• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

TrackieReg - Free Online Registration for pretty much anything!

Gary Reed Indoor Track Meet

Kamloops, BC
February 9-10th, 2018

Licensed to Kamloops Track & Field Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 2018-02-15 12:51 PM
                      2018 Gary Reed Track and Field Meet                      
                           Tournament Capital Centre                           
                                    Results                                    
 
Girls 9 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 # 1163 Maurice, Shale     09 Kamloops Tra             10.33  
 
Girls 10 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1173 Simpson, Jane      08 Kamloops Tra             10.49  
  2 # 1143 Basworo, Kiyana    08 Kamloops Tra             11.11  
 
Girls 11 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1164 Owen, Anika        07 Kamloops Tra              9.94  
  2 # 1165 Planden, Paige     07 Kamloops Tra             10.06  
 
Girls 12 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1200 Bigattini, Isabel  06 Okanagan Ath              8.96  
  2 # 1187 Bagosi, Boglarka   06 Okanagan Ath              9.68  
 
Women 14-15 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  769 Randall-Guy, Laur  03 Victoria Spe              8.40  
  2 #  489 Horel (biggs), Ka  04 Comox Valley              8.56  
  3 # 1202 Johnstone, Presle  03 Okanagan Ath              9.13  
  4 # 1149 Eccleston, Olivia  03 Kamloops Tra              9.23  
  5 # 1170 Ritter, Michelle   04 Kamloops Tra              9.68  
 
Women 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1190 Cannan, Emma       03 Okanagan Ath              8.26   2 
  2 #  107 Baron, Samantha    02 Brooks Sec.               8.45   2 
  3 #  417 Cline, Camryn      02 Brooks Sec.               8.54   2 
  4 #  493 Tanner, Maiah      01 Comox Valley              8.80   2 
  5 # 1189 Bortolotto, Selin  02 Okanagan Ath              8.96   2 
  6 #  490 Kennedy, Angeliqu  02 Comox Valley              9.14   2 
 
Women 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  491 Reierson, Tekarra  99 Comox Valley              8.11   3 
  2 #  804 Urban, Jessica     00 Van Olympic               8.35   3 
 
Women 20-34 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  487 Erickson, Quinn    91 Comox Valley              8.34  
  2 #  762 Cathcart, Sarah    98 Vancouver TH              8.74  
 -- # 1215 Lopez-McLean, Isa  98 Thompson Riv               SCR  
 
Women 45-49 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1148 Dziadyk, Miriam    70 Kamloops Tra              9.86  
 
Women 60-64 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1168 Rhebergen, Margar  55 Kamloops Tra              9.82  
 
Girls 11 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1165 Planden, Paige     07 Kamloops Tra             35.98  
 
Girls 12 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1200 Bigattini, Isabel  06 Okanagan Ath             30.42  
  2 # 1187 Bagosi, Boglarka   06 Okanagan Ath             33.60  
 
Girls 13 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  448 Amut, Lexus        05 Canim Lake               35.46  
  2 # 1147 D'Amore, Sophia    05 Kamloops Tra             35.65  
 
Women 14-15 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  764 MacWhinnie, Maken  04 Capital City             27.26  
  2 #  489 Horel (biggs), Ka  04 Comox Valley             28.71  
  3 #  475 Daniels, Taylor    03 Canim Lake               29.91  
 
Women 16-17 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  107 Baron, Samantha    02 Brooks Sec.              27.84   2 
  2 # 1190 Cannan, Emma       03 Okanagan Ath             27.92   2 
  3 #  724 O'Flaherty, Calei  02 New West Spa             28.17   2 
  4 # 1198 Fejer, Kailey      01 Okanagan Ath             28.92   3 
  5 #  493 Tanner, Maiah      01 Comox Valley             29.00   3 
  6 # 1199 Humer, Patricia    02 Okanagan Ath             29.32   2 
  7 # 1189 Bortolotto, Selin  02 Okanagan Ath             29.60   2 
 -- #  490 Kennedy, Angeliqu  02 Comox Valley               SCR   2 
 
Women 18-19 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  491 Reierson, Tekarra  99 Comox Valley             27.46   3 
  2 #  804 Urban, Jessica     00 Van Olympic              28.13   3 
 
Women 20-34 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  487 Erickson, Quinn    91 Comox Valley             27.25  
  2 # 1215 Lopez-McLean, Isa  98 Thompson Riv             29.51  
 
Women 45-49 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1148 Dziadyk, Miriam    70 Kamloops Tra             34.23  
 
Women 14-15 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  764 MacWhinnie, Maken  04 Capital City             43.60  
  2 #  769 Randall-Guy, Laur  03 Victoria Spe             43.69  
  3 # 1190 Cannan, Emma       03 Okanagan Ath             44.30  
  4 #  475 Daniels, Taylor    03 Canim Lake               48.97  
 -- #  489 Horel (biggs), Ka  04 Comox Valley               SCR  
 
