• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544
    *For quicker support use email when possible.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

2020 U Sports Champs

OCAA Championships

Toronto, ON
October 27th, 2018

Results By Speed River Timing. Omissions or Corrections? speedrivertiming@gmail.com Speed River Timing


Overall Finish List - Women

Women's 6k

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 33 Janelle Hanna  Fanshawe  23:44.5 3:57/K    
2 2 71 Kaitlyn Shuvera  Humber  23:51.4 3:59/K    
3 3 97 Kaitlyn Pansegrau  Mohawk  24:05.5 4:01/K    
4 4 36 Sammi-Jo Burch  Fanshawe  24:10.0 4:02/K    
5 5 178 Erin Adma  St Lawrence College Kingston  24:11.4 4:02/K    
6 6 191 Sophie Glanz  UofT Mississauga  24:13.7 4:02/K    
7 7 62 Kaitlyn L'Abbe  Georgian College  24:27.9 4:05/K    
8 8 35 Rachyl MacPhail  Fanshawe  24:35.6 4:06/K    
9 (< 4) 92 Sarah Law  Loyalist  24:42.5 4:07/K    
10 9 146 Olivia Sidock  Sheridan  24:57.4 4:10/K    
11 10 84 Vanessa Brown  Laurier Brantford  25:11.4 4:12/K    
12 11 99 Ashley Lof  Mohawk  25:33.6 4:16/K    
13 12 22 Amanda Hutchings  Conestoga  25:38.6 4:16/K    
14 13 34 Hannah Carley  Fanshawe  25:39.6 4:17/K    
15 14 61 Meaghan Evon  Georgian College  26:14.7 4:22/K    
16 15 86 Kara Hughes  Laurier Brantford  26:18.6 4:23/K    
17 16 73 Kayleigh Bush  Humber  26:19.3 4:23/K    
18 17 37 Laura Travaglini  Fanshawe  26:19.7 4:23/K    
19 (< 4) 1 Sydney Tarini  Cambrian  26:23.9 4:24/K    
20 18 52 Angelee Weathers  George Brown  26:30.9 4:25/K    
21 19 171 Beth Horrobin  St Clair College  26:31.4 4:25/K    
22 20 167 Aryana Cirino  St Clair College  26:34.2 4:26/K    
23 21 154 Yonta Gillespie  Sheridan  26:36.8 4:26/K    
24 22 51 Leanne Sanders  George Brown  26:39.2 4:27/K    
25 23 98 Hannah Sukkau  Mohawk  26:41.1 4:27/K    
26 24 194 Talyn Tait  UofT Mississauga  26:47.8 4:28/K    
27 25 117 Emily Lorimer  Redeemer  26:56.3 4:29/K    
28 26 64 Jessica Roach  Georgian College  26:56.7 4:29/K    
29 27 83 Jessa Braun  Laurier Brantford  26:57.6 4:30/K    
30 28 147 Erin Kinnenmont  Sheridan  27:03.1 4:31/K    
31 29 72 Katelyn Morgan  Humber  27:05.5 4:31/K    
32 30 170 Jessica Hodgkin  St Clair College  27:06.0 4:31/K    
33 31 85 Chiara Carinci  Laurier Brantford  27:06.2 4:31/K    
34 32 148 Marla Brown  Sheridan  27:08.2 4:31/K    
35 33 20 Ella Strathadee  Conestoga  27:09.4 4:32/K    
36 34 169 Nicole Desrosiers-Michienzi St Clair College  27:10.6 4:32/K    
37 35 21 Christina Dolderman  Conestoga  27:22.4 4:34/K    
38 36 75 Ana Jaimes  Humber  27:25.2 4:34/K    
