• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Dogwood Track & Field Meet

Victoria, BC
May 11-12th, 2019

                               2019 Dogwood Meet                               
                    Victoria, BC  - 5/11/2019 to 5/12/2019                     
                                    Results                                    
 
Girls 10 1000 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Nakonechny, Elle          09 Cowichan Val           3:45.46  
  2 Buttle, Mila              09 Cowichan Val           4:16.42  
 
Girls 11 1000 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mackillop, Vesna          08 Unattached             3:38.63  
 
Girls 13 2000 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI           7:46.94  
 
Girls 14-15 2000 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lagan, Camellia           05 Athletics Vi           7:39.04  
 
Girls 9 Year Olds 60 Meter Dash JD 9
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lofstrom, Kaylie          10 Campbell Riv             10.38   NWI 
  2 Beaton, Arianna           10 Cowichan Val             11.32   NWI 
  3 Adler, Beau               10 Unattached               11.66   NWI 
 
Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash JD 9
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lofstrom, Kaylie          10 Campbell Riv             17.17   NWI 
  2 Beaton, Arianna           10 Cowichan Val             18.39   NWI 
  3 Adler, Beau               10 Unattached               20.08   NWI 
 
Girls 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 21" JD 9
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Beaton, Arianna           10 Cowichan Val             13.55   NWI 
  2 Lofstrom, Kaylie          10 Campbell Riv             13.78   NWI 
 
Girls 9 Year Olds High Jump JD 9
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lofstrom, Kaylie          10 Campbell Riv             0.95m  
  2 Beaton, Arianna           10 Cowichan Val             0.90m  
 
Girls 9 Year Olds Long Jump JD 9
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lofstrom, Kaylie          10 Campbell Riv             3.14m   NWI 
  2 Beaton, Arianna           10 Cowichan Val             2.43m   NWI 
 
Girls 9 Year Olds Shot Put 2 kg JD 9
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lofstrom, Kaylie          10 Campbell Riv             5.00m  
 
Girls 10 Year Olds 60 Meter Dash JD 10
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Elly              09 Athletics Vi              9.79   NWI 
  2 Buttle, Mila              09 Cowichan Val              9.86   NWI 
  3 Brand, Danaea             09 Nanaimo & DI             10.40   NWI 
  4 Yarrow, Ayana             09 Athletics Vi             10.55   NWI 
  5 Chell, Kajsa              09 Athletics Vi             10.74   NWI 
  6 Moonsamy, Anishka         09 Nanaimo & DI             11.20   NWI 
  6 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             11.20   NWI 
 
Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash JD 10
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brand, Danaea             09 Nanaimo & DI             15.69   NWI 
  2 Martin, Elly              09 Athletics Vi             15.72   NWI 
  3 Nakonechny, Elle          09 Cowichan Val             16.39   NWI 
  4 Yarrow, Ayana             09 Athletics Vi             16.97   NWI 
  5 Buttle, Mila              09 Cowichan Val             17.22   NWI 
  6 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             18.57   NWI 
 
Girls 10 Year Olds 600 Meter Run JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Elly              09 Athletics Vi           2:06.88  
 
Girls 10 Year Olds 60 Meter Hurdles JD 10
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Elly              09 Athletics Vi             13.33   NWI 
  2 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             14.23   NWI 
  3 Chell, Kajsa              09 Athletics Vi             14.65   NWI 
 
Girls 10 Year Olds High Jump JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Elly              09 Athletics Vi             1.05m  
  2 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             1.00m  
  2 Chell, Kajsa              09 Athletics Vi             1.00m  
 
Girls 10 Year Olds Long Jump JD 10
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Elly              09 Athletics Vi             3.29m   NWI 
  2 Buttle, Mila              09 Cowichan Val             2.97m   NWI 
  3 Chell, Kajsa              09 Athletics Vi             2.92m   NWI 
  4 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             2.70m   NWI 
  5 Moonsamy, Anishka         09 Nanaimo & DI             2.65m   NWI 
  6 Brand, Danaea             09 Nanaimo & DI             2.50m   NWI 
 
Girls 10 Year Olds Shot Put 2 kg JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moonsamy, Anishka         09 Nanaimo & DI             7.57m  
  2 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             4.45m  
  3 Chell, Kajsa              09 Athletics Vi             4.03m  
 
Girls 10 Year Olds Discus Throw 750 g JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Elly              09 Athletics Vi            10.36m  
 
Girls 10 Year Olds Javelin Throw 400 g JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Weir, Nevaeh              09 Cowichan Val             9.78m  
  2 Brand, Danaea             09 Nanaimo & DI             9.26m  
  3 Martin, Elly              09 Athletics Vi             8.24m  
  4 Yarrow, Ayana             09 Athletics Vi             7.89m  
 
Girls 10 Year Olds 800 Meter Race Walk JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moonsamy, Anishka         09 Nanaimo & DI           6:33.21  
 
Girls 11 Year Olds 60 Meter Dash JD 11
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Viers, Keely              08 Nanaimo & DI              9.37   NWI 
  2 Phelan, Leila             08 Athletics Vi              9.45   NWI 
  3 Wesner, Maile             08 Comox Valley              9.50   NWI 
  4 Adler, Haven              08 Unattached                9.73   NWI 
  5 Kerr, Gwenyth             08 Comox Valley             10.08   NWI 
  6 Merwin, Chloe             08 Campbell Riv             10.13   NWI 
  7 Nadiger, Cassidy          08 Athletics Vi             10.24   NWI 
 
Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash JD 11
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hoffman, Victoria         08 Campbell Riv             14.80   NWI  1 
  2 Mackillop, Vesna          08 Unattached               15.01   NWI  2 
  3 Viers, Keely              08 Nanaimo & DI             15.24   NWI  2 
  3 Phelan, Leila             08 Athletics Vi             15.24   NWI  1 
  5 Adler, Haven              08 Unattached               15.75   NWI  2 
  6 Kerr, Gwenyth             08 Comox Valley             16.30   NWI  1 
  7 Forcier, Makenna          08 Cowichan Val             16.41   NWI  2 
  8 Merwin, Chloe             08 Campbell Riv             16.47   NWI  1 
  9 Nadiger, Cassidy          08 Athletics Vi             16.59   NWI  1 
 10 Miranda, Mila             08 Cowichan Val             27.27   NWI  2 
 
Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash JD 11
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Mackillop, Vesna          08 Unattached               32.04   NWI  2 
  2 Phelan, Leila             08 Athletics Vi             32.83   NWI  2 
  3 Viers, Keely              08 Nanaimo & DI             32.98   NWI  2 
  4 Adler, Haven              08 Unattached               33.90   NWI  1 
  5 Wesner, Maile             08 Comox Valley             34.74   NWI  2 
  6 Forcier, Makenna          08 Cowichan Val             35.14   NWI  1 
  7 Merwin, Chloe             08 Campbell Riv             35.35   NWI  1 
  8 Kerr, Gwenyth             08 Comox Valley             35.68   NWI  1 
  9 Young, Clodagh            08 Cowichan Val             36.18   NWI  1 
 10 Nadiger, Cassidy          08 Athletics Vi             36.54   NWI  2 
 
Girls 11 Year Olds 600 Meter Run JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mackillop, Vesna          08 Unattached             1:56.59  
  2 Phelan, Leila             08 Athletics Vi           1:57.70  
  3 Wesner, Maile             08 Comox Valley           2:04.60  
  4 Forcier, Makenna          08 Cowichan Val           2:16.10  
  5 Young, Clodagh            08 Cowichan Val           2:21.30  
 
Girls 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 24" JD 11
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hoffman, Victoria         08 Campbell Riv             11.05   NWI 
  2 Phelan, Leila             08 Athletics Vi             11.31   NWI 
  3 Wesner, Maile             08 Comox Valley             12.96   NWI 
  4 Kerr, Gwenyth             08 Comox Valley             13.22   NWI 
  5 Forcier, Makenna          08 Cowichan Val             13.23   NWI 
  6 Pepper, Ashley            08 Cowichan Val             14.86   NWI 
  7 Work, Crystal             08 Cowichan Val             20.70   NWI 
 
Girls 11 Year Olds High Jump JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wesner, Maile             08 Comox Valley             1.20m  
  2 Phelan, Leila             08 Athletics Vi             1.15m  
  3 Pepper, Ashley            08 Cowichan Val             1.00m  
 
Girls 11 Year Olds Long Jump JD 11
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Phelan, Leila             08 Athletics Vi             3.62m   NWI 
  2 Viers, Keely              08 Nanaimo & DI             3.27m   NWI 
  3 Forcier, Makenna          08 Cowichan Val             3.09m   NWI 
  4 Adler, Haven              08 Unattached               3.04m   NWI 
  5 Merwin, Chloe             08 Campbell Riv             3.00m   NWI 
  6 Nadiger, Cassidy          08 Athletics Vi             2.80m   NWI 
  7 Work, Crystal             08 Cowichan Val             1.93m   NWI 
  8 Miranda, Mila             08 Cowichan Val             1.61m   NWI 
 
Girls 11 Year Olds Shot Put 2 kg JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nadiger, Cassidy          08 Athletics Vi             5.58m  
  2 Adler, Haven              08 Unattached               5.08m  
  3 Viers, Keely              08 Nanaimo & DI             4.86m  
  4 Work, Crystal             08 Cowichan Val             3.75m  
 
Girls 11 Year Olds Discus Throw 750 g JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoffman, Victoria         08 Campbell Riv            18.02m  
  2 Wesner, Maile             08 Comox Valley            12.00m  
  3 Nadiger, Cassidy          08 Athletics Vi             9.75m  
  4 Viers, Keely              08 Nanaimo & DI             9.20m  
 
Girls 11 Year Olds Javelin Throw 400 g JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoffman, Victoria         08 Campbell Riv            14.77m  
  2 Nadiger, Cassidy          08 Athletics Vi            10.78m  
  3 Wesner, Maile             08 Comox Valley            10.36m  
  4 Viers, Keely              08 Nanaimo & DI             9.04m  
  5 Miranda, Mila             08 Cowichan Val             4.26m  
 -- Work, Crystal             08 Cowichan Val                ND  
 
Girls 11 Year Olds 800 Meter Race Walk JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Work, Crystal             08 Cowichan Val           7:31.85  
 
Girls 12 Year Olds 100 Meter Dash JD 12
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Vizina, Maya              07 Victoria Spe             13.54   NWI  1 
  2 Russell, Lucy             07 Nanaimo & DI             13.80   NWI  1 
  3 Parker, Thea              07 Comox Valley             14.72   NWI  2 
  4 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             15.01   NWI  1 
  5 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val             15.25   NWI  2 
  5 Valdez, Georgia           07 Nanaimo & DI             15.25   NWI  1 
  7 Williams, Ella            07 Athletics Vi             15.70   NWI  2 
  8 Harper, Stella            07 Cowichan Val             16.43   NWI  2 
  9 Doehler, Julia            07 Cowichan Val             16.54   NWI  1 
 
