• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Canada Games & Legion Selection Meet

Saint John, NB
July 9-10th, 2022

Canada Games / Legion Team Selection Trials and NB Provincials - 2022-07-09 to 
                             Canada Games Stadium  
Online results at : https://live.athletic.net/meets/17338                            
 	Results                                    
 
Women 12-13 80 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Daigle, Cloey Faye        13 A.S.E.A.                 11.92  -2.7   9   
 
Women 13-15 100 Meter Dash
========================================================================
Top 16 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Smikle, Shaniece          15 A.S.E.A.                 13.20q -1.3  2 
  2 LeBlanc, Emma             15                          13.99q -1.3  2 
  3 Berube, Maika             14 A.S.E.A.                 14.14q -1.3  2 
  4 Daigle, Kym Lynn          13 A.S.E.A.                 14.30q -1.9  1 
  5 Brown, Olivia             14 Saint John Reds          14.68q -1.9  1 
 
Women 13-15 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Smikle, Shaniece          15 A.S.E.A.                 13.18  -1.4  2   9   
  2 LeBlanc, Emma             15                          13.98  -0.4  1   7   
  3 Daigle, Kym Lynn          13 A.S.E.A.                 14.04  -0.4  1   6   
  4 Berube, Maika             14 A.S.E.A.                 14.06  -0.4  1   5   
  5 Brown, Olivia             14 Saint John Reds          14.51  -0.4  1   4   
 
Women 16-17 100 Meter Dash
========================================================================
Top 16 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Somers, Anna              16 Saint John Reds          13.32q -1.9  1 
  2 Brudkowski, Monika        16 A.S.E.A.                 13.70q -1.3  2 
  3 Dubé, Sophie              17 Fredericton Reds         13.73q -1.9  1 
  4 Vautour, Karrin           16 Saint John Reds          14.18q -1.3  2 
  5 Robichaud, Jasmine        17 Athl. Chaleur            14.81q -1.3  2 
 
Women 16-17 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Somers, Anna              16 Saint John Reds          13.35  -1.4  2   9   
  2 Brudkowski, Monika        16 A.S.E.A.                 13.41  -1.4  2   7   
  3 Dubé, Sophie              17 Fredericton Reds         13.73  -1.4  2   6   
  4 Vautour, Karrin           16 Saint John Reds          14.07  -0.4  1   5   
  5 Robichaud, Jasmine        17 Athl. Chaleur            14.74  -0.4  1   4   
 
Women 18-19 100 Meter Dash
========================================================================
Top 16 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jacobson, Carys           18 Saint John Reds          12.46q -1.3  2 
  2 MacIsaac, Shelby          19 Saint John Reds          12.75q -1.9  1 
  3 Anderson, Lindsay         18 Saint John Reds          13.85q -1.9  1 
 
Women 18-19 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Jacobson, Carys           18 Saint John Reds          12.27  -1.4  2   9   
  2 MacIsaac, Shelby          19 Saint John Reds          12.60  -1.4  2   7   
  3 Anderson, Lindsay         18 Saint John Reds          13.46  -0.4  1   6   
 
Women 20-34 100 Meter Dash
========================================================================
Top 16 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Salkey, Tavia             23 Saint John Reds          12.63q -1.9  1 
  2 Nastasiuk, Anika          21 Aetos Athletica          13.29q -1.3  2 
 
Women 20-34 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Nastasiuk, Anika          21 Aetos Athletica          13.27  -1.4  1   9   
 
Women 100 Meter Dash SO
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 McGraw, Janie             30                          20.62  +0.0   9   
  2 Doiron, Shannon           23                          30.86  +0.0   7   
 
Women 12-13 150 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Parker, Isabella          12 Saint John Reds          22.07   NWI   9   
  2 Daigle, Cloey Faye        13 A.S.E.A.                 22.27   NWI   7   
 
Women 13-15 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Smikle, Shaniece          15 A.S.E.A.                 27.38  -1.2  2   9    27.373
  2 Daigle, Kym Lynn          13 A.S.E.A.                 28.71  +0.0  1   7   
  3 Nowlan, Claire            15 A.S.E.A.                 29.28  +0.0  1   6   
 
Women 16-17 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Somers, Anna              16 Saint John Reds          26.66  +0.0  1   9   
  2 Brudkowski, Monika        16 A.S.E.A.                 27.38  -1.2  2   7    27.375
  3 Dubé, Sophie              17 Fredericton Reds         27.95  -1.2  2   6   
  4 Vautour, Karrin           16 Saint John Reds          30.01  +0.0  1   5   
 
Women 18-19 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jacobson, Carys           18 Saint John Reds          25.24  -1.2  2   9   
  2 MacIsaac, Shelby          19 Saint John Reds          25.56  -1.2  2   7   
  3 Anderson, Lindsay         18 Saint John Reds          28.50  +0.0  1   6   
 
Women 20-34 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Salkey, Tavia             23 Saint John Reds          25.58  -1.2  2   9   
  2 Nastasiuk, Anika          21 Aetos Athletica          27.03  -1.2  2   7   
 
Women 200 Meter Dash SO
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 McGraw, Janie             30                          48.75  -2.0   9   
  2 Doiron, Shannon           23                        1:34.86  -2.0   7   
 
