• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

Gary Reed Meet

Kamloops, BC
February 4-5th, 2022

Licensed to Kamloops Track & Field Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 2022-02-08 10:41 AM
                          2022 Gary Reed Indoor Meet                           
                           Tournament Capital Centre                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #   98 Reed, Anna         13 Kamloops Tra             10.87q  1 
  2 #   74 Frey, Meila        13 Kamloops Tra             11.32q  1 
  3 #   71 Davis, London      13 Kamloops Tra             11.59q  2 
 
Event 1  Girls 9 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #   98 Reed, Anna         13 Kamloops Tra             10.88   1 
  2 #   74 Frey, Meila        13 Kamloops Tra             11.63   1 
  3 #   71 Davis, London      13 Kamloops Tra             11.77   2 
 
Event 1  Girls 11 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 #   65 Cochrane, Claire   11 Kamloops Tra              9.95q 
  2 #   99 Reed, Sophie       11 Kamloops Tra             10.06q 
  3 #   67 Covaceuszach, Kat  11 Kamloops Tra             10.61q 
  4 #   80 Heide, Jolene      11 Kamloops Tra             10.87q 
 
Event 1  Girls 11 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 #   65 Cochrane, Claire   11 Kamloops Tra              9.95  
  2 #   99 Reed, Sophie       11 Kamloops Tra             10.04  
  3 #   67 Covaceuszach, Kat  11 Kamloops Tra             10.71  
  4 #   80 Heide, Jolene      11 Kamloops Tra             11.17  
 
Event 1  Girls 12 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #   76 Grimm, Naya        10 Kamloops Tra              9.25q  3 
  2 #   77 Hanlon, Audrey     10 Kamloops Tra              9.72q  3 
  3 #   83 Johnston, Frankie  10 Kamloops Tra             11.84q  3 
 
Event 1  Girls 12 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #   76 Grimm, Naya        10 Kamloops Tra              9.21   1 
  2 #   77 Hanlon, Audrey     10 Kamloops Tra              9.57   1 
  3 #   83 Johnston, Frankie  10 Kamloops Tra             11.74   1 
 
Event 1  Girls 13 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #  112 Woods, Amy         09 Kamloops Tra              9.04q  5 
  2 #   89 Liburd, Rya        09 Kamloops Tra              9.43q  5 
  3 #   78 Hawkins-Chambers,  09 Kamloops Tra              9.52q  5 
  4 #   93 McGrath, Kiera     09 Kamloops Tra              9.52q  5 
  5 #   73 Fennell, Olivia    09 Kamloops Tra              9.99q  5 
 -- #   85 Laviolette, Katel  09 Kamloops Tra               SCR   5 
 
Event 1  Girls 13 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #  112 Woods, Amy         09 Kamloops Tra              9.21   1 
  2 #   89 Liburd, Rya        09 Kamloops Tra              9.37   1 
  3 #   93 McGrath, Kiera     09 Kamloops Tra              9.48   1 
  4 #   78 Hawkins-Chambers,  09 Kamloops Tra              9.51   1 
  5 #   73 Fennell, Olivia    09 Kamloops Tra              9.90   1 
 
Event 1  Boys 9 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #   81 Horton, Khyden     13 Kamloops Tra             11.98q  2 
 
Event 1  Boys 9 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #   81 Horton, Khyden     13 Kamloops Tra             11.36   1 
 
Event 1  Boys 10 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #  110 Therrien, Sterlin  12 Kamloops Tra              9.32q  2 
  2 #   87 Liburd, Bentley    12 Kamloops Tra             10.23q  2 
 
Event 1  Boys 10 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #  110 Therrien, Sterlin  12 Kamloops Tra              9.25   1 
  2 #   87 Liburd, Bentley    12 Kamloops Tra             10.11   1 
 
Event 1  Boys 12 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #  100 Reid, Jackson      10 Kamloops Tra              9.32q  4 
  2 #  111 Thomson, Finn      10 Kamloops Tra             10.31q  4 
 
Event 1  Boys 12 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #  100 Reid, Jackson      10 Kamloops Tra              9.33   1 
  2 #  111 Thomson, Finn      10 Kamloops Tra             10.31   1 
 
Event 1  Boys 13 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #  162 Hurtubise, Hayden  09 Unattached B              8.91q  4 
  2 #   60 Armstrong, Dimitr  09 Kamloops Tra              9.60q  4 
  3 #   92 McGrath, Aidan     09 Kamloops Tra              9.64q  4 
  4 #  103 Roberts, Jared     09 Kamloops Tra             10.76q  4 
 
Event 1  Boys 13 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #  162 Hurtubise, Hayden  09 Unattached B              8.89   1 
  2 #   60 Armstrong, Dimitr  09 Kamloops Tra              9.83   1 
  3 #   92 McGrath, Aidan     09 Kamloops Tra              9.84   1 
  4 #  103 Roberts, Jared     09 Kamloops Tra             11.05   1 
 
Event 2  Women 14-15 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 #  744 Peever, Caitlin    07 Okanagan Ath              8.58q 
  2 #  742 Mostowy, Siena     08 Okanagan Ath              8.63q 
  3 #  163 Hurtubise, Macken  07 Unattached B              8.70q 
  4 #   61 Armstrong, Gabrie  08 Kamloops Tra              8.78q 
  5 #  113 Woods, Emily       08 Kamloops Tra              8.95q 
  6 #  740 Gaertner, Sophia   07 Okanagan Ath              9.08q 
  7 #  108 Steeves, Berlyn    08 Kamloops Tra              9.17q 
 
Event 2  Women 14-15 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 #  744 Peever, Caitlin    07 Okanagan Ath              8.49  
  2 #  742 Mostowy, Siena     08 Okanagan Ath              8.53  
  3 #   61 Armstrong, Gabrie  08 Kamloops Tra              8.74  
  4 #  163 Hurtubise, Macken  07 Unattached B              8.79  
  5 #  113 Woods, Emily       08 Kamloops Tra              9.02  
  6 #  108 Steeves, Berlyn    08 Kamloops Tra              9.15  
  7 #  740 Gaertner, Sophia   07 Okanagan Ath              9.19  
 
