 
  2 #  187 O'Brien Hugh, Cin  63 Greyhounds M           33.00      33.17   2 
  3 #  180 Hann, Sharon       61 Greyhounds M           34.00      34.89   2 
  4 #  188 Ritchie, Laurie    60 Greyhounds M           34.00      36.80   2 
 
Women 75-79 200 Meter Dash Masters
=========================================================================
75-79 BC Mas: # 34.53  2012-03-18  Christa Bortignon                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  202 Douglas, Avril     75 Kajaks Track           48.00      38.88  
 
Women 85-89 200 Meter Dash Masters
=========================================================================
85-89 BC Mas: # 52.68  2004-03-11  Olga Kotelko                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  172 Bortignon, Christ  85 Greyhounds M           43.10      42.09# 
 
Girls 12 300 Meter Dash
=========================================================================
12 Van Ryswy: R 48.23  2014-02-14  Samantha Ogbeiwi, Ocean Athlet              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  222 Grimm, Naya        12 Kamloops Tra                      48.38  
  2 #  242 Roberts, Kayleigh  12 Kamloops Tra                      63.15  
 
Women 16-17 300 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  316 Djida, Marylou     16 Vancouver Th                        DNS  
 
Women 18-19 300 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  293 Van Garderen, Kae  19 Trinity West           44.17      44.42  
 
Women 40-44 400 Meter Dash Masters
============================================================================
40-44 BC Mas: # 62.04  1993-03-20  Marne McMillan                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #   31 Van Den Bulk, Jea  44 Athletics Vi           64.00      65.20   2 
 
Women 50-54 400 Meter Dash Masters
============================================================================
50-54 BC Mas: # 1:29.50  2019-03-09  Julie Valente                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  189 Robertson, Tamara  51 Greyhounds M         1:25.00    1:20.39#  2 
 
Women 55-59 400 Meter Dash Masters
============================================================================
55-59 BC Mas: # 79.04  2018-03-10  Cindy O'Brien Hugh                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  198 Valente, Julie     55 Greyhounds M         1:30.00    1:33.10   2 
 
Women 60-64 400 Meter Dash Masters
============================================================================
60-64 BC Mas: # 77.77  2020-02-29  Cindy O'Brian Hugh                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  180 Hann, Sharon       61 Greyhounds M         1:25.00    1:23.24   2 
 
Women 70-74 400 Meter Dash Masters
============================================================================
70-74 BC Mas: # 1:22.07  2009-02-21  Diane Palmason                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  174 Clark, Deanna      74 Greyhounds M         1:40.00    1:38.39   2 
 
Women 75-79 400 Meter Dash Masters
============================================================================
75-79 BC Mas: # 1:25.90  2012-02-18  Christa Bortignon                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  202 Douglas, Avril     75 Kajaks Track         1:28.00    1:30.99   2 
 
Women 85-89 400 Meter Dash Masters
=========================================================================
85-89 BC Mas: # 2:11.47  2016-02-13  Lenore Montgomery                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  172 Bortignon, Christ  85 Greyhounds M         1:50.30        SCR  
 
Girls 12 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  242 Roberts, Kayleigh  12 Kamloops Tra                    3:34.50  
 
Women 16-17 800 Meter Run
=========================================================================
16-17 Van Ry: R 2:43.73  2018-03-11  Kailey Fejer, Okanagan Ath                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  240 Renwick, Danica    16 Kamloops Tra         2:33.79    2:32.06R 
  2 #  219 D'Amore, Sophia    17 Kamloops Tra         2:48.54    2:48.81  
 
Women 20-34 800 Meter Run
=========================================================================
20-34 Van Ry: R 2:50.40  2020-03-01  Muriel Stroda, Unattached B               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  277 Bodnarchuk, Abiga  21 Trinity West         2:25.00    2:33.16R 
 
Women 40-44 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 W40 - 5x.762m, 12m, 8m, 16m (Pink)
 W60+  -  5x.686m  12m  7m  20m (Black)
 M70-79 - 5x.762m, 12m 7m, 20m (Black)
 M60-69 - 5x.840m, 12m, 8m, 16m (Pink)
40-44 BC Mas: # 10.51  2020-03-08  Jeannette Van Den Bulk                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   31 Van Den Bulk, Jea  44 Athletics Vi           10.50      10.74  
 
Women 60-64 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 W40 - 5x.762m, 12m, 8m, 16m (Pink)
 W60+  -  5x.686m  12m  7m  20m (Black)
 M70-79 - 5x.762m, 12m 7m, 20m (Black)
 M60-69 - 5x.840m, 12m, 8m, 16m (Pink)
60-64 BC Mas: # 11.51  2018-03-11  Margaret Rhebergen                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  187 O'Brien Hugh, Cin  63 Greyhounds M           12.12      11.40# 
  2 #  239 Szybunka, Patty    64 NorWesters T           13.00      11.71  
  3 #  188 Ritchie, Laurie    60 Greyhounds M                      13.99  
 -- #  180 Hann, Sharon       61 Greyhounds M                        SCR  
 
Women 70-74 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 W40 - 5x.762m, 12m, 8m, 16m (Pink)
 W60+  -  5x.686m  12m  7m  20m (Black)
 M70-79 - 5x.762m, 12m 7m, 20m (Black)
 M60-69 - 5x.840m, 12m, 8m, 16m (Pink)
70-74 BC Mas: # 14.45  2011-03-04  Christa Bortignon                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  184 Lee, Deborah       71 Greyhounds M           13.50      14.35# 
 
Women 18-19 4x200 Meter Relay
=========================================================================
18-19 Van Ry: R 1:49.91  2013-02-16  Uvic Track Club, Uvic Track C             
                         J Ashcroft, L Scott, T Baker, J Piercy            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Okanagan Athletics Club  'A'                                 1:57.51  
     1) #256 Mallinson, Kezia 15        2) #255 Horak, Amy 16             
     3) #260 Pentecost, Katya 16        4) #257 Mostowy, Siena 14         
 
Women 60-64 4x200 Meter Relay Mstr(35+)
=========================================================================
60-64 BC Mas: # 2:32.45  2011-03-19                                            
                         Lukacs (60), Rollings (61), Moro (64), Bortignon (
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Greyhounds Masters Track & Fie  'A'                          2:16.94# 
     1) #180 Hann, Sharon 61            2) #187 O'Brien Hugh, Cindy 63    
     3) #188 Ritchie, Laurie 60         4) #239 Szybunka, Patty 64        
 
Women 70-74 4x200 Meter Relay Mstr(35+)
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Greyhounds Masters Track & Fie  'B'                          2:49.26  
     1) #172 Bortignon, Christa 85      2) #184 Lee, Deborah 71           
     3) #174 Clark, Deanna 74           4) #202 Douglas, Avril 75         
 
Women 95-99 4x800 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Greyhounds Masters Track & Fie  'A'                         13:55.46  
     1) #198 Valente, Julie 55          2) #180 Hann, Sharon 61           
     3) #174 Clark, Deanna 74           4) #186 Montgomery, Carol 56      
 
Girls 12 High Jump
=========================================================================
12 Van Ryswy: R 1.25m  2020-02-29  Payton Heer, Kamloops Tra                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  242 Roberts, Kayleigh  12 Kamloops Tra           0.90m     J1.05m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
      XXO   XO   XO   XO  XXX 
 
Girls 13 High Jump
=========================================================================
13 Van Ryswy: R 1.40m  2017-04-01  Sadie Joyce, TRAIL TRACK                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  247 Woods, Amy         13 Kamloops Tra                      1.30m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 #  223 Hawkins-Chambers,  13 Kamloops Tra                     J1.30m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 #  269 Parrilla, Lilah    13 Trail Track                       1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O   XO    O  XXX 
 
Women 14-15 High Jump 14-15 & Mast
=========================================================================
14-15 Van Ry: R 1.70m  2013                                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  224 Heer, Payton       14 Kamloops Tra           1.50m      1.45m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    -    O    O    O   XO   XO  XXX 
  2 #   76 Wedmann-Kent, Nov  15 Athletics Vi                      1.40m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        O   XO    O  XXX 
  3 #   93 Williams, Ella     15 Athletics Vi                      1.35m  
     1.30 1.35 1.40 
       XO   XO  XXX 
  4 #  248 Woods, Emily       14 Kamloops Tra                      1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O   XO  XXO    O  XXX 
 -- #  266 Gelber, Lucia      14 Trail Track                         DNS  
     
     
 
Women 16-17 High Jump
=========================================================================
16-17 Van Ry: R 1.56m  2018-03-11  Anna Parsakish, Norwesters T                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  219 D'Amore, Sophia    17 Kamloops Tra           1.45m      1.40m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O   XO    O    O  XXX 
  2 #  260 Pentecost, Katya   16 Okanagan Ath           1.29m      1.35m  
     1.30 1.35 1.40 
      XXO    O  XXX 
  3 #  265 Gallon, Makenna    16 Trail Track                       1.30m  
     1.30 1.35 
       XO  XXX 
 
Women 60-64 High Jump 14-15 & Mast
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  187 O'Brien Hugh, Cin  63 Greyhounds M           1.18m      1.20m  
     1.15 1.20 1.25 
        O    O    X 
 
Women 95-99 High Jump 14-15 & Mast
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
 -- #  223 Hawkins-Chambers,  13 Kamloops Tra                        SCR     
 -- #  269 Parrilla, Lilah    13 Trail Track                         SCR     
 -- #  247 Woods, Amy         13 Kamloops Tra           1.30m        SCR     
 
Girls 9 Long Jump
=========================================================================
9 Van Ryswyk: R 2.72m  2020-02-29  Sophie Reed, Kamloops Tra                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 --       Reed, Anna           9 Kamloops Tra           3.01m        DNS  
 
Girls 11 Long Jump
=========================================================================
11 Van Ryswy: R 3.59m  2013-02-16  Julia Rastad, Norwesters T                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  217 Covaceuszach, Kat  11 Kamloops Tra           2.87m      2.74m  
      2.70m  2.73m  2.74m           
  2 #  225 Heide, Jolene      11 Kamloops Tra           2.27m      2.30m  
      X  2.30m  2.23m         
  3 #  211 Beck, Vittoria     11 Kamloops Tra                      1.74m  
      1.74m  1.43m  1.52m         
 
Girls 12 Long Jump
=========================================================================
12 Van Ryswy: R 3.44m  2020-02-29  Payton Heer, Kamloops Tra                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  222 Grimm, Naya        12 Kamloops Tra           4.13m      4.04mR 
      3.80m  4.04m  3.81m         
  2 #  242 Roberts, Kayleigh  12 Kamloops Tra           2.66m      2.86m  
      2.64m  2.86m  2.49m         
 
Girls 13 Long Jump
=========================================================================
13 Van Ryswy: R 4.06m  2017-04-01  Sadie Joyce, TRAIL TRACK                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  247 Woods, Amy         13 Kamloops Tra           3.70m      3.95m  
      3.65m  3.95m  X  3.85m  X  3.81m
  2 #  223 Hawkins-Chambers,  13 Kamloops Tra                      3.83m  
      3.59m  3.72m  3.76m  3.83m  3.65m  3.72m
  3 #  234 Liburd, Rya        13 Kamloops Tra           3.11m      3.25m  
      3.25m  2.97m  2.72m  3.07m  2.78m  2.94m
  4 #  272 Weeks, Olivia      13 Trail Track                       3.11m  
      3.11m  X  3.09m  X  2.82m  1.69m
  5 #  263 %Bobbitt, Rosemar  13 Trail Track                       2.76m  
      2.76m  X  X  2.38m  2.29m  2.52m
 
