• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

2017 U Sports Cross Country Fantasy Team Contest

SJTC Cross Country Meet - Middle & High Schools

Saint John, NB
September 19th, 2017

SJTC Invitational Cross Country Meet - Sept. 19, 2017
Junior Girls - 3200m						
Place	Name	School	Time			Team Scores:
1	Emily Trites	FHS	12:18.52		1	BMHS	36
2	Shleby MacIsaac	Riverview	12:28.30		2	SJHS	51
3	Hannah Levysson	BMHS	12:34.30		3	GMCS	55
4	Erin Ingalls	Fundy	12:57.01		4	HHS	74
5	Maia Grant	SJHS	13:11.61				
6	Lydia Pearson	HHS	13:50.00				
7	Nora Feeney		13:53.61				
8	Katie Smith	BMHS	14:24.55				
9	Nadège Rioux	GMCS	14:46.13				
10	Megan Costain	KVHS	14:49.88				
11	Love Séguin	GMCS	14:51.29				
12	Lauren Hopper	BMHS	15:32.38				
13	Ella Campbell	BMHS	15:33.91				
14	Niehma Hussain	SJHS	15:36.84				
15	Sophie Dumouchel	SJHS	15:48.46				
16	Mya McLaughlin	GMCS	16:02.32				
17	Sarah Jackson	SJHS	16:06.78				
18	Megan McAuley	BMHS	16:51.77				
19	Peyton Huckins	GMCS	16:59.86				
20	Evelyn Emerson	SJHS	17:18.71				
21	Rebecca Winter	HHS	17:19.62				
22	Anastasia Bourakova	BMHS	17:58.49				
23	Mary Gallagher	HHS	19:04.70				
24	Bridget Honeyman	HHS	19:05.24				
25	Mattigan MacLean	BMHS	19:25.64				
26	Jesse Kelly	Harvey	19:40.15				
27	Madison Banks	Harvey	19:41.75				
28	Alyssa Goodine	BMHS	19:44.47				
29	Haley Rossignol	BMHS	20:30.33				
30	Sierra Brown	GMCS	20:38.01				
31	Tasia King	BMHS	22:28.25				
32	Caitlin Clowater	BMHS	23:00.19				
33	Angela Robinson	GMCS	24:28.50				
Junior Boys - 3200m						
Place	Name	School	Time			Team Scores:
1	Owen Enstrom	JMA	11:14.69		1	KVHS	47
2	Kai LeBlanc	RHS	11:37.57		2	BMHS	56
3	Justin Byers	HHS	11:38.25		3	SJHS	75
4	Adam Stultz	BMHS	11:42.29		4	HHS	84
5	David Fox	HVHS	11:43.13		5	Riverview	106
6	Ethan Crowley	HVHS	11:44.80		6	St. Mac's	112
7	Cameron Harris	KVHS	11:45.73				
8	Jake MacPhee		11:55.58				
9	Jonah Dysart	SJHS	11:56.34				
10	Alex Humphrey	BMHS	11:56.94				
11	Zachary Martin	KVHS	12:02.91				
12	Matthew Watson	St. Mac's	12:03.69				
13	London White	SJHS	12:05.53				
14	Jay Driscoll	KVHS	12:06.31				
15	Chris Tait	KVHS	12:07.79				
16	Davis O'Brien	BMHS	12:16.40				
17	Rajan Punna	BMHS	12:22.53				
18	Kaiden Goudreau	St. Mac's	12:28.09				
19	Eli Ford	BMHS	12:30.11				
20	Nic Scheffers-Roy	Harvey	12:43.08				
21	Ben Wilson	SJHS	12:47.34				
22	Tyler Dolland		12:47.67				
23	Devon Seeley		13:04.70				
24	Robert P.	HHS	13:11.28				
25	Padraig Murphy	BMHS	13:26.45				
26	Isaac Cogswell	BMHS	13:27.09				
27	Chandler Hurlburt	HHS	13:41.31				
28	Garnett Carr		13:43.23				
29	Gabe Lamanna	BMHS	13:45.84				
30	Isaac Willett	HHS	13:54.00				
31	Kyle Hayward	BMHS	13:58.99				
32	Gregor Stewart	SJHS	14:15.33				
33	Aiden Hatchard	Riverview	14:18.31				
34	Elijah Steeves	Riverview	14:43.42				
35	Connor Donaldson	KVHS	14:43.94				
36	Austin Porter	Harvey	15:11.49				
37	Ryan Carson	Riverview	15:31.99				
38	Matt Gionet	St. Mac's	15:32.96				
