• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

SJ Reds T&C Twilight Meet #6

Saint John, NB
July 28th, 2021

HY-TEK's Meet Manager 2021-07-29 09:19 PM
                     SJRedsTC Twlight Meet #6 - 2021-07-28                     
                             Saint John Track Club                             
                         Canada Games Stadium - UNBSJ                          
                                    Results                                    
 
Women open 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Somers, Anna                 SJ Reds                  14.05  -2.8  3 
  1 Comeau, Shanna               SJ Reds                  14.36  -3.6  1 
  1 Douthwright, Ruby            SJ Reds                  16.22  -3.1  2 
  2 Mackinley, Regan             SJ Reds                  14.99  -3.6  1 
  2 Emerson, Valerie             SJ Reds                  15.04  -2.8  3 
  2 Baxter, Natalie              SJ Reds                  16.86  -2.8  3 
  3 Parker, Isabella             SJ Reds                  15.17  -3.6  1 
  3 Tayes, Haylee                SJ Reds                  17.55  -3.1  2 
  4 Jones, Jenah                 SJ Reds                  15.72  -3.6  1 
  4 Armes, Dianna                SJ Reds                  28.79  -3.1  2 
  5 Corrigan, Audrey             SJ Reds                  15.83  -3.6  1 
  6 Graceffa, Lauren             SJ Reds                  16.25  -2.8  3 
  7 Jenkins, Alandra             SJ Reds                  16.84  -3.1  2 
  8 McGivery, Penelope           SJ Reds                  16.96  -2.8  3 
  9 Nice, Georgia                SJ Reds                  16.97  -2.8  3 
 10 Dasse, Nila                  SJ Reds                  17.39  -3.6  1 
 11 Hickey, Violet               SJ Reds                  17.44  -3.1  2 
 
Women 12-15 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Parker, Isabella             SJ Reds                  32.74  -1.7 
  2 Evans, Lauren                F'Ton Reds               35.05  -1.7 
 
Women 16-17 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Comeau, Shanna               SJ Reds                  29.83  -1.7 
 
Women 30+ 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Armes, Dianna                SJ Reds                  59.91  -1.7 
 
Girls 10-13 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Parker, Isabella             SJ Reds                  51.38  
  2 Evans, Lauren                F'Ton Reds               55.08  
  3 Munn, Nivia                  F'Ton Reds               68.23  
 
Women 14-15 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Somers, Anna                 SJ Reds                  42.38  
  2 McGivery, Penelope           SJ Reds                  64.59  
 
Women 16-17 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kozak, Gabby                 SJ Reds                  65.77  
 
Women 18-19 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fullarton, Zoe               F'Ton Reds               63.00  
 
Girls 10-13 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Evans, Lauren                F'Ton Reds             3:01.68  
 
Women 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dysart, Lauren               SJ Reds                2:36.96  
  2 Trites, Nicole               SJ Reds                2:41.53  
  3 Kingston, Olivia             SJ Reds                2:45.36  
 
Women 14-15 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mortimer, Felicia            SJ Reds                5:35.62  
  2 Roderick, Annika             SJ Reds                5:49.39  
 
Women 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kingston, Olivia             SJ Reds                5:47.57  
  2 Dysart, Lauren               SJ Reds                5:48.12  
  3 Bodechon, Lydia              SJ Reds                6:29.92  
 
Women 20-29 80 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cloutier, Marie-Pier         Redcliff Mid             14.22  -3.3 
 
Women 30+ 80 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peabody, Sharon              SJ Reds                  24.35  -3.3 
 
Girls 10-13 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Parker, Isabella             SJ Reds                  3.28m   NWI 
     FOUL      3.28m(NWI) 3.18m(NWI)            
  2 Baxter, Natalie              SJ Reds                  3.14m   NWI 
     2.59m(NWI) 3.14m(NWI) FOUL                
  3 Tayes, Haylee                SJ Reds                  3.04m   NWI 
     FOUL      3.04m(NWI) 2.99m(NWI)           
  4 Douthwright, Ruby            SJ Reds                  2.71m   NWI 
     FOUL      2.71m(NWI) 2.66m(NWI)           
 