Event 2  Women 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #  109 Stevenson, Emily   05 Kamloops Tra              8.54q  3 
  2 #  746 Pentecost, Katya   06 Okanagan Ath              8.66q  3 
 
Event 2  Women 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #  109 Stevenson, Emily   05 Kamloops Tra              8.49   1 
  2 #  746 Pentecost, Katya   06 Okanagan Ath              8.76   1 
 
Event 2  Women 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #  119 Urbanowicz, Sonya  04 Nanaimo & Di              8.29q  3 
 
Event 2  Women 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #  119 Urbanowicz, Sonya  04 Nanaimo & Di              8.31   1 
 
Event 2  Women 50-54 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #  745 Pentecost, Galina  71 Okanagan Ath             10.22q  3 
 
Event 2  Women 50-54 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #  745 Pentecost, Galina  71 Okanagan Ath             10.46   1 
 
Event 2  Men 14-15 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #  105 Robertson, Austin  07 Kamloops Tra              8.11q  2 
  2 #  748 Westlund, Oliver   08 Okanagan Ath              8.81q  2 
 
Event 2  Men 14-15 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #  105 Robertson, Austin  07 Kamloops Tra              7.99   1 
  2 #  748 Westlund, Oliver   08 Okanagan Ath              8.98   1 
 
Event 2  Men 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #   55 Duley, Logan       05 Kajaks Track              7.17q  2 
  2 #   90 Maryniuk, Jack     05 Kamloops Tra              7.43q  2 
 
Event 2  Men 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #   55 Duley, Logan       05 Kajaks Track              7.16   1 
  2 #   90 Maryniuk, Jack     05 Kamloops Tra              7.44   1 
 
Event 2  Men 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #  118 Greir, Josh        03 Nanaimo & Di              7.47q  4 
 
Event 2  Men 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #  118 Greir, Josh        03 Nanaimo & Di              7.43   1 
 
Event 2  Men 20-34 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #   56 Osborne, Keiran    01 Kajaks Track              7.51q  4 
  2 #  168 Zhou, Victor       01 Unattached B              7.53q  4 
 
Event 2  Men 20-34 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #   56 Osborne, Keiran    01 Kajaks Track              7.48   1 
  2 #  168 Zhou, Victor       01 Unattached B              7.52   1 
 
Event 2  Men 35-39 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #   88 Liburd, Dwight     83 Kamloops Tra              7.54q  5 
 
Event 2  Men 35-39 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #   88 Liburd, Dwight     83 Kamloops Tra              7.62   1 
 
Event 2  Men 40-44 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #   84 Kirechuk, Kevin    80 Kamloops Tra              8.55q  5 
 
Event 2  Men 40-44 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
 -- #   84 Kirechuk, Kevin    80 Kamloops Tra               SCR   1 
 
Event 2  Men 50-54 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  161 Harrower, Will     72 Unattached B              8.77   1 
 
Event 2  Men 60-64 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #  166 Taylor, Campbell   61 Unattached B              9.43q  5 
 
Event 2  Men 60-64 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
 -- #  166 Taylor, Campbell   61 Unattached B               SCR   1 
 
Event 2  Men 75-79 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #    4 Gee, Arthur        44 Greyhounds M             10.60q  5 
 
Event 2  Men 75-79 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #    4 Gee, Arthur        44 Greyhounds M             10.68   1 
 
Event 3  Women 60 Meter Dash USport
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 #  148 Olson, Alina       02 Trinity West              7.87q 
  2 #  158 Wiley, Sheleena    02 Trinity West              8.01q 
  3 #  146 McCallum, Jesula   01 Trinity West              8.22q 
  4 #  123 Bishop, Larissa    02 Trinity West              8.55q 
  5 #  122 Berdusco, Jada     02 Trinity West              8.70q 
 -- #  152 Tancsics, Katelyn  00 Trinity West               SCR  
 
Event 3  Women 60 Meter Dash USport
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 #  148 Olson, Alina       02 Trinity West              7.98  
  2 #  158 Wiley, Sheleena    02 Trinity West              8.11  
  3 #  146 McCallum, Jesula   01 Trinity West              8.25  
  4 #  122 Berdusco, Jada     02 Trinity West              8.73  
 -- #  123 Bishop, Larissa    02 Trinity West               SCR  
 
Event 3  Men 60 Meter Dash USport
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 #  124 Blackman Jr., Ken  00 Trinity West              6.93q  3 
  2 #  153 Tjernagel, Benjam  99 Trinity West              7.12q  2 
  3 #  155 Tourvieille De La  01 Trinity West              7.14q  2 
  4 #  131 Earles, Daniel     98 Trinity West              7.16q  3 
  5 #  120 Armour, Cade       03 Trinity West              7.20q  3 
  6 #  147 Okumo, Okewoma     02 Trinity West              7.29q  2 
  7 #  129 Chalk, Luke        00 Trinity West              7.30q  2 
  8 #  151 Savage, Nathaniel  01 Trinity West              7.32q  3 
  9 #  136 Gremaud, Brandon   01 Trinity West              7.43q  3 
 10 #  144 Makwarimba, Bened  98 Trinity West              7.45q  2 
 11 #  138 Iyumva, Cedrick    01 Trinity West              7.57q  2 
 12 #  140 Kishi, Shungo      01 Trinity West              7.66q  3 
 
Event 3  Men 60 Meter Dash USport
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 #  124 Blackman Jr., Ken  00 Trinity West              7.04   2 
  2 #  153 Tjernagel, Benjam  99 Trinity West              7.10   1 
  3 #  155 Tourvieille De La  01 Trinity West              7.11   1 
  4 #  131 Earles, Daniel     98 Trinity West              7.21   2 
  5 #  120 Armour, Cade       03 Trinity West              7.21   2 
  6 #  129 Chalk, Luke        00 Trinity West              7.31   1 
  6 #  151 Savage, Nathaniel  01 Trinity West              7.31   2 
  8 #  144 Makwarimba, Bened  98 Trinity West              7.47   1 
  9 #  136 Gremaud, Brandon   01 Trinity West              7.47   2 
 10 #  138 Iyumva, Cedrick    01 Trinity West              7.64   1 
 -- #  147 Okumo, Okewoma     02 Trinity West               SCR   1 
 -- #  140 Kishi, Shungo      01 Trinity West               SCR   2 
 
