• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Tri-Community Track Meet

Moncton, NB
August 7th, 2021

Licensed to Athletisme Sud-est South East Athl. Club      HY-TEK's Meet Manager
                        Tri-Community Meet - 07/08/2021                        
                             Moncton 2010 Stadium                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Under 14 80 Meter Sprint
=====================================================================
 ANB Records: # 10.60  23/07/2011  Marilyne Nowlan, CEK                        
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Bérubé, Maïka             13 A.S.E.A.                 11.56  -3.8 
 
Event 2  Boys Under 14 80 Meter Sprint
=====================================================================
 ANB Records: # 10.50  23/07/2011  Naaho Pelletier, ATG                        
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Eden               13 A.S.E.A.                 11.97  -3.8 
 
Event 3  Girls 14-15 100 Meter Sprint
=====================================================================
14-15 ANB Re: # 12.31  12/08/1995  Stephany Reid, SEA                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hebert, Josee             14 A.S.E.A.                 14.19  -1.7 
  2 Roussy, Chloe             15 A.S.E.A.                 14.77  -1.7 
  3 Teed, Hannah              15 A.S.E.A.                 15.32  -1.7 
 
Event 3  Girls 16-17 100 Meter Sprint
=====================================================================
16-17 ANB Re: # 12.10  15/08/2005  Allyson Howatt, FLT                         
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tremblay, Marie-Christin  17 A.S.E.A.                 15.26  -1.7 
 
Event 4  Men 14-15 100 Meter Sprint
=====================================================================
14-15 ANB Re: # 11.28  07/08/2015  Mickyle Welsh, ASEA                         
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mellish, Jack             15 A.S.E.A.                 12.12  -3.2 
 
Event 4  Men 16-17 100 Meter Sprint
=====================================================================
16-17 ANB Re: # 10.87  03/08/1986  Scott Hennigar, ECL                         
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Roussel, Francis Charles  16 A.S.E.A.                 12.03  -3.2 
 
Event 4  Men 35+ 100 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bourque, Edouard          60 Unattached-N             15.19  -3.2 
 
Event 5  Girls U14 800 Meter Run
================================================================
U14 ANB Reco: # 2:21.98  01/08/2009  Leah Macaulay, FFFT                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Girouard, Lexie           13 A.S.E.A.               2:48.27  
  2 Doucet, Chloe             13 A.S.E.A.               3:08.12  
 
Event 5  Women 14-15 800 Meter Run
================================================================
14-15 ANB Re: # 2:13.47  06/07/2019  Erin Vringer, SJTC                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nowlan, Claire            14 A.S.E.A.               2:44.72  
 
Event 5  Women 16-17 800 Meter Run
================================================================
16-17 ANB Re: # 2:12.07  11/07/2008  Genevieve Lalonde, SEA                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kerr, Frances             17 A.S.E.A.               2:31.74  
 
Event 5  Women 18-19 800 Meter Run
================================================================
18-19 ANB Re: # 2:11.18  13/07/2002  Vicky Anderson, FLT                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Doucet, Emily             18 A.S.E.A.               2:19.68  
 
Event 6  Men 14-15 800 Meter Run
================================================================
14-15 ANB Re: # 1:59.23  08/08/2010  Nick MacMackin, SJTC                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kearns, Mackenzie         15 A.S.E.A.               2:28.83  
 
Event 6  Men 16-17 800 Meter Run
================================================================
16-17 ANB Re: # 1:53.60  07/07/2002  Matt Brophy, FLT                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nickerson, Angus          16 A.S.E.A.               2:16.04  
  2 Helal, Mohamed            17 A.S.E.A.               2:23.50  
 
Event 6  Men 18-19 800 Meter Run
================================================================
18-19 ANB Re: # 1:49.6h  14/04/1974  Peter Richardson, FLT                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Parent, Frédéric          18 A.S.E.A.               2:07.26  
  2 Griffiths, Micah          18 A.S.E.A.               2:15.25  
 