Girls 12 Year Olds 200 Meter Dash JD 12
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Russell, Lucy             07 Nanaimo & DI             28.03   1.6  2 
  2 Vizina, Maya              07 Victoria Spe             28.06   1.6  2 
  3 Parker, Thea              07 Comox Valley             31.24   1.8  1 
  4 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val             32.29   1.8  1 
  5 O'Hare, Irelee            07 Oceanside TR             32.52   1.6  2 
  6 Fairweather, Anna         07 Cowichan Val             32.61   1.8  1 
  7 Williams, Ella            07 Athletics Vi             33.51   1.8  1 
  8 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             34.41   1.6  2 
  9 Blumel, Annette           07 Cowichan Val             35.46   1.6  2 
 
Girls 12 Year Olds 300 Meter Dash JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vizina, Maya              07 Victoria Spe             45.31  
  2 O'Hare, Irelee            07 Oceanside TR             52.54  
  3 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             56.24  
 
Girls 12 Year Olds 800 Meter Run JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dow, Alexa                07 Prairie Inn            2:27.24  
  2 Muller, Violette          07 Cowichan Val           3:21.53  
 
Girls 12 Year Olds 1200 Meter Run JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dow, Alexa                07 Prairie Inn            3:48.79  
  2 Gillette, Brea            07 Nanaimo & DI           4:31.29  
  3 Fairweather, Anna         07 Cowichan Val           4:58.35  
  4 Doehler, Julia            07 Cowichan Val           5:03.70  
 
Girls 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 27" JD 12
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 O'Hare, Irelee            07 Oceanside TR             15.03   NWI  2 
  2 Parker, Thea              07 Comox Valley             15.37   NWI  2 
  3 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             15.55   NWI  1 
  4 Burry, Erika              07 Comox Valley             16.29   NWI  1 
  5 Beaton, Sophia            07 Cowichan Val             17.09   NWI  2 
  6 Fairweather, Anna         07 Cowichan Val             17.15   NWI  1 
  7 Williams, Ella            07 Athletics Vi             18.10   NWI  1 
  8 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val             18.27   NWI  2 
  9 Blumel, Annette           07 Cowichan Val             19.12   NWI  2 
 
Girls 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 x 24" JD 12
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Russell, Lucy             07 Nanaimo & DI             32.84   NWI 
  2 O'Hare, Irelee            07 Oceanside TR             34.16   NWI 
  3 Fairweather, Anna         07 Cowichan Val             36.85   NWI 
  4 Williams, Ella            07 Athletics Vi             37.56   NWI 
 
Girls 12 Year Olds High Jump JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Burry, Erika              07 Comox Valley             1.30m  
  2 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val             1.30m  
  3 O'Hare, Irelee            07 Oceanside TR             1.25m  
  4 Williams, Ella            07 Athletics Vi             1.20m  
  5 Beaton, Sophia            07 Cowichan Val             1.20m  
  6 Parker, Thea              07 Comox Valley             1.20m  
  7 Doehler, Julia            07 Cowichan Val             1.15m  
  8 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             1.15m  
  9 Fairweather, Anna         07 Cowichan Val             1.15m  
 -- Titone, MaŽlle            07 Cowichan Val                NH  
 -- Blumel, Annette           07 Cowichan Val                NH  
 -- Harper, Stella            07 Cowichan Val                NH  
 
Girls 12 Year Olds Long Jump JD 12
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Russell, Lucy             07 Nanaimo & DI             3.89m   NWI 
  2 Andulajevic, Molly        07 Unattached               3.68m   NWI 
  3 Williams, Ella            07 Athletics Vi             3.53m   NWI 
  4 Scherk, Veronica          07 NorWesters T             3.50m   NWI 
  5 Parker, Thea              07 Comox Valley             3.45m   NWI 
  6 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val             3.28m   NWI 
  7 Muller, Violette          07 Cowichan Val             3.20m   NWI 
  8 Beaton, Sophia            07 Cowichan Val             3.15m   NWI 
  9 Burry, Erika              07 Comox Valley             3.14m   NWI 
 10 Lazenby, Danika           07 Cowichan Val             2.75m   NWI 
 10 Fairweather, Anna         07 Cowichan Val             2.75m   NWI 
 12 Blumel, Annette           07 Cowichan Val             2.73m   NWI 
 13 Harper, Stella            07 Cowichan Val             2.62m   NWI 
 
Girls 12 Year Olds Shot Put 3 kg JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Russell, Lucy             07 Nanaimo & DI             6.60m  
  2 Scherk, Veronica          07 NorWesters T             6.26m  
  3 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley             5.50m  
  4 Andulajevic, Molly        07 Unattached               5.21m  
  5 Burry, Erika              07 Comox Valley             4.88m  
  6 Fairweather, Anna         07 Cowichan Val             4.79m  
  7 Parker, Thea              07 Comox Valley             4.75m  
  8 Beaton, Sophia            07 Cowichan Val             4.56m  
  9 Williams, Ella            07 Athletics Vi             4.40m  
 10 Blumel, Annette           07 Cowichan Val             4.11m  
 
Girls 12 Year Olds Discus Throw 750 g JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Ella            07 Athletics Vi            14.20m  
  2 Andulajevic, Molly        07 Unattached              12.39m  
  3 Lazenby, Danika           07 Cowichan Val            10.44m  
  4 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val             9.15m  
 
Girls 12 Year Olds Hammer Throw 3 kg JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley            16.25m  
  2 Burry, Erika              07 Comox Valley            14.84m  
  3 Parker, Thea              07 Comox Valley            13.70m  
 
Girls 12 Year Olds Javelin Throw 400 g JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Burry, Erika              07 Comox Valley            22.39m  
  2 Croswell, Trinity         07 Unattached              18.91m  
  3 Beaton, Sophia            07 Cowichan Val            16.08m  
  4 Doehler, Julia            07 Cowichan Val            15.12m  
  5 Lazenby, Danika           07 Cowichan Val            14.33m  
  6 Parker, Thea              07 Comox Valley            12.34m  
  7 Williams, Ella            07 Athletics Vi            12.32m  
  8 Wedmann-Kent, Nova        07 Cowichan Val            12.22m  
  9 Fairweather, Anna         07 Cowichan Val            11.79m  
 10 Titone, MaŽlle            07 Cowichan Val             8.02m  
 11 Blumel, Annette           07 Cowichan Val             7.78m  
 
Girls 12 Year Olds 800 Meter Race Walk JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Doty-Brown, Payge         07 Comox Valley           4:59.34  
  2 Blumel, Annette           07 Cowichan Val           5:00.29  
  3 Scherk, Veronica          07 NorWesters T           5:25.18  
  4 Titone, MaŽlle            07 Cowichan Val           5:30.98  
 
Girls 13 Year Olds 100 Meter Dash JD 13
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hoffman, Elisabeth        06 Campbell Riv             13.55   1.4  2 
  2 Leung, Mackenzie          06 Athletics Vi             13.87   1.1  1 
  3 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             13.88   1.4  2 
  4 Harrison, Avery           06 Nanaimo & DI             13.99   1.4  2 
  5 Varga, Amelia             06 Cowichan Val             14.09   1.4  2 
  6 Smits, Quinn              06 Comox Valley             14.40   1.1  1 
  7 Scott, Isabelle           06 Oceanside TR             14.62   1.4  2 
  8 Orlando, Peyten           06 Nanaimo & DI             14.71   1.4  2 
  9 Hopkins, Jane             06 Peninsula TR             14.94   1.1  1 
 10 Abbott, Grace             06 Alberni Vall             15.00   1.1  1 
 11 Minka, Agata              06 Cowichan Val             15.22   1.4  2 
 12 Zavarise, Brooklyn        06 Nanaimo & DI             15.34   1.4  2 
 13 Menzies, Nehayla          06 Cowichan Val             15.35   1.1  1 
 14 Louie, Ella               06 Nanaimo & DI             15.71   1.1  1 
 
Girls 13 Year Olds 200 Meter Dash JD 13
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             28.59   2.6 
  2 Varga, Amelia             06 Cowichan Val             29.43   2.6 
  3 Harrison, Avery           06 Nanaimo & DI             29.76   2.6 
  4 Smits, Quinn              06 Comox Valley             30.08   2.6 
  5 Phelan, Malia             06 Athletics Vi             31.79   2.6 
 
Girls 13 Year Olds 300 Meter Dash JD 13
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             44.84   2 
  2 Smits, Quinn              06 Comox Valley             46.45   2 
  3 Myint, Katelyn            06 Nanaimo & DI             46.82   1 
  4 Hoffman, Elisabeth        06 Campbell Riv             47.24   1 
  5 Scott, Isabelle           06 Oceanside TR             49.38   2 
  6 Phelan, Malia             06 Athletics Vi             51.24   1 
  7 Abbott, Grace             06 Alberni Vall             52.97   1 
  8 Park, Jasmine             06 Nanaimo & DI           1:02.61   2 
 
Girls 13 Year Olds 800 Meter Run JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI           2:31.38  
  2 Myint, Katelyn            06 Nanaimo & DI           2:35.96  
  3 Smits, Quinn              06 Comox Valley           2:37.41  
  4 Paris, Lydia              06 Nanaimo & DI           2:40.63  
  5 Norman, Aynsley           06 Nanaimo & DI           2:42.39  
  6 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI           2:44.38  
  7 Phelan, Malia             06 Athletics Vi           2:46.22  
  8 Davies, Sophie            06 Athletics Vi           2:57.42  
  9 Croome, Natalie           06 Nanaimo & DI           3:04.54  
 10 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI           3:05.29  
 
Girls 13 Year Olds 1200 Meter Run JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Myint, Katelyn            06 Nanaimo & DI           4:17.98  
  2 Norman, Aynsley           06 Nanaimo & DI           4:18.89  
  3 Nakonechny, Mila          06 Cowichan Val           4:19.15  
  4 Lenarcic, Katelyn         06 Cowichan Val           4:19.40  
  5 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI           4:54.42  
  6 Croome, Natalie           06 Nanaimo & DI           4:57.36  
 
Girls 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 30" JD 13
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             14.01   NWI 
  2 Harrison, Avery           06 Nanaimo & DI             14.99   NWI 
  3 Paris, Lydia              06 Nanaimo & DI             15.01   NWI 
  4 Norman, Aynsley           06 Nanaimo & DI             15.69   NWI 
  5 Phelan, Malia             06 Athletics Vi             15.84   NWI 
  6 Abbott, Grace             06 Alberni Vall             16.38   NWI 
 
Girls 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 x 27" JD 13
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             30.27   NWI 
  2 Smits, Quinn              06 Comox Valley             31.26   NWI 
  3 Paris, Lydia              06 Nanaimo & DI             31.68   NWI 
  4 Phelan, Malia             06 Athletics Vi             33.28   NWI 
 
Girls 13 Year Olds High Jump JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Paris, Lydia              06 Nanaimo & DI             1.50m  
  2 Lenarcic, Katelyn         06 Cowichan Val             1.30m  
  3 Phelan, Malia             06 Athletics Vi             1.30m  
  4 Hopkins, Jane             06 Peninsula TR             1.25m  
 -- Martin, Haley             06 Nanaimo & DI                NH  
 -- Zavarise, Brooklyn        06 Nanaimo & DI                NH  
 -- Orlando, Peyten           06 Nanaimo & DI                NH  
 
