• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544
    *For quicker support use email when possible.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

2020 U Sports Champs

Elwood Wylie Memorial Meet

Nanaimo, BC
May 24-26th, 2019

Licensed to Ocean Athletics Track & Field Club
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/27/2019 09:22 PM
                               2019 Elwood Wylie                               
                     Nanaimo, BC  - 5/25/2019 to 5/26/2019                     
                                    Results                                    
 
Girls 9 Year Olds 60 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   163 Lofstrom, Kaylie    10 Campbell Riv             10.93  -3.3 
  2   412 Hendriks, Chantell  10 Oceanside TR             11.27  -3.3 
  3   418 Rutherford, Scarle  10 Oceanside TR             11.75  -3.3 
  4   480 Hing, Rachel        10 Comox Valley             12.90  -3.3 
 
Girls 10 Year Olds 60 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   307 Brand, Danaea       09 Nanaimo & DI              9.82  -2.4 
  2   228 Buttle, Mila        09 Cowichan Val             10.30  -2.4 
  3   298 Bell, Tessa         09 Nanaimo & DI             10.39  -2.4 
  4   357 Mnguni, Emily       09 Nanaimo & DI             10.72  -2.4 
  5   204 Schnyder, Caylin    09 Comox Valley             10.77  -2.4 
  6   410 D'Arcy, Lily        09 Oceanside TR             10.91  -2.4 
  7   266 Weir, Nevaeh        09 Cowichan Val             11.18  -2.4 
 
Girls 11 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   158 Hoffman, Victoria   08 Campbell Riv              9.67  -2.4  2 
  2   134 Phelan, Leila       08 Athletics Vi              9.80  -2.0  1 
  3   216 Wesner, Maile       08 Comox Valley              9.93  -2.4  2 
  4   396 Viers, Keely        08 Nanaimo & DI              9.97  -2.4  2 
  5   181 Faulkner, Claire    08 Comox Valley             10.30  -2.4  2 
  5   415 Hughes, Norah       08 Oceanside TR             10.30  -2.0  1 
  7   165 Merwin, Chloe       08 Campbell Riv             10.39  -2.4  2 
  8   131 Nadiger, Cassidy    08 Athletics Vi             10.46  -2.0  1 
  9   257 Pepper, Ashley      08 Cowichan Val             10.65  -2.4  2 
 10   206 Scholtz, Maia       08 Comox Valley             10.72  -2.4  2 
 11   435 Williams, Vada      08 Powell River             10.89  -2.0  1 
 12   416 Lay, Emily          08 Oceanside TR             11.35  -2.0  1 
 
Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   163 Lofstrom, Kaylie    10 Campbell Riv             17.35   NWI 
  2   191 Krentzel, Araina    10 Comox Valley             17.57   NWI 
  3   412 Hendriks, Chantell  10 Oceanside TR             18.66   NWI 
  4   222 Beaton, Arianna     10 Cowichan Val             19.01   NWI 
 
Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   307 Brand, Danaea       09 Nanaimo & DI             16.13   NWI  1 
  2   437 Winchell, Heidi     09 Powell River             16.62   NWI  2 
  3   228 Buttle, Mila        09 Cowichan Val             17.12   NWI  1 
  4   204 Schnyder, Caylin    09 Comox Valley             17.64   NWI  2 
  5   357 Mnguni, Emily       09 Nanaimo & DI             18.11   NWI  2 
  6   259 Rasul-Jankovics, K  09 Cowichan Val             18.58   NWI  1 
 
Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   158 Hoffman, Victoria   08 Campbell Riv             15.22   NWI  2 
  2   459 Mackillop, Vesna    08 Unattached B             15.49   NWI  2 
  3   396 Viers, Keely        08 Nanaimo & DI             15.53   NWI  2 
  4   400 Wiggers, Charlotte  08 Nanaimo & DI             15.74   NWI  2 
  5   216 Wesner, Maile       08 Comox Valley             16.09   NWI  1 
  6   413 Hendriks, Julianne  08 Oceanside TR             16.14   NWI  2 
  7   134 Phelan, Leila       08 Athletics Vi             16.15   NWI  3 
  8   181 Faulkner, Claire    08 Comox Valley             16.19   NWI  2 
  9   415 Hughes, Norah       08 Oceanside TR             16.54   NWI  3 
 10   380 Robinson, Shae-Lyn  08 Nanaimo & DI             16.91   NWI  1 
 11   187 Kerr, Gwenyth       08 Comox Valley             17.04   NWI  3 
 12   348 Layfield, Hayden    08 Nanaimo & DI             17.05   NWI  3 
 13   131 Nadiger, Cassidy    08 Athletics Vi             17.09   NWI  3 
 14   165 Merwin, Chloe       08 Campbell Riv             17.16   NWI  1 
 15   416 Lay, Emily          08 Oceanside TR             17.54   NWI  1 
 16   146 Loock, Rayne        08 Campbell Riv             17.90   NWI  1 
 17   206 Scholtz, Maia       08 Comox Valley             17.91   NWI  1 
 18   435 Williams, Vada      08 Powell River             18.17   NWI  1 
 
Girls 12 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   472 Vizina, Maya        07 Victoria Spe             13.94   NWI  2 
  2   381 Russell, Lucy       07 Nanaimo & DI             14.02   NWI  2 
  3   316 Davern, Johanna     07 Nanaimo & DI             15.28   NWI  2 
  4   200 Parker, Thea        07 Comox Valley             15.52   NWI  1 
  5   263 Wedmann-Kent, Nova  07 Cowichan Val             15.63   NWI  1 
  6   237 Douglas, Jaeda      07 Cowichan Val             15.83   NWI  2 
  7   393 Valdez, Georgia     07 Nanaimo & DI             15.89   NWI  1 
  8   178 Burry, Erika        07 Comox Valley             16.10   NWI  1 
  9   223 Beaton, Sophia      07 Cowichan Val             16.42   NWI  2 
 10   436 Winchell, Eleanor   07 Powell River             16.52   NWI  2 
 11   143 Williams, Ella      07 Athletics Vi             16.65   NWI  1 
 12   174 Sonnenburg, Nadia   07 Campbell Riv             16.83   NWI  2 
 13   240 Harper, Stella      07 Cowichan Val             17.02   NWI  1 
 14   375 Purkis, Emily       07 Nanaimo & DI             17.75   NWI  1 
 15   246 Lazenby, Danika     07 Cowichan Val             19.08   NWI  2 
 16   243 Johnston, Tori      07 Cowichan Val             20.27   NWI  1 
 
Girls 13 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   156 Hoffman, Elisabeth  06 Campbell Riv             14.19  -2.4  1 
  2   262 Varga, Amelia       06 Cowichan Val             14.34   NWI  3 
  3   420 Scott, Isabelle     06 Oceanside TR             14.35   NWI  3 
  4   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI             14.49   NWI  3 
  5   457 Lee, Ayaka          06 Unattached B             14.49   NWI  3 
  6   190 Kotapski-Tinga, Sa  06 Comox Valley             14.73   NWI  2 
  7   212 Smits, Quinn        06 Comox Valley             14.86   NWI  3 
  8   370 Paris, Lydia        06 Nanaimo & DI             15.03   NWI  2 
  9   333 Henderson, Avery    06 Nanaimo & DI             15.24  -2.4  1 
 10   311 Cleaver, Emma       06 Nanaimo & DI             15.30   NWI  2 
 11   138 Stubbing, Anna      06 Athletics Vi             15.31  -2.4  1 
 12   369 Orlando, Peyten     06 Nanaimo & DI             15.41   NWI  2 
 13   183 Hagel, Raina        06 Comox Valley             15.50   NWI  2 
 14   404 Zavarise, Brooklyn  06 Nanaimo & DI             15.60   NWI  3 
 15   254 Menzies, Nehayla    06 Cowichan Val             15.74  -2.4  1 
 15   427 Hopkins, Jane       06 Peninsula TR             15.74   NWI  2 
 17   105 Hall, Victoria      06 Alberni Vall             16.05   NWI  2 
 
Girls 14-15 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   468 Arychuk, Hannah     05 Victoria Spe             13.74  -3.9  2 
  2   391 Urbanowicz, Sonya   04 Nanaimo & DI             13.82  -3.9  2 
  3   201 Porcher, Victoria   04 Comox Valley             14.20  -3.9  2 
  4   386 Skuse, Tyza         04 Nanaimo & DI             14.30  -3.9  2 
  5   192 Mackey, Jemima      05 Comox Valley             14.79  -3.9  2 
  6   469 Francis-Kuhn, Emma  04 Victoria Spe             15.09  -3.9  2 
  7   103 Greekas, Ari        04 Alberni Vall             15.35  -2.0  1 
 
Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   459 Mackillop, Vesna    08 Unattached B             32.14  -1.5  1 
  2   216 Wesner, Maile       08 Comox Valley             33.04  -2.9  2 
  3   134 Phelan, Leila       08 Athletics Vi             33.04  -2.9  2 
  4   413 Hendriks, Julianne  08 Oceanside TR             33.78  -1.5  1 
  5   318 De Boer, Jane       08 Nanaimo & DI             34.52  -2.9  2 
  6   396 Viers, Keely        08 Nanaimo & DI             34.71  -1.5  1 
  7   181 Faulkner, Claire    08 Comox Valley             35.22  -1.5  1 
  8   165 Merwin, Chloe       08 Campbell Riv             35.39  -1.5  1 
  9   380 Robinson, Shae-Lyn  08 Nanaimo & DI             35.60  -2.9  2 
 10   131 Nadiger, Cassidy    08 Athletics Vi             35.66  -2.9  2 
 11   217 Wright, Joanne      08 Comox Valley             36.07  -2.9  2 
 12   415 Hughes, Norah       08 Oceanside TR             36.71  -1.5  1 
 13   146 Loock, Rayne        08 Campbell Riv             37.00  -1.5  1 
 14   416 Lay, Emily          08 Oceanside TR             37.93  -2.9  2 
 15   257 Pepper, Ashley      08 Cowichan Val             38.21  -2.9  2 
 
Girls 12 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   381 Russell, Lucy       07 Nanaimo & DI             29.77  -2.9  2 
  2   263 Wedmann-Kent, Nova  07 Cowichan Val             32.04  -2.9  2 
  3   316 Davern, Johanna     07 Nanaimo & DI             32.54  -2.9  2 
  4   200 Parker, Thea        07 Comox Valley             32.89  -2.9  2 
  5   417 O'Hare, Irelee      07 Oceanside TR             33.90  -2.9  2 
  6   178 Burry, Erika        07 Comox Valley             33.91  -2.9  2 
  7   237 Douglas, Jaeda      07 Cowichan Val             34.01  -2.7  1 
  8   428 Keller, Ava         07 Peninsula TR             34.14  -2.9  2 
  9   393 Valdez, Georgia     07 Nanaimo & DI             34.41  -2.7  1 
 10   143 Williams, Ella      07 Athletics Vi             35.13  -2.7  1 
 11   225 Blumel, Annette     07 Cowichan Val             36.12  -2.7  1 
 12   375 Purkis, Emily       07 Nanaimo & DI             37.15  -2.7  1 
 13   101 Allatt-Miles, Lail  07 Alberni Vall             37.74  -2.9  2 
 
Girls 13 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI             29.27  -3.2  2 
  2   262 Varga, Amelia       06 Cowichan Val             29.79  -3.2  2 
  3   212 Smits, Quinn        06 Comox Valley             29.94  -3.2  2 
  4   190 Kotapski-Tinga, Sa  06 Comox Valley             30.47  -3.7  1 
  5   370 Paris, Lydia        06 Nanaimo & DI             30.48  -3.7  1 
  6   333 Henderson, Avery    06 Nanaimo & DI             30.68  -3.2  2 
  7   364 Myint, Katelyn      06 Nanaimo & DI             30.82  -3.2  2 
  8   138 Stubbing, Anna      06 Athletics Vi             31.05  -3.2  2 
  9   369 Orlando, Peyten     06 Nanaimo & DI             31.98  -3.2  2 
 
Girls 14-15 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   468 Arychuk, Hannah     05 Victoria Spe             27.25   NWI 
  2   193 Macwhinnie, Makenn  04 Comox Valley             27.37   NWI 
  3   201 Porcher, Victoria   04 Comox Valley             29.26   NWI 
  4   422 Waite, Annika       05 Oceanside TR             29.37   NWI 
  5   354 Menard, Carys       04 Nanaimo & DI             30.99   NWI 
  6   192 Mackey, Jemima      05 Comox Valley             31.00   NWI 
  7   402 Work, Meadow        05 Nanaimo & DI             31.58   NWI 
  8   147 Loock, Savannah     04 Campbell Riv             32.39   NWI 
 
Girls 12 Year Olds 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   472 Vizina, Maya        07 Victoria Spe             45.20  
  2   381 Russell, Lucy       07 Nanaimo & DI             45.27  
  3   417 O'Hare, Irelee      07 Oceanside TR             51.50  
  4   436 Winchell, Eleanor   07 Powell River             57.90  
  5   101 Allatt-Miles, Lail  07 Alberni Vall           1:02.35  
 
Girls 13 Year Olds 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI             44.66   2 
  2   420 Scott, Isabelle     06 Oceanside TR             46.29   2 
  3   364 Myint, Katelyn      06 Nanaimo & DI             46.51   2 
  4   212 Smits, Quinn        06 Comox Valley             47.60   2 
  5   433 Thrasher, Aria      06 Powell River             48.03   2 
  6   350 Lundman, Annika     06 Nanaimo & DI             57.35   1 
  7   372 Park, Jasmine       06 Nanaimo & DI           1:03.13   1 
 
Girls 14-15 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   468 Arychuk, Hannah     05 Victoria Spe             42.05  
  2   193 Macwhinnie, Makenn  04 Comox Valley             43.18  
  3   126 Lagan, Camellia     05 Athletics Vi             45.81  
  4   150 Chatterton, Anna    04 Campbell Riv             47.46  
  5   245 Lazenby, Alexandra  04 Cowichan Val             49.49  
 
