• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

NACAC Coaching

Best Western Battle of the Border HS Meet

Kamloops, BC
April 28th, 2018

Licensed to Kamloops Track & Field Club
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/30/2018 12:39 PM
                    2018 Battle of the Border Invitational                     
                  BC/Alberta High School Track and Field Meet                  
                  Hillside Stadium, Kamloops,BC  - 4/28/2018                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Gr. 8
========================================================================
      Battle: R 13.47  4/25/2015   Jayda Ostoforoff, Pleasant Val              
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Barry, Victoria           14 Vernon Chris             13.63  -0.1  2 
  2 Wekking, Mariska          14 Merritt,BC, BC           13.97   0.1  1 
  3 Hutchison, Morgan         14 Lord Byng                14.06   0.1  1 
  4 Dempsey, Ainsley          14 South Kamloo             14.22   0.1  1 
  5 Harder, Amy               14 Revelstoke,BC, BC        14.35   0.1  1 
  6 English, Parker           15 Revelstoke,BC, BC        14.43  -0.1  2 
  7 Maxwell, Eve              14 Shuswap Middle           14.48   0.1  1 
  8 Owen, Annaka              14 Lord Byng                14.51   0.7  3 
  9 Lindsell, Brianna         14 Valleyview S             14.52   0.7  3 
 10 Rhone, Zoey               14 Lord Byng                14.67   0.1  1 
 11 Van Rossum, Alexandra     14 Merritt,BC, BC           14.72  -0.1  2 
 12 Lussier, Ava              14 Revelstoke,BC, BC        14.82  -0.1  2 
 13 Poynter, Grace            14 Aberdeen Hal             14.86   0.7  3 
 14 Warrington-Wright, Cienn  14 Merritt,BC, BC           14.99   0.7  3 
 15 Clarke, Emily             14 Revelstoke,BC, BC        15.21  -0.1  2 
 16 Whyte, Cassandra          14 Revelstoke,BC, BC        15.30   0.7  3 
 17 Bradley, Kassydi          14 Vernon                   15.39   0.7  3 
 18 Peacock, Tess             14 Aberdeen Hal             15.40  -0.1  2 
 19 Palatti, Katie            14 Lord Byng                15.52   0.7  3 
 20 Gutierrez, Emily          14 Lord Byng                17.66   0.1  1 
 -- Yang, Elain               14 Lord Byng                  DNS   0.7  3 
 -- Hung, Clarice             14 Lord Byng                  DNS  -0.1  2 
 -- Liao, Emma                15 Aberdeen Hal               DNS   0.1  1 
 -- Maloney, Maren            15 Valleyview S               DNS  -0.1  2 
 
Girls 200 Meter Dash Gr. 8
========================================================================
      Battle: R 28.46  4/30/2016   Madelyn Hettinga, Kelowna Seco              
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wekking, Mariska          14 Merritt,BC, BC           29.32  -0.2  2 
  2 Owen, Annaka              14 Lord Byng                29.94  -0.2  2 
  3 Hutchison, Morgan         14 Lord Byng                30.00  -0.8  1 
  4 Odubote, Sheila           14 Valleyview S             30.11  -0.7  3 
  5 Caller, Zoe               14 Valleyview S             30.34  -0.2  2 
  6 Maxwell, Eve              14 Shuswap Middle           30.42  -0.8  1 
  7 Lindsell, Brianna         14 Valleyview S             30.42  -0.2  2 
  8 English, Parker           15 Revelstoke,BC, BC        30.65  -0.7  3 
  9 Dempsey, Ainsley          14 South Kamloo             30.73  -0.2  2 
 10 Boerner, Madison          14 Skaha Lake M             30.97  -0.8  4 
 11 Poynter, Grace            14 Aberdeen Hal             31.09  -0.8  4 
 12 Van Rossum, Alexandra     14 Merritt,BC, BC           31.76  -0.7  3 
 13 Bates, Teslyn             14 Shuswap Middle           31.88  -0.7  3 
 14 Findlay, Katie            14 Shuswap Middle           32.19  -0.7  3 
 15 Clarke, Emily             14 Revelstoke,BC, BC        32.59  -0.8  4 
 16 Cameron-Harding, Cedar    14 Revelstoke,BC, BC        33.36  -0.8  1 
 17 Whyte, Cassandra          14 Revelstoke,BC, BC        33.80  -0.2  2 
 18 Hamilton, Sophie          14 Shuswap Middle           33.85  -0.8  4 
 19 Thielman, Katie           14 Shuswap Middle           34.55  -0.8  4 
 -- Rhone, Zoey               14 Lord Byng                   FS  -0.7  3 
 -- Kineshanko, Brooklyn      14 Charles Bloo               SCR  -0.8  1 
 -- Klaus, Juane              14 Unity Christ               SCR  -0.8  4 
 -- Penstock, Jolie           14 Lord Byng                  SCR  -0.8  1 
 -- Maloney, Maren            15 Valleyview S               SCR  -0.8  1 
 -- Cleverley, Jessi          14 Charles Bloo               SCR  -0.2  2 
 -- Warrington-Wright, Cienn  14 Merritt,BC, BC             DNS  -0.7  3 
 -- Liao, Emma                15 Aberdeen Hal               DNS  -0.8  4 
 
Girls 800 Meter Run Gr. 8
================================================================
      Battle: R 2:41.71  4/30/2016   Naomi Kent, Kelowna Seco                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Klaus, Juane              14 Unity Christ           2:26.58R 
  2 Moore, Julianne           14 Shuswap Middle         2:39.10R 
  3 Vukodinovic, Samantha     14 Shuswap Middle         2:41.37R 
  4 Collingwood, Caitlyn      14 Ecole Klo Mi           2:42.44  
  5 Caller, Zoe               14 Valleyview S           2:43.84  
  6 Findlay, Katie            14 Shuswap Middle         2:48.67  
  7 Boerner, Madison          14 Skaha Lake M           2:51.78  
  8 Hamilton, Sophie          14 Shuswap Middle         3:05.55  
  9 Cameron-Harding, Cedar    14 Revelstoke,BC, BC      3:06.17  
 10 Haworth, Rebecca          14 Revelstoke,BC, BC      3:12.01  
 11 Hoshizaki, Megan          14 Revelstoke,BC, BC      3:17.16  
 -- Kineshanko, Brooklyn      14 Charles Bloo               SCR  
 -- Penstock, Jolie           14 Lord Byng                  SCR  
 -- Cleverley, Jessi          14 Charles Bloo               SCR  
 -- Oppenheim, Semiah         14 Merritt,BC, BC             DNS  
 
Girls 1500 Meter Run Gr. 8
================================================================
      Battle: R 5:20.07  4/30/2016   Marquesis Haintz, Maple Ridge             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Klaus, Juane              14 Unity Christ           4:56.70R 
  2 Wade, Tatum               14 Okanagan Mission,Ke    5:20.25  
  3 Hyer, Mia                 14 Vernon                 5:25.07  
  4 Collingwood, Caitlyn      14 Ecole Klo Mi           5:28.07  
  5 Moore, Julianne           14 Shuswap Middle         5:35.95  
  6 Vukodinovic, Samantha     14 Shuswap Middle         5:44.97  
  7 Hamilton, Sophie          14 Shuswap Middle         6:03.07  
 -- Cameron-Harding, Cedar    14 Revelstoke,BC, BC          SCR  
 -- Oppenheim, Semiah         14 Merritt,BC, BC             SCR  
 -- Wilkie, Isabelle          14 Shuswap Middle             SCR  
 
Girls 80 Meter Hurdles 30" (.762m) Gr. 8
========================================================================
      Battle: R 12.62  4/25/2015   Muriel Stroda, Okanagan Mission             
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Boerner, Madison          14 Skaha Lake M             15.79  -0.4  2 
  2 Ritter, Michelle          14 Valleyview S             15.98  -1.4  1 
  3 Bates, Teslyn             14 Shuswap Middle           16.49  -0.4  2 
  4 Yang, Elain               14 Lord Byng                16.63  -1.4  1 
  5 Peacock, Tess             14 Aberdeen Hal             17.28  -1.4  1 
  6 Findlay, Katie            14 Shuswap Middle           17.36  -0.4  2 
  7 Whitecross, Jayna         14 Merritt,BC, BC           17.66  -1.4  1 
  8 Oldham, Jazzy             14 Lord Byng                17.74  -0.4  2 
  9 Thielman, Katie           14 Shuswap Middle           17.97  -0.4  2 
 10 Koochin, Julia            14 AL Fortune               18.22  -0.4  2 
 -- Wilkie, Isabelle          14 Shuswap Middle             SCR  -1.4  1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Gr. 8
================================================================
      Battle: R 57.41  4/30/2016   Kelowna Secondary School, Kelowna Seco      
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Lord Byng  'B'                                        57.89  
  2 Valleyview Secondary  'A'                             58.19  
  3 Revelstoke Secondary  'A'                             58.34  
  4 Merritt Secondary  'A'                                59.51  
  5 Shuswap Middle School  'A'                            59.98  
 -- Lord Byng  'A'                                          SCR  
 -- Aberdeen Hall Prep School  'A'                          SCR  
 
Girls 4x400 Meter Relay Gr. 8
================================================================
      Battle: R 5:08.47  4/25/2015   Revelstoke Secondary, REVELSTOKE          
                         H Harder, M Park, J Knight, F Howe                
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Shuswap Middle School  'A'                          4:58.05R 
  2 Lord Byng  'A'                                      5:13.15  
  3 Revelstoke Secondary  'A'                           5:33.53  
 -- Lord Byng  'B'                                          SCR  
 
Girls High Jump Pit 1 Gr. 8
================================================================
      Battle: R 1.46m  4/25/2015   Muriel Stroda, Okanagan Mission             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harder, Amy               14 Revelstoke,BC, BC        1.35m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 
        O    O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Howard, Hannah            14 Merritt,BC, BC          J1.35m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 
        -    -    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Ritter, Michelle          14 Valleyview S             1.30m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        -    -    O    O    O    O   XO  XXX 
  3 Barry, Victoria           14 Vernon Chris             1.30m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        -    -    -    O    O    O   XO  XXX 
  5 Blackford, Alicia         14 Valleyview S             1.25m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O  XXO   XO    O  XXX 
  6 Thielman, Katie           14 Shuswap Middle           1.20m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        -    -    O    O    O  XXX 
  7 Palatti, Katie            14 Lord Byng                1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O  XXX 
 
Girls Long Jump Pit 2 Gr. 8
=====================================================================
      Battle: R 4.62m  4/25/2015   Muriel Stroda, Okanagan Mission             
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Maxwell, Eve              14 Shuswap Middle           4.34m  +0.0 
     4.12m(+0.0) 4.32m(+0.0) 4.34m(+0.0)           
  2 Dempsey, Ainsley          14 South Kamloo             4.09m   0.7 
     4.02m(1.1) X(1.7) 4.09m(0.7)           
  3 Barry, Victoria           14 Vernon Chris             4.07m  +0.0 
     3.82m(+0.0) 4.07m(+0.0) 3.93m(+0.0)           
  4 Wekking, Mariska          14 Merritt,BC, BC           4.01m  +0.0 
     3.81m(+0.0) 4.01m(+0.0) 3.66m(+0.0)           
  5 Blackford, Alicia         14 Valleyview S             3.89m  +0.0 
     3.86m(0.1) 3.89m(+0.0) 3.62m(+0.0)           
  6 English, Parker           15 Revelstoke,BC, BC        3.84m   1.4 
     3.48m(1.3) 3.46m(0.8) 3.84m(1.4)           
  7 Hutchison, Morgan         14 Lord Byng                3.83m   0.3 
     3.83m(0.3) -      3.83m(+0.0)           
  7 Howard, Hannah            14 Merritt,BC, BC           3.83m   0.9 
     3.78m(0.9) 3.83m(0.9) 3.49m(0.7)           
  9 Bradley, Kassydi          14 Vernon                   3.81m  +0.0 
     3.81m(+0.0) 2.73m(+0.0) 3.58m(+0.0)           
 10 Ritter, Michelle          14 Valleyview S             3.76m  +0.0 
     3.76m(+0.0) 3.25m(0.1) 3.69m(+0.0)           
 11 Tarlit, Jaida             14 Westsyde Sec             3.62m   1.1 
     3.41m(1.3) 3.62m(1.1) 3.45m(0.9)           
 11 Rhone, Zoey               14 Lord Byng                3.62m  +0.0 
     3.56m(+0.0) 3.52m(0.4) 3.62m(+0.0)           
 13 Hung, Clarice             14 Lord Byng                3.58m  +0.0 
     3.39m(1.0) 3.58m(+0.0) 3.30m(+0.0)           
 14 Lussier, Ava              14 Revelstoke,BC, BC        3.56m  +0.0 
     3.56m(+0.0) 3.50m(+0.0) X(+0.0)           
 15 Whitecross, Jayna         14 Merritt,BC, BC           3.00m   0.7 
     3.00m(0.7) 3.00m(0.9) 2.52m(0.8)           
 16 Koochin, Julia            14 AL Fortune               2.98m   0.1 
     2.98m(0.1) 2.74m(0.9) X(+0.0)           
 17 Turgeon-O'Brien, Josie    14 Shuswap Middle           2.92m  +0.0 
     2.87m(+0.0) 2.92m(+0.0) 2.37m(0.7)           
 18 Ahmadi, Sormeh            14 Aberdeen Hal             2.85m   0.8 
     2.71m(1.4) 2.40m(0.2) 2.85m(0.8)           
 19 Gutierrez, Emily          14 Lord Byng                2.67m  +0.0 
     2.59m(+0.0) X(+0.0) 2.67m(+0.0)           
 -- Wilkie, Isabelle          14 Shuswap Middle             DNS   NWI 
 -- Hackman, Abby             15 Vernon                     SCR   NWI 
 
Girls Triple Jump Pit 2 Gr. 8
=====================================================================
      Battle: R 9.65m  4/30/2011   Danielle Belliveau, SHS                     
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Blackford, Alicia         14 Valleyview S             8.45m  -0.2 
     8.45m(-0.2) 8.14m(+0.0) 8.08m(-0.6)           
  2 Palatti, Katie            14 Lord Byng                8.33m  -0.3 
     8.33m(-0.3) 7.79m(+0.0) 8.33m(+0.0)           
  3 Yang, Elain               14 Lord Byng                7.92m  +0.0 
     7.64m(+0.0) 7.92m(+0.0) 7.78m(+0.0)            
  4 Van Rossum, Alexandra     14 Merritt,BC, BC           7.89m  +0.0 
     7.62m(+0.0) 7.89m(+0.0) 6.09m(+0.0)           
  5 Hung, Clarice             14 Lord Byng                7.43m  +0.0 
     7.16m(+0.0) 7.43m(+0.0) 7.42m(+0.0)           
  6 Tarlit, Jaida             14 Westsyde Sec             7.34m  +0.0 
     7.34m(+0.0) 7.30m(+0.0) 6.72m(+0.0)           
  7 Owen, Annaka              14 Lord Byng                7.06m  +0.0 
     X(+0.0) X(+0.0) 7.06m(+0.0)            
  8 Whitecross, Jayna         14 Merritt,BC, BC           6.81m  +0.0 
     6.81m(+0.0) 6.52m(+0.0) 6.64m(+0.0)           
 -- Penstock, Jolie           14 Lord Byng                 FOUL       
     X      X      X                
 -- Maloney, Maren            15 Valleyview S               DNS   NWI 
 