Women 14-15 Long Jump
=========================================================================
14-15 Van Ry: R 5.11m  2013                                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  248 Woods, Emily       14 Kamloops Tra           4.38m      4.22m  
      4.13m  4.14m  4.10m  4.07m  4.22m  3.95m
  2 #  224 Heer, Payton       14 Kamloops Tra                      4.20m  
      -  4.19m  3.60m  3.86m  4.20m  3.85m
  3 #  266 Gelber, Lucia      14 Trail Track                       4.16m  
      4.16m  3.99m  3.72m  3.85m  3.63m  X
  4 #  210 Armstrong, Gabrie  14 Kamloops Tra           3.89m      3.87m  
      -  3.64m  3.87m  3.87m  3.73m  3.76m
 
Women 16-17 Long Jump U18
=========================================================================
  Van Ryswyk: R 4.80m  2018-03-11  Kailey Fejer, Okanagan Ath                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  318 Reed, Jordyn       17 Vancouver Th           5.11m      4.89mR 
      4.77m  4.60m  4.68m  X  4.68m  4.89m
  2 #  316 Djida, Marylou     16 Vancouver Th                      4.87mR 
      4.58m  4.31m  4.70m  4.87m  X  4.53m
  3 #  255 Horak, Amy         16 Okanagan Ath                      4.18m  
      4.03m  4.11m  4.18m  3.60m  4.12m  X
  4 #   71 Neilson, Isobel    16 Athletics Vi                      3.97m  
      3.89m  3.97m  3.84m  X  3.86m  3.89m
  5 #  265 Gallon, Makenna    16 Trail Track                       3.70m  
      3.22m  3.70m  3.67m  3.41m  3.51m  3.52m
  6 #   82 Corwin, Naomi      16 Athletics Vi                      3.45m  
      X  3.45m  X  3.33m  X  X
 
Women 20-34 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  275 Bishop, Larissa    20 Trinity West           4.73m      4.73m  
      X  4.57m  4.51m  4.73m  X  4.60m
 
Women 50-54 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
50-54 BC Mas: # 4.70m  2019-02-09  Sunette Lessing                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  259 Pentecost, Galina  50 Okanagan Ath                      3.50m  
      3.00m  3.04m  3.14m  X  X  3.50m
 
Women 60-64 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
60-64 BC Mas: # 4.14m  2019-03-10  Cindy O'Brien Hugh, Greyhounds T            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  239 Szybunka, Patty    64 NorWesters T           4.13m      3.83m  
      3.43m  3.47m  3.81m  3.83m  3.64m   
  2 #  187 O'Brien Hugh, Cin  63 Greyhounds M                      3.60m  
      3.49m  3.60m  3.53m  3.45m  X   
 
Women 70-74 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
70-74 Van Ry: R 2.48m  2018-03-11  Lynette Baldock, Greyhounds T               
70-74 BC Mas: # 3.36m  2011-03-05  Christa Bortignon                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  184 Lee, Deborah       71 Greyhounds M           3.25m      3.03mR 
      3.03m  2.90m  3.01m  2.59m  2.72m   
 
Women 85-89 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
85-89 BC Mas: # 1.91m  2004-03-13  Olga Kotelko                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  172 Bortignon, Christ  85 Greyhounds M           2.50m      2.70m# 
      2.70m    -             
 
Women 20-34 Triple Jump Mstr(35+)
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  275 Bishop, Larissa    20 Trinity West          10.99m     10.29m  
      9.89m  10.29m  X  X  X  X
 
Women 60-64 Triple Jump Mstr(35+)
=========================================================================
60-64 BC Mas: # 8.56m  2019-03-08  Patty Szybunka                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  239 Szybunka, Patty    64 NorWesters T           8.56m      7.99m  
      7.99m  7.74m  7.94m  -  X  7.60m
 
Women 70-74 Triple Jump Mstr(35+)
=========================================================================
70-74 Van Ry: R 5.91m  2018-03-10  Lynette Baldock, Greyhounds T               
70-74 BC Mas: # 7.41m  2011-03-19  Christa Bortignon                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  184 Lee, Deborah       71 Greyhounds M           7.15m      6.77mR 
      6.77m  6.75m  6.77m  -  6.70m  6.64m
 
Women 85-89 Triple Jump Mstr(35+)
=========================================================================
85-89 BC Mas: # 4.06m  2008-02-15  Olga Kotelko                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  172 Bortignon, Christ  85 Greyhounds M           5.30m      6.35m# 
      6.35m  -  -  -  -  -
 
Women 95-99 Triple Jump Mstr(35+)
============================================================================
95-99 BC Mas: # 3.68m  2014-03-29  Olga Kotelko                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
 -- #  316 Djida, Marylou     16 Vancouver Th                        SCR     
 
Girls 11 Shot Put
=========================================================================
 9 - 11 years - 2 kg
 12-13 years - 3 kg
11 Van Ryswy: R 7.83m  2013-02-17  Julia Rastad, Norwesters T                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  225 Heide, Jolene      11 Kamloops Tra           4.30m        DNS  
 
Girls 12 Shot Put
=========================================================================
 9 - 11 years - 2 kg
 12-13 years - 3 kg
12 Van Ryswy: R 6.09m  2020-03-01  Lily Stroda, Unattached B                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  222 Grimm, Naya        12 Kamloops Tra           7.15m      5.92m  
      5.92m  5.61m  5.88m            
  3 #  242 Roberts, Kayleigh  12 Kamloops Tra                     J5.25m  
      5.25m  4.30m  4.80m            
 
Girls 13 Shot Put
=========================================================================
 9 - 11 years - 2 kg
 12-13 years - 3 kg
13 Van Ryswy: R 8.32m  2019-03-31  Elise Drake, OKANAGAN ATH                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 #  223 Hawkins-Chambers,  13 Kamloops Tra                     J5.92m  
      5.30m  5.48m  5.92m            
  4 #  268 McKenzie, Moss     13 Trail Track                      J4.47m  
      4.19m  3.76m  4.47m            
  5 #  269 Parrilla, Lilah    13 Trail Track                      J3.58m  
      3.58m  3.53m  3.14m            
 
Women 14-15 Shot Put
=========================================================================
 U16 & U18 - 3.00 kg
 U20 & Snr - 4.00 kg
14-15 Van Ry: R 10.93m  2020-03-01  Elise Drake, Okanagan Ath                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  3 #  270 Shields, Ellery    15 Trail Track                      J8.74m  
      7.65m  8.52m  8.14m  8.74m  7.83m  8.24m
 
Women 16-17 Shot Put
=========================================================================
 U16 & U18 - 3.00 kg
 U20 & Snr - 4.00 kg
16-17 Van Ry: R 10.77m  2018-03-11  Anna Parsakish, Norwesters T               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  254 Drake, Elise       16 Okanagan Ath          11.60m     12.04mR 
      X  10.70m  11.74m  X  12.04m  X
 
Women 18-19 Shot Put
=========================================================================
 U16 & U18 - 3.00 kg
 U20 & Snr - 4.00 kg
18-19 Van Ry: R 7.15m  2020-03-01  Shaunika Suriya, Coastal Trac               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 #  271 Shields, Jendaya   18 Trail Track                      J9.49mR 
      9.49m  9.22m  X  9.24m  8.93m  9.29m
 
Women 45-49 Shot Put Master
=========================================================================
 W35-49  - 4kg                         W50-59  -  3kg
 W60-74  -  3kg                          W75+  -  2kg
45-49 BC Mas: # 9.90m  2011-03-19  Carolyn Boomer                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  252 Carlos, Nicole     48 Okanagan Ath                      9.17m  
      8.66m  9.17m  X  X  X  X
  2 #  183 Kumari, Daisy      48 Greyhounds M                      7.86m  
      6.28m  6.12m  7.69m  7.52m  7.86m  7.58m
 
Women 55-59 Shot Put Master
=========================================================================
 W35-49  - 4kg                         W50-59  -  3kg
 W60-74  -  3kg                          W75+  -  2kg
55-59 BC Mas: # 10.18m  2017-02-18  Monica Pomietiarz                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  704 Harris, Joan       59 Prince Georg                      8.31m  
      7.63m  8.05m  7.74m  7.84m  7.88m  8.31m
  2 #  699 Dalgleish, Christ  58 Prince Georg                      7.78m  
      7.61m  X  7.35m  7.38m  7.49m  7.78m
  3 #  709 Thomas, Elena      55 Prince Georg                      6.67m  
      6.41m  6.09m  6.67m  6.16m  -  -
 
Women 65-69 Shot Put Master
=========================================================================
 W35-49  - 4kg                         W50-59  -  3kg
 W60-74  -  3kg                          W75+  -  2kg
65-69 BC Mas: # 8.66m  2016-02-12  Gabriella Moro, Greyhounds T                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  193 Smeaton, Jeannine  66 Greyhounds M                      6.95m  
      6.01m  X  6.95m  X  5.58m  5.22m
 
Women 75-79 Shot Put Master
=========================================================================
 W35-49  - 4kg                         W50-59  -  3kg
 W60-74  -  3kg                          W75+  -  2kg
75-79 BC Mas: # 7.92m  2012-03-19  Myrtle Acton (2kg)                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  212 Brand, Kathy       79 Kamloops Tra                      7.12m  
      7.12m  6.47m  6.50m  6.50m  6.52m  6.59m
 
Women 85-89 Shot Put Master
=========================================================================
 W35-49  - 4kg                         W50-59  -  3kg
 W60-74  -  3kg                          W75+  -  2kg
85-89 BC Mas: # 5.81m  2004-03-01  Olga Kotelko (3 kg)                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  172 Bortignon, Christ  85 Greyhounds M           5.80m      6.49m# 
      5.85m  6.03m  6.49m  -  -  -
 
Women 16-17 Weight Throw
=========================================================================
 W35-49  -  9.08kg (20#)                W50-59  -  7.26kg (16#)
 W60-74  -  5.45g (12#)                   W75+  - 4.00kg (8.9#)
 U18 - 7.26K         U20-Sr - 9.08 kg (20#)
16-17 Van Ry: R 14.12m  2020-02-28  Kaidi Visser, Kamloops Tra                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  254 Drake, Elise       16 Okanagan Ath          12.22m     14.90mR 
      13.88m  X  13.86m  13.57m  14.30m  14.90m
  2 #  300 Dhillon, Keerat    17 Unattached B                     14.87mR 
      14.85m  14.86m  14.87m  X  X  X
 
Women 45-49 Weight Throw
=========================================================================
 W35-49  -  9.08kg (20#)                W50-59  -  7.26kg (16#)
 W60-74  -  5.45g (12#)                   W75+  - 4.00kg (8.9#)
 U18 - 7.26K         U20-Sr - 9.08 kg (20#)
45-49 BC Mas: # 6.25m  2012-02-17  Susan Endersby                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  252 Carlos, Nicole     48 Okanagan Ath                    J11.57m# 
      11.00m  11.45m  11.36m  11.57m  X  11.41m
  2 #  183 Kumari, Daisy      48 Greyhounds M                     J7.70m# 
      5.83m  6.39m  7.70m  6.86m  7.48m  7.47m
 