Event 7  Girls 16-17 100 Meter Hurdles 0.76m
=====================================================================
 ANB Records: # 15.00  24/06/2016  Marie-Pier Cloutier, SJTC                   
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McLaughlin, Jenna         17 A.S.E.A.                 18.09  -2.7 
 
Event 9  Girls Under 14 150 Meter Sprint
=====================================================================
 ANB Records: # 19.88  02/06/2016  Shelby MacIsaac, ASEA                       
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bérubé, Maïka             13 A.S.E.A.                 21.79  -1.5 
  2 Degreeff, Jasmine         13 A.S.E.A.                 23.89  -1.5 
 
Event 10  Women 14-15 200 Meter Sprint
=====================================================================
14-15 ANB Re: # 25.41  09/07/1995  Stephany Reid, SEA                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sherwood, Rachel          15 A.S.E.A.                 30.69  -1.5 
  2 Roussy, Chloe             15 A.S.E.A.                 31.20  -1.5 
  3 Teed, Hannah              15 A.S.E.A.                 32.38  -1.5 
 
Event 10  Women 16-17 200 Meter Sprint
=====================================================================
16-17 ANB Re: # 24.6h  27/07/1974  Louise Gaudet, MLT                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tremblay, Marie-Christin  17 A.S.E.A.                 32.36  -1.5 
 
Event 10  Women 18-19 200 Meter Sprint
=====================================================================
18-19 ANB Re: # 24.6h  27/07/1974  Louise Gaudet, MLT                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Allanach, Janelle         18 A.S.E.A.                 28.18  -1.5 
  2 Chase, Myah               18 A.S.E.A.                 31.81  -1.5 
 
Event 11  Men 16-17 200 Meter Sprint
=====================================================================
16-17 ANB Re: # 21.91  27/05/2017  Jordan Henri, ASEA                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Roussel, Francis Charles  16 A.S.E.A.                 24.65  -2.9 
  2 LeBlanc, Marc-Étienne     17 A.S.E.A.                 25.09  -2.9 
  3 Blanchette, Luc           17 A.S.E.A.                 26.86  -2.9 
 
Event 11  Men 20-34 200 Meter Sprint
=====================================================================
20-34 ANB Re: # 21.14  06/05/2007  Michael LeBlanc, SEA                        
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Steeves, Clint            23 A.S.E.A.                 25.73  -2.9 
 
Event 11  Men 35+ 200 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bourque, Edouard          60 Unattached-N             30.87  -2.9 
 
Event 13  Girls 16-17 1500 Meter Run
================================================================
 ANB Records: # 4:26.96  26/07/2008  Genevieve Lalonde, SEA                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kerr, Frances             17 A.S.E.A.               5:25.63  
 
Event 14  Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
16-17 ANB Re: # 3:55.51  17/08/2012  Nick MacMackin, SJTC                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nickerson, Angus          16 A.S.E.A.               4:55.42  
 
Event 15  Girls 14-15 200 Meter Hurdles 0.76m
=====================================================================
 ANB Records: # 29.29  16/06/2012  Victoria LeBlanc, SJTC                      
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nowlan, Claire            14 A.S.E.A.                 34.64   1.3 
 
Event 16  Girls 14-15 250 Meter Hurdles 0.76m
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hebert, Josee             14 A.S.E.A.                 44.30  
 
Event 17  Girls U14 300 Meter Sprint
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Degreeff, Jasmine         13 A.S.E.A.                 53.80  
 
Event 17  Girls 14-15 300 Meter Sprint
================================================================
14-15 ANB Re: # 41.16  11/06/2018  Shelby MacIsaac, ASEA                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sherwood, Rachel          15 A.S.E.A.                 48.79  
 
Event 18  Boys Under 16 300 Meter Sprint
================================================================
 ANB Records: # 37.11  10/08/2013  Jack Berkshire, FFFT                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mellish, Jack             15 A.S.E.A.                 37.44  
 
