• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

TrackieReg - Free Online Registration for pretty much anything!

Calgary Spring Challenge & New Balance Series #2

Calgary, AB
May 12-13th, 2012

Licensed to Foothills Track Facility - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/14/2012 09:14 AM
      Calgary Spring Challenge & Combined Event - 5/12/2012 to 5/13/2012       
                     New Balance Athletics Series Meet #2                      
                       Foothills Athletic Park, Calgary                        
                                    Results                                    
 
Girls 17 & Under 100 Meter Dash Youth
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Christensen, Morgan       96 Edmonton Oly             12.71Q -0.2  1 
  2 Morrison, Deshaundia      95 Calgary Inte             12.97Q -3.3  2 
  3 Evans, Madison            96 Calgary Warr             13.07Q -0.2  1 
  4 Turner, Breanna           95 Calgary Spar             14.19Q -3.3  2 
  5 Owens, Katie              95 U OF C Athle             13.14q -0.2  1 
  6 MACDONALD, Lindsey        95 NEAT                     13.52q -0.2  1 
  7 Dunlop, Elizabeth         96 Calgary Olympic          14.20q -0.2  1 
  8 Clarke, Shania            96 Calgary Olympic          14.35q -0.2  1 
  9 Maylan, Ashley            95 U OF C Athle             14.35  -3.3  2 
 10 Sabourin, Maissa          96 Columbians               14.48  -0.2  1 
 11 Williams, Tulsa           96 Calgary Olympic          15.47  -3.3  2 
 12 Crowe, Katherine          95 Olds Koinonia            16.28  -3.3  2 
 
Girls 17 & Under 100 Meter Dash Youth
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Christensen, Morgan       96 Edmonton Oly             12.46  -1.0  10   
  2 Morrison, Deshaundia      95 Calgary Inte             12.72  -1.0   8   
  3 Evans, Madison            96 Calgary Warr             13.12  -1.0   6   
  4 Owens, Katie              95 U OF C Athle             13.27  -1.0   5   
  5 MACDONALD, Lindsey        95 NEAT                     13.55  -1.0   4   
  6 Turner, Breanna           95 Calgary Spar             13.99  -1.0   3   
  7 Dunlop, Elizabeth         96 Calgary Olympic          14.08  -1.0   2   
 
Girls 17 & Under 200 Meter Dash Youth
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Christensen, Morgan       96 Edmonton Oly             25.89Q -4.4  1 
  2 Sherman, Sierra           95 Calgary Spar             26.47Q -2.5  2 
  3 Hirst, Ellie              95 Caltaf                   26.61Q -2.5  2 
  4 McCowan, Jacqueline       95 U OF C Athle             28.42Q -4.4  1 
  5 Wilson-Bodnar, Emily      96 Caltaf                   28.15q -2.5  2 
  6 Pisoni, Tiana             96 Medicine Hat             28.31q -2.5  2 
  7 Turner, Breanna           95 Calgary Spar             28.92q -4.4  1 
  8 Krill, Sydney             95 Calgary Warr             28.92q -4.4  1 
  9 Dunlop, Elizabeth         96 Calgary Olympic          29.75  -2.5  2 
 10 Svensson, Siri            96 Caltaf                   30.00  -4.4  1 
 11 Sabourin, Maissa          96 Columbians               30.62  -4.4  1 
 12 Williams, Tulsa           96 Calgary Olympic          31.65  -2.5  2 
 
Girls 17 & Under 200 Meter Dash Youth
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Christensen, Morgan       96 Edmonton Oly             24.87   1.7  10   
  2 Hirst, Ellie              95 Caltaf                   25.95   1.7   8   
  3 Sherman, Sierra           95 Calgary Spar             26.01   1.7   6   
  4 McCowan, Jacqueline       95 U OF C Athle             27.64   1.7   5   
  5 Wilson-Bodnar, Emily      96 Caltaf                   27.71   1.7   4   
  6 Turner, Breanna           95 Calgary Spar             28.33   1.7   3   
 
Girls 17 & Under 400 Meter Dash Youth
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hirst, Ellie              95 Caltaf                   57.74   1  10   
  2 Sherman, Sierra           95 Calgary Spar             59.17   1   8   
  3 Evans, Madison            96 Calgary Warr           1:00.33   1   6   
  4 Campbell, Katelyn         95 Caltaf                 1:00.73   1   5   
  5 Krill, Sydney             95 Calgary Warr           1:01.27   1   4   
  6 Galey, Jasmine            95 Caltaf                 1:02.09   1   3   
  7 Avila, Melissa            95 Calgary Spar           1:03.20   2   2   
  8 Leggatt, Hannah           96 Edmonton Har           1:04.57   2   1   
  9 Fridman, Lauren           96 Caltaf                 1:08.79   2 
 
Girls 17 & Under 800 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Avila, Melissa            95 Calgary Spar           2:26.41   10   
  2 Leggatt, Hannah           96 Edmonton Har           2:26.78    8   
  3 Campbell, Katelyn         95 Caltaf                 2:27.52    6   
  4 Ceyhan, Gillian           96 Caltaf                 2:28.76    5   
  5 Moran, Gemma              96 Edmonton Har           2:29.47    4   
  6 Kitt, Nicole              96 NEAT                   2:31.17    3   
  7 Fischer, Sinclaire        96 Calgary Warr           2:32.15    2   
  8 Banister, Sydney          95 Calgary Warr           2:34.59    1   
  9 Fridman, Lauren           96 Caltaf                 2:36.78  
 10 Garraway, Natasha         95 Calgary Spar           2:37.98  
 
Girls 17 & Under 1500 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Belanger, Claudia         96 Caltaf                 4:56.19   10   
  2 Cota, Jordanna            95 Unattached A           5:05.64    8   
  3 Ceyhan, Gillian           96 Caltaf                 5:08.73    6   
  4 Kitt, Nicole              96 NEAT                   5:13.40    5   
  5 Moran, Gemma              96 Edmonton Har           5:19.15    4   
  6 Girgulis, Katie           95 U OF C Athle           5:21.81    3   
  7 Wasylycia, Kendra         96 U OF C Athle           5:28.16    2   
  8 Fischer, Sinclaire        96 Calgary Warr           5:33.64    1   
  9 Banister, Sydney          95 Calgary Warr           5:37.74  
 10 Garraway, Natasha         95 Calgary Spar           5:45.56  
 11 Snow, Tara                95 Calgary Warr           6:09.52  
 
Girls 17 & Under 100 Meter Hurdles 30"/8.5m Youth
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Evans, Madison            96 Calgary Warr             15.35  -1.1  10   
  2 Wilson-Bodnar, Emily      96 Caltaf                   15.84  -1.1   8   
  3 Dunlop, Elizabeth         96 Calgary Olympic          17.51  -1.1   6   
  4 Williams, Tulsa           96 Calgary Olympic          21.03  -1.1   5   
 
Girls 17 & Under 300 Meter Hurdles 30" Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Evans, Madison            96 Calgary Warr             46.46   10   
  2 Galey, Jasmine            95 Caltaf                   49.12    8   
 
Girls 17 & Under High Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pisoni, Tiana             96 Medicine Hat             1.60m   10   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.62 
        O    O    O   XO  XXX 
  2 Kolodinsky, Jamie         95 U OF C Athle             1.55m    8   
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O    O  XXX 
  3 Donkersgoed, Megan        95 Lethbridge T            J1.55m    6   
     1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O  XXO  XXX 
  4 Donkersgoed, Chelsea      96 Lethbridge T             1.45m    5   
     1.45 1.50 
        O  XXX 
  5 MACDONALD, Lindsey        95 NEAT                    J1.45m    4   
     1.40 1.45 1.50 
        O   XO  XXX 
  6 Crowe, Katherine          95 Olds Koinonia            1.25m    3   
     1.25 1.30 
      XXO  XXX 
 
Girls 17 & Under Long Jump Youth
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kolodinsky, Jamie         95 U OF C Athle             4.94m  -2.3  10   
     4.63m(-0.9) FOUL(-1.8) 4.68m(-2.3) 4.69m(-2.3) 4.80m(-3.3) 4.94m(-2.3)
  2 MACDONALD, Lindsey        95 NEAT                     4.88m  -1.0   8   
     4.87m(-1.8) FOUL(-1.2) 4.88m(-1.0) 4.79m(+0.0) FOUL(-1.6) 4.88m(-1.4)
  3 Pisoni, Tiana             96 Medicine Hat             4.87m  -1.1   6   
     4.71m(-0.7) 4.83m(-2.0) 4.56m(-2.0) 4.71m(-0.9) FOUL(+0.0) 4.87m(-1.1)
  4 Evans, Madison            96 Calgary Warr             4.67m  -1.8   5   
     4.38m(-1.8) 4.67m(-1.8) 4.57m(-1.3) 4.35m(-1.7) 4.33m(-2.1) 3.90m(-2.2)
  5 Donkersgoed, Chelsea      96 Lethbridge T             4.26m  -1.6   4   
     4.19m(+0.0) 4.18m(-2.1) FOUL(+0.0) 4.26m(-1.6) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0)
  6 Sabourin, Maissa          96 Columbians               4.19m  -1.0   3   
     4.19m(-1.0) 3.36m(-1.4) 4.19m(-0.6) FOUL(-1.2) FOUL(-2.3) 3.96m(-2.5)
  7 Crowe, Katherine          95 Olds Koinonia            3.63m  -1.7   2   
     2.21m(-1.3) 3.50m(-1.6) 3.63m(-1.7) 2.84m(-1.7) 3.37m(-1.5) 3.42m(-2.0)
 
Girls 17 & Under Triple Jump Youth
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Pisoni, Tiana             96 Medicine Hat            10.82m   3.0  10   
     10.82m(3.0) 10.57m(1.8) 10.78m(1.6) FOUL(0.7) 10.50m(1.9) 10.77m(-1.9)
  2 Kolodinsky, Jamie         95 U OF C Athle            10.15m  -0.8   8   
     9.76m(1.7) 9.76m(+0.0) 9.99m(2.8) 9.75m(0.1) 9.79m(1.7) 10.15m(-0.8)
  3 Parker, Anise             98 Caltaf                   9.32m   1.1   6   
     FOUL(0.5) 9.32m(1.1) 8.39m(0.2) 8.35m(0.5) FOUL(0.4) 8.99m(-1.1)
  4 Laramee, Jocelyn          97 NEAT                     9.18m   3.7   5   
     8.98m(3.2) 9.13m(1.7) 9.18m(3.7) 8.80m(2.8) 8.69m(1.2) 7.58m(-1.4)
  5 Dupuis, Hannah            98 NEAT                     8.76m   0.7   4   
     8.31m(0.4) 8.41m(1.1) 8.73m(1.2) 8.35m(0.7) 8.76m(0.7) 8.69m(-1.9)
  6 Kitt, Nicole              96 NEAT                     8.27m   3.0   3   
     8.25m(2.8) 8.27m(3.0) 7.72m(1.9) 7.40m(1.4) 8.15m(+0.0) 7.85m(-0.9)
 
Girls 17 & Under Shot Put 3 KG Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Svensson, Siri            96 Caltaf                   9.91m   10   
      9.91m  9.86m  9.88m  9.21m  9.44m  9.54m
  2 Fridman, Lauren           96 Caltaf                   8.70m    8   
      FOUL  FOUL  8.53m  8.56m  8.70m  8.62m
 
Girls 17 & Under Discus Throw 1 KG Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Svensson, Siri            96 Caltaf                  28.11m   10   
      22.95m  25.01m  25.02m  25.25m  28.11m  27.23m
  2 Sabourin, Maissa          96 Columbians              17.10m    8   
      14.96m  17.10m  FOUL  FOUL  13.40m  FOUL
 
Girls 17 & Under Javelin Throw 600 g Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fridman, Lauren           96 Caltaf                  26.14m   10   
      24.42m  25.25m  26.14m  25.78m  26.02m  25.71m
  2 Svensson, Siri            96 Caltaf                  19.45m    8   
      FOUL  19.45m  FOUL  17.40m  FOUL  18.89m
 
Heptathlon: #4 Girls 17&U 200 Meter Dash Youth Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lucas, Hayley             95 NEAT                     27.30  -1.6    687
  2 Smallwood, Natasha        96 Leduc Track              27.46  -1.6    674
  3 Yackel, Jennifer          96 Calgary Warr             28.59  -1.6    585
 
Heptathlon: #7 Girls 17&U 800 Meter Run Youth Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smallwood, Natasha        96 Leduc Track            2:25.46     751
  2 Yackel, Jennifer          96 Calgary Warr           2:42.12     549
  3 Lucas, Hayley             95 NEAT                   2:42.14     549
 
Heptathlon: #1 Girls 17&U 100 Meter Hurdles 30" Youth Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lucas, Hayley             95 NEAT                     16.42  -0.9    664
  2 Yackel, Jennifer          96 Calgary Warr             16.70  -0.9    631
  3 Smallwood, Natasha        96 Leduc Track              19.01  -0.9    389
 
Heptathlon: #2 Girls 17&U High Jump Youth Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smallwood, Natasha        96 Leduc Track              1.40m     512
     1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 
        O    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  1 Lucas, Hayley             95 NEAT                     1.40m     512
     1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 
        P    P    P    P    P    P    O    P  XXX 
  3 Yackel, Jennifer          96 Calgary Warr             1.37m     481
     1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 
        O  XXO    O   XO    O    O  XXX 
 
Heptathlon: #5 Girls 17&U Long Jump Youth Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lucas, Hayley             95 NEAT                     5.03m   3.3    567
     4.62m(1.8) 4.78m(3.1) 5.03m(3.3)            
  2 Yackel, Jennifer          96 Calgary Warr             4.63m   2.0    461
     4.63m(2.0) 4.44m(1.5) 4.40m(2.1)            
  3 Smallwood, Natasha        96 Leduc Track              4.42m   2.1    408
     4.36m(1.9) 4.33m(1.5) 4.42m(2.1)            
 
Heptathlon: #3 Girls 17&U Shot Put 3 KG Youth Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yackel, Jennifer          96 Calgary Warr             9.63m     505
      9.63m  9.57m  9.18m            
  2 Smallwood, Natasha        96 Leduc Track              8.51m     432
      8.26m  7.72m  8.51m            
  3 Lucas, Hayley             95 NEAT                     8.38m     424
      8.38m  8.13m  7.87m            
 
Heptathlon: #6 Girls 17&U Javelin Throw 600g Youth Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucas, Hayley             95 NEAT                    28.70m     452
      23.71m  27.69m  28.70m            
  2 Yackel, Jennifer          96 Calgary Warr            25.04m     383
      25.04m  FOUL  FOUL            
  3 Smallwood, Natasha        96 Leduc Track             19.53m     280
      FOUL  19.53m  17.40m            
 
Girls 17 & Under Heptathlon Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucas, Hayley             95 NEAT                      3855   10   
  2 Yackel, Jennifer          96 Calgary Warr              3595    8   
  3 Smallwood, Natasha        96 Leduc Track               3446    6   
 
Girls 15 & Under 100 Meter Dash Midget
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Tegan             97 Calgary Spar             12.94Q -1.0  4 
  2 Lim, Meghan               97 Caltaf                   13.07Q -1.9  1 
  3 Rendell, Emily            97 Airdrie Aces             13.76Q -4.5  3 
  4 Mathieson, Rachel         98 Calgary Warr             14.11Q -3.1  2 
  5 Rosenthal, Hailey         97 Dfc T&F                  13.32q -1.0  4 
  6 Sinnatamby, Tiana         97 Columbians               13.89q -1.9  1 
  7 Mazurkewich, Terese       97 Calgary Spar             13.93q -4.5  3 
  8 Silverberg, Jenna         98 Calgary Spar             14.09q -1.0  4 
  9 Price, Liv                98 Calgary Warr             14.09  -1.0  4 
 10 Loo, Megan                98 Calgary Spar             14.13  -1.9  1 
 11 Parker, Anise             98 Caltaf                   14.15  -1.9  1 
 12 Williams, Cleo            98 Calgary Olympic          14.15  -4.5  3 
 13 Graham, Janelle           98 Olds Koinonia            14.22  -1.9  1 
 14 Kravtsov, Morgan          98 Calgary Warr             14.33  -4.5  3 
 15 Mazurkewich, Perri        98 Calgary Spar             14.45  -3.1  2 
 16 Stevenson, Alexa          98 Calgary Olympic          14.51  -3.1  2 
 17 Chong, Emma               98 Caltaf                   14.58  -3.1  2 
 18 McManus, Sarah            98 Calgary Spar             14.58  -1.9  1 
 19 Gerlitz, Dana             97 Caltaf                   14.64  -1.0  4 
 20 Selland, Sydney           97 Columbians               14.76  -1.0  4 
 21 Adie, Lexi                99 Calgary Olympic          14.92  -3.1  2 
 22 Choate, Sarah             98 Caltaf                   14.97  -4.5  3 
 23 Dewald, Mattison          97 Red Deer Tit             15.09  -1.0  4 
 24 Chmilar, Sarah            98 Calgary Olympic          15.27  -1.9  1 
 25 Crowe, Anna               98 Olds Koinonia            15.43  -3.1  2 
 26 Luyendyk, Amber           98 Calgary Olympic          15.86  -4.5  3 
 27 Wright, Kiannah           98 Caltaf                   16.45  -3.1  2 
 28 Anderson, Jessica         98 Leduc Track              16.91  -4.5  3 
 29 Monteith, Amanda          98 Caltaf                   17.18  -1.0  4 
 
Girls 15 & Under 100 Meter Dash Midget
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Wilson, Tegan             97 Calgary Spar             12.95  -2.5  10   
  2 Lim, Meghan               97 Caltaf                   13.13  -2.5   8   
  3 Rosenthal, Hailey         97 Dfc T&F                  13.28  -2.5   6   
  4 Rendell, Emily            97 Airdrie Aces             13.47  -2.5   5   
  5 Mazurkewich, Terese       97 Calgary Spar             13.48  -2.5   4   
  6 Sinnatamby, Tiana         97 Columbians               13.72  -2.5   3   
  7 Mathieson, Rachel         98 Calgary Warr             13.84  -2.5   2   
  8 Silverberg, Jenna         98 Calgary Spar             14.05  -2.5   1   
 
Girls 15 & Under 200 Meter Dash Midget
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Tegan             97 Calgary Spar             27.04Q -2.0  1 
  2 Lim, Meghan               97 Caltaf                   27.29Q -2.1  2 
  3 Williams, Cleo            98 Calgary Olympic          27.86Q -2.2  3 
  4 Rendell, Emily            97 Airdrie Aces             27.98q -2.1  2 
  5 Mazurkewich, Terese       97 Calgary Spar             28.03q -2.2  3 
  6 Sinnatamby, Tiana         97 Columbians               28.56q -2.2  3 
  7 Choate, Sarah             98 Caltaf                   29.47q -2.2  3 
  8 Stevenson, Alexa          98 Calgary Olympic          29.53q -2.0  1 
  9 Parker, Anise             98 Caltaf                   29.54  -2.2  3 
 10 Adie, Lexi                99 Calgary Olympic          29.73  -2.0  1 
 11 Loo, Megan                98 Calgary Spar             29.90  -2.0  1 
 12 Graham, Janelle           98 Olds Koinonia            30.11  -2.0  1 
 13 Gerlitz, Dana             97 Caltaf                   30.17  -2.1  2 
 14 Selland, Sydney           97 Columbians               30.58  -2.1  2 
 15 McManus, Sarah            98 Calgary Spar             30.74  -2.2  3 
 16 Dewald, Mattison          97 Red Deer Tit             30.92  -2.0  1 
 17 Pisoni, Kalista           98 Medicine Hat             31.06  -2.1  2 
 18 Luyendyk, Amber           98 Calgary Olympic          31.41  -2.1  2 
 19 Chmilar, Sarah            98 Calgary Olympic          31.67  -2.2  3 
 20 Anderson, Jessica         98 Leduc Track              35.42  -2.0  1 
 
