• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Elementary School XC Super Meet

Dieppe Cross Country Classic

Dieppe, NB
September 22nd, 2018

Race/course Position Name/Nom School/École Time/Temps
500m 5ans et moins filles        
  1 Ève Landry Amirault 2:21
  2 Sophie Mcintosh Anna-Malenfant 2:25
  3 Emma-Rose Amirault 2:32
  4 Soleil Abbey-landry 2:47
  5 Zoé Mazerolle Mont Carmel 2:48
  6 Adéline Leblanc Abbey-landry 2:50
  7 Olivia Mitton Le Sommet 2:53
  8 Avery Cormier Ste-Thérèse 2:57
  9 Rileigh Smith   3:02
  10 Aude Rochon   3:04
  11 Talia-Rose Wright Le Sommet 3:05
  12 Audrey Plourde   3:09
  13 Mckenzie Porter   3:13
  14 Rose Maïté Anna-Malenfant 3:16
  15 Megan Leblanc Anna-Malenfant 3:20
  16 Florence Nadeau   3:29
  17 Chloé Drouin   3:34
  18 Aiden Smith   5:29
         
500m 5ans et moins garçon        
  1 Xavier Landry Anna-Malenfant 2:14
  2 Lucas Jaillet Mont-Carmel 2:22
  3 Samuel Wilson Le Sommet  2:33
  4 William Thibault Anna-Malenfant 2:36
  5 Skyler Levesque Pelletier Le Sommet  2:39
  6 Liam Scott Le Sommet  2:41
  7 Levi Williston Ste-Bernadette 2:44
  8 Sasha Bourgeois Anna-Malenfant 02:45.0
  9 William Wilson Duguay Le Sommet  02:45.1
  10 Cedric Lebreon Le Sommet  2:45
  11 Hugo Dupuis Abbey-Landry 2:48
  12 Jacob Serry Anna-Malenfant 2:49
  13 Loïc Dako Le Sommet  2:50
  14 Mason Leblanc Anna-Malenfant 2:54
  15 Alex Mckinley Ste-Bernadette 2:56
  16 Isaac Belliveau  Anna-Malenfant 2:57
  17 Kaël Leblanc   2:58
  18 Emrys St-Therese 3:05
  19 Lucas Allain Le Sommet  3:09
  20 Alexi Roy    3:21
  21 Noah Mattinson Le Sommet  3:51
  22 Nikko Marcil Ste-Thérèse 3:38
  23 Enric Williston Ste-Bernadette 4:02
  24 Matteo Ndregjoni   4:04
  25 Francis Williston Ste-Bernadette 4:09
  26 Yann Leland Amirault 4:26
  27 Noah Jaillet Mcderald   4:55
         
800m 6-7ans garçon        
  1 Simon Babin Ste-Thérèse 3:35
  2 Simon Richard  Étoile de l'acadie 3:40
  3 Noah Mazerolle MFR 3:45
  4 Alec Johnson Amirault 3:49
  5 Damien Boucher Anna-Malenfant 3:55
  6 Théo Clavet   4:03
  7 Noah Serry   4:04
  8 Cédric Richard   4:07
  9 Bilal Comeau   4:10
  10 Samy Ghedira   4:11
  11 Mikel Savoie   4:17
  12 Alex Lepage   4:21
  13 Reno Clavet   4:23
  14 William Plourde   04:24.4
  15 Simon Sewell   04:24.5
  16 Xavier Richard Ste-Thérèse 4:25
  17 Liam Landry Amirault 04:26.2
  18 Caleb Babin Ste-Thérèse 04:26.5
  19 Malik Frenette   4:27
  20 Elias Bordges   04:28.3
  21 Yannick Dupuis Abbey-Landry 04:28.6
  22 Max Leblanc  Abbey-Landry 4:32
  23 Lenzo Ephestion   4:34
  24 Dominic Cormier   4:36
  25 Rémi Ouellette   4:38
  26 Xavier Porter Anna-Malenfant 4:40
  27 Nathaniel D. Amirault 4:44
  28 Liam Michaud Anna-Malenfant 4:45
  29 Rafaël Amberman Le Sommet 4:47
  30 Vincent Gagnon Anna-Malenfant 4:48
  31 Félix Donaldson Amirault 4:49
  32 Jakob Ferron   4:51
  33 Jonathan Le Sommet 5:00
  34 Dylan Potvin Amirault 5:01
  35 Samuel Boal   5:08
  36 Philippe Gaudet   5:10
  37 Victor Nadeau Amirault 5:13
  38 Benjamin Mallet   5:41
  39 Joshua Tang Ste-Thérèse 5:49
         
800m 6-7ans filles        
  1 Jeanne Fillion-Landry  Champlain 3:36
  2 Annabelle Landry Anna-Malenfant 3:38
  3 Sadi Mackinnon Carrefour Beausoleil 3:55
  4 Raphaël Parent Amirault 4:07
  5 Chloé Roy    
  6 Anabelle Daniel Amirault  
  7 Coralie Godbout    
  8 Audrée Roy Ste-Thérèse  
  9 Vanessa Savoie    
  10 Éveline Desroche Anna-Malenfant  
  11 Alia Robichaud    
  12 Mila Lactitia Godbout    
  13 Sophie William Le Sommet  
  14 Leila    
         