Event 19  Men 18-19 400 Meter Sprint
================================================================
18-19 ANB Re: # 48.19  03/07/2010  Adam Gaudes, FFFT                           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Parent, Frédéric          18 A.S.E.A.                 54.19  
  2 Caballero, Colton         18 A.S.E.A.                 55.27  
 
Event 19  Men 20-34 400 Meter Sprint
================================================================
20-34 ANB Re: # 46.80  18/07/1983  Mike Sokolowski, CHAT                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Boudreau, Yannick         20 Aetos Athlet           1:00.26  
 
Event 21  Girls Under 16 2000 Meter Run
================================================================
 ANB Records: # 6:22.34  23/06/2018  Erin Vringer, SJTC                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Girouard, Lexie           13 A.S.E.A.               8:24.68  
 
Event 22  Boys Under 16 2000 Meter Run
================================================================
 ANB Records: # 5:48.23  06/08/2011  Joshua Shanks, SJTC                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kearns, Mackenzie         15 A.S.E.A.               7:17.58  
 
Event 23  Men 20-34 3000 Meter Run
================================================================
 ANB Records: # 8:05.29  24/06/1994  Rorri Currie, SJTC                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Brandon          26 A.S.E.A.               9:09.39  
  2 Doiron, Jean-Marc         33 Unattached-N           9:37.15  
 
Event 24  Girls U14 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 A.S.E.A.  'A'                                         56.44  
     1) Nowlan, Claire 14               2) Bérubé, Maïka 13               
     3) Teed, Hannah 15                 4) Hebert, Josee 14               
 -- A.S.E.A.  'B'                                            DQ  
     1) Tremblay, Marie-Christine 17    2) Chase, Myah 18                 
     3) McLaughlin, Jenna 17            4) Walker, Sydney 16              
 
Event 25  Men U14 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 A.S.E.A.  'B'                                         46.83  
     1) Mellish, Jack 15                2) LeBlanc, Marc-Étienne 17       
     3) Roussel, Francis Charles 16     4) Boleyn, Aidan 16               
  2 A.S.E.A.  'A'                                         50.81  
     1) Steeves, Clint 23               2) Blanchette, Luc 17             
     3) Ghali, M.Marouane 40            4) Smith, Eden 13                 
 
Event 27  Women 16-17 4x400 Meter Relay
================================================================
16-17 ANB Re: # 4:01.64  07/08/2004  Team New Brunswick, NB                    
                         J. Belliveau, A. Howatt, K. Daley, Q. Horochuk    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 A.S.E.A.  'A'                                       5:11.63  
     1) Nowlan, Claire 14               2) Bérubé, Maïka 13               
     3) Teed, Hannah 15                 4) Hebert, Josee 14               
 
Event 28  Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 A.S.E.A.  'A'                                       3:58.31  
     1) Mellish, Jack 15                2) LeBlanc, Marc-Étienne 17       
     3) Blanchette, Luc 17              4) Steeves, Clint 23              

Event 50  Boys U14 Long Jump
=====================================================================
U14 ANB Reco: # 5.79m  09/08/1975  David Gould, MLT                            
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Eden               13 A.S.E.A.                 4.13m   1.5 
     4.13m(1.5) FOUL(3.4) FOUL(3.2) 3.81m(0.3) 3.91m(2.9) 4.01m(1.0)
 
Event 50  Boys 16-17 Long Jump
=====================================================================
16-17 ANB Re: # 6.99m  11/08/1983  Rick Myles, SJTC                            
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Boleyn, Aidan             16 A.S.E.A.                 5.00m   5.3 
     4.60m(3.4) 4.80m(4.6) 4.79m(4.0) 4.88m(2.4) 3.89m(2.4) 5.00m(5.3)
  2 Vautour, Matai            16 A.S.E.A.                 4.08m   2.2 
     4.08m(2.2) FOUL(3.6) 3.66m(3.1) FOUL(3.3) 3.69m(3.7) 3.77m(2.2)
 