Women 16-17 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  724 O'Flaherty, Calei  02 New West Spa             63.64  
  2 #  417 Cline, Camryn      02 Brooks Sec.              65.66  
  3 #  493 Tanner, Maiah      01 Comox Valley             68.50  
 -- # 1199 Humer, Patricia    02 Okanagan Ath                DQ   163.5
 -- #  490 Kennedy, Angeliqu  02 Comox Valley               SCR  
 
Girls 9 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1163 Maurice, Shale     09 Kamloops Tra           2:22.23  
 
Girls 10 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1159 Jones, Stephanie   08 Kamloops Tra           2:43.06  
 
Girls 12 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1142 Angove, Sienna     06 Kamloops Tra           2:47.36  
  2 # 1167 Renwick, Danica    06 Kamloops Tra           2:50.14  
 
Girls 13 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1147 D'Amore, Sophia    05 Kamloops Tra           2:53.34  
  2 #  448 Amut, Lexus        05 Canim Lake             3:12.04  
 
Women 14-15 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  769 Randall-Guy, Laur  03 Victoria Spe           2:31.75  
 -- #  475 Daniels, Taylor    03 Canim Lake                 SCR  
 
Women 16-17 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1208 Slaney, Jaxon      02 Okanagan Ath           2:35.80   2 
  2 # 1240 Ranahan, Alicia    02 Hershey Harr           2:37.41   2 
  3 # 1226 Edgell, Ericka     02 Hershey Harr           2:41.01   2 
  4 # 1228 Harris, Laura      01 Hershey Harr           2:44.67   2 
 -- # 1157 Heshka, Tegan      01 Kamloops Tra               DNS   2 
 
Women 18-19 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1241 Roxby, Megan       00 Hershey Harr           2:32.81   2 
  2 # 1235 McPhee, Chanelle   00 Hershey Harr           2:44.43   2 
 
Women 20-34 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1218 Murray, Kendra     93 Thompson Riv           2:33.32   2 
 -- # 1212 Brown, Faryn       93 Thompson Riv               SCR   2 
 
Girls 12 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1142 Angove, Sienna     06 Kamloops Tra           4:26.98  
  2 # 1167 Renwick, Danica    06 Kamloops Tra           4:31.71  
 
Girls 13 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- #  448 Amut, Lexus        05 Canim Lake                 SCR  
 
Women 14-15 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1181 Vitoratos, Kasha   04 Kamloops Tra           4:19.22  
 
Women 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1236 Neal, Emmajean     02 Hershey Harr           5:06.04  
  2 # 1242 Smith, Erica       01 Hershey Harr           5:06.63  
  3 # 1243 Sokol-Snyder, Nat  01 Hershey Harr           5:08.97  
  4 # 1239 Prangley, Charlot  02 Hershey Harr           5:11.55  
  5 # 1208 Slaney, Jaxon      02 Okanagan Ath           5:24.25  
  6 # 1229 Heffring, Kylie    02 Hershey Harr           5:25.79  
  7 #  417 Cline, Camryn      02 Brooks Sec.            5:37.30  
  8 # 1182 Vitoratos, Maia    02 Kamloops Tra           5:44.56  
 -- # 1157 Heshka, Tegan      01 Kamloops Tra               SCR  
 
Women 18-19 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1205 O'Neill, Taryn     00 Okanagan Ath           4:41.56   2 
  2 # 1232 Konrad, Sophie     00 Hershey Harr           5:02.62   2 
  3 # 1206 Ribeiro, Haley     00 Okanagan Ath           5:25.28   2 
 -- # 1233 Lavallee, Sarah    99 Hershey Harr               SCR   2 
 
Women 20-34 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  731 McCulloch, Kailee  93 UNBC                   5:02.83   2 
  2 # 1218 Murray, Kendra     93 Thompson Riv           5:16.89   2 
 -- # 1212 Brown, Faryn       93 Thompson Riv               SCR   2 
 
Women 40-44 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  496 Clement, Melanie   76 UNBC                   5:24.62  
 
Women 45-49 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1148 Dziadyk, Miriam    70 Kamloops Tra          13:23.69  
 
Women 14-15 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1202 Johnstone, Presle  03 Okanagan Ath             10.39   2 
  2 #  764 MacWhinnie, Maken  04 Capital City             10.78   2 
  3 # 1170 Ritter, Michelle   04 Kamloops Tra             11.78   2 
 
Women 16-17 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  107 Baron, Samantha    02 Brooks Sec.               9.46  
  2 # 1199 Humer, Patricia    02 Okanagan Ath             11.83  
  3 # 1189 Bortolotto, Selin  02 Okanagan Ath             11.88  
 -- #  724 O'Flaherty, Calei  02 New West Spa               SCR  
 
Women 20-34 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  761 Betz, Heather      98 Ubc Track                10.07  
 
Women 95-99 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Kamloops Track & Field Club  'A'                      70.74  
     1) #1163 Maurice, Shale 09         2) #1173 Simpson, Jane 08         
     3) #1165 Planden, Paige 07         4) #1159 Jones, Stephanie 08      
 