Girls Shot Put 3 kg Gr. 8
================================================================
      Battle: R 8.67m  4/30/2016   Alina Olson, Maple Ridge                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Warrington-Wright, Cienn  14 Merritt,BC, BC           7.77m  
      X  7.73m  7.77m            
  2 Poynter, Grace            14 Aberdeen Hal             7.24m  
      6.92m  7.24m  6.47m           
  3 Kociuba, Natasha          14 Shuswap Middle           7.12m  
      7.11m  X  7.12m            
  4 Howard, Hannah            14 Merritt,BC, BC           6.28m  
      6.28m                  
  5 Whyte, Cassandra          14 Revelstoke,BC, BC        6.13m  
      X  5.96m  6.13m            
  6 Gutierrez, Emily          14 Lord Byng                5.71m  
      X  5.69m  5.71m            
 -- Liao, Emma                15 Aberdeen Hal               DNS  
 
Girls Discus Throw 1 kg Gr. 8
================================================================
      Battle: R 21.20m  4/25/2015   Alina Saari, Sa-Hali Seco                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kociuba, Natasha          14 Shuswap Middle          19.29m  
      17.58m  15.54m  19.29m           
  2 Oldham, Jazzy             14 Lord Byng               13.49m  
      11.08m  13.49m  12.66m           
  3 Ahmadi, Sormeh            14 Aberdeen Hal            13.27m  
      11.18m  13.27m  11.18m           
  4 Turgeon-O'Brien, Josie    14 Shuswap Middle          12.24m  
      12.24m  X  9.24m           
 
Girls Javelin Throw 500g Gr. 8
================================================================
      Battle: R 28.40m  4/30/2011   Alex Smith-Van Dyke, SKSS                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kociuba, Natasha          14 Shuswap Middle          17.91m  
      15.23m  X  17.91m           
  2 Oldham, Jazzy             14 Lord Byng               17.55m  
      14.75m  15.48m  17.55m           
  3 Peacock, Tess             14 Aberdeen Hal            14.91m  
      14.91m  X  13.75m           
  4 Hoshizaki, Megan          14 Revelstoke,BC, BC       14.02m  
      14.02m  10.82m  13.00m           
  5 Koochin, Julia            14 AL Fortune              11.66m  
      11.66m  9.00m  9.32m           
  6 Turgeon-O'Brien, Josie    14 Shuswap Middle           6.18m  
      X  6.18m  X           
 -- Ahmadi, Sormeh            14 Aberdeen Hal              FOUL  
      X  X  X           
 -- Bates, Teslyn             14 Shuswap Middle             DNS  
 
Girls 100 Meter Dash Junior (Gr. 9-10)
========================================================================
      Battle: R 12.87  4/29/2017   Kenaysha Lyder, Kelowna Seco                
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Fahlman, Jessica          16 Crescent Hts,Calgar      12.92  +0.0  3 
  2 Ezzemouri, Sophia         16 Pleasant Val             13.70   0.4  4 
  3 Futemma, Mizuki           18 Sa-Hali Seco             14.08   0.4  4 
  4 Snip, Avelene             15 Lord Byng                14.25   0.9  2 
  5 Stanley, Kendra           16 Crescent Hts,Calgar      14.27   0.4  4 
  6 Torrie, Gabriella         15 Salmon Arm S             14.34  -0.3  1 
  7 Griffin, Jolie            15 Lord Byng                14.38   0.9  2 
  8 Parkes, Braidy            15 Salmon Arm S             14.41  -0.3  1 
  9 Adeleye, Ore              16 Crescent Hts,Calgar      14.49   0.4  4 
 10 Fedder, Leah              15 Lord Byng                14.59  +0.0  3 
 11 Sparkes, Abby             16 Crescent Hts,Calgar      14.68  -0.3  1 
 12 Routley, Brooklyn         15 Vernon                   14.69  +0.0  3 
 13 Rusz, Natalie             16 Golden                   14.86  +0.0  3 
 14 Rosenberger, Sonia        15 Revelstoke,BC, BC        15.24   0.9  2 
 15 Shynkaryk, Kaitlyn        16 Crescent Hts,Calgar      15.25   0.9  2 
 16 Eccleston, Olivia         15 St Ann's Aca             15.27   0.9  2 
 17 Hall, Kristi              15 Merritt,BC, BC           15.33  +0.0  3 
 18 Govett, Mackenzie         16 Valleyview S             15.38  +0.0  3 
 19 Lamb, Savannah            15 Salmon Arm S             15.43   0.4  4 
 20 Maki, Madi                16 George Ellio             15.52  -0.3  1 
 21 Kroeker, Kari             15 Merritt,BC, BC           15.64   0.9  2 
 22 Smith, Nikita             16 Crescent Hts,Calgar      22.21  +0.0  3 
 -- Farough, Ashtyn           16 Valleyview S               DNS   0.4  4 
 -- Heard, Isabelle           15 Merritt,BC, BC             DNS  -0.3  1 
 -- Lowen, Micah              16 Valleyview S               DNS   0.4  4 
 -- Hicks, Vanessa            16 Valleyview S               DNS  -0.3  1 
 
Girls 200 Meter Dash Junior (Gr. 9-10)
========================================================================
      Battle: R 26.57  4/25/2015   Denise Roy, Cowichan Sec                    
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Fahlman, Jessica          16 Crescent Hts,Calgar      27.78  -1.3  3 
  2 Lacroix, Keisha           15 Sa-Hali Seco             28.20  -0.5  2 
  3 Stanley, Kendra           16 Crescent Hts,Calgar      29.04  -0.6  1 
  4 Snip, Avelene             15 Lord Byng                29.92  -1.3  3 
  5 Torrie, Gabriella         15 Salmon Arm S             29.93  -0.5  2 
  6 Markin, Emma              16 Seaton Secon             30.01  -1.3  3 
  7 Kujat, Meaghan            15 Salmon Arm S             30.25  -1.3  3 
  8 Griffin, Jolie            15 Lord Byng                30.35  -0.6  1 
  9 Heard, Isabelle           15 Merritt,BC, BC           30.57  -1.3  3 
 10 Fedder, Leah              15 Lord Byng                30.58  -0.5  2 
 11 Antenucci, Sydni          16 Crescent Hts,Calgar      30.87  -1.3  3 
 12 Rusz, Natalie             16 Golden                   31.01  -0.5  2 
 13 Shynkaryk, Kaitlyn        16 Crescent Hts,Calgar      32.06  -1.3  3 
 14 Adeleye, Ore              16 Crescent Hts,Calgar      32.51  -0.6  1 
 15 Kroeker, Kari             15 Merritt,BC, BC           32.54  -0.6  1 
 16 Maki, Madi                16 George Ellio             32.67  -0.5  2 
 17 Kent, Hallie              17 Crescent Hts,Calgar      33.15  -0.5  2 
 18 Hack-Mortimer, Mckena     15 Merritt,BC, BC           35.98  -0.5  2 
 -- Ezzemouri, Sophia         16 Pleasant Val               SCR  -0.6  1 
 -- Elliott, Jaclyn              Revelstoke,BC, BC          SCR  -0.6  1 
 -- Farough, Ashtyn           16 Valleyview S               SCR  -0.6  1 
 -- Lounsbury, Olivia         16 Unity Christ               DNS  -0.6  1 
 -- Lowen, Micah              16 Valleyview S               DNS  -0.5  2 
 -- Hicks, Vanessa            16 Valleyview S               DNS  -1.3  3 
 
Girls 1500 Meter Run Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 5:04.07  4/20/2013   Glynis Sim, Salmon Arm S                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Baziw, Bridgette          17 Lord Byng              5:02.10R  New Meet Record
  2 Slaney, Jaxon             16 Rutland Seni           5:10.22  
  3 Symon, Ella               15 Lord Byng              5:12.01  
  4 Higgins, Skye             15 Lord Byng              5:29.26  
  5 Elliott, Jaclyn              Revelstoke,BC, BC      5:35.97  
  6 Tollefson, Maddie         16 Crescent Hts,Calgar    5:37.90  
  7 Thomas, Lexus             15 Merritt,BC, BC         5:40.55  
  8 Hall, Laura               15 Salmon Arm S           5:44.90  
  9 Findlay, Teagan           16 Salmon Arm S           5:51.53  
 10 Kuropatwa, Lily           16 Lord Byng              5:56.69  
 11 Larson, Zoe               15 Revelstoke,BC, BC      6:02.78  
 12 Duhamel, Mistaya          16 Revelstoke,BC, BC      6:04.13  
 13 Abdallah, Aliya           16 Crescent Hts,Calgar    6:12.68  
 -- Rolleston, Ella           15 Okanagan Mission,Ke        SCR  
 -- Joseph, Aurora            16 Crescent Hts,Calgar        SCR  
 -- Macleod, Emily               Revelstoke,BC, BC          SCR  
 
Girls 80 Meter Hurdles 30" (.762m) Junior (Gr. 9-10)
=====================================================================
      Battle: R 12.22  4/25/2015   Mia Hull, Scarlett                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kujat, Meaghan            15 Salmon Arm S             14.20  -1.8 
  2 Fedder, Leah              15 Lord Byng                15.87  -1.8 
  3 Rosenberger, Sonia        15 Revelstoke,BC, BC        17.48  -1.8 
 -- Spence, Salema            17 Crescent Hts,Calgar     X12.68  -1.8 
 -- DeGagne, Emma             17 Crescent Hts,Calgar     X13.70  -1.8 
 -- Kent, Janay               17 Crescent Hts,Calgar     X15.05  -1.8 
 
Girls 1500 Meter Steeplechase 30" (.762m) Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 5:27.42  4/26/2014   Glynis Sim, Salmon Arm S                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Baziw, Bridgette          17 Lord Byng              5:31.93  
  2 Symon, Ella               15 Lord Byng              5:39.24  
  3 Milne, Lys                15 Salmon Arm S           6:08.81  
  4 Beckner, Maggie           16 Salmon Arm S           6:12.41  
  5 Findlay, Teagan           16 Salmon Arm S           6:24.84  
  6 Hall, Laura               15 Salmon Arm S           6:25.02  
  7 Moore, Julianne           14 Shuswap Middle         6:27.48  
  8 Vukodinovic, Samantha     14 Shuswap Middle         6:28.19  
 -- Maki, Madi                16 George Ellio               SCR  
 -- Lowen, Micah              16 Valleyview S               SCR  
 -- Hicks, Vanessa            16 Valleyview S               SCR  
 
Girls 4x100 Meter Relay Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 56.32  4/25/2015   Dr. Knox Middle School, Dr. Knox Midd       
                       B Walsh, D Devries, M Bowes, M Minkus             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Lord Byng  'A'                                        56.22R 
  2 Revelstoke Secondary  'A'                             61.96  
  3 Merritt Secondary  'A'                                63.38  
 -- Salmon Arm Secondary  'A'                                DQ   Rule number 170.7
 
Girls 4x400 Meter Relay Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 4:31.95  4/29/2017   Kelowna Secondary School, Kelowna Seco    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Revelstoke Secondary  'A'                           4:51.33  
  2 Lord Byng  'A'                                      4:55.36  
  3 Salmon Arm Secondary  'A'                           5:09.57  
 
Girls High Jump Pit 1 Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 1.70m  4/25/2015   Trinity Hansma, Pleasant Val                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mills, Morgan             16 Pleasant Val             1.55m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        -    -    -    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Youngberg, Taylor         17 Crescent Hts,Calgar      1.40m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Heard, Isabelle           15 Merritt,BC, BC           1.40m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
  4 Hack-Mortimer, Mckena     15 Merritt,BC, BC           1.30m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXX 
  5 Futemma, Mizuki           18 Sa-Hali Seco             1.25m  
     1.20 1.25 1.30 
        O    O  XXX 
 -- Mills, Haven              15 Pleasant Val               DNS  
 -- Snip, Avelene             15 Lord Byng                  DNS  
 -- Lawlor, Brooke            15 Seaton Secon               DNS  
 
Girls Pole Vault Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 2.40m  4/30/2016   Kendel Rogers, Vernon                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leung, Valerie            16 Crescent Hts,Calgar      2.00m  
     1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 
Girls Long Jump Pit 2` Junior (Gr. 9-10)
=====================================================================
      Battle: R 4.82m  4/30/2016   Kristen Lagerstrom, Pit Meadows             
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lacroix, Keisha           15 Sa-Hali Seco             4.55m   0.3 
     X      4.41m(0.4) 4.55m(0.3)           
  2 Griffin, Jolie            15 Lord Byng                4.49m   1.5 
     3.80m(+0.0) 4.33m(+0.0) 4.49m(1.5)          
  3 Mills, Morgan             16 Pleasant Val             4.45m   1.3 
     3.99m(+0.0) 4.45m(1.3) 4.30m(0.7)           
  4 Parkes, Braidy            15 Salmon Arm S             4.25m   0.7 
     4.22m(+0.0) 4.20m(0.3) 4.25m(0.7)           
  5 Kujat, Meaghan            15 Salmon Arm S             4.14m   0.8 
     3.97m(+0.0) 4.14m(0.8) X                
  6 Routley, Brooklyn         15 Vernon                   4.06m  +0.0 
     4.06m(+0.0) X(0.3) 3.95m(0.2)           
  7 Rusz, Natalie             16 Golden                   3.96m   0.2 
     3.96m(0.2) 3.78m(+0.0) 3.55m(0.5)           
  8 Futemma, Mizuki           18 Sa-Hali Seco             3.86m  +0.0 
     3.86m(+0.0) 3.74m(0.8) 3.78m(1.9)           
  9 Johnson, Jayda            15 Vernon Chris             3.73m   1.5 
     3.43m(+0.0) 3.73m(1.5) 3.26m(2.3)           
 10 Hackman, Abby             15 Vernon                   3.69m   1.2 
     3.50m(0.3) 3.68m(1.1) 3.69m(1.2)           
 11 Kroeker, Kari             15 Merritt,BC, BC           3.64m  +0.0 
     3.64m(+0.0) 3.53m(1.4) 3.43m(1.2)           
 12 Kuropatwa, Lily           16 Lord Byng                3.28m   1.0 
     3.28m(1.0) 3.27m(+0.0) -                
 13 Lamb, Savannah            15 Salmon Arm S             3.11m  +0.0 
     X      3.11m(+0.0) 3.04m(0.7)           
 14 Reynolds, Faith           15 Pleasant Val             2.98m   1.0 
     2.98m(1.0) 2.95m(0.7) 2.81m(1.7)           
 14 Hall, Kristi              15 Merritt,BC, BC           2.98m   1.5 
     2.87m(+0.0) 2.98m(1.5) 2.87m(0.7)           
 16 Collins, Coralyn          15 Merritt,BC, BC           2.95m   1.1 
     2.95m(1.1) 2.49m(+0.0) -               
 -- Hack-Mortimer, Mckena     15 Merritt,BC, BC            FOUL       
     X      X      X                
 