Women 16-17 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kennedy, Eliana              F'Ton Reds               3.99m   NWI 
     FOUL      3.92m(NWI) FOUL      FOUL      3.99m(NWI) 3.91m(NWI)
  2 Tesselaar, Katherine         F'Ton Reds               3.85m   NWI 
     x  x     3.60m(NWI) 3.85m(NWI) 3.82m(NWI)
 
Women 30+ Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Armes, Dianna                SJ Reds                  1.46m   NWI 
     1.46m(NWI) 1.36m(NWI) 1.43m(NWI)            
 
Girls 12-13 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jones, Jenah                 SJ Reds                  8.17m   NWI 
     8.06m(NWI) FOUL      8.16m(NWI) FOUL      8.17m(NWI) FOUL     
  2 Corrigan, Audrey             SJ Reds                  7.54m   NWI 
     6.79m(NWI) FOUL      FOUL      7.54m(NWI) FOUL      7.42m(NWI)
 
Women 16-17 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tesselaar, Katherine         F'Ton Reds               9.19m   NWI 
     9.17m(NWI) FOUL      8.87m(NWI) 9.19m(NWI) 9.15m(NWI) 8.82m(NWI)
 
Women 20-29 Shot Put 3kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robichaud F56, Christel      Aetos Athlet             6.49m  
      6.38m  6.46m  6.44m  6.35m  6.15m  6.49m
 
Women 20-29 Discus Throw 1kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robichaud F56, Christel      Aetos Athlet            15.59m  
      15.04m  FOUL  15.59m  14.91m  15.11m  14.48m
 
Girls U10 60 Meter Dash Tetrathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Mackinley, Ashlyn            SJ Reds                  11.55   NWI  1     90
  2 Krishnaraj, Parvathi         SJ Reds                  11.65   NWI  1     79
  3 Kipp, Yuri                   F'Ton Reds               11.87   NWI  2     57
  4 Alwin, Hannah                SJ Reds                  11.95   NWI  2     50
  5 Budd, Kate                   SJ Reds                  12.21   NWI  1     30
  6 Gallant, Payden              SJ Reds                  12.30   NWI  2     24
  7 Leger, Madelyn                                        12.87   NWI  2      1
  8 Sangster, Parker             F'Ton Reds               15.24   NWI  1 
 
Girls 10-11 60 Meter Dash Tetrathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Munn, Nivia                  F'Ton Reds               11.32   NWI  2    117
  2 Kumar, Adelyn                SJ Reds                  11.88   NWI  2     56
 
Girls U10 600 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krishnaraj, Parvathi         SJ Reds                2:33.36     100
  2 Mackinley, Ashlyn            SJ Reds                2:38.45      68
  3 Budd, Kate                   SJ Reds                2:46.65      28
  4 Kipp, Yuri                   F'Ton Reds             2:55.30       4
  5 Alwin, Hannah                SJ Reds                3:08.00  
  6 Gallant, Payden              SJ Reds                3:15.91  
  7 Leger, Madelyn                                      3:30.06  
  8 Sangster, Parker             F'Ton Reds             4:09.85  
 
Girls 10-11 600 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Munn, Nivia                  F'Ton Reds             2:29.75     127
  2 Kumar, Adelyn                SJ Reds                2:54.87       4
 
Girls U10 Long Jump Tetrathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Mackinley, Ashlyn            SJ Reds                  1.65m   NWI 
  2 Budd, Kate                   SJ Reds                  1.54m   NWI 
  3 Kipp, Yuri                   F'Ton Reds               1.53m   NWI 
  4 Alwin, Hannah                SJ Reds                  1.50m   NWI 
  5 Krishnaraj, Parvathi         SJ Reds                  1.40m   NWI 
  6 Leger, Madelyn                                        1.32m   NWI 
  7 Gallant, Payden              SJ Reds                  1.30m   NWI 
  8 Sangster, Parker             F'Ton Reds               0.91m   NWI 
 