1000m 8-9ans garçon        
  1 Mateo Leblanc Anna-Malenfant 4:07
  2 Mathis Landry Le Marais 4:09
  3 Louka T. Anna-Malenfant 4:13
  4 Cole Hambrook AHM 4:15
  5 Jérôme Drapeau Ste-Thérèse 4:18
  6 Cameron Manson Millidgeville North School 4:19
  7 Zach Leblanc Le Sommet 4:23
  8 Kovi Thériault Ste-Thérèse 4:27
  9 Justin Hanscomb Ste-Bernadette 4:34
  10 Noe Eglo St-Henri 4:36
  11 Lucas Johnson Le Marais 4:38
  12 Rivev Abbey-Landry 4:43
  13 Louis-Philippe Anna-Malenfant 4:52
  14 Patryk Brudkouski St-Henri 4:53
  15 simon Daigle Ste-Thérèse 4:57
  16 Lucas  Le Marais 5:06
  17 Kanyel Ste-Thérèse 5:09
  18 Zack Lasnel Ste-Thérèse 5:18
  19 Cameron Abbey-Landry 5:38
  20 Jacob Losier Anna-Malenfant 5:45
  21 Alex Losier Le Sommet 5:48
  22 Eliot Lafont St-Henri 5:55
  23 Justin Cormier Abbey-Landry 6:04
  24 Lucien Rochon St-henri 6:05
  25 David  Le Sommet 6:35
  26 Logan Wright Le Sommet 6:56
  27 Jeremy Lendove Ste-Thérèse 9:18
  28 Matheo Bovin St-Henri NT
         
1000m 8-9ans fille        
  1 Emma Bernard Anna-Malenfant 4:21
  2 Milla Anna-Malenfant 4:23
  3 Julianne Anna-Malenfant 4:30
  4 Anna Kilfoil Millidgeville North school 4:31
  5 Taylor-Lynn Brun Anna-Malenfant 4:46
  6 Marie-Ève Michaud Blanche-Bourgeois 5:14
  7 Tessa Ephestion Le Marais 5:15
  8 Alexia Potvin Le Marais 05:16.3
  9 Genna Frenette Le Marais 05:16.4
  10 Clara Mullen Anna-Malenfant 5:17
  11 Melianne  Anna-Malenfant 5:22
  12 Vikki Saulnier Le Sommet 5:32
  13 Élodie Leblanc Abbey-Landry 5:34
  14 Elisabeth Le Marais 6:08
  15 Mélodie Bourgeois Le Marais 6:24
  16 Annie Abbey-Landry 6:29
  17 Julie Abbey-Landry 6:30
  18 Maïka Savoie Le Marais 6:35
  19 Chiara Ndregjoni Le Marais 6:37
  20 Mikayla Cornell CDT 6:38
  21 Gabrielle Marcille   6:39
         
1500m 10-11ans garçon        
  1 Greysen Tremble Le Mascaret 6:09
  2 Maxime Michaud Blanche-Bourgeois 6:20
  3 Jérémi Mazerolle MFR 6:37
  4 Charles Clément Le Sommet 6:46
  5 Ethan Ephestion Le Marais 7:00
  6 Manuel Losier Le Sommet 7:01
  7 Joel Leblanc Anna-Malenfant 7:02
  8 Noah Muller  Anna-Malenfant 7:26
  9 William Ferron Le Sommet 7:39
  10 Jacob Hondel Anna-Malenfant 7:41
         
1500m 10-11 fille        
  1 Abby Manson Millidgeville North school 6:11
  2 Claire Nowlan   6:42
  3 Mira Flanagan Ste-Thérèse 7:01
  4 Coralie Gingras Antonine Maillet 7:10
  5 Ophélie T. Antonine Maillet 7:52
  6 Clara Butler Millidgeville North school 7:56
  7 Ella Légère Le Marais 8:01
  8 Alyssa Boucher Anna-Malenfant 8:09
  9 Camille Lamaot Antonine Maillet 8:39
  10 Leah Geddes Bessborough NT
         
2000m 12-13 garçon        
  1 Branom Kenny Carrefour de l'acadie 7:56
  2 Alex Leblanc Le Sommet 8:18
  3 Dominic G. Antonine Maillet 8:30
  4 Jacob Richard Antonine Maillet 9:03
  5 Alain Blanchette Antonine Maillet 10:58
         
2000m 12-13ans fille        
  1 Madalyn Mackinnon Carrefour Beausoleil 8:39
  2 Kyla Desroches Carrefour de l'acadie 9:40
  3 Magalie Carrefour de l'acadie 9:49
  4 Catherine Gautreau   9:56
  5 Josianne B. Antonine Maillet 12:00
  6 Jade Hébert Carrefour de l'acadie 12:36
         
3500m 14ans et plus garçcon        
  1 Frédéric Parent Mathieu-Martin 15:03
  2 Luc Blanchette Mathieu-Martin 15:58
  3 Warrice Lendoye Harrison Trimble 16:30
         
3500m 14ans et plus fille        
  1 Jasmine Cormier Mathieu-Martin 16:47
  2 Emma Mackinnon Carrefour Beausoleil 17:02
  3 Sophie Plouffe Mathieu-Martin 17:03

 

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account