Girls Triple Jump Pit 2 Junior (Gr. 9-10)
=====================================================================
      Battle: R 10.76m  4/26/2014   Haven Dufty, Summerland R                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Johnson, Jayda            15 Vernon Chris             8.00m  +0.0 
     7.58m(+0.0) 7.10m(+0.0) 8.00m(+0.0)           
  2 Hackman, Abby             15 Vernon                   7.99m  +0.0 
     X      X      7.99m(+0.0)           
  3 Thomas, Lexus             15 Merritt,BC, BC           7.91m  +0.0 
     7.56m(+0.0) 7.91m(+0.0) 7.88m(+0.0)           
 
Girls Shot Put 3 kg Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 14.67m  4/29/2017   Dolly Gabri, Sullivan Hei                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tollefson, Maddie         16 Crescent Hts,Calgar      8.88m  
      8.68m  8.88m  8.49m           
  2 Fontaine, Parke           16 Crescent Hts,Calgar      8.73m  
      5.77m  7.90m  8.73m           
  3 Mardis, Mamoundu          16 Chilliwack S             7.82m  
      X  7.82m  7.03m           
  4 Stewart, Sarah            16 Chilliwack S             7.78m  
      X  X  7.78m           
  5 Paton, Charlotte          16 Revelstoke,BC, BC        7.49m  
      7.25m  5.75m  7.49m           
  5 Hammer, Fiona             15 Salmon Arm S             7.49m  
      7.14m  7.23m  7.49m           
  7 Gale, Devyn               15 Revelstoke,BC, BC        7.13m  
      6.94m  7.13m  6.91m           
  8 Reynolds, Faith           15 Pleasant Val             6.63m  
      6.43m  6.21m  6.63m           
  9 Whitty, Amy               16 Revelstoke,BC, BC        6.44m  
      6.44m  6.02m  6.15m           
 10 Fan, Rachel               14 Lord Byng                5.04m  
      5.04m  X  4.07m           
 11 Bhullar, Alisha           16 Aberdeen Hal             4.98m  
      4.98m  4.89m  4.84m           
 12 Smith, Nikita             16 Crescent Hts,Calgar      3.47m  
      2.06m  2.78m  3.47m           
 -- Forman, Emma              16 Merritt,BC, BC             DNS  
      -  -  -           
 -- Rutayomba, Igless         17 Crescent Hts,Calgar     X8.65m  
      8.65m  8.62m  8.22m           
 -- Idoko, Divine             17 Crescent Hts,Calgar     X7.79m  
      7.79m  X  7.00m           
 -- Tessema, Brook            17 Crescent Hts,Calgar     X5.24m  
      X  5.24m  4.79m           
 
Girls Discus Throw 1 kg Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 39.71m  4/29/2017   Dolly Gabri, Sullivan Hei                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Parkes, Braidy            15 Salmon Arm S            22.72m  
      18.00m  18.26m  22.72m           
  2 Legebokow, Cassidy        15 Revelstoke,BC, BC       22.33m  
      22.33m  21.03m  18.05m            
  3 Stewart, Sarah            16 Chilliwack S            20.80m  
      20.80m  19.39m  20.40m           
  4 Ezzemouri, Sophia         16 Pleasant Val            20.60m  
      19.17m  20.60m  X           
  5 Fontaine, Parke           16 Crescent Hts,Calgar     19.24m  
      19.24m  17.91m  X            
  6 Mardis, Mamoundu          16 Chilliwack S            18.56m  
      18.56m  16.93m  17.05m           
  7 Gale, Devyn               15 Revelstoke,BC, BC       18.38m  
      17.08m  18.38m  17.26m          
  8 Hammer, Fiona             15 Salmon Arm S            18.17m  
      17.35m  18.17m  17.58m           
  9 Mills, Haven              15 Pleasant Val            17.76m  
      17.76m  X  X           
 10 McKenzie, Paige           15 Revelstoke,BC, BC       17.05m  
      15.64m  17.05m  X            
 11 Paton, Charlotte          16 Revelstoke,BC, BC       16.57m  
      X  X  16.57m           
 12 Bhullar, Alisha           16 Aberdeen Hal            14.01m  
      X  X  14.01m           
 13 Kent, Hallie              17 Crescent Hts,Calgar     12.79m  
      X  12.79m  11.93m            
 14 Fan, Rachel               14 Lord Byng                8.46m  
      8.42m  8.46m  8.07m           
 -- Forman, Emma              16 Merritt,BC, BC             DNS  
 -- Dhanoa, Khushi            15 Revelstoke,BC, BC          DNS  
 
Girls Hammer Throw 3 kg Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 49.97m  4/30/2016   Phoebe Price-Roberts, Aberdeen Hal         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Paton, Charlotte          16 Revelstoke,BC, BC       29.00m  
      X  29.00m  0.71m           
  2 Legebokow, Cassidy        15 Revelstoke,BC, BC       23.61m  
      23.61m  22.83m  23.08m          
  3 McKenzie, Paige           15 Revelstoke,BC, BC       21.46m  
      21.01m  21.46m  X           
  4 Vickers, Hannah           16 Revelstoke,BC, BC       21.03m  
      15.14m  21.03m  X           
  5 Whitty, Amy               16 Revelstoke,BC, BC       20.87m  
      20.87m  X  15.68m           
  6 Mardis, Mamoundu          16 Chilliwack S            17.17m  
      X  17.17m  16.49m          
  7 Bhullar, Alisha           16 Aberdeen Hal            13.39m  
      13.39m  11.44m  X           
 
Girls Javelin Throw 500g Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 32.77m  4/29/2017   Josie Sexsmith, Charles Bloo               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dewynter, Anna            15 Ecole Klo Mi            27.98m  
      25.82m  27.98m  24.08m           
  2 McKenzie, Paige           15 Revelstoke,BC, BC       25.72m  
      25.72m  9.15m  20.05m           
  3 Beckner, Maggie           16 Salmon Arm S            24.33m  
      -  24.33m  22.97m           
  4 Legebokow, Cassidy        15 Revelstoke,BC, BC       22.42m  
      X  18.70m  22.42m           
  5 Duhamel, Mistaya          16 Revelstoke,BC, BC       20.97m  
      14.00m  19.41m  20.97m           
  6 Hall, Laura               15 Salmon Arm S            17.93m  
      15.30m  17.93m  16.29m           
  7 Hammer, Fiona             15 Salmon Arm S            17.48m  
      16.28m  15.55m  17.48m           
  8 Gale, Devyn               15 Revelstoke,BC, BC       16.74m  
      X  X  16.74m           
  9 Kent, Janay               17 Crescent Hts,Calgar     15.99m  
      15.34m  15.99m  15.17m           
 10 Milne, Lys                15 Salmon Arm S            15.48m  
      15.48m  X  X           
 11 Joseph, Aurora            16 Crescent Hts,Calgar     13.65m  
      X  13.65m  12.71m           
 12 Mills, Haven              15 Pleasant Val            13.08m  
      7.35m  8.54m  13.08m           
 13 Whitty, Amy               16 Revelstoke,BC, BC       12.63m  
      11.50m  12.63m  X           
 14 Antenucci, Sydni          16 Crescent Hts,Calgar      9.24m  
      9.24m  X  X           
 -- Dhanoa, Khushi            15 Revelstoke,BC, BC          DNS  
 -- Lounsbury, Olivia         16 Unity Christ               DNS  
 -- Mills, Morgan             16 Pleasant Val               DNS  
 -- Forman, Emma              16 Merritt,BC, BC             DNS  
 -- MacLaren, Maria           17 Crescent Hts,Calgar    X21.54m  
      X  21.54m  X           
 -- Idoko, Divine             17 Crescent Hts,Calgar    X17.87m  
      15.82m  14.79m  17.87m           
 -- Miller, Amy               17 Crescent Hts,Calgar    X12.75m  
      12.75m  12.65m  X           
 
Women 800 Meter Run Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 2:25.42  4/30/2016   Tegan Heshka, Sa-Hali Seco                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Slaney, Jaxon             16 Rutland Seni           2:31.85  
  2 Higgins, Skye             15 Lord Byng              2:35.58  
  3 Milne, Lys                15 Salmon Arm S           2:42.20  
  4 Elliott, Jaclyn              Revelstoke,BC, BC      2:44.63  
  5 Thomas, Lexus             15 Merritt,BC, BC         2:50.74  
  6 Kuropatwa, Lily           16 Lord Byng              2:53.87  
  7 Torrie, Gabriella         15 Salmon Arm S           2:55.89  
  8 Larson, Zoe               15 Revelstoke,BC, BC      3:01.50  
  9 Collins, Coralyn          15 Merritt,BC, BC         3:26.61  
 -- Lounsbury, Olivia         16 Unity Christ               SCR  
 -- Symon, Ella               15 Lord Byng                  SCR  
 -- Lawlor, Brooke            15 Seaton Secon               SCR  
 -- Duhamel, Mistaya          16 Revelstoke,BC, BC          SCR  
 
Women 3000 Meter Run Junior (Gr. 9-10)
================================================================
 Hand Time
      Battle: R 10:24.42  4/25/2015   Taryn O'Neill, George Elliot             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Higgins, Skye             15 Lord Byng             11:29.69  
  2 Beckner, Maggie           16 Salmon Arm S          12:08.29  
  3 Larson, Zoe               15 Revelstoke,BC, BC     12:27.13  
  4 Abdallah, Aliya           16 Crescent Hts,Calgar   12:30.69  
 -- Macleod, Emily               Revelstoke,BC, BC          SCR  
 -- Rolleston, Ella           15 Okanagan Mission,Ke        DNS  
 
Women 100 Meter Dash Senior (Gr. 11-12)
========================================================================
      Battle: R 12.61  4/29/2017   Bryn Walsh, Kelowna Seco                    
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Spence, Salema            17 Crescent Hts,Calgar      13.02   0.9  2 
  2 Urban, Jessica            18 Little Flowe             13.22   0.8  4 
  3 McCallum, Jesula          17 Fraser Valle             13.29   0.8  4 
  4 Lyder, Kenaysha           17 Kelowna Seco             13.38   0.8  4 
  5 Ostoforoff, Jaeda         17 Pleasant Val             13.43   1.4  3 
  6 Lepine, Sarah             18 Crescent Hts,Calgar      13.54   0.9  2 
  7 Markin, Jessie            17 Seaton Secon             13.79   0.8  4 
  8 Crang-Semadeni, Kate      17 Crescent Hts,Calgar      14.24   1.3  1 
  9 LaBorde-Meza, Isabella    17 Crescent Hts,Calgar      14.28   1.3  1 
 10 Stork, Rowan              17 Crescent Hts,Calgar      14.32   0.9  2 
 11 Zimmer, Linnea            17 Abbotsford C             14.32   0.8  4 
 12 Wagner, Annika            17 Revelstoke,BC, BC        14.41   1.3  1 
 13 Wenham, Madison           17 Crescent Hts,Calgar      14.63   0.9  2 
 14 Nickel, Hannah            18 Crescent Hts,Calgar      14.69   0.9  2 
 15 Jenkins, Zoey             17 Chilliwack S             15.03   0.8  4 
 16 Hendry, Megan             18 Crescent Hts,Calgar      15.12   1.4  3 
 17 Malou, Christina          17 Unity Christ             15.18   0.9  2 
 18 Harder, Heather           17 Revelstoke,BC, BC        15.28   1.3  1 
 19 Moretti, Sarah            17 Chilliwack S             15.35   0.8  4 
 20 Hirayama, Tomoka          17 Golden                   15.50   1.3  1 
 21 Allan, Kindra             17 Crescent Hts,Calgar      15.51   1.3  1 
 22 Preuter, Amy              17 Crescent Hts,Calgar      15.56   1.4  3 
 23 Klassen, Stephanie        17 Abbotsford C             15.56   1.4  3 
 24 Langton, Sabrina          17 Abbotsford C             15.61   1.4  3 
 25 Perez, Ashley             17 Crescent Hts,Calgar      15.86   0.9  2 
 26 Crouch, Shyla             17 Chilliwack S             15.97   1.4  3 
 27 Castilla, Zaira           18 Chilliwack S             17.93   1.4  3 
 -- Walsh, Bryn               18 Kelowna Seco               SCR   0.8  4 
 
Women 200 Meter Dash Senior (Gr. 11-12)
========================================================================
      Battle: R 26.46  4/30/2016   Abisayo Ajibike, Maple Ridge                
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Walsh, Bryn               18 Kelowna Seco             26.24R -0.8  3 
  2 Ostoforoff, Jaeda         17 Pleasant Val             27.24  -0.2  2 
  3 Urban, Jessica            18 Little Flowe             27.46  -0.8  3 
  4 McCallum, Jesula          17 Fraser Valle             27.60  +0.0  1 
  5 Stroda, Muriel            18 Okanagan Mission,Ke      27.72  -0.8  3 
  6 Markin, Jessie            17 Seaton Secon             29.04  -0.8  3 
  7 Zimmer, Linnea            17 Abbotsford C             29.56  -0.8  3 
  8 Jenkins, Zoey             17 Chilliwack S             30.79  -0.8  3 
  9 Wiebe, Madeline           17 Salmon Arm S             30.91  -0.2  2 
 10 Markin, Mollie            17 Seaton Secon             31.54  -0.8  3 
 11 Harder, Heather           17 Revelstoke,BC, BC        32.33  +0.0  1 
 12 Moretti, Sarah            17 Chilliwack S             32.89  -0.2  2 
 13 Chuang, Lucy              18 Abbotsford C             35.25  -0.2  2 
 -- Hirayama, Tomoka          17 Golden                     SCR  +0.0  1 
 -- Lyder, Kenaysha           17 Kelowna Seco               SCR  -0.8  3 
 -- Klassen, Stephanie        17 Abbotsford C               SCR  -0.2  2 
 -- Langton, Sabrina          17 Abbotsford C               SCR  -0.2  2 
 -- Brown, Julia              17 Salmon Arm S               SCR  +0.0  1 
 
Women 800 Meter Run Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 2:17.23  4/25/2015   Glynis Sim, Salmon Arm S                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brittin, Alana            18 Revelstoke,BC, BC      2:32.64  
  2 Ariano, Natalya           17 Seaton Secon           2:41.99  
  3 Wiebe, Madeline           17 Salmon Arm S           3:01.38  
  4 Dennie, Bria              17 Chilliwack S           3:04.29  
 -- Fejer, Kailey             17 Kelowna Seco               SCR  
 