Event 50  Boys 18-19 Long Jump
=====================================================================
18-19 ANB Re: # 7.05m  24/05/1993  Mike Hume, STA                              
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Parent, Frédéric          18 A.S.E.A.                 5.48m   3.5 
     5.48m(3.5) 5.20m(2.0) 4.81m(2.0) 4.92m(2.0) 4.64m(4.0) 4.96m(3.0)
  2 Melvin, Roshan            18 A.S.E.A.                 4.55m   2.2 
     4.36m(2.9) 4.47m(1.7) 4.55m(2.2) 4.50m(2.4) FOUL(2.6) 4.54m(1.5)
 
Event 50  Boys 35+ Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ghali, M.Marouane         40 A.S.E.A.                 5.37m   2.7 
     4.47m(2.9) 4.89m(1.9) 5.33m(3.0) 5.20m(1.0) 4.87m(3.7) 5.37m(2.7)
  2 Bourque, Edouard          60 Unattached-N             3.88m   4.1 
     3.39m(4.0) 3.88m(4.1) FOUL(4.3) FOUL(1.7) PASS      PASS     
 
Event 51  Girls U14 Long Jump
=====================================================================
U14 ANB Reco: # 4.87m  31/07/1993  Stephany Reid, ECL                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bérubé, Maïka             13 A.S.E.A.                 4.11m   2.8 
     3.65m(3.0) 3.40m(-3.6) 3.96m(3.6) 4.10m(2.6) 4.11m(2.8) 3.89m(1.4)
  2 Degreeff, Jasmine         13 A.S.E.A.                 3.69m   1.5 
     3.07m(4.8) 3.63m(3.3) 3.50m(3.9) PASS      PASS      3.69m(1.5)
 
Event 51  Girls 14-15 Long Jump
=====================================================================
14-15 ANB Re: # 5.84m  13/08/1995  Stephany Reid, SEA                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brennan, Kyra             14 Asea                     3.54m   2.3 
     3.54m(2.3) 2.54m(1.4) FOUL(2.3) 3.30m(3.8) 3.53m(2.2) FOUL(3.1)
  2 Smith, Jasper             15 A.S.E.A.                 2.81m   3.4 
     2.75m(1.8) 2.81m(3.4) 2.55m(2.4) 2.69m(1.4) 2.77m(2.6) FOUL(2.9)
 
Event 52  Men 35+ Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ghali, M.Marouane         40 A.S.E.A.                10.54m   1.4 
     9.70m(2.6) 9.60m(3.9) 10.41m(3.3) 10.50m(1.6) 10.54m(1.4) 10.25m(1.0)
  2 Bourque, Edouard          60 Unattached-N             8.12m   2.1 
     7.49m(-1.4) FOUL(-0.3) 7.58m(1.5) 6.80m(-0.8) 8.12m(2.1) 8.00m(1.9)
 
Event 100  Girls 16-17 Hammer Throw 3kg
================================================================
 ANB Records: # 39.83m  07/08/2004  Elizabeth MacDonald, UNNB                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Walker, Sydney            16 A.S.E.A.                30.45m  
      26.48m  30.45m  FOUL  29.47m  FOUL  FOUL
 
Event 101  Girls 16-17 Shot put 3kg
================================================================
 ANB Records: # 11.66m  27/08/1991  Chantal Martin, CER                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Walker, Sydney            16 A.S.E.A.                10.01m  
      9.25m  10.01m  9.68m  9.68m  9.82m  9.80m
 
Event 102  Boys 16-17 Shot put 5kg
================================================================
 ANB Records: # 15.70m  28/05/1988  Jason Spalding, SJTC                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vautour, Matai            16 A.S.E.A.                 8.19m  
      8.19m  7.20m  7.77m  8.17m  7.87m  7.95m
 
Event 103  Girls 16-17 Discus 1kg
================================================================
 ANB Records: # 41.98m  22/07/1989  Wendy Phillips, RIV                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Walker, Sydney            16 A.S.E.A.                31.03m  
      30.67m  29.67m  FOUL  FOUL  31.03m  30.74m
 