39 37 74 Suhaila (sue) Yemen  Humber  27:39.6 4:37/K    
40 38 168 Hannah Cirino  St Clair College  27:58.0 4:40/K    
41 39 149 Lexy Pakenhm-Troth  Sheridan  28:05.8 4:41/K    
42 40 179 Jenna Shoniker  St Lawrence College Kingston  28:09.7 4:42/K    
43 41 76 Patricia Rothenburg  Humber  28:25.4 4:44/K    
44 42 181 Brittany Brown  St Lawrence College Kingston  28:31.7 4:45/K    
45 43 166 Samantha Boussey  St Clair College  28:34.8 4:46/K    
46 44 182 Emma Cimona  St Lawrence College Kingston  28:53.6 4:49/K    
47 45 153 Isabel Catalli  Sheridan  28:54.0 4:49/K    
48 46 8 Nicole Fiorini  Centennial  28:58.5 4:50/K    
49 47 19 Hayley Shipp  Conestoga  29:04.0 4:51/K    
50 (< 4) 44 Destiny Robitaille  Fleming  29:06.9 4:51/K    
51 48 119 Grace Lorimer  Redeemer  29:11.1 4:52/K    
52 49 137 Nicole Amendola  Seneca  29:14.5 4:52/K    
53 50 180 Chelsea Ferguson  St Lawrence College Kingston  29:22.3 4:54/K    
54 51 63 Sophia Merilaninen  Georgian College  29:28.2 4:55/K    
55 52 100 Katarina Balmazan  Mohawk  29:44.9 4:57/K    
56 53 183 Lauren Williams  St Lawrence College Kingston  29:52.7 4:59/K    
57 (< 4) 126 Hilary Ireton  Sault  29:53.0 4:59/K    
58 54 9 Victoria Wheeler  Centennial  29:57.0 5:00/K    
59 55 53 Madeline Christenson  George Brown  30:02.0 5:00/K    
60 56 140 Danica Bakowski  Seneca  30:14.0 5:02/K    
61 57 118 Bethany Hiemstra  Redeemer  30:21.7 5:04/K    
62 58 192 Bianca McCauley  UofT Mississauga  30:28.6 5:05/K    
63 59 54 Marta Kierus  George Brown  30:47.3 5:08/K    
64 60 196 Rebecca Wong  UofT Mississauga  30:53.8 5:09/K    
65 61 190 Jerusha Colucci  UofT Mississauga  31:16.8 5:13/K    
66 (< 4) 29 Marissa Lavoie  Confederation College  31:18.9 5:13/K    
67 (< 4) 110 Shannon Rotteveel  Niagara  31:23.3 5:14/K    
68 62 10 Amanda Spence  Centennial  31:47.0 5:18/K    
69 63 120 Maysie Abbott  Redeemer  32:40.7 5:27/K    
70 64 87 Maizee Bodman  Laurier Brantford  33:00.0 5:30/K    
71 65 88 Anne McDdermott  Laurier Brantford  33:41.9 5:37/K    
72 66 101 Polina Galevskaia  Mohawk  33:53.0 5:39/K    
73 67 138 Nicole Kehren  Seneca  33:55.0 5:39/K    
74 (< 4) 128 Emily Pollard  Sault  34:05.5 5:41/K    
75 68 11 Eden Smith  Centennial  35:18.3 5:53/K    
76 (< 4) 30 Kerry Nguyen  Confederation College  35:27.2 5:55/K    
77 69 139 Kayla Juvonen  Seneca  35:41.9 5:57/K    
78 70 121 Katrina Palmer  Redeemer  35:44.2 5:57/K    
79 71 102 Miranda Bos  Mohawk  36:27.7 6:05/K    
80 (< 4) 127 Hunter-Jane Mills  Sault  37:49.4 6:18/K    
81 (< 4) 94 Carly Fockler  Loyalist  37:56.1 6:19/K    

