• Login
  • |
  • Contact

    LIVE SUPPORT

    SEND US A MESSAGE

    ContactCode

    OTHER

    Email:
    info@trackie.com

To help prevent spammers please
enter the two words below.


image-display1

Event Results >>

PR January Twilight Meet #2

Saskatoon, SK
January 28th, 2022

Licensed to Saskatoon Field House - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/29/2022 02:53 AM
                   PR January Twilight Series #2 - 1/28/2022                   
                             Saskatoon Fieldhouse                              
                                    Results                                    
 
Girls 60 Meter Dash U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Reddekopp, Raedyn         09 PA Athletics              8.58  
  2 Wilson, Sasha             09 Level 10 Lig              8.74  
  3 Carlson, Nevaeh           10 Saskatoon TF              9.01  
  4 Scott, Cameron            09 Saskatoon TF              9.45  
  5 Van Niekerk, Celia        09 Saskatoon TF              9.60  
  6 Klein, Olivia             09 Saskatoon TF              9.74  
  7 Dean, Kezia               09 Saskatoon TF              9.87  
 
Girls 200 Meter Dash U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Sasha             09 Level 10 Lig             29.80  
  2 Carlson, Nevaeh           10 Saskatoon TF             30.14  
  3 Kohlman, Jasmine          09 Split City S             30.57  
  4 Scott, Cameron            09 Saskatoon TF             31.57  
  5 Van Niekerk, Celia        09 Saskatoon TF             32.76  
 
Girls 1200 Meter Run U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Trann, Olivia             09 PA Athletics           4:30.19  
 
Girls 60 Meter Hurdles 30" U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kohlman, Jasmine          09 Split City S             10.54  
 
Girls 60 Meter Dash U16
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gavel, Bauer              08 Level 10 Lig              8.06   1 
  2 Akinjobi, Esther          07 PA Athletics              8.39   2 
  3 Bestman, Marsayn          07 Saskatoon TF              8.52   1 
  4 Bennett, Claire           07 Saskatoon TF              8.76   1 
  5 Van Nortwick, Keira       08 N Battleford              8.86   2 
  6 Kucherhan, Makenna        07 Saskatoon TF              8.90   1 
  7 Ohryn, Aubree             08 Riversdale A              9.01   2 
  8 Skelton, Kiersten         07 Chpe - Chann              9.04   1 
  9 Gonzalez, Arlee           08 Running Wild              9.09   1 
 10 Kennedy, Abigayle (abby)  07 Saskatoon TF              9.10   2 
 11 Ambrose, Julia            07 Riversdale A              9.64   2 
 
Girls 200 Meter Dash U16
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gavel, Bauer              08 Level 10 Lig             27.92   2 
  2 Stack-Michasiw, Lydia     08 Saskatoon TF             28.88   2 
  3 Ohryn, Aubree             08 Riversdale A             29.61   1 
  4 Bennett, Claire           07 Saskatoon TF             29.73   2 
  5 Kennedy, Abigayle (abby)  07 Saskatoon TF             30.15   1 
  6 Van Nortwick, Keira       08 N Battleford             30.20   2 
  7 Kucherhan, Makenna        07 Saskatoon TF             31.32   1 
 
Girls 1200 Meter Run U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Elaine              08 Riversdale A           4:33.44  
 
Girls 60 Meter Hurdles 30" U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennedy, Abigayle (abby)  07 Saskatoon TF             11.08  
  2 Wildeman, Charlotte       08 Saskatoon TF             11.21  
 
Women High Jump U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Orosz, Olivia             09 Saskatoon TF             1.40m  
  2 Kohlman, Jasmine          09 Split City S             1.40m  
  3 Nagy, Amanda              09 Saskatoon TF             1.25m  
  4 Martin, Katelyn           09 Saskatoon TF             1.25m  
 -- Verreault, Mia            10 Saskatoon TF                NH  
 