Girls 10 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   410 D'Arcy, Lily        09 Oceanside TR           2:10.48  
  2   259 Rasul-Jankovics, K  09 Cowichan Val           2:13.04  
  3   307 Brand, Danaea       09 Nanaimo & DI           2:17.07  
  4   228 Buttle, Mila        09 Cowichan Val           2:19.34  
  5   357 Mnguni, Emily       09 Nanaimo & DI           2:19.53  
  6   389 Sutton, Rebecca     09 Nanaimo & DI           2:25.17  
  7   267 Williams, Kionah    09 Cowichan Val           2:29.24  
  8   345 Kelly, Sophia       09 Nanaimo & DI           2:32.02  
  9   317 Davidson, Charlott  09 Nanaimo & DI           2:35.68  
 
Girls 11 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   459 Mackillop, Vesna    08 Unattached B           1:56.43  
  2   134 Phelan, Leila       08 Athletics Vi           1:56.59  
  3   325 Gauthier, Ava       08 Nanaimo & DI           2:02.80  
  4   216 Wesner, Maile       08 Comox Valley           2:02.86  
  5   217 Wright, Joanne      08 Comox Valley           2:06.85  
  6   318 De Boer, Jane       08 Nanaimo & DI           2:08.48  
  7   348 Layfield, Hayden    08 Nanaimo & DI           2:08.94  
  8   146 Loock, Rayne        08 Campbell Riv           2:21.65  
  9   181 Faulkner, Claire    08 Comox Valley           2:29.88  
 10   131 Nadiger, Cassidy    08 Athletics Vi           2:36.73  
 
Girls 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   439 Dow, Alexa          07 Prairie Inn            2:25.04  
  2   327 Gillette, Brea      07 Nanaimo & DI           2:48.81  
  3   101 Allatt-Miles, Lail  07 Alberni Vall           3:07.68  
  4   225 Blumel, Annette     07 Cowichan Val           3:33.54  
  5   261 Titone, MaŽlle      07 Cowichan Val           3:59.10  
 
Girls 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI           2:35.87  
  2   364 Myint, Katelyn      06 Nanaimo & DI           2:36.99  
  3   212 Smits, Quinn        06 Comox Valley           2:42.38  
  4   377 Putz, Katelyn       06 Nanaimo & DI           2:43.64  
  5   313 Croome, Natalie     06 Nanaimo & DI           3:17.83  
 
Girls 14-15 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   449 Ballard, Ella       05 Unattached B           2:20.33  
  2   150 Chatterton, Anna    04 Campbell Riv           2:33.84  
  3   285 Hunt, Emily         04 Mid Island D           2:39.10  
  4   301 Berg, Alexa         04 Nanaimo & DI           2:43.04  
  5   446 Sales, Elena        04 Unattached             2:44.40  
  6   147 Loock, Savannah     04 Campbell Riv           2:47.95  
 
Girls 10 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   410 D'Arcy, Lily        09 Oceanside TR           3:52.74  
  2   437 Winchell, Heidi     09 Powell River           3:59.20  
  3   357 Mnguni, Emily       09 Nanaimo & DI           4:20.86  
 
Girls 11 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   459 Mackillop, Vesna    08 Unattached B           3:42.01  
  2   216 Wesner, Maile       08 Comox Valley           3:48.65  
  3   325 Gauthier, Ava       08 Nanaimo & DI           3:51.16  
  4   348 Layfield, Hayden    08 Nanaimo & DI           4:02.90  
  5   239 Forcier, Makenna    08 Cowichan Val           4:09.79  
 
Girls 12 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   439 Dow, Alexa          07 Prairie Inn            3:56.47  
  2   327 Gillette, Brea      07 Nanaimo & DI           4:16.35  
  3   101 Allatt-Miles, Lail  07 Alberni Vall           5:23.37  
 
Girls 13 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI           4:12.54  
  2   364 Myint, Katelyn      06 Nanaimo & DI           4:17.75  
  3   377 Putz, Katelyn       06 Nanaimo & DI           4:19.65  
  4   433 Thrasher, Aria      06 Powell River           4:20.15  
  5   333 Henderson, Avery    06 Nanaimo & DI           4:29.63  
  6   350 Lundman, Annika     06 Nanaimo & DI           4:56.53  
 
Girls 14-15 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   150 Chatterton, Anna    04 Campbell Riv           4:00.25  
  2   285 Hunt, Emily         04 Mid Island D           4:06.30  
  3   126 Lagan, Camellia     05 Athletics Vi           4:19.02  
  4   422 Waite, Annika       05 Oceanside TR           4:35.02  
  5   226 Blumel, Margo       04 Cowichan Val           4:40.96  
 
Girls 13 2000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   377 Putz, Katelyn       06 Nanaimo & DI           7:55.69  
  2   313 Croome, Natalie     06 Nanaimo & DI           8:57.07  
 
Girls 14-15 2000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   150 Chatterton, Anna    04 Campbell Riv           7:12.91  
  2   301 Berg, Alexa         04 Nanaimo & DI           7:51.63  
  3   330 Grimmer, Kayla      04 Nanaimo & DI           8:04.09  
 
Girls 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 21"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   222 Beaton, Arianna     10 Cowichan Val             13.54  -1.1 
  2   163 Lofstrom, Kaylie    10 Campbell Riv             13.57  -1.1 
  3   191 Krentzel, Araina    10 Comox Valley             13.66  -1.1 
  4   412 Hendriks, Chantell  10 Oceanside TR             15.27  -1.1 
 
Girls 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 24"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   307 Brand, Danaea       09 Nanaimo & DI             13.08  -2.9 
  2   298 Bell, Tessa         09 Nanaimo & DI             13.85  -2.9 
  3   259 Rasul-Jankovics, K  09 Cowichan Val             14.03  -2.9 
  4   266 Weir, Nevaeh        09 Cowichan Val             14.53  -2.9 
  5   267 Williams, Kionah    09 Cowichan Val             14.64  -2.9 
  6   160 Kilby, Scotia       09 Campbell Riv             15.01  -2.9 
  7   345 Kelly, Sophia       09 Nanaimo & DI             15.64  -2.9 
 
Girls 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   158 Hoffman, Victoria   08 Campbell Riv             10.88  -1.8  2 
  2   134 Phelan, Leila       08 Athletics Vi             11.36  -1.9  1 
  3   220 Rogozinski, Amelia  08 Coquitlam CH             11.65  -1.8  2 
  4   413 Hendriks, Julianne  08 Oceanside TR             12.38  -1.8  2 
  5   159 Kennedy, Casey      08 Campbell Riv             12.69  -1.8  2 
  6   325 Gauthier, Ava       08 Nanaimo & DI             12.79  -1.9  1 
  7   216 Wesner, Maile       08 Comox Valley             12.83  -1.9  1 
  8   239 Forcier, Makenna    08 Cowichan Val             12.86  -1.8  2 
  9   348 Layfield, Hayden    08 Nanaimo & DI             13.11  -1.8  2 
 10   181 Faulkner, Claire    08 Comox Valley             13.25  -1.9  1 
 11   380 Robinson, Shae-Lyn  08 Nanaimo & DI             13.36  -1.8  2 
 12   206 Scholtz, Maia       08 Comox Valley             13.79  -1.8  2 
 13   416 Lay, Emily          08 Oceanside TR             15.12  -1.9  1 
 14   270 Work, Crystal       08 Cowichan Val             22.87  -1.9  1 
 
Girls 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 27"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   381 Russell, Lucy       07 Nanaimo & DI             14.96  -3.7  2 
  2   200 Parker, Thea        07 Comox Valley             15.82  -3.7  2 
  3   417 O'Hare, Irelee      07 Oceanside TR             16.14  -3.7  2 
  4   178 Burry, Erika        07 Comox Valley             16.65  -3.7  2 
  5   143 Williams, Ella      07 Athletics Vi             16.84  -2.4  1 
  6   223 Beaton, Sophia      07 Cowichan Val             17.00  -3.7  2 
  7   174 Sonnenburg, Nadia   07 Campbell Riv             17.79  -3.7  2 
  8   263 Wedmann-Kent, Nova  07 Cowichan Val             18.58  -2.4  1 
  9   436 Winchell, Eleanor   07 Powell River             18.96  -2.4  1 
 10   101 Allatt-Miles, Lail  07 Alberni Vall             19.48  -3.7  2 
 
Girls 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 30"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI             14.22  -2.0  2 
  2   333 Henderson, Avery    06 Nanaimo & DI             14.93  -2.0  2 
  3   190 Kotapski-Tinga, Sa  06 Comox Valley             15.22  -3.8  1 
  4   370 Paris, Lydia        06 Nanaimo & DI             15.43  -3.8  1 
  5   311 Cleaver, Emma       06 Nanaimo & DI             15.71  -2.0  2 
  6   183 Hagel, Raina        06 Comox Valley             16.36  -3.8  1 
  7   221 Rogozinski, Victor  06 Coquitlam CH             16.48  -2.0  2 
  8   219 Questroo, Kaitlyn   06 Coquitlam CH             16.95  -2.0  2 
  9   105 Hall, Victoria      06 Alberni Vall             18.67  -2.0  2 
 
Girls 14-15 80 Meter Hurdles 8 x 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   229 Carlson, Emily      04 Cowichan Val             13.97  -2.2 
  2   422 Waite, Annika       05 Oceanside TR             15.17  -2.2 
  3   172 Simmons, Lacie      05 Campbell Riv             15.63  -2.2 
  4   346 Kirk, Emma          05 Nanaimo & DI             16.76  -2.2 
  5   235 Davidson, Ainsley   04 Cowichan Val             20.30  -2.2 
 
Girls 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 x 24"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   381 Russell, Lucy       07 Nanaimo & DI             33.32   NWI 
  2   178 Burry, Erika        07 Comox Valley             34.83   NWI 
  3   417 O'Hare, Irelee      07 Oceanside TR             35.02   NWI 
  4   143 Williams, Ella      07 Athletics Vi             37.37   NWI 
  5   353 McMinn, Annika      07 Nanaimo & DI             40.15   NWI 
 
Girls 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 x 27"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI             31.90   NWI 
  2   370 Paris, Lydia        06 Nanaimo & DI             32.27   NWI 
  3   212 Smits, Quinn        06 Comox Valley             32.92   NWI 
  4   333 Henderson, Avery    06 Nanaimo & DI             33.04   NWI 
  5   190 Kotapski-Tinga, Sa  06 Comox Valley             33.98   NWI 
 
Girls 14-15 300 Meter Hurdles 7 x 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   193 Macwhinnie, Makenn  04 Comox Valley             48.34  
  2   386 Skuse, Tyza         04 Nanaimo & DI             52.53  
  3   172 Simmons, Lacie      05 Campbell Riv             54.04  
 
Girls 14-15 1500 Meter Steeplechase 30" NO WATER
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   150 Chatterton, Anna    04 Campbell Riv           5:25.06  
  2   226 Blumel, Margo       04 Cowichan Val           6:36.58  
 
Girls 9 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   163 Lofstrom, Kaylie    10 Campbell Riv             0.90m  
  2   412 Hendriks, Chantell  10 Oceanside TR            J0.90m  
 --   480 Hing, Rachel        10 Comox Valley                NH  
 
Girls 10 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   298 Bell, Tessa         09 Nanaimo & DI             1.05m  
  2   113 Chell, Kajsa        09 Athletics Vi            J1.05m  
  3   204 Schnyder, Caylin    09 Comox Valley             1.00m  
  4   267 Williams, Kionah    09 Cowichan Val            J1.00m  
  5   266 Weir, Nevaeh        09 Cowichan Val             0.95m  
 
Girls 11 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   216 Wesner, Maile       08 Comox Valley             1.20m  
  2   413 Hendriks, Julianne  08 Oceanside TR            J1.20m  
  3   159 Kennedy, Casey      08 Campbell Riv             1.15m  
  4   134 Phelan, Leila       08 Athletics Vi             1.10m  
  5   325 Gauthier, Ava       08 Nanaimo & DI             1.05m  
  6   181 Faulkner, Claire    08 Comox Valley            J1.05m  
  7   348 Layfield, Hayden    08 Nanaimo & DI             1.00m  
  8   416 Lay, Emily          08 Oceanside TR            J1.00m  
 
Girls 12 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   263 Wedmann-Kent, Nova  07 Cowichan Val             1.35m  
  2   417 O'Hare, Irelee      07 Oceanside TR             1.25m  
  3   143 Williams, Ella      07 Athletics Vi            J1.25m  
  4   178 Burry, Erika        07 Comox Valley             1.20m  
  5   236 Doehler, Julia      07 Cowichan Val            J1.20m  
  6   200 Parker, Thea        07 Comox Valley             1.10m  
 --   225 Blumel, Annette     07 Cowichan Val                NH  
 --   261 Titone, MaŽlle      07 Cowichan Val                NH  
 
Girls 13 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   370 Paris, Lydia        06 Nanaimo & DI             1.45m  
  2   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI             1.30m  
  2   333 Henderson, Avery    06 Nanaimo & DI             1.30m  
  4   145 Loock, Jordan       06 Campbell Riv            J1.30m  
  5   427 Hopkins, Jane       06 Peninsula TR             1.25m  
  6   350 Lundman, Annika     06 Nanaimo & DI             1.20m  
  7   156 Hoffman, Elisabeth  06 Campbell Riv             1.10m  
 
Girls 14-15 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   346 Kirk, Emma          05 Nanaimo & DI             1.45m  
  2   226 Blumel, Margo       04 Cowichan Val             1.35m  
  3   103 Greekas, Ari        04 Alberni Vall             1.30m  
  4   172 Simmons, Lacie      05 Campbell Riv             1.20m  
 