Event 8  Girls 11 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   65 Cochrane, Claire   11 Kamloops Tra             34.12  
  2 #   99 Reed, Sophie       11 Kamloops Tra             35.67  
  3 #   70 Davis, Grace       11 Kamloops Tra             36.90  
  4 #   67 Covaceuszach, Kat  11 Kamloops Tra             37.43  
  5 #   62 Beck, Vittoria     11 Kamloops Tra             40.31   one step inside line
 
Event 8  Girls 12 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   77 Hanlon, Audrey     10 Kamloops Tra             30.92   3 
  2 #  104 Roberts, Kayleigh  10 Kamloops Tra             38.90   3 
  3 #   83 Johnston, Frankie  10 Kamloops Tra             40.61   3 
 
Event 8  Girls 13 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   73 Fennell, Olivia    09 Kamloops Tra             33.20   3 
 
Event 8  Boys 11 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  750 Van Dyke, Carter   11 Kamloops Tra             39.72   2 
 
Event 8  Boys 12 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  100 Reid, Jackson      10 Kamloops Tra             32.35   2 
 
Event 8  Boys 13 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  162 Hurtubise, Hayden  09 Unattached B             31.62   2 
  2 #   60 Armstrong, Dimitr  09 Kamloops Tra             33.07   2 
  3 #   92 McGrath, Aidan     09 Kamloops Tra             33.53   2 
 
Event 9  Women 14-15 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   61 Armstrong, Gabrie  08 Kamloops Tra             28.42  
  2 #  742 Mostowy, Siena     08 Okanagan Ath             28.54  
  3 #  744 Peever, Caitlin    07 Okanagan Ath             29.54  
  4 #  113 Woods, Emily       08 Kamloops Tra             30.58  
  5 #  740 Gaertner, Sophia   07 Okanagan Ath             30.78  
 -- #  108 Steeves, Berlyn    08 Kamloops Tra                DQ   Rule# 17.3
 
Event 9  Women 16-17 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  109 Stevenson, Emily   05 Kamloops Tra             28.76   3 
  2 #  746 Pentecost, Katya   06 Okanagan Ath             29.62   3 
 
Event 9  Women 18-19 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  119 Urbanowicz, Sonya  04 Nanaimo & Di             28.18   3 
 
Event 9  Women 20-34 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  747 Watts-Watling, Ke  96 Okanagan Ath             28.17   3 
 
Event 9  Women 50-54 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  745 Pentecost, Galina  71 Okanagan Ath             36.03   5 
 
Event 9  Women 55-59 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  107 Stark, Anne        63 Kamloops Tra             39.44   5 
 
Event 9  Men 14-15 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  748 Westlund, Oliver   08 Okanagan Ath             29.97   2 
 
Event 9  Men 16-17 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   90 Maryniuk, Jack     05 Kamloops Tra             23.64   2 
  2 #   55 Duley, Logan       05 Kajaks Track             24.21   2 
  3 #  114 Flack, Owen        05 Langley Must             24.37   2 
  4 #  116 Hall, Hayden       06 Langley Must             24.87   2 
 
Event 9  Men 18-19 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  118 Greir, Josh        03 Nanaimo & Di             24.53   4 
 
Event 9  Men 20-34 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  168 Zhou, Victor       01 Unattached B             24.70   4 
  2 #   56 Osborne, Keiran    01 Kajaks Track             24.79   4 
 
Event 9  Men 35-39 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   88 Liburd, Dwight     83 Kamloops Tra             25.73   6 
 
Event 9  Men 50-54 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  161 Harrower, Will     72 Unattached B             29.82   6 
 
Event 9  Men 60-64 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  166 Taylor, Campbell   61 Unattached B             33.54   6 
 
Event 9  Men 75-79 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #    4 Gee, Arthur        44 Greyhounds M             38.49   6 
 
Event 10  Women 200 Meter Dash USport
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  148 Olson, Alina       02 Trinity West             27.10  
  2 #  146 McCallum, Jesula   01 Trinity West             28.03  
  3 #  123 Bishop, Larissa    02 Trinity West             28.59  
  4 #  122 Berdusco, Jada     02 Trinity West             29.87  
 
Event 10  Men 200 Meter Dash USport
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  153 Tjernagel, Benjam  99 Trinity West             23.15   2 
  2 #  131 Earles, Daniel     98 Trinity West             23.26   2 
  3 #  129 Chalk, Luke        00 Trinity West             23.64   2 
  4 #  120 Armour, Cade       03 Trinity West             23.93   2 
  5 #  144 Makwarimba, Bened  98 Trinity West             25.57   2 
 -- #  124 Blackman Jr., Ken  00 Trinity West               SCR     
 -- #  138 Iyumva, Cedrick    01 Trinity West               SCR     
 
Event 16  Girls 12 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   76 Grimm, Naya        10 Kamloops Tra             49.85  
  2 #   77 Hanlon, Audrey     10 Kamloops Tra             51.20  
  3 #   83 Johnston, Frankie  10 Kamloops Tra           1:04.90  
 
Event 16  Girls 13 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   93 McGrath, Kiera     09 Kamloops Tra             52.00  
 
Event 16  Women 14-15 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  742 Mostowy, Siena     08 Okanagan Ath             46.77  
 
Event 16  Boys 12 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  111 Thomson, Finn      10 Kamloops Tra             59.77   2 
  2 #  106 Shields, Jackson   10 Kamloops Tra           1:01.29   2 
 