Women Long Jump U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Sasha             09 Level 10 Lig             4.05m  
  2 Nagy, Amanda              09 Saskatoon TF             3.99m  
  3 Orosz, Olivia             09 Saskatoon TF             3.87m  
  4 Van Niekerk, Celia        09 Saskatoon TF             3.80m  
  5 Martin, Katelyn           09 Saskatoon TF             3.68m  
  6 Carlson, Nevaeh           10 Saskatoon TF             3.52m  
  7 Dean, Kezia               09 Saskatoon TF             2.38m  
 
Women Shot Put 3kg U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Reddekopp, Raedyn         09 PA Athletics             7.84m  
  2 Martin, Katelyn           09 Saskatoon TF             7.31m  
  3 Van Niekerk, Celia        09 Saskatoon TF             7.09m  
  4 Dean, Kezia               09 Saskatoon TF             6.91m  
  5 Scott, Cameron            09 Saskatoon TF             6.63m  
  6 Carlson, Nevaeh           10 Saskatoon TF             6.33m  
  7 Klein, Olivia             09 Saskatoon TF             5.50m  
 
Women Long Jump U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Akinjobi, Esther          07 PA Athletics             4.23m  
  2 Gavel, Bauer              08 Level 10 Lig             4.22m  
  3 Wildeman, Charlotte       08 Saskatoon TF             3.97m  
  4 Reddekopp, Raedyn         09 PA Athletics             3.70m  
 
Women 60 Meter Hurdles 30" U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dovichak, Kamryn          06 Calgary Inte             10.16  
 
Women 60 Meter Hurdles 33" U20
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dovichak, Jayel           04 Calgary Inte              9.04  
  2 Keyowski, Selena          04 Saskatoon TF              9.10  
  3 Pritchard, Shelaine       04 PA Athletics              9.39  
  4 Tosh, Erin                04 Saskatoon TF             11.12  
 -- Minovitch, Ki-Lynn        04 Saskatoon TF               DNF  
 
Women 60 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Harrison, Michelle        92 Saskatoon TF              7.49   2 
  2 Keyowski, Selena          04 Saskatoon TF              7.82   4 
  3 Oyenuga, Daniella         04 Saskatoon TF              7.85   4 
  4 Duesing, Juleah           02 Regina Couga              8.00   4 
  5 Branning, Heidi           01 Regina Couga              8.02   3 
  5 Nixon, Emnet              02 Regina Couga              8.02   4 
  7 Metz, Emma                04 Level 10 Lig              8.08   3 
  8 Krushelniski, Jaycee      04 Dunamis Athl              8.09   3 
  8 Dovichak, Jayel           04 Calgary Inte              8.09   3 
 10 Toth, Emilee              05 Flight Club               8.10   4 
 11 Dziadyk, Kendyl           05 Riversdale A              8.13   4 
 12 Werner, Tayen             06 Saskatoon TF              8.19   4 
 13 Keith, Kaidyn             04 Level 10 Lig              8.22   2 
 13 Marpole, Meissa           99 Regina Couga              8.22   3 
 15 Culbert, Victoria         06 Flight Club               8.28   3 
 16 Clark, Ainsley            04 Riversdale A              8.40   1 
 16 Dovichak, Kamryn          06 Calgary Inte              8.40   2 
 18 Kozak, Karys              04 Saskatoon TF              8.46   3 
 19 Attah, Alliyah            04 Riversdale A              8.57   2 
 20 Silcox, Kelly             66 Flight Club               8.59   2 
 21 Jaeb, Tenley              05 Chpe - Chann              8.60   1 
 22 Nachtegaele, Ella         04 Saskatoon TF              8.64   1 
 23 Hardy, Valerie            69 Riversdale A              8.74   2 
 24 MacGillivray, Mikaela     05 Level 10 Lig              8.88   1 
 25 Tosh, Erin                04 Saskatoon TF              9.14   2 
 26 Martens-Koop, Emily       05 Riversdale A              9.15   1 
 27 Cey, Alison               04 Dunamis Athl              9.24   3 
 28 Macauley, Sadie           06 Dunamis Athl              9.37   1 
 29 Arnason, Sandi            73 Riversdale A              9.54   2 
 
