• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

TrackieReg - Free Online Registration for pretty much anything!

Gagetown Meet #1

Gagetown, NB
November 19th, 2002

60Metres
Final
Peewee Girls Time

1. Lauren Gould 9.5

2. Kaylea Gremain 9.7

3 Rebecca Barton 10.1

4. Jenna Hamilton 10.6



Heats
1st Heat
1. Rebecca Barton 10.5

2. Sandie Germain 10.6

3. Tessa Hills 11.5



2nd Heat

1. Kaylea Gremain 9.8

2. Jenna Hamilton 10.0

3. Katarina Kostovic 11.1



3rd Heat

1. Lauren Gould 9.5

2. Raven Germain 10.6

3. Sarah Farrell 12.3


Final
Peewee Boys

1. Dylan Dvorachuk 9.3

2. Andy Tree 9.8

3. Jesse Lapointe 11.0



Final

Bantam Girls

1. Natalie Riley 8.40

2. Katrina Morse 8.45

3. Chelsea Horochuk 9.93

4. Tricia Farrell 10.21



Bantam Boys

1. Jason Bouchard 8.60

2. Andrew Shannon 8.90



Midget Girls

1. Jenna Martin 8.01

2. Jan Stirling 8.03

3. Chelsey Wilson 8.20

4. Katherine Wadden 8.93



Midget Boys

1. Raymond Waddell 7.50

2. Kyle Henshaw 7.73

3.. Michel Mazerolle 7.93



Juvenile Girls

1. Marie-Clair Onyschuk 8.23

2. Carlie McIntosh 8.43



Juvenlie Boys

1.Christian Theriault 7.70



Open Women

1.Adrienne Power 7.50

2. Alicia Bell 8.14

3. Katie Campbell 8.20

4. Marie Clair Bourque 8.71



Open Men (Heat only)

