• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

TrackieReg - Free Online Registration for pretty much anything!

SWO Field Series #2

London, ON
June 10th, 2018

Licensed to London Western Track Club  HY-TEK's Meet Manager 6/12/2018 08:24 PM
                               swo 2 - 6/10/2018                               
                   td waterhouse, sir frederick banting s.s                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Men Youth High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 keeling, caleb               Saugeen Trac                      1.85m  
  3 gilstorf, scott              Saugeen Trac                      1.80m  
  6 McDonald, Owen               London Weste                      1.55m  
 
Event 1  Men Junior High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Campbell, Mason              London Weste                      1.85m  
  4 Mather, Joshua               London Weste                      1.70m  
  4 McLeod, Austin               London Weste                      1.70m  
  7 Hong, Tommy                  London Weste                      1.35m  
 
Event 2  Women Midget High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 gies, naomi                  Saugeen Trac                      1.40m  
  5 Holmes, Taylor               London Weste                      1.30m  
 
Event 2  Women Youth High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  5 De Zwart, Rachael            London Weste                      1.30m  
 
Event 2  Women Junior High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 branderhorst, emily          Saugeen Trac                      1.65m  
  3 Olla, Yazmin                 Windsor Legi                      1.35m  
  3 Kukuruzovic, Simona          Windsor Legi                      1.35m  
 
Event 3  Men Youth Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  7 McDonald, Owen               London Weste                      5.55m  -1.9 
 
Event 3  Men Junior Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 John, Evan                   Windsor Legi                      7.06m  +0.0 
 -- Williams, Jamal              London Weste           6.20m       FOUL       
 
Event 3  Men Senior Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 young, arren                 phoenex                           7.06m  +0.0 
  3 Ahne, Joerg                  Speed River            7.20m      7.03m   1.1 
  4 stewart, taylor              London Weste                      6.90m   0.4 
  5 O'Brien, Daniel              London Weste           6.40m      6.10m  -0.9 
  6 Bell, Joseph                 London Weste           6.00m      6.07m  +0.0 
  8 Johnstone, Michael           London Weste                      4.60m  -1.0 
 
Event 4  Women Midget Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  6 Dejonge, Mackenzie           London Weste                      4.63m   1.2 
 
Event 4  Women Youth Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  5 Cox, Miranda                 London Weste                      4.87m   2.0 
  7 knox, holly                  London Weste                      4.44m  +0.0 
  8 Mindorff, Madison            London Weste                      4.29m   0.8 
  9 kitching, leah               London Weste                      4.11m   0.7 
 
Event 4  Women Junior Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  2 Eckert, Jamie                London Weste                      5.22m  -0.4 
  3 Sluys, Emily                 London Weste           5.33m      5.19m   0.9 
 
Event 4  Women Senior Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Flemington, Katie            London Weste           6.10m      5.93m   1.4 
  3 France, Sarah                London Weste           5.33m      5.19m   2.0 
 10 Wilson-Walker, Madison       London Weste           4.30m      3.84m   1.6 
 
Event 5  Men Senior Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 taylore, ryan                First Attemp Jum                 14.78m   0.1 
 
Event 6  Women Midget Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  3 Luna, Jadyn                  London Weste                      9.38m   1.5 
  4 Dejonge, Mackenzie           London Weste                      9.30m   0.2 
 
Event 6  Women Youth Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  5 Mindorff, Madison            London Weste                      9.05m   1.0 
 
Event 6  Women Senior Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 ehrhardt, caroline           London Weste                     13.17m   1.4 
  2 Wallace, Julia               Unattached O                     11.26m   NWI 
 
Event 7  Men Youth Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jacklin, Ryan                Saugeen Trac                     50.84m  
  3 Boyce, Matthew               Sarnia Athle                     48.96m  
 10 Elliott, Jeremy              Saugeen Trac          43.68m     40.24m  
 11 Garrett, Ryan                London Weste                     39.16m  
 13 Panhuis, Christian           London Weste                     36.92m  
 15 Laur, Max                    Sarnia Athle                     28.40m  
 