Women 13-15 300 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daigle, Kym Lynn          13 A.S.E.A.                 45.89    9   
  2 Enstrom, Sadie            14 Aetos Athletica          45.90    7   
  3 Nowlan, Claire            15 A.S.E.A.                 48.21    6   
 
Women 16-17 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Somers, Anna              16 Saint John Reds        1:00.53    9   
  2 Dubé, Sophie              17 Fredericton Reds       1:05.22    7   
 
Women 18-19 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fullarton, Zoe            19                          59.99    9   
 
Women 20-34 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Peighton         20 Saint John Reds          58.78    9   
  2 Alexander, Mira           22 Fredericton Reds         59.89    7   
  3 Stubbert, Chloe           20 A.S.E.A.               1:04.30    6   
 
Women 14-15 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allain, Malika            15 Athl. Chaleur          2:26.33    9   
  2 Mortimer, Felicia         15 Saint John Reds        2:27.63    7   
  3 Enstrom, Sadie            14 Aetos Athletica        2:42.31    6   
 
Women 16-17 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mackinnon, Madalyn        17 A.S.E.A.               2:19.84    9   
  2 Trites, Nicole            17 Fredericton Reds       2:29.57    7   
  3 Smith, Taylor             16 Saint John Reds        2:47.78    6   
 
Women 18-19 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fullarton, Zoe            19                        2:17.71    9   
  2 Bishop, Hilary            19 Saint John Reds        2:25.09    7   
 
Women 20-34 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Peighton         20 Saint John Reds        2:19.01    9   
 
Women 14-15 1200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allain, Malika            15 Athl. Chaleur          4:00.49    9   
  2 Lemaire, Juliana          15 A.S.E.A.               4:00.50    7   
  3 Mortimer, Felicia         15 Saint John Reds        4:07.08    6   
  4 Girouard, Lexie           14 A.S.E.A.               4:21.49    5   
 
Women 16-17 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mackinnon, Madalyn        17 A.S.E.A.               5:04.65    9   
  2 Trites, Nicole            17 Fredericton Reds       5:14.63    7   
  3 Smith, Taylor             16 Saint John Reds        5:55.04    6   
 -- Carda, Annie              16                       X5:15.37  
 
Women 18-19 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bishop, Hilary            19 Saint John Reds        5:00.26    9   
 
Women 13-15 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lemaire, Juliana          15 A.S.E.A.               7:06.59    9   
  2 Healey, Ella              14 Saint John Reds        7:16.03    7   
 
Women 16-17 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Carda, Annie              16                      X11:33.53  
 
Women 18-19 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          19 Saint John Reds          16.78  -1.4   9   
  2 McLaughlin, Jenna         18 A.S.E.A.                 17.61  -1.4   7   
 
Women 20-34 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Gagnon, Caroline          21 Aetos Athletica          17.53  -1.4   9   
 
Women 14-15 200 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Nowlan, Claire            15 A.S.E.A.                 33.10  -1.9   9   
 
Women 18-19 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allanach, Janelle         19 A.S.E.A.               1:07.70    9   
 
Women 18-19 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Doucet, Emily             19 Saint John Reds       12:59.01    9   
 
Women 15&U High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Noël Bertin, Ariane       15 Pén. Acadienne          J1.45m    9   
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.50 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  2 LeBlanc, Emma             15                         J1.45m    7   
     1.45 1.45 1.50 
        O    O    X 
  3 Berube, Maika             14 A.S.E.A.                 1.40m    6   
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.45 1.50 
        O    O    O    O    O    X    X    X 
 
Women 18-19 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mattinson, Emma           19 Fredericton Reds         1.55m    9   
     1.50 1.55 1.58 
       XO   XO  XXX 
  2 Hicks, Kiersten           18 Athl. Chaleur            1.50m    7   
     1.40 1.50 1.55 
        O    O  XXX 
 
Women 20-34 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reid, Amelia              20 Saint John Reds          1.55m    9   
     1.50 1.55 1.58 
       XO    O  XXX 
 
Women 15&U Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Delphin, Elisha           15 A.S.E.A.                 4.91m  -0.9   9   
     4.91m(-0.9) 4.82m(1.2) 4.54m(0.9) 4.57m(1.2) 4.44m(-0.3) 4.51m(2.9)
  2 Smikle, Shaniece          15 A.S.E.A.                 4.63m   0.2   7   
     FOUL      PASS      PASS      4.25m(1.2) 4.41m(-0.9) 4.63m(0.2)
  3 Noël Bertin, Ariane       15 Pén. Acadienne           4.51m   2.7   6   
     4.28m(0.2) 4.51m(2.7) 4.44m(0.5) 4.26m(0.2) 4.30m(1.2) 4.48m(3.4)
 
Women 16-17 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Robichaud, Jasmine        17 Athl. Chaleur            4.21m   0.8   9   
     4.07m(-0.7) PASS      4.12m(-0.2) 4.21m(0.8) 3.92m(0.7) 4.21m(1.3)
  2 Vautour, Karrin           16 Saint John Reds          4.06m  -0.1   7   
     3.92m(2.4) 4.05m(0.9) 3.92m(-0.8) 3.97m(0.3) 4.06m(-0.1) 3.98m(1.6)
 
Women 20-34 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 LeBlanc, Julia            21 Saint John Reds         J4.71m   0.3   9   
     PASS      FOUL      4.71m(0.3) 4.58m(1.2) FOUL      4.64m(0.5)
  2 Stubbert, Chloe           20 A.S.E.A.                J4.71m   1.2   7   
     4.63m(0.5) FOUL      FOUL      4.41m(-0.2) 4.55m(1.1) 4.71m(1.2)
 