Women 16-17 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Okanagan Athletics Club  'A'                        1:57.92  
     1) #1199 Humer, Patricia 02        2) #1189 Bortolotto, Selina 02    
     3) #1202 Johnstone, Presley 03     4) #1190 Cannan, Emma 03          
     5) #1198 Fejer, Kailey 01          6)                                
 
Women 16-17 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Hershey Harriers Athletic Club  'B'                 9:35.07  
     1) #1239 Prangley, Charlotte 02    2) #1228 Harris, Laura 01         
  2 Hershey Harriers Athletic Club  'D'                 9:41.37  
     1) #1226 Edgell, Ericka 02         2) #1242 Smith, Erica 01          
  3 Hershey Harriers Athletic Club  'C'                 9:44.77  
     1) #1240 Ranahan, Alicia 02        2)                                
  4 Hershey Harriers Athletic Club  'F'                 9:52.36  
     1) #1229 Heffring, Kylie 02        2)                                
  5 Hershey Harriers Athletic Club  'E'                10:01.31  
     1) #1243 Sokol-Snyder, Natalie 01  2) #1236 Neal, Emmajean 02        
     3) #1241 Roxby, Megan 00           4)                                
  6 Hershey Harriers Athletic Club  'A'                10:09.89  
     1) #1235 McPhee, Chanelle 00       2) #1232 Konrad, Sophie 00        
 
Women 18-19 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Okangnan Athletics Club  'A'                       10:33.17  
     1) #1206 Ribeiro, Haley 00         2) #1208 Slaney, Jaxon 02         
     3) #1198 Fejer, Kailey 01          4) #1205 O'Neill, Taryn 00        
 
Women 20-34 4x800 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
 -- Thompson Rivers University - A  'A'                     SCR   2 
 
Girls 9 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1163 Maurice, Shale     09 Kamloops Tra             1.05m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        P    P    O    O    O   XO  XXX 
 
Girls 10 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1159 Jones, Stephanie   08 Kamloops Tra             0.95m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    P    O    O  XXX 
  2 # 1173 Simpson, Jane      08 Kamloops Tra             0.85m  
     0.80 0.85 0.90 
        O    O   XP 
 
Girls 11 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1165 Planden, Paige     07 Kamloops Tra             1.15m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        P    P    O    O   XO   XO  XXO   XO  XXX 
  2 # 1164 Owen, Anika        07 Kamloops Tra             1.10m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    P    O    O    O    O    O  XXX 
 
Girls 12 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1142 Angove, Sienna     06 Kamloops Tra             1.10m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        P    P    O    O    O    O    O 
  2 # 1187 Bagosi, Boglarka   06 Okanagan Ath             1.05m  
     0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    P    O    O    O   XO  XXX 
 
Girls 13 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1147 D'Amore, Sophia    05 Kamloops Tra             1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.40 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Women 14-15 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  471 Bob, Laney         04 Canim Lake               1.35m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 
Women 16-17 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1198 Fejer, Kailey      01 Okanagan Ath             1.40m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 
  2 #  724 O'Flaherty, Calei  02 New West Spa             1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
      PPP  PPP    O    O  XXX 
 
Women 18-19 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  733 Sigurdson, Ellen   00 UNBC                     1.45m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP  PPP  PPP    O    O   XO   XO  XXX 
 -- #  500 Kawai, Julie       00 UNBC                       DNS  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP 
 
Women 20-34 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  761 Betz, Heather      98 Ubc Track                1.60m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXO    O  XXX 
  2 #  762 Cathcart, Sarah    98 Vancouver TH             1.55m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO    O    O   XO  XXX 
 -- #  487 Erickson, Quinn    91 Comox Valley               DNS  
     1.15 
      DNS 
 
Women 50-54 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1161 Lessing, Sunette   67 Kamloops Tra             1.45m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 
 
Women 55-59 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1146 Cavani, Miriam     61 Kamloops Tra             1.40m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
      PPP    O    O  XXO   XO  XXO  XXX 
 
Women 60-64 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1168 Rhebergen, Margar  55 Kamloops Tra             1.25m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 
      PPP    O    O  XXX 
 
Girls 9 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1163 Maurice, Shale     09 Kamloops Tra             2.77m  
      2.65m  FOUL  2.77m           
 
Girls 10 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1159 Jones, Stephanie   08 Kamloops Tra             2.66m  
      PASS  2.40m  2.66m           
  2 # 1173 Simpson, Jane      08 Kamloops Tra             2.63m  
      2.63m  2.60m  2.37m           
 
Girls 12 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1200 Bigattini, Isabel  06 Okanagan Ath             3.82m  
      3.53m  3.82m  3.75m           
  2 # 1142 Angove, Sienna     06 Kamloops Tra             3.60m  
      3.31m  3.50m  3.60m           
  3 # 1187 Bagosi, Boglarka   06 Okanagan Ath             3.32m  
      3.13m  3.32m  FOUL           
  4 # 1167 Renwick, Danica    06 Kamloops Tra             3.05m  
      3.02m  3.05m  2.97m          
 
