• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

TrackieReg - Free Online Registration for pretty much anything!

SJTC & SJHS Spring Meet

Saint John, NB
May 19th, 2018

2018 SAINT JOHN Spring Meet - 2018-05-19                    
                      Canada Games Stadium, Saint John NB                      
                                    Results                                    
 
Girls 12-13 80 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: 4.5 
  1 Mackinley, Regan          12 Saint John T                      12.70  
 
Girls 14-99 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: 4.0 
  1 MacIsaac, Shelby          15 Athlétisme S           12.82      12.57  
  2 Halaoui, Marena-Solim     15 Fast Tracks                       13.26  
  3 Despres, Erika            14 Athlétisme S           13.44      13.38  
  4 Baker, Iris               14 Saint John H                      14.79  
  5 Bartlett, Sylvie          15 Woodstock Hi                      15.27  
  6 How-Donovan, Saleen       16 Woodstock Hi                      15.33  
  7 Muir, Emma                15 Sussex Regio                      16.63  
Section  2     Wind: 2.6 
  1 Dyck, Daniele             17 Prairie Stor           12.60      12.60  
  2 Cloutier, Marie-Pier      18 École Samuel           12.85      13.07  
  3 Robinson-Grozik, Ashley   17 Saint John T           13.65      13.79  
  4 Simmie, Alicia            17 Unattached-N                      13.93  
  5 Macpherson, Julia         17 Kennebecassi                      14.49  
  6 Peck, Tianna              16 Woodstock Hi                      14.96  
  7 Blois, Selina             16 Sussex Regio                      15.09  
  8 Tate, Anna                16 Grand Manan                       16.88  
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: 1.7 
  1 Mackinley, Regan          12 Saint John T                      23.71  
 
Girls 12-99 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: 3.9 
  1 MacIsaac, Shelby          15 Athlétisme S           26.03      25.51  
  2 Dyck, Daniele             17 Prairie Stor           26.48      26.40  
  3 Robinson-Grozik, Ashley   17 Saint John T           28.87      28.78  
  4 Leblanc, Julia            17 Saint John H                      29.18  
  5 Moffett, Alexis           16 Sussex Regio           31.00      30.75  
  6 Murray, Sarah             15 Sussex Regio           33.00      33.64  
  7 Powning, Maeve            17 Sussex Regio           35.00      34.83  
Section  2     Wind: 4.8 
  1 Simmie, Alicia            17 Unattached-N                      29.56  
  2 Underhill, Chelsey        18 Fast Tracks                       30.46  
  3 Peck, Tianna              16 Woodstock Hi                      30.47  
  4 Demerchant, Avery         16 Woodstock Hi                      30.62  
Section  3     Wind: 1.7 
  1 Halaoui, Marena-Solim     15 Fast Tracks                       27.66  
  2 Baker, Iris               14 Saint John H                      30.81  
  3 How-Donovan, Saleen       16 Woodstock Hi                      32.40  
  4 Bartlett, Sylvie          15 Woodstock Hi                      33.57  
  5 Curry, Erica              14 Unattached                        35.28  
 
Girls 14-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Trites, Hannah            17 Saint John T         1:02.76    1:04.16  
  2 Moffett, Alexis           16 Sussex Regio         1:12.00    1:05.74  
  3 Underhill, Chelsey        18 Fast Tracks          1:03.02    1:08.93  
  4 Albert, Elizabeth         15 Saint John T                    1:10.23  
  5 Murray, Sarah             15 Sussex Regio         1:15.00    1:18.03  
  6 Powning, Maeve            17 Sussex Regio         1:15.00    1:20.40  
Section  2  
  1 Demerchant, Avery         16 Woodstock Hi                    1:13.43  
  2 Evans, Alyssa             16 Saint John H                    1:14.24  
  3 Craib, Emma               15 Woodstock Hi                    1:34.77  
 
Girls 12-99 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Trites, Emily             16 Saint John T         2:21.89    2:28.56  
  2 Haynes-MacDonald, Emily   16 Unattached           2:25.00    2:32.76  
  3 Evans, Alyssa             16 Saint John H                    2:48.37  
  4 Macpherson, Marin         13 Saint John T                    2:50.31  
  5 Kingston, Olivia          14 Saint John T                    2:52.37  
  6 Mackinley, Regan          12 Saint John T                    2:53.51  
  7 Craib, Emma               15 Woodstock Hi                    3:36.63  
 