Women 1500 Meter Run Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 4:52.83  4/30/2016   Savanna Jordan, William Aber              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ariano, Annika            17 Seaton Secon           4:48.85R 
  2 Brittin, Alana            18 Revelstoke,BC, BC      5:09.69  
  3 MacLean, Sophie           17 Crescent Hts,Calgar    5:35.48  
  4 Granstrom, Kate           18 Revelstoke,BC, BC      5:46.05  
  5 Wiebe, Madeline           17 Salmon Arm S           6:15.91  
  6 Geamanu, Amanda           17 Crescent Hts,Calgar    6:25.20  
  7 Miller, Amy               17 Crescent Hts,Calgar    6:43.98  
  8 Crouch, Shyla             17 Chilliwack S           7:25.02  
 -- Lawson, Iona              18 Crescent Hts,Calgar        SCR  
 
Women 3000 Meter Run Senior (Gr. 11-12)
================================================================
 Hand Time
      Battle: R 10:20.70  4/25/2015   Glynis Sim, Salmon Arm S                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ariano, Natalya           17 Seaton Secon          11:24.46  
  2 Kampman, Jessica          17 Abbotsford C          11:28.78  
  3 MacLean, Sophie           17 Crescent Hts,Calgar   11:49.28  
  4 Granstrom, Kate           18 Revelstoke,BC, BC     12:15.21  
 
Women 100 Meter Hurdles 33"  (.838m) Senior (Gr. 11-12)
=====================================================================
      Battle: R 14.71  4/30/2011   Nicola Charlesworth, Dr EP Scarlett         
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stroda, Muriel            18 Okanagan Mission,Ke      15.69   0.2 
  2 Ostoforoff, Jaeda         17 Pleasant Val             17.06   0.2 
  3 Klassen, Stephanie        17 Abbotsford C             20.09   0.2 
  4 Langton, Sabrina          17 Abbotsford C             20.72   0.2 
  5 Ransom, Emily             17 Golden                   23.25   0.2 
 -- Wagner, Annika            17 Revelstoke,BC, BC          DNS   0.2 
 -- Malou, Christina          17 Unity Christ               DNS   0.2 
 
Women 1500 Meter Steeplechase 30" (.762m) Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 6:05.77  4/30/2011   Delyth Harper, Revelstoke Sec.            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kampman, Jessica          17 Abbotsford C           5:58.58R 
 -- Brown, Julia              17 Salmon Arm S               SCR  
 
Women 4x100 Meter Relay Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 51.46  4/30/2016   William Aberhart, William Aber              
                       C Laird, J Fischer, A Brown, S Jordan             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Crescent Heights High School  'A'                     54.20  
  2 Abbotsford Christian School  'A'                      54.26  
  3 Chilliwack Secondary Scho  'A'                        57.26  
  4 Abbotsford Christian School  'B'                      61.48  
  5 Chilliwack Secondary Scho  'B'                        65.70  
 -- Revelstoke Secondary  'A'                               DNS  
 
Women 4x400 Meter Relay Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 4:14.48  4/30/2016   William Aberhart, William Aber            
                         S Jordan, E Hubbard, M Thompson, S Choate         
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Seaton Secondary (Ss)  'A'                          4:24.86  
  2 Abbotsford Christian School  'A'                    4:32.61  
  3 Revelstoke Secondary  'A'                           4:51.33  
 
Women High Jump Pit 1 Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 1.68m  4/29/2017   Trinity Hansma, PVSS                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hansma, Trinity           18 Pleasant Val             1.65m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 
        -    -    -    O    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Brandsma, Cassie          17 Abbotsford C            J1.65m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 
        -    -    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  3 Holman, Sarah             17 Pleasant Val             1.55m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        -    O    O    O    O  XXO  XXX 
  4 Loland, Megan             18 Seaton Secon             1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        -    -    O    O    O  XXX 
  4 Conway, Emma              18 Abbotsford C             1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        -    O    O    O    O  XXX 
  4 Watts, Abby               17 Crescent Hts,Calgar      1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O    O  XXX 
  7 Stroda, Muriel            18 Okanagan Mission,Ke      1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        -    O    O  XXO  XXX 
  8 Burgess, Molly            17 Crescent Hts,Calgar      1.40m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O  XXO  XXX 
  9 Malou, Christina          17 Unity Christ             1.30m  
     1.30 1.35 
       XO  XXX 
 -- McCallum, Jesula          17 Fraser Valle                NH  
     1.30 1.35 1.40 
        -    -  XXX 
 -- Badau, Raluca             17 Crescent Hts,Calgar        DNS  
 
Women Pole Vault Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 3.30m  4/25/2015   Alex Smith, South Kam                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Walsh, Bryn               18 Kelowna Seco             3.40mR 
     1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 3.00 3.10 3.20 3.40 3.65 
        -    -    -    -    -    -    -    -    -    -    -   XO    -    O   XO  XXX 
  2 Badau, Raluca             17 Crescent Hts,Calgar      2.50m  
     1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.50 2.60 
        -   XO    -    -  XXO   XO   XO   XO   XO  XXX 
  3 Rogers, Kendel            18 Vernon                   2.30m  
     1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 
        -    -    -    -    -    -   XO    O  XXX 
  4 Kampman, Jessica          17 Abbotsford C             2.20m  
     1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 
        -    -    O    -    O  XXO  XXO  XXX 
  5 Geamanu, Amanda           17 Crescent Hts,Calgar      2.00m  
     1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 
        O    O    O   XO  XXO  XXX 
  6 Watts, Abby               17 Crescent Hts,Calgar      1.90m  
     1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 
        O    O  XXO    O  XXX 
 -- Conway, Emma              18 Abbotsford C               DNS  
     
     
 
Women Long Jump Pit 2 Senior (Gr. 11-12)
=====================================================================
      Battle: R 5.29m  4/20/2013   Keely Watts-Watling, Kelowna Sec            
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Fejer, Kailey             17 Kelowna Seco             4.51m   0.8 
     4.35m(0.7) 4.48m(+0.0) 4.51m(0.8)           
  2 Dragt, Jaelyn             16 Abbotsford C            J4.51m   0.5 
     4.39m(+0.0) X(0.1) 4.51m(0.5)           
  3 Urban, Jessica            18 Little Flowe             4.48m   0.4 
     X      X      4.48m(0.4)           
  4 Wagner, Annika            17 Revelstoke,BC, BC        4.46m  +0.0 
     4.02m(+0.0) 4.18m(+0.0) 4.46m(+0.0)           
  5 Rogers, Kendel            18 Vernon                   4.31m  +0.0 
     4.23m(+0.0) 4.07m(+0.0) 4.31m(+0.0)           
  6 Crang-Semadeni, Kate      17 Crescent Hts,Calgar      4.28m  +0.0 
     4.28m(+0.0) 4.26m(+0.0) 4.20m(+0.0)            
  7 Fiest, Mariah             18 Vernon Chris             4.10m  +0.0 
     4.06m(+0.0) 1.66m(+0.0) 4.10m(+0.0)           
  8 Hendry, Megan             18 Crescent Hts,Calgar      3.91m   0.4 
     X      3.91m(0.4) X                 
  9 Hirayama, Tomoka          17 Golden                   3.78m  +0.0 
     3.78m(+0.0) 3.39m(+0.0) 3.50m(+0.0)           
 10 Wenham, Madison           17 Crescent Hts,Calgar      3.75m  +0.0 
     3.75m(+0.0) 3.74m(+0.0) 3.71m(+0.0)           
 11 Young, Christina          17 Crescent Hts,Calgar      3.73m  +0.0 
     3.51m(+0.0) 3.58m(0.3) 3.73m(+0.0)            
 12 Wiegelmann, Judith        17 Chilliwack S             3.68m  +0.0 
     3.50m(+0.0) 3.52m(+0.0) 3.68m(+0.0)           
 13 Nickel, Hannah            18 Crescent Hts,Calgar      3.48m  +0.0 
     3.48m(+0.0) 3.25m(+0.0) 3.36m(+0.0)            
 14 Preuter, Amy              17 Crescent Hts,Calgar      3.45m   0.1 
     3.34m(+0.0) 2.69m(+0.0) 3.45m(0.1)            
 15 Johnston, Grace           18 Crescent Hts,Calgar      3.39m  +0.0 
     3.28m(+0.0) 3.27m(+0.0) 3.39m(+0.0)           
 16 Harder, Heather           17 Revelstoke,BC, BC        3.13m  +0.0 
     3.13m(+0.0) 3.10m(0.3) 2.72m(+0.0)           
 17 Castilla, Zaira           18 Chilliwack S            J3.13m   0.1 
     3.13m(0.1) 2.72m(+0.0) 3.03m(+0.0)           
 
Women Triple Jump Pit 2 Senior (Gr. 11-12)
=====================================================================
      Battle: R 11.06m  4/25/2015   Haven Dufty, Summerland Secon              
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dragt, Jaelyn             16 Abbotsford C             9.89m   0.1 
     9.89m(0.1) X      X                
  2 Fiest, Mariah             18 Vernon Chris             9.75m  +0.0 
     9.72m(0.9) 9.54m(+0.0) 9.75m(+0.0)           
  3 Fejer, Kailey             17 Kelowna Seco             9.66m   0.9 
     9.09m(0.9) 9.66m(0.9) X                
  4 Brandsma, Cassie          17 Abbotsford C             9.61m   0.3 
     9.32m(0.4) 9.61m(0.3) 9.49m(0.5)           
  5 Crang-Semadeni, Kate      17 Crescent Hts,Calgar      9.24m  +0.0 
     8.08m(1.1) 9.24m(+0.0) 9.11m(+0.0)           
  6 Young, Christina          17 Crescent Hts,Calgar      8.10m  +0.0 
     7.85m(0.1) 8.10m(+0.0) 8.10m(+0.0)          
  7 Mock, Hanna               17 Chilliwack S             6.59m   0.5 
     6.59m(0.5) 6.20m(+0.0) 6.20m(-1.2)           
 
Women Shot Put 4 kg Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 12.31m  4/30/2016   Gabrielle Rains, Bev Facey Hi              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabri, Dolly              17 Sullivan Hei            12.99mR 
      X  12.99m  12.24m           
  2 Sexsmith, Josie           17 Charles Bloo            10.00m  
      9.17m  10.00m  9.11m            
  3 Price-Roberts, Phoebe     17 Aberdeen Hal             9.83m  
      9.57m  9.71m  9.83m            
  4 Saari, Alina              17 Sa-Hali Seco             9.36m  
      9.36m  8.82m  9.36m            
  5 McGrail, Lindsay          18 Abbotsford C             8.51m  
      8.35m  8.15m  8.51m            
  6 Zemp, Lizzie              18 Crescent Hts,Calgar      8.31m  
      8.31m     8.22m            
  7 Van Muyen, Makenna        16 Abbotsford C             7.07m  
      7.07m  X  6.88m           
  8 Baars, Faith              17 Abbotsford C             7.05m  
      6.95m  6.87m  7.05m           
  9 Conway, Emma              18 Abbotsford C             6.38m  
      5.71m  6.38m               
 10 Chuang, Lucy              18 Abbotsford C             5.79m  
      5.79m  5.70m               
 11 Andris, Svenja            18 Chilliwack S             4.95m  
      4.71m  4.95m  X            
 12 Singh, Rubal              18 Crescent Hts,Calgar      3.92m  
      X  3.92m  3.83m            
 
Women Discus Throw 1 kg Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 45.98m  4/30/2016   Gabrielle Rains, Bev Facey Hi              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabri, Dolly              17 Sullivan Hei            41.11m  
      X  38.80m  41.11m           
  2 Randle, Rathaine          18 Crescent Hts,Calgar     34.15m  
      33.95m  34.15m  X           
  3 Price-Roberts, Phoebe     17 Aberdeen Hal            28.53m  
      23.89m  27.39m  28.53m           
  4 Holman, Sarah             17 Pleasant Val            27.40m  
      25.98m  27.40m  24.04m           
  5 Cenge, Vivid              19 Sa-Hali Seco            26.63m  
      24.69m  23.75m  26.63m         
  6 Stork, Rowan              17 Crescent Hts,Calgar     26.56m  
      26.56m  X  22.51m           
  7 Sexsmith, Josie           17 Charles Bloo            25.35m  
      23.48m  25.35m  25.12m           
  8 Zemp, Lizzie              18 Crescent Hts,Calgar     24.84m  
      22.29m  24.84m  24.50m           
  9 Saari, Alina              17 Sa-Hali Seco            24.52m  
      X  24.52m  X           
 10 Swoboda, Mackenzie        17 Valleyview S            23.98m  
      22.05m  23.41m  23.98m         
 11 McGrail, Lindsay          18 Abbotsford C            20.61m  
      X  20.03m  20.61m           
 12 Ransom, Emily             17 Golden                  18.61m  
      X  18.61m  17.74m         
 13 Idoko, Divine             17 Crescent Hts,Calgar     16.88m  
      15.05m  16.88m  3.12m           
 14 Holyhead-Miles, Melissa   17 Chilliwack S            16.77m  
      14.90m  14.40m  16.77m           
 15 Jeske, Madison            17 Crescent Hts,Calgar     16.63m  
      14.58m  X  16.63m          
 16 Rutayomba, Igless         17 Crescent Hts,Calgar     15.85m  
      15.85m  13.50m  12.72m         
 17 Baars, Faith              17 Abbotsford C            13.61m  
      X  13.61m  X           
 18 Singh, Rubal              18 Crescent Hts,Calgar     12.09m  
      X  9.60m  12.09m         
 19 Tessema, Brook            17 Crescent Hts,Calgar     11.64m  
      11.64m  10.95m  X         
 20 Andris, Svenja            18 Chilliwack S            10.34m  
      X  10.34m  X           
 
Women Hammer Throw 4 kg Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 56.60m  4/30/2016   Kaila Butler, Terry Fox Se                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Price-Roberts, Phoebe     17 Aberdeen Hal            47.95m  
      47.69m  47.38m  47.95m            
  2 Swoboda, Mackenzie        17 Valleyview S            43.64m  
      X  X  43.64m            
  3 McGrail, Lindsay          18 Abbotsford C            29.46m  
      29.46m  X  28.39m            
  4 Soltys, Jasmine           17 Chilliwack S            25.07m  
      25.07m  X  X            
  5 Holyhead-Miles, Melissa   17 Chilliwack S            21.85m  
      X  21.85m  X            
  6 Baars, Faith              17 Abbotsford C            21.75m  
      X  19.25m  21.75m            
  7 Van Muyen, Makenna        16 Abbotsford C            17.27m  
      X  16.34m  17.27m            
 