Girls 10-11 Long Jump Tetrathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Munn, Nivia                  F'Ton Reds               1.78m   NWI 
  2 Kumar, Adelyn                SJ Reds                  1.43m   NWI 
 
Women 16-17 Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolfe, Lucy                  SJ Reds                  4.86m     199
      4.22m  4.40m  4.86m            
 
Women 30-99 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagac?, Rebecca              SJ Reds                  8.07m     404
      8.05m  6.93m  8.07m            
  2 LeBlanc, Heather             Aetos Athlet             7.71m     381
      7.32m  7.53m  7.71m            
  3 Knee, Jill                   SJ Reds                  7.23m     350
      6.66m  7.23m  7.18m            
  4 Dunn, Tracy                  SJ Reds                  6.40m     297
      6.40m  6.26m  5.83m            
  5 Peabody, Sharon              SJ Reds                  6.08m     276
      6.05m  6.08m  5.82m            
 
Women 16-17 Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolfe, Lucy                  SJ Reds                  7.55m      65
      FOUL  7.55m  FOUL            
 
Women 30-99 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagac?, Rebecca              SJ Reds                 23.95m     350
      21.55m  23.95m  FOUL            
  2 LeBlanc, Heather             Aetos Athlet            20.83m     293
      20.83m  20.16m  18.92m            
  3 Knee, Jill                   SJ Reds                 20.03m     278
      15.00m  19.18m  20.03m            
  4 Dunn, Tracy                  SJ Reds                 15.68m     201
      15.68m  FOUL  15.33m            
  5 Peabody, Sharon              SJ Reds                 13.70m     167
      13.70m  12.84m  FOUL            
 
Women 16-17 Hammer Throw 
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolfe, Lucy                  SJ Reds                 12.84m     132
      12.72m  10.30m  12.84m            
 
Women 30-99 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagac?, Rebecca              SJ Reds                 30.70m     508
      29.39m  30.70m  FOUL            
  2 Peabody, Sharon              SJ Reds                 23.27m     349
      23.27m  FOUL  22.64m            
  3 Knee, Jill                   SJ Reds                 21.66m     315
      17.78m  19.38m  21.66m            
  4 LeBlanc, Heather             Aetos Athlet            19.28m     265
      FOUL  FOUL  19.28m            
  5 Dunn, Tracy                  SJ Reds                 19.15m     262
      17.89m  16.40m  19.15m            
 
Girls U10 Javelin Throw Tetrathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mackinley, Ashlyn            SJ Reds                  9.05m      89
  2 Krishnaraj, Parvathi         SJ Reds                  8.15m      73
  3 Alwin, Hannah                SJ Reds                  5.50m      27
  4 Kipp, Yuri                   F'Ton Reds               5.20m      22
  5 Leger, Madelyn                                        4.80m      15
  6 Gallant, Payden              SJ Reds                  4.60m      12
  7 Sangster, Parker             F'Ton Reds               4.40m       9
  8 Budd, Kate                   SJ Reds                  3.80m  
 
Girls 10-11 Javelin Throw Tetrathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Munn, Nivia                  F'Ton Reds               9.15m      91
  2 Kumar, Adelyn                SJ Reds                  6.85m      50
 
Women 16-17 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolfe, Lucy                  SJ Reds                 11.23m     128
      10.15m  10.97m  11.23m            
 
Women 30-99 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagac?, Rebecca              SJ Reds                 31.93m     513
      27.09m  29.90m  31.93m            
  2 LeBlanc, Heather             Aetos Athlet            17.90m     250
      16.67m  FOUL  17.90m            
  3 Peabody, Sharon              SJ Reds                 13.96m     178
      13.04m  FOUL  13.96m            
  4 Knee, Jill                   SJ Reds                 12.84m     157
      11.99m  12.84m  12.54m            
  5 Dunn, Tracy                  SJ Reds                 12.44m     150
      12.23m  12.44m  10.64m            
 
Women 16-17 Weight Throw
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolfe, Lucy                  SJ Reds                  3.46m     105
      2.95m  3.46m  3.46m            
 