Girls 300 Meter Hurdles NBIAA 30''
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Campbell, Julia           15 Sussex Regio                         DQ  
 -- Muir, Emma                15 Sussex Regio                         DQ  
 
Girls 19-99 400 Meter Hurdles Club 30''
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leblanc, Victoria         21 Saint John T         1:02.90    1:06.45  
 
Girls 12-99 High Jump
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1 MacIsaac, Shelby          15 Athlétisme S                      1.53m  
 
Girls 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin         13 Saint John T                      3.80m   NWI 
  2 Mackinley, Regan          12 Saint John T                      3.38m   NWI 
 
Girls 14-99 Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Leblanc, Julia            17 Saint John H           4.88m      4.55m   NWI 
  2 MacIsaac, Shelby          15 Athlétisme S                      4.49m   NWI 
  3 Macpherson, Julia         17 Kennebecassi                      4.23m   NWI 
  4 Campbell, Julia           15 Sussex Regio                      3.50m   NWI 
  5 Curry, Erica              14 Unattached                        3.42m   NWI 
  6 Murray, Sarah             15 Sussex Regio                      3.18m   NWI 
 
Girls 14-99 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Campbell, Julia           15 Sussex Regio                      7.24m   NWI 
 
Girls 12-99 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simmie, Alicia            17 Unattached-N                      9.37m  
  2 McLaughlin, Mya           16 Grand Manan                       8.96m  
  3 Beck, Jillian             17 Harbour View                      8.60m  
  4 Murray, Julia             17 Saint John H                      7.71m  
  5 Clinch, Heilynn           17 Grand Manan                       7.48m  
  6 Clinch, Bailey            15 Grand Manan                       7.09m  
  7 Muir, Emma                15 Sussex Regio                      7.06m  
  8 Carey, Maddie             17 Saint John H                      7.00m  
  9 Macpherson, Marin         13 Saint John T                      6.89m  
 10 How-Donovan, Saleen       16 Woodstock Hi                      6.74m  
 11 Kingston, Olivia          14 Saint John T                      6.68m  
 12 Maggie, Worthen           16 Grand Manan                       6.51m  
 13 Dunn, Tracy               48 Saint John T                      5.65m  
 14 Mackinley, Regan          12 Saint John T                      4.79m  
 
Girls 14-99 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beck, Jillian             17 Harbour View                     24.71m  
  2 Cormier, Ashley           17 Saint John H                     21.07m  
  3 Murray, Julia             17 Saint John H                     18.65m  
  4 Cook, Sarah               16 Grand Manan                      18.20m  
  5 Dunn, Tracy               48 Saint John T                     16.43m  
  6 Carey, Maddie             17 Saint John H                     15.83m  
  7 Peabody, Sharon           60 Saint John T                     15.24m  
 
Girls 12-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morris, Isabelle          22 Athlétisme S                     36.72m  
  2 Beck, Jillian             17 Harbour View                     32.02m  
  3 MacDonald, Elizabeth      31 Halifast Ath          30.00m     30.40m  
  4 Carey, Maddie             17 Saint John H                     27.46m  
  5 Cormier, Ashley           17 Saint John H                     25.13m  
  6 Murray, Julia             17 Saint John H                     21.08m  
  7 Demerchant, Avery         16 Woodstock Hi                     15.40m  
  8 Murray, Sarah             15 Sussex Regio                     15.28m  
  9 Dunn, Tracy               48 Saint John T                     11.20m  
 
Tetrathlon: #1 Girls 11&U 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1     Wind: 3.3 
  1 Miller, Molly              9 Grand Manan              10.72     141
  2 Dickie, Katherine          9 Saint John T             11.13     114
  3 Doucette, Brianna         11 Grand Manan              11.20     110
  4 Greenlaw, Aliyah           8 Grand Manan              11.87      73
  5 Tucker, Taylor             8 Grand Manan              12.32      52
 
Tetrathlon: #4 Girls 11&U 600 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Miller, Molly              9 Grand Manan            2:33.82      90
  2 Dickie, Katherine          9 Saint John T           2:34.92      86
  3 Doucette, Brianna         11 Grand Manan            2:38.12      75
  4 Tucker, Taylor             8 Grand Manan            2:49.46      41
 