Girls 13 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI             1.95m  
  2   370 Paris, Lydia        06 Nanaimo & DI             1.80m  
  3   369 Orlando, Peyten     06 Nanaimo & DI             1.65m  
  4   313 Croome, Natalie     06 Nanaimo & DI            J1.65m  
  5   350 Lundman, Annika     06 Nanaimo & DI            J1.65m  
  6   377 Putz, Katelyn       06 Nanaimo & DI             1.50m  
 
Girls 14-15 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   386 Skuse, Tyza         04 Nanaimo & DI             2.55m  
  2   391 Urbanowicz, Sonya   04 Nanaimo & DI            J2.55m  
 
Girls 9 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   163 Lofstrom, Kaylie    10 Campbell Riv             2.88m   NWI 
  2   412 Hendriks, Chantell  10 Oceanside TR             2.49m   NWI 
  3   222 Beaton, Arianna     10 Cowichan Val             2.35m   NWI 
 
Girls 10 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   298 Bell, Tessa         09 Nanaimo & DI             3.01m   NWI 
  2   228 Buttle, Mila        09 Cowichan Val             2.94m   NWI 
  3   437 Winchell, Heidi     09 Powell River             2.85m   NWI 
  4   410 D'Arcy, Lily        09 Oceanside TR             2.80m   NWI 
  5   204 Schnyder, Caylin    09 Comox Valley             2.71m   NWI 
  6   266 Weir, Nevaeh        09 Cowichan Val             2.61m   NWI 
  7   307 Brand, Danaea       09 Nanaimo & DI             2.54m   NWI 
  8   359 Moonsamy, Anishka   09 Nanaimo & DI             2.51m   NWI 
  9   267 Williams, Kionah    09 Cowichan Val             2.50m   NWI 
 10   160 Kilby, Scotia       09 Campbell Riv             2.42m   NWI 
 11   345 Kelly, Sophia       09 Nanaimo & DI             2.00m   NWI 
 
Girls 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   158 Hoffman, Victoria   08 Campbell Riv             3.62m   NWI 
  2   413 Hendriks, Julianne  08 Oceanside TR             3.47m   NWI 
  2   216 Wesner, Maile       08 Comox Valley             3.47m   NWI 
  4   134 Phelan, Leila       08 Athletics Vi             3.43m   NWI 
  5   239 Forcier, Makenna    08 Cowichan Val             3.34m   NWI 
  6   159 Kennedy, Casey      08 Campbell Riv             3.16m   NWI 
  7   181 Faulkner, Claire    08 Comox Valley             3.09m   NWI 
  8   396 Viers, Keely        08 Nanaimo & DI             3.06m   NWI 
  9   165 Merwin, Chloe       08 Campbell Riv             3.02m   NWI 
 10   131 Nadiger, Cassidy    08 Athletics Vi             2.82m   NWI 
 11   435 Williams, Vada      08 Powell River             2.78m   NWI 
 12   146 Loock, Rayne        08 Campbell Riv             2.74m   NWI 
 13   318 De Boer, Jane       08 Nanaimo & DI             2.72m   NWI 
 14   206 Scholtz, Maia       08 Comox Valley             2.70m   NWI 
 14   380 Robinson, Shae-Lyn  08 Nanaimo & DI             2.70m   NWI 
 16   416 Lay, Emily          08 Oceanside TR             2.62m   NWI 
 16   272 Young, Clodagh      08 Cowichan Val             2.62m   NWI 
 18   415 Hughes, Norah       08 Oceanside TR             2.61m   NWI 
 19   348 Layfield, Hayden    08 Nanaimo & DI             2.33m   NWI 
 20   270 Work, Crystal       08 Cowichan Val             1.44m   NWI 
 
Girls 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   381 Russell, Lucy       07 Nanaimo & DI             3.90m   NWI 
  2   236 Doehler, Julia      07 Cowichan Val             3.51m   NWI 
  3   200 Parker, Thea        07 Comox Valley             3.48m   NWI 
  4   436 Winchell, Eleanor   07 Powell River             3.33m   NWI 
  5   143 Williams, Ella      07 Athletics Vi             3.31m   NWI 
  6   263 Wedmann-Kent, Nova  07 Cowichan Val             3.28m   NWI 
  7   237 Douglas, Jaeda      07 Cowichan Val             3.27m   NWI 
  8   178 Burry, Erika        07 Comox Valley             3.24m   NWI 
  9   223 Beaton, Sophia      07 Cowichan Val             3.20m   NWI 
 10   393 Valdez, Georgia     07 Nanaimo & DI             2.98m   NWI 
 11   101 Allatt-Miles, Lail  07 Alberni Vall             2.96m   NWI 
 12   225 Blumel, Annette     07 Cowichan Val             2.84m   NWI 
 13   375 Purkis, Emily       07 Nanaimo & DI             2.77m   NWI 
 14   246 Lazenby, Danika     07 Cowichan Val             2.36m   NWI 
 15   243 Johnston, Tori      07 Cowichan Val             2.02m   NWI 
 
Girls 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI             4.58m   NWI 
  2   370 Paris, Lydia        06 Nanaimo & DI             4.53m   NWI 
  3   262 Varga, Amelia       06 Cowichan Val             4.36m   NWI 
  4   364 Myint, Katelyn      06 Nanaimo & DI             4.09m   NWI 
  5   457 Lee, Ayaka          06 Unattached B             4.06m   NWI 
  6   138 Stubbing, Anna      06 Athletics Vi             3.97m   NWI 
  7   311 Cleaver, Emma       06 Nanaimo & DI             3.87m   NWI 
  8   427 Hopkins, Jane       06 Peninsula TR             3.85m   NWI 
  9   254 Menzies, Nehayla    06 Cowichan Val             3.82m   NWI 
 10   404 Zavarise, Brooklyn  06 Nanaimo & DI             3.62m   NWI 
 11   105 Hall, Victoria      06 Alberni Vall             3.61m   NWI 
 12   420 Scott, Isabelle     06 Oceanside TR             3.58m   NWI 
 13   369 Orlando, Peyten     06 Nanaimo & DI             3.57m   NWI 
 14   377 Putz, Katelyn       06 Nanaimo & DI             3.56m   NWI 
 15   350 Lundman, Annika     06 Nanaimo & DI             3.31m   NWI 
 16   349 Louie, Ella         06 Nanaimo & DI             3.30m   NWI 
 
Girls 14-15 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   386 Skuse, Tyza         04 Nanaimo & DI             4.64m  -1.0 
  2   469 Francis-Kuhn, Emma  04 Victoria Spe             4.42m  -1.0 
  3   339 Hurt, Sara          04 Nanaimo & DI             4.21m  -1.0 
  4   126 Lagan, Camellia     05 Athletics Vi             4.01m  -1.0 
  5   111 Aveyard, Laurel     04 Athletics Vi             3.98m  -1.0 
  6   103 Greekas, Ari        04 Alberni Vall             3.93m   NWI 
  7   245 Lazenby, Alexandra  04 Cowichan Val             3.51m  -1.0 
  8   147 Loock, Savannah     04 Campbell Riv             3.29m  -1.0 
 
Girls 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI             9.78m  -2.1 
  2   190 Kotapski-Tinga, Sa  06 Comox Valley             9.05m  -2.5 
  3   138 Stubbing, Anna      06 Athletics Vi             8.54m  -2.6 
 
Girls 14-15 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   386 Skuse, Tyza         04 Nanaimo & DI            10.20m  +0.0 
  2   354 Menard, Carys       04 Nanaimo & DI             9.63m  -0.1 
  3   388 Stewart, Montanna   05 Nanaimo & DI             8.73m  +0.0 
  4   172 Simmons, Lacie      05 Campbell Riv             8.68m   0.3 
  5   226 Blumel, Margo       04 Cowichan Val             8.46m  +0.0 
 
Girls 9 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   163 Lofstrom, Kaylie    10 Campbell Riv             4.56m  
  2   418 Rutherford, Scarle  10 Oceanside TR             3.92m  
  3   412 Hendriks, Chantell  10 Oceanside TR             3.50m  
 
Girls 10 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   359 Moonsamy, Anishka   09 Nanaimo & DI             6.49m  
  2   266 Weir, Nevaeh        09 Cowichan Val             4.90m  
  3   113 Chell, Kajsa        09 Athletics Vi             3.97m  
 
Girls 11 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   415 Hughes, Norah       08 Oceanside TR             7.10m  
  2   206 Scholtz, Maia       08 Comox Valley             6.14m  
  3   413 Hendriks, Julianne  08 Oceanside TR             5.91m  
  4   435 Williams, Vada      08 Powell River             5.87m  
  5   416 Lay, Emily          08 Oceanside TR             5.72m  
  6   131 Nadiger, Cassidy    08 Athletics Vi             5.22m  
  7   257 Pepper, Ashley      08 Cowichan Val             4.48m  
  8   181 Faulkner, Claire    08 Comox Valley             4.38m  
 
Girls 12 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   236 Doehler, Julia      07 Cowichan Val             6.74m  
  2   237 Douglas, Jaeda      07 Cowichan Val             6.48m  
  3   200 Parker, Thea        07 Comox Valley             4.84m  
  4   143 Williams, Ella      07 Athletics Vi             4.75m  
  5   225 Blumel, Annette     07 Cowichan Val             4.29m  
  6   101 Allatt-Miles, Lail  07 Alberni Vall             4.06m  
  7   243 Johnston, Tori      07 Cowichan Val             3.88m  
 
Girls 13 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   377 Putz, Katelyn       06 Nanaimo & DI             7.79m  
  2   128 Maybie, Katelyn     06 Athletics Vi             7.41m  
  3   414 Hendriks, Maria     06 Oceanside TR             7.09m  
  4   212 Smits, Quinn        06 Comox Valley             6.91m  
  5   370 Paris, Lydia        06 Nanaimo & DI             6.42m  
  6   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI             6.30m  
  7   105 Hall, Victoria      06 Alberni Vall             5.84m  
  8   372 Park, Jasmine       06 Nanaimo & DI             5.32m  
  9   349 Louie, Ella         06 Nanaimo & DI             5.31m  
 10   350 Lundman, Annika     06 Nanaimo & DI             3.99m  
 
Girls 14-15 Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   104 Hall, Isabella      04 Alberni Vall            10.25m  
  2   309 Brooks, Kory        05 Nanaimo & DI             9.34m  
  3   321 Drake, Serenna      05 Nanaimo & DI             9.03m  
  4   195 Morfitt, Gabrielle  05 Comox Valley             7.75m  
  5   422 Waite, Annika       05 Oceanside TR             7.68m  
  6   103 Greekas, Ari        04 Alberni Vall             7.30m  
  7   394 Vannini, Autumn     05 Nanaimo & DI             6.64m  
 
Girls 10 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   359 Moonsamy, Anishka   09 Nanaimo & DI            12.00m  
  2   345 Kelly, Sophia       09 Nanaimo & DI             8.74m  
  3   389 Sutton, Rebecca     09 Nanaimo & DI             7.95m  
 
Girls 11 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   158 Hoffman, Victoria   08 Campbell Riv            19.90m  
  2   413 Hendriks, Julianne  08 Oceanside TR            15.18m  
  3   348 Layfield, Hayden    08 Nanaimo & DI            13.85m  
  4   415 Hughes, Norah       08 Oceanside TR            13.06m  
  5   380 Robinson, Shae-Lyn  08 Nanaimo & DI            12.92m  
  6   400 Wiggers, Charlotte  08 Nanaimo & DI            11.67m  
  7   216 Wesner, Maile       08 Comox Valley            11.54m  
  8   239 Forcier, Makenna    08 Cowichan Val            11.23m  
  9   131 Nadiger, Cassidy    08 Athletics Vi            10.23m  
 10   181 Faulkner, Claire    08 Comox Valley            10.05m  
 11   435 Williams, Vada      08 Powell River             9.71m  
 
Girls 12 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   237 Douglas, Jaeda      07 Cowichan Val            19.20m  
  2   143 Williams, Ella      07 Athletics Vi            15.28m  
  3   223 Beaton, Sophia      07 Cowichan Val            14.57m  
  4   236 Doehler, Julia      07 Cowichan Val            13.35m  
  5   381 Russell, Lucy       07 Nanaimo & DI            12.37m  
  6   246 Lazenby, Danika     07 Cowichan Val            11.61m  
  7   243 Johnston, Tori      07 Cowichan Val            11.36m  
  8   436 Winchell, Eleanor   07 Powell River            10.36m  
  9   375 Purkis, Emily       07 Nanaimo & DI            10.07m  
 10   240 Harper, Stella      07 Cowichan Val             9.09m  
 11   225 Blumel, Annette     07 Cowichan Val             7.73m  
 
Girls 13 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   311 Cleaver, Emma       06 Nanaimo & DI            25.75m  
  2   156 Hoffman, Elisabeth  06 Campbell Riv            22.56m  
  3   364 Myint, Katelyn      06 Nanaimo & DI            19.93m  
  4   377 Putz, Katelyn       06 Nanaimo & DI            17.57m  
  5   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI            16.64m  
  6   414 Hendriks, Maria     06 Oceanside TR            16.38m  
  7   212 Smits, Quinn        06 Comox Valley            15.86m  
  8   372 Park, Jasmine       06 Nanaimo & DI            15.63m  
  9   349 Louie, Ella         06 Nanaimo & DI            14.55m  
 10   333 Henderson, Avery    06 Nanaimo & DI            14.08m  
 11   427 Hopkins, Jane       06 Peninsula TR            12.79m  
 12   404 Zavarise, Brooklyn  06 Nanaimo & DI            12.29m  
 13   369 Orlando, Peyten     06 Nanaimo & DI             8.07m  
 --   221 Rogozinski, Victor  06 Coquitlam CH              FOUL  
 