Girls 13 Year Olds Long Jump JD 13
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             4.53m   NWI 
  2 Paris, Lydia              06 Nanaimo & DI             4.47m   NWI 
  3 Leung, Mackenzie          06 Athletics Vi             4.37m   NWI 
  4 Harrison, Avery           06 Nanaimo & DI             4.33m   NWI 
  5 Varga, Amelia             06 Cowichan Val             4.04m   NWI 
  6 Phelan, Malia             06 Athletics Vi             3.95m   NWI 
  7 Myint, Katelyn            06 Nanaimo & DI             3.92m   NWI 
  8 Norman, Aynsley           06 Nanaimo & DI             3.86m   NWI 
  9 Hall, Victoria            06 Alberni Vall             3.72m   NWI 
 10 Zavarise, Brooklyn        06 Nanaimo & DI             3.71m   NWI 
 11 Menzies, Nehayla          06 Cowichan Val             3.67m   NWI 
 12 Orlando, Peyten           06 Nanaimo & DI             3.57m   NWI 
 13 Hopkins, Jane             06 Peninsula TR             3.50m   NWI 
 14 Louie, Ella               06 Nanaimo & DI             3.36m   NWI 
 15 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI             3.25m   NWI 
 16 Minka, Agata              06 Cowichan Val             3.24m   NWI 
 
Girls 13 Year Olds Triple Jump JD 13
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             9.99m   1.0 
  2 Leung, Mackenzie          06 Athletics Vi             9.65m   1.5 
  3 Harrison, Avery           06 Nanaimo & DI             9.53m   1.5 
  4 Norman, Aynsley           06 Nanaimo & DI             8.86m   2.7 
  5 Maybie, Katelyn           06 Athletics Vi             7.37m   0.7 
 
Girls 13 Year Olds Shot Put 3 kg JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI             7.83m  
  2 Louie, Ella               06 Nanaimo & DI             6.86m  
  3 Smits, Quinn              06 Comox Valley             6.68m  
  4 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             6.04m  
  5 Zavarise, Brooklyn        06 Nanaimo & DI             5.90m  
  6 Park, Jasmine             06 Nanaimo & DI             5.67m  
  7 Hall, Victoria            06 Alberni Vall             5.58m  
  8 Menzies, Nehayla          06 Cowichan Val             5.00m  
 
Girls 13 Year Olds Discus Throw 750 g JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoffman, Elisabeth        06 Campbell Riv            25.24m  
  2 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI            21.06m  
  3 Myint, Katelyn            06 Nanaimo & DI            18.70m  
  4 Park, Jasmine             06 Nanaimo & DI            15.80m  
  5 Louie, Ella               06 Nanaimo & DI            13.77m  
  6 Hopkins, Jane             06 Peninsula TR            13.39m  
  7 Zavarise, Brooklyn        06 Nanaimo & DI            13.36m  
 -- Minka, Agata              06 Cowichan Val                ND  
 
Girls 13 Year Olds Hammer Throw 3 kg JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Putz, Katelyn             06 Nanaimo & DI            24.27m  
  2 Smits, Quinn              06 Comox Valley            19.07m  
  3 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI            18.87m  
  4 Hall, Victoria            06 Alberni Vall            18.40m  
  5 Park, Jasmine             06 Nanaimo & DI            14.85m  
 
Girls 13 Year Olds Javelin Throw 400 g JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoffman, Elisabeth        06 Campbell Riv            26.43m  
  2 Lenarcic, Katelyn         06 Cowichan Val            23.07m  
  3 Harrison, Avery           06 Nanaimo & DI            20.65m  
  4 Norman, Aynsley           06 Nanaimo & DI            18.62m  
  5 Davies, Sophie            06 Athletics Vi            18.52m  
  6 Hall, Victoria            06 Alberni Vall            17.51m  
  7 Croome, Natalie           06 Nanaimo & DI            15.08m  
 
Girls 13 Year Olds 1500 Meter Race Walk JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI           8:51.01  
 
Girls 14-15 100 Meter Dash U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Arychuk, Hannah           05 Victoria Spe             13.07   1.4 
  2 McLeish, Brianne          05 Victoria Spe             13.23   1.4 
  3 Morgan, Mya               04 Victoria Spe             13.47   1.4 
  4 Skuse, Tyza               04 Nanaimo & DI             13.73   1.4 
  5 Francis-Kuhn, Emma        04 Victoria Spe             14.34   1.4 
  6 Schoyen, Chloe            05 Cowichan Val             14.63   1.4 
 
Girls 14-15 200 Meter Dash U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Arychuk, Hannah           05 Victoria Spe             26.87   2.6 
  2 McLeish, Brianne          05 Victoria Spe             27.55   2.6 
  3 Morgan, Mya               04 Victoria Spe             28.63   2.6 
  4 Wright, Chelsea           05 Cowichan Val             29.32   2.6 
 
Girls 14-15 300 Meter Dash U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Arychuk, Hannah           05 Victoria Spe             42.68  
  2 McDowell-Mitchell, Elisa  05 Victoria Spe             43.33  
  3 McLeish, Brianne          05 Victoria Spe             43.97  
  4 Lagan, Camellia           05 Athletics Vi             45.48  
  5 Skuse, Tyza               04 Nanaimo & DI             46.80  
  6 Greekas, Ariadne          04 Alberni Vall             55.01  
 
Girls 14-15 800 Meter Run U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McDowell-Mitchell, Elisa  05 Victoria Spe           2:22.06  
 
Girls 14-15 1200 Meter Run U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ballard, Ella             05 Unattached             3:53.62  
  2 Lagan, Camellia           05 Athletics Vi           4:11.73  
  3 Grimmer, Kayla            04 Nanaimo & DI           4:29.89  
 
Girls 14-15 80 Meter Hurdles 8 x 30" U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Morgan, Mya               04 Victoria Spe             14.10   NWI 
  2 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI             15.01   NWI 
 
Girls 14-15 300 Meter Hurdles 5 x 30" U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Skuse, Tyza               04 Nanaimo & DI             55.00  
 
Girls 14-15 1500 Meter Steeplechase 30" NO WATER U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Heslop, Kaitlyn           04 Royal City T           6:02.72  
 
Girls 14-15 High Jump U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI             1.50m  
  2 Greekas, Ariadne          04 Alberni Vall             1.30m  
 
Girls 14-15 Long Jump U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Francis-Kuhn, Emma        04 Victoria Spe             4.27m  +0.0 
  2 Skuse, Tyza               04 Nanaimo & DI             4.08m  +0.0 
  3 Aveyard, Laurel           04 Athletics Vi             4.05m  +0.0 
  4 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI             4.00m  +0.0 
  5 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi             3.97m  +0.0 
  6 Lagan, Camellia           05 Athletics Vi             3.94m  +0.0 
  7 Schoyen, Chloe            05 Cowichan Val             3.93m  -0.6 
  8 Wright, Chelsea           05 Cowichan Val             3.64m  +0.0 
  9 Vannini, Autumn           05 Nanaimo & DI             3.42m  +0.0 
 
Girls 14-15 Triple Jump U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Skuse, Tyza               04 Nanaimo & DI             9.62m  +0.0 
  2 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI             9.32m   0.1 
  3 Lagan, Camellia           05 Athletics Vi             8.70m  +0.0 
 
Girls 14-15 Shot Put 3 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Isabella            04 Alberni Vall             9.92m  
  2 Wideski, Victoria         04 Kajaks Track             9.74m  
  3 Drake, Serenna            05 Nanaimo & DI             9.58m  
  4 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI             8.85m  
  5 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi             8.73m  
  6 Greekas, Ariadne          04 Alberni Vall             8.53m  
  7 Cameron, Mackenzie        05 Nanaimo & DI             8.17m  
  8 Morfitt, Gabrielle        05 Comox Valley             7.77m  
  9 Aveyard, Laurel           04 Athletics Vi             7.55m  
 10 Paugh, Makenna            05 Nanaimo & DI             6.91m  
 11 Vannini, Autumn           05 Nanaimo & DI             5.99m  
 
Girls 14-15 Discus Throw 1 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Isabella            04 Alberni Vall            28.78m  
  2 Kosgoda, Wishva           04 Athletics Vi            28.16m  
  3 Vannini, Autumn           05 Nanaimo & DI            26.32m  
  4 Wideski, Victoria         04 Kajaks Track            25.47m  
  5 Morfitt, Gabrielle        05 Comox Valley            25.44m  
  6 Cameron, Mackenzie        05 Nanaimo & DI            24.89m  
  7 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi            24.78m  
  8 Drake, Serenna            05 Nanaimo & DI            24.67m  
  9 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI            22.30m  
 10 Paugh, Makenna            05 Nanaimo & DI            17.31m  
 
Girls 14-15 Hammer Throw 3 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Isabella            04 Alberni Vall            41.82m  
  2 Wideski, Victoria         04 Kajaks Track            39.84m  
  3 Morfitt, Gabrielle        05 Comox Valley            36.69m  
  4 Kosgoda, Wishva           04 Athletics Vi            35.81m  
  5 Lazenby, Alexandra        04 Cowichan Val            24.88m  
  6 Cameron, Mackenzie        05 Nanaimo & DI            23.22m  
 
Girls 14-15 Javelin Throw 500 g U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Urbanowicz, Sonya         04 Nanaimo & DI            33.22m  
  2 Kirk, Emma                05 Nanaimo & DI            28.34m  
  3 Mesman, Chelsea           05 Athletics Vi            23.25m  
  4 Paugh, Makenna            05 Nanaimo & DI            22.72m  
  5 Cameron, Mackenzie        05 Nanaimo & DI            20.74m  
  6 Morfitt, Gabrielle        05 Comox Valley            18.17m  
  7 Vannini, Autumn           05 Nanaimo & DI            15.82m  
 
Women 18-19 100 Meter Dash Female Combi
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dutchak, Rebecca          01 Athletics Vi             13.31   0.6 
  2 Vowles, Rebecca           01 Athletics Vi             14.17   0.6 
 
Women 18-19 200 Meter Dash Female Combi
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Vowles, Rebecca           01 Athletics Vi             29.14   2.1 
 
Women 20-34 200 Meter Dash Female Combi
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Irwin, Lara               98 Athletics Vi             28.48   2.1 
 
Women 16-17 400 Meter Dash Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shandro, Angelina         02 Victoria Spe             55.97  
  2 Kinnis, Gabi              03 Victoria Spe           1:02.97  
  3 Sheehan, Meghan           03 Comox Valley           1:05.43  
 
Women 20-34 400 Meter Dash Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Balbosa, Chelsea          92 Unattached             1:01.97  
 
Women 16-17 1500 Meter Run Female Combi
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cameron, Kate             03 Nanaimo & DI           4:57.76  
  2 Gillette, Kyra            03 Nanaimo & DI           5:01.77  
 
Women 16-17 100 Meter Dash U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Shandro, Angelina         02 Victoria Spe             12.47   0.6 
  2 Bannister, Katia          03 Nanaimo & DI             12.76   0.6 
  3 Dickinson, Makayla        02 Athletics Vi             12.92   0.6 
 
Women 16-17 200 Meter Dash U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sheehan, Meghan           03 Comox Valley             27.71   2.2 
  2 Bollinger, Jamie          03 Nanaimo & DI             30.32   2.2 
 
Women 16-17 800 Meter Run U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Champion, Izzy            02 Victoria Spe           2:20.78  
  2 Cameron, Kate             03 Nanaimo & DI           2:22.38  
  3 Kinnis, Gabi              03 Victoria Spe           2:22.81  
 