Tetrathlon: #2 Girls 11&U Long Jump 1m board
============================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Flight  1  
  1 Dickie, Katherine          9 Saint John T             2.89m   NWI    134
  2 Doucette, Brianna         11 Grand Manan              2.64m   NWI    116
  3 Miller, Molly              9 Grand Manan              2.60m   NWI    114
  4 Tucker, Taylor             8 Grand Manan              1.98m   NWI     73
  5 Greenlaw, Aliyah           8 Grand Manan              1.90m   NWI     69
 
Tetrathlon: #3 Girls 11&U Shot Put 2 kg
=======================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Doucette, Brianna         11 Grand Manan              5.69m     149
  2 Dickie, Katherine          9 Saint John T             4.00m      90
  3 Tucker, Taylor             8 Grand Manan              3.88m      85
  4 Miller, Molly              9 Grand Manan              3.53m      73
  5 Greenlaw, Aliyah           8 Grand Manan              3.08m      58
 
Girls 11 & Under Tetrathlon
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Doucette, Brianna         11 Grand Manan                         450    9   
  1 Dickie, Katherine          9 Saint John T                        424    9   
  2 Miller, Molly              9 Grand Manan                         418    8   
  3 Tucker, Taylor             8 Grand Manan                         251    6   
 
Women 14-99 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 McLeod, Madeleine         15 Fast Tracks                     5:14.67  
  2 Griffin, Allie            17 Saint John T                    5:22.71  
  3 Moffett, Alexis           16 Sussex Regio         5:45.00    5:49.78  
  4 Inkpen, Sophie            16 Saint John H                    5:51.49  
  5 Kingston, Olivia          14 Saint John T                    6:15.91  
 
Women 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: 4.5 
  1 Cloutier, Marie-Pier      18 École Samuel           15.89      15.67    9   
 
Boys 12-13 80 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sullivan, Quinn           13 Saint John T                      11.38  
  2 Greenlaw, Danen           13 Grand Manan                       12.85  
  3 Urquhart, Chase           13 Grand Manan                       12.90  
  4 Morse, Aden               12 Grand Manan                       14.42  
  5 Russell, Kohen            12 Grand Manan                       14.74  
 
Boys 14-99 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: 2.0 
  1 Bellefleur, Hebertini     15 Woodstock Hi                      13.14  
  2 Jacobson, Maxwell         14 Fast Tracks                       13.46  
  3 Steers, John              14 Saint John H                      13.88  
  4 Mason, Jordan             15 Grand Manan                       13.98  
  5 Pelletier, Yvan           63 Fredericton                       14.04  
Section  2     Wind: 5.4 
  1 Middleton, Taine          17 Prairie Stor           11.50      11.29  
  2 King, Ben                 16 Kennebecassi           11.65      11.79  
  3 Judalena, Lorenzo         18 Unattached-N           11.50      11.88  
  4 Son, Yun                  17 Saint John H                      12.04  
  5 Mitton, Michael           18 Bonar Law Hi                      12.42  
  6 Smith, Jaleel             18 Saint John H                      13.07  
  7 Donaldson, Connor         15 Kennebecassi                      17.01  
 
Boys 12-13 150 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: 1.7 
  1 Sullivan, Quinn           13 Saint John T                      21.11  
  2 Urquhart, Chase           13 Grand Manan                       25.54  
  3 Morse, Aden               12 Grand Manan                       28.64  
 
Boys 12-99 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: 2.7 
  1 Harrison, Braden          21 Fredericton            21.84      22.22  
  2 McGovern, Kenneth         18 Saint John H           22.87      23.24  
  3 Perrett, Ben              17 Unattached             23.43      23.28  
  4 Judalena, Lorenzo         18 Unattached-N           24.00      24.36  
  5 King, Ben                 16 Kennebecassi           24.50      24.38  
Section  2     Wind: 1.1 
  1 Hodder, Kyle              18 Unattached-N           27.00      25.53  
  2 Harris, Cameron           15 Saint John T                      26.55  
  3 Tays, Bowen               17 Sussex Regio           28.00      26.67  
  4 Keays, Kurt               18 Sussex Regio           27.00      26.91  
  5 Jacobson, Maxwell         14 Fast Tracks            29.19      27.49  
  6 Gibbons Salib, Noah       16 Sussex Regio           29.00      27.64  
  7 Beach, Alex               16 Sussex Regio           27.00      29.29  
Section  3     Wind: 2.7 
  1 Bellefleur, Hebertini     15 Woodstock Hi                      27.08  
  2 Daigle, Ben               14 Saint John H                      27.26  
  3 Anthony, Cameron          16 Woodstock Hi                      27.41  
  4 Donaldson, Connor         15 Kennebecassi                      27.73  
  5 Mason, Jordan             15 Grand Manan                       28.92  
  6 Silliphant, Stephen       16 Woodstock Hi                      30.50  
 