Women 200 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Oyenuga, Daniella         04 Saskatoon TF             25.47   5 
  2 Gilbert, Katiana          05 Saskatoon TF             26.41   4 
  3 Nixon, Emnet              02 Regina Couga             26.67   5 
  4 Culbert, Victoria         06 Flight Club              26.82   2 
  5 Maloney, Attleigh         05 Riversdale A             26.87   5 
  6 Branning, Heidi           01 Regina Couga             27.14   3 
  7 Werner, Tayen             06 Saskatoon TF             27.40   4 
  8 Metz, Emma                04 Level 10 Lig             27.43   3 
  9 Krushelniski, Jaycee      04 Dunamis Athl             27.46   3 
 10 Toth, Emilee              05 Flight Club              27.86   4 
 11 Marpole, Meissa           99 Regina Couga             28.21   2 
 12 Attah, Alliyah            04 Riversdale A             28.50   5 
 13 Kozak, Karys              04 Saskatoon TF             28.74   3 
 14 Kozak, Kaprice            06 Saskatoon TF             29.22   4 
 15 Morog, Zuzana             06 Saskatoon TF             29.35   1 
 16 Silcox, Kelly             66 Flight Club              29.45   1 
 17 Hanson, Jocelyn           06 Dunamis Athl             30.00   1 
 18 Hardy, Valerie            69 Riversdale A             30.12   1 
 19 Smith, Lauren             06 Saskatoon TF             30.28   2 
 20 Martens-Koop, Emily       05 Riversdale A             31.33   5 
 21 Gieni, Muriel             58 Riversdale A             32.78   2 
 -- Clark, Ainsley            04 Riversdale A                FS   1 
 
Women 1000 Meter Run OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewans, Alexis            04 Riversdale A           3:03.10  
  2 Steen, Callie             05 Riversdale A           3:05.11  
  3 McLeod, Stella            04 Excel Athlet           3:09.44  
  4 Dobrohoczki, Cara         04 Riversdale A           3:09.72  
  5 Cyr, Rayne                05 PA Athletics           3:11.71  
  6 Kaban, Gabrielle          06 Excel Athlet           3:11.75  
  7 Dyck, Skylar              07 Saskatoon TF           3:12.67  
  8 Beveridge Warick, Angeli  06 Unattached-S           3:14.42  
  9 Wignes, Kira              05 Saskatoon TF           3:15.45  
 10 Yuzdepski, Annika         05 Riversdale A           3:16.82  
 11 Wright, Elizabeth         04 Riversdale A           3:21.82  
 12 Hanson, Sophia            05 Dunamis Athl           3:35.45  
 13 Hassanpour, Fatimah       04 Saskatoon TF           3:54.77  
 14 Warick, Judy              49 Tnmc - Top N           5:10.67  
 
Women 1 Mile Run OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wawryk-Epp, Lynne         55 Tnmc - Top N           7:13.56  
  2 Healey, Jean              48 Tnmc - Top N          10:27.22  
 
Women 60 Meter Hurdles Masters 30" OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Arnason, Sandi            73 Riversdale A             11.34  
 
Women 60 Meter Hurdles 33" OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harrison, Michelle        92 Saskatoon TF              8.46  
  2 Nyame, Astrid             94 Unattached-S              8.78  
 
Women High Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pritchard, Shelaine       04 PA Athletics             1.55m  
  2 Hanson, Jocelyn           06 Dunamis Athl             1.50m  
  3 Moller, Laken             04 Level 10 Lig             1.30m  
 
Women Triple Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Keith, Kaidyn             04 Level 10 Lig            10.65m  
  2 Gerwing, Jenna            03 Saskatoon TF             8.64m  
  3 Baerwald, Ella            04 Saskatoon TF             8.52m  
  4 Gieni, Muriel             58 Riversdale A             8.36m  
 