Girls 13 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1147 D'Amore, Sophia    05 Kamloops Tra             3.25m  
      3.25m  FOUL  3.23m           
 
Women 14-15 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1170 Ritter, Michelle   04 Kamloops Tra             3.47m  
      2.84m  3.45m  3.32m  3.23m  3.47m  3.40m
 -- #  475 Daniels, Taylor    03 Canim Lake                 DNS  
 
Women 16-17 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1198 Fejer, Kailey      01 Okanagan Ath             4.80m  
      4.24m  4.16m  4.18m  3.99m  4.63m  4.80m
  2 #  107 Baron, Samantha    02 Brooks Sec.              4.61m  
      4.39m  4.61m  FOUL  4.30m  4.33m  4.45m
  3 #  724 O'Flaherty, Calei  02 New West Spa             4.34m  
      FOUL  3.99m  4.02m  4.34m  FOUL  FOUL
 
Women 18-19 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  500 Kawai, Julie       00 UNBC                     5.42m  
      FOUL  5.42m  PASS  5.21m  PASS  PASS
  2 #  804 Urban, Jessica     00 Van Olympic              4.72m  
      4.51m  4.72m  4.39m  PASS  4.42m  4.30m
  3 #  733 Sigurdson, Ellen   00 UNBC                     4.52m  
      4.18m  4.21m  4.16m  4.44m  4.39m  4.52m
 
Women 20-34 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  487 Erickson, Quinn    91 Comox Valley             4.65m  
      FOUL  4.51m  4.65m  PASS  PASS  PASS
  2 #  762 Cathcart, Sarah    98 Vancouver TH             4.54m  
      4.21m  4.25m  FOUL  4.54m  4.29m  4.40m
  3 #  761 Betz, Heather      98 Ubc Track                4.32m  
      4.17m  4.00m  4.03m  4.24m  4.15m  4.32m
 
Women 55-59 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1146 Cavani, Miriam     61 Kamloops Tra             3.94m  
      FOUL  FOUL  FOUL  3.89m  3.94m  3.77m
 
Women 60-64 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1168 Rhebergen, Margar  55 Kamloops Tra             3.61m  
      3.46m  3.48m  FOUL  FOUL  3.61m  3.48m
 
Girls 12 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1196 Drake, Elise       06 Okanagan Ath             7.48m  
      6.15m  7.48m  7.12m           
  2 # 1187 Bagosi, Boglarka   06 Okanagan Ath             5.28m  
      5.28m  FOUL  FOUL           
 
Girls 13 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  470 Archie, Alexis     05 Canim Lake               7.69m  
      7.60m  7.08m  7.69m           
 
Women 14-15 Shot Put 3.00 k
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1202 Johnstone, Presle  03 Okanagan Ath             7.98m  
      7.23m  7.98m  7.65m  7.67m  FOUL  7.04m
 
Women 18-19 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  500 Kawai, Julie       00 UNBC                     9.67m  
      8.59m  8.98m  9.67m  9.41m  9.20m  9.45m
  2 #  733 Sigurdson, Ellen   00 UNBC                     7.13m  
      6.80m  7.02m  7.13m  5.92m  6.62m  6.96m
 
Women 20-34 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  487 Erickson, Quinn    91 Comox Valley            12.76m  
      12.25m  12.61m  12.41m  12.65m  12.34m  12.76m
  2 #  762 Cathcart, Sarah    98 Vancouver TH             7.51m  
      6.05m  6.16m  6.92m  7.51m  7.07m  7.46m
  3 #  761 Betz, Heather      98 Ubc Track                7.12m  
      6.23m  6.60m  FOUL  7.12m  6.20m  6.07m
 
Women 65-69 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1188 Benz, Marilyn      50 Okanagan Ath             7.75m  
      FOUL  7.47m  7.75m  7.14m  7.52m  7.60m
 
Men 9 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1175 Stride, Joel       09 Kamloops Tra             11.14  
 
Men 10 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1177 Tremblay, Jensen   08 Kamloops Tra             10.43  
 
Men 11 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1184 Willman, Cole      07 Kamloops Tra              9.23  
  2 # 1172 Sheldon, Ryland    07 Kamloops Tra              9.24  
 -- #  484 Paul, Eric         07 Canim Lake                 SCR  
 
Men 12 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1194 Cote, Samuel       06 Okanagan Ath              9.10   2 
  2 # 1186 Arambasich, Zeb    06 Okanagan Ath              9.78   2 
  3 # 1152 Giles, Tristan     06 Kamloops Tra             10.28   2 
  4 # 1180 Vermette, Mark     06 Kamloops Tra             10.29   2 
 
Men 13 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1192 Carr, Tyson        05 Okanagan Ath              8.06   2 
  2 # 1210 White, John        05 Okanagan Ath              8.47   2 
 