Girls 15 & Under 200 Meter Dash Midget
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Wilson, Tegan             97 Calgary Spar             26.65  -0.8  10   
  2 Lim, Meghan               97 Caltaf                   26.91  -0.8   8   
  3 Mazurkewich, Terese       97 Calgary Spar             27.56  -0.8   6   
  4 Williams, Cleo            98 Calgary Olympic          27.63  -0.8   5   
  5 Sinnatamby, Tiana         97 Columbians               28.03  -0.8   4   
  6 Rendell, Emily            97 Airdrie Aces             28.95  -0.8   3   
  7 Stevenson, Alexa          98 Calgary Olympic          29.14  -0.8   2   
  8 Choate, Sarah             98 Caltaf                   29.35  -0.8   1   
 
Girls 15 & Under 300 Meter Dash Midget
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kravtsov, Morgan          98 Calgary Warr             43.93   1  10   
  2 Cakmak, Noelle            97 Leduc Track              44.28   1   8   
  3 Williams, Cleo            98 Calgary Olympic          44.44   1   6   
  4 Glas, Maryne              98 Medicine Hat             44.80   3   5   
  5 Mathieson, Rachel         98 Calgary Warr             44.91   1   4   
  6 Rendell, Emily            97 Airdrie Aces             45.90   3   3   
  7 Parmar, Chava             97 Leduc Track              46.13   1   2   
  8 Stevenson, Alexa          98 Calgary Olympic          46.15   1   1   
  9 Choate, Sarah             98 Caltaf                   47.37   3 
 10 Adie, Lexi                99 Calgary Olympic          47.61   2 
 11 McManus, Sarah            98 Calgary Spar             48.31   2 
 12 Graham, Janelle           98 Olds Koinonia            48.56   3 
 13 Chmilar, Sarah            98 Calgary Olympic          48.94   2 
 14 Baker, Danielle           97 Edmonton Har             48.97   1 
 15 Luyendyk, Amber           98 Calgary Olympic          49.09   2 
 16 Kern, Emma                98 Leduc Track              49.70   2 
 17 Crowe, Anna               98 Olds Koinonia            50.57   3 
 
Girls 15 & Under 800 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sumner, Madeleine         98 U OF C Athle           2:19.98   10   
  2 Thorne, Laurin            97 U OF C Athle           2:20.74    8   
  3 Martin, Emma              97 Calgary Inte           2:23.48    6   
  4 DeMone, Ginelle           98 Leduc Track            2:25.40    5   
  5 Oxton, Madison            97 Leduc Track            2:28.21    4   
  6 Cakmak, Noelle            97 Leduc Track            2:32.25    3   
  7 Dixon, Emma               97 Calgary Spar           2:32.43    2   
  8 Glas, Maryne              98 Medicine Hat           2:34.94    1   
  9 Parmar, Chava             97 Leduc Track            2:36.11  
 10 Rendell, Emily            97 Airdrie Aces           2:37.67  
 11 Conibear, Delainy         97 Caltaf                 2:40.94  
 12 Graham, Janelle           98 Olds Koinonia          2:42.23  
 13 Thomas, Ellie             98 Calgary Warr           2:44.31  
 14 Stewart, Jill             98 Red Deer Tit           2:49.98  
 15 Baker, Danielle           97 Edmonton Har           2:51.04  
 16 Chmilar, Sarah            98 Calgary Olympic        2:51.55  
 17 Smith, Lauren             98 Calgary Warr           2:54.79  
 18 Luyendyk, Amber           98 Calgary Olympic        2:55.64  
 19 Pisoni, Kalista           98 Medicine Hat           2:56.95  
 20 Crowe, Anna               98 Olds Koinonia          3:05.87  
 21 Foster, Rhea              98 Caltaf                 3:08.80  
 
Girls 15 & Under 1200 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McIntosh, Erin            98 Calgary Spar           3:45.15   10   
  2 Thorne, Laurin            97 U OF C Athle           3:51.16    8   
  3 Glas, Maryne              98 Medicine Hat           4:04.16    6   
  4 Oxton, Madison            97 Leduc Track            4:04.97    5   
  5 Stirling, Marissa         98 Caltaf                 4:26.38    4   
  6 Thomas, Ellie             98 Calgary Warr           4:34.25    3   
  7 Zaroual, Hawaa            98 Caltaf                 4:42.22    2   
  8 Smith, Lauren             98 Calgary Warr           4:45.13    1   
 
Girls 15 & Under 2000 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McIntosh, Erin            98 Calgary Spar           6:38.69   10   
  2 Martin, Emma              97 Calgary Inte           7:11.52    8   
  3 DeMone, Ginelle           98 Leduc Track            7:29.32    6   
  4 Stewart, Jill             98 Red Deer Tit           8:14.72    5   
 
Girls 15 & Under 80 Meter Hurdles 30"/8m Midget
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Kravtsov, Morgan          98 Calgary Warr             12.86  -1.6  1  10   
  2 Yackel, Katelyn           98 Calgary Warr             13.19  -1.6  1   8   
  3 Silverberg, Jenna         98 Calgary Spar             13.41  -2.7  2   6   
  4 Mathieson, Rachel         98 Calgary Warr             14.12  -1.6  1   5   
  5 Lim, Meghan               97 Caltaf                   14.28  -1.6  1   4   
  6 Hanlon, Cameo             98 Passtrak                 14.48  -2.7  2   3   
  7 Chong, Emma               98 Caltaf                   14.59  -2.7  2   2   
  8 Bourelle, Hailey          97 Caltaf                   15.15  -2.7  2   1   
  9 Parker, Anise             98 Caltaf                   15.67  -1.6  1 
 10 Sinnatamby, Tiana         97 Columbians               15.82  -2.7  2 
 11 Monteith, Amanda          98 Caltaf                   19.27  -2.7  2 
 
Girls 15 & Under 200 Meter Hurdles 30"/35m Midget
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sinnatamby, Tiana         97 Columbians               31.15  -3.2  10   
  2 Price, Liv                98 Calgary Warr             31.27  -3.2   8   
  3 Mathieson, Rachel         98 Calgary Warr             31.52  -3.2   6   
  4 Hanlon, Cameo             98 Passtrak                 32.68  -3.2   5   
  5 Kravtsov, Morgan          98 Calgary Warr             33.39  -3.2   4   
  6 Parker, Anise             98 Caltaf                   35.33  -3.2   3   
  7 Laramee, Jocelyn          97 NEAT                     35.70  -3.2   2   
 
Girls 15 & Under High Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Tegan             97 Calgary Spar             1.45m   10   
     1.25 1.40 1.45 1.49 
        O  XXO  XXO  XXX 
  2 Yackel, Katelyn           98 Calgary Warr             1.40m    8   
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O 
  3 Dupuis, Hannah            98 NEAT                    J1.40m    6   
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    O   XO    O  XXX 
  4 Hanlon, Cameo             98 Passtrak                J1.40m    4.50
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  4 Chong, Emma               98 Caltaf                  J1.35m    4.50
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O  XXO    O  XXX 
  6 Bourelle, Hailey          97 Caltaf                   1.25m    2.50
     1.20 1.25 1.30 
        O    O  XXX 
  6 McManus, Sarah            98 Calgary Spar             1.25m    2.50
     1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O  XXX 
  8 Anderson, Jessica         98 Leduc Track              1.20m    1   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Girls 15 & Under Long Jump Midget
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wilson, Tegan             97 Calgary Spar             4.75m   NWI  10   
     4.75m(NWI) 4.40m(NWI) 4.59m(NWI)         
  2 Kravtsov, Morgan          98 Calgary Warr             4.50m   NWI   8   
     4.17m(NWI) FOUL      4.33m(NWI) 4.12m(NWI) 4.39m(NWI) 4.50m(NWI)
  3 Hanlon, Cameo             98 Passtrak                 4.47m   NWI   6   
     FOUL      4.47m(NWI) FOUL      4.20m(NWI) 4.20m(NWI) 4.16m(NWI)
  4 Price, Liv                98 Calgary Warr             4.31m   NWI   5   
     4.11m(NWI) 4.30m(NWI) 4.31m(NWI) 4.16m(NWI) 4.23m(NWI) 4.29m(NWI)
  5 Mathieson, Rachel         98 Calgary Warr             4.26m   NWI   4   
     4.03m(NWI) 4.25m(NWI) 3.89m(NWI) 3.85m(NWI) 4.17m(NWI) 4.26m(NWI)
  6 Laramee, Jocelyn          97 NEAT                     4.20m   NWI   3   
     4.20m(NWI) 4.19m(NWI) 4.02m(NWI)         
  7 Graham, Janelle           98 Olds Koinonia           J4.20m   NWI   2   
     4.20m(NWI) 4.10m(NWI) 4.18m(NWI) 3.92m(NWI) FOUL      4.18m(NWI)
  8 Pisoni, Kalista           98 Medicine Hat             4.10m   NWI   1   
     4.10m(NWI) FOUL      FOUL      3.65m(NWI) 3.97m(NWI) 3.99m(NWI)
  9 Rendell, Emily            97 Airdrie Aces             4.07m   NWI 
     4.07m(NWI) 3.89m(NWI) 3.47m(NWI)         
 10 Chong, Emma               98 Caltaf                   4.05m   NWI 
     4.05m(NWI) 4.04m(NWI) 1.61m(NWI)           
 11 McManus, Sarah            98 Calgary Spar             4.02m   NWI 
     4.02m(NWI) 3.90m(NWI) 3.94m(NWI)            
 12 Crowe, Anna               98 Olds Koinonia            4.01m   NWI 
     4.01m(NWI) 3.85m(NWI) FOUL              
 13 Parker, Anise             98 Caltaf                  J4.01m   NWI 
     3.81m(NWI) FOUL      4.01m(NWI)           
 14 Mazurkewich, Terese       97 Calgary Spar             3.98m   NWI 
     3.98m(NWI) 3.90m(NWI) 3.70m(NWI)         
 15 Dewald, Mattison          97 Red Deer Tit             3.97m   NWI 
     3.65m(NWI) 3.63m(NWI) 3.97m(NWI)         
 16 Mazurkewich, Perri        98 Calgary Spar             3.96m   NWI 
     3.89m(NWI) 3.77m(NWI) 3.96m(NWI)         
 17 Stevenson, Alexa          98 Calgary Olympic          3.90m   NWI 
     3.79m(NWI) 3.61m(NWI) 3.90m(NWI)         
 18 Dupuis, Hannah            98 NEAT                     3.88m   NWI 
     3.88m(NWI) 1.98m(NWI) 3.78m(NWI)         
 19 Bourelle, Hailey          97 Caltaf                   3.74m   NWI 
     3.69m(NWI) 3.49m(NWI) 3.74m(NWI)         
 20 Conibear, Delainy         97 Caltaf                   3.69m   NWI 
     FOUL      3.69m(NWI) FOUL              
 21 Chmilar, Sarah            98 Calgary Olympic          3.62m   NWI 
     3.34m(NWI) 3.61m(NWI) 3.62m(NWI)         
 
Girls 15 & Under Shot Put 3 KG Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yee, Madelaine            97 U OF C Athle             9.78m   10   
      9.09m  9.02m  FOUL  FOUL  9.78m  9.61m
  2 Hull, Mia                 98 Caltaf                   9.35m    8   
      8.29m  9.10m  8.94m  9.09m  8.99m  9.35m
  3 Mazurkewich, Perri        98 Calgary Spar             9.06m    6   
      8.76m  8.22m  9.06m  8.74m  8.93m  8.86m
  4 Burk, Alexandra           97 Calgary Spar             8.90m    5   
      7.65m  8.42m  8.01m  8.90m  8.33m  8.29m
  5 Lim, Meghan               97 Caltaf                   8.64m    4   
      7.91m  8.61m  8.64m  8.05m  8.37m  7.70m
  6 Gerlitz, Dana             97 Caltaf                   8.53m    3   
      8.25m  8.30m  8.34m  FOUL  8.40m  8.53m
  7 Dupuis, Hannah            98 NEAT                     8.25m    2   
      8.25m  8.01m  7.81m  7.00m  7.92m  7.42m
  8 Dewald, Mattison          97 Red Deer Tit             7.77m    1   
      7.06m  7.57m  7.62m  6.94m  7.77m  7.64m
  9 Monteith, Amanda          98 Caltaf                   6.22m  
      5.30m  6.22m  6.16m            
 10 Crowe, Anna               98 Olds Koinonia            5.74m  
      FOUL  5.74m  FOUL            
 11 McManus, Sarah            98 Calgary Spar             5.66m  
      4.75m  5.61m  5.66m            
 12 Wright, Kiannah           98 Caltaf                   5.44m  
      5.44m  5.35m  5.16m            
 
Girls 15 & Under Discus Throw 1 KG Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yee, Madelaine            97 U OF C Athle            28.82m   10   
      22.87m  21.43m  23.37m  28.82m  22.14m  22.20m
  2 Laramee, Jocelyn          97 NEAT                    24.12m    8   
      24.12m  23.62m  21.45m  FOUL  18.88m  18.39m
  3 Gerlitz, Dana             97 Caltaf                  23.04m    6   
      FOUL  15.23m  21.84m  22.93m  19.58m  23.04m
  4 Mazurkewich, Perri        98 Calgary Spar            20.06m    5   
      18.95m  17.93m  17.13m  16.47m  20.06m  17.69m
  5 Dupuis, Hannah            98 NEAT                    19.36m    4   
      18.12m  16.53m  1.57m  FOUL  19.36m  18.99m
  6 Dewald, Mattison          97 Red Deer Tit            19.05m    3   
      14.35m  18.66m  FOUL  15.80m  19.05m  17.05m
  7 Hanlon, Cameo             98 Passtrak                16.84m    2   
      14.54m  15.29m  14.80m  15.55m  16.84m  14.58m
  8 DeMone, Ginelle           98 Leduc Track             14.68m    1   
      14.27m  14.68m  FOUL  FOUL  11.79m  13.83m
  9 Anderson, Jessica         98 Leduc Track             12.29m  
      9.77m  12.29m  8.91m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Girls 15 & Under Javelin Throw 600 g Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Laramee, Jocelyn          97 NEAT                    32.89m   10   
      32.89m  FOUL  27.54m  28.07m  32.71m  32.49m
  2 Gerlitz, Dana             97 Caltaf                  31.87m    8   
      28.96m  31.87m  30.17m  30.97m  26.46m  27.22m
  3 Mazurkewich, Terese       97 Calgary Spar            29.61m    6   
      26.39m  29.61m  23.73m  27.77m  20.46m  23.83m
  4 Mazurkewich, Perri        98 Calgary Spar            24.27m    5   
      FOUL  FOUL  17.14m  24.27m  22.18m  FOUL
  5 Burk, Alexandra           97 Calgary Spar            22.53m    4   
      22.53m  19.02m  15.96m  22.37m  22.43m  21.23m
  6 Graham, Janelle           98 Olds Koinonia           21.12m    3   
      18.53m  FOUL  15.15m  17.07m  21.12m  19.27m
  7 Hull, Mia                 98 Caltaf                  20.21m    2   
      19.75m  19.48m  18.83m  19.57m  19.83m  20.21m
  8 Hanlon, Cameo             98 Passtrak                18.33m    1   
      13.36m  10.92m  16.51m  18.33m  16.04m  14.26m
  9 Dewald, Mattison          97 Red Deer Tit            12.66m  
      7.42m  8.83m  11.77m  12.66m  12.24m  FOUL
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 15&U 800 Meter Run Midget Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stirling, Marissa         98 Caltaf                 2:45.13     515
  2 Hull, Mia                 98 Caltaf                 2:51.77     445
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 15&U 80 Meter Hurdles 30" Midget Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stirling, Marissa         98 Caltaf                   14.77  -1.7    460
  2 Hull, Mia                 98 Caltaf                   16.13  -1.7    314
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls 15&U High Jump Midget Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hull, Mia                 98 Caltaf                   1.39m     502
     1.15 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 
        O    O    O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Stirling, Marissa         98 Caltaf                   1.27m     379
     1.15 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls 15&U Long Jump Midget Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hull, Mia                 98 Caltaf                   4.68m   1.4    474
     4.63m(1.4) 4.52m(1.4) 4.68m(1.4)            
  2 Stirling, Marissa         98 Caltaf                   4.03m   1.4    315
     4.03m(1.4) 3.76m(1.4) PASS(1.4)            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls 15&U Shot Put 3kg Midget Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hull, Mia                 98 Caltaf                   9.38m     489
      8.34m  8.42m  9.38m            
  2 Stirling, Marissa         98 Caltaf                   6.57m     308
      6.57m  5.83m  5.71m            
 
Girls 15 & Under Outdoor Pentathlon Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hull, Mia                 98 Caltaf                    2224   10   
  2 Stirling, Marissa         98 Caltaf                    1977    8   
 
Girls 13 & Under 80 Meter Dash Bantam
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Little, Mya               99 Red Deer Tit             11.04   NWI  1  10   
  2 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                 11.13   NWI  1   8   
  3 Maisonneuve, Laike        99 Edmonton Har             11.28   NWI  1   6   
  4 Svensson, Hanna           99 Caltaf                   11.58   NWI  2   4.50
  4 Cole, Courtney            99 NEAT                     11.58   NWI  1   4.50
  6 Duchscherer, Jamie        99 Dfc T&F                  11.72   NWI  4   3   
  7 Sinnatamby, Tristan       00 Columbians               11.93   NWI  2   2   
  8 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic          11.97   NWI  1   1   
  9 Hoyt, Cassidy             99 Dfc T&F                  11.99   NWI  3 
 10 Frenette, Natalie         99 Red Deer Tit             12.23   NWI  3 
 11 Brown, Molly              99 Dinos Youth T&F          12.27   NWI  3 
 12 Sinnott, Katrina          00 Dinos Youth T&F          12.39   NWI  2 
 13 Gwozd, Grace              99 Airdrie Aces             12.57   NWI  1 
 14 Harrison, Abby            99 Caltaf                   12.67   NWI  4 
 15 Keirstead, Haley          99 Leduc Track              12.99   NWI  2 
 16 Bliss, Tyra               00 Caltaf                   13.15   NWI  3 
 17 Parmar, Aliya             00 Leduc Track              13.38   NWI  4 
 18 Knowles, Cameron          99 Caltaf                   13.41   NWI  3 
 19 Nielsen, Ellen            99 Calgary Olympic          13.48   NWI  1 
 20 Sigfstead, Sophie         00 Edmonton Har             13.95   NWI  2 
 