Women 16-17 100 Meter Hurdles 10 x 30" U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schulz, Mimosa            02 Victoria Spe             15.74   1.9 
  2 Kennedy, Angelique        02 Comox Valley             16.86   1.9 
 
Women 16-17 2000 Meter Steeplechase 30" U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gillette, Kyra            03 Nanaimo & DI           7:52.65  
  2 Cameron, Kate             03 Nanaimo & DI           7:54.41  
  3 Heslop, Christina         02 Royal City T           8:29.86  
 
Women 16-17 High Jump U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schulz, Mimosa            02 Victoria Spe             1.40m  
  2 Carson, Sarah             03 Cowichan Val             1.35m  
  3 Martin, Gina              03 Cowichan Val             1.35m  
  4 Lundman, Olivia           03 Nanaimo & DI             1.35m  
 
Women 16-17 Long Jump U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dickinson, Makayla        02 Athletics Vi             5.04m  +0.0 
  2 Paugh, Madison            03 Nanaimo & DI             4.97m  +0.0 
  3 Mitchell, Makayla         02 Nanaimo & DI             4.41m  +0.0 
  4 Carson, Sarah             03 Cowichan Val             4.22m  +0.0 
  5 Bollinger, Jamie          03 Nanaimo & DI             4.06m  -0.2 
 
Women 16-17 Long Jump Combined U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dickinson, Makayla        02 Athletics Vi             5.04m  +0.0 
  2 Paugh, Madison            03 Nanaimo & DI             4.97m  +0.0 
  3 Mitchell, Makayla         02 Nanaimo & DI             4.41m  +0.0 
  4 Carson, Sarah             03 Cowichan Val             4.22m  +0.0 
  5 Bollinger, Jamie          03 Nanaimo & DI             4.06m  -0.2 
 
Women 18-19 Long Jump Combined U18
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dutchak, Rebecca          01 Athletics Vi             5.41m  +0.0  1 
  2 Austin, Gabrielle         01 Cowichan Val             4.18m  +0.0  2 
 
Women 20-34 Long Jump Combined U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Irwin, Lara               98 Athletics Vi             4.48m  +0.0 
 
Women 35+ Long Jump Combined U18
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wright, Kathleen          77 Campbell Riv             4.18m  +0.0  2 
  2 Fossberg, Mette           51 Victoria Spe             2.99m  -0.9  1 
  3 Davison, Che              63 Unattached               2.85m  +0.0  2 
 
Women 16-17 Triple Jump Combined U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dickinson, Makayla        02 Athletics Vi            11.20m   0.4 
  2 Paugh, Madison            03 Nanaimo & DI            10.57m   0.7 
  3 Mitchell, Makayla         02 Nanaimo & DI             9.51m   1.3 
  4 Carson, Sarah             03 Cowichan Val             9.27m  +0.0 
 
Women 18-19 Triple Jump Combined U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dutchak, Rebecca          01 Athletics Vi            11.28m  +0.0 
  2 Austin, Gabrielle         01 Cowichan Val             9.60m   1.3 
 
Women 20-34 Triple Jump Combined U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Irwin, Lara               98 Athletics Vi             9.61m   1.3 
 
Women 16-17 Shot Put 3 kg U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ayers, Vanessa            02 Les Vaillant            14.07m  
  2 Bhandal, Jasmin           03 Kajaks Track            11.64m  
  3 Martin, Gina              03 Cowichan Val             8.37m  
  4 Morrison, Katherine       02 Unattached               8.35m  
  5 Morfitt, Chantal          03 Comox Valley             7.93m  
  6 Dailey, Victoria          03 Cowichan Val             7.69m  
 
Women 16-17 Discus Throw 1 kg U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ayers, Vanessa            02 Les Vaillant            38.07m  
  2 Bhandal, Jasmin           03 Kajaks Track            30.98m  
  3 Dailey, Victoria          03 Cowichan Val            17.64m  
  4 Martin, Gina              03 Cowichan Val            14.48m  
 
Women 16-17 Hammer Throw Combined U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bhandal, Jasmin           03 Kajaks Track            39.88m   2 
  2 Morfitt, Chantal          03 Comox Valley            38.03m   2 
  3 Morrison, Katherine       02 Unattached              30.62m   2 
  4 Dailey, Victoria          03 Cowichan Val            27.32m   2 
 -- Martin, Gina              03 Cowichan Val                ND   1 
 
Women 16-17 Hammer Throw 3 kg U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bhandal, Jasmin           03 Kajaks Track            39.88m  
  2 Morfitt, Chantal          03 Comox Valley            38.03m  
  3 Morrison, Katherine       02 Unattached              30.62m  
  4 Dailey, Victoria          03 Cowichan Val            27.32m  
 
Women 18-19 Hammer Throw Combined U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Price-Roberts, Phoebe     01 Kamloops Tra            52.96m   2 
  2 Shafonsky, Marika         01 Athletics Vi            34.52m   2 
 
Women 20-34 Hammer Throw Combined U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Vandervliet, Megann       85 Unattached              61.03m   2 
 
Women 35+ Hammer Throw Combined U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hengstler, Julia          67 Cowichan Val            31.24m   2 
  2 Jones, Terri              57 Comox Valley            22.40m   1 
  3 Hendrie, Nola             55 Nanaimo & DI            16.82m   2 
  4 Essex, Joyce              56 Greyhounds M            15.61m   1 
  5 Morfitt, Peggy            37 Peninsula TR            13.43m   2 
 
Women 16-17 Javelin Throw 500 g U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Makayla         02 Nanaimo & DI            31.83m  
  2 Paugh, Madison            03 Nanaimo & DI            31.73m  
  3 Dailey, Victoria          03 Cowichan Val            22.63m  
  4 Morfitt, Chantal          03 Comox Valley            19.56m  
 
Women 16-17 5000 Meter Race Walk U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cardle, Cassidy           02 Unattached            25:38.98  
 
Women 18-19 High Jump U20
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Dutchak, Rebecca          01 Athletics Vi                NH  
 
Women 18-19 Long Jump U20
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dutchak, Rebecca          01 Athletics Vi             5.41m  +0.0 
  2 Austin, Gabrielle         01 Cowichan Val             4.18m  +0.0 
 
Women 18-19 Hammer Throw 4 kg U20
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Price-Roberts, Phoebe     01 Kamloops Tra            52.96m  
  2 Shafonsky, Marika         01 Athletics Vi            34.52m  
 
Women 18-19 Javelin Throw 600 g U20
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shafonsky, Marika         01 Athletics Vi            37.92m  
  2 Nguyen, Jessica           00 Athletics Vi            32.61m  
 
Women 20-90 100 Meter Dash T54 WC Wheelchair Senior
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Houldin, Navarra          99 Athletics Vi             27.15  -1.0 
 
Women 9-90 400 Meter Dash T54  WC Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Houldin, Navarra          99 Athletics Vi           1:42.87  
 
Women 9-90 800 Meter Run T54  WC Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Houldin, Navarra          99 Athletics Vi           3:50.38  
 
Women 20-34 High Jump Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kimoto, Emma              91 Kajaks Track             1.77m  
  2 Irwin, Lara               98 Athletics Vi             1.45m  
 
Women 20-34 Long Jump Senior
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Irwin, Lara               98 Athletics Vi             4.48m  +0.0 
 
Women 20-34 Discus Throw 1 kg Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Esser, Agnes              95 Unattached              58.69m  
 
Women 20-90 Discus Throw F57 WC 1kg Wheelchair Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brockway, Jessye          93 WC Race Series S        17.58m  
 
Women 20-34 Hammer Throw 4 kg Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vandervliet, Megann       85 Unattached              61.03m  
 
Women 35+ 100 Meter Dash Master
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Van Den Bulk, Jeannette   77 Athletics Vi             14.50   0.5 
  2 Wright, Kathleen          77 Campbell Riv             15.01   0.5 
  3 Thibodeau, Melina         71 Unattached               15.13   0.5 
  4 Hoffman, Stefanie         78 Campbell Riv             16.09   0.5 
  5 Bonin, Denise             56 Nanaimo & DI             16.60   0.5 
  6 Fossberg, Mette           51 Victoria Spe             19.14   0.5 
  7 Davison, Che              63 Unattached               19.35   0.5 
 
Women 35+ 200 Meter Dash Master
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thibodeau, Melina         71 Unattached               30.55   2.1 
  2 Bonin, Denise             56 Nanaimo & DI             35.47   2.1 
 
Women 40-99 80 Meter Hurdles Master
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Van Den Bulk, Jeannette   77 Athletics Vi             14.36   2.0 
 
Women 40-44 Long Jump Master
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wright, Kathleen          77 Campbell Riv             4.18m  +0.0 
 
Women 55-59 Long Jump Master
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Davison, Che              63 Unattached               2.85m  +0.0 
 
Women 65-69 Long Jump Master
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Fossberg, Mette           51 Victoria Spe             2.99m  -0.9 
 
Women 40-44 Shot Put 4 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Kathleen          77 Campbell Riv             7.96m  
  2 Hoffman, Stefanie         78 Campbell Riv             6.69m  
 
Women 50-54 Shot Put 3 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hengstler, Julia          67 Cowichan Val             9.88m  
 
Women 55-59 Shot Put 3 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davison, Che              63 Unattached               7.54m  
 
Women 60-64 Shot Put 3 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Terri              57 Comox Valley             8.71m  
  2 Hendrie, Nola             55 Nanaimo & DI             5.96m  
  3 Essex, Joyce              56 Greyhounds M             5.29m  
 
Women 40-44 Discus Throw 1 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoffman, Stefanie         78 Campbell Riv            20.57m  
 
Women 50-54 Discus Throw 1 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hengstler, Julia          67 Cowichan Val            26.40m  
 
Women 60-64 Discus Throw 1 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Terri              57 Comox Valley            18.94m  
  2 Hendrie, Nola             55 Nanaimo & DI            15.04m  
 
Women 70-74 Discus Throw 1 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morfitt, Peggy            37 Peninsula TR             6.24m  
 
Women 50-54 Hammer Throw 3 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hengstler, Julia          67 Cowichan Val            31.24m  
 
Women 60-64 Hammer Throw 3 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Terri              57 Comox Valley            22.40m  
  2 Hendrie, Nola             55 Nanaimo & DI            16.82m  
  3 Essex, Joyce              56 Greyhounds M            15.61m  
 
Women 80-84 Hammer Throw 2 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morfitt, Peggy            37 Peninsula TR            13.43m  
 
Women 40-44 Javelin Throw 600 g Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoffman, Stefanie         78 Campbell Riv            19.86m  
 
Women 55-59 Javelin Throw 500 g Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davison, Che              63 Unattached              17.50m  
 
Women 60-64 Javelin Throw 500 g Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Terri              57 Comox Valley            23.56m  
 
Boys 9 1000 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McArthur, Max             10 Athletics Vi           3:37.40  
 
Boys 10 1000 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Spencer, Joshua           09 Oceanside TR           3:33.31  
  2 Smith, Nolan              09 Nanaimo & DI           3:48.94  
  3 Holmgren, Emilian         09 Peninsula TR           3:51.39  
 -- Schaddelee, Theo          09 Athletics Vi               DNF  
 