Women 35+ Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dunn, Tracy               52 Saint John Reds          2.68m  -0.8   9   
     2.48m(2.3) 1.98m(0.1) 2.61m(1.7) 2.68m(-0.8) 2.51m(0.5) 2.65m(2.3)
  2 Peabody, Sharon           64 Saint John Reds          2.39m   0.7   7   
     2.39m(0.7) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
 
Women 15&U Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Brennan, Ava              15 Carleton North           8.49m  -0.6   9   
     8.30m(-1.2) FOUL      7.92m(-1.3) FOUL      7.85m(-0.5) 8.49m(-0.6)
 
Women 20-34 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Shannon, Lexie            22 Fredericton Reds        11.44m   1.9   9   
     11.18m(1.7) 10.79m(-2.2) 11.27m(-0.8) 11.44m(1.9) 10.92m(-1.0) 11.39m(0.2)
  2 Stubbert, Chloe           20 A.S.E.A.                 9.97m  -0.2   7   
     9.97m(-0.2) FOUL      9.74m(-0.9) 9.91m(-0.9) 9.94m(-0.3) FOUL     
 
Women 16-17 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maillet, Marie-Eve        16 Aetos Athletica         10.14m    9    Weight 3kg
      9.58m  9.52m  9.91m  10.14m  9.86m  10.09m
  2 Macpherson, Marin         17 Saint John Reds          9.64m    7    Weight 3kg
      9.20m  8.98m  9.17m  9.64m  9.15m  9.29m
 
Women 20-34 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hughes, Kyla              22 Aetos Athletica         12.29m    9    Weight 4kg
      11.66m  11.69m  11.74m  11.31m  11.92m  12.29m
  2 Hache, Rachelle           23 Aetos Athletica         10.56m    7    Weight 4kg
      9.55m  FOUL  9.66m  9.72m  10.56m  9.55m
 
Women 35+ Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Riordon, Tanya            54 Athl. Chaleur            6.83m    9    Weight 3kg
      6.36m  6.59m  6.83m  6.63m  6.08m  6.71m
 
Women Shot Put  3 kg Wheelchair
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robichaud, Christel       30 Aetos Athletica          6.17m    9   
      6.17m  5.99m  5.81m  6.13m  5.85m  5.86m
 
Women 15&U Discus Throw 1 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Noël Bertin, Ariane       15 Pén. Acadienne          25.89m    9   
      20.73m  FOUL  FOUL  FOUL  22.64m  25.89m
 
Women 16-17 Discus Throw 1 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Macpherson, Marin         17 Saint John Reds         25.06m    9   
      20.65m  21.52m  FOUL  FOUL  24.02m  25.06m
  2 Maillet, Marie-Eve        16 Aetos Athletica         24.50m    7   
      24.50m  21.35m  FOUL  21.48m  21.77m  24.15m
 
Women 20-34 Discus Throw 1 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Noel, Sara-Eve            24                         31.91m    9   
      31.91m  30.18m  FOUL  FOUL  30.16m  FOUL
  2 Hache, Rachelle           23 Aetos Athletica         30.38m    7   
      29.68m  2.99m  28.70m  FOUL  30.38m  26.36m
 
Women 35+ Discus Throw 1 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Heather          61 Aetos Athletica         19.12m    9   
      17.96m  19.11m  17.02m  18.71m  19.12m  18.45m
  2 Dunn, Tracy               52 Saint John Reds         16.07m    7   
      15.05m  15.57m  15.98m  FOUL  16.07m  FOUL
  3 Riordon, Tanya            54 Athl. Chaleur           14.50m    6   
      FOUL  FOUL  14.18m  13.74m  14.50m  13.05m
 
Women Discus Throw 1 kg Wheelchair
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robichaud, Christel       30 Aetos Athletica         16.46m    9   
      16.46m  16.02m  15.71m  16.38m  FOUL  14.85m
 
Women 20-34 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hache, Rachelle           23 Aetos Athletica         35.34m    9    Weight: 4 kg
      29.05m  30.12m  35.34m  28.71m  32.09m  31.22m
 
Women 35+ Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Heather          61 Aetos Athletica         23.74m    9    Weight: 3 kg
      23.32m  22.88m  23.74m  23.61m  23.23m  22.98m
  2 Riordon, Tanya            54 Athl. Chaleur           21.55m    7    Weight: 3 kg
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  21.55m  20.92m
  3 Peabody, Sharon           64 Saint John Reds         20.56m    6    Weight: 3 kg
      20.56m  FOUL  FOUL  FOUL  20.10m  19.67m
  4 Dunn, Tracy               52 Saint John Reds         20.46m    5    Weight: 3 kg
      FOUL  19.07m  FOUL  18.14m  20.46m  FOUL
 
Women 16-17 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maillet, Marie-Eve        16 Aetos Athletica         31.06m    9    500g
      30.18m  27.61m  27.18m  29.95m  29.86m  31.06m
 
Women 20-34 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexander, Mira           22 Fredericton Reds        37.22m    9    600g
      37.22m  35.02m  FOUL  29.68m  35.18m  35.35m
  2 Smith, Gabrielle          20 Upei Panthers           36.83m    7    600g
      36.06m  36.83m  34.38m  35.92m  35.34m  34.82m
  3 Hughes, Kyla              22 Aetos Athletica         34.93m    6    600g
      34.05m  34.93m  34.34m  FOUL  FOUL  34.46m
 