Women Javelin Throw 600g Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 33.28m  4/26/2014   Siri Svensson, Scarlett                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Soltys, Jasmine           17 Chilliwack S            35.62mR 
      30.85m  28.74m  35.62m           
  2 Brittin, Alana            18 Revelstoke,BC, BC       26.21m  
      24.00m  21.12m  26.21m           
  3 Sexsmith, Josie           17 Charles Bloo            25.07m  
      22.94m  25.07m  24.60m           
  4 Lowewn, Jamey             18 Crescent Hts,Calgar     21.75m  
      X  X  21.75m           
  5 Holyhead-Miles, Melissa   17 Chilliwack S            21.55m  
      21.55m  X  X           
  6 Van Muyen, Makenna        16 Abbotsford C            21.44m  
      21.44m  19.00m  -           
  7 Chuang, Lucy              18 Abbotsford C            17.99m  
      15.56m  17.99m  -           
  8 Ransom, Emily             17 Golden                  17.70m  
      17.70m  17.04m  16.22m           
 -- Johnston, Grace           18 Crescent Hts,Calgar       FOUL  
      X  X  X           
 -- Singh, Rubal              18 Crescent Hts,Calgar       FOUL  
      X  X  X           
 -- Lawson, Iona              18 Crescent Hts,Calgar        DNS  
 -- Wiegelmann, Judith        17 Chilliwack S               DNS  
 
Boys 100 Meter Dash Gr. 8
========================================================================
      Battle: R 12.45  4/29/2017   Parker McKeeman, Pitt Meadows               
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Haan, Natanael            14 Unity Christ             12.70  -0.4  1 
  2 Kamstra, Tyson            14 King's Chris             13.19   1.1  2 
  3 Singh, Ramchand           14 Lord Byng                13.38   1.1  2 
  4 Segler, Logan             14 Aberdeen Hal             13.56   1.1  2 
  5 Campbell, Rogan           14 Revelstoke,BC, BC        13.59  -0.4  1 
  6 Van Egdom, Levi           15 Unity Christ             14.12  -0.4  1 
  7 Rogers, Elijah            14 Merritt,BC, BC           14.30   1.1  2 
  8 Jansen, Elijah            14 King's Chris             14.92  -0.4  1 
  9 Clarke, Zylomon           14 King's Chris             14.99  -0.4  1 
 10 Hrychiw, Eli              14 Heritage                 15.40  -0.4  1 
 11 Courteau, Casey           14 Golden                   16.10   1.1  2 
 -- Hussein, Kai              14 Pitt Meadows               DNS   1.1  2 
 -- Krueger, Marcus           17 Valleyview S               DNS   1.1  2 
 
Boys 200 Meter Dash Gr. 8
=====================================================================
      Battle: R 24.38  4/30/2016   Bryson Wood, Valleyview S                   
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Haan, Natanael            14 Unity Christ             25.82  -0.4 
  2 Kamstra, Tyson            14 King's Chris             26.97  -0.4 
  3 Singh, Ramchand           14 Lord Byng                27.79  -0.4 
  4 Van Egdom, Levi           15 Unity Christ             27.97  -0.4 
  5 Rogers, Elijah            14 Merritt,BC, BC           29.60  -0.4 
  6 Hrychiw, Eli              14 Heritage                 31.13  -0.4 
 -- Hussein, Kai              14 Pitt Meadows               DNS  -0.4 
 -- Vrolyk, Matt              14 Unity Christ               DNS  -0.4 
 
Boys 800 Meter Run Gr. 8
================================================================
      Battle: R 2:21.02  4/30/2016   Sam Manke, Pit Meadows                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leahy, Carter             14 Vernon                 2:25.44  
  2 Filatow, Nikhil           14 Okanagan Mission,Ke    2:26.30  
  3 Singh, Ramchand           14 Lord Byng              2:31.62  
  4 Wilson, Elliot            14 Revelstoke,BC, BC      2:38.10  
  5 Fox, Mason                14 Merritt,BC, BC         2:40.57  
  6 Ye, Steven                14 Aberdeen Hal           2:45.19  
  7 Morrone, Francesco        14 Revelstoke,BC, BC      2:47.57  
  8 Hrychiw, Eli              14 Heritage               2:59.38  
  9 Pryor, Matthew            14 Westsyde Sec           3:22.00  
 -- Hwang, Reid               14 Westsyde Sec               SCR  
 -- Anscombe, Carson          15 Merritt,BC, BC             DNS  
 
Boys 1500 Meter Run Gr. 8
================================================================
      Battle: R 4:46.44  4/30/2016   Keagan Ingram, Summerland M               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leahy, Carter             14 Vernon                 4:51.03  
  2 Filatow, Nikhil           14 Okanagan Mission,Ke    5:02.53  
  3 Harris, Eli               14 Okanagan Mission,Ke    5:05.83  
  4 Wilson, Elliot            14 Revelstoke,BC, BC      5:08.99  
  5 Morrone, Francesco        14 Revelstoke,BC, BC      5:12.46  
  6 Anscombe, Carson          15 Merritt,BC, BC         5:17.29  
  7 Hoshizaki, Tye            14 Revelstoke,BC, BC      5:32.79  
  8 Hwang, Reid               14 Westsyde Sec           5:58.76  
 
Boys 100 Meter Hurdles 33" (.838m) Gr. 8
=====================================================================
      Battle: R 17.10  4/25/2015   Noah Russell, Const. Neil Bruce             
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kamstra, Tyson            14 King's Chris             18.78  -1.3 
  2 Clarke, Zylomon           14 King's Chris             20.89  -1.3 
 -- Leahy, Carter             14 Vernon                      DQ  -1.3  Rule # 168.7
 -- Cable, Cale               17 Crescent Hts,Calgar     X15.59R -1.3 
 -- Hlady, Graeme             16 Crescent Hts,Calgar     X17.32  -1.3 
 -- Ly, Skylar                15 Crescent Hts,Calgar     X17.64  -1.3 
 -- Marinescu, John           16 Crescent Hts,Calgar     X18.65  -1.3 
 
Boys 4x100 Meter Relay Gr. 8
================================================================
      Battle: R 58.05  4/30/2016   Revelstoke Secondary, REVELSTOKE            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Aberdeen Hall Prep School  'A'                        57.80R 
  2 Revelstoke Secondary  'A'                             57.85R 
 
Boys 4x400 Meter Relay Gr. 8
================================================================
      Battle: R 4:28.99  4/30/2016   Shuswap Middle, Shuswap Midd              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Revelstoke Secondary  'A'                           4:51.84  
 
Boys High Jump Pit 2 Gr. 8
================================================================
      Battle: R 1.65m  4/30/2016   Aiden Grout, Pit Meadows                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Loland, Zack              14 Seaton Secon             1.45m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    -    O    O   XO  XXX 
  2 Lan, Lewis                14 Lord Byng                1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    -    O  XXX 
  3 Mah, Ethan                14 Lord Byng                1.20m  
     1.20 1.25 
        O  XXX 
  3 Diaou, Issa               14 South Kamloo             1.20m  
     1.20 1.25 
        O    - 
 -- Vrolyk, Matt              14 Unity Christ               DNS  
 
Boys Pole Vault Gr. 8
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Diaou, Issa               14 South Kamloo             2.80m  
     2.60 2.70 2.80 2.90 
        O  XXO  XXO  XXX 
 
Boys Long Jump Pit 1 Gr. 8
=====================================================================
      Battle: R 5.31m  4/30/2016   Bryson Wood, Valleyview S                   
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lan, Lewis                14 Lord Byng                4.41m   1.1 
     -  -  4.41m(1.1)            
  2 Clarke, Zylomon           14 King's Chris             4.35m   2.2 
           4.35m(2.2)            
  3 Ye, Steven                14 Aberdeen Hal             4.02m  -1.0 
     3.79m(0.2) 3.98m(0.9) 4.02m(-1.0)           
  4 Morrone, Francesco        14 Revelstoke,BC, BC        3.67m   0.4 
     3.35m(0.1) 3.44m(NWI) 3.67m(0.4)           
  5 Fox, Mason                14 Merritt,BC, BC           3.57m   1.9 
     3.56m(0.1) 3.57m(NWI) 3.48m(1.0)            
  6 Pryor, Matthew            14 Westsyde Sec             3.47m  +0.0 
     3.16m(+0.0) 3.47m(+0.0) 3.26m(+0.0)            
  7 Schmidt, Bradley          14 Westsyde Sec             3.29m   0.3 
     3.29m(0.3) 3.18m(-0.3) 3.05m(-0.1)           
 -- Mah, Ethan                14 Lord Byng                 FOUL       
           X                 
 -- Vrolyk, Matt              14 Unity Christ               DNS   NWI 
 -- Segler, Logan             14 Aberdeen Hal               DNS   NWI 
 -- Haan, Natanael            14 Unity Christ               DNS   NWI 
 -- Van Egdom, Levi           15 Unity Christ               DNS   NWI 
 -- Krueger, Marcus           17 Valleyview S               DNS   NWI 
 
Boys Triple Jump Pit 1 Gr. 8
=====================================================================
      Battle: R 10.38m  4/30/2016   Riley McLean, Sa-Hali Seco                 
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Diaou, Issa               14 South Kamloo            10.84mR +0.0 
     X(-0.2) X(+0.0) 10.84m(+0.0)           
  2 Lan, Lewis                14 Lord Byng                9.81m  +0.0 
     X(-0.5) 9.58m(+0.0) 9.81m(+0.0)           
  3 Anscombe, Carson          15 Merritt,BC, BC           8.74m  +0.0 
     8.64m(+0.0) 8.74m(+0.0) 8.68m(+0.0)           
  4 Mah, Ethan                14 Lord Byng                8.58m  +0.0 
     X(-1.0) 8.58m(+0.0) X(+0.0)           
  5 Sutton, Emmett            14 Aberdeen Hal             7.84m  +0.0 
     X(-0.5) 7.84m(+0.0) -                
  6 Schmidt, Bradley          14 Westsyde Sec             7.75m  +0.0 
     7.57m(+0.0) 7.57m(+0.0) 7.75m(+0.0)           
  7 Pryor, Matthew            14 Westsyde Sec             7.27m   0.1 
     X(-0.4) X(+0.0) 7.27m(0.1)           
 
Boys Shot Put 4 kg Gr. 8
================================================================
      Battle: R 11.18m  4/30/2011   Chris Andrews, Revelstoke Sec.             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Uliana, Matthew           14 St George's             12.13mR 
      11.35m  12.13m  11.75m          
  2 Rogers, Elijah            14 Merritt,BC, BC           8.64m  
      X  8.64m  8.60m           
  3 Acres, Declan             14 Aberdeen Hal             6.96m  
      6.20m  6.23m  6.96m           
  4 Courteau, Casey           14 Golden                   6.83m  
      5.90m  6.29m  6.83m           
 -- Hussein, Kai              14 Pitt Meadows               DNS  
 
Boys Discus Throw 1 kg Gr. 8
================================================================
      Battle: R 31.53m  4/30/2011   Tyler Macleod, Glenrosa Mid                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Uliana, Matthew           14 St George's             42.79mR 
      37.42m  40.06m  42.79m            
  2 Campbell, Rogan           14 Revelstoke,BC, BC       25.26m  
     -   25.26m -             
  3 Segler, Logan             14 Aberdeen Hal            23.38m  
      22.83m  23.38m  21.52m            
  4 Sutton, Emmett            14 Aberdeen Hal            21.77m  
      16.49m  21.77m  21.39m            
  5 Courteau, Casey           14 Golden                  21.06m  
      X  21.06m  17.75m            
  6 Hoshizaki, Tye            14 Revelstoke,BC, BC       20.19m  
      20.19m  19.62m  19.00m            
  7 Wilson, Elliot            14 Revelstoke,BC, BC       17.41m  
      14.40m  17.41m  17.37m            
  8 Acres, Declan             14 Aberdeen Hal            17.38m  
      X  17.38m  17.10m           
 
Boys Hammer Throw 4 kg Gr. 8
================================================================
      Battle: R 25.96m  4/25/2015   Aleks Klassen, REVELSTOKE                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Uliana, Matthew           14 St George's             49.98mR 
      X  46.79m  49.98m           
 
Boys Javelin Throw 600g Gr. 8
================================================================
      Battle: R 38.28m  4/30/2016   Shea Bibby, REVELSTOKE                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fox, Mason                14 Merritt,BC, BC          27.08m  
      24.64m  27.08m  X            
  2 Hoshizaki, Tye            14 Revelstoke,BC, BC       24.83m  
      23.34m  23.27m  24.83m            
  3 Loland, Zack              14 Seaton Secon            24.06m  
      21.28m  24.06m  22.03m           
  4 Jansen, Elijah            14 King's Chris            22.43m  
      X  22.43m  22.12m            
  5 Campbell, Rogan           14 Revelstoke,BC, BC       22.19m  
      19.71m  20.98m  22.19m            
  6 Acres, Declan             14 Aberdeen Hal            21.30m  
      20.98m  19.50m  21.30m           
  7 Ye, Steven                14 Aberdeen Hal            15.90m  
      X  15.90m  13.16m           
 -- Sutton, Emmett            14 Aberdeen Hal               DNS  
 
Boys 100 Meter Dash Junior (Gr. 9-10)
========================================================================
      Battle: R 11.25  4/29/2017   Sheldon Louza, Crescent Hts                 
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wood, Bryson              16 Valleyview S             11.74   1.4  1 
  2 Neufeld, Wiltosso         16 Unity Christ             11.75   1.4  1 
  3 Rioch, Gavin              16 Valleyview S             12.08   1.3  2 
  4 Naidu, Marshal            16 Crescent Hts,Calgar      12.13   0.9  4 
  5 Simpson, Jared            15 Clarence Ful             12.28   1.0  5 
  6 Arbab, Osama              15 Crescent Hts,Calgar      12.30   1.2  3 
  7 Brewer, Bill              16 Merritt,BC, BC           12.32   1.2  3 
  8 Otegbola, Abraham         16 Crescent Hts,Calgar      12.35   0.9  4 
  9 Skinner, Micah            16 King's Chris             12.39   1.3  2 
 10 Smith, Anthony            16 Crescent Hts,Calgar      12.48   1.3  2 
 11 Ander, Jasper             16 Lvrs - LV Ro             12.53   1.0  5 
 12 Luxmore, Nelson           15 Revelstoke,BC, BC        12.61   1.2  3 
 13 Amay, Bryce               16 Crescent Hts,Calgar      12.66   1.3  2 
 14 Gono, Kian                17 Crescent Hts,Calgar      12.68   1.0  5 
 15 Haan, Wilton              17 Unity Christ             12.77   1.0  5 
 16 Skinner, Ethan            16 Crescent Hts,Calgar      12.77   1.4  1 
 17 Dawes, Matt               15 Golden                   12.89   1.4  1 
 18 Famakin, Tolu             16 Crescent Hts,Calgar      12.91   1.0  5 
 19 Felker, Arthur            18 Crescent Hts,Calgar      12.94   1.2  3 
 20 Barringer, Aiden          16 Westsyde Sec             13.05   0.9  4 
 21 Bull, Lane                15 Revelstoke,BC, BC        13.07   1.3  2 
 22 Myram, Sebastian          15 Merritt,BC, BC           13.16   1.2  3 
 23 Buchanan, Mack            15 Revelstoke,BC, BC        13.26   0.9  4 
 24 Nagata, Spencer           15 Merritt,BC, BC           13.27   1.3  2 
 25 Lorne, Quinton            15 King's Chris             13.36   1.4  1 
 26 Rende, Jamieson           16 Westsyde Sec             13.46   1.4  1 
 27 Price-Roberts, Adrian     15 Aberdeen Hal             13.60   1.0  5 
 28 Downey, Gareth            15 Sa-Hali Seco             13.61   1.4  1 
 29 Luttrell, Simi            16 Revelstoke,BC, BC        13.69   0.9  4 
 30 Sinclair-Hobbs, Kaleb     15 Golden                   14.39   1.0  5 
 31 Vanderluit, Brandon       17 Lord Byng                14.42   0.9  4 
 -- Collie, Sawyer            15 Unity Christ               DNS   0.9  4 
 -- Jensen, Magnus            15 Lord Byng                  DNS   1.3  2 
 -- Spataro, Stefan           15 Revelstoke,BC, BC          DNS   1.2  3 
 -- Zurowski, Brad            15 Salmon Arm S               DNS   1.2  3 
 