Overall Finish List - Men

Men's 8k

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 103 Kyle Rooke  Mohawk  26:44.7 3:21/K    
2 2 184 Andrew Brown  St Lawrence College Kingston  26:58.5 3:22/K    
3 3 105 Jason Laporta  Mohawk  27:25.4 3:26/K    
4 4 175 Thador Tekhli  St Clair College  27:40.9 3:28/K    
5 5 173 Rick Nepomucenot  St Clair College  27:42.3 3:28/K    
6 6 172 Tyler Jones  St Clair College  27:45.9 3:28/K    
7 7 77 Cole Czuchnicki  Humber  27:47.1 3:28/K    
8 8 38 Luke Groulx  Fanshawe  27:51.4 3:29/K    
9 9 177 Andre Tomasian  St Clair College  27:52.9 3:29/K    
10 10 156 Cole Bond  Sheridan  27:54.1 3:29/K    
11 (< 4) 95 Bobby Buck  Loyalist  27:57.0 3:30/K    
12 (< 4) 89 Ahad Naim  Laurier Brantford  28:04.6 3:31/K    
13 11 56 Garrick Loewen  George Brown  28:10.1 3:31/K    
14 12 42 Justin Verburg  Fanshawe  28:16.2 3:32/K    
15 13 104 Fred Muriu  Mohawk  28:22.5 3:33/K    
16 14 162 Cameron Ross  Sheridan  28:25.4 3:33/K    
17 15 200 Kale Heino  UofT Mississauga  28:26.4 3:33/K    
18 16 66 Michael MacInnes  Georgian College  28:39.3 3:35/K    
19 17 39 Kyle Luyt  Fanshawe  28:39.4 3:35/K    
20 18 40 John Berthelot  Fanshawe  28:45.2 3:36/K    
21 19 159 Alex Ball  Sheridan  28:50.3 3:36/K    
22 20 78 Josh Heuving  Humber  29:02.7 3:38/K    
23 21 201 Haseeb Malik  UofT Mississauga  29:05.4 3:38/K    
24 22 81 Graiden Maynard  Humber  29:09.3 3:39/K    
25 23 158 Andrew Convery  Sheridan  29:14.1 3:39/K    
26 24 23 Derek Veenstra  Conestoga  29:14.8 3:39/K    
27 25 79 Aaron Veenstra  Humber  29:16.7 3:40/K    
28 26 48 Luis Curry  Fleming  29:31.2 3:41/K    
29 27 67 Jeffrey Scott  Georgian College  29:31.8 3:41/K    
30 28 82 Zac Nixon  Humber  29:36.7 3:42/K    
31 29 45 Ben Lauder  Fleming  29:44.4 3:43/K    
32 30 47 Nicklas Bickerstaffe  Fleming  29:45.8 3:43/K    
33 31 157 Matthew Reeves  Sheridan  29:46.0 3:43/K    
34 32 161 Quinn Nmiddleton  Sheridan  29:46.0 3:43/K    
35 33 142 Itamar Ziberman  Seneca  29:51.3 3:44/K    
36 34 176 Tyler Tofflemire  St Clair College  29:51.9 3:44/K    
37 35 41 Dean Vanherpe  Fanshawe  30:07.0 3:46/K    
38 36 80 Peter Wilson  Humber  30:12.0 3:47/K    
39 37 70 Tyler Thomson  Georgian College  30:16.9 3:47/K    
40 38 122 James Scott  Redeemer  30:18.2 3:47/K    
41 39 124 Justin Dweerd  Redeemer  30:37.0 3:50/K    
42 40 123 Kyle Maerz  Redeemer  30:43.3 3:50/K    
43 41 185 Greg Garey  St Lawrence College Kingston  30:47.5 3:51/K    
44 42 24 Ian McCreery  Conestoga  30:48.7 3:51/K    
45 43 125 Dan Grootenboer  Redeemer  30:50.8 3:51/K    
46 44 5 Erich Mundt  Cambrian  30:51.7 3:51/K    
47 45 25 Conor MacPherson  Conestoga  31:04.8 3:53/K    
48 46 43 Miguel Robles  Fanshawe  31:05.9 3:53/K    
49 47 57 Jacob Dzieciol  George Brown  31:12.8 3:54/K    
50 48 46 Matthew Houzlet  Fleming  31:16.2 3:55/K    
51 49 12 Marcelo Flores  Centennial  31:19.5 3:55/K    