Tetrathlon: #1 Women 12-13 80 Meter Dash Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Parker, Isabella          12 Saint John Reds          11.76  -2.7    254
 
Women 20-34 200 Meter Dash Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 LeBlanc, Julia            21 Saint John Reds          28.08  -1.8    625
 
Tetrathlon: #4 Women 12-13 800 Meter Run Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Isabella          12 Saint John Reds        2:59.02     214
 
Women 20-34 800 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Julia            21 Saint John Reds        2:44.03     528
 
Women 20-34 100 Meter Hurdles Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 LeBlanc, Julia            21 Saint John Reds          17.52  -1.4    539
 
Women 20-34 High Jump Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Julia            21 Saint John Reds          1.55m     678
     1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
 
Tetrathlon: #2 Women 12-13 Long Jump Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Parker, Isabella          12 Saint John Reds          3.98m   0.4    220
     3.70m(2.6) 3.98m(0.4) 3.96m(1.6)            
 
Women 20-34 Long Jump Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 LeBlanc, Julia            21 Saint John Reds          4.89m  +0.0    530
     4.89m(+0.0) FOUL      4.77m(-0.1)            
 
Tetrathlon: #3 Women 12-13 Shot Put Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Isabella          12 Saint John Reds          6.04m     162
      4.66m  6.04m  5.62m            
 
Women 20-34 Shot Put Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Julia            21 Saint John Reds          9.31m     484 Weight 4 kg
      8.51m  9.31m  8.49m            
 
Women 20-34 Javelin Throw Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Julia            21 Saint John Reds         23.17m     348 600g
      19.38m  23.04m  23.17m            
 
Women 20-34 Heptathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 LeBlanc, Julia            21 Saint John Reds           3732       9   
 
Women 12-13 Tetrathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Parker, Isabella          12 Saint John Reds            850       9   
 
Men 13-15 100 Meter Dash
========================================================================
Top 16 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gray, Benjamin            15 Saint John Reds          12.51q -2.9  3 
  2 Richards, Anthony         14 Saint John Reds          12.51q -2.7  2 
  3 Fournier, Mathis          15 Athl. Chaleur            12.65q -2.9  3 
  4 Simon, Samual             15 A.S.E.A.                 13.18q -2.7  2 
 
Men 13-15 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Gray, Benjamin            15 Saint John Reds          12.25  -2.6   9   
  2 Richards, Anthony         14 Saint John Reds          12.38  -2.6   7   
  3 Fournier, Mathis          15 Athl. Chaleur            12.49  -2.6   6    12.489
  4 Simon, Samual             15 A.S.E.A.                 12.78  -2.6   5   
 
Men 16-17 100 Meter Dash
========================================================================
Top 16 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Roussel, Francis Charles  17 A.S.E.A.                 11.76q -2.7  2 
  2 Banks, Jackson            17 Saint John Reds          11.79q -2.7  1 
  3 Valencia, David           17                          11.90q -2.7  1 
  4 Mellish, Jack             16 A.S.E.A.                 12.06q -2.9  3 
  5 Rioux, Nathan             16 Aetos Athletica          12.07q -2.7  1 
  6 Roy, Félix                17 Athl. Chaleur            12.12q -2.7  1 
  7 Howarth, Kieran           17                          12.19q -2.9  3 
  8 Smith, Logan              16 Athl. Chaleur            12.23q -2.9  3 
  9 Roussel, Francis          17 Fredericton Reds         12.61q -2.7  2 
 
Men 16-17 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Banks, Jackson            17 Saint John Reds          11.76  -4.0  2   9    11.754
  2 Roussel, Francis Charles  17 A.S.E.A.                 11.76  -4.0  2   7    11.759
  3 Valencia, David           17                          12.00  -4.0  2   6   
  4 Smith, Logan              16 Athl. Chaleur            12.09  -2.2  1   5   
  5 Rioux, Nathan             16 Aetos Athletica          12.10  -4.0  2   4   
  6 Roy, Félix                17 Athl. Chaleur            12.17  -4.0  2   3   
  7 Howarth, Kieran           17                          12.18  -2.2  1   2   
  8 Mellish, Jack             16 A.S.E.A.                 12.23  -4.0  2   1    12.225
  9 Roussel, Francis          17 Fredericton Reds         12.49  -2.2  1  12.482
 
Men 18-19 100 Meter Dash
========================================================================
Top 16 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gaudet, Luc               18 Saint John Reds          11.78q -2.7  2 
  2 MacDonald, Julian         19 A.S.E.A.                 12.33q -2.9  3 
  3 Robinson, Brayden         18 Unattached               12.40q -2.7  1 
 
Men 18-19 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Gaudet, Luc               18 Saint John Reds          11.73  -4.0  2   9   
  2 Robinson, Brayden         18 Unattached               12.40  -2.2  1   7   
  3 MacDonald, Julian         19 A.S.E.A.                 12.41  -2.2  1   6   
 
Men 20-34 100 Meter Dash
========================================================================
Top 16 Advance by Time
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Henri, Jordan             21 Aetos Athletica          11.55q -2.9  3 
  2 Theriault, Jeremie        21 Aetos Athletica          12.28q -2.7  2 
 