Girls 13 & Under 150 Meter Dash Bantam
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Little, Mya               99 Red Deer Tit             20.81  -3.8  1  10   
  2 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                 21.12  -3.8  1   8   
  3 Maisonneuve, Laike        99 Edmonton Har             21.55  -3.8  1   6   
  4 Cole, Courtney            99 NEAT                     21.74  -3.8  1   5   
  5 Svensson, Hanna           99 Caltaf                   21.74  -3.8  1   4   
  6 Sinnatamby, Tristan       00 Columbians               21.95  -3.8  1   3   
  7 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic          22.53  -3.8  1   2   
  8 Mostowich, Kayla          99 Edmonton Har             22.60  -2.1  4   1   
  9 Goh, Cheyenne             99 Leduc Track              22.67  -3.8  1 
 10 Frenette, Natalie         99 Red Deer Tit             22.96  -1.5  3 
 11 Sinnott, Katrina          00 Dinos Youth T&F          23.04  -2.1  4 
 12 Harrison, Abby            99 Caltaf                   23.39  -2.1  4 
 13 Gwozd, Grace              99 Airdrie Aces             23.72  -1.2  2 
 14 DeMone, Lindsay           00 Leduc Track              24.39  -1.2  2 
 15 Keirstead, Haley          99 Leduc Track              24.47  -1.2  2 
 16 Knowles, Cameron          99 Caltaf                   24.71  -1.5  3 
 17 Parmar, Aliya             00 Leduc Track              25.46  -1.5  3 
 18 Sigfstead, Sophie         00 Edmonton Har             25.66  -1.2  2 
 19 Cuch, Emily               00 Airdrie Aces             28.80  -1.5  3 
 
Girls 13 & Under 800 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mostowich, Kayla          99 Edmonton Har           2:31.68   10   
  2 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic        2:33.47    8   
  3 Keirstead, Haley          99 Leduc Track            2:35.17    6   
  4 Harrison, Abby            99 Caltaf                 2:41.32    5   
  5 Fioretti, Claire          99 Calgary Warr           2:43.46    4   
  6 Yardley, Lauren           99 Caltaf                 2:43.90    3   
  7 Bertschmann, Jenna        00 Calgary Spar           2:49.13    2   
  8 Goh, Cheyenne             99 Leduc Track            2:49.85    1   
  9 Knowles, Cameron          99 Caltaf                 2:52.43  
 10 DeMone, Lindsay           00 Leduc Track            2:53.24  
 11 Sinnatamby, Tristan       00 Columbians             2:57.60  
 12 Gwozd, Grace              99 Airdrie Aces           3:03.13  
 13 Parmar, Aliya             00 Leduc Track            3:07.87  
 14 Taylor, Alison            00 Calgary Spar           3:24.13  
 -- Sigfstead, Sophie         00 Edmonton Har               DNF  
 
Girls 13 & Under 1200 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sigfstead, Sophie         00 Edmonton Har           3:59.48   10   
  2 Keirstead, Haley          99 Leduc Track            4:06.75    8   
  3 Fioretti, Claire          99 Calgary Warr           4:08.43    6   
  4 Mostowich, Kayla          99 Edmonton Har           4:09.65    5   
  5 Harrison, Abby            99 Caltaf                 4:10.18    4   
  6 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic        4:29.45    3   
  7 Goh, Cheyenne             99 Leduc Track            4:33.38    2   
  8 Knowles, Cameron          99 Caltaf                 4:43.84    1   
  9 Gwozd, Grace              99 Airdrie Aces           5:05.86  
 10 Bliss, Tyra               00 Caltaf                 5:19.42  
 -- Hilton, Grace             99 Caltaf                     DNF  
 
Girls 13 & Under 80 Meter Hurdles 30"/12m/7.5m Bantam
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                 15.15  -2.1  1  10   
  2 Sinnatamby, Tristan       00 Columbians               15.65  -2.3  2   8   
  3 Goh, Cheyenne             99 Leduc Track              15.91  -2.1  1   6   
  4 Cole, Courtney            99 NEAT                     16.27  -2.3  2   5   
  5 Sabourin, Venus           02 Columbians               17.10  -2.3  2   4   
  6 Wonago, Candace           01 Columbians               19.50  -2.1  1   3   
  7 Nielsen, Ellen            99 Calgary Olympic          20.05  -2.1  1   2   
 
Girls 13 & Under 200 Meter Hurdles 30"/35m Bantam
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                 32.00  -2.3  10   
  2 Sinnatamby, Tristan       00 Columbians               32.32  -2.3   8   
  3 Goh, Cheyenne             99 Leduc Track              33.31  -2.3   6   
  4 Cole, Courtney            99 NEAT                     33.51  -2.3   5   
  5 Gwozd, Grace              99 Airdrie Aces             37.94  -2.3   4   
  6 Cuch, Emily               00 Airdrie Aces             42.78  -2.3   3   
 
Girls 13 & Under High Jump Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sinnatamby, Tristan       00 Columbians               1.30m   10   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  2 Svensson, Hanna           99 Caltaf                  J1.30m    8   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O    O  XXO   XO  XXX 
  3 Cole, Courtney            99 NEAT                    J1.30m    6   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    O   XO    O    O  XXO  XXX 
  4 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                J1.30m    5   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    O    O   XO   XO   XO  XXO  XXX 
  5 Goh, Cheyenne             99 Leduc Track              1.25m    4   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  6 DeMone, Lindsay           00 Leduc Track             J1.25m    3   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O   XO    O  XXX 
  7 Frenette, Natalie         99 Red Deer Tit            J1.25m    2   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O   XO    O   XO   XO  XXX 
  8 Keirstead, Haley          99 Leduc Track              1.20m    1   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  9 Harrison, Abby            99 Caltaf                   1.10m  
     0.90 1.00 1.10 1.15 
        O    O    O  XXX 
 10 Maisonneuve, Laike        99 Edmonton Har            J1.10m  
     0.90 1.00 1.10 1.15 
        O    O  XXO  XXX 
 11 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic          1.00m  
     0.90 1.00 1.10 
        O    O  XXX 
 
Girls 13 & Under Long Jump Bantam
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                 4.46m   3.0  10   
     4.46m(3.0) 4.26m(1.8) 3.74m(1.5)            
  2 Goh, Cheyenne             99 Leduc Track              4.13m   2.1   8   
     3.97m(1.7) 4.07m(1.1) 4.13m(2.1)            
  3 Svensson, Hanna           99 Caltaf                   3.94m   0.5   6   
     3.81m(1.0) 3.94m(0.5) FOUL(3.0)           
  4 Sinnatamby, Tristan       00 Columbians               3.91m   1.8   5   
     3.91m(1.8) FOUL(2.4) 3.67m(2.3)           
  5 Knowles, Cameron          99 Caltaf                   3.90m   1.2   4   
     3.14m(2.2) 3.90m(1.2) 2.87m(2.7)            
  6 Maisonneuve, Laike        99 Edmonton Har             3.86m   2.8   3   
     3.86m(2.8) 3.76m(1.7) 2.34m(3.6)           
  7 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic          3.81m   0.2   2   
     3.81m(0.2) 3.43m(1.9) 3.70m(1.5)            
  8 Little, Mya               99 Red Deer Tit             3.80m   2.0   1   
     3.80m(2.0) 3.65m(2.6) 3.50m(2.4)            
  9 Cole, Courtney            99 NEAT                     3.74m   0.8 
     3.74m(0.8) 3.74m(4.1) 3.73m(2.3)            
 10 Frenette, Natalie         99 Red Deer Tit             3.64m   1.5 
     FOUL(1.0) FOUL(1.8) 3.64m(1.5)            
 11 Keirstead, Haley          99 Leduc Track              3.40m   1.8 
     3.40m(1.8) FOUL(3.5) 2.99m(3.1)           
 12 Sinnott, Katrina          00 Dinos Youth T&F          3.26m   2.7 
     3.03m(1.6) 3.26m(2.7) FOUL(3.2)           
 13 Bliss, Tyra               00 Caltaf                   3.23m   1.8 
     2.87m(0.2) 3.14m(1.9) 3.23m(1.8)            
 14 Harrison, Abby            99 Caltaf                   3.14m   1.4 
     3.14m(1.4) 3.09m(2.1) 3.11m(1.1)           
 15 Nielsen, Ellen            99 Calgary Olympic          3.02m   1.8 
     FOUL(1.8) 3.02m(1.8) 3.01m(3.5)            
 16 Sigfstead, Sophie         00 Edmonton Har             2.87m   2.6 
     2.87m(2.6) FOUL(4.0) FOUL(2.6)           
 
Girls 13 & Under Shot Put 3 KG Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                 8.49m   10   
      8.17m  8.49m  8.03m           
  2 Svensson, Hanna           99 Caltaf                   8.05m    8   
      8.05m  7.78m  6.88m            
  3 Maisonneuve, Laike        99 Edmonton Har             7.00m    6   
      7.00m  6.14m  6.30m            
  4 Harrison, Abby            99 Caltaf                   6.56m    5   
      6.29m  6.56m  6.18m            
  5 DeMone, Lindsay           00 Leduc Track              6.10m    4   
      5.20m  4.98m  6.10m            
  6 Cole, Courtney            99 NEAT                     5.99m    3   
      5.62m  5.99m  5.97m            
  7 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic          5.60m    2   
      5.36m  5.34m  5.60m            
  8 Bertschmann, Jenna        00 Calgary Spar             5.30m    1   
      FOUL  5.30m  4.65m            
  9 Mostowich, Kayla          99 Edmonton Har             5.22m  
      5.20m  5.22m  4.90m            
 10 Sinnatamby, Tristan       00 Columbians               5.14m  
      5.14m  4.84m  4.85m            
 11 Gwozd, Grace              99 Airdrie Aces             4.60m  
      4.52m  4.60m  3.71m            
 12 Sigfstead, Sophie         00 Edmonton Har             4.53m  
      4.53m  FOUL  FOUL           
 13 Knowles, Cameron          99 Caltaf                   4.03m  
      3.82m  4.03m  3.49m            
 14 Taylor, Alison            00 Calgary Spar             3.57m  
      3.43m  3.24m  3.57m           
 
Girls 13 & Under Discus Throw 750g Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Svensson, Hanna           99 Caltaf                  20.70m   10   
      19.99m  20.70m  18.70m            
  2 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                20.41m    8   
      10.22m  FOUL  20.41m           
  3 Tepavac, Jovana           99 Calgary Olympic         17.86m    6   
      15.69m  14.24m  17.86m            
  4 Cole, Courtney            99 NEAT                    17.53m    5   
      17.53m  FOUL  17.15m            
  5 Maisonneuve, Laike        99 Edmonton Har            16.72m    4   
      16.72m  16.47m  16.48m           
  6 Harrison, Abby            99 Caltaf                  15.48m    3   
      15.48m  13.31m  14.91m            
  7 Mostowich, Kayla          99 Edmonton Har            15.14m    2   
      12.34m  FOUL  15.14m           
  8 Little, Mya               99 Red Deer Tit            14.16m    1   
      11.62m  11.00m  14.16m            
  9 Goh, Cheyenne             99 Leduc Track             13.93m  
      13.35m  13.93m  FOUL            
 10 Sinnatamby, Tristan       00 Columbians              12.88m  
      11.43m  12.88m  FOUL            
 11 Gwozd, Grace              99 Airdrie Aces            12.07m  
      12.06m  12.07m  11.58m            
 12 Nielsen, Ellen            99 Calgary Olympic         10.55m  
      9.53m  10.55m  8.66m            
 13 Keirstead, Haley          99 Leduc Track             10.29m  
      10.28m  10.29m  FOUL            
 
Girls 11 & Under 60 Meter Dash Peewee
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Rajah, Sam                01 Airdrie Aces             10.12   NWI  2  10   
  2 Wonago, Candace           01 Columbians               10.18   NWI  2   8   
  3 Sabourin, Venus           02 Columbians               10.30   NWI  2   6   
  4 Szucs, Jasmine            03 Airdrie Aces             10.45   NWI  2   5   
  5 Cole, Alycia              01 NEAT                     10.70   NWI  2   4   
  6 Biggs, Georgia            01 Red Deer Tit             10.73   NWI  1   3   
  7 Stirling, Emily           01 Caltaf                   10.81   NWI  2   2   
  8 Bole, Kenna               04 Leduc Track              11.47   NWI  2   1   
  9 Carter, Samantha          01 Calgary Spar             11.69   NWI  1 
 10 Wetmore, Katherine        04 Airdrie Aces             12.12   NWI  1 
 11 Szucs, Lilie              04 Airdrie Aces             13.33   NWI  1 
 12 Ciupak, Julia             03 Red Deer Tit             13.37   NWI  1 
 
Girls 11 & Under 150 Meter Dash Peewee
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Rajah, Sam                01 Airdrie Aces             24.65   NWI  1  10   
  2 Sabourin, Venus           02 Columbians               25.01   NWI  2   8   
  3 Biggs, Georgia            01 Red Deer Tit             25.17   NWI  2   6   
  4 Wonago, Candace           01 Columbians               25.30   NWI  1   5   
  5 Szucs, Jasmine            03 Airdrie Aces             25.52   NWI  1   4   
  6 Cole, Alycia              01 NEAT                     26.26   NWI  1   3   
  7 Stirling, Emily           01 Caltaf                   27.12   NWI  1   2   
  8 Bole, Kenna               04 Leduc Track              28.25   NWI  1   1   
  9 Carter, Samantha          01 Calgary Spar             28.72   NWI  2 
 10 Sigfstead, Sadie          03 Edmonton Har             29.83   NWI  2 
 11 Szucs, Lilie              04 Airdrie Aces             31.90   NWI  2 
 12 Ciupak, Julia             03 Red Deer Tit             34.41   NWI  2 
 
Girls 11 & Under 600 Meter Run Peewee
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Biggs, Georgia            01 Red Deer Tit           2:03.45   10   
  2 Sabourin, Venus           02 Columbians             2:04.54    8   
  3 Wonago, Candace           01 Columbians             2:04.83    6   
  4 Sigfstead, Sadie          03 Edmonton Har           2:14.27    5   
  5 Rajah, Sam                01 Airdrie Aces           2:17.75    4   
  6 Stirling, Emily           01 Caltaf                 2:19.77    3   
  7 Szucs, Jasmine            03 Airdrie Aces           2:21.37    2   
  8 Bole, Kenna               04 Leduc Track            2:22.22    1   
  9 Carter, Samantha          01 Calgary Spar           2:34.91  
 10 Szucs, Lilie              04 Airdrie Aces           2:46.00  
 
Girls 11 & Under 1000 Meter Run Peewee
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Biggs, Georgia            01 Red Deer Tit           3:38.73   10   
  2 Wonago, Candace           01 Columbians             3:40.77    8   
  3 Sabourin, Venus           02 Columbians             3:40.84    6   
  4 Sigfstead, Sadie          03 Edmonton Har           3:50.98    5   
  5 Cole, Alycia              01 NEAT                   4:04.98    4   
  6 Rajah, Sam                01 Airdrie Aces           4:11.38    3   
  7 Bole, Kenna               04 Leduc Track            4:14.48    2   
  8 Szucs, Jasmine            03 Airdrie Aces           4:21.16    1   
  9 Carter, Samantha          01 Calgary Spar           4:23.15  
 10 Stirling, Emily           01 Caltaf                 4:23.98  
 
Girls 11 & Under Long Jump Peewee
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Biggs, Georgia            01 Red Deer Tit             3.58m   NWI  10   
     3.58m(NWI) 3.33m(NWI) 3.35m(NWI)         
  2 Szucs, Jasmine            03 Airdrie Aces             3.30m   NWI   8   
     3.00m(NWI) 3.30m(NWI) 3.23m(NWI)         
  3 Stirling, Emily           01 Caltaf                   3.17m   NWI   6   
     3.07m(NWI) 3.04m(NWI) 3.17m(NWI)          
  4 Wonago, Candace           01 Columbians               3.16m   NWI   5   
     3.16m(NWI) PASS      PASS                
  5 Carter, Samantha          01 Calgary Spar             3.06m   NWI   4   
     3.06m(NWI) 2.87m(NWI) 2.84m(NWI)         
  6 Cole, Alycia              01 NEAT                     3.01m   NWI   3   
     2.75m(NWI) 3.01m(NWI) 2.90m(NWI)         
  7 Rajah, Sam                01 Airdrie Aces             2.96m   NWI   2   
     2.96m(NWI) 2.82m(NWI) 2.96m(NWI)         
  8 Bole, Kenna               04 Leduc Track              2.83m   NWI   1   
     2.83m(NWI) 2.68m(NWI) 2.58m(NWI)         
  9 Sigfstead, Sadie          03 Edmonton Har             2.75m   NWI 
     FOUL      2.25m(NWI) 2.75m(NWI)         
 10 Ciupak, Julia             03 Red Deer Tit             2.42m   NWI 
     FOUL      2.42m(NWI) 2.41m(NWI)         
 11 Szucs, Lilie              04 Airdrie Aces             2.09m   NWI 
     2.04m(NWI) 2.09m(NWI) 2.04m(NWI)         
 -- Sabourin, Venus           02 Columbians                FOUL       
     FOUL      PASS      PASS                
 
Girls 11 & Under Shot Put 2KG Peewee
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Biggs, Georgia            01 Red Deer Tit             5.58m   10   
      5.37m  5.58m  5.37m           
  2 Stirling, Emily           01 Caltaf                   4.95m    8   
      3.97m  4.95m  4.36m            
  3 Szucs, Jasmine            03 Airdrie Aces             4.90m    6   
      4.82m  4.47m  4.90m            
  4 Wonago, Candace           01 Columbians               4.60m    5   
      4.38m  4.13m  4.60m            
  5 Rajah, Sam                01 Airdrie Aces             4.18m    4   
      4.15m  4.18m  4.14m            
  6 Sabourin, Venus           02 Columbians               3.74m    3   
      3.26m  3.60m  3.74m            
  7 Carter, Samantha          01 Calgary Spar             3.67m    2   
      3.29m  3.67m  3.36m            
  8 Ciupak, Julia             03 Red Deer Tit             3.47m    1   
      2.74m  3.13m  3.47m            
  9 Cole, Alycia              01 NEAT                     3.44m  
      2.84m  3.44m  2.89m            
 10 Bole, Kenna               04 Leduc Track              3.09m  
      2.83m  3.09m  2.71m          
 11 Szucs, Lilie              04 Airdrie Aces             2.98m  
      2.67m  2.86m  2.98m            
 12 Sigfstead, Sadie          03 Edmonton Har             2.90m  
      1.56m  2.90m  2.44m           
 