39	Jun Lee	Riverview	16:00.79				
40	Lucky Lee	Riverview	16:01.89				
41	Ethan Weir	Riverview	16:14.14				
42	Michael Watson	McAdam	16:33.70				
43	Adam Hourihan	HHS	16:47.26				
44	Mitchell O'Brien	St. Mac's	17:24.09				
45	Kiernan Watts	HVHS	17:27.61				
Senior Girls - 3200m						
Place	Name	School	Time			Team Scores:
1	Hannah Trites	FHS	12:00.34		1	SJHS	26
2	Charlie Kavanaugh	St. Mac's	13:04.76		2	BMHS	34
3	Sophie Inkpen	SJHS	13:15.57		3	Riverview	82
4	Amelia Welch	SJDA	13:07.03				
5	Alyssa Evans	SJHS	14:01.32				
6	Kathleen O'Keefe	SJHS	14:52.18				
7	Sarah Kroschinski	BMHS	14:56.63				
8	Abbie Gengles	BMHS	15:13.15				
9	Annie Patterson	BMHS	15:35.69				
10	Alex Schweinzer	BMHS	15:42.33				
11	Thea Button	BMHS	15:55.51				
12	Julia LeBlanc	SJHS	16:21.91				
13	Rosemary Herron	HHS	16:33.91				
14	Hailey McBrine	HHS	16:34.21				
15	Deborah Sprang	BMHS	16:40.51				
16	Regan Merserau	Riverview	16:44.89				
17	Rachel Manning	SJHS	16:50.32				
18	Lily Coffin	SJHS	16:57.54				
19	Cassidy Park	Riverview	17:10.12				
20	Zoe Ingalls	GMCS	17:20.17				
21	Rachel Wilson	SJHS	17:21.23				
22	Alexa Crawford	SJHS	17:31.42				
23	Charlotte LeBlanc	Riverview	18:59.34				
24	Faye Schambach		20:52.85				
25	Heilynn Clinh	GMCS	23:10.02				
Senior Boys - 3200m						
Place	Name	School	Time			Team Scores:	
1	Alexandre Banks	HVHS	10:25.11		1	BMHS	26
2	Andrew LeBlanc	St. Mac's	11:07.94		2	SJHS	46
3	Nick Fletcher	BMHS	11:18.64		3	HHS	77
4	Aiden Donnelly	Harvey	11:21.56		4	St. Mac's	94
5	Keegan Slater	BMHS	11:22.21		5	Riverview	110
6	Shane Brown	Fundy	11:22.92				
7	Isaiah Downey	BMHS	11:30.83				
8	Rylan Gendron	HHS	11:32.11				
9	Collin Niles	SJHS	11:35.05				
10	Dennis Emerson	SJHS	11:40.50				
11	Alex Hisey	BMHS	11:42.01				
12	Will Roderick	SJHS	12:13.91				
13	Jarrett Gendron	HHS	12:23.20				
14	Alejandro Crespo	BMHS	12:26.41				
15	Owen Campbell	SJHS	12:31.90				
16	Luke Chapman	HHS	12:35.15				
17	Nathan Law	SJHS	12:35.88				
18			12:43.47				
19	Willem Millett	SJHS	12:44.02				
20	Will Orozco	BMHS					
21	Drew Linton	GMCS					
22	Dylan Domres	Fundy					
23	John Morkey	Fundy					
24	Brett Folkins	St. Mac's					
25	Isaac Reynolds	Riverview					
26	Cameron Burns	BMHS					
27	Matthew Dupuis	Riverview					
28	Logan Melanson	Riverview					
29	Ben Moyatt	BMHS					
30	Alex Lee	Riverview					
31	Devin Connelly	St. Mac's					
32	Shervin Sharifi	Riverview					
33	Brandon Saulnier	BMHS					
34	Ritchie Fowler	Riverview					
35	Peter An	BMHS					
36	Henry Yang	SJHS					
37	Sang Nguyen	St. Mac's					
38	Colin LeBlanc	BMHS					
39	Jomao Altamaro	Harvey					
40	Lucas Broderick	HHS					
41	Josh Blanchet	BMHS	


SJTC Invitational Cross Country Meet - Sept. 19, 2017		
Grade 6 Girls - 1100m						
Place	Name	School	Time			Team Scores:
1	Anna Somers	SSMS	3:55.17		1	BMS	42
2	Jamie Richard	Barnhill	3:57.92		2	PES	45
3	Alison LeBlanc	PES	3:58.61		2	SSMS	45
4	Hannah MacDougall	HMMS	3:59.20		3	Barnhill	52