Men 14-15 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1191 Carr, Jayden       03 Okanagan Ath              8.49  
  2 #  494 Tansky, Ethan      04 Comox Valley              8.51  
  3 # 1197 Fejer, Evan        04 Okanagan Ath              8.67  
 -- # 1203 Rodriguez, Jose J  04 Okanagan Ath               SCR  
 
Men 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1185 Wood, Bryson       02 Kamloops Tra              7.45   2 
  2 # 1209 Smith, Ethan(alex  01 Okanagan Ath              7.50   2 
  3 #  492 Stewart, Shane     01 Comox Valley              7.65   2 
  4 # 1193 Collins, Isaiah    02 Okanagan Ath              7.68   2 
  5 # 1169 Rioch, Gavin       02 Kamloops Tra              7.89   2 
  6 # 1160 Kruger, Stephan    01 Kamloops Tra              8.55   2 
 
Men 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  488 Franceschini, Kev  00 Comox Valley              7.81   2 
 
Men 20-34 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1150 Elke, Daniel       94 Kamloops Tra              7.28  
  2 # 1213 Burrows, Joshua    95 Thompson Riv              7.68  
 
Men 35-39 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1162 Liburd, Dwight     83 Kamloops Tra              7.35  
 
Men 45-49 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  499 Harrower, Will     72 UNBC                      8.40  
  2 # 1171 Sheldon, Randy     71 Kamloops Tra              8.41  
 
Men 55-59 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  730 Law, Steve         61 UNBC                      8.83  
  2 #  734 Taylor, Campbell   61 UNBC                      9.24  
 
Men 60-64 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  726 Niwinski, Chris    57 Ocean Athlet              8.79  
 
Men 70-74 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1176 Strong, Derm       48 Kamloops Tra              9.89  
  2 #  584 Gee, Arthur        44 Greyhounds M             10.25  
 
Men 11 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1184 Willman, Cole      07 Kamloops Tra             32.50  
 
Men 12 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- # 1154 Heer, Jacob        06 Kamloops Tra               SCR  
 
Men 13 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1192 Carr, Tyson        05 Okanagan Ath             26.06  
 -- # 1210 White, John        05 Okanagan Ath                DQ   Rule number 163.4
 
Men 14-15 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  424 Vishek, Stan       03 Brooks Sec.              25.56  
  2 # 1191 Carr, Jayden       03 Okanagan Ath             27.14  
  3 #  494 Tansky, Ethan      04 Comox Valley             28.23  
 -- # 1155 Heer, Lucas        04 Kamloops Tra               SCR  
 
Men 16-17 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1209 Smith, Ethan(alex  01 Okanagan Ath             23.66   2 
  2 #  492 Stewart, Shane     01 Comox Valley             25.48   2 
 -- # 1185 Wood, Bryson       02 Kamloops Tra               DNS   2 
 
Men 18-19 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1144 Bentz, Kelsy       00 Kamloops Tra             24.40   2 
  2 #  488 Franceschini, Kev  00 Comox Valley             25.50   2 
 
Men 20-34 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1213 Burrows, Joshua    95 Thompson Riv             26.25   2 
 
Men 35-39 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1162 Liburd, Dwight     83 Kamloops Tra             25.21   2 
 
Men 45-49 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  499 Harrower, Will     72 UNBC                     27.92   2 
  2 # 1171 Sheldon, Randy     71 Kamloops Tra             28.03   2 
  3 # 1178 Tremblay, Truman   71 Kamloops Tra             30.80   2 
 
Men 55-59 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  730 Law, Steve         61 UNBC                     29.85   1 
  2 #  734 Taylor, Campbell   61 UNBC                     32.56   2 
 
Men 70-74 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1176 Strong, Derm       48 Kamloops Tra             33.99  
  2 #  584 Gee, Arthur        44 Greyhounds M             36.25  
 
Men 12 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1194 Cote, Samuel       06 Okanagan Ath             50.59  
  2 # 1186 Arambasich, Zeb    06 Okanagan Ath             53.41  
 
Men 13 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1192 Carr, Tyson        05 Okanagan Ath             40.99  
 
Men 14-15 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  424 Vishek, Stan       03 Brooks Sec.              40.75  
  2 #  494 Tansky, Ethan      04 Comox Valley             44.02  
 
Men 16-17 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  498 Goldman, Evan      02 UNBC                     55.92  
  2 #  419 Guild, Mackenzie   02 Brooks Sec.              57.37  
  3 #  436 Wilson, Chase      01 Brooks Sec.              59.23  
  4 # 1160 Kruger, Stephan    01 Kamloops Tra             63.13  
 
Men 18-19 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1144 Bentz, Kelsy       00 Kamloops Tra             55.13   2 
  2 #  488 Franceschini, Kev  00 Comox Valley             57.08   2 
  3 # 1201 Johannesson, Jaro  00 Okanagan Ath             58.70   2 
 
Men 20-34 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1204 Minkus, Malcolm    96 Okanagan Ath             58.90   2 
 
Men 70-74 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1176 Strong, Derm       48 Kamloops Tra           1:30.36  
  2 #  584 Gee, Arthur        44 Greyhounds M           1:39.35  
 