52 50 107 Carter Rudge  Mohawk  31:20.1 3:55/K    
53 51 174 Jack Porter  St Clair College  31:21.2 3:55/K    
54 52 202 Jun Takahaski  UofT Mississauga  31:44.7 3:58/K    
55 53 2 Suleiman Sualim  Centennial  31:52.8 3:59/K    
56 54 131 Andrew Budau  Sault  31:53.2 3:59/K    
57 55 111 David Ahong  Niagara  31:59.5 4:00/K    
58 56 115 Peter Van Den Bos  Niagara  32:06.0 4:01/K    
59 57 186 Evan Stotts  St Lawrence College Kingston  32:09.9 4:01/K    
60 58 108 Dermott Shepherd  Mohawk  32:12.5 4:02/K    
61 59 3 Shawn Belanger  Cambrian  32:18.9 4:02/K    
62 60 134 Bradley Niendorf  Sault  32:21.1 4:03/K    
63 61 13 Taranjeet Singh  Centennial  32:23.0 4:03/K    
64 62 15 Jared Merkley  Centennial  32:32.6 4:04/K    
65 63 113 Janik Luehrs  Niagara  32:33.7 4:04/K    
66 64 135 Tejasvi Sharma  Sault  32:36.6 4:05/K    
67 65 4 Aurel John Fox  Cambrian  32:46.0 4:06/K    
68 66 106 Joshua Boisvert  Mohawk  32:51.0 4:06/K    
69 67 203 Yihui Lai  UofT Mississauga  32:53.7 4:07/K    
70 (< 4) 31 Sean Cameron  Confederation College  32:56.8 4:07/K    
71 68 16 Casper Josufi  Centennial  32:57.2 4:07/K    
72 69 65 William Britton  Georgian College  33:03.1 4:08/K    
73 70 143 Dima Oirekhov  Seneca  33:09.7 4:09/K    
74 71 187 Lucas Daniele  St Lawrence College Kingston  33:13.9 4:09/K    
75 72 26 Aaron Demaren  Conestoga  33:18.4 4:10/K    
76 73 27 Jody Bhamra  Conestoga  33:20.7 4:10/K    
77 74 6 Gergely Szabo  Cambrian  33:23.9 4:10/K    
78 75 112 Malachi Clark  Niagara  33:24.1 4:11/K    
79 76 7 Marc-Andre Maisonneuve  Cambrian  33:59.0 4:15/K    
80 77 114 Josh Turner  Niagara  33:59.9 4:15/K    
81 78 59 Sebastian Suarez  George Brown  34:00.3 4:15/K    
82 79 17 Ben Thistle  Centennial  34:07.1 4:16/K    
83 80 145 Steven Leung  Seneca  34:15.9 4:17/K    
84 81 141 Vlad Genov  Seneca  34:25.5 4:18/K    
85 82 116 Chris Vonlanthen  Niagara  34:30.1 4:19/K    
86 83 28 Mike Diaz  Conestoga  34:30.5 4:19/K    
87 (< 4) 90 Curtis Madden  Laurier Brantford  35:18.1 4:25/K    
88 84 69 David Sun  Georgian College  35:20.4 4:25/K    
89 85 68 Nelun Sen  Georgian College  35:50.5 4:29/K    
90 86 198 Syed Ali  UofT Mississauga  36:19.2 4:32/K    
91 87 136 Aidan McDiarmid  Sault  36:25.8 4:33/K    
92 88 144 Brian Lew  Seneca  36:35.7 4:34/K    
93 89 49 Cole Miller  Fleming  37:18.1 4:40/K    
94 90 58 Devang Joshi  George Brown  38:15.0 4:47/K    
95 91 50 Gonzalo Caviglia  Fleming  39:13.1 4:54/K    
96 92 55 Neil Caoile  George Brown  39:23.5 4:55/K    
97 93 189 Frank Cao  St Lawrence College Kingston  39:38.4 4:57/K    
98 (< 4) 91 Anas Abutaha  Laurier Brantford  39:38.5 4:57/K    
99 (< 4) 96 Kai MacIntosh  Loyalist  41:04.6 5:08/K    
100 94 60 Terry Humber  George Brown  41:41.1 5:13/K    

WOMENS TEAM: https://speedrivertiming.com/res/ocxc18wt.htm

MENS TEAM: https://speedrivertiming.com/res/ocxc18mt.htm

User Comments

  • Currently, there are no comments.