Girls 11 & Under Discus Throw 750g Peewee
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Biggs, Georgia            01 Red Deer Tit            11.19m   10   
      10.52m  9.70m  11.19m            
  2 Wonago, Candace           01 Columbians              10.33m    8   
      10.20m  FOUL  10.33m            
  3 Sabourin, Venus           02 Columbians               7.66m    6   
      5.70m  FOUL  7.66m           
  4 Stirling, Emily           01 Caltaf                   7.34m    5   
      7.30m  7.34m  FOUL           
  5 Carter, Samantha          01 Calgary Spar             7.19m    4   
      6.71m  7.19m  6.89m           
  6 Bole, Kenna               04 Leduc Track              5.38m    3   
      5.38m  FOUL  FOUL            
  7 Sigfstead, Sadie          03 Edmonton Har             4.81m    2   
      FOUL  4.81m  4.66m            
  8 Ciupak, Julia             03 Red Deer Tit             3.79m    1   
      FOUL  3.79m  FOUL            
 
Girls 11 & Under Other Standing LJ Peewee
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sabourin, Venus           02 Columbians               1.94m   10   
      1.94m  1.90m  1.91m            
  2 Rajah, Sam                01 Airdrie Aces             1.88m    8   
      1.82m  1.79m  1.88m            
  3 Wonago, Candace           01 Columbians               1.79m    5.50
      1.79m  1.73m  1.73m            
  3 Biggs, Georgia            01 Red Deer Tit             1.79m    5.50
      1.64m  1.52m  1.79m            
  5 Carter, Samantha          01 Calgary Spar             1.70m    4   
      1.69m  1.70m  1.66m            
  6 Stirling, Emily           01 Caltaf                   1.69m    3   
      1.50m  1.53m  1.69m            
  7 Cole, Alycia              01 NEAT                     1.63m    2   
      1.58m  1.54m  1.63m            
  8 Szucs, Jasmine            03 Airdrie Aces             1.51m    1   
      1.46m  FOUL  1.51m            
  9 Bole, Kenna               04 Leduc Track              1.38m  
      1.38m  1.33m  1.30m           
 10 Ciupak, Julia             03 Red Deer Tit             1.28m  
      1.25m  1.27m  1.28m            
 11 Szucs, Lilie              04 Airdrie Aces             1.23m  
      1.14m  1.19m  1.23m            
 12 Sigfstead, Sadie          03 Edmonton Har             1.22m  
      FOUL  1.22m  1.17m            
 
Women 18+ 100 Meter Dash Senior
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Power, Adrienne           81 Unnattached - No         12.15Q -0.8  1 
  2 Walkeden, Leah            93 Voleo Athlet             12.27Q -0.1  3 
  3 Fofana, Isatu             93 Voleo Athlet             12.30Q -0.5  2 
  4 Thompson, Breanne         91 U OF C Athle             12.54Q -0.8  1 
  5 Zimmer, Jenn              89 U OF C Athle             12.60Q -0.5  2 
  6 Miller, Lacey             92 U OF C Athle             12.68Q -0.1  3 
  7 Hughes, Sarah             94 Caltaf                   12.85q -0.5  2 
  8 Hensel, Mariah            93 U OF C Athle             12.95q -0.5  2 
  9 Ntiamoah, Amanda          92 Columbians               12.96q -0.1  3 
 10 Breland, Melissa          89 U OF C Athle             13.14q -0.1  3 
 11 Wilkes, Courtney          89 Voleo Athlet             13.39q -0.5  2 
 12 Lotholz, Melissa          92 Capital City             13.39q -0.1  3 
 13 Lee Pong, Kayla           94 Columbians               13.44q -0.8  1 
 14 Young, Alexa              94 U OF C Athle             13.61q -0.8  1 
 15 Hernandez, Isabella       92 U OF C Athle             13.63q -0.1  3 
 16 Meeuwisse, Kelly Ann      94 U OF C Athle             14.06q -0.8  1 
 17 Chalmers, Kirsty          94 U OF C Athle             14.38  -0.8  1 
 18 Hunerfauth, Katelyn       93 Calgary Spar             14.70  -0.5  2 
 19 Thomson, Zandra           94 Calgary Spar             14.76  -0.1  3 
 20 Turner, Lynda             64 Calgary Spar             16.11  -0.5  2 
 
Women 18+ 100 Meter Dash Senior
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Fofana, Isatu             93 Voleo Athlet             12.22  -3.5  1  10   
  2 Walkeden, Leah            93 Voleo Athlet             12.40  -3.5  1   8   
  3 Thompson, Breanne         91 U OF C Athle             12.68  -3.5  1   6   
  4 Zimmer, Jenn              89 U OF C Athle             12.81  -3.5  1   5   
  5 Hughes, Sarah             94 Caltaf                   12.94  -3.5  1   4   
  6 Ntiamoah, Amanda          92 Columbians               13.09  -3.5  1   3   
  7 Breland, Melissa          89 U OF C Athle             13.17  -2.5  2   2   
  8 Hensel, Mariah            93 U OF C Athle             13.36  -3.5  1   1   
  9 Wilkes, Courtney          89 Voleo Athlet             13.39  -2.5  2 
 10 Lotholz, Melissa          92 Capital City             13.41  -2.5  2 
 11 Young, Alexa              94 U OF C Athle             13.62  -2.5  2 
 12 Lee Pong, Kayla           94 Columbians               13.65  -2.5  2 
 13 Hernandez, Isabella       92 U OF C Athle             13.65  -2.5  2 
 14 Meeuwisse, Kelly Ann      94 U OF C Athle             14.09  -2.5  2 
 -- Power, Adrienne           81 Unnattached - No            DQ  -3.5  1  Rule 162.7
 
Women 18+ 200 Meter Dash Senior
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Watson, Sage              94 Calgary Inte             24.41q -2.1  3 
  2 Power, Adrienne           81 Unnattached - No         24.58q -1.5  1 
  3 Fofana, Isatu             93 Voleo Athlet             24.59q -2.1  3 
  4 Walkeden, Leah            93 Voleo Athlet             25.10q -1.5  2 
  5 Zimmer, Jenn              89 U OF C Athle             25.52q -1.5  2 
  6 Lotwin, Kelsey            89 U OF C Athle             26.10q -1.5  1 
  7 Hughes, Sarah             94 Caltaf                   26.11q -1.5  2 
  8 Ntiamoah, Amanda          92 Columbians               26.22q -2.1  3 
  9 Clonfero, Daniella        93 Capital City             26.78q -1.5  2 
 10 Lee Pong, Kayla           94 Columbians               27.90q -1.5  1 
 11 Lotholz, Melissa          92 Capital City             28.19q -1.5  1 
 12 Chalmers, Kirsty          94 U OF C Athle             28.55q -1.5  2 
 13 Stilman, Shani            69 Calgary Olympic          31.43q -2.1  3 
 14 Turner, Lynda             64 Calgary Spar             33.68q -2.1  3 
 
Women 18+ 200 Meter Dash Senior
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Watson, Sage              94 Calgary Inte             23.81   1.4  1  10   
  2 Fofana, Isatu             93 Voleo Athlet             24.14   1.4  1   8   
  3 Walkeden, Leah            93 Voleo Athlet             24.24   1.4  1   6   
  4 Zimmer, Jenn              89 U OF C Athle             24.91   1.4  1   5   
  5 Ntiamoah, Amanda          92 Columbians               25.46   1.4  1   4   
  6 Hughes, Sarah             94 Caltaf                   25.58   1.4  1   3   
  7 Clonfero, Daniella        93 Capital City             26.16   1.4  1   2   
  8 Lotholz, Melissa          92 Capital City             27.40   1.0  2   1   
  9 Lee Pong, Kayla           94 Columbians               27.79   1.0  2 
 10 Stilman, Shani            69 Calgary Olympic          31.35   1.0  2 
 11 Turner, Lynda             64 Calgary Spar             33.23   1.0  2 
 -- Lotwin, Kelsey            89 U OF C Athle               DNF   1.4  1 
 
Women 18+ 400 Meter Dash Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Sage              94 Calgary Inte             53.48   10   
  2 Kendall, Danielle         90 U OF C Athle             55.78    8   
  3 Soderberg, Nicole         92 Edmonton Thu             57.15    6   
  4 Westaway, Jenna           94 Calgary Inte             57.38    5   
  5 Hrycun, Alexa             94 Edmonton Har             59.33    4   
  6 Clonfero, Daniella        93 Capital City           1:00.79    3   
  7 Williams, Carly           94 U OF C Athle           1:04.63    2   
  8 Yee, Rachel               92 Caltaf                 1:08.37    1   
 
Women 18+ 800 Meter Run Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Westaway, Jenna           94 Calgary Inte           2:12.30   10   
  2 Soderberg, Nicole         92 Edmonton Thu           2:12.38    8   
  3 Boyle, Shari              73 Calgary Inte           2:15.98    6   
  4 Bibault, Emma             94 Calgary Spar           2:16.60    5   
  5 Kanuka, Gloria            91 Caltaf                 2:21.50    4   
  6 Anderson, Evelyn          93 Calgary Spar           2:23.62    3   
  7 Soderberg, Alana          90 Edmonton Thu           2:25.04    2   
  8 Degaust, Haley            90 Edmonton Thu           2:25.69    1   
  9 Elford, Karlyn            93 Edmonton Thu           2:33.89  
 -- McMaster, Sarah           90 Edmonton Thu               DNF  
 
Women 18+ 1500 Meter Run Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Norminton, Jennifer       83 Running Room           4:38.45   10   
  2 Boyle, Shari              73 Calgary Inte           4:42.28    8   
  3 Bibault, Emma             94 Calgary Spar           4:46.63    6   
  4 Sim, Heather              85 Caltaf                 4:47.16    5   
  5 Soderberg, Alana          90 Edmonton Thu           4:47.49    4   
  6 Kanuka, Gloria            91 Caltaf                 4:53.37    3   
  7 Pyke, Bridget             92 U OF C Athle           4:54.60    2   
  8 Erdman, Adrianne          94 Caltaf                 4:59.80    1   
  9 Anderson, Evelyn          93 Calgary Spar           5:02.53  
 10 Degaust, Haley            90 Edmonton Thu           5:03.85  
 11 Waite Lang, BobbiJo       70 Unattached A           5:10.74  
 12 Taylor, Robyn             94 U OF C Athle           5:12.55  
 13 McMaster, Sarah           90 Edmonton Thu           5:16.81  
 14 Elford, Karlyn            93 Edmonton Thu           5:17.42  
 15 Duke, Kathleen            94 U OF C Athle           5:22.02  
 16 Dixon, Donna              62 Calgary Phoe           5:31.43  
 17 Hansen, Kristen           89 Running Room           5:34.41  
 18 Visser, Helly             34 Calgary Road           7:34.81  
 
Women 18+ 100 Meter Hurdles 33"/8.5m Senior
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Morrison, Deshaundia      95 Calgary Inte             14.17   0.2  10   
  2 Young, Michelle           92 Saskatoon T&F            14.21   0.2   8   
  3 Hrycun, Alexa             94 Edmonton Har             14.80   0.2   6   
  4 Breland, Melissa          89 U OF C Athle             15.26   0.2   5   
  5 Hazen, Melissa            94 Caltaf                   15.33   0.2   4   
 
Women 18+ 400 Meter Hurdles 30" Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kendall, Danielle         90 U OF C Athle           1:06.47   10   
 
Women 18+ High Jump Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomson, Zandra           94 Calgary Spar             1.45m   10   
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O   XO  XXX 
 
Women 18+ Pole Vault Invitational Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stephenson, Kimberly      91 U OF C Athle             3.80m  
     2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.90 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O  XXX 
  2 Schneider, Lindy          83 U OF C Athle             3.35m  
     2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 
        P    P    P    P    P    O  XXX 
  3 Meeuwisse, Kelly Ann      94 U OF C Athle             2.75m  
     2.60 2.75 2.90 
        O   XO  XXX 
 
Women 18+ Pole Vault Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephenson, Kimberly      91 U OF C Athle             3.85m   10   
     3.70 3.85 4.00 
        O  XXO  XXX 
  2 Mintz, Rachel             79 Edmonton Int             3.40m    8   
     3.25 3.40 3.55 
        O    O  XXX 
  3 Schneider, Lindy          83 U OF C Athle            J3.40m    6   
     3.25 3.40 3.55 
       XO    O  XXX 
  4 Meeuwisse, Kelly Ann      94 U OF C Athle             2.80m    5   
     2.50 2.65 2.80 2.95 
        O    O    O  XXX 
  5 Owens, Katie              95 U OF C Athle            J2.80m    4   
     2.20 2.35 2.50 2.65 2.80 2.95 
       XO  XXO  XXO    O  XXO  XXX 
  6 Maylan, Ashley            95 U OF C Athle             2.20m    3   
     2.05 2.20 2.35 
        O  XXO  XXX 
 
Women 18+ Long Jump Senior
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hazen, Melissa            94 Caltaf                   5.24m  -1.2  10   
     5.06m(-2.3) 5.05m(-1.9) 5.14m(-2.0) 5.10m(-0.9) 5.24m(-1.2) FOUL(-1.4)
  2 Gerwing, Michelle         87 Edmonton Int             5.13m  -2.1   8   
     5.13m(-2.1) 4.98m(-1.7) 4.81m(-1.5) PASS      FOUL(-1.6) 4.95m(-2.7)
  3 Hildenbrandt, Leanne      87 Capital City             5.02m  -0.8   6   
     4.79m(-1.6) 4.88m(-2.6) 4.84m(-1.9) 5.02m(-0.8) 5.02m(-1.6) 4.92m(-1.7)
  4 Hrycun, Alexa             94 Edmonton Har             4.93m  -1.0   5   
     4.60m(-2.2) 4.63m(-1.5) 4.93m(-1.0) 4.72m(-1.6) 4.71m(-1.7) 4.55m(-1.2)
  5 Zunti, Melanie            85 U OF C Athle             4.90m  -3.3   4   
     4.65m(-2.9) 4.90m(-3.3) FOUL(-0.2) FOUL(-1.5) PASS      4.65m(-1.6)
  6 Kendall, Alison           93 U OF C Athle             4.73m  -1.5   3   
     4.73m(-1.5) 4.61m(-0.9) 4.41m(-1.6) 4.61m(-1.3) 4.59m(-2.0) 4.66m(-1.4)
 
Women 18+ Triple Jump Senior
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wilkes, Courtney          89 Voleo Athlet            11.66m   2.3  10   
     11.40m(1.7) FOUL(3.4) 11.09m(2.4) 11.66m(2.3) 11.34m(1.6) 11.49m(-1.2)
  2 Zunti, Melanie            85 U OF C Athle            11.57m   3.6   8   
     FOUL(3.0) FOUL(1.4) 11.57m(3.6) 11.54m(1.7) 11.40m(1.4) 11.02m(-0.8)
  3 Kendall, Alison           93 U OF C Athle            11.24m  +0.0   6   
     FOUL(3.6) FOUL(2.4) FOUL(3.8) 11.11m(0.9) 11.24m(+0.0) FOUL(0.6)
  4 Hildenbrandt, Leanne      87 Capital City            10.72m   2.3   5   
     FOUL(2.0) FOUL(2.0) 10.72m(2.3) 10.55m(0.8) 10.50m(0.2) 10.39m(1.1)
 
Women 18+ Shot Put 4 KG Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Groenveld, Samantha       91 U OF C Athle            12.18m   10   
      FOUL  FOUL  11.59m  12.18m  12.11m  11.90m
  2 Oudenaarden, Niki         94 Capital City            11.74m    8   
      8.98m  10.85m  10.46m  10.18m  11.34m  11.74m
  3 Waine, Jamie              90 U OF C Athle            11.24m    6   
      10.14m  10.73m  10.66m  11.24m  11.22m  FOUL
  4 Foggo, Richina            90 U OF C Athle             9.53m    5   
      9.10m  9.20m  9.53m  9.09m  8.57m  8.87m
 
Women 18+ Discus Throw 1 KG Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kruger, Wane              92 U OF C Athle            36.01m   10   
      32.87m  FOUL  36.01m  34.67m  35.06m  32.01m
  2 King, Tracy               58 Columbians              24.06m    8   
      FOUL  20.77m  23.58m  24.06m  FOUL  FOUL
 -- Groenveld, Samantha       91 U OF C Athle              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Women 18+ Hammer Throw 4 KG Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dubourt, Liz              86 Chinook Trac            59.22m   10   
      FOUL  56.76m  56.72m  54.58m  57.09m  59.22m
  2 Heshka-Wolf, Ciera        91 Capital City            47.84m    8   
      45.29m  47.31m  43.53m  FOUL  47.84m  46.35m
  3 Groenveld, Samantha       91 U OF C Athle            40.33m    6   
      FOUL  35.42m  40.33m  36.76m  FOUL  FOUL
  4 Waine, Jamie              90 U OF C Athle            39.39m    5   
      36.87m  39.39m  38.74m  37.97m  35.32m  39.00m
  5 Juert, Christina          93 Chinook Trac            38.55m    4   
      FOUL  FOUL  38.55m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Women 18+ Javelin Throw 600g Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gleadle, Liz              88 Chinook Trac            54.26m   10   
      52.14m  FOUL  54.26m  50.81m  52.43m  FOUL
  2 Oudenaarden, Niki         94 Capital City            49.27m    8   
      41.54m  47.35m  FOUL  43.13m  49.27m  46.79m
 
Heptathlon: #4 Women 20+ 200 Meter Dash Senior Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Carriere, Leanna          85 Unattached A             26.86  -1.6    724
  2 Baert, Mackenzie          88 Edmonton Int             28.27  -1.6    610
 
Heptathlon: #7 Women 20+ 800 Meter Run Senior Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carriere, Leanna          85 Unattached A           2:32.01     668
  2 Baert, Mackenzie          88 Edmonton Int           2:34.09     643
 
Heptathlon: #1 Women 20+ 100 Meter Hurdles 33" Senior Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Baert, Mackenzie          88 Edmonton Int             16.02  -2.3    712
  2 Carriere, Leanna          85 Unattached A             17.78  -2.3    511
 
Heptathlon: #2 Women 20+ High Jump Senior Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carriere, Leanna          85 Unattached A             1.61m     747
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 
        P    O   XO    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Baert, Mackenzie          88 Edmonton Int             1.55m     678
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 
        O    P    O    O    O  XXX 
 
Heptathlon: #5 Women 20+ Long Jump Senior Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Carriere, Leanna          85 Unattached A             5.48m   3.6    694
     5.48m(3.6) 5.05m(2.9) 5.45m(1.8)            
  2 Baert, Mackenzie          88 Edmonton Int             5.07m   1.8    578
     5.07m(1.8) FOUL(1.7) FOUL(1.5)            
 
Heptathlon: #3 Women 20+ Shot Put 4kg Senior Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carriere, Leanna          85 Unattached A            10.70m     575
      10.70m  9.58m  10.58m            
  2 Baert, Mackenzie          88 Edmonton Int            10.24m     545
      9.59m  10.24m  10.02m            
 
Heptathlon: #6 Women 20+ Javelin Throw 600g Senior Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carriere, Leanna          85 Unattached A            31.16m     499
      30.40m  31.16m  29.79m            
  2 Baert, Mackenzie          88 Edmonton Int            26.22m     405
      24.82m  26.22m  23.75m            
 
Women 20+ Heptathlon Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carriere, Leanna          85 Unattached A              4418   10   
  2 Baert, Mackenzie          88 Edmonton Int              4171    8   
 