Boys 60 Meter Dash U14
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jalbert, Hayden           10 Saskatoon TF              8.46   2 
  2 Ball, Matthew             09 Saskatoon TF              9.25   2 
  3 Jalbert, Sawyer           11 Saskatoon TF              9.28   2 
  4 Cawood, Rhett             10 N Battleford              9.69   1 
  5 Stewart, James            11 Saskatoon TF             10.31   1 
  6 Wells, Bishop             12 Saskatoon TF             10.41   2 
  7 Corrigan, Biruk           10 Saskatoon TF             10.53   1 
  8 Reid, Jonathan            10 Saskatoon TF             10.57   1 
 
Boys 200 Meter Dash U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jalbert, Hayden           10 Saskatoon TF             27.81  
  2 Jalbert, Sawyer           11 Saskatoon TF             31.77  
  3 Cawood, Rhett             10 N Battleford             33.68  
 
Boys 60 Meter Hurdles 30" U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ball, Matthew             09 Saskatoon TF             12.35  
  2 Reid, Jonathan            10 Saskatoon TF             13.50  
  3 Corrigan, Biruk           10 Saskatoon TF             13.81  
 
Boys 60 Meter Dash U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lafreniere, Samuel        08 Riversdale A              8.09  
  2 Schmitz, Greyson          07 PA Athletics              8.59  
  3 Dueck, Jeremy             07 Saskatoon TF              8.76  
  4 Weiland, Evan             08 Saskatoon TF              8.95  
  5 Bridgette, Caelen         08 Saskatoon TF              8.96  
  6 Salewich, Isaiah          08 Unattached-S              9.97  
 
Boys 200 Meter Dash U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lafreniere, Samuel        08 Riversdale A             26.66  
  2 Weiland, Evan             08 Saskatoon TF             30.92  
  3 Salewich, Isaiah          08 Saskatoon TF             33.46  
 
Boys 1200 Meter Run U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Friesen, Bennett          07 Saskatoon TF           3:54.98  
  2 Dodge, Preston            07 Riversdale A           3:58.73  
  3 Regie, Maurice            07 Running Wild           4:14.26  
 
Boys 60 Meter Hurdles 33" U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dueck, Jeremy             07 Saskatoon TF             11.10  
  2 Bridgette, Caelen         08 Saskatoon TF             12.10  
 
Men High Jump U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ball, Matthew             09 Saskatoon TF             1.20m  
 
Men Long Jump U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cawood, Rhett             10 N Battleford             3.54m  
  2 Corrigan, Biruk           10 Saskatoon TF             2.92m  
  3 Reid, Jonathan            10 Saskatoon TF             2.68m  
  4 Pischke, Jack             10 PA Athletics             2.32m  
 
Men Shot Put 3kg U14
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cawood, Rhett             10 N Battleford             7.97m  
  2 Pischke, Jack             10 PA Athletics             7.96m  
  3 Sawatzky, Jacob           10 PA Athletics             6.63m  
  4 Wells, Bishop             12 Saskatoon TF             5.12m  
 
Men High Jump U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Weiland, Evan             08 Saskatoon TF             1.15m  
 
Men Long Jump U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lafreniere, Samuel        08 Riversdale A             4.56m  
  2 Bridgette, Caelen         08 Saskatoon TF             4.32m  
  3 Cross Child, Jarrett      08 Running Wild             2.86m  
 -- Schmitz, Greyson          07 PA Athletics                ND  
 
Men Shot Put 4kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schmitz, Greyson          07 PA Athletics             9.27m  
  2 Sawatzky, Kyler           07 PA Athletics             8.76m  
 
Men 60 Meter Hurdles 36" U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tam, Josh                 05 Saskatoon TF              8.69  
 
Men 60 Meter Hurdles 39" U20
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dimande, Tiago            04 Riversdale A              8.46  
 