Boys 200 Meter Dash Junior (Gr. 9-10)
========================================================================
      Battle: R 22.70  4/29/2017   Sheldon Louza, Crescent Hts                 
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Neufeld, Wiltosso         16 Unity Christ             23.65  +0.0  3 
  2 Goldman, Evan             16 Salmon Arm S             24.95  -0.8  1 
  3 Simpson, Jared            15 Clarence Ful             25.23  -1.9  4 
  4 Mullin, Zachary           15 Lord Byng                25.62  -2.4  2 
  5 Ander, Jasper             16 Lvrs - LV Ro             25.82  -1.9  4 
  6 Famakin, Tolu             16 Crescent Hts,Calgar      26.33  -1.9  4 
  7 Luxmore, Nelson           15 Revelstoke,BC, BC        26.39  -2.4  2 
  8 Gono, Kian                17 Crescent Hts,Calgar      26.62  -0.8  1 
  9 Hua, Eutine               17 Crescent Hts,Calgar      26.85  -0.8  1 
 10 Dawes, Matt               15 Golden                   26.93  -1.9  4 
 11 West, Taylor              16 Salmon Arm S             27.13  +0.0  3 
 12 Peters, Caden             15 Salmon Arm S             27.30  -0.8  1 
 13 Mierau, Levi              17 Valleyview S             27.65  -2.4  2 
 14 Starling, Isaac           15 Revelstoke,BC, BC        27.75  -1.9  4 
 15 Andrews, Torin            15 Seaton Secon             27.78  -0.8  1 
 16 Nagata, Spencer           15 Merritt,BC, BC           27.99  -2.4  2 
 17 Downey, Gareth            15 Sa-Hali Seco             28.24  -2.4  2 
 18 Lorne, Quinton            15 King's Chris             28.64  -1.9  4 
 19 Hall, Sam                 15 Salmon Arm S             29.30  -1.9  4 
 20 Stalker, Daniel           15 King's Chris             30.21  -2.4  2 
 21 Ly, Kevin                 17 Crescent Hts,Calgar      31.64  +0.0  3 
 -- Collie, Sawyer            15 Unity Christ               SCR  +0.0  3 
 -- Myram, Sebastian          15 Merritt,BC, BC             SCR  +0.0  3 
 -- Smith, Anthony            16 Crescent Hts,Calgar        SCR  +0.0  3 
 -- Bull, Lane                15 Revelstoke,BC, BC          DNS  +0.0  3 
 
Boys 1500 Meter Run Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 4:28.19  4/29/2017   Matti Erickson, LV Rogers                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ly, Skylar                15 Crescent Hts,Calgar    4:46.55  
  2 Stoll, Gage               15 Seaton Secon           4:52.30  
  3 Abdalla, Nadir            16 Crescent Hts,Calgar    4:52.76  
  4 Wright, Brody             15 Vernon                 4:52.78  
  5 Screen, Jack              15 Seaton Secon           4:53.09  
  6 MacLean, Matt             15 Lord Byng              4:55.55  
  7 Ganz, Marcus              16 Crescent Hts,Calgar    4:55.55  
  8 Deraadt, Greg             15 Unity Christ           5:07.96  
  9 Dung, Randy               17 Crescent Hts,Calgar    5:08.90  
 10 Bailey, Josip             16 Revelstoke,BC, BC      5:10.13  
 11 Marinescu, John           16 Crescent Hts,Calgar    5:11.30  
 12 Valencia, Juan Pablo      16 Chilliwack S           5:11.61  
 13 McLeod, Tyler             16 Crescent Hts,Calgar    5:28.66  
 14 Robson, Theo              15 Lord Byng              5:57.76  
 15 Vanderluit, Brandon       17 Lord Byng              6:14.16  
 16 Charlebois, Cole          16 Crescent Hts,Calgar    6:36.30  
 -- Archibald, Adam           15 Golden                     DNS  
 
Boys 100 Meter Hurdles 36" (.914m) Junior (Gr. 9-10)
========================================================================
      Battle: R 14.87  4/30/2016   Matthew Campmans, Westsyde Sec              
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bull, Lane                15 Revelstoke,BC, BC        17.01   1.0  2 
  2 Starling, Isaac           15 Revelstoke,BC, BC        20.19  +0.0  1 
  3 Stalker, Daniel           15 King's Chris             20.70  +0.0  1 
  4 Luttrell, Simi            16 Revelstoke,BC, BC        21.07   1.0  2 
  5 Jensen, Magnus            15 Lord Byng                21.99   1.0  2 
  6 Neufeld, Wilclair         16 Unity Christ             22.43   1.0  2 
  7 Hunchak, Jonah            15 Revelstoke,BC, BC        23.11  +0.0  1 
 -- Hall, Sam                 15 Salmon Arm S               SCR  +0.0  1 
 -- Whitty, Connor            15 Revelstoke,BC, BC          SCR   1.0  2 
 
Boys 1500 Meter Steeplechase 33" (.838m) Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 4:58.63  4/29/2017   Braden Kersey, Seaton Secon               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Deraadt, Greg             15 Unity Christ           5:40.89  
  2 Moore, Stephen            16 Salmon Arm S           5:49.72  
  3 Stoll, Gage               15 Seaton Secon           5:57.63  
  4 Luxmore, Nelson           15 Revelstoke,BC, BC      6:03.53  
  5 Whitty, Connor            15 Revelstoke,BC, BC      6:47.19  
  6 Bailey, Josip             16 Revelstoke,BC, BC      7:55.91  
 -- Geluk, Steven             17 Unity Christ               SCR  
 
Boys 4x100 Meter Relay Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 49.09  4/25/2015   King's Christian School, King's Chris       
                       M Nesdoly, R Luth, L Peterson, S Kruk             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unity Christian  'A'                                  49.21  
  2 Revelstoke Secondary  'A'                             50.81  
  3 Merritt Secondary  'A'                                51.57  
  4 King's Christian School  'A'                          51.82  
  5 Salmon Arm Secondary  'A'                             52.20  
  6 King's Christian School  'B'                          54.95  
  7 Lord Byng  'A'                                        55.86  
 -- Lord Byng  'B'                                          SCR  
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 4:01.31  4/30/2016   Cochrane Cobras, Coch                     
                         J Bosch, K McElroy, R Kaczmer, K Debeurs          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unity Christian  'A'                                3:58.34R 
  2 Salmon Arm Secondary  'A'                           4:18.35  
  3 King's Christian School  'A'                        4:20.83  
  4 Lord Byng  'A'                                      4:39.42  
  5 Revelstoke Secondary  'A'                           5:02.55  
 -- Lord Byng  'B'                                          SCR  
 
Boys High Jump Pit 2 Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 1.90m  4/26/2014   Derek Uzoh, Scarlett                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brewer, Bill              16 Merritt,BC, BC           1.65m  
     1.60 1.65 1.70 1.75 
       -O    O  ---  XXX 
  2 McDowell, Wilson          15 Clarence Ful             1.60m  
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O    O    O  XXX 
  2 Barringer, Aiden          16 Westsyde Sec             1.60m  
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    -    -    O  XXX 
  2 Hlady, Graeme             16 Crescent Hts,Calgar      1.60m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O   XO  XXX 
  5 Peters, Caden             15 Salmon Arm S             1.50m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O  XXX 
  5 Hintz, Mason              15 Merritt,BC, BC           1.50m  
     1.45 1.50 1.55 
        O    O  XXX 
  7 Zurowski, Brad            15 Salmon Arm S             1.35m  
     1.35 1.40 
       XO  XXX 
 -- Sinclair-Hobbs, Kaleb     15 Golden                      NH  
     1.35 
      XXX 
 -- West, Taylor              16 Salmon Arm S                NH  
     1.40 
      XXX 
 -- Chadwick, Tyrelle         15 Westsyde Sec               DNS  
 
Boys Pole Vault Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 3.00m  4/29/2017   Maxwell MacLaren, Crescent Hts              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Price-Roberts, Adrian     15 Aberdeen Hal             2.60m  
     2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Boys Long Jump Pit 1 Junior (Gr. 9-10)
=====================================================================
      Battle: R 5.79m  4/29/2017   Nick Saxon, PVSS                            
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Skinner, Micah            16 King's Chris             5.59m   0.5 
     X      5.59m(0.5) -            
  2 Brewer, Bill              16 Merritt,BC, BC           5.39m  +0.0 
     4.64m(+0.0) 5.39m(+0.0) 5.19m(0.6)           
  3 Otegbola, Abraham         16 Crescent Hts,Calgar      5.04m   1.2 
     4.68m(0.4) 4.92m(+0.0) 5.04m(1.2)            
  4 Hua, Eutine               17 Crescent Hts,Calgar      4.95m   2.1 
     4.59m(2.4) X      4.95m(2.1)            
  5 Naidu, Marshal            16 Crescent Hts,Calgar      4.88m   1.0 
     X      4.88m(1.0) 4.86m(0.7)            
  6 Hlady, Graeme             16 Crescent Hts,Calgar      4.87m   0.1 
     4.87m(0.1) X                    
  7 Myram, Sebastian          15 Merritt,BC, BC           4.65m   1.0 
     4.37m(0.6) 4.65m(1.0) X                 
  8 Hall, Sam                 15 Salmon Arm S             4.52m  -0.1 
     4.52m(-0.1) 4.36m(0.6) 3.46m(0.3)            
  9 Mierau, Levi              17 Valleyview S             4.50m   1.3 
     4.44m(2.3) 4.50m(1.3) 4.50m(+0.0)           
 10 Arbab, Osama              15 Crescent Hts,Calgar      4.44m   0.9 
     4.41m(1.4) 4.17m(0.8) 4.44m(0.9)            
 11 Zurowski, Brad            15 Salmon Arm S             4.39m   2.3 
     4.39m(2.3) 4.23m(0.3) -             
 12 Nagata, Spencer           15 Merritt,BC, BC           4.26m  +0.0 
     4.26m(+0.0) 4.14m(1.2) 4.24m(0.6)           
 13 McDowell, Wilson          15 Clarence Ful             4.24m   0.5 
     4.03m(1.1) 4.24m(0.5) 4.20m(1.3)            
 14 Peters, Caden             15 Salmon Arm S             4.16m   0.9 
     3.98m(1.1) 4.06m(-0.0) 4.16m(0.9)            
 15 Luth, Jeremy              15 King's Chris             3.96m  -0.2 
     X      X      3.96m(-0.2)            
 16 Sinclair-Hobbs, Kaleb     15 Golden                   3.95m   0.5 
     3.95m(0.5) 3.70m(1.4) X                
 17 Price-Roberts, Adrian     15 Aberdeen Hal             3.92m   0.6 
     2.82m(1.4) 3.67m(1.4) 3.92m(0.6)           
 18 Sutherland, Kaleb         16 King's Chris             3.55m   1.0 
     3.55m(1.0) -      3.23m(0.4)            
 -- Vanderluit, Brandon       17 Lord Byng                  DNS   NWI 
 -- Collie, Sawyer            15 Unity Christ               DNS   NWI 
 -- Wood, Bryson              16 Valleyview S               DNS   NWI 
 -- Moore, Stephen            16 Salmon Arm S               DNS   NWI 
 
Boys Triple Jump Pit 1 Junior (Gr. 9-10)
=====================================================================
      Battle: R 11.68m  4/29/2017   Isaiah Collins, OKANAGAN ATH               
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hua, Eutine               17 Crescent Hts,Calgar     11.10m  +0.0 
     11.10m(+0.0) X(+0.0) 10.52m(0.7)           
  2 Haan, Wilton              17 Unity Christ            10.36m  -1.0 
           10.36m(-1.0)           
  3 Naidu, Marshal            16 Crescent Hts,Calgar     10.09m   0.3 
        10.09m(0.3) 9.99m(-0.4)           
  4 McLeod, Tyler             16 Crescent Hts,Calgar      9.86m   0.1 
     9.43m(0.1) 9.78m(+0.0) 9.86m(0.1)           
  5 Gono, Kian                17 Crescent Hts,Calgar      9.66m   0.1 
        9.44m(-0.4) 9.66m(0.1)           
  6 Jensen, Magnus            15 Lord Byng                9.54m  +0.0 
     9.54m(+0.0) 9.23m(+0.0) 8.80m(-0.9)           
  7 Mullin, Zachary           15 Lord Byng                9.12m  -0.4 
     9.12m(-0.4) 9.11m(-0.1) 8.80m(-0.8)           
  8 Vander Kooi, Caleb        16 King's Chris             9.03m  -0.4 
     9.03m(-0.4) X      X                
 -- Fortaine, Hayden          16 Crescent Hts,Calgar        DNS   NWI 
 -- Chadwick, Tyrelle         15 Westsyde Sec               DNS   NWI 
 -- Luth, Jeremy              15 King's Chris               DNS   NWI 
 -- Stalker, Daniel           15 King's Chris               DNS   NWI 
 
Boys Shot Put 5 kg Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 14.35m  4/26/2014   Austin Glenn, Scarlett                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Eze, Wesley               16 Crescent Hts,Calgar     11.69m  
      10.62m  10.49m  11.69m            
  2 Lee, Jason                16 Crescent Hts,Calgar     10.97m  
      10.93m  10.84m  10.97m            
  3 Ellingsen, Leif           16 Merritt,BC, BC          10.84m  
      10.84m  9.91m  7.15m            
  4 Arnold, Matthew           16 Revelstoke,BC, BC       10.51m  
      10.51m  9.86m  10.24m            
  5 Zemp, John                16 Crescent Hts,Calgar     10.49m  
      10.22m  9.41m  10.49m          
  6 Luu, Hilton               17 Crescent Hts,Calgar     10.11m  
      9.31m  9.96m  10.11m            
  7 Charlton, Alex            15 Unity Christ             7.85m  
      7.76m  7.37m  7.85m            
  8 Pahwa, Armaan             16 Crescent Hts,Calgar      7.66m  
      7.55m  7.32m  7.66m            
  9 Neufeld, Wilclair         16 Unity Christ             7.63m  
      6.44m  6.93m  7.63m           
 10 Rowlandson, Alex          15 Crescent Hts,Calgar      7.60m  
      6.59m  7.60m  7.01m            
 11 Archibald, Adam           15 Golden                   7.37m  
      7.37m  -  6.91m            
 12 Lovegrove, Taylor         15 King's Chris             6.34m  
      5.94m  X  6.34m            
 13 Brown, Mackenzie          15 King's Chris             6.06m  
      4.72m  6.06m  5.38m            
 -- Watson, Reid              16 Westsyde Sec               DNS  
 -- Collins, Isaiah           16 Penticton Sec              DNS  
 -- Chadwick, Tyrelle         15 Westsyde Sec               DNS  
 -- Anastas, Adam             17 Crescent Hts,Calgar     X7.46m  
      -  -  7.46m            
 -- Grimstrup, Kaj            17 Crescent Hts,Calgar     X6.39m  
      5.78m  5.64m  6.39m            
 