Women 55-59 Weight Throw
=========================================================================
 W35-49  -  9.08kg (20#)                W50-59  -  7.26kg (16#)
 W60-74  -  5.45g (12#)                   W75+  - 4.00kg (8.9#)
 U18 - 7.26K         U20-Sr - 9.08 kg (20#)
55-59 BC Mas: # 7.16m  2011-03-20  Laurel Hunt                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  699 Dalgleish, Christ  58 Prince Georg                     J8.77m# 
      X  8.61m  8.21m  8.77m  X  8.58m
  2 #  704 Harris, Joan       59 Prince Georg                     J8.29m# 
      7.63m  8.29m  8.04m  7.63m  X  7.25m
  3 #  198 Valente, Julie     55 Greyhounds M                     J7.60m# 
      6.13m  6.92m  7.60m  7.26m  6.67m  6.82m
  4 #  709 Thomas, Elena      55 Prince Georg                     J7.05m  
      7.05m  X  5.25m  6.67m  6.11m  5.24m
 
Women 75-79 Weight Throw
=========================================================================
 W35-49  -  9.08kg (20#)                W50-59  -  7.26kg (16#)
 W60-74  -  5.45g (12#)                   W75+  - 4.00kg (8.9#)
 U18 - 7.26K         U20-Sr - 9.08 kg (20#)
75-79 BC Mas: # 9.52m  2012-02-17  Myrtle Acton (4kg)                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  212 Brand, Kathy       79 Kamloops Tra                     J9.85m# 
      9.27m  8.75m  9.50m  X  9.85m  X
 
Men 9 60 Meter Dash
=========================================================================
9 Van Ryswyk: R 10.64  2019-03-30  Mateo Maldonado, KAMLOOPS TRA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  227 Horton, Khyden      9 Kamloops Tra           11.36      10.72  
  2 #  220 Dollman, Hayden     9 Kamloops Tra                      10.79  
 
Men 10 60 Meter Dash
=========================================================================
10 Van Ryswy: R  9.92  2019-03-30  Hayden Hurtubise, AirBlastoff               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  245 Therrien, Sterlin  10 Kamloops Tra            9.19       9.16R 
  2 #  232 Liburd, Bentley    10 Kamloops Tra           10.11       9.91R 
 
Men 11 60 Meter Dash
=========================================================================
11 Van Ryswy: R  9.09  2018-03-10  Deven Johal, Okanagan Ath                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  262 Rowe, Silas        11 Okanagan Ath                       9.52  
 
Men 12 60 Meter Dash
=========================================================================
12 Van Ryswy: R  9.28  2019-03-30  Ryland Sheldon, KAMLOOPS TRA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  213 Buchanan, Henry    12 Kamloops Tra                      10.83  
 
Men 13 60 Meter Dash
=========================================================================
13 Van Ryswy: R  8.05  2018-03-10  Tyson Carr, Okanagan Ath                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  305 Hurtubise, Hayden  13 Unattached B            8.89       8.88  
  2 #  209 Armstrong, Dimitr  13 Kamloops Tra            9.60       9.55  
  3 #  264 Cawte, Ethan       13 Trail Track                       10.33  
 
Men 14-15 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  261 Rowe, Holdyn       14 Okanagan Ath                       8.86  
 
Men 16-17 60 Meter Dash
=========================================================================
16-17 Van Ry: R  7.15  2014-02-14  Felix Richter, Oceanside Tr                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  235 Maryniuk, Jack     17 Kamloops Tra            7.31       7.39  
 
Men 18-19 60 Meter Dash
=========================================================================
18-19 Van Ry: R  7.00  2013-02-16  Keefer Joyce, Unattached B                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  317 Iverson, Thomas    19 Vancouver Th            7.30       7.19  
  2 #  250 Andersen, Mikkel   18 Okanagan Ath            7.35       7.20  
  3 #  159 Greir, Josh        19 Nanaimo & Di            7.43       7.48  
 -- #  273 Armour, Cade       19 Trinity West            7.20        SCR  
 
Men 20-34 60 Meter Dash
============================================================================
  Van Ryswyk: R  6.93  2012-02-18  Keefer Joyce, UNATTACHED B                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  276 Blackman Jr., Ken  22 Trinity West            6.92       7.08   2 
  2 #  298 Davis, Shemar      22 Unattached B            7.32       7.23   2 
  3 #  291 Savage, Nathaniel  21 Trinity West            7.20       7.24   2 
  4 #  292 Toews, Jonathan    20 Trinity West            7.30       7.40   2 
  5 #  288 Makwarimba, Bened  24 Trinity West            7.25       7.44   2 
  6 #  314 Zhou, Victor       21 Unattached B            7.52       7.45   1 
  7 #  203 Osborne, Keiran    21 Kajaks Track            7.48       7.47   2 
  8 #  122 Eraso, Diego       22 Chilliwack T            7.33       7.52   2 
  9 #  284 Iyumva, Cedrick    21 Trinity West                       7.56   1 
 10 #  767 Ino, Taiki         29 Unknown                            7.57   1 
 11 #  287 Luccock, Dominic   23 Trinity West            7.53       7.68   1 
 -- #  290 Okumo, Okewoma     20 Trinity West            7.29        DNS   2 
 -- #  285 Kishi, Shungo      21 Trinity West                        DNS   1 
 
Men 35-39 60 Meter Dash Master
============================================================================
35-39 BC Mas: #  7.20  2016-02-06  Brian Carnate                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  233 Liburd, Dwight     39 Kamloops Tra            7.54       7.52   4 
  2 #  306 Izadi, Alireza     38 Unattached B                       8.57   4 
 
Men 40-44 60 Meter Dash Master
============================================================================
40-44 BC Mas: #  7.18  2019-02-02  Brian Carnate                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  196 Tock, Jesse        42 Greyhounds M            8.00       8.32   4 
  2 #  230 Kirechuk, Kevin    42 Kamloops Tra            8.55       8.58   4 
 -- #  741 Yanez, Ignacio     40 Universidad-ARG         7.71        DNS   4 
 
Men 45-49 60 Meter Dash Master
============================================================================
45-49 BC Mas: #  7.43  2019-03-30  Marvin Johnson                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  170 Balcers, Luiz      48 Greyhounds M                       7.80   3 
  2 #  200 Wang, Luke (xinxi  49 Greyhounds M            7.58       7.99   3 
  3 #   72 Copeland, Cale     48 Athletics Vi                       8.36   3 
 -- #  179 Guzman, Jay        47 Greyhounds M            8.00        SCR   3 
 -- #  173 Carnate, Brian     45 Greyhounds M            7.18        DNS   4 
 
Men 50-54 60 Meter Dash Master
============================================================================
50-54 BC Mas: #  7.37  1993-03-20  Harold Morioka                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  303 Harrower, Will     50 Unattached B            8.77       8.48   3 
  2 #  194 Smith, Robert      53 Greyhounds M            8.60       9.29   3 
 -- #  199 Walker, Samuel     50 Greyhounds M            7.97        SCR   3 
 
Men 60-64 60 Meter Dash Master
============================================================================
60-64 BC Mas: #  7.80  2003-03-28  Harold Morioka                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  313 Woods, Jorge       63 Unattached B            8.74       8.72   2 
  2 #  181 Hill, Joseph       63 Greyhounds M            8.80       9.00   2 
  3 #  309 Taylor, Campbell   60 Unattached B            9.43       9.36   2 
  4 #  296 Anastasio, Angelo  60 Unattached B                       9.93   2 
 -- #   14 Steele, Sean       60 Athletics Vi                        SCR   2 
 
Men 65-69 60 Meter Dash Master
============================================================================
65-69 BC Mas: #  8.12  2019-01-26  Tom Dickson                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  169 Alley, Raymond     65 Greyhounds M                       8.86   2 
 
Men 70-74 60 Meter Dash Master
=========================================================================
70-74 BC Mas: #  8.71  2013-02-02  Harold Morioka                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  197 Turkington, Roy    70 Greyhounds M            9.00       9.40  
  2 #  190 Sandhu, Hardev Si  73 Greyhounds M                      10.81  
 
Men 75-79 60 Meter Dash Master
=========================================================================
75-79 BC Mas: #  9.17  2020-02-29  Tom Ukonmaanaho                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  722 Toor, Harnek       77 Ultra Throw            13.13      10.08  
  2 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M           10.60      10.32  
  3 #  191 Shah, Surinder     78 Greyhounds M           11.00      11.20  
 -- #  307 McGraw, Dave       79 Unattached B                        DNS  
 
Men 85-89 60 Meter Dash Master
=========================================================================
85-89 BC Mas: # 10.68  2015-02-07  Norman Lesage, Greyhounds T                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  312 Van Ryswyk, Roy    85 Unattached B           13.58      26.72  
 
Men 11 200 Meter Dash
=========================================================================
11 Van Ryswy: R 34.24  2020-03-01  Makai Cooper, Kamloops Tra                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  262 Rowe, Silas        11 Okanagan Ath                      32.95R 
 
Men 12 200 Meter Dash
=========================================================================
12 Van Ryswy: R 34.28  2020-03-01  Jensen Tremblay, Kamloops Tra               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  213 Buchanan, Henry    12 Kamloops Tra                      36.19  
 
Men 13 200 Meter Dash
=========================================================================
13 Van Ryswy: R 25.84  2018-03-11  Tyson Carr, Okanagan Ath                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  305 Hurtubise, Hayden  13 Unattached B           31.62      30.15  
  2 #  209 Armstrong, Dimitr  13 Kamloops Tra           32.89      31.08  
 -- #  419 Coopper, Makai     13 Kamloops Tra                        SCR  
 
Men 16-17 200 Meter Dash U20
=========================================================================
16-17 Van Ry: R 23.39  2014-02-15  Felix Richter, Oceanside Tr                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  235 Maryniuk, Jack     17 Kamloops Tra           23.64      23.46  
  2 #  253 Carr, Tyson        17 Okanagan Ath           24.65      24.79  
  3 #  267 McAuley, Grady     16 Trail Track                       28.92  
 
Men 18-19 200 Meter Dash U20
=========================================================================
18-19 Van Ry: R 22.73  2014-02-15  Nicholas Taylor, Uvic Track C               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  250 Andersen, Mikkel   18 Okanagan Ath                      24.24  
 -- #  273 Armour, Cade       19 Trinity West           25.02        SCR  
 -- #  228 Hrychiw, Eli       18 Kamloops Tra                        SCR  
 -- #  317 Iverson, Thomas    19 Vancouver Th           24.00        SCR  
 
Men 20-34 200 Meter Dash Snr
============================================================================
  Van Ryswyk: R 22.28  2015-02-15  Jerome Blake, Okanagan Ath                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  276 Blackman Jr., Ken  22 Trinity West           22.28      23.18   2 
  2 #  291 Savage, Nathaniel  21 Trinity West           24.01      23.57   2 
  3 #  298 Davis, Shemar      22 Unattached B           23.50      23.65   2 
  4 #  205 Rockerbie, Philli  34 Kajaks Track           23.45      24.26   2 
  5 #  314 Zhou, Victor       21 Unattached B           24.70      24.43   1 
  6 #  122 Eraso, Diego       22 Chilliwack T           23.54      24.46   2 
  7 #  203 Osborne, Keiran    21 Kajaks Track           24.79      24.52   1 
  8 #  292 Toews, Jonathan    20 Trinity West           24.80      24.77   1 
 -- #  288 Makwarimba, Bened  24 Trinity West           24.05        SCR   1 
 -- #  284 Iyumva, Cedrick    21 Trinity West           24.76        SCR   1 
 