5	Reagan McKinley	Millidgeville	4:03.65				
6	Abigail Scott	BMS	4:12.70				
7	Leah Grenon	HMS	4:20.72				
8	Brooke Mason	Barnhill	4:24.69				
9	Beth Harris	SSMS	4:27.66				
10	Eva Hargraves	BMS	4:28.40				
11	Abby Doiron	PES	4:32.14				
12	Taylor Smith	BMS	4:32.80				
13	Anna Dysart	PES	4:34.54				
14	Molly Noade	BMS	4:41.03				
15	Sarah Orr	HMMS	4:41.56				
16	Bronwyn Hatt	SSMS	4:42.95				
17	Abby Costello	HMMS	4:45.50				
18	Eva Rocca	PES	4:46.16				
19	Georgie Hare	SSMS	4:48.96				
20	Kayley Lomax	Barnhill	4:49.91				
21	Kenzie Marshall	PES	4:56.61				
22	Madison Cullihan	Barnhill	4:59.34				
23	Clancey MacIntyre	BMS	5:06.63				
24	Brianna Sinclair		5:08.88				
25	Amiyah Williams	Beaconsfield	5:22.84				
26	Madison Huskins	BMS	5:23.61				
27	Riley Dower	Barnhill	5:24.08				
28	Reese Pitman	BMS	5:25.68				
29	Rebecca Williams-Summer	Barnhill	5:31.10				
30	Jamie Mazerole	Barnhill	5:36.51				
31	Keely Flannagan	Beaconsfield	5:43.08				
32	Georgie Anderson	Beaconsfield	5:46.43				
33	Maggie Kiley		5:50.50				
34	Ainsley Meahan	BMS	5:55.12				
35	Evelynn Johnston	Barnhill	6:00.12				
36	Marsha Vest	BMS	6:06.91				
37	Lydia Williams	SSMS	6:07.92				
38	Brenna Drost	Harvey	6:13.60				
39	Aaliyah Loatman	Millidgeville	6:20.01				
40	Riley Campbell	BMS	6:29.16				
41	Ashlynn Cyr-West	BMS	6:29.49				
42	Angel Cass	PES	7:08.51				
43	Suzie Doucette	Barnhill	7:45.58				
Grade 6 Boys - 1100m						
Place	Name	School	Time			Team Scores:
1	Gabe Smith	SJDA	3:37.93		1	Barnhill	48
2	Choen Bagkey	HMMS	3:48.92		2	BMS	55
3	Ethan Stoddart	BMS	3:55.71		3	SSMS	66
4	Guy Lambert	Barnhill	3:57.90		4		
5	Jamal Sahyoun	PES	3:59.11				
6	Eli Roderick	Millidgeville	3:59.63				
7	Arlo Roy	BMS	4:00.28				
8	Anders Grant	Millidgeville	4:02.66				
9	Jeremiah Cormier	Beaconsfield	4:04.04				
10	Caleb MacPhee		4:04.68				
11	Ryan O'Connell	SSMS	4:05.03				
12	Cole Kerr	Barnhill	4:06.00				
13	Baylor White	SSMS	4:06.43				
14	Sawyer Russell	SSMS	4:07.03				
15	Ethan Kane	Barnhill	4:08.01				
16	Matt Wallace	Barnhill	4:08.50				
17	Thomas Estabrooks	Barnhill	4:08.80				
18	Brad McAuliffe	BMS	4:09.37				
19	Zack Salmon	PES	4:20.25				
20	Ethan Guptil	HMS	4:23.58				
21	Weston MacNutt		4:29.40				
22			4:30.36				
23			4:32.19				
24	Connor Reihard	Barnhill	4:35.07				
25	Joe Gregory	Harvey	4:36.67				
26			4:37.23				
27	Willien Nelson	BMS	4:40.26				
28	Max Brown	SSMS	4:46.79				
29	Carter Reagon	Harvey	4:58.90				
30	Gavin Rowe	BMS	5:00.67				
31	Morgan Costain	Barnhill	5:01.58				
32	Riley Brown	PES	5:35.81				
33	Charlie Drew	BMS	5:56.49				
34	Mitchell Bosse	Barnhill	7:42.78				
35	George Hannah	Beaconsfield	8:11.88				
Grade 7 Girls - 1100m						
Place	Name	School	Time			Team Scores:
1	Zoe Fullerton	HMMS	3:50.09		1	Barnhill	53
2	Marin MacPherson	HMMS	3:56.84		2	BMS	78
3	Brynne Leroy	RPS	3:57.17				
4	Payton Hamilton		4:04.98				
5	Grace Henry	RPS	4:07.49				
6	Meg Hickey	HMMS	4:08.05				