Women 17 & Under Hammer Throw 3 KG Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Svensson, Siri            96 Caltaf                  24.43m   10   
      FOUL  23.31m  FOUL  24.43m  24.09m  22.70m
 
Women 15 & Under Hammer Throw 3 KG Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yee, Madelaine            97 U OF C Athle            37.09m   10   
      FOUL  FOUL  34.79m  37.09m  FOUL  FOUL
  2 Hull, Mia                 98 Caltaf                  22.84m    8   
      22.10m  20.12m  FOUL  21.46m  19.81m  22.84m
  3 Dewald, Mattison          97 Red Deer Tit            19.79m    6   
      FOUL  16.06m  FOUL  19.79m  17.07m  16.13m
  4 Wright, Kiannah           98 Caltaf                  12.53m    5   
      8.99m  11.88m  12.45m  12.53m  12.44m  9.88m
 
Heptathlon: #4 Women 35+ 200 Meter Dash Masters Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jolicoeur, Jovette        59 Calgary Spar             32.08  -1.6    347
 
Heptathlon: #7 Women 35+ 800 Meter Run Masters Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jolicoeur, Jovette        59 Calgary Spar           3:01.62     350
 
Heptathlon: #1 Women 35+ 80 Meter Hurdles Masters Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jolicoeur, Jovette        59 Calgary Spar             16.36  -1.6    291
 
Heptathlon: #2 Women 35+ High Jump Masters Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jolicoeur, Jovette        59 Calgary Spar             1.16m     275
     1.07 1.10 1.13 1.16 1.19 
        O    O    O    O  XXX 
 
Heptathlon: #5 Women 35+ Long Jump Masters Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jolicoeur, Jovette        59 Calgary Spar             3.97m   2.2    301
     3.93m(3.5) 3.97m(2.2) 3.77m(0.9)            
 
Heptathlon: #3 Women 35+ Shot Put 3 kg Masters Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jolicoeur, Jovette        59 Calgary Spar             9.83m     518
      9.65m  9.83m  9.34m            
 
Heptathlon: #6 Women 35+ Javelin Throw 500g Masters Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jolicoeur, Jovette        59 Calgary Spar            21.38m     315
      21.38m  FOUL  20.36m            
 
Women 35+ Heptathlon Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jolicoeur, Jovette        59 Calgary Spar              2397  
 
Boys 17 & Under 100 Meter Dash Youth
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Roett, Landon             95 Calgary Inte             11.55Q -3.8  1 
  2 Reckord, Matthew          95 Calgary Inte             11.65Q -1.7  2 
  3 Buettner, Nicholas        95 Caltaf                   11.97Q -1.7  2 
  4 Schempp, Kyle             95 Columbians               12.33Q -3.8  1 
  5 Marion, Riley             95 U OF C Athle             12.32q -1.7  2 
  6 Malpass, Jonathan         95 Red Deer Tit             12.55q -3.8  1 
  7 Sugianto, Michael         95 U OF C Athle             12.82q -3.8  1 
  8 Schmidt, Wyatt            96 Columbians               12.99q -1.7  2 
  9 Mellow, Jomari            96 Columbians               13.61  -3.8  1 
 
Boys 17 & Under 100 Meter Dash Youth
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Roett, Landon             95 Calgary Inte             11.44  -2.8  10   
  2 Reckord, Matthew          95 Calgary Inte             11.64  -2.8   8   
  3 Buettner, Nicholas        95 Caltaf                   12.18  -2.8   6   
  4 Marion, Riley             95 U OF C Athle             12.40  -2.8   5   
  5 Malpass, Jonathan         95 Red Deer Tit             12.46  -2.8   4   
  6 Schmidt, Wyatt            96 Columbians               12.93  -2.8   3   
  7 Sugianto, Michael         95 U OF C Athle             12.94  -2.8   2   
 
Boys 17 & Under 200 Meter Dash Youth
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Harriott, Ian             95 Edmonton Oly             22.95Q -0.6  2 
  2 Reckord, Matthew          95 Calgary Inte             23.65Q -2.2  1 
  3 Buettner, Nicholas        95 Caltaf                   24.22Q -2.2  1 
  4 Hudson, Jeff              96 Calgary Warr             24.41Q -0.6  2 
  5 Malpass, Jonathan         95 Red Deer Tit             24.71q -2.2  1 
  6 Nordmark, Daelin          95 Calgary Warr             24.86q -0.6  2 
  7 Stilman, Gefen            96 Calgary Olympic          25.66q -2.2  1 
  8 Sugianto, Michael         95 U OF C Athle             25.71q -2.2  1 
  9 Johnston, Jamie           95 U OF C Athle             25.79  -0.6  2 
 10 Schmidt, Wyatt            96 Columbians               27.09  -2.2  1 
 11 Mellow, Jomari            96 Columbians               27.59  -0.6  2 
 
Boys 17 & Under 200 Meter Dash Youth
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Harriott, Ian             95 Edmonton Oly             22.48  -1.5  10   
  2 Reckord, Matthew          95 Calgary Inte             23.24  -1.5   8   
  3 Hudson, Jeff              96 Calgary Warr             23.75  -1.5   6   
  4 Buettner, Nicholas        95 Caltaf                   24.39  -1.5   5   
  5 Nordmark, Daelin          95 Calgary Warr             24.41  -1.5   4   
  6 Malpass, Jonathan         95 Red Deer Tit             24.64  -1.5   3   
  7 Johnston, Jamie           95 U OF C Athle             25.24  -1.5   2   
  8 Stilman, Gefen            96 Calgary Olympic          25.40  -1.5   1   
 
Boys 17 & Under 400 Meter Dash Youth
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harriott, Ian             95 Edmonton Oly             50.66   1  10   
  2 Hudson, Jeff              96 Calgary Warr             51.76   1   8   
  3 Bridges, Makarthy         97 Leduc Track              53.59   1   6   
  4 Ganson, Austin            95 Leduc Track              53.82   1   5   
  5 Stephen, Brent            96 Caltaf                   55.99   1   4   
  6 Stilman, Gefen            96 Calgary Olympic          56.39   2   3   
  7 Holder, Jake              96 Calgary Warr             57.59   2   2   
 
Boys 17 & Under 800 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Penner, Isaac             96 Edmonton Har           1:58.41   10   
  2 Basher, Mitchell          95 Edmonton Har           1:58.68    8   
  3 Evans, Derrick            96 Calgary Spar           2:00.67    6   
  4 Faul, James               95 Caltaf                 2:01.05    5   
  5 MACKAY, Scott             96 Calgary Inte           2:01.53    4   
  6 Hilton, Trevor            95 Calgary Inte           2:02.01    3   
  7 Andres, Alex              95 Leduc Track            2:02.21    2   
  8 Payne, Stephen            95 Calgary Spar           2:03.94    1   
  9 Ross, Graham              96 Calgary Warr           2:08.42  
 10 Dong, Kyle                95 Edmonton Har           2:14.46  
 11 Raitz, Stephen            96 Leduc Track            2:19.92  
 12 McDonnell, Colton         95 Leduc Track            2:20.40  
 13 Foster, Eric              96 Caltaf                 2:27.71  
 
Boys 17 & Under 1500 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Basher, Mitchell          95 Edmonton Har           4:09.97   10   
  2 Undseth, Brennan          96 Caltaf                 4:10.93    8   
  3 Faul, James               95 Caltaf                 4:11.58    6   
  4 Andres, Alex              95 Leduc Track            4:12.35    5   
  5 Evans, Derrick            96 Calgary Spar           4:13.32    4   
  6 Hope, Matthew             95 Unattached A           4:14.12    3   
  7 Pennock, Russell          95 U OF C Athle           4:14.78    2   
  8 Penner, Isaac             96 Edmonton Har           4:15.70    1   
  9 Payne, Stephen            95 Calgary Spar           4:17.69  
 10 Ross, Graham              96 Calgary Warr           4:31.69  
 11 Crook, Cody               95 Calgary Warr           4:32.41  
 12 Dong, Kyle                95 Edmonton Har           4:39.96  
 13 Raitz, Stephen            96 Leduc Track            5:07.77  
 14 Schulz, Josh              96 Passtrak               5:08.30  
 15 Foster, Eric              96 Caltaf                 5:09.99  
 
Boys 17 & Under 110 Meter Hurdles 36" Youth
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Baker, Ryan               95 Calgary Inte             17.07  -2.3  10   
  2 Wagner, Karl              95 Caltaf                   18.64  -2.3   8   
  3 Dotson, Matthew           95 Caltaf                   20.31  -2.3   6   
 
Boys 17 & Under 300 Meter Hurdles 33" Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ganson, Austin            95 Leduc Track              42.58   10   
  2 Stephen, Brent            96 Caltaf                   43.71    8   
  3 Holder, Jake              96 Calgary Warr             46.38    6   
 
Boys 17 & Under High Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schulz, Josh              96 Passtrak                 1.75m   10   
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78 
        O    O    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Wagner, Karl              95 Caltaf                   1.70m    8   
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        O    O    O   XO  XXX 
  3 Johnston, Jamie           95 U OF C Athle             1.60m    6   
     1.55 1.60 1.65 
        O    O  XXX 
  4 Robertson, Liam           96 Caltaf                   1.55m    5   
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Boys 17 & Under Long Jump Youth
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wagner, Karl              95 Caltaf                   5.98m   NWI  10   
     5.47m(NWI) FOUL      5.63m(NWI) 5.74m(NWI) 5.55m(NWI) 5.98m(NWI)
  2 Johnston, Jamie           95 U OF C Athle             5.59m   NWI   8   
     5.30m(NWI) 5.00m(NWI) 5.32m(NWI) 5.23m(NWI) 5.59m(NWI) 5.29m(NWI)
  3 Holder, Jake              96 Calgary Warr             5.57m   NWI   6   
     5.42m(NWI) 5.28m(NWI) 5.42m(NWI) 5.32m(NWI) 5.57m(NWI) FOUL     
  4 Schulz, Josh              96 Passtrak                 5.46m   NWI   5   
     4.68m(NWI) 5.18m(NWI) FOUL      FOUL      5.46m(NWI) 5.41m(NWI)
  5 Schempp, Kyle             95 Columbians               5.38m   NWI   4   
     4.16m(NWI) 4.94m(NWI) 4.89m(NWI) 5.23m(NWI) 5.19m(NWI) 5.38m(NWI)
  6 Schmidt, Wyatt            96 Columbians               5.07m   NWI   3   
     4.58m(NWI) 4.75m(NWI) FOUL      5.07m(NWI) 4.85m(NWI) 4.79m(NWI)
 
Boys 17 & Under Triple Jump Youth
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Holder, Jake              96 Calgary Warr            11.89m   3.5  10   
     7.57m(2.3) FOUL(+0.0) 11.89m(3.5) FOUL(-1.3) FOUL(-1.1) FOUL(-1.9)
  2 Wagner, Karl              95 Caltaf                  11.53m  -0.3   8   
     FOUL(2.9) 11.53m(-0.3) 11.26m(1.9) 11.05m(0.7) 11.20m(-0.6) 11.46m(-2.1)
 
Boys 17 & Under Shot Put 5 KG Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schulz, Josh              96 Passtrak                10.13m   10   
      10.13m  9.98m  9.58m  FOUL  FOUL  8.22m
  2 Schalm, Matthew           96 Caltaf                  10.02m    8   
      10.02m  9.59m  FOUL  9.75m  9.24m  9.66m
 
Boys 17 & Under Discus Throw 1.5 KG Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kniebel, Leon             95 U OF C Athle            34.87m   10   
      FOUL  34.64m  34.87m  FOUL  33.97m  FOUL
  2 Schalm, Matthew           96 Caltaf                  27.79m    8   
      24.62m  FOUL  26.86m  FOUL  FOUL  27.79m
  3 Schulz, Josh              96 Passtrak                25.28m    6   
      21.98m  24.15m  25.04m  23.50m  25.28m  23.28m
 
Boys 17 & Under Javelin Throw 700 g Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schalm, Matthew           96 Caltaf                  31.12m   10   
      26.92m  FOUL  FOUL  FOUL  31.12m  FOUL
 
Octathlon: #1 Boys 17&U 100 Meter Dash Youth Octathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hansen, Jorden            96 Leduc Track              12.22  -1.7    608
  2 Ost, Austin               95 Caltaf                   12.60  -1.7    538
 
Octathlon: #4 Boys 17&U 400 Meter Dash Youth Octathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hansen, Jorden            96 Leduc Track              54.00     640
  2 Ost, Austin               95 Caltaf                   59.53     429
 
Octathlon: #8 Boys 17&U 1000 Meter Run Youth Octathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hansen, Jorden            96 Leduc Track            3:00.09     663
  2 Ost, Austin               95 Caltaf                 3:18.20     497
 
Octathlon: #5 Boys 17&U 110 Meter Hurdles 36" Youth Octathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ost, Austin               95 Caltaf                   17.72  -2.3    551
  2 Hansen, Jorden            96 Leduc Track              18.07  -2.3    517
 
Octathlon: #6 Boys 17&U High Jump Youth Octathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ost, Austin               95 Caltaf                   1.83m     653
     1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 
        P    P    P    P    O    O    O    O  XXO    O   XO    O  XXX 
  2 Hansen, Jorden            96 Leduc Track              1.68m     528
     1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 
        O    P    O    P   XO    O    O  XXX 
 
Octathlon: #2 Boys 17&U Long Jump Youth Octathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ost, Austin               95 Caltaf                   5.63m  -1.3    508
     5.57m(+0.0) 5.63m(-1.3) 5.42m(-1.9)            
  2 Hansen, Jorden            96 Leduc Track              5.40m   1.0    461
     5.40m(1.0) 5.27m(-1.7) 4.76m(-1.4)            
 
Octathlon: #3 Boys 17&U Shot Put 5kg Youth Octathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ost, Austin               95 Caltaf                  11.61m     583
      11.61m  10.63m  FOUL            
  2 Hansen, Jorden            96 Leduc Track              9.95m     483
      9.17m  9.66m  9.95m            
 
Octathlon: #7 Boys 17&U Javelin Throw 700g Youth Octathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ost, Austin               95 Caltaf                  47.11m     546
      44.69m  FOUL  47.11m            
  2 Hansen, Jorden            96 Leduc Track             22.78m     199
      22.78m  18.24m  21.81m            
 
Boys 17 & Under Octathlon Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ost, Austin               95 Caltaf                    4305   10   
  2 Hansen, Jorden            96 Leduc Track               4099    8   
 
Boys 15 & Under 100 Meter Dash Midget
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Sherman, Christian        97 Calgary Spar             12.06Q -1.6  2 
  2 Harriott, Tyree           97 Edmonton Oly             12.08Q -1.9  1 
  3 Posyluzny, Brayden        97 Red Deer Tit             12.58Q -2.8  3 
  4 Quarles, Josh             97 Calgary Spar             12.07q -1.6  2 
  5 Sherman, Michael          97 Calgary Spar             12.15q -1.9  1 
  6 Armeneau, Brent           97 Calgary Spar             12.48q -1.9  1 
  7 Calkins, Stephen          98 Caltaf                   13.13q -1.6  2 
  8 Pop, Luca                 98 Calgary Olympic          13.78q -1.9  1 
  9 Wihak, Stephan            98 Calgary Spar             13.78  -2.8  3 
 10 Evans, Eric               98 Calgary Warr             14.22  -2.8  3 
 11 Hansen, Nicholas          97 Caltaf                   14.23  -1.9  1 
 12 Dhaliwal, Rav             98 Columbians               14.43  -1.6  2 
 13 Samson, Jordan            98 Calgary Warr             14.79  -1.9  1 
 14 Dicks, Jasper             98 Olds Koinonia            14.85  -1.9  1 
 15 Connors, Liam             98 Caltaf                   15.40  -2.8  3 
 -- Biglioli, Giacomo         97 Calgary Spar                DQ  -1.6  2  False Start
 
Boys 15 & Under 100 Meter Dash Midget
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Harriott, Tyree           97 Edmonton Oly             12.00  -2.4  10   
  2 Quarles, Josh             97 Calgary Spar             12.04  -2.4   8   
  3 Sherman, Michael          97 Calgary Spar             12.09  -2.4   6   
  4 Sherman, Christian        97 Calgary Spar             12.18  -2.4   5   
  5 Posyluzny, Brayden        97 Red Deer Tit             12.54  -2.4   4   
  6 Armeneau, Brent           97 Calgary Spar             12.61  -2.4   3   
  7 Calkins, Stephen          98 Caltaf                   13.34  -2.4   2   
  8 Pop, Luca                 98 Calgary Olympic          13.74  -2.4   1   
 
Boys 15 & Under 200 Meter Dash Midget
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Harriott, Tyree           97 Edmonton Oly             23.88Q -2.7  1 
  2 Sherman, Michael          97 Calgary Spar             24.67Q -2.1  3 
  3 Quarles, Josh             97 Calgary Spar             25.39Q -3.0  2 
  4 Posyluzny, Brayden        97 Red Deer Tit             25.14q -2.1  3 
  5 Calkins, Stephen          98 Caltaf                   26.98q -2.1  3 
  6 Wihak, Stephan            98 Calgary Spar             27.44q -2.7  1 
  7 Pop, Luca                 98 Calgary Olympic          27.88q -3.0  2 
  8 Hansen, Nicholas          97 Caltaf                   28.91q -2.1  3 
  9 Moench, Eithan            97 Olds Koinonia            29.71  -2.7  1 
 10 Brooks, Bradley           97 Leduc Track              30.11  -3.0  2 
 11 Zivak, Marko              98 Calgary Olympic          30.23  -2.7  1 
 12 Thuna, Sean               97 Caltaf                   30.52  -3.0  2 
 13 Connors, Liam             98 Caltaf                   30.99  -2.7  1 
 14 Dicks, Jasper             98 Olds Koinonia            31.07  -3.0  2 
 
Boys 15 & Under 200 Meter Dash Midget
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Harriott, Tyree           97 Edmonton Oly             24.15  -1.8  10   
  2 Sherman, Michael          97 Calgary Spar             24.45  -1.8   8   
  3 Quarles, Josh             97 Calgary Spar             24.85  -1.8   6   
  4 Posyluzny, Brayden        97 Red Deer Tit             25.53  -1.8   5   
  5 Calkins, Stephen          98 Caltaf                   27.56  -1.8   4   
  6 Pop, Luca                 98 Calgary Olympic          27.76  -1.8   3   
  7 Hansen, Nicholas          97 Caltaf                   29.88  -1.8   2   
 