Boys 14-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Perrett, Ben              17 Unattached             50.80      52.12  
  2 McGovern, Kenneth         18 Saint John H           50.92      52.84  
  3 Mitton, Michael           18 Bonar Law Hi                      57.30  
  4 Taylor, Porter            16 Woodstock Hi                      59.01  
  5 Gibbons Salib, Noah       16 Sussex Regio         1:02.00    1:05.30  
  6 Silliphant, Stephen       16 Woodstock Hi                    1:08.97  
 
Boys 12-99 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Colford, Michael          20 Unb Varsity          1:57.00    1:58.03  
  2 Graves, Brady             20 Saint John T         2:00.17    2:02.90  
  3 Nancekievill, Dawson      19 Unattached                      2:03.08  
  4 Banks, Alexandre          19 Harbour View         2:05.00    2:03.75  
  5 Kean, Mitchell            17 Fast Tracks                     2:08.50  
  6 Donnelly, Aidan           18 Harvey High                     2:14.65  
  7 McMullin, Bradley         19 Unb Varsity          2:09.00    2:17.57  
  8 Taylor, Porter            16 Woodstock Hi                    2:17.72  
 
Boys 300 Meter Hurdles NBIAA 33''
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beach, Jason              15 Sussex Regio           48.00      50.10  
  2 Anthony, Cameron          16 Woodstock Hi                      51.99  
 -- Beach, Alex               16 Sussex Regio           49.00        DNF  
 
Boys 400 Meter Hurdles NBIAA 33''
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Verschoor, Scott          18 Sussex Regio         1:10.00    1:11.95  
 
Boys 12-99 High Jump
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1 Son, Yun                  17 Saint John H                      1.61m  
  2 Tays, Bowen               17 Sussex Regio                      1.47m  
  3 Beach, Alex               16 Sussex Regio                      1.40m  
  3 Steers, John              14 Saint John H                      1.40m  
 
Boys 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Urquhart, Chase           13 Grand Manan                       3.32m   NWI 
  2 Greenlaw, Danen           13 Grand Manan                       2.96m   NWI 
  3 Russell, Kohen            12 Grand Manan                       2.80m   NWI 
  4 Morse, Aden               12 Grand Manan                       2.53m   NWI 
 
Boys 14-99 Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Taylor, Porter            16 Woodstock Hi                      5.21m   NWI 
  2 Keays, Kurt               18 Sussex Regio                      5.18m   NWI 
  3 Smith, Jaleel             18 Saint John H                      4.93m   NWI 
  4 Daigle, Ben               14 Saint John H                      4.60m   NWI 
  5 Beach, Jason              15 Sussex Regio                      4.53m   NWI 
  6 Anthony, Cameron          16 Woodstock Hi                      4.46m   NWI 
  7 Verschoor, Scott          18 Sussex Regio                      4.20m   NWI 
  8 Clark, Thomas             16 Woodstock Hi                      3.99m   NWI 
  9 Tays, Bowen               17 Sussex Regio                      3.98m   NWI 
 10 Campbell, Ryan            15 Sussex Regio                      3.74m   NWI 
 11 Gibbons Salib, Noah       16 Sussex Regio                      3.60m   NWI 
 
Boys 14-99 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Smith, Jaleel             18 Saint John H                     11.14m   NWI 
  2 Beach, Jason              15 Sussex Regio                     10.03m   NWI 
  3 Keays, Kurt               18 Sussex Regio                      9.24m   NWI 
  4 Hodder, Kyle              18 Unattached-N                      8.41m   NWI 
 