Men 35-39 200 Meter Dash Masters
============================================================================
35-39 BC Mas: # 24.03  1999-03-28  Jimson Lee                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  233 Liburd, Dwight     39 Kamloops Tra           25.73      25.51   5 
  2 #  306 Izadi, Alireza     38 Unattached B                      29.33   5 
 
Men 40-44 200 Meter Dash Masters
============================================================================
40-44 BC Mas: # 23.68  2018-03-11  Marvin Johnson                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  196 Tock, Jesse        42 Greyhounds M           28.00      27.36   5 
 -- #  741 Yanez, Ignacio     40 Universidad-ARG        24.53        SCR   5 
 
Men 45-49 200 Meter Dash Masters
============================================================================
45-49 BC Mas: # 23.82  1990-03-24  Harold Morioka                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  182 Johnson, Marvin    47 Greyhounds M           24.50      24.69   4 
  2 #   72 Copeland, Cale     48 Athletics Vi                      28.08     
 -- #  173 Carnate, Brian     45 Greyhounds M           25.00        SCR   5 
 -- #  179 Guzman, Jay        47 Greyhounds M           27.00        SCR   4 
 
Men 50-54 200 Meter Dash Masters
============================================================================
50-54 BC Mas: # 23.76  1993-03-21  Harold Morioka                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  194 Smith, Robert      53 Greyhounds M           29.00      31.82   4 
 -- #  303 Harrower, Will     50 Unattached B           28.00        SCR     
 -- #  199 Walker, Samuel     50 Greyhounds M           26.92        SCR     
 
Men 60-64 200 Meter Dash Masters
============================================================================
60-64 BC Mas: # 25.98  2014-03-28  Tom Dickson                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  313 Woods, Jorge       63 Unattached B           29.78      29.13   3 
  2 #  177 Finding, Chris     63 Greyhounds M                      31.11   3 
  3 #  309 Taylor, Campbell   60 Unattached B           33.54      32.81   3 
 -- #  249 Pinckard, Mark     61 Ocean Athlet           30.00        SCR   3 
 
Men 65-69 200 Meter Dash Masters
============================================================================
65-69 BC Mas: # 28.49  2014-02-16  Tom Ukonmaanaho                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  176 Davy, Brent        66 Greyhounds M           30.00      30.91   2 
 
Men 70-74 200 Meter Dash Masters
============================================================================
70-74 BC Mas: # 29.50  2017-02-04  Tuomas Ukonmaanaho, Prince George           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  197 Turkington, Roy    70 Greyhounds M           32.50      33.93   2 
  2 #  190 Sandhu, Hardev Si  73 Greyhounds M                      40.71   2 
 
Men 75-79 200 Meter Dash Masters
=========================================================================
75-79 BC Mas: # 30.72  2020-03-01  Tom Ukonmaanaho                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  712 Ukonmaanaho, Tuom  77 Prince Georg                      33.27  
  2 #  128 Brewer, Jess       76 Nanaimo & Di           36.00      35.49  
  3 #  191 Shah, Surinder     78 Greyhounds M           36.85      40.80  
 -- #  171 Bhullar, Piara     75 Greyhounds M           34.00        SCR  
 -- #  307 McGraw, Dave       79 Unattached B                        SCR  
 
Men 80-84 200 Meter Dash Masters
=========================================================================
80-84 BC Mas: # 33.82  2011-03-19  Norm Lesage                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  304 Harton, Pat        80 Unattached B                        SCR  
 
Men 12 300 Meter Dash
=========================================================================
12 Van Ryswy: R 44.07  2015-02-14  Matti Erickson, Kootenay Cha                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  213 Buchanan, Henry    12 Kamloops Tra                      57.42  
 
Men 13 300 Meter Dash
=========================================================================
13 Van Ryswy: R 40.74  2018-03-10  Tyson Carr, Okanagan Ath                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  305 Hurtubise, Hayden  13 Unattached B           50.19      49.30  
  2 #  209 Armstrong, Dimitr  13 Kamloops Tra                      52.97  
  3 #  241 Roberts, Jared     13 Kamloops Tra           58.86      61.36  
 
Men 40-44 400 Meter Dash Masters
============================================================================
40-44 BC Mas: # 53.03  2018-03-10  Marvin Johnson                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #   95 Hurlen, Erik       44 Athletics Vi           60.00      57.09   4 
  2 #  196 Tock, Jesse        42 Greyhounds M           59.00      65.37   4 
 -- #  741 Yanez, Ignacio     40 Universidad-ARG        54.18        SCR   4 
 
Men 45-49 400 Meter Dash Masters
============================================================================
45-49 BC Mas: # 52.42  1991-03-23  Harold Morioka                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  182 Johnson, Marvin    47 Greyhounds M           55.32      56.44   4 
 
Men 60-64 400 Meter Dash Masters
============================================================================
60-64 BC Mas: # 55.62  2003-03-29  Harold Morioka                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  177 Finding, Chris     63 Greyhounds M                      69.07   3 
  2 #  309 Taylor, Campbell   60 Unattached B                    1:21.29   3 
  3 #  714 Flett, Gordon      61 Roadkill Run           78.00    1:23.87   3 
 -- #  249 Pinckard, Mark     61 Ocean Athlet           60.00        SCR   3 
 
Men 65-69 400 Meter Dash Masters
============================================================================
65-69 BC Mas: # 64.04  2008-02-16  Tony Badowski                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  176 Davy, Brent        66 Greyhounds M           70.00      71.47   2 
 
Men 70-74 400 Meter Dash Masters
============================================================================
70-74 BC Mas: # 69.29  2010-03-06  Andy Aadmi                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  204 Pawluk, Fred       74 Kajaks Track                    1:27.43   2 
 -- #  190 Sandhu, Hardev Si  73 Greyhounds M                        SCR   2 
 -- #  787 Lewis, Norman      72 Winnipeg Opt         1:20.00        SCR   2 
 
Men 75-79 400 Meter Dash Masters
============================================================================
75-79 BC Mas: # 72.52  2005-03-12  Norm Lesage                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  195 Stewart, Mark      77 Greyhounds M           76.00      79.76   1 
  2 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M         1:34.50    1:29.94   1 
 -- #  171 Bhullar, Piara     75 Greyhounds M           75.50        SCR   2 
 -- #  191 Shah, Surinder     78 Greyhounds M                        SCR   1 
 
Men 9 600 Meter Run
=========================================================================
9 Van Ryswyk: R 2:16.15  2018-03-11  Solomon Wong, Kamloops Tra                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  227 Horton, Khyden      9 Kamloops Tra         2:30.02    2:36.00  
 
Men 10 600 Meter Run
=========================================================================
10 Van Ryswy: R 2:08.79  2017-04-02  Ryland Sheldon, Kamloops Tra              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  232 Liburd, Bentley    10 Kamloops Tra         2:22.03    2:31.66  
 
Men 12 800 Meter Run
=========================================================================
12 Van Ryswy: R 2:22.53  2015-02-15  Matti Erickson, Kootenay Cha              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  213 Buchanan, Henry    12 Kamloops Tra                    3:03.88  
 
Men 13 800 Meter Run
=========================================================================
13 Van Ryswy: R 2:20.02  2018-03-11  Tyson Carr, Okanagan Ath                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  305 Hurtubise, Hayden  13 Unattached B                    2:49.32  
  2 #  241 Roberts, Jared     13 Kamloops Tra                    2:59.83  
 
Men 16-17 800 Meter Run
=========================================================================
16-17 Van Ry: R 1:59.48  2014-02-15  Reid Muller, Pitt Track                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  229 Humphrey, Andrew   16 Kamloops Tra         2:17.00        SCR  
 
Men 18-19 800 Meter Run
=========================================================================
18-19 Van Ry: R 1:57.46  2011-02-20  Jack Williams, OCEAN ATHLET               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  283 Gremaud, Ethan     19 Trinity West         2:01.09    2:06.59  
 
Men 20-34 800 Meter Run
=========================================================================
20-34 Van Ry: R 1:59.64  2020-03-01  Calum Carrigan, Thompson Riv              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 --       Sharp, Ian          34 Trinity West         2:01.00        SCR  
 -- #  305 Hurtubise, Hayden  13 Unattached B         2:46.28        SCR  
 -- #  241 Roberts, Jared     13 Kamloops Tra         2:55.53        SCR  
 -- #  213 Buchanan, Henry    12 Kamloops Tra                        SCR  
 
Men 40-44 800 Meter Run Masters
=========================================================================
40-44 BC Mas: # 1:59.68  2008-03-08  Warren McCulloch                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   95 Hurlen, Erik       44 Athletics Vi         2:10.00    2:13.24  
 
Men 60-64 800 Meter Run Masters
=========================================================================
60-64 BC Mas: # 2:14.42  2003-03-30  Harold Morioka                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  249 Pinckard, Mark     61 Ocean Athlet         2:10.00    2:17.56  
  2 #  177 Finding, Chris     63 Greyhounds M                    2:46.98  
  3 #  714 Flett, Gordon      61 Roadkill Run         3:00.54    3:06.39  
 
Men 70-74 800 Meter Run Masters
=========================================================================
70-74 BC Mas: # 2:48.97  2016-03-16  Mark Stewart, Unattached B                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  204 Pawluk, Fred       74 Kajaks Track         3:08.68    3:22.30  
 
Men 75-79 800 Meter Run Masters
=========================================================================
75-79 BC Mas: # 2:56.97  2020-03-01  Mark Stewart                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  195 Stewart, Mark      77 Greyhounds M         2:56.00    3:02.56  
 -- #  175 Dargie, Barrie     77 Greyhounds M                        SCR  
 
Men 80-84 800 Meter Run Masters
=========================================================================
80-84 BC Mas: # 3:43.40  2019-03-31  Karl Mey                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  304 Harton, Pat        80 Unattached B                        SCR  
 
Men 9 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  227 Horton, Khyden      9 Kamloops Tra         4:39.06    4:24.31  
 
Men 11 1000 Meter Run
=========================================================================
11 Van Ryswy: R 3:50.54  2019-03-30  Ethan Peregrym, KAMLOOPS TRA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  244 Storey, Wyler      11 Kamloops Tra                    3:48.22R 
 
Men 13 1200 Meter Run
=========================================================================
13 Van Ryswy: R 4:40.67  2012-02-18  Reeve Matias, KAMLOOPS TRA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  209 Armstrong, Dimitr  13 Kamloops Tra         4:42.29    4:19.37R 
  2 #  305 Hurtubise, Hayden  13 Unattached B                    4:24.14R 
  3 #  241 Roberts, Jared     13 Kamloops Tra         4:42.57    4:43.25  
 
Men 14-15 1200 Meter Run
=========================================================================
14-15 Van Ry: R 3:38.96  2017-04-01  Dylan Uhrich, Vancouver Th                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  237 Peregrym, Ethan    14 Kamloops Tra                        SCR  
 
Men 13 2000 Meter Run
=========================================================================
13 Van Ryswy: R 8:13.13  2013-02-17  Tylan Fraser, Kamloops Tra                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  305 Hurtubise, Hayden  13 Unattached B                    7:59.83R 
  2 #  241 Roberts, Jared     13 Kamloops Tra                    8:22.93  
 