Boys 15 & Under 300 Meter Dash Midget
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harriott, Tyree           97 Edmonton Oly             37.40   1  10   
  2 Quarles, Josh             97 Calgary Spar             37.83   1   8   
  3 Sherman, Michael          97 Calgary Spar             38.08   1   6   
  4 Sherman, Christian        97 Calgary Spar             38.10   1   5   
  5 Pop, Luca                 98 Calgary Olympic          42.89   1   4   
  6 Nishimura, Ethan          98 Caltaf                   44.08   1   3   
  7 Wihak, Stephan            98 Calgary Spar             44.25   2   2   
  8 Brooks, Bradley           97 Leduc Track              44.99   2   1   
  9 Hazen, Jacob              98 Caltaf                   45.51   2 
 10 Zivak, Marko              98 Calgary Olympic          46.68   1 
 11 Evans, Eric               98 Calgary Warr             47.01   1 
 12 Moench, Eithan            97 Olds Koinonia            47.79   2 
 13 Samson, Jordan            98 Calgary Warr             48.10   2 
 14 Thuna, Sean               97 Caltaf                   48.96   2 
 15 Connors, Liam             98 Caltaf                   49.07   2 
 
Boys 15 & Under 800 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bridges, Makarthy         97 Leduc Track            2:07.82   10   
  2 Lutz, Eric                98 Elite Speed Trac       2:09.90    8   
  3 Pop, Luca                 98 Calgary Olympic        2:16.64    6   
  4 Riek, Paul                97 Airdrie Aces           2:22.62    5   
  5 Setter, Dustin            98 Leduc Track            2:23.12    4   
  6 Nishimura, Ethan          98 Caltaf                 2:24.47    3   
  7 Hazen, Jacob              98 Caltaf                 2:33.00    2   
  8 Pogoda, Zach              96 Olds Koinonia          2:53.10    1   
  9 Zivak, Marko              98 Calgary Olympic        2:54.95  
 -- Westaway, Callum          97 Calgary Inte               DNF  
 
Boys 15 & Under 1200 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lutz, Eric                98 Elite Speed Trac       3:26.31   10   
  2 Smeeton, Ryan             98 Calgary Warr           3:29.87    8   
  3 Seasons, Graham           97 Caltaf                 3:35.08    6   
  4 Saayman, Jacques          97 NEAT                   3:45.41    5   
  5 Riek, Paul                97 Airdrie Aces           3:46.35    4   
  6 Setter, Dustin            98 Leduc Track            3:54.14    3   
  7 Nishimura, Ethan          98 Caltaf                 3:54.47    2   
  8 Vasanji, Sahad            97 Caltaf                 4:04.38    1   
 
Boys 15 & Under 2000 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smeeton, Ryan             98 Calgary Warr           6:17.76   10   
  2 Daniel, Stefan            97 U OF C Athle           6:18.72    8   
  3 Drever, Callum            97 Calgary Warr           6:31.53    6   
  4 Riek, Paul                97 Airdrie Aces           6:55.07    5   
 
Boys 15 & Under 100 Meter Hurdles 33"/8.5m Midget
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Thuna, Sean               97 Caltaf                   19.21  -1.3  10   
  2 Dhaliwal, Rav             98 Columbians               22.95  -1.3   8   
 
Boys 15 & Under 200 Meter Hurdles 30"/35m Midget
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Quarles, Josh             97 Calgary Spar             26.71  -1.3  10   
  2 Bridges, Makarthy         97 Leduc Track              27.18  -1.3   8   
  3 Sherman, Michael          97 Calgary Spar             27.95  -1.3   6   
  4 Wihak, Stephan            98 Calgary Spar             31.02  -1.3   5   
  5 Evans, Eric               98 Calgary Warr             31.90  -1.3   4   
 
Boys 15 & Under High Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Armeneau, Brent           97 Calgary Spar             1.66m   10   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66 1.69 
        O    O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Moench, Eithan            97 Olds Koinonia            1.60m    7   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 
        O    O    O   XO  XXX 
  2 Constable, Grayson        98 Lethbridge T             1.60m    7   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 
        O    O    O   XO  XXX 
  4 Calkins, Stephen          98 Caltaf                   1.50m    4.50
     1.45 1.50 1.55 
       XO    O  XXX 
  4 Kalmakoff, Nathan         97 Caltaf                   1.50m    4.50
     1.45 1.50 1.55 
        O  XXO  XXX 
  6 Hazen, Jacob              98 Caltaf                   1.45m    3   
     1.45 1.50 
      XXO  XXX 
 
Boys 15 & Under Long Jump Midget
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Armeneau, Brent           97 Calgary Spar             5.07m  -1.9  10   
     5.00m(-0.3) 4.73m(-1.6) 4.73m(-1.0) 5.01m(-2.8) 5.06m(-1.7) 5.07m(-1.9)
  2 Posyluzny, Brayden        97 Red Deer Tit             5.02m  -0.3   8   
     3.75m(-0.9) 5.02m(-0.3) 4.87m(-1.1) FOUL(-1.6) 3.34m(-2.3) 4.92m(-3.2)
  3 Biglioli, Giacomo         97 Calgary Spar             5.00m  -2.6   6   
     4.50m(-1.0) 4.47m(-0.8) 4.36m(-1.6) 4.31m(-1.7) 4.73m(-2.2) 5.00m(-2.6)
  4 Calkins, Stephen          98 Caltaf                   4.88m  -1.8   5   
     4.26m(-1.0) 4.16m(-2.3) 4.56m(-1.8) FOUL(-1.4) 4.88m(-1.8) 4.64m(-2.0)
  5 Hazen, Jacob              98 Caltaf                   4.45m  -1.8   4   
     4.45m(-1.8) 4.15m(-1.6) 4.45m(-2.8) 4.03m(-1.2) 4.42m(-2.8) 4.38m(-1.7)
  6 Riek, Paul                97 Airdrie Aces             4.40m  -1.9   3   
     4.40m(-1.9) 4.34m(-1.4) 4.06m(-1.5) 4.36m(-2.4) 4.32m(-2.3) 4.38m(-2.1)
  7 Thuna, Sean               97 Caltaf                   4.21m  -1.7   2   
     3.76m(-1.4) 4.17m(-1.2) 3.81m(-1.2) 4.12m(-1.7) 3.26m(-2.5) 4.21m(-1.7)
  8 Kalmakoff, Nathan         97 Caltaf                   4.11m  -1.7   1   
     4.04m(-1.9) 4.05m(-1.8) 4.11m(-1.7) FOUL(-1.7) FOUL(-1.2) FOUL(-1.5)
  9 Wihak, Stephan            98 Calgary Spar             4.10m  -2.4 
     FOUL(-1.2) 4.10m(-2.4) 2.88m(-0.8)         
 10 Moench, Eithan            97 Olds Koinonia            4.02m  -2.3 
     3.71m(-1.4) 4.02m(-2.3) 3.49m(-2.2)           
 11 Evans, Eric               98 Calgary Warr             3.84m  -1.3 
     3.78m(-1.9) 3.84m(-1.3) 3.79m(-1.8)           
 12 Pogoda, Zach              96 Olds Koinonia            3.82m  -1.4 
     FOUL(-2.2) FOUL(-1.9) 3.82m(-1.4)           
 13 Samson, Jordan            98 Calgary Warr             3.69m  -3.4 
     3.69m(-3.4) 2.73m(-1.0) 3.17m(-2.0)            
 14 Dicks, Jasper             98 Olds Koinonia            3.53m  -2.2 
     3.53m(-2.2) 3.53m(-1.1) 3.38m(-1.3)         
 15 Dhaliwal, Rav             98 Columbians               3.46m  -0.8 
     3.43m(-1.2) 3.46m(-0.8) x             
 
Boys 15 & Under Shot Put 4 KG Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Calkins, Stephen          98 Caltaf                  10.88m   10   
      10.46m  10.58m  10.88m  10.66m  10.38m  10.74m
  2 Huo, Jeremiah             97 Red Deer Tit            10.12m    8   
      9.78m  9.97m  10.12m  9.58m  9.77m  FOUL
  3 Posyluzny, Brayden        97 Red Deer Tit             9.79m    6   
      7.84m  FOUL  9.79m  FOUL  9.12m  FOUL
  4 Kalmakoff, Nathan         97 Caltaf                   8.99m    5   
      8.70m  8.95m  8.59m  8.99m  8.69m  8.67m
 
Boys 15 & Under Discus Throw 1 KG Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Posyluzny, Brayden        97 Red Deer Tit            37.62m   10   
      32.44m  PASS  FOUL  FOUL  37.62m  FOUL
  2 Kalmakoff, Nathan         97 Caltaf                  31.28m    8   
      31.28m  27.43m  25.98m  FOUL  27.18m  26.34m
  3 Pogoda, Zach              96 Olds Koinonia           24.88m    6   
      FOUL  22.30m  22.41m  24.88m  FOUL  23.86m
  4 Moench, Eithan            97 Olds Koinonia           22.63m    5   
      19.36m  19.35m  22.21m  21.93m  22.63m  FOUL
  5 Voglewede, Matt           98 Caltaf                  15.38m    4   
      FOUL  13.73m  15.08m  15.20m  15.38m  11.99m
  6 Dicks, Jasper             98 Olds Koinonia           14.25m    3   
      13.61m  13.86m  14.25m  13.88m  13.78m  13.45m
 
Boys 15 & Under Javelin Throw 600 g Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Huo, Jeremiah             97 Red Deer Tit            37.60m   10   
      FOUL  FOUL  33.31m  37.60m  34.45m  FOUL
  2 Kalmakoff, Nathan         97 Caltaf                  29.32m    8   
      29.32m  FOUL  23.20m  28.34m  29.20m  FOUL
  3 Posyluzny, Brayden        97 Red Deer Tit            27.71m    6   
      FOUL  21.95m  27.71m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Moench, Eithan            97 Olds Koinonia           23.25m    5   
      18.81m  FOUL  23.25m  FOUL  17.90m  FOUL
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 15&U 1000 Meter Run Midget Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf                 3:16.36     513
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 15&U 100 Meter Hurdles 33" Midget Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Huo, Jeremiah             97 Red Deer Tit             18.00  -1.6    396
  2 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf                   19.53  -1.6    268
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys 15&U High Jump Midget Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Huo, Jeremiah             97 Red Deer Tit             1.34m     276
     1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 
        P    P    O    O    P  XXX 
  2 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf                   1.28m     237
     1.25 1.28 1.31 
        O    O  XXX 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys 15&U Long Jump Midget Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Huo, Jeremiah             97 Red Deer Tit             5.36m   1.0    453
     5.36m(1.0) FOUL(1.2) 5.32m(2.1)            
  2 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf                   3.98m   1.9    203
     FOUL(1.5) 3.98m(1.9) 3.67m(1.0)            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys 15&U Shot Put 4kg Midget Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Huo, Jeremiah             97 Red Deer Tit            10.70m     528
      10.06m  10.70m  9.42m            
  2 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf                   7.79m     354
      7.66m  7.79m  7.53m            
 
Boys 15 & Under Outdoor Pentathlon Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf                    1575   10   
 
Boys 13 & Under 80 Meter Dash Bantam
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Chalupiak, Scott          99 Airdrie Aces             11.04   NWI  1  10   
  2 Payne, Isaiah             00 Columbians               11.12   NWI  3   8   
  3 Shokoohi, Mehrdad         99 Caltaf                   11.19   NWI  3   6   
  4 Alade, Jefferson          00 Columbians               11.42   NWI  2   5   
  5 McLeod, Austin            99 Red Deer Tit             11.57   NWI  3   4   
  6 Stilman, Regev            99 Calgary Olympic          11.67   NWI  1   3   
  7 Troschke, Andreas         99 Split City S             11.70   NWI  1   2   
  8 Calkins, Nathan           00 Caltaf                   11.89   NWI  1   1   
  9 Zaran, Quinn              00 Calgary Spar             11.97   NWI  2 
 10 Sleik, Adam               99 Airdrie Aces             12.11   NWI  2 
 11 Hazen, William            00 Caltaf                   12.25   NWI  2 
 12 Zachary, Ryan             99 Airdrie Aces             12.48   NWI  2 
 13 Burkart, Jonah            99 Caltaf                   12.55   NWI  1 
 14 Price, Payton             00 Calgary Warr             12.67   NWI  3 
 15 Fullam, Kiernan           00 Unattached A             12.73   NWI  2 
 16 Vasanji, Adeem            00 Caltaf                   12.88   NWI  2 
 17 Ratudradra, Zion          00 Passtrak                 13.09   NWI  1 
 18 Galey, Austin             00 Caltaf                   13.33   NWI  3 
 19 Baron, Alistair           00 Airdrie Aces             13.64   NWI  3 
 20 Kuhnert, Garrett          00 Leduc Track              13.67   NWI  2 
 -- O'Yeung, Brennan          99 Unattached A                DQ   NWI  1  Rule 163.3
 
Boys 13 & Under 150 Meter Dash Bantam
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Payne, Isaiah             00 Columbians               20.06  -2.8  1  10   
  2 Chalupiak, Scott          99 Airdrie Aces             20.07  -2.8  1   8   
  3 Alade, Jefferson          00 Columbians               20.92  -2.8  1   6   
  4 Stilman, Regev            99 Calgary Olympic          21.13  -2.8  1   5   
  5 Troschke, Andreas         99 Split City S             21.72   NWI  3   4   
  6 Calkins, Nathan           00 Caltaf                   21.98  -1.9  2   3   
  7 Sleik, Adam               99 Airdrie Aces             22.02  -2.8  1   2   
  8 Zaran, Quinn              00 Calgary Spar             22.75   NWI  3   1   
  9 Price, Payton             00 Calgary Warr             22.99  -2.8  1 
 10 Ratudradra, Zion          00 Passtrak                 23.44  -1.9  2 
 11 Laramee, Christian        99 NEAT                     23.90  -1.9  2 
 12 Vasanji, Adeem            00 Caltaf                   24.44  -1.9  2 
 13 Galey, Austin             00 Caltaf                   24.88   NWI  3 
 14 Kuhnert, Garrett          00 Leduc Track              24.90  -1.9  2 
 15 Baron, Alistair           00 Airdrie Aces             25.22  -1.9  2 
 
Boys 13 & Under 800 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chalupiak, Scott          99 Airdrie Aces           2:14.71   10   
  2 Alade, Jefferson          00 Columbians             2:23.80    8   
  3 Stilman, Regev            99 Calgary Olympic        2:25.14    6   
  4 Sleik, Adam               99 Airdrie Aces           2:31.87    5   
  5 Ratudradra, Zion          00 Passtrak               2:35.77    4   
  6 Payne, Isaiah             00 Columbians             2:45.23    3   
  7 Zachary, Ryan             99 Airdrie Aces           2:47.07    2   
  8 Lympany, Callum           99 Dinos Youth T&F        2:48.59    1   
  9 Price, Payton             00 Calgary Warr           2:50.63  
 10 Kuhnert, Garrett          00 Leduc Track            2:54.30  
 11 Baron, Alistair           00 Airdrie Aces           2:57.09  
 
Boys 13 & Under 1200 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chalupiak, Scott          99 Airdrie Aces           3:36.24   10   
  2 Alade, Jefferson          00 Columbians             3:58.34    8   
  3 Sleik, Adam               99 Airdrie Aces           4:00.59    6   
  4 Ratudradra, Zion          00 Passtrak               4:10.66    5   
  5 Fullam, Kiernan           00 Unattached A           4:13.57    4   
  6 Burkart, Jonah            99 Caltaf                 4:16.22    3   
  7 Price, Payton             00 Calgary Warr           4:26.98    2   
  8 Laramee, Christian        99 NEAT                   4:28.05    1   
  9 Lympany, Callum           99 Dinos Youth T&F        4:39.07  
 10 Baron, Alistair           00 Airdrie Aces           4:47.69  
 -- McLeod, Austin            99 Red Deer Tit               DNF  
 
Boys 13 & Under 80 Meter Hurdles 30"/12m/7.5m Bantam
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Chalupiak, Scott          99 Airdrie Aces             13.87  -2.9  1  10   
  2 Payne, Isaiah             00 Columbians               14.80  -2.9  1   8   
  3 Sleik, Adam               99 Airdrie Aces             14.87  -2.9  1   6   
  4 Zachary, Ryan             99 Airdrie Aces             15.24  -2.9  1   5   
  5 Stilman, Regev            99 Calgary Olympic          15.53  -2.9  1   4   
  6 Troschke, Andreas         99 Split City S             17.08  -2.2  2   3   
  7 Ratudradra, Zion          00 Passtrak                 17.26  -2.2  2   2   
  8 Fullam, Kiernan           00 Unattached A             17.31  -2.2  2   1   
  9 Baron, Alistair           00 Airdrie Aces             17.69  -2.2  2 
 10 Laramee, Christian        99 NEAT                     18.10  -2.2  2 
 11 Price, Payton             00 Calgary Warr             19.31  -2.9  1 
 
Boys 13 & Under 200 Meter Hurdles 30"/35m Bantam
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Chalupiak, Scott          99 Airdrie Aces             31.08  -4.5  1  10   
  2 Alade, Jefferson          00 Columbians               31.30  -3.9  2   8   
  3 Sleik, Adam               99 Airdrie Aces             33.13  -4.5  1   6   
  4 Zachary, Ryan             99 Airdrie Aces             34.36  -4.5  1   5   
  5 Ratudradra, Zion          00 Passtrak                 36.05  -3.9  2   4   
  6 Laramee, Christian        99 NEAT                     36.81  -4.5  1   3   
  7 Baron, Alistair           00 Airdrie Aces             37.05  -3.9  2   2   
  8 Troschke, Andreas         99 Split City S             38.40  -4.5  1   1   
  9 Price, Payton             00 Calgary Warr             38.73  -3.9  2 
 
Boys 13 & Under High Jump Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Payne, Isaiah             00 Columbians               1.44m   10   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.41 1.44 
        O    O    O    O    O    O    O    O    O   XO    O 
  2 Zachary, Ryan             99 Airdrie Aces             1.38m    7   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.41 
        O    O    O    O    O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Sleik, Adam               99 Airdrie Aces             1.38m    7   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.41 
        O    O    O    O    O    O   XO    O    O  XXX 
  4 Chalupiak, Scott          99 Airdrie Aces            J1.38m    5   
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.41 
        O    O    O    O    O    O    O  XXO    O  XXX 
  5 Calkins, Nathan           00 Caltaf                   1.25m    2.50
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  5 Stilman, Regev            99 Calgary Olympic          1.25m    2.50
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    O    O    O    O    O  XXX 
  5 Ratudradra, Zion          00 Passtrak                 1.25m    2.50
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  5 Alade, Jefferson          00 Columbians               1.25m    2.50
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  9 Troschke, Andreas         99 Split City S            J1.25m  
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
 10 Laramee, Christian        99 NEAT                     1.15m  
     0.90 1.00 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO   XO  XXX 
 11 Kuhnert, Garrett          00 Leduc Track             J1.15m  
     1.15 1.20 
       XO  XXX 
 12 Price, Payton             00 Calgary Warr             1.10m  
     0.90 1.00 1.10 1.15 
        O    O    O  XXX 
 13 Vasanji, Adeem            00 Caltaf                  J1.10m  
     0.90 1.00 1.10 1.15 
        O    O   XO  XXX 
 14 Galey, Austin             00 Caltaf                   1.00m  
     0.90 1.00 1.10 
        O    O  XXX 
 