Event 16  Boys 13 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  162 Hurtubise, Hayden  09 Unattached B             50.19   2 
  2 #   92 McGrath, Aidan     09 Kamloops Tra             56.84   2 
  3 #  103 Roberts, Jared     09 Kamloops Tra           1:00.56   2 
 
Event 16  Men 14-15 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  743 Neels, Ryland      08 Okanagan Ath             45.93   3 
  2 #  748 Westlund, Oliver   08 Okanagan Ath             51.26   3 
 
Event 17  Women 300 Meter Dash USport
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  156 Van Garderen, Kae  03 Trinity West             45.08  
 
Event 17  Men 300 Meter Dash USport
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  131 Earles, Daniel     98 Trinity West             36.22   2 
  2 #  153 Tjernagel, Benjam  99 Trinity West             36.72   2 
  3 #  129 Chalk, Luke        00 Trinity West             37.36   2 
 -- #  155 Tourvieille De La  01 Trinity West               SCR   2 
 -- #  124 Blackman Jr., Ken  00 Trinity West               SCR   2 
 
Event 20  Men 16-17 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  114 Flack, Owen        05 Langley Must             54.63  
  2 #  116 Hall, Hayden       06 Langley Must             54.75  
 
Event 20  Men 18-19 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  137 Gremaud, Ethan     03 Trinity West             55.70   2 
 
Event 20  Men 75-79 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #    4 Gee, Arthur        44 Greyhounds M           1:32.37   2 
 
Event 20  Men 85-89 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   38 Mey, Karl          36 Greyhounds M           1:37.76   2 
 
Event 25  Girls 9 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- #   74 Frey, Meila        13 Kamloops Tra               SCR  
 
Event 25  Boys 9 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   81 Horton, Khyden     13 Kamloops Tra           2:30.02  
 
Event 25  Boys 10 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   87 Liburd, Bentley    12 Kamloops Tra           2:22.03  
 
Event 26  Women 600 Meter Run USport
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  156 Van Garderen, Kae  03 Trinity West           1:47.13  
  2 #  125 Bodnarchuk, Abiga  01 Trinity West           1:49.07  
 
Event 30  Girls 12 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- #   77 Hanlon, Audrey     10 Kamloops Tra               SCR     
 
Event 30  Girls 13 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   93 McGrath, Kiera     09 Kamloops Tra           2:59.18  
  2 #   75 Goodsell, Anna     09 Kamloops Tra           3:00.28  
 
Event 30  Women 14-15 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   91 Matonovich, Raiya  07 Kamloops Tra           2:17.25   2 
 
Event 30  Boys 13 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  162 Hurtubise, Hayden  09 Unattached B           2:46.28  
  2 #   60 Armstrong, Dimitr  09 Kamloops Tra           2:48.74  
  3 #  103 Roberts, Jared     09 Kamloops Tra           3:00.12  
 
Event 30  Men 14-15 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  743 Neels, Ryland      08 Okanagan Ath           2:28.27   2 
 
Event 30  Men 20-34 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  160 Chin, Michael      95 Unattached             1:57.73   2 
 
Event 30  Men 85-89 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- #   38 Mey, Karl          36 Greyhounds M               DNF   2 
 
Event 35  Girls 9 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- #   74 Frey, Meila        13 Kamloops Tra               SCR  
 
Event 35  Boys 9 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   81 Horton, Khyden     13 Kamloops Tra           4:39.06  
 
Event 36  Women 1000 Meter Run USport
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  135 Gibson, Maddie     01 Trinity West           3:11.91  
  2 #  125 Bodnarchuk, Abiga  01 Trinity West           3:25.11  
 
Event 40  Girls 12 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   83 Johnston, Frankie  10 Kamloops Tra           5:15.12  
 
Event 40  Girls 13 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   73 Fennell, Olivia    09 Kamloops Tra           5:01.29  
  2 #   75 Goodsell, Anna     09 Kamloops Tra           5:01.29  
 
Event 40  Boys 13 1200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   60 Armstrong, Dimitr  09 Kamloops Tra           4:52.91  
  2 #  103 Roberts, Jared     09 Kamloops Tra           5:06.09  
 -- #  162 Hurtubise, Hayden  09 Unattached B               SCR  
 
Event 42  Women 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  101 Renwick, Danica    06 Kamloops Tra           5:10.39  
 
Event 42  Women 18-19 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   68 Dabner, Ava        04 Kamloops Tra           5:45.48  
 
Event 42  Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   86 Lehmann, Bryce     05 Kamloops Tra           4:38.84  
 
Event 42  Men 95-99 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   97 Peregrym, Ethan    08 Kamloops Tra           5:03.40  
 
Event 43  Women 1500 Meter Run USport
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  135 Gibson, Maddie     01 Trinity West           4:59.18  
  2 #  150 Reisdorf, Naomi    01 Trinity West           5:18.10  
 -- #  130 Chang, Jouen       99 Trinity West               SCR  
 
Event 43  Men 1500 Meter Run USport
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  137 Gremaud, Ethan     03 Trinity West           4:28.14  
  2 #  139 Kirkham, Jonah     03 Trinity West           4:36.68  
 -- #  160 Chin, Michael      95 Unattached                 SCR  
 
Event 45  Women 18-19 3000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- #   68 Dabner, Ava        04 Kamloops Tra               SCR     
 
Event 45  Men 14-15 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   97 Peregrym, Ethan    08 Kamloops Tra          10:30.24  
 
Event 45  Men 16-17 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   86 Lehmann, Bryce     05 Kamloops Tra          10:24.87  
 
Event 45  Men 18-19 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  139 Kirkham, Jonah     03 Trinity West          10:06.25  
 
Event 45  Men 85-89 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- #   63 Butcher, Bruce     34 Kamloops Tra               SCR  
 
Event 46  Women 3000 Meter Run USport
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  130 Chang, Jouen       99 Trinity West          11:10.67  
  2 #  150 Reisdorf, Naomi    01 Trinity West          11:10.73  
  3 #   68 Dabner, Ava        04 Kamloops Tra          12:15.61  
 