Boys Discus Throw 1.5 lg Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 48.19m  4/20/2013   Austin Sandrin, Neil Bruce                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Eze, Wesley               16 Crescent Hts,Calgar     31.81m  
      31.81m  28.18m  X           
  2 Lee, Jason                16 Crescent Hts,Calgar     31.66m  
      31.66m  22.23m  30.82m           
  3 Luu, Hilton               17 Crescent Hts,Calgar     29.53m  
      X  29.53m  X           
  4 Zemp, John                16 Crescent Hts,Calgar     29.15m  
      24.47m  29.15m  26.65m           
  5 Whitty, Connor            15 Revelstoke,BC, BC       25.01m  
      X  25.01m  23.27m           
  6 Arnold, Matthew           16 Revelstoke,BC, BC       24.98m  
      21.87m  24.98m  23.53m           
  7 Haan, Wilton              17 Unity Christ            23.53m  
      -  -  23.53m           
  8 Ellingsen, Leif           16 Merritt,BC, BC          23.26m  
      23.26m  X  21.22m           
  9 Holdsworth, Logan         16 Crescent Hts,Calgar     22.74m  
      X  21.55m  22.74m           
 10 Neufeld, Wilclair         16 Unity Christ            22.34m  
      -  -  22.34m           
 11 Charlton, Alex            15 Unity Christ            21.67m  
      X  20.19m  21.67m           
 12 Lovegrove, Taylor         15 King's Chris            20.43m  
      18.01m  20.43m  18.76m           
 13 Byers, Levi               16 Salmon Arm S            19.15m  
      X  19.15m  18.97m           
 14 Pahwa, Armaan             16 Crescent Hts,Calgar     18.03m  
      18.03m  16.95m  16.33m           
 15 Rowlandson, Alex          15 Crescent Hts,Calgar     17.61m  
      X  17.61m  X           
 16 Sutherland, Kaleb         16 King's Chris            17.02m  
      15.36m  17.02m  -           
 17 Abdalla, Nadir            16 Crescent Hts,Calgar     16.55m  
      X  14.47m  16.55m           
 18 Hunchak, Jonah            15 Revelstoke,BC, BC       16.34m  
      14.04m  16.34m  12.23m           
 19 Heide, Sam                15 King's Chris            14.66m  
      X  X  14.66m           
 20 Spataro, Stefan           15 Revelstoke,BC, BC       14.63m  
      14.63m  14.29m  14.23m           
 -- Collins, Isaiah           16 Penticton Sec             FOUL  
      -  -  X           
 -- Vander Kooi, Caleb        16 King's Chris              FOUL  
      X  -  -           
 
Boys Hammer Throw 5 kg Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 42.06m  4/30/2016   Iqam Bhandal, Sir Winston                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Arnold, Matthew           16 Revelstoke,BC, BC       35.60m  
      35.60m  X  X           
  2 Brown, Mackenzie          15 King's Chris            17.77m  
      X  17.77m  14.69m           
  3 Heide, Sam                15 King's Chris            14.38m  
      X  X  14.38m            
  4 Lovegrove, Taylor         15 King's Chris            13.85m  
      13.62m  13.85m  X            
 
Boys Javelin Throw 700g Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 52.72m  4/29/2017   Jacob Taylor, PVSS                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Starling, Isaac           15 Revelstoke,BC, BC       33.76m  
      X  30.42m  33.76m           
  2 McLeod, Tyler             16 Crescent Hts,Calgar     30.42m  
      30.42m  X  -           
  3 Vander Kooi, Caleb        16 King's Chris            28.68m  
      X  24.32m  28.68m           
  4 Lee, Jason                16 Crescent Hts,Calgar     28.32m  
      27.37m  26.44m  28.32m           
  5 Zemp, John                16 Crescent Hts,Calgar     28.28m  
      27.69m  26.26m  28.28m           
  6 Whitty, Connor            15 Revelstoke,BC, BC       26.50m  
      21.78m  26.50m  25.51m           
  7 Archibald, Adam           15 Golden                  24.28m  
      24.28m  23.18m  22.15m           
  8 Luttrell, Simi            16 Revelstoke,BC, BC       24.08m  
      18.66m  22.18m  24.08m           
  9 West, Taylor              16 Salmon Arm S            22.75m  
      22.75m  X  X           
 10 Ellingsen, Leif           16 Merritt,BC, BC          22.66m  
      X  21.37m  22.66m           
 11 Fortaine, Hayden          16 Crescent Hts,Calgar     21.89m  
      20.92m  20.23m  21.89m           
 12 Hunchak, Jonah            15 Revelstoke,BC, BC       21.06m  
      X  X  21.06m           
 13 Brown, Mackenzie          15 King's Chris            19.95m  
      19.95m  18.21m  19.18m           
 14 Buchanan, Mack            15 Revelstoke,BC, BC       19.39m  
      14.66m  19.39m  19.28m           
 15 Heide, Sam                15 King's Chris            18.88m  
      18.88m  17.86m  18.59m           
 16 Spataro, Stefan           15 Revelstoke,BC, BC       17.40m  
      X  12.64m  17.40m           
 17 Bailey, Josip             16 Revelstoke,BC, BC       17.01m  
      17.00m  17.01m  X           
 18 Charlton, Alex            15 Unity Christ            15.65m  
      15.65m  X  11.95m           
 19 Rowlandson, Alex          15 Crescent Hts,Calgar     14.58m  
      11.24m  13.79m  14.58m           
 20 Morgan, Justin            17 Crescent Hts,Calgar     11.10m  
      X  11.10m  X           
 -- Ponjevic, Veljko          17 Crescent Hts,Calgar      XFOUL  
      X  X  X           
 -- Geluk, Steven             17 Unity Christ              FOUL  
      X    -             
 -- Nakum, Rishi              17 Crescent Hts,Calgar      XFOUL  
      X  X  X           
 -- Sutherland, Kaleb         16 King's Chris              FOUL  
      X  X  X          
 -- Byers, Levi               16 Salmon Arm S              FOUL  
      X  X  X           
 -- Collins, Isaiah           16 Penticton Sec              DNS  
 -- Watson, Reid              16 Westsyde Sec               DNS  
 -- MacPhail, Timothy         17 Crescent Hts,Calgar    X32.36m  
      32.36m  X  30.34m           
 -- Martyn, Seth              17 Crescent Hts,Calgar    X30.50m  
      27.28m  30.50m  24.48m           
 -- Karmin, Brayden           17 Crescent Hts,Calgar    X23.96m  
      X  23.96m  X           
 
Men 800 Meter Run Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 2:01.76  4/29/2017   Jason Scherban, Summerland M              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mullin, Zachary           15 Lord Byng              2:18.10  
  2 Andrews, Torin            15 Seaton Secon           2:19.65  
  3 Mierau, Levi              17 Valleyview S           2:26.03  
  4 Wright, Brody             15 Vernon                 2:26.33  
  5 MacLean, Matt             15 Lord Byng              2:26.38  
  6 Goldman, Evan             16 Salmon Arm S           2:27.24  
  7 Skinner, Micah            16 King's Chris           2:27.79  
  8 Screen, Jack              15 Seaton Secon           2:27.81  
  9 Gyr, Dylan                15 Lvrs - LV Ro           2:30.74  
 10 Dawes, Matt               15 Golden                 2:33.51  
 11 Valencia, Juan Pablo      16 Chilliwack S           2:34.68  
 12 Robson, Theo              15 Lord Byng              2:50.28  
 13 Bailey, Josip             16 Revelstoke,BC, BC      3:29.29  
 -- Hunchak, Jonah            15 Revelstoke,BC, BC          SCR  
 -- Neufeld, Wiltosso         16 Unity Christ               SCR  
 
Men 3000 Meter Run Junior (Gr. 9-10)
================================================================
      Battle: R 9:27.07  4/25/2015   Andrew Coby Juni, St Thomas Mo            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ganz, Marcus              16 Crescent Hts,Calgar   10:22.21  
  2 MacLean, Matt             15 Lord Byng             10:48.21  
  3 Geluk, Steven             17 Unity Christ          10:48.67  
  4 Deraadt, Greg             15 Unity Christ          10:49.30  
  5 Moore, Stephen            16 Salmon Arm S          10:53.96  
  6 Gyr, Dylan                15 Lvrs - LV Ro          10:56.23  
  7 Robson, Theo              15 Lord Byng             12:26.67  
  8 Morgan, Justin            17 Crescent Hts,Calgar   13:50.14  
  9 Charlebois, Cole          16 Crescent Hts,Calgar   13:51.95  
 
Men 100 Meter Dash Senior (Gr. 11-12)
========================================================================
      Battle: R 11.22  4/29/2017   Khymani Reid, Crescent Hts                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Louza, Sheldon            18 Crescent Hts,Calgar      10.93R  0.5  1  New Meet Record
  2 Reid, Khymani             18 Crescent Hts,Calgar      11.02R  1.7  3 
  3 Gross, Alex               18 Okanagan Mission,Ke      11.35   1.3  4 
  4 Campmans, Matthew         18 Westsyde Sec             11.44   1.3  4 
  5 Parsons, Tyler            17 Chilliwack S             11.53   1.3  4 
  6 Chikwendu, Chinomso       17 Crescent Hts,Calgar      12.02   0.5  1 
  7 Nahanee, Michael          18 Chilliwack S             12.11   1.3  4 
  8 Weir, David               18 Lord Byng                12.18   0.5  1 
  9 Ngo, Tony                 17 Crescent Hts,Calgar      12.18   0.9  2 
 10 Engel, Kayden             18 Crescent Hts,Calgar      12.19   0.5  1 
 11 Azzabi, Omar              19 Crescent Hts,Calgar      12.21   0.9  2 
 12 Adeleye, Tomisin          16 Crescent Hts,Calgar      12.21   0.5  1 
 13 Ubieta, Alex              18 Chilliwack S             12.25   1.3  4 
 14 Vanderveen, Isaiah        17 Abbotsford C             12.36   1.3  4 
 15 Nell, Truan               19 Pleasant Val             12.41   1.7  3 
 16 Johnston, Connor          18 Chilliwack S             12.45   1.3  4 
 17 Pennylegion, Jordyn       17 Crescent Hts,Calgar      12.46   1.7  3 
 18 Carlick, Roy              17 NorKam                   12.49   0.9  2 
 19 Petersen, Andreas         18 Lord Byng                12.56   1.7  3 
 20 Ta, Don                   17 Crescent Hts,Calgar      12.91   0.9  2 
 21 Liu, Hardy                17 Crescent Hts,Calgar      13.08   0.9  2 
 22 Gardner, Devon            17 Salmon Arm S             13.09   0.9  2 
 23 Davidson, Taylor          17 NorKam                   13.29   1.7  3 
 24 Laurich, Austin           17 Crescent Hts,Calgar      13.37   1.7  3 
 25 Jackson, Abram            19 Merritt,BC, BC           14.00   0.9  2 
 26 Situ, Logan               17 Crescent Hts,Calgar      14.84   1.7  3 
 -- Jorgenson, Nicholas       17 Westsyde Sec               DNS   1.7  3 
 -- Kruger, Stephan           17 St Ann's Aca               DNS   0.5  1 
 
Men 200 Meter Dash Senior (Gr. 11-12)
========================================================================
      Battle: R 23.34  4/30/2016   Alexander Taylor, Kelowna Seco              
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Louza, Sheldon            18 Crescent Hts,Calgar      21.93R  0.6  1 
  2 Reid, Khymani             18 Crescent Hts,Calgar      22.31R -1.0  3 
  3 Gross, Alex               18 Okanagan Mission,Ke      23.09R -1.3  4 
  4 Bentz, Kelsy              18 Westsyde Sec             23.29R -1.3  4 
  5 Parsons, Tyler            17 Chilliwack S             24.14  -1.3  4 
  6 Engel, Kayden             18 Crescent Hts,Calgar      24.94   0.6  1 
  7 Samis, Thomas             18 Lord Byng                25.31   0.6  1 
  8 Nahanee, Michael          18 Chilliwack S             25.41  -1.3  4 
  9 Vanderveen, Isaiah        17 Abbotsford C             25.42  -1.3  4 
 10 Nell, Truan               19 Pleasant Val             25.48  -1.0  3 
 11 Wilson, Lochlan           17 Valleyview S             25.66  -1.0  3 
 12 Johnston, Connor          18 Chilliwack S             25.75  -1.0  3 
 13 Carlick, Roy              17 NorKam                   25.80   0.6  1 
 14 Ngo, Tony                 17 Crescent Hts,Calgar      26.27   0.6  1 
 15 Peer, Christopher         19 Lord Byng                26.39  -0.6  2 
 16 Gardner, Devon            17 Salmon Arm S             26.75  -0.6  2 
 17 Petersen, Andreas         18 Lord Byng                26.81  -1.0  3 
 18 Howard, Braedon           18 Abbotsford C             26.87  -1.3  4 
 19 Yen, Brad                 18 Lord Byng                27.38  -0.6  2 
 20 Laurich, Austin           17 Crescent Hts,Calgar      27.78  -1.0  3 
 21 Brandsma, Drew            17 Abbotsford C             28.20  -1.3  4 
 22 Van Deventer, Nathanael   18 Abbotsford C             28.55  -1.0  3 
 23 Jackson, Abram            19 Merritt,BC, BC           29.14  -0.6  2 
 24 Situ, Logan               17 Crescent Hts,Calgar      53.83  -0.6  2 
 -- Bell, Austyn              18 Chilliwack S               DNS  -1.3  4 
 -- Ta, Don                   17 Crescent Hts,Calgar        DNS  -0.6  2 
 
Men 800 Meter Run Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 1:59.29  4/25/2015   Ty Fuoco, Sa-Hali Seco                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Erickson, Matti           15 Lvrs - LV Ro           2:01.27  
  2 Carrigan, Calum           18 South Kamloo           2:02.66  
  3 Scherban, Jason           17 Summerland S           2:05.95  
  4 Peer, Christopher         19 Lord Byng              2:15.05  
  5 Weir, David               18 Lord Byng              2:19.32  
  6 Peer, Will                19 Lord Byng              2:20.15  
  7 Visser, Brendan           17 Abbotsford C           2:21.12  
  8 Yen, Brad                 18 Lord Byng              2:26.64  
 