Boys 13 2000 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Emery, Matias             06 Athletics Vi           7:04.24  
  2 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI           7:18.48  
 
Boys 14-15 2000 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moore, Mateo              04 Nanaimo & DI           7:00.66  
  2 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI           7:19.55  
 
Boys 9 Year Olds 60 Meter Dash JD 9
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Beamish, Conor            10 Athletics Vi             10.89   NWI 
  2 Elliott, Cooper           10 Athletics Vi             11.11   NWI 
  3 Misener, Hunter           10 Campbell Riv             12.31   NWI 
  4 Weir, Jacob               10 Cowichan Val             12.57   NWI 
 
Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash JD 9
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Beamish, Conor            10 Athletics Vi             16.98   NWI 
  2 Seel, Levi                10 Athletics Vi             17.05   NWI 
  3 Work, Jay                 10 Cowichan Val             18.50   NWI 
  4 Lazenby, Robert           10 Cowichan Val             19.09   NWI 
  5 Misener, Hunter           10 Campbell Riv             19.71   NWI 
  6 Weir, Jacob               10 Cowichan Val             20.30   NWI 
 
Boys 9 Year Olds 600 Meter Run JD 9
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Krieger, Grayson          10 Peninsula TR           2:15.69  
  2 Stoffelsma, Evan          10 Peninsula TR           2:16.11  
 
Boys 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 21" JD 9
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McArthur, Max             10 Athletics Vi             13.18   NWI 
  2 Stoffelsma, Evan          10 Peninsula TR             13.24   NWI 
  3 Seel, Levi                10 Athletics Vi             14.05   NWI 
  4 Misener, Hunter           10 Campbell Riv             14.75   NWI 
  5 Work, Jay                 10 Cowichan Val             14.86   NWI 
  6 Weir, Jacob               10 Cowichan Val             16.52   NWI 
 
Boys 9 Year Olds High Jump JD 9
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stoffelsma, Evan          10 Peninsula TR             1.00m  
  2 Work, Jay                 10 Cowichan Val             0.85m  
 -- McArthur, Max             10 Athletics Vi                NH  
 -- Weir, Jacob               10 Cowichan Val                NH  
 
Boys 9 Year Olds Long Jump JD 9
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McArthur, Max             10 Athletics Vi             2.80m   NWI 
  2 Misener, Hunter           10 Campbell Riv             2.67m   NWI 
  3 Elliott, Cooper           10 Athletics Vi             2.64m   NWI 
  4 Work, Jay                 10 Cowichan Val             2.35m   NWI 
  5 Weir, Jacob               10 Cowichan Val             2.26m   NWI 
  6 Lazenby, Robert           10 Cowichan Val             2.22m   NWI 
 
Boys 9 Year Olds Shot Put 2 kg JD 9
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Seel, Levi                10 Athletics Vi             5.43m  
  2 Krieger, Grayson          10 Peninsula TR             4.21m  
  3 Work, Jay                 10 Cowichan Val             4.15m  
  4 Weir, Jacob               10 Cowichan Val             3.43m  
  5 Lazenby, Robert           10 Cowichan Val             3.40m  
  6 Stoffelsma, Evan          10 Peninsula TR             3.21m  
 
Boys 9 Year Olds 800 Meter Race Walk JD 9
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Work, Jay                 10 Cowichan Val           6:45.76  
 
Boys 10 Year Olds 60 Meter Dash JD 10
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Spencer, Joshua           09 Oceanside TR              9.60   NWI 
  2 Hopkins, Torsten          09 Peninsula TR             10.08   NWI 
  3 Grange, Liam              09 Athletics Vi             10.25   NWI 
  4 Martin, Mason             09 Cowichan Val             10.41   NWI 
  5 Clements, Edwin           09 Campbell Riv             10.44   NWI 
  6 Dickinson, Aidan          09 Athletics Vi             10.46   NWI 
  7 Sam, Hunter               09 Nanaimo & DI             10.73   NWI 
 
Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash JD 10
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Martin, Blake             09 Athletics Vi             14.82   NWI  2 
  2 Spencer, Joshua           09 Oceanside TR             15.12   NWI  2 
  3 Hopkins, Torsten          09 Peninsula TR             15.97   NWI  2 
  4 Grange, Liam              09 Athletics Vi             16.00   NWI  2 
  5 Schaddelee, Theo          09 Athletics Vi             16.16   NWI  1 
  6 Martin, Mason             09 Cowichan Val             16.57   NWI  1 
  6 Clements, Edwin           09 Campbell Riv             16.57   NWI  2 
  8 Dickinson, Aidan          09 Athletics Vi             16.72   NWI  1 
  9 Holmgren, Emilian         09 Peninsula TR             17.40   NWI  1 
 10 Sam, Hunter               09 Nanaimo & DI             17.56   NWI  1 
 
Boys 10 Year Olds 600 Meter Run JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Blake             09 Athletics Vi           2:00.89  
  2 Schaddelee, Theo          09 Athletics Vi           2:08.03  
  3 Sam, Hunter               09 Nanaimo & DI           2:13.19  
  4 Miller, Silas             09 Cowichan Val           2:20.02  
  5 Warn, Kaiden              09 Nanaimo & DI           2:22.59  
 
Boys 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 24" JD 10
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hopkins, Torsten          09 Peninsula TR             12.91   NWI  1 
  2 Sam, Hunter               09 Nanaimo & DI             12.94   NWI  2 
  3 Grange, Liam              09 Athletics Vi             13.42   NWI  1 
  4 Martin, Mason             09 Cowichan Val             13.51   NWI  1 
  5 Dickinson, Aidan          09 Athletics Vi             13.57   NWI  2 
  6 Miller, Silas             09 Cowichan Val             13.94   NWI  2 
  7 Tuck, Fraser              09 Peninsula TR             14.75   NWI  1 
  8 Warn, Kaiden              09 Nanaimo & DI             15.04   NWI  1 
 
Boys 10 Year Olds High Jump JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hopkins, Torsten          09 Peninsula TR             1.10m  
  2 Grange, Liam              09 Athletics Vi             1.05m  
  3 Martin, Mason             09 Cowichan Val             1.00m  
  4 Irvine, Nathan            09 Cowichan Val             0.95m  
 -- Vetrone, Lucas            09 Athletics Vi                NH  
 
Boys 10 Year Olds Long Jump JD 10
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Grange, Liam              09 Athletics Vi             3.26m   NWI 
  2 Spencer, Joshua           09 Oceanside TR             3.23m   NWI 
  3 Schaddelee, Theo          09 Athletics Vi             3.19m   NWI 
  4 Martin, Mason             09 Cowichan Val             3.08m   NWI 
  5 Clements, Edwin           09 Campbell Riv             2.80m   NWI 
  5 Dickinson, Aidan          09 Athletics Vi             2.80m   NWI 
  7 Irvine, Nathan            09 Cowichan Val             2.70m   NWI 
  8 Warn, Kaiden              09 Nanaimo & DI             2.32m   NWI 
  9 Fenton, Michael           09 Cowichan Val             2.27m   NWI 
 
Boys 10 Year Olds Shot Put 2 kg JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Miller, Silas             09 Cowichan Val             5.93m  
  2 Paugh, Tyson              09 Nanaimo & DI             5.87m  
  3 Schaddelee, Theo          09 Athletics Vi             5.47m  
  4 Tuck, Fraser              09 Peninsula TR             5.43m  
  5 Irvine, Nathan            09 Cowichan Val             5.17m  
  6 Grange, Liam              09 Athletics Vi             4.75m  
  7 Dickinson, Aidan          09 Athletics Vi             4.20m  
  8 Vetrone, Lucas            09 Athletics Vi             3.96m  
 
Boys 10 Year Olds Discus Throw 750 g JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Irvine, Nathan            09 Cowichan Val            12.24m  
  2 Smith, Nolan              09 Nanaimo & DI            11.67m  
  3 Paugh, Tyson              09 Nanaimo & DI            11.58m  
  4 Grange, Liam              09 Athletics Vi            10.75m  
  5 Hopkins, Torsten          09 Peninsula TR            10.58m  
  6 Clements, Edwin           09 Campbell Riv             8.85m  
 
Boys 10 Year Olds Javelin Throw 400 g JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Blake             09 Athletics Vi            16.37m  
  2 Smith, Nolan              09 Nanaimo & DI            16.33m  
  3 Grange, Liam              09 Athletics Vi            12.83m  
  4 Clements, Edwin           09 Campbell Riv            12.58m  
  5 Irvine, Nathan            09 Cowichan Val            11.75m  
  6 Martin, Mason             09 Cowichan Val            11.27m  
  7 Paugh, Tyson              09 Nanaimo & DI            11.25m  
  8 Fenton, Michael           09 Cowichan Val            10.54m  
 -- Warn, Kaiden              09 Nanaimo & DI                ND  
 
Boys 10 Year Olds 800 Meter Race Walk JD 10
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Blake             09 Athletics Vi           5:14.98  
 -- Vetrone, Lucas            09 Athletics Vi                DQ  
 
Boys 11 Year Olds 60 Meter Dash JD 11
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Breton, Cash              08 Athletics Vi              9.16   NWI  2 
  2 Lee, Jason                08 Campbell Riv              9.25   NWI  1 
  3 Kanary, Jonah             08 Comox Valley              9.52   NWI  1 
  4 Servos, Tyson             08 Comox Valley              9.57   NWI  2 
  5 Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi              9.71   NWI  2 
  6 Minka, Stefan             08 Cowichan Val             10.22   NWI  2 
  7 Bannister, Matthias       08 Nanaimo & DI             10.23   NWI  1 
 
Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash JD 11
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dezall, Venice            08 Athletics Vi             14.33   NWI  2 
  2 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val             14.34   NWI  1 
  3 Breton, Cash              08 Athletics Vi             14.46   NWI  1 
  4 Esleyer, Gavin            08 Nanaimo & DI             14.59   NWI  2 
  5 Servos, Tyson             08 Comox Valley             15.09   NWI  2 
  6 Kanary, Jonah             08 Comox Valley             15.19   NWI  2 
  7 Lee, Jason                08 Campbell Riv             15.22   NWI  1 
  8 Finstad, Brody            08 Nanaimo & DI             15.71   NWI  2 
  9 Munro, Chad               08 Cowichan Val             15.87   NWI  2 
 10 Potosnak, Otto            08 Athletics Vi             16.02   NWI  1 
 11 Minka, Stefan             08 Cowichan Val             16.39   NWI  1 
 
Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash JD 11
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val             29.87   NWI  1 
  2 Dezall, Venice            08 Athletics Vi             30.90   NWI  2 
  3 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val             31.55   NWI  2 
  4 Lee, Jason                08 Campbell Riv             31.80   NWI  2 
  5 Servos, Tyson             08 Comox Valley             32.80   NWI  2 
  6 Laperriere, Zachary       08 Athletics Vi             33.50   NWI  1 
  7 Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi             34.52   NWI  1 
  8 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI             34.84   NWI  1 
  9 Wetzel-Eden, Ryley        08 Cowichan Val             34.91   NWI  2 
 