Boys 13 & Under Long Jump Bantam
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Payne, Isaiah             00 Columbians               4.88m   NWI  10   
     4.88m(NWI) 4.88m(NWI) 4.80m(NWI)            
  2 Hazen, William            00 Caltaf                   4.47m   NWI   8   
     FOUL      3.51m(NWI) 4.47m(NWI)            
  3 Shokoohi, Mehrdad         99 Caltaf                   4.37m   NWI   6   
     FOUL      FOUL      4.37m(NWI)            
  4 Troschke, Andreas         99 Split City S             4.26m   NWI   5   
     4.26m(NWI) 4.09m(NWI) FOUL              
  5 McLeod, Austin            99 Red Deer Tit             4.25m   NWI   4   
     FOUL      4.25m(NWI) FOUL                 
  6 Alade, Jefferson          00 Columbians               4.24m   NWI   3   
     4.24m(NWI) 3.71m(NWI) 3.81m(NWI)           
  7 Sleik, Adam               99 Airdrie Aces            J4.24m   NWI   2   
     4.21m(NWI) 4.24m(NWI) 4.17m(NWI)           
  8 Calkins, Nathan           00 Caltaf                   4.02m   NWI   1   
     3.64m(NWI) 3.95m(NWI) 4.02m(NWI)           
  9 Zachary, Ryan             99 Airdrie Aces             3.95m   NWI 
     3.53m(NWI) 3.95m(NWI) 3.78m(NWI)         
 10 Burkart, Jonah            99 Caltaf                   3.87m   NWI 
     3.87m(NWI) 3.56m(NWI) 3.86m(NWI)            
 11 Ratudradra, Zion          00 Passtrak                 3.85m   NWI 
     3.85m(NWI) 3.71m(NWI) 3.74m(NWI)            
 12 Stilman, Regev            99 Calgary Olympic          3.82m   NWI 
     FOUL      3.82m(NWI) FOUL                
 13 Laramee, Christian        99 NEAT                     3.75m   NWI 
     3.74m(NWI) 3.64m(NWI) 3.75m(NWI)            
 14 Price, Payton             00 Calgary Warr             3.56m   NWI 
     3.10m(NWI) 3.56m(NWI) FOUL                 
 15 Vasanji, Adeem            00 Caltaf                   3.43m   NWI 
     3.36m(NWI) 3.21m(NWI) 3.43m(NWI)           
 16 Fullam, Kiernan           00 Unattached A             3.35m   NWI 
     3.35m(NWI) FOUL                    
 17 Galey, Austin             00 Caltaf                   3.24m   NWI 
     3.22m(NWI) 3.24m(NWI) FOUL                 
 18 Kuhnert, Garrett          00 Leduc Track              3.10m   NWI 
     3.10m(NWI) 2.89m(NWI) FOUL                 
 
Boys 13 & Under Shot Put 3 KG Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zachary, Ryan             99 Airdrie Aces             7.94m   10   
      7.86m  7.61m  7.94m         
  2 Troschke, Andreas         99 Split City S             7.59m    8   
      7.58m  7.59m  7.31m         
  3 Laramee, Christian        99 NEAT                     7.56m    6   
      6.97m  6.67m  7.56m         
  4 Payne, Isaiah             00 Columbians               7.16m    5   
      7.06m  7.16m  6.91m         
  5 Alade, Jefferson          00 Columbians               7.08m    4   
      7.08m  6.50m  6.82m         
  6 Calkins, Nathan           00 Caltaf                   7.04m    3   
      6.21m  7.04m  6.97m         
  7 Vasanji, Adeem            00 Caltaf                   6.72m    2   
      6.72m  6.72m  FOUL         
  8 Ratudradra, Zion          00 Passtrak                 6.31m    1   
      5.67m  6.04m  6.31m         
  9 Price, Payton             00 Calgary Warr             6.29m  
      5.18m  5.65m  6.29m         
 10 Stilman, Regev            99 Calgary Olympic          6.24m  
      5.89m  6.15m  6.24m           
 11 Hazen, William            00 Caltaf                   5.99m  
      5.26m  5.99m  FOUL         
 
Boys 13 & Under Discus Throw 750g Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Payne, Isaiah             00 Columbians              22.38m   10   
      22.38m  17.08m  17.05m         
  2 Zachary, Ryan             99 Airdrie Aces            21.88m    8   
      18.35m  21.88m  17.04m         
  3 Chalupiak, Scott          99 Airdrie Aces            20.04m    6   
      19.42m  19.87m  20.04m         
  4 O'Yeung, Brennan          99 Unattached A            19.37m    5   
      FOUL  16.36m  19.37m         
  5 Vasanji, Adeem            00 Caltaf                  19.18m    4   
      17.09m  19.18m  FOUL         
  6 Stilman, Regev            99 Calgary Olympic         17.57m    3   
      17.57m  16.33m  FOUL         
  7 Hazen, William            00 Caltaf                  16.81m    2   
      FOUL  16.81m  16.12m         
  8 Alade, Jefferson          00 Columbians              16.35m    1   
      14.35m  FOUL  16.35m         
  9 Price, Payton             00 Calgary Warr            16.33m  
      15.93m  16.33m  14.03m         
 10 Ratudradra, Zion          00 Passtrak                16.13m  
      13.30m  15.33m  16.13m         
 11 Laramee, Christian        99 NEAT                    15.90m  
      15.90m  15.28m  FOUL           
 12 McLeod, Austin            99 Red Deer Tit            15.59m  
      11.82m  14.27m  15.59m         
 13 Calkins, Nathan           00 Caltaf                  15.56m  
      FOUL  15.56m  FOUL         
 14 Troschke, Andreas         99 Split City S            15.25m  
      13.45m  14.56m  15.25m         
 15 Galey, Austin             00 Caltaf                  12.65m  
      12.65m  11.42m  11.95m         
 16 Kuhnert, Garrett          00 Leduc Track             12.62m  
      FOUL  12.62m  FOUL         
 
Boys 11 & Under 60 Meter Dash Peewee
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Payne, Noah               01 Columbians                8.80   NWI  10   
  2 Greenidge, Jalen          01 Airdrie Aces              9.39   NWI   8   
  3 Pritchard, Reid           01 Calgary Spar              9.98   NWI   6   
  4 Frankow, Thomas           02 Unattached A             10.46   NWI   5   
  5 Lawrence, Cian            04 Red Deer Tit             10.78   NWI   4   
  6 Frenette, Cameron         02 Red Deer Tit             11.79   NWI   3   
  7 Ratudradra, Mosese        03 Passtrak                 12.34   NWI   2   
 
Boys 11 & Under 150 Meter Dash Peewee
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Payne, Noah               01 Columbians               21.69   NWI  10   
  2 Greenidge, Jalen          01 Airdrie Aces             23.69   NWI   8   
  3 Bole, Connor              02 Leduc Track              24.09   NWI   6   
  4 Pritchard, Reid           01 Calgary Spar             24.99   NWI   5   
  5 Lawrence, Cian            04 Red Deer Tit             28.47   NWI   4   
  6 Frenette, Cameron         02 Red Deer Tit             30.16   NWI   3   
  7 Ratudradra, Mosese        03 Passtrak                 31.73   NWI   2   
 
Boys 11 & Under 600 Meter Run Peewee
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bole, Connor              02 Leduc Track            2:00.16   10   
  2 Payne, Noah               01 Columbians             2:05.04    8   
  3 Wetmore, Isaac            01 Airdrie Aces           2:07.12    6   
  4 Greenidge, Jalen          01 Airdrie Aces           2:18.89    5   
  5 Ratudradra, Mosese        03 Passtrak               2:52.00    4   
 
Boys 11 & Under 1000 Meter Run Peewee
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bole, Connor              02 Leduc Track            3:40.63   10   
  2 Wetmore, Isaac            01 Airdrie Aces           3:56.96    8   
  3 Frankow, Thomas           02 Unattached A           3:58.19    6   
  4 Payne, Noah               01 Columbians             4:01.57    5   
  5 Ratudradra, Mosese        03 Passtrak               5:04.92    4   
 
Boys 11 & Under Long Jump Peewee
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Payne, Noah               01 Columbians               4.26m   NWI  10   
     4.26m(NWI) 4.24m(NWI) 4.23m(NWI)         
  2 Greenidge, Jalen          01 Airdrie Aces             4.12m   NWI   8   
     3.19m(NWI) 3.95m(NWI) 4.12m(NWI)           
  3 Pritchard, Reid           01 Calgary Spar             3.70m   NWI   6   
     3.70m(NWI) 3.24m(NWI) 3.06m(NWI)            
  4 Frankow, Thomas           02 Unattached A             3.33m   NWI   5   
     3.27m(NWI) 3.33m(NWI) 3.08m(NWI)           
  5 Lawrence, Cian            04 Red Deer Tit             3.21m   NWI   4   
     3.20m(NWI) 3.10m(NWI) 3.21m(NWI)            
  6 Ratudradra, Mosese        03 Passtrak                 2.60m   NWI   3   
     2.48m(NWI) 2.34m(NWI) 2.60m(NWI)           
 
Boys 11 & Under Shot Put 2KG Peewee
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Payne, Noah               01 Columbians               5.83m   10   
      5.77m  5.83m  5.50m           
  2 Greenidge, Jalen          01 Airdrie Aces             5.54m    8   
      4.96m  5.15m  5.54m           
  3 Bole, Connor              02 Leduc Track              5.41m    6   
      4.37m  5.15m  5.41m            
  4 Lawrence, Cian            04 Red Deer Tit             4.73m    5   
      3.99m  FOUL  4.73m           
  5 Ratudradra, Mosese        03 Passtrak                 4.29m    4   
      3.97m  4.29m  4.11m            
 
Boys 11 & Under Discus Throw 750g Peewee
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Payne, Noah               01 Columbians              13.43m   10   
      FOUL  11.56m  13.43m            
  2 Greenidge, Jalen          01 Airdrie Aces            11.85m    8   
      10.71m  11.85m  11.64m           
  3 Ratudradra, Mosese        03 Passtrak                 9.66m    6   
      9.09m  9.66m  9.31m           
  4 Frankow, Thomas           02 Unattached A             8.56m    5   
      FOUL  8.56m  FOUL           
  5 Lawrence, Cian            04 Red Deer Tit             7.44m    4   
      FOUL  7.44m  FOUL            
 
Boys 11 & Under Other Standing LJ Peewee
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Payne, Noah               01 Columbians               2.12m   10   
      2.04m  2.12m  2.01m         
  2 Pritchard, Reid           01 Calgary Spar             2.00m    8   
      1.96m  2.00m  1.93m         
  3 Bole, Connor              02 Leduc Track              1.85m    6   
      1.39m  1.79m  1.85m         
  4 Lawrence, Cian            04 Red Deer Tit             1.65m    5   
      1.54m  1.65m  1.53m            
  5 Frenette, Cameron         02 Red Deer Tit             1.37m    4   
      1.34m  1.29m  1.37m           
  6 Ratudradra, Mosese        03 Passtrak                 1.25m    3   
      FOUL  1.09m  1.25m         
 
Men 20+ 100 Meter Dash T 42
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Connor, Earl              76 Unattached A             13.45  -1.6 
 
Men 18+ 100 Meter Dash Senior
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Effah, Sam                88 U OF C Athle             10.84Q -1.9  1 
  2 Smith, Oluseyi            87 Unattached Ontar         10.99Q -4.7  2 
  3 Williams, Benjamin        92 Voleo Athlet             11.14Q -2.6  3 
  4 Rolle, Antonio            82 Voleo Athlet             11.31Q -3.7  4 
  5 Clark, Adam               90 U OF C Athle             11.28q -1.9  1 
  6 Rynn, Isaac               89 Caltaf                   11.34q -1.9  1 
  7 Ohrt, Shane               93 Columbians               11.36q -3.7  4 
  8 Charles, Ricardo          88 U OF C Athle             11.37q -1.9  1 
  9 King-McKenzie, Michael    94 Columbians               11.46q -4.7  2 
 10 Minton, Corey             91 U OF C Athle             11.56q -3.7  4 
 11 Hartling, Dylan           94 Columbians               11.57q -3.7  4 
 12 Schaeffer, Matthew        93 U OF C Athle             11.61q -2.6  3 
 13 Bury-Jones, Arthur Stewa  89 U OF C Athle             11.75q -2.6  3 
 14 Bymoan, Alex              93 Calgary Inte             11.83q -4.7  2 
 15 Sandford, Conor           92 Unattached A             11.83q -4.7  2 
 16 Clark, Steven             91 Caltaf                   11.86q -2.6  3 
 17 Williams, Tyrone          89 U OF C Athle             11.93  -3.7  4 
 18 Ezeta, Mariano            93 Calgary Spar             11.98  -3.7  4 
 19 Gallimore, Richard        89 Calgary Spar             12.15  -3.7  4 
 20 Saeed, Osama              83 Calgary Spar             12.39  -1.9  1 
 21 Dupuis, Eric              93 Unattached A             12.67  -4.7  2 
 22 Dunlop, Benjamin          94 Calgary Olympic          12.68  -1.9  1 
 23 Sandau, Jared             90 U OF C Athle             12.81  -4.7  2 
 24 Posyluzny, Darren         68 Red Deer Tit             12.84  -2.6  3 
 25 Trapp, Robert             61 Columbians               13.87  -4.7  2 
 26 Johnson, Cory             74 Caltaf                   15.76  -2.6  3 
 -- Payne, Greg               61 Calgary Spar               DNF  -2.6  3 
 -- Barrios, Willy            91 Red Deer Tit                DQ  -3.7  4  Rule 162.7
 
Men 18+ 100 Meter Dash Senior
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Effah, Sam                88 U OF C Athle             10.59  -2.1  1  10   
  2 Smith, Oluseyi            87 Unattached Ontar         10.66  -2.1  1   8   
  3 Williams, Benjamin        92 Voleo Athlet             11.03  -2.1  1   6   
  4 Rolle, Antonio            82 Voleo Athlet             11.17  -2.1  1   5   
  5 King-McKenzie, Michael    94 Columbians               11.20  -2.1  1   4   
  6 Ohrt, Shane               93 Columbians               11.23  -2.1  1   3   
  7 Charles, Ricardo          88 U OF C Athle             11.36  -2.1  1   2   
  8 Hartling, Dylan           94 Columbians               11.37  -2.7  2   1   
  9 Minton, Corey             91 U OF C Athle             11.43  -2.1  1 
 10 Schaeffer, Matthew        93 U OF C Athle             11.62  -2.7  2 
 11 Bymoan, Alex              93 Calgary Inte             11.62  -2.7  2 
 12 Sandford, Conor           92 Unattached A             11.67  -2.7  2 
 13 Bury-Jones, Arthur Stewa  89 U OF C Athle             11.68  -2.7  2 
 14 Clark, Steven             91 Caltaf                   11.80  -2.7  2 
 
Men 18+ 200 Meter Dash Senior
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ohrt, Shane               93 Columbians               21.84Q -1.2  2 
  2 Charles, Ricardo          88 U OF C Athle             21.96Q -0.3  3 
  3 King-McKenzie, Michael    94 Columbians               22.14Q -0.9  1 
  4 Lim, Kevin                88 U OF C Athle             22.18Q -0.5  4 
  5 Williams, Benjamin        92 Voleo Athlet             21.85q -1.2  2 
  6 Rolle, Antonio            82 Voleo Athlet             22.20q -0.5  4 
  7 Clark, Adam               90 U OF C Athle             22.34q -0.3  3 
  8 Fedyk, Alex               94 Saskatoon T&F            22.39q -1.2  2 
  9 Bullen, Brayden           93 Calgary Inte             22.72q -0.3  3 
 10 Rynn, Isaac               89 Caltaf                   22.77q -0.3  3 
 11 Breski, Josh              91 U OF C Athle             22.82q -0.9  1 
 12 Mayer, Bastian            90 U OF C Athle             22.91q -0.9  1 
 13 Miletic, Goran            89 Edmonton Thu             22.93q -0.5  4 
 14 Schaeffer, Matthew        93 U OF C Athle             23.08q -1.2  2 
 15 Ezeta, Mariano            93 Calgary Spar             23.15q -1.2  2 
 16 Sandford, Conor           92 Unattached A             23.18q -0.5  4 
 17 Williams, Tyrone          89 U OF C Athle             23.36  -1.2  2 
 18 Clark, Steven             91 Caltaf                   23.68  -0.5  4 
 19 Hartling, Dylan           94 Columbians               23.91  -0.3  3 
 20 Kellner, Thomas           94 Caltaf                   24.13  -0.9  1 
 21 Krolikowski, MACIEK       91 U OF C Athle             24.22  -0.5  4 
 22 Gaertner, Christopher     91 Columbians               24.29  -0.9  1 
 23 Dunlop, Benjamin          94 Calgary Olympic          25.22  -1.2  2 
 24 Trapp, Robert             61 Columbians               27.17  -0.3  3 
 25 Johnson, Cory             74 Caltaf                   32.72  -0.5  4 
 
Men 18+ 200 Meter Dash Senior
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Ohrt, Shane               93 Columbians               21.89  -2.6  1  10   
  2 Williams, Benjamin        92 Voleo Athlet             21.97  -2.6  1   8   
  3 King-McKenzie, Michael    94 Columbians               22.13  -2.6  1   6   
  4 Lim, Kevin                88 U OF C Athle             22.23  -2.6  1   5   
  5 Charles, Ricardo          88 U OF C Athle             22.35  -2.6  1   4   
  6 Rolle, Antonio            82 Voleo Athlet             22.37  -2.6  1   3   
  7 Breski, Josh              91 U OF C Athle             22.47  -0.8  2   2   
  8 Clark, Adam               90 U OF C Athle             22.49  -2.6  1   1   
  9 Fedyk, Alex               94 Saskatoon T&F            22.53  -2.6  1 
 10 Rynn, Isaac               89 Caltaf                   22.67  -0.8  2 
 11 Mayer, Bastian            90 U OF C Athle             22.76  -0.8  2 
 12 Ezeta, Mariano            93 Calgary Spar             23.24  -0.8  2 
 
Men 18+ 400 Meter Dash Senior
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fedyk, Alex               94 Saskatoon T&F            48.17   1  10   
  2 Lim, Kevin                88 U OF C Athle             48.17   1   8   
  3 Home, Mitchell            92 Capital City             48.67   1   6   
  4 Kimick, Evan              89 U OF C Athle             49.11   1   5   
  5 Smithers, Cameron         90 Unattached Ontar         49.49   1   4   
  6 Arychuk, Stephen          93 Columbians               49.96   2   3   
  7 Ivan, Alexander           94 Caltaf                   50.09   1   2   
  8 Breski, Josh              91 U OF C Athle             50.47   2   1   
  9 Mayer, Bastian            90 U OF C Athle             50.74   2 
 10 King, Garrett             93 U OF C Athle             50.78   1 
 11 Bury-Jones, Arthur Stewa  89 U OF C Athle             51.48   3 
 12 Gallimore, Richard        89 Calgary Spar             51.68   3 
 13 Ilkiw, Kristofor          93 Columbians               52.04   2 
 14 Sportak, Kenton           91 U OF C Athle             52.66   2 
 15 Elford, Adam              88 U OF C Athle             53.13   2 
 16 Witty, Luc                91 U OF C Athle             53.43   3 
 17 Gaertner, Christopher     91 Columbians               53.52   2 
 18 Kellner, Thomas           94 Caltaf                   53.56   2 
 19 Ebeling, Kurt             93 U OF C Athle             54.24   3 
 20 Clements, Bryce           94 Caltaf                   54.35   3 
 21 Bettac, Sean              94 Red Deer Tit             54.94   3 
 22 Matulionis, Justin        93 U OF C Athle             55.74   3 
 