Event 104  Boys 16-17 Discus 1.5kg
================================================================
 ANB Records: # 46.06m  01/08/1992  Gordon Welch, MIR                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Boleyn, Aidan             16 A.S.E.A.                29.65m  
      25.61m  FOUL  25.97m  29.65m  FOUL  19.89m
  2 Vautour, Matai            16 A.S.E.A.                19.16m  
      FOUL  15.91m  FOUL  19.16m  FOUL  FOUL
 
Event 105  Boys 16-17 Javelin 700g
================================================================
 ANB Records: # 63.76m  27/06/1992  Eric LeBouthilier, CPA                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Boleyn, Aidan             16 A.S.E.A.                26.37m  
      23.67m  25.71m  24.79m  26.37m  22.51m  PASS
  2 Vautour, Matai            16 A.S.E.A.                20.26m  
      FOUL  17.59m  20.26m  18.21m  19.54m  17.42m
 
Event 106  Throws Pentathlon: #1 Men 55-59 Hammer Throw 6kg Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gauthier, Paul            57 Saint John Reds         42.54m     775
      37.28m  40.58m  42.54m            
 
Event 106  Throws Pentathlon: #2 Men 55-59 Shot put 6kg Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gauthier, Paul            57 Saint John Reds         13.19m     898
      13.11m  13.05m  13.19m            
 
Event 106  Throws Pentathlon: #3 Men 55-59 Discus 1.5kg Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gauthier, Paul            57 Saint John Reds         39.48m     743
      36.88m  FOUL  39.48m            
 
Event 106  Throws Pentathlon: #4 Men 55-59 Javelin 700g Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gauthier, Paul            57 Saint John Reds         38.17m     604
      35.38m  34.93m  38.17m            
 
Event 106  Throws Pentathlon: #5 Men 55-59 Weight Throw 11.34kg Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gauthier, Paul            57 Saint John Reds         15.96m     902
      15.06m  15.96m  15.93m  

M55 Throws Pentathlon
			Points 	HT 	SP 	DT 	JT 	WT
=====================================================================
1 Gauthier, Paul 		42.54m 	13.19m 	39.48m 	38.17m 	15.96m
Saint John Reds Track & F
M57 			3922 	(775) 	(898) 	(743) 	(604) 	(902)
=====================================================================         
 
Event 300  Girls U10 60 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Levesque, Annabelle        9 A.S.E.A.                 11.06   1.1 
  2 Cormier, Brielle           9 A.S.E.A.                 11.07   1.1 
 
Event 300  Girls 10-11 60 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Miya               11 A.S.E.A.                  9.86   1.1 
  2 Rinzler, Leela            10 A.S.E.A.                  9.90   1.1 
  3 Degreeff, Adalyn          10 A.S.E.A.                 10.65   1.1 
 
Event 301  Boys U10 60 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jimoh, Jamaldeen           8 A.S.E.A.                 10.07   0.6 
  2 Rinzler, Alex              8 A.S.E.A.                 10.64   0.6 
  3 Smith, Jason               8 A.S.E.A.                 11.62   0.6 
  4 Delgado, Elliot            7 A.S.E.A.                 14.95   0.6 
 
Event 301  Boys 10-11 60 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Caleb              10 A.S.E.A.                 10.37   0.6 
 
Event 302  Girls U10 Other Standing LJ
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cormier, Brielle           9 A.S.E.A.                 1.45m  
      1.44m  1.45m  1.40m           
 
Event 303  Girls U10 Long Jump 1m board
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Levesque, Annabelle        9 A.S.E.A.                 2.82m   NWI 
     2.65m(NWI) 2.82m(NWI) FOUL                
  2 Cormier, Brielle           9 A.S.E.A.                 2.54m   NWI 
     1.56m(NWI) 2.54m(NWI) 2.43m(NWI)          
 