Event 7  Men Junior Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  7 Webb, Zion                   Sarnia Athle                     40.71m  
  8 Mueller, Owen                London Weste                     40.63m  
  9 Atkinson, Anthony            London Weste                     40.36m  
 12 Lalonde, Jacob               South Simcoe          43.00m     37.88m  
 16 Bonelli, Luke                London Weste                     27.98m  
 17 O'Riley, Jared               London Weste                     26.54m  
 18 Shaw, James                  Windsor Legi                     20.01m  
 19 Hong, Tommy                  London Weste                     16.27m  
 -- Vanos, Johnny                Sarnia Athle                       FOUL  
 
Event 7  Men Senior Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 Karakolis, Adam              Unattached O           5.00m     49.67m  
  4 Bujnowski, Mark              London Weste                     47.26m  
  5 stewart, taylor              London Weste                     45.66m  
  6 Strybosch, Kevin             London Weste                     41.60m  
 14 Beaudoin, Shawn              Windsor Legi                     30.81m  
 
Event 8  Women Midget Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  9 Martin, Harley               Saugeen Trac                     28.72m  
 11 Buck, Jessie                 South Simcoe          22.00m     25.89m  
 14 Van Stuyvenberg, Michell     Saugeen Trac          20.79m     19.83m  
 
Event 8  Women Youth Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  4 Van Stuyvenberg, Hanna       Saugeen Trac          39.46m     37.42m  
  6 Wilson, Mackenzie            U Windsor At                     35.02m  
  8 Martin, Billie               Saugeen Trac          32.28m     28.91m  
 15 Calovini, Laura              Cruisers Spo          19.12m     17.01m  
 
Event 8  Women Junior Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 Tennant, Grace               Sisu Throws           49.00m     43.64m  
  5 Campbell, Rachel             London Weste                     37.23m  
  7 Gubbels, Natasha             London Weste                     30.35m  
 12 Smith, Hunter                London Weste                     23.85m  
 
Event 8  Women Senior Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hoxar-Moore, Brooke          London Weste                     44.77m  
  3 Crew, Brittany               Sisu Throws                      43.06m  
 10 Foessel, Renee               Cruisers Spo          29.80m     28.22m  
 13 Cowley, Heather              Cruisers Spo                     23.34m  
 
Event 9  Men Youth Hammer Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 Jacklin, Ryan                Saugeen Trac          60.63m     59.28m  
  3 Elliott, Jeremy              Saugeen Trac          52.97m     54.74m  
  8 Garrett, Ryan                London Weste                     38.70m  
 
Event 9  Men Junior Hammer Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  5 Elliott, Tony                Saugeen Trac          53.96m     52.20m  
  6 Vanos, Johnny                Sarnia Athle                     49.58m  
  7 Bonelli, Luke                London Weste                     41.59m  
  9 Atkinson, Anthony            London Weste                     31.92m  
 
Event 9  Men Senior Hammer Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Skeath, Jared                Sisu Throws           62.00m     61.86m  
  4 Raspanti, Jonathan           Sisu Throws           55.00m     53.50m  
 
Event 10  Women Midget Hammer Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  7 Van Stuyvenberg, Michell     Saugeen Trac          37.25m     36.67m  
  8 Buck, Jessie                 South Simcoe          36.00m     33.12m  
 10 Martin, Harley               Saugeen Trac          28.73m     28.94m  
 
Event 10  Women Youth Hammer Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tchoumak, Kristina           Etobicoke TR          52.20m     54.50m  
  2 Martin, Billie               Saugeen Trac          46.96m     52.15m  
  5 Van Stuyvenberg, Hanna       Saugeen Trac          39.54m     40.35m  
  6 Wilson, Mackenzie            U Windsor At                     38.19m  
 
Event 10  Women Junior Hammer Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  3 Campbell, Rachel             London Weste                     44.56m  
  4 Gubbels, Natasha             London Weste                     41.28m  
  9 Smith, Hunter                London Weste                     30.07m  
 
Event 11  Men Youth Javelin Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  5 Greidanus, Matthew           London Weste                     42.92m  
  8 Caruso, Christopher          London Weste                     29.02m  
 
Event 11  Men Junior Javelin Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  3 O'Riley, Jared               London Weste                     54.66m  
  7 Shaw, James                  Windsor Legi                     29.45m  
 