Men 20-34 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 5x1.067m/42" - 13.72m, 9.14m, 9.72m (Red)
  Van Ryswyk: R  9.99  2020-03-01  Nicanor Villarreal, UBC Okanagan            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  205 Rockerbie, Philli  34 Kajaks Track            8.32       8.84R 
  2 #  291 Savage, Nathaniel  21 Trinity West            8.84       9.13R 
  3 #  281 Foster, Ethan      22 Trinity West            9.10       9.34R 
  4 #  287 Luccock, Dominic   23 Trinity West            9.31       9.47R 
  5 #  279 Castellani, Evan   21 Trinity West            9.42       9.66R 
  6 #  278 Carsience, Joshua  20 Trinity West            9.31       9.72R 
  7 #  286 Luccock, Brendan   20 Trinity West            9.78       9.79R 
  8 #  282 Gremaud, Brandon   21 Trinity West            9.16       9.85R 
 
Men 35-39 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 M35-49  -  5x.991m  13.72m  9.14m  9.72m (Red)
 M50-59  -  5x.914  13m  8.5m  13m (Yellow)
 M60-69  -  5x.840m  12m  8m  16m (Pink)
 (Blk) M70 -79-5x.762,12,7,20  M80+-5x.686m  12m ,7m,20m (Blk)
35-39 BC Mas: #  8.11  2010-03-05  Tim Kroeker                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  306 Izadi, Alireza     38 Unattached B                      12.58  
 
Men 45-49 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 M35-49  -  5x.991m  13.72m  9.14m  9.72m (Red)
 M50-59  -  5x.914  13m  8.5m  13m (Yellow)
 M60-69  -  5x.840m  12m  8m  16m (Pink)
 (Blk) M70 -79-5x.762,12,7,20  M80+-5x.686m  12m ,7m,20m (Blk)
45-49 BC Mas: # 11.79  2011-03-20  Len van Ryswyk                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  170 Balcers, Luiz      48 Greyhounds M                        SCR  
 
Men 70-74 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 M35-49  -  5x.991m  13.72m  9.14m  9.72m (Red)
 M50-59  -  5x.914  13m  8.5m  13m (Yellow)
 M60-69  -  5x.840m  12m  8m  16m (Pink)
 (Blk) M70 -79-5x.762,12,7,20  M80+-5x.686m  12m ,7m,20m (Blk)
70-74 Van Ry: R 13.41  2018-03-11  Derm Strong, Kamloops Tra                   
70-74 BC Mas: # 11.94  2018-02-03  Jess Brewer                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  190 Sandhu, Hardev Si  73 Greyhounds M                      13.48  
 
Men 75-79 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 M35-49  -  5x.991m  13.72m  9.14m  9.72m (Red)
 M50-59  -  5x.914  13m  8.5m  13m (Yellow)
 M60-69  -  5x.840m  12m  8m  16m (Pink)
 (Blk) M70 -79-5x.762,12,7,20  M80+-5x.686m  12m ,7m,20m (Blk)
75-79 BC Mas: # 13.80  2017-04-02  Lynn Thompson                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  128 Brewer, Jess       76 Nanaimo & Di           13.00      13.52# 
  2 #  191 Shah, Surinder     78 Greyhounds M           15.15      16.15  
 
Men 20-34 4x100 Meter Relay
=========================================================================
20-34 Van Ry: R 46.04  2020-02-29  Unattached British Columbia, Unattached B   
                       J Burrows, S Walker, D Eraso, S Davis             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Unattached British Columbia  'A'                               45.60R 
     1) #301 Eraso, Diego 22            2) #308 Osborne, Keiran 21        
     3) #298 Davis, Shemar 22           4) #314 Zhou, Victor 21           
 
Men 20-34 4x200 Meter Relay
=========================================================================
20-34 Van Ry: R 1:39.78  2012-02-19  Ocean Athletics, Ocean Athletics          
                         Hanna, Adugalski, Butler, Figueroa                
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Unattached British Columbia  'A'                             1:36.90R 
     1) #301 Eraso, Diego 22            2) #308 Osborne, Keiran 21        
     3) #298 Davis, Shemar 22           4) #314 Zhou, Victor 21           
 
Men 40-44 4x200 Meter Relay Mstr(35+)
=========================================================================
40-44 BC Mas: # 1:43.97  2012-02-18                                            
                         Harrower, Walker, Sheldon, Tshinyama              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Greyhounds Masters Track & Fie  'A'                          1:58.47  
     1) #200 Wang, Luke (xinxiao) 49    2) #196 Tock, Jesse 42            
     3) #194 Smith, Robert 53           4) #182 Johnson, Marvin 47        
 
Men 40-44 4x400 Meter Relay
=========================================================================
40-44 BC Mas: # 4:30.53  2019-03-10                                            
                         Walker(47), Taiyab(45), Johnson(44), Phillips(54) 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Greyhounds Masters Track & Fie  'B'                          4:22.09# 
     1) #200 Wang, Luke (xinxiao) 49    2) #196 Tock, Jesse 42            
     3) #303 Harrower, Will 50          4) #182 Johnson, Marvin 47        
 
Men 75-79 4x400 Meter Relay
=========================================================================
75-79 BC Mas: # 5:56.45  2020-02-29                                            
                         Ukonmaanaho(75),Gee(76),Shah(76),Stewart(75)      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Greyhounds Masters Track & Fie  'A'                          5:24.52# 
     1) #195 Stewart, Mark 77           2) #712 Ukonmaanaho, Tuomas 77    
     3) #175 Dargie, Barrie 77          4) #171 Bhullar, Piara 75         
 
Men 9 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  227 Horton, Khyden      9 Kamloops Tra                         NH  
     0.90 
      XXX 
 
Men 10 High Jump
=========================================================================
10 Van Ryswy: R 1.05m  2019-03-30  Hayden Hurtubise, AirBlastoff               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  245 Therrien, Sterlin  10 Kamloops Tra           1.15m      1.10mR 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        -    -    -    O    O  XXX 
 
Men 11 High Jump
=========================================================================
11 Van Ryswy: R 1.25m  2014-02-14  Caeleb Schlachter, Okanagan Ath             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  244 Storey, Wyler      11 Kamloops Tra                      1.10m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O   XO    O    O  XXX 
 
Men 13 High Jump 13-15, Mstr(
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  305 Hurtubise, Hayden  13 Unattached B           1.40m      1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O  XXX 
  2 #  241 Roberts, Jared     13 Kamloops Tra           1.10m      1.10m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO   XO    -  XXX 
 
Men 16-17 High Jump
=========================================================================
16-17 Van Ry: R 1.58m  2018-03-11  Isaiah Collins, Okanagan Ath                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  267 McAuley, Grady     16 Trail Track                       1.55m  
     1.55 1.60 
       XO  XXX 
 -- #  207 Tuura, Levi        17 Kajaks Track           1.95m        DNS  
 
Men 18-19 High Jump
=========================================================================
18-19 Van Ry: R 1.76m  2018-03-11  Ethan Foster, Bc Flyers At                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  208 Wanniarachchi, Ki  19 Kajaks Track                      1.90mR 
     1.80 1.85 1.90 1.95 
        O    O    O  XXX 
 
Men 20-34 High Jump
=========================================================================
20-34 Van Ry: R 1.52m  2020-03-01  Nicanor Villarreal, UBC Okanagan            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  201 Chatten, Eric      25 Kajaks Track           2.19m      2.05mR 
     1.95 2.00 2.05 2.10 
        O   XO  XXO  XXX 
  2 #  206 Spencer, Bazil     21 Kajaks Track                      1.95mR 
     1.85 1.90 1.95 2.00 
        O    O    O  XXX 
  3 #  282 Gremaud, Brandon   21 Trinity West           1.79m      1.75mR 
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        O   XO   XO  XXO  XXX 
  4 #  287 Luccock, Dominic   23 Trinity West           1.80m      1.65mR 
     1.60 1.65 1.70 
        O    O  XXX 
  4 #  278 Carsience, Joshua  20 Trinity West           1.72m      1.65mR 
     1.60 1.65 1.70 
        O    O  XXX 
  6 #  279 Castellani, Evan   21 Trinity West           1.78m      1.60mR 
     1.60 1.65 
       XO  XXX 
  7 #  286 Luccock, Brendan   20 Trinity West           1.54m      1.55mR 
     1.50 1.55 1.60 
        O   XO  XXX 
 
Men 35-39 High Jump 13-15, Mstr(
=========================================================================
35-39 BC Mas: # 1.60m  2020-02-29  Johathan Sawatzky                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  306 Izadi, Alireza     38 Unattached B                      1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    -    O  XXX 
 
Men 70-74 High Jump 13-15, Mstr(
=========================================================================
70-74 BC Mas: # 1.38m  2019-03-10  Heinz Peter                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  148 Donaldson, Sven    72 Nanaimo & Di           1.25m      1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXO  XXX 
 
Men 75-79 High Jump 13-15, Mstr(
=========================================================================
75-79 BC Mas: # 1.17m  2006-03-16  Danny Daniels                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  712 Ukonmaanaho, Tuom  77 Prince Georg                      1.15m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        -    -    O    O   XO 
  2 #  722 Toor, Harnek       77 Ultra Throw            1.10m      1.10m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        -   XO    O   XO  XXX 
  3 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M           1.05m      1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O  XXX 
 -- #  299 Dhillon, Joginder  78 Unattached B           1.11m         NH  
     0.95 
      XXX 
 
Men 9 Long Jump
=========================================================================
9 Van Ryswyk: R 3.20m  2017-04-01  Thane Joyce, TRAIL TRACK                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  227 Horton, Khyden      9 Kamloops Tra           2.58m      2.65m  
      2.64m  2.54m  2.65m           
  2 #  220 Dollman, Hayden     9 Kamloops Tra                      2.40m  
      2.40m  2.38m  2.37m         
 
Men 10 Long Jump
=========================================================================
10 Van Ryswy: R 3.48m  2017-04-01  Ryland Sheldon, Kamloops Tra                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  245 Therrien, Sterlin  10 Kamloops Tra           3.21m      3.18m  
      3.15m  3.10m  3.18m         
  2 #  232 Liburd, Bentley    10 Kamloops Tra           2.93m      3.09m  
      3.09m  2.97m  X         
 
Men 11 Long Jump
=========================================================================
11 Van Ryswy: R 4.07m  2018-03-10  Deven Johal, Okanagan Ath                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  244 Storey, Wyler      11 Kamloops Tra                      3.18m  
      2.54m  2.95m  3.18m         
 
Men 13 Long Jump
=========================================================================
13 Van Ryswy: R 5.03m  2018-03-10  Tyson Carr, Okanagan Ath                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  305 Hurtubise, Hayden  13 Unattached B           3.60m      3.91m  
      3.91m  3.71m  3.62m            
  2 #  209 Armstrong, Dimitr  13 Kamloops Tra           3.56m      3.58m  
      3.46m  3.33m  3.58m            
  3 #  419 Coopper, Makai     13 Kamloops Tra                      3.54m  
      3.39m  3.46m  3.54m            
  4 #  241 Roberts, Jared     13 Kamloops Tra           3.02m      2.86m  
      2.86m  2.40m  2.68m            
  5 #  264 Cawte, Ethan       13 Trail Track                       2.66m  
      2.18m  2.66m  -            
 
Men 14-15 Long Jump
=========================================================================
14-15 Van Ry: R 6.01m  2020-02-29  Tyson Carr, Okanagan Ath                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  215 Carne, Seth        15 Kamloops Tra           5.21m      5.03m  
      4.93m  X  5.03m  4.78m  4.60m  X
  2 #  261 Rowe, Holdyn       14 Okanagan Ath                      3.50m  
      3.07m  X  3.44m  3.43m  3.44m  3.50m
 
