• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

ASEA Twilight Meet #2

Moncton, NB
May 17th, 2022

Licensed to Athletisme Sud-est South East Athl. Club      HY-TEK's Meet Manager
                         Twilight Meet #2 - 17/05/2022                         
                                  17/05/2022                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 17 & Under 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Arsenault, Elea           16 Bernice MacN           1:03.76  
 
Event 2  Boys 17 & Under 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Munro, Colin              16 Bernice MacN             50.52  
  2 Cogswell, Daniel          16 Bernice MacN           1:01.66  
 
Event 3  Men 18+ 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Murphy, Nick              19 Bernice MacN           1:25.05  
 
Event 4  Girls 13 & Under 80 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Murray, Fynn              12 A.S.E.A.                 13.51  -3.1 
  2 Christensen, Oakher       13 Aetos Athlet             14.17  -3.1 
 
Event 5  Women 100 Meter Sprint
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Smikle, Shaniece          15 Harrison Tri             13.75  -2.0  1 
  2 Sherwood, Rachel          16 Harrison Tri             14.55  -5.0  3 
  3 Macintosh, Abby           18 Bernice MacN             14.89  -1.8  2 
  4 Lynch, Kenzie             16 Harrison Tri             15.15  -5.0  3 
  5 Auffrey, Lillian          18 Bernice MacN             15.32  -1.8  2 
  6 Lewis, Emily              16 Harrison Tri             15.41  -1.8  2 
  7 Wasson, Angela            17 Bernice MacN             15.49  -2.0  1 
  8 Lawson, Tara              16 Harrison Tri             15.56  -5.0  3 
  9 Rose, Emma                18 Bernice MacN             15.74  -2.0  1 
 10 Lirette, Abigail          18 Bernice MacN             16.21  -5.0  3 
 11 LeBlanc, Sarah            15 Bernice MacN             16.24  -1.8  2 
 12 Redmond, Brianna          16 Harrison Tri             16.40  -5.0  3 
 13 Redmond, Kaylee           14 Aetos Athlet             16.60  -2.0  1 
 14 Erhardt, Sophie           17 Bernice MacN             17.73  -1.8  2 
 15 Withers, Olivia           15 Bernice MacN             18.52  -2.0  1 
 
Event 6  Men 100 Meter Sprint
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Shin, Yun Soo             16 Bernice MacN             12.70  -4.5  1 
  2 Lennox, Cooper            18 Bernice MacN             12.99  -4.5  1 
  3 Campbell, Connor          18 Bernice MacN             13.41  -0.4  2 
  4 Murphy, Nick              19 Bernice MacN             13.52  -0.4  2 
  5 Powers, Ryan              16 Bernice MacN             13.71  -4.5  1 
  6 Munro, Colin              16 Bernice MacN             13.90  -0.4  2 
  7 Campbell, Nate            18 Bernice MacN             13.99  -0.4  2 
  8 Jung, Jaehyung            18 Bernice MacN             14.61  -0.4  2 
  9 Oluwatofehinti, Olofin    17 Harrison Tri             15.27  -4.5  1 
 
Event 7  Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lemaire, Juliana          15 A.S.E.A.               5:20.39  
  2 Bourdon, Emma             17 Harrison Tri           5:42.27  
  3 McFarland, Laura          17 Bernice MacN           6:00.25  
  4 Dolan, Avery              18 Bernice MacN           6:11.61  
  5 Arsenault, Reaghan        17 Bernice MacN           6:17.47  
  6 Miller, Emma              15 Bernice MacN           6:18.73  
  7 Scott, Savannah           15 Bernice MacN           6:58.70  
  8 Seoll, Suyeon             17 Bernice MacN           8:30.21  
 
Event 8  Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shin, Peter               18 Bernice MacN           5:06.68  
  2 Tremble, Greysen          15 Bernice MacN           5:15.48  
  3 Bowes, Ethan              16 Bernice MacN           5:35.53  
  4 Andrews, Declan           16 Bernice MacN           5:41.85  
  5 Goodwin, Preston          15 Harrison Tri           5:45.87  
  6 Leblanc Fournier, Austin  17 Harrison Tri           6:09.95  
  7 Irak, Baran               15 Harrison Tri           6:18.59  
 -- Patterson, Robert         17 Bernice MacN               DNF  
 
Event 9  Girls 150 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Murray, Fynn              12 A.S.E.A.                 25.58  -0.1 
 
Event 10  Women 400 Meter Sprint
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Enstrom, Sadie            14 Aetos Athlet           1:06.94   1 
  2 Sherwood, Rachel          16 Harrison Tri           1:07.12   1 
  3 Lewis, Sophie             18 Bernice MacN           1:11.27   3 
  4 Dolan, Avery              18 Bernice MacN           1:13.14   3 
  5 Rose, Emma                18 Bernice MacN           1:15.02   1 
  6 Arsenault, Reaghan        17 Bernice MacN           1:15.40   2 
  7 Wasson, Angela            17 Bernice MacN           1:18.48   2 
  8 Miller, Emma              15 Bernice MacN           1:20.26   1 
  9 Lirette, Abigail          18 Bernice MacN           1:20.60   2 
 10 Levesque, Lacy            15 Bernice MacN           1:22.74   2 
 11 Seoll, Suyeon             17 Bernice MacN           1:26.28   1 
 12 Scott, Savannah           15 Bernice MacN           1:26.58   1 
 13 LeBlanc, Sarah            15 Bernice MacN           1:27.97   3 
 14 Withers, Olivia           15 Bernice MacN           1:37.64   2 
 