Women 30-99 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Heather             Aetos Athlet             9.78m     479
      FOUL  8.29m  9.78m            
  2 Peabody, Sharon              SJ Reds                  9.63m     470
      9.16m  9.09m  9.63m            
  3 Lagac?, Rebecca              SJ Reds                  9.23m     446
      FOUL  9.23m  PASS            
  4 Knee, Jill                   SJ Reds                  7.07m     316
      6.51m  7.07m  FOUL            
  5 Dunn, Tracy                  SJ Reds                  6.69m     293
      6.69m  6.48m  6.02m            
 
Men Under 100 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Roussel, Francis             F'Ton Reds               12.10  -2.3  1 
  1 Gray, Benjamin               SJ Reds                  13.47  -2.6  2 
  1 Bass, Blair                  SJ Reds                  13.90  -2.3  1 
  2 Gaudet, Luc                  SJ Reds                  12.55  -2.3  1 
  2 Worley, Teddy                F'Ton Reds               14.85  -2.6  2 
  3 Landry, Micah                SJ Reds                  12.71  -2.6  2 
  3 Blizzard, Shawn              Unattached-N             15.08  -2.3  1 
  4 Heans, Matthew               SJ Reds                  14.23  -2.6  2 
  4 Tower, Brandon               F'Ton Reds               16.47  -2.6  2 
  5 Vanwart, Thomas              F'Ton Reds               16.58  -2.3  1 
 
Men 12-15 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Desaulniers, Eric            F'Ton Reds               30.47  -2.7 
  2 Tower, Aidan                 F'Ton Reds               31.78  -2.7 
  3 Vanwart, Thomas              F'Ton Reds               35.09  -2.7 
 
Men 16-17 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gaudet, Luc                  SJ Reds                  25.31  -2.7 
  2 Landry, Micah                SJ Reds                  25.64  -2.7 
  3 Heans, Matthew               SJ Reds                  28.76  -2.7 
 
Men 14-15 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gray, Benjamin               SJ Reds                  41.60  
 
Men 16-17 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Heans, Matthew               SJ Reds                  44.97  
 
Men 14-17 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blizzard, Shawn              Unattached-N             65.48  
 
Men 30-99 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bass, Blair                  SJ Reds                  63.09  
  2 Comeau, Marcel               Unattached-N             72.35  
 
Men 12-13 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Desaulniers, Eric            F'Ton Reds             2:35.32  
  2 Tower, Aidan                 F'Ton Reds             2:49.22  
  3 Cormier, Noah                SJ Reds                3:06.06  
  4 Vanwart, Thomas              F'Ton Reds             3:20.10  
  5 Tower, Brandon               F'Ton Reds             3:20.93  
 
Men 30+ 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Comeau, Marcel               Unattached-N           2:36.43  
  2 Thibodeau, Paul                                     2:43.75  
 
Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Knee, Emmett                 SJ Reds                5:03.87  
 
Men 30+ 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Strowbridge, Dean            SJ Reds                4:46.54  
  2 Coffin, Alex                 SJ Reds                5:06.47  
  3 Knee, Philip                 SJ Reds                5:26.14  
 
Men 30-99 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gray, Glen                   SJ Reds                  1.75m  
     1.75 1.85 
      XXO  XXX 
 -- Justason, Andrew             SJ Reds                     NH  
     3.05 
      XXX 
 
Men 12-13 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Worley, Teddy                F'Ton Reds               4.13m   NWI 
     4.13m(NWI) FOUL      FOUL                
  2 Desaulniers, Eric            F'Ton Reds               3.89m   NWI 
     3.80m(NWI) 3.71m(NWI) 3.89m(NWI)            
  3 Tower, Aidan                 F'Ton Reds               3.58m   NWI 
        3.58m(NWI) 3.44m(NWI)         
  4 Tower, Brandon               F'Ton Reds               3.11m   NWI 
     2.91m(NWI) 2.74m(NWI) 3.11m(NWI)            
  5 Hickey, Chase                SJ Reds                  2.31m   NWI 
     2.15m(NWI) 2.17m(NWI) 2.31m(NWI)            
 