Men 9 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- # 1175 Stride, Joel       09 Kamloops Tra                DQ   Rule number 163.4
 
Men 10 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1166 Purves, Chaz       08 Kamloops Tra           2:25.01  
 -- # 1156 Heer, Tomas        08 Kamloops Tra               DNS  
 
Men 11 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1172 Sheldon, Ryland    07 Kamloops Tra           2:06.09  
 -- #  484 Paul, Eric         07 Canim Lake                 SCR  
 
Men 12 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1186 Arambasich, Zeb    06 Okanagan Ath           2:41.40  
  2 # 1194 Cote, Samuel       06 Okanagan Ath           2:41.49  
 
Men 13 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1192 Carr, Tyson        05 Okanagan Ath           2:23.96  
 
Men 14-15 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1234 Maurice, François  04 Hershey Harr           2:34.96  
  2 # 1237 O'Krane, Kai       03 Hershey Harr           2:47.00  
 -- # 1155 Heer, Lucas        04 Kamloops Tra               SCR  
 
Men 16-17 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1207 Scherban, Jason    01 Okanagan Ath           2:07.57   2 
  2 # 1222 Cox, Josh          01 Hershey Harr           2:09.58   2 
  3 # 1221 Bizzotto, Gianluc  01 Hershey Harr           2:16.43   2 
 -- # 1231 Keyton, Jonathan   02 Hershey Harr               DNS   2 
 -- #  729 Spencer, Bazil     01 Prince Georg               DNS   2 
 
Men 18-19 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1145 Carrigan, Calum    00 Kamloops Tra           2:05.16   3 
  2 # 1217 Morgan, Troy       99 Thompson Riv           2:06.80   3 
  3 # 1238 Onak, David        99 Hershey Harr           2:14.71   3 
  4 # 1144 Bentz, Kelsy       00 Kamloops Tra           2:15.15   3 
 
Men 20-34 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1214 Lavigne, Etienne   94 Thompson Riv           2:06.13   3 
  2 # 1216 McGrath, Liam      98 Thompson Riv           2:11.09   3 
  3 # 1204 Minkus, Malcolm    96 Okanagan Ath           2:19.60   3 
 -- # 1219 Sprickerhoff, Con  95 Thompson Riv               SCR   3 
 
Men 12 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1186 Arambasich, Zeb    06 Okanagan Ath           4:26.99  
 -- # 1154 Heer, Jacob        06 Kamloops Tra               SCR  
 
Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1227 Farlinger, Alexan  01 Hershey Harr           4:21.86  
  2 # 1223 Dannatt, Jack      02 Hershey Harr           4:31.52  
  3 # 1207 Scherban, Jason    01 Okanagan Ath           4:48.13  
  4 #  436 Wilson, Chase      01 Brooks Sec.            4:51.98  
  5 #  419 Guild, Mackenzie   02 Brooks Sec.            4:52.35  
  6 # 1160 Kruger, Stephan    01 Kamloops Tra           5:09.56  
 -- # 1158 Hwang, Logan       01 Kamloops Tra               SCR  
 
Men 18-19 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1220 Bates, Cameron     00 Hershey Harr           4:15.77   2 
  2 #  580 Roberts, Graeme    00 Golden Ears            4:21.27   2 
  3 # 1217 Morgan, Troy       99 Thompson Riv           4:25.21   2 
  4 # 1230 Henserson, Ross    00 Hershey Harr           4:32.19   2 
  5 # 1211 Woodroff, Turner   99 Okanagan Ath           4:48.61   2 
 -- # 1225 Doherty, Aidan     00 Hershey Harr               SCR   2 
 
Men 20-34 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 # 1219 Sprickerhoff, Con  95 Thompson Riv           4:30.60   2 
  2 # 1216 McGrath, Liam      98 Thompson Riv           4:53.48   2 
 -- # 1214 Lavigne, Etienne   94 Thompson Riv               SCR   2 
 
Men 50-54 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1224 Dignum, Colin      66 Hershey Harr           4:46.83  
 
Men 70-74 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  584 Gee, Arthur        44 Greyhounds M           6:12.96  
 
Men 16-17 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1158 Hwang, Logan       01 Kamloops Tra          10:02.37  
  2 # 1195 Denman, Michael    01 Okanagan Ath          10:26.10  
 
Men 18-19 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1211 Woodroff, Turner   99 Okanagan Ath          10:06.57  
 
Men 45-49 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 4970 Cocksedge, Graham  73 UNBC                   9:42.42  
 
Men 50-54 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1224 Dignum, Colin      66 Hershey Harr           9:55.58  
 
Men 14-15 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- # 1155 Heer, Lucas        04 Kamloops Tra               SCR   2 
 
Men 16-17 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  492 Stewart, Shane     01 Comox Valley              8.93  
  2 # 1193 Collins, Isaiah    02 Okanagan Ath              9.84  
  3 # 1160 Kruger, Stephan    01 Kamloops Tra             10.61  
 