Men 20-34 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Henri, Jordan             21 Aetos Athletica          11.33  -4.0  2   9   
  2 Theriault, Jeremie        21 Aetos Athletica          12.23  -2.2  1   7    12.223
 
Men 100 Meter Dash SO
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hache, Jonathan           23                          13.94   0.2   9   
  2 Lebreton-Rousselle, Maxi  24                          14.82   0.2   7   
  3 Basque, Jean-Francois     24                          16.21   0.2   6   
  4 Arseneault, Maxime        28                          16.42   0.2   5   
  5 Riordon, Nabil            21 Athl. Chaleur            17.89   0.2   4   
  6 Condly, Alexander         31                          18.61   0.2   3   
 
Men 13-15 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gray, Benjamin            15 Saint John Reds          24.57  -0.4  2   9   
  2 Richards, Anthony         14 Saint John Reds          24.77  -0.4  2   7   
  3 Fournier, Mathis          15 Athl. Chaleur            24.80  -0.4  2   6   
  4 Tremble, Greysen          15 A.S.E.A.                 24.83   0.6  1   5   
  5 Simon, Samual             15 A.S.E.A.                 25.87   0.6  1   4   
  6 Levi Labobe, Breilan      15 A.S.E.A.                 25.92   0.6  1   3   
 
Men 16-17 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Roussel, Francis Charles  17 A.S.E.A.                 23.28   0.4  3   9   
  2 Banks, Jackson            17 Saint John Reds          23.60   0.4  3   7   
  3 Rioux, Nathan             16 Aetos Athletica          24.01  -0.4  2   6   
  4 Roy, Félix                17 Athl. Chaleur            24.48  -0.4  2   5   
  5 Roussel, Francis          17 Fredericton Reds         25.71  -0.4  2   4   
 
Men 18-19 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gaudet, Luc               18 Saint John Reds          23.79  -0.4  2   9   
  2 MacDonald, Julian         19 A.S.E.A.                 24.27   0.4  3   7   
  3 LeBlanc, Marc-Etienne     18 A.S.E.A.                 24.29   0.4  3   6   
 
Men 20-34 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Wilkie, Ethan             22 Saint John Reds          23.09   0.4  3   9   
  2 McMullin, Bradley         23 Saint John Reds          23.83   0.4  3   7   
  3 Theriault, Jeremie        21 Aetos Athletica          23.90   0.4  3   6   
  4 Nancekievill, Dawson      23 Unattached               25.66  -0.4  2   5   
 
Men 200 Meter Dash SO
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hache, Jonathan           23                          30.45  -0.5   9   
  2 Lebreton-Rousselle, Maxi  24                          30.96  -0.5   7   
  3 Basque, Jean-Francois     24                          34.04  -0.5   6   
  4 Arseneault, Maxime        28                          34.11  -0.5   5   
  5 Riordon, Nabil            21 Athl. Chaleur            39.33  -0.5   4   
  6 Condly, Alexander         31                          39.50  -0.5   3   
 
Men 13-15 300 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tremble, Greysen          15 A.S.E.A.                 38.95    9   
  2 Gray, Benjamin            15 Saint John Reds          39.24    7    39.233
  3 Richards, Anthony         14 Saint John Reds          39.24    6    39.239
  4 Levi Labobe, Breilan      15 A.S.E.A.                 41.30    5   
 
Men 16-17 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roussel, Francis          17 Fredericton Reds         58.53    9   
 
Men 18-19 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brennan, Adrian           19 Unattached               53.31   2   9   
  2 LeBlanc, Marc-Etienne     18 A.S.E.A.                 54.51   2   7   
 
Men 20-34 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Perrett, Benjamin         21 Saint John Reds          50.99   2   9   
  2 Wilkie, Ethan             22 Saint John Reds          51.28   2   7   
  3 McMullin, Bradley         23 Saint John Reds          51.55   2   6   
  4 Theriault, Jeremie        21 Aetos Athletica          55.40   1   5   
  5 Nancekievill, Dawson      23 Unattached               58.34   2   4   
 
Men 35+ 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosvall, Bruce            59 Saint John Reds        1:02.58    9   
 
Men 14-15 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mackinnon, Noah           15 A.S.E.A.               2:10.12    9   
  2 Lepage, Tristan           15 Athl. Chaleur          2:12.24    7   
  3 Tremble, Greysen          15 A.S.E.A.               2:14.77    6   
  4 Ring, Cayden              15 Aetos Athletica        2:20.31    5   
 
Men 16-17 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rogers, Alex              17                        2:09.49    9   
  2 MacLean, Isaac            17 A.S.E.A.               2:10.14    7   
  3 Campbell, Dylan           17 Saint John Reds        2:11.58    6   
  4 Brun, Justin              16 A.S.E.A.               2:21.62    5   
 
Men 18-19 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Karhi, Kalevi             19 Saint John Reds        2:02.95    9   
  2 MacIsaac, Max             18 Colonel Gray           2:07.44    7   
  3 Blanchette, Luc           18 A.S.E.A.               2:12.16    6   
 
Men 20-34 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LeBlanc, Andrew           24 Unattached             1:52.62    9   
  2 Perrett, Benjamin         21 Saint John Reds        1:55.66    7   
 
Men 14-15 1200 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mackinnon, Noah           15 A.S.E.A.               3:40.03    9   
  2 Lepage, Samuel            14 Athl. Chaleur          3:51.42    7   
  3 Ring, Cayden              15 Aetos Athletica        3:57.07    6   
 