Men 16-17 Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Roussel, Francis             F'Ton Reds               4.90m   NWI 
     4.90m(NWI) 4.64m(NWI) 4.77m(NWI) 4.84m(NWI) 4.77m(NWI)   
  2 Gaudet, Luc                  SJ Reds                  4.65m   NWI 
     4.30m(NWI) FOUL      4.19m(NWI) 4.37m(NWI) 4.65m(NWI)   
 
Men 12-13 Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Worley, Teddy                F'Ton Reds               9.35m   NWI 
     9.07m(NWI) FOUL      9.35m(NWI) 9.31m(NWI) FOUL      8.93m(NWI)
 
Men U16 Hammer Throw
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Leblanc, Owen                Aetos Athlet            18.26m  
      17.94m  FOUL  18.26m           
 
Men U10 60 Meter Dash Tetrathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Counsell, Benjamin           Ured                     10.98   NWI  1     17
  2 Hickey, Myles                SJ Reds                  11.03   NWI  2     14
  3 Casey, Logan                 F'Ton Reds               11.10   NWI  2     11
  4 Hannberg, Johan              SJ Reds                  11.32   NWI  2      2
  5 Krishnaraj, Aditya           SJ Reds                  11.34   NWI  2      2
  6 Stevenson, Armoni            SJ Reds                  11.56   NWI  2 
  7 Searle, Maximus              SJ Reds                  11.71   NWI  2 
  8 Veykilpatrick, Alex          SJ Reds                  12.20   NWI  1 
  9 Ward, Cohen                  SJ Reds                  13.17   NWI  1 
 10 Robinson, Ben                SJ Reds                  13.57   NWI  1 
 
Men 10-11 60 Meter Dash Tetrathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Hickey, Chase                SJ Reds                  11.44   NWI  2 
  2 Bell, Lincoln                SJ Reds                  11.49   NWI  1 
  3 Davis, Alexander             F'Ton Reds               11.96   NWI  1 
  4 Lautard-Nicholl, Ois?n       F'Ton Reds               12.34   NWI  2 
 
Men U10 600 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Counsell, Benjamin           Ured                   2:22.80  
  2 Casey, Logan                 F'Ton Reds             2:27.99  
  3 Krishnaraj, Aditya           SJ Reds                2:29.48  
  4 Hickey, Myles                SJ Reds                2:29.97  
  5 Stevenson, Armoni            SJ Reds                2:37.61  
  6 Veykilpatrick, Alex          SJ Reds                2:45.39  
  7 Searle, Maximus              SJ Reds                2:47.91  
  8 Ward, Cohen                  SJ Reds                2:49.19  
  9 Hannberg, Johan              SJ Reds                2:51.11  
 10 Robinson, Ben                SJ Reds                3:49.93  
 
Men 10-11 600 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bell, Lincoln                SJ Reds                2:21.11  
  2 Davis, Alexander             F'Ton Reds             2:30.47  
  3 Lautard-Nicholl, Ois?n       F'Ton Reds             2:58.29  
 
Men U10 Long Jump Tetrathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hickey, Myles                SJ Reds                  1.67m   NWI 
  2 Searle, Maximus              SJ Reds                  1.64m   NWI 
  2 Stevenson, Armoni            SJ Reds                  1.64m   NWI 
  4 Hannberg, Johan              SJ Reds                  1.56m   NWI 
  4 Krishnaraj, Aditya           SJ Reds                  1.56m   NWI 
  6 Veykilpatrick, Alex          SJ Reds                  1.55m   NWI 
  7 Counsell, Benjamin           Ured                     1.54m   NWI 
  8 Casey, Logan                 F'Ton Reds               1.48m   NWI 
  9 Robinson, Ben                SJ Reds                  1.41m   NWI 
 10 Ward, Cohen                  SJ Reds                  1.31m   NWI 
 
Men 10-11 Long Jump Tetrathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Davis, Alexander             F'Ton Reds               1.77m   NWI 
  2 Bell, Lincoln                SJ Reds                  1.70m   NWI 
  3 Lautard-Nicholl, Ois?n       F'Ton Reds               1.51m   NWI 
 