Boys 12-99 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gionet, Jonathan          24 Fredericton           16.76m     14.75m  
  2 Manuel, Jarod             20 Athlétisme S                     13.57m  
  3 Mitton, Michael           18 Bonar Law Hi                      9.37m  
  4 Hodder, Kyle              18 Unattached-N                      9.22m  
  5 Urquhart, Chase           13 Grand Manan                       9.00m  
  6 Sveinson, Matthew         16 Grand Manan                       8.98m  
  7 Jefferson, David          74 Saint John T           8.00m      8.88m  
  8 Singh, Mike               16 Sussex Regio                      8.74m  
  9 Greenlaw, Danen           13 Grand Manan                       6.69m  
 10 Morse, Aden               12 Grand Manan                       6.25m  
 11 Russell, Kohen            12 Grand Manan                       5.49m  
 
Boys 14-99 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gionet, Jonathan          24 Fredericton           47.86m     46.22m  
  2 Manuel, Jarod             20 Athlétisme S                     36.16m  
  3 Mitton, Michael           18 Bonar Law Hi                     30.44m  
  4 Singh, Mike               16 Sussex Regio                     26.46m  
  5 Jefferson, David          74 Saint John T          24.00m     25.60m  
  6 Clark, Thomas             16 Woodstock Hi                     21.82m  
 
Boys 12-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lynch, Jake               16 Saint John T                     31.13m  
  2 Sveinson, Matthew         16 Grand Manan                      25.97m  
  3 Verschoor, Scott          18 Sussex Regio                     24.55m  
  4 Jefferson, David          74 Saint John T          21.00m     21.50m  
  5 Singh, Mike               16 Sussex Regio                     19.60m  
  6 Wilcox, Matthew           15 Grand Manan                      15.47m  
 -- Hodder, Kyle              18 Unattached-N                       FOUL  
 
Tetrathlon: #1 Boys 11&U 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1     Wind: 4.2 
  1 Urquhart, Rhyse            8 Grand Manan              10.63     147
  2 Griffin, Bryce             8 Grand Manan              10.69     143
  3 Russell, Braeden           8 Grand Manan              10.89     130
  4 Fleet, Gavin               8 Grand Manan              11.17     112
  5 Russell, Tripp             8 Grand Manan              11.42      97
  6 Foster, Jay                8 Grand Manan              11.43      97
  7 Fleet, Bryce               8 Grand Manan              11.99      67
  8 Mackinley, Caden           9 Saint John T             12.09      62
Section  2     Wind: 2.6 
  1 Wilcox, Duncan            10 Grand Manan              10.43     161
  2 Daggett, Nash             10 Grand Manan              10.44     161
  3 Turner, Wesley            10 Grand Manan              10.98     124
  4 Guptill, Tyson            10 Unattached               11.14     114
Section  3     Wind: 0.5 
  1 Broderick, Kyle           11 Saint John T             10.27     173
  2 Green, Mckinley           11 Grand Manan              10.85     132
  3 Miller, Rowan             11 Grand Manan              11.32     103
 
Tetrathlon: #4 Boys 11&U 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Broderick, Kyle           11 Saint John T           2:05.38     225
  2 Green, Mckinley           11 Grand Manan            2:28.04     113
  3 Daggett, Nash             10 Grand Manan            2:30.00     105
  4 Wilcox, Duncan            10 Grand Manan            2:31.10     101
  5 Urquhart, Rhyse            8 Grand Manan            2:36.08      82
  6 Russell, Tripp             8 Grand Manan            2:36.75      80
  7 Miller, Rowan             11 Grand Manan            2:38.09      75
  8 Russell, Braeden           8 Grand Manan            2:38.70      73
  9 Mackinley, Caden           9 Saint John T           2:38.81      73
 10 Griffin, Bryce             8 Grand Manan            2:56.77      24
 