Men 18-19 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1201 Johannesson, Jaro  00 Okanagan Ath             11.28  
 
Men 20-34 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1150 Elke, Daniel       94 Kamloops Tra              8.92  
 
Men 13 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Kamloops Track & Field Club  'A'                      72.09  
     1) #1172 Sheldon, Ryland 07        2) #1177 Tremblay, Jensen 08      
     3) #1152 Giles, Tristan 06         4) #1175 Stride, Joel 09          
 
Men 13 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Okanagan Athletics Club  'B'                        2:05.42  
     1) #1194 Cote, Samuel 06           2) #1210 White, John 05           
     3) #1186 Arambasich, Zeb 06        4) #1192 Carr, Tyson 05           
 
Men 16-17 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- Brooks Secondary School  'A'                            DNF  
     1) #436 Wilson, Chase 01           2) #419 Guild, Mackenzie 02       
     3)                                 4) #424 Vishek, Stan 03           
 
Men 18-19 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- Okanagan Athletics Club  'A'                            SCR  
     1) #1193 Collins, Isaiah 02        2) #1191 Carr, Jayden 03          
     3) #1209 Smith, Ethan(alex) 01     4) #1201 Johannesson, Jarod 00    
     5) #1197 Fejer, Evan 04            6)                                
 
Men 20-34 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Thompson Rivers University - A  'A'                 1:43.79  
     1) #1214 Lavigne, Etienne 94       2) #1217 Morgan, Troy 99          
     3) #1219 Sprickerhoff, Conlan 95   4) #1213 Burrows, Joshua 95       
 
Men 9 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- # 1175 Stride, Joel       09 Kamloops Tra               DNS  
 
Men 10 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1166 Purves, Chaz       08 Kamloops Tra             0.95m  
     0.90 0.95 1.00 
      XXO   XO  XXX 
 
Men 12 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1152 Giles, Tristan     06 Kamloops Tra             1.05m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O   XO  XXX 
  1 # 1186 Arambasich, Zeb    06 Okanagan Ath             1.05m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O   XO    O  XXX 
 -- # 1154 Heer, Jacob        06 Kamloops Tra               DNS  
 
Men 13 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1192 Carr, Tyson        05 Okanagan Ath             1.30m  
     1.30 
      XXO 
 
Men 14-15 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1197 Fejer, Evan        04 Okanagan Ath             1.40m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O    O  XXO   XO  XXX 
 
Men 16-17 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1160 Kruger, Stephan    01 Kamloops Tra             1.62m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.52 1.54 1.56 1.58 1.60 1.62 1.64 
       PP  PPP  PPP  PPP    O   XO    O    O   XO    O   XO  XXO    O    O  XXX 
 -- #  729 Spencer, Bazil     01 Prince Georg               DNS  
     1.15 
      DNS 
 
Men 45-49 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- # 1183 Wiebe, Shane       70 Kamloops Tra               DNS  
     1.15 
      DNS 
 
Men 60-64 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  726 Niwinski, Chris    57 Ocean Athlet             1.35m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
       PP  PPP  PPP  PPP    O  PPP  XXX 
 
Men 9 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1175 Stride, Joel       09 Kamloops Tra             2.48m  
      2.46m  2.27m  2.48m           
 
Men 10 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1166 Purves, Chaz       08 Kamloops Tra             2.51m  
      2.51m  2.34m  2.50m           
  2 # 1177 Tremblay, Jensen   08 Kamloops Tra             2.48m  
      2.33m  2.40m  2.48m           
 -- # 1156 Heer, Tomas        08 Kamloops Tra               DNS  
 
Men 11 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1172 Sheldon, Ryland    07 Kamloops Tra             3.79m  
      3.79m  3.53m  FOUL           
 
Men 12 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1194 Cote, Samuel       06 Okanagan Ath             3.23m  
      3.20m  3.23m  3.19m           
  2 # 1152 Giles, Tristan     06 Kamloops Tra             2.89m  
      2.68m  2.89m  2.78m           
  3 # 1180 Vermette, Mark     06 Kamloops Tra             2.82m  
      2.82m  2.56m  2.77m           
 
Men 13 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1192 Carr, Tyson        05 Okanagan Ath             4.52m  
      4.34m  4.52m  4.51m           
  2 # 1210 White, John        05 Okanagan Ath             3.96m  
      3.93m  3.95m  3.96m           
 
Men 14-15 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1191 Carr, Jayden       03 Okanagan Ath             4.75m  
      4.56m  4.75m  FOUL  FOUL  4.05m  3.79m
  2 # 1197 Fejer, Evan        04 Okanagan Ath             4.44m  
      3.98m  4.37m  4.29m  4.44m  4.44m  4.15m
 
Men 16-17 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1193 Collins, Isaiah    02 Okanagan Ath             5.32m  
      5.21m  5.24m  5.28m  5.16m  5.21m  5.32m
  2 # 1160 Kruger, Stephan    01 Kamloops Tra             4.58m  
      4.36m  4.58m  4.11m  FOUL  4.44m  4.45m
 