1.Waleed Abousamak 7.5



200 Metres Timed Finals



Peewee Girls Time

1. Lauren Gould 33.61

2. Kaylea Gremain 34.11

3 Raven Germain 35.38

4. Rebecca Barton 35.86

5. Jenna Hamilton 35.93

6. Katarina Kostovic 39.06

7. Sandie Germain 39.43

8. Tessa Hills 40.65
9. Sarah Farrell 47.48


Peewee Boys

1. Dylan Dvorachuk 32.86

2. Andy Tree 34.15

3. Sebastian Steffe 40.29

4. Jesse Lapointe 47.88



Bantam Girls

1. Chelsea Germain 28.90

2. Natalie Riley 29.58

3. Katrina Morse 31.00

4. Stephanie Wadden 31.32

5. Terri Allaby 31.60

6. Lydia Frost 31.93

7. Nadine Frost 32.53

8. Chelsea Horochuk 35.25

9. Tricia Farrell 35.38



Bantam Boys

1. Jason Bouchard 28.70

2. Andrew Shannon 31.05



Midget Girls

1 Chelsey Wilson. 27.50

2. Jenna Martin 27.60

3. Jan Stirling 27.74

4. Quinn Horochuk 27.81

5. Michelle McInnis 29.68

6. Katherine Wadden 31.56

7. Libby Kostovic 33.50



Midget Boys

1. Raymond Waddell 25.80

2. Kyle Henshaw 26.13

3..Justin Horton 28.83



Juvenile Girls

1. Marie-Clair Onyschuk 28.80

2. Carlie McIntosh 29.25



Juvenlie Boys

1. Kyle Killam 24.60

2. Christian Theriault 25.09

3. Dave Steele 26.99



Open Women

1 Katie Campbell. 28.00

2. Alicia Bell 28.23

3.Marie Clair Bourque 29.84



Open Men

1 .Chris Goulet 24.48

2. Dave Toree 24.78

3. Waleed Abousamak 25.14

4. Mark Poirier 25.65



400 Metres Timed Finals

Peewee Girls Time

1. Kaylea Gremain 1.13.06

2 .Jenna Hamilton 1.18.98

3. Raven Germain 1.21.18

4. Kayla Morse 1.22.34

5. Rebecca Barton. 1.22.56

6. Tessa Hills 1.27.00

7. Sandie Germain 1.31.05
8. Katarina Kostovic 1.34.19

9. Sarah Farrell 1.39.05


Peewee Boys

1. Dylan Dvorachuk 1.16.80

2. Andy Tree 1.17.75

3. Sebastian Steffe 1.30.00

4. Jesse Lapointe 1.39.11



Bantam Girls

1. Rebecca Coady 1.03.94

2. Chelsea Germain 1.04.36

3. Natalie Riley 1.07.91

4. Lydia Frost 1.07.98

5. Stephanie Wadden 1.08.80

6. Terri Allaby 1.11.94

7. Chelsea Horochuk 1.18.10

8. Tricia Farrell 1.19.46



Bantam Boys

1. Jason Bouchard 1.04.06

2. Andrew Shannon 1.10.35



Midget Girls

1. Jenna Martin 1.01.30

2. Jan Stirling 1.01.60

3. Quinn Horochuk 1.02.63

4. Michelle McInnis 1.06.30

5. Katherine Wadden 1.09.25

6. Libby Kostovic 1.31.00



Midget Boys

1. Brian Lewis 58.50

2. Kyle Henshaw 58.85

3..Justin Horton 1.06.91



Juvenile Girls

1. Lesley Ross 1.06.06

2. Mallory Ross 1.06.79

3. Marie-Clair Onyschuk 1.08.00

4. Carlie McIntosh 1.08.86



Juvenlie Boys

1. Dave Steele 59.14



Open Men

1 .Chris Goulet 53.25

2. Dave Toree 53.40

3. Craig Slaunwhite 54.24

4. Lee Myrick 55.00

5. Mark Poirier 57.32



800 Metres

Peewee Girls Time

1. Kayla Morse 3.33.27


Peewee Boys

1. Sebastian Steffe 3.48.68





Bantam Girls

1. Lydia Frost 2.36.55

2. Terri Allaby 2.41.87

3. Chelsea Germain 2.42.23

4. Tricia Farrell 3.35.81



Bantam Boys

1. Andrew Shannon 2.59.49



Midget Girls

1. Quinn Horochuk 2.36.53

2. Michelle McInnis 2.40.56





Midget Boys

1. Brian Lewis 2.22.27

2..Justin Horton 2.37.23



Open Men

1 .Chris Goulet 2.08.42

2. Mark Poirier 2.10.17

3. Dave Toree 2.12.81

4. Dave Tree 2.18.08



1500 metres



Bantam Girls

1 Lydia Frost 5.16.21

2. Nadine Frost 5.17.07

3. Helen Ross 5.44.90



Midget Boys

1. Pierre Landry 5.05.25

2. Justin Cormier 5.23.75



Open Men

1. Willie Best 4.07.09

2. Alex Coffin 4.24.41

3. Dave Sneekes 4.51.71

4. Glen Trites 5.07.71



3000 metres



Open Women

1. Rebecca Coady 10.50.54

2. Lesley Ross 10.51.14

3. Mallory Ross 10.52.28

4. Vicky Whaley 11.42.35

5. Nadine Frost 12.01.75







Open Men





1. Alex Coffin 9.14.75

2. Nick McBride 9.27.33

3. Richard Chadwick 9.44.50

4. Dave Sneekes 10.00.66

5. Matt Goss N.T.

6. Glen Trites 10.51.38



60 metres Hurdles



Juvenile Men

1. Christian Theriault 8.8 sec(NPR)



Open Men

1. Lee Myrick 8.8 sec

Craig Slaunwhite DQ



Shot Put Distance



Bantam Girls

1. Catlin Ulrick 7.45 m



Bantam Boys

1. Marc Andre Comeau 11.74 m (NPR0

2. Jesse Lapointe 4.77 m

3. Sebastian Steffe 4.43 m



Midget Boys

1. Jonathan Robert 9.58 m



Open Women

1. Lindsay Jones 11.31 m



Open Men

1. Craig Slaunwhite 14.52 m

2. Lee Myrick 11.65 m



Long Jump



Peewee Girls

1. Lauren Gould 3.25 m

2. Jenna Hamilton 2.98 m

3 Rebecca Barton 2.87 m

4. Katarina Kostovic 2.64 m

5. Kaylea Gremain 2.40 m

6. Sarah Farrell 1.90 m


Peewee Boys

1. Dylan Dvorachuk 3.50 m

2. Sebastian Steffe 3.04 m

3. Jesse Lapointe 2.67 m



Bantam Girls

1. Katrina Morse 4.40 m

2. Stephanie Wadden 3.77 m

3. Terri Allaby 3.53 m

4. Nadine Frost 2.69 m

5. Chelsea Horochuk 2.52 m



Midget Boys

1. Raymond Waddell 4.77 m

2. Pierre Landry 4.57 m

3. Kyle Henshaw 4.40 m

4. Jonathan Robert 4.31 m

5. Justin Cormier 3.64 m



Juvenile Boys

1. Kyle Killam 5.73 m





Open Women

1.Adrienne Power 5.42 m

2. Katie Campbell 4.05 m



Open Men

1. Craig Slaunwhite 6.35 m

2. Peter Lord 6.24 m

3. Lee Myrick 6.09 m







High Jump Height Jump



Peewee Girls

1. Lauren Gould 1.10 m



Bantam Girls

1. Lydia Frost 1.15 m

2. Tricia Farrell 1.00 m





Midget Girls

1. Katerine Wadden 1.47 m

2. Libby Kostovic 1.30 m



Juvenile Boys

1. Kyle Killam 1.75 m



User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account