7	Samantha Doiron	PES	4:14.65				
8	Taylor Blackmoor	Hampton	4:18.23				
9	Lilla Christie	PES	4:20.79				
10	Madison Young	Barnhill	4:21.46				
11			4:23.57				
12	Karly Evans	Beaconsfield	4:25.80				
13	Lauren Lauders	Barnhill	4:27.33				
14	Gracie Lavigne	Barnhill	4:29.07				
15	Valerie Emerson	BMS	4:31.27				
16	Megan Rice	Barnhill	4:39.25				
17	Casey Flannagan	Beaconsfield	4:48.24				
18	Macey Hatfield	Barnhill	4:48.82				
19	Emma Hannah	Beaconsfield	4:51.68				
20	Willma Tar	BMS	4:54.15				
21	Ally Wade	BMS	4:54.73				
22	Megan Nichol	BMS	4:55.30				
23	Shaylyn Lomax	Barnhill	4:55.85				
24	Emma Coakley	BMS	5:39.52				
25	Abby Defazio	BMS	5:40.56				
26	Skylar Russell	SSMS	5:43.30				
Grade 7 boys - 1100m						
Place	Name	School	Time			Team Scores:
1	Dylan Campbell	Milledgeville	3:39.21		1	Barnhill	45
2	Ben Coates	PES	3:40.53		2		
3	Noah Ryan	HMMS	3:45.69		3		
4	Sam Voutt	SSMS	3:47.48				
5	Ethan Lord	HMMS	3:50.70				
6	Bryan Clarke	SJDA	3:53.08				
7	Jack Flannagan	Barnhill	4:02.64				
8			4:03.59				
9			4:04.19				
10	Aidan Carr	Barnhill	4:08.42				
11	Ben Hamilton		4:09.52				
12	Ian Dowe	Barnhill	4:12.35				
13	Sequoia Sky		4:16.57				
14	Tyler Griffin	Bayside	4:19.35				
15	Ethan McIntyre	McAdam	4:25.66				
16	Cody Henderson	Barnhill	4:27.44				
17	Jacob Roy	Barnhill	4:33.82				
18	Logan Stevens	Barnhill	4:35.06				
19	Johnson Mozempeka	PES	4:51.84				
20	Jaxon McCray	SSMS	5:23.00				
21	Zain Aleid	PES	5:39.51				
Grade 8 Girls 2200m						
Place	Name	School	Time			Team Scores:
1	Madeline Boone	Fundy	8:07.09		1	BMS	45
2	Lauren Dysart	PES	8:11.51		2	Fundy	49
3	Avery Amos	SSMS	8:16.99		3	Barnhill	60
4	Kiyah Henessey	RPS	8:35.93				
5	Emma Kelly	PES	8:48.07				
6	Katelyn LeBlanc	BMS	8:56.76				
7	Sydney Stevens	HMS	9:10.05				
8	Madison Hannah	Harvey	9:12.91				
9	Olivia Kingston	Barnhill	9:18.52				
10	Emma Moriarty	BMS	9:22.77				
11	Autmn Roy	BMS	9:29.33				
12	Sarah Domres	Fundy	9:50.23				
13	Abby Murphy	HMS	9:50.92				
14			9:54.26				
15	Laura Nordstrom	Barnhill	9:55.39				
16	Jane Folkins	Barnhill	10:00.88				
17	Kaida Szemerda	Fundy	10:01.55				
18	Victoria Robert	BMS	10:02.08				
19	Mackenzie Domres	Fundy	10:09.22				
20	Evia Curry	Barnhill	10:25.43				
21			11:23.65				
Grade 8 Boys - 2200m						
Place	Name	School	Time			Team Scores:
1	Micah Landry	SSMS	6:54.11		1	SSMS	20
2	Brodie Richardson	SSMS	6:55.93		2	Barnhill	48
3	Keynan Harvey	PES	7:44.12		3		
4	Nick Abbate	HMMS	7:55.80				
5	James Girdwood	HMMS	8:02.37				
6	Yoon Kim	PES	8:03.00				
7	Jordan Marr	Barnhill	8:15.11				
8	Wyatt Caldwell	SSMS	8:16.92				
9	Evan Martin	SSMS	8:24.06				
10	Farin Abraham	Barnhill	9:03.89				
11	Peter Riedle	Millidgeville	9:16.23				
12			9:17.23				
13	Owen Guptil	HMS	9:20.60				
14	Lochlan Watts	Barnhill	9:20.88				
15	Ethan Nestopuk	Harvey	9:30.90				
16			9:34.22				
17	Nate Wallace	Barnhill	11:10.70		

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account