Event 46  Men 3000 Meter Run USport
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- #  139 Kirkham, Jonah     03 Trinity West               SCR     
 
Event 50  Girls 9 60 Meter Hurdles
===================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   98 Reed, Anna         13 Kamloops Tra             14.39   8 
  2 #   74 Frey, Meila        13 Kamloops Tra             15.65   8 
  3 #   71 Davis, London      13 Kamloops Tra             15.65   8 
 
Event 50  Girls 11 60 Meter Hurdles
===================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   65 Cochrane, Claire   11 Kamloops Tra             12.35   6 
  2 #   70 Davis, Grace       11 Kamloops Tra             13.60   6 
  3 #   99 Reed, Sophie       11 Kamloops Tra             13.88   6 
  4 #   67 Covaceuszach, Kat  11 Kamloops Tra             14.00   7 
  5 #   80 Heide, Jolene      11 Kamloops Tra             14.60   7 
  6 #   62 Beck, Vittoria     11 Kamloops Tra             15.23   7 
 
Event 50  Girls 12 60 Meter Hurdles
===================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  104 Roberts, Kayleigh  10 Kamloops Tra             14.94   5 
 
Event 50  Girls 13 60 Meter Hurdles
===================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   89 Liburd, Rya        09 Kamloops Tra             12.50   4 
  2 #   78 Hawkins-Chambers,  09 Kamloops Tra             12.51   4 
  3 #   93 McGrath, Kiera     09 Kamloops Tra             12.66   4 
 -- #   85 Laviolette, Katel  09 Kamloops Tra                DQ   4  Rule # TR22.6
 
Event 50  Women 16-17 60 Meter Hurdles
===================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  115 Gordon, Madison    05 Langley Must              9.45   2 
  2 #  109 Stevenson, Emily   05 Kamloops Tra              9.88   2 
 
Event 50  Women 20-34 60 Meter Hurdles
===================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- #  747 Watts-Watling, Ke  96 Okanagan Ath               DNF   2 
 
Event 50  Boys 9 60 Meter Hurdles
===================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   81 Horton, Khyden     13 Kamloops Tra             14.12   8 
 
Event 50  Boys 10 60 Meter Hurdles
===================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   87 Liburd, Bentley    12 Kamloops Tra             14.14   7 
 
Event 50  Boys 12 60 Meter Hurdles
===================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  106 Shields, Jackson   10 Kamloops Tra             14.40   5 
 
Event 50  Boys 13 60 Meter Hurdles
===================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  162 Hurtubise, Hayden  09 Unattached B             11.82   3 
  2 #   60 Armstrong, Dimitr  09 Kamloops Tra             12.26   3 
  3 #   92 McGrath, Aidan     09 Kamloops Tra             12.60   3 
  4 #  103 Roberts, Jared     09 Kamloops Tra             14.57   3 
 
Event 50  Men 14-15 60 Meter Hurdles
===================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  748 Westlund, Oliver   08 Okanagan Ath             12.39   2 
 
Event 50  Men 16-17 60 Meter Hurdles
================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   58 Turner, Aidan      05 Kajaks Track              8.50  
 
Event 50  Men 20-34 60 Meter Hurdles
================================================================
 B&GU10-U12 - 6x.533m,11,6.5,16.5  B&G12 - 5x.686m,12,7,20
 13G - 5x.762m,12,7.5,18  13B/U16W - 5x.762m,12,8,16
 U18W - 5x.762m,13,8.5,13  U16M, U18-SrW - 5x.838m,13,8.5,13
 U18M - 5x.914m,13.72,9.14,9.72  SrM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   57 Rockerbie, Philli  88 Kajaks Track              8.93  
 
Event 51  Women 60 Meter Hurdles Usport
===================================================================
 USport W - 5x.838m,13,8.5,13
 USportM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  133 Fonseca, Ana       00 Trinity West             10.10   3 
 
Event 51  Men 60 Meter Hurdles Usport
===================================================================
 USport W - 5x.838m,13,8.5,13
 USportM - 5x1.067,13.72,9.14,9.72
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  151 Savage, Nathaniel  01 Trinity West              8.99   1 
  2 #  136 Gremaud, Brandon   01 Trinity West              9.32   2 
  3 #  127 Carsience, Joshua  02 Trinity West              9.48   2 
  4 #  128 Castellani, Evan   01 Trinity West              9.52   1 
  5 #  143 Luccock, Dominic   99 Trinity West              9.67   1 
  6 #  142 Luccock, Brendan   02 Trinity West             10.36   2 
 -- #   58 Turner, Aidan      05 Kajaks Track               SCR     
 -- #   57 Rockerbie, Philli  88 Kajaks Track               SCR     
 
Event 52  Men 75-79 60 Meter Hurdles Master
================================================================
 M75-79 - 5x.762,12,7,20
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #    4 Gee, Arthur        44 Greyhounds M             25.96  
 
Event 100  Women 14-15 Triple Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   61 Armstrong, Gabrie  08 Kamloops Tra             8.81m  
      8.81m  8.79m  7.97m  X      
  2 #   66 Coulson, Taylor    07 Kamloops Tra             8.22m  
      7.98m  7.36m  7.43m  8.04m  8.07m  8.22m
 
Event 100  Women 16-17 Triple Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   69 D'Amore, Sophia    05 Kamloops Tra             8.81m  
      8.81m  8.52m  8.72m  8.66m  X  8.64m
 
Event 100  Women 20-34 Triple Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  123 Bishop, Larissa    02 Trinity West            10.38m  
      10.32m  X  10.32m  X  10.38m  10.31m
 
Event 100  Men 14-15 Triple Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   64 Carne, Seth        07 Kamloops Tra            10.60m  
      10.53m  10.60m  X  -      
 
Event 100  Men 20-34 Triple Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  147 Okumo, Okewoma     02 Trinity West            13.46m  
      13.09m  12.48m  13.05m  13.15m  13.46m  13.06m
 
Event 100  Men 75-79 Triple Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #    4 Gee, Arthur        44 Greyhounds M             6.93m  
      6.09m  X  -  6.93m  6.64m  6.59m
 