Boys 11 Year Olds 600 Meter Run JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val           1:48.52  
  2 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val           1:57.20  
  3 Laperriere, Zachary       08 Athletics Vi           2:00.45  
  4 Franey, Egan              08 Peninsula TR           2:05.69  
  5 Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi           2:08.26  
  6 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI           2:09.12  
  7 Finstad, Brody            08 Nanaimo & DI           2:09.72  
  8 Hooker, Jack              08 Athletics Vi           2:15.73  
 
Boys 11 Year Olds 1000 Meter Run JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val           3:16.13  
  2 Esleyer, Gavin            08 Nanaimo & DI           3:37.74  
  3 Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi           3:47.36  
  4 Franey, Egan              08 Peninsula TR           3:48.77  
  5 Munro, Chad               08 Cowichan Val           3:49.65  
  6 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI           3:50.40  
  7 Hooker, Jack              08 Athletics Vi           3:51.53  
  8 Park, Brody               08 Nanaimo & DI           3:52.20  
  9 Potosnak, Otto            08 Athletics Vi           3:53.46  
 
Boys 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 24" JD 11
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val             11.02   NWI 
  2 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val             11.46   NWI 
  3 Lee, Jason                08 Campbell Riv             11.95   NWI 
  4 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI             12.52   NWI 
  5 Wetzel-Eden, Ryley        08 Cowichan Val             12.94   NWI 
 
Boys 11 Year Olds High Jump JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val             1.25m  
  2 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val             1.25m  
  3 Servos, Tyson             08 Comox Valley             1.00m  
 -- Wetzel-Eden, Ryley        08 Cowichan Val                NH  
 
Boys 11 Year Olds Long Jump JD 11
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val             3.95m   NWI 
  2 Lee, Jason                08 Campbell Riv             3.65m   NWI 
  3 Kruger, Rudolf            08 Cowichan Val             3.62m   NWI 
  4 Franey, Egan              08 Peninsula TR             3.51m   NWI 
  5 Munro, Chad               08 Cowichan Val             3.37m   NWI 
  6 Kanary, Jonah             08 Comox Valley             3.23m   NWI 
  7 Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi             3.17m   NWI 
  8 Esleyer, Gavin            08 Nanaimo & DI             3.10m   NWI 
  9 Hooker, Jack              08 Athletics Vi             3.09m   NWI 
 10 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI             2.90m   NWI 
 11 Park, Brody               08 Nanaimo & DI             2.78m   NWI 
 12 Potosnak, Otto            08 Athletics Vi             2.66m   NWI 
 12 Minka, Stefan             08 Cowichan Val             2.66m   NWI 
 14 Bannister, Matthias       08 Nanaimo & DI             2.64m   NWI 
 15 Finstad, Brody            08 Nanaimo & DI             2.57m   NWI 
 
Boys 11 Year Olds Shot Put 2 kg JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val             8.62m  
  2 Laperriere, Zachary       08 Athletics Vi             6.55m  
  3 Kanary, Jonah             08 Comox Valley             6.46m  
  4 Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi             6.16m  
  5 Servos, Tyson             08 Comox Valley             5.45m  
  6 Hooker, Jack              08 Athletics Vi             4.67m  
 
Boys 11 Year Olds Discus Throw 750 g JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Franey, Egan              08 Peninsula TR            14.69m  
  2 Park, Brody               08 Nanaimo & DI            14.05m  
  3 Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi            13.87m  
  4 Lee, Jason                08 Campbell Riv            12.40m  
  5 Myint, Christian          08 Nanaimo & DI            10.20m  
  6 Hooker, Jack              08 Athletics Vi             8.38m  
 
Boys 11 Year Olds Javelin Throw 400 g JD 11
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lenarcic, Jackson         08 Cowichan Val            26.17m  
  2 Servos, Tyson             08 Comox Valley            21.66m  
  3 Franey, Egan              08 Peninsula TR            21.33m  
  4 Breton, Cash              08 Athletics Vi            19.19m  
  5 Park, Brody               08 Nanaimo & DI            16.71m  
  6 Laperriere, Zachary       08 Athletics Vi            14.61m  
  7 Finstad, Brody            08 Nanaimo & DI            13.88m  
  8 Lee, Jason                08 Campbell Riv            11.97m  
  9 Esleyer, Gavin            08 Nanaimo & DI            10.55m  
 -- Michaels-Van Zandwij, Ka  08 Athletics Vi                ND  
 -- Potosnak, Otto            08 Athletics Vi                ND  
 
Boys 12 Year Olds 100 Meter Dash JD 12
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv             13.97   NWI 
  2 Harvey, Emerson           07 Nanaimo & DI             14.47   NWI 
  3 Trousil, Rowan            07 Athletics Vi             14.98   NWI 
  4 Arslan, Daveed            07 Athletics Vi             15.28   NWI 
  5 Hosler, Elliot            07 Nanaimo & DI             15.44   NWI 
  6 Bigotte-Bruhn, Lief       07 Cowichan Val             16.13   NWI 
  7 Dhawan, Sameer            07 Athletics Vi             16.41   NWI 
  8 Schandl, Ethan            07 Peninsula TR             17.81   NWI 
 
Boys 12 Year Olds 200 Meter Dash JD 12
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv             28.94   NWI 
  2 Trousil, Rowan            07 Athletics Vi             31.33   NWI 
  3 Dhawan, Sameer            07 Athletics Vi             34.86   NWI 
  4 Schandl, Ethan            07 Peninsula TR             43.58   NWI 
 
Boys 12 Year Olds 300 Meter Dash JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv             46.47  
  2 O'Hara, Niall             07 Nanaimo & DI             52.80  
  3 Hosler, Elliot            07 Nanaimo & DI             53.62  
  4 Bigotte-Bruhn, Lief       07 Cowichan Val             55.66  
 
Boys 12 Year Olds 800 Meter Run JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anaka, Austin             07 Nanaimo & DI           2:54.12  
 
Boys 12 Year Olds 1200 Meter Run JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Hara, Niall             07 Nanaimo & DI           4:14.54  
  2 Anaka, Austin             07 Nanaimo & DI           4:22.10  
 
Boys 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 27" JD 12
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Harvey, Emerson           07 Nanaimo & DI             15.14   NWI 
  2 Hosler, Elliot            07 Nanaimo & DI             15.92   NWI 
 
Boys 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 x 24" JD 12
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Harvey, Emerson           07 Nanaimo & DI             34.05   NWI 
  2 O'Hara, Niall             07 Nanaimo & DI             36.03   NWI 
 
Boys 12 Year Olds High Jump JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harvey, Emerson           07 Nanaimo & DI             1.30m  
  2 Hosler, Elliot            07 Nanaimo & DI             1.25m  
  2 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv             1.25m  
  4 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI             1.20m  
  5 Trousil, Rowan            07 Athletics Vi             1.10m  
  5 Anaka, Austin             07 Nanaimo & DI             1.10m  
 -- Bigotte-Bruhn, Lief       07 Cowichan Val                NH  
 
Boys 12 Year Olds Long Jump JD 12
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Trousil, Rowan            07 Athletics Vi             3.72m   NWI 
  2 Harvey, Emerson           07 Nanaimo & DI             3.68m   NWI 
  3 Hosler, Elliot            07 Nanaimo & DI             3.55m   NWI 
 
Boys 12 Year Olds Shot Put 3 kg JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv             8.98m  
  2 Harvey, Emerson           07 Nanaimo & DI             6.65m  
 
Boys 12 Year Olds Discus Throw 1 kg JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harvey, Emerson           07 Nanaimo & DI            19.33m  
  2 Lofstrom, Ryan            07 Campbell Riv            17.98m  
  3 Hosler, Elliot            07 Nanaimo & DI            16.22m  
  4 O'Hara, Niall             07 Nanaimo & DI            14.78m  
  5 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI            11.99m  
  6 Schandl, Ethan            07 Peninsula TR            10.80m  
 
Boys 12 Year Olds Hammer Throw 3 kg JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI            15.41m  
 
Boys 12 Year Olds Javelin Throw 500 g JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hosler, Elliot            07 Nanaimo & DI            19.70m  
  2 Shurniak, Hunter          07 Nanaimo & DI            18.03m  
  3 Anaka, Austin             07 Nanaimo & DI            13.31m  
  4 Trousil, Rowan            07 Athletics Vi            11.98m  
  5 Schandl, Ethan            07 Peninsula TR            10.48m  
 
Boys 12 Year Olds 800 Meter Race Walk JD 12
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harvey, Emerson           07 Nanaimo & DI           5:19.86  
 
Boys 13 Year Olds 100 Meter Dash JD 13
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Servos, Justin            06 Comox Valley             12.87   1.4 
  2 Wright, Logan             06 Campbell Riv             13.15   1.4 
  3 McKenzie-Kissinger, Oliv  06 Cowichan Val             14.13   1.4 
  4 Graf, Crosby              06 Cowichan Val             14.22   1.4 
  5 Merwin, Rhys              06 Campbell Riv             15.50   1.4 
  6 Martin, Nolan             06 Cowichan Val             16.48   1.4 
 
Boys 13 Year Olds 200 Meter Dash JD 13
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Servos, Justin            06 Comox Valley             26.44   3.1 
  2 Merwin, Rhys              06 Campbell Riv             32.31   3.1 
 
Boys 13 Year Olds 300 Meter Dash JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McKenzie-Kissinger, Oliv  06 Cowichan Val             46.65  
 
Boys 13 Year Olds 800 Meter Run JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Emery, Matias             06 Athletics Vi           2:35.36  
  2 McKenzie-Kissinger, Oliv  06 Cowichan Val           2:46.48  
  3 Harder, Elias             06 Athletics Vi           2:57.30  
 
Boys 13 Year Olds 1200 Meter Run JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI           4:04.42  
  2 Serowka, Theo             06 Unattached             4:12.79  
  3 Harder, Elias             06 Athletics Vi           4:36.24  
 
Boys 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 30" JD 13
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Emery, Matias             06 Athletics Vi             14.34   NWI 
  2 Sterk, Sam                06 Comox Valley             15.04   NWI 
  3 Dutchak, Callum           06 Athletics Vi             16.72   NWI 
 
Boys 13 Year Olds High Jump JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dutchak, Callum           06 Athletics Vi             1.35m  
 -- Martin, Nolan             06 Cowichan Val                NH  
 
Boys 13 Year Olds Long Jump JD 13
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Servos, Justin            06 Comox Valley             4.74m   NWI 
  2 Wright, Logan             06 Campbell Riv             4.44m   NWI 
  3 Dutchak, Callum           06 Athletics Vi             3.96m   NWI 
  4 McKenzie-Kissinger, Oliv  06 Cowichan Val             3.90m   NWI 
  5 Merwin, Rhys              06 Campbell Riv             3.79m   NWI 
  6 Irvine, Aj                06 Cowichan Val             3.56m   NWI 
  7 Martin, Nolan             06 Cowichan Val             3.38m   NWI 
 
Boys 13 Year Olds Triple Jump JD 13
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI             9.13m   NWI 
 
Boys 13 Year Olds Shot Put 3 kg JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Servos, Justin            06 Comox Valley            10.68m  
  2 Wright, Logan             06 Campbell Riv             9.97m  
  3 Irvine, Aj                06 Cowichan Val             8.05m  
  4 Merwin, Rhys              06 Campbell Riv             7.64m  
  5 Martin, Nolan             06 Cowichan Val             5.74m  
 