Men 1500 Meter Run Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 4:17.20  4/29/2017   Aaron Ahl, ABE                            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Erickson, Matti           15 Lvrs - LV Ro           4:14.23R 
  2 Carrigan, Calum           18 South Kamloo           4:21.05  
  3 Kersey, Braden            17 Seaton Secon           4:23.93  
  4 Harris, Jacob             18 Okanagan Mission,Ke    4:25.49  
  5 Hobbins, Gareth           18 Crescent Hts,Calgar    4:26.76  
  6 Hwang, Logan              17 Westsyde Sec           4:29.41  
  7 Proudfoot, Carter         18 Chilliwack S           4:30.09  
  8 Scherban, Jason           17 Summerland S           4:31.58  
  9 Stone, Jasper             18 Aberdeen Hal           4:32.20  
 10 Hayato, Abdulrashid       17 Crescent Hts,Calgar    4:38.92  
 11 Mallett, Hayden           17 Revelstoke,BC, BC      4:46.34  
 12 Woodroff, Turner          19 Okanagan Mission,Ke    4:47.44  
 13 Yen, Brad                 18 Lord Byng              4:59.10  
 14 Brosch, Erik              17 Revelstoke,BC, BC      4:59.96  
 15 Peer, Will                19 Lord Byng              5:06.92  
 16 Williamson, David         17 Abbotsford C           5:20.63  
 17 Anastas, Adam             17 Crescent Hts,Calgar    5:29.31  
 -- Bell, Austyn              18 Chilliwack S               DNS  
 -- Lutyen, Josh              18 Unity Christ               DNS  
 
Men 3000 Meter Run Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 9:12.20  4/25/2015   Sean Bergman, Kelowna Secondar            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hayato, Abdulrashid       17 Crescent Hts,Calgar    9:29.64  
  2 Hobbins, Gareth           18 Crescent Hts,Calgar    9:29.95  
  3 Hwang, Logan              17 Westsyde Sec           9:30.32  
  4 Woodroff, Turner          19 Okanagan Mission,Ke    9:45.19  
  5 Hall, Riley               17 Abbotsford C           9:45.20  
  6 Stone, Jasper             18 Aberdeen Hal           9:45.62  
  7 Mallett, Hayden           17 Revelstoke,BC, BC      9:56.31  
  8 Denman, Michael           17 Kelowna Seco          10:15.24  
  9 Brosch, Erik              17 Revelstoke,BC, BC     10:18.95  
 -- Harris, Jacob             18 Okanagan Mission,Ke        DNS  
 
Men 110 Meter Hurdles 36" (0.914m) Senior (Gr. 11-12)
=====================================================================
      Battle: R 14.76  4/29/2017   Khymani Reid, Crescent Hts                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Reid, Khymani             18 Crescent Hts,Calgar      14.43R  0.9 
  2 Williamson, David         17 Abbotsford C             16.29   0.9 
  3 Howard, Braedon           18 Abbotsford C             17.57   0.9 
  4 Petersen, Andreas         18 Lord Byng                20.58   0.9 
  5 Van Deventer, Nathanael   18 Abbotsford C             21.39   0.9 
  6 Goerzon, Dion             19 King's Chris             21.84   0.9 
 -- Kruger, Stephan           17 St Ann's Aca               DNS   0.9 
 
Men 1500 Meter Steeplechase 33" (.838m) Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 4:58.35  4/30/2016   Liam McGrath, W.L. Seaton                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Riley               17 Abbotsford C           4:50.61R 
  2 Kersey, Braden            17 Seaton Secon           5:06.07  
  3 Proudfoot, Carter         18 Chilliwack S           5:07.51  
  4 Mallett, Hayden           17 Revelstoke,BC, BC      5:22.80  
  5 Visser, Brendan           17 Abbotsford C           6:01.17  
 
Men 4x100 Meter Relay Senior (Gr. 11-12)
===================================================================
      Battle: R 44.56  4/29/2017   Crescent Heights High School, Crescent Hts  
                       K Reid, J Kaechele, J Feist, S Louza              
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Crescent Heights High School  'A'                     44.90   2 
  2 Chilliwack Secondary Scho  'A'                        46.43   2 
  3 Abbotsford Christian School  'A'                      46.79   2 
  4 Lord Byng  'A'                                        49.01   2 
  5 Lord Byng  'B'                                        49.41   1 
  6 Abbotsford Christian School  'B'                      50.73   2 
  7 King's Christian School  'A'                          55.79   1 
 -- Revelstoke Secondary  'A'                               SCR   1 
 -- Unattached  'A'                                         SCR   1 
 -- Merritt Secondary  'A'                                  SCR   1 
 
Men 4x400 Meter Relay Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 3:35.86  4/30/2016   William Aberhart, William Aber            
                         D Pareja, D Munoz, M Shokoohi, C Faunt            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Abbotsford Christian School  'A'                    3:44.45  
  2 Chilliwack Secondary Scho  'A'                      3:52.02  
  3 Lord Byng  'A'                                      3:53.15  
  4 Seaton Secondary (Ss)  'A'                          4:13.35  
  5 Lord Byng  'B'                                      4:19.32  
  6 Revelstoke Secondary  'A'                           4:24.23  
  7 Abbotsford Christian School  'B'                    4:24.62  
  8 Unattached  'A'                                     4:29.75  
 
Men High Jump Pit 2 Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 1.96m  4/25/2015   Derek Uzoh, Scarlett                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brandsma, Cole            17 Abbotsford C             1.90m  
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.93 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Nell, Truan               19 Pleasant Val             1.75m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
      XXO    O    O   XO    O  XXO  XXX 
  2 Pattison, Brody           17 Merritt,BC, BC           1.75m  
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    O    O    O  XXX 
  4 Larsen, Rhys              19 Vernon Chris             1.70m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        O   XO  XXO    O   XO  XXX 
  5 Kehler, James             18 Abbotsford C             1.60m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    O    O    -    -    -  XXX 
  5 Elmi, Ismail              18 Crescent Hts,Calgar      1.60m  
     1.60 1.65 
        O  XXX 
  7 Karmin, Brayden           17 Crescent Hts,Calgar      1.55m  
     1.45 1.50 1.55 1.60 
        O   XO    O  XXX 
  7 Weir, David               18 Lord Byng                1.55m  
     1.50 1.55 1.60 
        O    O  XXX 
  7 Wilson, Lochlan           17 Valleyview S             1.55m  
     1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O  XXO  XXX 
 10 Peer, Christopher         19 Lord Byng                1.50m  
     1.50 1.55 
       XO  XXX 
 10 Samis, Thomas             18 Lord Byng                1.50m  
     1.45 1.50 1.55 
        O    O  XXX 
 12 Adeleye, Tomisin          16 Crescent Hts,Calgar      1.45m  
     1.45 1.50 
        O  XXX 
 -- Peer, Will                19 Lord Byng                   NH  
     1.55 
      XXX 
 -- Kruger, Stephan           17 St Ann's Aca               DNS  
 -- Jorgenson, Nicholas       17 Westsyde Sec               DNS  
 
Men Pole Vault Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 4.00m  4/30/2011   Spencer Allen, STA                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vanderveen, Cam           18 Abbotsford C             3.00m  
     2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 
        O    -    -    -    -    -    O  XXO    O 
  2 Anastas, Adam             17 Crescent Hts,Calgar      2.90m  
     2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 
        O    O    O  XXO    O  XXO   XO  XXX 
  3 Ponjevic, Veljko          17 Crescent Hts,Calgar      2.80m  
     2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 
       XO    O    O    O    O    O  XXX 
  3 Onderwater, Logan         17 Abbotsford C             2.80m  
     2.70 2.80 2.90 
      XXO    O  XXX 
  3 MacPhail, Timothy         17 Crescent Hts,Calgar      2.80m  
     2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 
        O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  6 Castellani, Evan          17 Abbotsford C             2.70m  
     2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 
        O    O    -    O   XO    O  XXX 
 -- Martyn, Seth              17 Crescent Hts,Calgar        DNS  
 
Men Long Jump Pit 1 Senior (Gr. 11-12)
=====================================================================
      Battle: R 6.46m  4/30/2016   Moroni Caldera, William Aber                
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Onderwater, Logan         17 Abbotsford C             5.49m   0.4 
     X      5.49m(0.4) 5.32m(1.5)           
  2 Pattison, Brody           17 Merritt,BC, BC           5.36m   0.6 
     4.96m(0.4) 5.28m(0.6) 5.36m(0.6)           
  3 Ubieta, Alex              18 Chilliwack S             5.35m   1.7 
     5.35m(1.7) 5.05m(1.0) 5.01m(1.1)           
  4 Johnston, Connor          18 Chilliwack S             5.14m   0.1 
     5.11m(0.3) X(1.2) 5.14m(0.1)           
  5 Poleon, Nyan              18 Crescent Hts,Calgar      5.11m   0.2 
     5.11m(0.2) 4.93m(0.9) 5.06m(0.8)           
  6 Samis, Thomas             18 Lord Byng                5.08m   0.6 
     4.69m(0.9) 5.08m(0.6) 4.61m(0.6)          
  7 Savanagouder, Joy         17 King's Chris             4.87m   1.5 
     4.87m(1.5) 4.51m(1.1) 4.69m(1.1)           
  8 Brandsma, Drew            17 Abbotsford C             4.82m   0.3 
     4.82m(0.3) 4.13m(0.9) 4.40m(1.2)           
 -- Jorgenson, Nicholas       17 Westsyde Sec               DNS   NWI 
 -- Wallach, Riley            17 Revelstoke,BC, BC          DNS   NWI 
 -- McMechan, Brady           18 Okanagan Mission,Ke        DNS   NWI 
 -- Burnett, Ziggy            18 Okanagan Mission,Ke        DNS   NWI 
 
Men Triple Jump Pit 1 Senior (Gr. 11-12)
=====================================================================
      Battle: R 12.01m  4/26/2014   David Ha, Crescent Hts                     
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brandsma, Cole            17 Abbotsford C            12.90mR  0.6 
     12.73m(-0.2) X      12.90m(0.6)           
  2 Kehler, James             18 Abbotsford C            11.97m  +0.0 
     11.97m(+0.0) X      X                
  3 Pattison, Brody           17 Merritt,BC, BC          11.28m  -0.2 
     11.09m(-0.9) 11.28m(-0.2) -                
  4 Onderwater, Logan         17 Abbotsford C            11.17m  -0.5 
     X      11.17m(-0.5) 11.17m(-1.0)           
  5 Savanagouder, Joy         17 King's Chris            10.11m  -0.4 
     10.11m(-0.4) 9.69m(-0.2) 9.77m(0.4)           
  6 Martyn, Seth              17 Crescent Hts,Calgar     10.02m  -0.6 
     10.02m(-0.6) 10.01m(-0.6) 9.69m(-0.0)           
  7 Liu, Hardy                17 Crescent Hts,Calgar      8.62m  -0.6 
     7.49m(-0.3) 8.62m(-0.6) 7.90m(1.1)           
 
Men Shot Put 6 kg Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 14.44m  4/26/2014   Kendalle Melliphant, Crescent Hts          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sobti, Druv               17 Brookswood S            14.41m  
      13.17m  14.41m  13.73m           
  2 Ettinger, Brennan         17 Westsyde Sec            12.24m  
      11.57m  12.11m  12.24m           
  3 Vasanji, Adeem            18 Queen Elizabeth         11.79m  
      10.67m  X  11.79m           
  4 Castellani, Evan          17 Abbotsford C             9.54m  
      9.54m  9.46m  9.05m           
  5 Erickson, Jacob           18 Lvrs - LV Ro             9.49m  
      8.39m  9.49m  9.28m           
  6 Hester-Waddell, Brayden   18 Crescent Hts,Calgar      9.47m  
      9.47m  9.42m  9.35m           
  7 Khan, Mahmood             18 Crescent Hts,Calgar      7.13m  
      7.02m  6.84m  7.13m           
 -- Jackson, Abram            19 Merritt,BC, BC             DNS  
 
Men Discus Throw 1.75 kg Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 42.97m  4/30/2016   Vikramjit Gondara, WJ Mouat Sec            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sobti, Druv               17 Brookswood S            40.64m  
      40.64m  X  33.91m           
  2 Vasanji, Adeem            18 Queen Elizabeth         39.57m  
      X  36.98m  39.57m           
  3 Marvaldi, Alessandro      18 Chilliwack S            38.09m  
      38.09m  X  X           
  4 Taylor, Jacob             17 Valleyview S            32.79m  
      32.79m  X  X           
  5 Lutyen, Josh              18 Unity Christ            27.48m  
      25.91m  27.48m  25.76m          
  6 Erickson, Jacob           18 Lvrs - LV Ro            24.75m  
      24.14m  23.31m  24.75m           
  7 Hester-Waddell, Brayden   18 Crescent Hts,Calgar     22.23m  
      22.23m  19.65m  21.62m          
  8 McKee, Matt               18 Crescent Hts,Calgar     19.44m  
      X  19.41m  19.44m           
  9 Khan, Mahmood             18 Crescent Hts,Calgar     17.50m  
      16.38m  17.50m  17.26m           
 -- Narang, Udesh             16 Yale Seconda               DNS  
 
Men Hammer Throw 6 kg Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 57.72m  4/30/2016   Vikramjit Gondara, WJ Mouat Sec            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Castellani, Evan          17 Abbotsford C            25.31m  
      24.84m  24.09m  25.31m           
  2 Goerzon, Dion             19 King's Chris            17.95m  
      X  17.95m  16.42m           
  3 McCrae-Gibson, Josh       18 King's Chris            14.65m  
      14.33m  14.65m  X           
 -- Narang, Udesh             16 Yale Seconda               DNS  
 
Men Javelin Throw 800g Senior (Gr. 11-12)
================================================================
      Battle: R 47.91m  4/25/2015   Austin Sandin, Mount Boucherie             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Jacob             17 Valleyview S            50.44mR 
      50.44m  47.70m  50.15m            
  2 Marvaldi, Alessandro      18 Chilliwack S            48.12mR 
      46.04m  X  48.12m           
  3 Wilson, Lochlan           17 Valleyview S            36.59m  
      33.87m  36.36m  36.59m            
  4 Vanderveen, Cam           18 Abbotsford C            32.67m  
      32.67m -  -             
  5 Gardner, Devon            17 Salmon Arm S            30.63m  
      X  30.63m  23.78m            
  6 Savanagouder, Joy         17 King's Chris            28.01m  
      27.54m  28.01m  X            
  7 Lutyen, Josh              18 Unity Christ            27.05m  
      27.05m  25.72m  24.28m            
  8 Goerzon, Dion             19 King's Chris            25.04m  
      25.04m  23.81m  23.61m            
  9 McCrae-Gibson, Josh       18 King's Chris            18.97m  
      18.51m  X  18.97m            
 -- Brandsma, Cole            17 Abbotsford C               DNS  
 -- Wallach, Riley            17 Revelstoke,BC, BC          DNS  
 -- Luteyn, Josh              18 Unity Christ               DNS  
 -- McKee, Matt               18 Crescent Hts,Calgar        DNS  

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account