Men 16-17 Long Jump
=========================================================================
16-17 Van Ry: R 5.56m  2019-03-30  Fernando Bouthillier, KAMLOOPS TRA          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  267 McAuley, Grady     16 Trail Track                       4.68m  
      4.68m  3.83m  4.44m  2.99m  3.90m  4.62m
 
Men 20-34 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  290 Okumo, Okewoma     20 Trinity West           6.63m      6.43m  
      6.43m  6.26m  5.98m  5.90m  5.48m  -
  2 #  767 Ino, Taiki         29 Unknown                           6.04m  
      X  5.85m  5.77m  5.68m  X  6.04m
  3 #  286 Luccock, Brendan   20 Trinity West           5.62m      5.42m  
      5.33m  5.04m  5.37m  5.35m  5.20m  5.42m
 -- #  279 Castellani, Evan   21 Trinity West           5.85m        DNS  
 -- #  278 Carsience, Joshua  20 Trinity West           6.22m        DNS  
 -- #  285 Kishi, Shungo      21 Trinity West           6.46m        DNS  
 
Men 35-39 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
35-39 BC Mas: # 6.27m  2019-03-08  Dwight Liburd                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  233 Liburd, Dwight     39 Kamloops Tra           5.79m      5.97m  
      X  5.45m  5.42m  5.97m  5.93m  5.72m
  2 #  306 Izadi, Alireza     38 Unattached B                      4.42m  
      4.11m  4.29m  4.03m  -  4.42m  4.13m
 
Men 40-44 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
40-44 BC Mas: # 6.10m  2011-03-20  Scott Foster                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  230 Kirechuk, Kevin    42 Kamloops Tra           4.45m        DNS  
 
Men 60-64 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
60-64 BC Mas: # 5.11m  2012-02-19  Roy Turkington                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  714 Flett, Gordon      61 Roadkill Run           3.33m      3.03m  
      3.03m  2.81m  X  2.97m  3.03m  2.76m
 
Men 65-69 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
65-69 BC Mas: # 4.34m  2018-03-31  Roy Turkington                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  185 Liu, Edwin         65 Greyhounds M           4.10m      4.11m  
      4.00m  3.92m  3.75m  X  4.11m  3.97m
  2 #  169 Alley, Raymond     65 Greyhounds M                      3.85m  
      3.83m  3.85m  3.65m  3.54m  3.50m  -
 
Men 70-74 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
70-74 BC Mas: # 3.55m  2019-03-31  Hardev Singh                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  197 Turkington, Roy    70 Greyhounds M           4.10m      3.88m# 
      3.73m  3.83m  3.73m  3.88m  3.75m  3.63m
 
Men 75-79 Long Jump Mstr(35+)
=========================================================================
75-79 BC Mas: # 3.41m  2019-03-31  Arthur Gee                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  191 Shah, Surinder     78 Greyhounds M           3.15m      2.28m  
      2.18m  2.28m              
 -- #  712 Ukonmaanaho, Tuom  77 Prince Georg                        DNS  
 
Men 20-34 Triple Jump Mstr(35+)
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  290 Okumo, Okewoma     20 Trinity West          13.46m        DNS  
 
Men 65-69 Triple Jump Mstr(35+)
=========================================================================
65-69 BC Mas: # 8.32m  2011-03-19  Jess Brewer                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  185 Liu, Edwin         65 Greyhounds M           9.10m      8.60m# 
      8.22m  8.31m  8.53m  8.49m  8.60m  X
  2 #  169 Alley, Raymond     65 Greyhounds M                      7.73m  
      X  7.73m  X  7.13m  X  X
 
Men 70-74 Triple Jump Mstr(35+)
=========================================================================
70-74 BC Mas: # 8.10m  2018-03-10  Harnek Toor                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  148 Donaldson, Sven    72 Nanaimo & Di                      6.47m  
      X  6.47m  6.41m         
 
Men 75-79 Triple Jump Mstr(35+)
=========================================================================
75-79 BC Mas: # 7.30m  2016-03-13  Lynn Thompson                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  722 Toor, Harnek       77 Ultra Throw            7.07m      7.30m# 
      7.05m  7.13m  7.26m  X  7.01m  7.30m
  2 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M           6.90m      6.85m  
      6.55m  6.30m  X  6.41m  X  6.85m
  3 #  191 Shah, Surinder     78 Greyhounds M           5.50m      5.18m  
      4.70m  4.51m  5.18m         
 -- #  299 Dhillon, Joginder  78 Unattached B           6.66m        DNS  
 
Men 9 Shot Put
=========================================================================
 9 - 11 years - 2 kg
 12-13 years - 3 kg
9 Van Ryswyk: R 5.02m  2018-03-11  Solomon Wong, Kamloops Tra                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  6 #  227 Horton, Khyden      9 Kamloops Tra           4.26m     J4.51m  
      3.82m  4.40m  4.51m            
 
Men 10 Shot Put
=========================================================================
 9 - 11 years - 2 kg
 12-13 years - 3 kg
10 Van Ryswy: R 4.99m  2019-03-31  Hayden Hurtubise, AirBlastoff               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  5 #  245 Therrien, Sterlin  10 Kamloops Tra                     J5.79mR 
      4.95m  5.51m  5.79m            
 
Men 11 Shot Put
=========================================================================
 9 - 11 years - 2 kg
 12-13 years - 3 kg
11 Van Ryswy: R 8.04m  2014-02-15  Caeleb Schlachter, Okanagan Ath             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  244 Storey, Wyler      11 Kamloops Tra                      8.15mR 
      5.98m  7.70m  8.15m            
 
Men 13 Shot Put
=========================================================================
 9 - 11 years - 2 kg
 12-13 years - 3 kg
13 Van Ryswy: R 7.24m  2020-03-01  Maddox McGrath, Canim Lake B                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 #  264 Cawte, Ethan       13 Trail Track                      J6.18m  
      5.48m  5.76m  6.18m            
  3 #  305 Hurtubise, Hayden  13 Unattached B           5.04m     J6.08m  
      5.45m  5.20m  6.08m            
  4 #  209 Armstrong, Dimitr  13 Kamloops Tra           7.65m     J5.82m  
      5.54m  5.82m  X            
 
Men 20-34 Shot Put
=========================================================================
 U20 - 6 kg    Sr - 7.26 kg
20-34 Van Ry: R 9.10m  2020-03-01  Nicanor Villarreal, UBC Okanagan            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  279 Castellani, Evan   21 Trinity West          12.39m     12.17mR 
      11.39m  11.67m  11.55m  11.84m  11.62m  12.17m
  2 #  282 Gremaud, Brandon   21 Trinity West          11.72m     11.59mR 
      11.31m  11.59m  10.83m  10.78m  X  11.53m
  3 #  287 Luccock, Dominic   23 Trinity West          12.07m     11.56mR 
      10.45m  10.43m  11.56m  11.15m  11.45m  11.10m
  4 #  281 Foster, Ethan      22 Trinity West          11.68m     10.65mR 
      9.56m  10.45m  10.52m  10.38m  10.65m  X
  5 #  278 Carsience, Joshua  20 Trinity West          10.51m     10.64mR 
      X  9.25m  10.30m  X  10.64m  10.64m
  6 #  286 Luccock, Brendan   20 Trinity West           9.06m      8.85m  
      8.53m  8.85m  8.83m  7.84m  8.78m  X
 
Men 35-49 Shot Put Master
=========================================================================
 M35-49  -  7.26kg                         M50-59  -  6kg
 M60-69  -  5kg                              M70-79  -  4kg
 M80+  - 3kg
 W50-74 - 3 kg
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  306 Izadi, Alireza     38 Unattached B                      7.01m  
      X  6.76m  7.01m  6.64m  6.86m  X
 
Men 50-54 Shot Put Master
=========================================================================
 M35-49  -  7.26kg                         M50-59  -  6kg
 M60-69  -  5kg                              M70-79  -  4kg
 M80+  - 3kg
 W50-74 - 3 kg
50-54 BC Mas: # 11.85m  2011-03-19  Pavitar Dosanjh                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  295 Wiebe, Shane       52 Trinity West          13.30m     12.98m# 
      12.82m  12.66m  X  12.88m  12.76m  12.98m
  2 #  303 Harrower, Will     50 Unattached B          10.35m     10.74m  
      10.60m  10.54m  10.63m  10.44m  10.74m  10.41m
 
Men 60-64 Shot Put Master
=========================================================================
 M35-49  -  7.26kg                         M50-59  -  6kg
 M60-69  -  5kg                              M70-79  -  4kg
 M80+  - 3kg
 W50-74 - 3 kg
60-64 BC Mas: # 13.07m  2010-03-02  John Hawkins                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   14 Steele, Sean       60 Athletics Vi          10.50m     11.29m  
      X  11.13m  11.29m  X  10.91m  10.86m
  2 #  296 Anastasio, Angelo  60 Unattached B                      8.42m  
      8.42m  8.26m  8.34m  8.31m  7.86m  7.84m
  3 #  714 Flett, Gordon      61 Roadkill Run           7.49m      7.31m  
      6.87m  6.66m  7.17m  6.78m  7.31m  6.67m
 
Men 70-74 Shot Put Master
=========================================================================
 M35-49  -  7.26kg                         M50-59  -  6kg
 M60-69  -  5kg                              M70-79  -  4kg
 M80+  - 3kg
 W50-74 - 3 kg
70-74 BC Mas: # 13.74m  2014-03-29  Marek Glowacki                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  190 Sandhu, Hardev Si  73 Greyhounds M                      8.67m  
      8.43m  8.67m  -  -  -  -
 
Men 75-79 Shot Put Master
=========================================================================
 M35-49  -  7.26kg                         M50-59  -  6kg
 M60-69  -  5kg                              M70-79  -  4kg
 M80+  - 3kg
 W50-74 - 3 kg
75-79 BC Mas: # 11.76m  2018-03-03  Marek Glowacki                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  722 Toor, Harnek       77 Ultra Throw           10.10m     10.38m  
      10.24m  10.36m  10.35m  10.38m  X  10.09m
  2 #  712 Ukonmaanaho, Tuom  77 Prince Georg                      9.05m  
      8.02m  8.53m  9.05m  -  -  X
  3 #  310 Townsend, Ken      77 Unattached B                      8.54m  
      8.39m  8.08m  8.53m  8.44m  8.00m  8.54m
  4 #  299 Dhillon, Joginder  78 Unattached B           7.77m      7.67m  
      7.53m  7.67m  7.48m  -  -  -
  5 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M           6.20m      6.91m  
      6.74m  6.88m  6.91m  6.38m  -  -
  6 #  191 Shah, Surinder     78 Greyhounds M           6.75m      6.45m  
      6.28m  6.45m  6.07m  5.95m  -  -
 
Men 85-89 Shot Put Master
=========================================================================
 M35-49  -  7.26kg                         M50-59  -  6kg
 M60-69  -  5kg                              M70-79  -  4kg
 M80+  - 3kg
 W50-74 - 3 kg
85-89 BC Mas: # 6.47m  2018-03-11  Joe Giegerich                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  214 Butcher, Bruce     87 Kamloops Tra           8.04m      7.99m# 
      7.35m  7.40m  X  7.18m  7.99m  7.58m
 