Boys 13 Year Olds Discus Throw 1 kg JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Irvine, Aj                06 Cowichan Val            22.33m  
  2 Shurniak, Kynan           06 Nanaimo & DI            18.05m  
  3 Martin, Nolan             06 Cowichan Val            13.87m  
 -- Cizeron, Gray             06 Cowichan Val                ND  
 
Boys 13 Year Olds Hammer Throw 3 kg JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McKenzie-Kissinger, Oliv  06 Cowichan Val            12.84m  
  2 Cizeron, Gray             06 Cowichan Val            10.60m  
 
Boys 13 Year Olds Javelin Throw 500 g JD 13
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Servos, Justin            06 Comox Valley            26.39m  
  2 Irvine, Aj                06 Cowichan Val            16.22m  
  3 Martin, Nolan             06 Cowichan Val            15.08m  
 -- Harder, Elias             06 Athletics Vi                ND  
 
Boys 14-15 100 Meter Dash U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schandl, Aiden            04 Victoria Spe             11.71   1.1 
  2 Paris, Nate               04 Nanaimo & DI             11.76   1.1 
  3 Henry, Stirling           04 Nanaimo & DI             11.90   1.1 
  4 Moonsamy, Krescyn         05 Nanaimo & DI             11.93   1.1 
  5 Valdez, Finn              05 Nanaimo & DI             12.57   1.1 
  6 Duley, Logan              05 Kajaks Track             12.93   1.1 
  7 Ward, Kai                 05 Athletics Vi             13.40   1.1 
  8 Parker, Haden             05 Comox Valley             14.46   1.1 
 
Boys 14-15 200 Meter Dash U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schandl, Aiden            04 Victoria Spe             23.72   2.5 
  2 Henry, Stirling           04 Nanaimo & DI             24.30   2.5 
  3 Moonsamy, Krescyn         05 Nanaimo & DI             24.33   2.5 
  4 Pothier, Eden             05 Nanaimo & DI             27.97   2.5 
  5 Watson, Cody              05 Nanaimo & DI             30.94   2.5 
 
Boys 14-15 300 Meter Dash U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schandl, Aiden            04 Victoria Spe             37.35  
  2 Tansky, Ethan             04 Comox Valley             39.53  
  3 Watson, Jayden            04 Nanaimo & DI             40.66  
  4 Putz, Jake                04 Nanaimo & DI             42.43  
 
Boys 14-15 800 Meter Run U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Watson, Jayden            04 Nanaimo & DI           2:10.58  
  2 Putz, Jake                04 Nanaimo & DI           2:11.25  
  3 Paris, Nate               04 Nanaimo & DI           2:19.25  
  4 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI           2:35.56  
  5 Krusekopf, Nikolas        05 Athletics Vi           2:35.66  
  6 Doehler, Jack             05 Cowichan Val           2:38.38  
  7 Dailey, Graeme            04 Cowichan Val           2:47.08  
 
Boys 14-15 1200 Meter Run U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Watson, Jayden            04 Nanaimo & DI           3:33.99  
  2 Moore, Mateo              04 Nanaimo & DI           3:56.85  
  3 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI           4:06.46  
 
Boys 14-15 100 Meter Hurdles 10 x 33" U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Paris, Nate               04 Nanaimo & DI             14.34   NWI 
  2 Luo, Yang                 04 Nanaimo & DI             14.87   NWI 
  3 Scherk, Michael           05 NorWesters T             16.22   NWI 
  4 Ward, Kai                 05 Athletics Vi             19.82   NWI 
  5 Mayer, Evan               05 Cowichan Val             20.07   NWI 
 
Boys 14-15 300 Meter Hurdles 5 x 30" U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tansky, Ethan             04 Comox Valley             45.14  
 
Boys 14-15 1500 Meter Steeplechase 30" NO WATER U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Putz, Jake                04 Nanaimo & DI           4:42.76  
  2 Croome, Zachary           05 Nanaimo & DI           5:35.96  
  3 Krusekopf, Nikolas        05 Athletics Vi           5:55.41  
 
Boys 14-15 High Jump U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Paris, Nate               04 Nanaimo & DI             1.60m  
  2 Tuura, Levi               05 Royal City T             1.55m  
  3 Parker, Haden             05 Comox Valley             1.30m  
 
Boys 14-15 Long Jump U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Paris, Nate               04 Nanaimo & DI             5.90m  -1.0 
  2 Luo, Yang                 04 Nanaimo & DI             5.23m  -1.7 
  3 Moonsamy, Krescyn         05 Nanaimo & DI             5.07m  -0.4 
  4 Scherk, Michael           05 NorWesters T             4.81m  -0.3 
  5 Duley, Logan              05 Kajaks Track             4.77m  -0.3 
  6 Ward, Kai                 05 Athletics Vi             4.69m  +0.0 
  6 Pothier, Eden             05 Nanaimo & DI             4.69m  -1.4 
  8 Ivany, Tully              05 Nanaimo & DI             4.06m  -1.4 
  9 Doehler, Jack             05 Cowichan Val             3.86m  -1.9 
 10 Wedmann-Kent, Quinn       05 Cowichan Val             3.83m  -1.3 
 
Boys 14-15 Triple Jump U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gatensby, Sean            04 Victoria Spe            10.59m   NWI 
  2 Watson, Cody              05 Nanaimo & DI             8.60m   NWI 
  3 Mayer, Evan               05 Cowichan Val             8.52m   NWI 
  4 Krusekopf, Nikolas        05 Athletics Vi             8.47m   NWI 
 
Boys 14-15 Shot Put 4 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hengstler, Connor         05 Cowichan Val            12.75m  
  2 Andulajevic, Mason        04 Unattached              12.61m  
  3 Allan, Emmett             04 Comox Valley            11.42m  
  4 Tuura, Levi               05 Royal City T            10.61m  
 
Boys 14-15 Discus Throw 1 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andulajevic, Mason        04 Unattached              39.52m  
  2 Gatensby, Sean            04 Victoria Spe            32.90m  
  3 Hengstler, Connor         05 Cowichan Val            32.69m  
  4 Dailey, Graeme            04 Cowichan Val            25.08m  
  5 Doehler, Jack             05 Cowichan Val            24.24m  
  6 Parcher, Gill             05 Nanaimo & DI            23.74m  
  7 Mayer, Evan               05 Cowichan Val            22.66m  
  8 Wedmann-Kent, Quinn       05 Cowichan Val            20.34m  
  9 Ivany, Tully              05 Nanaimo & DI            19.58m  
 10 Bollinger, Robert         05 Nanaimo & DI            18.99m  
 
Boys 14-15 Hammer Throw 4 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andulajevic, Mason        04 Unattached              45.23m  
  2 Garcha, Rohtab            04 Kajaks Track            35.72m  
  3 Hengstler, Connor         05 Cowichan Val            23.05m  
  4 Wedmann-Kent, Quinn       05 Cowichan Val            18.93m  
  5 Mayer, Evan               05 Cowichan Val            18.32m  
  6 Ivany, Tully              05 Nanaimo & DI            17.80m  
  7 Watson, Cody              05 Nanaimo & DI            17.33m  
 
Boys 14-15 Javelin Throw 600 g U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Allan, Emmett             04 Comox Valley            38.33m  
  2 Andulajevic, Mason        04 Unattached              35.52m  
  3 Doehler, Jack             05 Cowichan Val            25.22m  
  4 Dailey, Graeme            04 Cowichan Val            24.32m  
  5 Parcher, Gill             05 Nanaimo & DI            22.12m  
 -- Lewis, Kaiden             05 Cowichan Val                ND  
 -- Schandl, Aiden            04 Victoria Spe                ND  
 
Men 20-34 100 Meter Dash Male Combine
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Eliopoulos, Anastas       99 Vancouver TH             11.10  -0.8 
  2 Johnson, David            99 Victoria Spe             12.01  -0.8 
  3 Kearney-McManus, Sean     97 Athletics Vi             12.36  -0.8 
  4 Keta, David               97 Unattached               12.49  -0.8 
 
Men 18-19 400 Meter Dash Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Runkel, Joel              00 Victoria Spe             55.40  
 
Men 20-34 400 Meter Dash Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Winkler, Matthew          88 Unattached               51.07  
  2 Kearney-McManus, Sean     97 Athletics Vi             53.08  
  3 Johnson, David            99 Victoria Spe             53.17  
 
Men 16+ 800 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Paul-Morris, Adam         92 Victoria Spe           1:54.20  
  2 Heisterman, Keaton        02 Nanaimo & DI           1:56.59  
  3 Paul-Morris, Andrew       96 Uvic Track C           1:57.39  
  4 Thibodeau, Matthew        99 Uvic Track C           1:59.36  
  5 Holmgren, Aaron           82 Peninsula TR           2:01.13  
  6 Rohel, Zachary            96 Uvic Track C           2:02.62  
  7 Urbanowicz, Cyrus         02 Nanaimo & DI           2:02.70  
  8 Haire, Samson             92 Unattached             2:15.19  
 
Men 16-17 1500 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Heisterman, Keaton        02 Nanaimo & DI           4:05.31  
 
Men 18-19 1500 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Barber, Michael           00 Prairie Inn                DNF  
 -- Langard, Cooper           01 Prairie Inn                DNF  
 
Men 20-34 1500 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Winkler, Matthew          88 Unattached             4:02.36  
  2 Lyesin, Vladyslav         99 Uvic Track C           4:05.78  
  3 Stanley, Liam             97 Prairie Inn            4:09.25  
  4 Haire, Samson             92 Unattached             4:44.97  
 
Men 35+ 1500 Meter Run Combined
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Holmgren, Aaron           82 Peninsula TR           4:06.44  
  2 Stewart, Mark             44 Greyhounds M           6:17.21  
 
Men 16-17 100 Meter Dash U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Greir, Josh               03 Nanaimo & DI             11.80   1.0 
  2 Ciarniello, Dean          02 Athletics Vi             12.04   1.0 
  3 Avar, Ozan                02 Nanaimo & DI             12.39   1.0 
  4 Foo, Syon                 03 Cowichan Val             12.63   1.0 
 
Men 16-17 200 Meter Dash U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Loughnane, Conor          02 Victoria Spe             23.54   2.0 
  2 Greir, Josh               03 Nanaimo & DI             24.06   2.0 
  3 McDowell, Evan            03 Victoria Spe             24.33   2.0 
  4 Urbanowicz, Cyrus         02 Nanaimo & DI             25.09   2.0 
  5 Avar, Ozan                02 Nanaimo & DI             25.72   2.0 
 
Men 16-17 400 Meter Dash U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Loughnane, Conor          02 Victoria Spe             51.37  
 
Men 16-17 110 Meter Hurdles 10 x 36" U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Munro-Kagan, Noah         02 Victoria Spe             17.43   0.8 
 
Men 16-17 400 Meter Hurdles 10 x 33" U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Flynn, Owen               02 Comox Valley           1:06.32  
 
Men 16-17 High Jump U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Else, Anthony             02 Cowichan Val             1.65m  
 