Event 303  Girls 10-11 Long Jump 1m board
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rinzler, Leela            10 A.S.E.A.                 3.17m   NWI 
     3.15m(NWI) 3.17m(NWI) 3.08m(NWI)           
  2 Degreeff, Adalyn          10 A.S.E.A.                 2.96m   NWI 
     2.94m(NWI) 2.96m(NWI) 2.93m(NWI)           
  3 Smith, Miya               11 A.S.E.A.                 2.80m   NWI 
     2.70m(NWI) 2.80m(NWI) 2.72m(NWI)         
 
Event 304  Boys U10 Long Jump 1m board
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rinzler, Alex              8 A.S.E.A.                 3.57m   NWI 
     3.33m(NWI) 3.14m(NWI) 3.57m(NWI)           
  2 Jimoh, Jamaldeen           8 A.S.E.A.                 3.37m   NWI 
     2.17m(NWI) 3.16m(NWI) 3.37m(NWI)           
  3 Smith, Jason               8 A.S.E.A.                 2.45m   NWI 
     2.45m(NWI) FOUL      2.16m(NWI)           
  4 Delgado, Elliot            7 A.S.E.A.                 2.03m   NWI 
     2.03m(NWI) 1.99m(NWI) 1.55m(NWI)           
 
Event 304  Boys 10-11 Long Jump 1m board
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Caleb              10 A.S.E.A.                 2.92m   NWI 
     2.92m(NWI) 2.82m(NWI) 2.36m(NWI)           
 
Event 305  Girls U10 150 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Levesque, Annabelle        9 A.S.E.A.                 28.74  -0.2 
  2 Cormier, Brielle           9 A.S.E.A.                 28.92  -0.2 
 
Event 305  Girls 10-11 150 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rinzler, Leela            10 A.S.E.A.                 26.17  -0.2 
  2 Degreeff, Adalyn          10 A.S.E.A.                 27.83  -0.2 
 
Event 306  Boys U10 150 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jimoh, Jamaldeen           8 A.S.E.A.                 26.79   0.6 
  2 Rinzler, Alex              8 A.S.E.A.                 29.25   0.6 
  3 Delgado, Elliot            7 A.S.E.A.                 38.32   0.6 
 
Event 307  Girls U10 Shot put 2kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Levesque, Annabelle        9 A.S.E.A.                 3.81m  
      3.64m  3.81m  3.79m         
  2 Cormier, Brielle           9 A.S.E.A.                 3.36m  
      3.36m  2.97m  3.22m         
 
Event 307  Girls 10-11 Shot put 2kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rinzler, Leela            10 A.S.E.A.                 5.10m  
      4.95m  4.86m  5.10m         
 
Event 307  Boys U10 Shot put 2kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rinzler, Alex              8 A.S.E.A.                 5.19m  
      4.96m  4.47m  5.19m         
  2 Jimoh, Jamaldeen           8 A.S.E.A.                 4.23m  
      3.80m  3.71m  4.23m         
 
Event 311  Girls U10 300 Meter Sprint
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cormier, Brielle           9 A.S.E.A.               1:07.43  
 
Event 311  Girls 10-11 300 Meter Sprint
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Miya               11 A.S.E.A.                 57.15  
 
Event 312  Boys U10 300 Meter Sprint
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Jason               8 A.S.E.A.               1:03.22  
  2 Jimoh, Jamaldeen           8 A.S.E.A.               1:12.75  
  3 Rinzler, Alex              8 A.S.E.A.               1:22.92  
 
Event 312  Boys 10-11 300 Meter Sprint
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Caleb              10 A.S.E.A.               1:04.37  
 
Event 313  Girls U10 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Levesque, Annabelle        9 A.S.E.A.               2:21.64  
 
Event 313  Girls 10-11 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rinzler, Leela            10 A.S.E.A.               2:31.62  
 
Event 314  Boys U10 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jimoh, Jamaldeen           8 A.S.E.A.               2:28.41  

User Comments

  • Currently, there are no comments.