Men 50-54 Weight Throw
=========================================================================
 M35-49  -  15.88kg (35#)              M50-59  -  11.34kg (25#)
 M60-69  -  9.08kg (20#)                M70-79  -  7.26kg (16#)
 M80+  -  5.45kg (12#)
 U16 - 7.26 kg (16#)    U20 - 11.34 kg(25#)    Snr- 15.88 kg(35)
50-54 BC Mas: # 13.24m  2013-12-23  Andrewe Arthur                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  295 Wiebe, Shane       52 Trinity West          15.01m     13.51m# 
      X  13.14m  12.82m  12.99m  13.51m  13.49m
  2 #  303 Harrower, Will     50 Unattached B                     10.70m  
      8.81m  9.90m  10.70m  10.48m  9.50m  10.38m
 
Men 60-64 Weight Throw
=========================================================================
 M35-49  -  15.88kg (35#)              M50-59  -  11.34kg (25#)
 M60-69  -  9.08kg (20#)                M70-79  -  7.26kg (16#)
 M80+  -  5.45kg (12#)
 U16 - 7.26 kg (16#)    U20 - 11.34 kg(25#)    Snr- 15.88 kg(35)
60-64 BC Mas: # 15.55m  2016-02-12  Dave McDonald                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  296 Anastasio, Angelo  60 Unattached B                      7.92m  
      7.92m  X  -  -  -  -
 
Men 70-74 Weight Throw
=========================================================================
 M35-49  -  15.88kg (35#)              M50-59  -  11.34kg (25#)
 M60-69  -  9.08kg (20#)                M70-79  -  7.26kg (16#)
 M80+  -  5.45kg (12#)
 U16 - 7.26 kg (16#)    U20 - 11.34 kg(25#)    Snr- 15.88 kg(35)
70-74 BC Mas: # 15.81m  2020-02-28  Harnek Toor                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  190 Sandhu, Hardev Si  73 Greyhounds M                     12.77m  
      11.47m  12.22m  12.50m  12.77m  12.57m  12.67m
 
Men 75-79 Weight Throw
=========================================================================
 M35-49  -  15.88kg (35#)              M50-59  -  11.34kg (25#)
 M60-69  -  9.08kg (20#)                M70-79  -  7.26kg (16#)
 M80+  -  5.45kg (12#)
 U16 - 7.26 kg (16#)    U20 - 11.34 kg(25#)    Snr- 15.88 kg(35)
75-79 BC Mas: # 13.29m  2018-03-04  Marek Glowacki                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  722 Toor, Harnek       77 Ultra Throw           15.15m     14.95m# 
      14.95m  X  14.85m  14.26m  14.51m  14.51m
  2 #  310 Townsend, Ken      77 Unattached B                     11.98m  
      11.98m  X  X  X  11.18m  11.40m
  3 #  191 Shah, Surinder     78 Greyhounds M           9.00m      8.23m  
      7.56m  8.06m  8.01m  7.86m  8.01m  8.23m
  4 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M           7.10m      6.90m  
      X  X  X  6.03m  X  6.90m
 
Men 85-89 Weight Throw
=========================================================================
 M35-49  -  15.88kg (35#)              M50-59  -  11.34kg (25#)
 M60-69  -  9.08kg (20#)                M70-79  -  7.26kg (16#)
 M80+  -  5.45kg (12#)
 U16 - 7.26 kg (16#)    U20 - 11.34 kg(25#)    Snr- 15.88 kg(35)
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  214 Butcher, Bruce     87 Kamloops Tra           8.29m      8.95m  
      8.79m  8.45m  8.16m  8.95m  8.56m  8.45m
 
Men 50-54 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
50-54 BC Mas: # 4:09.59                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  192 Silvester, Gary    53 Greyhounds M           4:07.07#    353
 
Men 60-64 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
60-64 BC Mas: # 3:52.15                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  181 Hill, Joseph       63 Greyhounds M           4:36.71     323
 
Men 75-79 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
75-79 BC Mas: # 3:47.46                                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M           5:16.55     412
 -- #  299 Dhillon, Joginder  78 Unattached B               SCR  
 -- #  722 Toor, Harnek       77 Ultra Throw                SCR  
 
Men 50-54 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
 M50 - 5x0.914m, 13,8.5,13     M60 - 5x0.840m,12,8,16
 M70-79 - 5x0.762m, 12, 7 20
50-54 BC Mas: # 11.17                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  192 Silvester, Gary    53 Greyhounds M             10.70#    629
 
Men 60-64 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
 M50 - 5x0.914m, 13,8.5,13     M60 - 5x0.840m,12,8,16
 M70-79 - 5x0.762m, 12, 7 20
60-64 BC Mas: # 10.78                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  181 Hill, Joseph       63 Greyhounds M             12.30     498
 
Men 75-79 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
 M50 - 5x0.914m, 13,8.5,13     M60 - 5x0.840m,12,8,16
 M70-79 - 5x0.762m, 12, 7 20
75-79 BC Mas: # 13.95                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M             14.61     415
 -- #  299 Dhillon, Joginder  78 Unattached B               SCR     415
 -- #  722 Toor, Harnek       77 Ultra Throw                SCR  
 
Men 50-54 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
50-54 BC Mas: # 1.43m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  192 Silvester, Gary    53 Greyhounds M             1.49m#    569
     1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
       XO   XO    O   XO   XO    O  XXX 
 
Men 60-64 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
60-64 BC Mas: # 1.64m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  181 Hill, Joseph       63 Greyhounds M             1.31m     544
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 
      XXO    O    O  XXO   XO   XO  XXX 
 
Men 75-79 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
75-79 BC Mas: # 1.05m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M             1.13m#    627
     0.95 0.98 1.01 1.04 1.07 1.10 1.13 1.16 
        O    O    O    O    O    O    O  XXX 
 -- #  299 Dhillon, Joginder  78 Unattached B               DNS  
 -- #  722 Toor, Harnek       77 Ultra Throw                DNS  
 
Men 50-54 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
50-54 BC Mas: # 4.51m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  192 Silvester, Gary    53 Greyhounds M             4.00m     365
      4.00m  X  3.90m            
 
Men 60-64 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
60-64 BC Mas: # 4.85m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  181 Hill, Joseph       63 Greyhounds M             4.01m     510
      3.99m  3.98m  4.01m            
 
Men 75-79 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
75-79 BC Mas: # 2.70m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M             3.28m#    567
      3.13m  3.28m  3.15m            
 -- #  722 Toor, Harnek       77 Ultra Throw                DNS  
 -- #  299 Dhillon, Joginder  78 Unattached B               DNS  
 
Men 50-54 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
 M50 - 6.00K, M60 - 5.00K
 M70 - 4.00K
50-54 BC Mas: # 11.21m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  192 Silvester, Gary    53 Greyhounds M            11.38m#    687
      10.85m  11.38m  11.36m            
 
Men 60-64 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
 M50 - 6.00K, M60 - 5.00K
 M70 - 4.00K
60-64 BC Mas: # 13.07m                                                         
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  181 Hill, Joseph       63 Greyhounds M             9.01m     560
      9.01m  X  8.59m            
 
Men 75-79 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
 M50 - 6.00K, M60 - 5.00K
 M70 - 4.00K
75-79 BC Mas: # 7.87m                                                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M             6.64m     443
      6.64m  6.21m  6.58m            
 -- #  299 Dhillon, Joginder  78 Unattached B               DNS  
 -- #  722 Toor, Harnek       77 Ultra Throw                DNS  
 
Men 50-54 Indoor Pentathlon
============================================================================
 M50 - 5x0.914m, 13m, 8.5m, 13.0m
 M60 - 5x0.838m, 12m, 8m, 16m
 M75+ - 5x0.762m, 12m, 7m, 20m
50-54 BC Mas: #  2561  2020-03-01  Gary Silvester                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  192 Silvester, Gary    53 Greyhounds M                       2603#    
 
Men 60-64 Indoor Pentathlon
============================================================================
 M50 - 5x0.914m, 13m, 8.5m, 13.0m
 M60 - 5x0.838m, 12m, 8m, 16m
 M75+ - 5x0.762m, 12m, 7m, 20m
60-64 BC Mas: #  3934  2010-03-02  John Hawkins                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  181 Hill, Joseph       63 Greyhounds M                       2435     
 
Men 75-79 Indoor Pentathlon
============================================================================
 M50 - 5x0.914m, 13m, 8.5m, 13.0m
 M60 - 5x0.838m, 12m, 8m, 16m
 M75+ - 5x0.762m, 12m, 7m, 20m
75-79 BC Mas: #  2669  2006-03-16  Danny Daniels                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M            1800       2464     
 
Men 65-69 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  297 Currie, Bob        69 Unattached B                   20:48.76  
 
Men 75-79 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  299 Dhillon, Joginder  78 Unattached B        26:26.00   27:14.03  
 
Men 16-17 400 Meter Dash
=========================================================================
16-17 Van Ry: R 52.30  2012-02-18  Adam Commandeur, COMOX VALLEY               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  253 Carr, Tyson        17 Okanagan Ath                      54.61  
 
Men 18-19 400 Meter Dash
=========================================================================
18-19 Van Ry: R 51.62                                                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  317 Iverson, Thomas    19 Vancouver Th           53.00      53.73  
  2 #  283 Gremaud, Ethan     19 Trinity West           53.77      54.37  
 -- #  228 Hrychiw, Eli       18 Kamloops Tra                        SCR  
 
Women 20-34 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  277 Bodnarchuk, Abiga  21 Trinity West           59.00      68.11  
 -- #   31 Van Den Bulk, Jea  44 Athletics Vi                        SCR  
 
Men 16-17 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  229 Humphrey, Andrew   16 Kamloops Tra         4:39.00    4:50.69  
 -- #  231 Lehmann, Bryce     17 Kamloops Tra         4:38.84        SCR  
 
Women 16-17 1500 Meter Run
=========================================================================
16-17 Van Ry: R 4:53.20  2012-02-18  Kala Stone, KAMLOOPS TRA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  240 Renwick, Danica    16 Kamloops Tra         5:10.39    5:17.13  
 
Women 18-19 1500 Meter Run
=========================================================================
18-19 Van Ry: R 5:00.13                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  218 Dabner, Ava        18 Kamloops Tra                    5:41.58  
 
Women 55-59 1500 Meter Run Masters
=========================================================================
55-59 BC Mas: # 5:34.61  2010-03-06  Maureen de St. Croix                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  186 Montgomery, Carol  56 Greyhounds M                    5:33.41# 
 -- #  198 Valente, Julie     55 Greyhounds M         7:20.00        SCR  
 
Men 60-64 1500 Meter Run Masters
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  249 Pinckard, Mark     61 Ocean Athlet         4:50.00    4:50.88  
  2 #  714 Flett, Gordon      61 Roadkill Run                    6:25.00  
 
Men 70-74 1500 Meter Run Masters
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  204 Pawluk, Fred       74 Kajaks Track         6:41.88    6:53.63  
 
Men 14-15 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  237 Peregrym, Ethan    14 Kamloops Tra        10:28.03   10:24.03  
 
Women 18-19 3000 Meter Run
=========================================================================
18-19 Van Ry: R 10:39.46                                                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  226 Hermiston, Kayla   18 Kamloops Tra                   13:15.12  
 
Women 55-59 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  186 Montgomery, Carol  56 Greyhounds M                   11:43.45  
 
Men 60-64 3000 Meter Run
=========================================================================
60-64 BC Mas: # 11:26.96  2009-02-22  Jack Miller                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  249 Pinckard, Mark     61 Ocean Athlet        11:00.00   10:48.45# 
  2 #  714 Flett, Gordon      61 Roadkill Run        12:30.00   13:19.87  
 