Event 105  Girls 10&U Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   98 Reed, Anna         13 Kamloops Tra             3.01m  
      2.75m  2.68m  3.01m         
  2 #   74 Frey, Meila        13 Kamloops Tra             1.36m  
         1.31m  1.36m         
 
Event 105  Girls 11 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   99 Reed, Sophie       11 Kamloops Tra             3.03m  
      2.91m  3.03m  X         
  2 #   67 Covaceuszach, Kat  11 Kamloops Tra             2.87m  
      2.87m  2.68m  2.67m         
  3 #   80 Heide, Jolene      11 Kamloops Tra             2.28m  
      2.28m  2.15m  1.91m         
  4 #   62 Beck, Vittoria     11 Kamloops Tra             1.88m  
      1.80m  X  1.88m         
 
Event 105  Girls 12 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   77 Hanlon, Audrey     10 Kamloops Tra             3.47m  
      3.06m  3.43m  3.47m         
  2 #  104 Roberts, Kayleigh  10 Kamloops Tra             2.61m  
      X  2.61m  2.10m         
 
Event 105  Girls 13 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   78 Hawkins-Chambers,  09 Kamloops Tra             3.70m  
      3.52m  3.70m  3.65m         
  1 #  112 Woods, Amy         09 Kamloops Tra             3.70m  
      X  3.70m  3.63m         
  3 #   89 Liburd, Rya        09 Kamloops Tra             3.11m  
      3.02m     3.11m           
  4 #   85 Laviolette, Katel  09 Kamloops Tra             2.97m  
      X     2.97m         
 
Event 105  Women 14-15 Long Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  113 Woods, Emily       08 Kamloops Tra             4.39m   3 
      4.12m  4.36m  4.33m  4.39m  4.15m  X
  2 #   79 Heer, Payton       08 Kamloops Tra             4.02m   3 
      X  3.89m  4.02m  3.92m  3.66m  3.93m
  3 #   66 Coulson, Taylor    07 Kamloops Tra             3.76m   3 
      3.01m  3.76m  3.66m  3.26m  3.57m  3.50m
 
Event 105  Women 16-17 Long Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  746 Pentecost, Katya   06 Okanagan Ath             4.29m   3 
      4.08m  4.12m  4.18m  4.10m  4.29m  4.28m
  2 #   69 D'Amore, Sophia    05 Kamloops Tra             3.83m   3 
      3.70m  X  3.68m  2.95m  3.27m  3.83m
 
Event 105  Women 20-34 Long Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  158 Wiley, Sheleena    02 Trinity West             5.56m   3 
      5.55m  5.26m  5.56m  5.49m  5.39m  X
  2 #  152 Tancsics, Katelyn  00 Trinity West             5.37m   3 
      5.28m  X  5.27m  5.13m  5.37m  5.24m
  3 #  747 Watts-Watling, Ke  96 Okanagan Ath             4.95m   3 
      X  X  4.95m  4.90m  4.88m  X
  4 #  123 Bishop, Larissa    02 Trinity West             4.48m   3 
      X  X  X  4.48m  X  4.41m
 
Event 105  Women 50-54 Long Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  745 Pentecost, Galina  71 Okanagan Ath             3.06m   3 
      2.79m  2.89m  X  3.06m  3.03m  3.04m
 
Event 105  Boys 10&U Long Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  110 Therrien, Sterlin  12 Kamloops Tra             3.22m   2 
      3.01m  3.22m  3.18m            
  2 #   87 Liburd, Bentley    12 Kamloops Tra             2.93m   2 
      2.78m  2.70m  2.93m            
  3 #   81 Horton, Khyden     13 Kamloops Tra             2.58m   2 
      X  2.57m  2.58m            
 
Event 105  Boys 12 Long Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  100 Reid, Jackson      10 Kamloops Tra             3.35m   2 
      3.25m  3.35m  X            
  2 #  106 Shields, Jackson   10 Kamloops Tra             3.00m   2 
      2.87m  2.98m  3.00m            
 
Event 105  Boys 13 Long Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  162 Hurtubise, Hayden  09 Unattached B             3.60m   2 
      3.50m  3.60m  X           
  2 #   60 Armstrong, Dimitr  09 Kamloops Tra             3.35m   2 
      3.20m  3.35m  3.01m            
 
Event 105  Men 14-15 Long Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   64 Carne, Seth        07 Kamloops Tra             4.63m   4 
      4.63m  4.56m  4.38m  4.50m  -  -
 
Event 105  Men 20-34 Long Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  147 Okumo, Okewoma     02 Trinity West             6.63m   4 
      6.63m  6.30m  6.43m  6.40m  5.37m  6.20m
  2 #  129 Chalk, Luke        00 Trinity West             6.55m   4 
      2.11m  6.55m  5.84m  6.42m  0.64m  6.45m
  3 #  140 Kishi, Shungo      01 Trinity West             6.46m   4 
      X  6.46m  X  6.14m  X  6.20m
  4 #  127 Carsience, Joshua  02 Trinity West             5.92m   4 
      X  5.75m  X  5.91m  X  5.92m
  5 #  143 Luccock, Dominic   99 Trinity West             5.89m   4 
      X  5.22m  X  5.89m  5.78m  -
  6 #  128 Castellani, Evan   01 Trinity West             5.76m   4 
      5.72m  5.76m  5.60m  5.51m  5.71m  5.59m
  7 #  142 Luccock, Brendan   02 Trinity West             5.18m   4 
      X  4.09m  5.18m  X  5.01m  X
 -- #  155 Tourvieille De La  01 Trinity West               DNS   4 
 -- #  136 Gremaud, Brandon   01 Trinity West               DNS   4 
 
Event 105  Men 35-39 Long Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   88 Liburd, Dwight     83 Kamloops Tra             5.79m   4 
      5.58m  5.79m  -         
 
Event 105  Men 75-79 Long Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #    4 Gee, Arthur        44 Greyhounds M             3.24m   4 
      3.24m  3.09m  X  3.03m  3.22m  -
 