Event 11  Men 400 Meter Sprint
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 MacLean, Isaac            17 Bernice MacN             56.30   1 
  2 Parent, Frédéric          19 A.S.E.A.                 56.54   2 
  3 Tremble, Greysen          15 Bernice MacN             58.72   1 
  4 Dai, Fangda               18 Bernice MacN             59.17   2 
  5 Blanchette, Alain         16 A.S.E.A.               1:00.49   2 
  6 Hitchcock, Spencer        17 Harrison Tri           1:00.82   2 
  7 Shin, Peter               18 Bernice MacN           1:01.28   1 
  8 Agbato, Ehizojie          16 Harrison Tri           1:04.66   2 
  9 Kong, Dehao (erik)        18 Bernice MacN           1:07.44   2 
 10 Goodwin, Preston          15 Harrison Tri           1:09.33   1 
 
Event 12  Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Brandon          27 A.S.E.A.              16:10.27  
  2 Hitchcock, Spencer        17 Harrison Tri          21:28.14  
 
Event 13  Women Javelin 600g
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bischoff, Martina         17 Bernice MacN            21.24m  
  2 Walker, Sydney            17 Harrison Tri            15.65m  
  3 Akorede, Teniola          17 Harrison Tri            13.59m  
  4 Than, Theresa             15 Bernice MacN            13.02m  
 
Event 14  Men Javelin
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robichaud, Brandon        22 Aetos Athlet            55.61m  
  2 Van Wart, John            18 Harrison Tri            32.75m  
  3 Boleyn, Aiden             17 Harrison Tri            27.65m  
  4 Briand, Ethan             18 Bernice MacN            26.06m  
  5 Pitre, Nathan             17 Harrison Tri            24.71m  
  6 Bell, Connor              18 Bernice MacN            23.78m  
  7 Vautour, Matai            17 Harrison Tri            23.77m  
  8 Pike, Emmett              16 Bernice MacN            21.51m  
  9 Munro, Colin              16 Bernice MacN            20.36m  
 10 Smith, Ben                17 Bernice MacN            18.70m  
 11 Hall, Tanner              16 Bernice MacN            17.65m  
 12 Sarson, Morgan            18 Bernice MacN            17.28m  
 13 Cogswell, Daniel          16 Bernice MacN            13.40m  
 
Event 15  Women Discus 1kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Walker, Sydney            17 Harrison Tri            32.67m  
  2 Bischoff, Martina         17 Bernice MacN            26.46m  
  3 Than, Theresa             15 Bernice MacN            15.85m  
  4 Thebeau, Libby            16 Harrison Tri            14.37m  
 
Event 16  Men Discus
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Boleyn, Aiden             17 Harrison Tri            30.64m  
  2 Van Wart, John            18 Harrison Tri            26.47m  
  3 Hall, Tanner              16 Bernice MacN            25.65m  
  4 Bell, Connor              18 Bernice MacN            25.37m  
  5 Pitre, Nathan             17 Harrison Tri            22.87m  
  6 Vautour, Matai            17 Harrison Tri            22.45m  
  7 Briand, Ethan             18 Bernice MacN            19.86m  
  8 Sarson, Morgan            18 Bernice MacN            19.50m  
  9 Smith, Ben                17 Bernice MacN            17.17m  
 
Event 17  Men Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Campbell, Nate            18 Bernice MacN             4.84m   2.0 
  2 Campbell, Connor          18 Bernice MacN             4.78m   2.6 
  3 Hitchcock, Spencer        17 Harrison Tri             4.75m   4.0 
  4 Powers, Ryan              16 Bernice MacN             4.68m   2.8 
  5 Soe, Michael              17 Harrison Tri             4.60m   7.8 
  6 Melendy, Alex             16 Bernice MacN             4.49m   2.6 
  7 Pike, Emmett              16 Bernice MacN             4.03m   2.9 
 
Event 18  Women Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smikle, Shaniece          15 Harrison Tri             4.28m   3.9 
  2 Macintosh, Abby           18 Bernice MacN             4.25m   3.1 
  3 Lewis, Sophie             18 Bernice MacN             4.21m   1.4 
  4 Auffrey, Lillian          18 Bernice MacN             4.10m   2.3 
  5 Sherwood, Rachel          16 Harrison Tri             3.84m   3.6 
  6 Lawson, Tara              16 Harrison Tri             3.68m   1.6 
  7 Agbamuche, Kristine       17 Harrison Tri             3.66m   2.0 
  8 Hanham, Olivia            17 Harrison Tri             3.51m   0.8 
  9 Wasson, Angela            17 Bernice MacN             3.17m   2.3 
 10 Withers, Olivia           15 Bernice MacN             2.93m   3.4 
 11 Erhardt, Sophie           17 Bernice MacN             2.91m   3.6 
 12 Christensen, Oakher       13 Aetos Athlet             2.86m   0.2 
 
Event 19  Men Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Patterson, Robert         17 Bernice MacN             9.90m   3.7 
 
Event 20  Women Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Macintosh, Abby           18 Bernice MacN             9.11m   1.9 
  2 Lynch, Kenzie             16 Harrison Tri             8.82m   2.1 
  3 Auffrey, Lillian          18 Bernice MacN             8.57m   1.6 
  4 Hanham, Olivia            17 Harrison Tri             7.96m   3.8 
  5 Arsenault, Elea           16 Bernice MacN             7.53m   1.6 

User Comments

  • Currently, there are no comments.