Men 60 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Zablocki, Storm           04 PA Athletics              6.93   1 
  2 Bentz, Dawson             99 Regina Couga              6.99   1 
  3 Hardy, Ryder              04 Riversdale A              7.01   1 
  4 Ogunnubi, Williams        05 Riversdale A              7.03   1 
  5 Powell, Geovanne          04 Riversdale A              7.23   1 
  6 Klinger, Chase            04 Riversdale A              7.26   2 
  7 Tetrault, Michael         06 Saskatoon TF              7.28   2 
  8 Taylor, Mike              81 PA Athletics              7.36   1 
  9 Franklin, Brett           04 Excel Athlet              7.38   2 
 10 Tam, Josh                 05 Saskatoon TF              7.45   2 
 11 Stewart, Deven            87 Unattached-S              7.46   1 
 12 Kichula, Chad             76 Flight Club               7.60   2 
 13 Pringle, Kaiden           04 Saskatoon TF              7.70   2 
 13 Dorsch, Riley             06 Flight Club               7.70   3 
 15 Fay, Cole                 02 Unattached-S              7.74   2 
 16 Laroya, Joshua            03 Moose Jaw Ro              7.85   3 
 17 Ellis, Colin              67 Excel Athlet              7.90   3 
 18 Muirhead, Kellen          06 Level 10 Lig              8.00   3 
 19 Ambrose, Nicholas         05 Riversdale A              8.04   3 
 20 Stein, Janz T64;F64       81 Excel Athlet              8.21   3 
 21 Pather, Thevi             60 Unattached B              9.02   3 
 
Men 200 Meter Dash OPEN
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Franklin, Brett           04 Excel Athlet             23.93   2 
  2 Powell, Geovanne          04 Riversdale A             24.26   3 
  3 Tetrault, Michael         06 Saskatoon TF             24.48   3 
  4 Wagner, Seth              05 Riversdale A             24.75   3 
  5 Fay, Cole                 02 Unattached-S             24.94   3 
  6 Cote-Williamson, Brendan  04 Unattached-S             25.01   2 
  7 Kichula, Chad             76 Flight Club              25.04   2 
  8 Kok, Logan                06 Dunamis Athl             25.68   4 
  9 Ellis, Colin              67 Excel Athlet             26.59   2 
 10 Muirhead, Kellen          06 Level 10 Lig             27.13   1 
 11 Laroya, Joshua            03 Moose Jaw Ro             27.43   4 
 -- Pather, Thevi             60 Unattached B               DNF   1 
 -- Bentz, Dawson             99 Regina Couga               DNF   4 
 
Men 1000 Meter Run OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Podbielski, Jonathan      04 Excel Athlet           2:38.07  
  2 Klassen, Jacob            06 PA Athletics           2:42.86  
  3 Hussey, Michael           06 Saskatoon TF           2:45.94  
  4 Downes, Adonias           06 Excel Athlet           2:47.84  
  5 Kaban, Logan              04 Excel Athlet           2:50.03  
  6 Cross Child, Jayvin       05 Running Wild           2:50.16  
  7 Jacek, Trevor             81 Running Wild           2:50.87  
  8 Chan, Gilbert             01 Saskatoon TF           2:52.08  
  9 Cross Child, Kinley       04 Saskatoon TF           2:52.45  
 10 Zoumar, Rayane            06 Saskatoon TF           2:55.46  
 11 Johnson, Kalan            06 PA Athletics           3:02.83  
 12 Weber, Harvey             65 Running Wild           3:18.15  
 
Men 1 Mile Run OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Warick, Jason             73 Unattached-S           5:04.13  
  2 James, Evan               02 Running Wild           5:17.08  
  3 Nightingale, Greg         73 Running Wild           6:11.02  
  4 Valentino, Roldan         84 Running Wild           6:33.80  
  5 Zhang, Zhe                94 Running Wild           6:42.19  
  6 Abrey, James              83 Running Wild           6:45.06  
 
Men High Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sawatzky, Brandon         06 PA Athletics             1.65m  
  2 Wagner, Seth              05 Riversdale A             1.60m  
 
Men Long Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stein, Janz T64;F64       81 Excel Athlet             5.37m  
 
Men Triple Jump OPEN
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gurski, Lukas             05 Saskatoon TF            11.52m  

User Comments

  • Currently, there are no comments.