• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Hershey Harrier All-Comers #6

Burnaby, BC
July 29th, 2003

200m Heat 1
1. D.Lee Provo '62 Kajaks 22.3
2. Dan Mezhrawski '84 Thunderbirds 23.1
3. Jared Nicola '85 Thunderbirds 23.4
4. Derrick Randall '80 Thunderbirds 24.4
5. Gary Kuno '61 Kajaks 25.0

200m Heat 2
1. Bryant Ward '88 Norwesters 25.4
2. Bob Cheng '59 Kajaks 25.7
3. Corri Fell '87 Thunderbirds 26.0
4. Jodi Schaufele '84 Thunderbirds 26.4

200m Heat 3
1. Victor Dellisle '45 Tri City 28.8
2. Stephen Odwin '36 Hershey Harriers 29.8
3. Avril Douglas '46 Kajaks 30.0
4. Trem Tasdemir '87 UA 33.0

400m Heat 1
1. Edward Hoey '85 City Track 54.3
2. Paul Reimer '55 Deerfoot 55.9
3. Alexandra Krasovsica '84 Valley Royals 57.0
4. Ali Hudson '87 Norwesters 59.6

400m Heat 2
1. Kyle Kunzer '88 Thunderbirds 60.5
2. Omar Adlani '90 Norwesters 61.1
3. Avril Douglas '46 Kajaks 67.0
4. Monica Marpole-Bird 70.7

800m Mixed
1. Marty Cluff '77 Valley Royals 1:55.1
2. Ken Wright '74 UA 2:07.1
3. Jeff Lane '87 Norwesters 2:07.8
4. Jordan Mara '89 Kajaks 2:09.4
5. Lito Galo '64 UA 2:10.6
6. Bryan Burdo '56 Club Northwest 2:12.2
7. Lauren Welch '85 Thunderbirds 2:14.3
8. Gary Cassidy '53 Deerfoot 2:14.9
9. Sabrina Reeve '85 City Track 2:15.6
10. Sam Bowman '89 Thunderbirds 2:16.7
11. Len Brownlee '58 Capilano Eagles 2:27.8
12. Debbie Jordan '57 Hershey Harriers 2:30.4
13. Sarah Leonard '70 Club Northwest 2:31.4
14. Stephen Odwin '36 Hershey Harriers 2:37.6

1500m Mixed
1. Aaron Heidt '76 Valley Royals 3:51.6
2. Chris Winter '86 Norwesters 3:58.7
3. Ryan Webber '82 UA 4:01.0
4. Kris Swanson '81 Pacific Athletics 4:01.4
5. Jake Bartha '86 South Fraser 4:05.5
6. Dylan Gant '86 UA 4:06.5
7. Justin Marpole-Bird '88 Thunderbirds 4:07.0
8. Dave Conen '67 Hershey Harriers 4:07.7
9. Tony Orth '86 Thunderbirds 4:13.1
10. Simon Driver '79 Vancouver Falcons 4:17.3
11. Eric White '82 UA 4:20.3
12. David Huxley '53 Deerfoot 4:32.6
13. Mike Adair '87 Norwesters 4:33.9
14. Raffi Antepyan '58 UA 4:43.9
15. Justine Bowlin '83 UA 4:53.9
16. Ashley Weber '78 Norwesters 5:17.0
17. Steve Vachon '63 Norwesters 5:20.4

5000m
1. Al Ezaki '80 Kajaks 16:42.0
2. Doug Alward '58 Phoenix 17:21.1
3. Aaron MacNeil '84 South Fraser 17:29.5
4. Matt Sessions '64 Phoenix 17:56.5
5. Pat Johnson '64 UA 22:16.5
6. Billy Dahuss '85 UA 27:50.6

Women's 4x400m Relay
1. Thunderbirds (Fell, Kunzer, Welch, Shawfele) 3:58.4
2. Unattached 4:34.1

Men's 4x400m Relay
1. Thunderbirds 3:34.1
2. City Track 3:47.6
3. Norwesters 3:47.7

User Comments

  • Currently, there are no comments.