Men 16-17 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacLean, Isaac            17 A.S.E.A.               4:30.34    9   
  2 Campbell, Dylan           17 Saint John Reds        4:37.07    7   
  3 Davis, Ben                16 A.S.E.A.               4:37.37    6   
  4 Purdy, Luke               17 A.S.E.A.               4:38.07    5   
  5 Brun, Justin              16 A.S.E.A.               5:04.25    4   
 
Men 18-19 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richard, Francois         19 Unattached             4:02.35    9   
  2 Karhi, Kalevi             19 Saint John Reds        4:07.04    7   
  3 Parent, Fred              19 A.S.E.A.               4:18.98    6   
  4 Blanchette, Luc           18 A.S.E.A.               4:38.50    5   
 
Men 20-34 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kean, Mitchell            21 Saint John Reds        3:59.79    9   
  2 Cull, Isaac Clifford      23 Saint John Reds        4:01.37    7   
  3 Blackstone, Chance        22 Saint John Reds        4:04.67    6   
  4 Watts, William            21 Saint John Reds        4:26.76    5   
  5 Larter, Ryan              22 Saint John Reds        4:37.68    4   
 
Men 13-15 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mackinnon, Noah           15 A.S.E.A.               6:18.05    9   
  2 Lepage, Tristan           15 Athl. Chaleur          6:18.59    7   
  3 Lepage, Samuel            14 Athl. Chaleur          6:55.74    6   
 
Men 16-17 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Purdy, Luke               17 A.S.E.A.              10:15.70    9   
 
Men 18-19 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richard, Francois         19 Unattached            15:40.49    9   
  2 Harris, Cameron           19 Saint John Reds       16:15.09    7   
 
Men 20-34 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Howse, Jared              20 Saint John Reds       15:14.02    9   
  2 Cull, Isaac Clifford      23 Saint John Reds       15:33.48    7   
  3 Verschoor, Ian            24 Saint John Reds       16:10.06    6   
  4 Smith, Evan               21 Saint John Reds       17:40.66    5   
 
Men 35+ 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Scott                39 Unattached            38:29.23    9   
 -- Strowbridge, Dean         51                            DNF  
 -- Sands, Paul               68 Unattached                 DNF  
 
Men 13-15 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Francis, Jacoby           15 A.S.E.A.                 18.44  -1.4   9   
 
Men 18-19 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
 -- Basque, Guillaume         18 Aetos Athletica             DQ  -4.3  TR22.6.2
 
Men 20-34 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Steeves, Clint            24 A.S.E.A.                 16.14  -4.3   9   
 
Men 14-15 200 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Levi Labobe, Breilan      15 A.S.E.A.                 29.53  -1.9   9   
  2 Francis, Jacoby           15 A.S.E.A.                 30.21  -1.9   7   
 
Men 18-19 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brennan, Adrian           19 Unattached             1:00.00    9   
  2 Basque, Guillaume         18 Aetos Athletica        1:01.85    7   
 
Men 20-34 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brennan, Timothy          26 Halifast                 55.86    9   
 
Men 16-17 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blanchette, Alain         16 A.S.E.A.               7:51.40    9   
 
Men 20-34 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blackstone, Chance        22 Saint John Reds       10:52.87    9   
  2 Cull, Isaac Clifford      23 Saint John Reds       10:53.39    7   
 
Men 15&U High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kent, Everett             15 Carleton North           1.65m    9   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
 
Men 16-17 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Logan              16 Athl. Chaleur            1.65m    9   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        O    O   XO    O    O  XXX 
 
Men 18-19 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Basque, Guillaume         18 Aetos Athletica          1.70m    9   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    O    O   XO   XO  XXX 
 
Men 15&U Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Francis, Jacoby           15 A.S.E.A.                 4.67m   0.1   9   
     4.30m(-1.0) 4.67m(0.1) FOUL      4.36m(-1.3) 4.10m(-0.7) 4.66m(1.3)
  2 Simon, Samual             15 A.S.E.A.                 4.32m  -1.5   7   
     4.16m(-0.4) 4.30m(-0.4) 4.08m(+0.0) 4.32m(-1.5) 4.25m(+0.0) 4.07m(-0.8)
 
Men 16-17 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Smith, Logan              16 Athl. Chaleur            5.79m   0.1   9   
     FOUL      FOUL      3.93m(0.3) 5.71m(-0.5) 5.79m(0.1) 5.54m(1.6)
  2 Valencia, David           17                          5.72m  -1.0   7   
     5.72m(-1.0) 4.95m(-1.5) 5.15m(-0.2) 5.24m(0.8) 5.60m(-0.7) 4.88m(0.8)
  3 Rioux, Nathan             16 Aetos Athletica          5.67m   0.7   6   
     5.67m(0.7) 5.21m(-0.2) 5.19m(1.0) 5.22m(-1.2) 5.36m(-1.1) 5.35m(1.7)
  4 Roy, Félix                17 Athl. Chaleur            5.50m   1.1   5   
     5.00m(-1.2) 4.98m(0.6) 5.10m(-0.4) 5.15m(0.8) 5.36m(-0.7) 5.50m(1.1)
  5 Delphin, Ethan            17 A.S.E.A.                 5.20m  -1.4   4   
     FOUL      5.20m(-1.4) 5.18m(-0.4) 5.12m(-1.2) 4.97m(-0.8) 4.90m(0.5)
 
