• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

TrackieReg - Free Online Registration for pretty much anything!

ANB Indoor Spring Challenge

Moncton, NB
April 26th, 2014

ANB Indoor Spring Challenge - 26/04/2014                    
                          Défi Intérieur du printemps                          
                                    Moncton                                    
                                    Results                                    
 
Girls 13&U 50 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1    54 Guimond Laviolette   9 Unattached                         9.96q 
  2    55 Hernandez, Bregett   9 Unattached                        10.24q 
  3    53 Smith West, Lauren   7 Unattached              1.00      11.45q 
 
Girls 13&U 50 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1    54 Guimond Laviolette   9 Unattached              9.96      10.30  
  2    55 Hernandez, Bregett   9 Unattached             10.24      10.45  
  3    53 Smith West, Lauren   7 Unattached             11.45      11.88  
 
Girls 14-19 50 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    27 Gluns, Calyn        17 Lambrick Par                       7.41q  5 
  2    32 Lum, Courteney      17 Lambrick Par                       7.72q  3 
  3    34 Ranger, Brianna     18 Lambrick Par                       7.96q  2 
  4    48 Altman, Katey       18 Motley Crew                        7.98q  4 
  5    40 Schwarz, Emilia     16 Lambrick Par                       8.08q  4 
  6    49 Michaud, Brittney   18 Motley Crew                        8.09   3 
  7    20 Steinmann, Jennife  17 Bonar Law Hi                       8.11   5 
  8    17 Millier, Skye       15 Bonar Law Hi                       8.26   2 
  9    41 Sims, Carla         16 Lambrick Par                       8.28   2 
 10    31 Lui, Amy            18 Lambrick Par                       8.65   5 
 11    51 Savard, Alyson      15 Oromocto Hig                       8.93   2 
 12    37 Roberts, Catt       16 Lambrick Par                       9.18   3 
 
Girls 14-19 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1    27 Gluns, Calyn        17 Lambrick Par            7.41       7.64   1 
  2    32 Lum, Courteney      17 Lambrick Par            7.72       7.75   1 
  3    48 Altman, Katey       18 Motley Crew             7.98       8.04   1 
  4    34 Ranger, Brianna     18 Lambrick Par            7.96       8.05   1 
  5    40 Schwarz, Emilia     16 Lambrick Par            8.08       8.13   1 
 
Girls 14-19 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    48 Altman, Katey       18 Motley Crew                       30.94   1 
  2    60 Perry, Shayna       16 Athlétisme S                      31.14   1 
  3    49 Michaud, Brittney   18 Motley Crew                       32.94   2 
  4    18 Perry, Laura        18 Bonar Law Hi                      33.08   2 
  5    51 Savard, Alyson      15 Oromocto Hig                      38.46   2 
 
Girls 14-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    48 Altman, Katey       18 Motley Crew                     2:41.37  
  2    60 Perry, Shayna       16 Athlétisme S                    2:52.18  
  3    49 Michaud, Brittney   18 Motley Crew                     2:52.27  
  4    45 Trenz, Franka       17 Lambrick Par                    3:03.96  
  5    51 Savard, Alyson      15 Oromocto Hig                    3:16.77  
 
Girls 13&U 4x167 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lambrick Park Lions  'E'                                     1:47.49  
  2 Lambrick Park Lions  'F'                                     1:48.04  
  3 Lambrick Park Lions  'D'                                     1:48.55  
  4 Bonar Law High School  'B'                                   1:52.25  
 
Girls 13 & Under Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    54 Guimond Laviolette   9 Unattached                        2.20m  
  2    55 Hernandez, Bregett   9 Unattached                        2.08m  
  3    53 Smith West, Lauren   7 Unattached                        1.67m  
 
Girls 14-19 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    12 Fullerton, Jessica  18 Bonar Law Hi                      4.28m  
  2    28 Heckl, Holly        17 Lambrick Par                      4.00m  
  3    18 Perry, Laura        18 Bonar Law Hi                      3.85m  
  3    20 Steinmann, Jennife  17 Bonar Law Hi                      3.85m  
  5    17 Millier, Skye       15 Bonar Law Hi                      3.26m  
 
Girls 13 & Under Shot Put 3kg
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    54 Guimond Laviolette   9 Unattached                        4.43m  
  2    55 Hernandez, Bregett   9 Unattached                        3.65m  
 
Girls 14-19 Shot Put 3kg
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    32 Lum, Courteney      17 Lambrick Par                      8.48m  
  2    28 Heckl, Holly        17 Lambrick Par                      8.30m  
  3    17 Millier, Skye       15 Bonar Law Hi                      7.47m  
 
Boys 13&U 50 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    46 Turnbull, Connor    13 Lambrick Par                       7.96q  3 
 
Boys 13&U 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1    46 Turnbull, Connor    13 Lambrick Par            7.96       7.96   1 
 
Boys 14-19 50 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    33 Mycock, Jesse       17 Lambrick Par                       6.25q  5 
  2     3 Steeves, Clint      16 Athlétisme S                       6.56q  5 
  3    39 Sawyer, Austin      17 Lambrick Par                       6.62q  4 
  4    44 Tesch, Nolan        16 Lambrick Par                       6.68q  2 
  5    21 Theriault, Brodie   18 Bonar Law Hi                       6.72q  1 
  6    35 Ray, Alex           17 Lambrick Par                       6.77   5 
  7     7 Brown, Myles        18 Bonar Law Hi                       6.80   4 
  8     8 Campbell, Walker    15 Bonar Law Hi                       6.95   2 
  9     5 Augustine, Basil    16 Bonar Law Hi                       6.96   4 
 10    42 Smith, Branson      17 Lambrick Par                       7.04   2 
 11    52 Gaudet, Jean-Marc   15 Unattached                         7.05   1 
 12     4 Steeves, Travis     15 Athlétisme S                       7.10   1 
 13    24 Anglin, Andreas     17 Lambrick Par                       7.11   3 
 14    38 Saide, Fernando     16 Lambrick Par                       7.21   3 
 15    22 Adams, Ty           16 Lambrick Par                       7.25   4 
 16    15 Jules, Anthony      16 Bonar Law Hi                       7.29   3 
 17     9 Caravantes, Janitz  16 Bonar Law Hi                       7.38   1 
 18    14 Hibbert, Austin     16 Bonar Law Hi                       7.41   5 
 19    10 Colfer, Cameron     17 Bonar Law Hi                       7.42   2 
 20    50 Pruski, Alex        16 Oromocto Hig                       7.92   2 
 