Girls 14-15 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   104 Hall, Isabella      04 Alberni Vall            24.57m  
  2   321 Drake, Serenna      05 Nanaimo & DI            22.41m  
  3   195 Morfitt, Gabrielle  05 Comox Valley            21.62m  
  4   394 Vannini, Autumn     05 Nanaimo & DI            19.32m  
  5   130 Mesman, Chelsea     05 Athletics Vi            18.30m  
  6   346 Kirk, Emma          05 Nanaimo & DI            18.13m  
  7   103 Greekas, Ari        04 Alberni Vall            14.01m  
  8   172 Simmons, Lacie      05 Campbell Riv            13.29m  
  9   245 Lazenby, Alexandra  04 Cowichan Val            12.50m  
 --   150 Chatterton, Anna    04 Campbell Riv              FOUL  
 
Girls 12 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   237 Douglas, Jaeda      07 Cowichan Val            20.38m  
  2   200 Parker, Thea        07 Comox Valley            14.82m  
  3   178 Burry, Erika        07 Comox Valley            13.79m  
  4   101 Allatt-Miles, Lail  07 Alberni Vall            12.32m  
  5   246 Lazenby, Danika     07 Cowichan Val             7.98m  
 
Girls 13 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   414 Hendriks, Maria     06 Oceanside TR            23.52m  
  2   377 Putz, Katelyn       06 Nanaimo & DI            23.33m  
  3   212 Smits, Quinn        06 Comox Valley            21.57m  
  4   156 Hoffman, Elisabeth  06 Campbell Riv            20.82m  
  5   350 Lundman, Annika     06 Nanaimo & DI            18.02m  
  6   254 Menzies, Nehayla    06 Cowichan Val            14.58m  
  7   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI            14.17m  
  8   372 Park, Jasmine       06 Nanaimo & DI            13.46m  
  9   333 Henderson, Avery    06 Nanaimo & DI            11.84m  
 --   105 Hall, Victoria      06 Alberni Vall              FOUL  
 
Girls 14-15 Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   104 Hall, Isabella      04 Alberni Vall            43.30m  
  2   309 Brooks, Kory        05 Nanaimo & DI            29.91m  
  3   245 Lazenby, Alexandra  04 Cowichan Val            28.57m  
  4   346 Kirk, Emma          05 Nanaimo & DI            24.21m  
  5   195 Morfitt, Gabrielle  05 Comox Valley            23.32m  
  6   103 Greekas, Ari        04 Alberni Vall            20.64m  
 
Girls 10 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   267 Williams, Kionah    09 Cowichan Val            10.21m  
  2   307 Brand, Danaea       09 Nanaimo & DI             8.63m  
  3   266 Weir, Nevaeh        09 Cowichan Val             7.77m  
  4   317 Davidson, Charlott  09 Nanaimo & DI             7.45m  
  5   345 Kelly, Sophia       09 Nanaimo & DI             7.29m  
  6   204 Schnyder, Caylin    09 Comox Valley             7.07m  
  7   298 Bell, Tessa         09 Nanaimo & DI             6.82m  
  8   389 Sutton, Rebecca     09 Nanaimo & DI             4.96m  
 --   410 D'Arcy, Lily        09 Oceanside TR              FOUL  
 
Girls 11 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   158 Hoffman, Victoria   08 Campbell Riv            20.47m  
  2   415 Hughes, Norah       08 Oceanside TR            14.46m  
  3   131 Nadiger, Cassidy    08 Athletics Vi            14.04m  
  4   413 Hendriks, Julianne  08 Oceanside TR            13.72m  
  5   416 Lay, Emily          08 Oceanside TR            10.91m  
  6   396 Viers, Keely        08 Nanaimo & DI            10.86m  
  7   216 Wesner, Maile       08 Comox Valley            10.70m  
  8   400 Wiggers, Charlotte  08 Nanaimo & DI            10.20m  
  9   181 Faulkner, Claire    08 Comox Valley            10.07m  
 10   257 Pepper, Ashley      08 Cowichan Val             9.05m  
 11   325 Gauthier, Ava       08 Nanaimo & DI             7.13m  
 
Girls 12 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   178 Burry, Erika        07 Comox Valley            24.00m  
  2   237 Douglas, Jaeda      07 Cowichan Val            19.61m  
  3   316 Davern, Johanna     07 Nanaimo & DI            15.36m  
  4   143 Williams, Ella      07 Athletics Vi            12.78m  
  5   200 Parker, Thea        07 Comox Valley            12.67m  
  6   263 Wedmann-Kent, Nova  07 Cowichan Val             9.99m  
  7   353 McMinn, Annika      07 Nanaimo & DI             9.60m  
  8   417 O'Hare, Irelee      07 Oceanside TR             9.45m  
  9   243 Johnston, Tori      07 Cowichan Val             9.21m  
 10   261 Titone, MaŽlle      07 Cowichan Val             8.58m  
 
Girls 13 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   156 Hoffman, Elisabeth  06 Campbell Riv            26.96m  
  2   333 Henderson, Avery    06 Nanaimo & DI            23.73m  
  3   352 Martin, Haley       06 Nanaimo & DI            18.02m  
  4   414 Hendriks, Maria     06 Oceanside TR            17.89m  
  5   370 Paris, Lydia        06 Nanaimo & DI            17.46m  
  6   313 Croome, Natalie     06 Nanaimo & DI            17.20m  
  7   105 Hall, Victoria      06 Alberni Vall            16.68m  
  8   369 Orlando, Peyten     06 Nanaimo & DI            16.24m  
  9   350 Lundman, Annika     06 Nanaimo & DI            13.29m  
 
Girls 14-15 Javelin Throw 500 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   346 Kirk, Emma          05 Nanaimo & DI            29.51m  
  2   391 Urbanowicz, Sonya   04 Nanaimo & DI            26.67m  
  3   150 Chatterton, Anna    04 Campbell Riv            23.24m  
  4   195 Morfitt, Gabrielle  05 Comox Valley            19.25m  
  5   402 Work, Meadow        05 Nanaimo & DI            16.06m  
  6   103 Greekas, Ari        04 Alberni Vall             8.81m  
 
Women 16-17 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   294 Bannister, Katia    03 Nanaimo & DI             13.52   NWI  1 
  2   304 Bollinger, Jamie    03 Nanaimo & DI             14.73   NWI  1 
  3   300 Benjamin, Julina    02 Nanaimo & DI             14.83  -4.5  2 
 
Women 18-19 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   189 Knubley, Kylea      01 Comox Valley             14.08  -4.5  2 
 
Women 40-44 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   175 Wright, Kathleen    77 Campbell Riv             15.22   NWI 
 
Women 55-59 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   451 Davison, Che        63 Unattached B             20.10   NWI 
 
Women 60-64 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   306 Bonin, Denise       56 Nanaimo & DI             17.09   NWI 
 
Women 16-17 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   210 Sheehan, Meghan     03 Comox Valley             28.28  -2.6 
  2   304 Bollinger, Jamie    03 Nanaimo & DI             31.78  -2.6 
 
Women 60-64 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   306 Bonin, Denise       56 Nanaimo & DI             35.96  -2.6 
 
Women 16-17 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   471 Randall-Guy, Laure  03 Victoria Spe           1:03.63  
  2   284 Friesen, Emily      02 Mid Island D           1:04.09  
  3   210 Sheehan, Meghan     03 Comox Valley           1:05.96  
  4   424 Waite, Joanna       02 Oceanside TR           1:11.16  
 
Women 50-54 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   423 Waite, Jane         66 Oceanside TR           1:14.45  
 
Women 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   310 Cameron, Kate       03 Nanaimo & DI           2:20.88  
 
Women 18-19 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   450 Cameron, Bridget    00 Unattached B           2:44.36  
  2   289 Morin-Duncan, Made  00 Mid Island D           2:55.20  
  3   447 Suzuki, Iroha       01 Unattached             3:03.07  
 
Women 20-34 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   465 Propp, Adrea        92 Unattached-S           2:09.88  
 
Women 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   328 Gillette, Kyra      03 Nanaimo & DI           5:12.00  
  2   445 Luedke, Sarah       02 Unattached             5:27.76  
 
Women 18-19 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   447 Suzuki, Iroha       01 Unattached             6:21.49  
 
Women 16-17 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   274 Sigfstead, Sadie    03 Edmonton Har          10:00.99  
  2   233 Dailey, Victoria    03 Cowichan Val          15:20.51  
 
Women 40-49 80 Meter Hurdles 8 x 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   141 Van Den Bulk, Jean  77 Athletics Vi             14.68   NWI 
 
Women 16-17 100 Meter Hurdles 10 x 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   186 Kennedy, Angelique  02 Comox Valley             17.16  -2.6 
 
Women 16-17 400 Meter Hurdles 10 x 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 --   186 Kennedy, Angelique  02 Comox Valley               DNF  
 
Women 18-19 400 Meter Hurdles 10 x 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   475 Kurucz, Aaryanna    00 Unattached B           1:04.00  
 
Women 20-34 400 Meter Hurdles 10 x 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   465 Propp, Adrea        92 Unattached-S           1:01.50  
 
Women 16-17 2000 Meter Steeplechase 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   100 Loyer, Mackenzie    03 Alberni Dist           8:36.69  
 
Women 16-17 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   227 Brown, Tahara       03 Cowichan Val             1.40m  
 
Women 20-34 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   124 Irwin, Lara         98 Athletics Vi             1.45m  
 
Women 16-17 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   351 Lundman, Olivia     03 Nanaimo & DI             2.85m  
  2   300 Benjamin, Julina    02 Nanaimo & DI            J2.85m  
 
Women 20-34 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   276 Asselin-Debelic, M  98 Edmonton Int             3.10m  
 
Women 35-39 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   343 Kanary, Lindsey     80 Nanaimo & DI             3.00m  
 
Women 60-64 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   334 Hendrie, Nola       55 Nanaimo & DI             1.35m  
 
Women 16-17 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   373 Paugh, Madison      03 Nanaimo & DI             4.95m  +0.0 
  2   355 Mitchell, Makayla   02 Nanaimo & DI             4.53m  -1.1 
  3   304 Bollinger, Jamie    03 Nanaimo & DI             4.17m  -1.5 
 
Women 18-19 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   119 Dutchak, Rebecca    01 Athletics Vi             5.45m  +0.0 
 
Women 40-44 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   175 Wright, Kathleen    77 Campbell Riv             4.15m  +0.0 
 
Women 55-59 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   451 Davison, Che        63 Unattached B             2.62m  -0.1 
 
Women 16-17 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   373 Paugh, Madison      03 Nanaimo & DI            10.65m  -2.1 
  2   355 Mitchell, Makayla   02 Nanaimo & DI            10.11m  -3.0 
  3   227 Brown, Tahara       03 Cowichan Val             9.38m  -0.9 
 
Women 20-34 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   124 Irwin, Lara         98 Athletics Vi             9.84m  -3.1 
 
Women 16-17 Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   106 McKean, Kamryn      02 Alberni Vall            10.33m  
  2   194 Morfitt, Chantal    03 Comox Valley             8.64m  
 
Women 40-44 Shot Put 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   175 Wright, Kathleen    77 Campbell Riv             7.69m  
  2   157 Hoffman, Stefanie   78 Campbell Riv             6.96m  
 
Women 50-54 Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   423 Waite, Jane         66 Oceanside TR             7.35m  
 
Women 60-64 Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   334 Hendrie, Nola       55 Nanaimo & DI             6.02m  
 
Women 16-17 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   424 Waite, Joanna       02 Oceanside TR            24.21m  
  2   233 Dailey, Victoria    03 Cowichan Val            14.66m  
 
Women 20-34 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   453 Esser, Agnes        95 Unattached B            56.62m  
 
Women 40-44 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   157 Hoffman, Stefanie   78 Campbell Riv            21.81m  
 
Women 50-54 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   423 Waite, Jane         66 Oceanside TR            15.07m  
 
Women 60-64 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   334 Hendrie, Nola       55 Nanaimo & DI            12.84m  
 
Women 16-17 Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   194 Morfitt, Chantal    03 Comox Valley            37.91m  
  2   233 Dailey, Victoria    03 Cowichan Val            30.26m  
 
Women 40-44 Hammer Throw 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   157 Hoffman, Stefanie   78 Campbell Riv            24.62m  
 
Women 60-64 Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   334 Hendrie, Nola       55 Nanaimo & DI            16.59m  
 
Women 80-84 Hammer Throw 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   429 Morfitt, Peggy      37 Peninsula TR            14.00m  
 
Women 16-17 Javelin Throw 500 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   106 McKean, Kamryn      02 Alberni Vall            33.68m  
  2   373 Paugh, Madison      03 Nanaimo & DI            33.34m  
  3   355 Mitchell, Makayla   02 Nanaimo & DI            28.75m  
  4   233 Dailey, Victoria    03 Cowichan Val            21.89m  
  5   194 Morfitt, Chantal    03 Comox Valley            20.64m  
  6   304 Bollinger, Jamie    03 Nanaimo & DI            14.34m  
 
Women 18-19 Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   132 Nguyen, Jess        00 Athletics Vi            28.84m  
 
Women 40-44 Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   157 Hoffman, Stefanie   78 Campbell Riv            18.07m  
 
Boys 9 Year Olds 60 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   205 Scholtz, Jameson    10 Comox Valley             10.33  -2.6 
  2   211 Smits, Holden       10 Comox Valley             10.44  -2.6 
  3   356 Mlazgar, Tucker     10 Nanaimo & DI             10.54  -2.6 
  4   269 Woernle, Charlie    10 Cowichan Val             11.18  -2.6 
  5   368 O'Keefe, Taveon     10 Nanaimo & DI             11.64  -2.6 
  6   168 Misener, Hunter     10 Campbell Riv             12.01  -2.6 
  7   247 Lazenby, Robert     10 Cowichan Val             12.43  -2.6 
  8   265 Weir, Jacob         10 Cowichan Val             12.62  -2.6 
 