Men 18-19 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Robinson, Brayden         18 Unattached               5.51m  -0.7   9   
     FOUL      5.51m(-0.7) FOUL      5.49m(-1.4) 5.35m(-1.1) FOUL     
  2 Wamboldt, Austin          19 Aetos Athletica          5.24m  -0.2   7   
     FOUL      5.11m(0.7) 5.24m(-0.2) 4.84m(-1.1) FOUL      5.13m(2.1)
 
Men 20-34 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Theriault, Jeremie        21 Aetos Athletica          5.58m  -0.4   9   
     FOUL      FOUL      4.20m(0.7) 5.07m(-0.7) FOUL      5.58m(-0.4)
 
Men 15&U Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Francis, Jacoby           15 A.S.E.A.                10.46m   3.2   9   
     9.34m(1.2) FOUL      FOUL      9.68m(1.5) 10.46m(3.2) FOUL     
  2 Levi Labobe, Breilan      15 A.S.E.A.                 9.73m   1.9   7   
     9.73m(1.9) 9.46m(0.9) 9.24m(1.8) 9.45m(3.0) PASS      PASS     
 
Men 20-34 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Theriault, Jeremie        21 Aetos Athletica         11.65m   2.9   9   
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      11.65m(2.9)
  2 Steeves, Clint            24 A.S.E.A.                11.28m   4.3   7   
     PASS      PASS      10.96m(3.2) 11.09m(1.4) 11.28m(4.3) PASS     
 
Men 16-17 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hachey, Isaac             16 Athl. Chaleur           10.86m    9    Weight 5 kg
      9.67m  10.86m  10.03m  10.47m  10.57m  10.52m
  2 Robertson, Tyler          16 A.S.E.A.                10.25m    7    Weight 5 kg
      10.25m  FOUL  9.92m  9.50m  9.27m  9.55m
 
Men 20-34 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bourque, Samuel           21 Aetos Athletica         15.92m    9    Weight 7.26 kg
      15.80m  14.81m  15.92m  FOUL  15.74m  FOUL
  2 Manuel, Jarod             24 Fredericton Reds        15.09m    7    Weight 7.26 kg
      14.32m  14.48m  15.09m  14.09m  14.04m  14.53m
 
Men 35+ Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, David          78 Saint John Reds          7.30m    9    Weight 4 kg
      7.23m  7.05m  7.30m  6.96m  6.68m  7.26m
 
Men Shot Put 4 kg Ambulatory
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ouellette, Remi           17 Aetos Athletica          6.13m    9   
      5.99m  5.86m  6.13m  FOUL  5.87m  6.08m
 
Men 16-17 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hachey, Isaac             16 Athl. Chaleur           28.50m    9    Weight 1.5 kg
      27.87m  24.43m  26.67m  28.50m  FOUL  24.13m
  2 Robertson, Tyler          16 A.S.E.A.                26.76m    7    Weight 1.5 kg
      21.85m  FOUL  24.46m  23.05m  FOUL  26.76m
 
Men 18-19 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Basque, Guillaume         18 Aetos Athletica         31.60m    9    Weight 2 kg
      FOUL  31.60m  FOUL  FOUL  30.41m  30.83m
 
Men 20-34 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bourque, Samuel           21 Aetos Athletica         48.81m    9    Weight 2 kg
      47.32m  FOUL  48.81m  44.54m  FOUL  44.53m
 
Men 35+ Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, David          78 Saint John Reds         21.60m    9    Weight 1 kg
      19.91m  FOUL  21.60m  20.61m  FOUL  21.02m
 
Men Discus Throw 1 kg Ambulatory
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ouellette, Remi           17 Aetos Athletica         18.28m    9   
      16.01m  15.92m  17.29m  FOUL  18.28m  17.56m
 
Men 20-34 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Manuel, Jarod             24 Fredericton Reds        47.99m    9    Weight: 7.26 kg
      46.91m  47.73m  47.99m  47.10m  FOUL  46.22m
  2 LeBlanc, Aaron            28 Aetos Athletica         36.82m    7    Weight: 7.26 kg
      36.82m  33.42m  35.75m  35.22m  35.59m  25.28m
 
Men 35+ Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, David          78 Saint John Reds         25.28m    9    Weight: 4 kg
      24.55m  24.77m  FOUL  24.31m  24.52m  25.28m
 
Men 15&U Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kent, Everett             15 Carleton North          36.85m    9    Weight 600g
      FOUL  FOUL  36.85m  34.35m  FOUL  35.78m
  2 Savard, Alex              15 Athl. Chaleur           28.09m    7    Weight 600g
      PASS  28.09m  FOUL  PASS  24.70m  27.46m
 
Men 18-19 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Basque, Guillaume         18 Aetos Athletica         47.10m    9    Weight 800g
      47.10m  35.09m  25.73m  37.14m  44.88m  42.15m
 
Men 20-34 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robichaud, Brandon        22 Aetos Athletica         57.45m    9    Weight 800g
      54.26m  54.05m  51.18m  57.09m  57.45m  54.68m
 
Men 35+ Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, David          78 Saint John Reds         20.81m    9    Weight 500g
      17.25m  20.81m  19.53m  FOUL  18.32m  17.79m
 
