• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

    Voicemail:
    1.877.456.5544
    *For quicker support use email when possible.

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

2020 U Sports Champs

Kamloops Track and Field Club 100m/1000m/1200m

Kamloops, BC
October 10th, 2020

Licensed to Kamloops Track & Field Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 2020-10-10 03:42 PM
                       2020 100m, 1000m, 1200m Mini-Meet                       
                               Hillside Stadium                                
                                    Results                                    
 
Event 4  Girls 10 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1       Raath, Lienke       10 Kamloops Tra                    3:59.58  
  2       Roberts, Kayleigh   10 Kamloops Tra                    5:18.72  
 
Event 4  Girls 11 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1       McGrath, Kiera      09 Kamloops Tra                    4:00.62  
 
Event 4  Boys 9 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Klassen, Keaton     11 Kamloops Tra                    4:06.18  
 
Event 4  Boys 11 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Armstrong, Dimitri  09 Kamloops Tra                    3:56.17  
  2       Roberts, Jared      09 Kamloops Tra                    3:58.11  
  3       McGrath, Aidan      09 Kamloops Tra                    4:46.24  
 
Event 6  Girls 12 1200 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Armstrong, Gabby    08 Kamloops Tra                    5:04.43  
 
Event 6  Boys 12 1200 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Simmonds, Riley     08 Valley Royal                    4:14.91  
  2       Peregrym, Ethan     08 Kamloops Tra         4:30.00    4:17.86  
 
Event 6  Men 14-15 1200 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 --       Wallace, Xavier     06 Kamloops Tra                        SCR  
 
Event 2  Girls 10 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1       Raath, Lienke       10 Kamloops Tra                      19.01   NWI  5 
  2       Roberts, Kayleigh   10 Kamloops Tra                      20.50   NWI  5 
 
Event 2  Girls 12 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1       Williams, Aaysia    08 Universal At           12.90      13.66  -2.7  3 
  2       Armstrong, Gabby    08 Kamloops Tra                      15.93  -2.7  3 
 
Event 2  Women 14-15 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1       Stevenson, Emily    05 Kamloops Tra                      14.36  -2.7  3 
 
Event 2  Women 55-59 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1       Stark, Anne         63 Kamloops Tra                      19.62  -3.5 
 
Event 2  Women 65-69 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1       Rhebergen, Margare  55 Kamloops Tra                      16.22  -3.5 
 
Event 2  Boys 9 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1       Klassen, Keaton     11 Kamloops Tra                      18.04   NWI  5 
  2       Anastasio, Luca     11 Kamloops Tra                      18.64   NWI  4 
 
Event 2  Boys 11 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1       Armstrong, Dimitri  09 Kamloops Tra                      17.63   NWI  4 
  2       Roberts, Jared      09 Kamloops Tra                      19.33   NWI  4 
 
Event 2  Boys 12 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1       Stevenson, Jesse    08 Kamloops Tra                      15.71  -2.7  3 
 
Event 2  Men 14-15 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1       Maryniuk, Jack      05 Kamloops Tra                      11.88  -0.8  2 
  2       Johnson, Benjamin   05 Kamloops Tra                      13.59  -0.8  2 
 --       Dyck, Willem        05 Kamloops Tra                        SCR  -0.8  2 
 
Event 2  Men 16-17 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1       Hrychiw, Eli        04 Kamloops Tra                      13.11  -0.8  2 
 
Event 2  Men 70-74 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1       Strong, Derm        48 Kamloops Tra                      16.33  -3.5 

User Comments

  • Currently, there are no comments.