Boys 14-19 50 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1    33 Mycock, Jesse       17 Lambrick Par            6.25       6.25  
  2     3 Steeves, Clint      16 Athlétisme S            6.56       6.54  
  3    39 Sawyer, Austin      17 Lambrick Par            6.62       6.63  
  4    21 Theriault, Brodie   18 Bonar Law Hi            6.72       6.71  
  5    44 Tesch, Nolan        16 Lambrick Par            6.68       6.76  
 
Boys 14-19 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1     3 Steeves, Clint      16 Athlétisme S           25.04      25.02   4 
  2    33 Mycock, Jesse       17 Lambrick Par                      25.47   1 
  3    44 Tesch, Nolan        16 Lambrick Par                      26.42   1 
  4    57 LeBlanc, Sebastien  16 Athlétisme S                      26.47   2 
  5    21 Theriault, Brodie   18 Bonar Law Hi                      26.63   3 
  6     7 Brown, Myles        18 Bonar Law Hi                      26.94   3 
  7     4 Steeves, Travis     15 Athlétisme S                      27.55   2 
  8     5 Augustine, Basil    16 Bonar Law Hi                      27.71   4 
  9    15 Jules, Anthony      16 Bonar Law Hi                      28.02   1 
 10    22 Adams, Ty           16 Lambrick Par                      28.71   4 
 11    16 Marsh, Keegan       18 Bonar Law Hi                      29.77   3 
 12    50 Pruski, Alex        16 Oromocto Hig                      31.75   2 
 
Boys 14-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    58 Colfer, Brett       17 Bonar Law Hi                    2:24.68  
  2    52 Gaudet, Jean-Marc   15 Unattached                      2:32.70  
  3    15 Jules, Anthony      16 Bonar Law Hi                    2:33.29  
  4    11 Daigle, Ryan        15 Bonar Law Hi                    2:37.28  
  5    30 Kettyls, Harrison   19 Lambrick Par                    2:40.62  
  6    16 Marsh, Keegan       18 Bonar Law Hi                    2:45.03  
  7    14 Hibbert, Austin     16 Bonar Law Hi                    2:47.16  
  8    50 Pruski, Alex        16 Oromocto Hig                    2:47.89  
 
Boys 13&U 4x167 Meter Relay
===================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lambrick Park Lions  'A'                                     1:23.58   1 
  2 Bonar Law High School  'C'                                   1:30.47   1 
  3 Lambrick Park Lions  'B'                                     1:34.66   1 
  4 Lambrick Park Lions  'C'                                     1:37.07   2 
  5 Bonar Law High School  'A'                                   1:44.85   1 
 
Boys 14-19 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    33 Mycock, Jesse       17 Lambrick Par                      5.87m  
  2    44 Tesch, Nolan        16 Lambrick Par                      5.27m  
  3     3 Steeves, Clint      16 Athlétisme S           6.08m      5.25m  
  4    52 Gaudet, Jean-Marc   15 Unattached                        5.23m  
  5     7 Brown, Myles        18 Bonar Law Hi                      4.98m  
  6    57 LeBlanc, Sebastien  16 Athlétisme S                      4.84m  
  7     8 Campbell, Walker    15 Bonar Law Hi                      4.79m  
  8     9 Caravantes, Janitz  16 Bonar Law Hi                      4.67m  
  9    29 Hutchinson, Jack    17 Lambrick Par                      4.65m  
 10    10 Colfer, Cameron     17 Bonar Law Hi                      4.55m  
 11    22 Adams, Ty           16 Lambrick Par                      4.32m  
 
Boys 13 & Under Shot Put 3kg
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    46 Turnbull, Connor    13 Lambrick Par                      9.03m  
 
Boys 14-19 Shot Put 5kg
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    26 Eckard, Martin      16 Lambrick Par                     12.26m  
      11.30m  12.00m  11.55m  FOUL  12.26m  11.63m
  2     7 Brown, Myles        18 Bonar Law Hi                     10.93m  
      9.18m  10.41m  10.47m  10.93m  10.41m  10.36m
  3     8 Campbell, Walker    15 Bonar Law Hi                     10.81m  
      FOUL  10.81m  9.87m  10.07m  FOUL  FOUL
  4     1 Charron, Olivier    15 Athlétisme S                     10.74m  
      10.00m  9.77m  10.74m  FOUL  9.90m  10.49m
  5    22 Adams, Ty           16 Lambrick Par                     10.07m  
      8.44m  8.67m  9.86m  9.15m  FOUL  10.07m
  6     9 Caravantes, Janitz  16 Bonar Law Hi                      9.14m  
      9.14m  7.57m  7.64m  7.93m  8.19m  7.94m
  7     4 Steeves, Travis     15 Athlétisme S           9.72m      7.98m  
      FOUL  7.68m  7.98m  7.85m  7.48m  7.43m
  8    23 Afcouliotis, Callu  16 Lambrick Par                      7.09m  
      6.88m  6.78m  6.91m  6.61m  6.88m  7.09m

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account