Event 110  Girls 9 High Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   74 Frey, Meila        13 Kamloops Tra             1.00m   2 
     0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O  XXX 
 
Event 110  Girls 11 High Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- #   80 Heide, Jolene      11 Kamloops Tra                NH   2 
     0.90 
      XXX 
 -- #   62 Beck, Vittoria     11 Kamloops Tra                NH   2 
     0.90 
      XXX 
 
Event 110  Girls 12 High Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  104 Roberts, Kayleigh  10 Kamloops Tra             0.90m   2 
     0.90 0.95 
        O  XXX 
 
Event 110  Girls 13 High Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  112 Woods, Amy         09 Kamloops Tra             1.30m   2 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O    O    O   XO    O  XXO  XXX 
  2 #   78 Hawkins-Chambers,  09 Kamloops Tra             1.25m   2 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O   XO    O    O  XXX 
  3 #   85 Laviolette, Katel  09 Kamloops Tra             1.15m   2 
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O    O    O  XXO  XXX 
 
Event 110  Women 14-15 High Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   79 Heer, Payton       08 Kamloops Tra             1.50m   4 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.53 
        O    -    O    O    O    O    O  XXO   XO  XXX 
  2 #  163 Hurtubise, Macken  07 Unattached B             1.45m   4 
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
       XO    O    O  XXO  XXO  XXX 
 
Event 110  Women 16-17 High Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   69 D'Amore, Sophia    05 Kamloops Tra             1.40m   4 
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Event 110  Women 65-69 High Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  102 Rhebergen, Margar  55 Kamloops Tra             1.20m   4 
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO  XXX 
 
Event 110  Boys 9 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- #   81 Horton, Khyden     13 Kamloops Tra                NH  
     1.05 1.10 
        -  XXX 
 
Event 110  Boys 10 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  110 Therrien, Sterlin  12 Kamloops Tra             1.15m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O   XO  XXO  XXX 
 
Event 110  Boys 12 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  100 Reid, Jackson      10 Kamloops Tra             1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO    O  XXX 
 
Event 110  Boys 13 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  162 Hurtubise, Hayden  09 Unattached B             1.40m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.43 1.46 
        O    -    O    O    O    O    -  XXX 
 
Event 110  Men 16-17 High Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   59 Tuura, Levi        05 Kajaks Track             1.95m   3 
     1.20 1.25 1.30 1.50 1.55 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 
        -    -    -    -    -    -    -    O    O    O    O    O  XXX 
  2 #  164 Newcomen, Finn     05 Unattached B             1.65m   3 
     1.20 1.25 1.30 1.50 1.55 1.65 1.70 1.75 
        -    -    -    -    -    O    -  XXX 
 
Event 110  Men 20-34 High Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  165 Spencer, Bazil     01 Unattached B             2.00m   3 
     1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 
        O    -    O    O   XO  XXX 
  2 #  143 Luccock, Dominic   99 Trinity West             1.70m   3 
     1.20 1.25 1.30 1.50 1.55 1.65 1.70 1.75 
        -    -    -    -    -    -  XXO  XXX 
  3 #  142 Luccock, Brendan   02 Trinity West             1.50m   3 
     1.20 1.25 1.30 1.50 1.55 
        -    -    -    O  XXX 
 -- #  127 Carsience, Joshua  02 Trinity West               DNS   3 
 -- #  128 Castellani, Evan   01 Trinity West               DNS   3 
 -- #  136 Gremaud, Brandon   01 Trinity West               DNS   3 
 
Event 110  Men 70-74 High Jump
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  117 Donaldson, Sven    49 Nanaimo & Di             1.25m   3 
     1.20 1.25 1.30 
       XO    O  XXX 
 
Event 116  Mixed Pole Vault
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   58 Turner, Aidan     M05 Kajaks Track             4.30m   2 
     3.95 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 
        O   XO    -   XO    -  XXX 
  2 #  127 Carsience, Joshua M02 Trinity West             4.20m   2 
     3.65 3.80 3.95 4.10 4.20 4.30 
        O    O    O  XXO   XO  XXX 
  2 #   42 Arnold, Cayden    M04 Royal City T             4.20m   2 
     3.80 3.95 4.10 4.20 4.30 
       XO    O    O  XXO  XXX 
  4 #  143 Luccock, Dominic  M99 Trinity West             3.95m   2 
     3.80 3.95 4.10 
        O   XO  XXX 
  5 #  128 Castellani, Evan  M01 Trinity West             3.80m   2 
     3.65 3.80 3.95 
      XXO  XXO  XXX 
  6 #  132 Emley-Graham, Jac M03 Trinity West             3.65m   2 
     3.50 3.65 3.80 
       XO  XXO  XXX 
  6 #  133 Fonseca, Ana      W00 Trinity West             3.65m   1 
     3.15 3.25 3.35 3.45 3.55 3.65 3.75 
       XO    -    O    O   XO  XXO  XXX 
  8 #  119 Urbanowicz, Sonya W04 Nanaimo & Di             3.35m   1 
     3.25 3.35 3.45 
       XO    O  XXX 
  9 #  163 Hurtubise, Macken W07 Unattached B             3.15m   1 
     3.15 3.25 
       XO  XXX 
 10 #  142 Luccock, Brendan  M02 Trinity West             3.05m   1 
     2.95 3.05 3.15 
        O   XO  XXX 
 11 #   61 Armstrong, Gabrie W08 Kamloops Tra             2.70m   1 
     1.50 1.65 1.80 1.95 2.10 2.25 2.40 2.55 2.70 2.85 
        O    -    -    -    O    -    -    O  XXO  XXX 
 12 #  117 Donaldson, Sven   M49 Nanaimo & Di             2.25m   1 
     2.10 2.25 2.40 
        O   XO  XXX 
 13 #   96 Owen, Anika       W07 Kamloops Tra             2.10m   1 
     1.50 1.65 1.80 1.95 2.10 2.25 
        O    O   XO    -  XXO  XXX 
 14 #  102 Rhebergen, Margar W55 Kamloops Tra             1.65m   1 
     1.50 1.65 1.80 
        O    O  XXX 
 -- #  159 Zubaly, Benjamin  M01 Trinity West                NH   2 
     3.80 
      XXX 
 -- #    4 Gee, Arthur       M44 Greyhounds M                NH   1 
     1.50 
      XXX 
 -- #  167 Van Ryswyk, Len   M63 Unattached B                NH   1 
     2.85 
      XXX 
 -- #  152 Tancsics, Katelyn W00 Trinity West                NH   1 
     2.95 
      XXX 
 -- #  136 Gremaud, Brandon  M01 Trinity West               SCR     
 