Men 18-19 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1201 Johannesson, Jaro  00 Okanagan Ath             4.78m  
      4.78m  FOUL  4.60m           
 
Men 35-39 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1162 Liburd, Dwight     83 Kamloops Tra             5.19m  
      FOUL  FOUL  5.14m  5.19m  4.79m  4.76m
 
Men 45-49 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- # 1183 Wiebe, Shane       70 Kamloops Tra               DNS  
 
Men 70-74 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  584 Gee, Arthur        44 Greyhounds M             3.42m  
      3.05m  2.75m  3.42m  FOUL  FOUL  3.16m
 
Men 10 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- # 1156 Heer, Tomas        08 Kamloops Tra               DNS  
 
Men 11 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  484 Paul, Eric         07 Canim Lake               5.37m  
      5.37m  5.30m  5.01m           
 
Men 12 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1180 Vermette, Mark     06 Kamloops Tra             7.66m  
      7.41m  7.00m  7.66m           
  2 # 1186 Arambasich, Zeb    06 Okanagan Ath             5.10m  
      5.10m  FOUL  FOUL           
 
Men 13 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1192 Carr, Tyson        05 Okanagan Ath             8.68m  
      7.43m  7.75m  8.68m           
 
Men 14-15 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- # 1179 Vermette, Justin   03 Kamloops Tra               DNS  
 
Men 16-17 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1193 Collins, Isaiah    02 Okanagan Ath            12.90m  
      12.90m  11.49m  11.54m  11.18m  11.34m  11.79m
  2 #  768 Taylor, Jacob      01 Kamloops Tra            11.42m  
      10.98m  10.56m  11.25m  10.99m  10.77m  11.42m
 
Men 20-34 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1174 Stewart, Greg      86 Kamloops Tra            14.22m  
      14.06m  13.58m  14.18m  FOUL  14.22m  13.52m
 
Men 45-49 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1183 Wiebe, Shane       70 Kamloops Tra            12.19m  
      10.05m  12.05m  12.04m  12.01m  11.52m  12.19m
  2 #  499 Harrower, Will     72 UNBC                     9.79m  
      9.79m  9.05m  9.79m  9.61m  9.43m  9.56m
 
Men 55-59 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  495 Anastasio, Angelo  61 UNBC                     6.93m  
      6.93m  6.79m  FOUL  6.29m  2.84m  6.48m
 
Men 16-17 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Hershey Harriers Athletic Club  'D'                 4:16.73  
     1) #1227 Farlinger, Alexander 01   2) #1239 Prangley, Charlotte 02   
     3) #1228 Harris, Laura 01          4) #1222 Cox, Josh 01             
  2 Hershey Harriers Athletic Club  'B'                 4:29.83  
     1) #1223 Dannatt, Jack 02          2) #1234 Maurice, François 04     
     3) #1226 Edgell, Ericka 02         4) #1242 Smith, Erica 01          
 
Men 18-19 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Hershey Harriers Athletic Club  'A'                 4:13.61  
     1)                                 2) #1240 Ranahan, Alicia 02       
     3) #1238 Onak, David 99            4) #1230 Henserson, Ross 00       
  2 Hershey Harriers Athletic Club  'F'                 4:15.07  
     1)                                 2) #1229 Heffring, Kylie 02       
     3) #1237 O'Krane, Kai 03           4) #1220 Bates, Cameron 00        
  3 Hershey Harriers Athletic Club  'E'                 4:20.24  
     1)                                 2) #1235 McPhee, Chanelle 00      
     3) #1163 Maurice, Shale 09         4) #580 Roberts, Graeme 00        
  4 Hershey Harriers Athletic Club  'C'                 4:24.07  
     1) #1221 Bizzotto, Gianluca 01     2) #1243 Sokol-Snyder, Natalie 01 
     3) #1236 Neal, Emmajean 02         4) #1241 Roxby, Megan 00          

User Comments

  • anonymous Anonymous
    Posts: 41343
    thumbs_up 0
    Report    REPLY #1 

    Maria said 1 week ago

    Why are no other track teams listed in the results on trackie? This was not an in house meet.

    Quote comment
  • chattertrack User since:
    Feb 15th, 2018
    Posts: 1
    thumbs_up 0
    Report    REPLY #2 

    ChatterTrack said 6 days ago

    I cannot find results for 2018 Gary Reed Meet, M70-74; 60m, 200m, 400m, 1500m and Long Jump, please help

    Quote comment
  • new-post-last-visitanonymous Anonymous
    Posts: 41343
    thumbs_up 1
    Report    REPLY #3 

    Anonymous said 4 days ago

    There are no other clubs listed because no one in there right mind from Vancouver would risk driving the Coquihalla in the middle of winter to attend a nothing meet.

    The track is great compared to Richmond Oval but the drive is too risky for most and when the competition is weak why would you attend?

    Not sure how this meet survives considering club members probably get free entries. The cost of the medals would chew up any profit.

    Alas indoor track in BC is dead. I wish we were in Ontario

    Quote comment
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account