Men 16-17 Long Jump U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ciarniello, Dean          02 Athletics Vi             6.01m  -0.5 
  2 Munro-Kagan, Noah         02 Victoria Spe             5.88m  -0.7 
  3 Potts, Liam               03 Comox Valley             5.66m   0.3 
  4 Kettlewell, Ryan          02 Athletics Vi             5.51m  +0.0 
  5 Irish, Lauchlan           03 Athletics Vi             5.46m   0.2 
  6 Ng, Matthew               02 Victoria Spe             5.30m  -0.3 
  7 Avar, Ozan                02 Nanaimo & DI             4.14m   0.3 
 
Men 18-19 Long Jump Combined U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 MacKenzie, Bryce          00 Golden Ears              6.18m  +0.0 
  2 Furtado, Blake            01 Victoria Spe             6.00m  -0.6 
 
Men 20-34 Long Jump Combined U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brown, Denzel             98 Coquitlam CH             6.19m  -0.5 
 
Men 35+ Long Jump Combined U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thompson, Lynn            39 Unattached               3.05m  -0.3 
 
Men 16-17 Triple Jump Combined U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Irish, Lauchlan           03 Athletics Vi            12.79m  +0.0 
  2 Kettlewell, Ryan          02 Athletics Vi            12.07m  +0.0 
  3 Ng, Matthew               02 Victoria Spe            10.73m  -0.3 
 
Men 18-19 Triple Jump Combined U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hayashi, Yuki             00 Unattached O            13.11m  -0.3 
 
Men 35+ Triple Jump Combined U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thompson, Lynn            39 Unattached               7.10m   1.3 
 
Men 16-17 Shot Put 5 kg U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Else, Anthony             02 Cowichan Val            11.48m  
  2 Hengstler, Jameson        03 Cowichan Val            11.47m  
 
Men 16-17 Discus Throw 1.5 kg U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McDowell, Evan            03 Victoria Spe            40.54m  
 -- Ciarniello, Dean          02 Athletics Vi                ND  
 
Men 16-17 5000 Meter Race Walk U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Tyler             02 Ocean Athlet          23:19.74  
 
Men 18-19 200 Meter Dash U20
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stewart, Shane            01 Comox Valley             23.08   1.8 
 
Men 18-19 110 Meter Hurdles 10 x 39" U20
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stewart, Shane            01 Comox Valley             15.76   2.1 
 
Men 18-19 High Jump U20
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 MacKenzie, Bryce          00 Golden Ears              1.85m  
 
Men 18-19 Shot Put 6 kg U20
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bhandal, Iqam             01 Kajaks Track            12.39m  
 
Men 18-19 Discus Throw 1.75 kg U20
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bhandal, Iqam             01 Kajaks Track            36.40m  
 
Men 9-90 100 Meter Dash T54  WC Wheelchair Senior
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Partridge, Balraj         97 WC Race Series S         17.66  -1.0 
  2 Guerro, Paulo             98 WC Race Series S         22.96  -1.0 
 
Men 9-90 100 Meter Dash T34 WC Wheelchair Senior
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dewitt, Nathan            90 WC Race Series S         17.27  -1.0 
 
Men 20-34 200 Meter Dash Male Combine Senior
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Johnson, David            99 Victoria Spe             23.98   1.8 
  2 Winkler, Matthew          88 Unattached               24.08   1.8 
 
Men 9-90 200 Meter Dash T54  WC Senior
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Partridge, Balraj         97 WC Race Series S         30.71   2.4 
  2 Guerro, Paulo             98 WC Race Series S         41.16   2.4 
 
Men 9-90 200 Meter Dash T34 WC Wheelchair Senior
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dewitt, Nathan            90 WC Race Series S         31.44   2.4 
 
Men 35+ 200 Meter Dash Male Combine Senior
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cook, Nigel               76 Comox Valley             24.47   1.8 
  2 Freeman, Peter            52 Unattached               38.89   1.8 
 
Men 9-90 400 Meter Dash T34 WC Wheelchair Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dewitt, Nathan            90 WC Race Series S       1:03.54  
 
Men 9-90 400 Meter Dash T54  WC Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Partridge, Balraj         97 WC Race Series S       1:00.25  
  2 Guerro, Paulo             98 WC Race Series S       1:26.64  
 
Men 9-90 800 Meter Run T54  WC Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Partridge, Balraj         97 WC Race Series S       2:11.50  
  2 Guerro, Paulo             98 WC Race Series S       3:08.29  
 
Men 9-90 800 Meter Run T34 WC Wheelchair Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dewitt, Nathan            90 WC Race Series S       2:20.63  
 
Men 9-90 1500 Meter Run T54  WC Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Partridge, Balraj         97 WC Race Series S       4:16.55  
  2 Guerro, Paulo             98 WC Race Series S       6:20.42  
 
Men 9-90 1500 Meter Run T34  WC Wheelchair Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dewitt, Nathan            90 WC Race Series S       4:24.71  
 
Men 20-34 110 Meter Hurdles 10 x 42" Senior
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Eliopoulos, Anastas       99 Vancouver TH             14.58   1.9 
  2 Cheung, Jackson           96 Kajaks Track             14.65   1.9 
 
Men 20-34 High Jump Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chatten, Eric             97 Kajaks Track             2.00m  
 
Men 20-90 Shot Put F55 WC Wheelchair Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yuen, Daryl               89 WC Race Series S         5.30m  
 
Men 20-90 Discus Throw F55 WC Wheelchair Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yuen, Daryl               89 WC Race Series S        17.05m  
 
Men 18-19 Hammer Throw Combined Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bhandal, Iqam             01 Kajaks Track            51.40m  
 
Men 20-34 Hammer Throw Combined Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Willett, Sam              97 Athletics Vi            63.58m  
  2 Gondara, Vikramjit        99 Valley Royal            59.51m  
  3 Stewart, Daniel           95 Unattached              45.57m  
 
Men 35+ Hammer Throw Combined Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Essex, Alan               51 Greyhounds M            31.01m  
  2 East, Les                 39 Peninsula TR            26.63m  
 
Men 16-17 Javelin Throw Combined Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Julien, Alex              02 Comox Valley            51.57m  
  2 Else, Anthony             02 Cowichan Val            33.25m  
 
Men 18-19 Javelin Throw Combined Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Klettke, Casey            01 Comox Valley            46.94m  
 
Men 20-34 Javelin Throw Combined Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Larocque, Michael         88 Unattached              40.11m  
 
Men 20-90 Javelin Throw F55 WC Wheelchair Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yuen, Daryl               89 WC Race Series S        11.70m  
 
Men 35+ Javelin Throw Combined Senior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dailey, Mike              63 Cowichan Val            29.83m  
  2 Daniels, Danny            29 Peninsula TR            13.90m  
 
Men 40-44 100 Meter Dash Master
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cook, Nigel               76 Comox Valley             12.20  -1.3 
 
Men 65-69 100 Meter Dash Master
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Freeman, Peter            52 Unattached               14.81  -1.3 
 
Men 80-84 100 Meter Dash Master
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thompson, Lynn            39 Unattached               18.58  -1.3 
 
Men 55-59 400 Meter Dash Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bannister, Ronald         64 Nanaimo & DI           1:18.93  
 
Men 65-69 400 Meter Dash Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Freeman, Peter            52 Unattached             1:11.40  
  2 Hendrie, Tim              50 Nanaimo & DI           1:31.86  
 
Men 75-79 400 Meter Dash Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Mark             44 Greyhounds M           1:18.34  
 
Men 75-79 800 Meter Run Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Mark             44 Greyhounds M           3:05.16  
 
Men 3000 Meter Run Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stewart, Mark             44 Greyhounds M          13:37.09  
 
Men 40-99 80 Meter Hurdles Master
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thompson, Lynn            39 Unattached               19.86   1.7 
 
Men 65-69 High Jump Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hendrie, Tim              50 Nanaimo & DI             0.90m  
 
Men 80-84 High Jump Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 East, Les                 39 Peninsula TR             1.10m  
 
Men 45-49 Shot Put 7.26 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vannini, Phillip          74 Nanaimo & DI            11.25m  
 
Men 55-59 Shot Put 6 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dailey, Mike              63 Cowichan Val            11.10m  
 
Men 60-79 Shot Put 4 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hendrie, Tim              50 Nanaimo & DI             4.76m  
 
Men 80-84 Shot Put 3 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 East, Les                 39 Peninsula TR             7.78m  
 
Men 90-94 Shot Put 3 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Daniels, Danny            29 Peninsula TR             6.15m  
 
Men 45-49 Discus Throw 2 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vannini, Phillip          74 Nanaimo & DI            36.57m  
 
Men 55-59 Discus Throw 1.5 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Steele, Sean              61 Athletics Vi            35.80m  
  2 Dailey, Mike              63 Cowichan Val            31.53m  
 
Men 65-69 Discus Throw 1 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Essex, Alan               51 Greyhounds M            29.58m  
  2 Hendrie, Tim              50 Nanaimo & DI            13.63m  
 
Men 80-84 Discus Throw 1 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 East, Les                 39 Peninsula TR            26.13m  
 
Men 90-94 Discus Throw 1 kg Master
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Daniels, Danny            29 Peninsula TR            14.87m  
 
Girls 13 Pole Vault Female Combi
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Martin, Haley             06 Nanaimo & DI             1.95m   2 
  2 Lundman, Annika           06 Nanaimo & DI             1.50m   2 
 
Women 14-15 Pole Vault Female Combi
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Urbanowicz, Sonya         04 Nanaimo & DI             2.70m   2 
  2 Skuse, Tyza               04 Nanaimo & DI             2.70m   1 
 
Men 14-15 Pole Vault Male Combine
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Henry, Stirling           04 Nanaimo & DI             2.40m  
  2 Watson, Cody              05 Nanaimo & DI             2.10m  
  3 Parcher, Gill             05 Nanaimo & DI             2.10m  
 
Men 16-17 Pole Vault Male Combine
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ciarniello, Dean          02 Athletics Vi             2.55m  
 
Women 16-17 Pole Vault Female Combi
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lundman, Olivia           03 Nanaimo & DI             2.85m   2 
  2 Benjamin, Julina          02 Nanaimo & DI             2.70m   2 
  2 Foster, Ella              03 Royal City T             2.70m   1 
  4 Forrest, Jade             02 Athletics Vi             2.70m   2 
  5 Pekter, Marilla           03 Athletics Vi             2.25m   2 
 
Men 18-19 Pole Vault Male Combine
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clements, Isaac           01 Athletics Vi             4.35m  
 
Women 18-19 Pole Vault Female Combi
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Weir, Annika              01 Athletics Vi             2.40m   2 
  2 Tran, Linh                01 Athletics Vi             2.25m   2 
 
Women 20-34 Pole Vault Female Combi
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Rahn, Maya                96 Athletics Vi             3.30m   2 
  2 Asselin-Debelic, Maya     98 Athletics Vi             3.00m   2 
  3 Irwin, Lara               98 Athletics Vi             2.55m   1 
 
Men 20-34 Pole Vault Male Combine
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eby, Jonathan             99 Athletics Vi             3.90m  
 
Women 35-104 Pole Vault Female Combi
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 York, Lindsey             80 Comox Valley             2.85m   1 
  2 Hendrie, Nola             55 Nanaimo & DI             1.35m   2 
 
Men 35+ Pole Vault Male Combine
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Donaldson, Sven           49 Nanaimo & DI             2.40m  
  2 Dumas, Gerard             35 Athletics Vi             1.50m  

User Comments

  • Currently, there are no comments.