Boys 10 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   421 Spencer, Joshua     09 Oceanside TR              9.65  -2.5  2 
  2   408 Bishop, Bowen       09 Oceanside TR             10.09  -2.5  2 
  3   202 Ramsden, Isaiah     09 Comox Valley             10.10  -2.4  1 
  4   155 Granson, Carter     09 Campbell Riv             10.20  -2.5  2 
  5   382 Sam, Hunter         09 Nanaimo & DI             10.40  -2.4  1 
  6   387 Smith, Nolan        09 Nanaimo & DI             10.79  -2.4  1 
  7   116 Dickinson, Aidan    09 Athletics Vi             10.86  -2.5  2 
  8   426 Holmgren, Emilian   09 Peninsula TR             11.10  -2.5  2 
  9   374 Paugh, Tyson        09 Nanaimo & DI             11.22  -2.4  1 
 10   455 Hunt, Ethan         09 Unattached B             11.33  -2.5  2 
 11   102 Allatt-Miles, Nels  09 Alberni Vall             11.46  -2.5  2 
 12   397 Warn, Kaiden        09 Nanaimo & DI             11.62  -2.5  2 
 
Boys 11 Year Olds 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   302 Berry, Sullivan     08 Nanaimo & DI              9.30  -3.1  2 
  2   244 Kruger, Rudolf      08 Cowichan Val              9.37  -3.2  1 
  2   322 Esleyer, Gavin      08 Nanaimo & DI              9.37  -3.1  2 
  4   112 Breton, Cash        08 Athletics Vi              9.47  -3.2  1 
  5   162 Lee, Jason          08 Campbell Riv              9.72  -3.1  2 
  6   406 Binet, Luc          08 Oceanside TR              9.78  -3.1  2 
  7   185 Kanary, Jonah       08 Comox Valley              9.91  -3.2  1 
  8   208 Servos, Tyson       08 Comox Valley             10.03  -3.1  2 
  9   401 Work, Grady         08 Nanaimo & DI             10.44  -3.2  1 
 10   213 Smits, Walker       08 Comox Valley             10.68  -3.1  2 
 
Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   205 Scholtz, Jameson    10 Comox Valley             16.73   NWI  2 
  2   356 Mlazgar, Tucker     10 Nanaimo & DI             17.23   NWI  1 
  3   271 Work, Jay           10 Cowichan Val             18.89   NWI  2 
  4   431 Barnes, Quinton     10 Powell River             18.96   NWI  2 
  5   385 Sinclair, Oliver    10 Nanaimo & DI             18.99   NWI  1 
  6   168 Misener, Hunter     10 Campbell Riv             19.98   NWI  1 
  7   368 O'Keefe, Taveon     10 Nanaimo & DI             19.99   NWI  1 
  8   247 Lazenby, Robert     10 Cowichan Val             20.39   NWI  1 
 
Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   347 Knight, Charlie     09 Nanaimo & DI             15.51   NWI  2 
  2   421 Spencer, Joshua     09 Oceanside TR             15.79   NWI  1 
  3   308 Briese, Noah        09 Nanaimo & DI             16.58   NWI  3 
  4   382 Sam, Hunter         09 Nanaimo & DI             16.61   NWI  3 
  5   202 Ramsden, Isaiah     09 Comox Valley             16.75   NWI  3 
  6   250 Martin, Mason       09 Cowichan Val             17.09   NWI  1 
  7   387 Smith, Nolan        09 Nanaimo & DI             17.31   NWI  1 
  8   255 Miller, Silas       09 Cowichan Val             17.67   NWI  3 
  9   443 Eckenswiller, Reec  09 Unattached               17.74   NWI  1 
 10   116 Dickinson, Aidan    09 Athletics Vi             17.79   NWI  2 
 11   102 Allatt-Miles, Nels  09 Alberni Vall             18.11   NWI  1 
 12   430 Tuck, Fraser        09 Peninsula TR             18.12   NWI  3 
 13   374 Paugh, Tyson        09 Nanaimo & DI             18.36   NWI  2 
 14   426 Holmgren, Emilian   09 Peninsula TR             18.62   NWI  2 
 15   397 Warn, Kaiden        09 Nanaimo & DI             19.04   NWI  2 
 
Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   302 Berry, Sullivan     08 Nanaimo & DI             14.84   NWI  3 
  2   115 Dezall, Venice      08 Athletics Vi             14.89   NWI  3 
  3   112 Breton, Cash        08 Athletics Vi             15.47   NWI  3 
  4   162 Lee, Jason          08 Campbell Riv             15.71   NWI  2 
  5   185 Kanary, Jonah       08 Comox Valley             15.77   NWI  2 
  6   208 Servos, Tyson       08 Comox Valley             15.84   NWI  2 
  7   406 Binet, Luc          08 Oceanside TR             15.90   NWI  2 
  8   322 Esleyer, Gavin      08 Nanaimo & DI             15.96   NWI  3 
  9   198 O'Brennan, Sulliva  08 Comox Valley             16.11   NWI  1 
 10   127 Laperriere, Zachar  08 Athletics Vi             16.21   NWI  1 
 11   323 Finstad, Brody      08 Nanaimo & DI             16.37   NWI  1 
 12   401 Work, Grady         08 Nanaimo & DI             16.47   NWI  2 
 13   153 Christiansen-Barke  08 Campbell Riv             16.77   NWI  1 
 14   432 Ruegg, Eric         08 Powell River             16.78   NWI  1 
 15   135 Potosnak, Otto      08 Athletics Vi             16.84   NWI  1 
 16   295 Bannister, Matthia  08 Nanaimo & DI             17.38   NWI  2 
 17   213 Smits, Walker       08 Comox Valley             17.42   NWI  2 
 18   209 Sheehan, Evan       08 Comox Valley             17.69   NWI  1 
 
Boys 12 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   164 Lofstrom, Ryan      07 Campbell Riv             14.38   NWI  1 
  2   171 Siah, Khayam        07 Campbell Riv             15.26   NWI  2 
  3   197 O'Brennan, Hudson   07 Comox Valley             15.34   NWI  2 
  4   161 Konkle-Skuse, Ryle  07 Campbell Riv             15.65   NWI  2 
  5   331 Harvey, Emerson     07 Nanaimo & DI             15.66   NWI  1 
  6   338 Hosler, Elliot      07 Nanaimo & DI             15.80   NWI  2 
  7   140 Trousil, Rowan      07 Athletics Vi             16.27   NWI  1 
  8   148 Berkey, Shea        07 Campbell Riv             16.44   NWI  1 
  9   151 Chatterton, Gavin   07 Campbell Riv             16.47   NWI  2 
 10   224 Bigotte-Bruhn, Lie  07 Cowichan Val             16.58   NWI  1 
 
Boys 13 Year Olds 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   176 Wright, Logan       06 Campbell Riv             13.28   NWI  1 
  2   207 Servos, Justin      06 Comox Valley             13.32   NWI  2 
  3   108 Blom, David         06 Unattached               13.92   NWI  1 
  4   253 McKenzie-Kissinger  06 Cowichan Val             14.78   NWI  2 
  5   358 Mnguni, Maxwell     06 Nanaimo & DI             14.93   NWI  1 
  6   268 Williamson, Grey    06 Cowichan Val             14.94   NWI  1 
  7   419 Schnider, Taylor    06 Oceanside TR             15.61   NWI  1 
  8   230 Cizeron, Gray       06 Cowichan Val             15.62   NWI  1 
  9   166 Merwin, Rhys        06 Campbell Riv             15.88   NWI  2 
 --   214 Sterk, Sam          06 Comox Valley                FS   NWI  1 
 
Boys 14-15 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   360 Moonsamy, Krescyn   05 Nanaimo & DI             12.39  -3.5 
  2   336 Henry, Stirling     04 Nanaimo & DI             12.47  -3.5 
  3   392 Valdez, Finn        05 Nanaimo & DI             13.27  -3.5 
  4   299 Belobrajdic, Jaren  05 Nanaimo & DI             14.69  -3.5 
 
Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   244 Kruger, Rudolf      08 Cowichan Val             30.21  -2.8  2 
  2   302 Berry, Sullivan     08 Nanaimo & DI             31.18  -1.8  1 
  3   115 Dezall, Venice      08 Athletics Vi             31.60  -2.8  2 
  4   322 Esleyer, Gavin      08 Nanaimo & DI             31.94  -2.8  2 
  5   248 Lenarcic, Jackson   08 Cowichan Val             31.96  -2.8  2 
  6   112 Breton, Cash        08 Athletics Vi             32.29  -2.8  2 
  7   162 Lee, Jason          08 Campbell Riv             32.72  -2.8  2 
  8   208 Servos, Tyson       08 Comox Valley             32.80  -1.8  1 
  9   185 Kanary, Jonah       08 Comox Valley             32.97  -2.8  2 
 10   312 Corsan, Graeme      08 Nanaimo & DI             33.54  -1.8  1 
 11   213 Smits, Walker       08 Comox Valley             34.55  -1.8  1 
 12   401 Work, Grady         08 Nanaimo & DI             34.58  -1.8  1 
 13   363 Myint, Christian    08 Nanaimo & DI             34.82  -2.8  2 
 
Boys 12 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   164 Lofstrom, Ryan      07 Campbell Riv             29.86  -2.4 
  2   331 Harvey, Emerson     07 Nanaimo & DI             31.12  -2.4 
  3   171 Siah, Khayam        07 Campbell Riv             31.22  -2.4 
  4   148 Berkey, Shea        07 Campbell Riv             32.90  -2.4 
  5   161 Konkle-Skuse, Ryle  07 Campbell Riv             32.95  -2.4 
  6   338 Hosler, Elliot      07 Nanaimo & DI             33.15  -2.4 
  7   292 Anaka, Austin       07 Nanaimo & DI             33.33  -2.4 
  8   383 Shurniak, Hunter    07 Nanaimo & DI             34.13  -2.4 
 
Boys 13 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   176 Wright, Logan       06 Campbell Riv             27.52  -3.1 
  2   108 Blom, David         06 Unattached               28.14  -3.1 
  3   214 Sterk, Sam          06 Comox Valley             29.00  -3.1 
  4   253 McKenzie-Kissinger  06 Cowichan Val             30.28  -3.1 
 
Boys 14-15 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   360 Moonsamy, Krescyn   05 Nanaimo & DI             24.74  -2.8 
  2   392 Valdez, Finn        05 Nanaimo & DI             27.79  -2.8 
  3   337 Horvath, Benedek    05 Nanaimo & DI             29.20  -2.8 
 
Boys 12 Year Olds 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   164 Lofstrom, Ryan      07 Campbell Riv             47.30   2 
  2   171 Siah, Khayam        07 Campbell Riv             49.73   2 
  3   197 O'Brennan, Hudson   07 Comox Valley             50.30   2 
  4   331 Harvey, Emerson     07 Nanaimo & DI             51.07   2 
  5   148 Berkey, Shea        07 Campbell Riv             51.49   1 
  6   407 Binet, Tymartin     07 Oceanside TR             52.31   2 
  7   338 Hosler, Elliot      07 Nanaimo & DI             52.67   1 
  8   383 Shurniak, Hunter    07 Nanaimo & DI             52.88   2 
  9   224 Bigotte-Bruhn, Lie  07 Cowichan Val             53.83   1 
 
Boys 13 Year Olds 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   214 Sterk, Sam          06 Comox Valley             44.97  
  2   253 McKenzie-Kissinger  06 Cowichan Val             45.88  
 
Boys 9 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   356 Mlazgar, Tucker     10 Nanaimo & DI           2:09.18  
  2   211 Smits, Holden       10 Comox Valley           2:11.53  
  3   368 O'Keefe, Taveon     10 Nanaimo & DI           2:25.50  
 
Boys 10 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   347 Knight, Charlie     09 Nanaimo & DI           1:58.48  
  2   155 Granson, Carter     09 Campbell Riv           2:02.25  
  3   421 Spencer, Joshua     09 Oceanside TR           2:04.88  
  4   387 Smith, Nolan        09 Nanaimo & DI           2:06.99  
  5   426 Holmgren, Emilian   09 Peninsula TR           2:08.03  
  6   202 Ramsden, Isaiah     09 Comox Valley           2:15.18  
  7   382 Sam, Hunter         09 Nanaimo & DI           2:17.07  
  8   397 Warn, Kaiden        09 Nanaimo & DI           2:23.62  
 
Boys 11 Year Olds 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   244 Kruger, Rudolf      08 Cowichan Val           1:50.29  
  2   406 Binet, Luc          08 Oceanside TR           1:57.05  
  3   322 Esleyer, Gavin      08 Nanaimo & DI           1:57.23  
  4   127 Laperriere, Zachar  08 Athletics Vi           2:00.72  
  5   323 Finstad, Brody      08 Nanaimo & DI           2:02.80  
  6   319 De Jong, Aidan      08 Nanaimo & DI           2:02.83  
  7   425 Franey, Egan        08 Peninsula TR           2:05.43  
  8   363 Myint, Christian    08 Nanaimo & DI           2:06.78  
  9   371 Park, Brody         08 Nanaimo & DI           2:15.22  
 
Boys 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   367 O'Hara, Niall       07 Nanaimo & DI           2:38.52  
  2   171 Siah, Khayam        07 Campbell Riv           2:39.87  
  3   151 Chatterton, Gavin   07 Campbell Riv           2:41.92  
  4   292 Anaka, Austin       07 Nanaimo & DI           2:54.92  
  5   407 Binet, Tymartin     07 Oceanside TR           3:05.27  
  6   383 Shurniak, Hunter    07 Nanaimo & DI           3:05.30  
 
Boys 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   384 Shurniak, Kynan     06 Nanaimo & DI           2:36.83  
  2   253 McKenzie-Kissinger  06 Cowichan Val           2:40.79  
  3   409 Brett, Henry        06 Oceanside TR           2:44.43  
 