Boys 9 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 9M - 6x.533m (21"), 11m, 6.5m, 16.5m (Meas.)
 10M/11W - 6x.610m (24"), 11m, 6.5m, 16.5m (Meas.)
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  227 Horton, Khyden      9 Kamloops Tra           14.12      13.56  
 
Boys 10 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 9M - 6x.533m (21"), 11m, 6.5m, 16.5m (Meas.)
 10M/11W - 6x.610m (24"), 11m, 6.5m, 16.5m (Meas.)
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  232 Liburd, Bentley    10 Kamloops Tra           12.44      12.34  
 
Girls 11 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 9M - 6x.533m (21"), 11m, 6.5m, 16.5m (Meas.)
 10M/11W - 6x.610m (24"), 11m, 6.5m, 16.5m (Meas.)
11 Van Ryswy: R 12.78  2020-03-01  Amber Brinkworth, Kamloops Tra              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  216 Cochrane, Claire   11 Kamloops Tra           12.35      12.42R 
  2 #  217 Covaceuszach, Kat  11 Kamloops Tra           14.00      13.32  
  3 #  211 Beck, Vittoria     11 Kamloops Tra                      14.67  
 -- #  225 Heide, Jolene      11 Kamloops Tra           14.45        SCR  
 
Girls 12 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 M/W12 - 5x.686, 12m, 7m, 20m (Black)
12 Van Ryswy: R 10.35  2020-03-01  Lily Stroda, Unattached B                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  222 Grimm, Naya        12 Kamloops Tra           11.41      11.18  
  2 #  242 Roberts, Kayleigh  12 Kamloops Tra           14.81      14.92  
 
Boys 12 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 M/W12 - 5x.686, 12m, 7m, 20m (Black)
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  213 Buchanan, Henry    12 Kamloops Tra                      14.18  
 
Boys 13 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 12 yrs - 5 x 0.686m (27") - 12m, 7m, 20m (Black)
 M13 - 5 x 0.762m (30") - 12m, 8m, 16m (Pink)
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  305 Hurtubise, Hayden  13 Unattached B           11.82      11.62  
  2 #  209 Armstrong, Dimitr  13 Kamloops Tra           12.26      11.63  
  3 #  241 Roberts, Jared     13 Kamloops Tra           13.83      14.32  
 
Girls 13 60 Meter Hurdles
=========================================================================
 12 yrs - 5 x 0.686m (27") - 12m, 7m, 20m (Black)
 M13 - 5 x 0.762m (30") - 12m, 8m, 16m (Pink)
13 Van Ryswy: R 10.23  2015-02-15  Julia Rastad, Norwesters T                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  234 Liburd, Rya        13 Kamloops Tra           12.20      11.83  
  2 #  223 Hawkins-Chambers,  13 Kamloops Tra                      12.13  
  3 #  247 Woods, Amy         13 Kamloops Tra            9.04      12.14  
  4 #  272 Weeks, Olivia      13 Trail Track                       13.69  
 
Men 14-15 60 Meter Hurdles U16
=========================================================================
 WU16 - 5x0.762m/30" - 12.00m, 8.0m, 16.00m (Pink)
 WU18 - 5x.762, - 13m ,8.5m ,13m (Yellow)
 MU16 - 5x.838 - 13m ,8.5m ,13m (Yellow)
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- #  261 Rowe, Holdyn       14 Okanagan Ath                        SCR  
 
Women 14-15 60 Meter Hurdles U16
=========================================================================
 WU16 - 5x0.762m/30" - 12.00m, 8.0m, 16.00m (Pink)
 WU18 - 5x.762, - 13m ,8.5m ,13m (Yellow)
 MU16 - 5x.838 - 13m ,8.5m ,13m (Yellow)
14-15 Van Ry: R  9.22  2013                                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  210 Armstrong, Gabrie  14 Kamloops Tra                      10.91  
  2 #  248 Woods, Emily       14 Kamloops Tra                      11.73  
 
Women 16-17 60 Meter Hurdles U16
=========================================================================
 WU16 - 5x0.762m/30" - 12.00m, 8.0m, 16.00m (Pink)
 WU18 - 5x.762, - 13m ,8.5m ,13m (Yellow)
 MU16 - 5x.838 - 13m ,8.5m ,13m (Yellow)
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  243 Stevenson, Emily   17 Kamloops Tra            9.88       9.60  
  2 #   71 Neilson, Isobel    16 Athletics Vi                      11.99  
  3 #  255 Horak, Amy         16 Okanagan Ath                      12.12  
 
Girls 13 4x100 Meter Relay
=========================================================================
13 Van Ryswy: R 59.14  2014-02-14  Kamloops Track & Field Club, Kamloops Tra   
                       A Herrera, H Armstrong, T Heshka, L Bymoen        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trail Track & Field Club  'A'                                  64.59  
     1) #272 Weeks, Olivia 13           2) #269 Parrilla, Lilah 13        
     3) #263 %Bobbitt, Rosemarie 13     4) #268 McKenzie, Moss 13         
 
Women 14-15 4x100 Meter Relay
=========================================================================
14-15 Van Ry: R 56.84  2015-02-14  Okanagan Athletics Club, Okanagan Ath       
                       T O'Neill, M Minkus, B Walsh, D De Vries          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kamloops Track & Field Club  'A'                               59.34  
     1) #210 Armstrong, Gabrielle 14    2) #248 Woods, Emily 14           
     3) #247 Woods, Amy 13              4) #222 Grimm, Naya 12            
 
Mixed 14-15 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kamloops Track & Field Club  'B'                               62.98  
     1) #223 Hawkins-Chambers, Izabella 2) #234 Liburd, Rya 13            
     3) #241 Roberts, Jared 13          4) #419 Coopper, Makai 13         
 
Men 18-19 4x800 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kamloops Track & Field Club  'A'                             9:43.86  
     1) #229 Humphrey, Andrew 16        2) #826 Wood, Nic 18              
     3) #237 Peregrym, Ethan 14         4) #231 Lehmann, Bryce 17         
 
Women 18-19 4x800 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Kamloops Track & Field Club  'A'                                 SCR  
     1)                                 2) #218 Dabner, Ava 18            
     3) #226 Hermiston, Kayla 18        4) #240 Renwick, Danica 16        
 
Men 75-79 4x800 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Greyhounds Masters Track & Fie  'A'                         13:07.96  
     1) #175 Dargie, Barrie 77          2) #712 Ukonmaanaho, Tuomas 77    
     3) #304 Harton, Pat 80             4) #195 Stewart, Mark 77          
 
Women 14-15 Pole Vault Mstr(35+)
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  210 Armstrong, Gabrie  14 Kamloops Tra           2.70m      2.70m  
     2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 
        O    -    -    -   XO    O    O  XXX 
  2 #  236 Owen, Anika        15 Kamloops Tra           1.90m      2.00m  
     1.90 2.00 2.10 
       XO    O  XXX 
 
Women 16-17 Pole Vault Mstr(35+)
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   71 Neilson, Isobel    16 Athletics Vi                      2.10m  
     1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 
        O    O    -    O    O  XXX 
 
Women 18-19 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  238 Urbanowicz, Sonya  18 Nanaimo & Di           3.83m     J3.45m  
     3.30 3.45 3.60 
        O    O  XXX 
 
Men 18-19 Pole Vault
=========================================================================
18-19 Van Ry: R 4.20m  2020-02-28  Isaac Clements, Unattached B                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  737 Arnold, Cayden     18 Royal City T           4.20m      4.25mR 
     3.90 4.05 4.15 4.25 4.31 
        O    O   XO  XXO  XXX 
  2 #  738 Gill, Gurshaan     18 Royal City T                     J3.75m  
     3.60 3.75 3.90 
      XXO    O  XXX 
  3 #  280 Emley-Graham, Jac  19 Trinity West           3.70m     J3.75m  
     3.45 3.60 3.75 3.90 
       XO   XO   XO  XXX 
 
Men 18-19 Pole Vault Mstr(35+)
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
 -- #  738 Gill, Gurshaan     18 Royal City T                        SCR     
 
Men 20-34 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  294 Zubaly, Benjamin   21 Trinity West           4.00m     J4.15m  
     3.75 3.90 4.05 4.15 4.25 
        O    O  XXO   XO  XXX 
  2 #  287 Luccock, Dominic   23 Trinity West           4.32m     J4.05m  
     3.60 3.75 3.90 4.05 4.15 
        O    O    O  XXO  XXX 
  3 #  278 Carsience, Joshua  20 Trinity West           4.40m     J4.05m  
     3.60 3.75 3.90 4.05 4.15 
        O    O   XO  XXO  XXX 
  4 #  279 Castellani, Evan   21 Trinity West           4.20m     J4.05m  
     3.60 3.75 3.90 4.05 4.15 
        O   XO  XXO  XXO  XXX 
  5 #  282 Gremaud, Brandon   21 Trinity West           3.83m     J3.60m  
     3.30 3.45 3.60 3.75 
        O    O    O  XXX 
 -- #  286 Luccock, Brendan   20 Trinity West           3.23m         NH  
     3.00 
      XXX 
 -- #  281 Foster, Ethan      22 Trinity West           4.66m        DNS  
 
Men 55-59 Pole Vault Mstr(35+)
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  311 Van Ryswyk, Len    58 Unattached B           3.00m      2.80m  
     2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 
        O    O    O    O    O  XXO    O  XXX 
 
Women 55-59 Pole Vault Mstr(35+)
=========================================================================
55-59 BC Mas: # 1.90m  2013-02-15  Margaret Rhebergen                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   94 Craig, Nancy       56 Athletics Vi                      2.50m# 
     2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 
        O    -    O    -  XXO  XXO  XXX 
 
Men 60-64 Pole Vault Mstr(35+)
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #   14 Steele, Sean       60 Athletics Vi           2.70m      2.40m  
     2.40 
       XO 
 
Men 70-74 Pole Vault Mstr(35+)
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  148 Donaldson, Sven    72 Nanaimo & Di           2.25m      2.30m  
     2.10 2.20 2.30 2.40 
        O   XO   XO  XXX 
 
Men 75-79 Pole Vault Mstr(35+)
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  712 Ukonmaanaho, Tuom  77 Prince Georg                      2.20m  
     1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 
        O   XO    O    O  XXX 
 -- #  178 Gee, Arthur        78 Greyhounds M           1.40m        DNS  
 
Men 14-15 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  215 Carne, Seth        15 Kamloops Tra          10.60m     10.55m  
      10.11m  10.29m  10.16m  X  10.55m  10.24m
 
Women 14-15 Triple Jump
=========================================================================
14-15 Van Ry: R 10.85m  2013                                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  210 Armstrong, Gabrie  14 Kamloops Tra           8.81m      8.66m  
      8.66m  8.22m  8.19m  8.20m  8.08m  8.63m
 
Women 16-17 Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 #  316 Djida, Marylou     16 Vancouver Th                     10.45m  
      9.91m  9.55m  10.45m  10.26m  9.97m  10.06m
  2 #  219 D'Amore, Sophia    17 Kamloops Tra           8.91m      9.18m  
      9.18m  8.70m  8.62m  -  7.42m  7.60m
  3 #   82 Corwin, Naomi      16 Athletics Vi                      8.97m  
      8.97m  8.63m  8.48m  8.18m  8.53m  8.39m

User Comments

  • Currently, there are no comments.