Men 18+ 800 Meter Run Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holm, David               86 Calgary Inte           1:50.86   10   
  2 Theriault, Madison        88 Caltaf                 1:51.76    8   
  3 Russell, Ryan             88 Calgary Inte           1:52.07    6   
  4 Kimick, Evan              89 U OF C Athle           1:54.83    5   
  5 Quick, Michael            95 Calgary Spar           1:57.74    4   
  6 Neal, Sam                 93 Calgary Inte           1:58.04    3   
  7 Elford, Adam              88 U OF C Athle           1:58.13    2   
  8 Hacking, Donovan          92 Edmonton Thu           1:58.43    1   
  9 Sportak, Kenton           91 U OF C Athle           1:59.52  
 10 Ilkiw, Kristofor          93 Columbians             2:00.62  
 11 Falk, David               88 Edmonton Thu           2:01.69  
 12 Witty, Luc                91 U OF C Athle           2:03.52  
 13 Deforge, Brendan          94 Edmonton Har           2:06.92  
 14 Bettac, Sean              94 Red Deer Tit           2:07.25  
 15 McConnell, Graeme         94 U OF C Athle           2:07.92  
 16 Aucoin, Curtis            93 Edmonton Thu           2:12.87  
 17 Moench, Karleton          93 Olds Koinonia          2:28.63  
 
Men 18+ 1500 Meter Run Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Tyler              94 Leduc Track            3:55.13   10   
  2 Theriault, Madison        88 Caltaf                 3:55.48    8   
  3 Bickley, Brad             91 U OF C Athle           3:56.46    6   
  4 Russell, Ryan             88 Calgary Inte           4:00.44    5   
  5 Hadfield, Gareth          92 Caltaf                 4:00.74    4   
  6 Quick, Michael            95 Calgary Spar           4:01.04    3   
  7 Pernel, Thomas            89 U OF C Athle           4:02.67    2   
  8 Roske, Travis             91 Excell Athletica       4:06.16    1   
  9 Wiebe, Eric               88 Running Room           4:10.55  
 10 McDonald, Kieran          94 Unattached A           4:13.39  
 11 Hacking, Donovan          92 Edmonton Thu           4:13.90  
 12 Falk, David               88 Edmonton Thu           4:15.86  
 13 Fitzgibbon, Chris         94 Caltaf                 4:17.10  
 14 Aucoin, Curtis            93 Edmonton Thu           4:21.98  
 15 Foster, Sean              94 Caltaf                 4:23.13  
 16 Norminton, Matthew        77 Running Room           4:25.46  
 17 Galea, Matthew            93 Caltaf                 4:26.75  
 18 Kondro, Mike              93 U OF C Athle           4:27.24  
 19 Kondro, Doug              93 U OF C Athle           4:31.98  
 20 Deforge, Brendan          94 Edmonton Har           4:32.34  
 21 Wiley, Bryn               94 U OF C Athle           4:35.15  
 22 Martin, Nicolas           90 Running Room           4:36.36  
 23 DeBaisio, Thomas          93 U OF C Athle           4:38.96  
 24 Bartos, Alan              78 U OF C Athle           4:39.71  
 25 Moench, Karleton          93 Olds Koinonia          5:16.93  
 26 Pierzchajlo, Mark         88 U OF C Athle           5:23.60  
 27 Davies, Roger             35 Calgary Road           6:21.49  
 
Men 18+ 110 Meter Hurdles 42" Senior
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Tasker, Ryan              91 U OF C Athle             15.46  -2.2  10   
  2 Goodwin, Lyndon           92 U OF C Athle             15.90  -2.2   8   
  3 Clark, Steven             91 Caltaf                   16.70  -2.2   6   
 
Men 18+ 400 Meter Hurdles 36" Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smithers, Cameron         90 Unattached Ontar         54.57   10   
  2 Arychuk, Stephen          93 Columbians               55.84    8   
  3 Dragicevic, Daniel        94 U OF C Athle           1:00.42    6   
  4 Clements, Bryce           94 Caltaf                 1:00.60    5   
 -- Joseph, Nigel             86 Calgary Inte               DNF  
 
Men 18+ High Jump Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Collins, Patrick          91 U OF C Athle             1.95m   10   
     1.85 1.90 1.95 2.00 
        O    O    O  XXX 
  2 Urbanczyk, Greg           76 Calgary Spar             1.85m    8   
     1.75 1.85 1.90 
       XO   XO  XXX 
 -- McLeod, Scott             76 Unattached A                NH  
     1.50 
      XXX 
 
Men 18+ Pole Vault Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kowalko, Lukas            91 Calgary Spar             4.30m   10   
     3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 4.40 
        P    P   XO    O    O  XXX 
  2 Goodwin, Lyndon           92 U OF C Athle             4.15m    8   
     3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 
        P    P    P    O  XXX 
  3 Cunningham, Marcus        86 Edmonton Int             4.00m    6   
     3.70 3.85 4.00 4.15 
        O   XO    O  XXX 
 -- O'Geil, Luke              93 U OF C Athle                NH  
     3.70 3.85 4.00 
        P    P  XXX 
 
Men 18+ Long Jump Senior
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Johnston, Trent           90 U OF C Athle             6.44m  -1.4  10   
     6.15m(-1.3) FOUL(-1.8) 6.44m(-1.4) 6.43m(-2.9) FOUL(-1.6) 6.39m(-1.8)
  2 Dupuis, Eric              93 Unattached A             6.22m  -0.3   8   
     6.22m(-0.3) FOUL(-1.5) FOUL      4.51m(-1.3) FOUL(-2.1) 5.83m(-1.4)
  3 Joseph, Nigel             86 Calgary Inte             6.11m  -2.9   6   
     5.92m(-1.1) 6.11m(-2.9) 6.10m(-2.4) FOUL(-0.8) 5.99m(-1.6) FOUL(-2.1)
  4 Minton, Corey             91 U OF C Athle             6.07m  -1.4   5   
     5.79m(-1.1) FOUL      FOUL      5.73m(-3.1) 5.85m(-2.3) 6.07m(-1.4)
  5 Laramee, Eric             94 NEAT                     6.02m  -1.3   4   
     3.60m(-2.5) 2.93m(-1.8) FOUL(-0.4) 5.86m(-1.9) 6.02m(-1.3) 5.97m(-2.5)
  6 Booth, Riley              91 U OF C Athle             5.86m  -0.7   3   
     5.85m(-0.9) FOUL(-2.0) 5.75m(-1.9) 5.86m(-0.7) 5.81m(-1.5) 5.85m(-2.5)
  7 Cook, David               90 U OF C Athle             5.84m  -2.8   2   
     5.84m(-2.8) 2.16m(-1.4) FOUL(-2.6) 5.61m(-1.8) FOUL      FOUL     
  8 Barrios, Willy            91 Red Deer Tit             5.70m  -1.7   1   
     FOUL      FOUL      FOUL      5.42m(-1.8) 5.70m(-1.7) 5.64m(-0.9)
 
Men 18+ Triple Jump Senior
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Booth, Riley              91 U OF C Athle            13.45m   1.9  10   
     13.16m(1.4) 13.45m(1.9) 13.33m(1.9) FOUL(-0.9) 11.84m(-0.1) 11.94m(1.0)
  2 Minton, Corey             91 U OF C Athle           J13.45m  -1.2   8   
     FOUL(0.6) FOUL(2.2) FOUL(1.4) FOUL(1.6) FOUL(-1.4) 13.45m(-1.2)
  3 Dupuis, Eric              93 Unattached A            13.08m   4.6   6   
     13.08m(4.6) 12.86m(0.7) 13.02m(4.0) 12.62m(-0.3) 12.60m(-0.5) 12.97m(+0.0)
  4 Johnston, Trent           90 U OF C Athle            12.70m  -0.8   5   
     11.35m(1.3) 12.52m(1.0) 12.38m(-0.1) FOUL(-0.4) 12.43m(+0.0) 12.70m(-0.8)
  5 Laramee, Eric             94 NEAT                    12.50m   0.5   4   
     FOUL(1.0) 12.50m(0.5) FOUL(2.5) 12.43m(2.0) FOUL(-2.1) FOUL(-1.6)
  6 Bettac, Sean              94 Red Deer Tit            12.27m  -1.2   3   
     11.33m(0.5) FOUL(2.3) 12.01m(2.1) 12.19m(0.7) 12.27m(-1.2) FOUL(-0.9)
  7 Barrios, Willy            91 Red Deer Tit            12.17m   0.8   2   
     11.62m(1.4) 11.69m(1.0) 12.17m(0.8) FOUL(-0.4) FOUL(-1.4) FOUL(+0.0)
 
Men 18+ Shot Put 7.26 KG Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Link, Steven              91 U OF C Athle            13.80m   10   
      12.07m  13.80m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men 18+ Discus Throw 2 KG Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Link, Steven              91 U OF C Athle            40.58m   10   
      37.97m  FOUL  40.58m  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Urbanczyk, Greg           76 Calgary Spar            36.10m    8   
      32.98m  36.10m  33.70m  FOUL  FOUL  32.76m
 
Men 18+ Hammer Throw 7.26 KG Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaPierre, Jarom           77 Airdrie Aces            47.22m   10   
      47.22m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Link, Steven              91 U OF C Athle            37.50m    8   
      FOUL  FOUL  35.32m  FOUL  FOUL  37.50m
 
Men 18+ Javelin Throw 800g Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rogers, Jesse             93 Caltaf                  48.12m   10   
      FOUL  40.51m  40.39m  48.12m  42.36m  43.65m
  2 Laramee, Eric             94 NEAT                    42.89m    8   
      FOUL  FOUL  42.89m  35.87m  FOUL  37.26m
 
Decathlon: #1 Men 20+ 100 Meter Dash Senior Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Foote, Tyler              83 Calgary Spar             11.37  +0.0    780
  2 Thomas, Craig             90 U OF C Athle             11.83  +0.0    685
 
Decathlon: #5 Men 20+ 400 Meter Dash Senior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Foote, Tyler              83 Calgary Spar             53.08     678
  2 Thomas, Craig             90 U OF C Athle             53.58     657
 
Decathlon: #10 Men 20+ 1500 Meter Run Senior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Craig             90 U OF C Athle           4:42.55     664
  2 Foote, Tyler              83 Calgary Spar           6:14.06     210
 
Decathlon: #6 Men 20+ 110 Meter Hurdles 42" Senior Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Thomas, Craig             90 U OF C Athle             15.78  -2.2    758
  2 Foote, Tyler              83 Calgary Spar             20.77  -2.2    291
 
Decathlon: #4 Men 20+ High Jump Senior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Craig             90 U OF C Athle             1.87m     687
     1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 
        P    P    O    P    O   XO  XXO  XXX 
  2 Foote, Tyler              83 Calgary Spar             1.81m     636
     1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 
        O    P  XXO  XXO   XO  XXX 
 
Decathlon: #8 Men 20+ Pole Vault Senior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Craig             90 U OF C Athle             4.20m     673
     4.00 4.10 4.20 4.40 
        O    O    O  XXX 
  2 Foote, Tyler              83 Calgary Spar             3.30m     431
     2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 
        O    O   XO    O  XXO  XXX 
 
Decathlon: #2 Men 20+ Long Jump Senior Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Thomas, Craig             90 U OF C Athle             6.78m   1.2    762
     6.78m(1.2) 6.39m(-2.1) FOUL(-1.3)            
  2 Foote, Tyler              83 Calgary Spar             5.85m  -1.7    554
     5.62m(-1.7) 5.85m(-1.7) FOUL(-1.5)            
 
Decathlon: #3 Men 20+ Shot Put 7.26kg Senior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Craig             90 U OF C Athle            12.54m     639
      11.88m  12.54m  12.06m            
  2 Foote, Tyler              83 Calgary Spar            12.32m     626
      12.32m  12.19m  11.66m            
 
Decathlon: #7 Men 20+ Discus Throw 2kg Senior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Craig             90 U OF C Athle            36.64m     597
      36.29m  36.64m  33.50m            
  2 Foote, Tyler              83 Calgary Spar            34.81m     560
      FOUL  FOUL  34.81m            
 
Decathlon: #9 Men 20+ Javelin Throw 800g Senior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Craig             90 U OF C Athle            46.93m     543
      44.15m  41.63m  46.93m            
  2 Foote, Tyler              83 Calgary Spar            40.38m     448
      32.60m  40.38m  FOUL            
 
Men 20+ Decathlon Senior
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Craig             90 U OF C Athle              6665   10   
  2 Foote, Tyler              83 Calgary Spar              5214    8   
 
Men 19 & Under 110 Meter Hurdles 39" Junior
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dunlop, Benjamin          94 Calgary Olympic          17.18  -1.4 
  2 Laramee, Eric             94 NEAT                     17.81  -1.4 
 
Men 19 & Under Shot Put 6 KG Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jolicoeur, Simon-Daniel   94 Calgary Spar            12.71m  
      12.10m  12.26m  12.71m  12.09m  11.88m  12.12m
  2 Kniebel, Leon             95 U OF C Athle            10.90m  
      10.27m  10.90m  FOUL  FOUL  FOUL  10.25m
 
Men 19 & Under Discus Throw 1.75 KG Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sommer, Ryan              93 Chinook Trac            45.19m  
      43.29m  3.14m  45.18m  45.19m  FOUL  41.94m
  2 Jolicoeur, Simon-Daniel   94 Calgary Spar            30.92m  
      30.92m  FOUL  30.59m  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Yee, Daniel               94 U OF C Athle            27.28m  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  27.28m  FOUL
 
Men 19 & Under Hammer Throw 6 KG Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Diaz, Pedro               93 U OF C Athle            57.30m  
      57.30m  56.64m  56.48m  56.72m  56.14m  FOUL
  2 Yee, Daniel               94 U OF C Athle            43.35m  
      41.99m  43.35m  40.37m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Decathlon: #1 Men 19&U 100 Meter Dash Junior Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Khudych, Volodymyr        93 Calgary Spar             12.35  +0.0    584
 
Decathlon: #5 Men 19&U 400 Meter Dash Junior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Khudych, Volodymyr        93 Calgary Spar             57.25     511
 
Decathlon: #10 Men 19&U 1500 Meter Run Junior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Khudych, Volodymyr        93 Calgary Spar           5:39.61     353
 
Decathlon: #6 Men 19&U 110 Meter Hurdles 39" Junior Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Khudych, Volodymyr        93 Calgary Spar             19.01  -1.4    432
 
Decathlon: #4 Men 19&U High Jump Junior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Khudych, Volodymyr        93 Calgary Spar             1.54m     419
     1.54 1.57 1.60 
        O    P  XXX 
 
Decathlon: #8 Men 19&U Pole Vault Junior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Khudych, Volodymyr        93 Calgary Spar             2.80m     309
     2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 
        O   XO    O    O    O  XXX 
 
Decathlon: #2 Men 19&U Long Jump Junior Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Khudych, Volodymyr        93 Calgary Spar             5.92m  -1.4    569
     5.61m(0.2) 5.64m(-2.0) 5.92m(-1.4)            
 
Decathlon: #3 Men 19&U Shot Put 6kg Junior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Khudych, Volodymyr        93 Calgary Spar            13.22m     681
      13.22m  13.20m  12.42m            
 
Decathlon: #7 Men 19&U Discus Throw 1.75kg Junior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Khudych, Volodymyr        93 Calgary Spar            29.91m     463
      26.40m  29.91m  24.32m            
 
Decathlon: #9 Men 19&U Javelin Throw 800g Junior Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Khudych, Volodymyr        93 Calgary Spar            39.33m     432
      33.47m  39.33m  37.82m            
 
Men 19 & Under Decathlon Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Khudych, Volodymyr        93 Calgary Spar              4753  
 
Men 17 & Under Hammer Throw 5KG Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schalm, Matthew           96 Caltaf                  30.54m   10   
      FOUL  30.54m  24.25m  28.59m  FOUL  FOUL
 
Men 15 & Under Hammer Throw 4 KG Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Huo, Jeremiah             97 Red Deer Tit            26.48m   10   
      24.94m  24.96m  FOUL  25.66m  26.48m  FOUL
 
Men 35+ Shot Put Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Kier              71 Unattached A             9.37m  
      FOUL  FOUL  9.37m  FOUL  9.04m  9.30m
 
Men 35+ Discus Throw Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Torwalt, Shane            73 Unattached A            32.12m  
      FOUL  FOUL  26.47m  32.12m  31.60m  30.42m
  2 Thomson, Roy              46 Unattached A            25.59m  
      FOUL  25.29m  24.43m  25.59m  25.01m  22.71m
 
Men 35+ Hammer Throw Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Kier              71 Unattached A            40.34m  
      38.67m  FOUL  40.34m  39.84m  39.79m  39.39m
 
Men 35+ Javelin Throw Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Kier              71 Unattached A            43.02m  
      42.29m  43.02m  41.08m  39.97m  40.91m  42.35m
  2 Thomson, Roy              46 Unattached A            24.51m  
      19.30m  22.52m  22.02m  23.19m  24.51m  24.28m
 
Decathlon: #1 Men 35+ 100 Meter Dash Masters Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Black, Murray             59 Edmonton Mas             13.20  +0.0    434
 
Decathlon: #5 Men 35+ 400 Meter Dash Masters Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Murray             59 Edmonton Mas           1:03.24     310
 
Decathlon: #10 Men 35+ 1500 Meter Run Masters Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Murray             59 Edmonton Mas           6:35.57     138
 
Decathlon: #6 Men 35+ 100 Meter Hurdles 36" Masters Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Black, Murray             59 Edmonton Mas             18.22  -1.6    376
 
Decathlon: #4 Men 35+ High Jump Masters Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Murray             59 Edmonton Mas             1.51m     396
     1.45 1.48 1.51 1.54 
        O    P    O  XXX 
 
Decathlon: #8 Men 35+ Pole Vault Masters Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Murray             59 Edmonton Mas             2.60m     264
     2.40 2.60 2.70 
        O  XXO  XXX 
 
Decathlon: #2 Men 35+ Long Jump Masters Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Black, Murray             59 Edmonton Mas             4.59m  -1.7    306
     4.57m(-1.7) 4.59m(-1.7) 4.42m(-1.5)            
 
Decathlon: #3 Men 35+ Shot Put 6 kg Masters Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Murray             59 Edmonton Mas             7.85m     357
      7.85m  7.85m  FOUL            
 
Decathlon: #7 Men 35+ Discus Throw 1.5 kg Masters Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Murray             59 Edmonton Mas            28.13m     428
      28.13m  24.43m  26.39m            
 
Decathlon: #9 Men 35+ Javelin Throw 700g Masters Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Murray             59 Edmonton Mas            22.75m     199
      FOUL  FOUL  22.75m            
 
Men 35+ Decathlon Masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Black, Murray             59 Edmonton Mas              3208 

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account