Boys 14-15 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   376 Putz, Jake          04 Nanaimo & DI           2:12.19  
  2   234 Danielewicz, Joel   04 Cowichan Val           2:40.88  
  3   252 Mayer, Evan         05 Cowichan Val           2:43.31  
  4   231 Dailey, Graeme      04 Cowichan Val           2:49.11  
 
Boys 9 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   129 McArthur, Max       10 Athletics Vi           3:41.02   2 
  2   356 Mlazgar, Tucker     10 Nanaimo & DI           3:59.20   2 
  3   315 Cunning, Carter     10 Nanaimo & DI           4:05.48   2 
  4   385 Sinclair, Oliver    10 Nanaimo & DI           4:23.54   2 
  5   368 O'Keefe, Taveon     10 Nanaimo & DI           4:32.49   2 
  6   431 Barnes, Quinton     10 Powell River           5:03.87   2 
 
Boys 10 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   347 Knight, Charlie     09 Nanaimo & DI           3:47.14   2 
  2   387 Smith, Nolan        09 Nanaimo & DI           3:52.19   2 
  3   421 Spencer, Joshua     09 Oceanside TR           3:53.76   2 
  4   426 Holmgren, Emilian   09 Peninsula TR           3:56.69   2 
  5   455 Hunt, Ethan         09 Unattached B           4:15.71   2 
 
Boys 11 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   153 Christiansen-Barke  08 Campbell Riv           3:33.66  
  2   297 Beaudoin, Rhys      08 Nanaimo & DI           3:45.35  
  3   319 De Jong, Aidan      08 Nanaimo & DI           3:47.68  
  4   425 Franey, Egan        08 Peninsula TR           3:49.06  
  5   198 O'Brennan, Sulliva  08 Comox Valley           3:49.13  
  6   256 Munro, Chad         08 Cowichan Val           3:55.49  
  7   363 Myint, Christian    08 Nanaimo & DI           3:55.99  
  8   135 Potosnak, Otto      08 Athletics Vi           3:56.19  
  9   371 Park, Brody         08 Nanaimo & DI           4:02.90  
 
Boys 12 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   367 O'Hara, Niall       07 Nanaimo & DI           4:08.84  
  2   151 Chatterton, Gavin   07 Campbell Riv           4:15.00  
  3   171 Siah, Khayam        07 Campbell Riv           4:16.69  
  4   292 Anaka, Austin       07 Nanaimo & DI           4:45.14  
 
Boys 13 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   384 Shurniak, Kynan     06 Nanaimo & DI           4:03.19  
  2   277 Serowka, Theo       06 Glenlyon Nor           4:13.68  
  3   409 Brett, Henry        06 Oceanside TR           4:22.29  
  4   419 Schnider, Taylor    06 Oceanside TR           4:58.54  
 
Boys 14-15 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   152 Christiansen-Barke  04 Campbell Riv           3:30.03  
  2   399 Watson, Jayden      04 Nanaimo & DI           3:30.77  
  3   314 Croome, Zachary     05 Nanaimo & DI           4:01.22  
  4   283 Flint, William      04 Mid Island D           4:02.97  
 
Boys 13 2000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   384 Shurniak, Kynan     06 Nanaimo & DI           7:10.75  
 
Boys 14-15 2000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   152 Christiansen-Barke  04 Campbell Riv           6:30.60  
  2   361 Moore, Mateo        04 Nanaimo & DI           6:50.70  
  3   314 Croome, Zachary     05 Nanaimo & DI           7:11.22  
  4   283 Flint, William      04 Mid Island D           7:11.34  
 
Boys 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 21"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   205 Scholtz, Jameson    10 Comox Valley             13.36  -1.7  2 
  2   315 Cunning, Carter     10 Nanaimo & DI             13.82  -1.7  2 
  3   129 McArthur, Max       10 Athletics Vi             13.89  -1.8  1 
  4   385 Sinclair, Oliver    10 Nanaimo & DI             14.28  -1.7  2 
  5   168 Misener, Hunter     10 Campbell Riv             14.72  -1.7  2 
  6   271 Work, Jay           10 Cowichan Val             14.92  -1.8  1 
  7   247 Lazenby, Robert     10 Cowichan Val             15.86  -1.8  1 
  8   368 O'Keefe, Taveon     10 Nanaimo & DI             15.92  -1.7  2 
  9   265 Weir, Jacob         10 Cowichan Val             16.08  -1.7  2 
 
Boys 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   421 Spencer, Joshua     09 Oceanside TR             11.62  -2.7  2 
  2   347 Knight, Charlie     09 Nanaimo & DI             12.66  -2.7  2 
  3   382 Sam, Hunter         09 Nanaimo & DI             13.35  -2.7  2 
  4   387 Smith, Nolan        09 Nanaimo & DI             13.44  -2.7  2 
  5   255 Miller, Silas       09 Cowichan Val             13.88  -2.7  2 
  6   116 Dickinson, Aidan    09 Athletics Vi             14.35  -2.7  2 
  7   202 Ramsden, Isaiah     09 Comox Valley             14.36  -2.8  1 
  8   308 Briese, Noah        09 Nanaimo & DI             14.61  -2.8  1 
  9   102 Allatt-Miles, Nels  09 Alberni Vall             15.21  -2.8  1 
 10   397 Warn, Kaiden        09 Nanaimo & DI             15.50  -2.7  2 
 
Boys 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 24"
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   248 Lenarcic, Jackson   08 Cowichan Val             11.34  -2.1  2 
  2   162 Lee, Jason          08 Campbell Riv             11.74  -1.4  1 
  3   322 Esleyer, Gavin      08 Nanaimo & DI             11.96  -2.1  2 
  4   198 O'Brennan, Sulliva  08 Comox Valley             12.01  -2.1  2 
  5   401 Work, Grady         08 Nanaimo & DI             12.73  -1.4  1 
  6   213 Smits, Walker       08 Comox Valley             12.79  -1.4  1 
  7   432 Ruegg, Eric         08 Powell River             13.12  -2.1  2 
  8   363 Myint, Christian    08 Nanaimo & DI             14.03  -2.1  2 
  9   209 Sheehan, Evan       08 Comox Valley             14.29  -2.1  2 
 
Boys 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 27"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   331 Harvey, Emerson     07 Nanaimo & DI             15.02  -3.0 
  2   171 Siah, Khayam        07 Campbell Riv             15.28  -3.0 
  3   151 Chatterton, Gavin   07 Campbell Riv             16.07  -3.0 
  4   338 Hosler, Elliot      07 Nanaimo & DI             16.10  -3.0 
  5   161 Konkle-Skuse, Ryle  07 Campbell Riv             16.16  -3.0 
  6   148 Berkey, Shea        07 Campbell Riv             16.55  -3.0 
 
Boys 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 8 x 30"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   268 Williamson, Grey    06 Cowichan Val             16.38  -2.5 
  2   419 Schnider, Taylor    06 Oceanside TR             17.10  -2.5 
  3   358 Mnguni, Maxwell     06 Nanaimo & DI             17.14  -2.5 
  4   409 Brett, Henry        06 Oceanside TR             17.36  -2.5 
 
Boys 14-15 100 Meter Hurdles 10 x 33"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   337 Horvath, Benedek    05 Nanaimo & DI             19.13  -2.9 
  2   252 Mayer, Evan         05 Cowichan Val             20.52  -2.9 
 
Boys 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 x 24"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   171 Siah, Khayam        07 Campbell Riv             32.86   NWI 
  2   331 Harvey, Emerson     07 Nanaimo & DI             33.40   NWI 
  3   148 Berkey, Shea        07 Campbell Riv             34.42   NWI 
  4   161 Konkle-Skuse, Ryle  07 Campbell Riv             34.47   NWI 
  5   338 Hosler, Elliot      07 Nanaimo & DI             34.98   NWI 
  6   151 Chatterton, Gavin   07 Campbell Riv             35.60   NWI 
  7   367 O'Hara, Niall       07 Nanaimo & DI             36.53   NWI 
 
Boys 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 5 x 27"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   214 Sterk, Sam          06 Comox Valley             30.40   NWI 
  2   358 Mnguni, Maxwell     06 Nanaimo & DI             33.99   NWI 
 
Boys 14-15 300 Meter Hurdles 7 x 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   337 Horvath, Benedek    05 Nanaimo & DI             47.75  
 
Boys 9 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   205 Scholtz, Jameson    10 Comox Valley             0.95m  
 
Boys 10 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   347 Knight, Charlie     09 Nanaimo & DI             1.05m  
  2   387 Smith, Nolan        09 Nanaimo & DI            J1.05m  
 
Boys 11 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   248 Lenarcic, Jackson   08 Cowichan Val             1.25m  
  2   185 Kanary, Jonah       08 Comox Valley            J1.25m  
  3   256 Munro, Chad         08 Cowichan Val             1.15m  
  4   425 Franey, Egan        08 Peninsula TR             1.10m  
  5   198 O'Brennan, Sulliva  08 Comox Valley            J1.10m  
  6   363 Myint, Christian    08 Nanaimo & DI            J1.10m  
  7   213 Smits, Walker       08 Comox Valley             1.05m  
  8   322 Esleyer, Gavin      08 Nanaimo & DI            J1.05m  
  8   302 Berry, Sullivan     08 Nanaimo & DI            J1.05m  
 --   208 Servos, Tyson       08 Comox Valley                NH  
 
Boys 12 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   161 Konkle-Skuse, Ryle  07 Campbell Riv             1.25m  
  2   331 Harvey, Emerson     07 Nanaimo & DI            J1.25m  
  3   338 Hosler, Elliot      07 Nanaimo & DI             1.15m  
  4   383 Shurniak, Hunter    07 Nanaimo & DI             1.10m  
 --   224 Bigotte-Bruhn, Lie  07 Cowichan Val                NH  
 --   140 Trousil, Rowan      07 Athletics Vi                NH  
 
Boys 13 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   176 Wright, Logan       06 Campbell Riv             1.45m  
  2   118 Dutchak, Callum     06 Athletics Vi             1.30m  
  3   419 Schnider, Taylor    06 Oceanside TR             1.25m  
  4   358 Mnguni, Maxwell     06 Nanaimo & DI             1.20m  
 
Boys 14-15 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   337 Horvath, Benedek    05 Nanaimo & DI             1.45m  
  2   199 Parker, Haden       05 Comox Valley            J1.45m  
  3   110 Lyons-David, Sulli  05 Unattached               1.35m  
  4   252 Mayer, Evan         05 Cowichan Val             1.30m  
  5   444 Hosler, Dylan       05 Unattached               1.25m  
 
Boys 13 Year Olds Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   384 Shurniak, Kynan     06 Nanaimo & DI             1.90m  
 
Boys 14-15 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   399 Watson, Jayden      04 Nanaimo & DI             2.65m  
  2   336 Henry, Stirling     04 Nanaimo & DI            J2.65m  
  3   398 Watson, Cody        05 Nanaimo & DI             2.20m  
 
Boys 9 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   211 Smits, Holden       10 Comox Valley             2.89m   NWI 
  2   269 Woernle, Charlie    10 Cowichan Val             2.84m   NWI 
  3   205 Scholtz, Jameson    10 Comox Valley             2.78m   NWI 
  4   315 Cunning, Carter     10 Nanaimo & DI             2.70m   NWI 
  5   356 Mlazgar, Tucker     10 Nanaimo & DI             2.68m   NWI 
  6   168 Misener, Hunter     10 Campbell Riv             2.52m   NWI 
  7   368 O'Keefe, Taveon     10 Nanaimo & DI             2.50m   NWI 
  8   247 Lazenby, Robert     10 Cowichan Val             2.41m   NWI 
  9   265 Weir, Jacob         10 Cowichan Val             2.07m   NWI 
 
Boys 10 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   347 Knight, Charlie     09 Nanaimo & DI             3.59m   NWI 
  2   121 Grange, Liam        09 Athletics Vi             3.36m   NWI 
  3   155 Granson, Carter     09 Campbell Riv             3.32m   NWI 
  4   421 Spencer, Joshua     09 Oceanside TR             3.23m   NWI 
  5   250 Martin, Mason       09 Cowichan Val             3.19m   NWI 
  6   408 Bishop, Bowen       09 Oceanside TR             3.07m   NWI 
  7   116 Dickinson, Aidan    09 Athletics Vi             2.84m   NWI 
  8   374 Paugh, Tyson        09 Nanaimo & DI             2.83m   NWI 
  9   397 Warn, Kaiden        09 Nanaimo & DI             2.74m   NWI 
 10   426 Holmgren, Emilian   09 Peninsula TR             2.58m   NWI 
 11   455 Hunt, Ethan         09 Unattached B             2.29m   NWI 
 12   102 Allatt-Miles, Nels  09 Alberni Vall             2.18m   NWI 
 
Boys 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   244 Kruger, Rudolf      08 Cowichan Val             4.17m   NWI 
  2   248 Lenarcic, Jackson   08 Cowichan Val             4.00m   NWI 
  3   127 Laperriere, Zachar  08 Athletics Vi             3.81m   NWI 
  4   401 Work, Grady         08 Nanaimo & DI             3.56m   NWI 
  5   425 Franey, Egan        08 Peninsula TR             3.52m   NWI 
  6   208 Servos, Tyson       08 Comox Valley             3.51m   NWI 
  7   406 Binet, Luc          08 Oceanside TR             3.43m   NWI 
  8   115 Dezall, Venice      08 Athletics Vi             3.37m   NWI 
  9   297 Beaudoin, Rhys      08 Nanaimo & DI             3.36m   NWI 
 10   322 Esleyer, Gavin      08 Nanaimo & DI             3.34m   NWI 
 11   185 Kanary, Jonah       08 Comox Valley             3.33m   NWI 
 12   162 Lee, Jason          08 Campbell Riv             3.16m   NWI 
 13   323 Finstad, Brody      08 Nanaimo & DI             3.12m   NWI 
 14   312 Corsan, Graeme      08 Nanaimo & DI             3.08m   NWI 
 15   213 Smits, Walker       08 Comox Valley             2.95m   NWI 
 15   363 Myint, Christian    08 Nanaimo & DI             2.95m   NWI 
 17   371 Park, Brody         08 Nanaimo & DI             2.67m   NWI 
 