Event 11  Men Senior Javelin Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nielsen, Kyle                Sisu Throws           70.00m     68.73m  
  2 Cross, Benjamin              Sisu Throws           67.00m     64.38m  
  4 Beaudoin, Shawn              Windsor Legi                     44.98m  
  6 Finkbeiner, Michael          Throwers Clu                     34.49m  
 
Event 12  Women Midget Javelin Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 Martin, Harley               Saugeen Trac          27.65m     29.47m  
  4 Buck, Jessie                 South Simcoe          22.00m     23.73m  
 
Event 12  Women Youth Javelin Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  3 Tramble, Megan               London Weste                     27.33m  
 
Event 12  Women Junior Javelin Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Olla, Yazmin                 Windsor Legi                       FOUL  
 
Event 12  Women Senior Javelin Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dabrowski, Barb              Throwers Clu          30.00m     32.26m  
 
Event 13  Men Youth Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  6 Elliott, Jeremy              Saugeen Trac          15.11m     14.76m  
  9 Boyce, Matthew               Sarnia Athle                     13.30m  
 10 Panhuis, Christian           London Weste                     13.23m  
 11 Garrett, Ryan                London Weste                     12.34m  
 12 Laur, Max                    Sarnia Athle                     11.04m  
 14 Caruso, Christopher          London Weste                      8.63m  
 
Event 13  Men Junior Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  4 Webb, Zion                   Sarnia Athle                     15.49m  
  5 Vanos, Johnny                Sarnia Athle                     14.78m  
 13 Mueller, Owen                London Weste                     10.53m  
 
Event 13  Men Senior Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brathwaite, Eric             Sisu Throws           16.96m     17.40m  
  2 Pawliw, Eli                  Sisu Throws           17.30m     17.17m  
  3 Bujnowski, Mark              London Weste                     16.12m  
  7 Farrell, Josh                Saugeen Trac          13.57m     13.61m  
  8 stewart, taylor              London Weste                     13.42m  
 
Event 14  Women Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Crew, Brittany               Sisu Throws           18.00m     17.55m  
  2 Mitton, Sarah                Unattached N          16.00m     15.74m  
  3 Tennant, Grace               Sisu Throws           15.16m     13.98m  
  4 Hoxar-Moore, Brooke          London Weste                     13.78m  
  5 Martin, Billie               Saugeen Trac          12.44m     12.01m  
  6 Gubbels, Natasha             London Weste                     10.77m  
  7 Martin, Harley               Saugeen Trac          10.23m     10.17m  
  8 Campbell, Rachel             London Weste                      9.10m  
  8 Terrio, Allison              London Weste                      9.10m  
 10 Tramble, Megan               London Weste                      8.88m  
 11 Van Stuyvenberg, Michell     Saugeen Trac           7.66m      7.27m  
 12 Buck, Jessie                 South Simcoe           7.00m      7.10m  
 13 Calovini, Laura              Cruisers Spo           7.12m      6.82m  


 
Event 1  Women Discus Throw Wheelchair
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 F55 Gaudette, Tiffany        Unattached O          16.39m     13.59m  
  2 F53 Lejean, Pamela           Cruisers Spo          12.80m     12.76m  
 
Event 2  Men Discus Throw Wheelchair
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 F34 bennet, ryan             Cruisers Spo                     14.14m  
 
Event 3  Women Javelin Throw Wheelchair
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 F55 Gaudette, Tiffany        Unattached O          12.35m     10.34m  
  2 F53 Lejean, Pamela           Cruisers Spo          10.50m     10.14m  
 
Event 5  Women Shot Put Wheelchair
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 F55 Gaudette, Tiffany        Unattached O           6.21m      5.84m  
  2 F53 Lejean, Pamela           Cruisers Spo           4.60m      4.76m  
 
Event 6  Men Shot Put Wheelchair
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 F34 bennet, ryan             Cruisers Spo                      4.22m  

User Comments

  • Currently, there are no comments.
Anonymous

says…    

Quote Underline Italics Bold
Submit Preview

By posting on our forum you are agreeing to the following guidelines.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

 

Benefits of creating an account!

  • No need to reveal your real name.
  • Quicker to post (no need to enter the "two words" above each time).
  • Gives you the ability to edit your own comments and subscribe to topics.
  • It's free & quick to create an account!
Submit & Create Account