Event 120  Girls 9 Shot Put
===================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- #   74 Frey, Meila        13 Kamloops Tra               DNS   3 
 
Event 120  Girls 11 Shot Put
===================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- #   80 Heide, Jolene      11 Kamloops Tra               DNS   3 
 
Event 120  Girls 12 Shot Put
===================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #  104 Roberts, Kayleigh  10 Kamloops Tra             4.73m   2 
      4.64m  X  4.73m         
 
Event 120  Girls 13 Shot Put
===================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   78 Hawkins-Chambers,  09 Kamloops Tra             6.97m   3 
      6.88m  6.34m  6.97m           
 
Event 120  Women 16-17 Shot Put
================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  739 Drake, Elise       06 Okanagan Ath            11.60m  
      11.60m  11.56m  11.06m  X  X  11.50m
  2 #  115 Gordon, Madison    05 Langley Must            11.46m  
      11.34m  11.46m  10.19m  11.33m  10.61m  10.45m
 
Event 120  Women 18-19 Shot Put
================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  749 Shields, Jendaya   04 Trail Track              9.17m  
      8.59m  8.77m  8.78m  8.83m  9.17m  8.92m
 
Event 120  Boys 9 Shot Put
===================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   81 Horton, Khyden     13 Kamloops Tra             4.26m   2 
      4.26m  2.75m  X         
 
Event 120  Boys 13 Shot Put
===================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 #   60 Armstrong, Dimitr  09 Kamloops Tra             7.65m   2 
      7.65m  7.15m  7.24m         
 
Event 120  Men 16-17 Shot Put
================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   58 Turner, Aidan      05 Kajaks Track            13.52m  
      13.52m  13.42m  13.08m  13.20m  X  12.03m
 
Event 120  Men 20-34 Shot Put
================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  128 Castellani, Evan   01 Trinity West            12.39m  
      11.16m  11.03m  10.78m  11.23m  11.58m  12.39m
  2 #  136 Gremaud, Brandon   01 Trinity West            11.37m  
      10.91m  11.10m  11.07m  11.37m  X  11.31m
  3 #  143 Luccock, Dominic   99 Trinity West            11.15m  
      10.31m  11.11m  X  11.15m  10.61m  X
  4 #  127 Carsience, Joshua  02 Trinity West            10.51m  
      X  8.81m  9.51m  9.51m  10.50m  10.51m
  5 #  142 Luccock, Brendan   02 Trinity West             9.05m  
      X  8.45m  X  8.47m  8.92m  9.05m
 
Event 120  Men 50-54 Shot Put
================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  157 Wiebe, Shane       70 Trinity West            13.30m  
      13.30m  12.77m  12.49m  X  12.40m  12.11m
  2 #  161 Harrower, Will     72 Unattached B            10.35m  
      9.99m  10.35m  10.21m  9.70m  10.07m  9.95m
 
Event 120  Men 75-79 Shot Put
================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #    4 Gee, Arthur        44 Greyhounds M             6.51m  
      6.19m  6.44m  6.32m  6.50m  6.51m  X
 
Event 120  Men 85-89 Shot Put
================================================================
 Women - U18 - 4.00K
 Men - U18 - 3.00K, Sr - 7.26K
 Mast Men - M50 - 6.00K, M78 - 4.00K, M80+ - 3.00K
 W & M - 9-11 - 2.00K,  12-13 - 3.00K
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #   63 Butcher, Bruce     34 Kamloops Tra             7.96m  
      7.96m  7.68m  7.89m  7.27m  7.77m  7.70m
 
Event 131  Men 4x200 Meter Relay USport
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- Trinity Western Spartans  'D'                            DQ   Rule# 24.7
     1) #152 Tancsics, Katelyn (katie)  2) #148 Olson, Alina 02           
     3) #158 Wiley, Sheleena 02         4)                                
 -- Trinity Western Spartans  'C'                           SCR  
     1) #144 Makwarimba, Benedict 98    2) #137 Gremaud, Ethan 03         
     3) #147 Okumo, Okewoma 02          4) #129 Chalk, Luke 00            
 -- Trinity Western Spartans  'A'                           SCR  
     1) #153 Tjernagel, Benjamin 99     2) #124 Blackman Jr., Kenny 00    
     3) #120 Armour, Cade 03            4) #155 Tourvieille De Labro, Roma
 -- Trinity Western Spartans  'B'                           SCR  
     1) #131 Earles, Daniel 98          2) #138 Iyumva, Cedrick 01        
 
Event 135  Mixed 20-34 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- Trinity Western Spartans  'A'                           SCR  
     1) #139 Kirkham, Jonah 03          2) #137 Gremaud, Ethan 03         
     3) #135 Gibson, Maddie 01          4)                                
 
Event 142  Girls 13 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Kamloops Track & Field Club  'B'                    1:00.33  
     1) #112 Woods, Amy 09              2) #77 Hanlon, Audrey 10          
     3) #89 Liburd, Rya 09              4) #73 Fennell, Olivia 09         
 
Event 142  Boys 13 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Kamloops Track & Field Club  'A'                    1:02.04  
     1) #110 Therrien, Sterling 12      2) #87 Liburd, Bentley 12         
     3) #100 Reid, Jackson 10           4) #60 Armstrong, Dimitri 09      

User Comments

  • Currently, there are no comments.