Boys 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   331 Harvey, Emerson     07 Nanaimo & DI             4.17m   NWI 
  2   367 O'Hara, Niall       07 Nanaimo & DI             3.80m   NWI 
  3   148 Berkey, Shea        07 Campbell Riv             3.75m   NWI 
  4   151 Chatterton, Gavin   07 Campbell Riv             3.66m   NWI 
  5   383 Shurniak, Hunter    07 Nanaimo & DI             3.60m   NWI 
  6   338 Hosler, Elliot      07 Nanaimo & DI             3.57m   NWI 
  7   171 Siah, Khayam        07 Campbell Riv            J3.57m   NWI 
  8   161 Konkle-Skuse, Ryle  07 Campbell Riv             3.54m   NWI 
  9   292 Anaka, Austin       07 Nanaimo & DI             3.46m   NWI 
 
Boys 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   176 Wright, Logan       06 Campbell Riv             4.45m   NWI 
  2   230 Cizeron, Gray       06 Cowichan Val             4.30m   NWI 
  3   358 Mnguni, Maxwell     06 Nanaimo & DI             4.25m   NWI 
  4   384 Shurniak, Kynan     06 Nanaimo & DI             4.08m   NWI 
  5   253 McKenzie-Kissinger  06 Cowichan Val             4.06m   NWI 
  6   166 Merwin, Rhys        06 Campbell Riv             3.86m   NWI 
  7   251 Martin, Nolan       06 Cowichan Val             3.46m   NWI 
  8   409 Brett, Henry        06 Oceanside TR             3.43m   NWI 
 
Boys 14-15 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   360 Moonsamy, Krescyn   05 Nanaimo & DI             5.20m  -2.5 
  2   337 Horvath, Benedek    05 Nanaimo & DI             4.98m  -2.1 
  3   392 Valdez, Finn        05 Nanaimo & DI             4.75m  -1.3 
  4   299 Belobrajdic, Jaren  05 Nanaimo & DI             4.51m  -1.5 
  5   252 Mayer, Evan         05 Cowichan Val             4.30m  -2.1 
  6   340 Ivany, Tully        05 Nanaimo & DI             4.13m  -0.5 
  7   234 Danielewicz, Joel   04 Cowichan Val             3.91m  -2.2 
 
Boys 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   384 Shurniak, Kynan     06 Nanaimo & DI             9.50m   NWI 
  2   118 Dutchak, Callum     06 Athletics Vi             8.12m   NWI 
 
Boys 14-15 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   337 Horvath, Benedek    05 Nanaimo & DI            10.45m   1.9 
  2   252 Mayer, Evan         05 Cowichan Val             9.37m   0.6 
  3   299 Belobrajdic, Jaren  05 Nanaimo & DI             8.85m   0.7 
  4   444 Hosler, Dylan       05 Unattached               8.65m   0.3 
  5   398 Watson, Cody        05 Nanaimo & DI             8.20m   1.2 
 
Boys 9 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   205 Scholtz, Jameson    10 Comox Valley             5.48m  
  2   211 Smits, Holden       10 Comox Valley             4.94m  
  3   315 Cunning, Carter     10 Nanaimo & DI             4.22m  
  4   368 O'Keefe, Taveon     10 Nanaimo & DI             3.21m  
  5   247 Lazenby, Robert     10 Cowichan Val             2.66m  
 --   265 Weir, Jacob         10 Cowichan Val              FOUL  
 
Boys 10 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   242 Irvine, Nathan      09 Cowichan Val             6.66m  
  2   374 Paugh, Tyson        09 Nanaimo & DI             6.26m  
  3   308 Briese, Noah        09 Nanaimo & DI             5.97m  
  4   255 Miller, Silas       09 Cowichan Val             5.86m  
  5   430 Tuck, Fraser        09 Peninsula TR             5.65m  
  6   443 Eckenswiller, Reec  09 Unattached               5.55m  
  7   102 Allatt-Miles, Nels  09 Alberni Vall             5.19m  
  8   250 Martin, Mason       09 Cowichan Val             5.15m  
  9   387 Smith, Nolan        09 Nanaimo & DI             4.72m  
 10   116 Dickinson, Aidan    09 Athletics Vi             4.34m  
 
Boys 11 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   248 Lenarcic, Jackson   08 Cowichan Val             8.26m  
  2   425 Franey, Egan        08 Peninsula TR             6.86m  
  3   185 Kanary, Jonah       08 Comox Valley             6.62m  
  4   371 Park, Brody         08 Nanaimo & DI             6.37m  
  5   208 Servos, Tyson       08 Comox Valley             5.87m  
  6   401 Work, Grady         08 Nanaimo & DI             5.65m  
  7   213 Smits, Walker       08 Comox Valley             5.04m  
 
Boys 12 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   164 Lofstrom, Ryan      07 Campbell Riv             8.35m  
  2   109 Lee, Soren          07 Unattached               6.99m  
  3   331 Harvey, Emerson     07 Nanaimo & DI             6.91m  
  4   197 O'Brennan, Hudson   07 Comox Valley             6.83m  
  5   107 Symington, Gavin    07 Alberni Vall             6.21m  
  6   407 Binet, Tymartin     07 Oceanside TR             6.12m  
  7   383 Shurniak, Hunter    07 Nanaimo & DI             5.56m  
  8   151 Chatterton, Gavin   07 Campbell Riv             5.12m  
  9   338 Hosler, Elliot      07 Nanaimo & DI             5.06m  
 
Boys 13 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   207 Servos, Justin      06 Comox Valley             9.86m  
  2   176 Wright, Logan       06 Campbell Riv             9.26m  
  3   358 Mnguni, Maxwell     06 Nanaimo & DI             8.57m  
  4   241 Irvine, Aj          06 Cowichan Val             7.72m  
  5   166 Merwin, Rhys        06 Campbell Riv             6.88m  
  6   251 Martin, Nolan       06 Cowichan Val             6.01m  
  7   230 Cizeron, Gray       06 Cowichan Val             5.57m  
  8   419 Schnider, Taylor    06 Oceanside TR             5.03m  
 
Boys 14-15 Shot Put 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   448 Andulajevic, Mason  04 Unattached B            11.69m  
  2   167 Milne, Lucas        05 Campbell Riv             8.18m  
  3   337 Horvath, Benedek    05 Nanaimo & DI             8.15m  
 
Boys 10 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   121 Grange, Liam        09 Athletics Vi            13.14m  
  2   387 Smith, Nolan        09 Nanaimo & DI            12.74m  
  3   397 Warn, Kaiden        09 Nanaimo & DI            12.37m  
  4   408 Bishop, Bowen       09 Oceanside TR            12.21m  
  5   250 Martin, Mason       09 Cowichan Val            12.16m  
  6   102 Allatt-Miles, Nels  09 Alberni Vall            11.19m  
  7   374 Paugh, Tyson        09 Nanaimo & DI            10.44m  
  8   426 Holmgren, Emilian   09 Peninsula TR             8.66m  
 
Boys 11 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   248 Lenarcic, Jackson   08 Cowichan Val            22.34m  
  2   312 Corsan, Graeme      08 Nanaimo & DI            16.35m  
  3   401 Work, Grady         08 Nanaimo & DI            14.93m  
  4   185 Kanary, Jonah       08 Comox Valley            14.40m  
  5   371 Park, Brody         08 Nanaimo & DI            13.34m  
  6   425 Franey, Egan        08 Peninsula TR            13.14m  
  7   297 Beaudoin, Rhys      08 Nanaimo & DI            12.80m  
  8   302 Berry, Sullivan     08 Nanaimo & DI            12.70m  
  9   162 Lee, Jason          08 Campbell Riv            11.81m  
 10   322 Esleyer, Gavin      08 Nanaimo & DI            10.78m  
 11   149 Borrie, Nate        08 Campbell Riv            10.76m  
 12   363 Myint, Christian    08 Nanaimo & DI             9.30m  
 
Boys 12 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   164 Lofstrom, Ryan      07 Campbell Riv            18.18m  
  2   107 Symington, Gavin    07 Alberni Vall            17.81m  
  3   331 Harvey, Emerson     07 Nanaimo & DI            15.92m  
  4   151 Chatterton, Gavin   07 Campbell Riv            15.66m  
  5   383 Shurniak, Hunter    07 Nanaimo & DI            15.08m  
  6   338 Hosler, Elliot      07 Nanaimo & DI            14.85m  
  7   148 Berkey, Shea        07 Campbell Riv            14.78m  
  8   367 O'Hara, Niall       07 Nanaimo & DI            14.62m  
  9   407 Binet, Tymartin     07 Oceanside TR            14.01m  
 10   161 Konkle-Skuse, Ryle  07 Campbell Riv            12.81m  
 
Boys 13 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   241 Irvine, Aj          06 Cowichan Val            22.90m  
  2   214 Sterk, Sam          06 Comox Valley            17.32m  
  3   384 Shurniak, Kynan     06 Nanaimo & DI            17.09m  
  4   230 Cizeron, Gray       06 Cowichan Val            14.93m  
  5   251 Martin, Nolan       06 Cowichan Val            11.41m  
  6   358 Mnguni, Maxwell     06 Nanaimo & DI             3.87m  
 
Boys 14-15 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   448 Andulajevic, Mason  04 Unattached B            40.44m  
  2   167 Milne, Lucas        05 Campbell Riv            32.76m  
  3   231 Dailey, Graeme      04 Cowichan Val            28.14m  
  4   362 Morrison, Samuel    04 Nanaimo & DI            27.62m  
  5   252 Mayer, Evan         05 Cowichan Val            26.73m  
  6   340 Ivany, Tully        05 Nanaimo & DI            26.57m  
  7   398 Watson, Cody        05 Nanaimo & DI            22.19m  
  8   234 Danielewicz, Joel   04 Cowichan Val            19.98m  
 
Boys 12 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   164 Lofstrom, Ryan      07 Campbell Riv            18.77m  
  2   383 Shurniak, Hunter    07 Nanaimo & DI            17.73m  
  3   107 Symington, Gavin    07 Alberni Vall            17.29m  
  4   171 Siah, Khayam        07 Campbell Riv            12.68m  
  5   338 Hosler, Elliot      07 Nanaimo & DI            11.56m  
  6   331 Harvey, Emerson     07 Nanaimo & DI             9.95m  
 
Boys 13 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   241 Irvine, Aj          06 Cowichan Val            21.18m  
  2   253 McKenzie-Kissinger  06 Cowichan Val            18.14m  
  3   251 Martin, Nolan       06 Cowichan Val            14.30m  
  4   230 Cizeron, Gray       06 Cowichan Val            11.61m  
 
Boys 14-15 Hammer Throw 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   448 Andulajevic, Mason  04 Unattached B            44.18m  
  2   167 Milne, Lucas        05 Campbell Riv            26.51m  
  3   362 Morrison, Samuel    04 Nanaimo & DI            25.15m  
  4   398 Watson, Cody        05 Nanaimo & DI            20.46m  
  5   252 Mayer, Evan         05 Cowichan Val            17.44m  
 
Boys 10 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   397 Warn, Kaiden        09 Nanaimo & DI            15.17m  
  2   308 Briese, Noah        09 Nanaimo & DI            15.15m  
  3   387 Smith, Nolan        09 Nanaimo & DI            15.00m  
  4   374 Paugh, Tyson        09 Nanaimo & DI            12.16m  
  5   102 Allatt-Miles, Nels  09 Alberni Vall            10.55m  
 
Boys 11 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   248 Lenarcic, Jackson   08 Cowichan Val            28.81m  
  2   198 O'Brennan, Sulliva  08 Comox Valley            23.88m  
  3   406 Binet, Luc          08 Oceanside TR            21.19m  
  4   425 Franey, Egan        08 Peninsula TR            21.08m  
  5   115 Dezall, Venice      08 Athletics Vi            18.97m  
  6   112 Breton, Cash        08 Athletics Vi            18.90m  
  7   208 Servos, Tyson       08 Comox Valley            18.14m  
  8   323 Finstad, Brody      08 Nanaimo & DI            16.98m  
  9   153 Christiansen-Barke  08 Campbell Riv            16.19m  
 10   297 Beaudoin, Rhys      08 Nanaimo & DI            16.15m  
 11   213 Smits, Walker       08 Comox Valley            15.57m  
 12   162 Lee, Jason          08 Campbell Riv            13.66m  
 13   149 Borrie, Nate        08 Campbell Riv            13.20m  
 14   401 Work, Grady         08 Nanaimo & DI            11.99m  
 15   135 Potosnak, Otto      08 Athletics Vi            11.97m  
 --   371 Park, Brody         08 Nanaimo & DI              FOUL  
 
Boys 12 Year Olds Javelin Throw 500 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   197 O'Brennan, Hudson   07 Comox Valley            28.15m  
  2   148 Berkey, Shea        07 Campbell Riv            21.61m  
  3   338 Hosler, Elliot      07 Nanaimo & DI            20.30m  
  4   367 O'Hara, Niall       07 Nanaimo & DI            20.08m  
  5   383 Shurniak, Hunter    07 Nanaimo & DI            19.86m  
  6   161 Konkle-Skuse, Ryle  07 Campbell Riv            19.70m  
  7   151 Chatterton, Gavin   07 Campbell Riv            17.13m  
  8   171 Siah, Khayam        07 Campbell Riv            16.00m  
  9   107 Symington, Gavin    07 Alberni Vall            14.71m  
 10   292 Anaka, Austin       07 Nanaimo & DI            13.86m  
 11   140 Trousil, Rowan      07 Athletics Vi            12.15m  
 