Tetrathlon: #2 Boys 11&U Long Jump 1m board
============================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Flight  1  
  1 Wilcox, Duncan            10 Grand Manan              3.18m   NWI    156
  2 Daggett, Nash             10 Grand Manan              3.10m   NWI    149
  3 Broderick, Kyle           11 Saint John T             2.90m   NWI    135
  4 Green, Mckinley           11 Grand Manan              2.73m   NWI    123
  5 Russell, Tripp             8 Grand Manan              2.68m   NWI    119
  6 Griffin, Bryce             8 Grand Manan              2.66m   NWI    118
  7 Turner, Wesley            10 Grand Manan              2.65m   NWI    117
  8 Miller, Rowan             11 Grand Manan              2.60m   NWI    114
  9 Guptill, Tyson            10 Unattached               2.46m   NWI    104
 10 Urquhart, Rhyse            8 Grand Manan              2.45m   NWI    103
 11 Foster, Jay                8 Grand Manan              2.39m   NWI     99
 12 Russell, Braeden           8 Grand Manan              2.20m   NWI     87
 13 Mackinley, Caden           9 Saint John T             2.15m   NWI     84
 14 Fleet, Bryce               8 Grand Manan              2.04m   NWI     77
 15 Fleet, Gavin               8 Grand Manan              1.59m   NWI     51
 
Tetrathlon: #3 Boys 11&U Shot Put 2 kg
=======================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Rowan             11 Grand Manan              7.63m     219
  2 Turner, Wesley            10 Grand Manan              6.75m     187
  3 Wilcox, Duncan            10 Grand Manan              6.29m     171
  4 Green, Mckinley           11 Grand Manan              6.25m     169
  5 Urquhart, Rhyse            8 Grand Manan              5.51m     143
  6 Daggett, Nash             10 Grand Manan              5.35m     137
  7 Broderick, Kyle           11 Saint John T             5.32m     136
  8 Russell, Braeden           8 Grand Manan              5.16m     130
  9 Griffin, Bryce             8 Grand Manan              4.32m     101
 10 Fleet, Gavin               8 Grand Manan              4.11m      93
 11 Russell, Tripp             8 Grand Manan              3.99m      89
 12 Mackinley, Caden           9 Saint John T             3.93m      87
 13 Guptill, Tyson            10 Unattached               3.86m      85
 14 Foster, Jay                8 Grand Manan              3.05m      57
 15 Fleet, Bryce               8 Grand Manan              2.86m      50
 
Boys 11 & Under Tetrathlon
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Broderick, Kyle           11 Saint John T                        669    9   
  1 Urquhart, Rhyse            8 Grand Manan                         475    9   
  2 Wilcox, Duncan            10 Grand Manan                         589    8   
  2 Russell, Braeden           8 Grand Manan                         420    8   
  3 Daggett, Nash             10 Grand Manan                         552    6   
  3 Griffin, Bryce             8 Grand Manan                         386    6   
  4 Green, Mckinley           11 Grand Manan                         537    5   
  4 Russell, Tripp             8 Grand Manan                         385    5   
  5 Miller, Rowan             11 Grand Manan                         511    4   
  5 Mackinley, Caden           9 Saint John T                        306    4   
 
Men 14-99 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Banks, Alexandre          19 Harbour View         4:20.00    4:29.74  
  2 Kean, Mitchell            17 Fast Tracks                     4:31.82  
  3 Crowley, Ethan            15 Harbour View                    5:14.00  
  4 Verschoor, Scott          18 Sussex Regio         5:00.00    5:19.80  
 
Mixed 12-15 1200 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vringer, Erin            W14 Saint John T         3:43.82    3:43.65  
  2 Albert, Elizabeth        W15 Saint John T                    4:29.46  
  3 Macpherson, Marin        W13 Saint John T                    4:41.29  
 
Mixed 14-99 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Verschoor, Ian           M20 Unb Varsity          9:30.00    9:39.39  
  2 Spragg, Mitch            M19 Unb Varsity                     9:53.75  
  3 Crowley, Ethan           M15 Harbour View                   11:19.19  
  4 Nile, Colin              M17 Saint John H                   11:53.12  
  5 Inkpen, Sophie           W16 Saint John H                   12:41.66  
  6 Haynes-MacDonald, Hannah W18 Unattached          11:45.00   12:52.70  
  7 Macmillan, Danny         M29 Unattached                     14:06.52  
 
Mixed 17-99 Hammer Throw club
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1 MacDonald, Elizabeth     W31 Halifast Ath          50.00m     51.40m  
  2 Clinch, Heilynn          W17 Grand Manan                      27.06m  
  3 Jefferson, David         M74 Saint John T          27.00m     25.16m  
  4 Dunn, Tracy              W48 Saint John T                     18.36m  

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account