Men 20-29 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gautier, Paul                SJ Reds                 12.73m     651
      12.71m  12.22m  12.73m            
  2 LeBlanc, Aaron               Aetos Athlet             9.48m     454
      8.74m  9.48m  8.98m            
 
Men 30-99 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, David             SJ Reds                  7.74m     351
      7.12m  7.32m  7.74m            
 
Men 20-29 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gautier, Paul                SJ Reds                 39.10m     646
      36.91m  39.10m  FOUL            
  2 LeBlanc, Aaron               Aetos Athlet            34.60m     556
      32.78m  FOUL  34.60m            
 
Men 30-99 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray, Glen                   SJ Reds                 31.70m     498
      31.70m  FOUL  FOUL            
  2 Jefferson, David             SJ Reds                 24.32m     354
      24.32m  22.46m  21.09m            
 
Men 20-29 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gautier, Paul                SJ Reds                 39.07m     497
      36.60m  37.63m  39.07m            
  2 LeBlanc, Aaron               Aetos Athlet            37.45m     471
      37.45m  37.19m  34.29m            
 
Men 30-99 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, David             SJ Reds                 25.24m     275
      24.44m  FOUL  25.24m            
 
Men U10 Javelin Throw Tetrathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stevenson, Armoni            SJ Reds                  9.10m      22
  2 Hickey, Myles                SJ Reds                  8.70m      17
  3 Krishnaraj, Aditya           SJ Reds                  8.05m      10
  4 Veykilpatrick, Alex          SJ Reds                  6.15m  
  5 Counsell, Benjamin           Ured                     5.85m  
  6 Searle, Maximus              SJ Reds                  5.60m  
  7 Hannberg, Johan              SJ Reds                  5.50m  
  8 Casey, Logan                 F'Ton Reds               5.10m  
  9 Robinson, Ben                SJ Reds                  4.30m  
 10 Ward, Cohen                  SJ Reds                  4.00m  
 
Men 10-11 Javelin Throw Tetrathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Alexander             F'Ton Reds               9.00m      21
  2 Bell, Lincoln                SJ Reds                  7.40m       3
  3 Lautard-Nicholl, Ois?n       F'Ton Reds               5.50m  
 
Men 20-29 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gautier, Paul                SJ Reds                 37.39m     404
      37.39m  37.31m  37.26m            
  2 LeBlanc, Aaron               Aetos Athlet            31.71m     323
      31.71m  29.08m  FOUL            
 
Men 30-99 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray, Glen                   SJ Reds                 29.25m     289
      FOUL  28.04m  29.25m            
  2 Jefferson, David             SJ Reds                 18.74m     144
      18.74m  17.08m  16.92m            
 
Men 20-29 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gautier, Paul                SJ Reds                 15.16m     744
      13.95m  14.70m  15.16m            
  2 LeBlanc, Aaron               Aetos Athlet            10.69m     491
      10.69m  10.05m               
 
Men 30-99 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, David             SJ Reds                 10.34m     471
      8.49m  10.34m  FOUL            


Name	Gender	Age	Throws Pent	Place	Pent HT	Score	Pent SP	Score	Pent DT	Score	Pent JT	Score	Pent WT	Score
Paul Gautier	M	56	3734	1	39.07	699	12.73	862	39.10	734	37.39	589	15.16	850
David Jefferson	M	77	2617	1	25.24	539	7.74	536	24.32	561	18.74	377	10.34	604
Rebecca Legacy	F	44	2641	1	30.70	626	8.07	461	23.95	401	31.93	603	9.23	550
Heather Leblanc	F	60	2701	1	19.28	484	7.71	633	20.83	524	17.90	455	9.78	605
Sharon Peabody	F	63	2329	2	23.27	617	6.08	472	13.70	311	13.96	335	9.63	594
Jill Knee	F	44	1703	2	21.66	396	7.23	401	20.03	320	12.84	192	7.07	394
Tracey Dunn	F	50	1655	1	19.15	377	6.40	403	15.68	288	12.44	221	6.69	366

User Comments

  • Currently, there are no comments.