Boys 13 Year Olds Javelin Throw 500 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   207 Servos, Justin      06 Comox Valley            29.22m  
  2   358 Mnguni, Maxwell     06 Nanaimo & DI            24.94m  
  3   241 Irvine, Aj          06 Cowichan Val            17.83m  
  4   230 Cizeron, Gray       06 Cowichan Val            17.23m  
  5   384 Shurniak, Kynan     06 Nanaimo & DI            16.95m  
  6   434 Thrasher, Raine     06 Powell River            15.92m  
  7   409 Brett, Henry        06 Oceanside TR            12.37m  
  8   251 Martin, Nolan       06 Cowichan Val            11.07m  
  9   419 Schnider, Taylor    06 Oceanside TR            10.74m  
 
Boys 14-15 Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   177 Allan, Emmett       04 Comox Valley            38.46m  
  2   448 Andulajevic, Mason  04 Unattached B            34.15m  
  3   252 Mayer, Evan         05 Cowichan Val            29.35m  
  4   231 Dailey, Graeme      04 Cowichan Val            26.25m  
  5   444 Hosler, Dylan       05 Unattached              23.95m  
  6   305 Bollinger, Robert   05 Nanaimo & DI            23.85m  
  7   249 Lewis, Kaiden       05 Cowichan Val            22.38m  
  8   362 Morrison, Samuel    04 Nanaimo & DI            20.66m  
  9   167 Milne, Lucas        05 Campbell Riv            20.56m  
 10   337 Horvath, Benedek    05 Nanaimo & DI            20.25m  
 11   398 Watson, Cody        05 Nanaimo & DI            18.83m  
 12   264 Wedmann-Kent, Quin  05 Cowichan Val            18.10m  
 
Men 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   329 Greir, Josh         03 Nanaimo & DI             12.31  -3.6 
  2   293 Avar, Ozan          02 Nanaimo & DI             12.74  -3.6 
  3   470 Ng, Matthew         02 Victoria Spe             13.44  -3.6 
 
Men 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   280 Hughes, Kevin       00 Langley Must             11.82  -3.6 
  2   378 Rasmussen, Steen    00 Nanaimo & DI             12.02  -3.6 
 
Men 40-44 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   179 Cook, Nigel         76 Comox Valley             12.46  -1.9  2 
 
Men 60-64 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   474 Todd, Michael       58 West Vancouv             14.18  -1.9  2 
  2   477 Bissenden, Jim      58 Unattached               15.09  -1.9  2 
 
Men 65-69 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   441 Freeman, Peter      52 Salt Spring              14.74  -1.9  2 
 
Men 80-84 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   461 Thompson, Lynn      39 Unattached B             17.96  -1.9  2 
 
Men 85-89 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   326 Giegerich, Joe      32 Nanaimo & DI             23.20  -1.9  2 
 
Men 16-17 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   293 Avar, Ozan          02 Nanaimo & DI             25.52  -2.8  2 
 
Men 18-19 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   280 Hughes, Kevin       00 Langley Must             22.75  -2.8  2 
  2   258 Prokopchuk, Sam     01 Cowichan Val             23.79  -2.8  2 
  3   215 Stewart, Shane      01 Comox Valley             24.54  -2.8  2 
 
Men 45-49 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   365 Myint, Win          74 Nanaimo & DI             28.80  -3.9 
 
Men 60-64 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   474 Todd, Michael       58 West Vancouv             29.48  -3.9 
 
Men 65-69 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   441 Freeman, Peter      52 Salt Spring              29.69  -3.9 
 
Men 80-84 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   461 Thompson, Lynn      39 Unattached B             38.63  -3.9 
 
Men 85-89 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   326 Giegerich, Joe      32 Nanaimo & DI             49.54  -3.9 
 
Men 16-17 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   281 Bradbury, Spencer   02 Mid Island D             53.81   2 
  2   282 Cooper, Corin       02 Mid Island D             56.45   2 
  3   288 Laturnus, Cameron   03 Mid Island D             56.56   2 
 
Men 18-19 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   280 Hughes, Kevin       00 Langley Must             49.46   2 
  2   287 Kaps, Linden        00 Mid Island D             53.34   2 
  3   438 Barber, Michael     00 Prairie Inn              53.88   2 
 
Men 55-59 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   405 Pinckard, Mark      60 Ocean Athlet           1:00.95  
  2   296 Bannister, Ronald   64 Nanaimo & DI           1:17.08  
 
Men 65-69 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   441 Freeman, Peter      52 Salt Spring            1:08.54  
  2   335 Hendrie, Tim        50 Nanaimo & DI           1:33.54  
 
Men 70-74 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   379 Riggins, Terry      47 Nanaimo & DI           1:17.54  
 
Men 75-79 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   278 Stewart, Mark       44 Greyhounds M           1:18.44  
 
Men 16-17 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   332 Heisterman, Keaton  02 Nanaimo & DI           1:53.44   1 
  2   403 Zanette, Gage       03 Nanaimo & DI           1:58.20   1 
  3   390 Urbanowicz, Cyrus   02 Nanaimo & DI           2:03.65   1 
  4   288 Laturnus, Cameron   03 Mid Island D           2:09.74   2 
  5   290 Santos Diez, Rodri  03 Mid Island D           2:11.01   2 
 
Men 18-19 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   438 Barber, Michael     00 Prairie Inn            1:59.45  
  2   287 Kaps, Linden        00 Mid Island D           2:01.61  
 
Men 20-34 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   462 Winkler, Matthew    88 Unattached B           1:52.26  
  2   454 Fuoco, Ty           97 Unattached B           1:52.78  
  3   466 Lyesin, Vladyslav   99 Uvic Track C           1:59.76  
  4   440 Stanley, Liam       97 Prairie Inn            1:59.81  
 
Men 55-59 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   405 Pinckard, Mark      60 Ocean Athlet           2:16.16   2 
 
Men 65-69 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   335 Hendrie, Tim        50 Nanaimo & DI           4:07.93   2 
 
Men 70-74 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   379 Riggins, Terry      47 Nanaimo & DI           3:05.50   2 
 
Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   286 Irving, Rylan       02 Mid Island D           4:31.98  
  2   290 Santos Diez, Rodri  03 Mid Island D           4:43.03  
 
Men 20-34 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   462 Winkler, Matthew    88 Unattached B           4:19.41  
 
Men 70-74 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   379 Riggins, Terry      47 Nanaimo & DI           6:18.05  
 
Men 75-79 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   278 Stewart, Mark       44 Greyhounds M           6:09.34  
 
Men 16-17 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   442 Appelt, Leo         02 Unattached            13:04.34  
 
Men 80-99 80 Meter Hurdles 8 x 27"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   461 Thompson, Lynn      39 Unattached B             19.65   NWI 
 
Men 18-19 110 Meter Hurdles 10 x 39"
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   215 Stewart, Shane      01 Comox Valley             16.89  -2.8 
 
Men 16-17 400 Meter Hurdles 10 x 33"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   281 Bradbury, Spencer   02 Mid Island D             59.97  
  2   182 Flynn, Owen         02 Comox Valley           1:01.96  
 
Men 18-19 3000 Meter Steeplechase 36"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   463 Wyatt, Tate         00 Unattached B           9:25.57  
  2   464 Wyatt, Zachary      00 Unattached B           9:32.39  
  3   275 York, Skyler        01 Edmonton Har           9:47.29  
  4   273 Murray-White, Cass  01 Edmonton Har          10:27.71  
 
Men 20-34 3000 Meter Steeplechase 36"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   452 Denault, Robert     93 Unattached B           9:46.87  
 
Men 18-19 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   458 MacKenzie, Bryce    00 Unattached B             1.90m  
 
Men 20-34 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   279 Chatten, Eric       97 Kajaks Track             2.05m  
 
Men 60-64 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   477 Bissenden, Jim      58 Unattached               1.45m  
 
Men 85-89 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   326 Giegerich, Joe      32 Nanaimo & DI             0.90m  
 
Men 18-19 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   144 Foster, Ethan       00 BC Flyers At             4.20m  
  2   378 Rasmussen, Steen    00 Nanaimo & DI             3.50m  
 
Men 45-49 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   341 Jeffery, Bryan      74 Nanaimo & DI             3.80m  
 
Men 70-74 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   320 Donaldson, Sven     49 Nanaimo & DI             2.20m  
 
Men 16-17 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   293 Avar, Ozan          02 Nanaimo & DI             5.41m  -1.7 
 
Men 18-19 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   258 Prokopchuk, Sam     01 Cowichan Val             6.45m  -0.8 
  2   144 Foster, Ethan       00 BC Flyers At             5.73m  -1.1 
 
Men 80-84 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   461 Thompson, Lynn      39 Unattached B             3.37m  -1.1 
 
Men 85-89 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   326 Giegerich, Joe      32 Nanaimo & DI             2.20m  -0.8 
 
Men 16-17 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   123 Irish, Lauchlan     03 Athletics Vi            12.58m   0.2 
  2   470 Ng, Matthew         02 Victoria Spe            10.25m   1.3 
 
Men 18-19 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2   458 MacKenzie, Bryce    00 Unattached B            11.71m   1.0 
  1   479 Hayashi, Yuki       00 Victoria Spe           X13.00m  -0.1 
 
Men 80-84 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   461 Thompson, Lynn      39 Unattached B             7.02m  -0.3 
 
Men 16-17 Shot Put 5 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   184 Julien, Alex        02 Comox Valley            12.59m  
  2   238 Else, Anthony       02 Cowichan Val            11.42m  
 
Men 20-34 Shot Put 7.26 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   342 Johnston, James     99 Nanaimo & DI            11.84m  
 
Men 45-49 Shot Put 7.26 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   395 Vannini, Phillip    74 Nanaimo & DI            11.24m  
 
Men 50-59 Shot Put 6 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   196 Morfitt, Graham     67 Comox Valley            10.83m  
  2   137 Steele, Sean        61 Athletics Vi            10.69m  
  3   232 Dailey, Mike        63 Cowichan Val            10.47m  
 
Men 65-69 Shot Put 5 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   335 Hendrie, Tim        50 Nanaimo & DI             4.43m  
 
Men 16-17 Discus Throw 1.5 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   170 Perras, Trent       03 Campbell Riv            35.49m  
 
Men 18-19 Discus Throw 1.75 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   144 Foster, Ethan       00 BC Flyers At            28.22m  
  2   169 Mudie, Zachary      01 Campbell Riv            26.51m  
 
Men 45-49 Discus Throw 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   395 Vannini, Phillip    74 Nanaimo & DI            38.13m  
 
Men 50-59 Discus Throw 1.5 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   196 Morfitt, Graham     67 Comox Valley            38.56m  
  2   137 Steele, Sean        61 Athletics Vi            34.27m  
  3   232 Dailey, Mike        63 Cowichan Val            32.57m  
 
Men 65-69 Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   335 Hendrie, Tim        50 Nanaimo & DI            13.54m  
 
Men 16-17 Hammer Throw 5 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   344 Katzberg, Ethan     02 Nanaimo & DI            63.42m  
  2   170 Perras, Trent       03 Campbell Riv            37.61m  
 
Men 18-19 Hammer Throw 6 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   169 Mudie, Zachary      01 Campbell Riv            24.86m  
 
Men 20-34 Hammer Throw 7.26 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   456 Keenan, Adam        93 Unattached B            70.84m  
  2   142 Willett, Sam        97 Athletics Vi            62.36m  
  3   467 Gondara, Vikramjit  99 Valley Royal            59.29m  
 
Men 50-59 Hammer Throw 6 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   196 Morfitt, Graham     67 Comox Valley            37.16m  
  2   232 Dailey, Mike        63 Cowichan Val            25.78m  
 
Men 16-17 Javelin Throw 700 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   184 Julien, Alex        02 Comox Valley            50.66m  
 
Men 18-19 Javelin Throw 800 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   188 Klettke, Casey      01 Comox Valley            51.69m  
  2   411 Dodd, Gabriel       00 Oceanside TR            43.58m  
 
Men 20-34 Javelin Throw 800 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   460 Szczawinski, Maxwe  98 Unattached B            53.52m  
 
Men 50-59 Javelin Throw 700 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   232 Dailey, Mike        63 Cowichan Val            26.66m  
 
Men 85-89 Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   326 Giegerich, Joe      32 Nanaimo & DI            14.17m  
 
Boys 9 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 --   368 O'Keefe, Taveon     10 Nanaimo & DI                DQ  
 
Girls 10 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   298 Bell, Tessa         09 Nanaimo & DI           6:06.62  
  2   307 Brand, Danaea       09 Nanaimo & DI           6:06.65  
  3   345 Kelly, Sophia       09 Nanaimo & DI           6:12.69  
  4   317 Davidson, Charlott  09 Nanaimo & DI           6:38.08  
  5   359 Moonsamy, Anishka   09 Nanaimo & DI           6:38.36  
 
Boys 10 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 --   455 Hunt, Ethan         09 Unattached B                DQ  
 --   397 Warn, Kaiden        09 Nanaimo & DI                DQ  
 
Girls 11 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   415 Hughes, Norah       08 Oceanside TR           6:20.25  
 
Girls 12 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   225 Blumel, Annette     07 Cowichan Val           4:50.81  
  2   243 Johnston, Tori      07 Cowichan Val           5:31.17  
  3   261 Titone, MaŽlle      07 Cowichan Val           5:56.52  
 
Girls 13 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   350 Lundman, Annika     06 Nanaimo & DI           8:31.06  
 
Men 14-15 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   362 Morrison, Samuel    04 Nanaimo & DI           9:20.14  
 
Women 14-15 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   226 Blumel, Margo       04 Cowichan Val           9:18.72  
 
Women 16-17 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   351 Lundman, Olivia     03 Nanaimo & DI          27:38.31  

User Comments

  • Currently, there are no comments.