Men 18-19 100 Meter Dash Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Arnfast, Oliver           19 Truro Lions              11.69  -1.5    713
 
Men 20-34 100 Meter Dash Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athletica          11.68  -1.5    715
 
Decathlon: #1 Men 50-55 100 Meter Dash Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Justason, Andrew          51 Fredericton Reds         13.27  -1.5    423
 
Men 18-19 400 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arnfast, Oliver           19 Truro Lions              52.98     682
 
Men 20-34 400 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athletica          55.07     596
 
Decathlon: #5 Men 50-55 400 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Justason, Andrew          51 Fredericton Reds       1:01.56     362
 
Men 18-19 1500 Meter Run Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arnfast, Oliver           19 Truro Lions            5:22.45     437
 
Men 20-34 1500 Meter Run Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athletica        5:09.42     507
 
Decathlon: #10 Men 50-55 1500 Meter Run Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Justason, Andrew          51 Fredericton Reds       5:27.50     412
 
Decathlon: #6 Men 50-55 100 Meter Hurdles Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Justason, Andrew          51 Fredericton Reds         16.30  -2.0    565
 
Men 18-19 110 Meter Hurdles Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Arnfast, Oliver           19 Truro Lions              16.49   0.6    679
 
Men 20-34 110 Meter Hurdles Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athletica          15.68   0.6    769
 
Men 18-19 High Jump Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arnfast, Oliver           19 Truro Lions              1.73m     569
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 
        O    O    O  XXO   XO  XXX 
 
Men 20-34 High Jump Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athletica          1.67m     520
     1.52 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
 
Decathlon: #4 Men 50-55 High Jump Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Justason, Andrew          51 Fredericton Reds         1.61m     472
     1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Men 18-19 Pole Vault Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arnfast, Oliver           19 Truro Lions              3.65m     522
     2.95 3.05 3.10 3.35 3.45 3.55 3.65 3.75 
       XO    P    O    O   XO    O  XXO  XXX 
 
Men 20-34 Pole Vault Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athletica          3.85m     576
     3.35 3.55 3.65 3.75 3.85 4.05 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Decathlon: #8 Men 50-55 Pole Vault Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Justason, Andrew          51 Fredericton Reds         3.45m     469
     2.95 3.05 3.15 3.35 3.45 3.55 
        O    P    O  XXO   XO  XXX 
 
Men 18-19 Long Jump Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Arnfast, Oliver           19 Truro Lions              5.84m   2.9    552
     5.48m(3.0) FOUL(2.6) 5.84m(2.9)            
 
Men 20-34 Long Jump Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athletica          6.27m   2.0    646
     6.07m(2.2) 6.27m(2.0) 6.22m(1.3)            
 
Decathlon: #2 Men 50-55 Long Jump Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Justason, Andrew          51 Fredericton Reds         5.10m   1.5    402
     5.05m(2.4) 5.10m(1.5) FOUL(-0.5)            
 
Men 18-19 Shot Put Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arnfast, Oliver           19 Truro Lions              8.93m     422 Weight 7.26 kg
      8.89m  8.53m  8.93m            
 
Men 20-34 Shot Put Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athletica         10.73m     530 Weight 7.26 kg
      10.63m  10.68m  10.73m            
 
Decathlon: #3 Men 50-55 Shot Put Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Justason, Andrew          51 Fredericton Reds        10.32m     505 Weight 6 kg
      9.84m  10.32m  9.03m            
 
Men 18-19 Discus Throw Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arnfast, Oliver           19 Truro Lions             34.91m     562 Weight 2 kg
      30.02m  32.18m  34.91m            
 
Men 20-34 Discus Throw Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athletica         29.26m     450 Weight 2 kg
      29.26m  23.72m  27.70m            
 
Decathlon: #7 Men 50-55 Discus Throw Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Justason, Andrew          51 Fredericton Reds        35.22m     568 Weight 1.5 kg
      35.22m  34.05m  33.64m            
 
Men 18-19 Javelin Throw Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arnfast, Oliver           19 Truro Lions             44.36m     506 Weight 800g
      42.62m  44.36m  40.04m            
 
Men 20-34 Javelin Throw Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athletica         49.08m     575 Weight 800g
      FOUL  47.93m  49.08m            
 
Decathlon: #9 Men 50-55 Javelin Throw Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Justason, Andrew          51 Fredericton Reds        37.97m     413 Weight 500g
      37.97m  36.50m  36.63m            
 
Men 18-19 Decathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Arnfast, Oliver           19 Truro Lions               5644       9   
 
Men 20-34 Decathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mazerolle, Max            20 Aetos Athletica           5884       9   
 
Men 50-55 Decathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Justason, Andrew          51 Fredericton Reds          4591       9   
 
Mixed 200 Meter Dash WC Wheelchair
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Cormier, Dante           M16 Aetos Athletica          36.63   0.3   9   
 
Mixed 400 Meter Dash WC Wheelchair
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cormier, Dante           M16 Aetos Athletica        1:17.56    9   
 
Mixed 13-15 1500 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ring, Cayden             M15 Aetos Athletica        5:27.73    9   
  2 Lemaire, Juliana         W15 A.S.E.A.               5:36.02    7   
  3 Enstrom, Sadie           W14 Aetos Athletica        5:53.11    6   
  4 Girouard, Lexie          W14 A.S.E.A.               5:55.67    5   
  5 Doucet, Chloé            W14 A.S.E.A.               6:25.19    4   
	

User Comments

  • Currently, there are no comments.